PDA

View Full Version : Stiri



cocostegar
26th July 2008, 09:47
Lucescu Jr: ''Vom face absolut totul sa castigam acest meci''

Tehnicianul formatiei FC Brasov, Razvan Lucescu, a declarat astazi la conferinta de presa ca echipa sa este pregatita pentru noul sezon care sta sa inceapa peste cateva zile, si ca va face absolut totul pentru a castigat meciul de sambata cu Unirea Urziceni, formatie antrenata de Dan Petrescu.

"Este un meci impotriva unui adversar foarte ambitios, orgolios, care a avut un an bun si care isi propune sa repete performanta din trecut. Stiu ca ne-au laudat foarte tare, este un gest frumos si elegant, probabil cauta sa spuna despre FC Brasov sa spuna ca este o echipa foarte puternica, si in ideea in care ar obtine un rezultat bun, Dan Petrescu considera ca il va obtine in imptriva Brasovului, pe care el il considera puternica, si cu atat mai mare ar fi meritul echipei lui, pe de alta parte si daca ar pierde ar avea un alibi, ar pierde la Brasov, care este o echipa ce poate fi surpriza campionatului"

"Eu il stiu foarte bine pe Dan Petrescu, este un antrenor excelent, a facut lucruri frumoase la Sportul Studentesc cat si la Unirea Urziceni, cu siguranta va sti sa-si motiveze foarte bine echipa. Chiar daca au destule absente si problmeme, o echipa care a jucat finala Cupei Romaniei, si care a terminat pe locul 5, nu cred ca poate invoce absenta jucatorilor accidentati. Indiferent de cine va intra pe teren, pentru noi va fi un adversar puternic."

"Pe de alta parte noi nu avem nicio probleme, am avut o pregatire foarte buna. Ne-am pregatit excelent, sunt foarte multumit de mentalitatea baietilor de modul cum s-au implicat si cred ca fiecare dintre ei asteapta cu nerabdare acest campionat. Asa cum Urziceniul este pregatita sa inceapa campionatul bine, asa suntem si noi pregatiti, asa ne dorim si noi, deci vom intra si vom face totul, absoult totul pentru a castigat acest meci. " a incheiat Razvan Lucescu.

Sursa ; www.kronsport.ro

cocostegar
26th July 2008, 09:50
”Vamă alungă spectatorii și presa!”

De la venirea sa la Brașov, Dinu Gheorghe a făcut tot posibilul să schimbe tot ce e legat de această echipă. A anunțat că Brașovul nu merită echipă în prima ligă și a trecut la măsuri. A schimbat stema echipei, a schimbat o echipă întreagă, îndepartînd jucătorii originari din Brașov. A înlocuit oamenii din staff cu personal adus din capitală. Chiar dacă timp de decenii, stegarii au jucat în galben-negru, Vamă a hotarît ca echipa să joace în albastru. A schimbat și stadionul tranformîndu-l într-o potcoavă, amintirile din Giulești se pare că încă îl răscolesc. Deși Brașovul se mîndrea de foarte mulți ani cu cocheta arenă "Tineretului", Vamă a hotarît demolarea peluzei, acolo unde zac resturi de moloz, echipa fiind aproape să dispute prima partidă cu porțile închise. Același Dinu Vamă adoptă măsuri care îi fac pe brașoveni să stea departe de stadion.

Deși de ani buni media suporterilor la Brașov nu depășește 1500 pe meci, Vamă a hotarît să practice prețuri mari la bilete:15 lei la tribuna a II-a , peluză și în unele zone de la Tribuna I și 25 de lei în restul zonelor de la tribuna I, prețuri considerate de suporteri mult prea ridicate. Ultima măsură adoptată de domnul președinte Dinu Gheorghe a fost obstrucționarea presei și limitarea accesului suporterilor la informație. Astfel Vamă a hotarît să acrediteze un singur ziarist de la fiecare publicație și a refuzat orice tentativă de colaborare cu site-urile suporterilor de sub Tîmpa care au făcut imagine acestui club și au fost mereu alături de Fotbal Club Brașov.

Sursa : GSP

cocostegar
27th July 2008, 01:29
Foto : FC Brasov _ Unirea Urziceni 1-0
Apasa aici (http://kronsport.ro/index.php/Fotbal-Liga-1/FC-Brasov-Unirea-1-0.html)

FCBrasovFans
29th July 2008, 03:56
Dinu Gheorghe: ''Vreum un trofeu in urmatorii doi ani''

Presedintele gruparii FC Brasov, Dinu Gheoghe, a fost duminica invitatul lui Ovidiu Ioanitoaia la emisiunea "Recurusul Etapei" de pe canalul de sport gspTV, alaturi de antrenorul de la Poli Iasi, Ionut Popa si presedintele Stelei, Valeriu Argaseala. Conducatorul "stegarilor" a dezvaluit ca obiectivul echipei pentru acest sezon este ocuparea unui loc in prima jumatate a clasamentului care sa nu ne dea emotii pe final de campionat. "Vama" a dezvaluit ca obiectivul Brasovului in urmatorii doi ani este aducerea unui trofeu sub Tampa, cel mai probabil si usor de realizat ramane Cupa Romaniei. "In urmatorii doi ani vrem sa aducem un trofeu la Brasov, cel putin Cupa Romaniei" a spus presedintele executiv al lui FC Brasov.

"Noi ne dorim sa avem liniste, un loc care sa ne asigure ca in ultimele 3-4 etape sa nu mai depindem de nimeni. Vrem sa jucam bine, sa adunam puncte, iar la vara sa fim pe un loc mai mult decat linistiti".

"Avem un lot pe care noi l-am gandit, impreuna cu Razvan, cu patru fosti rapidisti in echipa Ilyes, Maldarasanu, Nae Constantin si Cristi Ionescu. In luna mai noi am facut o oferta pentru Buga si pentru Surdu, iar cei de la Steaua ne-au refuzat intr-un mod clar, iar Rapidul a tot asteptam iar acum o saptamana au inceput din nou negocierile, iar intre timp noi i-am transferat pe Baltoi si Zaharia. Cei de la Rapid s-au jucat iar acum il vom lua pe Buga doar gratis. Steaua a vrut sa ni-l dea imprumut pe Surdu, dar noi nu agream aducerea jucatorului pentru un an de zile, macar sa avem o optiune de cumparare a jucatorului pe care s-o putem suporta, pentru ca nu este interesul clubului de a bloca doi jucatori tineri de la club".

Presedintele executiv al Stelei, a intervenit si a spus ca obiectivele fostilor conducatori de la Rapid, Dinu Gheorghe si Razvan Lucescu nu sunt acelea de a se declara multumiti numai cu un loc linistitor la mijlocul clasamentului, ci obiectivul Brasovului la sfarsitul sezonului 2008/2009 este ocuparea unui loc linisititor intr-o cupa europeana: "Vor un loc linistit intr-o Cupa europeana".

www.FCBrasovFans.RO

FCBrasovFans
29th July 2008, 03:57
Oros: ''Dedic golul familiei FC Brasov''

Eroul Steagului din meciul de sambata dintre FC Brasov si Unirea Urziceni, incheiat cu victoria echipei gazda a declarat ca este foarte fericit pentru golul sau din ultimul minut, iar acest gol il dedica familiei FC Brasov si prietenei sale: "Dedic golul prietenei mele, care imi da forta de a merge mai departe, dar si familiei FC Brasov".

Despre urmatorul meci al "stegarilor", cel cu Steaua din Ghencea, fundasul de 24 de ani a declarat: "E diferenta mare, in prima divizie orice greseala se taxeaza, asa ca am incercat sa fac putine erori. Acum urmeaza Steaua. Nu ne e teama, intalnim adversari tot cu doua picioare ca si noi". a incheiat Oros.

www.FCBrasovFans.RO

FCBrasovFans
29th July 2008, 03:57
''Stegarii'' revin la antrenamente

Tehnicianul echipei FC Brasov a condus duminica o sedinta de pregatire cu jucatorii care nu au evoluat sambata in meciul cu Unirea Urziceni, in timp cei 14 jucatori care au jucat sambata au avut program de refacere. Lucescu Jr le-a oferit ieri liber elevilor sai, urmand ca astazi, "stegarii" sa revina la antrenamente. Urmatorul meci al Brasovului va fi duminica, 3 august, impotriva viceicampioanei Romaniei, Steaua Bucuresti.

www.FCBrasovFans.RO

FCBrasovFans
31st July 2008, 16:55
Conferinta de presa FC Brasov |

Robert Ilyes: "Sunt sigur ca o sa reusim" http://www.fcbrasovfans.ro/Liga-I/Robert-Ilyes-Sunt-convins-ca-o-sa-reusim.html

Razvan Lucescu iese din nou la atac. Vezi pe cine pune la zid antrenorul Brasovului numai pe www.FCBrasovFans.RO ! ;)

cocostegar
2nd August 2008, 13:36
Editorial : Mergem la victorie
Autor : Razvan Pribeanu

Mai este doar o singura zi pana cand fularele galben-negre ale Brasovului vor flutura iar in Ghencea. Mergem la Bucuresti umili, dar cu inimile pline speranta ca putem face o mare surpriza.Nu conteaza daca vom egala iar in ultimul minut cum am mai facut-o de 2 ori dupa 1989 sau daca vom termina 0-0 dupa un meci in care nu am tras la poarta.Chiar nu conteaza.Vreau doar sa le demonstram infumuratilor de la Steaua, ca si noi putem ramane acolo sus in clasament! Ca si noi putem lupta pentru accederea in cupele europene, chiar si din pozitia de nou promovata.Vreau sa vad echipa dorind mai mult decat orice victoria. Si cu Razvan pe banca nu poate fi altfel. Suporterii stelisti vor vedea pentru prima oara magia lui Fabinho, centrarile lui Duarte si eficacitatea lui Hadnagy.

Vreau ca paginile ziarelor de sport sa fie galbene luni dimineata, sa citesc declaratiile lui Stelea nu ale lui Becali, sa vad poze cu Roman nu cu Radoi.
Joi l-am intrebat pe Razvan Lucescu daca luam un punct in Ghencea.”De ce sa nu luam trei?” mi-a raspuns.Chiar asa.De ce nu trei???

Sursa : www.kronsport.ro

FCBrasovFans
7th August 2008, 17:31
Conferinta de presa FC Brasov.
________________________________________
Mihai Roman: "Mergem la Arges pentru victorie!"
http://www.fcbrasovfans.ro/Meciuri/Mihai-Roman-Mergem-la-Arges-pentru-victorie.html

cocostegar
28th August 2008, 14:15
"Nasul" vrea toate punctele

In lipsa lui Razvan Lucescu la conferinta de presa a venit secundul sau Daniel Isaila.

Astazi intr-o conferinta de presa ce a avut loc la stadionul "Tineretului", Daniel Isaila este increzator in sansele echipei sale in meciul de vineri cu Otopeni. El s-a declarat nemultumit de tamtamul realizat in ultima perioada in scandalul "Colțescu". " Un meci important pentru noi, trebuie sa reusim sa castigam toate punctele puse in joc. Vom face tot ce ne sta in putinta sa castigam si sa facem spectacol. Desi avem trei jucatori ce nu vor putea juca vineri ( Maldarasanu, Baltoi si Sburlea ), speram ca absenta lor sa nu se simta. Otopeniul vine dupa patru etape in care nu a reusit sa stranga nici un punct, desi au prestat un fotbal bun. Cred ca vor da totul sa castige, si mi se pare normal sa faca asa. Dar increderea mea este totala in baieti, sper ca vor castiga. Nici un meci nu este usor si mai ales nici unul nu seama cu altul."

Vorbind de suspendarea lui Coltescu care dupa partida de la Medias a fost suspendat 12 etape, "Nasul" a declarat ca " Cred ca este exagerata suspendarea lui Coltescu, el nu a ajutat brasovul. A facut greseli si impotriva noastra , dar si a gazdelor. Nu se poate spune ca a tinut cu noi!!! Am stat in tribuna langa presedintele lor ,care in timpul meciului nu a vazut penalti, doar dupa ce a vazut reluarile si-a dat seama ca a fost." declara Isaila in conferinta de presa.

Vineri de la ora 17.45 pe stadionul "Tineretului" va avea loc partida de campionat dintre FC Brasov si CS Mtopeni. Meciul contand pentru etapa a patra a Ligii 1 la forbal.

sursa : www.kronsport.ro

Pedro1984
6th August 2010, 15:40
Portarul Dani Coman și-a reziliat astăzi contractul pe cale amiabilă cu FC Brașov.

"Am reziliat contractul pe cale amiabilă, cu FC Brașov. Mă bucur că am ajuns la o înțelegere cu președintele Ioan Neculaie. Vreau să le mulțumesc coechipierilor, antrenorilor, președintelui Ioan Neculaie și tuturor fanilor brașoveni, pentru ca m-am simțit foarte bine la această echipă.

Am rămas cu amintiri frumoase petrecute aici și toată viața voi reveni cu plăcere în acest oraș. Le urez mult succes băieților în acest campionat“, a declarat Dani Coman, pentru site-ul oficial al FC Brașov.

sursa gsp.ro

cocostegar
30th April 2011, 01:33
http://kronsport.ro/sporturi/fotbal/fotbal-liga1/5151-ioan-neculae-qindignat-de-modul-in-care-procedeaza Gigi Becaliq.html