PDA

View Full Version : ReTur 2008/2009



kerosene
28th July 2008, 10:06
Dupa prima etapa "Punctaj Maxim pentru Farul".

Un meci cu Buzaul controlat de faristi in mare majoritate,incununat cu reusita de senzatie a lui Maxim.Vedem in meciul cu Rapid daca jucam ceva sau doar s-a nimerit.

Sper sa-l foloseasca pe Tibor in meciul cu rapidistii,dar parca-l vad iar pe Gosic,mai nou "pivotul" echipei cica...

Forza FARUL !!!

CosminGrc
28th July 2008, 11:05
si eu tot meciu' cu rapid il astept pt comentarii...acu nu se merita sa zicem ceva cat timp nu am vazut echipa....sper sa nu fi fost noroc si sa indeplinim adevaratul obiectiv (salvarea de la retrogradare)

kerosene
17th August 2008, 22:30
Fara Willi,nu prea facem nimic.Victoria asta e a lui si a lui Curca.

Tin insa sa remac inspirata decizie a lui sapaliga de a nu juca cu Gosic ci cu Fatay.S-a vazut destul de bine zic eu.In primele 10-15 min avand deja vreo 2-3 suturi catre poarta si actiuni de atac,care pe vremea lui Gosic "varf impins" nu prea existau.

Chico a alergat mult si s-a miscat binisor.Dar parca ar fi mai bun Fatay cu Alibec acolo in atac in locul lui,desi pe Alibec nu l-am vazut inca jucand.

barbu pare mai bun pe dreapta acolo,unde trece dupa urcarile lui Bacila in atac.

Maxim capitan?!? O fi si asta o solutie.

Ben,pare altul dupa incidentul cu butelia.

portari...stam destul de bine.

CosminGrc
17th August 2008, 23:12
avem echipa frumoasa...da' cat crezi ca mai ramane gerlem la farul ? fi serios ....cre' ca in iarna o sa-l vanda si o sa ne ducem drq ca fara el chiar n-aveam nici o sansa :(

kerosene
17th August 2008, 23:18
Sper totusi sa ramana,ca avad ca pe Tibor l-au pus pe liber... :( Oare a ajuns Tibor mai slab ca Gosic???

Cu inca vreo 2 fundasi,1 mijlocas(sa nu zic 2 ca deja e vis) bun langa Gerlem,si cu 2 atacanti adevarati,nu doar pe foaia de joc,am putea chiar spera la mai mult de locul 9.

CosminGrc
24th August 2008, 19:13
Cica un meci foarte bun facut de echipa noastra la iasi... :D. Ce credeti se va rejuca ? e corect sa primim cele 3 pct ?

Kooler
11th January 2009, 19:01
Sunt Simona Patruleasa si SOC!!! Farul inca mai are echipa de liga I. Zvonurile cum ca disparuse in mod misterios sau dovedit a fi false... Acum stim ca stadionul e la locul lui, dar jucatori, patron, bani, ambitie, mai e????????

kerosene
6th March 2009, 22:51
Incepe sa arate bine echipa.Un pic de curaj daca aveam,plecam cu cel putin un punct.

Mr Cosmin
6th March 2009, 22:56
Hai ca Farul a jucat bine in seara asta, dar a lipsit acel ceva care sa o faca sa plece cu puncte din Giulesti :D .

kerosene
6th March 2009, 22:59
Da, a lipsit curajul firesc a lui Marin :(

danny del corco
7th March 2009, 15:56
Cu regret: se putea termina altfel. Fara marin, bineinteles. Altfel, am sperante in viitorul apropiat, echipa a aratat bine, prima repriza cel putin. Raman doua puncte insuspensie, dupa parerea mea. Si anume: frica , as putea spune patologica, a lui IM, si graba cu care Farul se lipseste de jucatorii cat de cat valorosi. Inchei prin a felicita tinerii Farului !

cocostegar
8th May 2009, 19:27
FC Brasov _ Farul Ct Live Foto si text www.kronsport.ro

http://kronsport.ro/gfoto/images/gallery/display/faza2.JPG.jpg

kerosene
11th May 2009, 21:48
Mda,se pare ca mergem la vale.Macar sa se tina corabieru` de cuvant si sa lase echipa altciuva mai generos.

CosminGrc
12th May 2009, 13:12
Mda,se pare ca mergem la vale.Macar sa se tina corabieru` de cuvant si sa lase echipa altciuva mai generos.

As vrea sa te corectez daca imi permiti : "Macar sa se tina corabieru` de cuvant si sa lase echipa altciuva generos"

ducus
17th May 2009, 18:38
Alea iacta est, din sezonul urmator vom juca la matineu (din nou!) daca Deltei Tulcea i se va da licenta pentru Liga I. Mai asteptam, campionatul nu e inca terminat. Bine ca am indeplinit baremul si vom incepe fara penalizare. :P

kerosene
18th May 2009, 20:58
Oriunde am juca,ne trebuie antrenor.Si niste investitii in jucatori.Vedem ce se va intampla acum cand cica s-a dat bosanceanu la o parte.

CosminGrc
11th June 2009, 12:57
Se va duce drq totu cand o sa se dea bossu la o parte pt ca nimeni nu prea vrea sa se bage. Mazare a declaratat ca sub nici o forma nu o sa se implice consiliul local, deci primaria e out. Si in cta pe cine mai avem noi asa dispus sa preia echipa. Poate daca o gasi bossu vr'un arab sa ia echipa, nu de alta da aia's saraci rau.

La anu cum am prezis, de dim ne vedem la meciuri.

Kooler
11th June 2009, 14:54
Se va duce drq totu cand o sa se dea bossu la o parte pt ca nimeni nu prea vrea sa se bage. Mazare a declaratat ca sub nici o forma nu o sa se implice consiliul local, deci primaria e out. Si in cta pe cine mai avem noi asa dispus sa preia echipa. Poate daca o gasi bossu vr'un arab sa ia echipa, nu de alta da aia's saraci rau.

La anu cum am prezis, de dim ne vedem la meciuri.

Io zic ca sunt ceva oameni puternici in Constanta, dar din pacate prea putini care ar dori sa se bage. Doar sa fie prea pasionati... Daca nu preia nimeni echipa nu cred ca vom mai juca in nicio liga. Eram sigur ca Mazare nu se baga pentru ca in fotbal e mancatorie.

E mai bine ca nu inghetam... In zilele friguroase o sa inghetam, dar macar, nu degeaba ca pana acum.

kerosene
13th June 2009, 13:46
Cam tarziu,dar iata ca s-a intamplat:
Gheorghe Bosīnceanu se retrage definitiv de la FC Farul

CosminGrc
13th June 2009, 18:34
marfa ... nu ? sa vedem cine naiba o sa vina acuma la farul...chiar sunt curios

Kooler
14th June 2009, 18:17
trebuie sa vina cineva

Quartz@nu
14th June 2009, 20:50
cica o sa vina turcu de la dinamo :)

kerosene
15th June 2009, 11:51
Lasa, ca sta bine la catei. Nu avem nevoie da potai.

CosminGrc
17th June 2009, 17:40
da, chiar nu'i nevoie. sunt de acord cu kerosene. decat turcu sincer il prefer pe bossu :P

kerosene
21st June 2009, 18:00
Cica a plecat Gerlem la Vaslui. 700k euro. Sper sa mai plece doar petradele din aparare.

CosminGrc
22nd June 2009, 12:25
putin daca e 700k dupa parerea mea

necon
6th August 2010, 16:47
sa obtineti multe puncte