PDA

View Full Version : SA NE CUNOASTEM MAI BINE



nr.zece
11th February 2004, 17:49
daca iti raspund, iar ma acuza doryn de campanie impotriva lui si a forumului ca doar stii ce gura ai :ciocan: :rosu: :drak: :nah: :no:

nr.zece
11th February 2004, 17:50
nu mai erau icoane negativa ca puteam sa-ti mai explic, bichon

ady_azzuro
11th February 2004, 17:57
nu mai erau icoane negativa ca puteam sa-ti mai explic, bichon

Ba mai erau.... :evil: :mad: :mda: :D :D :D

Cum adica stiu ce gura am, in ce sens? :rolleyes:

nr.zece
11th February 2004, 17:58
intreaba-l pe inter, bichon
si merci ca puteam sa pariez pe tine cu edmond ca nu te tine mult acalmia pe online

ady_azzuro
11th February 2004, 18:09
Ce acalmie mah, unde ai vazut tu ca am inceput sa jingesc la persoana?

nr.zece
11th February 2004, 18:10
la uta, parca

ady_azzuro
11th February 2004, 18:17
Acolo m-am luat de clubul uta, le-am spus ca sunt slugile lui dinamo si s-au atacat baietii :drak:
Dar aia nu mai merita sa fie bagati in seama, cand or mai respira si ei aerul diviziei A, atunci sa mai discutam, pana atunci...liniste si pace :coo:

nr.zece
11th February 2004, 18:22
deci am avut dreptate?

ady_azzuro
11th February 2004, 18:32
Partial :)
Dar nu am jignit grosolan :)

nr.zece
11th February 2004, 18:33
edmond e bun de plata

ady_azzuro
11th February 2004, 18:37
Parca termenul era o saptamana, asa ca Edmond a castigat din nou un pariu :)

nr.zece
11th February 2004, 18:41
nu am verificat termenul, dar tu trebuie sa te calmezi pe veci

ady_azzuro
11th February 2004, 18:45
nu am verificat termenul, dar tu trebuie sa te calmezi pe veci

:O vrei sa fuck heart attack?!?! :mda:

inter
11th February 2004, 18:54
bey Adriano , dar tu chiar nu intelegi ce ti-a spus frozen?
n-o mai da in "balarii" ca nu tine :p

ady_azzuro
11th February 2004, 18:57
Aici nu sunt balarii, avem doar dune :lol:

EDMOND_
11th February 2004, 20:12
Cred ca am sa lipsesc mai mult de pe forum! Vad ca in lipsa mea sunteti foarte activi !!

ady_azzuro
11th February 2004, 20:27
Pai atat am asteptat, dar ar fi cazul sa mai vine si vechii forumisti olteni pe acest forum, nu de alta dar vreau ca acest forum sa devina din nou ce a fost, adica sa se scrie cate 2-3 pagini pe zi :)

EDMOND_
12th February 2004, 14:10
Azzuro , lasa tu povestile. fiecare scrie cand are el chef si intra aici cand simte....sa treaca sesiunea de examene....si mai vorbim! Deschide si tu sectiunea Suporter si uita-te ... avem cam de 4 ori mai multe postari decat suporterii oricarei echipe... ce ai vrea , si asa se oftica stelistii si au greturi in fiecare zi...:)

ady_azzuro
13th February 2004, 12:07
:D :D :D
Cum zici tu :)

nr.zece
13th February 2004, 12:15
:D oups!!! edmond te dai la seful tau de aici? :evil:

EDMOND_
7th March 2004, 19:37
Am facut rost de la Tvr de o caseta video cam de aprox 30 minute pe care este un film cu Craiova Maxima si drumul ei spre nemurire , cate ceva despre Domozina , apoi Craiova din epoca urmatoare Craiovei Maxima inclusiv ultimul titlu castigat , un profil Cartu si iarasi Craiova inclusiv inaugurarea nocturnei! Este o caseta VHS si am sa incerc sa o trag maine pe un CD! Daca exista suporteri ai Universitatii care doresc acest material sa puna un mesaj pe acest thread si ii voi contacta eu pentru a stabili cum rezolvam.

ady_azzuro
8th March 2004, 17:29
Eu sunt primul! :yeah:

EDMOND_
8th March 2004, 18:42
Te-am trecut pe lista , nu-ti cer un numar de telefon ( :) ) , tu vei primi materialul cand ajungi in Craiova,( parca ziceai ca vii in vara! ? )....

Albastreata
8th March 2004, 20:07
Am facut rost de la Tvr de o caseta video cam de aprox 30 minute pe care este un film cu Craiova Maxima si drumul ei spre nemurire , cate ceva despre Domozina , apoi Craiova din epoca urmatoare Craiovei Maxima inclusiv ultimul titlu castigat , un profil Cartu si iarasi Craiova inclusiv inaugurarea nocturnei! Este o caseta VHS si am sa incerc sa o trag maine pe un CD! Daca exista suporteri ai Universitatii care doresc acest material sa puna un mesaj pe acest thread si ii voi contacta eu pentru a stabili cum rezolvam.
OK! Astept sa fiu contactat...!

ady_azzuro
8th March 2004, 20:39
Te-am trecut pe lista , nu-ti cer un numar de telefon ( :) ) , tu vei primi materialul cand ajungi in Craiova,( parca ziceai ca vii in vara! ? )....
Da, prin iulie :cool:

ady_azzuro
8th March 2004, 20:41
OK! Astept sa fiu contactat...!
Salut Albastreata, nu te-am mai vazut cam de mult timp pe aici, cum o mai duci?

EDMOND_
9th March 2004, 10:45
Am reusit sa trag tot materialul pe un CD ( la un laborator foto care face si asa ceva ) din pacate nu am reusit sa vad CD-ul pe nici unul din calculatoarele de la firma...am vorbit cu cei de la laborator si spun ca imi trebuie un program anume..o sa rezolv problema astazi..am sa vizionez si eu materialul si mai vorbim maine...
Albastreata , te-am trecut pe lista , iti dau un pm cand il copiez in mai multe exemplare si stabilim cum facem!

Albastreata
9th March 2004, 16:16
Ady, multumesc de intrebare...sunt cat se poate de bine! Edmond astept PM-ul si poti sa ma contactezi si in problema vizionarii cd-ului, de altfel puteam sa aranjez si convertirea de la VHS...

EDMOND_
10th March 2004, 07:04
Din pacate nu mai am caseta respectiva si va fi destul de greu sa fac rost din nou de ea. Ieri insa am verificat CD-ul la studioul respectiv si acolo se vede destul de bine. Am aflat ce program imi trebuie si o sa-l fac rost astazi. Am discutat cu un prieten care mi-a promis ca incearca sa prelucreze materialul pentru a fi mai accesibil si a putea fi vizionat fara programe suplimentare. Cand va fi totul gata va voi anunta.

EDMOND_
10th March 2004, 20:51
Felicitari Inter , am vazut ca ai trecut de 2000 de mesaje postate pe online!
Cum spuneam si in alta parte este momentul sa dai de baut! Cam la ce te gandesti? :)

nr.zece
11th March 2004, 18:32
am mai vazut eu casete de la tine moderatorule..............
abia astept si aceasta noua caseta

EDMOND_
11th March 2004, 18:43
Pimp ,ai la mine caseta pe care am promis-o lui Pacala la postarea cu numarul 4000 ... de la ultima discutie in Bucuresti nu am reusit sa ne mai intalnim , desi ai trecut prin Craiova. Voi face in asa fel incat sa-ti parvina saptamana viitoare , in Bucuresti. Am sa-ti dau un pm sa-ti spun de unde o poti lua.

EDMOND_
16th March 2004, 16:30
Astazi , pe forumul Universitatii de pe Online a fost postat mesajul cu numarul 5000!
Cel care a facut-o este "ady azzuro"... caruia ii oferim pe aceasta cale ( in august ,
ca tot o sa fii aici ) un set de douazeci de fotografii inedite de la meciurile echipei
alb-albastre!

ady_azzuro
17th March 2004, 22:11
Astazi , pe forumul Universitatii de pe Online a fost postat mesajul cu numarul 5000!
Cel care a facut-o este "ady azzuro"... caruia ii oferim pe aceasta cale ( in august ,
ca tot o sa fii aici ) un set de douazeci de fotografii inedite de la meciurile echipei
alb-albastre!
Multam /hello

EDMOND_
18th March 2004, 09:00
Ma exasperezi uneori...priveste-ti si tu mai des casuta cu mesaje! Am nevoie de un raspuns ... dar dami-l prin pm , nu aici.

inter
18th March 2004, 09:31
sorry, dar am avut treaba :p

cipi13
19th May 2004, 18:52
in ce conditii as putea primi acel CD?
sunt din bucuresti.....

EDMOND_
19th May 2004, 19:29
cipi13 , am sa-ti dau un pm in seara asta....nu este nici o problema , nu sunt nici un fel de conditii! .

cipi13
21st May 2004, 11:00
ori nu ma pricep eu sa manevrez pm-ul, ori ai uitat de mine edmond........
astept acel pm ca sa aflu cum primesc CD-ul....

EDMOND_
21st May 2004, 11:02
Lasa-mi un numar de telefon pe pm, daca poti... te sun si stabilim , voi ajunge curand in Bucuresti...

EDMOND_
23rd May 2004, 09:53
Problema celor plecati in strainatate este ca , indiferent de coeficientul de inteligenta si valoarea lor ca oameni , nu se gandesc niciodata ca este posibil ca noi , cei ramasi in tara , sa putem vedea lucrurile mai clar si cu mai multa luciditate... noi , cei care mergem la meciuri saptamana de saptamana , suntem mai aproape de miezul problemei si poate uneori putem aprecia lucrurile cu mai multa luciditate.

Cei plecati in afara tarii iubesc Stiinta cu aceeasi patima ( sau poate chiar cu una mai mare ) dar , din pacate , abordeaza un aer de superioritate inutil , considera ca opiniile lor sunt totdeauna cele mai corecte si chiar se simt jigniti de cele mai multe ori cand cineva nu este de acord cu ei.

Din dorinta ca Universitatea sa aiba o imagine frumoasa ( si mai ales curata ) ei sunt uneori gata sa distruga fara a pune nimic in loc.
Concret , cazul Staicu . Nici unuia dintre noi nu le place probabil Staicu ca individ si nivel intelectual . Dar noi acceptam ( tacit sau nu ) ideea ca deocamdata Staicu este o solutie buna pentru Universitatea in momentul actual. 99 % din cei plecati ar dori sa nu-l mai vada pe Staicu la echipa pentru ca strica imaginea clubului , dar toti vin cu solutii generale , nici unul nu are o propunere concreta, care ar avea sanse sa se materializeze.
Nici unul nu spune , uite , asta este alternativa , acesta este patronul care ne trebuie.
Ei ne dau sfaturi si ne privesc cu superioritate , dar cand ajung la solutiile concrete considera ca este treaba noastra sa le gasim.
Nu am nimic cu nimeni , dar asa putem discuta la infinit. Discutam degeaba despre situatii ideale , noi ne lovim zi de zi de ceea ce este real , aici in Romania, de cei foarte putini care au facut bani si ar avea posibilitatea sa finanteze un club de fotbal ...... cei care doresc sa se implice in fotbal sunt , din pacate , si mai putini...

ago
23rd May 2004, 10:29
Eu cand am vazut titlul threadului ma asteptam la altceva....... propun ca pe acest thread suporterii Universitatii sa spuna de unde sunt, de cand tin cu Universitatea,cand au plecat din tara iar noi, cei din tara, sa le oferim cronici, poze de la meciuri lucruri pe care nu se gasesc in ziarele de pe net si pe care nu au de unde sa le ia.

ady_azzuro
23rd May 2004, 14:37
Mai este un thread unde am facut asta, se numeste SA NE CUNOASTEM MAI BINE!, dar din pacate s-au sters unele mesaje. Eu m-am nascut in Craiova, si sunt in Kuweit de 3 ani, tin cu Stiinta decand m-am nascut. :)
Edmond, eu sunt sigur ca pana la urma o sa vina Balaci cu arabii lui din Emirate si o sa investeaza la Stiinta, vei vedea ca pronsticul meu se va adeveri in 2-3 ani! ;)

ago
24th May 2004, 00:01
Da azuuro am vazut threadu acela dar credem ca asta se refera la cei din afara. Oricum ala s-a cam diluat......... :rolleyes:

vane
8th June 2004, 16:14
Pānă la urmă cum rămāne ? Ne spovedim aici sau nu ?

EDMOND_
8th June 2004, 16:23
Am hotarat sa nu o facem prea concret , doar niste date generale care sa nu poata fi folosite de persoane rau intentionate.

EDMOND_
14th June 2004, 20:08
Cu gandul la evenimentele prin care trece Universitatea in acest moment
nu am observat ca impreuna am trecut cifra de 6000 in dreptul mesajelor postate pe forumul Craiovei , de aici , de pe online. Felicitari tuturor si bun venit celor care au aparut de la ultima cifra rotunda ( 5000 ).
Sper ca la anul sa sarbatorim 10 000 cu o performanta a Universitatii.

Brimi2004
19th June 2004, 15:59
Vad ca toti se feresc sa spuna prea multe despre ei , asa ca o sa spun si eu doar ca sunt din Craiova , am treizeci de ani... cateva tricouri si fulare cu insemnele echipei , un steag de acum vreo zece ani cand mergeam la aproape toate meciurile acasa si..un tricou original al lui Silvian Cristescu din vremea cand juca la Universitatea...

stefanm14
13th March 2006, 21:19
Dupa modelul altor subforumuri, deschid acest thread cu prilejul de a ne prezenta : fiecare sa se prezinte in felul lui, sa zica ce detalii vrea...nu trebuie neaparat o carte de vizita completa, ca doar nu suntem roboti :D si cum am inceput sa tinem cu aceasta minunata echipa.

Desi de obicei cel care deschide thread-ul trebuie sa inceapa si cu prezentarile, imi cer scuze, insa timpul nu imi permite acum :P .

P.S : sa spuneti neaparat si locatia, mai ales daca sunteti din Craiova, pt ca acest thread va avea ca scop si un prim pas catre un FM cu suporteri olteni :P

marcel
13th March 2006, 21:28
dupa cum ai spus ,cel care deschide spune primul! hai ca ne facusi curiosi!

inter
13th March 2006, 22:31
stefane ... cauta in spate si vezi ca mai e unul deschis ... de mult .. pe acelasi subiect ... uneste-le :P

stefanm14
13th March 2006, 23:11
Gata intere, il gasii, desi pe thread-ul ala erau cu totul alte discutii da' ma rog...

Deci, ca am fost rugat sa incep : sunt elev in clasa a VIII-a la Sc.Nr 2 din Craiova. Am inceput sa tin cu Craiova de cand m-a dus tata prima oara pe stadion, prin '98 parca, la un meci cu Petrolul, 5-1 pt noi parca s-a incheiat, a dat Niculescu vreo 2-3 goluri. Dupa-aia am urmarit pe la TV campionatul castigat de Rapid, si desi eram obisnuit ca unde ma uit sa tin cu aia de castiga (deh, varsta :D), cele 5-6 meciuri la care am fost in '99 m-au decis sa ingros randurile celei mai iubite echipe din Romania. :P

Ce mai vreti sa stiti ? :D

atdi
11th August 2006, 18:35
Continui eu:
M-am nascut in Hunedoara, am facut liceul in Craiova, sunt flotant de vreo noua ani in Timisoara, si acum stau pe undeva pe langa Londra. Tin cu Craiova de la 5 ani cand am la mers cu tata la un meci Corvinul - Craiova, din pacate atunci a castigat Corvinul cu 4-0.

inter
11th August 2006, 22:21
bine ai venit atdi!

atdi
15th August 2006, 13:45
Bine v-am gasit.

reseter
24th September 2006, 09:30
sal all
sunt din campulung muscel de origine, acum domiciliez in targoviste, tin cu craiova de pe cand....moama...din antchitate...de la un meci in care fc arges a batut stiinta cu 1-0 sau 2-0, un meci disputat la pitesti (totusi cred ca a fost doar 1-0), asta se intampla prin 1980 - 1981, imi amintesc faptul ca la inceputuri...am plans la o finala de cupa romaniei cand ne-a batut dinamo la penalty-uri, cand a ratat camataru...si anul urmator s-a transferat la dinamo, impreuna cu mircea lucescu... si vecinul meu care tinea dinamo se bucura teribil la el in curte...pana am pus eu mana pe el , ca dupa aia m-a spus lu ' masa ca l-am batut....
intre timp...ala tot se bucura...de data asta mie imi plange doar sufletul in continuare (ca am 31 de ani)..si vecinul...s-a mutat departe (poate ca sa nu-l mai prind - glumesc, :))...copil fiind pe stiinta o vedeam..la pitesti la meciurile cu fc arges, mergeam cu trenul pana in gropeni - asta din clasa a 5 a (vreo 8 km de pitesti) si apoi pe jos pana in trivale si drumul inapoi...si acum simt dupa cum joaca STIINTA ca e un blestem sa iubesti echipa asta dar...N-AM CE FACE

Sezione
24th September 2006, 21:28
Salutare...

Iubesc echipa asta din 1983. Mai precis dupa ce am vazut acel magnific meci cu Fiorentina :3-1. Pina atunci nici nu ma interesa in mod deosebit fotbalul... Pe atunci stateam departe de Craiova, la Satu Mare unde erau mai multi suporteri ai lui Ferencvaros sau Ujpest decit ai stelei sau ai lui dinamo... Iubesc Stiintza deci pentru ca m-a facut sa ma indragostesc de fotbal nu neparat pentru ca sint jumatate oltean . Iubesc Stiintza pentru ca in perioada adolescentei mele a reprezentat simbolul rezistentei impotriva comunismului , pentru ca a reusit sa cistige 3 campionate impotriva tuturor jegoshilor care sub acoperirea sistemului promovau nonvalorile sau falsele valori care cind aveau nevoie de un 7-0 il aveau ( daca ar fi fost un sistem competitional corect intre 1973 si 1984 am cistigat 11 campionate ) ... pentru ca a fost prima echipa care a reusit sa ne faca sa fim mindrii ca sintem romani cind aduceai discutia despre fotbal....

nr.zece
25th September 2006, 08:40
la cum arati cred ca urasti mai mult mancarea decat urasti oltenii

Blu3 Lion
4th January 2007, 11:29
Sa continui eu:Sunt din Filiasi si tin cu Stiinta de vreo 10 ani si prima oara am fost pe stadion in sezonul '99-'00 cred la un meci cu rapid cand am fugit de la scoala impreuna cu 3 colegi de la ora de matematica(ora la care nu avea nimeni curaj sa chiuleasca avand in vedere razbunarea ce urma a doua zi din partea profesoarei),primul fular l-am cumparat abia acum 4 ani dar acum am doua fulare,doua steaguri si alte lucruri marunte cum ar fi pixuri,brichete,etc.
Acum sunt la facultatea de automatica in Craiova si sper sa prind toate meciurile de acasa si deplasari mai scurte:D

vlad oltean pan
5th January 2007, 13:56
salut
in primul rand am 14 ani, sunt din bucuresti dar nascut in caracal.multi se intreaba de ce multi din generatia mea mai tin cu craiova...cand pot tine cu rapid,steaua sau dinamo.simplu:sunt de la 3 ani pe stadion si iubesc echipa asta....cand n-o vad sufar.sunt bucuros acum ca greul a trecut si craiova va deveni ,,acea echipa cu renume''
/hello