PDA

View Full Version : Etapa 2: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova



delaparis
28th July 2008, 20:52
01.08.2008
18:00 Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

discutii inainte si dupa meci

YoYoyOi
28th July 2008, 20:56
hai oltenasii :cheer:

Dogville
28th July 2008, 20:59
tradatoareo :D

dannyreddog
28th July 2008, 21:01
Se joaca in nocturna sau nu?

dannyreddog
28th July 2008, 21:03
Nu de alta dar nocturna de la Bistrita e functionala...

Dogville
28th July 2008, 21:03
Astea-s amanunte.Va fi spectacol :D

stiintacv
28th July 2008, 22:12
cred ca este bun si un egal pentru stiinta.

Leo
28th July 2008, 23:34
1 solist

nr.zece
29th July 2008, 01:13
de ce 1 solist? au facut spectacol in etapa precedenta?
au facut ceva transferuri tari?

riva
29th July 2008, 01:22
scurt si la subiect: Gloria va bate pentru ca e mai buna, are antrenor mai bun ca U, joaca acasa, e mai experimentata

nr.zece
29th July 2008, 01:35
in sezonul trecut ce antrenor ati avut?

stiintacv
29th July 2008, 10:51
tot pe sabau l-au avut

riva
29th July 2008, 10:57
ati castigat si voi o data la Bistrita cu arbitrii, era disperat Grasanul ca retrogradeaza dupa 7 infrangeri consecutive dupa ce Comisarul l-a rupt pe Coroian trebuia penalty si eliminare si ati mai avut unul eliminat in minutul 30. Arbitrii ne-au facut la meciul ala Gloria a fost mult peste voi

stiintacv
29th July 2008, 11:02
ati castigat si voi o data la Bistrita cu arbitrii, era disperat Grasanul ca retrogradeaza dupa 7 infrangeri consecutive dupa ce Comisarul l-a rupt pe Coroian trebuia penalty si eliminare si ati mai avut unul eliminat in minutul 30. Arbitrii ne-au facut la meciul ala Gloria a fost mult peste voi

ho ma linisteste-te.Ce ai cu stiinta?

riva
29th July 2008, 11:07
nu am absolut nimic, e o echipa tanara, frumoasa are sanse sa scape de retrogradarea si anul asta!

Blu3 Lion
29th July 2008, 12:09
Imi spui si mie cat de ..... trebuie sa fi incat sa spui ca Bistrita e mai puternica atata timp cat voi aveti in lot jucatori care la noi nu aveau loc?Pai voi cumparati toate rebuturile si crezi ca aveti echipa mai puternica?Sabau are aceeasi tactica meci de meci,aparare aglomerata,munca multa si contraatac indiferent ca joaca cu Steaua sau orice alta echipa...asta e valoarea voastra,macar sa taci din gura si sa nu te mai lauzi ca si atunci cand aveti un jucator bun il vinde padureanu ca pe painea calda sa faca un ban!:rosu:

riva
29th July 2008, 12:21
si voi ati vinde da` nu aveti ce! ce sa vindeti? pe batranul Stoica care le gafeaza meci de meci? sunteti prea slabi sa vindeti ceva! Doar Costea e fotbalist adevarat acolo si ati lua ceva bani pe el! si daca voua nu va place un jucator si-l dari afara nu inseamna ca nu e jucator bun! si tatarusanu a fost refuzat de altii si acuma o sa joace la nationala!

Blu3 Lion
29th July 2008, 12:38
:))esti total pe dinafara!ce varsta are tatarusanu si ce varsta au aia de au venit de la noi?intreaba si tu pe cineva neutru care echipa e mai de viitor,Bistrita sau Craiova?Pai daca la noi decat Costea e de valoare tot e bine pentru ca voi nu aveti nici un jucator peste Wobay,Gangioveanu,Prepelita,Rose!jucatori care in opinia ta sunt slabi:happy
Sincer nu am vorbit pana acum cu nici unul mai praf la fotbal ca tine!Si apropo,Ciuca a fost dat afara pentru ca gresea mai grav decat Stoica in sensul ca a procat cateva penalty-uri si a luat cateva cartonase rosii!:rosu:

nr.zece
29th July 2008, 12:41
ati castigat si voi o data la Bistrita cu arbitrii, era disperat Grasanul ca retrogradeaza dupa 7 infrangeri consecutive dupa ce Comisarul l-a rupt pe Coroian trebuia penalty si eliminare si ati mai avut unul eliminat in minutul 30. Arbitrii ne-au facut la meciul ala Gloria a fost mult peste voi

nu ati castigat
restul sunt povesti
anul asta ce te face sa crezi ca va fi altfel?
ati adus ceva nou in lot?
au intinerit jucatorii?

nr.zece
29th July 2008, 12:44
:))esti total pe dinafara!ce varsta are tatarusanu si ce varsta au aia de au venit de la noi?intreaba si tu pe cineva neutru care echipa e mai de viitor,Bistrita sau Craiova?Pai daca la noi decat Costea e de valoare tot e bine pentru ca voi nu aveti nici un jucator peste Wobay,Gangioveanu,Prepelita,Rose!jucatori care in opinia ta sunt slabi:happy
Sincer nu am vorbit pana acum cu nici unul mai praf la fotbal ca tine!Si apropo,Ciuca a fost dat afara pentru ca gresea mai grav decat Stoica in sensul ca a procat cateva penalty-uri si a luat cateva cartonase rosii!:rosu:

nu e praf, dar nu ii place sa fie realist
nu ii convine realitatea si pun pariu ca daca ar juca impotriva realului ar vota ca bate bistrita
deci toata discutie este de dragul disputei ca tot e etapa

TaciAcolo
29th July 2008, 12:45
meci greu ! totusi x2 e posibil sa scoata bistrita un punct

Blu3 Lion
29th July 2008, 12:47
nu e praf, dar nu ii place sa fie realist
nu ii convine realitatea si pun pariu ca daca ar juca impotriva realului ar vota ca bate bistrita
deci toata discutie este de dragul disputei ca tot e etapa
Cred ca ai dreptate;)

Jus7M3
29th July 2008, 13:02
si voi ati vinde da` nu aveti ce! ce sa vindeti? pe batranul Stoica care le gafeaza meci de meci? sunteti prea slabi sa vindeti ceva! Doar Costea e fotbalist adevarat acolo si ati lua ceva bani pe el! si daca voua nu va place un jucator si-l dari afara nu inseamna ca nu e jucator bun! si tatarusanu a fost refuzat de altii si acuma o sa joace la nationala!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

sfat: mai bine uita`te la baseball, fotbalul e prea dificil pt tine :happy :happy

OT: sper la victorie dar nu m-ar deranja nici un egal

riva
29th July 2008, 13:05
nu ati castigat
restul sunt povesti
anul asta ce te face sa crezi ca va fi altfel?
ati adus ceva nou in lot?
au intinerit jucatorii?

s-au facut transferuri(si voi ati face :happy ) hai sa ti le zic... hora sub 20 ani de la arad, marginean de la cfr, ciprian petre urziceni, Panc, Borbely Progresul! voi aveti avantajul ca sunteti olteni si acolo talentele se stie sunt cele mai mari din tara, nu trebuie sa faceti transferuri! dar degeaba aveti jucatori daca nu aveti conducere k lumea, antrenor k lumea si liniste la echipa!

nr.zece
29th July 2008, 13:07
omule, mai citeste odata lista mentionata de tine
jucatori din divizia b, retrogradati, disponibilizati
fii serios

*Coco*
29th July 2008, 14:23
Ce scandal bistritene pe la Craiova?
Visezi de cand nu a mai fost scandal la echipa ...

orbette
29th July 2008, 14:34
de cand nu mai aparea riva pe threadurile craiovei deja mi s-a facut dor de el :happy ideea e ca e cam foarte greu spre imposibil sa luam bataie la bistrita, oricat de prost am juca, dar sunt putine sanse sa castigam. cam 5% victorie bistrita, 60% egal, restu stiti la cine merge. ma bucur ca si-au facut stadionul cei de la bistrita, am auzit ca si-au pus gazon bun, deci avantaj noi, care nu stim decat sa atacam. oricum, va fi un meci frumos, cu goluri multe. 2-2.

nr.zece
29th July 2008, 14:48
lasati-l ma ca l-am bagat in corzi destul
pastrati-va energia pentru adversari mai energici ;)

Razvan T.
29th July 2008, 16:06
2 sa pice Bistrita in B. Apropo cat timp are Craiova terenul suspendat ca viu si io la Craiova saptamana viitoare si as vrea sa vad si io un meci live.

nr.zece
29th July 2008, 16:07
azi le-a blocat si dna-ul conturile pentru evaziune fiscala
hmmmm
se strange latul

Razvan T.
29th July 2008, 16:19
azi le-a blocat si dna-ul conturile pentru evaziune fiscala
hmmmm
se strange latul

:evil::evil::evil:

riva
29th July 2008, 16:38
azi le-a blocat si dna-ul conturile pentru evaziune fiscala
hmmmm
se strange latul

nu cred ca e asa dar daca ar fi asa toata lumea stie ce e dna-ul in Romania! o institutie ca toate celelalte, adica e degeaba! Fecali sterge pe jos cu ei! nea` Jean stie el ce sa faca

orbette
29th July 2008, 16:40
2 sa pice Bistrita in B. Apropo cat timp are Craiova terenul suspendat ca viu si io la Craiova saptamana viitoare si as vrea sa vad si io un meci live.

pentru meciul cu farul din etapa a 3-a nu mai avem terenul suspendat, dar nu l-a dus bila pe terminatorul chelios sa faca din timp un sistem de supraveghere la stadionul 'extensiv', drept urmare nu vei avea sansa sa intri in arena, dar il poti vedea linistit dintr-un copac din parcul romanescu :happy

nr.zece
29th July 2008, 16:45
bafta cu dna-ul atunci
probabil ca o va scoate nentu padureanu la capat ca nu degeaba e oltean :)

Jus7M3
29th July 2008, 16:58
pentru meciul cu farul din etapa a 3-a nu mai avem terenul suspendat, dar nu l-a dus bila pe terminatorul chelios sa faca din timp un sistem de supraveghere la stadionul 'extensiv', drept urmare nu vei avea sansa sa intri in arena, dar il poti vedea linistit dintr-un copac din parcul romanescu :happy

il avem suspendat si la meciul cu faru` .. dupa meciul de anu` trecut cu "aia" am primit 2 etape de suspendare si dupa meciul cu ceahlaul(tot de anul trecut, jucat fara spectatori !!!) am mai primit o etapa suspendare (probabil bonus) .. deci am inceput anul cu terenul suspendat 2 etape (cu poli iasi si farul) .. primul meci de acasa(fara stadion suspendat) va fi in etapa a 5-a cu otelul si de aici intervine partea cu sistemul de supraveghere bla bla .. poate totush pana atunci este gata gazonul de pe Ion Oblemenco

riva
29th July 2008, 17:05
va fac si eu o marturisire :D cand eram mai tanar eram si eu ceva fotbalist, am avut un meci contra Universitatii, jucam la tineret! :D am fost cazati la hotel Jiul, si am ramas impresionat cand am vazut ce mult place oltenilor fotbalul! pe postul local era doar fotbal fotbal, parca ati trai din fotbal! atunci mi-am dat seama de ce ies asa multi fotbalisti din oltenia! si daca nu era un oltean sa ne conduca nu stiu unde era azi Gloria! :)

nr.zece
29th July 2008, 17:07
uite ma vedeti ce baiat gigea e riva?
v-am zis eu ca nu e praf rau?
poate sa vada si adevarul daca vrea ;)

Jus7M3
29th July 2008, 17:07
eh se mai dadu pe brazda :D

riva
29th July 2008, 17:09
uite ma vedeti ce baiat gigea e riva?
v-am zis eu ca nu e praf rau?
poate sa vada si adevarul daca vrea ;)

da, si adevarul e ca Gloria e mai buna decat Craiova :evil:

Jus7M3
29th July 2008, 17:11
vedem Vineri ce si cum .. oricum nu vom avea un meci usor, Gloria are o echipa destul de buna si un antrenor foarte bun .. sper totush ca vom obtine un rezultat bun in aceasta deplasare

nr.zece
29th July 2008, 17:11
la ce? la influenta in frf?
conform anului trecut nu este, conform lotului nu este, conform primei etape nu este
iar aberezi? lasa naiba bautura ca nu e buna (daca nu e ce trebuie)
ramane de vazut ce va fi in meciul direct

riva
29th July 2008, 17:16
pot sa dau scris (acuma zic si eu ca astia :) ) ca Gloria va termina campionatul inaintea Craiovei! punem pariu daca vrei ca deja vad ca tu chiar crezi ca sunteti mai buni! pun pariu, gasim noi o solutie cum si punem pariu daca chiar asa buni va credeti

TaciAcolo
29th July 2008, 17:20
pun pariu ca retrogadati:D

nr.zece
29th July 2008, 17:21
pot sa dau scris (acuma zic si eu ca astia :) ) ca Gloria va termina campionatul inaintea Craiovei! punem pariu daca vrei ca deja vad ca tu chiar crezi ca sunteti mai buni! pun pariu, gasim noi o solutie cum si punem pariu daca chiar asa buni va credeti

pe 1 sticla de jack daniels de 1 litru
martor e forumul intreg
la sfarsitul campionatului facem plata si cine nu respecta intelegerea primeste ban o luna
de acord?

riva
29th July 2008, 17:24
de acord! cu plata nu-ti fa probleme ca stiu ca oltenii sunt oameni de cuvant asa ca nu-mi fac griji ca nu o sa achiti pariul pierdut :D

gerard2008
29th July 2008, 18:11
merg pe egal
cu putin noroc poate bate gloria

nr.zece
29th July 2008, 18:27
curajos nebunul
nici macar sabau nu ar paria :)

inter
30th July 2008, 21:21
ati castigat si voi o data la Bistrita cu arbitrii, era disperat Grasanul ca retrogradeaza dupa 7 infrangeri consecutive dupa ce Comisarul l-a rupt pe Coroian trebuia penalty si eliminare si ati mai avut unul eliminat in minutul 30. Arbitrii ne-au facut la meciul ala Gloria a fost mult peste voi


pupalash ... daca esti asa de cunoscator si ai memorie buna , ia spune tu aici ce sa intamplat acum ceva timp ... nu mult in urma ... cand a dat "raceala" in titularii NOSTRII ? ....

si nu o da de garduri ca erai prea mic ... sau plecat din tara .... ca nici arbitrii nu au fost implicati in supermeciul ala!

shad
31st July 2008, 01:29
Bistrita a aratat rau in prima etapa, sau poate au fost rapidistii prea buni. Craiova a jucat binisor, si are lot de mare viitor. Dar anul trecut Bistrita a fost o echipa destul de solida.
Pronostic: X(2). Sanse mari pt X.

iulian_1976
31st July 2008, 08:04
Poate Craiova sa se tina de CFR si Rapid sa vedem:D

nr.zece
31st July 2008, 08:38
ar fi prea frumos sa ai dreptate
nu este exclus, dar este greu, echipa e prea tanara
cel putin inca o etapa vom fi tot acolo sus

iulian_1976
31st July 2008, 10:49
Sa nu uit : pe vremuri se comiteau blaturi superbe intre cele doua echipe
in ultimul Craiova s-a dus cu tineretul la Bistrita ,vremuri apuse :D

Craiova are echipa de primele 4-5 locuri,la ce joaca acum.

nr.zece
31st July 2008, 11:07
bistrita va castiga.nu se pot face calcule dupa o prima etapa.craiova a aratat mereu o echipa fara continuitate.

de acord cu a doua parte
dar craiova va castiga daca se joaca pe bune

riva
31st July 2008, 13:29
daca va laudati copii asa mult clar ca se va juca pe bune! Gloria va bate pentru ca e mai valoroasa

stiintacv
31st July 2008, 14:48
daca va laudati copii asa mult clar ca se va juca pe bune! Gloria va bate pentru ca e mai valoroasa

hai ma da in afara de tine,gloria o mai avea vreun suporter?:happy

nr.zece
31st July 2008, 14:51
pai nu vezi ca i-au ridicat interdictia singurului suporter al lor :)

YoNuTzz
31st July 2008, 15:15
desi in primu meci nu a jucat nimic, cred k acum bate bistrita...joaca aks...

Lordliv
31st July 2008, 15:55
desi in primu meci nu a jucat nimic, cred k acum bate bistrita...joaca aks...

domnule moderator, te rog sa folosesti limba romana...

riva
31st July 2008, 16:07
Tudor e arbitru, va fi un meci frumos si corect! stie Tudor ca daca greseste grav impotriva Bistritei va fi ceata cu el, nu-l iarta nea` Jean!

alin_cv
31st July 2008, 21:51
imi este putin frica de bistrita,dar avem o echipa echilibrata din punct de vedere valoricsi un antrenor foarte bun asa ca sper la cel putin un punct

purpleheart
1st August 2008, 10:58
meci interesant de vazut ,si destul de greu de dat un pronostic ! un egal(1-1) si 2 rosii(cite unu de fiecare echipa) ! :P

Razvan T.
1st August 2008, 11:05
pun pariu ca retrogadati:D

Si io :D

Sezione
1st August 2008, 16:56
ati castigat si voi o data la Bistrita cu arbitrii, era disperat Grasanul ca retrogradeaza dupa 7 infrangeri consecutive dupa ce Comisarul l-a rupt pe Coroian trebuia penalty si eliminare si ati mai avut unul eliminat in minutul 30. Arbitrii ne-au facut la meciul ala Gloria a fost mult peste voi

Ia te uita ce rau e asta..e unu din aia 3 suporteri de la Bistrita...Putini da rai Ne-ai desfintat.. Sinteti asa de buni de tremuram de frica...antrenorul ala al vostru are performante de nu le poti insirui in 3 pagini .... Intr-adevar am castigat cu mare norok anul trecut..cam la fel cum ati luat voi un punct in retur la Craiova... eu zic sa o iei mai usor cu inmfatuarea asta...ca daca jucati ca si cu Rapid anul asta retrogradati...ar fi si cazul... Echipe cva UTA si U cluJ in B si voi in A...:happy

adi_sampon
1st August 2008, 17:44
Victorie Craiova .Nu imi place Bistrita in B cu ei .Scor 2-0 Gol Woobay

Primus Hawaii
1st August 2008, 18:04
A inceput partida.

Dogville
1st August 2008, 18:06
Si ce daca ? :D

LE.Vedeti ca e Milan cu Sevilla pe sport.ro :ok:

LE reloaded. Hai sa-i mai dam o data credit lu' Tudor desi a fost o faza in careul Craiovei de 50-50 :D

Charon
1st August 2008, 19:06
o intrebare : si la voi pe cool-tv gsp-urile sunt offline?:(
sau am numai eu problema asta?:confused:

Primus Hawaii
1st August 2008, 19:09
Nu esti singurul ;)

putine cartonase in acest meci, 3 galbene numai

Dogville
1st August 2008, 19:17
Ma scuzati dar trebuie sa anunt un gol nedrept (asa a zis comentatorul) :happy:happy:happy:happy 1-0 Bistrita !!! Fl.Moldovan :ok:

LE.Oltenii se pravalira.Egalarea pluteste in aer :D

LE.reloaded.2-0 Bistrita.Autogol Mitchell.Nu Elisabeth :D

LE.again.Oltenii se pravalira iarasi :happy:happy:happy

Cristian
1st August 2008, 19:25
Doamne ce interventii are Tatarusanu...

Dogville
1st August 2008, 19:28
Asta ,ultima,a fost de cascadorii rasului :D

pif
1st August 2008, 19:28
o intrebare : si la voi pe cool-tv gsp-urile sunt offline?:(
sau am numai eu problema asta?:confused:
Intra aici sa vezi meciul daca nu ai intrat deja.
http://tvonline.radiourionline.com/gsp_tv_sop.html

TZEFERU
1st August 2008, 19:29
"Like it or not" dar Gloria Bistrita ramine Gorila Bistrita pe teren propriu deocamdata.

Charon
1st August 2008, 19:29
mersi, l-am vazut si eu pe prosport!:ok:

Dogville
1st August 2008, 19:30
Si Craiova e Craiova in deplasare :D

Cristian
1st August 2008, 19:31
Asta ,ultima,a fost de cascadorii rasului :D

Ultima da :D Nici el nu stie ce-a vrut sa faca :) In fine au scapat cu fata curata bistritenii.

kerosene
1st August 2008, 19:31
Nr zece,ce mai zici acum? Te luai de riva :))

Lordliv
1st August 2008, 19:33
aparare de rahat,investitor de rahat!:yes:

Primus Hawaii
1st August 2008, 19:36
2-0

Bistrita arata bine acasa.

Cristian
1st August 2008, 19:37
Nu leaga 3 pase oltenii...

Primus Hawaii
1st August 2008, 19:44
Bistrita nu va avea nici in acest an probleme cu retrogradarea.

Dogville
1st August 2008, 19:45
aparare de rahat,investitor de rahat!:yes:

Netoiu nu pierdea neam la Bistrita.E drept ca ce castiga aici,varsa etapa a 6-a la Dinamo :happy.Asa ramaneti cu ce-o sa ciuguliti in meciul ala.Eu stiu dar puteti spera in continuare :lol:.Desigur ,''bubosul din Slatina'' (nu da report,e creatia ta aceasta metafora de kkt) va fi calaul vostru .C-asa-i in tenis :ok: Salutare,coborati prazul in berna,lasati caii drapati sa orbecaie prin Craiovita.E jale mare !!!

blaga
1st August 2008, 19:46
Sa nu uit : pe vremuri se comiteau blaturi superbe intre cele doua echipe
in ultimul Craiova s-a dus cu tineretul la Bistrita ,vremuri apuse :D

Craiova are echipa de primele 4-5 locuri,la ce joaca acum.

Hai, primele 14-15:yes:

Lordliv
1st August 2008, 19:47
:happy
" marele " portar bornescu:headbang:

( adica rad,dar nu este rasul meu...)

ps. MITITELE, LASA NE!

Primus Hawaii
1st August 2008, 19:47
De pe locul 1 pica acum pe 6-7.valoarea Craiovei e cam de locurile 7-11 ;)

TaciAcolo
1st August 2008, 19:51
fu blat :D

Lordliv
1st August 2008, 19:51
Netoiu nu pierdea neam la Bistrita.E drept ca ce castiga aici,varsa etapa a 6-a la Dinamo :happy.Asa ramaneti cu ce-o sa ciuguliti in meciul ala.Eu stiu dar puteti spera in continuare :lol:.Desigur ,''bubosul din Slatina'' (nu da report,e creatia ta aceasta metafora de kkt) va fi calaul vostru .C-asa-i in tenis :ok: Salutare,coborati prazul in berna,lasati caii drapati sa orbecaie prin Craiovita.E jale mare !!!

ce jale mare,e nepasare mare!
mititelu a distrus si pofta de fotbal a craiovenilor...

ps. sa stii ca in etapa 6 a luam puncte...mai da lobont pe langa minge :drak:
ps2 si ce nu este bubos?!

kerosene
1st August 2008, 19:52
:happy
" marele " portar bornescu:headbang:

( adica rad,dar nu este rasul meu...)

ps. MITITELE, LASA NE!

Aceleasi obiective ca anul trecut nu? Cupa si de la cupe europene in sus,paraca asa am auzit ca ziceau si Balaci si Mititelu :groggy:

Primus Hawaii
1st August 2008, 19:53
Gata, fluier final 2-0

blaga
1st August 2008, 19:55
pe cool-tv.net mai joaca :):cool:

Lordliv
1st August 2008, 19:59
Aceleasi obiective ca anul trecut nu? Cupa si de la cupe europene in sus,paraca asa am auzit ca ziceau si Balaci si Mititelu :groggy:

dupa ce va casapim pe voi sambata, normal ca tragem la titlu!:rolleyes:

Primus Hawaii
1st August 2008, 20:10
dupa ce va casapim pe voi sambata, normal ca tragem la titlu!:rolleyes:

:))))))))))))))))))))))))))))))))

Keep dreaming

Succes mai departe ;)

Jus7M3
1st August 2008, 20:11
mda .. facuram cadou 3 puncte bistritenilor .. c'est la vie

bistritenii au jucat turca iar noi le`am tinut companie .. azi ori ca eram eu in poarta ori Bornescu nu era nicio diferenta .. asta e o luaram pe cocoase, importante sunt meciurile urmatoare si sunt sigur ca Napoli va remedia greselile facute azi

iulian_1976
1st August 2008, 20:18
Cred cam am exagerat cu 4-5 :D
Hai locurile7-8....:D

Nu am vazut prima repriza ptr ca nu am avut nici o sursa :shocked:
Cred ca Bistrita este una dintre cele mai speculante echipe,nu este o echipa
care sa conduca jocul,insa speculeaza la maxim ocaziile avute.

Craiova a venit la Bistrita ca o campioana,a jucat pozitional,am vazut momente parca erau gazde.
Insa pozitional Craiova nu stie sa joace,oricat ar mima ca ar sti se vede cu ochiul liber ca Dina,Bird,Wobey nu se descurca pe spatii mici si s-o bage in poarta au dificultati.
Cred ca jocul de contaatac este pe stilul Craiovei au jucatori rapizi insa
pana in prezent cred ca ,,i-a tradat,,apararea.

Bistrita nu a jucat super diferit de ceea ce a jucat in Giulesti, de aici trag inca o data concluzia ca Rapid are super-echipa anul asta.

Lordliv
1st August 2008, 20:32
dananaie ( ingrozitor de slab astazi) si dilevski ( un anonim chiar si pentru actuala echipa a craiovei) nu au ce cauta in echipa.
barboianu si gangioveanu stiu mai mult fotbal decat cei doi, dar sunt tinuti de MITITELU pe tusa...
costea nu are in cap decat salariul la noua sa echipa ( mititelu vrea sa " scape "de el in iarna:D) si se fereste de o accidentare...
mitchell si rose sunt buni pentru o echipa modesta din liga a 3 a engleza!
wobay ,puncteaza la impresia artistica dar din pacate fara eficienta pe tabela.
stoica,capat de linie pentru fazele ofensive ale stiintei! ( pase cand prea moi sau prea tari ,cand prea lungi sau prea scurte.)ca sa nu mai vorbim de nepasarea lui la primul gol bistritean...
prepelita , poate juca mult mai bine decat a facut o astazi!
baird a revenit la normal,adica joaca slab.
dina ,probabil va da si el un gol in acest tur de campionat.
gaman,promite sa calce pe urmele lui rada si moti ( cu minusurile si plusurile lor)
astia sunt cei 13 jucatori ai stiintei pe care se bazeaza mititelu' investitor!
:mda:am uitat de hahalera de portar de astazi...dar mai ramane la echipa dupa meciul de astazi?

buget de 3 milioane de euro ( dintre care mai mult de jumatate, drepturi de televizare ) si noi fraierii de suporteri speram inca la performanta la craiova!

va spun eu ,cu acest mititel NU VOM MAI AVEA REZULTATE LA CRAIOVA!:ok:

ps. mititele, smecheria cu andrei ionescu pe care o incerci ,nu va reusi!:evil:

Lordliv
1st August 2008, 20:34
:))))))))))))))))))))))))))))))))

Keep dreaming

Succes mai departe ;)

daca nu avem " succesuri " tot degeaba...:D

serv_ag
1st August 2008, 20:54
Victorie Craiova .Nu imi place Bistrita in B cu ei .Scor 2-0 Gol Woobay

Pff ce le-ai nimerit ... pe invers!:headbang:

Blu3 Lion
1st August 2008, 20:57
Doamne ce meci de rahat!domini prima repriza incat dai impresia ca esti gazda,ratezi(ca doar iti permiti) si in repriza 2 ai surpriza ca portarul nu prea e portar si Mitchel confunda portile:rosu:nu inteleg pe cei care lauda jocul Bistritei!!!sa-mi spuna si mie ce juca Bistrita azi?oricum pierduram 3 puncte mai aiurea ca niciodata dar castigaram speranta sa isi va da si Napoli seama ca nu are ce pierde daca ii incearca pe Lung in locul lui Bornescu si pe Costea 2 in locul lui Baird care desi nu e in stare sa faca un stop la minge si sa fructifice niste ocazii clare azi prinsa tupeu si incerca sa si dribleze:rosu:Cred ca daca era Bornescu azi in poarta Bistritei lua 2 goluri cel putin,asta inseamna sa ai portar!
Raman la concluzia ca fara un portar care sa inspire incredere gen Tatarusanu si fara un atacant care fructifica majoritatea ocaziilor avute gen Danciulescu nu poti emite pretentii la cupa UEFA!

aaa,il uitasem pe Dilevski...asta nu are nici o treaba cu fotbalul,nu inteleg cum a fost asta la juniorii lui Tottenham!

YoYoyOi
1st August 2008, 21:15
deci Gloria stie juca si fotbal, cand vrea :rolleyes:
Daca saptamana trecuta au dat doar un sut pe poarta, acum au dat cat intr-un tur intreg....

Blu3 Lion
1st August 2008, 21:23
:lol::lol::lol:cine face pariu cu mine ca autorul postului de mai sus nu a vazut meciul?:happydaca Bistrita a jucat fotbal azi...inseamna ca Steaua are puterea sa castige UCL!

TaciAcolo
1st August 2008, 21:25
in repriza a 2 gloria a jucat un fotbal placut:ok: ca prima nu am vazut`o:D

Jus7M3
1st August 2008, 21:29
daca nu juca Universitatea Craiova nici fortat nu mai uitam la un astfel de meci .. s-a jucat fix tzurca (la ambele echipe ma refer), noi cu ratarile ei cu golurile

iulian_1976
1st August 2008, 21:31
Pai Craiova a jucat exact ca o gazda.
Fara teama,pozitional tot tacamul.

Bistrita a jucat ce stie,cu teama ca se fripsese urat,nu putea marca decat din greseli si...uite ca au aparut:D

Craiovenii sunt frustrati ptr ca au un lot peste Bistrita, insa asa se intampla
daca vrei sa joci ca si cum in atac ai avea cine stie ce atacanti de super-clasa.

riva
1st August 2008, 21:35
tocmai ce-am ajuns de la meci, am intrat direct pe forum sa ma bucur si eu un pic :D dar nu prea am de ce pentru ca ziceti ca Gloria a castigat din noroc si nu stiu cum :( nu a fost mult peste Craiova, dar a jucat totusi mai bine! aici mi se pare mana antrenorului, schimbari inspirate si motivatie k lumea la pauza pentru jcuatori! Respecte Sabau, bravo Gloria!

iulian_1976
1st August 2008, 21:44
Normal :D
Craiova a venit cu pretentii de varful clasamentului cel putin.
Lotul si ultimul rezultat o recomanda.

Insa ca joc nu se poate intinde ca o echipa mare,tot un pic mai,,cocosata,,trebuie sa stea.

Bistrita a jucat bine in special a 2 repriza si in special cand Craiova incerca
cu atacuri pozitionale, Sabau cunoaste bine echipa stie ce poate,nu joaca altceva decat ce stie si ce a invatat.

Am vazut o faza in care Dina daca avea piciorul si preluarea lui Fabiani , intra in poarta cu mingea ,din pacate sa lovit intr-un ,,picior de lemn,,:D

Blu3 Lion
1st August 2008, 21:50
Asta e,inca nu avem portar si omul de gol:(
Riva cu ce a fost Bistrita peste Craiova?Cate faze de gol ati facut?aici nu ma refer la cornere si centrari din lovituri libere!Iti spun ca daca aveam atacant central si portar in meciul asta nu aveati cum sa ne invingeti!uitate si tu ce goluri ati dat ce naiba!

riva
1st August 2008, 21:59
si statistic a fost mai buna, la ocazii mari de gol a fost 3-2 pentru craiova dar gloria a avut si doua goluri si o bara! asta e nu a fost cine stie ce meci dar totusi eu zic ca echipa mai buna astazi, a castigat!

adi_sampon
1st August 2008, 22:03
Pff ce le-ai nimerit ... pe invers!:headbang:

Chiar le-am nimerit la scor a fost 2-0 nu 0-2 :drak:
Ma asteptam mai mult de la Craiova

tu26dor
1st August 2008, 22:09
2-0....hi hi hai craiova:happy:happy stiu ca am sa fiu criticat si injurat pentru asta dar nu pot sa nu ma bucur: bravo oltenilor tot asa... sa va duceti dupa ceahlaul... :happy:happy:happy

YoYoyOi
1st August 2008, 22:20
daca Bistrita a jucat fotbal azi...inseamna ca Steaua are puterea sa castige UCL!

cata dreptate in doar cateva cuvinte :rolleyes:

YoNuTzz
1st August 2008, 23:23
desi in primu meci nu a jucat nimic, cred k acum bate bistrita...joaca aks...

yep !

Lordliv
2nd August 2008, 07:55
vad ca " moderatorul " de mai sus continua sa si bata joc de limba romana!:D
si acest lucru sub privirile lui yoyoi! :mda:este stelist ,stelistii ARE voie:rolleyes:

ps. citez pe un suporter de pe craiova maxima "ce este mai oribil este ca te a batut o echipa de distrusi":headbang:

serv_ag
2nd August 2008, 08:47
Lordule, Bistrita a fost intotdeauna o echipa greu de batut pe terenul propriu. Stiinta, pe de alta parte, e ca Oltul: cite o "viitura" de matura tot :) si dup'aia o perioada mai lunga sau mai scurta de "seceta" .... A jucat frumos cu Poli Iasi dar ... Asta e, asteptam etapa urmatoare ...

Lordliv
2nd August 2008, 09:04
macar, zici si tu, ca jiul!

ps. gloria este la ora actuala una din cele mai slabe echipe din liga si orice punct pierdut cu ea este o lovitura...

dar avand bulevardul dananaie si circul bornescu in echipa, este posibil orice!
basca ca joci in 10 oameni cu dilevski titular...

stiintacv
2nd August 2008, 18:10
vreau sa uit meciul asta cat mai repede:(

serv_ag
3rd August 2008, 01:01
macar, zici si tu, ca jiul!

ps. gloria este la ora actuala una din cele mai slabe echipe din liga si orice punct pierdut cu ea este o lovitura...

dar avand bulevardul dananaie si circul bornescu in echipa, este posibil orice!
basca ca joci in 10 oameni cu dilevski titular...

... ai dreptate, s-au stins oltenii dupa numai un meci...
Las' ca va reveniti taman in meciul cu Steaua :ok:

Lordliv
3rd August 2008, 08:29
@ serv
eu cred la meciul cu voi, suntem deja in forma!:D ( mai ales ca venim cu 3 puncte de la borcea:drak:)

serv_ag
3rd August 2008, 10:14
@ serv
eu cred la meciul cu voi, suntem deja in forma!:D ( mai ales ca venim cu 3 puncte de la borcea:drak:)

Mah, Borcea e mai zgarcit decit micutu de Mititelu ... s-ar putea sa va ia, nu sa va dea ... ca la radio Erevan...:D
In ce priveste forma in care o sa fiti.... e una geometrica: echer de 90 de grade ! :lol:

Leo
3rd August 2008, 16:32
@ serv
eu cred la meciul cu voi, suntem deja in forma!:D ( mai ales ca venim cu 3 puncte de la borcea:drak:)

bineinteles :(

Lordliv
3rd August 2008, 17:54
Mah, Borcea e mai zgarcit decit micutu de Mititelu ... s-ar putea sa va ia, nu sa va dea ... ca la radio Erevan...:D
In ce priveste forma in care o sa fiti.... e una geometrica: echer de 90 de grade ! :lol:

nu prea sunt tare la geometrie:drak:
nu am auzit de astfel de forma ... geometrica!
este spatio-temporala?!:P

Lordliv
3rd August 2008, 18:02
bineinteles :(

iti inteleg tristetea...:rolleyes:

ps. nu poti sa le ai pe toate!
ai " tras " tare pentru mazilirea mea ,ai obtinut o ( temporar, adevarat;)),te ai bucurat atunci...:mda:
in viata nu poti sa ai numai bucurii:D