PDA

View Full Version : protest



oltean4ever
18th May 2004, 01:58
am mai scris niste mesaje dar din motive neclare mi-au fost sterse.
Am sa reformulez ideile cat mai frumos posibil pentru ca vreau totusi o explicatie asupra acestor mesaje sterse

- tot stadionul a vazut blatul
rusine frf si liga pentru ca permite blaturile
rusine dinel staicu si jucatorilor ca le fac
rusine moderatorului care nu lase suporterii craiovei sa-si exprime punctul de vedere

propun ca la urmatorul meci, galeria sa afiseze mesaje la protest la adresa blaturilor si a politizarii la care asistam in ultimul timp pe central

propun ca suporterii craiovei de pe forum sa vorteze daca edmond trebuie sa ramana. Am observat cand un suporter advers ne-a zis ciocu mic si cand un criovean i-a raspuns sa zica ciocul mic la altcine, edmond l-a atentioant pe craiovean.

sper ca am fost foarte decent in exprimare chiar daca parerile mele nu coincid cu cele ale lui edmond

simpson
18th May 2004, 15:02
Totusi, e posibil sa fi fost blat doar cativa jucatori de-ai craiovei... Interesante, dar greu de realizat, propunerile tale.

Mariusmadmax
19th May 2004, 04:12
Edmond e tare d-le ... ti rog pi tini sa ti abtii la jigniri , ca altfeliu Dinel Edmondescu ti urichiazi di nu ti vezi :D

Oltene4 ever- nu esti nici singurul , nici primul , si ( binenteles ) nici ultimul care se "loveste" de aroganta si politica comunisto-personala pe care o impune dinel pe sectiunea Craiova :D

EDMOND_
19th May 2004, 09:50
"Se pare ca vom asista la un episod din filmul de mare succes " Asaltul Clonelor "....
ryder, oltean4ever,viali , ninel taicu...sunt primii veniti ..numele grele nu au aparut inca... dar in mod sigur nu vor intarzia sa apara... este felul lor dragut in a ne ajuta in incercarea de a mentine acest forum foarte animat ...de asemenea este clar ca nu ne va mai putea prinde nimeni din urma la nr. de mesaje ...probabil va urma o adevarata "explozie" ... Este o schimbare clara de tactica , dupa ce incercarea lor de izolare a forumului Craiovei nu a reusit.... insa cu cat vor posta mai mult cu atat mai tare va fi pozitia mea..ca doar Vadim nu va schimba un moderator care are asa succes... Bagati , baieti ! Si nu va suparati ca mai sterg si eu pe ici pe colo , mai dau cate un avertisment , mai solicit cate o banare.... Asa este jocul , sa creada lumea ca nu ne simpatizam.... "

PS. oltean4ever , chestionarul deschis de tine pentru schimbarea mea este deschis ...
se voteaza pe el...deci una din dorintele tele s-a indeplinit ...

Blue
20th May 2004, 01:38
"Se pare ca vom asista la un episod din filmul de mare succes " Asaltul Clonelor "....ryder, oltean4ever,viali , ninel taicu...sunt primii veniti ..numele grele nu au aparut inca... dar in mod sigur nu vor intarzia sa apara..ma dezamagesti rau de tot edmond.Te rog sa nu bagi in aceeiasi oala pe toti cu care te certi pe aici.
INCEARCA SA TRECI PRIN FILTRUL RATZIUNII CE ZICI ,OK? :D :D :D

Pentru Dumnezeu , nu oricine care scrie din Canada si e suporter al Craiovei este clona cuiva , te rog frumos, am pretentzii cat de cat :D :D
asta se intzelege din mesajul tau

Sa stii ca te-ai certat cu cineva care are 20 de ani ,a cstigat o olimpiada internationala ,e student la o universitate adevarata si poate dovedi,oficial, cu acte ca are un IQ 142 adica are mai multa minte decat ai tu kg :D :D Chestia cu clonele au inventat-o unii de pe aici care chiar aveau si care fac parte din categoria a-II-a valorica a stii tu ce
Astea fiind spuse sint convins ca va ajunge acolo unde merita si ca nu el e de vina pt cearta de aici, sigur ai facut exces de calitatea ta de moderator.


de fapt am citit doar citeva mici pasaje din disputa voastra dar sint convins ca el n-a vorbit urat nimanui.De fapt n-asi fi intrat aici daca nu primeam un tf sa ma uit la telejunalul de pe romani, a inceput cu fraza''slabe sanse ca plesan
sa ramana la craiova' dar despre asta vorbim in sectziunea Craiovei.

O mica sugestie, las-o mai usor cu nervii si evita sa faci crize de nervi mai ales cu suporterii Universitatzii.
Toate cele bune

Blue
20th May 2004, 01:42
si mai usor cu stersul... sterge doar mesajele indecente nu si cele care nu-tzi convin tzie

Intradevar eu sint cel mare a propus parasirea acestui forum, imi asum raspunderea si motivul l-am spus, atitudine pe care a avut-o vadim la ideea lui tzurkamulticlona deghizat in suporter fantoma a sportului. ...chestionare, voturi....multe. E treaba ta sa nu fi de acord cu mine .Asta nu inseamna sa-i ataci pe totzi

EDMOND_
20th May 2004, 14:42
Blue , daca esti asa bine intentionat, desi nu cred ( cum nu cred nici chestia ca nu exista clone ) ai fi putut macar sa urmaresti putin de unde s-a plecat ...de la Ryder (poate ne spui si cum il chema in viata anterioara , adica in urma cu cateva luni ) care a folosit expresii mai neortodoxe la adresa unor suporteri ( timisorean si argesean ) care participau la o discutie pe forumul Craiovei ... nu am sters nimic , ci doar l-am atentionat pentru viitoarele postari.... s-a suparat si l-a introdus in scena pe oltean4ever caruia i-am sters cateva mesaje pentru ca le repeta si mai mult majoritatea i le-am mutat pe off topic. De fapt , olimpic sau neolimpic , chiar presupunand ca omul exista fizic tot Ryder vorbea prin vocea lui pentru ca discuta despre lucruri care pe care ar fi fost greu sa le abordeze fara sa mai fi discutat despre ele...
Nu veni la mine cu povesti de genul ca s-a trezit oltean4ever in miez de noapte si s-a gandit ca e timpul sa intre pe forumul Craiovei direct in miezul disputei... urmat la putin timp de alti utilizatori cu un coeficient de inteligenta mult deasupra mediei ... ninel taicu , ****nulugarcea, vialli si acum Blue ..toti via Canada ...

Cat despre dezamagiri las-o mai incet...Te-ai gandit vreodata ce dezamagire am avut eu ca moderator pe forumul Craiovei in ceea ce va priveste ?

Iar despre mesajele sterse mai uita-te odata pe forumul Craiovei , aveti acolo chestionarele despre alungarea lui staicu , despre inlocuirea mea si altele ... mesajele pe care le-am sters au fost in general cele off topic sau lipsite de bun simt...

Mesajele pentru parasirea forumului ( si nu ma refer la online in general , ci in particular la sectiunea rezervata Craiovei ) nu au venit numai de la tine...ci si de la ceilalti , care este drept nu au mai intrat . Ca sa inchei voi spune ce am mai spus... mi-ar placea sa existe niste relatii normale , nu-mi doresc o disputa cu voi , dar in nici un caz nu imi este teama de ea...

PS. Urmareste si tu felul in care se exprima oltean4ever si apoi vom vorbi de coeficientul de inteligenta....se pare ca acesta , oricat ar fi de mare , nu inseamna totul.

Pacala
22nd May 2004, 03:28
unde vrei sa raportez mesajul vadime? am fost amenintat fara sa spun nimic urat, edmond a cautat sa rastalmaceasca si sa dea un sens negativ unor remarci nevionavate. De fapt problema lui era ca l-am criticat pe maretul staicu, unde bineintels ca mi-a sters imediat mesajul.
nu-ti face probleme, daca tot ai vorbit de clone, am avut clona si am scris oricum , nici ip-ul meu nu-l poti bloca. Eu nu cred ca sint eu cel care vorbeste urat pe aici sau face gesturi penibile. Daca vrei ca deciziile moderatorilor tai sa nu fie contestate, atunci spune-le sa se comporte omeneste si rational. Sau acum daca sint voluntari toti
au dreptul sa-si bata de ceilalti? Nu-ti bate joc de ceilalti daca nu vrei sa-ti raspunda cu aceiasi moneda

Vadim
22nd May 2004, 11:25
Blue, iar ne iei cu povestile de adormit copiii, cu olimpici la matematica, soacre defuncte si vaci nebune? Nu ne intereseaza carnetul de note al unora, nu ne impresioneaza. Faptele vorbesc. Esti maestrul la sfaturi pe care nu le aplici. Ai luat singur si nesilit de nimeni decizia de a parasi acest forum, dar nu te poti tine de ea.

Pentru Dumnezu, Blue, tu chiar nu intelegi ca pe un forum de timp liber nu ne intereseaza cite facultati are unul sau alktul? Si eu sint doctor docent in taiatul frunezi la cinii si am master la pierdut vremea. Aici facem socializare, nu concursuri de extrageri de radicali. Cind o sa am nevoie sa calculez cursul leu/dolar canadian o sa iti dau PM sa ma ajuti cu olimpicii vostri la matematica. Pina atunci, lasa-ne sa va stergem mesajele aiurea.

Pe planul clonelor (era IQ 142 sau 142 de clone?) ai reusit sa ii inspiri si pe altii: Ryder si Oltean4forever sint si ei clone cu acte in regula, au acelasi IP. Asta daca nu cumva sint si ei inchisi intr-o camera undeva prin canada.

Cit despre administrarea forumului, nu are sens sa dai sfaturi, lasa-i pe altii care se pricep.

Iar ati aparut, iar e frig afara la voi? Iesiti si voi si taiati niste lemne, niste frunza la caini, sa va mai consumati din energii.

Blue
22nd May 2004, 15:05
Edmond, eu ti-am spus ca nu sintem aceeasi persoana, tu crede-ma pe cuvant, sau daca nu, crezi ce vrei. Dar cum sa-tzi spun eu tzie mai pe intzelesul tau, mai schimba si tu placa ca ,indiferent despre ce se vorbeste tu bagi aceasta aberatzie ca panaceu
las-o balata ca la faza asta chiar ai fost jenant.

vadim, intzeleg ca te-a ars la orgoliu. In raspunsul tau nu exista nimic logic si demn de comentat, mai ales ca tu stii bine ca alea nu sint clone. Si mai stii foarte bine si unde taie respectivul frunze la catzei , unele mesaje sigur ti-au venit cu ip-ul universitatzii, asa-i? In rest, pot sa-tzi spun ca, mai ales ca administrator, ai de departe cel mai reprobabil limbaj cu putintza si mai mult decat atat, un comportament bizar, demn de studiat de catre psihologi :D :D
si pentru ca ne-ai tot acuzat de te miri ce in pofida evidentzei, itzi promit ca vom face cunostinta personal.Pierd timpul cu discutzii inutile
Intradevar, parasisem forurumul, am revenit in trecere auzind unele lucruri. Te deranjeaza?

Vadim
22nd May 2004, 15:09
Ok, tu vino cu clonele tale, iar eu vin cu clonele lui Tzurka.

Din moment ce eu niciodata nu ti-am zis tie si nici altora vreodata sa plecati de pe acest forum, un gest prea simplu si trivial pe care nu-l voie face niciodata, in mod cert nu ma deranjeaza ca ai revenit.


- tot stadionul a vazut blatul
rusine frf si liga pentru ca permite blaturile
rusine dinel staicu si jucatorilor ca le fac
rusine moderatorului care nu lase suporterii craiovei sa-si exprime punctul de vedere

propun ca la urmatorul meci, galeria sa afiseze mesaje la protest la adresa blaturilor si a politizarii la care asistam in ultimul timp pe central
Eu propun sa afisati si bannere de protest la adresa Onlinesport, mai faceti niste reclama :D

Blue
22nd May 2004, 17:33
edmond,tu oi fi fost coleg cu dinel la cursurile foto :D :D :D de aici o veni cultura ta :D

Imagineaza-tzi ca nu toti sintem clone si sintem un grup de 7-8 amici ,unii chiar din copilarie iar Stiinta legatura cu tara.

Tu in locul lor, ce parere ai avea despre unul care are fata de unii ,dublul varstei lor, nu doarme noaptea(fus orar deh)sa le stearga meseje decente dar care-l deranjeaza.

Imagineaza-tzi cat rad si ce parere au ei despre un personaj care indiferent de subiect replica doar clone..clone...clone si cauta in mesajele lor eventuale cuvinte carora le-ar putea da o semnificatzie negativa pentru a avea un motiv cat de mic ca sa le stearga sau mute mesajele,sa-i avertizeze, baneze etc.... :D :D :D

Blue
22nd May 2004, 17:37
vadim, jalnica reclama.
Mai lipseste sa faci un act antisocial, sa apari la tv(emisiunea urmarire generala ,actualitati politie ceva) si sa spui ca esti ..."administratorul celui mai vizitat forum de fotbal " bla bla bla .. :D :D :D

acu, sper ca n-ai trecut si tu cu arme si bagaje in tabara dinelului, e locu acupat de edmond. Aleget-tzi si tu altu` .... sa zicem sandu sau.... mitica :D :D :D

Blue
22nd May 2004, 17:46
:mda: Apropo vadim, este minutul 40 la meciul Craiovei si n-ai scris nici un rand pe centrul live onlinesport. pai ce faci? :(
asa reclama faci tu, eu tot stau sa aflu vesti, nu vad nimic si te intzep pe tine
daca n-am nici o stire de la meci....
baga si tu acolo ca e 1-0 pentru Craiova :D :D
onlinesport :rolleyes:
:D :D :D

Blue
22nd May 2004, 17:49
mai multe informatzii live scriu eu .... finala cupei Angliei Man Utd-Millwall 1-0 C.ronaldo

Vadim
22nd May 2004, 17:51
Tati, ai gresit persoana. Eu apar la televizor deja pe teme de sport, fotbal, alea alea. Ai tu grija pe acolo prin Canada, sa nu va prinda ranjerii dupa ora legala cu bautura pe strada. :D Sau in tabara de olimpici nu se bea? :drak:

Ah si, am uitat, iti fac cu dedicatie un joc din sectiunea Arcade a forumului. Vezi aici: http://www.onlinesport.ro/forum/arcade.php?do=play&gameid=39

:D

PS: nu eu ma ocup de live. Astea sint informatiile disponibile.

EDMOND_
22nd May 2004, 19:50
Blue , din pacate , incet , incet devii ridicol... vad ca te preocupa in mod deosebit
persoana mea... in noaptea cand am sters aiurelile lui oltean4ever eram la birou , lucram si aveam o fereastra deschisa spre onlinesport... vreau sa stii ca nu mai imi pasa de parerea ta despre mine.
Cred ca este timpul sa aflam si ce cred utilizatorii acestui forum despre tine..te anunt ca am de gand sa deschid un thread si un chestionar despre tine...sunt convins ca va fi deosebit de interesant..

Blue
23rd May 2004, 16:44
mda, observ ca ai sters ultimele mesaje unde itzi demonstrasei incultura ...dinu paturica bla bla bla

astept in continuare replicile tale , mai ales cand "lucrezi" toata noaptea...vezi dac stai cu geamul deschis :D

in ciuda varstei inaintate, ai obiceiuri de femeie la menopauza.....discutzii in comun despre o anumita pesoana bla bla bla Ti-am replicat ca nu ma intereseaza parerea tuturor despre mine pentru ca nu candidez si nici nu slugaresc la candidati ;)
:D

Puteai sa aplanezi discutziile cerandu-tzi scuze lui Ryder dar si mie, sau in primul rand mie, pentru ca m-ai aruncat niste vorbe desi eu chiar nu-ti zisesem nimic. Intrarea mea in discutzie a fost total intamplatoare
mi-ai vorbit foarte urat si cu niste aere foarte ciudate , aere care ,crede-ma pe cuvant, starnesc rasul.

Tu cere-tzi scuze, potoleste-te cu mesajele sterse aiurea si vom putea discuta normal, asta in masura in care cu tine se poate discuta normal cand vine vorba de dinel staicu.

Oricum , gasesc o dovda de lipsa de faor-ply felul in care au fost sterse sau mutate mesajele .

Vadim
23rd May 2004, 16:52
Eu le-am sters si inchid threadul, nu aduce nimic in plus discutiei. Nu ai demonstrat nimic, din contra, numai ca EDMOND_ ti-a sters elucubratiile.