PDA

View Full Version : Patinaj Artistic-Proba de perechi



whisper
15th August 2006, 06:49
Berezhnaya&Sikharulidze,Abitbol&Bernadis, Totmianina&Marinin , Gordeeva&Grinkov, Sale&Pelletier sau...Gordeeva&Kulik, Petrova&Sikharulidze.E cam prea de dimineata si nu am prea multa imaginatie...:P

peirsolgirl
15th August 2006, 22:33
La un moment dat ma speriasem..nu-i gaseam pe Shen&Zhao si ma pregateam sa te strang de gat:D :rolleyes:

whisper
20th August 2006, 15:56
La un moment dat ma speriasem..nu-i gaseam pe Shen&Zhao si ma pregateam sa te strang de gat:D :rolleyes:


Ma bucur ca nu a fost nevoie.:D

peirsolgirl
20th August 2006, 16:14
Hm...nu i-am vazut niciodata patinand pe Petrova&Sikharulidze...a fost si cu ei ceva gen Anissina&Averbukh + Morel&Peizerat?

whisper
20th August 2006, 16:20
Da!

peirsolgirl
20th August 2006, 16:56
Da!

Foarte interesant....si cand te gandesti cate chestii din astea se intampla si in patinaj...toate bune si frumoase si apoi afli tot felul de chestii..gen..acum 5-6 ani Navka s-a casatorit in secret cu Kostomarov pt cetatenia rusa,plus povestea cu Grishuk&Platov si Usova&Zhulin... nu mai zic de Tonya Harding....Jesus..:o:

whisper
20th August 2006, 16:57
Asta e! :P

whisper
23rd August 2006, 21:02
Ce s-a intamplat intre Harding si Kerrigan este ceva incredibil.Nu-mi vine sa cred ca-n patinaj se poate intampla ceva de felul asta.:o:

irinaidu
23rd August 2006, 23:13
eu nu stiu ce s-a intamplat. povestiti-mi si mie.
mersi.

luma
23rd August 2006, 23:31
Nu mai stiu exact ce s-a intamplat; Kerrigan a fost atacata, parca asa ceva si persoana care a atacat-o era un prieten al Tonyei (asa o cheama, nu?)
Atunci a fost un mare scandal dar si o mare publicitate facuta lui Kerrigan care a si castigat parca mondialele (iar nu mai stiu ce-deh! batranetile). Mie, in perioada aceea, mi-a placut mai mult rusoaica aceea micuta, Oksana Baiul sau cam asa ceva! E mult de atunci, nu-mi amintesc exact!:headbang: :headbang:

whisper
24th August 2006, 07:01
Nu mai stiu exact ce s-a intamplat; Kerrigan a fost atacata, parca asa ceva si persoana care a atacat-o era un prieten al Tonyei (asa o cheama, nu?)
Atunci a fost un mare scandal dar si o mare publicitate facuta lui Kerrigan care a si castigat parca mondialele (iar nu mai stiu ce-deh! batranetile). Mie, in perioada aceea, mi-a placut mai mult rusoaica aceea micuta, Oksana Baiul sau cam asa ceva! E mult de atunci, nu-mi amintesc exact!:headbang: :headbang:

Multumesc pentru explicatii .Cam asta mai tin si eu minte .

peirsolgirl
24th August 2006, 21:37
Da, asa a fost, desi eu nu pot sa zic ca ma omor dupa Oksana...chestia cu Tonya&Nancy a fost pe primul loc in multe topuri gen "cele mai tari scandaluri in sport":drak:

luma
24th August 2006, 21:53
Cu un plus (ca avantaj) pt Nancy:D Nu mi s-a paraut exceptionala si dovada ca nu a confirmat.
Oksana chiar mi-a placut. Foarte talentata pustoaica si mi-a parut rau cand a trecut patinajul pe planul 2. Am auzit ca si-a revenit si patineaza in demonstrative si in concursuri la profesionisti.

peirsolgirl
24th August 2006, 22:54
Intr-adevar, n-am ce sa zic, daca Oksana nu e patinatoarea mea favorita, Kerrigan cu atat mai putin..o personalitate atat de plata....doar imaginea era de ea..."buna si draguta Nancy":rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ..Oksana Baiul macar a patinat cu inima.:) Ultima data am vazut-o la Gala de la Oberstdorf in decembrie ( traiasca Eurosportu' /hello )

irinaidu
25th August 2006, 03:19
multumesc de explicatii fetelor. acu ca mi-ati zis mi-am dat seama ca si eu am auzit, dar cred ca vorba lumei batranetile sunt de vina.

Daiana
26th August 2006, 03:21
La aceasta proba nu prea am multi favoriti.Cel mai tare m-au impresionat Berezhnaya&Sikharulidze si francezii Abitbol&Bernadis cu "Tristan si Isolda".Si acum le revad programul cu aceeasi intensitate ca atunci cand au concurat.
A,mai erau si Mandy Votzel/Ingo Schteuer(asa se scrie?).Si ei imi placeau si inca un cuplu din Cehia,dar nu le mai retin numele:(O sa ma interesez cum ii chema.

whisper
26th August 2006, 14:49
Poze

whisper
26th August 2006, 14:52
Alte poze:P

Daiana
27th August 2006, 17:56
La aceasta proba nu prea am multi favoriti.Cel mai tare m-au impresionat Berezhnaya&Sikharulidze si francezii Abitbol&Bernadis cu "Tristan si Isolda".Si acum le revad programul cu aceeasi intensitate ca atunci cand au concurat.
A,mai erau si Mandy Votzel/Ingo Schteuer(asa se scrie?).Si ei imi placeau si inca un cuplu din Cehia,dar nu le mai retin numele:(O sa ma interesez cum ii chema.

Am gasit cum ii chema pe cehi- Radka Kovarikova & Rene Novotny.

luma
27th August 2006, 18:05
Eu nu-i stiu!!! Sau mai bine zis, nu-mi aduc aminte de ei:headbang:

whisper
27th August 2006, 21:41
Nici eu :ciocan:

peirsolgirl
30th August 2006, 20:51
Am gasit cum ii chema pe cehi- Radka Kovarikova & Rene Novotny.

Si mie imi place de Radka& Rene..programul din decembrie de la Obersdorf pe melodia lui Dj Otzi ( Hey baby) a fost super tare!:ok: la fel si cel din '95 cu care au castigat titlul mondial

Daiana
1st September 2006, 20:03
Iata si programul lor din '95:
Radka Kovarikova & Rene Novotny-'95 Worlds LP
http://www.savefile.com/files/19478

peirsolgirl
1st September 2006, 20:32
Ma gandeam la o chestie......decat sa facem schimburi de clipuri pe aici si , cine stie, poate sa-i suparam pe cei care le-au facut pt ca le imprastiem peste tot.....n-ar fi mai bine sa mergem pe fsvids?banuiesc ca toti avem cont acolo, pe tine Daiana te-am vazut mai devreme:P , din pacate n-am programul lui Chiper de la Europene de anu' asta , dar il am de la Olimpiada daca vrei ( desi e cam mare, pt ca mi l-a inregistrat o prietena cu Tv tunerul)

Daiana
1st September 2006, 21:11
A gresit mult la olimpiada si nu cred ca mai curge atat de bine ca celalalt.Mersi pt. oferta:)
Cat despre clipuri - nu cred ca se supara nimeni.Oricum eu le mai repostez acolo din cand in cand.Sunt multi din Romania care nu stiu de site-ul ala si pot sa le descarce de aici mai usor.

peirsolgirl
1st September 2006, 21:26
Pai si eu..dar ma gandeam ca pe fsvids LLOS spunea sa nu le punem prin alte parti..cel putin pe cele din sectiunea 2006/2007.....dar ma rog..dac zici tu probabil ai dreptate :)

Daiana
1st September 2006, 21:32
Pai eu nici nu mai am acces la alea din '06 pt. ca nu am mai repostat demult.Si nu vad vreo problema in a reposta programele in alta parte din moment ce site-ul e accesibil tuturor.

irinaidu
2nd September 2006, 02:17
eu am inteles ca nu-i frumos sa postam ce-i la restricted area si ca ne roaga sa nu postam ce au filmat unii oameni direct la competitii ca sa nu se supere organizatorii si poate sa impuna o regula anti-camere de luat vederi pe viitor.
sau cam asa ceva! in rest nu cred ca e nici o problema. oricum eu ma simt mai bine aici, ca pe acolo lumea are mult mai multe clipuri si eu nu am ce posta pe acolo si parca atmosfera e mai rece avand in vedere ca e un forum doar pt vids.
irina:kiss:

whisper
2nd September 2006, 07:21
eu am inteles ca nu-i frumos sa postam ce-i la restricted area si ca ne roaga sa nu postam ce au filmat unii oameni direct la competitii ca sa nu se supere organizatorii si poate sa impuna o regula anti-camere de luat vederi pe viitor.
sau cam asa ceva! in rest nu cred ca e nici o problema. oricum eu ma simt mai bine aici, ca pe acolo lumea are mult mai multe clipuri si eu nu am ce posta pe acolo si parca atmosfera e mai rece avand in vedere ca e un forum doar pt vids.
irina:kiss:

Subscriu. Irina,ai dreptate si mie mi se pare un pic cam rece atmosfera de acolo si nu cred ca se supara cineva ca le postam si aici atat cat si celalalt site este public.

peirsolgirl
3rd September 2006, 11:41
Ok..asa e....dar depinde cum o iei.....de ex pe thread-ul lui Yagudin atmosfera e oricum numai rece nu :D dar motivul pt care e un site in principal pt vids e ca sa nu ne pierdem printre post-uri incercand sa gasim ce avem nevoie...si cu liste&co si tot e naucitor...atatea video-uri....:o:
Plus ca n-avem voie sa-i barfim pe patinatori...:D :D LOL...pe cand aici pot sa ma desfasor in voie...:rolleyes: :drak:
kisses and hugs :)

whisper
3rd September 2006, 15:56
Ok..asa e....dar depinde cum o iei.....de ex pe thread-ul lui Yagudin atmosfera e oricum numai rece nu :D dar motivul pt care e un site in principal pt vids e ca sa nu ne pierdem printre post-uri incercand sa gasim ce avem nevoie...si cu liste&co si tot e naucitor...atatea video-uri....:o:
Plus ca n-avem voie sa-i barfim pe patinatori...:D :D LOL...pe cand aici pot sa ma desfasor in voie...:rolleyes: :drak:
kisses and hugs :)

http://yelims4.free.fr/Sourires/Sourire42.gif

Daiana
29th September 2006, 00:17
Sa stiti ca si eu ma simt bine pe threadurile astea de pe online sport forum.Chiar ca ma simt ca-ntre prieteni:bere:(asta ca sa nu mai fac reclama-am inteles din regulament ca nu e voie).

whisper
29th September 2006, 06:13
Multumim Daiana pentru compliment.Sincer imi pare bine ca am insistat sa raman pe aici,asta-vara ,cand nu mai era nimeni pe sectiunea asta.http://yelims1.free.fr/Amour/Amour35.gif

peirsolgirl
29th September 2006, 20:40
/OLE/ Group hug! :D

irinaidu
29th September 2006, 20:47
group hug! de ce nu avem si noi smileul cu group hug? adelina nu poti sa rezolvi ceva?

whisper
29th September 2006, 20:51
Doar administratorii pot adauga smilie-uri da' o sa-l propun si sa vedem.

irinaidu
29th September 2006, 20:53
ok, mersi.

Daiana
29th September 2006, 23:14
Smile-ul ala care l-a postat peirsolgirl este in lista de smile-uri.Sau nu sunt pe aceeasi unda cu voi?:confused:

irinaidu
29th September 2006, 23:44
daiana, vorbeam de un smile care e inconjurat de mai multi smile pe care ii ia in brate, ca la un group hug!

whisper
30th September 2006, 06:43
http://i60.photobucket.com/albums/h22/skyzthelynnit/grouphug2.gif

Daiana
30th September 2006, 09:34
A,fain de tot!:)Se potriveste de minune:ok:

whisper
30th September 2006, 15:01
Da.L-am propus .Sa vedem ce va fi .Daca mai doriti vre-un smilie ziceti il propun si asteptam poate ni se indeplineste cererea. ;)

Daiana
30th September 2006, 16:08
Mie imi plac toate alea care le-ati postat voi pana acum.Nu am reusit sa ma duc pe site-ul indicat de voi ca iar nu mai vad niciun film si niciun clip de patinaj.Si asa sunt in urma pt ca pe CARMEN ON ICE nici acum nu l-am vazut si-l am din primavara-vara.E drept ca e foarte mare-cam 1h si 30' si nici pe Hitch de pe HBO nu l-am vazut,desi s-a difuzat de nu stiu cate ori pana cum.Toata lumia l-a vazut numai eu nu:(

whisper
30th September 2006, 16:15
Deci observ ca ai o problema cu <lumia>.:D
Deci cum cred ca fac si eu parte din lumia pot sa iti spun ca nu toata le-o vazut.Adica eu nu :P

Daiana
30th September 2006, 17:01
Mai,Adelina,mie imi place la nebunie accentul ardelenesc si nu pot sa nu vorbesc asa cand am mers ani de zile in zona aia.
Ca sa fiu on-topic va dau un program cu Petrova/Tichonov din 2006 World Chps.
http://www.verzend.be/v/9847250/WC.2006.FP_PETROVA.TIKHONOV.wmv.html

luma
30th September 2006, 18:05
Acum il iau si merge din prima./hello Multumesc Daiana!

Daiana
30th September 2006, 19:07
Cu placere.Mai postam ceva cu Berejnaya si Siharulidze,dar a inceput "Hitch" si nu am mai ratat ocazia!Destul ca la patinaj n-am mai luat nimic nou ca n-am timp.

peirsolgirl
30th September 2006, 21:29
Daiana, ce coincidenta:rolleyes: si eu am luat carmen on Ice de cateva luni si n-am ajuns sa-l vad:headbang:

whisper
1st October 2006, 07:07
Am inteles ca iti place accentul da' si scrisul :D
Multumesc pt. clip.Am si eu o cerere :prin iunie Baboo a postat niste clip-uri cu G&G da' nu am reusit sa iau Cinderella ,daca poti s-o uplodezi as fi recunoscatoare.

baboo
1st October 2006, 15:18
Poftim, whisper!:)
G&G-Cinderella '94
http://www.verzend.be/v/504430/G_G_Cinderella_1994.wmv.html

Da, greu tare cu timpul asta!:headbang: Eu am luat prin martie filmul despre G&G si n-am apucat sa vad decat o mica parte din el...Btw, daca il vrea cineva...il uploadez urgent!:D

whisper
1st October 2006, 19:48
Multumesc Baboo !Eu l-as vrea da' nu stiu cand o sa am timp sa-l iau ,ca sa nu expire si sa te mai <chinui> odata.Oricum uplodeaza-l cred ca si celelalte l-ar dori.Parerea mea :P

luma
1st October 2006, 20:24
Macar sa-l am, ca o sa gasesc eu timp sa-l vad.:)

whisper
1st October 2006, 20:30
Iti plac G&G Luma? Daca da am si eu ceva clipuri cu ei ,unele sunt chiar <vechi>.Da iar vorbesc si nu stiu cand am timp sa uplodez ceva :P

luma
1st October 2006, 20:49
Oooo!!! Si inca cum! Daca ai timp, si poti...cand poti:)

irinaidu
2nd October 2006, 00:24
il downloadez acu si ii dau si save asa ca daca nu reusiti sa-l luati il voi putea uplouda si eu.
pupici ( fara nici o legatura, m-am simtit f bine in seara asta, dar din pacate a trebuit sa ma intorc asa devreme acasa)

whisper
2nd October 2006, 06:02
Ma bucur pentru tine,Irina.:D Acum incerc sa uplodez ceva sper sa mearga mai incercasem si ieri da' nu a mers deloc .Nu stiu care o fi fost cauza.

Am reusit http://www.verzend.be/v/6312570/1988_Oly_Ex_katiusha.wmv.html

baboo
2nd October 2006, 16:49
Cum am promis, am uploadat My Sergei-filmul despre G&G. Linkurile sunt valabile cam o luna.
Partea 1
http://www.verzend.be/v/1073175/MySergeiPart1.wmv.html
Partea a 2-a
http://www.verzend.be/v/2338775/MySergei2.wmv.html

Acum conexiunea mea este destul de lenta :headbang:, asa ca o sa postez celelalte parti pe masura ce se incarca.

baboo
2nd October 2006, 18:21
Partea a 3-a
http://www.verzend.be/v/5980236/MySergei3.wmv.html
Partea a 4-a
http://www.verzend.be/v/5882732/MySergei4.wmv.html
Partea a 5-a
http://www.verzend.be/v/5142020/MySergeiPart5.wmv.html

whisper
2nd October 2006, 21:24
Thank u ,Baboo u are great! multumesc ,sper c-o sa apuc sa le iau intr-o luna :ras-plans:

Si te rog sa numai vorbim de viteze si problemele pc-ului si ale net-ului ca imi vine sa :headbang:

baboo
2nd October 2006, 21:46
Partea a 6-a
http://www.verzend.be/v/4720425/MySergeiPart6.wmv.html
Partea a 7-a
http://www.verzend.be/v/871110/MySergei7.wmv.html

Da, whisper, ai dreptate cu:headbang: Dupa ce ca am avut o zi cat se poate de nereusita, ajung acasa si vad ca netul merge cu viteza melcului...se pare ca mereu poate sa-ti fie mai rau. Intotdeauna se aplica legile lui Murphy...:mda:
Dar cum eu sunt o optimista, trebuie sa privesc si jumatatea plina...mai ramane o singura parte de uploadat!!!/hello Poate apuc sa o postez in seara asta...sper:rolleyes:

baboo
2nd October 2006, 23:16
Phew! Gata o parte din muca mea pe ziua de azi;)
Partea a 8-a
http://www.verzend.be/v/7647549/MySergeiPart8.wmv.html
Enjoy!:D

whisper
3rd October 2006, 05:56
Multumim,Baboo.Chiar esti optimista si nu te-ai lasat pana nu ai reusit.Felicitari!Abia astept sa il pot lua./hello
M-am uitat un pic sa vad cat e de mare partea a-8-a si vad ca are vreo 90 ,e un pic cam mare si cred ca o sa imi multe ore sa iau tot filmul.da' cred ca merita.

Daiana
3rd October 2006, 22:51
Link-urile alea contin programe de-ale lor?Ca de nu-e prea mult sa downloadez atata material-scuze baboo!

whisper
4th October 2006, 06:15
Nu am luat decat partea a-8-a :P si din ce am reusit sa vad sunt secvente din interviuri si din programele lor.

Daiana
4th October 2006, 19:10
Bine ca nu l-am luat:ok: Ce sa mai vad interviuri cu ei!Ca sa-mi aduc aminte ca nu mai este Serghei?Asa a fost si la Yagudin cand s-a retras-am plans de m-am umflat!:(

baboo
7th October 2006, 17:24
Daiana, linkurile sunt partile filmului My Sergei facut dupa cartea cu acelasi nume a Katiei Gordeeva. Arata povestea celor doi, programe de-ale lor, interviuri, parca si cate ceva din nunta lor...Sunt si declaratii date de prietenii lor patinatori, inclusiv Viktor Petrenko, unul din preferatii tai:ok: Se pare ca a fost unul din cei mai buni prieteni ai lui Sergei. Stiu ca sunt multe parti, dar se merita. In ceea ce priveste plansul, da..:( cum poti sa nu plangi cand vezi un sportiv atat de bun murind la 28 de ani... cand cu un an in urma castigase titlul olimpic pentru a doua oara?

whisper
8th October 2006, 06:11
Multumesc inca odata. Ieri seara am luat si ultima parte ,acum sa vad cand o sa am timp sa il si vad.
Acum cativa anii(la ceva timp dupa ce s-a intamplat) cei de la tvr(asa tin minte) au dat un documentar despre ei care m-a facut si pe mine sa plang.
Da' tot nu imi aduc aminte de ce s-a intamplat asta-era bolnav? Nu vreau sa va aduc iar aminte de el si sa :cry: ,dar chiar nu imi aduc aminte.

luma
8th October 2006, 16:13
Eu am inteles ca a avut un accident vascular. Tot de la tvr. Baboo, astazi incerc si eu sa le iau ca am mai mult timp. Sper sa reusesc. Prietenii stiu de ce.:D

whisper
12th October 2006, 07:06
Berezhnaya/Sikharulidze http://www.filesend.net/download.php?f=ca3f823bd849ac06efba933fe779756a
Pairs final result http://s12.quicksharing.com/v/2464315/23E2000PairResultTalk.wmv.html

irinaidu
12th October 2006, 15:11
adelina, dar ai avut activitate intensa azi. mersi!

whisper
12th October 2006, 19:50
Daca tu crezi asta e bine.Inseamna ca al meu pc ar fi trebuit sa mearga :ok:
Nu sunt uplodate de mine :(

irinaidu
12th October 2006, 20:50
ha,ha! m-ai pacalit, chiar eram f mirata ca ai avut asa viteza, ca ai incarcat atatea clipuri. dar e bine si asa, linkuri sa fie. daca unii oameni au viteza uimitoare la calculatoare sa profitam.

whisper
12th October 2006, 21:03
Asa ziceam si eu.Am ceva probleme cu el da sper ca se vor rezolva sa pot sa iau si eu clipurile puse de voi.

Daiana
13th October 2006, 00:10
Am si eu o rugaminte la voi.De cate ori postati linkuri cu programe sa scrieti in bold ce reprezinta.S-ar putea sa le am si de ce sa mai pierd timpul.Baboo a postat foarte multe programe din cele care le-ati postat voi ulterior.Merci! :)

whisper
13th October 2006, 07:30
Ai dreptate.O sa fac asta de acum incolo.Clipurile puse de mine cu B&S si pairs results sunt de la Euro '00.

whisper
27th October 2006, 15:17
:shock: Am vazut ca au revenit Dorota/Mariusz Siudeck/hello Mie mi-or placut f mult.Si mai mult si sau si casatorit:ok:

peirsolgirl
27th October 2006, 20:01
/hello Ce dragut!Mi-a placut foarte mult programul lor de la gala din 2003, Song from a secret Garden:ok:
E normal sa participe,doar e la ei in tara, nu?

Daiana
28th October 2006, 00:38
De casatorit,s-au casatorit in 2000-asa stiam eu.Si stiam ca sunt la profesionisti.S-au intors la amatori?N-as prea crede pt ca sunt ceva ani in spatele lor :)
Si mie mi-au placut mult,au si simt artistic,parca mai mult decat chinezii.

whisper
28th October 2006, 07:28
Pai i-am vazut la Skate America.Si din cate stiu eu nu participa si profi acolo.
Din 2000?Poate dar atunci inca se numea Zagorska si nu stiam eu.Acum si-a luat numele lui si m-am gandit ca s-or casatorit :P

luma
28th October 2006, 13:06
Am inteles ca participa special pt campionatul asta....sau am inteles eu gresit. :confused:

whisper
28th October 2006, 17:23
Nu ma deranjeaza ,macar atat.Dar sper sa revina cu mai mult succes decat au facut-o cei de la dans ;)

Daiana
28th October 2006, 19:19
N-as prea crede ca mai pot avea performanta care au avut-o,cu locul 3 la europene(nu mai stiu anul:( )Sunt in varsta si nu mai pot executa cu usurinta anumite elemente.Dar daca participa eu sunt bucuroasa:)

luma
28th October 2006, 19:29
Categoric, in plus patinajul a avoluat. Asta nu inseamna ca ei sunt depasiti insa cerintele sunt altele la competitiile profesionistilor.

whisper
29th October 2006, 14:29
Ai dreptate Daiana.Atunci ma bucur doar pt ca vor reveni(macar si pt CE).:P

irinaidu
28th March 2007, 04:13
OMG,OMG, OMG!!!! era sa mor de inima. m-am uitat la niste progr de la profesionisti ale lui kyoko ina si john zimmerman. fata aia are un curaj nebun!!! cred ca nivelul ei de adrenalina e cel putin dublu fata de un om normaL. cand vezi asa ceva te intebi de ce se mai drogheaza oamenii, ar terbui sa se apuce de patinaj. wow!!! daca nu ati vazut programele lor de la pros uitati-va, eu una am ramas cam socata.

ioanav88
28th March 2007, 11:02
unde le gasim?:)

corina_mee
28th March 2007, 11:32
Eu le-am luat de pe fsvids. Sunt super programele. Daca o sa am timp poate o sa reusesc sa pun cateva zilele astea...sa vad.

irinaidu
28th March 2007, 14:26
da sunt pe www.fsvids.net. da, daca azi am timp clar pun unul. si in caz ca cineva nu are curaj sa se dea intr-un montange rouge sa se uite la un program din asta ca ii sta inima oricum. nu degeaba au nume ca vertigo sau harder to breathe.

whisper
28th March 2007, 22:23
Multumim Irina pentru info!Mie mi-au placut mereu cei 2 dar de cand s-au retras nu am mai vazut nimic cu ei,asa ca o sa caut :P

irinaidu
28th March 2007, 23:08
uite aici un link de la harder to breathe. vertigo e mai fain, dar nu am gasit decat un vid de proasta caliatae. o sa mai caut.
http://www.swoopshare.com/file/19d13ef53b5a05e74255d65ac2d6b3af/WTC_2004_TP_-_Harder_to_Breathe.wmv.html
kyoko ina si john zimmerman

corina_mee
28th March 2007, 23:47
Am urcat eu si Vertigo. :)
Chiar merita vazut programul.

http://www.filesend.net/download.php?f=36b6a657770224aacfe4903448cd3a9d

irinaidu
29th March 2007, 00:08
te ia cu vertij de-a dreptul nu?

corina_mee
29th March 2007, 13:59
Da...cum ai zis si tu...adrenalina la maxim.:)

ioanav88
7th June 2007, 11:03
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/252/252045bf5qsofjd9.gif (http://www.glitter-graphics.com)

skater girl
7th June 2007, 11:17
la inceput am tinut cu totmianina si marinin:P (pana s-au retras)...dar acum alyona si robin sunt preferatii mei:yes: ...programul lor 'once upon a time in mexico' is just BRILLIANT!:rock: !i love it!!sunt extraordinari si la partea artistik,dar si la cea tehnik:D ...le imbina aromonios pe amandoua,vreau sa zic...:)

Iulya
8th June 2007, 22:43
GP entries PAIRS


SKATE AMERICA (25-28 October in Reading, PA, USA)
Jessica DUBE / Bryce Davison (CAN)
Elizabeth PUTNAM / Sean WIRTZ (CAN)
Qing PANG / Jian TONG (CHN)
Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (RUS)
Elena EFAIEVA / Alexei MENSHIKOV (RUS)
Brooke CASTILE / Benjamin OKOLSKI (USA)
Amanda EVORA / Mark LADWIG (USA)
Naomi Nari NAM / Themistocles LEFTHERIS (USA)

SKATE CANADA (1-4 November in Quebec City, CAN)
Jessica DUBE / Bryce Davison (CAN)
Megan Duhamel / Craig BUNTIN (CAN)
Anabelle LANGLOIS / Cody HAY (CAN)
Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER)
Yuko KAWAGUSHI / Alexander SMIRNOV (RUS)
Angelika PYLKINA / Niklas HOGNER (SWE)
Tiffany VISE / Derek TRENT (USA)
Julia VLASSOV / Drew MEEKINS (USA)

CUP OF CHINA (8-11 November in Beijing, CHN)
Qing PANG / Jian TONG (CHN)
Julia OBERTAS / Sergei SLAVNOV (RUS)
Rena INOUE / John BALDWIN (USA)
Naomi Nari NAM / Themistocles LEFTHERIS (USA)
Jiaqui LI / Jiankun CHU (CHN)
Dominika PIATKOWSKA / Dmitri KHROMIN (POL)
Keauna McLAUGHLIN / Rockne BRUBAKER (USA)
TBA

TROPHÉE ERIC BOMPARD (15-18 November in Paris, FRA)
Dan ZHANG / Hao ZHANG (CHN)
Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV (UKR)
Marylin PLA / Yannick BONHEUR (FRA)
Brooke CASTILE / Benjamin OKOLSKI (USA)
Tiffany VISE / Derek TRENT (USA)
Adelic CANAC / Maxima COIA (FRA)
Melodie CHATAIGNIER / Medhi BOUZZINE (FRA)
Maria MURKHOTOVA / Maxim TRANKOV (RUS)

CUP OF RUSSIA (22-25 November in Moscow, RUS)
Dan ZHANG / Hao ZHANG (CHN)
Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER)
Elizabeth PUTNAM / Sean WIRTZ (CAN)
Yuko KAWAGUSHI / Alexander SMIRNOV (RUS)
Maria MURKHOTOVA / Maxim TRANKOV (RUS)
Angelika PYLKINA / Niklas HOGNER (SWE)
Bridget NAMIOTKA / John COUGHLIN (USA)
Ksenia KRSILNIKOVA / Konstantin BEHMATERNIKH (RUS)

NHK TROPHY (29 Nov-2 Dec in Sendai, JPN)
Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV (UKR)
Anabelle LANGLOIS / Cody HAY (CAN)
Julia OBERTAS / Sergei SLAVNOV (RUS)
Rena INOUE / John BALDWIN (USA)
Jiaqui LI / Jiankun CHU (CHN)
Keauna McLAUGHLIN / Rockne BRUBAKER (USA)
Dominika PIATKOWSKA / Dmitri KHROMIN (POL)
Mari VARTMANN / Florian JUST (GER)

Daiana
11th June 2007, 13:08
Mai, fetelor?Voua nu va e dor de patinaj, de competitii?:( Ca eu deja nu mai pot.
Am avut un weekend full si aseara pe la 22:00, cand am ajuns, m-a apucat doru' de patinaj si de...Yags :P Am revazut "Tristan si Isolda" cu Sara Abitbol si Stephan Bernardis, Pasha Grishuk si Evgheni Platov cu lp-ul din '98 cand au castigat olimpiada, apoi am trecut la Yags cu "Tosca", "Gladiatorul", "Winter", "Omul cu masca de fier", ce emotii am trait atunci! :P Mi-era un somn de picam,dar tot am ramas in fata calcu-lui pana la 1 a.m. cand am capitulat. Stiam ca tre' sa merg si la servici si tot nu am renuntat :( L-am vazut si pe Plushy cu "Once upon in America" - superb program si o interpretare...:P

Zilele trecute am discutat cu cineva despre "Romeo si Julieta" si mi-a venit o idee (dar n-a facut "trink" ca la Leana lu' Partzag :D ) .Cine a patinat pe "Romeo si Julieta" si a avut performanta de podium? Nu-mi aduc aminte si nu am nicin program pe muzica lu' Nino Rotta :no: Daca stie cineva, rog sa posteze si pentru restul "mai uituci" :D Imi place la nebunie muzica si parca sa zic (da' nu stiu sigur) ca a patinat Yulica lu' Sebestyen prin 2004 la europene, cand a iesit pe locu' 1 :thinkso:

whisper
11th June 2007, 19:28
Cum sa nu,abia astept sa treaca vara :D

Cristinush
11th June 2007, 19:36
Cum sa nu ne fie dor?:( :(...dar ce sa facem? stam "pe uscat" acum..daca e vara...:P

alyosha_87
11th June 2007, 21:08
Mai, fetelor?Voua nu va e dor de patinaj, de competitii?:( Ca eu deja nu mai pot.
Am avut un weekend full si aseara pe la 22:00, cand am ajuns, m-a apucat doru' de patinaj si de...Yags :P Am revazut "Tristan si Isolda" cu Sara Abitbol si Stephan Bernardis, Pasha Grishuk si Evgheni Platov cu lp-ul din '98 cand au castigat olimpiada, apoi am trecut la Yags cu "Tosca", "Gladiatorul", "Winter", "Omul cu masca de fier", ce emotii am trait atunci! :P Mi-era un somn de picam,dar tot am ramas in fata calcu-lui pana la 1 a.m. cand am capitulat. Stiam ca tre' sa merg si la servici si tot nu am renuntat :( L-am vazut si pe Plushy cu "Once upon in America" - superb program si o interpretare...:P

Zilele trecute am discutat cu cineva despre "Romeo si Julieta" si mi-a venit o idee (dar n-a facut "trink" ca la Leana lu' Partzag :D ) .Cine a patinat pe "Romeo si Julieta" si a avut performanta de podium? Nu-mi aduc aminte si nu am nicin program pe muzica lu' Nino Rotta :no: Daca stie cineva, rog sa posteze si pentru restul "mai uituci" :D Imi place la nebunie muzica si parca sa zic (da' nu stiu sigur) ca a patinat Yulica lu' Sebestyen prin 2004 la europene, cand a iesit pe locu' 1 :thinkso:

wow..ce coincidenta,si eu m-am uitat ieri la Yags (MITIM, GLadiator, Winter, OVercome -pref.meu :yes: ) si am fost oarecum nostalgica. abia astept sa inceapa sezonul de competitii
kiss'n'hug

irinaidu
11th June 2007, 21:59
off si mie mi-e dor. dar ma bucur de vara intre timp si ma bucur ca o sa am ceva bun de facut iarna care de altfel nu imi place deloc. sper sa fac ceva , ceva la primavara. :)
daiana, habar nu am sa-ti raspund la intrebarea cu muzica. sorry!!!

Daiana
12th June 2007, 15:55
Am gasit! :yeah: Totmianina/ Marinin! Traiasca nea Gugal :yeah:
Este programul lung de la Torino - superb, ca de altfel toate care au fost pe trepta I. Am crezut ca am gresit thread-ul cand am postat ieri, dar se pare ca l-am nimerit chiar la perechi. Initial m-am gandit la proba de dans cand mi-a venit ideea cu Romeo si Julieta si acum am vazut ca era la perechi :ok:
Va mai aduceti aminte motto-ul de la Torino? "Torino - the passion of life" :P
Din pacate nu pot sa-l iau de pe fisvid.9 pt ca nu am net acasa :( , dar incerc cu cd-ul la servici.


Off topic : Se pare ca am restrictie pe fisvid.9 daca n-am mai intrat de ceva vreme (cam 6 luni :thinkso: )

whisper
12th June 2007, 17:02
Sorry daca vrei il trimit eu..poate eu mai am desi nici eu nu am mai fost de vreo cateva luni bune :P

irinaidu
13th June 2007, 01:54
a, pai il iau eu. si il pun aici.

irinaidu
13th June 2007, 14:03
am gasit linkul, dar nu am reusit inca sa il incarc eu asa ca pun linkul de acolo.
e facut de itsartemis, de pe fsvids :
http://www.divshare.com/download/426935-18a

rocs_a
13th June 2007, 19:16
hey guys! back to the forum!
si eu d-abia astept sa avd competitiile din iarna ce va veni! se anunta competitie dura, intre plush,steph si bri , poate si tommy...om vedea! pana atunci, ne multumim cu diverse clipuri de care nu ne mai saturam...

Daiana
18th June 2007, 10:41
Ca iar veni weekend-ul si iar ma apuca doru' de patinaj e deja istorie ;) Dar imi venii iar in minte (fara sa faca "trinck" :D ) muzica lu' bietu Vana (Beethoven :D ) "Love Story". Ce muzica si nu am niciun program pe ea! :( Stiti voi pe cineva care a patinat pe muzica asta? Tare mult as vrea sa vad un program bun pe "Love Story". Nu am gasit nimic, dar mai caut.Poate ma ajutati voi, va roggggggggg :)

Am revazut perechile care au castigat la Albertville in '92 si pe cei de la dans.Frumos rau :P
Cred ca o iau razna, asa cum zicea o prietena de-a mea: "madmoiselle, vous etes obsedee! :D Am inceput sa visez programe! O fi grav, n-o fi... :sad:

Irina, nu prea merge programul lui Totmianina/Marinin :( Nu se deschide bine :( Mai ai cumva alta varianta? Te rog mult sa ne ajuti :)

Daiana
18th June 2007, 13:18
Am gasit! Yes! :yeah: Jamie Sale/David Pelletier - in 2002 la Salt Lake City! :ok:
Doamne, ce program! :shocked: Uitasem de el! :headbang: De fapt, la proba de perechi nu prea am apucat sa ma uit cu diferenta de fus orar :( Decat la Yags m-am trezit cu noaptea-n cap :P
Parca imi aduc aminte ca au castigat initial locul 2 si au facut contestatie si apoi s-a mai tinut inca o data premierea cu locul 2 liber si pe locul I au fost ei si cu Berejnaia/Sidharulidze. Si rusii au avut un program...:shocked: Parca mi s-a parut ca rusii au fost mai expresivi decat ei sau o fi subiectivismul din mine care vorbeste? :P
Ce mai conteaza! Important este ca ne-au oferit un spectacol pe cinste de care ne bucuram si vara...:ok:
Azi l-am vazut de 3 ori programul pe youtube si i-am stresat si pe colegi cu muzica lu' Bethoven.
Daca aveti acces pe fisvid.9 la program va rog sa-l postati aici :) As vrea sa-l am si in calc.

Iulya
18th June 2007, 14:31
2002 Olympics FS - Love Story (NBC - 49.37 MB) (http://www.swoopshare.com/file/30563a14d622352d3b39162a644bcf7e/2002+Olympics+FS+-+Sale+%26+Pelletier+Olympics+-+Love+Story+%2B+Marks.asf.html)

Daiana
18th June 2007, 15:32
Iulya, nu merge :( Nu stiu ce are ca nu se downloadeaza :headbang:
Si atat ma bucurasem ca pot sa ma uit deseara la el pe calcu meu ;) Incarca-l pe alt site - savefile sau altele...Te rog!
Multumim pentru promptitudine :)

Iulya
18th June 2007, 16:13
aku am dat sa uploadeze ... http://www.fsvids.net/forums/style_emoticons/default/computer.gif
revin ku linkurile

http://www.savefile.com/files/819755
http://www.filesend.net/download.php?f=5799a9c180f90baf727fdda5d5b1b0af
http://www.mediafire.com/?djymtmj0tei

e ku extensia .asf ...sa incerc sa o transform in avi sau altceva?

Daiana
18th June 2007, 16:28
Multumim, Iulya :kiss:
Pune-l si pe al Totmianinei cu Marinin daca tot esti la capitolul asta pt. ca nici pe ala n-am putut sa-l downloadez :headbang:

Iulya
19th June 2007, 12:24
nu-mi merge nici mie sa downladez programul lor ...i'll keep searching

Daiana
19th June 2007, 15:28
A mers cu savefile :ok: Incearca si cu Totmianina/Marinin. Sunt pe youtube, dar se vede asa de rau ca nu disting elementele , sariturile :( Nu pot sa-mi dau seama de ce se vede asa de prost :angry: Muzica e mai inainte de program...asa ca degeaba descarcam de pe youtube ca nu puteam sa vad un program care sa "curga". :(
Astept sa vad ce faci tu si mai incerc si eu sa gasesc ceva...


Iulya, pe thread-ul "recunoasteti elementele de patinaj artistic!" ai mai intrat? Am scris acolo ca as vrea sa se mai continue cu "jocul" :) Era fain...

Iulya
19th June 2007, 18:02
Totmianina/Marinin Romeo&Juliet (http://www.verzend.be/v/7739889/1__1058_1072_1090_1100_1084_1103_1085_1080_1085_10 72_1080_1052_107.avi.html)

vezi dk asta merge

whisper
19th June 2007, 21:10
Ma bucur Daiana ca ai resuscitat acest topic :)

Daiana
20th June 2007, 09:22
Mi-a fost teama de multe ori sa nu scriu prea mult si "fara rost" pentru ca mi s-a parut ca am mai avut momente cand am acaparat thread-ul de patinaj artistic. Nu-mi doresc sa scriu de dragul de a face multe posturi si astfel, mi-am infranat opiniile ca sa nu ii plictisesc pe altii :D
Pe acest forum ma simt cel mai bine si nu cred ca s-a nascut altul care sa-l inlocuiasca ;)

Sper ca n-am fost off-topic. Daca da, atunci va rog sa va uitati la Berejnaia/ Siharulidze si sa comentati (daca mai e ceva de comentat...:P ) lp-ul si eventual, sa va spuneti parearea in antiteza cu lp-ul canadienilor din 2002.
Eu mi-am spus parerea intr-un post anterior, dar daca mai descopar ceva o sa ma exprim...:)

Adelina, ma bucur si eu ca e viu acest thread si ca lumia nu a uitat de patinaj, in ciuda faptului ca e un sport de iarna si la noi e vara. Pentru mine e un sport in toate anotimpurile, mai ales ca suprafata ghetii nu e naturala ca sa fie doar sport de iarna. De exmplu, ski si bob si altele ... sunt intr-adevar numai de iarna ;)

whisper
20th June 2007, 10:00
Nu iti face griji :) Nu il acaparezi :P Ne face placere sa citim comentariile tale..f calificate de altfel :)

Daiana
20th June 2007, 12:19
Wow, Adelina! Ma flatezi! :P
Nu stiu cat de calificate sunt, dar eu ceea ce scriu e pur si simplu din memorie si nu fac cine stie ce cercetari pt ca nu am timp sau exprim doar ceea ce simt...:)

Inca ceva care ma intriga. Eu nu-mi aduc aminte muzica din "O mie si una de nopti" sau cum ii mai spune "Shaherezada" si cine a patinat pe ea. Am cautat pe wikipedia, dar nu prea m-a ajutat. Sa vad pe alte motoare ;)
Imi aduc aminte de israelieni - Galit Chait/ Serghei Sahnovsky - (nu sunt sigura) ca au avut ceva de genu', un program de dans. Stiu ca e o muzica greu de interpretat...dar mai caut :ok:

Ca sa nu fiu off-topic daca gasesc ceva si nu corespunde la perechi voi trece pe thread-ul care trebuie :ok:

irinaidu
20th June 2007, 15:08
mai mie mi-au placut mult canadienii in 2002. acum cine trebuia sa castige si cine nu, nu prea pot eu sa decid, dar mie mi-au placut mai mult canadienii. programul acela lung a fost extraordinar!!! plus love story e o poveste de care sunt f atasata!!!

peirsolgirl
20th June 2007, 21:17
mai mie mi-au placut mult canadienii in 2002. acum cine trebuia sa castige si cine nu, nu prea pot eu sa decid, dar mie mi-au placut mai mult canadienii. programul acela lung a fost extraordinar!!! plus love story e o poveste de care sunt f atasata!!!
Dap..pacat de costume

Daiana
21st June 2007, 11:23
Costumele erau sugestive, adica sugerau dramatismul. Imi aduc aminte ca si in film personajele erau imbracate in culori sumbre.Si eu am avut la inceput aceeasi impresie - ca sunt urate, dar mi-am adus aminte si de film ;)
Mie, personal, mi s-au parut prea concentrati pe elementele tehnice si nu am simtit ca transmit "prin toti porii" acea placere de a trai muzica pe gheata. Au avut un program foarte bun, executand elementele tehnice pe fiecare nota muzicala, dar la artistic parca au fost mai profunzi rusii ;) I-am vazut ca niste ingeri pe gheata :)

Daiana
21st June 2007, 15:01
Am revazut din nou ambele programe. Am mancat si m-am uitat simultan la patinaj ... ca nici sa mananc nu pot pana nu savurez un program :P
Canadienii au executat-tehnic-corect toate elementele, dar n-au avut un program complex, cu elemente originale, programul n-a avut o compozitie omogena spre deosebire de rusi care, desi au gresit (Anton a avut o gresala la combinatia de sarituri), au avut un program care "a curs", cu elemente spectaculoase si originale, bine plasate in program, mai dificil tehnic. A incantat arbitrii si pe buna dreptate :ok:
Muzica a fost buna pentru ambele programe cu toate ca inclin spre "Love story" ;)

whisper
21st June 2007, 21:01
Mie mi-au placut ambele perechi..si ma bucur ca au luat ambele aurul :) As vrea sa se mai intample faza asta :D

irinaidu
21st June 2007, 22:30
mai mie mi-au placut costumele dar ce mi s-a parut nasol e ca se vedea cum ea transpirase toata!!! si ce a fost si mai fun e ca pana la sfarsitul lpului s-a uscat!!!

corina_mee
22nd June 2007, 21:09
si eu ma bucur ca au luat ambele echipe aur. Desi programul canadienilor a fost mai bun eu imi doream foarte mult sa castige Elena si Anton (sunt unii dintre preferatii mei)...asa ca m-a multumit faptul ca s-au dat doua medalii de aur.

Chestia cu transpiratia nu o observasem...o sa ma uit mai atent.:)

Daiana
26th June 2007, 14:07
M-am uitat la Arthur Dmitriev - ca a schimbat la partenere...:shocked: si cu toate a castigat locul I. Bun baiatul asta! Nu m-a chemat si pe mine sa facem pereche :D ca poate asa ajungeam si eu patinatoare.
http://www.youtube.com/results?search_query=artur+dmitriev&search=Search
E de pe youtube si nu se vede prea bine, dar n-am altul :(

peirsolgirl
26th June 2007, 18:22
Cica partenera lui Dimitriev din '98 ,Oksana Kazakova ,patineaza acum in spectacole cu Stephane Bernadis!

Daiana
27th June 2007, 14:38
Nu mai e cu Sara Abitbol? Eu stiu ca la gala de la Paris, dupa Torino au fost impreuna.Ii am pe calcu meu. Poate sezonul asta s-au despartit. Imi pare rau daca ar fi asa :(
Oricum, pentru mine ramane povestea pe gheata "Tristan si Isolda" - pe care o ador :P

peirsolgirl
27th June 2007, 15:13
Eu asa stiu...e vorba de niste spectacole din Japonia, de vara asta

peirsolgirl
13th July 2007, 21:21
Quing Pang arata absolut superb aici :
http://sports.china.com/zh_cn/sportsnews/other/more/11025742/20070709/images/14208196_2007070911412614231600.jpg
http://www.bandao.cn/news_upload/200707/20070710153713_TOQ2AR52.jpg

whisper
13th July 2007, 21:47
Da ii sta bine in poza...mi-au placut la CM :)

ioanav88
13th July 2007, 21:59
Wow, arata super bine,nice pics :)

Geografu
22nd July 2007, 16:26
Dupa parerea mea Totmianina si Marinin sunt si au fost UNICI ! :yes:

whisper
22nd July 2007, 16:46
Si Berezhnaya/Siharuridze cum au fost?:D Sau Gordeeva/Grinkov? Dar intr-adevar T/M sunt ff buni :ok:

irinaidu
22nd July 2007, 16:47
si shen si zhao??? multe talente!!!!!

Geografu
22nd July 2007, 17:00
Binenteles ca au mai fost si sunt perechi bune dar pentru mine ei raman UNICI ! :yes:

whisper
22nd July 2007, 17:05
Ok..nu ne suparam :)

irinaidu
22nd July 2007, 17:08
programele lor de la oly atat sp cat si lp mi-au placut f mult!!!!!

Geografu
22nd July 2007, 17:17
Cel de la JO m-a impresionat atat de mult incat mi s-a facut pielea de gaina si nu exagerez ! Bravo lor ,mari sportivi ! :yes:

Bond_Girl
27th August 2007, 01:23
Tatiana si Maxim au fost un adevarat fenomen.Imi pare rau k s-au retras.Erau superbi pe gheata,faceau niste programe curate ...
Momentan imi plac Aliona Savchenko & Robin Szolkowy

irinaidu
27th August 2007, 01:28
mie mi-au placut chinezii f mult. vreau sa zic shen si zhao!!! o dovada ca daca vrei sa evoluezi se poate!!!!

MariaC
27th August 2007, 13:08
chiar a inceput sa imi placa sa comentez.
aici eu am votat:
-Totmianina/Marinin-par ca plutesc pe gheata,au elemente dificile, se sincronizeaza perfect,modul in care folosesc liniile corpului...nu stiu, au tot ce imi place mie...aaa, si ar mai fi faptul ca nu isi stranba fata si nu dau ciudat din cap (shen/zhao- stiu...am ceva cu ei)
-Petrova/tikhonov si Zagorska/Siudek reprezinta pt mine modelul de pereche.ea mica si usoara, el mare si bine facut si care fac ridicari foarte dificile si spectaculoase si care pot elementele ilegale ( in gale)
-Berezhnaya/Sikharulidze- cand erau pe gheata nici nu iti dadeai seama cand a trecut timpul cand isi terminau programele. iti atrageau atentia si te faceau sa ii privesti

nu erau in lista dar mie imi mai plac: aliona savchenko si robin szolkowy, julia obertas si sergei slavnov, tatiana volosozhar / stanislav morozov

skater girl
27th August 2007, 14:00
si mie mi-au placut totmianina/marinin:ok:
vezi maria,k ai inceput sa te integrezi si tu,bravo:)!!te asteptam in continuare cu comentarii:D

whisper
27th August 2007, 20:22
Asa e Delia..ne bucuram Maria ca ai inceput sa postezi :)

MariaC
27th August 2007, 23:28
eu citesc foarte multe despre patinaj de pe diferite forumuri, dar de obicei pastram pt mine toate parerile sau informatiile. acum o sa fie mai greu sa scapati de mine. si nici macar nu a inceput sesonul competitiilor.

irinaidu
28th August 2007, 00:07
maria dar nici nu am vrea sa scapam de tine. mai ales daca citesti in multe locuri e f bine ca poti sa ne zici daca afli ceva noutati!!!
si cand o sa inceapa sezonul, o sa fim cu totii pe pozitii!!!!

Bond_Girl
28th August 2007, 12:58
Imi plac parerile tale,Maria.Gandesti f matur si la obiect.
Kred k toata lumea asteapta campionatele.E asa lunga perioada de la mondiale la europene.

peirsolgirl
28th August 2007, 13:35
maria dar nici nu am vrea sa scapam de tine. mai ales daca citesti in multe locuri e f bine ca poti sa ne zici daca afli ceva noutati!!!
si cand o sa inceapa sezonul, o sa fim cu totii pe pozitii!!!!
asa e..informatii scurte si la obiect.exact de ce are nevoie un biet student la medicina :o:

irinaidu
13th November 2007, 02:55
lady k, am dat upload la vid dar dureaza o gramada. asa ca ma culc si pun linkul maine cand ma scol!!!
noapte buna!!!

irinaidu
13th November 2007, 14:24
s-a oprit uploadul la 1/2. grrrrrrr!!!! o sa mai incerc o data deseara.

irinaidu
15th November 2007, 01:30
offf, n-am mai avut timp sa upload vidul.

dar mi-ati starnit interesul cu protopopovii. asa ca am dat si eu un search pe youtube si am gasit si filmulete de cand erau tineri.
http://www.youtube.com/watch?v=4TQ9-SnllSE
http://www.youtube.com/watch?v=sD7ZLGb13wE
http://www.youtube.com/watch?v=1G42i0gufEs
http://www.youtube.com/watch?v=xAVpUbs51jg

si am dat peste ceva care va garanteaza un zambet. neaparat uitati-va! poate ca voi l-ati mai vazut, dar eu nu si m-a luat prin surprindere.
http://www.youtube.com/watch?v=cM5ls3H1plo
http://www.youtube.com/watch?v=mpG7cuREQuk

Tracoromana
15th November 2007, 01:57
Sunt tare simpatici Moskvina si Mishin. Moskvina trebuie sa fie tare micuta, cu un cap mai mica decat Mishin, care nu e nici el prea inalt. Am mai vazut postat clipul, cred ca la threadul cu Mishin. Dar de fiecare data ma amuz.

florik2000
19th March 2008, 14:07
de ce sunt atat de putine perechi pe thread-ul asta?

whisper
11th May 2008, 23:51
Redeschis poll.:D
Sa raspund la intrebarea Florikai...poll-ul e deschis din 2006 pe atunci nu erau sau nu le stiam eu pe multe dintre perechile actuale :P

whisper
11th June 2008, 17:46
Am refacut poll-ul :D

rocs_a
11th June 2008, 18:04
votat!

whisper
11th June 2008, 18:33
Cine a votat alta sa zica si despre cine e vorba:P

Tracoromana
11th June 2008, 22:30
E vorba de Natalia Mishkutenok /Arthur Dmitriev.

florik2000
12th June 2008, 12:46
votat Dube/Davidson-viitorii campioni olimpici:cool:

Tracoromana
12th June 2008, 16:25
La categoria "Alta" am mentionat perechea Natalia Mishkutenok /Arthur Dmitriev si acum argumentez:
campioni olimpici 1992, vicecampioni olimpici 1994,
dublii campioni mondiali 1991,1992 si bronz in 1990;
dublii campioni europeni 1991, 1992 si bronz in 1990.

whisper
12th June 2008, 19:43
E vorba de Natalia Mishkutenok /Arthur Dmitriev.

Merci Flavia..chiar nu stiam despre cine mai poate fi vorba :)

praf_de_stele
16th June 2008, 14:17
hai ca m`am trezit si eu sa votez :cry:
totmianina&marinin si savchenko&szolkowy :)

Iulya
23rd June 2008, 23:59
N-am stiut unde sa pun informatia asta ...
Tatiana Volosozhar si Stanislan Morozov vor fi antrenati de Ingo Steuer ; au nemtii concurenta la antrenament

ce de schimbari de antrenori:groggy:

whisper
15th April 2009, 00:56
http://maoasada.logu2.com/other-skaters-f8/wedding-proposal-on-the-ice-t340.htm
Voi stiati? Eu nu am mai auzit asta pana acum...oricum funny faza dar idea a fost destul de romantica :)

irinaidu
15th April 2009, 12:31
da stiam si m-a amuzat si atunci ca el s-a asezat in genunchi si s-a asezat si ea si i-a stricat momentul. dar sunt niste draguti amandoi, le doresc multa fericire.

Iulya
30th April 2009, 23:10
Vise, Trent end competitive partnership
http://web.icenetwork.com/news/article.jsp?ymd=20090430&content_id=64379&vkey=ice_news

emiii03
7th May 2009, 18:32
Dorota si Marius Siudek asteapta un baietel :P
http://www.fsuniverse.net/forum/showthread.php?p=2232724
si Elena Bereznaya e insarcinata
si se pare ca se confirma si sarcina lui Tatiana Totmianina
a si sotia lui Samuel Contesti asteapta un copil
ce baby-boom
daca ajung si copii lor patinatori o sa concureze unul impotriva celuilalt :P ca si parintii

lady_k
13th July 2009, 12:11
Si Dorota si Elena au nascut mai devreme decat trebuia:D, Dorota un baietel, Richard, iar Elena o fetita, Sofia-Diana.
Am "furat" link-ul asta de pe FSU:P
http://www.kp.ru/daily/24316/510235/

Si tot la capitolul asta (desi suntem la perechi), Lu Chen si Marina Anissina asteapta fiecare al doilea copil, iar Maria Butyrskaya a nascut deja.:)

Don't you love baby booms?:yes:

EDIT: Digging more, am aflat ca Lu si Maria au cate o fetita.

emiii03
13th July 2009, 22:15
ce fain! ma bucur f mult pt ei!!!!!! e o realizare f mare pe plan personal!

lady_k
14th July 2009, 14:35
Off topic: Emi, ma tot holbam la statusul tau si nu stiam de ce mi se pare cunoscut.:P

emiii03
15th July 2009, 22:39
glad u like it

lady_k
15th February 2011, 14:32
Am citit azi pe yahoo, nu stiu daca l-a mai postat cineva pe alt topic.
http://sports.yahoo.com/olympics/blog/fourth_place_medal/post/D-j-vu-China-accused-of-altering-athlete-s-bir?urn=oly-321298

Miruna1990
15th February 2011, 17:15
Am citit azi pe yahoo, nu stiu daca l-a mai postat cineva pe alt topic.
http://sports.yahoo.com/olympics/blog/fourth_place_medal/post/D-j-vu-China-accused-of-altering-athlete-s-bir?urn=oly-321298

Am citit si eu undeva ca patinatoarea Wenjing SUI, campioana mondiala de juniori in proba de perechi cu Cong HAN ar avea de fapt 13 ani si astfel nu ar fi avut voie sa participe nici anul trecut, nici anul acesta la seniori. Si ma gandesc ca anul trecut au castigat absolut tot la juniori. Adevarul e ca arata de 11 ani, nu de 13. 15 e deja dubios rau de tot. Ce scandal ar fi sa li se ia medaliile, nici nu vreau sa ma gandesc!

Tracoromana
12th August 2011, 06:34
Pang/Tong nu vor participa la GP, numai la Mondiale. Incep modificarile in seriile GP.
http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fsports.sina.com.cn%2Fo%2F 2011-08-10%2F01115696131.shtml&hl=en&langpair=auto|en&tbb=1&ie=GB2312

ice_girl
11th October 2011, 21:38
Interviu cu Olga Bestandigova si Ilhan Mansiz:
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.absoluteskating.com%2Find ex.php%3Fcat%3Dinterviews%26id%3D2011bestandigovam ansiz1&h=3AQBqU-n4AQCS_o_5UtBcijEEyc4B_ksMpUO0WTKRN8vOfA

Eu te pumnii stransi sa se califice la Sochi:ok:, imi doresc acest lucru mai ales pt Ilhan:D;)

lady_k
12th October 2011, 10:14
Si eu le tin pumnii, dar o sa-mi lipseasca Jozef pe gheata ...

IleK
18th December 2012, 16:29
Narumi Takahas si Mervin Tran nu vor mai forma o pereche pe gheata din cauza ca Mervin Tran nu poate obtine cetatenie japoneza pentru a reprezenta Japonia la Sochi. O veste mai proasta nici ca se putea, castigasera atat de multi fani mai ales dupa bronzul de la mondiale si fiind atat de tineri promiteau mult. Anul asta aproape ca mi-am pierdut interesul pentru proba de perechi. S-a simtit foarte mult lipsa duelului elitelor cu nemtii accidentati si la fel si lipsa acestei perechi si a perechii chineze Sui/Chan care mai improspatau competiile cu tineretea lor. Sper ca macar pe chinezi sa ii vedem la mondiale.
Cei doi isi cauta alti parteneri, indeosebi Narumi pt ca dintr-o postare a lui Mervin pe twitter reise ca ea este cea care a decis sa puna capat parteneriatului.

Miruna1990
18th December 2012, 16:49
Cea mai proasta veste posibila. O sa intru in depresie inainte de Craciun:sad:

Tracoromana
19th December 2012, 17:05
O-o-o, sunt foarte suparata sa aud ca una dintre perechile mele preferate se desparte. Am revazut programele lor din sezonul trecut de foarte multe ori si abia asteptam ca Narumi sa-si revina de la accidentarea la umar. Poate ca primirea cetateniei japoneze de catre Mervin se concretiza prea incet sau de loc, iar Narumi vrea sa o ia de la capat.
Pacat, pacat, pacat.....erau asa de draguti si asa de promitatori.

ice_girl
29th December 2012, 20:21
Ce dor imi e si de ei:( http://www.gala.fr/l_actu/news_de_stars/sarah_abitbol_et_stephane_bernadis_une_consecratio n_en_famille_277629/(page)/1

ice_girl
21st January 2013, 18:02
Interviu cu Stefania si Ondrej: http://www.absoluteskating.com/interviews/2013bertonhotarek.html

Tracoromana
16th February 2013, 14:54
Pe blogul lui Narumi apar poze cu noua sa pereche Ryuichi Kihara si cu noii antrenori Yuka Sato si Jason Dungjen.
http://ameblo.jp/narumi-takahashi/theme-10035568631.html

ice_girl
18th February 2013, 21:27
Am ramas tablou ca am auzit vestea asta :shocked: http://web.icenetwork.com/news/article.jsp?ymd=20130213&content_id=41596906&vkey=ice_news Eu stiam ca Stefania e impreuna cu Stephane:confused:

Geografu
18th February 2013, 21:49
What? Pai era impreuna cu Lambiel anul trecut la Kings. Mdap....

ice_girl
30th March 2013, 17:49
Interviu cu Stefania si Ondrej: http://www.absoluteskating.com/interviews/2013bertonhotarek2.html

Tracoromana
19th August 2013, 15:21
Elena Berezhnaya si Steven Cousin s-au despartit iar Elena s-a mutat in Rusia cu cei 2 copii.
http://www.blackpoolgazette.co.uk/news/crime/road-ban-for-drink-driving-olympic-skater-1-5940599

Si Anton Shikharulidze a diortat in vara asta, asa ca cine stie...?

ice_girl
19th August 2013, 18:37
Elena Berezhnaya si Steven Cousin s-au despartit iar Elena s-a mutat in Rusia cu cei 2 copii.
http://www.blackpoolgazette.co.uk/news/crime/road-ban-for-drink-driving-olympic-skater-1-5940599

Si Anton Shikharulidze a diortat in vara asta, asa ca cine stie...?
Elena si Steven pareau asa de fericiti impreuna:(, pacat ca s-au despartit la fel cum imi pare rau si pt Anton...

Miruna1990
19th August 2013, 20:14
Elena si Steven pareau asa de fericiti impreuna:(, pacat ca s-au despartit la fel cum imi pare rau si pt Anton...

Si mie imi pare rau, povestea Elenei e mai ceva ca un film si dupa atatea merita un happy end. Nu a fost sa fie :(

ice_girl
25th October 2013, 13:12
Interviu cu Stefania si Ondrej: http://www.absoluteskating.com/interviews/2013bertonhotarek3.html

ice_girl
29th October 2013, 15:06
Interviu cu Megan Duhamel/Eric Redford: http://www.absoluteskating.com/interviews/2013duhamelradford.html

Tracoromana
30th October 2013, 06:01
A aparut o noua pereche britanica: Caitlin Yankowskas /Hamish Gaman.
Dupa ce s-a despartit de John Coughlin, Caitlin a mai facut pereche cu Joshua Reagan si vreo 2 luni cu Matteo Guarise.
Gaman a mai patinat cu Rebecca Collett, Bridget Namiotka si Vanessa James.

Vor debuta la Ice Challange (Graz) si daca isi fac punctajul minim pot participa la Europene, fiindca Kemp/King au terminat la CE 2013 pe locul 10.
.

ice_girl
12th November 2013, 22:57
Interviu cu Stefania si Ondrej: http://www.snowalps.com/sport/figureskating/interviste/news/intervista-a-stefania-berton-ed-ondrej-hotarek-con-david-wilson-la-nostra-svolta-2013

Tracoromana
20th November 2013, 19:55
In memoria lui Sergey Grinkov, 20 noiembrie 1995:
http://www.youtube.com/watch?v=PNMl3g7PSgA
.

lady_k
27th November 2013, 11:06
:(
Multe imagini nu le mai vazusem pana acum...

ice_girl
12th December 2013, 22:19
Interviu cu Stefania si Ondrej: http://web.icenetwork.com/news/2013/12/10/64535396?tcid=fb_share

ice_girl
18th December 2013, 20:21
Interviu cu Kirsten si Dylan: http://www.absoluteskating.com/interviews/2013towersmoscovitch.html
Dar si cu Olga Bestandigova si Ilhan Mansiz ( ce rau imi pare ca nu s-au calificat pt Sochi:( ):http://www.absoluteskating.com/interviews/2013bestandigovamansiv.html

ice_girl
31st December 2013, 15:18
Interviu cu Maylin si Daniel Wende:http://www.absoluteskating.com/interviews/2013wendewende.html

ice_girl
10th April 2014, 21:38
O stire off-topic: patinatorii americani Alexa Scimeca si Chris Knierim s-au logodit :)

Tracoromana
7th July 2014, 11:48
James/Cipres se antreneaza in Rusia la scoala Mozer.
.

ice_girl
11th July 2014, 00:04
James/Cipres se antreneaza in Rusia la scoala Mozer.
.
Am vazut si eu stirea pe FB si ma bucur pt ei (si in poze par sa se simta f bine in Rusia:) ), sper sa fie o schimbare de bun augur iar in acest sezon sa atace podiumul:yes:

whisper
12th August 2014, 21:37
Cred ca deja stiti ca perechea Stefania Berton/Ondrej Hotarek si-a incheiat parteneriatul! Astfel ca din acest sezon Ondrej va patina alaturi de Valentina Marchei, iar Stefania isi cauta inca un partener!
Ce de schimbari! Oare cu cine mai tin!

Tracoromana
16th October 2014, 08:18
Interviul Florentinei cu Stefania Berton:
http://www.insideskating.net/2014/10/13/interviews/stefania-berton-and-rockne-brubaker-we-dont-want-to-close-the-door-on-any-opportunities-that-might-come-our-way

whisper
5th December 2014, 23:52
http://www.outsports.com/2014/12/4/7321931/eric-radford-gay-figure-skater

"The judges' job is to mark our skating," Radford told Outsports through his jetlag this week, hours after a long trip from the Grand Prix in Osaka, Japan. "Any sort of bias they could have, they are taught how to judge and how to be as unbiased as possible. It doesn't always happen. But I'm not afraid."

Tracoromana
16th December 2014, 09:33
Savchenko/Massot SP: (cred ca e la Nationalele de la Stuttgart, inafara competitiei)
https://www.facebook.com/video.php?v=629546407176310&set=vb.506654896132129&type=3&theater
.

Tracoromana
4th April 2015, 10:11
Arthur Dmitriev a fost primit in The World Figure Skating Hall of Fame /hello si alaturi de el si cele 2 partenere ale sale Natalia Mishkutionok si Oksana Kazakova. Ma bucur foarte mult, este una dintre cele mai meritate recunoasteri a tot ce-a realizat Arthur Dmitriev ca patinator, avand in vedere ca este campion olimpic de 2 ori, cu 2 partenere diferite. Ii felicit pe toti.

-Dmitriev si Mishkutionok sunt dublii medaliati olimpici: aur in 1992 si argint in 1994. Ei sunt de 2 ori campioni mondiali (1992 si 1992) si de 2 ori campioni europeni (1991 si 1992).
Programul liber "Liebestraum" din 1992 este pe primul loc in preferintele mele, iar Concertul de Rahmaninov din 1994 este in primele 5.

bGlG3Hus-KQ

-Dmitriev si Kazakova sunt campioni olimpici in 1998. Ei sunt si campioni europeni in 1996.
Ma bucur ca au luat-o in considerare si pe Kazakova si i-au fost recunoscute meritele, fiindca nu a fost prea mult pomenita de-a lungul vremii. N-ar fi fost frumos sa o onoreze doar pe Mishkutionok. La K/M mi-au placut programele de la profesionisti si cele de gale.

Se cuvine sa o amintesc aici si pe Tamara Moskvina, fara de care n-ar fi fost posibile toate acestea.

whisper
5th April 2015, 01:13
Foarte frumos! Chiar meritau sa fie inclusi cei 3!

__________________


Pentru ca Aliona si Bruno nu au inca un topic al lor, voi posta aici

Voi stiati ca ei nu sunt antrenati de Ingo Steuer! Eu acum am aflat! Se pare ca lui Steuer nu i-a placut cum l-a disponibilizat Aliona!
Si daca era adevarat ca cei doi(Aliona si Ingo) erau impreuna, e clar ca si in viata privata s-au despartit! Aliona (daca am inteles eu bine) s-a logodit cu altcineva.

PS: Ingo ii antreneaza acum pe Haven Denney/Brandon Frazier.

Tracoromana
5th April 2015, 08:38
Foarte frumos! Chiar meritau sa fie inclusi cei 3!

__________________


Pentru ca Aliona si Bruno nu au inca un topic al lor, voi posta aici

Voi stiati ca ei nu sunt antrenati de Ingo Steuer! Eu acum am aflat! Se pare ca lui Steuer nu i-a placut cum l-a disponibilizat Aliona!
Si daca era adevarat ca cei doi(Aliona si Ingo) erau impreuna, e clar ca si in viata privata s-au despartit! Aliona (daca am inteles eu bine) s-a logodit cu altcineva.
PS: Ingo ii antreneaza acum pe Haven Denney/Brandon Frazier.
Da, stiam. Cred ca a aparut ceva despre asta pe threadul '' Schimbari de parteneri si antrenori'' . Federatia germana nu ii mai platea, Aliona a devenit manager si a considerat ca Ingo e un antrenor prea scump.
Apoi a fost vorba ca S/M vor fi antrenati de Richard Gauthier si Bruno Marcotte, dar acum totusi nu se antreneaza in Canada, ci la Obersdorf.
Ingo a plecat in America si intr-adevar l-am vazut la mantinela cu D/F. O perioada a lucrat sa formeze si 2 perechi coreene, dar vad ca s-a renuntat la proiectul asta.
.

ice_girl
5th April 2015, 15:50
Pentru ca Aliona si Bruno nu au inca un topic al lor, voi posta aici

Voi stiati ca ei nu sunt antrenati de Ingo Steuer! Eu acum am aflat! Se pare ca lui Steuer nu i-a placut cum l-a disponibilizat Aliona!
Si daca era adevarat ca cei doi(Aliona si Ingo) erau impreuna, e clar ca si in viata privata s-au despartit! Aliona (daca am inteles eu bine) s-a logodit cu altcineva.

PS: Ingo ii antreneaza acum pe Haven Denney/Brandon Frazier.
Mie mi se pare ca Ingo a fost tratat un pic prea aspru de catre toata lumea(cumva parca si acum plateste pt greselile din trecut): Aliona, federatia germana si e pacat caci fara el Germania nu cred ca mai avea o pereche de top mondial care sa castige atatea medalii.
Eu ii doresc mult succes in America,sa ajunga cat mai sus in clasament cu elevii pe care ii antreneaza!

whisper
5th April 2015, 20:34
ah! Nu am prea intrat pe acolo :P
Intamplator am aflat ca Aliona a anuntat ca s-a logodit cu un tip si am ramas mirata ca nu mai e cu Ingo si am dat search pe net, am gasit articole doar in germana si am incercat sa le traduc..mare lucru nu am inteles dar totusi am priceput ca Aliona nu a fost prea diplomata cand l-a disponibilizat pe Steuer. Pe wikipedia scrie ca acum au o antrenoare. Nu am retinut numele.

corina_mee
6th April 2015, 11:45
Nu stiu de ce, dar am un feeling ca noua pereche Aliona-Bruno nu o sa imi placa prea tare. Nu cred ca vor ajunge la performantele avute cu Robin.

ice_girl
29th April 2015, 15:46
Interviu cu perechea canadiana Seguin/Bilodeau: http://web.icenetwork.com/news/2015/04/20/119387806/seguin-bilodeaus-chemistry-speeds-up-progress?tcid=fb_share

ice_girl
14th May 2015, 14:44
Eric Radford a fost declarat persoana anului de catre icenetwork: http://www.icenetwork.com/news/2015/05/13/123121274?tcid=fb_share

Tracoromana
20th May 2015, 18:35
ah! Nu am prea intrat pe acolo :P
Intamplator am aflat ca Aliona a anuntat ca s-a logodit cu un tip si am ramas mirata ca nu mai e cu Ingo si am dat search pe net, am gasit articole doar in germana si am incercat sa le traduc..mare lucru nu am inteles dar totusi am priceput ca Aliona nu a fost prea diplomata cand l-a disponibilizat pe Steuer. Pe wikipedia scrie ca acum au o antrenoare. Nu am retinut numele.
Atat Aliona cat si Bruno Massot s-au logodit. Logodnicul Alionei este britanicul Liam Cross, iar logodnica lui Bruno se numeste Sophie Levaufre.
http://41.media.tumblr.com/3ff9831f1acf79fb7d2aac9d03ec60f1/tumblr_non7n65yN51qc5l9co3_500.jpg

Daca tot suntem la subiectul asta, si Michal Brezina s-a logodit cu Danielle Montalbano.(off topic)
.

ice_girl
12th June 2015, 14:47
Meagan Duhamel s-a casatorit cu Bruno Marcotte:
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11427775_10153924310617538_4344010813024137355_n.p ng?oh=6c92a53faf959bd9e8cea36d45a57764&oe=563210F0
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1962599_10153924411637538_7732613526105918244_n.pn g?oh=06a0e4d752ea3aeed138c0cf945fbb81&oe=5633F19C

La fel si Stefania Berton cu Rockne Brubaker:
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11202087_10153008457274389_1426357871326223090_n.j pg?oh=c5793c69a456ba349cf1b9eb547b8d2b&oe=55FA889B

Tracoromana
21st June 2015, 08:36
Anna Cappellini si Ondrej Hotarek s-au casatorit. Felicitari!!!
http://41.media.tumblr.com/0635bb944ab525ad77f75e2933ed563f/tumblr_nq94asWKqt1qc5l9co2_1280.jpg
.

ice_girl
28th August 2015, 00:58
http://www.ifsmagazine.com/articles/32796-marchei-hot-rek-silence-the-critics

Tracoromana
3rd September 2015, 07:39
Aliona/Bruno si-au prezentat SP:

https://www.youtube.com/watch?v=zTqzxvBbNbo&feature=youtu.be
.

Spiridonova.Fan
4th September 2015, 13:54
Aliona/Bruno si-au prezentat SP:

https://www.youtube.com/watch?v=zTqzxvBbNbo&feature=youtu.be
.

Chiar arata foarte bine programul! Mult mai bun decat ma asteptam oricum.

Nu mai tin minte, vor participa la Grand Prix anul acesta?

Tracoromana
27th October 2015, 19:21
Breaking news!!
Imposibilul a devenit posibil. Federatia Franceza de Patinaj si-a dat acceptul pentru ca Bruno Massot sa nu mai patineze pentru Franta, ci alaturi de Aliona Savchenko pentru Germania.:yes: De acum se pot prezenta in competitii.

Didier Gailhaguet a declarat:
<<Acest caz lung Savchenko-Massot, a fost întotdeauna prioritatea mea :rolleyes: :rolleyes:, deoarece întotdeauna este mai presus de toate ca sportivii să fie încurajati. Din momentul în care sunt îndeplinite regulile federale și cele ale ISU, este plăcerea mea :rolleyes: :rolleyes: să-i doresc lui Bruno "drum bun", pentru ca alaturi de Aliona să-si urmeze cariera într-o federație prietena, Federația Germană de Patinaj. >>

Norocul Alionei/Bruno este ca acest catavencu candideaza la presedintia ISU. Bine si-asa!

https://www.facebook.com/europeonice/posts/932944940096623
.

irinaidu
27th October 2015, 23:54
sunt curioasa sa-i vad !

Cromatic
28th October 2015, 19:34
Sunt putin derutata fiindca pe alte forumuri se spune ca Federatia franceza nu i-a dat inca drumul lui Massot si ca Didier a pus un pret de 30.000 euro pe capul lui, adica atata vor francezii ca sa-l lase sa plece. Se mai spune ca Federatia germana face tot posibilul sa obtina un pret mai mic. Sa speram ca lucrurile se vor rezolva in favoarea sportivilor. Nu stim insa daca Aliona va mai lucre vreodata cu Ingo Steuer. Nu neaparat pentru faptul ca s-au certat - de fapt in trioul Ingo-Aliona-Robin, toata lumea e suparata pe toata lumea si nimeni nu mai vorbeste cu nimeni - fiindca impacarea nu-i exclusa, insa Ingo, ca fost colaborator al politiei politice din RDG, nu poate beneficia de finantare de la stat, iar Aliona si Bruno nu-si permit sa-l plateasca din banii lor, este un antrenor si coregraf scump.

Un lucru hazliu: in urma cu ceva timp, justificandu-si refuzul de a-l elibera pe Massot, Didier a spus ca lui Bruno ii trebuie o partenera tanara langa care sa aiba un viitor, nu Savcenko, aflata la sfarsitul carierei. Acum vad ca varsta Alionei nu-l mai deranjeaza.;)

Vorbind despre varsta, poate va aduceti aminte cum spunea Piseev despre Menshov ca e prea batran. Asta se intampla in 2011. Patru ani mai tarziu, Mensov castiga o competitie Challenger si ia bronzul la alta. As zice ca pentru un "mos" nu e rau deloc.:yes:

Tracoromana
27th June 2016, 20:34
Extra-sezonul de patinaj este sezon de nunti: toata lumea se casatoreste in iunie.
Este randul cuplului Alexa Scimeca/Chris Knierim:

Poza (http://67.media.tumblr.com/ee55d2c37ed7e4aeb951361c04156e38/tumblr_o9fusttdSS1qc5l9co1_540.jpg)


S-au casatorit si Ekaterina Bobrova / Andrei Deputat si sunt in luna de miere:

Poza (https://scontent-cdg2-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/13388471_577863862374269_971353521_n.jpg?ig_cache_ key=MTI2NDQ1NTc5ODUyMDk2ODkyOQ%3D%3D.2)

Felicitari tuturor!:floricica:
.

Geografu
28th June 2016, 21:54
Frumoasa :X

Tracoromana
30th June 2016, 11:28
Aliona + Bruno exersand 3 twist ...Sau 4 twist?

https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/sh0.08/e35/p640x640/13099091_868940276564736_2052041076_n.jpg?ig_cache _key=MTIzNTM2NDQ4MzI1NTI1Mzk5Ng%3D%3D.2
.

Tracoromana
11th July 2016, 00:16
Unii muncesc:
https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/13551743_593837447463951_199771492_n.jpg?ig_cache_ key=MTI4OTg3MTc1MjI2NDg4NDI0OA%3D%3D.2

Altii se odihnesc:
https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/13584265_659854314164081_1375169411_n.jpg?ig_cache _key=MTI4OTcxODg5NTMzNDM5MjE1MA%3D%3D.2
.

Spiridonova.Fan
15th July 2016, 11:10
Aliona + Bruno exersand 3 twist ...Sau 4 twist?

https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/sh0.08/e35/p640x640/13099091_868940276564736_2052041076_n.jpg?ig_cache _key=MTIzNTM2NDQ4MzI1NTI1Mzk5Ng%3D%3D.2
.

Tare! :))

ice_girl
15th July 2016, 22:19
Unii muncesc:
https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/13551743_593837447463951_199771492_n.jpg?ig_cache_ key=MTI4OTg3MTc1MjI2NDg4NDI0OA%3D%3D.2

Altii se odihnesc:
https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/13584265_659854314164081_1375169411_n.jpg?ig_cache _key=MTI4OTcxODg5NTMzNDM5MjE1MA%3D%3D.2
.
Ce frumoasa e pisica:D!

Tracoromana
16th July 2016, 00:04
Yu/Jin si Peng/Zhang - "Say Something" - si schimbarea amiabila a partenerilor prezentata in show. Stiu ca multi ii preferau pe liricii Yu/JIn, dar mie mi-au placut Peng/Zhang. Mi-am confirmat parerea si acuma vazandu-i din nou in acest clip.
http://v.qq.com/cover/c/cty90oitjactd26.html?vid=h0020m5wx7j

2. Noul SP Yu/Zhang:
http://v.qq.com/cover/c/cty90oitjactd26.html?vid=d0020p3lsxc

3. Noul SP Peng/Jin:
http://v.qq.com/cover/c/cty90oitjactd26.html?vid=o0020evd2ej
.

Tracoromana
18th August 2016, 16:52
Aliona Savchenko s-a casatorit astazi 18.08.2016 cu Liam Cross. Multe felicitari!!!

Poza (https://scontent.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/14026674_1763525657253638_1385349641_n.jpg?ig_cach e_key=MTMxOTUxNDE1MDY4Mjc2ODY2Mw%3D%3D.2)

Poza (http://fs-gossips.com/wp-content/uploads/2016/08/savchenko-masso-392x307.jpg)

Anul trecut tot pe 18.08. s-au casatorit Tatiana V. + Maxim Tr.
.

Tracoromana
19th August 2016, 18:37
Aliona Savchenko s-a casatorit astazi 18.08.2016 cu Liam Cross. Multe felicitari!!!

Poza (https://scontent.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/14026674_1763525657253638_1385349641_n.jpg?ig_cach e_key=MTMxOTUxNDE1MDY4Mjc2ODY2Mw%3D%3D.2)

Poza (http://fs-gossips.com/wp-content/uploads/2016/08/savchenko-masso-392x307.jpg)

Alte poze cu Aliona, care se va numi Savchenko pana dupa Olimpiada 2018 si apoi se va numni Aliona Cross:
http://www.freiepresse.de/DYNGAL/37005/395872_M606x400.jpg
http://www.freiepresse.de/DYNGAL/37005/395870_M606x400.jpg
http://www.freiepresse.de/DYNGAL/37005/395853_M606x400.jpg
http://www.freiepresse.de/DYNGAL/37005/395873_M606x400.jpg
http://www.freiepresse.de/DYNGAL/37005/395874_M606x400.jpg
.

Tracoromana
31st July 2017, 07:48
Si Dylan Moskovitch se antreneaza din greu:
https://www.instagram.com/p/BWyBiZoDdjj/

Tracoromana
24th November 2017, 08:03
Traducere: "Autoritatea Competenta a informat Uniunea Germana de Patinaj astazi ca Bruno Massot va fi naturalizat. Aceasta naturalizare ar fi putut fi finalizata in aceasta saptamana, dar datorita participarii sale la competitia Grand Prix din Lake Placid, numirea este amanata pentru saptamana viitoare."

Felicitari lui Bruno Massot caruia i s-a acordat cetatenia germana!

Tracoromana
30th December 2017, 09:08
Juniorii australieni Alexandrovskaya/Windsor sunt foarte promitatori cu un 4 twist (inafara ghetii deocamdata):

https://www.instagram.com/p/BdPcgjVhfuI/?taken-by=h_d22

Cu de-au scapat-o rusii pe fetita asta ?

Tracoromana
5th March 2019, 12:20
Julianne Seguin dezvaluie ca pentru ea a fost un soc separarea profesionala de Charlie Bilodeau:
https://ici.radio-canada.ca/sports/podium/59/julianne-seguin-patinage-artistique-couple-charlie-bilodeau-separation-olympiques-pyeongchang-podium?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter