PDA

View Full Version : Etapa 2: CFR Cluj - Gloria Buzau



delaparis
28th July 2008, 21:01
03.08.2008
21:45 CFR Cluj - Gloria Buzau

discutii inainte si dupa meci aici

YoYoyOi
28th July 2008, 21:09
dar vai, ce meci o sa fie :sleep:

TaciAcolo
28th July 2008, 21:24
macel 14-0:D

dannyreddog
28th July 2008, 21:29
Ba nu 15-0 sa fie
sa fim in pas cu nea popica...:D

Dogville
28th July 2008, 21:31
Cica Tea Sponte a plecat de ieri cu o Volga spre Cluj :D

stiintacv
28th July 2008, 22:16
1 cat casa...

spartacus
28th July 2008, 22:19
cica se opreste si pentru niste pipote la restaurantul "Doi Fazani"...:D

on topic: meci greu sper sa facem treaba. respect pentru suporterii buzoieni ca alex...

Urmuz
28th July 2008, 22:20
1...pentru toti oamenii normali
x...pentru stelisti:D

forza_CFR
29th July 2008, 00:16
batem gloria fara probleme
eu zic un 2-0

Nightwish
29th July 2008, 10:06
Meci destul de greu pentru ca buzoienii se vor inchide si vor spera la un egal... Castigam totusi :ok:

nr.zece
29th July 2008, 12:54
bate satelitul stelei
am glumit :)

six
29th July 2008, 15:15
mai are rost.......:P

iulian_1976
29th July 2008, 17:54
Otopeni retrogradata din prima etapa,Buzaul o candidata serioasa la retrogradare.

Un inceput facil :D

Vladek
29th July 2008, 18:12
Nici o sansa pentru Buzau.

gerard2008
29th July 2008, 18:16
le da cfr 6 goluri

serv_ag
29th July 2008, 22:15
le da cfr 6 goluri

Daca se pastreaza pe mai tarziu ... :evil:

alexuuBZ
29th July 2008, 22:23
hopa ma ce va agitati atata cu 15-0...6 etc! ne da cfr 2-3 si ne lasa in pace! mare vrajeala! vai..vai :mda:

gica
29th July 2008, 23:18
Sper sa batem chiar si la limita!Importanta este victoria.Daca va fi o victorie la scor,foarte bine....sa ramanem cu picioarele pe pamant.Nu cred ca s-a schimbat fata de campionatul trecut prea multe.

shad
31st July 2008, 01:49
ma intreb doar lcare vor fi proportiile scorului... mici sanse pt Buzau

White Shadow
31st July 2008, 12:47
nu conteaza scorul

important pt CFR e sa obtina victoria :ok:

YoNuTzz
31st July 2008, 15:18
daca buzaul nu s-ar prezenta ar lua doar 3...asha nu se stie :D

purpleheart
1st August 2008, 10:33
nici un "2" nu s-a votat pina acuma ? :no:

philips
1st August 2008, 10:40
greu de tot pt buzau....totusi sper sa le dea cfr vreo 3.....sa ramana pe primul loc

Dani3l
1st August 2008, 23:44
In mod normal le da peste 3...

Ammadeus
2nd August 2008, 02:36
6-0, se va juca ca sa se demonstreze ca fabbiani nu ii de neinlocuit! mini-oile din targul ala neinsemnat vor pleca ca din pusca spre b

CosminGrc
2nd August 2008, 12:14
nici un "2" nu s-a votat pina acuma ? :no:

pe mine ma mira ca s-a votat si X. 1 fara nici o prbl

Marcus99Narci
3rd August 2008, 19:40
Bate CFR 4-1 ... ???

Primus Hawaii
3rd August 2008, 20:29
Daca va juca cu atitudine.Eu zic un traditional 2-0.La o surpriza nu cred ca se va asista.

resita
3rd August 2008, 21:45
stadion gol la cluj :groggy::groggy::groggy:


voi vreti sa o intreceti pe dinamo la acest capitol

ensic
3rd August 2008, 21:49
Inca nu e gata tribuna noua si nu s-au vandut inca bilete cu locuri acolo.

iuli
3rd August 2008, 21:59
Gol CFR

resita
3rd August 2008, 21:59
Inca nu e gata tribuna noua si nu s-au vandut inca bilete cu locuri acolo.

ok

1-0 cfr

purpleheart
3rd August 2008, 22:02
astia se bat singuri....:happy

purpleheart
3rd August 2008, 23:20
astia se bat singuri....:happy

2-0 !!! pt cine,ca numai buzoienii au marcat ???!!!;)

TZEFERU
3rd August 2008, 23:23
Da au existat multe executii defectuoase.....parca prea multe executii cu cizma.
Pe de alta parte sa poti forta adversarul sa isi de-a doua goluri nu e usor.

YoYoyOi
3rd August 2008, 23:23
fantastici sunt buzoienii astia... da-o naibii de treaba :ciocan:

CFR nu e in stare sa marcheze nici cu astia? tre' sa si-o bage ei singuri?

relansat
3rd August 2008, 23:24
2 autogoluri, semn divin: Dzeu chiar exista ! In B cu aceasta panarama de echipa.

resita
3rd August 2008, 23:25
2 autogoluri, semn divin: Dzeu chiar exista ! In B cu aceasta panarama de echipa.


care echipa? :drak:


a, de buzau e vorba :drak:

YoNuTzz
3rd August 2008, 23:26
saracii cei de la buzau...
2 autogoluri

alexuuBZ
3rd August 2008, 23:27
ce ruptzi sunt Doamne! cum ma sa isi dea 2 autogoluri? :cry:
nici singur cu portaru nu sunt in stare sa dea gol! :| 3 ocazii au avut!


2 autogoluri, semn divin: Dzeu chiar exista ! In B cu aceasta panarama de echipa.

in locu vostru as zice mersi..ca a venit Porumboiu acolo la voi in saracie! ;) ca acuma eratzi prin judeteana!

dede
3rd August 2008, 23:31
2 autogoluri? :scared: :cry:

au fost faine macar? :drak::happy

relansat
3rd August 2008, 23:33
AlexxutzBZ voi sa ziceti bogdaproste ca va da becali ciurucurile de jucatori, d`alde marele Tudose si alti expirati, plus ceva finante, altfel ati activa prin liga a 4-a.
saraci cum suntem , da` suntem in UEFA plus 6 puncte dintre care 3 facute impotriva Stelei :-"

alexuuBZ
3rd August 2008, 23:34
:happy:happy:happy eu stiu ca eram in liga a2a nu a4a!
plus de asta nici nu ma intereseaza!

TaciAcolo
3rd August 2008, 23:35
oare de suparare ca nu a promis jiji ceva?:cry: au dat astia autogoluri:happy

alexuuBZ
3rd August 2008, 23:36
la autogoluri s-a notat -5 000 :happy
maaa...dar al 2lea gol nu a fost regulamentar..! A FOST OFFSIDE LA TUDOSE :cry::happy

iuli
3rd August 2008, 23:38
CFR nu e in stare sa marcheze nici cu astia? tre' sa si-o bage ei singuri?

Nici cu astia? Cand nu au mai putut sa marcheze?

Ai confundat cu threadul stelei sau ce? :D

TaciAcolo
3rd August 2008, 23:39
yoyo daca era alta echipa in locu` stelutei mai ca te credeam:D... pai la ce sa mai alerge cand a fost 2-0

YoYoyOi
3rd August 2008, 23:42
pai ma frustratilor care sunteti voi frustrati.... urlati ca bezmeticii dincolo ca Stelea a dat meciul Stelei, cand Brasovul n-a miscat nimic in front, dar ABSOLUT NIMIC
si aici vi se pare normal ca si-au dat amaratii aia 2 goluri sa poata castiga CFR-ul....

relansat
3rd August 2008, 23:45
daca esti mare echipa si ceilalti nu joaca nimic, bagi 3-4 goluri pe meci. anu` asta nush daca o sa faceti mai mult de 5-6 meciuri in care sa inscrieti peste 2 goluri.

YoYoyOi
3rd August 2008, 23:47
daca esti mare echipa si ceilalti nu joaca nimic, bagi 3-4 goluri pe meci. anu` asta nush daca o sa faceti mai mult de 5-6 meciuri in care sa inscrieti peste 2 goluri.

tu aici la marea echipa a CFR-ului te refereai care n-a marcat niciun gol azi....

B0gdaaaN
3rd August 2008, 23:47
bine ca si`au dat buzoienii 2 autogoluri ca altfel se enervau campionii si le dadeau 4....:ok:

relansat
3rd August 2008, 23:50
tu aici la marea echipa a CFR-ului te refereai care n-a marcat niciun gol azi....

nu, ma refeream la echipa care a castigat la limita in fata unei nou promovate. gol pe la sfarsitul partidei. cam jenant, as zice.

YoYoyOi
3rd August 2008, 23:53
:cry: la inceput ma enerva comportamentul asta total daeplasat al unora care nu vad de ura nimic... acum ma amuza teribil :happy

Asa cum ma amuza unul Codrut de la noi care face cu mana toata ziua la masinile care trec pe strada, sau unul Marcel care canta muzica po****ra pe strazi de dimineata si pana seara, asau altul Oloi, care tine slujebe bisericesti in centrul orasului.... de fapt astia ma si intristeaza in acelasi timp, pentru ca mi-e mila de ei. De unii de aici nici mila nu trebuie sa-ti fie, doar sa te amuzi poti...

alexuuBZ
3rd August 2008, 23:59
relansat are dreptate! :ok: steaua e petarda sezonu asta! ;) brasovul merita un egal! ;)

dannyreddog
4th August 2008, 00:08
2 autogoluri? :shocked:vaii...se pare ca buzaul o ia pe urma studentilor clujeni...:happy

YoYoyOi
4th August 2008, 00:10
relansat are dreptate! :ok: steaua e petarda sezonu asta! ;) brasovul merita un egal! ;)

tu vorbesti ma de petarde? :cry: :cry: :cry:

relansat
4th August 2008, 00:12
:cry: la inceput ma enerva comportamentul asta total daeplasat al unora care nu vad de ura nimic... acum ma amuza teribil :happy

Asa cum ma amuza unul Codrut de la noi care face cu mana toata ziua la masinile care trec pe strada, sau unul Marcel care canta muzica po****ra pe strazi de dimineata si pana seara, asau altul Oloi, care tine slujebe bisericesti in centrul orasului.... de fapt astia ma si intristeaza in acelasi timp, pentru ca mi-e mila de ei. De unii de aici nici mila nu trebuie sa-ti fie, doar sa te amuzi poti...

daca era meci egal nu mai debitai poezii p`aici ... aveai despre ce scrie: demisii (de onoare), gigi cu spume la gura ... si altele; acum vad ca esti in asentimentu` lu` gigi cand vine vorba de divinitate :rolleyes:

YoYoyOi
4th August 2008, 00:14
am zis io ceva de divinitate? probabil ar fi trebuit sa spun ca doar divinitatea si cele doua autogoluri a facut ca CFR sa castige meciul asta...

relansat
4th August 2008, 00:18
ChiLL, nu uita de autul gresit acordat din minutul 22 si 35 de secunde, era esential. Cum ai putut sa uiti asta? :thinkso:

alexuuBZ
4th August 2008, 00:37
tu vorbesti ma de petarde? :cry: :cry: :cry:

una e cand gloria buzau - se lupta cu retrogradarea
si una e cand steaua - se lupta pt castigarea campionatului,grupele Ch..si castigarea ligii razboinicii luminii :cry:


mda, am avut 2 penaltyuri neacordate, 1 rosu neacordat, plus 3-4 galbene, plus ghinionul (1 bara), plus autobaza brasovului :)

hai ma sa fim seriosi! la ce pretentii aveti voi..sunteti petarde! :ok: ;)

iulian_1976
4th August 2008, 00:52
HAi sa stabilim echipele retrogradate si candidatele la retrogradare :D

Otopeniul-retrogradata
Buzaul-candidata la retrogradare
Iasiul-candidata la retrogradare
Mediasul -candidata la retrograda

Nu am vazut meciul CFR -ului insa nu m-a mira jocul lor.
Cum spuneam si in alte posturi CFR joaca la fel ca in retur,lacrima :D
cred ca o sa aiba probleme asa cum are si Dinamo si Steaua.

Rapid o sa arate care este diferenta intre ea si celelalte urmaritoare in meciul urmator, este cu cel putin o clasa peste CFR si doua peste Steaua si Dinamo.
In ritmul jucat de ei o sa ucida campionatul....si nu e chiar rau sa dea un exemplu.
Singura solutie sa scoti Rapidul din cursa sa bagi pe targa 3 jucatori de la Rapid, dar asta ar fi una dintre cele mai marsave solutii.

alexuuBZ
4th August 2008, 00:55
@iulian numai 4 vezi tu? stai sa vezi peste vro 10-15 etape! nu peste 2 ;)

dannymoga
4th August 2008, 00:56
cine e pe primul loc:)

gica
4th August 2008, 01:08
Victorie mertitata si obtinuta la pas.Sa nu uitam ca este doar inceputul campionatului si efortul trebuie dozat corespunzator.Ar fi neindicat ca echipa sa fie acum in varf de forma iar la mijlocul turului sa gafaie......
Era unul care zicea ca au fost putini spectatori....stadionul a fost plin!Acum daca cauta spectatorii in noua tribuna il inteleg....nu a fost deschisa inca.

iulian_1976
4th August 2008, 01:09
Pana in prezent 4 sunt clar candidate la retrogradare.

CFR are probleme in joc ,cu idea asta revin peste 10 etape cand treaba o sa se adanceasca si o sa joace cu cateva echipe de nivel mediu gen Vaslui sau
Pandurii.

ensic
4th August 2008, 01:25
Iulian ai vazut meciul CFR-ului?

alexuuBZ
4th August 2008, 01:44
Iulian ai vazut meciul CFR-ului?

daca te referi..la "cfr are probleme de joc" cam are dreptate!
pai la ce lot avem noi trebuie sa ne dati de la 3 in sus! dar am dat noi 2 :happy

iulian_1976
4th August 2008, 01:48
Cand echipa ta favorita marcheaza doua autogoluri ce iti spui in sinea ta?
Sa nu imi spui ca au avut 20 de ocazii de gol si tocmai doua autogoluri ai iesit.:)
Nici meciul lui Dinamo nu l-am vazut dar cand marci Madiasului un gol din penalty iar Otelul marca Mediasului 2 nu-ti pui intrebari?

CFR dupa umila mea parere trebuia sa creasca in joc fata de retur,ceea ce nu s-a intamplat.
Un joc edificator va fi saptamana viitoare care ne vor scuti e supozitii inutile.:D
Insa ceea ce se va intampla pe Rapid este legat de meciurile trecute cu Buzaul si Otopeniul.Atunci cred ca valoarea CFR o sa fie atat de clara incat nu va fi nevoie de multe explicatii.

Eu spun lucrurile astea ptr ca o sa fiu suporterul CFR -ului in Ch.Leag si este pacat sa te imbeti cu apa ca nu ai probleme de joc.

Prome
4th August 2008, 02:59
Victorie mertitata si obtinuta la pas.Sa nu uitam ca este doar inceputul campionatului si efortul trebuie dozat corespunzator.Ar fi neindicat ca echipa sa fie acum in varf de forma iar la mijlocul turului sa gafaie......
Era unul care zicea ca au fost putini spectatori....stadionul a fost plin!Acum daca cauta spectatorii in noua tribuna il inteleg....nu a fost deschisa inca.

Si totusi fara sa marcheze vreun jucator de la CFR :D
Rar am mai vazut victorie obtinuta la pas astfel

ensic
4th August 2008, 04:49
daca te referi..la "cfr are probleme de joc" cam are dreptate!
pai la ce lot avem noi trebuie sa ne dati de la 3 in sus! dar am dat noi 2 :happy

Intrebarea nu era retorica.

Intradevar a fost frustrant ca jucatorii CFR n-au reusit sa marcheze insa cand ingramadesti echipa adversa la modul cum au facut-o azi nici nu mai conteaza daca dai tu gol sau isi dau adversarii autogoluri.

Primus Hawaii
4th August 2008, 05:33
Daca va juca cu atitudine.Eu zic un traditional 2-0.La o surpriza nu cred ca se va asista.

:ok: Precizie.

mblue
4th August 2008, 11:22
Cand echipa ta favorita marcheaza doua autogoluri ce iti spui in sinea ta?
Sa nu imi spui ca au avut 20 de ocazii de gol si tocmai doua autogoluri ai iesit.:)
Nici meciul lui Dinamo nu l-am vazut dar cand marci Madiasului un gol din penalty iar Otelul marca Mediasului 2 nu-ti pui intrebari?

CFR dupa umila mea parere trebuia sa creasca in joc fata de retur,ceea ce nu s-a intamplat.
Un joc edificator va fi saptamana viitoare care ne vor scuti e supozitii inutile.:D
Insa ceea ce se va intampla pe Rapid este legat de meciurile trecute cu Buzaul si Otopeniul.Atunci cred ca valoarea CFR o sa fie atat de clara incat nu va fi nevoie de multe explicatii.

Eu spun lucrurile astea ptr ca o sa fiu suporterul CFR -ului in Ch.Leag si este pacat sa te imbeti cu apa ca nu ai probleme de joc.

Olanda la CE iti spune ceva, start ca din tun iar in sferturi sa oprit. Dupa 2 etape CFR are 6 puncte, 6 - 0 golaveraj.
Tu te iei de golurile inscrise de CFR fara sa vezi meciul. Bine ca nu incerci sa construiesti un avion doar dupa emisiunile de pe Discovery.

iulian_1976
4th August 2008, 12:35
Tony: "Puteam juca toată noaptea și nu înscriam"

Trage-ti voi concluziile.

Nightwish
4th August 2008, 13:03
Tot respectul pentru Tony, insa asta este parerea lui, nu trebuie sa ne-o insusim :)

serv_ag
4th August 2008, 13:31
:ok: Precizie.

La 6/49 ai incercat ? :D

corello
4th August 2008, 17:38
Atata dreq le trebe la astia de la Buzau sa ne doboare recordul de 8 autogoluri de anul trecut ca ma duc peste ei :angry:

traktor
4th August 2008, 18:32
Atata dreq le trebe la astia de la Buzau sa ne doboare recordul de 8 autogoluri de anul trecut ca ma duc peste ei :angry:

:D:Drespect U...:ok:

aaxi
4th August 2008, 18:50
Tony: "Puteam juca toată noaptea și nu înscriam"

Trage-ti voi concluziile.

lasa ma ca buzaul e vasala Stelei, ce stii tu:happy:happy:happy