PDA

View Full Version : Etapa 26: FC Arges - FCM Bacau



Vulturul
10th May 2004, 16:30
Etapa 26: FC Arges - FCM Bacau.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

alx_ro
10th May 2004, 17:12
Derby-ul retrogradarii...
2-1 pentru Arges.

vladi
10th May 2004, 18:44
derbiul retrogradarii ar putea fi intre oradea si petrolul, cel putin in acest moment...bate argesul ...nu conteaza cu cit..si cu 1,5 la 1..important e sa bata :-)))) :yeah:

jorgensen
10th May 2004, 20:14
Oradea si Petrolul sunt in hora retrogradarii, dar sa nu uitam ca Argesul plateste arbitri, jucatori, presedinti, pe oricine numai sa se slaveza.
Cum au reusit sa ii bata pe National cu 4 la 1, Marincau face hent in careu, dar nu se acorda. Sper sa fie egal, si sa retrogradeze ambele echipe implicate in acest "superb" meci, dar si plaiesii lui Pinalty.

Darkslowstar
10th May 2004, 20:53
Bate Argesul si Seche merge in B. Ca sa fiu sincer m-am saturat de mutra si fitele lui.
2-1

ultra_alba
10th May 2004, 21:40
un meci de mare lupta,cu multe eliminari si tensiune de ambele parti, scor egal 1-1

SVensson
10th May 2004, 22:34
Bate Bacau, asta in caz ca Arges nu este ajutata iar de albitri.

simpson
11th May 2004, 10:36
Sper sa batem... doar asa mai avem sanse de salvare...HAI BACAUL!!!!!!!! RUSINE BLATUITORILOR DIN pitesti!!!!!!

DJ Klaus
11th May 2004, 10:49
Un meci foarte tare ! Sper totusi sa bata Bacaul ! Merita sa fie in Divizia A !

IlMILAN
11th May 2004, 12:01
Sper sa bata Argesul ......

Sinn Fein
11th May 2004, 12:43
La Arges-Bacau, bate Argesul la 2 goluri diferenta!

Amenintati de Sorin Cirtu
Sorin Cīrţu s-a arătat iritat de manifestările piteştenilor de la finalul meciului, şi le-a strigat: “Vă bucuraţi degeaba, pentru că oricum o să dau puncte Bacăului!”. Ion Moldovan a recunoscut că a auzit afirmaţia omologului său, dar a declarat: “Sorin este un profesionist desăvīrşit, şi sīnt convins că nu va face aşa ceva”.
prosport 11.05.2004

Vulturul
11th May 2004, 15:59
Se vede de la o posta ca multa lume vrea raul Argesului si sper din tot sufletul ca miercuri echipa noastra sa dea o palma celor care o invinuiesc de lucruri necurate...Din pacate FCARGES nu va putea conta pe Ilie Baicu care este suspendat pt acest meci!!

lucas1977
11th May 2004, 16:25
Vad ca suporterii echipei din orashul cu stadion cu nume de primar ne acuza de blat in meciu cu Nationalul (btw. asta inseamna ca Oradea a facut ditamai blatu, nu ?). Avand in vedere ca acuza vine de la cei ce si-au cumparat locul in divizia A cu banii mafiei PSD-iste ma abtin de la comentarii.

FORZA VIOLA

RESPECT POLI TIMISOARA

theinsider75
11th May 2004, 17:30
Am votat egal, dar sper sa bata Argesul pt a scapa usor, usor de echipele din Moldova. Ca oricum nu joaca nimic.

inter
11th May 2004, 17:33
Argesul invinge la 2 goluri diferenta!

bebe
11th May 2004, 18:31
cred ca meciul se va termina la egalitate.... oricum este un meci foarte interesant

crirad
12th May 2004, 09:34
3-1 pentru FC Arges!

chisinau
12th May 2004, 11:13
Sincer, am votat victoria Argesului. Dupa cum au jucat la Galati, unde s-au daruit exemplar, cred ca merita sa ramina in A. Ca au fost mai mult pe jos in ultimul sfert de ora, e pentru ca arbitrul le-a permis. Orice echipa era sa faca asa. Chiar daca a fost penalty-ul neacordat Otelului, oricum parerea mea e ca Argesul a cistigat meritat punctul.
Totusi, nu inchei acest mesaj fara a le spune celor care zic sa pice toate din Moldova, sa-si mai tina gura. Mai ales nu inteleg de ce se iau de Iasi,care nici macar nu au apucat sa intre bine in A.Orasul chiar merita un loc in A.Suporterii de acolo,in lipsa de fotbal de mai buna calitate,umpla tribunele la meciurile echipei nationale de rugby... Sa-i lasam sa mai vada si fotbal!!!

vladi
12th May 2004, 17:01
doua echipe din orasele cu cele mai importante centre de juniori din tara joaca la retrogradare...cred ca asta spune multe despre "foametea" din fotbalul romanesc....

inter
12th May 2004, 18:35
gol Arges! Bravo!

lucas1977
12th May 2004, 18:37
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooooool !

Forza Viola !
Forza Viola !

Dei
12th May 2004, 18:42
Asa Argesul! Puteti sa scapati. Si sa-i trimiteti in B pe bistriteni, prea au blatuit.

alx_ro
12th May 2004, 19:08
FC Arges - FC Bacau: 1-0
Bacaul are din ce in ce mai putine sanse de a ramane in A

inter
12th May 2004, 19:14
Tudose , iar n-ai fost la meci ? :D:D:D

Tudose
12th May 2004, 19:36
Am fost, acum m-am intors :)
Un meci anost in prima repriza, ceva mai animat in a doua parte. Unii jucatori au avut randament slab. Moldovan dadea vina pe oboseala acumulata duminica. Am trait un final extrem de tensionat, au fost intreruperi si Alexandru Tudor a prelungit, justificat, destul de mult. Conteaza doar ca am castigat 3 puncte.
Bacauanii spun ca nu am fi castigat fara ajutorul arbitrului, ai nostri ca a fost penalty indiscutabil. Sper sa vad reluarea la TV.

DD-Viola
13th May 2004, 06:22
Felicitari "violetilor" din Trivale !

simpson
13th May 2004, 15:00
Noroc de faptul ca v-a pus-o pe var "Buster Keaton", ca altfel, nu dadeati gol nici daca se mai juca si acum...

DJ Klaus
13th May 2004, 18:47
Felicitari pitestenilor pt al 4-lea blat consecutiv ! :rosu:

dlgicu
13th May 2004, 20:34
Klaus, daca mai stai mult sa numeri ajungi la concluzia ca toate celelalte 15 echipe si-au dat mana sa scoata Argesul din B. Eu zic sa te iei de mana cu cei de la Mazeta Sporturilor, sa il mai suni pe arbitrul acela din B si sa ii ajuti in a cloci la teorii ale conspiratiei despre ce blatuitori sunt pitestenii astia si cum strica acest campionat curat si parfumat. Sau nu cumva voi erati sursele acestui ziar cu "site-ul de sport nr. 1 din Romania"?
Un singur sfat: Cere-te mai repede afara, si abia astept sa aflu vesti despre cum te-ai adaptat "In civilization".

dlgicu
13th May 2004, 20:47
Cu var sau fara var, ne-am agatat si aproape ca am iesit din rahat. Asa ca pentru tine Simpson am de transmis un mesaj simplu:

"A"rges
----------
"B"acau

(e adevarat, in al doilea caz B-ul poate veni si de la Banii sarmanilor bacauani pe care ii va plati, inca o data, Seche ca sa sponsorizeze vreo nou promovata pentru urmatorul sezon de B)

Tudose
13th May 2004, 22:31
Sa ne uitam la ultimele noastre 4 meciuri de care zice DJ Klaus:

Steaua - FC Arges 4-0
Blat curat, ce mai, am platit ca sa primim 4 goluri, pacat ca nu mai e aici gabilove sa ne spuna si suma.

FC Arges - FC National 4-1
Meci suspect, la fel ca si National - Oradea 2-3 din etapa imediat urmatoare, doar ca acolo Ioanitoaia scrie editorial cu "A muri frumos".

Otelul - FC Arges 1-1
Daca nu am pierdut, e clar ca e aranjat.

FC Arges - FCM Bacau 1-0
Abia asteptau bacauanii sa ne dea meciul sa ajunga mai repede in Divizia B.

Si, ca sa fim linistiti, urmeaza al cincilea blat consecutiv, la Craiova, ca asa am aranjat eu cu Inter cand eram la Shorley.

DJ Klaus
14th May 2004, 10:42
Asa e Tudose , cu Steaua nu v-a mers :jerk: ! Gicule ...probleme mah ?

Mi-e pur si simplu sila chiar scarba de echipa Fc Arges !

simpson
15th May 2004, 11:19
FC Arges - FC National 3-1
Meci suspect, la fel ca si National - Oradea 2-3 din etapa imediat urmatoare, doar ca acolo Ioanitoaia scrie editorial cu "A muri frumos".
Bai, fratilor, da' nici nu mai stiti cu ce scor ati castigat un meci blatuit?

Tudose
15th May 2004, 12:27
Scuze, simpson. O simpla greseala de tipar. Am facut cuvenita rectificare.
In ceea ce priveste statutul meciului (blat sau nu), este acelasi ca cel dintre National si FC Oradea.

Apropo de partide trucate... Sunteti atat de cinstiti incat mai bine ati merge in Divizia C, zici tu... poate ne povestesti si de "celebrul" meci FC Brasov - FCM Bacau din 2001, cand se dadeau brasovenii la o parte sa va lase sa inscrieti si tot nu ati fost in stare. A trebuit sa intervina publicul, sa intre Andrasi si sa marcheze doua goluri, iar Dossey sa apere tot de i se tragea ca sa se opreasca aranjamentul. Portarul celor de sub Tampa zicea ca i s-a cerut de catre conducere sa o lase mai moale, apoi a intors-o, cica nu a inteles bine limba romana :D
Noroc cu Sechelariu, ca a cumparat apoi locul in A.

simpson
15th May 2004, 13:00
Am mai spus-o si cu alte ocazii (in alte postari) ca ne-a batut Dumnezeu pentru pacatele din acel campionat (sa stii ca au fost si meciuri in care am fost ajutati de arbitri, pe langa meciurile "suspecte"), pierzand barajul... Dupa rezultat, s-ar parea ca nu a fost blat.
Daca ai sti ca echipa ta favorita face blaturi, ai fi multumit? Eu n-as fi...

Tudose
15th May 2004, 13:31
Simpson, Brasovul a invins atunci cu 2-0 pentru ca publicul a oprit blatul, care a fost evident. Andrasi a intrat in joc si a marcat dupa ce pe stadion incepuse scandalul. Iar Dossey a declarat ceva si a trebuit apoi sa o dea la intors. :D
Sechelariu insusi a recunoscut ca a participat la meciuri aranjate (a afirmat clar ca a facut reciprocitati cu Ceahlaul si Bistrita).
Nu ma bucur de raul Bacaului, sa fie clar, insa... cineva trebuie sa retrogradeze. Eu nu spun ca Argesul a fost intotdeauna o echipa imaculata iar Bacaul capul rautatilor, insa nici nu vin sa pozez intr-un apostol al cinstei si dreptatii.

Si ca sa iti raspund la intrebare: nu, nu as fi multumit in nici un caz sa stiu ca Argesul face blaturi, si am mai spus-o pe acest forum. Vina pentru ca s-a ajuns aici apartine conducerii clubului pitestean. Daca intr-adevar a fost aranjament cu National, rusine onducerii: pentru ca a vandut jucatorii de valoare, a gestionat prost clubul, si trebuie sa apeleze la astfel de metode; daca totusi nu a fost aranjament cu cei din Cotroceni, atunci rusine conducerii: pentru ca a vandut jucatorii de valoare, a gestionat prost clubul, si nu te mai crede lumea nici cand joci pe bune!

simpson
15th May 2004, 13:43
Cert e ca n-as vrea sa fiu in pielea ta... In momentul in care echipa joaca asa cum o face argesul si mai face si blaturi, cel mai indicat e sa devii indiferent la ceea ce se intampla. Eu asa as proceda.Inteleg insa faptul ca nu-ti permiti...?

Tudose
15th May 2004, 19:28
De ce nu mi-as permite? Nimeni nu imi dicteaza opiniile. I-am criticat nu o data pe conducatori, chiar si in termeni duri.
Ce zici, am facut blat si la Craiova?