PDA

View Full Version : Etapa 28 : National - Otelul



iulian
17th May 2004, 15:41
Etapa 28 : National - Otelul
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Darkslowstar
17th May 2004, 15:44
La naiba! Nationalul nu are cumparator pt. meciul asta. Oare ce vor face?
Poate vor juca corect!?! Dar oare mai stiu cum? Grea viata asta. Nici macar un blat nu mai ai cu cine sa-l faci.

STEELMAN
17th May 2004, 16:47
Nationalul Cand Vrea Joaca , Cand Vrea Vinde...
Motivatie Nu Prea Mai Are Dar Probabil Va Arata Ceva Din Ce A Jucat Cu Dinamo.realist Darkslowstar.
Otelul Va Castiga Dupa Un Meci Bun 2-1 ,3-1
Singura Intrebare. Vor Fi Mai Multi Galatani Decat Bancari Pe Stadion?nu E Mare Lucru. Sigur E Ca Nu Se Va Auzi Decat Sidexplozia+ultra

Bancaru
17th May 2004, 17:02
Auzi, mosule? Dar invers ai gandit-o? Adica, nici Otelul nu mai are ce sa arate. Se vor uita la meciurile lui Dinamo cum se uita cuvioasele precupetze la popa caratistu' de l'au aratat la teve.
"Otelul Va Castiga Dupa Un Meci Bun..." Nu te supara, dar de ce scrii asa? Ai sarit clasele primare sau ce ai patit? Sau de la ultima sidexplozie ai ramas cu sechele? Inca o intrebare: tu furi otel din combinat?

Bancaru
17th May 2004, 17:04
Etapa 28 : National - Otelul
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
Iuliane, tu mai speri nene? Pe bune. Teoretic mai exista sanse, dar practic tu mai crezi in teoretic in conditiile astea? :rolleyes:

valys
17th May 2004, 20:15
Sper sa castige Otzelul 0-1

inter
17th May 2004, 20:22
Inca o intrebare: tu furi otel din combinat?


:D :D :D , buna!

valys
17th May 2004, 20:41
nu se mai fura nika ca au venit indieni :D

ADelPiero
17th May 2004, 20:41
bate otelul cu 2-0 :(
national nu are nevoie de puncte

jhon_goodboy
17th May 2004, 20:42
Nu a mai castigat demult Nationalul 3 puncte;cred ca e vremea sa o faca cu Otelul,mai ales ca galatenii sunt epuizati dupa meciul cu Steaua si ca au demonstrat in etapa trecuta ca este o echipa printre primele din Divizia A facand fata cu brio impotriva stelistilor. :)

valys
17th May 2004, 20:46
Nu sant epuizati dupa meciu cu Steaua ! S`au antrenat doar pentru meciul din cupa cu Dinamo :)))))))))))))))):D (glumeam )

STEELMAN
17th May 2004, 22:48
Auzi, mosule? Dar invers ai gandit-o? Adica, nici Otelul nu mai are ce sa arate. Se vor uita la meciurile lui Dinamo cum se uita cuvioasele precupetze la popa caratistu' de l'au aratat la teve.
"Otelul Va Castiga Dupa Un Meci Bun..." Nu te supara, dar de ce scrii asa? Ai sarit clasele primare sau ce ai patit? Sau de la ultima sidexplozie ai ramas cu sechele? Inca o intrebare: tu furi otel din combinat?

daca esti prost mori de foame. s-au facut oameni "capusele"
asa ca ......ushurel sa nu iti agati dresurile! :headbang:

SVensson
18th May 2004, 03:27
Bate Otelul!!! Un 2-1. Bancarule dar tu mai aduni cartoane de pe la pubele?

Denis
18th May 2004, 05:53
Pronostic: Natzional 0-1 Otzelul /hello /hello /hello

Saber Rider
18th May 2004, 15:42
http://www.prosport.ro/index.php?c=36

http://www.gazetasporturilor.ro/?c=1&b=229

Catalanul
18th May 2004, 15:45
un meci care cred eu ca se va termina la egalitate
0-0

fia
18th May 2004, 15:56
Un meci fara nici un fel de miza (la fel ca si Rapid, Unirea)

alejandro
18th May 2004, 16:10
Nu prea cred ca national se va mai lasa atat de usor,e timpul sa-si revina (din blaturi! :drak: ) si Otelul deja se gandeste la finala cupei.Deci mizez pe un egal! :)

Bancaru
18th May 2004, 16:35
daca esti prost mori de foame. s-au facut oameni "capusele"
asa ca ......ushurel sa nu iti agati dresurile! :headbang:
Deci sa inteleg ca furi... Ca doar nu esti prost, nu?
Chestia aia cu dresurile e tare rau, dar nu te supara, ce ai vrut sa zici? Voi aveti dresuri facute din sarma de la combinat? Cu indienii cum te intelegi? Adica indienii lor nu cu ai nostri. Dupa nume nu pari sa fii indian.
Si cum va spuneam cu Otelu' :sleep: ...

valys
18th May 2004, 17:14
http://www.prosport.ro/index.php?c=36

http://www.gazetasporturilor.ro/?c=1&b=229


Am vazut Saber pe www.livescore.cc, nui vina mea ca ai greshti cei de la onlinesport.ro ! bay bay shi ne vedem in uefa :D

Saber Rider
18th May 2004, 17:41
Oricum Otelul are cel mai slab atac din divizie, dar si Nationalul nu se mai regaseste de ceva timp, asa ca va fi un meci de X, avand in vedere si locurile ocupate de cele doua echipe in clasament.



bay bay shi ne vedem in uefa
Nu cred ca vom avea PLACEREA, pentru ca Otelul nici nu va trece de turul preliminar pentru UEFA.

valys
18th May 2004, 17:48
ha ha ha zici asta din oftica ciuda ca v`am suflat campionatul ?:D Lasa ca daca cade cu Steaua va promitem ca va trimitem acasa in vacantza ! Ehh cel mai slab atac ... asta este ... daca nu ne fura arbitru la meciu Steaua nu mai aveam cel mai slab atac :)))))

Saber Rider
18th May 2004, 17:53
ha ha ha zici asta din oftica ciuda ca v`am suflat campionatul ?:D Lasa ca daca cade cu Steaua va promitem ca va trimitem acasa in vacantza ! Ehh cel mai slab atac ... asta este ... daca nu ne fura arbitru la meciu Steaua nu mai aveam cel mai slab atac :)))))


Daca nu furau arbitrii (inclusiv in meciul Otelul-Steaua), Steaua era deja pe primul loc lejer, si nu avea nici o treaba cu blatistii de la Galati, suparati ca n-a vrut Steaua sa le dea jocul anul trecut !!

Sunt curios cum o sa va alegeti echipamentul pentru meciul ala cu Dinamo : veti fi ROS-ALB sau ALB-ROSU ?!? AAaaa, de ce ma agit eu, oricum o sa joace o singura echipa pe teren !!



P.S.
Avatarul tau mi-a confirmat TOT ce am scris eu pana acuma despre Otelul !! Voi, astia cu coada, numai de mismasuri va tineti !! Din blat in arbitrii in iarasi blat si in iarasi arbitrii o tineti, Ros-Albilor si Alb-Rosilor !!!!!!
Si vezi ce faci cu gramatica aia a ta, ca deja e greu ca cineva sa mai urmareasca ce scrii .

Caligula
19th May 2004, 00:42
Saber Rider, in ciuda inanitiei de care dati dovada unii suporteri stelisti, gasesti puterea sa te iei de alte echipe care nu AU FOST in lupta directa pt. titlu cu Steaua. Mai bine scrie o pancarta cu "UEFA, ne-am intors si anul acesta! Nu scapati de noi!" si du-te si sustine-ti echipa, ca va avea mare nevoie.

Caligula
19th May 2004, 00:46
Cat despre meciul Otelului cu National, voi fi subiectiv in primul rand datorita inconstantei Nationalului: azi castiga cu Rapid, maine poa` sa piarda cu Oradea.
Morala: un 0-2 pentru Otelul.

Saber Rider
19th May 2004, 02:51
Saber Rider, in ciuda inanitiei de care dati dovada unii suporteri stelisti, gasesti puterea sa te iei de alte echipe care nu AU FOST in lupta directa pt. titlu cu Steaua. Mai bine scrie o pancarta cu "UEFA, ne-am intors si anul acesta! Nu scapati de noi!" si du-te si sustine-ti echipa, ca va avea mare nevoie.


In curand s-ar putea sa nu mai ai tu cu ce sa mananci ! Doar stii ce i s-a intamplat adevaratului Caligula !!
Mai bine du-te tu sa sustii pe Otelul in preliminarii ca sa ajunga in UEFA, ca va avea de mult mai multa nevoie decat Steaua !!

samor03
19th May 2004, 06:41
oare se trezeste olaroiu.sau doarme si etapa asta.

SVensson
19th May 2004, 08:52
Bai Saber trezeste-te. Ce faci ma dormi pe tine? Mai las-o tata cu albitrii tai in meciul Otelul-Steaua. Tu chiar nu te-ai uitat la TV? Sau nu ai citit nici presa? Nu stiu care din cele doua echipe a fost mai dezavantajata de albitri. Cam toata lumea a spus ca Otelul. Tu ce spui? Dar de fapt stiu parerea ta. Asa ca iti urez somn usor in continuare.

SVensson
19th May 2004, 08:53
Bancaru tu ce ai ma? Vad ca ai un fix cu fierul tau. Ce e treaba ta daca se fura fier sau nu la Galati? Esti cumva de la militie sau esti invidios?

Saber Rider
19th May 2004, 15:13
Eu zic mai bine sa te culci tu pe urechea cu care auzi numai UEFA la Galati. Ca si tu esti la fel de obiectiv ca Ieppy sau Red Heat, care au vazut numai contra Otelului, si ABSOLUT NIMIC impotriva Stelei. Daca ai fi avut curiozitatea sa citesti TOT forumul acelui meci ai fi vazut ca eu nu am negat ca nu ar fi fost dezavantajata si Otelul, dar si Steaua, si dupa pararea mea, mai mult decat galatenii (la accidentarea lui Radoi trebuia cel putin un galben, offside-uri aiurea, al doilea gol anulat, vreo 6 faulturi in prima repriza la stelisti nesanctionate cu NIMIC etc..etc.). Numai ca tu, ca si altii cu codita, au vazut NUMAI SI NUMAI impotriva Otelului, de parca a jucat singura acolo. Obiectivitate, nu ?!? Dar dupa cum se vede, tu dai doar LAST PAGE si vezi doar ultimele mesaje si atat.
Hai pa, ca nu ai nici o treaba nici tu cu obiectivitatea, ca de altfel toti ros-albii sau alb-rosii. Si-asa, eu am postat aicea initial doar sa-i dau linkuri lui valys la clasamente, ca el vazuse unul gresit la OnlineSport, si tot mai credea ca Otelul NU mai are cel mai slab atac din campionat... ceea ce s-a demonstrat ca INCA e cel mai slab, dar cand am vazut ca iar se bate moneda pe meciul cu Steaua am intervenit, bineinteles.

chisinau
19th May 2004, 15:41
Daca ar fi sa ma exprim ca Dinu as spune ca Siber Rider mai posteaza despre Otelul- Steaua doar dintr-o frustrare onanista. Nimic personal. :) Cind ma gindesc mai bine, ca ne-a facut blatisti doar pentru ca nu le-am dat meciul, chiar ca am ceva personal. :evil:
Otelul nu va avea probleme in Bucuresti. Deci 1-3

Saber Rider
19th May 2004, 16:00
Daca ar fi sa ma exprim ca Dinu as spune ca Siber Rider mai posteaza despre Otelul- Steaua doar dintr-o frustrare onanista. Nimic personal. :) Cind ma gindesc mai bine, ca ne-a facut blatisti doar pentru ca nu le-am dat meciul, chiar ca am ceva personal. :evil:
Otelul nu va avea probleme in Bucuresti. Deci 1-3


Vezi ca esti cam in urma cu acuzatiile!
Inainte de meciul Otelului cu Steaua, voi, suporterii galateni si nu numai, ati spus ca aveti o polita de platit Stelei pentru ca nu a vrut sa o lase mai usor anu' trecut in ultima etapa, cand v-ati dus la baraj. Vezi ca nici tu nu citesti tot ce s-a scris despre acest meci ? Ai dat si tu iar cu bata in balta, ca Svensson si ca multi alti ros-albi. Nu mai acuza aiurea pe cineva daca nu stii tot despre respectivul, si vezi ca exista acolo niste cifre sus ... 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 .............. si niste cifre jos 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 .... la meciul respectiv.

Nici nu trebuia sa mai aduci aminte de profizofu' cu coada, ca nu are nici o treaba cu fotbalul, ca doar d-aia l-a pus pe linie moarta conducerea clubului de care cica apartine.

alejandro
19th May 2004, 16:00
chisinau,si eu imi doresc ca otelul sa joace in UEFA,dar pentru asta ar fi bine dac' ar castiga cupa,dar nu sa se roage ca dinamo sa castige campionatul! :) Bine ar fi dac' ar demonstra in finala ca stiu sa joace cu adevarat si nu au jucat doar cu Steaua ca sa-si asigure locul in UEFA,iar daca Steaua n-a reusit sa castige la Galati,atunci e vina noastra! :ok:
National _ Otelul un 0:0 sec.Nici bancarii nici galatenii nu mai au nici o treaba cu acest campionat! :)

Saber Rider
19th May 2004, 16:11
chisinau,si eu imi doresc ca otelul sa joace in UEFA,dar pentru asta ar fi bine dac' ar castiga cupa,dar nu sa se roage ca dinamo sa castige campionatul! :) Bine ar fi dac' ar demonstra in finala ca stiu sa joace cu adevarat si nu au jucat doar cu Steaua ca sa-si asigure locul in UEFA,iar daca Steaua n-a reusit sa castige la Galati,atunci e vina noastra! :ok:
National _ Otelul un 0:0 sec.Nici bancarii nici galatenii nu mai au nici o treaba cu acest campionat! :)


Oricum Otelul n-a avut nici o treaba in acest campionat de la inceput, nu numai de acum inainte. Ei au avut treaba doar sa joace cand trebuie pentru Dinamo, echipa care probabil le da echipamentul din sezonul trecut (si nu numai echipamentul). Si si-au facut norma de goluri cu Steaua pentru 2 meciuri, asa ca nu se stie daca mai marcheaza acuma. Dar la cum a jucat Nationalul in ultimele etape, e posibil sa-si depaseasca norma "fantastica" de un gol pe meci (maxim un gol).

Bancaru
19th May 2004, 17:13
Esti cumva de la militie sau esti invidios?
Da :D

SVensson
19th May 2004, 17:41
Saber iti propun sa te duci de acum incolo la pescuit. Poate acolo albitrajul va fi mai corect. Cat despre culori mai consulta-te. Culorile clubului nostru sunt ros-alb-albastru. Si de ce te oftici daca Otelul merge in UEFA? E meritul nostru si tot Galatiul si multi altii sunt mandri de acest lucru. Ce conteaza daca luam bataie la scor si vom fi eliminati din primul tur. E meritul nostru. In plus se anunta performanta la Galati. Boghici e unul din oamenii care stie in ce baga banii. Pana in toamna vom avea una din cele mai frumoase baze sportive din tara. Si daca avem asta vom avea si performante. Sa terminam cu acel meci. Ce a fost a fost, ce va fi va fi. Fortza Otelul. Sa vina cupa la Galati!!!

SVensson
19th May 2004, 17:42
Bancarule se fura odata fier. Acum nu mai merge. Au venit indienii la putere.

M|tea
20th May 2004, 00:06
Saber Rider ... LASA-NE ... LASA-NESincer nu am nimic sa zic despre tine doar ca...se pare ca ai probleme si nu vorbesc la misto deloc.Cred ca nu ai dormit mult timp dupa Otelul-Steaua 2-2 dar asta e fotbalul si viata merge mai departe.Daca aveatzi valoare ii bateatzi pe Dinamo si inca se mai juca titlu...
Cat despre arbitru de la Galati....cred ca ai o fixatie.Sa zicem ca e asa cum zici tu...crezi ca mai exista vre-o modalitate de a schimba rezultatul meciului?Nu te mai plange ca o femeie ca au fost si meciuri in care Steaua a fost CLAR avantajata de arbitrii...in fine A FOST MECIUL ALA! Sper ca pana la urma o sa termini si tu discutiile despre acel meci...Sincer...Steaua joaca mai frumos decat Dinamo in momentul asta dar la sfarsit campionatul il castiga cine are cele mai multe puncte nu cine joaca cel mai frumos.

Despre National-Otelul...cred ca e meci egal...Cartu cred ca va miza pe jucatorii de rezerva.E posibil totusi sa joace cu prima echipa pentru ca sa se obisnuiasca baietii cu gazonul pentru finala :) :D

Saaa vinaaaa cupaaaa laaaa GALATIIII
/hello /hello /hello
U.E.F.A

Saber Rider
20th May 2004, 01:17
Saber Rider ... LASA-NE ... LASA-NESincer nu am nimic sa zic despre tine doar ca...se pare ca ai probleme si nu vorbesc la misto deloc.Cred ca nu ai dormit mult timp dupa Otelul-Steaua 2-2 dar asta e fotbalul si viata merge mai departe.Daca aveatzi valoare ii bateatzi pe Dinamo si inca se mai juca titlu...
Cat despre arbitru de la Galati....cred ca ai o fixatie.Sa zicem ca e asa cum zici tu...crezi ca mai exista vre-o modalitate de a schimba rezultatul meciului?Nu te mai plange ca o femeie ca au fost si meciuri in care Steaua a fost CLAR avantajata de arbitrii...in fine A FOST MECIUL ALA! Sper ca pana la urma o sa termini si tu discutiile despre acel meci...Sincer...Steaua joaca mai frumos decat Dinamo in momentul asta dar la sfarsit campionatul il castiga cine are cele mai multe puncte nu cine joaca cel mai frumos.

Despre National-Otelul...cred ca e meci egal...Cartu cred ca va miza pe jucatorii de rezerva.E posibil totusi sa joace cu prima echipa pentru ca sa se obisnuiasca baietii cu gazonul pentru finala :) :D

Saaa vinaaaa cupaaaa laaaa GALATIIII
/hello /hello /hello
U.E.F.A


O sa vina pe dracu cupa la Galati ! Ca doar de-aia ati si vrut sa o scoateti pe Steaua din cursa, ca sa aveti locul asigurat pentru CELE 3 TURURI PRELIMINARII de a ajunge in UEFA , ca sa puteti sa dati cainilor cupa linistiti.

Eu nu m-am vaitat deloc, poate tu, ca ai si de ce, Otelul nu e Steaua !
Eu am spus doar ca nu ar strica sa fiti un pic mai obiectivi, sa nu mai vedeti numai cele impotriva Otelului, ci si cele impotriva adversarei. Ca n-a jucat doar Otelul singura, ci s-a aparat 85 la suta din tot meciul ala. Asta am cerut, PUTINA obiectivitate ! Dar se pare ca nu am cu cine, asa ca nu ma mai obosesc !!

chisinau
20th May 2004, 11:45
Sibere, eu am citit tot ce s-a postat despre acel meci, inainte si dupa. Daca ai facut-o si tu,cred ca ai observat ca sunt stelist. Si ca pentru mine varianta ideala ar fi Steaua-campionatul, Otelul-cupa. Dar trebuia sa ne asiguram de inainte ca suntem in UEFA,nu? Atitudinea suporterilor stelisti fata de Otelul a fost clara-nu stiti sa pieredeti. E si normal cind e clar ca aveti cea mai frumoasa(si mai valoroasa) echipa din campionat. Dar de ce sa acuzi Otelul de blat? Sau ca a jucat pentru Dinamo? Iti spun eu ceva, am vazut din tribune ambele meciuri cu Steaua la care se tot face referire-si cel din anul trecut,cind am ajuns la baraj, si cel de anul asta cind v-am facut sa pierdeti titlul.Meciuri la fel de incrincenate.Otelul, si atunci si acum, a jucat pentru ea-1.sa nu retrogradeze si 2.sa ajunga in Cupa UEFA.Voi insa anul trecut a-ti jucat clar pentru Bacau, altfel nu va rupeati oasele asa pe teren pentru un punct(chiar 3) care oricum pe locul 2 va lasa. Asta a fost polita de platit. N-am vrut blat atunci.Speram doar sa avem un meci poate ceva mai usor, tinind cont ca Steaua nu mai avea nimic de pierdut. La fel cum a-ti sperat si voi sa cistigati fara probleme duminica asta. SA fim totusi seriosi, nici Steaua, nici Otelul nu fac blaturi.

Pentru Alejandro-o parte din ce-am scris e valabil si pentru tine. Otelul chiar merita un loc in UEFA. Am jucat la fel si cu Rapid in cupa ca in meciul cu Steaua si fii sigur ca asa vom face si in finala cu Dinamo.

Sanatate, fratzilor! :)

SVensson
20th May 2004, 13:35
Si vom juca mai bine decat in campionat pentru ca finala va reprezenta istorie pentru noi.

Saber Rider
20th May 2004, 15:55
Otelul chiar merita un loc in UEFA. Am jucat la fel si cu Rapid in cupa ca in meciul cu Steaua si fii sigur ca asa vom face si in finala cu Dinamo.

Otelul putea foarte bine sa ia bataie cu Steaua si asta nu insemna ca nu va juca in preliminariile Cupei UEFA. Pentru ca putea sa bata pe Dinamo in Cupa Romaniei si mergea direct. Dar asa, daca a jucat sa ia Dinamo campionatul, poate sa piarda linistiti in Cupa Romaniei. Cu alte cuvinte, Dinamo e deja detinatoarea Cupei Romaniei in 2004.

Parerea mea ca dupa cum joaca, Otelul nu prea are ce sa caute in UEFA. Am vazut aseara finala Cupei UEFA dintre Valencia si Olympique Marseille si vreau sa zic ca ce joaca Otelul nu are nici o treaba cu ce se joaca pe afara.

Ceea ce nu s-ar spune de exemplu despre Steaua, care asta-toamna a jucat admirabil, si a tinut cu succes piept unor echipe destul de bine cotate in Premiere League. Pana si Dinamo a jucat foarte bine returul cu rusii, dar au avut ghinion si au fost prinsi pe contraatac.
Cat despre meciul Otelului cu Rapid din acest retur, cred (si nu numai eu, au zis toate ziarele la vremea respectiva) ca a fost cel mai urat meci din acest retur, cu cele mai putine faze de poarta si cele mai multe faulturi din acest retur. O singura faza tot meciul, golul lui Sabin Ilie, si aia la inceput.

SVensson
20th May 2004, 16:03
Ti-a cerut cineva sa compari pe Otelul cu Valencia sau OM? Vad ca tare incapatanat mai esti. Chisinau vorbea despre meciul din cupa cu Rapid, nu din ala din campionat. Lasa ca o sa iti inchida gura Otelul in meciul cu Dinamo din finala. Chiar daca vom pierde, vom arata ca se joaca fotbal in provincie. Otelul va fi incurajata de circa 2-3 mii de suporteri. Hai Otelul!!! Sa vina cupa la Galati.

STEELMAN
20th May 2004, 20:00
Deci sa inteleg ca furi... Ca doar nu esti prost, nu?
Chestia aia cu dresurile e tare rau, dar nu te supara, ce ai vrut sa zici? Voi aveti dresuri facute din sarma de la combinat? Cu indienii cum te intelegi? Adica indienii lor nu cu ai nostri. Dupa nume nu pari sa fii indian.
Si cum va spuneam cu Otelu' :sleep: ...


esti mai prost ca 12 noaptea /
hai ca te las ca ai sedinta cu alde los platanos
p.s vezi ca a mai aparut o melodie de aia latina
deci ..reinventati-o

M|tea
20th May 2004, 23:31
BAI Saber Rider daca tot zici ca Otelu nu are fata de Valenci si OM crezi ca Steaua are ma?Daca tu asa crezi inseamna ca esti cu probleme mari ma.Daca tot e Steaua o super echia d c nu a castigat campionatul cu 6-7etape inainte de finalul campionatului?Daca e STEAUA...d c nu a mai reusit sa intre in CL de ani buni?De ce a fost STEAUA umilita de Dinamo Kiev, care e mai slaba decat Valencia si OM ?Astea sunt doar cateva motive pentru care ar trebuii sa o lasi mai moale ma...dar oricum....vom vedea ce va face Otelul in UEFA[de la care oricum nu se asteapta nimic] si ce va face Steaua[care ar trebuii sa ajunga in primavara europeana la cat de valoroasa e :drak: ]

FORZA OTELUL! Azi sunt optimis NATIONAL-OTELUL 0-3 k sa moara Saber Rider :))
Staua-Bacau 1-1[autogol Radoi :)]
/hello /hello /hello
SAAAaaa vinaaaa cupaaa la Galatiiii
:ok: :yeah: /hello /hello

Saber Rider
21st May 2004, 01:55
1. BAI Saber Rider daca tot zici ca Otelu nu are fata de Valenci si OM crezi ca Steaua are ma?
2. Daca tot e Steaua o super echia d c nu a castigat campionatul cu 6-7etape inainte de finalul campionatului?
3. Daca e STEAUA...d c nu a mai reusit sa intre in CL de ani buni?
4. De ce a fost STEAUA umilita de Dinamo Kiev, care e mai slaba decat Valencia si OM ?
5.dar oricum....vom vedea ce va face Otelul in UEFA[de la care oricum nu se asteapta nimic] si ce va face Steaua[care ar trebuii sa ajunga in primavara europeana la cat de valoroasa e ]



BAI M|tea, in primul rand nu am avut pretentia niciodata ca Otelul sau Steaua sau oricine din Romania sa se compare cu OM sau Valencia, eu vorbeam de joc, faze de poarta, goluri etc. - SF-uri la galati ! Nu cred deocamdata ca vreo echipa romaneasca (oricare) poate sa ajunga in finala cupei UEFA, dar macar ca joc Steaua se apropie de ce mai e pe afara (gen OM), dar Otelul n-are nimic de a face cu adevaratul fotbal (oricum acu' trebuia sa fie in B).

Si acuma pe rand:

1. Steaua are fata de cel putin OM, poate nu chiar de Valencia, ca proaspata campioana in Spania, dar de Marseille sigur, care nu e decat pe la mijlocul clasamentului in Franta. A eliminat Steaua o echipa de mijlocul clasamentului din Marea Britanie, care e mult mai bun decat al Frantei, si era aproape sa elimine una din fruntasele Premier League = Alte SF-uri pentru Otelul.
Otelul, scuza-ma, nu suporta comparatie ! E ca si cum ai compara Recreativo Huelva cu Deportivo La Coruna.:happy Poate nici macar ......

2. Cel putin campionatul asta nu o sa-l castige din cauza arbitrilor. Cand doua echipe sunt de valori apropiate, greselile arbitrilor (cu intentie sau nu) fac clar deosebirea intre ele. Iar campionatul asta arbitrii au gresit flagrant de cele mai multe ori pentru Dinamo si impotriva Stelei.
Clar si fara discutii. (Si nu ma face sa fac acuma intreg rechizitoriul !)

3. Steaua nu a reusit sa intre in CL "de ani buni" pentru ca nu a reusit sa ia campionatul, d-aia. E greu pentru tine ! :rosu:
Steaua a fost intr-o perioada de reconstructie, s-a incercat pastrarea jucatorilor la echipa, sa nu mai plece asa repede afara pe filierele lui Giovani Becali, s-a renuntat la o serie de jucatori care aveau contract cu Giovani si care puteau pleca oricand, deci nemaiputandu-se pune baza pe ei in mod sigur; au fost si ceva experiente la nivelul conducerii - aducerea lui Olaroiu, nu i s-a dat timp, s-au vrut rezultate imediate, destul de greu de realizat (vezi Dan Petrescu si Viorel Hizo la Rapid, sau Rednic la Craiova, care de cateva etape nu prea mai castiga, si asta numai in acest retur). Anul asta parea cel mai reusit pentru Steaua, dar si-a bagat Dinamo coada intre arbitrii si ... gata ... pa si cu campionatul asta ! etc..etc... n-are rost pentru tine sa-ti explic prea multe, ca oricum nu o sa-ntelegi !

4. Bine ca ai dat un exemplu prost pentru Steaua. Sa-ti dau si niste exemple BUNE pentru Steaua, pentru ca mereu tu vezi doar CONTRA Stelei, si niciodata pentru ea, n-ai pic de obiectivitate in tine,:rosu: ai demonstrat-o in tot ceea ce ai postat pana acum: Fenerbahce, Aston Villa, WestHam United, Southampton iti spun ceva ?!? Stiam eu ca nu ! :rosu:
Ca sa nu mai vorbim de "bogata" experienta internationala a Otelului. :happy

5. Chiar ca nu asteapta nimeni nimic de la Otelul in Cupa UEFA, pentru ca ea nu are ce cauta acolo.:rosu: Si oricum nu ar rezista celor 3 tururi preliminarii. Steaua are oricum mult mai multe sanse, fie si numai din perspectiva locurilor in campionat.


Happy ?!?
Si te rog eu frumos, posteaza OBIECTIV, si nu tendentios ! Ca altfel, devii penibil cu *****urile alea de offside-uri contra Otelului ! (sunt curios daca o sa le compari cu "*****urile" de goluri ale Stelei :) )

valys
21st May 2004, 12:18
BAI
(Si nu ma face sa fac acuma intreg rechizitoriul !)

Nu ai curaj :D ca si asa ne aburesti pe aici in loc sa iti vezi de Steaua ta !

SVensson
21st May 2004, 21:06
Saber din ce ai postat tu reiesea clar caci comparai pe Otelul cu Valencia sau OM. Du-te ma si plmbate ca a venit caldura, nu mai sta in fata calculatorului.

N0_NaM3
21st May 2004, 23:43
bate national...sigur...sau x :)

SVensson
22nd May 2004, 21:02
Pai ma No NaM3 ori bate ori e egal. Nici tu nu esti hotarat. Pronosticul meu este X2.

M|tea
23rd May 2004, 16:09
... n-are rost pentru tine sa-ti explic prea multe, ca oricum nu o sa-ntelegi

M|tea
23rd May 2004, 16:24
BAI SABER....lasa-ne las-ne! sper sa intelegi tu...daca eu nu inteleg...vorbesti de obiectivitate tu ma?????se vede clar ca esti subiectiv cu steaua ma tata! si tot nu mi-ai raspuns la o intrebare...DE CE A FOST STEAUA UMILITA DE DINAMO KIEV in CL daca tu zici ca ea are fata de OM?["Steaua are fata de cel putin OM" asta zici tu...].
Creded-ma ca nici steaua si nici dinamo nu au inca fata si putere sa se compare cu echipele de afara.Vei vedea cum se vor face iar de ras in Europa si Steaua si Dinamo si Otelul si alea de prin INTERTOTO!
In fine.....fiecare are dreptul sa creada ce vrea...si nu am chef sa mai continuii sa ma contrazic cu tine...timpul le va lamuri pe toate!
/hello /hello /hello
Saaa Vinaaa Cupaaa laaaa Galatiiiii
:yeah: :yeah: :yeah:

valys
23rd May 2004, 22:12
Bravo Otzelul ... Felicitari :D inca un meci de pregatire inainte de cupa :D:D:D:D:D

ADelPiero
24th May 2004, 00:03
national asta... trage tare in tur ... dupaia in retur ... ia bani de la cine vrea puncte :ok:

Saber Rider
24th May 2004, 00:37
BAI SABER....lasa-ne las-ne! sper sa intelegi tu...daca eu nu inteleg...vorbesti de obiectivitate tu ma?????se vede clar ca esti subiectiv cu steaua ma tata! si tot nu mi-ai raspuns la o intrebare...DE CE A FOST STEAUA UMILITA DE DINAMO KIEV in CL daca tu zici ca ea are fata de OM?["Steaua are fata de cel putin OM" asta zici tu...].
Creded-ma ca nici steaua si nici dinamo nu au inca fata si putere sa se compare cu echipele de afara.Vei vedea cum se vor face iar de ras in Europa si Steaua si Dinamo si Otelul si alea de prin INTERTOTO!
In fine.....fiecare are dreptul sa creada ce vrea...si nu am chef sa mai continuii sa ma contrazic cu tine...timpul le va lamuri pe toate!


BĂI M|tea, văd că eşti blocat pe Dinamo Kiev ăla. Altceva nu vezi, domnu' cu ochelari de cal ?!? Chiar vrei să citez şi eu din mine cum ai facut tu ?!? Zi mai bine de umilirile Oţelului din afară, dacă ai ce să zici !!! (a fost mult Oţelul pe afara, aşa că ai de unde să găseşti! :happy ).
De fapt nici nu ai spus nimic nou acuma, dar mă simt nevoit să īţi răspund pentru că mă acuzi de Ne-Obiectivitate, ceea ce e fals. Īn tot ce am scris ultima oară eu zic că am fost Super Obiectiv, nu Obiectiv, cum nu sunt mulţi suporteri īnfocaţi, dar, după cum ziceam, tu confirmi de fapt ce am spus mai devreme :
n-are rost pentru tine sa-ti explic prea multe, ca oricum nu o sa-ntelegi

SVensson
24th May 2004, 07:27
Bravo Otelul!!! Sa vina cupa la Galati!!! Saber mai du-te ma unde vrei tu. Ce tot ai tu ma baiatule cu Otelul? Du-te ma si comenteaza in alta parte. Am facut egal cu voi, i-am batut pe National, ce mai vrei omule?

STEELMAN
25th May 2004, 21:36
bancarule ce mai zici? Probabil canti cam asa acompaniat de celebrii los prostanos
Suparat sunt doamne iar....

SA VINA CUPA LA GALATI!!!
(#ANTIBUCURESTI)

alejandro
26th May 2004, 12:54
SA vina cupa la Galati /hello

SVensson
26th May 2004, 13:45
Si va veni.

alejandro
26th May 2004, 13:55
S-o treceti peste Prut,sa vedem si noi cum arata :p

SVensson
26th May 2004, 14:24
:) Avatarul meu e cupa Romaniei, numai ca e putin mai inalta

M|tea
27th May 2004, 02:10
Bv ma o sa vina cupa la Galati[k in avatarul tau] si o sa jucam in UEFA[k in avatarul meu :)]

SVensson
27th May 2004, 15:02
Sa dea Dumnezeu frate sa fie asa. Mai este 1 saptamana jumate pana la finala. Abia astept.