PDA

View Full Version : Etapa 28 : Oradea - Universitatea



iulian
17th May 2004, 15:38
Etapa 28 : Oradea - Universitatea
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

inter
17th May 2004, 15:53
victorie a Stiintei , desi regret ca Bihorul va parasi primul esalon!

iulian
17th May 2004, 19:47
0-2 meci usor pt Craiova

ADelPiero
17th May 2004, 21:42
meci usor .. intradevar ...
dar nu se stie niciodata cand explodeaza bomba :)

oltean4ever
18th May 2004, 01:33
dupa atatea egaluri, cel mai probabil rezultat este inca un egal

deep purple
18th May 2004, 02:32
Mi-e greu sa spun. In mod normal Craiova este peste Oradea la ora actuala, dar se poate din nou sa apara acea relaxare din ultimele meciuri coroborata cu o rabufnire de orgoliu a gazdelor care nu mai au ce pierde. Aminiti-va de UTA-Gloria din ultima etapa a sezonului trecut.

mariusc
18th May 2004, 02:47
Bate Craiova, desi n-as paria in acest meci... niciodata nu stii la ce sa te astepti de la cineva pe moarte... oricand poate rabufni frustrarea tinuta adanc in sufletele jucatorilor... sau poate nu.... poate ca vor fi intr-o stare avansata de inconstienta si vor dormi pe teren (despre Oradea e vorba)...

______________
Fair-Play, Please!

SVensson
18th May 2004, 03:20
Un 3-0 clar pentru Craiova. Rednic mai are de spus multe la Craiova.

ad3an
18th May 2004, 10:01
Bate Oradea... pt ca are nevoie de puncte mult mai mult decat Craiova (pt a face baremul)
Forza Oradea!!!!!!!!!! 4 Ever!!!!!!!!!! :yeah:

frentzolteanu
18th May 2004, 10:19
Si iarasi sincer sa fiu, am votat 2, adica bate Craiova, dar, chiar daca echipa din Oradea nu se compara cu U. Craiova, se poate sa fie si un egal, pt. ca daca ne lipseste norocul, ca in meciul cu Ceahlaul, s-ar putea sa se intample ceea ce am declarat mai sus. Oricum, Oradea nu mai are nimic de pierdut si o sa se bata ca niste lei. Macar sa vedem fotbal in acest meci, nu antifotbal.

cipi13
18th May 2004, 11:40
Mi-ar place sa bata Craiova, desi acum nu mai poate prinde locul trei, pentru UEFA. Nici un egal nu ar fi rau, ca sa ne mentinem neinvinsi.....
Oricum am votat 2 solist..... :)

Siljanoski
18th May 2004, 12:23
Bate Oradea, dar numai din orgoliu...ca oricum s-a terminat! ne ramane doar sa speram ca vom cumpara un loc pt la anul!

zuzubuoy
18th May 2004, 15:35
Decat sa cumparam un loc in A :headbang: , mai bine sa jucam in C! :(

Catalanul
18th May 2004, 15:48
cred ca va bate oradea
craiova nu se regaseste dupa 4 egaluri consecutive
si nici nu are asa mare nevoie de puncte ca oradea
2-1 oradea

fia
18th May 2004, 15:52
Si eu mizez tot pe oradea

leveu
18th May 2004, 22:20
Eu cred ca bate oradea.Craiova nu se mai regaseste.

samor03
19th May 2004, 06:48
egal cum suntem obisnuiti de craiova.

ady_azzuro
19th May 2004, 18:37
Le dam 3-0 ca sa se duca in B cu amintiri placute din partea noastra! :) Goluri: Plesan, NJock, Lutu! ;)

apparte
19th May 2004, 20:50
In mod normal,bate Craiova.In mod "anormal" bate Oradea.Deci,cel mai probabil X!Daca bate Oradea,etapa viitoare va fi meci pe viata si pe moarte la Constanta!
P.S Prin "anormal" se intelege surpriza!

zuzubuoy
20th May 2004, 09:11
De ce-i "anormal" daca batem Craiova???!!! Jucam acasa...

zuzubuoy
20th May 2004, 09:15
"Anormal" a fost, ca am pierdut cu Gloria si am facut egal cu Otelul... :headbang:

ad3an
20th May 2004, 10:55
"Anormal" a fost si cand a plecat Popa.Cred ca cel mai anrmal lucru care se putea intampla la Oradea.De fapt intreaga echipa e "anormala".
FOrza Bihoru!!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah:

Siljanoski
20th May 2004, 12:00
Stai cuminte ca nu dati voi nici un 3-0! Cu impetuosul Ples(c)an si ceilalti senztionali jucatori ofensivi care nu stiu cum arata poarta...n-as prea crede!

zuzubuoy
20th May 2004, 12:11
Lasa-l pe azzuro sa viseze! :sleep: Cre' ca i-a urcat caldura la cap! :o:

vasile314tzurka
20th May 2004, 12:41
anormale sunt si egalurile acasa ale craiovei. dupa cum incepuse domnia lui rednic as fi spus ca sigur bate craiova, dar asa ma indoiesc. poate-si revin. teoretic oradea nu are multe sanse, dar cine stie. poate se trezesc de final. merg pe egal.

EDMOND_
20th May 2004, 12:50
In deplasare la ultimele patru partide Craiova are o medie de doua goluri pe meci....
asa ca se pare ca nu aici sunt problemele , ci mai ales in lipsa de concentrare din anumite momente ale jocului.

ady_azzuro
20th May 2004, 13:20
Stai cuminte ca nu dati voi nici un 3-0! Cu impetuosul Ples(c)an si ceilalti senztionali jucatori ofensivi care nu stiu cum arata poarta...n-as prea crede!
Nu stiu cum arata poarta atacantii nostri? Ia uita-te in clasament...ce golaveraj are Craiova si ce golaveraj are oradea? Iti spun eu...noi avem +5 iar voi -9, noi suntem pe locul 4, voi sunteti lantarna rosie! Eu zic sa aveti grija la anu sa nu cadeti in C, la ce echipa aveti...va desfiintati in 2-3 ani... :)

Lasa-l pe azzuro sa viseze! :sleep: Cre' ca i-a urcat caldura la cap! :o:
Probabil ca ai avut o iarna grea si nu ti-ai revenit...nu-i nimic mai e timp, speranta moare ultima...

zuzubuoy
20th May 2004, 16:15
Da' tataie! A fost o iarna grea! Cu vin fiert langa semineu, un pahar cu sampanie cu femeia! hmmmm
Da' amu'-i gata! A venit vremea buna, terase, beri(cu ALCOOL!!! :drak: ) cat cuprinde! Ce mai! :rolleyes:

PS: Tu mai bine bucurate ca nu te-au prins cu caseta-n sac! :evil:

SVensson
20th May 2004, 16:20
"Anormal" a fost, ca am pierdut cu Gloria si am facut egal cu Otelul... :headbang:

Nu stiu daca a fost asa anormal sa faceti egal cu Otelul. Se pare ca ati avut noroc ca ati luat un punct in fata noastra. Chiar daca ati atacat noi am fost mult mai periculosi pe contraatac.

zuzubuoy
20th May 2004, 16:31
Ce a fost, a fost...

SVensson
20th May 2004, 16:42
OK. Mult succes in continuare.

mariusc
20th May 2004, 17:18
Taierea mieilor...

Craiova tre' sa castige din cauza prestatiilor neconvingatoare din ultimele meciuri... si, imi pare rau sa o spun, dar Oradea este candidata perfecta la luat bataie...

Oradea e mai mult ca sigur retrogradata, numai o minune ar putea-o salva :(( si cum minunile sunt tot mai putine in vremurile moderne...

Pe de alta parte, daca Stiinta se duce cu prejudecata ca este deja invingatoare, s-ar putea sa aiba o mare surpriza...

Pronostic: 2 (Oradea 1 - 2 Universitatea)

P.S.:
Din cate am inteles, problema echipei a fost cauzata de fostul antrenor, care si-a batut joc de pregatirea fizica... pacat, mare pacat...

______________
Fair-Play, Please!

Siljanoski
20th May 2004, 17:33
Nu stiu cum arata poarta atacantii nostri? Ia uita-te in clasament...ce golaveraj are Craiova si ce golaveraj are oradea? Iti spun eu...noi avem +5 iar voi -9, noi suntem pe locul 4, voi sunteti lantarna rosie! Eu zic sa aveti grija la anu sa nu cadeti in C, la ce echipa aveti...va desfiintati in 2-3 ani... :)

Probabil ca ai avut o iarna grea si nu ti-ai revenit...nu-i nimic mai e timp, speranta moare ultima...
Care iti e problema? Noi am marcat 34 de goluri, voi 36! dar se remediaza problema asta sambata!

bebe
20th May 2004, 17:44
eu cred ca bate craiova

frentzolteanu
20th May 2004, 20:13
Mai Siljanoski mai, Plescan esti tu, nu un jucator de valoare ca Plesan. Ce va e necaz ca noi avem jucatori valorosi si voi nu? O sa luati o bataie "ca la hotii de cai", asta asa, ca sa va bagati mintile in cap si sa nu mai jigniti in stanga si in dreapta ca niste somalezi! Ai inteles?

Pacala
20th May 2004, 22:07
Pronostic: Oradea - Craiova 2-4
Goluri: Lutu 2, Papura, Bundea

ady_azzuro
21st May 2004, 00:48
Da' tataie! A fost o iarna grea! Cu vin fiert langa semineu, un pahar cu sampanie cu femeia! hmmmm
Da' amu'-i gata! A venit vremea buna, terase, beri(cu ALCOOL!!! :drak: ) cat cuprinde! Ce mai! :rolleyes:

PS: Tu mai bine bucurate ca nu te-au prins cu caseta-n sac! :evil:
Spre tristetea ta nu m-a prins nimeni, dar pe tine s-ar putea sa te prinda garda la cat alcool bei...ai grija de buburaza...s-ar putea sa-ti scape.... :happy

zuzubuoy
21st May 2004, 10:41
Parca vad deznodamantul partidei: meci dominat "anormal" de oradeni, care castiga "surprinzator" in fata oaspetilor din Craiova. hmmm

PS: Insemna, ca ai avut noroc...

Siljanoski
21st May 2004, 11:37
Mai Siljanoski mai, Plescan esti tu, nu un jucator de valoare ca Plesan. Ce va e necaz ca noi avem jucatori valorosi si voi nu? O sa luati o bataie "ca la hotii de cai", asta asa, ca sa va bagati mintile in cap si sa nu mai jigniti in stanga si in dreapta ca niste somalezi! Ai inteles?
Deci cum e cu Ples(c)an care vrea sa plece si a refuzat sa faca deplasarea la Oradea? Nu mai am ce spune. Am demonstrat ceea ce era de demonstrat!

EDMOND_
21st May 2004, 11:59
Nu s-a demonstrat nimic...probabil se va demonstra maine pe teren... unde este posibil sa-l vedeti si pe Plesan...oricum nu este problema voastra daca noi nu vrem un milion de dolari... poate vom obtine de trei ori mai mult , cine stie....
Problema voastra este sa vedeti cu ce lot veti incepe editia de la anul , mai ales ca si vrajitoarea este pe picior de plecare.... altfel nu o sa ne mai reintalnim prina A si zau , mi-ar parea rau....

Siljanoski
21st May 2004, 12:02
Nu s-a demonstrat nimic...probabil se va demonstra maine pe teren... unde este posibil sa-l vedeti si pe Plesan...oricum nu este problema voastra daca noi nu vrem un milion de dolari... poate vom obtine de trei ori mai mult , cine stie....
Problema voastra este sa vedeti cu ce lot veti incepe editia de la anul , mai ales ca si vrajitoarea este pe picior de plecare.... altfel nu o sa ne mai reintalnim prina A si zau , mi-ar parea rau....
Nu a venit Plesan, iti zic eu sigur!

ady_azzuro
21st May 2004, 18:04
Va bateam si fara el! ;)

apparte
21st May 2004, 22:22
Pronostic: Oradea - Craiova 2-4
Goluri: Lutu 2, Papura, Bundea
Pe Bundea poti sa-l tai de pe lista :evil: !Eventual baga-l la autogoluri(asta-n cazul ca nu ia rosu :evil: )

ady_azzuro
21st May 2004, 23:20
Bundea e de-al vostru si va juca cu mai multa determinare! :evil:

N0_NaM3
21st May 2004, 23:25
meci de 2 solist..

Catalanul
21st May 2004, 23:28
eu cred ca e de 1 solist!!!...

N0_NaM3
21st May 2004, 23:44
nici o shansa....

ady_azzuro
22nd May 2004, 12:42
hai poli, prietena ta nu cred ca va fi de acord cu pronosticul pus de tine mai sus...:cool:

Catalanul
22nd May 2004, 13:00
atunci pun X daca vrei, dar 2 nu pun nici daca imi da ''verde'' :evil: :cool:

ady_azzuro
22nd May 2004, 14:20
Bey, tu zici x si pui 1! :drak:....pronosticul asta sper sa se intample la meciul vostru cu dinamo, dar la cel al nostru cu oradea sper sa fie invers! ;)

Catalanul
22nd May 2004, 14:23
daca s-ar implini la meciul nostru cu dinamo nu m-ar mai interesa pronosticul de la oradeaª!

ady_azzuro
22nd May 2004, 14:26
Vorbesti parca ar fi o minune daca ati bate dinamo...in rest, sunt sigur ca Rednic va gasi formula ideala pt a castiga meciul de la oradea! :yeah:

ad3an
22nd May 2004, 15:23
NICIODATA OLTEAN NICODATA TIGAN!!!!!!!!
BIHORU PANA LA MOATE!!!!!!!!!!!!
Sper sa fie un meci cu multe goluri!!!!!!!!!
Indiferent de rezultat e un meci doar de orgoliu.Pacat.

Blue
22nd May 2004, 18:19
:ok: deocamdata e 1-0 pt Craiova, gol Vigariu :ok:

Catalanul
22nd May 2004, 18:20
0-1 din pacate :( dar las' ca egaleaza oradea :);)

Blue
22nd May 2004, 18:21
:rolleyes: va salvase bara de doua ori pana acum

Blue
22nd May 2004, 18:21
tu ai grija de meciul vostru cu dinamo, vrei raul altuia s-ar putea sa plingi tocmai tu

ady_azzuro
22nd May 2004, 18:24
Vigariu dupa ce dadu o bara se revansa si a marcat un gol! :yeah: Sper sa le mai dam oradenilor! :cool:

EDMOND_
22nd May 2004, 18:24
ad3an....am putea sa-ti servim si noi niste lozinci asemanatoare ..insa si asa esti batut de soarta ..cu retrogradarea echipei.... Deocamdata este 1-0 pentru Craiova ,(Vigariu- 58 ) jucatorii echipati in alb albastru trimitand si de doua ori in bara .

ady_azzuro
22nd May 2004, 18:50
S-a terminat 1-0 pt noi! Bravo Stiinta! :yeah:

Blue
22nd May 2004, 18:56
dupa 4 etape de seceta, era cazul sa bata si ei macar ultima clasata
parca mai merge :D

ADelPiero
22nd May 2004, 20:10
dupa 4 etape de seceta, era cazul sa bata si ei macar ultima clasata
parca mai merge :D

daca si aici se incurca ... RUSINE CRAIOVA ! :rosu:

SVensson
22nd May 2004, 20:55
Bravo Craiova. Oradea va urez un parcurs cat mai bun in "b" si poate reveniti cat mai curand.

EDMOND_
22nd May 2004, 21:03
daca si aici se incurca ... RUSINE CRAIOVA ! :rosu:


Mah Piero..cum drac mai ai tupeul s avorbesti de Craiova cand ati fost doar niste jaloane in fata Rapidului..in etapa asta ati fost jalnici...si daca nu ma insel sunteti la vreo doua cinci puncte in urma noastra ... daca mai pierdeti un meci cred ca se adevereste pronosticul meu..ca este posibil sa nu terminati in primele opt!

Pacala
23rd May 2004, 00:19
:yeah: o victorie care ne consolideaza pozitia a -4-a
asta e locul pe care vom termina. S-ar fi putut mai mult daca nu ar fi fost scandaluri aproape tot timpul la club si atatea schimbari de antrenori.
intrerupsera seria egalurilor :yeah: :yeah: /hello /hello :yeah: :yeah: /hello /hello :yeah:

apparte
23rd May 2004, 00:53
Victorie absolut meritata a Craiovei.Despre meci aproape nimic de spus,superioritatea tactica a oltenilor fiind evidenta.Cu un Vrajitoarea care nu si-a creat nici o ocazie de gol,cu Stan ratand singur cu Guso la 6 m in pozitie centrala,Oradea nu putea spera la mai mult.Un fapt merita insa mentionat:spre deosebire de Barcauan(fluierat si huiduit in permanenta),Bundea a iesit in aplauzele spectatorilor,dar plangand.Daca scorul n-a fost mai mare,meritul revine in primul rand barelor iar in al doilea rand portarului Rotaru,care a avut primul meci in acest campionat in care a iesit pe centrari si a mai si prins mingea! /hello :evil:

fia
23rd May 2004, 05:07
Si uite asa am aflat prima echipa deja retrogradata.

EDMOND_
23rd May 2004, 08:10
apparte , multumim pentru amanunte .... personal , imi doresc ca Oradea sa revina pe prima scena a fotbalului romanesc... un oras care si-a jucat cinstit sansa ramanerii in A , spre deosebire de altele care au apelat la aranjamente si jocuri de culise.....

corinutza_88
23rd May 2004, 12:37
bravo craiova!
sa spart ghinionul!pacat ca tocmai in fata unora care sunt cazuti deja in b!
sper ca la meciul cu steaua sa fie mai multe goluri!
hai poli si tuturor care nu cred in craiova ::evil:
si toti care mai credeau ca poli poate sa opresca dinamo: :happy
ma bucur ca a castigat dinamo!
acum nu mai merge nici rapidu in UEFA! :ok:
stiinta 4 ever /hello

frentzolteanu
24th May 2004, 15:29
Era de asteptat sa batem! Pacat ca au fost atatea ratari si scorul a fost numai 0-1! Inca odata am dovedit ca avem clasa, dar ne lipseste sansa. Cine stie, poate in sezonul viitor, macar jumatate din "ocazii" vor fi fructificate, si nu vor mai fi atat de multe ratari!

Siljanoski
25th May 2004, 17:29
:rosu: Daca echipa aia are clasa, se cheama ca ai vazut un cu totul alt meci (sau nu l-ai vazut). Eu am fost acolo si pot sa-i multumesc Stiintei - asa un somn nu m-a lovit la meci nici cand juca Oradea in C! Nu-i laud pe oradeni, ca si ei si-au avut contributia la "spectacol", dar aia nu-i echipa de locul 4!

vialli
29th May 2004, 22:06
dupa cum a jucat rapid la oradea, are fata de locul 3?
dar steaua si dinamo, au avut fata de locurile 1 si 2? :D

inter
2nd June 2004, 13:36
:rosu: Daca echipa aia are clasa, se cheama ca ai vazut un cu totul alt meci (sau nu l-ai vazut). Eu am fost acolo si pot sa-i multumesc Stiintei - asa un somn nu m-a lovit la meci nici cand juca Oradea in C! Nu-i laud pe oradeni, ca si ei si-au avut contributia la "spectacol", dar aia nu-i echipa de locul 4!

:sleep: :sleep: in continuare!
poate te trezesti prin judetean :drak:

zuzubuoy
3rd June 2004, 09:25
Roman incurabil!