PDA

View Full Version : Etapa 28 : Poli - Dinamo



Pages : [1] 2 3

iulian
17th May 2004, 15:28
Etapa 28 : Poli - Dinamo
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

inter
17th May 2004, 15:46
tinand cont de enorma diferenta de valoare intre cele 2 echipe, dinamo va castiga lejer!

ieppy
17th May 2004, 15:48
incep prin a raspunde suporterilor polisti care vor incepe cu macelarit si eutanasiere. Va recomand sincer sa va apucati de macelarit si sa lasati fotbaulu in seama alora care se pricep. Va multumesc!


Sa vedem daca blatul cu rapid a fost de ajuns pentru jucatorii lui Poli. Acum ca sunt odihniti si motivati de dorinta lor, a conducatorilor si a publicului de a o face pe Steaua campiona, ar trebuii sa se transforme in Barcelona. Din pacate nu au cum pentru ca spre disperarea lor si celor din loje si tribune nu au valoarea necesara ca sa bata pe Dinamo. Cand o echipa ia bataie acasa cu 8-1 si vrea sa emita pretentii la o victorie impotriva echipei de pe locul unu nu iti ramane decat sa razi. Poate insa ajutorul corsicanilor si poate niste dineros de la jiji o sa impinga echipa spre victoria mult dorita. Insa cand valoare nu e nimic nu e.

In orice caz ramane atitudinea de sclavi a celor din conducerea echipei atitudine care face Timisoara de rusine insa atitudine care, ciudat, ii face mandri pe majoritatea timisorenilor.

iulian
17th May 2004, 16:11
tinand cont de enorma diferenta de valoare intre cele 2 echipe, dinamo va castiga lejer!
Diferenta de valoare enorma este si intra Steaua si Otelul sau intre Steaua Si Ceahlaul si ai vazut ce sa intimplat....nu se stie niciodata :p
De ce sunt sigur...este faptul ca polisti vor da totul pe teren impotriva lui Dinamo :ok:

bob
17th May 2004, 16:18
timisorenii se tot pling ca au fost furati anul trecut! atmosfera meciului a fost creata de declaratiile unora inainte de meci. rezultatul: jucatorii se simteau obligati sa lupte pt. spiritul timisoarei. dar ce treaba aveau ei cu spiritul asta? majoritatea erau veniti cu dobos de la aek. dintr-o data i-a apucat plinsul si si-au jurat razbunare, asa ca sa-i vada publicul ce sufletisti sunt ei. ce a iesit: "fotbalistii" lui poli aek faceau crize pe teren, ca vezi doamne, iar ii fura dinamovistii! toata lumea era preocupata sa injure, si se mai mira ca i-am batut! faceti va rog la fel si simbata!
toti fanii timisoreni uita ca echipa lor joaca de fapt in "c". sa va fie rusine! echipa aia are in palmares participarile in cupele europene, nu poli aek, care e un altoi, adus de dobos impreuna cu o droaie de jucatori( care nici nu au auzit de chinezul sau ripensia). ma apuca risul cind ii vad pe fani cum scandeaza numele unei echipe din grecia(aek). baieti, ochiul la divizia c!

Catalanul
17th May 2004, 17:18
timisorenii se tot pling ca au fost furati anul trecut!

normal ca am fost furati... din moment ce am avut 4 jucatori eliminati (daca imi aduc aminte bine) si golul 3 al dinamovistilor a fost marcat incorect (in loc sa bata aut, au batut fault si de acolo un jucator polist a respins din careu iar tames a sutat si a dat gol) :rosu: :rosu: :rosu:

sper sa ne razbunam acum pe ei :evil: (poate ne ajuta si pe noi arbitrul) sa vada si ei cum este /hello :yeah: :drak:

bob
17th May 2004, 17:22
v-am mai spus: sa comentati meciurile cu jimbolia si sinnicolau, ca aia e echipa voastra! am dreptate?

gicu
17th May 2004, 17:29
scor final 1-3.

Sper intr-un meci frumos, spectaculos! Cat despre suporteri poate vedem si de data asta un model de civilizatie, fara jigniri (de ambele parti) /hello

luke
17th May 2004, 17:33
sper ca POLI sa fie sambata un fel de KNATSPYRNUFELLAG pt dinamo :jerk: nu de alta, da in C.L. mai sunt si infrangeri si trebuie sa va antrenati si pt. astea!

ieppy
17th May 2004, 17:36
Tu ar trebuii sa speri sa nu mai luati opt ca iar o sa cantati ca fraierii cand castiga alta echipa cu un scor de maidan.

bob
17th May 2004, 17:36
cred ca nu ajungem in liga, dar macar incercam!

luke
17th May 2004, 18:11
mai iepurasule, asa, ca sa te supar, sa stii ca una-i steaua si alta nu-i! acuma iar o sa incepi cu imbecilitatile cu sclavii stelei! suspiciunile astea cu conspiratiile au ramas la voi, ********ii, de la raposatu, cu agenturili straine. oricum recunoaste ca am atins o coarda sensibila(aia cu una-i steaua).
P.S. pt IULIAN si ceilalti stelisti: sa nu cumva sa credeti ca am vreo simpatie pt steaua, da' imi place sa irit canii cu ea!

Darkslowstar
17th May 2004, 18:27
Poli va castiga la scor in duelul galeriilor. Cat despre meciul din teren, hm. Eu merg pe X.

bob
17th May 2004, 18:29
cine sa-i dea gol lui dinamo? ba(t)d ala? gloabele de balace, soltuz, buia? in afara de public, aek nu exista! v-a rupt steaua in bataie! lasati fotbalul pe seama altora!

Darkslowstar
17th May 2004, 18:32
Pt. Ieppy si Iulian:
Diferenta de valoare nu este atat de mare intre Steaua&Dinamo si restul echipelor. Cam oricine are cojones si nu pleaca spinarea poate sa le incurce pe ambele. Asta bineinteles daca nu-si dau in petec si arbitrii (mai discret sau pe fata). Daca nu ar exista manevre de culise am fi avut de la Revolutie si cel putin o campioana din provincie, asa cum s-a petrecut in tarile ex-comuniste mai civilizate.

inter
17th May 2004, 18:37
Pt. Ieppy si Iulian:
Daca nu ar exista manevre de culise am fi avut de la Revolutie si cel putin o campioana din provincie, asa cum s-a petrecut in tarile ex-comuniste mai civilizate.

am avut prietene : UNIVERSITATEA CRAIOVA ! in sezonul 90/91 /hello
cu Sorin Cartu la "timona" :drak:

Darkslowstar
17th May 2004, 18:39
am avut prietene : UNIVERSITATEA CRAIOVA ! in sezonul 90/91 /hello
cu Sorin Cartu la "timona" :drak:


Ai dreptate. Mea culpa :ciocan:

calu
17th May 2004, 19:55
de ce se vorbeste de razbunare mereu? pentru ce? ce e de razbunat? e un paradox,pe de o parte se face caz de civilizatie si pe de alta parte se jura razbunare,vendete etc!

alt.core
17th May 2004, 20:15
cu o rectificare, meciul este la 20.15
sper sa castigam! si m-as bucura sa nu ia campionatul nici steaua nici dinamo, dar din pacate nu se poate..

http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/afise/!POLI-Dinamo.jpg

inter
17th May 2004, 20:18
la afise sunteti cei mai tari ! :yeah:

valys
17th May 2004, 20:38
Sper ca Dinamo sa demonstreze camerita sa fie Campioana !
Pronostic 2

ADelPiero
17th May 2004, 21:02
poate sa piarda Dinamo meciul acesta .. ca tot ia campionatul
fara nici o problema :)

ivanrobert
17th May 2004, 21:57
Hai Dinamo!
Sunte Ti Camiponii 2004 .
Aek Timisoara -dinamo 1-8

N0_NaM3
17th May 2004, 22:43
Sigur ca vor da totul din ei , deodata ce le`au meciul stelishtilor ...sa le fie rushine!

uti2102
17th May 2004, 22:49
HAI POLI! Facetzi shi voi ceva bun, sa nu iasa "ursu" campioana! Pronostic X!

gicu
17th May 2004, 23:59
fain afisul grobari

Hai Dinamo!

cgrecu
18th May 2004, 00:29
din moment ce steaua a batut cu 8-1 , daca dinamo nu bate cu un scor mai mare inseamna ca e mai slaba ... :)

deep purple
18th May 2004, 01:04
:D Eu sper la un meci spectaculos. Cu Steaua a fost un accident si sper sa nu se repete. Ba din contra.

P.S. Daca nu sustineam echipa la scorul de 8-0 acum auzeam ca suntem ultrashi de 2 lei si ca nu suntem tot timpul alaturi de echipa. :D Mai sa fie, nicium nu-i bine. :headbang:

oltean4ever
18th May 2004, 02:55
bate dinamo cu arbitrii si cu jucatorii lui netoiu de la poli
rusine dinamo

SVensson
18th May 2004, 03:19
Tinand cont de pasul gresit facut de Steaua la Galati, Dinamo va lupta la sange cu cei de la Poli, care cred ca nu se vor lasa mai prejos. Au un public minunat, cred ca la ora actuala cel mai frumos din tara.

marcello
18th May 2004, 03:49
Poli TREBUIE SI POATE Sa Le Scoata Fotbalul Din Cap La Toti Cei Care Scriu Mesaje
Impotriva Ei Si A Timisorenilor

LUPTA POLI!!!!!!!!!!!!!

LUPTA POLI!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello /hello

marcello
18th May 2004, 03:56
bate dinamo cu arbitrii si cu jucatorii lui netoiu de la poli
rusine dinamo


DACA ARBITRI NU E CU EI, ATUNCI NICI NU SE NUMESC "DINAMO"

marcello
18th May 2004, 04:01
am avut prietene : UNIVERSITATEA CRAIOVA ! in sezonul 90/91 /hello
cu Sorin Cartu la "timona" :drak:

NUMAI ODATA??????????!!!!!!!!!!!!

marcello
18th May 2004, 04:14
timisorenii se tot pling ca au fost furati anul trecut! atmosfera meciului a fost creata de declaratiile unora inainte de meci. rezultatul: jucatorii se simteau obligati sa lupte pt. spiritul timisoarei. dar ce treaba aveau ei cu spiritul asta? majoritatea erau veniti cu dobos de la aek. dintr-o data i-a apucat plinsul si si-au jurat razbunare, asa ca sa-i vada publicul ce sufletisti sunt ei. ce a iesit: "fotbalistii" lui poli aek faceau crize pe teren, ca vezi doamne, iar ii fura dinamovistii! toata lumea era preocupata sa injure, si se mai mira ca i-am batut! faceti va rog la fel si simbata!
toti fanii timisoreni uita ca echipa lor joaca de fapt in "c". sa va fie rusine! echipa aia are in palmares participarile in cupele europene, nu poli aek, care e un altoi, adus de dobos impreuna cu o droaie de jucatori( care nici nu au auzit de chinezul sau ripensia). ma apuca risul cind ii vad pe fani cum scandeaza numele unei echipe din grecia(aek). baieti, ochiul la divizia c!












TU STII PRIETENE CITI JUCATORI ENGLEZI ARE ECHIPA DE FOTBAL CHELSEA?
4 SAU 5, ASA CA NU MAI VINDE GOGOSARI LA APROZAR

Florentin
18th May 2004, 04:28
Sper din toata inima intr-un rezultat bun al Timisoarei, nu neaparat pentru Steaua (desi nu m-ar deranja) pentru ca nu stiu cit ar mai ajuta, dar mai ales pentru minunatii suporteri de pe Timis. Si daca Galatiul a putut, de ce nu si Timisoara?
O intrebare pentru anti-oier: ai idee cu citi jucatori de la Craiova a venit Netoiu la Dinamo? si un sfat: mai umbla la maniere ca esti mult sub limita de avarie.

marcello
18th May 2004, 04:38
Sigur ca vor da totul din ei , deodata ce le`au meciul stelishtilor ...sa le fie rushine!

si tu esti din Alba, un dinamovist convins... ti-e frica de infringere

danny-boy
18th May 2004, 08:02
catelusii,ciocul mic.nu aveti nici o treaba cu fotbalaul.va temeti de meciul asta ca de dracul.fata voaastra nu merita nici o atentie.nu aveti fata de C.L.aici veti fi primiti ca cei mai mari dusmani ai TIMISOAREI
mergem cu voi in C.L. si ne facem de cocos.pe voi va elimina si campioana ciprului ce sa vorbim de altii mai buni.
data trecuta ne-ati batut cu burloiu(cat a fost spaga?????????)acum cu cine ne veti bate?????

bob
18th May 2004, 08:11
Sper din toata inima intr-un rezultat bun al Timisoarei, nu neaparat pentru Steaua (desi nu m-ar deranja) pentru ca nu stiu cit ar mai ajuta, dar mai ales pentru minunatii suporteri de pe Timis. Si daca Galatiul a putut, de ce nu si Timisoara?
O intrebare pentru anti-oier: ai idee cu citi jucatori de la Craiova a venit Netoiu la Dinamo? si un sfat: mai umbla la maniere ca esti mult sub limita de avarie.

intrebare: stii citi din fotbalistii adusi de dobos de la aek, au fost inainte la rocar, sub comanda lui netoiu? du-te si mai studiaza dex-ul, sa vezi ce inseamna maniere!

bob
18th May 2004, 08:20
opel, fii atent la ce scrii! sa nu cumva sa ramina un fan "poli AEK" mai putin! baiete, du-te si mai traficheaza niste pakistanezi la granita!

bog_tom
18th May 2004, 08:41
In 1997, Poli a retrogradat din prima divizie, insa Commando Viola Ultra Curva Sud a ramas pe baricade si a oferit un spectacol remarcabil de sunet si lumina. Atunci, timisorenii au plecat in esalonul secund cu fruntea sus, dupa ce au invins Dinamo, cu 3-0. A fost ultima izbinda impotriva celor „ciinilor” din Stefan cel Mare. De atunci, ori de cite ori s-au mai intilnit cu acestia, alb-violetii au parasit terenul infrinti. Aceasta ultima victorie a fost una memorabila si datorita ultrasilor. Atunci, au aparut, pentru prima data pe stadioanele din Romania, majoretele, iar pe pista au fost fixate artificii aduse de la Orastie. Pregatirile au fost intense, fanii fiind convocati cu sase ore inainte pe ovalul de beton. Pentru a reda insa cit intelegeau conducatorii de la acea vreme din actiunile suporterilor, remarcabila a fost replica unui sef polist care a spus: „Ce-i cu pregatirile astea, faceti un concert cu Michael Jackson?”.

Pentru simbata, 22 mai 2004, de la ora 20.15, Galeria Commando Viola Ultra Curva Sud se pregateste pentru un spectacol unic, care sa-i faca pe fotbalistii lui „Poli” AEK sa cistige in fata eternului dusman, dupa o pauza de sapte ani. Incepind de astazi, membrii galeriei se vor intilni in fiecare zi la stadion, pentru a pune la cale o coregrafie, care, spun ei, va fi unica pe stadioanele din tara. „Nu am vrut niciodata sa copiem sau sa repetam coregrafia altor echipe din Romania. Va fi ceva cu totul deosebit. Nu vrem sa dezvaluim mai mult, pentru ca avem experianta de la meciul cu Steaua, cind ne-am deconspirat intentiile, iar jandarmii ne-au cautat si in sosete. Oricum, nu va fi nimic urit sau jignitor impotriva dinamovistilor. Vrem sa demonstram care este adevaratul spirit al Timisoarei”, ne-a declarat Marius Baboiu, unul din liderii galeriei CVUCS. Suporterii timisoreni sint nemultumiti ca nu vor fi lasati pe stadion cu nici un obiect care ar putea scoate fum, foc sau scintei. Jandarmii spun ca vor fi nemilosi pentru ca aplica legea, care spune ca nu se intra pe stadion cu torte, fumigene sau petarde. „Mi se pare o lege absurda. Ne-am trezit din nou noi, romanii, sa fim mai destepti decit restul Europei. Cel mai bun exemplu de spectacol l-am avut la meciul dintre Inter Milano si Olimpique Marseille, cind toata peluza francezilor a «luat foc». Nu inteleg de ce unele galerii din tara au voie sa faca spectacole pirotehnice, iar noi nu. La meciul dintre Bacau si Ceahlaul, toata tribuna avea torte. Un alt exemplu este UTA, unde in fiecare etapa se aprind torte si fumigene. Legea asta e doar pentru unii?”, se intreaba suporterii timisoreni.

„Sa cistige pentru onoare”

In ciuda faptului ca galeria timisoreana este considerata cea mai frumoasa din tara, ea este, in acelasi timp, una din cele mai amendate. Dar nu pentru violenta, ci pentru spectacol. „Dupa meciul cu Alba Iulia, cind s-a intrerupt meciul, pentru a nu face probleme jandarmeriei, ne-am dus de buna voie si am platit 15 amenzi”, a mai spus Marius Baboiu. Dupa umilintele din ultimii ani, la care au fost supusi pe teren propriu, alb-violetii asteapta de la trupa lui Panduru sa joace pentru Timisoara, pentru onoare si sa cistige meciul impotriva celei mai hulite echipe din oras. Istoria a consemnat ca Dinamo nu a fost aplaudata niciodata la Timisoara. „A venit vremea sa nu ne mai umilim in fata veritabililor dusmani. Anul trecut au cistigat la Timisoara, Steaua, Dinamo si UTA. Anul acesta, Steaua ne-a umilit deja cu acel 8-1. Speram ca macar acum sa invingem aceasta echipa departamentala. Ar insemna o mare victorie impotriva sistemului. Timisoara este un oras anti-Dinamo, iar culoarea rosie nu a fost niciodata una iubita de noi”, mai spune Baboiu. Am aflat ca, spre deosebire de meciul cu Steaua, cind a participat la coregrafie tot stadionul, de aceasta data, spectacolul va apartine doar tribunei sudice. Galeria lui Poli nu a avut nici bani, nici timp pentru a pregati ceva. La meciul cu Steaua, tifosii s-au pregatit doua luni si au avut un buget de 30 de milioane de lei, in schimb acum nu dispun decit de jumatate din aceasta suma. Ca un element surpriza, se vor face citeva bannere care vor contine messaje speciale pentru Dinamo, insa toate acestea intr-o maniera civilizata. In rest, suporterii timisoreni se vor axa pe culoare.

(c) EZ Online - Editia de Vest 18 Mai 2004

leveu
18th May 2004, 09:16
tinand cont de enorma diferenta de valoare intre cele 2 echipe, dinamo va castiga lejer!
Diferenta este la mituit albitri.Dar de data asta pierdeti cu tot cu albitri :) :headbang:

Marcu
18th May 2004, 09:24
Sunt sigur ca Timisoara se va lupta pana in ultimul minut pentru un rezultat bun. Si 0-1 e un rezultat bun, nu?(privind rezultatele cu echipele din Bucuresti)

leveu
18th May 2004, 09:25
timisorenii se tot pling ca au fost furati anul trecut! atmosfera meciului a fost creata de declaratiile unora inainte de meci. rezultatul: jucatorii se simteau obligati sa lupte pt. spiritul timisoarei. dar ce treaba aveau ei cu spiritul asta? majoritatea erau veniti cu dobos de la aek. dintr-o data i-a apucat plinsul si si-au jurat razbunare, asa ca sa-i vada publicul ce sufletisti sunt ei. ce a iesit: "fotbalistii" lui poli aek faceau crize pe teren, ca vezi doamne, iar ii fura dinamovistii! toata lumea era preocupata sa injure, si se mai mira ca i-am batut! faceti va rog la fel si simbata!
toti fanii timisoreni uita ca echipa lor joaca de fapt in "c". sa va fie rusine! echipa aia are in palmares participarile in cupele europene, nu poli aek, care e un altoi, adus de dobos impreuna cu o droaie de jucatori( care nici nu au auzit de chinezul sau ripensia). ma apuca risul cind ii vad pe fani cum scandeaza numele unei echipe din grecia(aek). baieti, ochiul la divizia c!
Voua cainilor va e ciuda ca pierdeti asai?Voi numai cu mituiri a-ti ajuns unde a-ti ajuns voua ar trebui sa va fie rusine,dar voi nu stiti ce este aia rusine.Voi si comunisti aia de Dinu si Andone.
LA TIMISOARA CAINI VOR MURI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

leveu
18th May 2004, 09:29
MERG PE PRONOSTICUL LUI IULIAN
POLI-DINAMO:8-1 :ok: :ok:
FORTZA VIOLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

Utilizator
18th May 2004, 09:44
Meciul va fi aspru, se va juca la limita dar zic eu spectaculos, spectacol si in tribune cu multi suporteri si de o parte si de alta (cu un plus firesc pentru gazde, Dinamo va fi sustinuta de cateva mii de suporteri). Va castiga Dinamo la 1-2 goluri diferentza, cel mai probabil 1-3, pentru ca se va juca pe bune.
Timisoara si-a menajat ceva jucatori la meciul cu Rapid pentru a da totul cu Dinamo. De neinteles totusi de ce si-a taiat sansa de a scoate puncte din Giulesti acum cand Rapid nu merge stralucit si a ratat o oportunitate buna de a-si tine jucatorii in priza unor meciuri tari. Din cate stiu nu toti cei menajati erau pasibili de suspendare daca luau “galben”. Sau poate era bine sa procedeze la fel si inaintea meciului cu Steaua, poate altul era scorul. In sfarsit, e treaba lor.
In schimb Dinamo a permis unor jucatori de varf sa evolueze inclusiv diseara la meciul de retragere al lui Gica Popescu (probabil vor mai fi si huiduiti la Craiova). Un gest frumos si normal, mai cu seama ca Gica a evoluat putin si foarte slab la noi si a mai spus si ceva vorbe urate cand a plecat la Hanovra (prin amabilitatea clubului dealtfel). Desi Gica a jucat pentru ei pe cand era in forma maxima, Steaua n-a permis jucatorilor sa participe la acest meci, raspunzand public, prin conferinta de presa, solicitarii directe a acestuia (declaratia lui Gica Popescu de aseara).
Daca vrei sa castigi si sa-ti mentii jucatorii in forma ii pui sa joace cat mai mult, nu-i tii pe tusa sau prin cantonamente prelungite. Pe cand galeriile se mobilizeaza suplimentar in meciuri cu rivalii traditionali, s-ar putea ca jucatorii sa cedeze psihic atunci cand incarcatura negativa care le este inoculata devine prea mare.

iulian
18th May 2004, 09:53
Meciul va fi aspru, se va juca la limita dar zic eu spectaculos, spectacol si in tribune cu multi suporteri si de o parte si de alta (cu un plus firesc pentru gazde, Dinamo va fi sustinuta de cateva mii de suporteri). Va castiga Dinamo la 1-2 goluri diferentza, cel mai probabil 1-3, pentru ca se va juca pe bune.
Cel putin ciudata exprimarea bolduita...sa inteleg din asta ca tu insuti recunosti ca Dinamo a facut multe meciuri altfel decit pe bune ? :drak:

leveu
18th May 2004, 09:56
CATEI VOR MURI LA TIMISOARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:evil: :rosu: :evil: :rosu: :happy

Utilizator
18th May 2004, 09:59
Voua cainilor va e ciuda ca pierdeti asai?Voi numai cu mituiri a-ti ajuns unde a-ti ajuns voua ar trebui sa va fie rusine,dar voi nu stiti ce este aia rusine.Voi si comunisti aia de Dinu si Andone.
LA TIMISOARA CAINI VOR MURI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

Mie personal nu mi-e ciuda cand pierdem un meci, eventual imi pare rau. Andone cred ca e un om care a facut numai declaratii pertinente si un antrenor de valoare. Cat despre “comunism”, cred ca Ando e singurul jucator de fotbal din Romania care s-a manifestat public impotriva conducerii comuniste prin celebrul sau gest de a-si da pantalonii jos in fata unor membri ai familiei Ceausescu ce coordonasera de la tribuna oficiala o infrangere a noastra in Ghencea. Cine a trait pe atunci stie…cine nu, vorbeste “discutii”.

La Timisoara putem pierde cel mult un meci, de murit niciodata. Este foarte probabil insa sa castigam.

Utilizator
18th May 2004, 10:06
Cel putin ciudata exprimarea bolduita...sa inteleg din asta ca tu insuti recunosti ca Dinamo a facut multe meciuri altfel decit pe bune ? :drak:
Subliniam doar diferenta fata de alte meciuri ciudate precum cel in care gazdele au cedat cu 1-8, jucatorii menajandu-se nu inainte de meci, ci chiar in timpul derularii acestuia… :ok:

iulian
18th May 2004, 10:10
Subliniam doar diferenta fata de alte meciuri ciudate precum cel in care gazdele au cedat cu 1-8, jucatorii menajandu-se nu inainte de meci, ci chiar in timpul derularii acestuia… :ok:
Aha...deci parerea ta e ca a fost blat atunci ? :rosu:

RstInPc
18th May 2004, 10:13
din moment ce steaua a batut cu 8-1 , daca dinamo nu bate cu un scor mai mare inseamna ca e mai slaba ... :)

Ce logica ? Ai gandit-o singur, sau te-a ajutat cineva ? Pai dupa logica ta, daca Porto nu a reusit sa invinga pe Depor. decat cu 1-0, atunci este in mod clar mai slaba decat Monaco, aceasta din urma inscriind de 8 ori in poarta lui Depor. Si cu toate ca Porto i-a invins pe Depor. sunt totusi mai slabi ca Milan care a invins acasa cu 4-1, in ciuda faptului ca a luat bataie in deplasare cu 4-0. :ciocan:
A, si daca Steaua a invins pe AEK cu 8-1 iar Rapid cu 2-0, Dinamo a invins pe Steaua cu 2-1 iar pe Rapid cu 3-2. Dupa logica ta cu cat ar trebui sa bata Dinamo ca sa fie mai buna ca Steaua (pe care, repet, a invins-o in meciul direct). :jerk: :mda:

Pentru polisti. N-are nici un sens sa polemizez cu voi, cum vad ca au inceput unii. Am mai spus-o untr-un post pe alt thread "este doar gura de voi". Exemplu:


catelusii,ciocul mic.nu aveti nici o treaba cu fotbalaul

O avea AEK-ul vre-o treaba cu fotbalul ? Niste nulitati si niste aserviti. Ala este antrenor care scoate pe gura la rahat mai mult decat un canal? Aici nu ma refer la adevarata (fosta) echipa POLI care avea faima ca in cupele europene nu pierduse niciodata acasa, ci la actuala pseudo-echipa AEK Timisoara.
Nu aveti cu cine. Aia nu este echipa care sa va reprezinte. Degeaba este galerie daca nu are pe cine sa sustina, pe niste oameni care de la conducere pana la ultimul jucator sunt slugile Stelei. :nah:
Cu asta am terminat, pentru moment. Nu are nici un sens. Mai vorbim dupa meci, pana atunci agitatie placuta pe acest thread.

Andone se afla in situatia in care are tot lotul disponibil, lucru foarte rar in acest retur. In consecinta o sa faca instructie cu "pandurii" Timisoarei.

PS: grobari, super afisul. :ok: /hello

Utilizator
18th May 2004, 10:20
Aha...deci parerea ta e ca a fost blat atunci ? :rosu:


Eu n-am spus nimic de blaturi sau despre alte produse de cofetarie, am spus ca a fost un meci ciudat. Cartonasul rosu acordat de tine e pentru acel meci presupun :)

ieppy
18th May 2004, 10:29
Eram sigur ca o sa apara o parte din polisti pe aici cu declaratii care mai de care mai hilare. Auzi frate, cica o sa moara cainii. Sau o sa ne desfiinteze AEK sau Dinamo nu are treaba cu fotbalul insa AEK are.

Se vede ca dupa ce AEK a stat capra cu Steaua si Rapid, cu aplauzele de rigoare venite din tribune, acum se mobilizeaza pentru acest meci de parca ar depinde viata lor de el. Sau banii lui jiji.

Dupa ce se milogesc de corsicani sa vina sa ii ajute ca se pare ca ei nu "face" fata singuri vin pe forum si spun ca au cea mai tare echipa si la galerie sunt unici. Pai unici, unici, insa trebuie sa vina Corsicanu sa va fie lider?

Nu pot sa va spun cat de mult ma distrati dragi timisoreni. Un lucru va rog insa: Nu va oprit!

Dei
18th May 2004, 11:06
Nu inteleg care e problema voastra, dinamovistilor. Tot ii dati cu declaratii ca nu e meci de 6 puncte si ca de ce au fost menajati jucatorii. Dar si la voi sunt multi mai interesati sa bateti pe Steaua decat sa castigati campionatul. Iar in editiile in care nu ati contat in lupta pentru titlu, cu ce va mandreati? Ca ati batut Steaua.
La lotul pe care il avem nu putem sa avem pretentii la titlu, asa ca ne mai ramane sa va batem pe voi. Nu facem nici jocul Stelei, nici al altora. Doar ca pentru noi, la Timisoara, cel mai important e sa batem UTA si Dinamo. UTA nu e in A, si nici nu o sa fie in sezonul urmator, la titlu nu avem pretentii acum, si nici in anul urmator, asa ca ati mai ramas voi de batut.
Daca ne bateti pe merit si fara arbitri asta e, ati fost mai buni.
E adevarat ca aveti echipa mai buna, dar nu are importanta. Nu imi fac iluzii ca va batem la scor, nu cred ca e posibil. Eu as fi multumit si sa fiti mai buni in teren, sa meritati victoria, dar sa castigam noi. Nu vreau o ploaie de goluri, imi ajunge unul, daca e al nostru si e in poarta voastra.(am specificat asta ca sa nu imi veniti cu povesti cu autogol)

bob
18th May 2004, 11:20
jucatorii lui poli vor fi presati de public sa cistige, de aici va rezulta o presiune la care, ca si sezonul trecut, nu vor face fata. m-as bucura daca galeria lui poli ar face un spectacol meserias, pot sa scoata si bannere cu mesaje anti-dinamo, nimeni nu se supara, sa vedem creativitate, inteligenta si fenomen ultras. mie, personal, imi place ca este un curent anti-dinamo acolo, inseamna ca au frica de noi (ceea ce nu vor sa recunoasca), daca nu ai dusmani, nu existi.

iulian
18th May 2004, 11:46
mie, personal, imi place ca este un curent anti-dinamo acolo, inseamna ca au frica de noi (ceea ce nu vor sa recunoasca), daca nu ai dusmani, nu existi.
Eu sunt convins ca nu e vorba de frica polistilor vis-a-vis de voi ...curentul care este impotriva voastra este ceva mult mai profund si nu numai polisti resimt acest sentiment ...te asigur :ok:

adykamarad
18th May 2004, 12:28
Ce bine ca au dinamovistii o echipa formata doar din jucatori "crescuti" de ei (gen N&D, Alexa-plecat de la Timisoara, Semeghin-Moldova forever, etc.). Asa ca lasati vrajeala cu jucatorii care nu stiu ce e acela spiritul de echipa. Daca nu era Netoiu ati fi fost acum in WC cu talentele descoperite de voi si trimise pe banda rulanta in afara (vezi Mitea). Sper sa pierdeti la Timisoara, ca sa va intre in cap ca nu sunteti cei mai tari.

gophren
18th May 2004, 12:37
Eu sunt convins ca nu e vorba de frica polistilor vis-a-vis de voi ...curentul care este impotriva voastra este ceva mult mai profund si nu numai polisti resimt acest sentiment ...te asigur :ok:

De fapt, impotriva cui este acest "curent profund", de zici ca e impotriva noastra? Impotriva suporterilor? Ce ti-am facut eu rau tie? Impotriva jucatorilor? Ce vina au ei in afara de faptul ca joaca fotbal cu alte echipe? Impotriva conducatorilor? Aici sunt de acord, merg cu tine sa demonstram sa-i dam jos. Dar nu toti suntem conducatori la club. Deci, cine sunt aceia impotriva carora exista acest curent profund?
Exista o ura nejustificata in fotbalul romanesc, care este canalizata complet gresit. Oamenilor le-a fost mult mai usor sa gaseasca un tap ispasitor pentru toate neregulile existente. In istoria clubului Dinamo exista destule pete negre, dar oricare club are asa ceva.
In loc sa ne vedem de fotbal, ajungem sa aratam ce e mai urat in noi, jignind pe ceilalti, totul in numele unui sport de echipa care pune mai presus de orice comunicarea si spiritul de fair play.

tsebi
18th May 2004, 13:07
timisorenii se tot pling ca au fost furati anul trecut! atmosfera meciului a fost creata de declaratiile unora inainte de meci. rezultatul: jucatorii se simteau obligati sa lupte pt. spiritul timisoarei. dar ce treaba aveau ei cu spiritul asta? majoritatea erau veniti cu dobos de la aek. dintr-o data i-a apucat plinsul si si-au jurat razbunare, asa ca sa-i vada publicul ce sufletisti sunt ei. ce a iesit: "fotbalistii" lui poli aek faceau crize pe teren, ca vezi doamne, iar ii fura dinamovistii! toata lumea era preocupata sa injure, si se mai mira ca i-am batut! faceti va rog la fel si simbata!
toti fanii timisoreni uita ca echipa lor joaca de fapt in "c". sa va fie rusine! echipa aia are in palmares participarile in cupele europene, nu poli aek, care e un altoi, adus de dobos impreuna cu o droaie de jucatori( care nici nu au auzit de chinezul sau ripensia). ma apuca risul cind ii vad pe fani cum scandeaza numele unei echipe din grecia(aek). baieti, ochiul la divizia c!
ma lasi....
ce sa zic. echipa noastra e de fapt in c. da..acolo joaca poli timisoara, dar mai... acolo pe stadion e incurajata poli aek timisoara. gandeste-te ca poate stim mai bine decat tine faptul ca poli timisoara e in c. iar faza cu "aek" echipa in grecia e penala. pai ce nu exista dinamo kiev? cand voi strigati numele echipei pe aia din ucraina ii incurajati. ce naiba?? chiar asa de adormit erai cand ai scris. nu zic... exista o diferenta mare de valoare intre echipele poli aek timisoara si dinamo, si probabil ca poli va scoate un egal in cel mai fericit caz (din pacate) dar in rest ai spus doar prostii.

tsebi
18th May 2004, 13:09
De fapt, impotriva cui este acest "curent profund", de zici ca e impotriva noastra? Impotriva suporterilor? Ce ti-am facut eu rau tie? Impotriva jucatorilor? Ce vina au ei in afara de faptul ca joaca fotbal cu alte echipe? Impotriva conducatorilor? Aici sunt de acord, merg cu tine sa demonstram sa-i dam jos. Dar nu toti suntem conducatori la club. Deci, cine sunt aceia impotriva carora exista acest curent profund?
Exista o ura nejustificata in fotbalul romanesc, care este canalizata complet gresit. Oamenilor le-a fost mult mai usor sa gaseasca un tap ispasitor pentru toate neregulile existente. In istoria clubului Dinamo exista destule pete negre, dar oricare club are asa ceva.
In loc sa ne vedem de fotbal, ajungem sa aratam ce e mai urat in noi, jignind pe ceilalti, totul in numele unui sport de echipa care pune mai presus de orice comunicarea si spiritul de fair play.
desi tin cu poli sunt de acord cu tine. hai sa traiesti!!! si la meci sa castige cine o vrea dumnezeu!! noroc!!

tsebi
18th May 2004, 13:14
Eram sigur ca o sa apara o parte din polisti pe aici cu declaratii care mai de care mai hilare. Auzi frate, cica o sa moara cainii. Sau o sa ne desfiinteze AEK sau Dinamo nu are treaba cu fotbalul insa AEK are.

Se vede ca dupa ce AEK a stat capra cu Steaua si Rapid, cu aplauzele de rigoare venite din tribune, acum se mobilizeaza pentru acest meci de parca ar depinde viata lor de el. Sau banii lui jiji.

Dupa ce se milogesc de corsicani sa vina sa ii ajute ca se pare ca ei nu "face" fata singuri vin pe forum si spun ca au cea mai tare echipa si la galerie sunt unici. Pai unici, unici, insa trebuie sa vina Corsicanu sa va fie lider?

Nu pot sa va spun cat de mult ma distrati dragi timisoreni. Un lucru va rog insa: Nu va oprit!
ai uitat un "i" in rest totul e ok. cu steaua nu a stat nimeni capra mai...ai vazut si tu ce a fost. lipsa de experienta a polistilor si determinarea celor de la steaua au dus la rezultatul respectiv. oricum mai ales meciul cu petrolu' la cateva faze mi s-a parut dubios... asa ca uita-te si la voi in ograda inainte de a vorbi.

gicu
18th May 2004, 13:25
De fapt, impotriva cui este acest "curent profund", de zici ca e impotriva noastra? Impotriva suporterilor? Ce ti-am facut eu rau tie? Impotriva jucatorilor? Ce vina au ei in afara de faptul ca joaca fotbal cu alte echipe? Impotriva conducatorilor? Aici sunt de acord, merg cu tine sa demonstram sa-i dam jos. Dar nu toti suntem conducatori la club. Deci, cine sunt aceia impotriva carora exista acest curent profund?
Exista o ura nejustificata in fotbalul romanesc, care este canalizata complet gresit. Oamenilor le-a fost mult mai usor sa gaseasca un tap ispasitor pentru toate neregulile existente. In istoria clubului Dinamo exista destule pete negre, dar oricare club are asa ceva.
In loc sa ne vedem de fotbal, ajungem sa aratam ce e mai urat in noi, jignind pe ceilalti, totul in numele unui sport de echipa care pune mai presus de orice comunicarea si spiritul de fair play.

Asta se numeste fair play, indiferent ca vine din Timisoara, Bucuresti, etc! /hello /hello /hello

SCHNEIDER
18th May 2004, 13:53
Multi sunt subiectivi.E normal ptr ca fiecare tine cu echipa lui.

Dinamovistii zic de Poli ca e sclava stelei.O aberatie mai baieti.Nu ati vazut ce coregrafie a fost pe tot stadionul,nu ati vazut ca am fost loviti in acelasi moment cu eliminare si penalty.Restul asa a fost sa fie:o zi mai proasta a noastra.

Pot sa zic si eu ca voi toti dinamovistii sunteti sclavii lui netoiu si borcea.Va tot amagesc cu "ne antrenam ptr CL" si apoi ce se intampla.Va spun eu nimic.

Oricum sa va fie rusine ptr jignirile aduse martirilor anul trecut la Timisoara.

Cei mai buni sa castige si fac apel la decenta si pe forumuri si pe stadioane.

Zi cu soare,fara soare
Noi la Poli toti venim
Sa vedem meciul cel mare
Vocile sa le unim
.............
Ptr cei ce nu stiu aceasta este prima strofa din imnul lui PLOI.
Hai POLI TIMISOARA! Forza VIOLA!

Red Heat
18th May 2004, 14:16
Dinamo va bate la timisoara mai usor decat cred unii. Eu cred ca vreo 3,4-0 este de ajuns. Hai sa fim obiectivi si sa recunoastem ca in afara de public (care dupa parerea mea e cel mai super din Europa) alte probleme nu vor fi pt noi. Poli e echipa subtirica si in mod normal ar trebui sa batem la scor dupa cum jucam, dupa ce atac avem si dupa ce nucleu unit reprezinta Dinamo.

Forza Dinamo !
Forza Campionii !

Red Heat
18th May 2004, 14:17
Sa va fie rusine timisorenilor pentru ce ati facut cu Rapid...

armand
18th May 2004, 14:19
Eram sigur ca o sa apara o parte din polisti pe aici cu declaratii care mai de care mai hilare. Auzi frate, cica o sa moara cainii. Sau o sa ne desfiinteze AEK sau Dinamo nu are treaba cu fotbalul insa AEK are.

Se vede ca dupa ce AEK a stat capra cu Steaua si Rapid, cu aplauzele de rigoare venite din tribune, acum se mobilizeaza pentru acest meci de parca ar depinde viata lor de el. Sau banii lui jiji.

Dupa ce se milogesc de corsicani sa vina sa ii ajute ca se pare ca ei nu "face" fata singuri vin pe forum si spun ca au cea mai tare echipa si la galerie sunt unici. Pai unici, unici, insa trebuie sa vina Corsicanu sa va fie lider?

Nu pot sa va spun cat de mult ma distrati dragi timisoreni. Un lucru va rog insa: Nu va oprit!

Esti penibil meshtere. Mi-ar place sa va vad pe toti latrand in groapa... dar nu in Stefan ce Mare ... ci in Belu :jerk:

bapsy
18th May 2004, 14:24
Sa va fie rusine timisorenilor pentru ce ati facut cu Rapid...
Si anume ce am facut cu Rapid, de care sa ne fie rushine?

Red Heat
18th May 2004, 14:40
Vrei sa-ti desenez?????

Catalanul
18th May 2004, 15:07
daca poti desenaza

alejandro
18th May 2004, 15:55
Si care-i problema?Ti-e frica de jucatorii pe care Poli i-a pregatit pentru dinamo :D parca ziceai ca-i o echipa subtirica,ca in afara de public n-are nimic si veti bate lejer cu 0:4 :drak: sau poate nu prea esti sigur de nucleu lui dinamo,a?ce zici red heat? :D Sa nu veniti cu cozile intre vine de la hotarul cu Ungaria! :drak:

Saber Rider
18th May 2004, 16:02
Gica a evoluat putin si foarte slab la noi si a mai spus si ceva vorbe urate cand a plecat la Hanovra


Stie toata lumea de ce a plecat Gica Popescu de la Dinamo. Dinamo nu e club de nasul lui Gica, care a jucat ani de-a randul in afara tarii, si care stie unde se face performanta cu adevarat si unde se face fotbal la misto (+ potlogarii la greu, numai in returul asta stie toata lumea ce a fost, cate n-or fi fost si cand era Gica p-acolo! )

bob
18th May 2004, 16:06
pai, potlogarii ati facut voi, incepind cu era valentin ceausescu!

Vadim
18th May 2004, 16:17
Eu as vra 1 pentru un final de campionat tensionat. Nu stiu daca o echipa care e batuta cu 8-1 de la Steaua poate face fata liderului. Dar ramine de vazut, publicul va avea un mare cuvint de spus, ca de obicei si niciodata nu se stie.

cocomic
18th May 2004, 16:29
Sa va fie rusine timisorenilor pentru ce ati facut cu Rapid...

i-auzi?... da voua nu va e rusine pentru ca anul trecut v-ati dus la craiova cu 1/4 din echipa?... ca cica aveati cupa... oricum aveati arbitrii asigurati in meciul cu astra, de ce ati mimat preocuparea?... *******... oricum au avut grija oltenii sa va umileasca, era 3-0 in minutul 30 daca bine tin minte... si s-a terminat 3-1... la noi nu veniti oare cu 1/4 de echipa, sau cu juniorii, sa ne refacem si noi golaveraju?... ca doar sunteti campioni, asa spuneti... :jerk:

si sa lasati impresiile de fair-play pentru acest meci... in tur, cand am fost la bucuresti si timisorenii erau intr-un bar din regie, ati venit vreo 20-30 si in 2 minute n-a mai ramas nici un geam intreg... aruncati cu bucati din borduri... cu sticle... zburau pietrele la 10 cm de capetele noastre... asa ca lasa-ti-ne... multi nu cunosc episoadele de genul... ar trebui sa se stie... si sa nu se mire daca nu veti fi primiti cu pita si sare...

ZECE, ZECE ZECE VA VOM DA... DRAKU, DRAKU DRAKU SA VA IA
**********.. SA NU VA MAI PRINDEM PE AICI
CA AICIA ESTE TIMISOARA.. EMIGRANTILOR DIN TOATA TARA
AICIA E BANATUL.. AICI E TARA NOASTRA.. .*********
p.s. pentru admini: nu, nu merit avertisment pentru postul asta. cand iti zboara o bucata cat un sfert de bordura pe langa cap, care daca te-ar fi nimerit vedeai meciul de la peste 40.000 km altitudine, nu mai poti avea respect pentru astfel de panarame... imi pare rau... probabil cine a urmarit postarile mele pe forum a vazut ca nu aduc jignire gratuite, dar de data aceasta acest meci e mult mai mult decat o religie.

HaoTic
18th May 2004, 16:35
Succes polisti. Indiferent de rezultat sunteti cei mai frumosi! Aratati-le bucurestenilor ce inseamna civilizatie.

armand
18th May 2004, 16:46
:yeah:
daca poti desenaza

cred ca se referea la colorat ... deoarece desenul se invata in clasele I-IV... :ciocan:

gicu
18th May 2004, 16:47
i-auzi?... da voua nu va e rusine pentru ca anul trecut v-ati dus la craiova cu 1/4 din echipa?... ca cica aveati cupa... oricum aveati arbitrii asigurati in meciul cu astra, de ce ati mimat preocuparea?...

Te simti mai bine cocomic daca-ti spun ca multor dinamovisti le-a fost rusine? :) Crede-ma, non-combatul e rusinos oriunde, oricum... :rosu:


la noi nu veniti oare cu 1/4 de echipa, sau cu juniorii, sa ne refacem si noi golaveraju?... ca doar sunteti campioni, asa spuneti... :jerk:
Nope, e mai frumos sa castigam campionatul la voi, atmosfera deosebita :ok:


...si sa lasati impresiile de fair-play pentru acest meci... in tur, cand am fost la bucuresti si timisorenii erau intr-un bar din regie, ati venit vreo 20-30 si in 2 minute n-a mai ramas nici un geam intreg... aruncati cu bucati din borduri... cu sticle... zburau pietrele la 10 cm de capetele noastre... asa ca lasa-ti-ne... multi nu cunosc episoadele de genul... ar trebui sa se stie... si sa nu se mire daca nu veti fi primiti cu pita si sare...

Asta este "rezultatul" civilizatiei din societatea (de consum) romaneasca. Peste tot exista extremisti/teribilisti...dar crede-ma ca majoritatea suporterilor dinamovisti sunt impotriva manifestarilor de genul asta /hello

Saber Rider
18th May 2004, 16:48
pai, potlogarii ati facut voi, incepind cu era valentin ceausescu!

Se pare ca stii perfect scena in care Valentin Ceausescu ii da o servieta diplomat lui Vautraut la Sevilla in vestiarul arbitrilor !

Bravo Tie !! :happy, ca nu multa lume stia de asta !!

Poate ca stii perfect si vizitele repetate pe care le facea Valentin Ceausescu la vestiarele aribitrilor (si al echipelor adverse) la "aproape" toate meciurile pe care Steaua le-a avut pana in cele doua semifinale si inca o finala de CCE, plus super-meciurile cu Dinamo Kiev (deh, era mai usor cu astia, ca sunt colea langa noi), si cu River Plate din Japonia, unde nu l-au lasat niste "gorile" cu ochii mici sa intre la vestiare, si din cauza asta i-a batut River Plate pe Steaua cu 1-0 !!!

Inca o data : Bravo Tie !! :happy La fel, esti printre putinii "cunoscatori" ale adevaratelor fapte din "era Valentin Ceausescu".


P.S.
Poti sa-i intrebi pe Serea si pe Corpodean pentru verificare. Stiu ei perfect ce s-a intamplat la meciurile lui Dinamo cu Craiova si cu Farul.

P.S. II
Of, m-am mirat degeaba. Normal ca Securitatea si Ministerul de Interne stiau tot !! Stiau pana si fotbal, am auzit !!! :happy

alejandro
18th May 2004, 16:49
Coloratul se invata la cresa! :D

bob
18th May 2004, 16:51
nu, o sa-i intreb pe serea si salomir. stii tu de ce!

gicu
18th May 2004, 16:51
iar ai gresit locul tinere, daca ai probleme cu arbitrajul, e un thread special deschis.

Sau te-au delegat cei din conducerea voastra sa mai imprastii "frustrarea prezenta cand adversarul nu se impiedica" :ciocan: Sau poate strangi voturi pt. PNG :jerk:

Saber Rider
18th May 2004, 16:57
nu, o sa-i intreb pe serea si salomir. stii tu de ce!


Pai sa stii ca chiar poti sa-i intrebi pe respectivii domni arbitrii. Dar iti spun eu ca Serea stie mai bine, deja a "jucat" doua meciuri pentru Dinamo in returul asta (o data in Groapa si o data la Galati) !!!

bob
18th May 2004, 17:19
e clar! va credeti buricul pamintului! poate nu ai vazut ca serea si companionii i-au oprit pe cei de la otelul de 3 ori, nefiind offside. cred ca meritam un parlamentar de talia lui gigi filosofu, dupa ce citesc ineptiile astea!

valys
18th May 2004, 17:39
Parca mai acum cateva saptamani Polishti faceau praf mult inaintea meciului cu Steaua ca vor face vor drege ... shi ce au facut ? ... un 1-8 . La fel shi Stelishti saptamana trecuta ca vor face vor dregela Galatzi ... shi ce au facut ??...au pierdut campionatul cu toate ca unis visatori shinca vad Steaua campiona .Sper ca Polishti sa invetze dupa meciu cu Dinamo sa urle dupa caini shi sa nu mai faca atata praf! Vorbim dupa meci !

Saber Rider
18th May 2004, 17:39
e clar! va credeti buricul pamintului! poate nu ai vazut ca serea si companionii i-au oprit pe cei de la otelul de 3 ori, nefiind offside. cred ca meritam un parlamentar de talia lui gigi filosofu, dupa ce citesc ineptiile astea!


E si mai clar daca aduci aminte de offside-urile alea si nu zici nimica despre offside-urile prin care stelistii au fost opriti, tot de 3 ori, la fel de eronat, unul din ele fiind chiar gol perfect valabil.

E si mai clar daca nu zici nimic de faptul ca Radoi a fost accidentat la cap de un galatean si a stat 5 minute pe margine pentru ingrijiri medicale, si nimeni de la Otelul nu a primit nici macar un galben pentru chestia asta, sau chiar rosu pentru ca a fost fara minge !

E si mai clar daca nu zici nimic de cele impotriva Stelei, mult mai importante decat cele impotriva Otelului. Dar asta e, ce sa zica si cei "cu coada" ?!?

valys
18th May 2004, 17:43
Saber te agitzi ca o bere rasuflata :D Gata a fugit campionatul .Otzelul va aratat ca nu degeaba a ajuns in finala cupei . Sa zicetzi mersi ca sa terminat egal shi va lasat sa va chinuitzi cu gandul ca mai avetzi o shansa!

armand
18th May 2004, 17:48
Parca mai acum cateva saptamani Polishti faceau praf mult inaintea meciului cu Steaua ca vor face vor drege ... shi ce au facut ? ... un 1-8 . La fel shi Stelishti saptamana trecuta ca vor face vor dregela Galatzi ... shi ce au facut ??...au pierdut campionatul cu toate ca unis visatori shinca vad Steaua campiona .Sper ca Polishti sa invetze dupa meciu cu Dinamo sa urle dupa caini shi sa nu mai faca atata praf! Vorbim dupa meci !

esti cam incoerent in exprimare prietene. In cele din urma am inteles ce vrei sa spui ...dar ... mai bine nu spuneai pentru ca se incadreaza in categoria "din putul gandirii". :ciocan:

Saber Rider
18th May 2004, 17:49
Saber te agitzi ca o bere rasuflata :D Gata a fugit campionatul .Otzelul va aratat ca nu degeaba a ajuns in finala cupei . Sa zicetzi mersi ca sa terminat egal shi va lasat sa va chinuitzi cu gandul ca mai avetzi o shansa!


Eu zic ca degeaba cam postezi tu pe OnlineSport.ro, tu care citesti numai ultimul mesaj al unui forum, asa ca ... adio, si pe campionatul viitor ! Ca in UEFA oricum nu ajunge Otelul, ca nu o sa treaca de preliminarii !
Iar despre faptul ca Otelul a ajuns in finala Cupei Romaniei, a ajuns acolo doar pentru Dinamo, ca sa faca ei un eventual event ! La fel cum a jucat Otelul si arbitrii pentru Dinamo in meciul cu Steaua, asa va juca si in Cupa Romaniei !

uti2102
18th May 2004, 17:57
Se pare ca unii dinamovishti, in criza de argumente, se intorc in era "Valentin Ceaushescu". :happy Bucuria noastra e ca nici nu trebuie sa ne intoarcem asha de mult in trecut pentru a scoate la iveala "shmenul" dinamovist. Inca o data va zic : nu mai aruncatzi cu rahat la noi in ograda, shtim totzi ca la voi pute cel mai tare! In rest, felicitari pentru primul loc dupa 27 de etape shi pentru celelalte 2 etape in care vetzi fi in frunte. :ok:

bob
18th May 2004, 17:58
E si mai clar daca aduci aminte de offside-urile alea si nu zici nimica despre offside-urile prin care stelistii au fost opriti, tot de 3 ori, la fel de eronat, unul din ele fiind chiar gol perfect valabil.

E si mai clar daca nu zici nimic de faptul ca Radoi a fost accidentat la cap de un galatean si a stat 5 minute pe margine pentru ingrijiri medicale, si nimeni de la Otelul nu a primit nici macar un galben pentru chestia asta, sau chiar rosu pentru ca a fost fara minge !

E si mai clar daca nu zici nimic de cele impotriva Stelei, mult mai importante decat cele impotriva Otelului. Dar asta e, ce sa zica si cei "cu coada" ?!?

cred ca nu ai vazut emisiunile de analiza de dupa meci! incredibil! de unde ai scos 3 offside-uri impotriva stelei? dream on, dream on!

gicu
18th May 2004, 18:06
Se pare ca unii dinamovishti, in criza de argumente, se intorc in era "Valentin Ceaushescu". :happy Bucuria noastra e ca nici nu trebuie sa ne intoarcem asha de mult in trecut pentru a scoate la iveala "shmenul" dinamovist. Inca o data va zic : nu mai aruncatzi cu rahat la noi in ograda, shtim totzi ca la voi pute cel mai tare! In rest, felicitari pentru primul loc dupa 27 de etape shi pentru celelalte 2 etape in care vetzi fi in frunte. :ok:

Bai alpopa, rahatul n-a fost aruncat de nimeni, el exista si acolo la voi. Ca-ti place tie sa crezi ca-i mai mult/mirositor in alta ograda asta-i alta treaba. In rest, multumim pt. "felicitarile partiale"...tine-ne pumnii cu Poli :p

Saber Rider
18th May 2004, 18:12
cred ca nu ai vazut emisiunile de analiza de dupa meci! incredibil! de unde ai scos 3 offside-uri impotriva stelei? dream on, dream on!

Normal ca aburii de bere te-au impiedicat sa vezi caseta tehnica de la sfarsitul meciului, tu fiind deja preocupat cu alegerea halbei de sarbatorire a campioanei la cumparat arbitrii, dar asta e numai si numai vina ta !
Numai Neaga a fost fluierat de 3 ori in offside, dar numai o data a fost corect, la primul gol anulat. Dar deh, ce sa-i faci, ca tot Ros-Albul sau Alb-Rosul, berea-i nu-i mai cinstita decat niste arbitrii cu coditza !!
Iar emisiunile de analiza de dupa meci s-au luat toate dupa ce a declarat MM Stoica, si nici nu au vrut sa comenteze cu adevarat toate problemele de arbitraj ale acelui meci, cand au vazut pozitia lui MM.
Oricum imi ramane in memorie ceea ce a zis Netoiu la Procesul Etapei, ca nu mai sunt 15-20 de generali in Consiliul de Administratie al lui Dinamo, ci doar "vreo 2-3" acolo, ca nu se stie cand au nevoie de ei (vezi meciurile cu Craiova si cu Farul) (si mai ma miram de ce a fost jignit Piturca cand a zis acelasi lucru dar cu alte cuvinte!). Plus de remarca lui Calinescu, la vorbele lui Buduru ca Dinamo ar trebui sa-i faca o statuie lui Netoiu militianul pentru cate a facut pentru Dinamo : da, o statuie cu o geanta in mana !!! :happy Bravo Calinescu !!

valys
18th May 2004, 18:22
Iar despre faptul ca Otelul a ajuns in finala Cupei Romaniei, a ajuns acolo doar pentru Dinamo, !

ha ha ha de aia Dinamo na mai cashtigat la Galati de 7 ani :))))

ieppy
18th May 2004, 19:17
bai, baieti, va rog eu mult de tot, nu il mai provocati pe Saber Rider ca iar incepe sa ne spuna des pre cele 3, acum sunt 3 maine 5, offsideuri, 5 rosii si 14 11m care nu au fost acordate in meciulde la Galati. Daca vreti sa ii raspundeti nu ii mai puneti intrebari si nici nu incercati sa ii explicati ceva ca atunci o sa mai scrie odata despre cele 3 offsiduri...bla...bla. Singurul lucru care ii puteti spune dupa parerea mea este: Sa iti fie de bine! sau Sa cresti mare!

Parerea mea!

iulian
18th May 2004, 19:21
Ia zi ieppy cum e chestia cu bani promisi Otelului pentru mec iul impotriva Stelei ?

ieppy
18th May 2004, 19:33
ce sa iti spun iuliane decat nimeni de la Dinamo nu a dat bani. Nu stiu cum sa iti explic dar si daca ar da, nu vad unde exact ar fi problema din moment ce toti adversarii lui Dinamo joaca pe banii lui Jiji. Asa ca incearca altceva.

iulian
18th May 2004, 19:43
Problema este ca cica au promis 35.000 de euroi si dupa meci au dat decit 25.000 :drak:
Vezi?? nici macar la promisiuni nu sunteti seriosi :D

Alt Dan
18th May 2004, 21:19
Pentru toti suporterii stelisti care nu mai pot de grija noastra, cu dragoste:

"Duminică noapte, după înfrîngerea de la Galaţi, MM Stoica era o fantomă prin care vedeai peisajul dezamăgirii de pe fundal. A recunoscut că remiza, devastatoare pentru ai săi, a fost corectă. A admis că golul anulat Stelei în ultimele minute s-a înscris din ofsaid. Nu s-a legat de cuvinte precum "fază la limită", "credit atacantului" şi alte expresii de prostit lumea... ...Steaua a uitat să cîştige. Dar măcar învaţă cum se pierde cu fruntea sus. E un început." - Tolontan, GS 18 Mai

BBC a publicat pe pagina de Internet un material cu performante impresionante in diferite sporturi, fara sa omita seria de 104 meciuri fara infringere realizata de echipa de fotbal Steaua Bucuresti, de la inceputul sezonului 1986/1987 pina in septembrie 1989. BBC nu uita sa precizeze: “Performantele si rezultatele sint intr-un fel discreditate de faptul ca Steaua apartinea dictatorului Nicolae Ceausescu”.

“Steliştii trebuie să continue să se roage, să ridice biserici, pentru că altceva n-au de făcut, sînt nevoiţi să aştepte greşeala noastră, dar deocamdată noi sîntem pe primul loc. Ei tot timpul trebuie să apară cu fel şi fel de declaraţii atît înainte, cît şi după fiecare meci al nostru” - Ioan Andone

"În ultimii ani, sîntem prea puternici, şi nu sînt echipe care să se ridice la valoarea noastră în momentul de faţă. E de apreciat Steaua că a avut tăria să ţină ritmul cu noi. Dinamo are cel mai bun atac din ţară, pe care şi l-ar dori orice echipă. Prin jocul nostru am demonstrat încă de la început că vom fi campioni. Dinamo trebuie însă să-i mulţumească lui Rădoi, datorită căruia Dinamo a cîştigat cu Steaua şi care a contribuit şi la egalul Rapidului, în Ghencea. Dinamo e pe primul loc şi datorită lui Rădoi... Îi vom opri şi domnului Rădoi un tricou de campion ca răsplată pentru evoluţia sa din meciurile cu Rapid, Dinamo şi Oţelul" - Cristi Borcea

FcPoliFan
18th May 2004, 21:38
Forza Poli si cu speranta inainte :)

leveu
18th May 2004, 21:57
Sper sa fie un albitraj corect si atunci victoria este a noastra.
FORTZA VIOLA!!!!

Saber Rider
18th May 2004, 22:33
bai, baieti, va rog eu mult de tot, nu il mai provocati pe Saber Rider ca iar incepe sa ne spuna des pre cele 3, acum sunt 3 maine 5, offsideuri, 5 rosii si 14 11m care nu au fost acordate in meciulde la Galati. Daca vreti sa ii raspundeti nu ii mai puneti intrebari si nici nu incercati sa ii explicati ceva ca atunci o sa mai scrie odata despre cele 3 offsiduri...bla...bla. Singurul lucru care ii puteti spune dupa parerea mea este: Sa iti fie de bine! sau Sa cresti mare!

Parerea mea!


Ieppy, si restul celor cu coada, mai bine v-ati scoate ochelarii aia de cal care va impiedica sa fiti obiectivi.
Eu nu am negat niciodata offside-urile eronate la Otelul, chiar am postat frumos cu negru ce a fost ok in arbitrajul respectivului meci, si cu rosu ce a fost negativ. Dar bineinteles ca ti-ai bagat tu coada, si a fost negru de la inceput la sfarsit, ca sa para totul ok. Dar numai ca realitatea a fost alta.
Problema e ca toti cu codite au spus NUMAI de greselile de arbitraj impotriva Otelului, dar nimeni dintre patrupezi n-a spus un cuvant despre greselile impotriva Stelei, de parca ele n-ar fi existat. Asta numai obiectivitate nu se numeste, Ieppy !!
Sa stii totusi ca pe TVR International s-a dat meciul, asa ca puteai sa te convingi singur, nu numai sa comentezi pe nevazute. Sau poate ai vazut meciul, doar ca ai vazut numai Dinamo pe teren, in rosu-alb. A jucat Otelul, nu Dinamo, ok ?!? Nu ca ar fi prea mare diferenta, dar asta scria pe grafica TVR1.

Alt Dan
18th May 2004, 23:23
"Este foarte putin un singur titlu in Ghencea in patru ani de zile, dar, daca sunt echipe mai bune, nu avem ce face" - Piturca

gicu
18th May 2004, 23:34
Alt Dan, ce declara Piturca (sau oricare altu' de la Steaua) n-are nici o legatura cu meciul Poli Aek - Dinamo :)

Vezi ca Piturca are un thread special pe Intern :D

luke
18th May 2004, 23:55
aloo, stelistii si dinamovistii, eu zic sa nu va mai certati care din ekipe a fost mai murdara inainte de revolutie, ca sunt cam in aceeasi oala. diferenta este ca dupa revolutie dinamo a continuat (kiar daca nu asa barbar, dar oricum vizibil) iar steaua, daca a miscat ceva, a fost mai discreta.
anyway, la TIMISOARA, doar pt. meciul de anu trecut, si tot meritati cele mai "calde" urari!

Alt Dan
19th May 2004, 00:01
stiu, dar se pare ca prietenii stelisti isi pierd vremea mai mult pe thread-urile noastre si voiam sa-i ajut sa nu piarda contactul cu "noutatile in materie"...
totodata, nu prea are rost sa ne "incontram" cu suporterii timisoreni... o sa vorbim cu ei dupa meciul de sambata...

ps. vesti bune de la amicii din ghencea: pitzi nu demisioneaza!!!

uti2102
19th May 2004, 00:04
vesti bune de la amicii din ghencea: pitzi nu demisioneaza!!!

Tre' sa fii tembel sa demisionezi atat timp cat mai ai reale shanse.

Alt Dan
19th May 2004, 00:15
alpopa, voi cand va treziti ("reale shanse")?
la locul 2, doar... de fapt, asta il aveti asigurat...

Alt Dan
19th May 2004, 00:28
vad ca si pitzi si jucatorii inca spera... fac si antrenamente la sperat? in grup, singuri, cu schimb de locuri, 4-4-2 sau 3-5-2?

partea nasoala (pentru voi) e ca o sa fie SI MAI ..."dureros sa vezi ca adversarul tau nu se incurca pe nicaieri"...

trotica
19th May 2004, 00:38
Băi, fanii dinamo cei care tot îi daţi într-una cu "adevarata Poli, cea care n-a fost învinsă niciodată.. celebra... faimoasa... e acum în C"... Unde e adevărata DINAMO cea din anii '80, cea care zburda prin cupele europene şi toţi ne mândream cu ea?!? Aia e adevărata DINAMO, nu dinamo cea de azi... Să vă fie ruşine şi vouă! ;)

Vă întrebaţi de unde aversiunea TM-ului faţă de dinamo: să vă spun eu de ce şi de unde. Aversiunea nu e faţă de jucători, ci faţă de CLUB! Nu jucătorii lui dinamo ne-au retrogradat în 97, nu jucătorii lui DINAMO ne-au retrogradat în '80, ci conducătorii CLUBULUI dinamo, persoane înfluente în MI şi acum, dar mai ales atunci. Ştiţi cum discutau CLUBURILE dinamo (MI) şi steaua (MApN) atunci, cu jucătorii buni de la echipele micuţe?!? Îi chemau la armată. Şi-n armată, era obligatoriu să joci la clubul armei de care aparţineai... Crezi că altfel se proceda cu arbitrii?!? De ce dinamo a fost mai favorizată de arbitri decât steaua?!? Pt. că arbitrul se întâlnea mai des cu miliţianul şi cu miliţia economică decât cu cineva din MApN... Capisci?!?
Să vă explic şi aversiunea TM faţă de "câini". Mulţi, mulţi fani dinamovişti au provocat scandaluri şi au vandalizat în oraş cu ocazia meciurilor. La meciurile lui Poli în tribune sunt şi copii, şi femei. E clar că nimeni nu te agrează cînd începi să urli UE, MM, MÎC, SVF, cînd rupi scaune, spargi sticle şi baţi femeile care vând flori la intrarea stadionului... Capisci?!?

În sfârşit, bateţi apa-n piuă cu Poli Steaua 1-8. Credeţi că echipa, Panduru, n-au învăţat nimic din meciul ăla?!? M-aş bucura ca jucătorii dinamovişti să se culce pe-o ureche şi să ia meciul uşor... Aşa se-ntâmplă întotdeauna când aerul de la-nălţime ţi-ajunge în piept - e mai rarefiat şi ameţeşti. Dacă mă îngrijorează cineva la dinamo, acela e Andone, care e un tip profi... Ah, bine-nţeles, şi "influenţa" clubului...

Hai Poli! Hai Panduru! Forza Viola!!!

Sergio
19th May 2004, 00:56
Tre' sa fii tembel sa demisionezi atat timp cat mai ai reale shanse.
Din asta rezulta ca daca va rata titlul, va demisiona...Asa sa fie oare? :hmm:

viole(n)t
19th May 2004, 00:59
Referindu-ma strict la disputa din teren, cred ca "ai mei" pot scoate un rezultat bun daca anihileaza trioul petre-niculescu-danciulescu. Faza de atac ar trebui sa o construim pe extreme... Ma nelinishteshte ushoara accidentare a lui balace.

opel
19th May 2004, 02:17
Draga BOB. Tu chiar esti bolnav? Eu chiar te astept la stadion in peluza sud jos la gard unde stam noi cei din Sinnicolau sa iti arat ce pot banatzenii. Nu uita: 1987. Ultima etapa Poli Dinamo 2-1. Steaua a iesit campioana. Cei care au fost la meci spun ca Varga a dat gol "din parcarea spitalului judetean". Nu uita! PS. Voi bucurestenii acuma mai stateati la coada la unt fara Timisoara. Dinamo are in 10 etape spectatori cat Poli intr-una. VOI SUNTETI CAINI PANA LA VANZARE! Vi-l doresc primar din nou pe Basescu sa mai aibe timp sa va castreze si pe voi. Cand Timisoara lua campionate la rand in Stefan cel Mare era o groapa mare. Noi existam de un secol voi sunteti o clona comunista.

marcello
19th May 2004, 04:21
Clona comunista cu aere de liga campionilor HAHAHAHAHAHA...,

samor03
19th May 2004, 06:26
incep prin a raspunde suporterilor polisti care vor incepe cu macelarit si eutanasiere. Va recomand sincer sa va apucati de macelarit si sa lasati fotbaulu in seama alora care se pricep. Va multumesc!


Sa vedem daca blatul cu rapid a fost de ajuns pentru jucatorii lui Poli. Acum ca sunt odihniti si motivati de dorinta lor, a conducatorilor si a publicului de a o face pe Steaua campiona, ar trebuii sa se transforme in Barcelona. Din pacate nu au cum pentru ca spre disperarea lor si celor din loje si tribune nu au valoarea necesara ca sa bata pe Dinamo. Cand o echipa ia bataie acasa cu 8-1 si vrea sa emita pretentii la o victorie impotriva echipei de pe locul unu nu iti ramane decat sa razi. Poate insa ajutorul corsicanilor si poate niste dineros de la jiji o sa impinga echipa spre victoria mult dorita. Insa cand valoare nu e nimic nu e.

In orice caz ramane atitudinea de sclavi a celor din conducerea echipei atitudine care face Timisoara de rusine insa atitudine care, ciudat, ii face mandri pe majoritatea timisorenilor.
te inseli amarnic .si voi aveti echipa de doi lei. :ok:

samor03
19th May 2004, 06:29
timisorenii se tot pling ca au fost furati anul trecut! atmosfera meciului a fost creata de declaratiile unora inainte de meci. rezultatul: jucatorii se simteau obligati sa lupte pt. spiritul timisoarei. dar ce treaba aveau ei cu spiritul asta? majoritatea erau veniti cu dobos de la aek. dintr-o data i-a apucat plinsul si si-au jurat razbunare, asa ca sa-i vada publicul ce sufletisti sunt ei. ce a iesit: "fotbalistii" lui poli aek faceau crize pe teren, ca vezi doamne, iar ii fura dinamovistii! toata lumea era preocupata sa injure, si se mai mira ca i-am batut! faceti va rog la fel si simbata!
toti fanii timisoreni uita ca echipa lor joaca de fapt in "c". sa va fie rusine! echipa aia are in palmares participarile in cupele europene, nu poli aek, care e un altoi, adus de dobos impreuna cu o droaie de jucatori( care nici nu au auzit de chinezul sau ripensia). ma apuca risul cind ii vad pe fani cum scandeaza numele unei echipe din grecia(aek). baieti, ochiul la divizia c!
dormi in continuare baiete.esti jalnic.esti cumva invidios.

samor03
19th May 2004, 06:31
Tu ar trebuii sa speri sa nu mai luati opt ca iar o sa cantati ca fraierii cand castiga alta echipa cu un scor de maidan.
tu esti un fraier.noi suntem civilizati.intra in grota si mai stai cativa ani. :ok:

samor03
19th May 2004, 06:35
Hai Dinamo!
Sunte Ti Camiponii 2004 .
Aek Timisoara -dinamo 1-8
trebuia sa mai dormi cativa ani baiete.dute la culcare. :ok:

bapsy
19th May 2004, 09:51
Vrei sa-ti desenez?????
daca asta ar fi singurul mod in care ai fi in stare sa-mi explici, da, chiar te rog.

iulian
19th May 2004, 10:03
"Este foarte putin un singur titlu in Ghencea in patru ani de zile, dar, daca sunt echipe mai bune, nu avem ce face" - Piturca
De unde scoti traitear neamu "citate" deastea ??? sau ti-a declarat in particular tie ?

gophren
19th May 2004, 10:23
Draga BOB. Tu chiar esti bolnav? Eu chiar te astept la stadion in peluza sud jos la gard unde stam noi cei din Sinnicolau sa iti arat ce pot banatzenii. Nu uita: 1987. Ultima etapa Poli Dinamo 2-1. Steaua a iesit campioana. Cei care au fost la meci spun ca Varga a dat gol "din parcarea spitalului judetean". Nu uita! PS. Voi bucurestenii acuma mai stateati la coada la unt fara Timisoara. Dinamo are in 10 etape spectatori cat Poli intr-una. VOI SUNTETI CAINI PANA LA VANZARE! Vi-l doresc primar din nou pe Basescu sa mai aibe timp sa va castreze si pe voi. Cand Timisoara lua campionate la rand in Stefan cel Mare era o groapa mare. Noi existam de un secol voi sunteti o clona comunista.

Draga opel,
Daca tot incerci sa vii cu argumente CLARE pentru a-ti demonstra spusele, ar fi bine sa nu mai INVENTEZI sau sa iei drept bun orice auzi la voi in galerie. In sezonul 1987-1988, cand ati batut pe Dinamo si ati retrogradat, meciul nu a fost in ultima etapa! Te rog sa verifici pe acest site, poate nu stiu eu sa citesc bine numerele :P
http://www.rsssf.com/tablesr/roem88.html
Si mai spune-mi o chestie, daca atunci Dinamo a dat ordin sa retrogradati, cum de ati reusit, dupa acel meci, sa bateti Flacara Moreni, FC Olt, Rapid si sa faceti egal cu Sportul Studentesc? Cel putin 3 din aceste echipe se zice ca erau sprijinite de oameni din conducerea tarii. Cum a dat Dinamo ordin, dar a uitat sa comande sa pierdeti acele meciuri?

RstInPc
19th May 2004, 10:24
Mai iuliane, tu chiar nu te uiti la stirile sportive la TV, nu citesti ziarele ? Ia cauta putin. Si ca sa nu pierzi prea mult timp, arunca un ochi AICI (http://www.ziarulcn.com/index.php?pid=article&aid=3831) sau daca nu esti multumit citeste si PROSPORT (http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=6066) .

Crezi ca ajunge ?

Hai DINAMO !!!! Campionatul asta tre' sa fie al nostru. Inca doua victorii cel putin si il avem asigurat, ca la anul, avand in vedere vanzarea iminenta a echipei, nu cred ca mai pupam decat cel mult un loc pe podium.

iulian
19th May 2004, 11:41
ai dreptate....mea culpa...acum am citit ...bou e asta

vladONE
19th May 2004, 12:24
Dragilor, oricat de mult mi-as dori, nu cred ca STEAUA mai are sanse la titlu.
Anul trecut s-a spus (si intr-o masura cam asa a si fost) ca s-a tras pentru Steaua sa castige titlul! Anul acesta, se trage pentru Dinamo...Ce sa facem, asta e viata. Curentii astia "de aer" se tot schimba de la an la an...ceea ce dovedeste cat de "corect" e fotbalul nostru....

Pe undeva poate nu e rau sa mai castige si cainii. Oricum Stelei ar trebui sa ii convina mai mult sa participe in Cupa UEFA - asa putem privi relaxati cum se face Dinamo de ras inca din primul tur cu cine stie ce "pescari"... :)

Dar, cum speranta moare de regula ultima nu spun decat FORZA POLI si cu Dumnezeu inainte!

ieppy
19th May 2004, 12:29
Ce chestie! Acum locusorul 2 "e bune", nu? Sa recapitulam. Radoi: Steaua are 90% sanse la titlu(la inceputul campionatului), Piti: Steaua are cel mai valoros lot si bla, bla, bla. Acum ca nu ati reustit sa iesiti pe 1 o dati inapoi si spuneti ca locul 2 e bun. Normal ca e bun... pentru Steaua. Ar trebuii sa va obisnuiti cu e´l ca nu prea va vad castigand vreun titlu in viiotrul apropiat.

Red Heat
19th May 2004, 13:26
i-auzi?... da voua nu va e rusine pentru ca anul trecut v-ati dus la craiova cu 1/4 din echipa?... ca cica aveati cupa... oricum aveati arbitrii asigurati in meciul cu astra, de ce ati mimat preocuparea?... *******... oricum au avut grija oltenii sa va umileasca, era 3-0 in minutul 30 daca bine tin minte... si s-a terminat 3-1... la noi nu veniti oare cu 1/4 de echipa, sau cu juniorii, sa ne refacem si noi golaveraju?... ca doar sunteti campioni, asa spuneti... :jerk:

si sa lasati impresiile de fair-play pentru acest meci... in tur, cand am fost la bucuresti si timisorenii erau intr-un bar din regie, ati venit vreo 20-30 si in 2 minute n-a mai ramas nici un geam intreg... aruncati cu bucati din borduri... cu sticle... zburau pietrele la 10 cm de capetele noastre... asa ca lasa-ti-ne... multi nu cunosc episoadele de genul... ar trebui sa se stie... si sa nu se mire daca nu veti fi primiti cu pita si sare...

ZECE, ZECE ZECE VA VOM DA... DRAKU, DRAKU DRAKU SA VA IA
**********.. SA NU VA MAI PRINDEM PE AICI
CA AICIA ESTE TIMISOARA.. EMIGRANTILOR DIN TOATA TARA
AICIA E BANATUL.. AICI E TARA NOASTRA.. .*********
p.s. pentru admini: nu, nu merit avertisment pentru postul asta. cand iti zboara o bucata cat un sfert de bordura pe langa cap, care daca te-ar fi nimerit vedeai meciul de la peste 40.000 km altitudine, nu mai poti avea respect pentru astfel de panarame... imi pare rau... probabil cine a urmarit postarile mele pe forum a vazut ca nu aduc jignire gratuite, dar de data aceasta acest meci e mult mai mult decat o religie.

Auzi mai baiete masoara-ti cuvintele in primul rand. In al doi-lea pentru 20-30 de insi nu poti sa-i categorisesti pe toti suporterii lui Dinamo. Chestia cu draku sa va ia, asa cum o spui, e adresata tuturor dinamovistilor si nu pot sa tolerez asta. Daca pe tine atat te duce capul sau esti mai nesimtit din fire este problema ta, insa nu-i baga pe toti in aceeasi oala. Emigranti din toata tara??? Auzi la tine ce iti permiti !! Ce smecheri sunteti unii dintre voi !!! Ai grija la limbaj !!!
Poate banatul e vreo regiune autonoma si eu nu am auzit....

Red Heat
19th May 2004, 13:29
P.S. Noi la Craiova am mers cu juniorii (cum vom face probabil si la Piatra Neamt in ultime etapa) pentru ca spre deosebire de altii avem si alte competitii in care jucam, nu ca voi. Va odihniti trei sferturi din echipa numai sa aveti efectivul complet la meciul cu Dinamo. Asta nu imi spune decat ca va e frica de noi... Si bine faceti ..

alejandro
19th May 2004, 13:32
Ce chestie! Acum locusorul 2 "e bune", nu? Sa recapitulam. Radoi: Steaua are 90% sanse la titlu(la inceputul campionatului), Piti: Steaua are cel mai valoros lot si bla, bla, bla. Acum ca nu ati reustit sa iesiti pe 1 o dati inapoi si spuneti ca locul 2 e bun. Normal ca e bun... pentru Steaua. Ar trebuii sa va obisnuiti cu e´l ca nu prea va vad castigand vreun titlu in viiotrul apropiat.
Ce chestie!Sa recapitulam.Au iesit maidanezii din groapa?Erati la un pas de faliment,luati bataie la un scor de hochei in fata Stelei,iar acum sunteti cei mai tari din parcare cand parcarea e goala!Toti erau siguri ca Steaua va castiga bazandu-se pe joc,de unde aveau sa stie ca dinamo va da la fiecare partida un gol in prelungiri,iar atunci cand nu vor reusi acest lucru arbitrul le va da un penalty,a?! :drak: Zici ca jucati in forta tot meciul pana la final?Am sa va vad in CL!Tot veti marca atatea goluri in prelungiri?Si nici la penalty-uri nu va asteptati! :drak:

ieppy
19th May 2004, 13:36
alejandro, nu obisnuiesc sa raspund la comentarii venite din frustrari si complexe. Asa ca maidanezul asta iti reaminteste ca ati pierdut cu echipa aia la faliment care a luat bataie la scor de hochei(care e ala? arpop si 2-1 e scor de hochei). Asa ca sa iti fie de bine!

theinsider75
19th May 2004, 13:41
Daca nu ar exista manevre de culise am fi avut de la Revolutie si cel putin o campioana din provincie, asa cum s-a petrecut in tarile ex-comuniste mai civilizate.
Uita-te si tu pe acest site si vezi ca in editia cu nr. 73. 1990-91 campioana a fost Universitatea Craiova.

theinsider75
19th May 2004, 13:46
:D Eu sper la un meci spectaculos. Cu Steaua a fost un accident si sper sa nu se repete. Ba din contra.

P.S. Daca nu sustineam echipa la scorul de 8-0 acum auzeam ca suntem ultrashi de 2 lei si ca nu suntem tot timpul alaturi de echipa. :D Mai sa fie, nicium nu-i bine. :headbang:
Ce accident? A fost blat curat, pe fata, fara perdea si fara rusine.

theinsider75
19th May 2004, 13:51
Poli TREBUIE SI POATE Sa Le Scoata Fotbalul Din Cap La Toti Cei Care Scriu Mesaje
Impotriva Ei Si A Timisorenilor

LUPTA POLI!!!!!!!!!!!!!

LUPTA POLI!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello /hello

Nu scrie nimeni mesaje impotriva echipei POLI cea adevarata ci impotriva unei adunaturi de jucaturi din Bragadiru intitulati Poli AEK. Ma mir ca voua, care va intitulati "polisti" nu va e rusine! In loc sa facti totul pentru ca adevarata POLI sa revina in A voi ati adoptat o echipa fara palmares, traditie sau glorie care mai face si blaturi rusinoase (Poli AEK - Steaua 1-8, Rapid - Poli AEK 2-0). RUSINE SA VA FIE!!! :rosu:

alejandro
19th May 2004, 14:06
Blat pentru 1:8?!Cand o echipa face blat,admite sa se si umileasca in fata intregii natiuni?dac' zici tu ca a fost blat putea sa fie 1;0,2:0,3:1,dar nu 8:1!Revino-ti aici nu-i vorba de blat,poate te referi la penalty-urile obtinute gratis de dinamo?! :drak:

bog_tom
19th May 2004, 14:13
legat de mesajul de aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=82588&postcount=40) iata un articol aparut astazi:

Timisoara a intrat in fierbere pentru meciul cu Dinamo. Un oras intreg va incerca in aceste zile sa faca lobby in favoarea galeriei Commando Viola, pentru ca aceasta sa isi poata face spectacolul obisnuit, cu fumigene, torte si artificii, la meciul cu Dinamo.
Suporterii alb-violeti au fost informati de Jandarmerie ca nu vor fi lasati sa intre pe stadion cu nimic ce ar putea scoate fum sau foc. Astfel, inexplicabil, cea mai frumoasa galerie din Romania este pusa in postura de a nu fi lasata sa isi faca spectacolul obisnuit, cel cu care s-a facut remarcata in toata tara. Dupa primul meci din retur, cu Apulum Alba Iulia, jandarmii au interzis intrarea pe stadion cu fumigene. „Cu acele fumigene faceau cele mai frumoase spectacole de pe stadioanele din Romania. Nu inteleg de ce se incearca ingradirea lor. Nu cunosc nici o reglementare care sa interzica ce fac ei, iar pe de alta parte, nu prea inteleg pe cine deranjeaza. Stiu ca Timisoara supara la multe capitole, dar, in loc sa se ia ca model manifestarile galeriei si sa se implementeze in fotbalul romanesc, acestea sint interzise. Dar acum vine Dinamo, echipa Ministerului de Interne, asa ca nu trebuie lasati sa se manifeste liber. Am discutat pe aceasta tema si cu primarul Gheorghe Ciuhandu si am ajuns la concluzia ca atit clubul, cit si Prefectura si Consiliul Judetean ar trebui sa faca lobby pentru ei. Ce se intimpla in tribune la Poli e altceva decit fotbal. E un mod de viata, in care tinerii, dintre care foarte multi studenti, se manifesta decent. Tot ce se intimpla acolo e in spiritul orasului. Ei nu au batut pe nimeni, nu injura, nu vandalizeaza si, cu toate astea, sint conditionati si provocati. M-am plictisit sa tot vad ca Timisoara deranjeaza, numai pentru ca e altfel decit restul tarii”, ne-a spus viceprimarul Adrian Orza. Acesta sugereaza suporterilor sa contacteze o firma de pirotehnie, sa semneze un contract cu aceasta, dupa care Primaria va aproba focurile de artificii. „Sintem institutia care da aprobarile pentru orice fel de artificii. Nu ne poate opri nimeni. Dar eu ma intreb, unde au fost jandarmii de Revelion, cind Piata Victoriei a fost transformata intr-un veritabil Kosovo?”, a incheiat Orza. Suporterii alb-violeti, prin vocea liderului Marius Baboiu, ramin sceptici: „Degeaba ne ingropam in hirtii si aprobari, ni s-a spus ca nu vom fi lasati sa ne facem show-ul. S-a discutat la nivel inalt si au spus ca este ordin de la Bucuresti. Nu se aprinde nimic pe stadion”. Contactat de noi, Marin Ursa, comandantul Jandarmeriei, ne-a declarat: „Avem dispozitie de la Bucuresti. E prevazut si in documentele trimise de Federatia Romana de Fotbal, dar si in Legea 160/161, care spune ca sint interzise focurile de artificii pe stadioane. Daca galeria face un contract cu o firma de pirotehnie, trebuie discutat cu clubul”. Ramine de vazut in zilele urmatoare ce se va intimpla. Pina atunci, Commando Viola se pregateste de „razboi”.

(c) Evenimentul Zilei Online 19 Mai 2004

bapsy
19th May 2004, 14:22
Nu scrie nimeni mesaje impotriva echipei POLI cea adevarata ci impotriva unei adunaturi de jucaturi din Bragadiru intitulati Poli AEK.

de la anul se va numi "Politehnica Timisoara", daca nu esti informat. si daca se va chema asa imi spui tu ca nu vei mai scrie mesaje impotriva lui POLI? lasa-ma sa nu te cred.

bapsy
19th May 2004, 14:27
P.S. Noi la Craiova am mers cu juniorii (cum vom face probabil si la Piatra Neamt in ultime etapa) pentru ca spre deosebire de altii avem si alte competitii in care jucam, nu ca voi. Va odihniti trei sferturi din echipa numai sa aveti efectivul complet la meciul cu Dinamo. Asta nu imi spune decat ca va e frica de noi... Si bine faceti ..
pana acuma toata lumea ne sarea in cap ca ar fi o dovada de "neprofesionalism" ca nu tratam meciurile in mod egal, nu conteaza cauzele. uite ca tu recunosti ca nici voi nu tratati meciurile in mod egal. dar de ce la voi conteaza cauzele?

iulian
19th May 2004, 14:28
Ce accident? A fost blat curat, pe fata, fara perdea si fara rusine.
Ia bea tu un pahar cu apa rece sa te racoresti ca sa incins neuronul ala de il ai ...daca la Timisoara a fost blat ..la voi cu Arges ce a fost ???

gophren
19th May 2004, 14:28
Am si eu o intrebare pentru polisti: La meciurile de acasa din divizia C ale echipei Poli Timisoara tot 30 - 40 de mii de oameni sunt? Eu zic ca cine merge la acele meciuri se poate considera suporter adevarat al echipei Poli Tim, pentru ca iubeste echipa si la bine, dar si la greu.

bapsy
19th May 2004, 14:37
Am si eu o intrebare pentru polisti: La meciurile de acasa din divizia C ale echipei Poli Timisoara tot 30 - 40 de mii de oameni sunt? Eu zic ca cine merge la acele meciuri se poate considera suporter adevarat al echipei Poli Tim, pentru ca iubeste echipa si la bine, dar si la greu.
nu inteleg de ce o tot dati cu divizia C. v-am explicat ca de la anul se va chema POLI Timisoara, fara AEK, echipa din divizia A. oricum veti cauta alt nod in papura si la anul, va veti lega de alte chestii ... pentru ca prea au fost laudati suporterii din Timisoara si va e cam ciuda, asa-i? simitim cu totii ca suntem un ghimpe si noi si Craiova. vezi Doamne "provincia" este deasupra capitalei, nu e posibil asa ceva...

gophren
19th May 2004, 14:44
nu inteleg de ce o tot dati cu divizia C. v-am explicat ca de la anul se va chema POLI Timisoara, fara AEK, echipa din divizia A. oricum veti cauta alt nod in papura si la anul, va veti lega de alte chestii ... pentru ca prea au fost laudati suporterii din Timisoara si va e cam ciuda, asa-i? simitim cu totii ca suntem un ghimpe si noi si Craiova. vezi Doamne "provincia" este deasupra capitalei, nu e posibil asa ceva...

Mi se pare o absurditate ce spui. Daca, sa zicem, s-ar desfiinta echipa Steaua, iar Dinamo ar fi redenumita in Steaua, toti stelistii de acum vor trece sa sustina echipa noua, doar pt ca se cheama la fel cu cea veche si pt ca e din Bucuresti? Suporterii din Timisoara sunt demni de lauda atunci cand isi sustin echipa cu fair play, asa cum o fac de cele mai multe ori, si nu recurg la injurii catre adversari, cum fac majoritatea galeriilor din tara, inclusiv la Dinamo uneori. Nu uita, nu suntem toti dusmani aici, suntem niste impatimiti de fotbal pur si simplu.

uti2102
19th May 2004, 15:00
De unde scoti traitear neamu "citate" deastea ??? sau ti-a declarat in particular tie ?

Chiar a declarat. :ciocan:
Vezi pe thread-ul cu Pitzi.

uti2102
19th May 2004, 15:02
locul 2 e bun. Normal ca e bun... pentru Steaua. Ar trebuii sa va obisnuiti cu e´l ca nu prea va vad castigand vreun titlu in viiotrul apropiat.

Haha! Shi mai zici ca nu-tzi da Borcea lectzii! :rosu:

uti2102
19th May 2004, 15:04
alejandro, nu obisnuiesc sa raspund la comentarii venite din frustrari si complexe. Asa ca maidanezul asta iti reaminteste ca ati pierdut cu echipa aia la faliment care a luat bataie la scor de hochei(care e ala? arpop si 2-1 e scor de hochei). Asa ca sa iti fie de bine!

IDEM! Atzi uitat batutele pe care vi le-am tras in ultimii ani?! :happy

bapsy
19th May 2004, 15:10
Mi se pare o absurditate ce spui. Daca, sa zicem, s-ar desfiinta echipa Steaua, iar Dinamo ar fi redenumita in Steaua, toti stelistii de acum vor trece sa sustina echipa noua, doar pt ca se cheama la fel cu cea veche si pt ca e din Bucuresti? Suporterii din Timisoara sunt demni de lauda atunci cand isi sustin echipa cu fair play, asa cum o fac de cele mai multe ori, si nu recurg la injurii catre adversari, cum fac majoritatea galeriilor din tara, inclusiv la Dinamo uneori. Nu uita, nu suntem toti dusmani aici, suntem niste impatimiti de fotbal pur si simplu.
toata lumea ne sare in cap din cauza numelui. noi pe echipa asta am "adoptat-o", se cheama POLI, chiar daca mai are in coada alte nume. noi strigam pt poli, pt "alb-violetii" care joaca pe stadionul Dan Paltinisan. practic este POLI cea cu care tineam si pana acum, numai ca s-au schimbat oamenii care compun clubul si a ramas o singura problema, cea cu numele. aceasta se va rezolva in curand.
daca Steaua s-ar redenumi Dinamo si invers ar insemna ca defapt oamenii lui Dinamo au trecut la Steaua si oamenii lui Steaua au trecut la Dinamo. stelistii tin cu clubul Steaua, nu cu oamenii care-l compun, nu?

Stiu, "nu suntem toti dusmani aici", tocmai de aia nu inteleg de ce se iau toti de noi ca tinem cu aceasta echipa si ca pt noi ea este "POLI" cea adevarata. De ce va tot legati de noi pe subiectul "AEK" si nu ne lasati sa fim "niste impatimiti de fotbal pur si simplu"?

gophren
19th May 2004, 15:13
Pentru ca voi ati sarit la gatul dinamovistilor intai. Nu ma refer la acest topic neaparat, dar cam la ultimele 3-4 meciuri ale lui dinamo se gasea macar un polist sa spuna pe topicul meciului respectiv ce asteapta pe dinamo la timisoara si alea alea.

leveu
19th May 2004, 15:13
Eu va spun o vorba bucuresteni mei nu o mai tot dati la intors cu poli aek sau cum vreti voi sa ziceti,oricum echipa este a Timisoarei si noi o respectam si sustinem atat timp cat poarta numele de Timisoara.La Timisoara fotbalul se iubeste enorm si o stiti si voi.Dau un exemplu Romania a jucat cu Germania la voi si cati spectatori au fost?dar anul trecut prin februarie Romania a jucat la Timisoara meciul tot amical cu Croatia si au fost peste 40 000 de spectatori.
Mai aveti de invatat mult si dupaia mai discutam. :ok:

gophren
19th May 2004, 15:19
faza cu spectatorii de la meciurile nationalei s-a discutat si tot rasdiscutat. Este clar ca in Capitala microbistii sufera de un fenomen de saturatie. Nationala a jucat prea mult timp aici, sunt prea multe echipe de club, suporterii evita sa se duca de teama sa nu dea "rivalii" peste ei sa ii "macine" :drak:
In provincie, nu s-a jucat mai deloc si este normal sa vina multa lume. Spuneti voi, care si cand a fost PENULTIMUL meci al nationalei la timisoara? Oricum, nimeni nu contesta faptul ca acolo sunt oameni care iubesc patimas fotbalul. Cat despre faza cu invatatul... Cu toti trebuie sa invatam, si mai ales sa invatam cum sa scapam de complexul de superioritate.

ieppy
19th May 2004, 15:27
alpopa, iar tu presupun ca iti iei optimisml de la jiji si credinta de la Piti. Hai valea ca ma enerveaza mesajele de 2 cuvinte.

Ce batute si cate a dat Steaua lui Dinamo in ultimii 4 ani?

theinsider75
19th May 2004, 15:35
de la anul se va numi "Politehnica Timisoara", daca nu esti informat. si daca se va chema asa imi spui tu ca nu vei mai scrie mesaje impotriva lui POLI? lasa-ma sa nu te cred.
Se va numi "Politehnica Timisoara" DACA O SA VREA Zambon si ca vrea Dobos, ceea ce eu nu prea cred. Si oricum eu ti-am spus ca nu am nimic cu POLI Timisoara ci din contra eu as vrea sa vad cat mai multe echipe din Ardeal in A. Am sperat ca si anul acesta se va salva si Oradea. Ca o paranteza eu sunt din Alba, asa poate intelegi de ce mi-as dori acest lucru. Hai Ardealul.

theinsider75
19th May 2004, 15:42
Eu va spun o vorba bucuresteni mei nu o mai tot dati la intors cu poli aek sau cum vreti voi sa ziceti,oricum echipa este a Timisoarei si noi o respectam si sustinem atat timp cat poarta numele de Timisoara.La Timisoara fotbalul se iubeste enorm si o stiti si voi.Dau un exemplu Romania a jucat cu Germania la voi si cati spectatori au fost?dar anul trecut prin februarie Romania a jucat la Timisoara meciul tot amical cu Croatia si au fost peste 40 000 de spectatori.
Mai aveti de invatat mult si dupaia mai discutam. :ok:
Eu nu sunt bucurestean, dar consider o aiureala ce spui tu. Nu erati la fel de entuziasti de UMT desi ea reprezenta orasul Timisoara in A. Acum pt ca Dobos a avut inspiratia sa mute echipa la Timisoara si sa adauge numelui de AEK si denumirea Poli gata, sunteti toti mandri ca va reprezinta pe voi polistii si orasul. I-a mai ganditi-va.

bapsy
19th May 2004, 15:46
Se va numi "Politehnica Timisoara" DACA O SA VREA Zambon si ca vrea Dobos, ceea ce eu nu prea cred. Si oricum eu ti-am spus ca nu am nimic cu POLI Timisoara ci din contra eu as vrea sa vad cat mai multe echipe din Ardeal in A. Am sperat ca si anul acesta se va salva si Oradea. Ca o paranteza eu sunt din Alba, asa poate intelegi de ce mi-as dori acest lucru. Hai Ardealul.
Timisoara este in Banat, nu in Ardeal. Dar si eu sper sa fie cat mai multe echipe din Ardeal, ca doara am sange de ardelean in mine :ok:
Pai tocmai ai zis citez "Nu scrie nimeni mesaje impotriva echipei POLI cea adevarata ci impotriva unei adunaturi de jucaturi din Bragadiru intitulati Poli AEK". Deci ai ceva cu Poli, cu Poli AEK Timisoara.
Eu respect Apulum Alba Iulia si mi-as dori sa respecti si tu Politehnica AEK Timisoara. Atat.

Catalanul
19th May 2004, 15:47
nu eram entuziasti de UMT pentru ca stiam ce fotbal practica si pentru ca stiam ca nu putea face fata diviziei A

gophren
19th May 2004, 15:50
nu eram entuziasti de UMT pentru ca stiam ce fotbal practica si pentru ca stiam ca nu putea face fata diviziei A

A si pentru ca stiati ca nu poate face fata diviziei A, v-ati spus ca e bine sa lasati echipa asta la greu... da, poate ca avem de invatat ceva despre suporteri.

bapsy
19th May 2004, 15:51
Pentru ca voi ati sarit la gatul dinamovistilor intai. Nu ma refer la acest topic neaparat, dar cam la ultimele 3-4 meciuri ale lui dinamo se gasea macar un polist sa spuna pe topicul meciului respectiv ce asteapta pe dinamo la timisoara si alea alea.
Deci ne-ai atacat numai pentru ca te-ai simtit tu atacat, nu pentru ca ai crede in ce-ai scris?
Nici o problema, te inteleg, ca am mai scris si eu la nervi chestii de care imi pare rau, macar sa recunosti.

cuzmy
19th May 2004, 15:55
...catzei din toate tzarile unitiva! ...e un apel tare drag voua, stiti voi din ce vremuri! ...acum sunteti pe cai mari, insa de duminica o sa va tremure urat de tot coditza ca nu o sa mai luati campionatul! Tot aberati ca Poli e o echipa subtire. Poate e asa, insa sa nu uitam ca voi v-ati incurcat pe la bacau, o echipa intradevar puternica, iar Poli e pe locul 5.
De ce are timisoara ciuda pe voi, va spun eu:
1. nu suportam comunistii, iar echipa voastra a fost infintata de comunisti
2. sunteti cea mai blatista echipa din fotbalul mondial
3. sunteti bucuresteni
...10055. aveti in conducere doar bufoni


...mai vreti?

Red Heat
19th May 2004, 15:56
pana acuma toata lumea ne sarea in cap ca ar fi o dovada de "neprofesionalism" ca nu tratam meciurile in mod egal, nu conteaza cauzele. uite ca tu recunosti ca nici voi nu tratati meciurile in mod egal. dar de ce la voi conteaza cauzele?

Daca aveati un obiectiv de indeplinit eu (si cred ca si ceilalti) nu as fi zis nimic. Mi se pare normal sa-ti vezi interesul. Insa daca la voi obiectivul se numeste meciul cu Dinamo..... ce sa mai zic....

gophren
19th May 2004, 16:09
Deci ne-ai atacat numai pentru ca te-ai simtit tu atacat, nu pentru ca ai crede in ce-ai scris?
Nici o problema, te inteleg, ca am mai scris si eu la nervi chestii de care imi pare rau, macar sa recunosti.

Nu cred ca am atacat pe cineva, am scris doar ce simt eu in legatura cu subiectul care se dezbatea. Recunosc, nu cred ca as fi intervenit in discutie daca nu m-as fi simtit deranjat de continutul unor mesaje. Gasesc ca se depaseste limita bunului simt uneori pe aici si pentru asta imi pare rau, caci asa nu facem decat sa aratam lumii care citeste calitatea materialului uman din care suntem croiti. Cred in tot ceea ce am scris, doar ca nu fac un crez din a demonstra celorlalti ca se insala sau ca eu (noi) sunt(em) superior(i). Cand e vorba de fotbal, incerc sa las nervii deoparte, fotbalul e pentru cei din tribuna un joc, nu o meserie, iar la un joc te duci sa te distrezi si sa te simti bine.
Revenind la meci, sper ca Petrica, Barcauan, Danciu si Alexa sa nu fie obositi dupa meciul de marti, caci ei vor duce greul. Sper ca Buia sa isi termine benzina in marcajul lui Alexa. Sper ca baietii sa isi pastreze calmul in primele 15 - 20 de minute, cand cred ca va fi un vacarm pe stadion. Si mai sper sa nu se lase cu eliminari, justificate sau nu, ca in meciul de pomina.

bapsy
19th May 2004, 16:32
Recunosc, nu cred ca as fi intervenit in discutie daca nu m-as fi simtit deranjat de continutul unor mesaje. Gasesc ca se depaseste limita bunului simt uneori pe aici si pentru asta imi pare rau, caci asa nu facem decat sa aratam lumii care citeste calitatea materialului uman din care suntem croiti.
Sunt de acord cu tine, si eu consider ca s-a ajuns la jigniri si rautati exagerate de ambele parti. Era de asteptat, mai ales dupa ce s-a intamplat sezonul trecut la Timisoara (si pe teren, si in afara terenului), dar asta nu este o scuza. Deja ma simt ca intr-o emisiune "ciao darwin", in care fiecare spune ceva rautacios numai sa se afle in treaba si sa dea satisfactie spectatorilor. Adevarul este ca are succes, nu vezi ca si eu si tu ne-am implicat deja prea mult in discutiile astea?
Oricum de-abia astept meciul si sigur dupa aia se vor incinge discutiile si mai mult...

uti2102
19th May 2004, 16:56
Hai valea

Vezi ca "valea" aia e de fapt prapastie! Shi nu va grabitzi ca n-atzi ajuns inca la ea! Abia in etapa 30 o sa o pipaitzi cu dosurile! Se cheama LOCUL 2!
Totushi, in cazul in care campionatul se acorda pentru cei mai lipsitzi de respect atunci trebuie sa ne recunoashtem invinshi. MERITATZI un astfel de titlu de la primul pana la ultimul dinamovist.

gophren
19th May 2004, 17:23
Totushi, in cazul in care campionatul se acorda pentru cei mai lipsitzi de respect atunci trebuie sa ne recunoashtem invinshi. MERITATZI un astfel de titlu de la primul pana la ultimul dinamovist.
Si voi ati iesi campioni daca s-ar da titlu la numar de jigniri aduse adversarilor, sau la numar de prostii... pardon, filozofii... si la cate si mai cate... ce rost isi au astfel de posturi? Ce legatura este cu meciul Poli-Dinamo? De ce nu iti spui parerea despre meci mai bine? Ai fi fost mai apreciat si mai amuzant daca ziceai ceva de duelul Batranu - Danciulescu, de exemplu. Mi se pare ca in unul din campionate, Batranu era la Dinamo si Danciulescu era la Steaua si parca atunci a dat Danciu goluri destule.

Alt Dan
19th May 2004, 18:16
alpopa, dupa declaratii voi erati campioni deja dupa primele meciuri de pregatire dinaintea inceperii campionatului (asta chiar doi ani la rand)... dupa fapte, mereu va gasiti in ""valea" aia care e de fapt prapastie" si pe care "o sa (continuati) sa o pipaitzi cu dosurile! Se cheama LOCUL 2!" si a fost al vostru, cu succes, in ultimii doi ani (cand totusi ati progreasat evident fata de campionatul 2001-2002)...
pentru suporterii timisoreni, v-ati intrebat ce va face dobos daca capata mai multi bani pentru echipa din alta parte (alt oras)?

bapsy
19th May 2004, 18:21
pentru suporterii timisoreni, v-ati intrebat ce va face dobos daca capata mai multi bani pentru echipa din alta parte (alt oras)?
nu inteleg de unde ti-a venit ideea asta. ce alt oras sa-i ofere mai multi bani si de ce? lui toni ii este f. bine aici si va ramane inca multi ani. Nu reusea nici unde altundeva sa ajunga cu aceasta echipa asa sus cum a ajuns la Timisoara.

ady_azzuro
19th May 2004, 18:33
Cred ca va bate Poli cu 3-2, dar sunt putine sanse...

Catalanul
19th May 2004, 19:11
asa este ady... vom bate cu 3-2 si sper sa ne ajute si pe noi arbitrul macar o data sa vada si catzeii cum este!!!

apparte
19th May 2004, 20:58
Pai daca o sa le elimine si lor 4 jucatori.... :evil: :ok:

alt.core
19th May 2004, 22:02
http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/POLI-ciinii.jpg

uti2102
19th May 2004, 22:52
Belea Grobari! Sa le gauritzi plasa! :evil:

bapsy
20th May 2004, 00:36
Pentru ca voi ati sarit la gatul dinamovistilor intai. Nu ma refer la acest topic neaparat, dar cam la ultimele 3-4 meciuri ale lui dinamo se gasea macar un polist sa spuna pe topicul meciului respectiv ce asteapta pe dinamo la timisoara si alea alea.
Nu stiu cine a sarit la gatul cui intai, dar citeste cateva din articolele de pe situl dinamovistilor: de exemplu
http://www.dinamo-online.net/ev_central/fullnews.php?id=418
Si acolo nu scrie "Poli" sau "Poli AEK", scrie "Timisoara"...

bapsy
20th May 2004, 01:01
... si sa cititi si comentariile ... incredibil

viole(n)t
20th May 2004, 01:03
Intrucat o serie de forumishti binevoitori s-au aratat interesatzi de Poli Timishoara / Poli AEK, imi permit sa le completez firavele cunoshtintze cu un scurt istoric a evenimentelor care au dus la actuala stare a lucrurilor:

Dupa cum se shtie Politehnica Timishoara s-a infiintzat in anul 1921 la initziativa unui grup de dascali din Institutul Politehnic (printre aceshtia shi reputatul matematician Traian Lalescu). De-a lungul timpului echipa s-a mai numit Shtiintza, CSU Poli shi chiar Ripensia (o scurta perioada de timp la inceputul anilor 70).

In toamna anului 1990, sectzia de fotbal se desprinde de club, luand fiintza FC Poli Timisoara. In scurt timp clubul mama, Politehnica Timisoara, inceteaza sa mai existe (moment f. important!)

In sezonul 1996-1997, Poli retrogradeaza (chiar daca a invins Dinamo cu 3-0, ca sa scriu shi eu la subiect)... Urmeaza un an in care clubul a fost gestionat de Mircea Pascu, dupa care gruparea este preluata de Eugen Seracin.

Intre timp in 1998, Institutul Politehnic reinfiintzeaza Shtiintza Timishoara, care devine mai apoi CSU Politehnica. Echipa de fotbal promovat in divizia C in 2000-2001.

La Poli, in primavara lui 2000 este adus Claudio Zambon. FC Poli & Zambon rateaza sezonul 00/01 dupa care Zambon lasa echipa in paragina in sezonul 01/02. Mai mult, italianul shi-a luat jucatorii shi nici nu a platit datoriile clubului, drept urmare Poli este penalizata incheind campionatul cu sold negativ.

Aici vine partea interesanta, FC Poli se desfiintzeaza in vara anului 2002!!! Juniorii ramashi sunt preluatzi de Constantin Andrei (un bisnitzar) care, pentru a scapa de datorii, infiintzeaza FCPoli2002.

Tot in vara lui 2002, AEK Bucureshti promoveaza in A. Dobos muta echipa la Timisoara, fuzionand cu CSU Politehnica (echipa Institului Politehnic)! Echipa preia culorile alb-violet shi stadionul Dan Paltinishan, dar nu shi palmaresul lui FC Poli (care pe atunci nu exista). Suporterii au adoptat rapid noua grupare cu radacini in vechea, adevarata shi prima Politehnica Timisoara.

Dupa un an, aceasta curva numita zambon, face o hartie la federatzie shi preia palmaresul shi numele lui FC Poli. Cum in Timishoara nu mai avea loc, ishi face o echipa la Dragashani pe care o boteaza Poli Timishoara (absurda situatzie de altfel - nu te potzi numi Poli Timisoara si sa evoluezi in dragasani - cine draq a putut permite asha ceva). In viziunea mea, Zambon a cumparat actele de identitate ale unui mort , pe care le-a folosit pentru a da identitate unei anonime trupe din Dragashani...

Cam asta ar fi... Nu contest ca exista un dram de compromis in trecerea simpatiei de la Poli (repet, club care nu mai exista la acel moment) la Poli AEK. Acum vorbesc din propria experientza: inlocuirea a fost brusca, imediat ce Poli a intrat pe teren am simtzit fiorul care-l simtzeam pentru vechea Poli.

Cand vad indemnurile unora de aici de a merge sa sustzin echipa din div C ma pufneshte rasul: echipa aia nu mai e Poli Timisoara, e Poli Dragashani, sau cel mult "Poli Timishoara Dragashani"... cu palmaresul defunctei FC Poli Timishoara .

trotica
20th May 2004, 01:27
Viole(n)t-ule, îmi doresc sincer ca cele explicate de tine să ne scutească de alte interpelări pe teme "vechea Poli"-"noua Poli", "Poli Timişoara"-"Poli Drăgăşani"-"Poli AEK"... Tare mi-e teamă, însă, că strici orzul pe unele gâşte sau, mai bine zis... Dar nu mai zic ;)

Hai Poli! Hai Panduru! Forza Viola!!!

Sergio
20th May 2004, 01:29
Luciane, nu le mai explica atata ca n-ai cui. Trebuia sa-si dea singuri seama pana acum de toate astea. Dar cum ramane cu pasiunea ta pt...UTA? :drak:

trotica
20th May 2004, 01:38
situl dinamovistilor
http://www.dinamo-online.net/ev_central/fullnews.php?id=418

Ce rahat... :rosu: Ieri sau alaltăieri m-am uitat pe site-ul CVUCS, să văd ce spun de bilete. Au o rubricuţă de msg-uri mici chiar pe frontpage; vreo două erau de la "suporteri" dinamovişti; citat aproximativ dintr-unul "o să venim la Timişoara şi-o să vă omorâm pe toţi". Mişto. Şi se mai întreabă unii de ce sunt atât de "iubiţi" la Timişoara...

Hai Poli! Hai Panduru! Forza Viola!!!

gicu
20th May 2004, 01:54
In sezonul 1996-1997, Poli retrogradeaza (chiar daca a invins Dinamo cu 3-0, ca sa scriu shi eu la subiect)...

Ca sa vezi ca nu-i suficienta o victorie cu Dinamo :D

deep purple
20th May 2004, 01:58
Daca aveati un obiectiv de indeplinit eu (si cred ca si ceilalti) nu as fi zis nimic. Mi se pare normal sa-ti vezi interesul. Insa daca la voi obiectivul se numeste meciul cu Dinamo..... ce sa mai zic....


Citat Borcea "Mai important pentru noi e sa batem Steaua decat sa castigam campionatul" ... ce sa mai zic?

gicu
20th May 2004, 02:06
deep purple, se referea la familia lui probabil. N-are dreptul sa generalizeze :)

Florentin
20th May 2004, 02:20
Bapsy, stiu ca ma repet, dar este o jignire adusa celor care posteaza aici sa faci public un URL care reprezinta starea de putrefactie a drojdiei umane in cea mai pura forma. Cei care scriu si comenteaza pe acel site nu se califica ca suporteri ci in cel mai bun caz ca exemple ale intorcerii umanului catre forma primara de animal.
Dar la ce te poti astepta cind un conducator de club scandeaza impreuna cu asa-zisii suporteri lozinci cu topic de la periferia limbii la adresa competitorului. Asta este valoarea morala a clubului, ca rezultat direct al valorii celor ce conduc si celor ce suporta. Atentie: nu fac comentariul la adresa acelor suporteri care fac diferenta si inteleg ca asemenea manifestari nu fac cinste unui club care are pretentii europene (chiar daca rezultatele nu prea justifica aceste pretentii).

viole(n)t
20th May 2004, 02:59
Luciane, nu le mai explica atata ca n-ai cui. Trebuia sa-si dea singuri seama pana acum de toate astea. Dar cum ramane cu pasiunea ta pt...UTA? :drak:

:) stai sergio, ca mai e mult de la simpatie pana la pasiune...

cam cat e de la antipatie la... dinamo.

marcello
20th May 2004, 04:58
...catzei din toate tzarile unitiva! ...e un apel tare drag voua, stiti voi din ce vremuri! ...acum sunteti pe cai mari, insa de duminica o sa va tremure urat de tot coditza ca nu o sa mai luati campionatul! Tot aberati ca Poli e o echipa subtire. Poate e asa, insa sa nu uitam ca voi v-ati incurcat pe la bacau, o echipa intradevar puternica, iar Poli e pe locul 5.
De ce are timisoara ciuda pe voi, va spun eu:
1. nu suportam comunistii, iar echipa voastra a fost infintata de comunisti
2. sunteti cea mai blatista echipa din fotbalul mondial
3. sunteti bucuresteni
...10055. aveti in conducere doar bufoni


...mai vreti?





aici ai pus punctul pe "I", acesta e adevarul adevarat pe care
o tara intreaga il considera corect, mai putin dinamovistii

marcello
20th May 2004, 05:07
faza cu spectatorii de la meciurile nationalei s-a discutat si tot rasdiscutat. Este clar ca in Capitala microbistii sufera de un fenomen de saturatie. Nationala a jucat prea mult timp aici, sunt prea multe echipe de club, suporterii evita sa se duca de teama sa nu dea "rivalii" peste ei sa ii "macine" :drak:
In provincie, nu s-a jucat mai deloc si este normal sa vina multa lume. Spuneti voi, care si cand a fost PENULTIMUL meci al nationalei la timisoara? Oricum, nimeni nu contesta faptul ca acolo sunt oameni care iubesc patimas fotbalul. Cat despre faza cu invatatul... Cu toti trebuie sa invatam, si mai ales sa invatam cum sa scapam de complexul de superioritate.






dupa logica ta, nationala chiar ar putea sa joace cu stadionul gol in Bucuresti pentru motivele pe care le-ai enumerat, ca n-ar fi nici o problema

marcello
20th May 2004, 05:11
alpopa, dupa declaratii voi erati campioni deja dupa primele meciuri de pregatire dinaintea inceperii campionatului (asta chiar doi ani la rand)... dupa fapte, mereu va gasiti in ""valea" aia care e de fapt prapastie" si pe care "o sa (continuati) sa o pipaitzi cu dosurile! Se cheama LOCUL 2!" si a fost al vostru, cu succes, in ultimii doi ani (cand totusi ati progreasat evident fata de campionatul 2001-2002)...
pentru suporterii timisoreni, v-ati intrebat ce va face dobos daca capata mai multi bani pentru echipa din alta parte (alt oras)?


pentru convorbiri dinamo-steaua va rog la alta masa...

marcello
20th May 2004, 05:16
Nu scrie nimeni mesaje impotriva echipei POLI cea adevarata ci impotriva unei adunaturi de jucaturi din Bragadiru intitulati Poli AEK. Ma mir ca voua, care va intitulati "polisti" nu va e rusine! In loc sa facti totul pentru ca adevarata POLI sa revina in A voi ati adoptat o echipa fara palmares, traditie sau glorie care mai face si blaturi rusinoase (Poli AEK - Steaua 1-8, Rapid - Poli AEK 2-0). RUSINE SA VA FIE!!! :rosu:



RUSINE SA VA FIE VOUA CARE CISTIGATI NUMAI CU ARBITRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IN CUPELE EUROPENE SINTETI DE CACAO

DD-Viola
20th May 2004, 08:19
...pana una , alta , Dinamo va juca la Timisoara...un oras care nu va uita nicicand ce inseamna acest simbol al ticalosiilor ...dar cu siguranta , nici "cainii" ( cei batrani sau cei care deabea fac ochi ) nu vor uita ce inseamna sa joci in fata unui public care are destule polite la adresa acestui club ...cererea de bilete a fost de peste 60.000 , ceea ce demonstreaza dorinta de-a vedea o echipa in teren care sa ne reprezinte si sa joace asa cum nu a facut-o poate niciodata pana acum...Vrem VICTORIE !, ...asta in primul rand pentru noi , poate in acest fel vom mai trece cu vederea gustul amar al unor meciuri prestate...apoi aceasta victorie a lui Poli Aek cu siguranta o va impiedica pe Dinamo ( sper decisiv ) sa castige campionatul . Daca jucatorii lui Poli vor dorii la fel de mult ca si suporterii , sa castige , nu poate fi alt rezultat...chiar daca ar veni Burloiu din nou...de aceasta data "cateii" vor pleca cu "coada-ntre picioare" ( asa cum le sta bine )... Inca ceva ! ( vorba galeriei ) ......sa nu va mai prindem pe aici !
POLI ! , POLI ! , POLI !...Uuu , ...Aaa , VIOLA !
PS. Dupa cum am inteles , nu vor fi artificii sau altele care produc scantei sau fum , insa sant convins ca "focul" din sufletul oricarui polist , nu va fi stins niciodata ! TIMISOARA DA-LE GOL , DA-LE GOL !

theinsider75
20th May 2004, 09:35
RUSINE SA VA FIE VOUA CARE CISTIGATI NUMAI CU ARBITRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IN CUPELE EUROPENE SINTETI DE CACAO
Vad ca ai inteles gresit. EU NU SUNT dinamovist! Daca ai crezut asta ma jignesti. Si ca sa intelegi uita-te la semnatura. :rosu:

iulian
20th May 2004, 09:39
Suporterii timisoreni numara minutele pana la meciul cu Dinamo, poate cel mai important dintre toate, ca semnificatie, in aceasta editie de campionat. Banatenii nu se gandesc la Steaua. Nu le pasa daca echipa din Ghencea va lua sau nu campionatul. Ei se culca si se trezesc cu amintirea ca Dinamo, in trecut echipa Militiei, a retrogradat de doua ori Politehnica. Alin Boldura, unul dintre liderii lui Commando Viola, promite ca atmosfera de pe stadion va depasi orice imaginatie, apreciind ca la arena "Dan Paltinisanu" vor veni, in seara meciului, mai mult de 50.000 de microbisti. "Va fi ceva infernal! Vom face in asa fel incat sa li se taie rasuflarea si picioarele dinamovistilor. Degeaba spun ei ca nu joaca spectatorii. Vom castiga si la Timisoara se va relansa campionatul", a pronosticat banateanul. Conducatorii galeriei lui Poli AEK ii asigura pe suporterii bucurestenilor ca pot veni fara teama la Timisoara: "Sa nu se inteleaga gresit! Noi nu avem nimic cu suporterii si nici cu cine joaca, in prezent, la Dinamo. Noi uram ceea ce reprezinta Dinamo, simbolul opresiunii comuniste, al santajului si amenintarii".

/hello /hello /hello /hello /hello /hello

iulian
20th May 2004, 10:06
O victorie a oaspetilor la Timisoara ar netezi practic drumul lui Dinamo catre titlul de campioana, fiind foarte greu de crezut ca trupa lui Andone ar mai putea pierde avantajul de 4 puncte in ultimele doua etape. Constienti ca „Poli“ AEK este ultima echipa care ii mai poate incurca pe „caini“, rivalii de la Steaua a hotarat sa-i stimuleze pe jucatorii banateni cu 50.000 de euro. La aceasta suma se vor mai adauga inca 100.000 de euro, bani proveniti de la un om de afaceri din Constanta, proprietar de benzinarii si suporter al Stelei, si de la patronul unui cazino din Timisoara. Banii vor intra in buzunarul timisorenilor, chiar si in cazul unui rezultat de egalitate.

Cosmin ELG
20th May 2004, 11:54
Pt. Bob junior:

In tot nenorocitul ala de Bucuresti, nu reusiti sa gasiti suficienti suporteri Dinamo pt a umple miniatura aia de stadion ce aveti voi acolo in Stefan cel Mare? Unde va sunt suporterii? Unde va e iubirea fata de favoritii vostrii?

Utilizator
20th May 2004, 12:10
Interesante stimulente banesti se ofera dinspre Steaua. In ziare scrie numai ca Gigi va da 100 000 dolores timisorenilor numai daca va lua Steaua titlul, altfel nimic…Pare mai realist ce spune Iulian…Chestia cu omul de afaceri din Constanta-suporter stelist ce da un pogon de bani mi se pare cu ata alba, cel mai probabil banii acoperiti astfel vor veni tot de la Gigi. Daca respectivul era asa de infocat suporter si cu asemenea potenta financiara venea sponsor la Steaua langa Gigel. Oricum amuzanta in acest context interventia lui Ilie Nastase de acum cateva zile in care ameninta cu para la UEFA ca Dinamo stimuleaza adversarii Stelei…

Pe masura ce se aduna bani si suporteri cu sete de razbunare ma linistesc din ce in ce mai mult. Cred ca Dinamo va castiga lejer, presiunea asupra lui Poli este mult prea mare pentru potentialul echipei si depaseste cu mult miza reala a meciului.
Poli va bate pe Dinamo dupa ce va castiga si impotriva Stelei pentru ca asta va demonstra ca echipa are intr-adevar valoare. Si ca o impresie personala: ura n-a oferit prea multe victorii nimanui. Sa castige cel mai bun ( sper sa fie Dinamo :) ), sa fie un meci frumos si un spectacol aidoma in tribune, asa cum ne-a obisnuit Timisoara sa faca.

cuzmy
20th May 2004, 12:24
Tot o dati in lambada ca se ofera o caruta de bani! ...chiar e asa de greu la voi la mitici sa intelegeti ca poli joaca contra cainilor(militienilor) si gratis! Cand evoluezi in tricoul lui Poli trebuie sa ai un singur gand, ca joci pentru suporteri. Iar cum pentru suporteri cel mai mare dusman e dinamo, atunci lucrurile devin clare, in meciul cu potaile trebuie sa moara pe teren!

Sergio
20th May 2004, 12:25
Si va mai intrebati pt ce trage Poli in meciul asta? Pai atatia bani nu castiga 10 ani de-acum incolo... :drak:
cuzmy are perfecta dreptate, dar nici banii nu sunt de neglijat. :rolleyes:

iulian
20th May 2004, 12:34
Interesante stimulente banesti se ofera dinspre Steaua. In ziare scrie numai ca Gigi va da 100 000 dolores timisorenilor numai daca va lua Steaua titlul, altfel nimic…Pare mai realist ce spune Iulian…Chestia cu omul de afaceri din Constanta-suporter stelist ce da un pogon de bani mi se pare cu ata alba, cel mai probabil banii acoperiti astfel vor veni tot de la Gigi.
Nu cred ca Gigi avea vreo jena sa spuna ca da bani in caz de victorie pentru ca daca o sa cercetezi...o sa constati ca niciodata nu sa ascuns cind a vrut sa premieze o echipa... (deci chestia cu bani veniti tot de la el prin intermediul aluia de la C-ta nu prea sta in picioare )...spre deosebire de alti...

vasile314tzurka
20th May 2004, 12:38
ma indoiesc puternic ca poli are vreo sansa, desi asta sper. dupa cum merg lucrurile insa, mai e mult pina departe si doar o evolutie iesita din comun de o parte sau alta mai poate schimba soarta meciului. 90% cred ca bate dinamo. asta e

ladima
20th May 2004, 13:01
Pt. Bob junior:

In tot nenorocitul ala de Bucuresti, nu reusiti sa gasiti suficienti suporteri Dinamo pt a umple miniatura aia de stadion ce aveti voi acolo in Stefan cel Mare? Unde va sunt suporterii? Unde va e iubirea fata de favoritii vostrii?

Dar voi la adevarata Poli, aia din divizia C sau D, cati va duceti. Veniti toti gramada la echipa BUCURESTEANA (AEK Bucuresti+Rocar) si va dati mari suporteri. Nu ati fost in stare sa va sustineti o echipa in Divizia A. Poate retrogadati iar la anul si va trimitem alta echipa din Buc. sa joace pe Paltiniseanu: un Inter(gaz), un Juventus? Va alegeti. :evil:

ladima
20th May 2004, 13:11
Noi uram ceea ce reprezinta Dinamo, simbolul opresiunii comuniste, al santajului si amenintarii".

Parca asta era Steaua si cu tot ce a insemnat acest fenomen pana in '89. Inteleg sa fii scris acest post un oltean sau un timisorean, dar din partea unui stelist...e de-a dreptul ironic. STEAUA=CEAUSESCU. :rosu: :rosu: :rosu: :mda:

Utilizator
20th May 2004, 13:30
Tot o dati in lambada ca se ofera o caruta de bani! ...chiar e asa de greu la voi la mitici sa intelegeti ca poli joaca contra cainilor(militienilor) si gratis! Cand evoluezi in tricoul lui Poli trebuie sa ai un singur gand, ca joci pentru suporteri. Iar cum pentru suporteri cel mai mare dusman e dinamo, atunci lucrurile devin clare, in meciul cu potaile trebuie sa moara pe teren!

Poate voi suporterii ati juca gratis, jucatorii fii convins ca joaca pe bani si se bucura la orice supliment. Sunt cativa care au jucat chiar la Dinamo (dupa cum antrenorii au fost pe la Steaua) si nu cred ca au fost maltratati in acea perioada ca sa urasca total si sa joace pentru asta.

Apropo de semnatura ta (nu esti singurul care a facut aceasta afirmatie): crezi ca e o dovada de civilizatie “100% anti-Bucuresti”? Adica ce ai face concret? Ai ara cu plugul orasul? Impusti toti locuitorii? Banatenii asezati pe aici scapa numai cu suturi in fund pentru ca au tradat zona natala si au devenit “mitici”?
Daca te referi la fotbal, in momentul de fata se poate stopa dominatia echipelor bucurestene foarte simplu: oamenii cu bani din zona investesc si fac o echipa mai buna. Din cate stiu sunt ceva bogatasi prin Timisoara (parca fratii Cristescu sunt de acolo). De ce n-o fac? De ce a fost nevoie de Zambon, de Dobos care sa vina cu echipa tocmai din orasul pe care il urasti plenar? E o intrebare la care n-am gasit raspuns inca. La fel cu fratii Micula la Oradea; fac televiziune nationala dar nu pot investi in echipa locala…Sau Mihailestii la Craiova…Si altii odata cu ei. Nu e Dinamo de vina pentru ca ei nu vor sa vina la echipa.
Pana cand se va intampla asta ura anti-Bucuresti si anti-Dinamo nu va rezolva situatia pe teren decat intr-o foarte mica masura. Mai bine i-ati lua la intrebari pe localnicii cu bani. Daca va veti canaliza eforturile numai pe a invinge Dinamo cu orice pret s-ar putea sa fiti dominati mereu de Bucuresti, prin celelalte echipe. O dovada a acestei mentalitati este menajarea unor jucatori in meciul cu Rapid. Daca bateati Rapidul (poate era posibil in efectiv complet) si apoi Dinamo, erau sanse mari la locul 3, care in eventualitatea ca lua Steaua titlul va oferea UEFA… Sa nu mai spun de meciul cu Steaua cand echipa a parut resemnata de la inceput. N-am auzit proteste ale suporterilor ca nu s-a luat in calcul acest obiectiv firesc, unii chiar s-au bucurat ca se pregatesc jucatorii pentru meciul cu Dinamo, mai mult galeria lui Poli este infratita cu a Rapidului (tot din Bucuresti) din cate stiu. Era un pas mare facut de echipa in convingerea unor potentiali investitori si o satisfactie reala pentru suporteri, o incredere mai mare a jucatorilor in propriile puteri, precum si o alta miza in meciul de sambata decat razbunarea pentru ce s-a intamplat in 1900 toamna.
Atat timp cat tinta impusa echipei de catre suporteri (si conducere) este doar ramanerea in prima divizie si razbunarea impotriva lui Dinamo, aversiunea pentru Bucuresti se va mentine ca un complex de inferioritate. Puteti face performanta daca vin investitori si atunci bucuria va va oferi mai multe satisfactii decat ura impotriva unei echipe.
Dinamo are echipa mai buna si o tinta fotbalistica mai concreta (castigarea campionatului) la ora actuala si de aceea cred ca va castiga, iar toata atmosfera gotica creata in jurul acestei partide ne va stimula mai mult pe noi.

maryuss_mau
20th May 2004, 14:01
victorie pt.poli si teapa dinamovistilor care se credeau campioni!

Cosmin ELG
20th May 2004, 14:25
pt Iadima:

Nu esti prima persoana care bate moneda pe faptul ca adevarata Poli este in divizia C. Eu cred ca nu reusiti sa intelegeti ce reprezinta Poli. Nu 11 oameni reprezinta Poli ci orasul Timisoara. Cei 40000 de suporteri care vin la stadion reprezinta Poli. Fara suporteri si atmosfera creata in jurul echipei Poli, aceasta ar fi doar o adunatura de oameni uniti pt a sluji interesele banesti ale unor oameni din umbra dispusi sa castige prin orice mijloace precum este cazul la Dinamo.
Noi mergem pe stadion pt a ne sustine favoritii si ii respectam si cand castiga dar si cand pierd. Acest lucru mai trebuie sa-l invatati voi.
Anul trecut l-ati injurat si fluierat pe Danciulescu, iar acum ii pupati picioarele ca v-a adus unde sunteti in clasament. Unde e corectitudinea voastra, unde e loialitatea voastra. Numai la victorie. Asta inseamna lipsa de civilizatie.
Va asteptam in occident sa mai povestim...

Marius DG
20th May 2004, 14:34
In toata lumea , exista cite o cenusareasa , POLI e a noastra ! ...
Bob daca , vrei sa fi impotriva Timisoarei inseamana ca nu ai pus niciodata piciorul in orasul care da lectii in toata Romania , sa spui ca Poli de acum nu e cea "adevarata" e ca si cum ai spune ca Dinamo are numai jucatori care au crescut pe Stefan cel Mare !!!
E adevarat ca echipa a fost adusa in oras ...deci noi( ca clubul orasului ) in loc sa facem un transfer de 2-3 jucatori am adus 25 ...haide sa recapitulam ...:
1. culorile sint alb-violet ( in continuare !)
2. sediul a ramas in acelasi loc .
3.orasul sustine echipa .

deci precum poti intelege si tu este echipa care reprezinta orasul , sustinuta de suporteri si la bine si la rau ( oare dinamo se poate lauda cu asa fani !?)
microbisti ca tine face ca si fanii echipei dinamo ( care din punctul meu de vedere este o echipa cu multi jucatori buni ...chiar foarte buni ...-toti veniti de pe stefan cel mare (sic) sa nu fie primiti civilizat in timisoara ...
e mult prea singe rau intre cluburi si asta e cauzata de indivizi ca tine ...la nivelul fanilor ..iar la nivelul cluburilor e vorba de prea multe jocuri de culise ..oare chiar asa sa fie ...VOI <<<< sa fiti cei asupriti si nevinovati haituitzi in toata tara ptr ..ce oare ?
Nu sint anti-Dinamo din ura fata de jucatori ...sint profesionisti si ei au de cistigat o piine ..dar sint ANTI -Dinamo fatza de cei ca tine care nu stiu ce inseamna FAIR PLAY.
iar daca tu poti sa spui ca meciul unde a cistigat Dinamo dupa ce Poli a jucat cu 4 jucatori mai putin ...a fost FAIR PLAY ...atunci nu are rost sa mai discutam ...

Sper sa cistige echipa mea favorita simbata , dar mai mult as vrea sa fie un meci pe cinste si fara curvele de arbitri care vor sa va slugareasaca ..numai ca sa poata inregistra o masina care a fost furata ...de afara ...

/hello

Utilizator
20th May 2004, 14:48
victorie pt.poli si teapa dinamovistilor care se credeau campioni!
Ai grija ce-ti doresti, in cazul in care Dinamo pierde acum s-ar putea sa aveti un meci pentru supravietuire infernal in ultima etapa :)

gophren
20th May 2004, 14:59
Sa va arat un fapt interesant:
Dinamo a aparut direct in Divizia A prin fuziunea fortata a doua echipe, Ciocanul si Unirea Tricolor Bucuresti, la ordinul conducerii comuniste. Cred ca sunteti de acord cu asta.
Poli AEK Timisoara a aparut direct in Divizia A prin fuziunea fortata a doua echipe, dupa cum zicea un coleg de forum mai inainte: "AEK Bucureshti promoveaza in A. Dobos muta echipa la Timisoara, fuzionand cu CSU Politehnica".
Deci, daca Dinamo este un monstru comunist, atunci si Poli AEK este un monstru capitalist :p
N-aveti decat sa strigati impotriva lui Dinamo, daca va aduce aminte de comunism si de opresiune. Am sa propun jucatorilor de la Dinamo ca, inaintea partidei, in semn de impacare cu galeria voastra, sa isi arda carnetele de partid :D :ok:
Ah, pe Borcea si clica lui puteti sa ii injurati cat vreti, cred ca va ajuta si dinamovistii. Problema e ca lor li s-au infundat urechile de foarte mult timp. :hmm:
Om vedea ce meci o sa iasa intre aceste doua echipe "monstruoase".

Cosmin ELG
20th May 2004, 15:04
Bravo Marius DG. Ne vedem sambata la meci!

bog_tom
20th May 2004, 16:22
APEL LA FAIR PLAY!

cititi comunicatul viceprimarului Timisoarei: http://www.primariatm.ro/epress/index.php?id=3ABE3C0DF6B08F8E42256E9A0041F597 !

bebe
20th May 2004, 16:25
o sa bata dinamo!

danny-boy
20th May 2004, 16:35
Sa ve fie rusine la toti dinamovistii.am citit si eu asa prin trecere site-ul lui dinamo(nu stiu daca cel oficial) si am ramas uimit de ce am vazut acolo.nu stiu de ce se creaza astfel de site-uri.pentru cei curiosi pagina este:www.dinamo-online.net.
RUUUUUUUUUSSSSSSSSIIIIIIIINNNNNNNNNEEEEEEEEEE dinamo
Veti vedea ce inseamna spectacol la TIMISOARA!!!!!

cuzmy
20th May 2004, 16:45
Eu in primul rand nu sport bucurestenii pe simplu motiv ca se cred buricul pamantului. Ca se fac jocuri de tot felul, dar asta e alta discutie! In ce priveste fotbalul, dinamo e dusmanul nr. 1, steaua 2, rapid 3, national 4, tot ce e din miticia 5! ...mai vrei si alte lamuriri?

inter
20th May 2004, 17:02
Eu in primul rand nu sport bucurestenii pe simplu motiv ca se cred buricul pamantului. Ca se fac jocuri de tot felul, dar asta e alta discutie! In ce priveste fotbalul, dinamo e dusmanul nr. 1, steaua 2, rapid 3, national 4, tot ce e din miticia 5! ...mai vrei si alte lamuriri?

da voi ce jocuri faceti cu rapidul "curatilor"
adevarul ca se pare ca suferiti ca nu sunteti nr.1 in blaturi :drak:

Alt Dan
20th May 2004, 17:26
semne bune... arbitreaza corpodean... i-am invins si pe stelisti si pe cei de la farul in acest retur cu el la centru...

Dei
20th May 2004, 17:33
Deci porcea nu a uitat sa duca butelia unde trebuie, si a primit cadou un arbitru.

alt.core
20th May 2004, 17:37
Inter, iar n-ai treaba?

inter
20th May 2004, 17:58
Inter, iar n-ai treaba?

daca cuzmy al tau se trezi din somn? ce vrei sa-l aplaud? :drak:

Marius DG
20th May 2004, 17:59
Bravo Marius DG. Ne vedem sambata la meci!
... :( din pacate nu pot ...sint prea departe de casa ..dar sa fi sigur ca am sa urmaresc meciul la tv si apoi caseta va fi trimisa in australia ...
am uitat sa adaug ceva lui Bob ( vad ca sau gasit uni sa imi editeze textul -cenzura lasata in mostenire de raposata securitate ...!!!)
NU SINT TOTI dinamovisti rai ....apoi daca stam si ne gindim bine ..ei se bucura tot la fel de mult cind cistiga echipa lor preferata ...
Auzi Bob ai nimerito cu Jimbolia de acolo sint ...e una din echipele care ca ating la suflet ...dar ai grija ce spui ptr ca am fost si la tine in curte ..si sint multe care lasa de dorit.../hello :jerk:
oricum va doresc dinamovistilor o experientza de neuitat ...in sensul ca timisoreni sa va arate clasa superioara de civilizatie de care detins desi stiu ca va fi greu sa fie politicosi cu voi...dupa ce am citit ce e scris la siteul oficial ar trebui sa va fie accesul interzis pe stadion ..si sa aveti placerea sa ascultai meciul la radio ca pe vremea lu ceausescu ..( de unde tot noi vam scos ---iti aduci aminet !? de aia sau esti prea tinar sau prea ignorant ?)

stima tututror microbistilor ...
MDG

Saber Rider
20th May 2004, 18:02
semne bune... arbitreaza corpodean... i-am invins si pe stelisti si pe cei de la farul in acest retur cu el la centru...



Cum de nu-si da seama de penibilitatea in care calca de fiecare data Craciunescu cand deleaga arbitrii ?!?

Din pacate, se pare ca Dinamo a castigat deja acest meci.

Alt Dan
20th May 2004, 18:04
Saber Rider, te-ai trezit? tot cu impresia ca v-a furat cineva (in speta corpodean) in meciul direct?

Saber Rider
20th May 2004, 18:07
Saber Rider, te-ai trezit? tot cu impresia ca v-a furat cineva (in speta corpodean) in meciul direct?


N-a furat in meciul direct. S-a revansat cu Farul. Doar nu trebuia sa ramana dator ,nu ?

cocomic
20th May 2004, 18:39
tinand cont de enorma diferenta de valoare intre cele 2 echipe, dinamo va castiga lejer!

ati vrea voi sa moara si capra vecinului... daca voi n-ati fost in stare sa-i bateti, sa nu-i batem nici noi... of of inter, ajungi sa fii si dinamovist numai sa nu bata timisoara... n-o sa te schimbi niciodata... :mad:

inter
20th May 2004, 18:46
... of of inter, ajungi sa fii si dinamovist numai sa nu bata timisoara... n-o sa te schimbi niciodata... :mad:

eu sunt obiectiv, nu dinamovist :cool:
mi-am exprimat parerea mea si tu gata ... "ai tras concluziile" :D

cocomic
20th May 2004, 18:46
da voi ce jocuri faceti cu rapidul "curatilor"
adevarul ca se pare ca suferiti ca nu sunteti nr.1 in blaturi :drak:

pentru 512.000.000 lei: "Cine si dupa ce meci a declarat: a fost o victorie pentru binele fotbalului romanesc..."

cum am mai spus: asteptam sa izbucneasca dinamovistul din tine, ca stelistul a facut-o dupa Poli-Steaua...

ai grija, ca Poli mai joaca la Petrolul si cu Bishnita... asa ca va trebui sa fii ploiestean (a-nnebunit inter) si bishnitar (atunci va trebui sa te imputinezi, ca aia vin 12-13 la meciuri :D )

capra noastra n-o sa moara, inter... oricat de mult ti-ai dori :rosu:

inter
20th May 2004, 18:48
pentru 512.000.000 lei: "Cine si dupa ce meci a declarat: a fost o victorie pentru binele fotbalului romanesc..."



ma lasi cu Bistrita si vlad :drak: :drak:

dakkar
20th May 2004, 20:14
nu cred ca are rost sa vb de valoare , e adevarat ca valori individuale sunteti mai buni dar ca echipa lasati de dorit . Ar fi bine sa vb. dupa meci nu inainte , si nu o mai dati ca a fost blat cu Rapid , Panduru are dreptul sa joace cu cine vrea.

FORZA VIOLA

frentzolteanu
20th May 2004, 20:21
Sper sa bata Poli, sau cel putin sa faca un egal! Asa ca sa le vina mintea la cap si la dinamovisti. Anul trecut dinamo era gata gata sa ... aibe emotiile retrogradarii, iar acum se dau mari si tari ca sunt primii. Fac tot felul de declaratii cu referinta la fluieraturile Craiovenilor asupra dinamovistilor si sponsorilor de acelasi rang si acum sustin cu indarjire "amenzile" pt. injuraturi pe stadion. Da, cand or fi la mititica si se bat si se injura cu toata lumea cei mititei si negri, uita ca au sustinut aceasta lege. Legea e buna, dar nu in stilul promovat de unii! Sper sa va intre bine in cap ca nu sunteti cei mai buni, ci pur si simplu, anul asta ati avut noroc!

gicu
20th May 2004, 20:21
bog-tom, si ceilalti...apreciez rugamintea de fair-play a oficialilor orasului Timisoara, insa inainte de la jigni la randul lor un club reprezentativ al tarii ar fi putut sa afle ca acel site dinamovist pe care l-au blamat nu este site-ul oficial al clubului FC Dinamo! Exemple de site-uri cu genul asta de suporteri, unii mai ultras decat altii, exista peste tot.

bapsy
20th May 2004, 21:00
ai dreptate, nu e cel oficial. imi cer scuze si eu daca am dus in eroare pe cineva. pe cel oficial sunt articole decente.

Mariusmadmax
20th May 2004, 23:47
In sfirsit ... o echipa cu onoare !
Politehnica va umili cateii !
Cutu - Cutu !
La castrare cu ei , ca au prins voce ! :D

marcello
21st May 2004, 01:37
Dar voi la adevarata Poli, aia din divizia C sau D, cati va duceti. Veniti toti gramada la echipa BUCURESTEANA (AEK Bucuresti+Rocar) si va dati mari suporteri. Nu ati fost in stare sa va sustineti o echipa in Divizia A. Poate retrogadati iar la anul si va trimitem alta echipa din Buc. sa joace pe Paltiniseanu: un Inter(gaz), un Juventus? Va alegeti. :evil:


ce sa-ti spun, voi aveti echipa formata din jucatori din toata tara, acum va arde buza dupa Keseru (de la Cluj) care nici nu vrea sa auda de dinamo,
asa ca los-o balta

alin_p
21st May 2004, 02:11
Keseru este la Nantes,cred ca te-ai referit la Cocis,dar te intelegem ca esti din Canada si acolo stirile ajung cam rar.Poli nu are echipa sa bata pe Dinamo.Pot sa fie si 100.000 de spectatori ,nu conteaza.cred ca mai intimidati o sa fie juc timisoreni pt ca joaca impotriva lui Dinamo,decit dinamovisti in fata celor 40 000 de spectatori(o sa plecati dezamagiti acasa again) FORZA DINAMO .Unul dintre miile de suporteri dinamovisti din Chicago :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

JUVENTUS_1
21st May 2004, 02:12
Bate Poli 2-1

deep purple
21st May 2004, 02:55
.Unul dintre miile de suporteri dinamovisti din Chicago :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Miile alea-s inregistrate aici pe forum? Ma intreb oare cine a platit recensamantul in Chicago.
:p

marcello
21st May 2004, 04:50
ALIN_P Iti Spun Eu Ca Bate Poli, O Sa Vezi

marcello
21st May 2004, 04:54
semne bune... arbitreaza corpodean... i-am invins si pe stelisti si pe cei de la farul in acest retur cu el la centru...


AM SPUS EU DEJA CA VOI DACA NU CISTIGATI CU ARBITRU NU SINTETI "DINAMO"

cocomic
21st May 2004, 04:57
Ai grija ce-ti doresti, in cazul in care Dinamo pierde acum s-ar putea sa aveti un meci pentru supravietuire infernal in ultima etapa :)

deci sa inteleg ca ii sugerezi sa tina cu dinamo, numai sa se salveze ceahlaul... cat de josnic crezi ca poate ajunge cineva... mai bine in B, decat recunoscatori voua... dar na, ma rog, poate cu pinalti in frunte se prefera altceva...

alin_p
21st May 2004, 05:13
Miile alea-s inregistrate aici pe forum? Ma intreb oare cine a platit recensamantul in Chicago.
:p
TREBUIE SA FI INREGISTRAT PE FORUM CA SA POTI FI SUPORTERUL UNEI ECHIPE?????? :rosu:

samor03
21st May 2004, 05:22
1-0 Bate Poli.

bob
21st May 2004, 08:33
Pt. Bob junior:

In tot nenorocitul ala de Bucuresti, nu reusiti sa gasiti suficienti suporteri Dinamo pt a umple miniatura aia de stadion ce aveti voi acolo in Stefan cel Mare? Unde va sunt suporterii? Unde va e iubirea fata de favoritii vostrii?

baietas, ciocu mic! dinamo e singura echipa care a strins 80000 de oameni la un meci: dinamo-hamburg in 1984! asa ca slabeste-ne ! poli are suporteri doar in banat, dinamo in toata tara.

bob
21st May 2004, 08:43
victorie pt.poli si teapa dinamovistilor care se credeau campioni!

pt. cei care sunt la retrogradare discutiile se poarta in alta parte.

Cosmin ELG
21st May 2004, 08:57
baietas, ciocu mic! dinamo e singura echipa care a strins 80000 de oameni la un meci: dinamo-hamburg in 1984! asa ca slabeste-ne ! poli are suporteri doar in banat, dinamo in toata tara.


Bob nu fi naiv! In 84 nu a venit lumea pt Dinamo, ci ca sa vada pe Hamburg. Si daca tot e vorba de cupele europene, singura echipa din Romania neinvinsa pe teren propriu intr-o competitie europeana este POLI TIMISOARA!
Voi acum in 2004 nu sunteti in stare sa fiti pe un intreg stadion cat sunt la Poli numai la galerie.
"Ciocu mic!" va spuneti voi intre voi la Bucuresti ca voi sunteti mai bronzati din nastere...

FORZA POLI! /hello /hello /hello /hello /hello

Mihaih
21st May 2004, 09:01
Sper din tot sufletul intr-un meci frumos, barbatesc si care sa nu fie stricat de "cavalerii" fluierului, cum s-a intamplat de atatea ori in trecut, si cum se va intampla din pacate si de acum inainte. Am fost pe stadion si in 1987 la memorabilul meci cu Dinamo de atunci cand cu tot ajutorul "cavalerului" Macavei din Deva, cu 10 minute prelungiri tot degeaba Dinamo a pierdut meciul si titlul la Timisoara. Si sa nu-mi spuna nimeni ca nu aceasi diferenta valorica era si atunci intre Poli si Dinamo, poate chiar mai mare ca acum. Dar nu a fost de ajuns. Oricum imi doresc o victorie a alb-violetilor si a fair-play-ului! Astept acest lucru din partea fanilor alb-rosii care in 2002 au calcat pe bec! S-au poate am pretentii mult prea mari?

Cosmin ELG
21st May 2004, 09:08
Asteptam toti dinamovistii in Timisoara pt a respira si ei putin aer occidental...

Forza Poli! :)

bob
21st May 2004, 09:15
pt. marius dg

"dar ai grija ce spui ptr ca am fost si la tine in curte ..si sint multe care lasa de dorit..."

cind ai fost la mine in curte? apropo, am multe rude in timisoara si jimbolia, asa ca stiu ce e acolo! interesant e ca nasul meu e profesor univ. la Politehnica!

bob
21st May 2004, 09:20
[QUOTE=Cosmin ELG]Bob nu fi naiv! In 84 nu a venit lumea pt Dinamo, ci ca sa vada pe Hamburg. Si daca tot e vorba de cupele europene, singura echipa din Romania neinvinsa pe teren propriu intr-o competitie europeana este POLI TIMISOARA!
Voi acum in 2004 nu sunteti in stare sa fiti pe un intreg stadion cat sunt la Poli numai la galerie.
"Ciocu mic!" va spuneti voi intre voi la Bucuresti ca voi sunteti mai bronzati din nastere...

ca tare mult ati jucat voi in cupe!

lucas1977
21st May 2004, 09:20
Tzin cu Argeshu, asa ca nu pot sa strig decat:
FORZA VIOLA ! FORZA VIOLA !

RESPECT POLI TIMISOARA

Utilizator
21st May 2004, 09:30
deci sa inteleg ca ii sugerezi sa tina cu dinamo, numai sa se salveze ceahlaul... cat de josnic crezi ca poate ajunge cineva... mai bine in B, decat recunoscatori voua... dar na, ma rog, poate cu pinalti in frunte se prefera altceva...

Cred ca exagerezi un pic cu termenii folositi; oriunde intr-o lume normala suporterii unei echipe se bucura daca favoritii lor se ridica in clasament nu numai prin rezultatele directe ci si prin jocul rezultatelor indirecte. Eu nu as numi asta josnicie ci pur interes personal, ceva foarte firesc de altfel. Mi se pare romantism tarziu (hai sa nu folosesc termeni duri ca tine) sa nu-ti doresti asta. Mai rau, daca ura ta pentru altii primeaza in fata simpatiei fata de favoriti e ceva in neregula.

RstInPc
21st May 2004, 09:45
singura echipa din Romania neinvinsa pe teren propriu intr-o competitie europeana este POLI TIMISOARA!

A si jucat mult Poli in cupele europene :rolleyes:


Asteptam toti dinamovistii in Timisoara pt a respira si ei putin aer occidental...

Serios ? Imi spui si mie cu ce este mai "occidentala" Timisoara decat restul tarii ? Te asigur ca am fost in multe din orasele tarii (Brasov, Bacau, Cluj, Sibiu, Iasi, Constanta, Timisoara) si nu asa, trecator, sa vad un meci si gata. Am stat cate o saptamana - doua nu o singura data, ci de mai multe ori (serviciul asta :mda: ). Diferente sunt poate la nivel de aglomeratie, de poluare sonica si atmosferica, de traditii locale, accente de limbaj. In rest ne scaldam in aceeasi oala.

Bate Dinamo la scor de tenis :evil: Asta asa, ca imi place cum sustineti voi echipa cand e condusa la scor de maidan :evil:

armand
21st May 2004, 10:40
Bate Dinamo la scor de tenis

DACA ASTA JOACA EI!

armand
21st May 2004, 10:46
baietas, ciocu mic! dinamo e singura echipa care a strins 80000 de oameni la un meci: dinamo-hamburg in 1984! asa ca slabeste-ne ! poli are suporteri doar in banat, dinamo in toata tara.

dintre care 79000 de militieni... :ciocan:

Cosmin ELG
21st May 2004, 10:47
Voi dinamovistii si la geografie va pricepeti tare... Cel mai occidental oras din Romania este Timisoara. Argumente: geografic este cel mai vestic oras mare din Romania (nu ca etimologia cuvantului "occident" ar fi in legatura cu "vestic"...), economic nici nu are sens sa mai vorbim, nivelul de trai cel mai ridicat, somajul extrem de scazut iar ca civilizatie puteti sa luati notite.
Legat de fotbal, interesati-va unde s-au jucat primele meciuri de fotbal pe teritoriul Romaniei. Veti avea o surpriza, sau poate nu...
Dar lupta dintre orase, prea putin va conta sambata. Sa vedem ce se va intampla in teren. Daca se va juca cinstit va fi un meci frumos. Si asta este ceea ce conteaza. Sa fie spectacol!

cuzmy
21st May 2004, 11:04
pentru toti catzeii: latrati pana mai puteti, de sambata seara o sa aveti botnitza!

marcello
21st May 2004, 12:27
[QUOTE=iulian]Suporterii timisoreni numara minutele pana la meciul cu Dinamo, poate cel mai important dintre toate, ca semnificatie, in aceasta editie de campionat. Conducatorii galeriei lui Poli AEK ii asigura pe suporterii bucurestenilor ca pot veni fara teama la Timisoara: "Sa nu se inteleaga gresit! Noi nu avem nimic cu suporterii si nici cu cine joaca, in prezent, la Dinamo.

Noi uram ceea ce reprezinta Dinamo, simbolul opresiunii comuniste, al santajului si amenintarii".


asta e dinamo si de aceea ma mir cum de are "asa multi" suporteri,
astia cum gindesc???

gophren
21st May 2004, 12:58
"Astia" gandesc ca Dinamo este un club de fotbal, unde sunt 11 oameni care alearga pe teren si dau cu piciorul intr-o minge. "Astia" au trait si ei tot in comunism, ca toata Romania, au avut parte de acelasi tratament. "Astia" au trecut mai departe. "Astia" nu au nevoie de un tap ispasitor pentru a canaliza o ura generata de neputinta propriilor performante. "Astia" sunt suporteri de fotbal, nu hulitori.

RstInPc
21st May 2004, 13:01
Domnu' armand. Incearca sa nu mai pui aici discutiile aparute pe marginea unui articol dintr-un site neoficial al lui Dinamo (observ ca a fost sters acel mesaj alt tau).Tu uiti sa adaugi ca acel mesaj a fost reactia la un altulcu mult mai murdar, venit din partea unui timisorean.

Daca ai o opinie in legatura cu acest meci esti liberi sa ti-o expui aici, daca nu, mai incet cu copy/paste de pe alte site-uri ca iti pot da si eu exemple de limbaj suburban folosit de amicii tai timisoreni occidentali civilizati. Nu mai incercati sa va dati rotunzi pt. ca si voi aveti destule uscaturi in padure.
In primul rand pe teren nu joaca suporterii sau locuitorii unor orase, ci 22 de jucatori. Asta nu este un meci Timisoara - Bucuresti sau Capitalism - Comunism ci un simplu meci de campionat FC Poli Timisoara - FC Dinamo Bucuresti.Nu este "finala campionatului" cum multi incearca sa catalogheze acest meci. Nu aici se joaca acest campionat. Chiar daca Dinamo castiga, pierde sau face egal, "finala campionatului" va fi cel cu Apulum de la Bucuresti. Daca Dinamo pierde acum si invige pe Apulum, atunci finala va fi cel cu Ceahlaul. Acest meci are aceeasi importanta ca si oricare altul de pana acum. Tensiunea din jurul acestui meci a fost creata de ura si dorinta de razbunare a polistilor, precum si de banii (multi) veniti de la patronul Stelei.

Dinamo va face spectacol. Petre, Semeghin, Alexa, Grigorie, vor face legea la mijlocul terenului. Sa vedem daca jucatorii lui Poli vor avea pregatirea fizica necesara pentru a rezista 90 min.+ eventuale prelungiri. Se stie ca Dinamo ara finaluri de meci in forta.
Ce idee tactica credeti ca va adopta Panduru ? Cum credeti ca puteti contracara jocul ofensiv al lui Dinamo ? Doar ambitia si presiunea publicului nu ajung. Partea cu presiunea publicului este un cutit cu doua taisuri, se poate intoarce impotriva jucatorilor proprii. Asta este ultima mea interventie inaintea meciului. Ne vedem dupa meci (dupa victoria lui Dinamo desigur).
Hai Dinamo !!!!!!!!!!!!!!

Marius DG
21st May 2004, 14:41
pt. marius dg

"dar ai grija ce spui ptr ca am fost si la tine in curte ..si sint multe care lasa de dorit..."

cind ai fost la mine in curte? apropo, am multe rude in timisoara si jimbolia, asa ca stiu ce e acolo! interesant e ca nasul meu e profesor univ. la Politehnica!
Daca intradevar ai fost pe acolo , si mai si spui ca ai si rude ...sint dezamagit ptr ca as avea mai multe pretenti de la tine ....iar eu nu am fost mai bun ca mam lasat tirit in discuti care nu au prea mult de a face cu meciul dintre Poli -Dinamo ..
iar daca nasul tau e profesor univ la timisoara ..poate ca nu ar fi un lucur rau sa il vizitezi un pic mai des ..ca asa e frumos intre rude ..plus ca ai ocazia sa vezi TIMISOARA ...!
Stiu ca am sa imi pun Polisiti in cap , dar sint realist //\\ meciul nu va fi deloc usor ...ptr nici una dintre echipe ( daca arbitri isi vor face meseria cinstit!) Andone , a spus concret luccrurilor pe fata ...( intodeauna am spus ca Andone e un antrenor bun si f potrivit ptr DInamo !)
Eu spun ca daca Poli scoate un egal ( ideal ar fi o victorie !) ar trbui considerat meciul ca destul de bun ptr noi ( poli ) nu are rost sa ne ascundem dupa deget ...lotul nostru este precum bugetul ...mai subtirel ...dar asta nu inseamana ca trebuie sa ne dam batuti ...sau ca Dinamo va trece prin noi ca brinza ....
Ce sa intimplat cu Steaua ( inca ma face sa rosesc...!) a fost o combinatie de delasare lipsa de concentrare si tot odata ghinion ...
Cu toti putem sa ne certam aici ...la urma urmei conteaza rezultatul final si cum a fost obtinut ......
apropo de meciul cu Hamburg ...BOB si eu am tinut cu alb-rosi si mam bucurat ptr reusita lor ...asta ptr ca la momentul dat reprezentau mai mult decit clubul de pe stefan cel mare ....
Nu sint de acord cu ce sa intimplat cu dinamovisti la craiova ...indiferent ptr ce club joaca ...sau cit de antipatic jucatorul iti este atunci cind joaca ptr echipa nationala ...E ROMAN ... /hello

cocomic
21st May 2004, 15:05
Cred ca exagerezi un pic cu termenii folositi; oriunde intr-o lume normala suporterii unei echipe se bucura daca favoritii lor se ridica in clasament nu numai prin rezultatele directe ci si prin jocul rezultatelor indirecte. Eu nu as numi asta josnicie ci pur interes personal, ceva foarte firesc de altfel. Mi se pare romantism tarziu (hai sa nu folosesc termeni duri ca tine) sa nu-ti doresti asta. Mai rau, daca ura ta pentru altii primeaza in fata simpatiei fata de favoriti e ceva in neregula.

nu este vorba despre faptul ca ura pentru altii ar prima in vreun fel sau in altul... sunt de acord cu tine, chiar mai mult sunt convins ca un campionat se castiga pe baza meciurilor indirecte intr-o proportie aproape majoritara... dar... pentru ca exista un dar:...
exista unii oameni (grupuri de interese, factori de decizie etc...) la care este mai bine "sa nu ai datorii" sau "sa nu te fi ajutat niciodata"... pentru ca trebuie sa fii de acord cu mine ca asa s-au pus bazele "cooperativei"... fiind ajutat de acesti oameni poate echivala cu vinderea sufletului catre diavol, pentru a folosi un termen din a 7-a arta :)... fie pentru ca intri intr-un cerc vicios, din care nu ai forta de a iesi (si poate vei fi nevoit sa cedezi si tu intr-un viitor nu prea indepartat), fie pentru ca risti sa "ti se scoata ochii" intr-un mod rautacios, cu orice ocazie care se iveste (vezi cazul unora din suporterii Stiintei, care dupa ce anul trecut au jucat ca in vacanta la noi si au pierdut, aveau pretentii de a le oferi vesnica multumire si indatorare)... (nu e nimic rautacios, e primul exemplu care mi-a venit... nu sariti aiurea)...
in 1987, Poli a invins pe dinamu, care au pierdut campionatul... pentru asta a retrogradat... dar nu si-a pierdut onoarea...
cand la Craiova era Alessanco (a trebuit oare un antrenor strain sa vina sa ne invete onoarea?), Stiinta nu a cedat meciul Rapidului cand a trebuit, chiar daca asta a insemnat ratarea participarii intr-o cupa europeana... asta tine tot de onoare...

aici vroiam eu sa ajung... la faptul ca, indirect, lui marius_mau i s-a sugerat ca daca ar tine cu dinamo, si acestia ar castiga, ceahlaul s-ar salva... ce sofism... ce gandire dinamovista... cata lipsa de verticalitate...