PDA

View Full Version : Etapa 28 : Apulum - Rapid



iulian
17th May 2004, 15:29
Etapa 28 : Apulum - Rapid
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

MaPaX
17th May 2004, 15:33
Vreau un meci spectacol intre doua super echipe!

Darkslowstar
17th May 2004, 18:21
Bafta Apulum, sper sa-i trimiteti pe rapidisti iar in criza :D .
Serios vorbind sunt o echipa destul de subtire, asa ca n-ar trebui sa fie prea greu.

iulian
17th May 2004, 19:51
Meci de 1 2 ...daca Rapid confirma revenirea si ne arata ca nu a fost decit un foc de paie

ADelPiero
17th May 2004, 21:17
bate lejer Rapid .... mai da un ban la vreun jucator de`a lu` Alba Iulia ... si clar ca va invinge
bate cu 1-3 :)

mariusc
18th May 2004, 02:28
Nu stiu ce vrea Rapidul si nu ma intereseaza, insa UNIREA VREA VICTORIE!

SI NOI (suporterii) VREM VICTORIE!

Vreau sa vad cum jucatorii dau tot pe teren dupa ce s-au odihnit in meciul cu Brasovul! Fiindca vor avea tot timpul din lume sa se odihneasca in meciul cu Dinamo. Vreau sa vad stadionul tot stadionul incurajandu-si echipa de la inceput pana la sfarsit!

Am multe sperante de la meciul asta... Abia astept sa vina! Si in cel mai rau caz, in care vom fi infranti, macar o sa stiu ca am fost acolo si am incurajat echipa, ca am incercat totul ca echipa sa castige, nu am stat indiferent in fata TV-ului injurand jucatorii!

______________
Fair-Play, Please!

SVensson
18th May 2004, 03:23
Adelpiero spera ma si tu ca bate Apulum. :) Hai nu mai fi suparat dupa meciul de la Brasov. Bateti cu 2 sau 3-1.

nicu.rau
18th May 2004, 10:10
Unirea -Rapid 2-1!!!!
HAI UNIREA!!!!!!!!!

HaoTic
18th May 2004, 12:13
Singurul lucru pe care-l vreau, este ca jucatorii Unirii sa dea totul pe teren si sa nu mai mimeze fotbalul. Sa vedem daca-s fotbalisti sau balerine. Maiere trezirea!

fia
18th May 2004, 13:26
Din punctul meu de vedere, acesta e un meci asa fara miza....

simpson
18th May 2004, 15:12
Joc de vacanta, bate rapidul deoarece are jucatori "o idee" mai buni.

Catalanul
18th May 2004, 15:16
bate apullum ca rapidului nu-i mai trebuie nimic
2-1 apullum :yeah:

Mihai
18th May 2004, 15:55
Bate Rapidul fara probleme cu 5-0! Marcatori: Sabin Ilie X3 si Badoi X2!

ultra_alba
18th May 2004, 16:02
Daca nu acum atunci cand?Dovediti-ne ca meritati iubirea noastra!!!Invinge-ti Rapidul!!!

Vadim
18th May 2004, 16:20
bate apullum ca rapidului nu-i mai trebuie nimic
2-1 apullum :yeah:
Asa zic si eu, pronostic 1. Rapidul trebuie sa mai dea niste apa la moara, pentru ejectarea in plin regres a lui Giovani. Dar am zis 2 si la Otelul - Dteaua, de fapt ca multi altii care isi puneam si casa pentru acel meci si iata ca a fost X. Ramine de vazut, sa fie oare Divizia A pe drumul cel bun? Sint semne ca da.

samor03
19th May 2004, 06:45
alba nu mai bate pe nimeni.sunt baieti buni.

JUVENTUS_1
19th May 2004, 12:56
Apulum - Rapid 0-2

huligan
19th May 2004, 20:43
apulum 1
rapid 3

HaoTic
20th May 2004, 08:19
Dupa situatia exploziva din tabara unirista (salarii restante si posibila excludere din A), cred ca rapidistii vor juca cu niste umbre.

mariusc
20th May 2004, 17:04
Dupa situatia exploziva din tabara unirista (salarii restante si posibila excludere din A), cred ca rapidistii vor juca cu niste umbre.

Ar trebui sa joace pentru public si nu cred ca vor fi in stare sa nu joace pentru suporteri...

Anumite lucruri nu se pot cumpara cu bani...

Cred ca vor fi mai motivati atunci cand o sa vada stadionul plin... daca nu vor juca, eu, sincer, o sa-i huidui! Sper sa nu fie asa si sa cantam si sa strigam tot meciul... U-NI-REA! U-NI-REA! U-NI-REA! Asa o sa se auda la sfarsitul meciului din 20.000 de piepturi, fiindca o sa castigam! :evil:
______________
Fair-Play, Please!

Dei
20th May 2004, 17:29
Meci egal. Devin si rapidistii baieti buni si nu mai bat pe nimeni.

FatFrumos
21st May 2004, 05:58
as zice 1x Rapidul trebuie sa piarda locul 3 stau prea bine :evil:

fia
21st May 2004, 06:47
as zice 1x Rapidul trebuie sa piarda locul 3 stau prea bine :evil:
Pai de ce sa-l pierdem mai... nu iti e mila de noi.... La inceputul turului eram la 3 pct de lider, acum la 17. Oricum ia Dinamo capionatul, ce mai conteaza .... UEFA nu pridem. Macar locul 3 sa luam si noi ....

N0_NaM3
21st May 2004, 23:42
eu zic ca bate rapidul ...

lica123654
22nd May 2004, 08:38
rapid bate cu 3-0

Pancone
22nd May 2004, 12:38
1-3

mariusc
22nd May 2004, 18:21
Ce neplacut... si nici nu s-a umplut stadionul - multora le-a fost frica de ploaie....

Insa am cantat pana la sfarsit... pacat ca nu toti stiu sa aprecieze echipa si sa o sustina pana la sfarsit... jumatatea de stadion cu tribuna oficiala s-a "carat" imediat dupa meci....si chiar si inainte si nici nu au cantat sau strigat...; cealalta jumatate si galeria au ramas sa-i salute pe jucatori si inca ceva timp dupa aia... ca sa huiduim arbitrul de pe partea noastra... nu stiu cat de corect a fost primul gol... din pozitia mea mi s-a parut mai mult decat suspect... la TV cum s-a vazut primul gol?

Plange cerul in Alba dupa infrangerea pe care am suferit-o. :(.

______________
Fair-Play, Please!

ADelPiero
22nd May 2004, 20:05
asa cum era de asteptat .. rapid a castigat....
scorul nu mai lasa loc de nici o indoiala ca nu merita victoria :mda:

SVensson
22nd May 2004, 20:57
Ce s-a intamplat fratilor la Alba Iulia? Nu am vazut meciul. 0-4 e chiar umilitor.

mariusc
22nd May 2004, 22:08
Ce s-a intamplat fratilor la Alba Iulia? Nu am vazut meciul. 0-4 e chiar umilitor.

Cred ca am fost furati de arbitri... cel putin eu asa ma simt... si mi-e o ciuda mai ales ca ala de tusa care ne-a furat (M. Naghy) e din Cluj de langa noi... l-o fi lovit invidia... la fel si Salomir... am mai patit-o o data cu arbitrii din Cluj, nu mai retin la ce meci...

In rest stii ce se intampla cand esti condus... esti prins pe contraatac :(.

P.S.:
Tot respectul pt. I. Mîrţ, care, desi e din Botosani, si e si femeie, s-a comportat exemplar pt. un arbitru!

P.S.2:
Daca nu te lovesc prietenii, atunci cine?!

______________
Fair-Play, Please!

jelly
22nd May 2004, 23:27
nu am batut nici o echipa de pe podium si nici pe craiova....cam nasol.....poate etapa viitoare :ok: :ok: :ok:

fia
23rd May 2004, 05:19
Bafta Apulum, sper sa-i trimiteti pe rapidisti iar in criza :D .
Serios vorbind sunt o echipa destul de subtire, asa ca n-ar trebui sa fie prea greu.
Daca noi am fost echipa subtirica, imi dau seama ce parere ai despre Unirea. Totusi Unirea a facut o figura foarte frumoasa acest campionat. Inca nu e la nivelul podiumului, doar oricum mai are timp.
Bafta la anul.
Pana una alta, bravo Rapid!

torr
23rd May 2004, 08:40
Lipsa de profesionalism in tabara unirista, din pacate. Mai sunt inca 2 etape, dar Unirea a terminat deja sezonul. Rapid ar fi trebuit sa fie o prada usoara. Pacat de evolutia buna din acest campionat, o murdaresc la sfarsit!

HaoTic
24th May 2004, 09:27
Nici nu mai conteaza scorul, dupa situatia de la club. Un oras intreg plateste o suma de greseli ale conducerii echipei. Degeaba ai echipa, degeaba joci acasa cu o medie a spectatorilor de primele cinci locuri ca asta nu conteaza. Cred ca se denatureaza spiritul jocului. Nu mai conteaza suporterii, conteaza banii, politicul. Marii mahari ai fotbalului romanesc dupa ce si-au facut averi furand de la noi toti, vin acum si ne impun sa ne vindem echipa, sufletul. In felul acesta Bacaul, Petrolul nu vor retrograda niciodata, nici nu stiu de ce se mai chinuie sa joace, daca stiu ca oricum vor cumpara un loc la sfarsit. Ce satisfactie mai poti avea ca si conducator al acesor formatii, ca suporter. In fiecare an iti cumperi o jucarie noua, caci pe cea veche ai stricato. Ce sanse vor avea de acum incolo echipele mici de a se afirma in fotbalul romanesc?
La Piatra Neamt, Stefan vrea sa omoare arbitrii, la Alba Iulia doi rapidisti in pauza meciului, la WC spuneau: Mai, aiceai civilizatie, nimeni nu are treaba cu tine, pai la Craiova ne omorau oltenii daca mergeam la buda.

huligan
24th May 2004, 19:29
4-0

ADelPiero
25th May 2004, 01:47
4-0

:mda: si care`i faza ?
sa imi dai 10% din prima ta din meciul asta... te rog frumos ... :cool: