PDA

View Full Version : De ce continuam sa ne mai uitam la un film daca la inceput avem impresia ca e slab ?



White Shadow
30th July 2008, 14:11
De multe ori am vazut pareri de genul..."film foarte slab, dezamagitor, penibil...si din astea"....

In caz ca filmul pare penibil la inceput de ce nu putem sa renuntam sa ne mai uitam la el dupa aproximativ 30 de minute si ne mai irosim inca 60 de minute din aceasta viata ?

La cate filme ati renuntat sa va mai uitati dupa ce ati vazut 30 de minute din el ?...sau 15 minute sau 5 minute :happy ?...........

irinaidu
30th July 2008, 14:17
daca am dat banii sa ma duc la cinema de obicei stau pana la capat. am vazut cateva oribiltati din cauza asta.
am mai vazut filme pana la capat cu toate ca mi s-au parut proaste chiar de la inceput pt ca auzisem laude la adresa lor si am zis hai sa vad si eu care e faza pana la urma.
in caz ca ma renuntat dupa 5-15 minute nici nu mai tin minte cum se chemau.

phyxius
30th July 2008, 14:22
La cate filme ati renuntat sa va mai uitati dupa ce ati vazut 30 de minute din el ?...sau 15 minute sau 5 minute :happy ?...........

la nici unul...

White Shadow
30th July 2008, 14:22
daca am dat banii sa ma duc la cinema de obicei stau pana la capat. am vazut cateva oribiltati din cauza asta.

la faza cu cinematograful hai ca mai merge...

la 10.000 B.C. daca tot am dat 16 lei pe 2 bilete am zis ca ramanem pana la final...si macar pt peisaje ca tot vorbea moldoveanul de ele....dar o persoana care era cu 3 randuri mai in fatza a plecat exact la faza cand frenky ala a spus ca are nevoie de apa chiar daca el era inconjurat de zapada :happy


la nici unul...

de ce ai continuat sa te mai uiti la el daca la inceput ai avut impresia ca e penibil ?

phyxius
30th July 2008, 14:28
de ce ai continuat sa te mai uiti la el daca la inceput ai avut impresia ca e penibil ?

daca mi-am propus sa ma uit la un film, il termin de vazut, oricat de prost mi s-ar parea... doar ca sa vad cat de slab poate sa fie pana la final. macar in felul asta imi formez o parere despre abilitatile regizorului, actorilor, scenaristului etc. ca sa stiu la ce sa ma astept de la ei in viitor...

Sasuke Uchiha
30th July 2008, 20:29
La cate filme ati renuntat sa va mai uitati dupa ce ati vazut 30 de minute din el ?...sau 15 minute sau 5 minute :happy ?...........

inainte indiferent de cat de slab era un film ma uitam pana la final , acum se pare ca nu mai rezist , ultimele filme pe care nu le-am reusit sa le termin , perfect creature si wolf creek

Dogville
30th July 2008, 20:50
De obicei sunt foarte rabdator, dar, cu modestie va zic,am si atentie distributiva asa ca urmaresc in medie 3-5 filme odata. :P Adica incep unul,pare slabut,bag altul...si tot asa.Desigur,revin peste cateva zile asupra primului pentru ca si o karma nefavorabila intr-o anumita perioada te poate impiedica sa apreciezi just un film la adevarata valoare.Printre putinele la care am renuntat definitiv se numara o mizerie horror de-a lui Uwe Boll si o comedie ungureasca absolut cretina,Taxidermia.

O povestioara de care-mi aduc amite cu relativa placere,s-a intamplat in liceu.Ma pune dracu' sa merg la un film cu van Damme ''cu clasa'' (asa se obisnuia...in fine,pare penibil dar mai socializam si noi.....basca chiulul organizat al carui fan inrait eram :ok:).Hard Target se numea (nu l-am retinut dar imdb-ul e tare util cand n-ai nevoie de el :D).Cinema Bucuresti era locul actiunii.Dupa 10 minute m-am dus sa cumpar 3 beri.Revin...pe van Damme il urmareau unii printr-o padure si trageau in el cu sageti.Foarte interesant !,mi-am zis,mai vrea cineva ceva de baut ? Cineva vroia :D Am plecat din nou si m-am intors cu doua sticle de lichior.Desigur,cand ajungeam in cinema,imi luam o moaca de om bolnav (asta era pretextul evadarii....)iar doamnei care rupea bilete la intrare,am avut eu impresia,i se rupea sufletul cand ma vedea :happy.Si tot asa pana s-a terminat aceasta minunata pelicula :ok: Vedeti voi,avea dreptate reclama,vointa de fier nu se poate cumpara nici macar de la Hornbach.Cu asta te nasti.Iar eu,modest......:ok: :happy:happy