PDA

View Full Version : Obiectiv 2004-2005



Ultras
18th May 2004, 13:52
INTERVIU gazeta sporturilor

Domnule Şiman, sīnteţi mulţumit de prestaţia Sportului īn acest sezon?
Echipa a jucat bine, dar nu la nivelul pe care īl aşteptam eu. Formaţia pe care o avem acum este mai echilibrată decīt cea care a promovat īn 2001.

Va reveni Dan Petrescu ca antrenor la Sportul?
Orice este posibil. Poate că noi īl vrem, dar trebuie ca şi el să ne vrea pe noi. Momentan Balint are contract pīnă la 31 iunie. Am īnţeles că există o ofertă pentru el să fie secundul lui Hagi la Galatasaray. Orice antrenor va veni la Sportul va trebui să se plieze pe cerinţele clubului: la noi este un anumit sistem de premiere şi trebuie folosită tactica 4-4-2. Nu putem schimba aşezarea īn teren īn funcţie de fiecare tehnician.

Sportul mai trebuie să obţină o victorie īn ultimele trei etape pentru a promova. Ce obiectiv va avea echipa īn Divizia A?
Clasarea īn primele formaţii ale campionatului. Evitarea retrogradării este un obiectiv care pe noi nu ne interesează. Decīt să fim codaşi īn Divizia A, mai bine pe primul loc īn B.


DJ Vasile, daca ai intentii onorabile, invarteste roata, scoate malaiul ca s-o ducem bine!!!!

ADelPiero
19th May 2004, 02:12
poate aveti norok ... si o sa ramaneti si la anul in Divizia A ...
oricum promovarea din acest an .. nu mai poate fi pusa sub semnul intrebarii :ok:

RedBaron
21st May 2004, 18:34
Clasarea in primele (cate?) formatii ale diviziei A? In primele 10 ar fi un obiectiv realist daca echipa are valoare. Ma bazez pe exemplul dat de Apulum Alba-Iulia. Eu m-as bucura ca Sportul sa ia titlul daca se poate, insa raman la parerea ca acum e perioada "declaratiilor paguboase". Clasarea in primele formatii ale div. A, stadion la standarde UEFA... mi se pare exagerat un pic.

Gigel Sportul
22nd May 2004, 21:00
Clasarea in primele (cate?) formatii ale diviziei A? In primele 10 ar fi un obiectiv realist daca echipa are valoare. Ma bazez pe exemplul dat de Apulum Alba-Iulia. Eu m-as bucura ca Sportul sa ia titlul daca se poate, insa raman la parerea ca acum e perioada "declaratiilor paguboase". Clasarea in primele formatii ale div. A, stadion la standarde UEFA... mi se pare exagerat un pic.

Siman mai si exagereaza un pic. S-o fi gandit ca daca si-a propus data trecuta locul 10 si a terminat pe 14, respectiv 15, atunci poate isi propune locul 5 si termina tot cu 4-5 pozitii mai jos :)

Catalanul
22nd May 2004, 21:02
poate aveti noroc si mai retrogradati inca o data
ar fi o bucurie pentru toate tara (ca sa nu mai fie atatea echipe din capitala in A)

gigel_bucur
23rd May 2004, 02:03
poate aveti noroc si mai retrogradati inca o data
ar fi o bucurie pentru toate tara (ca sa nu mai fie atatea echipe din capitala in A)

pai capitala are una si la Timisoara, de ce n-ar cadea aia? :jerk:

RedBaron
23rd May 2004, 14:33
pai capitala are una si la Timisoara, de ce n-ar cadea aia? :jerk:

:rolleyes: din pacate, oricat de rau doare, cam asta e adevarul. Poli inca poarta semnul din nastere "AEK" si inca se bazeaza pe scheletul de jucatori ai Rocarului, ulterior Fulgerul Bragadiru cred. Lotul este format in preponderenta din bucuresteni (daca nu ma insel)... Cred ca UTA inca are mai multi timisoreni in lot decat actuala Poli AEK: Chitescu, Panaitescu, Bota, etc.
Un lucru nu inteleg la fanii timisoreni: cum pot sa strige "gunoaie de mitici" cand acestia le-au adus o echipa si, o parte insemnata din jucatori sunt bucuresteni. Astia nu inteleg ca isi injura echipa, in mod indirect?! E pacat, totusi.

Ultras
24th May 2004, 09:48
Aseara la Procesul Etapei, Florin Calinescu a recunoscut ca este un fan al Politehnicii Timisoara, dar a celei adevarate care a retrogradat pe bune in Divizia C, nu al AEK-ului, Fulgerului etc. Bravo lui! Oricum, daca se supara Dobos de maine poate ca vom avea in Divizia A Petrolul AEK Ploiesti!

Ultras
17th June 2004, 11:05
Ieri la conferinta de presa prilejuita de reinstalarea lui Dan Petrescu ca antrenor, obiectivul a fost precizat oarecum vag:"nu vrem sa castigam campionatul, dar nici nu mai vrem sa ne batem la retrogradare". Adica, o clasare in prima jumatate a clasamentului.
Siman a declarat ca bugetul pentru acest campionat nu va fi mai mic de 1,5 milioane $.

cristiansportul
10th July 2004, 00:53
Daca Mai Ne Intarim Cu 2-3 Jucatori Cu Experienta Putem Chiar Spera La O Cupa Europeana Dupa Parerea Mea.

Gigel Sportul
16th July 2004, 23:23
poate aveti noroc si mai retrogradati inca o data
ar fi o bucurie pentru toate tara (ca sa nu mai fie atatea echipe din capitala in A)

Pai, mai avem in A o echipa de suburbie, mai precis din Bragadiru. De ce nu ar pica aceea, ca sa ramana tot cinci echipe "capitaliste"?

cristiansportul
17th July 2004, 12:45
dar de ce sa nu retrogradeze dinamo ca si asa va ramane fara jucatori dupa ce vor juca cu real madrid in turul trei, asta daca trec de desculti aia de la zilina.

07Ex
2nd November 2004, 23:43
Acum am inteles ca si cupa ar fi in obiectiv. Va fi insa foarte dificil de invins Nationalul.

Rechinul Ucigas
15th November 2004, 20:47
Forza Farul !!! Mai Bine Stateati In B , Erati Lider !!!

gigel_bucur
16th November 2004, 09:38
pai am fost lideri in B, voi erati aia de pe locul doi, remember, pe vremea cand eram in aceeasi serie, sau tu nu stiai ce-i ala fotbal in 2000? :evil:

cristiansportul
16th November 2004, 13:38
Probabil ca se juca cu puta in nisipul de pe plaja si acum cand a mai crescut si-a dat seama ca e mare fan la Farului din Constanta.

Ultras
21st November 2004, 19:28
Uite ca ne cocotaram pe 7! Pentru un moment...

cristiansportul
21st November 2004, 23:30
E bine poate dupa ultimile doa etape urcam si mai sus. Dar e cam greu.

ultras_sportul
22nd November 2004, 00:21
Nu e usor dar se pot obtine 4 puncte in ultimele 2 meciuri ale sezonului.