PDA

View Full Version : Etapa 28 : Arges - Farul



iulian
17th May 2004, 15:33
Etapa 28 : Fc. Arges - Farul
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

inter
17th May 2004, 15:54
Argesul are neaparat nevoie de victorie , pe care o va obtine :D

iulian
17th May 2004, 19:56
Si aici se poate banui orice... Argesul are in schimb mai mare nevoie de victorie...asa ca se va impune la limita

ADelPiero
17th May 2004, 21:08
bate Fc Arges .. are nevoie de puncte .. si sunt sigur ca va castiga
nu conteaza cum .. dar va castiga :ok:

Marinaru_83
18th May 2004, 02:17
"NU conteaza cum dar va castiga ".......hmmmmmm.....pai cum asa.bate argesu si da si scoru etapei....5-0...Forza Viola ..vultur pana la moarte!!!1

mariusc
18th May 2004, 02:39
Ar fi interesant ce s-ar zice in caz ca se termina egal... 0 - 0...

______________
Fair-Play, Please!

oltean4ever
18th May 2004, 02:57
bate argesul ........blat ca sa scape de retrogradare viiotarea echipa a lui netoiu

SVensson
18th May 2004, 03:15
Argesul va trage tare, inca mai are nevoie de puncte. Farul daca vrea sa demonstreze ca nu a facut deplasarea degeaba ar trebui sa puna probleme pitestenilor.

Sinn Fein
18th May 2004, 10:25
2-0..argesu se impune fara probleme

simpson
18th May 2004, 15:28
"Meci de mare angajament. In urma unei evolutii palpitante a scorului, echipa gazda isi va impune superbul joc de pase in adancime, combinatii dintr-o atingere si <<braziliene>> de mare efect..."- citat din "Blatiada Libera".

fia
18th May 2004, 15:55
Ehe! Meci cu cantec! Incep sa cred ca va fi o etapa interesanta. Cred ca bate Argesul.

Sinn Fein
18th May 2004, 16:55
"Meci de mare angajament. In urma unei evolutii palpitante a scorului, echipa gazda isi va impune superbul joc de pase in adancime, combinatii dintr-o atingere si <<braziliene>> de mare efect..."

mah moldovene (sper ca nu te jignesc ca-ti spun pe nume :)) ), te oftici ca despre bacau nu se va scrie niciodata asa??? sau te oftici ca nu ramaneti in A (numai daca mai baga voievodul si parintele vostru spiritual niste bani sa mai cumpere un loc)???

vladi
18th May 2004, 17:07
zici ca Farul astia sint un fel de FC POrto ..atit de improbabil este sa cistige Argesul:-)))) sinteti cam obsedati de blaturile astea

Sinn Fein
18th May 2004, 17:34
zici ca Farul astia sint un fel de FC POrto ..atit de improbabil este sa cistige Argesul:-)))) sinteti cam obsedati de blaturile astea

mah vladi, e aiurea ca nu incearca macar sa scoata un comentariu cat de cat logic. e cate unu care improashca in toate partzile cu cuvinte, numai ca sa mai aiba cate un post in plus...

Tudose
18th May 2004, 21:59
O statistica a meciurilor FC Arges - Farul arata ca, din 59 de intalniri, pitestenii au castigat 30, 8 s-au incheiat la egalitate, 21 revenind constantenilor, golaveraj 93-72 in favoarea noastra. Cum datele acestea nu sunt suficiente pentru a nega blatul, sa ne aducem aminte de meciul din penultima etapa a campionatului trecut, despre care au circulat la vremea respectiva zvonuri. Partida s-a incheiat cu victoria noastra, 2-1, prin aceasta Argesul evitand si barajul.

Farul a condus cu 1-0, noi am egalat in prima repriza. Apoi...

In min 75 a trebuit sa intre Vladoiu, nerefacut, si sa forteze pana la final riscand o accidentare grava (Vladoiu a primit ingrijiri medicale in ultimele minute, dar a insistat sa ramana pe teren). Portarul Curca a aparat ocazii clare in repriza a doua, iar constantenii si-au creat faze foarte periculoase la poarta Argesului. Golul victoriei Argesului a venit in minutele de prelungiri, cand Jean a dat pasa deciziva lui Iordache.

La final Tanase a sarit sa ii bata pe Zicu si pe Baltoi pentru ca ratasera cateva mari ocazii (ultimul chiar un penalty), Farul ramanad sa isi joace soarta in ultima etapa (cand au invins Rapidul si au scapat si de baraj). Tinand cont de dramatismul partidei,nici macar ziaristii care vad blaturi peste tot nu au avut curaj sa comenteze.

Chiar, cum ar trebui sa se incheie meciul de vineri ca sa nu fie considerat aranjament, egal sau cu victoria Farului? O victorie a pitestenilor trebuie sa insemne neaparat ceva suspect?

Iar daca pierdem, probabil ca o sa se spuna ca nu ne-a mers... :D

gicu
18th May 2004, 23:00
Un (nou) duel intre doua echipe antrenate de dinamovisti :)

Chiar daca personal il apreciez mai mult pe Ion Marin, de data asta merg pe mana lui Moldovan :ok:

ultravioletu
19th May 2004, 00:56
bla bla blada, are dreptate, asta am aflat si eu de la un arbitru de rugby, de divizia B, din Noua Zeelanda, nu pot sa-i scriu numele aici.

samor03
19th May 2004, 06:44
bate argesul.farul este o echipa care nu prea poate afara.

simpson
19th May 2004, 12:20
Chiar, cum ar trebui sa se incheie meciul de vineri ca sa nu fie considerat aranjament, egal sau cu victoria Farului? O victorie a pitestenilor trebuie sa insemne neaparat ceva suspect?

Iar daca pierdem, probabil ca o sa se spuna ca nu ne-a mers... :D
Ar trebui ca jucatorii constanteni sa nu mai rateze "monumental" din 6 metri(in cazul in care vor avea ocazii) asa cum au facut etapa trecuta.

vladi
19th May 2004, 16:06
Ar trebui ca jucatorii constanteni sa nu mai rateze "monumental" din 6 metri(in cazul in care vor avea ocazii) asa cum au facut etapa trecuta.


Simpson, daca jucatorii constanteni nu ar mai rata, inclusiv din 6 metri, ar marca cite 10 goluri pe meci, si ar fi nu numai campioni nationali, ci si europeni sau mondiali...dar din pacate asa este fotbalul, se mai rateaza...sau poate ca ai dreptate ....si in finala mondialului din 90 Baggio a ratat un penalti....inseamna ca a fost blat, nu?:-)))))) :headbang: :headbang: :headbang:

dlgicu
19th May 2004, 18:53
Iti dai seama sub ce presiune se joaca la Bacau? Ai ratat din 6 metri - esti cumparat de adversar! Sa nu mai spun ca asta e semn de blat pentru toata echipa ta...
Urmand aceasta logica, Tanasa al nostru ar trebui sa fie cel mai bogat jucator din acest campionat la cate meciuri a jucat pe invers.

Din fericire la Bacau nu se pune problema asta... atacantii lor nu prea ajung in fata portii, asa ca nu poarta nici o vina ;)
Sta marturie si numarul de goluri marcate - cele mai putine din tot campionatul.

simpson
20th May 2004, 09:34
Daca nici atunci cand sutul din careul mic trece la 10 metri pe langa poarta nu apare nici o suspiciune...

Bendji
20th May 2004, 12:34
As zice un Arges-Farul=X, dar mi-e teama sa nu se intample ca anul trecut, cand Baltoi (bine ca scapam de el, poate are dinamo nevoie si de i.marin) a dat pasa ca un animal la portar la penalty-ul din minutul 90, ca apoi Argesul sa dea gol in minutul 95. Deci i-am mentinut inca un an pe "vulturii" astia jigariti in A. Probabil ii vom mai tine inca unul.
Forza Farul. :yeah: :yeah: :yeah:

Sinn Fein
20th May 2004, 13:35
As zice un Arges-Farul=X, dar mi-e teama sa nu se intample ca anul trecut, cand Baltoi (bine ca scapam de el, poate are dinamo nevoie si de i.marin) a dat pasa ca un animal la portar la penalty-ul din minutul 90, ca apoi Argesul sa dea gol in minutul 95. Deci i-am mentinut inca un an pe "vulturii" astia jigariti in A. Probabil ii vom mai tine inca unul.
Forza Farul. :yeah: :yeah: :yeah:


nu de meciul cu farul depinde ramanerea argesului in A, asa ca nu-ti fa iluzii ca voi puteti arbitra lupta pt ramanerea nostra in prima divizie.

Moldovan
20th May 2004, 15:43
O statistica a meciurilor FC Arges - Farul arata ca, din 59 de intalniri, pitestenii au castigat 30, 8 s-au incheiat la egalitate, 21 revenind constantenilor, golaveraj 93-72 in favoarea noastra. Cum datele acestea nu sunt suficiente pentru a nega blatul, sa ne aducem aminte de meciul din penultima etapa a campionatului trecut, despre care au circulat la vremea respectiva zvonuri. Partida s-a incheiat cu victoria noastra, 2-1, prin aceasta Argesul evitand si barajul.

Farul a condus cu 1-0, noi am egalat in prima repriza. Apoi...

In min 75 a trebuit sa intre Vladoiu, nerefacut, si sa forteze pana la final riscand o accidentare grava (Vladoiu a primit ingrijiri medicale in ultimele minute, dar a insistat sa ramana pe teren). Portarul Curca a aparat ocazii clare in repriza a doua, iar constantenii si-au creat faze foarte periculoase la poarta Argesului. Golul victoriei Argesului a venit in minutele de prelungiri, cand Jean a dat pasa deciziva lui Iordache.

La final Tanase a sarit sa ii bata pe Zicu si pe Baltoi pentru ca ratasera cateva mari ocazii (ultimul chiar un penalty), Farul ramanad sa isi joace
soarta in ultima etapa (cand au invins Rapidul si au scapat si de baraj). Tinand cont de dramatismul partidei,nici macar ziaristii care vad blaturi peste tot nu au avut curaj sa comenteze.

Chiar, cum ar trebui sa se incheie meciul de vineri ca sa nu fie considerat aranjament, egal sau cu victoria Farului? O victorie a pitestenilor trebuie sa insemne neaparat ceva suspect?

Iar daca pierdem, probabil ca o sa se spuna ca nu ne-a mers... :D



"La final Tanase a sarit sa ii bata pe Zicu si pe Baltoi pentru ca ratasera cateva mari ocazii (ultimul chiar un penalty), Farul ramanad sa isi joace "

CARE TANASE TUDOSE?CEL DE LA GALATI :happy SAU TANASA DE LA PITESTI CARE ERA SUPARAT CA CEI 2 RATASERA MARI OCAZII :happy ?

bebe
20th May 2004, 16:27
cred ca meciul se va termina la egalitate

FatFrumos
21st May 2004, 05:55
Nu cred ca Farul pleaca invinsi un X2 din partea mea, oricum ramine argesul in A doar si-a facut baremul de baraj.

dobrin
21st May 2004, 10:34
CARE TANASE TUDOSE?CEL DE LA GALATI :happy SAU TANASA DE LA PITESTI CARE ERA SUPARAT CA CEI 2 RATASERA MARI OCAZII :happy ?
Domnu' Moldovan, bag seama ca degeaba va consiliez eu, ca ati inceput sa incurcati jucatorii... Cu Tanase de la Galati ati lucrat de mai multe ori, dar vad ca ati uitat... Ciprian Tanasa e la Arges, l-ati dat la un moment dat afara. Cel care era la Constanta anul trecut e altul, dar nu-l cautati azi pe teren, ca nu mai joaca la Farul!

Nu ma mir ca antrenati prost echipa, daca nici fotbalistii nu ii mai tineti minte! :ciocan:

dlgicu
21st May 2004, 18:00
FatFrumos cred ca erai cu gandul la Cosanzeana cand ai scris mesajul ala: de unde barem de baraj, anul asta se trage linia sub locul 13 si gata, cine e peste a ramas in a, cine e sub a cazut in B si intra in loc cele 3 castigatoare ale seriilor de B.
Adevarul e ca si eu regret ca s-a eliminat barajul, au fost foarte animate meciurile de supravietuire/promovare atat cat au fost. Eu as fi chiar pentru playoff/playout dar din pacate nu e dupa mine.

Bendji
21st May 2004, 18:13
Arges-Farul 1-0 (min.48)
Treaba este in grafic. Lasa, mai bine sa bata Gloria maine la Ploiesti, ca daca jucam in Intertoto, sigur retrogradam la anul.
Forza Farul.

SVensson
21st May 2004, 21:03
Felicitari Arges.

N0_NaM3
21st May 2004, 23:37
pacat ca a batut arges...

dlgicu
22nd May 2004, 06:37
pacat pentru tine...

DD-Viola
22nd May 2004, 20:32
Felicitari pentru Arges .