PDA

View Full Version : Etapa 28 : Ceahlaul - Brasov



iulian
17th May 2004, 15:31
Etapa 28 : Ceahlaul - Brasov
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Darkslowstar
17th May 2004, 15:42
Putem scapa definitiv de retrogradare la Piatra Neamt, mai ales ca acum cred ca Stefan nu va avea avantajul arbitrilor cum se intampla de obicei.
In Kosovo am luat de multe ori bataie la propriu (coate, pumni, faulturi urate) fara ca arbitrii sa faca nimic. Si mai dadeau si celebrele "pinalti-uri".
Ceahlaul in B, Stefan la lada cu gunoi unde ii este locul.

inter
17th May 2004, 15:44
Brasovul are toate sansele sa invinga!

Darkslowstar
17th May 2004, 18:18
Brasovul are toate sansele sa invinga!

Inter, chiar incep sa cred ca ne simpatizezi :D . Probabil si pt. ca ati luat acum 3 puncte de la Brasov :(

inter
17th May 2004, 18:27
:D:D:D las ca am un prieten bun la voi (chici cine e :p?)

si adevarul este ca chiar meritati!
as vrea sa se uite cat mai repede acele nefericite incidente care au avut loc la Craiova acum 3 ani!

iulian
17th May 2004, 19:49
Meci greu...ambele echipe vor victoria ..m-as bucura sa invinga Brasov pt a nu lasa sanse Ceahlaului iar in ultima etapa meciul sa se joace in teren ...

ADelPiero
17th May 2004, 21:22
aici .. Ceahlaul va invinge ...
Brasov si`a asigurat punctele acasa si va "lasa" pe Ceahlaul sa invinga
2-1

SVensson
18th May 2004, 03:33
bate Brasov 1-0.

sorinl
18th May 2004, 07:51
3-1 pentru ceahlaul.brasovul n-are nici o sansa la piatra

Marcu
18th May 2004, 08:57
Bate Ceahlaul cu 2-1.
Nu vreau sa supar pe nimeni, dar de obicei nu gresesc atunci cand dau pronosticuri pentru Ceahlaul. Ca o paranteza, un om care a reusit sa tina o echipa de fotbal timp de 10 ani si sa aiba si ceva rezultate, nu cred ca merita sa ajunga " la lada de gunoi"(vezi Darkslowstar)

Dei
18th May 2004, 09:55
Cred ca Brasovul nu va prea juca la meciul asta. Va castiga Ceahlaul si va scapa de la retrogadare.

Darkslowstar
18th May 2004, 11:09
Bate Ceahlaul cu 2-1.
Nu vreau sa supar pe nimeni, dar de obicei nu gresesc atunci cand dau pronosticuri pentru Ceahlaul. Ca o paranteza, un om care a reusit sa tina o echipa de fotbal timp de 10 ani si sa aiba si ceva rezultate, nu cred ca merita sa ajunga " la lada de gunoi"(vezi Darkslowstar)

Rezultate?!? Stefan e un blatist ordinar, care dupa ce ca a fost si este unul din stalpii Cooperativei, ne-a mai si facut de ras afara cu mizeriile lui.
Daca tu esti mandru de el e problema ta.
Oricum marea majoritate a microbistilor vor fi fericiti sa scape de Stefan si blatistii lui.
Iar tie: Rushinica :rosu:

simpson
18th May 2004, 15:19
Circuitul punctelor in natura... Bate Ceahlaul dupa un meci foarte spectaculos

Darkslowstar
18th May 2004, 15:41
Circuitul punctelor in natura... Bate Ceahlaul dupa un meci foarte spectaculos

Steagu' nu a scapat inca de retrogradare asa ca avem nevoie de 3 puncte de la PM.
Cred ca te-ai molipsit si tu de la sefii tai aia paranoici. Pai cand nu mai joci fotbal de multisor iti trebuie musai alte ocupatii.
Adevarul curat este ca nu aveti lot de A. Aveti numai fantome de jucatori. Numai cu un Cristea nu se face primavara.

simpson
18th May 2004, 15:49
Steagu' nu a scapat inca de retrogradare asa ca avem nevoie de 3 puncte de la PM.
Cred ca te-ai molipsit si tu de la sefii tai aia paranoici. Pai cand nu mai joci fotbal de multisor iti trebuie musai alte ocupatii.
Adevarul curat este ca nu aveti lot de A. Aveti numai fantome de jucatori. Numai cu un Cristea nu se face primavara.
Conducatorii FCM-ului nu sunt, in nici un caz, sefii mei! Dar ziaristii care au sesizat anumite meciuri suspecte, sunt si ei paranoici?

Catalanul
18th May 2004, 15:52
un meci de X2
dar cred ca brasovul va castiga
sper

fia
18th May 2004, 15:54
Complicat meci! Ambele echipe au nevoie de puncte.... Deci faza cu "circuitul punctelor in natura" nu prea "sta in picioare"!

samor03
19th May 2004, 06:47
va fi blestemul calului. :ok:

maryuss_mau
20th May 2004, 13:58
victorie a ceahlaului; Brasovul oricum a cam scapat de grijile retrogradarii dupa meciul "dificil" cu apulum;

bebe
20th May 2004, 16:21
cred ca o sa bata ceahlaul

Darkslowstar
20th May 2004, 19:25
Nu am scapat inca de retrogradare. Si cel mai frumos ar fi sa o facem invingand in Kosovo. Imi pare rau de Lacatus, dar asta-i viata.
Numai sa nu-si dea arbitrii in petec.

lucirvr
21st May 2004, 00:12
Mi-as dori sa pice Ceahlaul din cuza noastra, mai scapa divizia a de niste nasparlii blatisti.
Hai Steagu
0 - 1

daemon_ro
21st May 2004, 06:44
Va bate Ceahlaul (singura echipa care a mai avut ceva rezultate pe plan extern in ultimii ani), insa va fi un meci pe viata (ramanerea in prima divizie) si pe moarte (picarea in B)...
Meciul sunt absolut sigur ca se va juca in teren..

Va rog m-ai lasati-o drekului cu prostiile de genul blat, arbitri mituiti sau alte kkt-uri de genul asta, pentru ca as putea spune ca fiecare echipa din romania a apelat la diverse tertipuri pentru a castiga un meci...sigur nu este nici o exceptie.

Marcu
21st May 2004, 10:03
Rezultate?!? Stefan e un blatist ordinar, care dupa ce ca a fost si este unul din stalpii Cooperativei, ne-a mai si facut de ras afara cu mizeriile lui.
Daca tu esti mandru de el e problema ta.
Oricum marea majoritate a microbistilor vor fi fericiti sa scape de Stefan si blatistii lui.
Iar tie: Rushinica :rosu:
Nu cred ca a facut mai multe decat au facut altii. Doar ca s-au scris mai multe. Daca vrei sa traiesti printre rechini, atunci trebuie sa devii si tu rechin. Altfel nu se poate. Sau poate stii tu vreo metoda.

Valikos
21st May 2004, 10:36
Speram ca ceahlaul sa ramana in Divizia A , asa ca sper sa castige cu brasovul sa scoata macar cate un punct de la rapid si dinamo , si blaturi nu a facut numai ceahlaul colegi care urati Ceahlaul si moldovenii in principal , rasiti crescuti in boxa blocului , nu stiu sa lege doua cuvinte si repede sar cu gura.Lasa sa isi joace sansa si ceahlaul si bacaul si oradea si care mai sunt de ce sa nu isi joace sansa , daca plecam noi in B o sa vreti sa iasa altii si altii , ce e cu voi , Blaturi au fost si speram sa nu mai fie , au ffost si la ceahlaul si la toate echipele din divizia A ....

HAI CEAHLAUL !!!

Darkslowstar
21st May 2004, 12:24
[QUOTE=daemon_ro]Va bate Ceahlaul (singura echipa care a mai avut ceva rezultate pe plan extern in ultimii ani),

Intradevar,a avut rezultate pe plan extern cum nu a mai avut nici o echipa romanesca, si cum nu-si doreste nimeni sa aiba. Vezi episodul cu folcloristele si cu suspendarea din competitiile externe a ceahlaului.
Blatistilor :rosu:

Darkslowstar
21st May 2004, 12:29
Speram ca ceahlaul sa ramana in Divizia A , asa ca sper sa castige cu brasovul sa scoata macar cate un punct de la rapid si dinamo , si blaturi nu a facut numai ceahlaul colegi care urati Ceahlaul si moldovenii in principal , rasiti crescuti in boxa blocului , nu stiu sa lege doua cuvinte si repede sar cu gura.Lasa sa isi joace sansa si ceahlaul si bacaul si oradea si care mai sunt de ce sa nu isi joace sansa , daca plecam noi in B o sa vreti sa iasa altii si altii , ce e cu voi , Blaturi au fost si speram sa nu mai fie , au ffost si la ceahlaul si la toate echipele din divizia A ....

HAI CEAHLAUL !!!


Lasa ca stii tu si pt. noi :D :D :D
Oricum iti apreciez coerenta si limbajul elevat de plaies.

daemon_ro
21st May 2004, 12:31
[QUOTE=Darkslowstar Vezi episodul cu folcloristele si cu suspendarea din competitiile externe a ceahlaului.
Blatistilor :rosu:[/QUOTE]

au facut si ei in asa fel incat sa se simta cat mai bine arbitrii aia...poate erau si ei pentru prima data in frumoasa noastra tara...nu crezi ca trebuiau sa admire frumusetile ei :o:

Valikos
21st May 2004, 17:18
Mai bine plaies decat carlig de rufe sau lapte praf !

Marcu
21st May 2004, 17:25
[QUOTE=daemon_ro]Va bate Ceahlaul (singura echipa care a mai avut ceva rezultate pe plan extern in ultimii ani),

Intradevar,a avut rezultate pe plan extern cum nu a mai avut nici o echipa romanesca, si cum nu-si doreste nimeni sa aiba. Vezi episodul cu folcloristele si cu suspendarea din competitiile externe a ceahlaului.
Blatistilor :rosu:
Da, si? Altceva mai stii ? :sleep:

Darkslowstar
21st May 2004, 17:47
Da, si? Altceva mai stii ? :sleep:

Chiar mai e nevoie de altceva? Nu ajunge atat?

Marcu
21st May 2004, 17:58
Credeam ca esti mai informat. Stii si tu cat stie toata lumea.Mai bine vezi ce-i la tine in curte! :o:

Darkslowstar
21st May 2004, 18:43
Credeam ca esti mai informat. Stii si tu cat stie toata lumea.Mai bine vezi ce-i la tine in curte! :o:

Stiu ca nu ati pierdut 2 meciuri cu rezervele lui Juventus venite direct de pe plaja. Dar asta e intamplare nu e rezultat. Aveti un trofeu ceva?
Si oricum in istorie o sa ramaneti numai cu foclororistele si cu blaturile.
Hai pa!

PS la mine in curte e cu totul atceva (nu prea ai cum sa intelegi)

chisinau
21st May 2004, 21:26
Ia mai lasati-o cu blaturile Ceahlaului!!! Ultimul blat al Brasovului e mai recent (a se vedea Brasov-Bacau etapa 30 sezonul trecut).

valys
21st May 2004, 21:39
Bat moldoveni !

N0_NaM3
21st May 2004, 23:34
bate brasovul ..

costinXro
22nd May 2004, 01:28
Chiar are FC Brasov jucatori mai buni decat cei ai Ceahlaului?....nu cred
Bate Ceahlaul 2:0

Mariusmadmax
22nd May 2004, 15:58
Daca Brasovul bate ... lucrurile iau o intorsatura fericita pentru Steaua ...
Ceahlaul va invinge ... pentru ca amindoua vor asta ! :(

jay
23rd May 2004, 19:32
Gata cu emotiile! :) Ceahlaul - FC Brasov 0-3!
Acum 3 sezoane, din cauza plaiesilor, am pierdut locul 2. Ne-au egalat pe Tineretului in ultimul minut. :mad: Roata se-nvarteste... :)

Catalanul
23rd May 2004, 19:35
ma bucur pt. victoria brasovului
poate va trage si ceahlaul in meciul cu dinamo pt. a se salva de la retrogradare desi va anunt ca veti fi furati de arbitrii!!!

IlMILAN
23rd May 2004, 19:56
ma bucur pt. victoria brasovului
poate va trage si ceahlaul in meciul cu dinamo pt. a se salva de la retrogradare desi va anunt ca veti fi furati de arbitrii!!!
Hai Poli ce :drak: tu te auzi ce spui? Pentru ce sa traga Dinamo in meciul cu Cheahlaul? Tu chiar crezi ca Alba Iulia pot face ceva impotriva lui Dinamo?
Pana la meciul cu Cheahlaul titularii lui Dinamo se vor pregati pe finala cu Otelul si pentru CL.
Partea interesanta va fi care dintre finalistele cupei Romaniei se vor pregati mai tare.....Otelul sau Dinamo, eu sper ca amandoua si macar acest campionat sa duca in B pe mult iubitele echipe Cheahlaul si Bacau. :mda:

Cluj4Poli
23rd May 2004, 20:09
Bravo Brasov!!!! Echipa Ceahlaul va face o figura buna in B! Sper sa piarda Dinamo cu Apulum, sa se hotarasca in ultima etapa campioana.(Haide Poli, Brasov, si ...Cfr Cluj!)

Catalanul
23rd May 2004, 21:01
ilmilan mingea e rotunda cine stie poate smulge apullum un egal cainilor ......sper..... :(

corinutza_88
23rd May 2004, 21:17
felicitari brasovului!
dupa meciul de azi se dovedeste a fi o revelatie a acestui retur!
parerea mea!
imi pare bine ca ceahlaul e pe duca!
stiinta 4 ever

ADelPiero
24th May 2004, 00:05
exact cum mi`am dorit !
superb ! bv Brasovul !
Ceahlaule ... :rosu: ...

SVensson
24th May 2004, 07:32
Bv Brasov. Ceahlaul: sa jucati in "b" de la anul. Otelul da ultimul meci Bacaului, caci se va odihni pentru marea finala, iar Dinamo va bate urat tare asa ca in "b" cu voi.

Valikos
24th May 2004, 10:30
Felicitari Brasovului , asta e .... mergem in B ...urąte gesturi din partea lui Stefan ....

Darkslowstar
24th May 2004, 11:07
[QUOTE=costinXro]Chiar are FC Brasov jucatori mai buni decat cei ai Ceahlaului?....nu cred

Nu mai buni ci mult mai buni. Poti sa o iei compartiment cu compartiment si o sa vezi ca aveti o echipa numai buna de mijlocul clasamentului... seriei I din divizia B. Unde va este locul!

Pt. Chisinau. Probabil ca de la tine nu se vazut Ceahlalul-Bistrita de luna trecuat (parca). Ala a fost meci pe bune, nu?

B-ul va asteapta si nimeni nu o sa va planga de mila pt. ca prea mult timp ati inselat fotbalul (iata ca devin si melodramatic)

Marcu
24th May 2004, 11:56
Ati fost mai buni, felicitari! Dar sa nu ne grabim sa tragem concluzii pripite. Sansele de ramanere in A sunt foarte mici, dar sa nu le neglijam.

Darkslowstar
24th May 2004, 17:09
Asteptam de mult aceasta victorie la Piatra Neamt. Bine ca a venit acum si am scapat definitiv de emotii.
Cat despre Stefan, cuvantul cel mai potrivit este penibil
Faza la care a fost eliminat Burdujan este clara. La fel si cea de a doua eliminare. Faptul ca numai el le vede altfel denota ca are serioase probleme la mansarda.
Crede cineva altceva? Ne-a avantajat Balaj pe noi?

Bendji
24th May 2004, 18:14
Moldoveni, afara cu voi din DiviziaA, taranilor!!! Stefan - masacrat.
Forza Farul

Darkslowstar
27th May 2004, 16:10
Numai doi ani pt. Stefan dupa tot ce a facut si dupa antecedentele sale. Trebuia suspendat pe viata.
Nu avem nevoie de oamenii cavernelor!