PDA

View Full Version : Etapa 4: Dinamo - Poli Timisoara



Pages : 1 2 [3]

Marius DG
21st August 2006, 19:01
deci ieri a iesit abuz sexual....jucau ai nostri magarusul cu timisorenii, ca sa nu mai zic nimic de golul 3; au ramas aia fara placute de frana, s-a rupt si cutia de viteza, si ambreaj si tot
a fost o umilinta totala, mult mai mult de cat ma asteptam
acum stau si rad cum carcotasii isi baga unghiile in gat si o dau in blaturi, alea alea...stelistii acuza de blat, cat de mare este aceasta ironie
daca jucam la fel cu evreii cum am jucat ieri cica ne omoara beitar

hahaha, sunteti efectiv penibili!!!!

daca tu poti sa spui cu mina pe inima ca ieri dinamo a jucat bine ori esti naiv ori nu esti intreg :o: ( scuzama ca nu incerc sa te insult) poli intradevar a fost rusinos de slab si nu am avut de ce sa fiu mindru ...dar in cazul asta ( de sinceritate!) inseamna ca si jobul lui dinamo a devenit mult mai usora...NU ?
in fine ...urmeaza meciul cu israeleni...eu va doresc succes ptr ca la urma urmei este vorba de o echipa romaneasca pe plan international ...eu nu am sa merg sa dansez in fata la stefan cel mare daca luati bataie de la ei ( si nici nu voi posta chestii de tip 'Thank You Beitar' //in fine asta e .viata merge inainte .:yeah:

Rossi
21st August 2006, 19:05
DINAMO nu a jucat bine ... a jucat f bine !!!

DINAMO este multe clase peste Poli !!!

Va mirati ca nu ati miscat nimik aseara ? Pai cum sa miscati in fata unei Super Echipe ?!

V-am dat CLASA !

Cu mana pe inima spun ca am avut GHINION ... cu putin norok scorul era 8-1 pt noi !

apercele
21st August 2006, 19:17
mariuse, inseamna ca noi 2 chiar ca am vazut alt meci
eu uite ce am vazut: pase superbe intre atacanti, golul 3 fiind o dovada concreta
mijlocasii miscau mingea frumos, margaritescu deposeda cand era nevoie, "pustanii" Radu Stefan si Goian mi-au placut (mai putin goian care mai arata slabiciune)...ze kalanga a facut ce a vrut cu nigerianul vostru..catalin munteanu a centrat cand a vrut.....deci aceste lucruri ma fac sa fiu optimist la meciul cu Beitar
ca voi ati jucat slab, sunt de acord....dar acum ce vrei sa zic, ca noi nu am jucat bine si ca ati pierdut voi singuri? la 2-1 dinamo nu ne-am retras cu curu'n poarta cum ati facut voi la 1-0, dar am iesit la joc

aici se vede munca si stilul lui Rednic

Diodude
21st August 2006, 19:18
1.20 August 2006 PCH spune lucrurilor pe nume:
"Echipa voastra/Zace undeva in C/Singura ca tarfele!!!".
Cat adevar!!!
2.Pentru toti fanii lui Dinamo:Eu zic sa nu va mai aprindeti asa dupa meciul de ieri.Am jucat foarte bine ieri,dar la urma urmei am batut o echipa de pluton care nu are nici macar un singur jucator care ar fi titular la noi.Singurul jucator de care imi placea de la timisoara era Gigel Coman ,dar a plecat si el.La ora actuala timisoara este cam de acelasi nivel cu Pandurii,Craiova,Otelul,Jiul.

six
21st August 2006, 19:20
oops,cata nervozitate aici......bey fratilor,asta este pe bune ca ne-au ciuruit.....trebuie sa recunoastem chestia asta....DA cred ca sunteti mai buni ca sTEAUA(parerea mea)si daca uneori mai sarim calu(in sens de misto) de data asta sincer jos palaria Dinamo......Noi am pierdut pt ca:nu avem benzi laterale si nici atacantii de teapa cainilor,jucatori sinusoidali in constanta,si chiar am vazut o oarecare frica la unii jucatori.......una peste alta cu tot orgoliu BANATAN va spun FELICITARI echipei voastre.....noi suporterii ne vom incuraja echipa noastra indiferent de conjunctura......ceao si de maine continuam la"clinciuri"bucurestenilor......;) ;) ;)
PS sa nu mai aud vreodata pe vrunu ca zice ca nu suntem in stare sa recunoastem realitatea(chestii dealea cu ;destepti,superiori,smecheri)caci pe langa :P mai si suntem realisti......hai bau ;)

apercele
21st August 2006, 19:26
poate tu esti realist dar citeste post-urile scrise de "colegii" tai de 7 zile incoace
eu zic ca in mare nu sunteti realisti la cate aberatii am vazut

SILVIU99
21st August 2006, 19:56
poate tu esti realist dar citeste post-urile scrise de "colegii" tai de 7 zile incoace
eu zic ca in mare nu sunteti realisti la cate aberatii am vazut

sunt mah realisti...ei in mintea lor realizeaza ca am fost net superiori dar nu vor sa recunoasca asta

Marius DG
21st August 2006, 20:05
mariuse, inseamna ca noi 2 chiar ca am vazut alt meci
eu uite ce am vazut: pase superbe intre atacanti, golul 3 fiind o dovada concreta
mijlocasii miscau mingea frumos, margaritescu deposeda cand era nevoie, "pustanii" Radu Stefan si Goian mi-au placut (mai putin goian care mai arata slabiciune)...ze kalanga a facut ce a vrut cu nigerianul vostru..catalin munteanu a centrat cand a vrut.....deci aceste lucruri ma fac sa fiu optimist la meciul cu Beitar
ca voi ati jucat slab, sunt de acord....dar acum ce vrei sa zic, ca noi nu am jucat bine si ca ati pierdut voi singuri? la 2-1 dinamo nu ne-am retras cu curu'n poarta cum ati facut voi la 1-0, dar am iesit la joc

aici se vede munca si stilul lui Rednic


Intradevar ;multe puncte pe care tu le aduci la discutie sint reale ;
atacanti au facut actiunile care au adus goluri ceeace ei au responsabilitatea sa faca sa dea goluri !( misiune indeplinita !)
ar fi stupid din partea mea ( sau oricui ) sa spun ca neam batut singuri,la urma urmei dinamo a dat golurile nu au fost auto goluri ...!
CI TOT CE AM SPUS e ca atunci cind joci cu o echipa slab pregatita este mai usor sa castigi decit cu una buna ...---spune ca nu am dreptate !
iar chestia cu retrasul ...cred ca planul a fost (oricum de rahat !) sa intre la vestiare ptr pauza cu 1-0 si sa discute care autobuze sa puna in fata sau in spate ...
atunci cind esti condus cu 1-0 si iti revii plus ca iei conducerea esti luat pe val si normal sa inpingii inainte ......daca nu am vazut in dinamo o echipa de top ..poate ca e vorba ca nu sint fan Dinamo in campionatul intern ( deci nu pot spune ca sint impartial ...---fara scuze sau perdea!)
dar joi voi fi dinamovist 100%...dupa meci fac dush ( lol)alexa nu o fi prea tare sau grigore nu stiu ce ...dar daca se integreaza in echipa va fi ok .

apercele
21st August 2006, 20:15
pai asta cam e nivelul campionatului nostru
deci voi sunteti cotati TOP 7 in Liga I, iar ieri eu am vazut o diferenta mare intre dinamo si Poli
Rapid mi se pare slabuta (cel putin au inceput nasol), CFR-ul joaca foarte bine dar sa vedem pana cand, iar steaua nu a aratat cine stie ce pana acum

deci suntem candidati la titlu, pentru ca am progresat pe meci ce trece
nu uita ca Dinamo are 3/4 din lot nou adusi, care joaca impreuna de o luna si ceva

am motive sa cred ca timpul ne va ameliora problemele de joc si vom juca din ce in ce mai bine

be@
21st August 2006, 21:07
Ganea , Danciulescu , Niculescu = cei mai buni atacanti din Liga 1 :ok:


Ce vorbesti aici, nene ? N-ai auzit ce-a zis marele antrenor Pitzi, ca Dinamo n-are nici un jucator de echipa nationala? :drak: :D

apercele
21st August 2006, 21:11
mda, pai Piti cred ca e inca ametit dupa meciul de ieri...ce frumos plimbau cei 3 mingea
bine ca el joaca cu grigorie, soava si cu toti expiratii
iar cu comentariile la adresa lui Dinamo, ciocul mic si vezi-ti de barbut

Diodude
21st August 2006, 23:43
Uite aici stire:
Īn total, sunt aşteptaţi 49.000 de spectatori pe stadionul "Lia Manoliu" cu o capacitate de 52.000 locuri. Cati au fost la meciul vostru cu evreii?
Auzi mah,cand Dinamo aducea 56000 de spectatori acum 2 ani cu Manchester tu probabil ca erai inca prin parc cu aia mica prin nisip.Ce imi dai mie exemplu cu evreii ca n-au fost spectatori,voi cati ati avut la meciul cu Gorica,50000???

apercele
22nd August 2006, 00:14
sictiritule, chiar ca meriti HAI SICTIR
nu te baga in seama cu argumente slabe, ca sunt prea multi ca tine pe aici
bagatori in seama

il cappo
22nd August 2006, 06:06
zicea cineva p-aici ca daca stai cateva luni in Italia , ai si invatat italiana ... e adevarat , da' nu pentru toti romanii ... sunt si unii care stau mai prost cu ... (completati voi) ... Iata si un exemplu :


Asa ca suchera mio catzo.

de la ce vine ma "suchera" ? :o:
ce inseamna "catzo" ? :o:

remy
22nd August 2006, 09:15
Uite aici stire:
Īn total, sunt aşteptaţi 49.000 de spectatori pe stadionul "Lia Manoliu" cu o capacitate de 52.000 locuri. Cati au fost la meciul vostru cu evreii?
Flocau din Coreea, oare erai pe lumea asta cand a jucat Dinamo cu Manchester United, in preliminariile CH. LEAGUE ?
Oare stii ca atunci au fost 60.000 de spectatori ?
Si ce daca au fost, trebuie sa ne batem cu caramida-n piept cu asta ?
Lumea vine, nu conteaza ca e Steaua sau Dinamo, pt. ca e un meci important.
Bat pariu ca daca Dinamo ar fi fost in locul Stelei, ar fi fost mult mai multi spectatori (cu Man. United au fost mai multi)
TIPIC STELISTILOR, INFATUAREA ASTA !

remy
22nd August 2006, 09:31
daca tu poti sa spui cu mina pe inima ca ieri dinamo a jucat bine ori esti naiv ori nu esti intreg :o: ( scuzama ca nu incerc sa te insult) poli intradevar a fost rusinos de slab si nu am avut de ce sa fiu mindru ...dar in cazul asta ( de sinceritate!) inseamna ca si jobul lui dinamo a devenit mult mai usora...NU ?
Am observat ca esti ceva mai realist decat altii, dar in frazele astea de mai sus gresesti, mai ales privind daruirea si stilul de joc incantator de la Dinamo.
Asta e mai important, ca iar s-a alcatuit o familie, cu tot orgoliul lui Ganea si a lui Niculescu. Dar au spirit de luptatori, ceea ce ii motiveaza pt. lucruri bune (pt. asta revedeti comportamentul mai ales al celor 3 atacanti dupa golul 3, cand au dat lectie de fotbal adevarat, si cand au dovedit ca sunt prieteni).
http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/bucurie_golganea_aek2.jpg
Ca sa nu mai fie discutii, mai ales pt. stilul de joc de la meciul asta (recunosc, ca daca nu era 0-1, Dinamo nu forta si-si arata adevarata valoare), revedeti mai ales filmuletul asta (VIDEO / POVESTEA DE LA DINAMO 3-1 POLI): http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=788

sau rezumatul meciului: http://www.dinamomania.net/video/2006-2007/Tur/DinamoBragadiru31.avi

S-AUZIM DE BINE !
SI, POATE IN VIITOR TRECETI LA RELIGIA DINAMO, CA E O ECHIPA FRUMOASA, CHIAR DACA N-AR LUA TITLURI, CUPE, ETC. !
Si, ca sa sintetizez, reascultati ce a spus comentatorul la golul 3: o mica opera de arta marca Dinamo. La mai mare !
Revedeti golurile (les bijou) date de Dinamo, aici: VIDEO / SUPER DINAMO, GOLURILE "CAINILOR": N&D FEAT. GANEA http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=783

brandacadabra
22nd August 2006, 10:22
38 , 39 , 40 ....41....trec anii ba baieti si tot cu capu plecat ati ramas indifirent dc vb adevarata poli din Ceeee sau de chestia asta actuala

ciocu mic ( ar fi un semn de buna crestere....dc aveti cu adevarat asa ceva)

leku
22nd August 2006, 23:00
38 , 39 , 40 ....41....trec anii ba baieti si tot cu capu plecat ati ramas indifirent dc vb adevarata poli din Ceeee sau de chestia asta actuala

ciocu mic ( ar fi un semn de buna crestere....dc aveti cu adevarat asa ceva)


Hmmmm, de obicei astia din Moldova tin cu steaua...

apercele
22nd August 2006, 23:03
DE OBICEI e putin zis

leku
22nd August 2006, 23:06
Poli a fost jalnica in meciul asta, da' chiar sa ne spuna "ciocu mic" un sclav nu merge!!! Tine bah Bracadabra cu Poli Iasi, ce naiba!!!

malexoid
23rd August 2006, 14:09
38 , 39 , 40 ....41....trec anii ba baieti si tot cu capu plecat ati ramas indifirent dc vb adevarata poli din Ceeee sau de chestia asta actuala

ciocu mic ( ar fi un semn de buna crestere....dc aveti cu adevarat asa ceva)

ai ajuns sa ne tii lectii despre buna crestere? tu care la painea alba ii spui cozonac? tu care nu sti cate urechi ai?
dinamo a jucat fotbal, a demonstrat maturitate, a stiut ce vrea si a castigat...e ok - dar asta e problema noastra (si bucuria lor), tu vezi-ti de mamaliga ta, de molima care loveste in oratanii, de coasa si grebla, de identitatea care o cauti!
si sa ai grija ca adevaratii suporteri ai iasului, sa nu afle ce gunoi se ascunde in spatele nickului!

remy
23rd August 2006, 14:14
Nici mie nu-mi place sa rad permanent de o echipa cazuta, dar asta e reactia aceluia de mai sus la adresa infatuatilor care jigneau si mai rau, la inceputul topicului.
Sper ca ai citit cine a provocat. Asa ca n-are rost sa ne agitam, la jigniri, se replica, e adevarat, nu chiar asa de dur.

Bega
23rd August 2006, 15:41
Ce dramatic! Cica "echipa cazuta". Normal ca suntem mihniti ca nu am batut Dinamo, ca jocul a fost prost, dar sa spui ca nu mai ai sanse la un loc in primele trei e chiar caraghios. Rapidul e la un punct deasupra lui Poli si mai are de jucat (fata de noi) cu Dinamo si Steaua. Care si ele, cu tot avansul lor, mai au de jucat doua meciuri grele cu ceilalti "granzi". CFR Cluj mai are de jucat cu tot SDR-ul.
De unde atunci concluzia ca Poli e "o echipa cazuta"? E posibil sa mai capoteze, dar nu poti decreta o astfel de situatie catastrofala dupa doua egaluri cu Steaua si Rapid, plus o infringere cu Dinamo.

Mai este de jucat, stati linistiti.

remy
23rd August 2006, 15:44
Pai, cum sa nu fie "cazuta", in stilul in care a jucat ?
Chiar va da mari sperante pt. viitor jocul lui Poli ?
Sau Dinamo a fost cu 2 clase peste ei ?

remy
23rd August 2006, 16:05
Asa e, mai e mult de jucat, si eu nu fac rau precum unii zbuciumati de pe aici (va dati seama, 90% copii suporteri stelisti de TV) sa laud ca Dinamo deja e campioana, datorita unui super-joc.
Ar trebui s-o tina tot asa, sa-i vedem si cu Steaua, Rapid, CFR sau Farul (satelitul declarat al Stelei).
Cel putin Dinamo joaca un fotbal curat, fara magarii, ca Steaua, aproape meci de meci.
Bravo celor care conduc Poli, ca nu incita la violenta, cum fac mititeii de la Craiova !

Hard
23rd August 2006, 16:27
frustratule,ca altfel nu am cum sa-ti spun,cum poti spune de dinamo ca nu face magarii daca esti caine?ai vazut asa ceva pe acest forum?

oricine face magarii,fotbalul nu este un sport corect,nici la noi,nici in alta parte.suporterii vin la stadion(se uita la tv cum zici tu),mananca seminte,striga pana ragusesc si apoi pleaca acasa,fara sa influenteze cu nimic jocurile de culise.
stai jos si calmeaza-te!

remy
23rd August 2006, 16:38
Ultimii doi ani, aproape nimeni n-a spus clar ca Dinamo a facut ceva magarii.
Iar de Steaua (de morti) numai de bine.
Steaua e acuzata de aproape toti suporterii altor echipe, accepta si trezeste-te din somnul cel de moarte !

Hard
23rd August 2006, 16:44
de fiecare data echipa care castiga campionatul, iese in fata,iar de celelalte nu se zice mai nimic.acum Steaua a castigat campionatul,de Steaua se vorbeste cel mai mult,toti sunt anti-Steaua,ca au facut cele mai mari magarii..
acelasi lucru a fost acum cativa ani cu dinamo

apercele
23rd August 2006, 18:25
de ce vorbiti prostii ca steaua a facut magarii?
eu personal, nu cred....gigi ne-a zis ca e curat ca lacrima si asa e
acum ca a mai recunoscut oierul ca a trebuit sa cumpere cateva meciuri, e altceva; omul glumea, chiar nu stiti si voi de gluma?

remy
26th August 2006, 20:42
Timisoreni, degeaba v-ati suparat ca v-am spus echipa "cazuta" de multi ani.
Ce mai, e lesinata, fara nici un stil de joc.
Ce se intampla acolo, ca bani sunt garla ?
Vreun blestem, ceva ?

the lion king
26th August 2006, 21:05
blestem e cu gandirea ta de cacao !!!!nu stii tu ce inseamna POLI!!!

remy
26th August 2006, 23:01
Hai, zi, ce inseamna, ca vad ca deja spectatorii s-au inmuiat si chiar ii huiduie pe jucatori.
Au jucatori buni, scumpi, toate conditiile, ce mai vrei ?
Vreau sa gandesti, si sa lasi fanatismul, ca nu tine.
Ce joc haotic, fara pic de tactica, in meciul cu Gloria !

the lion king
27th August 2006, 10:06
nu-ti spun...ganeste....ca nu esti planta!!!!

muri1907
27th August 2006, 13:19
faceti loc CFR pe primul loc

muri1907
27th August 2006, 13:25
:headbang: ce pronostic e ala..3? bate Timisoara cu 3-0 !!??