PDA

View Full Version : Turul trei preliminar/Steaua-Galatasaray.



delaoltenia
1st August 2008, 15:59
Steaua nu a avut noroc la tragerea la sorti de la Nyon,urmand a intalni campioana Turciei, Galatasaray Istanbul.
Ce credeti,avem sanse de calificare?

Ioca10
1st August 2008, 16:00
Ne calificam la pas;)

Ted
1st August 2008, 16:02
sanse 50-50 ... va trebui sa jucam fotbal pt a avea pretentii de calificare

delaoltenia
1st August 2008, 16:06
Asa cred si eu Ioca,Steaua nu a pierdut niciodata in fata echipelor din Turcia. :D

La 5 aprilie 1989, Steaua a invins, la Bucuresti, campioana Turciei, Galatasaray Istanbul cu scorul de 4-0 (2-0), prin golurile inscrise de Ilie Dumitrescu '8, Gheorghe Hagi '40, Dan Petrescu '69 si Gabi Balint '73.
In returul de pe Stadionul Ataturk, cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), golul "ros-albastrilor" fiind reusit, in minutul 39, de Ilie Dumitrescu. Steaua a mai inscris o data un gol, prin actualul selectioner, Victor Piturca, dupa o faza comica.

Urmatoarea confruntare a Stelei cu o echipa din Turcia s-a disputat in sezonul 1997-1998 al Cupei UEFA, cu Fenerbahce Istanbul. Prima mansa s-a incheiat la egalitate, 0-0, pentru ca in returul de la Istanbul, Steaua sa se impuna cu scorul de 2-1, gratie golurilor marcate de Militaru '10 si Ciocoiu '44 si sa obtina calificarea in turul doi al competitiei.

In sezonul 2004-2005, Steaua a intalnit Besiktas Istanbul in grupa B a Cupei UEFA, formatie de care a trecut la Bucuresti, cu scorul de 2-1, prin reusitele lui Rica Neaga, minutul 3, si Cristian Ciociu, in minutul 19.

dede
1st August 2008, 16:08
Steaua nu a avut noroc la tragerea la sorti de la Nyon,urmand a intalni campioana Turciei, Galatasaray Istanbul.
Ce credeti,avem sanse de calificare?
noroc... ghinion... ce conteaza? :groggy:

daca suntem buni, ne calificam si gata :D
daca nu, ajungem in uefa... acolo poate ne descurcam mai bine ;)

delaoltenia
1st August 2008, 16:11
...tu vrei in UEFA?

dede
1st August 2008, 16:13
nu, nu vreau in uefa...
sper sa nu fie cazul sa jucam acolo... poate la primavara :D

delaoltenia
1st August 2008, 16:15
nici eu,abia astept sa vin la meciurile din UCL,chiar daca am de strabatut vre-o 400 de km. :D

Vladek
1st August 2008, 16:45
...tu vrei in UEFA?

Eu da :D .

delaoltenia
1st August 2008, 16:50
si de ce ma rog Vlade...poti da un raspuns? :D

YoYoyOi
1st August 2008, 17:32
si eu vreau in UEFA :D

tot de aia :D

Vladek
1st August 2008, 17:45
With pleasure ... am mers doi ani la rand, ne-am facut nervi degeaba, ni s-a aratat limpede ca NU avem jucatori care sa faca fata in SAmpions Lig (unica exceptie posibila, Zapata). Am incasat gol dupa gol - 1 victorie, 3 egaluri si 8 inffrangeri, asta e "palmaresul" nostru de pana acum.

De ce ma rog frumos ar fi diferit anul asta ? Lotul e in cel mai bun caz cam la acelasi nivel, antrenorul idem - nu poti trage decat o singura concluzie : nu putem inregistra alte rezultate decat noi infrangeri. Si eventual vreun egal cu rezervele lor.

Asa ca ce sa ne mai necajim degeaba ? Evident ca bekkali isi doreste sa intre in CL. La mintea lui de bisnitar imputit, nu conteaza decat "sa vina banii, banii mei bah zdrentelor, ha ha". Insa eu personal, prefer cupa UEFA.

Ulysses
1st August 2008, 17:59
adica preferi sa-i vezi pe metalurg din fosta uniune sovietica in loc de manchester utd, probabil, numai ca sa nu ia ciobanul nenorocitii aia de bani?
si daca pierdem, ce?normal ca ne doare.suporterii Stelei au aratat ca pot aplauda in picioare o echipa mai buna
gandeste-te insa ca te poate scoate si un bate borisov(ai vazut ce a facut cu anderlecht)si atunci chiar devenim penibilii europei:headbang:

Geografu
1st August 2008, 18:01
Sunt de acord cu tine amice Vladek.
O chestie insa : in cupa UEFA vor juca si acolo echipe mari , gen AC Milan,PSG,Deportivo,Bayer etc.
Crezi ca aici vom putea face performanta ?

Ca sa nu mai spun ca o singura competitie fotbalistica este importanta pe globul asta : UCL.

Primus Hawaii
1st August 2008, 18:05
Ne calificam la pas;)


Eu nu as zice...totul va depinde de meciul de acasa...pe mine insa m-au convins baietii, chiar daca au pierdut primul meci cu Vaslui.

Gontel
1st August 2008, 19:01
Si eu sunt de acord cu Vladek, nici mie nu imi convine sa fim ciuca batailor in CL. De doi incoace, de cand cu Liga asta, o terminam rapid cu campionatul intern. Probabil daca locul 10 ar duce in CL, jiji s-ar multumi si cu atat.

@Ulysses: si cu ce te incalzeste daca ii vezi live pe Man Utd. atata timp cat iti dau un 3-0 si apoi Badea o sa se milogeasca la Cristiano Ronaldo sa ii dea tricoul si daca se poate si un autograf?

Urmuz
1st August 2008, 19:22
Sper sa treceti de turci, pe care nu-i mai suport de cand au un noroc chior:)

Vladek
1st August 2008, 19:22
Sunt de acord cu tine amice Vladek.
O chestie insa : in cupa UEFA vor juca si acolo echipe mari , gen AC Milan,PSG,Deportivo,Bayer etc.
Crezi ca aici vom putea face performanta ?

Ca sa nu mai spun ca o singura competitie fotbalistica este importanta pe globul asta : UCL.

Geografule, hai sa ne intrebam mai bine : ce-i aia performanta ? Pentru mine performanta inseamna sa-ti depasesti limitele, sa te bati de la egal la egal cu cei mai buni, sa reusesti ceva ce nimeni nu te credea in stare. Semifinala de UEFA a fost o performanta - mai modesta prin prisma competitiei, dar totusi performanta. Calificarile in CL NU INSEAMNA PERFORMANTA. Sa bati pe Standard sau Bate Borisov nu e o performanta nemaiauzita.

Ca sa nu mai zic ca, asa cum bine s-a zis, de 2 ani incoace echipa se culca pe-o ureche instantaneu cum se califica in grupe. Cumva am ajuns un club cu unicul obiectiv de a bifa o prezenta pentru ca Bekkali sa incaseze banutii an de an ?

Geografu
1st August 2008, 19:42
E adevarat nu e o performanta sa ajungi in UCL si sa faci pe acolo din greseala un egal la Lyon sa zicem.
Performanta dupa mine inseamna sa ridici un trofeu deasupra capului dar sunt destul de realist ca sa stiu ce e foarte greu ca Steaua sa poata castiga macar Cupa UEFA.
Pentru ca si acolo ( si nu numai ) joaca echipe mult superioare.
Atunci ceea ce ai spus tu e foarte corect : "performanta inseamna sa-ti depasesti limitele, sa te bati de la egal la egal cu cei mai buni, sa reusesti ceva ce nimeni nu te credea in stare."
Totul e ca in orice competitie europeana am fi sa fim in stare de asta.
Si mai mult sau mai ales sa fim in stare sa jucam FOTBAL.

YoNuTzz
1st August 2008, 19:52
foarte bine...chiar ma bucur ca am cazut cu galata :D
daca avem fata de Champions League sa trecem...daca nu UEFA...
ce rost avea daca sa presupunem ca iar treceam de o echipa ca BATE si apoi iar 1-2 pcte in UCL...

Ulysses
1st August 2008, 20:23
Si eu sunt de acord cu Vladek, nici mie nu imi convine sa fim ciuca batailor in CL. De doi incoace, de cand cu Liga asta, o terminam rapid cu campionatul intern. Probabil daca locul 10 ar duce in CL, jiji s-ar multumi si cu atat.

@Ulysses: si cu ce te incalzeste daca ii vezi live pe Man Utd. atata timp cat iti dau un 3-0 si apoi Badea o sa se milogeasca la Cristiano Ronaldo sa ii dea tricoul si daca se poate si un autograf?

ma incalzeste, fiindca vad un spectacol chiar daca sufar pentru ca echipa mea de suflet a pierdut. si asta deoarece in 100 de ani Steaua nu va avea bugetul lui liverpool sau barcelona sau arsenal -echipe obisnuite an de an cu sferturile ucl. pe aia nu-i poti bate decat printr-un noroc chior.si pentru o victorie ca aia iesi pe strada. atata timp insa cat ii bati pe lokomotiv sofia spre exmplu,in uefa , mai ai chef macar sa cobori scaril;e?

dede
1st August 2008, 21:49
gata, nu va certati...

Steaua se califica in grupele ucl, termina pe 3 si merge in uefa, sa nu se supere nimeni :D

Geografu
1st August 2008, 22:44
Da poate termina pe 2 Dede ! :)
Ne-ar strica niste optimi de liga ? :rolleyes:

dede
2nd August 2008, 00:26
cu tot optimismul meu, pe primele 2 locuri in grupa nu putem termina, cel putin nu anul asta...
dar sa prindem primavara europeana in uefa ar fi extraordinar ;)

Primus Hawaii
2nd August 2008, 00:27
Mai intai sa se califice..apoi se poate planui ..dar pana atunci munca munca multa munca;)

moty
2nd August 2008, 00:29
cu tot optimismul meu, pe primele 2 locuri in grupa nu putem termina, cel putin nu anul asta...
dar sa prindem primavara europeana in uefa ar fi extraordinar ;)

:shocked::shocked::shocked:

Primus Hawaii
2nd August 2008, 00:30
:shocked::shocked::shocked:

asa m-am uitat si eu :ras-plans:

Liviu
2nd August 2008, 00:31
Cine cunoaste jocul Galatei ? Eu unu nu stiu ce joaca.
Stie cineva cam ce joaca turcii?:D
Poate se mai uita cineva la campionatul Turciei.
Mai joaca vreun roman acolo ca sa-i dea la tv si in Romania ? :rolleyes: Recunosc ca am de mult si voi avea in continuare o simpatie pentru aceasta echipa, indiferent de ce se va intampla in dubla mansa.
Jucau uneori cu un inchizator 4-1-3-2, uneori cu doi 4-2-3-1. Lincoln (un fel de Dayro, dar mult mai experimentat) - mijlocas sau varf retras - le face jocul, seamana cu Hagi dar e dreptaci. Cam inconstant, accidentari dese, daca joaca de la el vine principalul pericol.
Galatasaray nu mai e echipa pe care o stiam desi stilul a cam ramas acelasi. Multi s-au retras, inclusiv Sukur in vara asta, din trupa de soc din 2000 a ramas numai Hasan Sas - ala chel prins dopat mai demult. :D
Financiar sunt mult peste noi, isi permit sa construiasca un nou stadion cu 100 de milioane de euro, a carui constructie chiar va dura doi ani, adica peste un an e gata (nu ca la noi) :hmm:
Daca vreti sa facem o comparatie si la jucatori, o facem si pe asta. Este tocmai invers decat la noi, adica se cumpara jucatori liberi de contract sau pe care nu se cer foarte multi bani, si li se dau salarii astronomice. La noi, Radoi ia 300.000, la ei Meira ia 1.200.000. Dayro ia 180.000 <-> Lincoln 2.500.000. Arthuro ia 200.000 <-> Nonda ia 1.000.000 :o:

Avand si al doilea meci acasa, la ei schimbandu-se si antrenorul, cred ca sansele sunt cel mult egale, 50-50. Nu uitati ce a facut actuala vicecampioana, Fenerbahce, in editia trecuta UCL.



La 5 aprilie 1989, Steaua a invins, la Bucuresti, campioana Turciei, Galatasaray Istanbul cu scorul de 4-0 (2-0), prin golurile inscrise de Ilie Dumitrescu '8, Gheorghe Hagi '40, Dan Petrescu '69 si Gabi Balint '73.
Pai hai sa le revedem :

1-0 I.Dumitrescu '8 (http://www.youtube.com/watch?v=ipO1SlJymdc&feature=related)
2-0 Hagi '40 (p) (http://www.youtube.com/watch?v=ObRXvvLbRKM)
3-0 D. Petrescu '69 (http://www.youtube.com/watch?v=kTFJhlKKQaE&feature=related)
4-0 Balint '73 (http://www.youtube.com/watch?v=ctg6afEqitg&NR=1)

Bonus (http://www.youtube.com/watch?v=uBVCP8MXT1E&feature=related) :D

Asta si pentru cei care comparau Steaua '86 si Steaua '06.

Hagi a declarat azi ca nu va tine cu Steaua in dubla asta
N-am auzit treaba asta dar nu-l condamn chiar daca ar fi asa. La cum a fost umilit la noi, are tot dreptul sa declare asta desi mai mult ca sigur va rade cu un ochi si va plange cu celalalt, oricare ar fi deznodamantul dublei.
EDIT: Iar e vorba de un titlu pus ca sa faca trafic. :)

Despre ce s-a discutat mai sus... sunt dezamagit ca unii nu doresc calificarea. Poate nici in Uefa nu o sa spulberam tot. Atunci ne vom dori sa nu ne mai calificam deloc in cupele europene ? Am pierdut la Vaslui, hai sa picam in B sa batem tot. Sau mai bine nu mai jucam deloc si ne desfiintam domnilor ca sa nu mai avem cum sa pierdem un joc, ce ne mai stresam... :)
Daca vrei sa ajungi in lumea buna a fotbalului, chiar si valoric, trebuie sa joci cu astfel de echipe, sa devii un obisnuit al competitiei. Eu nu consider ca am trait mari umilinte cam am luat 6 puncte in doi ani de grupe UCL. Aceasta "umilinta" ar fi sarbatoare pentru altii, ar fi fost si pentru noi acum cativa ani dar se pare ca ne-am "boierit" si visam numai semifinale cu un buget de 15.000.000.
Daca vom bate Galatasaray chiar ne meritam locul acolo. Asta este parerea mea.
:)

dede
2nd August 2008, 00:33
:shocked::shocked::shocked: ce?

Primus Hawaii
2nd August 2008, 00:34
Ce ai citit :ras-plans:

dede
2nd August 2008, 00:44
:mda:
Hawaii, eu cu tine nu am ce discuta pana nu-mi raspunzi... esti stelist?


moty, ce e cu :shocked: ala?



Liviu, ai dreptate... :ok:
daca suntem mai buni ca ei, meritam sa ne calificam in grupe :D
daca nu... asteptam sa castigam campionatul sa intram direct :happy

Primus Hawaii
2nd August 2008, 00:48
Suntem mai buni ca ei , D3d3 ;)

moty
2nd August 2008, 01:02
d3d3, zici ca n-avem sanse de locul II in grupa? Atata timp cat exista (teoretic), trebuie sa credem in ele. Te-am citat destul de aproximativ, dar asta-i esenta, nu?

dede
2nd August 2008, 01:05
ce faci, moty? :shocked:
incredibil :cry: incet, incet, ajungi mai optimist decat mine :D

uite cum facem... asteptam tragerea pt grupe si mai vb atunci ;)

moty
2nd August 2008, 01:14
ok. pana atunci, de ce nu unesti tu thread-urile?

dede
2nd August 2008, 01:50
:thinkso: despre ce thread-uri vorbesti?

vezi ca aici trebuie sa vb cu Yoyo sau Ioca :D

moty
2nd August 2008, 01:54
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=309696

dede
2nd August 2008, 01:57
aha... :D

acolo suntem pe Europa, aici pe Steaua :D

acolo isi dau toti cu parerea, aici doar noi, stelistii...


cum sa le unesc? :shocked: :happy

moty
2nd August 2008, 01:59
bine, d3d3, cum zici tu. dar mie asa mi se parea normal.

dede
2nd August 2008, 02:06
cele 2 thread-uri nu au nicio legatura...
aici vorbim, noi, stelistii, despre meci, nu se baga nimeni altcineva... e ca si cum cineva ar deschide pe Steaua thread-uri despre meciurile din campionat, desi discutii despre aceste meciuri au loc si pe intern

in schimb, pe Europa, discuta toti... stelisti... dinamovisti... rapidisti... etc...


http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=178 nu e acelasi lucru cu http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=37 :D

moty
2nd August 2008, 02:09
clar, sefa, s-a marcat :) :ok:

delaoltenia
2nd August 2008, 09:50
cele 2 thread-uri nu au nicio legatura...
aici vorbim, noi, stelistii, despre meci, nu se baga nimeni altcineva... e ca si cum cineva ar deschide pe Steaua thread-uri despre meciurile din campionat, desi discutii despre aceste meciuri au loc si pe intern

in schimb, pe Europa, discuta toti... stelisti... dinamovisti... rapidisti... etc...


http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=178 nu e acelasi lucru cu http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=37 :D

am considerat ca aici putem discuta doar noi,stelistii,sa nu fim nevoiti sa citim mizeriile altora (citisem deja posturile din celalalt thread).
nu e nici o suparare daca uniti aceste doua thread-ri,ramane la aprecierea voastra. :):)

Snake_21
8th August 2008, 01:19
Ne calificam in grupele Champions League :D

dede
8th August 2008, 01:30
ai dreptate :D

vedeti cine stie? :cool:

delaoltenia
11th August 2008, 20:34
Meciul Galatasaray Istanbul - Steaua Bucuresti va fi condus de o brigada din Franta, cu Laurent Duhamel la centru.

Vladek
13th August 2008, 12:04
Ei, cum mai stam cu optimismul azi :D ? Al meu e la valori destul de joase sincer sa fiu. Cu Szekely accidentat, cred ca va dati seama ca diseara vom juca iarasi 10 contra 12 (da, l-am mutat pe Nicolita la ei). Cat despre Toja, daca va juca diseara (am auzit ca oligofrenul a avut din nou "inspiratie divina"), nu cred sa faca mare branza. Numai naivii isi pot imagina ca un jucator nou transferat poate sa intre in urmatorul meci si sa rupa gura targului.

YoYoyOi
13th August 2008, 12:07
ma surprinde linistea de aici... este pentru prima data cand un thread dedicat Stelei are nici 50 de posturi...

Optimism? :happy sa fim seriosi :cry:

YoYoyOi
13th August 2008, 12:13
mda... acum bag de seama ca suntem pe Steaua, de aia asa putine mesaje :D

credeam ca s-a intors lumea pe dos :happy

Urmuz
13th August 2008, 12:30
mult succes in meciul din seara asta!

Andrei_23
13th August 2008, 12:31
Acum, in Turcia trebuie Steaua sa-i ia tare pe turcaleti...cat despre atmosfera fantastica...eu zic ca nu-i chiar asa, Besiktas si Fener sunt cu o clasa peste Galatasaray in privinta fanilor; tribunele lor nu sunt construite pentru a creea presiune.

moty
13th August 2008, 14:03
Batem cu 2-0. A vorbit Gigi cu Doamne Doamne!

Liviu
13th August 2008, 15:44
Andrei, e cam adevarat ce spui, pe stadion intra vreo 23.000, si nu e acel stadion de 50k, total acoperit de tip britanic pe care il are Fener (si cum va avea si Galata la anul). Dar cand un stadion intreg isi incurajeaza echipa (in afara de oficiali) intr-un mod apropiat de fanatism avem de ce sa ne facem griji. Pentru Banel, pentru Pawel care la Euro a clacat intr-un moment important, pentru Nesu care tot "copil" a ramas. Sunt curios care va fi parerea suporterilor care merg acolo, din punctul meu de vedere avem toate motivele sa fim invidiosi pe atmosfera pe care o fac turcii.

"....fotbalistii stelisti pareau tristi si au incercat sa "isi ridice moralul" citind ziare pe paginile carora se afla(u) femei dezbracate."
ziaristii turci, idolii colegilor romani... :rolleyes:

DEPARTAMENT
13th August 2008, 16:14
Na ziceti repede mah cate luati deseara?
Hai repede concurs de pronosticuri.

Bumbescu
13th August 2008, 16:16
Cred ca aici e cazul sa-l futa cineva pe *******ul asta care nu posteaza decat provocari pe toate threadurile.

Vladek
13th August 2008, 17:05
Na ziceti repede mah cate luati deseara?
Hai repede concurs de pronosticuri.

Nu, dar iti pot spune extrem de repede IQ-ul tau. Cam cat marimea de la pantofi, plus sau minus 0.5.

ultra
13th August 2008, 18:54
Na ziceti repede mah cate luati deseara?
Hai repede concurs de pronosticuri.

2 dau turcii si 1 banel [in poarta lui zapata]. :rosu:

delaoltenia
13th August 2008, 21:43
suntem in minutul 28 si avem 2-1 :yeah: :yeah:

eventHorizon
13th August 2008, 23:58
Poate cineva sa ma ajute, va rog frumos, ca eu nu mai inteleg nimic...
De ce il tii pe toja titular 80 de minte cand vezi inca din primele minute ca e total in plus?
De ce te deschizi si lungesti echipa pe tot terenul cand ai 2-0 in deplasare?
De ce joci cu un atacant ca Arthuro, cand baiatu asta nu e in stare tot meciu sa castige vreun duel aerian?:rolleyes:De ce il bagi pe Tiago in centru ca sa se calce pe picioare cu Lovin si Radoi cand era nevoie sa atacam?:rolleyes:
De ce il tii pe Neaga sau Ochirosii pe banca cand vezi ca turcii n-aveau deloc fundas dreapta? :rolleyes:
De ce dracu il fortezi pe Ovidiu Petre 50-60 de minute meci de meci si apoi sa-l pierzi pt urmatoarele cand stii ca e nerefacut?

De ce e lacatus antrenor? :headbang:

Vincitor
14th August 2008, 00:01
Poate cineva sa ma ajute, va rog frumos, ca eu nu mai inteleg nimic...
De ce il tii pe toja titular 80 de minte cand vezi inca din primele minute ca e total in plus?
De ce te deschizi si lungesti echipa pe tot terenul cand ai 2-0 in deplasare?
De ce joci cu un atacant ca Arthuro, cand baiatu asta nu e in stare tot meciu sa castige vreun duel aerian?:rolleyes:De ce il bagi pe Tiago in centru ca sa se calce pe picioare cu Lovin si Radoi cand era nevoie sa atacam?:rolleyes:
De ce il tii pe Neaga sau Ochirosii pe banca cand vezi ca turcii n-aveau deloc fundas dreapta? :rolleyes:
De ce dracu il fortezi pe Ovidiu Petre 50-60 de minute meci de meci si apoi sa-l pierzi pt urmatoarele cand stii ca e nerefacut?

De ce e lacatus antrenor? :headbang:

Ar trebui intrebat becali !!??:no:

Primus Hawaii
14th August 2008, 00:03
2 dau turcii si 1 banel [in poarta lui zapata]. :rosu:

Cristi, uite ca ai avut dreptate, Banel a dat la turci, si a jucat :ok: iar otomanii au marcat de 2 ori.

Ms pentru idee ;) :D

Novac
14th August 2008, 00:15
mult succes in meciul din seara asta!
Multumim mult dragutule! :D Ce ne faceam noi fara urarea ta oare????

Liviu
14th August 2008, 00:18
Nu sunt doua echipe redutabile cele doua care au jucat aseara, e clar. Nu vor ajunge in primavara UCL oricare dintre ele s-ar califica. Turcii nu au avut forta fizica sa tina ritmul pana la final si de asta cred ca ne ofticam cu totii, puteam sa-i ingenunchiam de azi. Lincoln si Nonda m-au impresionat, pur si simplu fantastici, au jucat singuri impotriva noastra. De ce nu luam si noi asemenea jucatori ci numai ciumpalaci in atac ? Mi-e foarte teama de meciul retur, probabil 2000 de turci la PS.

De ce il tii pe toja titular 80 de minte cand vezi inca din primele minute ca e total in plus?

De ce joci cu un atacant ca Arthuro, cand baiatu asta nu e in stare tot meciu sa castige vreun duel aerian?

De ce il tii pe Neaga sau Ochirosii pe banca cand vezi ca turcii n-aveau deloc fundas dreapta? :rolleyes:

De ce dracu il fortezi pe Ovidiu Petre 50-60 de minute meci de meci si apoi sa-l pierzi pt urmatoarele cand stii ca e nerefacut?

De ce e lacatus antrenor? :headbang:
Cu Toja cum o dai nu e bine. Daca ar fi iesit un rezultat negativ fara Toja s-ar fi pus intrebarea : de ce nu a jucat ? De altfel nu a jucat rau ! In prima repriza nu prea intra in combinatii, acum ce ne-am fi dorit cu 4 antrenamente la activ ? Incet incet a intrat in joc si a fost mult mai activ in partea secunda, pana cand a obosit. :D Clar se vede ca e tehnic, ramane sa se si integreze in joc, si Elton stia cu mingea si a jucat 3 meciuri.

Arthuro nu e un atacant care sa se plieze pe jocul Stelei de azi, poate cel al lui Olaroiu, cu mingi bubuite in careu. Pentru un joc de viteza, contraatac, cred ca Stancu era mult mai util.

Ochirosii nu avea ce sa caute in meciul asta, sa nu-mi sariti in cap. Aici am avut nevoie de barbati, nu de copii.

Nu stiu daca Ov. Petre s-a reaccidentat, n-am auzit asta. El insista sa joace, era apt si Lacatus a considerat corect - primul meci e cel mai important. Fiti fara grija, Petre joaca si in retur.

Despre Lacatus am mai spus asta : echipa e intr-o continua crestere de cand a venit el ca antrenor.

Pareri despre evolutia lui Banel ? :ras-plans:

Andrei_23
14th August 2008, 00:21
Fenomenala semi-foarfeca din a doua repriza! :D

Primus Hawaii
14th August 2008, 00:27
Fenomenala semi-foarfeca din a doua repriza! :D

D-aia l-a tinut :D si el si.a facut bine treaba ;)

Vladek
14th August 2008, 09:22
Pareri despre evolutia lui Banel ? :ras-plans:

Ce sa ne mai dam cu parerea, iarasi s-a scos tiganul din Faurei. O sa mai traiasca vreo 2 ani de zile si o sa ne scoata peri albi cu evolutiile lui, curata crima la adresa fotbalului. Toata lumea il va ridica in slavi pentru gol, uitand desigur micile detalii gen :
- a fost bezmetic si a alergat ca o musca intre fundasul lateral stanga al turcilor si Turan (rezultatul fiind ca Turan a primit mai mereu mingea demarcat, cu timp berechet sa preia si sa se gandeasca ce are de facut, si a facut ravagii pe flancul nostru drept) ;
- a cazut ca placinta in 90% din duelurile directe cu adversarii, fara absolut nici un motiv ;
- a mai avut si azi niste executii ultra-comice, gen sutul din 10 metri paralel cu poarta, si centrarea cu exteriorul undeva prin spatele portii din 6 metri ;
- a pierdut (scapand in aut sau fiind deposedat) peste 80% din mingile primite.

Dar geaba mai insiram noi aicea tampeniile, s-a lipit la gol si asta ramane pe retina.

Bumbescu
14th August 2008, 11:43
Nu cred ca a fost chair atat de jalnic....a alergat din nou f mult, pe final cu un oarecare folos, iar golul e gol, nu poate fi contestat, mai ales ca executia a fost superba.
Cam asta ar fi echipa de baza, cu Szekely in locul lui Banel si eventual cu Plesan in locul lui Ovidiu Petre.
Mirel, ca de obicei, a fost imperial.

Marius
14th August 2008, 12:36
Doamne, ce "antrenor"... :headbang:

delaoltenia
14th August 2008, 16:34
Domnule simbol Marius Lacatus,ai demonstrat ca esti un antrenor mic,mic si fricos. :( :( :( :( :( :( :(

Marius
14th August 2008, 19:17
Foarte adevarat!

delaoltenia
27th August 2008, 22:43
...s-a terminat,castigaram cu 1-0...BRAVOS STEAUA,avem 2 echipe in UCL.

Novac
27th August 2008, 22:57
Domnule simbol Marius Lacatus,ai demonstrat ca esti un antrenor mic,mic si fricos.


ehehei voinicii mei ... parca s-a schimbat ceva ... nu ? acum sa va vad pe unde o scoateti :) pe camase.

Voinicii - aka yo marius and gasca de contestatari :)

dede
27th August 2008, 23:03
imediat vine gigi si zice ca el a facut echipa... :happy

oricum... un meci f bun :D
a fost chiar usor :D :happy

Gontel
27th August 2008, 23:55
Daca atacam un pic mai mult le dadeam 3 la turcaleti. Dar e bine si asa, Lacatus a alea tactica potrivita pentru tipul asta de meci.
Ce mult a trecut, nici nu imi mai aduc aminte de cand nu au mai jucat in modul asta stelistii, dar la ce lovele primesc e de inteles.

moty
27th August 2008, 23:57
la cat am atacat pe final, la ocaziile avute, era usor sa mai dam 1-2

Gontel
28th August 2008, 00:10
Nu prea au relevanta ocaziile din final, au venit pe contraatac si pe disperarea Galatei.

vatavu
28th August 2008, 00:17
nu mai conteaza ocaziile..important e ca ne-am calificat

Adi Da Samraj
28th August 2008, 00:36
Becali: "Vom trece de grupe"

Snake_21
28th August 2008, 00:38
Depinde si de ce echipe o sa intalnim... posibilitati am avea sa trecem de grupe :)

Zabriskie
28th August 2008, 00:41
sporting/villarreal, bate/famagusta/aalborg :D

juve/bayern/roma, fiorentina/atletico/dynamo :shocked:

vatavu
28th August 2008, 00:43
si din prima Lyon..am vazut si eu la TV:D

delaoltenia
28th August 2008, 20:35
ehehei voinicii mei ... parca s-a schimbat ceva ... nu ? acum sa va vad pe unde o scoateti :) pe camase.

Voinicii - aka yo marius and gasca de contestatari :)
...am aceiasi parere man,ai impresia ca am jucat atat de bine incat meritele sa-i fie atribuite doar lui Lacatus?
am avut si un dram de noroc,acela pe care-l au marile echipe,si de ce sa nu recunoastem,am intalnit un Galatasaray mai slab ca oricand.
asta nu inseamna ca nu iubesc si ma inchin acestei echipe....STEAUA BUCURESTI.:ok:

Liviu
28th August 2008, 20:39
Da, am avut noroc la inceput cand ne-au dominat clar si daca turcii inscriau atunci nu stiu cum scoteam apoi camasa. Apoi au intrat usor-usor in jocul nostru si dupa gol au picat de tot. Au jucatori mai buni turcii dar ca sa folosesc un cliseu "au castigat cei care si-au dorit mai mult victoria", adica noi. :D

delaoltenia
28th August 2008, 21:36
...de la stelisti adunate si la toata lumea date----->Expeditie la Valea Boului

Acum ca ne-am vazut cu sacii in caruta, ca am ajuns la masa bogatilor (?) nu ne mai ramane decat sa facem putina caterinca de Cristinel Borcea, acest copil batran imbolnavit de rautate si frustrare, omul care uraste Steaua mai mult decat se uraste pe sine insusi.
Curios si totodata intrigat de acest personaj, am organizat o expeditie in satul natal al acestuia impreuna cu antropologi si oameni de stiinta de la Muzeul de Stiinte ale Naturii Grigore Antipa. Iata ce am constatat:


Valea Boului - un sat
Poate pe nedrept uitat,
E frustrant ca e omis,
Foarte rar pomenit, scris.

Fiecare sat, se stie,
Are un fiu, are o mandrie,
Asa cum orice catun
Are si un om nebun.

Dar sa stiti ca acest sat
E foarte apreciat,
Orice dinamovist vine
Ca la Mecca sa se-nchine

Fiindca aici s-a nascut
Cel ce de la inceput,
Avea-n sange imprimat,
Pedigree-ul de ratat.

Cristi Borcea se numeste
Cu frustrarea se-nrudeste,
E prieten bun cu blatu’
Sta de crapa capra-n patru.

De cum ai intrat in sat,
Imediat esti preluat,
De un ghid, si faci escala
Sa-i vezi coliba natala.

La poarta, ca sa se stie,
E pusa o butelie,
Ca un simbol, ca o stema,
Sa fii bine pus in tema.

Baba Leana e prin curte,
Face treburi mai marunte,
Da cu matura si spala
Ca-i casa memoriala.

Pe ea o si intrebam
Vrem mai multe sa aflam:
-Zii mamaie cum era,
Mititel Cristi Borcea?

-Oleu’ muica, eu mai stiu?
Asa bine minte tiu,
Se ferea mereu de noi,
De credeam ca e strigoi.

Era maica bolnavior
Plapand ca un iezisor,
Cand era mai sanatos,
Era cat paiu’ de gros.

Avea pana la chipiu,
Era tare pirpiriu,
Prieteni nu prea avea
Doar cu gastele statea.

Ducea ratele la iaz
Si vacile pe islaz,
Tatsu rau il mai batea,
Ca din rachiu ii ciordea.

El era militian,
Patru clase, un plavan,
Ma-sa era tesatoare
Casnica si muncitoare.

La scoala nu-l prea lasau
Tare din scurt il tineau,
L-au lasat numai un an
Ca-l vroiau militian.

Cand era tatsu la ancheta
Ma-sa facea la craasma cheta,
Speriau toata lumea,
Gratis le dadeau sa bea.

Dar pe urma au plecat
S-au mutat din sat in sat,
L-au luat pe baietel,
Nu mai stiu nimic de el...

-Acum e investitor,
Actionar – finantator,
Face prin fotbal prostii
Mai vinde si butelii.

Mai tranteste cate-un meci,
Face din arbitri terci,
Cu multi alti s-a inhaitat
A ajuns expert in blat...

-Hai ca acu’ m-ai uimit!
Credeam ca s-a prapadit!
Eu ii faceam pomeniri,
La biserici, manastiri...

Ce ti-e si cu viata asta...
Ori norocu’ , ori napasta!
Totusi nu cred ca e el,
Nu cred ca e Cristinel...

-El e doamna, garantat,
Acum s-a mai dezvoltat,
E bivol bine trait
Nu mai este subnutrit.

E smecher de Bucuresti
Dar ca el mai rar gasesti,
Pe Dinamo reprezinta,
E conducator de ginta.

-Acuma imi dau eu seama
Ca tot vin aici de-a valma,
Nebuni cu flamuri in maini,
Steaguri cu capuri de caini...

Vin aici sa se inchine,
Uneori s-au dat la mine,
Atunci rau mi se ura
Ii pocneam cu matura!

Dar acum vad cum sta treaba
Si tot mi-e mai mare graba,
Sa pun taxa cu bariera,
O sa facem cariera!

Satul nostru sa prospere,
Ce-i dinamovist nu piere,
De la poarta noului
Pana-n Valea Boului...


Daca esti inflacarat,
Dinamovist pasionat,
E un loc cum altu’ nu-i:
DU-TE-N VALEA BOULUI!!!!!!!!!!! :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

sursa: fulgerica.com