PDA

View Full Version : Etapa 4: Dinamo - Poli Timisoara



Pages : [1] 2 3

ADelPiero
14th August 2006, 02:47
Duminica, 20.08.2006, Dinamo - Poli Timisoara, (ora 20.30 - TVR 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

magica_steaua
14th August 2006, 02:51
0-0 va fi un meci urat cu putine ocazii

SILVIU99
14th August 2006, 02:52
primul meci cu adevarat greu din noul sezon .........sper sa castigam desi stiu ca nu va fi usor
FORZA DINAMO

Liviu
14th August 2006, 02:56
1-0 pentru Dinamo . Gol Niculescu din lovitura libera('57).:ok:

Universal
14th August 2006, 02:57
1-2 meci spectaculos,dar in orice caz,meci de x2. Poli este acum o echipä :ok:

cristian75poli
14th August 2006, 03:17
2 SOLIST! A sosit vremea sa castigam in groapa la pechinezi...

"POLI" - CAMPIONII!!!

cristian75poli
14th August 2006, 03:21
Oare ce inseamna "3" la pronostic? Doar aici am vazut asa ceva si poate se gandeste cineva sa corecteze. Stiu ca este mare dorinta de a castiga in groapa dar pronosticul nu poate fi decat 2 nicidecum 3.

"POLI" - CAMPIONII!!!

Universal
14th August 2006, 03:21
poli demonstreazä cä are echipä,väd un posibil 0-0 sau 0-1 1-2 dacä Ganea nu joacä titular

Ammadeus
14th August 2006, 03:24
egal intre dinamo si azilul lui dinamo, se vede mana defensiva a lui cartzu, cu asta nu avetzi sanse la titlu, numarul victoriilor va fi mai mic decat cel al egalurilor, 1-1, niculescu/balace; in alta ordine de idei, spalarea de bani continua la curatzatoria bega...

Universal
14th August 2006, 03:26
oricum,dinamo nu va invinge,are meci greu.poli are o echipä puternicä si serioasä.acum.

adi_cta
14th August 2006, 03:27
Am pus x pt. ca asa as dori sa se termine dar cred ca va castiga Dinamo cu scorul ei favorit: 1-0.

Universal
14th August 2006, 03:30
este meci pur strategie, mai mult de 2 goluri, 10% 3, nu au cum sä iasä.aici vom vedea cät de serioasä este dinamo

apercele
14th August 2006, 03:48
e bine ca am batut toti descultii pana acum
hai sa vedem daca batem cea mai mediatizata echipa din tara...cu toate transferurile ei cu tot
meci greu dar nu am cum sa nu merg pe varianta 1

Universal
14th August 2006, 03:52
eu mizez x2 sigur.stiu cä risc.dar in cazul unei surprize ies multi bani.iar eu mizez pe cartu.

BAK
14th August 2006, 04:01
eu sper un x2 ....mai mult un 2 defapt.....dinamo au echipa mai buna anul asta insa pana acum au castigat cu greu in fata unor echipe slabe.......poli a jucat deja cu steaua si rapid si nu a pierdut....acum e vremea sa castige

milanezu
14th August 2006, 04:06
0-0.
ca cartu altceva nu face cu echipele din bucuresti.

Universal
14th August 2006, 04:13
si eu tot egal väd.meci tactic.prea mult tactic.

atdi
14th August 2006, 12:12
0 - 0

atdi
14th August 2006, 12:12
La poli le trebuie un atacant ca sa si castige cu echipele puternice.

canerosso
14th August 2006, 12:43
poate unora le pare rau dar tin sa anunt ca ne merge jocul si ca numai Dinamo poate sa iasa invingatoare din aceasta partida.:drak:

dede
14th August 2006, 12:43
cum poli nu prea stie sa castige cu Steaua, dinamo sau rapid, va castiga dinamo...1-0
dar cine stie...poate se termina egal :P

FcPoliFan
14th August 2006, 12:48
Dinamo are un lot mai slab decat in anii trecuti. Sper la o victorie.

Tony_Viola
14th August 2006, 13:31
bun si egalu:rolleyes:

adyvl
14th August 2006, 13:39
Bate Dinamo 1-0, gol Niculescu din lovitura libera. In rest meci urat.

Vadim
14th August 2006, 13:43
test

gheorghe
14th August 2006, 15:01
Bate Poli cu 3-1, 2 goluri Mansi:drak: Am decretat, asa va fi. Despre dinamo, ca si despre morti, numai de bine:happy

SILVIU99
14th August 2006, 15:06
cred ca batem 1-0 dar e mai plauzibil 0-0
sper sa batem
FORZA DINAMO!!

barcafan
14th August 2006, 15:12
Bate Poli sau face egal

Larel
14th August 2006, 15:50
Dupa ultimele meciuri pronosticul ar fi x, dar un 2 ar fi mai frumos nu credeti? :P

malexoid
14th August 2006, 16:03
adversar periculos (nicidecum in teren!!!), multi arbitri satelitzi...
daca pana si cu Jiul...no comment!
Pronostic X2

magica_steaua
14th August 2006, 16:05
aek nu ia nici un punct in bucuresti

astia de la aek sufera de mania persecutiei steaua face blaturi si din cauza asta nu joaca ei nimic dinamo la fel sau cumpara arbvitrii doar ei si cu rapid cei mai amarati
ce vreti ma daca sunteti echipe mici fara traditie???

Benny
14th August 2006, 16:16
astia de la aek sufera de mania persecutiei
Iar te-ai uitat in oglinda? Solutie: Acopera cu un prosop.

crissis
14th August 2006, 16:30
Macar sa cistige Poli Timisoara. BAFTA TIMISOARA

tutye
14th August 2006, 17:12
Sper sa castige Poli.....Mi se pare mult mai valoros Lotul Politehnicii...de Antrenor nu mai zic....Succes Poli!!!

Aloisi
14th August 2006, 17:21
:rosu: Catalin Munteanu si:galben: Danciulescu este:great:

Macar Steaua sa apuce Preliminariile campionilor:( :(

Bega
14th August 2006, 17:33
aek nu ia nici un punct in bucuresti

ce vreti ma daca sunteti echipe mici fara traditie???

Sa inteleg ca daca nu era palmaresul la Zambon 100% cistigam la Dinamo, Steaua, Rapid. E bine ca doar asta ne mai lipseste.

LazioRoma
14th August 2006, 17:51
Bate Poli nu ca tin cu ei ,... dar imi este SCARBA sa ma mai uit la un campionat vazand echipe ca dinamo ca se bat pt tyitlu ar fii pr5ea murdar!

Benny
14th August 2006, 17:58
Bate Poli nu ca tin cu ei
Fii si tu odata barbat si recunoaste!

Aloisi
14th August 2006, 18:01
dati dracu de dinamovti dativa !:jerk: :rosu: :rosu: :jerk: :evil: :evil:

cip_81
14th August 2006, 18:48
Aloisi, mestesugite vorbe. pline de talc. :ok: Nici nu ma mai mira faptul ca esti sustinator al echipei dintre cimitire.

Cat priveste meciul cu Aek...dupa 4 urmeaza 5.

Elphax
14th August 2006, 18:52
avem deja 5, urmeaza 8!

apercele
14th August 2006, 19:15
multe vorbe urate la adresa lu' Dinamo de la toti saparii care nu au jucat si ei fotbal organizat o data in viata, doar prin maidane

toti stiu fotbal, toti au vazut golul jiului sa fi fost valabil, care de care mai critic

Poli la vorba nu ii intrece nimeni; pe OLS-ul asta obosit vin toti cu gura mare ca anul asta POLI ii rupe pe toti, ca face show cu toti s.a.m.d.

dar de castigat in Stefan cel Mare, nu au mai castigat din 1836. Asa ca hai sa vedem cat de "varza" e Dinamo, cum ziceti voi, marii critici

Universal
14th August 2006, 19:26
Dinamo nu este varzä, este organizatä si puternicä,mai puternicä decät anul trecut.Dar aces match va fi foarte tacicizat si cred cä mai mult de 3 goluri nu ies

RstInPc
14th August 2006, 19:26
Un meci fara nimic deosebit (numai faptul ca joaca Alexa si Grigorie impotriva fostei lor echipe, poate fi ceva deosebit pentru ei). Un meci de 1 solist si nimic mai mult.

six
14th August 2006, 21:15
avem deja 5, urmeaza 8! :yeah: :yeah: :yeah: corect ;) ;) ;)

resita
14th August 2006, 21:23
poli vine la bucuresti cu gandul de-a nu lua gol, parca vad se baga toti in poarta si dupa meci dau vina pe albitru, pe teren etc. ei nu sunt niciodata vinovati.

DINAMO - poli = 2-0 :ok:

apercele
14th August 2006, 21:44
nu prea a jucat poli cu curu'n poarta, dar a jucat cartu anul trecut cu arges-ul contra stelei
deci e posibil, dar putin probabil

Aloisi
14th August 2006, 22:54
pentru cei care se uita la mine si la ce scriu dativa dracu de prosti sa va manance caini pulele si sa faceti sex cu caini idiotilor sa va moara inimile:happy :happy :happy :happy :yeah: /hello :jerk:

in afara de stelisti!:D

detzu
14th August 2006, 23:02
Castiga Poli , cum o vad pe Dinamo acum sper la un 5:0 , ii clar ca is pierduti in spatiu. Oare ce scandal va fi saptamana asta la Dinamo ?

raja_bell
14th August 2006, 23:05
cip81:

Nici nu ma mai mira faptul ca esti sustinator al echipei dintre cimitire.

hahaha! bai, mestesugarule, ca tot veni vorba, care stadion e mai aproape de un cimitir, cel al stelei, sau cel al lui dinamo? :headbang: :headbang:

"nici nu ma mai mira faptul ca esti" ... din aia ... multi! ;) decat sa te faci de ciocolata, mai bine taci ...

il cappo
14th August 2006, 23:10
ce inseamna 3 de la optiuni ? ca bate poli indiferent de arbitrii ?:D

Universal
14th August 2006, 23:13
nu va fi nimic cu arbitrii... doar niste conducätori vor scandal....
eu sper intr-un 1-2 2-3 spectaculos...

cip_81
14th August 2006, 23:27
cip81:


hahaha! bai, mestesugarule, ca tot veni vorba, care stadion e mai aproape de un cimitir, cel al stelei, sau cel al lui dinamo? :headbang: :headbang:



Mai, da' tu chiar esti p***...pai, sa vedem: la vreo 200-300 de m de stadionul steaua sunt urmatoarele cimitire: mahomedan, militar italian, ghencea civil si ghencea militar. Asa ca taci dracului din gura...vezi-ti de catunul in care locuiesti. Se vede ca doar acolo ai trait. Asa ca, pana la noi ordine, da cat mai tare cu capu-n zidul ala...poate-ti vine ceva minte.

Despre meci, ramane cum am stabilit...dupa 4 urmeaza 5.

apercele
14th August 2006, 23:29
au venit timisorenii sa ne dea lectii despre geografia capitalei
cam greu, cand voi nici nu ati trecut pe acolo......

be@
14th August 2006, 23:32
Recital N&D. :D:D

Universal
14th August 2006, 23:48
N&D&G va fi un meci tare....dar aici mizez 100% pe Timisoara x2

cip_81
14th August 2006, 23:49
pentru cei care se uita la mine si la ce scriu dativa dracu de prosti sa va manance caini pulele si sa faceti sex cu caini idiotilor sa va moara inimile:happy :happy :happy :happy :yeah: /hello :jerk:

stelist...am spus totul. Cred ca ai fost si tu in caruta aia care s-a rasturnat. Cred ca tu ai fost la "volan".


Castiga Poli , cum o vad pe Dinamo acum sper la un 5:0 , ii clar ca is pierduti in spatiu. Oare ce scandal va fi saptamana asta la Dinamo ?


eu sper intr-un 1-2 2-3 spectaculos...

Sperati...doar cu asta veti ramane. Fizic, s-ar putea sa va treziti cu niste rani adunci in zona jugularei. Vedeti sa n-o sectionati...e de rau pentru voi (pentru noi e de bine).

flxtm
14th August 2006, 23:53
multe vorbe urate la adresa lu' Dinamo de la toti saparii care nu au jucat si ei fotbal organizat o data in viata, doar prin maidane

toti stiu fotbal, toti au vazut golul jiului sa fi fost valabil, care de care mai critic

Poli la vorba nu ii intrece nimeni; pe OLS-ul asta obosit vin toti cu gura mare ca anul asta POLI ii rupe pe toti, ca face show cu toti s.a.m.d.

dar de castigat in Stefan cel Mare, nu au mai castigat din 1836. Asa ca hai sa vedem cat de "varza" e Dinamo, cum ziceti voi, marii critici pai tu vorbesti de gura-mare care te plangi ca steau a furat ultimele 2 titluir?:rosu:
bate poli sa omoare traditia defavorabila din ultimii ani

apercele
14th August 2006, 23:53
Sperati...doar cu asta veti ramane. Fizic, s-ar putea sa va treziti cu niste rani adunci in zona jugularei. Vedeti sa n-o sectionati...e de rau pentru voi (pentru noi e de bine).


cred ca tot la jugulara se va ajunge....ma rog la Dzeu sa nu se ajunga acolo, dar am o presimtire ca se lasa cu sange
acum cu 4-5 zile inainte de meci, toti au tupeu....de fapt au avut si anul trecut, si acum 2 ani, 3 ani, etc etc etc.
problema e ca de obicei dupa meci, se calmeaza "baietasii" si nu ii mai auzi pana in meciul retur

apercele
14th August 2006, 23:57
pai tu vorbesti de gura-mare care te plangi ca steau a furat ultimele 2 titluir?:rosu:
bate poli sa omoare traditia defavorabila din ultimii ani

mersi ca te-ai bagat si tu in seama.....urmatorul la tabla!!!

Pai nu e nevoie sa vorbesc eu in gura mare, ca toata tara a vazut returul stelei anul trecut, nu numai eu...oierul umbla cu pungi de bani dupa autocare, contacta portari adversi inainte de meciuri directe, contacta fundasi, recunostea pe la TV ca a cumparat o gramada de meciuri...a recunoscut cum a cumparat un fundas argesean acum 2-3 ani....deci nu trebuie sa il acuz eu pe becali, gusterul a recunoscut singur
acuzatii fara motiv nu fac...de exemplu la meciul de ieri cu UTA nu am zis nimic ca nu am vazut nimic pe fatza, doar banuieli..iar la capitolul BANUIELI suntem primii ca natie, toti ne fura pe noi
dar de ultima etapa ultimii 2 ani ce zici,,,cu poli acum 2 ani, si vasluiul anul trecut? meciuri grele, nu? :D

Universal
14th August 2006, 23:57
stai putin...alexa este la timisoara....sä vedem noi cine aplicä cui cotonogealä :)))))))))))))))

be@
15th August 2006, 00:10
pentru cei care se uita la mine si la ce scriu dativa dracu de prosti sa va manance caini pulele si sa faceti sex cu caini idiotilor sa va moara inimile:happy :happy :happy :happy :yeah: /hello :jerk:

Si se mai supara cand le spui ca-s cei mai inculti. :happy

apercele
15th August 2006, 00:10
alexa nu o sa fie alexa ca o sa intre pe stadion cu izmenele pline de rahat
cred ca deabea asteapta sa joace in groapa pt prima data ca adversar, sa il ia suporterii dinamovisti putin la suturi
grigorie macar a tacut, si oricum toti aveam boala pe el, bine ca am scapat dracu pe el, mare puscarie..dar pe alexa, il tratam cu "respectul" care merita

be@
15th August 2006, 00:11
Pai Grigorie a fost primul la scandari anti Dinamo.

apercele
15th August 2006, 00:11
pentru cei care se uita la mine si la ce scriu dativa dracu de prosti sa va manance caini pulele si sa faceti sex cu caini idiotilor sa va moara inimile:happy :happy :happy :happy :yeah: /hello :jerk:

urmasii lu' GIGI si MEME
ati invatat ce era mai bun de la cei 2 dumnezei ai vostri

tot respectul, smecherasul stelist din slatina :ok:

apercele
15th August 2006, 00:13
Pai Grigorie a fost primul la scandari anti Dinamo.

da, dar pe balegarul ala nici nu il bagam in seama ca e prea gascan, si la noi a facut lotul doar din cauza lui netoiu

deci efectiv, ala e invizibil ptr dinamovisti

toata atentia la domnul alexa :)

Universal
15th August 2006, 00:14
in orice caz...in acest meci se va vedea care echipä este adeväratä,la egal inseamnä cä amändouä sunt bune

ottysh0r
15th August 2006, 00:49
Asta da meci pt Dinamo....oricum duetu N & D face diferenta :D......Cu Dinamo Pana La Moarte !!

Universal
15th August 2006, 00:51
eu zic tripleta N&D&G face lucrul bun....sä se gändeascä antrenorul mai bine...

KillinG FieldS
15th August 2006, 01:50
FORZA VIOLA...haidati ma castigati si voi cu Dinamo odata.... Daca Poli castiga la dinamo sau macar nu pierde ,iese bine din meciurile astea grele... si va avea pretenti ..... Imi pare rau pt Dinamovist dar suntem f multi cei ce nu ne impacam cu echipa asta deloc...in Septembrie la Dinamo-UTA o sa fiu pe stadion la voi..... sa vad cum pierdeti... La felu in care joaca Steaua si ce echipa are nu cred ca mai luati nici inca vreo 4 5 ani titlu...imi pare rau pt voi ,dar asta zice f multa lume paci... Steaua are echipa de liga ... asta e adevaru. hiihihihihi Utist dar tin cu Poli aici .....

Universal
15th August 2006, 02:03
eu sustin timisoara, este in sfarsit o echipä frumoasä, care are putere.putere sä scoatä un rezultat bun aici ,economoc acest meci imi va aduce multi bani

arad80
15th August 2006, 02:08
bate Poli...si cred ca destul de lejer
pronostic 0-2

cip_111
15th August 2006, 02:08
Eu mizez pe un egal... nu cred ca mai are Dinamo norocul de un 1 la 0 :drak: .

apercele
15th August 2006, 02:09
0-9 nu vrei?

cip_111
15th August 2006, 02:13
Poli nu bate sigur... nu prea au echipa deocamdata. Slabutz meciu cu Rapid...

Universal
15th August 2006, 04:04
dar au forta de a scoate un rezultat bun,deja au trecut cu bine testele cu Steaua si Rapid..de ce nu si cu Dinamo? logic ar fi tot un egal 0-0

Diodude
15th August 2006, 07:03
1-0 Dinamo,in stilul nostru nou italian.Ca doar vorba aceea"Poli vine in Groapa,ia ....(goarna) si pleaca"!!!!

me
15th August 2006, 09:10
cel mai probabil egal..daca alexa si grigorie vor reusi sa se automotiveze pt meciul asta atunci poli are sanse la victorie..daca nu, atunci avem sanse la infrangere :)
oricum sper intr-un 1-0 pt poli desi e foarte greu..gol cristea, pasa caramarin :)

silistea
15th August 2006, 09:15
Cartu mester in deplasare, valoarea loturilor avantajeaza si ea poli.....poate arbitrii sa incline balanta spre dinamo....pronostic 2 in conditii de joc corect si arbitraj nepartinitor

Ammadeus
15th August 2006, 09:22
0-0, doua echipe nule, bravo, se distantzeaza tzefferu'! grasule-bulanule, pe cine mai speli de petrol niste verzishori?

Benny
15th August 2006, 11:37
vin toti cu gura mare ca anul asta POLI ii rupe pe toti, ca face show cu toti s.a.m.d.

Care toti? Iata dovada, ca oricine poate avea corp, dar nu oricine poate avea minte.

atdi
15th August 2006, 12:43
X solist. Cartu e un antrenor care se pricepe la asa ceva.

malexoid
15th August 2006, 12:49
1-0 Dinamo,in stilul nostru nou italian.Ca doar vorba aceea"Poli vine in Groapa,ia ....(goarna) si pleaca"!!!!

'stilul vostru italian' inseamna ajutorul arbitrilor...ici o fanta de lumina, colo un hentz in careu nevazut, ici un penalty inventat, colo un zburloi cu 4 eliminari...azi maine sunt 60 de ani de cand faceti numai asta, niciodata nu ati jucat fotbal. Amenintari, telefoane roshii, jucatori inrolati cu japca...
de cate ori scoatetii lesa in europa, v-ati pishat pe voi...acolo nu pune nimeni botu' la schelalaiala voastra

cip_81
15th August 2006, 12:52
Timisoara, rusinea tarii, vine, joaca, o ia in gura si pleaca. Simplu.

Gontel
15th August 2006, 13:40
Unde sunt vitejii care sunt pronosticau un Poli-Steaua 3-0? S-au dus la culcare?

Kroenan
15th August 2006, 13:56
Dinamo nu prea are echipa dar guralivul ala de Rednic e priceput... De asemenea, singurul motiv pentru care ar putea iesi egal e maiestria lui Cartu, care `face din orice bici`
Am votat la pronostic 1, pentru ca asa ar fi normal... Dar exista si surprize

P.S Astia de la aek bragadiru invadeaza forumurile, ataca si mistocaresc toate echipele. Dar stiti vorba aia: Totul are un sfarsit... Ii vedem noi atunci:D

Benny
15th August 2006, 14:09
Unde sunt vitejii care sunt pronosticau un Poli-Steaua 3-0? S-au dus la culcare?
don JJ? Doarme dus!


P.S Astia de la aek bragadiru invadeaza forumurile, ataca si mistocaresc echipele.
Railor! Incetati!


Timisoara, rusinea tarii, vine ...
Eu propun sa-i izolam pe astia. Sa facem un gard in jurul Timisoarei si sa instauram vize. Sa nu mai vina in tara sa faca pe desteptii!!! Ca masura punitiva. Sa-i nu-i mai lasam sa joace in Liga1. Sa joace intre ei. Sau se duca la unguri, daca acolo le place mai mult!

cuzmy
15th August 2006, 15:01
Bate Poli un 2-0. Cam asta e diferenta la ora actuala intre echipe!
Hai pa, cum spun miticii!!!

Ramirez
15th August 2006, 17:40
sper 2, dar mai degraba x.
P.S.astia cu gura mare, sunteti cei care au fost aruncati in Bega sau dinamuistii de le-am rupt capul?.... sa va pot intelege frustrarea.
Nu va obositi sa-mi raspundeti ca nu mai postez.:evil:

Diodude
15th August 2006, 18:00
Bai ,stau si citesc pe aici unele aberatii timisorene cum ca vin si ne bat la noi acasa duminica.Bai baieti ,pai voi nu puteti sa ne bateti nici la voi la timisoara,v-am batut si cu echipa a 2-a in cupa,ne sculati la 2 noaptea din somn,va batem si atunci,va batem si cu tineretul,cu cine vreti voi.Iar voi aveti tupeul sa spuneti ca veniti sa ne bateti la noi???Pai cum credeti voi ca Dinamo poate sa isi permita sa piarda puncte acasa,si auzi cu cine ,cu o echipa in care joaca clovnul de caramarin,mckain,marius popa(asta zenga l-a umflat la rangul de mare portar,fara a avea vreun merit),nedved!!!,Canu,pisica,dracu,lacu'....Santet i vai mama voastra ,voi nici acum dupa atatia ani de umilinta nu ati inteles ca nu o sa fiti niciodata acolo unde santem noi ca performante.Ati luat si voi vreun campionat???Ati jucat in viata voastra macar intr-un sfert de cupa europeana???Pe voi o sa va bata si UTA mah,o sa vorbiti singuri.Iar duminica se va repeta zicala aia veche din batrani"Poli vine-n Groapa,i-a goarna si pleaca!!!"
HAI DINAMO!!!

malexoid
15th August 2006, 18:07
asta e tot?
:) chiar asta e tot ce poti sa dai?
http://www.salvationarmy.ca/

Kainsashiki
15th August 2006, 18:20
Sunt absolut sigur ca Grigorie va inscrie !

superchumbo
15th August 2006, 18:30
desi poli e un put in care se arunca bani si se cumpara jucatori fara cap, iar dinamo desi s-a intarit, prin aducerea lui ganea si "plecarea" lui netoiu, rezultatul va fi un alt egal "spectaculos" marca Cartu

apercele
15th August 2006, 18:31
prea multa vorba din partea timisorenilor an de an, si rezultate OHA
macar vorbiti dupa ce dovediti ca aveti trupa....acum 2 ani cica aveati trupa, v-ati pisat pe voi...anul trecut ati adus REGELE si a iesit mai rau
anul asta iar prindeti tupeu primele 5 etape si pe urma va calmati
alexa si grigorie vor fi abuzati asa elegant de galerie duminica, si vor juca timorati tot meciul....iar restul, vai de mama lor

cuzmy
15th August 2006, 18:55
Catzeii latra, Poli invinge! in rest gargara tipica miticilor!

nicuvegas
15th August 2006, 19:21
Pana acum Dinamo nu a avut nici un meci greu, Poli a avut 2 meciuri foarte grele dar totushi au jucat acasa cu Steaua 0-0 (semifinalist in UEFA CUP) shi cu Rapid 0-0 (quarterfinalist in UEFA CUP). Dinamo nu ma prea impresionat cu meciurile de acasa, 1-0 cu Beitar parerea mea este un rezultat foarte slab pentru Dinamo, daca Poli bate la Dinamo poate sa termine turul ne invinsa shi chiar ar putea sa bata tot in exceptie de Cluj la care poate sa fie un egal.
Pronostic 1-1

Larel
15th August 2006, 19:24
Lasa catelusii sa schelaie.. nu sunt in stare nici sa scoata un marait calumea. Oricum e o placere pentru mine sa vad cum se ataca unii, zici ca li sa taiat coada si acum nu mai pot decat sa dea din ciotul care le-a mai ramas.

Castiga Poli cu 2-1

apercele
15th August 2006, 19:27
asa e larel, bateti 8-1
va scoateti dracii de la umilinitza cu steaua si ne bateti cu acelasi scor
si cand v-ati trezit, era dimineata

Ayrton
15th August 2006, 20:07
Cine vorbea de schelait... Larel... care are avatar un caine!!!
Ridicol!!! :lol:

Cra10veanu
15th August 2006, 20:29
pai gata, Dinamo s-a parlit, anul asta nici locu 5 nu-l prind :D bate poli lejer si fara stres. 2-0 pt poli

six
15th August 2006, 21:53
hiihihihihi Utist dar tin cu Poli aici .....:Pmultam vecine,da anu asta vom ecarisa javrele chiar in groapa...FORZA VIOLA :) :D ;)

malexoid
15th August 2006, 22:11
Arbitri: Cristian Balaj - Miklos Nagy, Ionel Popa - Sorin Corpodean
Observatori: Valentin Alexandru, Mircea Salomir.

Cra10veanu
15th August 2006, 22:14
Arbitri: Cristian Balaj - Miklos Nagy, Ionel Popa - Sorin Corpodean
Observatori: Valentin Alexandru, Mircea Salomir.

asta spune tot :D arbitrii vor forta o victorie practic imposibila a cainilor.

apercele
15th August 2006, 22:48
hahaha, deja ati dat-o pe arbitrii ca mirositi un esec al violatilor
de fapt nu ar fi esec surpriza, e doar ceva normal, daca tot luam in consideratie ca nu ati mai castigat la noi acasa de vreo 2 secole

deci o stim de acum, e vina lui Balaj

apercele
15th August 2006, 23:13
violetilor, scuze
mi-am confundat vocalele

*Coco*
15th August 2006, 23:26
Hmm meci de X
Aici s`ar putea ca, Cartu sa joace mai defensiv si sa surprinda pe contraatac...
In orice caz cu siguranta Dinamo nu va bate ca stie Cartu sa isi puna jucatorii in teren

cip_81
15th August 2006, 23:34
Si Rednic stie...chiar mai bine ca Cartu (ooops, e vreo greseala?).

Cra10veanu
15th August 2006, 23:35
rednic..ala e puscarie de antrenor, de aia faceti voi performanta cu el

grande
15th August 2006, 23:38
Am vrut sa votez in poll victoria Timisoarei dar varianta ,, 3 ,, nu o cunosc deloc !
Din cauza asta am votat ,, 1 ,, si poate schimba cineva acolo cea dea 3 varianta !

bate Dinamo cu 2-0 !

*Coco*
15th August 2006, 23:39
Si Rednic stie...chiar mai bine ca Cartu (ooops, e vreo greseala?).

Rednic e o cel mai prost antrenor acuma pe bune..
Ce treaba a facut Rednic la Craiova(a retrogradat-o) , ce a facut la Vaslui(daca nu era Porumboiu ii retrograda si pe astea) la Rapid a luat Titlul ca ia lasat Lucescu echipa buna in Giulesti

afonlafotbal
16th August 2006, 00:25
Un egal pare a fi cea mai probabila varianta. Poli are o aparare buna, iar Dinamo are un atac mai slab decat in anul trecut. Cred ca Dinamo se va bate ptr a pastra un punct.

Ginxler
16th August 2006, 00:30
Cine vorbea de schelait... Larel... care are avatar un caine!!!
Ridicol!!! :lol:

Ala-i un leu, dar ii de inteles cand traiesti intrun oras plin de comunitari si alte animale rar zaresti :)
Pronostic , X-2.

iohannfus
16th August 2006, 00:46
am votat 3 :yeah: pt Timisoara ca numai la poll-urile lui Dinamo se poate intimpla :))

dante38
16th August 2006, 02:07
bineinteles , ca de obicei multi banateni ,mult mai multi ca restul.
acum sunt curios sa vad ce face timisoara in deplasare , sa vad cat de valoroasa este ?
oricum meci de 1 x
parerea mea

KICI_select
16th August 2006, 03:33
Se pare ca va fi un meci cu putine goluri,dar incrancenat si dur.Este exact tipul de meci care ii convine lui Cartu prin faptul ca se va apara si va incerca sa contraatace ,prin jucatori facuti special pentru asta,gen Bucur si Cristea.Presiunea mai mare va fi pe Rednic...aceleasi certuri si tensiuni din cauza titularizarii in atac si primul meci in care vor intalni un adversar cu adevarat puternic.Poli a dat dovada in primele 3 etape de o organizare a defensivei ca fiind foarte buna si nu cred ca la ora actuala atacul lui dinamo in acest moment este unul nemaipomenit,dat fiind numarul de goluri marcate in primele 3 etape cu echipe mai putin cotate.In schimb Poli ,e clar ca sufera in compartimentul ofensiv.In acest moment Poli pare o echipa mult mai bine asezata in teren si valoarea jucatorilor luati individual este net superioara dinamovistilor, dar cred ca in acest meci echipa care va face mai putine greseli va avea de castigat.Pronosticul meu este 0:1(Cristea).

vagus
16th August 2006, 03:45
Poli are aparare beton si Dinamo nu va da gol din actiune. Poli are atac varza si la fel nu cred ca vor inscrie. In situatii de genul asta, dieferenta o fac jucatorii capabili de asa ceva. Iar unul este Niculescu, un maestru al loviturilor libere. Probabil ca si arbitrul va trage cu Dinamo atat cat trebuie. Din pacate, meci de 1X ...

adibordei
16th August 2006, 06:28
Piturca a anuntat ca Dinamo nu are jucatori de nationala. Avea unul(Grigorie) dar si ala s-a dus la poli, hi hi ... scor final : 1-1

Elphax
16th August 2006, 06:39
si acuma l-a convocat?

APercele79
16th August 2006, 07:03
ca sa vezi ce echipa de puscariasi isi face marele piturca cu papitzoi gen grigorie in lot...mai bine il convoca pe fiu-su
no comment

Cra10veanu
16th August 2006, 09:02
ce semnatura ai apercele, pe voi nici echipa nu va iubeste, de aia si rezultatele de rasul lumii (pui DACA cu majuscule)
ps: bate poli 2-0

nixdorf
16th August 2006, 09:51
e un meci in care jucatorii nu au voie sa greseasca.nici macar preluari ratate pt ca la cea mai mica greseala se poate inscrie..portar poli are mai bun ca si dinamo cum de altfel toti jucatorii luatzi individual sunt mai buni, doar in atac stam prost..dar om vedea strategia lu cartzu, care nu cred ca va juca defensiv cu dinamo..oricum meciu e de un 0.0 1.1 2.2.sau in cel mai realist caz 0.1 sau 1.2

Ginxler
16th August 2006, 12:06
bineinteles , ca de obicei multi banateni ,mult mai multi ca restul.
acum sunt curios sa vad ce face timisoara in deplasare , sa vad cat de valoroasa este ?
oricum meci de 1 x
parerea mea

Ce sa inteleg de aici, ca vest-ul ii mai bogat in pc-uri si isp-uri decat restul tarii ? :P
Inc-o data , pronostic x-2 , in cazul de fatza 1-3 , asta daca nu imi strica Ze Kalanga sau Glau shustele :D

Universal
16th August 2006, 12:35
Dinamo-Poli x2 si gata -

Ginxler
16th August 2006, 12:46
Dinamo-Poli x2 si gata -

Blondutzule , rectifica ... x3 si acuma gata :happy

Universal
16th August 2006, 12:49
X3?
:))))))))))))))) Blondut? Multumesc !

saleK
16th August 2006, 13:07
X2,poli timisoara are aparare solida,poate cea mai buna dupa steaua,iar dinamo nu mai are atacul din anii trecuti...0-0 sau 0-1

Ginxler
16th August 2006, 13:13
X3?
:))))))))))))))) Blondut? Multumesc !

x3 , uite-te la votingu ala, sa vezi cum ii trecut.
Blond - Blondutz ... ii diminutivul de la blond :D
Some kind of a compliment :)

Larel
16th August 2006, 13:22
Cine vorbea de schelait... Larel... care are avatar un caine!!!
Ridicol!!! :lol:

Bravo.!!! esti un observator fidel a tot ce inseamna fotbal!!!:no: Poate ar trebui sa iti aduc aminte de un eveniment, poate nu atat de important ca miutza pe care ai jucato in spatele blocului, ce sa terminat in urma cu o luna.
Oricum,
Q.E.D.: replica asta ti-a demonstrat nivelul de cultura fotbalistic!:sleep:

Pronosticul ramane acelas: 2-1 pt Poli

Ess
16th August 2006, 13:37
prevad un meci plictisitor, in care tm se va inchide cu toate liniile.

Universal
16th August 2006, 13:51
x3 , uite-te la votingu ala, sa vezi cum ii trecut.
Blond - Blondutz ... ii diminutivul de la blond :D
Some kind of a compliment :)

Atunci cel cae apus voting-ul a gresit räu....eu väd aici un x bun dar si o surprizä si mai mare...sper intr-un 1-1 0-0 sau chiar 1-2 sä vedem ce va iesi..

dede
16th August 2006, 13:58
he he...acum vad si eu pollu' :happy eu votez 3, ca suna mai ... nou :evil:

Universal
16th August 2006, 14:00
:) Eu am votat,nu pentru cä nu tin cu Dinamo,ci fiindcä väd cä nu joacä cum ar trebuzi..iar de acest lucru va profita Timisoara

Datenshi
16th August 2006, 14:30
Am mai facut curat, incercati sa nu o luati iar pe aratura ca se lasa cu ban-uri.

Prevad un egal plictisitor.

SILVIU99
16th August 2006, 18:04
Sa Moara Iancu De Suparare Ca Poli Pierde In Stefan Cel Mare:cool:
DINAMO-POLI 1-0

tu26dor
16th August 2006, 18:05
0-0. timisoara ramane fara gol primit dar si fara gol dat echipelor bucurestene.

Grinco
16th August 2006, 18:09
Eu votez 3

Ayrton
16th August 2006, 19:27
Si eu tot pe 3 merg: 3-0 pt Dinamo! :D

cip_81
16th August 2006, 20:36
Ma uit la nationala de tineret si-l vad pe Cristea (mai bine spus, l-am vazut). Cu astia vor ei sa marcheze, duminica, in Stefan cel Mare? http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/71.gif. Pulhac, care e fundas stanga, a dat un gol si un assist...cam asta e diferenta, cam asta se va fi si duminica.

silistea
16th August 2006, 20:51
in mod normal, lotul lui Poli este mult mai valoros decat al dinamovistilor, Cartu este un antrenor mult mai bun ca rednic ...ramane de vazut daca nu cumva arbitrii isi vor intra in rol si vor ajuta in mod flagrant dinamo cum s-a intamplat etapa trecuta la petrosani

apercele
16th August 2006, 21:09
stim silistea stim cu toti, v-ati si pregatit scuza de acum: o sa fiti furati de arbitraj :rosu:
si etapa trecuta a fost blat cu arbitrajul, stim.... :rosu:
mersi pentru vorbele tale intelepte

raja_bell
16th August 2006, 23:34
Ma uit la nationala de tineret si-l vad pe Cristea (mai bine spus, l-am vazut). Cu astia vor ei sa marcheze, duminica, in Stefan cel Mare? . Pulhac, care e fundas stanga, a dat un gol si un assist...cam asta e diferenta, cam asta se va fi si duminica.

:happy :happy :happy
da, bai, pulhac e baza! :D
incredibil cati priceputi pe aici ... :ciocan:

silistea
16th August 2006, 23:39
dinamo este renumita in astfel de practici.....burloi,seri si alte jivine
ma uitam la semnatura lui percele si ma gandeam la titlurile sovieticilor.....s-o referi la ultimul titlu dinamovist?....ala cu simona marinescu si pomponel ...

merci :) sau o daduram in "furculisioane" ?...

apercele
16th August 2006, 23:43
silistea, cat s-a furat anul trecut nu cred ca s-a furat niciodata...
voi cand ati dat meciul stelei ultima etapa, cum v-ati simtit? bine ca ati luat niste bani murdari de la GIGI, sau ca niste carpe?
iar etapa trecuta cica a fost suspecta la voi (eu nu am vazut meciul deci efectiv nu ma pronunt, doar ce am vazut prin presa)...asa ca suspiciuni au fost tot timpul

semnatura mea ramane valida, si cam toti stiu bine ca este un mare adevar

silistea
16th August 2006, 23:53
dinamo a furat intotdeauna mai mult ...se pare ca doar cativa dinamovisti o cred sau poate nici ei ;)
Universitatea Craiova a dat meciul stelei in ultima etapa? cand?

Lordliv
17th August 2006, 00:02
care presa? aia care nu vede decat dinamo steaua rapid? vezi prietenia de pahar,filozofica, dintre boanchis si dinu! sau ceilalti papagali ,care nu au terminat nici o facultate sau au fost luati de pe santierele capitaliste ale tarii -precum manolo terzian!

apercele
17th August 2006, 00:04
adevarul ca meciuri ca etapa trecuta unde a fost off-side la jiul clar dar toata lumea sustine ca a fost blat, sunt destuuuuuule

iar chestia cu voi, ma refeream la fanii timisoreni care au cea mai curata echipa si nu stiu ce inseamna cuvantul blat
mai retin un conducator (oare cine?) care declara ca este curat ca lacrima :headbang:

apercele
17th August 2006, 00:05
care presa? aia care nu vede decat dinamo steaua rapid?
nu-mi zi mie de presa ca stiu prea bine ce cretini sunt..... dau in dinamo cand au ocazia, si asa ies mai multe scantei
niste scarbe ordinare in marea majoritate (iar ioanitoaia face parte din aceasta mare majoritate)

cip_81
17th August 2006, 00:07
*** asta de silistea isi petrece veacul pe thread-urile cu Dinamo, desi dupa "miros" si cautatura e suporter al echipei de PIC(i) din Craiova (apropo, cred ca-ti place avatarul). Gata, ai terminat de muls si ai venit pe forum? Vezi ca intra pamant si alte mizerii printre taste.

Si, da, fluierasii isi vor intra in rol, doar asa ca sa te oftici tu. Esti multumit?

Lordliv
17th August 2006, 00:18
Cornel Dinu (Adevarul de maine) : Fara ajutorul securitatii dinamo si steaua nu ajungeau in fotbalul european! hahaha! incep baietii sa recunoasca! marile cluburi departamentale misunau de ********i!
O ROMANIE CURATA SI IN SPORT! forza stiinta forza poli!

nixdorf
17th August 2006, 01:32
0-0. timisoara ramane fara gol primit dar si fara gol dat echipelor bucurestene.

si asa sa zicem ca face 0.0 si nu da gol ekipelor bucurestene dar nici ele noua :) + sa nu iei gol de la cele 3 steaua rapid dinamo e ceva, spre deosebire de alte ekipe...oricum loc de cupa uefa cel putzin tot prinde...

alamar
17th August 2006, 02:04
Bate Poli. Dinamo nu are echipa sa faca fata Timisoarei lui Cartu in acest moment.

gicu
17th August 2006, 02:20
Atat Dinamo cat si Poli au echipe mai valoroase comparand cu ultimul sezon. Un meci tare, dificil pt. Dinamo insa echipa lui Rednic trebuie sa confirme rezultatele de pana acum;

Ca suporter, merg pe mana echipei care ataca (Dinamo) si nu a celei care se apara :P

B0gdaaaN
17th August 2006, 02:31
ce tare e poll`ul...1 x 3

Elphax
17th August 2006, 09:30
e 3 pt. ca unora le e frica sa nu bata Poli :D

dede
17th August 2006, 12:03
si asa sa zicem ca face 0.0 si nu da gol ekipelor bucurestene dar nici ele noua :) + sa nu iei gol de la cele 3 steaua rapid dinamo e ceva, spre deosebire de alte ekipe...
asta chiar ca e incredibil...sa nu luati gol de la Steaua, dinamo sau rapid
pai e logic...cu cartu pe acolo nu prea stiti sa dati gol, doar sa nu luati :evil:

grande
17th August 2006, 12:51
ce tare e poll`ul...1 x 3

pentru etapa viitoare ,vom avea de ales cele 3 variante ....2 y 4 :happy

malexoid
17th August 2006, 13:40
in mod normal, lotul lui Poli este mult mai valoros decat al dinamovistilor, Cartu este un antrenor mult mai bun ca rednic ...ramane de vazut daca nu cumva arbitrii isi vor intra in rol si vor ajuta in mod flagrant dinamo cum s-a intamplat etapa trecuta la petrosani

esti generos...eu as rectifica: "cum s-a intamplat in ultimii aproape 60 de ani"

alex_6tm
17th August 2006, 14:38
Poli la vorba nu ii intrece nimeni; pe OLS-ul asta obosit vin toti cu gura mare ca anul asta POLI ii rupe pe toti, ca face show cu toti s.a.m.d.

dar de castigat in Stefan cel Mare, nu au mai castigat din 1836.

Mai documenteazate

alex_6tm
17th August 2006, 14:40
Atat Dinamo cat si Poli au echipe mai valoroase comparand cu ultimul sezon. Un meci tare, dificil pt. Dinamo insa echipa lui Rednic trebuie sa confirme rezultatele de pana acum;

Ca suporter, merg pe mana echipei care ataca (Dinamo) si nu a celei care se apara :P

Stai ca vedem noi duminica care o sa se apere mai mult...Forza Viola

philo
17th August 2006, 15:07
Ambele formaţii nu au relaţiile de joc puse la punct, va fi un meci crâncen, dar confuz şi urât. Dinamo e favorită fiindcă joacă acasă. Probabil 1-0 şi interminabile discuţii despre calitatea arbitrajului..

MadMax
17th August 2006, 15:56
bate poli cu 2 la zero ...

FORZZA VIOLA

superchumbo
17th August 2006, 17:02
cata risipa de energie pe threadul asta pentru un simplu 0-0......

raja_bell
17th August 2006, 17:11
2-0 dinamo! :ok:

Ayrton
17th August 2006, 17:54
Pai si atunci de ce ai votat "3" ???
:D

STEAUA-MANIA
17th August 2006, 18:20
Pulhac, care e fundas stanga, a dat un gol si un assist...
Daca pulhac e masura valorii lui dinamo..atunci e clar,anu asta 0 in stefan cel mare!:yeah: Hai sa dau un pronostic ca si cand jucam fotbal in curtea scolii:cine da primul gol,castiga.:D
parcele:sa stii,daca am scoate cateva litere din numele sau...ar creiona caracterul sau...amintesc episodul din mec STEAUA 2 dinamo 2(sez 2005-06)

apercele
17th August 2006, 18:42
Steaua-mania, adevarul este ca pulhac e o ruina de jucator
eu personal il prefer pe nesu fundas stanga....

Larel
17th August 2006, 19:20
Mai sunt 3 zile.. ajungem la un compromis?
Eu spun 2-1 pt Poli,

Cine liciteaza mai mult?

R.Marius
17th August 2006, 19:26
Stiti ce cred eu,prieteni? Din punctul meu de vedere , Dinamo nu are cum sa piarda acest meci.Nu vreau sa insinuez absolut nimic, dar Poli este o echipa in formare, Dinamo la fel, dupa scandaluri si scandaluri.. totusi sa nu uitam ca Poli,indiferent cum joaca,nu prea a castigat in ultimul deceniu in Groapa.
Deci,pronosticul meu: Dinamo nu pierde acest meci. Mizez pe un joc sub 3 goluri.

atdi
17th August 2006, 19:26
Eu zic 0-0.

Larel
17th August 2006, 19:43
hei.. am spus:

Cine liciteaza mai mult! Nu mai putin :P

six
17th August 2006, 20:29
e 3 pt. ca unora le e frica sa nu bata Poli :D:D :D :D hahahahaha :P :P :P
PS Bate POLI ......SIGUR ;) :cool:

Seldon
17th August 2006, 20:38
ce inseamna 3 de la optiuni ? ca bate poli indiferent de arbitrii ?:D

Nu. Trei ar vrea sa fie "doi si inca ceva peste", adica victorie la scor a oaspetilor. Lasand gluma la o parte, pare ciudat ca, desi s-a semnalat in postari de mai multe ori eroarea, nu a fost corectata.
Despre meci... greu de dat un pronostic. In ciuda a ceea ce spun suporterii celor doua echipe, nici una nu merge ceas. Dinamo pare mai slaba decat la inceputul sezonului trecut iar Timisoara mi se pare mai puternica decat era in aceeasi perioada. Poate ca un egal ar trebui sa le multumeasca. Si inca ceva: Dupa ultima aventura a lui Niculescu, eu nu m-as baza pe el sa marcheze. De fapt, nu m-as baza de loc pe el, dar cred ca Rednic stie mai bine ce are de facut.

Addy
17th August 2006, 20:58
Cred ca o sa se termine la egalitate, dar nu 0-0.

raul97
17th August 2006, 21:49
Dinamo - Poli Timisoara 2-3

lolo_grupa_c
17th August 2006, 21:59
cartu e un antrenor mai bun decat rednic....asta spune multe....

raja_bell
17th August 2006, 22:05
ayrton:

Pai si atunci de ce ai votat "3" ???
pai cand as mai fi avut ocazia sa votez "3" la un meci de 1x2? :D :D :D

cristian75poli
17th August 2006, 23:59
Le dam doua si ii lasam sa se certe...

"POLI" - CAMPIONII!!!

apercele
18th August 2006, 00:22
Le dam doua si ii lasam sa se certe...

"POLI" - CAMPIONII!!!

cine mai exact ne va da noua 2 goluri?
te pomenesti ca spaima fundasilor, domnul andrei cristea? :o:

be@
18th August 2006, 00:29
Bai, cum isi permit nesimtitii aia de la voi sa contacteze doi jucatori care sunt sub contract cu FC National ?

cip_81
18th August 2006, 00:36
Sssst, liniste...ei "e" cei mai curati...ei "e" fruncea...fruncea aia de la spate si crapata pe verticala.

@cristian75poli: cu cine vreti voi sa dati 2 goluri? Cu panarama aia de Cristea? Sa stii ca puteti da 2 goluri, dar tre' sa mai stii ca un meci dureaza 90 de minute, nu 3 zile cat v-ar fi necesar.

Larel
18th August 2006, 00:49
Be@(edited):
Din cate stiu jucatorii au fost declarati liberi de contract, doar pentru ca bossi de la National nu pot accepta acest lucru, nu inseamna ca cei doi trebuie sa stea in Bucuresti si sa isi astepte sentinta! oricum decat sa mai joace la voi mai bine se lasa de fotbal, ma intreb ce le-ati facut!!!

Iar tu Cip, dupa cum ai spus sssst... am o rugaminte mare la tine, nu adauga lectura de proasta calitate pe forum, pierdem doar timpul cu scroll. Iti multumesc din suflet.

be@
18th August 2006, 00:52
Mah, ia vezi. In primul rand nu-mi mai poci numele , ca altfel propun sa fii sanctionat.
In al doilea rand, aberezi la greu. Sentinta aia nu e DEFINITIVA. Atata timp cat mai sunt cateva cai de atac, nesimtitii aia de la voi n-aveau ce sa discute cu ei. Ar trebui sa fiti sanctionati pentru asta.

Larel
18th August 2006, 01:40
Scuze, nu mi-am dat seama ca ti-am pocit numele, din cate stiu @ = at
o sa ma conformez!
Si te rog nu jigni oamenii de la clubul nostru pt ca o sa propun sa fi tu sanctionata! Sau tu ai acest drept?
Probabil daca Nationalul s-ar fi purtat civilizat cu jucatorii nu s-ar fi ajuns in aceasta situatie, si din cate stiu nu clubul a cautat jucatorii ci viceversa, asa ca tempereaza-ti cuvintele!
Ciao si ai grija de tine... atitudinea ta nu se potriveste cu numele!

crissis
18th August 2006, 01:50
Victorie timisoreana in groapa lui Dinamo pronostic 2
Meci de uzura pentru ambele echipe
BAFTA POLI TIMISOARA

cryrad1975
18th August 2006, 01:55
cum sa-l bata Rednic pe Cartu cand echipele sunt aproximativ egale baloric ( poate chiar are lot mai bun "Poli" .Puriul bate echipele mici o sa aiba viatza grea cu echipele cu antrenori si lot.

Ammadeus
18th August 2006, 04:51
dinamo-diaspora dinamo 1-1

cristian75poli
18th August 2006, 06:41
Mah, ia vezi. In primul rand nu-mi mai poci numele , ca altfel propun sa fii sanctionat.
In al doilea rand, aberezi la greu. Sentinta aia nu e DEFINITIVA. Atata timp cat mai sunt cateva cai de atac, nesimtitii aia de la voi n-aveau ce sa discute cu ei. Ar trebui sa fiti sanctionati pentru asta.

Iara incepi sa te legi de noi? Ai grija de razesii tai si taci daca esti pe dinafara.

dinamo - "POLI".....0 -2



cine mai exact ne va da noua 2 goluri?
te pomenesti ca spaima fundasilor, domnul andrei cristea? :o:

Frumos ar fi sa va dea Grigorie si Alexa....

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Cra10veanu
18th August 2006, 06:45
Iara incepi sa te legi de noi? Ai grija de razesii tai si taci daca esti pe dinafara.

dinamo - "POLI".....0 -2

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

se putea si-un 3-0, dar nu cu Cartu. Bate poli, cainii sint puscarii anul asta, si ca antrenor si ca lot, mai ales c-a plecat si netoiu care mai ciupea cativa jucatori de pe la fc arges.

cristian75poli
18th August 2006, 06:46
Sssst, liniste...ei "e" cei mai curati...ei "e" fruncea...fruncea aia de la spate si crapata pe verticala.

@cristian75poli: cu cine vreti voi sa dati 2 goluri? Cu panarama aia de Cristea? Sa stii ca puteti da 2 goluri, dar tre' sa mai stii ca un meci dureaza 90 de minute, nu 3 zile cat v-ar fi necesar.

Oare si dupa meciul de duminica o sa fii tot asa viteaz? Nu cred.......te astept pe forum sa vad ce o sa mai spui......capitalistule...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

raja_bell
18th August 2006, 07:08
tin sa va contrazic. rednic este unul dintre cei mai buni antrenori din romania. in plus este un om corect care a demascat toata murdariile din familia lucescu, punandu-i la punct atat pe mircea pamant, cat si pe odrasla acestuia, purtatorul de cercel in ureche! :ok:

Cra10veanu
18th August 2006, 07:20
raja bell, a retrogradat o echipa si spui ca e bun asa ? sau o fi facut intentionat, cine stie...

raja_bell
18th August 2006, 07:30
mircea pamant, numele la auzul caruia pica in fund toti gugustiucii, a retrogradat vreo 5 echipe. si ce, asta il face antrenor slab? hai sa privim si la trofeele castigate de rednic. pai rapizii n-au luat in 80 de ani cat au luat cu el ... vorba vine, evident! ;)

Ammadeus
18th August 2006, 07:48
tin sa va contrazic. rednic este unul dintre cei mai buni antrenori din romania. in plus este un om corect care a demascat toata murdariile din familia lucescu, punandu-i la punct atat pe mircea pamant, cat si pe odrasla acestuia, purtatorul de cercel in ureche! :ok:

heads up la turcu: se numesc vicleanu' si progenitura, primul este unul dintre cei mai mari profitori din fotbalul romanesc din anii 80 iar al doilea e doar pila lu' tac'su

raja_bell
18th August 2006, 07:55
domnule doctor kreier, aveti un stil care imi place! :yeah:

moro68
18th August 2006, 08:19
Dinamo e pe val, de cand a venit Rednic a castigat tot, Poli Timisoara e speranta de vreo 2 ani, nu stiu cand v-a concretiza, ca ne-am pierdut rabdarea.

freejack
18th August 2006, 11:34
Dinamo e pe val, de cand a venit Rednic a castigat tot, Poli Timisoara e speranta de vreo 2 ani, nu stiu cand v-a concretiza, ca ne-am pierdut rabdarea.

Sa nu ajunga sub val si sa se inece. Bate Timisoara. Cartu e prea bun ca sa fie light.

raja_bell
18th August 2006, 11:39
interesant. nu ca as simpatiza cu dinamo, dar ma amuza cum an de an dau navala timisorenii si oltenii si ameninta ca bat, distrug, surclaseaza pe dinamo. dar de vreo 5 ani nu au mai reusit nici macar un egal. impreuna ... :D :D :D

Ginxler
18th August 2006, 12:17
interesant. nu ca as simpatiza cu dinamo, dar ma amuza cum an de an dau navala timisorenii si oltenii si ameninta ca bat, distrug, surclaseaza pe dinamo. dar de vreo 5 ani nu au mai reusit nici macar un egal. impreuna ... :D :D :D

Am invatat chestiile aste de la voi..
Asa cum de 4-5 ani domnul Porcea isi ridica in slavi sloganul "Lasati-ne sa ne pregatim de UCL" , asa va calcam noi si all-10'ii in picioare :D

raja_bell
18th August 2006, 12:20
cine e porcea?

Ayrton
18th August 2006, 12:22
Vezi ca poate raja_bell se va simti jignit cand ii spui "voi", "domnul Porcea", etc... Ca are alte preferinte...
E ca si cand el ti-ar spune ca echipa ta condusa de domnul mititelu e jalnica... (n-am gasit cum sa ii schimb numele de mititelu in ceva jignitor... pur si simplu e jignit pe viata cu un asemenea nume... :D)

Benny
18th August 2006, 13:05
Vezi ca poate raja_bell se va simti jignit ... Ca are alte preferinte...
Merci, stim. L-am vazut la TV, participand la parada.

Cyrus the virus
18th August 2006, 16:09
Bate Dinamo fara drept de apel......2,3-0 .....o sa fie spectacol.....poli mai are de asteptat,cu toate ca au echipa....

STEAUA-MANIA
18th August 2006, 16:58
Merci, stim. L-am vazut la TV, participand la parada.
Ai televizor?:shock: Ti-ai permis sa iti cumperi un televizor?Wow...inseamna ca ai un ajutor social ff ridicat:D
Cine arbitreaza sa va spun cat se termina meciul..sper ca nu e "fanta de lumina":rosu:

kom
18th August 2006, 17:13
Jucati 1 solist la pariuri ca va umpleti de bani!
2 goluri Claudiu Niculescu!!!!!
Si sper cu acest meci sa se desumfle definitiv poli timisoara!

Ayrton
18th August 2006, 17:44
Nu prea cred ca ne umplem de bani... astia de la casele de pariuri nu-s prosti sa se ia dupa aberatiile si visele umede ale timisorenilor... Dinamo are cota 1.9 la victorie, egalul e cotat la 3.1 iar victoria echipei aleia din Timisoara e cotata la 3.5...

Hipgnosis
18th August 2006, 17:50
Dinamo ar tb. sa fie atnet5a ca toate victoriile ei de la inceputul sezonului, nu fac impreuna cat egalul scos de Poli cu Steaua!
Dinamo are prima sansa, insa e posibil sa fie surprinsi de o aparare avansata a timisorenilor, totul dublat de un pressing ucigator (pt. mijlocului lui dinamo) la centrul terenului.
Greu de pronosticat rezultatul final, dar aproape as paria ca Poli reuseste sa inscrie.

Ayrton
18th August 2006, 17:52
aparare avansata a timisorenilor, totul dublat de un pressing ucigator (pt. mijlocului lui dinamo) la centrul terenului.

Da de unde...
Ce, nu stii tactica lui Pirtzu? "Autobaza" e baza! :evil:

Benny
18th August 2006, 17:59
Ai televizor?:shock:
Nu, nu! Scuze, trebuia se precizez: la TV-ul vecinului.
__________________
|
Stiti poezia cu catelul din cotet, care si-o lingea pana i se facea rosie si creata?
|

Larel
18th August 2006, 19:02
Da de unde...
Ce, nu stii tactica lui Pirtzu? "Autobaza" e baza! :evil:

Atunci sa fie "Autobaza" de baza (dar pe langa baza exista intodeauna si ceva extra!!.. :) nu trebuie mai mult)

apercele
18th August 2006, 19:09
Deabea astept sa va vad aici pe site luni pe unii din voi, astia care vedeti meci usor pt Poli. Am tot am vazut 0-2, 0-3 :ok:

de nu o sa va mancati cuvintele....:jerk:

Larel
18th August 2006, 19:15
Meci usor nu va fi, nici pentru Poli nici pentru Dinamo!

Snake_21
18th August 2006, 19:38
meci cu scantei nu stiu eu zic ca e de X2, dar nu se stie niciodata

lelea_andrei
18th August 2006, 19:56
bate POLI 2-1 iar in cel mai rau caz un egal 1-1/hello

malexoid
18th August 2006, 20:00
1.64 plateste Astra pentru X2, nu e rau!
1.80 Pariloto...

apercele
18th August 2006, 20:01
Am si eu o intrebare pt suporterii polisti, si in nici un caz nu este adresata "la misto"... pe cine vedeti voi ca o sa dea golurile de va asteptati la 2, 3 sau chiar 4 goluri?
cristea, grigorie?? eu zic ca cele mai mari sanse de gol le are BALACE, (pacat pt. voi ca nu joaca varf) dar este un jucator extrem de talentat care va juca la nationala in curand
dar ca atacanti, toti mi se par intre varza si mediocri

malexoid
18th August 2006, 20:03
Deabea astept sa va vad aici pe site luni pe unii din voi, astia care vedeti meci usor pt Poli. Am tot am vazut 0-2, 0-3 :ok:

de nu o sa va mancati cuvintele....:jerk:

ai dreptate, o sa ii cert si eu ca i-a luat gura pe dinainte...
nu o sa bata Poli atata de usor!
0:1

malexoid
18th August 2006, 20:05
Am si eu o intrebare pt suporterii polisti, si in nici un caz nu este adresata "la misto"... pe cine vedeti voi ca o sa dea golurile de va asteptati la 2, 3 sau chiar 4 goluri?
cristea, grigorie?? eu zic ca cele mai mari sanse de gol le are BALACE, (pacat pt. voi ca nu joaca varf) dar este un jucator extrem de talentat care va juca la nationala in curand
dar ca atacanti, toti mi se par intre varza si mediocri

nu exclud o lovitura norocoasa de cap Mehmedovici ori McKain...
vorba ta, Balace poate sa marce.

cip_81
18th August 2006, 20:22
0:1

Sa nu marcheze Dinamo gol ?! Nu "iegzista" asa ceva. O tot dati cu autobaza, dar stiti vreun meci in care Cartu sa nu fi luat gol de la Dinamo (cu orice echipa) in ultimii...sa zicem 10 ani? Nu cred...tine cu Steaua, cu Rapid, dar nu tine cu Dinamo. Si o sa vedeti ca asa vor sta lucrurile si duminica.

malexoid
18th August 2006, 20:31
Sa nu marcheze Dinamo gol ?! Nu "iegzista" asa ceva. O tot dati cu autobaza, dar stiti vreun meci in care Cartu sa nu fi luat gol de la Dinamo (cu orice echipa) in ultimii...sa zicem 10 ani? Nu cred...tine cu Steaua, cu Rapid, dar nu tine cu Dinamo. Si o sa vedeti ca asa vor sta lucrurile si duminica.

e parerea ta, se respecta.
dar incearca sa iti aduci aminte ultimul meci din Stefan cel Mare...gol norocos min 88 (Bratu).Asta dupa ce Poli a fost mult prea usor lasata in 10 dupa o mascarada ieftina a lui Motzi. Aveti atac bunicel, dar si Poli a demonstrat ca stie sa se apere.

six
18th August 2006, 20:43
Am si eu o intrebare pt suporterii polisti, si in nici un caz nu este adresata "la misto"... pe cine vedeti voi ca o sa dea golurile de va asteptati la 2, 3 sau chiar 4 goluri?
:drak: si unu ajunge dar mai bine doi.....sa zic Grigorie si Cristea......si de la voi.....mda Danciulescu....:P :evil: :D

apercele
18th August 2006, 20:48
:drak: si unu ajunge dar mai bine doi.....sa zic Grigorie si Cristea......



:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

m8k
18th August 2006, 22:08
Pronostic Dinamo - Poli Timisoara
1
X
3

loooooooooooooooooooooooooooool

be@
18th August 2006, 22:20
Iata o stire de senzatie. :D :D


Politehnica Timişoara, formaţia lui Claudio Zambon, a reuşit să spargă "gheaţa" īn duelurile contra lui Dinamo, pe care a īnvins-o la penalty-uri īn Cupa Romāniei cu scorul de 5-3.

SAMM
19th August 2006, 00:57
sa bata poli, oricum ii terminam in Ghencea pe toti, pe teren, nu in culise cum fac altii

Larel
19th August 2006, 01:30
Speranta moare ultima!

apercele
19th August 2006, 01:51
sa bata poli, oricum ii terminam in Ghencea pe toti, pe teren, nu in culise cum fac altii

lol numai in teren nu ati castigat ultimii 2 ani :no:

SAMM
19th August 2006, 02:25
lol numai in teren nu ati castigat ultimii 2 ani :no:

te referi la titlul de acum 2 ani cand v-am batut tur si retur cu 1-0
sau la anul asta cand am ajuns si in semifinalele UEFA

????

Diodude
19th August 2006, 13:00
te referi la titlul de acum 2 ani cand v-am batut tur si retur cu 1-0
sau la anul asta cand am ajuns si in semifinalele UEFA

????

Nu , n-ai inteles.Se referea la meciurile cu Farul,Vaslui,Pandurii,Otelul,Jiul de anul trecut,iar de acum 2 ani in special la meciul din ultima etapa cu timisoara cand faceau aia incursiuni pe dreapta si centrau prin spatele portii,prin peluze.Atunci cand a venit si mascariciul de Marius Popa sa dea cu praf in ochi la prosti in ultimul minut la cornerul ala ,poate egaleaza cu capul.

SAMM
19th August 2006, 13:57
Nu , n-ai inteles.Se referea la meciurile cu Farul,Vaslui,Pandurii,Otelul,Jiul de anul trecut

pai nu le-ai scris pe toate, mai erau si astea :
Valerenga - Steaua 0-3
Steaua - Valerenga 3-1
Steaua - Lens 4-0
Sampdoria - Steaua 0-0
Steaua - Halmstadt 3-0
Herenveen - Steaua 1-3
Betis - Steaua 0-3
Steaua - Middlesborouh 1-0
Steaua - Poli 2-1
Steaua - Rapid 1-0 (supercupa)

vezi ai uitat, bine ca ti-am adus eu aminte :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

malexoid
19th August 2006, 14:00
Nu , n-ai inteles.Se referea la meciurile cu Farul,Vaslui,Pandurii,Otelul,Jiul de anul trecut,iar de acum 2 ani in special la meciul din ultima etapa cu timisoara cand faceau aia incursiuni pe dreapta si centrau prin spatele portii,prin peluze.Atunci cand a venit si mascariciul de Marius Popa sa dea cu praf in ochi la prosti in ultimul minut la cornerul ala ,poate egaleaza cu capul.

marius popa, echipa in general a fost doar partasa la scenariul mizer al olaroiului...care - se stie bine - in urma acestui fapt a fost dat afara de la Poli si aruncat la gunoi (de unde l-au scos si reactivat steaua)

SAMM
19th August 2006, 14:06
marius popa, echipa in general a fost doar partasa la scenariul mizer al olaroiului...care - se stie bine - in urma acestui fapt a fost dat afara de la Poli si aruncat la gunoi (de unde l-au scos si reactivat steaua)

l-a dat afara pt ca era antrenor de locurile 3-4, la noi insa a ajuns in semifinalele UEFA, a luat un titlu si o supercupa in doar cateva luni.

Cum a gresit aici iancu la fel a gresit si cand a spus ca va face o echipa europeana la TM, asta nu se va intampla niciodata.

"de 3 Ani Ne Amenintati , Voi In Uefa Cand Intrati ???"
ne amenintati si anul asta cu ceva ?

malexoid
19th August 2006, 14:16
l-a dat afara pt ca era antrenor de locurile 3-4, la noi insa a ajuns in semifinalele UEFA, a luat un titlu si o supercupa in doar cateva luni.

Cum a gresit aici iancu la fel a gresit si cand a spus ca va face o echipa europeana la TM, asta nu se va intampla niciodata.

"de 3 Ani Ne Amenintati , Voi In Uefa Cand Intrati ???"
ne amenintati si anul asta cu ceva ?

SAMM, discutiile astea sunt 'genul interminabil'...iar tu nu rezisti la stres si ai sa ma jignesti iarasi...
chiar nu am nevoie de penalizari pentru unul ca tine.

SILVIU99
19th August 2006, 14:32
in prosportul de azi scrie ca moti si ganea sau accidentat si sunt sanse sa lipseasca cu poli.......

malexoid
19th August 2006, 14:48
in prosportul de azi scrie ca moti si ganea sau accidentat si sunt sanse sa lipseasca cu poli.......

nu te speria Silviule, astea sunt strategii de adormit polisti :)
o sa fie amandoi in teren duminica seara...degeaba!

starsteel
19th August 2006, 15:52
E un meci extrem de interesant traditia spune victorie fara probleme Dinamo, valoarea echipelor cu totul altceva.
Sa vedem ce iese.

Bega
19th August 2006, 16:22
E un meci extrem de interesant traditia spune victorie fara probleme Dinamo, valoarea echipelor cu totul altceva.
Sa vedem ce iese.

Dar ce mai e traditia in ziua de azi?

SAMM
19th August 2006, 16:57
SAMM, discutiile astea sunt 'genul interminabil'...iar tu nu rezisti la stres si ai sa ma jignesti iarasi...
chiar nu am nevoie de penalizari pentru unul ca tine.

te jignesc doar cand tu incepi,

fruncea
19th August 2006, 17:29
dragii nostrii caini,oi si alte zburatoare de prin cartierele fane babane,ghencea si giulesti(sau ferentari?) se apropie sfarsitul mult trambitatei
hegemonii a bucurestiului.Nimeni nu-i profet in tara lui si acest lucru va fi dovedit de domnul IANCU care desi mitic la origine, face o dreptate fotbalului romanesc si echilibreaza un campionat compromis de gunoaie gen mitica "mili-
-tica" dragomir, sandu grogy mircea, jiji bheeecali si mister(chiar ca e un mister cum a ajuns procuror un paranoic al istoriei absurde?).
FORZA VIOLA !!!!!!!!!!

starsteel
19th August 2006, 17:34
Iancu sa fim seriosi nu reprezinta nimic in fotbalul romanesc, de unde sa faca dreptate un personaj care are probleme cu legea.

fruncea
19th August 2006, 17:45
Draga amice,oare latifundiarul tau este curat precum lacrima?
ISUS a dat o pilda:arunca cu piatra in vinovat doar daca ai sufletul curat.
Oare becali foloseste AJAX?

SAMM
19th August 2006, 18:27
Draga amice,oare latifundiarul tau este curat precum lacrima?
ISUS a dat o pilda:arunca cu piatra in vinovat doar daca ai sufletul curat.
Oare becali foloseste AJAX?

al vostru a si innoptat multe pe la mititica, da declaratii multe, a fost gasit si vinovat, tre sa fii orb sa nu vezi.

dreptate fotbalului romanesc ??? prin devalizarea rafo

starsteel
19th August 2006, 20:11
Draga amice,oare latifundiarul tau este curat precum lacrima?
ISUS a dat o pilda:arunca cu piatra in vinovat doar daca ai sufletul curat.
Oare becali foloseste AJAX?
Anul asta a folosit la transferuri Ajax a luat cateva milioane bune de la ei pe un singur jucator. Bani albi, curati, nu din aia manjiti de-a lui Iancu, ala care are deja 2 cazari la mititica.

malexoid
19th August 2006, 21:13
mi-e teama starsteel ca nu cunosti semnificatia notiunii de arest preventiv...
ma asteptam la asta din partea unora (multi prostanaci care scriu in OLS - ma abtzin sa dau nickuri), dar nu si din partea ta...

bob
19th August 2006, 21:44
hei, alo, papagalul de moderator, unde dracu suntem aici ? meciul turma de oi versus violati a trecut.
atatea iluzii, create de banii lui iancu, vor fi spulberate inca o data maine. e cazul sa fie definitiv, sa nu mai fie cazul unor noi dezamagiri banatene.iarasi va scadea productivitatea muncii in banat! si pt. a cata oara ! dupa 41 de ani nu v-ati invatat minte! vai, vai.

Larel
19th August 2006, 21:51
hei, alo, papagalul de moderator, ... iluzii, create de banii lui iancu, vor fi spulberate inca o data maine.....:sleep: :sleep:

Chiar nu are nimeni bunul simt sa stie cand sa taca? Mai ales cad ajunge sa isi arate "calitatile" de om!
Pacat ca ti-e asa ciuda... poate ai vedea lucrurile mai clar daca te-ai mai relaxa!:ok:

Rossi
19th August 2006, 22:10
statistica ne este favorabila ...Timisoara nu a mai castigat in Stefan cel Mare de 40 de ani :ok:
jucam pe teren propriu , avem un moral bun dupa atatea victorii la rand ...suntem favoriti ca de obicei :ok:

sper sa vedem un meci frumos si cel mai bun sa castige /hello

FORZA DINAMO !!!

Larel
19th August 2006, 22:16
sper sa vedem un meci frumos si cel mai bun sa castige /hello




Asa sa fie!!!

bob
19th August 2006, 22:21
larel said:
"Chiar nu are nimeni bunul simt sa stie cand sa taca? Mai ales cand ajunge sa isi arate "calitatile" de om!
Pacat ca ti-e asa ciuda... poate ai vedea lucrurile mai clar daca te-ai mai relaxa!"

cine te-a mintit ca noi suntem amici ? du-te fa-ti o clisma si cere-i niste bani lui alexa !

Ammadeus
19th August 2006, 23:37
bate timisoara 2-0

Aurel.D
20th August 2006, 00:44
Stelistii astia intra pe toate topicurile sa faca scandal!! Nu se pot abtine, dar de ce nu ma mir? Doar au de la cine invata!!
Heeeeiiiilooouuu! Aici este vorba despre Dinamo- Poli Timisoara.

PS: Abia astept meciul de maine seara!!