PDA

View Full Version : Etapa 4: Rapid - Craiova



Pages : [1] 2

ADelPiero
14th August 2006, 01:45
Sambata, 19.08.2006, Rapid - Craiova, (ora 21,00 - Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SILVIU99
14th August 2006, 01:49
rapid e favorita dar cred ca pot aparea si surprize

magica_steaua
14th August 2006, 01:53
bate craiova 1-0,pierde calificarea si cu "gigantii" de la sarajevo si scapam de un specimen colorat pe nume razvan lucescu

Universal
14th August 2006, 01:56
1-o rapid -craiova

Liviu
14th August 2006, 02:02
Copos vs Mititelu . R.Lucescu vs Stanga . In mod normal victorie lejera a Rapidului , dar in conditii de menajare pentru meciul din Uefa doar un 1-0 cu trageri de timp ale Rapidului pe final.Gol Burdujan('10)

Universal
14th August 2006, 02:05
eu zic gol Buga, in primele 6 -7 minute,ori in repriza a doua...

adi_cta
14th August 2006, 02:13
Nu ar trebui sa le dea prea multe sanse Rapidul, 2-0 sec.

Universal
14th August 2006, 02:22
le va da.rapid nu va fi in forma maximä

adi_cta
14th August 2006, 02:25
Ca si Craiova cu descultzii aia.......

Ammadeus
14th August 2006, 02:26
surpriza etapei, egal 1-1

Universal
14th August 2006, 02:32
nu va fi egal.craiova un joc bun,un joc prost,rapid mereu acelasi joc.constant. 1-0

Zax
14th August 2006, 02:34
bate craiova !

Universal
14th August 2006, 02:45
nu bate,facem pariu cät vrei tu-dar nu invinge

kain
14th August 2006, 02:47
Bate Rapid cu 3-0.. , 2 autogoluri Craiova + gol Buga :D

Universal
14th August 2006, 02:50
fii serios,autogol va fi greu de dat,poate printr-o mare gresealä de marcaj,dar mä indoiesc

BAK
14th August 2006, 03:04
oltenii o sa scoata cel putin un punct rapidistilor.........parerea mea........

Universal
14th August 2006, 03:11
eu väd o constantä la rapid,egal cum joacä acasä,cu cine,nu va pierde.

FKB
14th August 2006, 10:53
Sincer nu prea ma intereseaza rezultatul. Craiova oricum o sa mearga la victorie, si sper sa plece din giulesti macar cu 1 punct. In nota optimistica merg pe 1-2 goluri Baird si Saceanu la noi.
In cazul unei victorii a rapidului, nu ma deranjeaza asa de tare, doar sa fie la un scor strans.
Problema principala e sa nu fim suspendati dupa meciul asta...se fac mari presiuni ca meciul Craiova- dinamo sa se joace fara spectatori...sper intr-un pact de neagresiune (macar in stadion, pe stradute puteti sa faceti ce vreti)...nu trebuie sa injuam in stadion, si cu asta basta...cine a fost la meciul cu steaua, stie ca pentru injuraturile alea existente am luat amenda de 20 de milioane, o amenda cat se poate de penibila, pentru ca incidente nu au fost absolut deloc.Deci prima abatere a fost, la a doua ne suspenda astia si chiar riscam depunctarea...
Asa ca trebuie sa evitam suspendarea, vorba lui Vice, meciul asta sa se joace cu spectatori, si dupa aia sa avem terenul suspendat tot campionatul...dar sa'l prindem si noi pe marele sef pch in craiova...haideti zmeilor, veniti sa mai bateti copii...

atdi
14th August 2006, 11:17
Nu stiu ce pronostic sa dau la meciul asta. Eu sper sa obtina un egal Craiova, parca cu Stanga in teren joaca altceva.

maxx1923
14th August 2006, 11:46
bate craiova 1-0,pierde calificarea si cu "gigantii" de la sarajevo si scapam de un specimen colorat pe nume razvan lucescu

Numai astfel de replici ai? Hai sa numaram coloratii din echipe.De ce sa nu scape europa de coloratii p.marin,cristocea,banel? Din cauza unor stelisti ca tine sper sa BATA STANDARD.
Cu oltenasii nu ne facem griji . 1solist.

dede
14th August 2006, 12:55
daca ne luam dupa mititelu, craiova va umili rapidul :D
daca e sa fim seriosi, castiga rapid
2-0

malexoid
14th August 2006, 15:35
are sa fie o chinuiala, cu multa galagie de pe banca rapidului...
am vazut mai multe pronosticuri de 1:0 postate, m-i se pare bun.

crissis
14th August 2006, 15:45
Cred ca totusi Rapid se va impune in fata Craiovei
pronostic 1

m4st3r
14th August 2006, 16:13
hmmmm Rapid-Craiova, nush poate cu Stanga pe banca scot onltenii un punct, sa fim realisti k e bun 1 punct in deplasare in bucuresti cu sdr dak nu ai echipa experimentata...pareara mea !!!sa zicem un x asta a si votat ! ceau

Ulio singuraticu
14th August 2006, 16:59
Bate simplu Rapidu.

magica_steaua
14th August 2006, 17:59
Numai astfel de replici ai? Hai sa numaram coloratii din echipe.De ce sa nu scape europa de coloratii p.marin,cristocea,banel? Din cauza unor stelisti ca tine sper sa BATA STANDARD.
Cu oltenasii nu ne facem griji . 1solist.

chiar crezi ca ma intereseaza sperantele tale???poti sa speri cat vrei....

*Coco*
14th August 2006, 20:14
Daca jucam cu aceeasi daruire ca in meciul cu Arges aveam mari sanse sa scoatem un egal:yeah:

resita
14th August 2006, 20:31
in acest meci rapidul se va descatusa, va zdrobi craiova

3-0

luciano_1644
14th August 2006, 21:26
Rapidul super favorita,dar tocmai aici apar surprize,vezi Lyonul sambata!In mod normal o victorie la mare lupta a Rapidului,dar poate ca oltenii mei,ma vor bucura cu un egal!HAI STIINTA!

NY_giants05
14th August 2006, 21:42
Greu de dat un pronostic la acest meci.

Pe de o parte putem asista la o victorie clara a rapidistilor, sa zicem un 3-0. Insa nu m'ar mira sa vad un joc bun facut de olteni si sa obtina un egal, poate chiar o victorie...

greu, greu de zis..Sa zicem ca o sa bata rapidul, pentru ca au avantajul terenului propriu. Pronostic : 2-0

Universal
14th August 2006, 22:31
cel mai bun pronostic:rapid nu pierde

TaciAcolo
14th August 2006, 22:48
la cat de varza e rapiduletzu x2 sigur iese

U1
14th August 2006, 22:50
Datele problemei sunt un PIC scimbate fata de meciul cu somnabulii de pe Arges, dar si rapidul e in regim de personal de la inceputul campionatului si sper sa se transforme in marfar in meciul cu noi .
Asa ca pronosticul meu este X2.

Hai Stiinta! Cred ca se poate. In a doua repriza vom fii singuri pe teren.

Universal
14th August 2006, 22:53
vä inselati.rapid acasä este greu de invins...de fapt-cänd au pierdut ei ultima oarä...?

magica_steaua
14th August 2006, 22:56
Datele problemei sunt un PIC scimbate fata de meciul cu somnabulii de pe Arges, dar si rapidul e in regim de personal de la inceputul campionatului si sper sa se transforme in marfar in meciul cu noi .
Asa ca pronosticul meu este X2.

Hai Stiinta! Cred ca se poate. In a doua repriza vom fii singuri pe teren.
misto comentariu:ok: :ok:

Universal
14th August 2006, 22:59
nu subestimati rapidul,cel putin acasä - eu merg pe un 1x sigur, nu au cum sä piardä bucurestenii

be@
14th August 2006, 23:22
Antrenament al Rapidului pentru meciul cu sarbii.
3-0 si oltenii revin cu picioarele pe pamant.

apercele
14th August 2006, 23:23
au luat si oltenasii 3 puncte, iar acum cica ii omoara si pe rapid

periculosi tati....

Universal
14th August 2006, 23:27
:)))) eu sunt realist si väd un meci puternic,dar mai mult de un x nu are cum sä ia craiova

ottysh0r
14th August 2006, 23:43
Slabutza rau Rapidu in ultima vreme :(.....poate Craiova face o surpriza la buc......sper sa aiba dreptate Stanga si sa nu ii "acopere gheata pe care dabia au spart-o, cu toate k apa e km rece"

Cra10veanu
15th August 2006, 02:40
rapidul are o mare forta in atac si sper ca defensiva noastra sa nu clacheze ca-n meciul cu steaua, deci daca ne aparam cum trebuie poate scoatem un punct la 0-0. Daca jucam ca sambata putem reusi sa si marcam. pronostic realist X, dar se poate si-un 2.
be@ la ciurea (scrisei bine? :D) cu tine

Universal
15th August 2006, 03:11
eu cred cä rapid va inscrie sigur un gol-il are pe griffiths,buga...deci destule solutii,..as zice logic un 1-0 sigur,dar de la Craiova te poti astepta la multe surprize

Ammadeus
15th August 2006, 08:36
iar se chinuie progenitura, vrfeau mai multa telenovela de la rapid, cum nu mai e scandal? ce naiba, chiar a achitat savarina factura de mobil a progeniturii?

ASP
15th August 2006, 11:29
"o sa fie blat..." indiferent cine bate gsp va spune ca e blat. normal ca si ols va prelua tot blat ca asa e cand umbla unul cu blatul in gura vrea si altu'.

on-topic: nu conteaza rezultatul pentru Craiova ci doar jocul. vom veni sa jucam deschis. la fel ca in meciul cu s****a vom juca fotbal nu ne vom baga cu fundul in poarta. ca e 1x2 conteaza mai putin.

Gontel
15th August 2006, 11:47
Chiar daca imi doresc o infrangere a Rapidului, nu vor avea nici o problema sa castige. Oltenii n-au nici o sansa.

maxx1923
15th August 2006, 11:48
bate craiova 1-0,pierde calificarea si cu "gigantii" de la sarajevo si scapam de un specimen colorat pe nume razvan lucescu

Dar nu e mai bine sa bata standard sa scapam de coloratii cristocea,p.marin,banel?Cu oltenasii nu ne facem probleme 3-0 scurt.
Cand vorbesti de colorati ,priveste in ograda voastra,ca sunt mult mai multi ,sau a fost aurolacul expirat si-ti ataca ochii?

YodaRo
15th August 2006, 19:40
Hai Oltenii..mi-ati face o mare placere daca ati castiga.

Cra10veanu
15th August 2006, 19:44
ii batem sa ne facem noua bucurie nu voua stelistilor MAN US

r3my
15th August 2006, 19:53
Le-o da Craiova la minoritari.

Sergio_D
15th August 2006, 21:34
Le-o da Craiova la minoritari.

Aşa cum le-a dat-o jiul :evil:

Cred că un egal ar fi mai... echitabil. :D

grande
15th August 2006, 22:23
Le-o da Craiova la minoritari.

Ce vrei sa spui cu asta bah tuciuriule ? Atzi iesit din mina dupa 20 de ani si atzi prins glas :headbang: ,dupa cite stiu eu voi sunteti minoritari in Valea Foamei ,pardon Jiului :happy .Acum iti spun ceva ,dar pastrezi asta pentru tine ,batem Craiova la o diferenta de cel putin 2 goluri !!!:ciocan:

iohannfus
15th August 2006, 23:42
...batem Craiova la o diferenta de cel putin 2 goluri !!!:ciocan:

realist vorbind ai dreptate ...;) dar nu uita ca jucatzi cu Universitatea Craiova ... o echipa careia ii priieshte in Giuleshti ...

ash fi votat un 1 dar un sentiment ciudat de tot cu meciul asta :evil: imi da tircoale, asha ca zic un 2-1 pt Craiova sa fie :o: ... de bine :D

orbette
16th August 2006, 00:26
revenind la meci, sper sa aiba ceva mai mult tupeu si sa gandeasca un pic mai clar decat in meciul cu steaua. oricum, sunt convins ca va fi cel mai frumos meci al etapei..vad un 2-3, pentru rapid griffiths si maftei, pentru craiova baird*2 si saceanu..dragul meu steaua_magica, iti recomand sa revii la scoala, am auzit ca iti simt lipsa colegii din clasa a II-a, abtine-te cand vrei sa-i critici pe altii care fac ceva, mai ales daca fac bine..si sunt convins ca razvan lucescu e mai "luminat" decat tine, drag adept al "razboinicului luminii":mda:

Liviu
16th August 2006, 00:28
Pentru Rapid cred ca este mai important meciul cu Sarajevo si cred ca vor folosi mai multe rezerve . Craiova va juca cu siguranta defensiv dar slabe sanse sa reziste fara sa ia gol . Echipa superioara , Rapidul va inscrie un gol iar apoi va juca cu gandul la razboiul cu Sarajevo.
Imi pare rau de Craiova , dar desi a invins Argesul , ramane in continuare o candidata la retrogradare. Stanga s-a intors , insa pun pariu ca nu o sa-l prinda iarna la Craiova.

Cra10veanu
16th August 2006, 01:11
Pentru Rapid cred ca este mai important meciul cu Sarajevo si cred ca vor folosi mai multe rezerve . Craiova va juca cu siguranta defensiv dar slabe sanse sa reziste fara sa ia gol . Echipa superioara , Rapidul va inscrie un gol iar apoi va juca cu gandul la razboiul cu Sarajevo.
Imi pare rau de Craiova , dar desi a invins Argesul , ramane in continuare o candidata la retrogradare. Stanga s-a intors , insa pun pariu ca nu o sa-l prinda iarna la Craiova.

daca mi-ai spune si de ce poate te-as crede, asa sa bantui poate oricine. Craiova nu va mai fi candidata la retrogradare, ce-a fost acum 2 ani, a fost un accidentat, voluntar as spune, de catre altii care ne vroiau raul, dovada fiind ca toti jucatorii din lotul craiovei care a retrogradat au ajuns la echipe bune din divizia A. Stanga va ramane cel putin pana la iarna, si pana la iarna se vor intoarce si Ionescu, Ciuca si Costea jucatori foarte importanti in echipa. Sa speram ca si dupa pauza de iarna mai facem ceva achizitii dar nu se poate vorbi de retrogradare. Sper intr-o victorie in giulesti, cu toate ca teoretic vorbind Rapid are toate sansele. Om trai si-om vedea, FORZA CRAIOVA.

saleK
16th August 2006, 12:19
rapid-craiova=2-0....dar pierde calificarea joi

atdi
16th August 2006, 12:31
Meciul se va termina egal, dar Rapid se va califica mai departe in UEFA.

Universal
16th August 2006, 12:58
Echipa Rapid va fi concentrat ä asupra meciului cu Sarajevo,dar tot va invinge, are fortä,si mai multä convingere., un 1-0 lejer

SILVIU99
16th August 2006, 17:16
cred ca bate rapid au avantajul experientei jucatorilor si faptul ca se joaca pe giulesti

Datenshi
16th August 2006, 17:27
Cred si sper sa ii batem, in primul rand pentru moral. Dar repet, mie Craiova nu mi se pare chiar asa slaba.

r3mysor, tu in toate discutiile trebuie sa fii nesimtitit. Ai doua alternative: ori incepi sa iti respecti colegii de forum, ori te intorci in mina.

chipy_1923
16th August 2006, 17:30
Sincer nu prea ma intereseaza rezultatul. Craiova oricum o sa mearga la victorie, si sper sa plece din giulesti macar cu 1 punct. In nota optimistica merg pe 1-2 goluri Baird si Saceanu la noi.
In cazul unei victorii a rapidului, nu ma deranjeaza asa de tare, doar sa fie la un scor strans.
Problema principala e sa nu fim suspendati dupa meciul asta...se fac mari presiuni ca meciul Craiova- dinamo sa se joace fara spectatori...sper intr-un pact de neagresiune (macar in stadion, pe stradute puteti sa faceti ce vreti)...nu trebuie sa injuam in stadion, si cu asta basta...cine a fost la meciul cu steaua, stie ca pentru injuraturile alea existente am luat amenda de 20 de milioane, o amenda cat se poate de penibila, pentru ca incidente nu au fost absolut deloc.Deci prima abatere a fost, la a doua ne suspenda astia si chiar riscam depunctarea...
Asa ca trebuie sa evitam suspendarea, vorba lui Vice, meciul asta sa se joace cu spectatori, si dupa aia sa avem terenul suspendat tot campionatul...dar sa'l prindem si noi pe marele sef pch in craiova...haideti zmeilor, veniti sa mai bateti copii...

nu avem nimic k voi...asa k nu vad d c ar trebui sa fie incidente...;)


Le-o da Craiova la minoritari.

remy....mi-are fi rusine sa vb k echipa aia de blatisti k care tii...si stai calm..k nu suntem minoritari...pe cat sunteti voi de rasisti...t invit la meciurile rapidului...si la cele alea stelei...si o sa iti schimbi parerea in legatura k minoritarii.....:jerk:


revenind la meci, sper sa aiba ceva mai mult tupeu si sa gandeasca un pic mai clar decat in meciul cu steaua. oricum, sunt convins ca va fi cel mai frumos meci al etapei..vad un 2-3, pentru rapid griffiths si maftei, pentru craiova baird*2 si saceanu..dragul meu steaua_magica, iti recomand sa revii la scoala, am auzit ca iti simt lipsa colegii din clasa a II-a, abtine-te cand vrei sa-i critici pe altii care fac ceva, mai ales daca fac bine..si sunt convins ca razvan lucescu e mai "luminat" decat tine, drag adept al "razboinicului luminii":mda:

mi-a placut asta.../hello

sper sa batem..insa nu e un meci usor....cred intr-o victorie la un gol diferenta..sper sa nu mai retrogradati...dc. va tineti juniorii o sa aveti o echipa f buna in 2 ani...


Dar nu e mai bine sa bata standard sa scapam de coloratii cristocea,p.marin,banel?Cu oltenasii nu ne facem probleme 3-0 scurt.
Cand vorbesti de colorati ,priveste in ograda voastra,ca sunt mult mai multi ,sau a fost aurolacul expirat si-ti ataca ochii?

gg...l-ai uitat pe marele lor idol..LACATUS...:P ...cel care declara sus si tare k dom'le vreau sa bat p steaua....pocnit...:headbang:

tu26dor
16th August 2006, 17:34
vorbind strict la subiect: rapid - craiova 1-0.

ASP
16th August 2006, 17:43
sunt toate sansele sa asistam la un meci frumos intre doua echipe care vor juca fotbal (sper). ma intreb, oare ce va mai scrie nea Spin?

Ayrton
16th August 2006, 18:33
sunt toate sansele sa asistam la un meci disproportionat valoric intre o echipa care va juca fotbal (Rapid) si una care mimeaza fotablul cautand prieteni cu un PIC de mila pt neputinta lor (Craiova)...

Lordliv
16th August 2006, 19:00
apropos de descultzi:craiova a incaltat anii astia milogii capitalei! barcauan,danciu,domocos,stoican,frasineanu,radoi,c l. niculescu,danciulescu,panc.burca,ghindeanu,iacob,g rigorie,plesan,stancu,moti.rada,etc Oricum ne facem o alta echipa si daca scapam si de ********ii din sport,nu numai din politica si afaceri,va aratam noi forta sudului!
O Romanie curata si in sport! FORZA CRAIOVA!

Ayrton
16th August 2006, 19:07
:lol:
Barcauan si Domocos sunt ardeleni, nicidecum olteni! Iar la Craiova i-a adus multiubitul vostru fost conducator Netoiu... asa ca nu vad cum iti inchipui tu ca aveti vreo contributie la acesti doi jucatori...

Iar daca tot esti atat de pro-oltean, ce naiba faceti voi cu australieni, irakieni si alte rase prin echipa??? Dati-i afara din tara!Sau tu iti inchipui ca aia prin Australia au boala pe voi ca le-ati luat 4-5 jucatori???
Sau ce te gandesti tu ca zic aia: Ce echipa avea FC Sydney daca nu exista Craiova, nu?
Trezeste-te omule!
:lol:

Lordliv
16th August 2006, 19:17
barcauan,domocos ca si alexa,ganea si-au facut un nume la craiova! cati bucuresteni sunt la steaua dinamo sau rapid? Dar voi ce faceti la dinamo cu colonialii aia? Cred ca voi ar trebui sa va treziti si sa vedeti ADEVARUL: daca nu erati o echipa departamentala erati un ZERO!

Ayrton
16th August 2006, 19:24
Cati bucuresteni sunt la Dinamo? Poate nu stii sa numeri tu cati sunt...
Cateva exemple: Radu Stefan, Ropotan, Cat Munteanu, Galamaz, Pascovici... si ma opresc aici deocamdata ca iti ajung.

Iar daca intrebi unde si-a facut un nume Danciulescu, un Burca sau un Iacob iti zic eu: la echipele din Bucuresti! Deci in niciun caz la Universitatea Craiova! Unde unii din cei trecuti de tine nici macar nu s-au antrenat vreodata, daramite sa joace vreun meci pt Universitatea...
Apropo, ce nume si-a facut Alexa la voi??? :o: Ca era doar un anonim venit de la Rocar Bucuresti alaturi de inca 20 de jucatori adusi de Netoiu pe seama carora ati stat 2 ani in "A"...

apercele
16th August 2006, 19:30
Cati bucuresteni sunt la Dinamo? Poate nu stii sa numeri tu cati sunt...
Cateva exemple: Radu Stefan, Ropotan, Cat Munteanu, Galamaz, Pascovici... si ma opresc aici deocamdata ca iti ajung.


hai sa il bagam si pe tanarul CRISTIAN PULHAC, care este titular in nationala tineretului (si apropo a dat azi gol)

Lordliv
16th August 2006, 19:34
Daca citeai cu atentie am spus craiova ,nu universitatea! din interese meschine cei de la extensiv nu au ajuns la universitatea!Extensivul ca si SF Gica Popescu au fost create doar sa racoleze talentele din zona! Mihailestii au platit pentru asta! si vor plati si altii pentru ceea ce au facut fotbalului craiovean! radu stefan,ropotan,pulhart cine sunt astia? cand va pleca rednic ,or sa dispara si ei!

silistea
16th August 2006, 19:39
:lol:
Barcauan si Domocos sunt ardeleni, ....la Craiova i-a adus multiubitul vostru fost conducator Netoiu... : erau juniori si au fost adusi de Ilinca.....netoiu l-a trimis pe domokos in china si pe barcauan la rusi(dinamo) ;)


nu vad cum iti inchipui tu ca aveti vreo contributie la acesti doi jucatori... : nu vezi, ia ochelari....la Craiova au invatat fotbal....daca l-ai fi vazut(ooops) pe barcauan cum dadea in minge.....

Trezeste-te omule!....ce aiurea suna cand i-o spui unui dinamovist ...militian..whatever :D

Lordliv
16th August 2006, 19:42
parca sunt clonati! toti gandesc la fel!

apercele
16th August 2006, 19:42
sunt 3 de la nationala de tineret
dar barcauan al tau cine e? un refuzat de liga a III-a...l-au dat afara toate echipele unde a evoluat pana acum
grigorie, plesan sunt alti fatalai
daca stam sa analizam jucatorii care i-ai numit mai devreme, doar cativa au ajuns jucatori
macar astia 3 ai nostri de care zicem acum sunt pustani in crestere, dar lui barcauan ce sa-i mai creasca? parul de pe piept poate...

Lordliv
16th August 2006, 19:46
da dar v-ati mandrit cu el cand a venit la dinamo!Nationala de tineret ? joci un meci la steaua dinamo sau rapid si hop te trezesti in nationala de tineret ... sa le creasca cota!

silistea
16th August 2006, 19:46
pulhac dadu gol dar pariez pe ce vrei tu ca va ramane o cazatura care va sfarsi pe la urziceni pe undeva
ropotan si restul...sint morti inainte de a se naste....stii si tu asta dar n-ai puterea s-o spui..un fotbalist talentat se vede de cum atinge mingea
marea voastra valoare a fost fl petre...cam subnutrit dar deh...dinamovist :D

apercele
16th August 2006, 19:49
pulhac dadu gol dar pariez pe ce vrei tu ca va ramane o cazatura care va sfarsi pe la urziceni pe undeva
ropotan si restul...sint morti inainte de a se naste....stii si tu asta dar n-ai puterea s-o spui..un fotbalist talentat se vede de cum atinge mingea
marea voastra valoare a fost fl petre...cam subnutrit dar deh...dinamovist :D

daca tu stii de acum ca astia nu vor ajunge nicaieri, inseamna ca ti-ai gresit cariera; trebuia sa te iei de ghicit in palma, in cafea, etc
iar radu stefan este titular la dinamo pe post de fundas central si si-a facut treaba extrem de bine... dar normal ca tu stiai asta deja

silistea
16th August 2006, 19:52
nu sint nostradamus dar nici nu trebuie..un fotbalist talentat il vede toata lumea....pulhac va fi un fel de vatavu 2
radu stefan? si ala e tot fotbalist? :lol: daca ala va ajunge vreodata fotbalist adevarat iti promit ca ma fac dinamovist :D

Lordliv
16th August 2006, 19:56
corect a
jucat perfect in marile meciuri cu tg jiu si jiul! suficient sa greseasca cu israelienii (sa nu anticipez!) si il fugariti in parc!

YodaRo
16th August 2006, 19:57
nu sint nostradamus dar nici nu trebuie..un fotbalist talentat il vede toata lumea....pulhac va fi un fel de vatavu 2
radu stefan? si ala e tot fotbalist? :lol: daca ala va ajunge vreodata fotbalist adevarat iti promit ca ma fac dinamovist :D
maestre Eruga mai exista?
Anyway nu ma supar daca bate Stiinta pe Rapid. .

apercele
16th August 2006, 20:05
corect a
jucat perfect in marile meciuri cu tg jiu si jiul! suficient sa greseasca cu israelienii (sa nu anticipez!) si il fugariti in parc!

adevarul ca meciurile pana acum au fost relativ usoare
poate se va incurca cand va fi fata in fata cu marii atacanti din Banie urmatoarea etapa :D
atunci sa vezi meci greu

King of Hell
16th August 2006, 21:15
bate rapidul la 5 goluri diferenta.

*Coco*
16th August 2006, 21:29
bate rapidul la 5 goluri diferenta.
Aha vezi sa nu bata:happy :happy :happy
Nu au marcat pana acuma in nici un meci oficial mai mult de 1 gol si marcheaza cu Craiova 5 :happy :happy :happy

King of Hell
16th August 2006, 21:59
cand e loc, de ce sa n-o faca?

SILVIU99
16th August 2006, 22:18
radu stefan? si ala e tot fotbalist? :lol: daca ala va ajunge vreodata fotbalist adevarat iti promit ca ma fac dinamovist :D


daca nici RADU STEFAN nu are perspective sa ajunga mare ........u ai vazut cum a jucat la DINAMO pana acum?????
aa dar stai am uitat ca NUMAI LA VOI SUNT SUPER TALENTE(ex:dananae,stavaru etc) la noi nu e nimik bun sunt numai ciurucuri

orbette
16th August 2006, 22:21
yo king of hell, grija cu "U" ca totusi...reprezinta "U" craiova, ca de u cluj n-a mai auzit multa lume..ii asteptam si pe ei pentru un sezon-doua prin A. oricum, te admir ca n-ai facut ca turma si ai ramas cu u cluj, in loc sa te arunci in marfarul cufuristilor lui dorimmel. cat despre scor, intr-adevar, cred ca rapidul ar reusi sa le dea 5 goluri la "U"...Cluj

inter
16th August 2006, 22:21
Cati bucuresteni sunt la Dinamo? Poate nu stii sa numeri tu cati sunt...
Cateva exemple: Radu Stefan, Ropotan, Cat Munteanu, Galamaz, Pascovici... si ma opresc aici deocamdata ca iti ajung.

Iar daca intrebi unde si-a facut un nume Danciulescu, un Burca sau un Iacob iti zic eu: la echipele din Bucuresti! Deci in niciun caz la Universitatea Craiova! Unde unii din cei trecuti de tine nici macar nu s-au antrenat vreodata, daramite sa joace vreun meci pt Universitatea...
Apropo, ce nume si-a facut Alexa la voi??? :o: Ca era doar un anonim venit de la Rocar Bucuresti alaturi de inca 20 de jucatori adusi de Netoiu pe seama carora ati stat 2 ani in "A"...

Ayrtoane, ce centru de copii si juniori aveati si eu habar n-aveam ... adevarul ca 0215 sunt prin toata tare amplasati .. fotbalul romanesc n-ar fi avut istorie fara contributia voastra ...mie rau :drak: cat de nerecunoscatori pot fi unii provinciali ... basca si unii "stationati temporar" in capitala ...:headbang:

oare cand o sa ne "iertati" ca nu va suferim?:ciocan:

ps. nu-i asa ca il regreti pe cainetoiu? :D:D

inter
16th August 2006, 22:24
bate rapidul la 5 goluri diferenta.

era sa-ti urez ceva de dulce :D:D ... da chiar nu te stiam "inrudit" cu "franarii" ..:evil: ... din Gruia :ok:

mde ... sunt alegerile tale ...!;)

orbette
16th August 2006, 22:25
radu stefan a facut un meci superb cu pandurii..parca juca intr-un picior. cred ca prietenii nostri canini ar trebui sa se abtina de la comentarii despre echipele altora, ca echipa lor e stransa de prin alte parti..singurul dinamovist convins e..ati ghicit, mircea rednic

*Coco*
16th August 2006, 22:29
Dinamovistilor voi nu aveti nici un viitor in Uefa cu cuplul asta de fundasi centrali Moti & Radu Stefan ptr ca sunt tineri si lipsiti de experienta:P
Si cu cuplu asta nu prea va vad bine in meciul cu Israelienii

SILVIU99
16th August 2006, 22:30
Ayrtoane, ce centru de copii si juniori aveati si eu habar n-aveam ...

jucatori care au inceput fotbalul la DINAMO:FL.PETRE , TARARACHE , M.NICULAE , MARICA , MITEA , PASCOVICI , R.STEFAN , PULHAC(de asta nus sigur) , D.VARGA , FERFELEA , D.NICULAE si mai pot fi date exemple deci nu avem un centru de juniori atat de slab

inter
16th August 2006, 22:32
asa ... mari valori ... continua ... ca sunt insignifianti ... :D:D

King of Hell
16th August 2006, 22:33
yo king of hell, grija cu "U" ca totusi...reprezinta "U" craiova, ca de u cluj n-a mai auzit multa lume..ii asteptam si pe ei pentru un sezon-doua prin A. oricum, te admir ca n-ai facut ca turma si ai ramas cu u cluj, in loc sa te arunci in marfarul cufuristilor lui dorimmel. cat despre scor, intr-adevar, cred ca rapidul ar reusi sa le dea 5 goluri la "U"...Cluj

U e U Cluj, Craiova e Stiinta. si daca tot zici ca Rapid ar bate pe U Cluj cu 5-0, atunci pe voi cu cat? ca noi va baturam la voi cu 1-0 in amical...da da stiu, era doar amical bla bla bla . de ce cautati mereu scandal cand omu doar zice si el un scor.

inter
16th August 2006, 22:36
mai fura niste "verishori" care ne detera un 3-0 in amical ... si acu nu stiu cum sa mai povesteasca de "blat"-uri ... ai grija ... ca voi sunteti .... si mai umili ca aia :D
dar daca asta e parerea ta ... asta e ... sa fii "iubit" :D:D

King of Hell
16th August 2006, 22:37
si tu sa fii inteligent in continuare, ca da bine pe forum

Lordliv
16th August 2006, 22:43
king !aici vorbim de liga lui mitica! adica de meciul rapid - craiova! cu tine poate la anu!

orbette
16th August 2006, 22:48
un simplu servitor umil nu-l poate detrona pe rege..asta este, sorry, n-am vrut sa te jignesc, doar sa-ti atrag atentia ca exagerezi..oricum, la forma rapidului, cred ca nici cu unirea dej n-ar da 5..cat despre craiova-cluj..no comment..a revenit stanga in teren si se vede

silistea
16th August 2006, 22:56
va lipsi Baird si nu sint foarte optimist meciul asta...rapidul pleaca cu prima sansa ...dar rapidistii sa nu creada ca au punctele deja in buzunar

SILVIU99
17th August 2006, 01:07
bai elphax devenisi moderator si te facusi al dreaku parca discutia mea cu lordliv ar fi prima off=topic dupa acest forum ......dar in fine stergi ce vrei ca doar esti moderator

Elphax
17th August 2006, 01:09
bai elphax devenisi moderator si te facusi al dreaku parca discutia mea cu lordliv ar fi prima off=topic dupa acest forum ......dar in fine stergi ce vrei ca doar esti moderator

omule, vrei sa iti fac EU un thread sa discutati despre dinamo?
ok, daca tu nu esti in stare....

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=758618#post758618

Cra10veanu
17th August 2006, 05:20
U e U Cluj, Craiova e Stiinta. si daca tot zici ca Rapid ar bate pe U Cluj cu 5-0, atunci pe voi cu cat? ca noi va baturam la voi cu 1-0 in amical...da da stiu, era doar amical bla bla bla . de ce cautati mereu scandal cand omu doar zice si el un scor.
probabil acelasi motiv il ai si tu, cum s-a vorbit de u cluj (nu mai scriu cu majuscule ca sinteti micuti pe langa cfr acuma :D) ai sarit de ... frunte :D deci
cu siguranta ne intoarcem cu puncte din giulesti.

maxx1923
17th August 2006, 12:15
Ce atatea discutii,joaca Rapid pe Giulesti cu o nou promovata.Ce alt pronostic poate fi in afara de 1 solist?Se poate discuta doar problema scorului.
Si rapidistului care a spus ca nu are nimic cu oltenii,inseamna ca nu a fost la craiova in 1998,cand oltenii au dat titlul stelei si tot stadionul era in sarbatoare ca au incurcat Rapidul. Asa ceva nu se uita Oltenii sunt iuda. V-asteptam sambata.

ASP
17th August 2006, 13:34
vezi sa nu ingheti de la atata asteptat.

FKB
17th August 2006, 14:08
Ce atatea discutii,joaca Rapid pe Giulesti cu o nou promovata.Ce alt pronostic poate fi in afara de 1 solist?Se poate discuta doar problema scorului.
Si rapidistului care a spus ca nu are nimic cu oltenii,inseamna ca nu a fost la craiova in 1998,cand oltenii au dat titlul stelei si tot stadionul era in sarbatoare ca au incurcat Rapidul. Asa ceva nu se uita Oltenii sunt iuda. V-asteptam sambata.
Adica atunci in 98 cand Stiinta a jucat corect? Ba ce moralisti sunteti voi...steaua face blaturi, dinamo face blaturi, si de fapt voi vroiati sa castigati un campionat, exact, printr-un blat. Daca aveati fata de campioni, ne bateati pe teren si gata!

jucatori care au inceput fotbalul la DINAMO:FL.PETRE , TARARACHE , M.NICULAE , MARICA , MITEA , PASCOVICI , R.STEFAN , PULHAC(de asta nus sigur) , D.VARGA , FERFELEA , D.NICULAE si mai pot fi date exemple deci nu avem un centru de juniori atat de slab
Te-ai straduit, te-ai straduit...si abia facusi rost de o echipa intre care 2 anti-dinamovisti convinsi...doar nu crezi ca a venit Pascovici din dragoste acolo nu? El a venit ca toti care au mai venit...sa ia bani, si sa se pise apoi pe culorile voastre (vezi Niculescu, caz recent, Alexa caine pana la moarte, Grigorie nu a tinut niciodata cu voi-surse sigure, si daca vrei continuam)...

Fara Baird o sa fie mai greu, dar inca astept ca Dananae sa faca un meci reusit ca anul trecut si sa va insire jucatorii pe partea lui, centrare, cap Dna...pa si la revdere!

philo
17th August 2006, 14:11
"1" solist. (Copos nu e acţionar sau sponsor la Craiova :) ) Rapidul nu mai joacă aşa cum juca sezonul trecut, dar, chiar şi-aşa, n-are cu cine juca..

*Coco*
17th August 2006, 14:19
Ce atatea discutii,joaca Rapid pe Giulesti cu o nou promovata.Ce alt pronostic poate fi in afara de 1 solist?Se poate discuta doar problema scorului.
Si rapidistului care a spus ca nu are nimic cu oltenii,inseamna ca nu a fost la craiova in 1998,cand oltenii au dat titlul stelei si tot stadionul era in sarbatoare ca au incurcat Rapidul. Asa ceva nu se uita Oltenii sunt iuda. V-asteptam sambata.

Si ce vroiai ma sa stam Capra ca sa ne bateti voi la noi acasa si sa luati Titlul
Erau jucatori profesionisti nu ii interesa cine lua titlul
Daca erati asa de bunii bateti si la Craiova dar nu a`ti fost asa ca stt

philo
17th August 2006, 14:43
Erau jucatori profesionisti nu ii interesa cine lua titlul


..DIN PUŢUL GĀNDIRII.. :ok:

afonlafotbal
17th August 2006, 17:25
Picnic cu mititei, c-am prajiti si iuti dar stinsi cu muuulta bere ;) deci egal :ok:

Seldon
17th August 2006, 20:39
Mi-a placut Rapidul din sezonul trecut. Despre cel din sezonul actual inca nu m-am lamurit.
Mi-e dor de Craiova din anii '80. Despre Craiova de anul acesta sunt, din pacate pentru ei, aproape edificat.
Pronosticul meu este 1.

Ammadeus
18th August 2006, 05:17
turul asta se va vedea incompetentza progeniturii: 1. in uefa a dat de flamanzii din bosnia, nu mai joaca cu echipe de rezerve din germania si nici macar cu blatishtii vicleanului, eliminare deci 2. acum cand savarina evazionista a cumparat jucatori de valoare la gramade, vicleanu' il va lasa din bratze pe progenitura, crezind ca se va descurcsa si singur, pentru prima oara in viatza...greseala fatala, incepe cu meciul cu craiova 0-0, vor urma altele; rapid termina turul dupa s.b., d.b., farul; si tzeffer, poate inaintea spalatoriei de dolari negri de petrol de timisoara...din retur progenitura ia niste fraieri turci aranjatzi de promisiunile lu' tac'su, vicleanu'

Cra10veanu
18th August 2006, 05:36
..DIN PUŢUL GĀNDIRII.. :ok:

vezi ca are steaua meci greu cu vasluiu, mai bine ti-ai face griji in alta parte

raja_bell
18th August 2006, 06:13
degeaba esti ironic. meciul stelei cu fc vaslui va fi extrem de greu. in primul rand jucatorilor le sta capul doar la meciul cu standard. apoi nu uita ca vor juca multe rezerve. si nu in ultimul rand trebuie mentionata tactica vasluiului care cu siguranta nu le va lasa multe spatii libere stelistilor!
in acest moment pentru mine este mai important meciul cu moldovenii decat cel cu belgienii!

edit:pardon. aici era vorba despre rapid-criova. nu am fost atent. asadar, meciul din giulesti ii gaseste pe rapidisti in postura de favoriti. cu siguranta vor alege acelasi joc la intimidare cu care ne-au obisnuit pana acum. arbitru va fi lajos, unul dintre oamenii de casa ai savarinei, deci exista sanse mari sa fie tolerate intrarile criminale ale lui marius constantin si coatele in gura ale lui sapunaru. 2-0 rapid!

moro68
18th August 2006, 07:24
Craiova incepe sa se miste, poate spera la un egal in Giulesti, dar cred ca v-a pleca iarasi fara nici un punct din Bucuresti.

Ayrton
18th August 2006, 09:34
cu siguranta vor alege acelasi joc la intimidare cu care ne-au obisnuit pana acum. arbitru va fi lajos, unul dintre oamenii de casa ai savarinei, deci exista sanse mari sa fie tolerate intrarile criminale ale lui marius constantin si coatele in gura ale lui sapunaru. 2-0 rapid!

Vezi ca Sapunaru e accidentat si s-ar putea sa nu joace... Dar joaca Rada, prietenul lui Radoi! :)

raja_bell
18th August 2006, 09:38
lol! cica acum, dupa spriturile din italia, ar fi mari prieteni! :D
sapunaru nu cumva este cel care i-a aplicat un "zidane" unui miner? cum de are drept de joc? ah, stiu! mafia stelista de la lpf l-a scapat de suspendare ...

Ayrton
18th August 2006, 09:42
Chiar ca asta e o eroare... tot e accidentat, asa ca puteau foarte bine sa-i dea 1-2 etape de suspendare si nu mai comentam noi acum... dar savarinele merg bine cu un pahar de uischi, nu-i asa Nashule? :mda:

raja_bell
18th August 2006, 09:52
acum imi amintesc. eram in concediu. si citesc titlu in gsp: "comisia xyz nu se va autosesiza"! si cu asta, basta! nesesizata a ramas ... :D

freejack
18th August 2006, 10:14
Craiova incepe sa se miste, poate spera la un egal in Giulesti, dar cred ca v-a pleca iarasi fara nici un punct din Bucuresti.
Si coada soparlei mai misca, dupa taiere, doar pana la apusul soarelui. Bate Rapidul cu 3-0.

raja_bell
18th August 2006, 10:22
Si coada soparlei mai misca, dupa taiere, doar pana la apusul soarelui
off topic, off topic!!!! repede, penny! sterge! sterge imediat! :D

chipy_1923
18th August 2006, 12:59
meciul stelei cu fc vaslui va fi extrem de greu. in primul rand jucatorilor le sta capul doar la meciul cu standard. apoi nu uita ca vor juca multe rezerve. si nu in ultimul rand trebuie mentionata tactica vasluiului care cu siguranta nu le va lasa multe spatii libere stelistilor!


da o sa fie f greu..la fel cum a fost in ultima etapa din sezonul trecut...o echipa de talia stelei sa nu bata p vaslui?c naiba mah raja..?ma dezamagesti...:headbang:

[QUOTE=maxx1923;758922]Ce atatea discutii,joaca Rapid pe Giulesti cu o nou promovata.Ce alt pronostic poate fi in afara de 1 solist?Se poate discuta doar problema scorului.
Si rapidistului care a spus ca nu are nimic cu oltenii,inseamna ca nu a fost la craiova in 1998,cand oltenii au dat titlul stelei si tot stadionul era in sarbatoare ca au incurcat Rapidul. Asa ceva nu se uita Oltenii sunt iuda. V-asteptam sambata.

nu am uitat meciul ala...si nu am fost atunci p stadion..dar craiova a jucat corect desi ar fi putut la fel d bine sa joace fara nici o grija cum a jucat vaslui k steaua...adik sa faca blat..ei mai erau p deasupra si in uefa park...asa k ei chiar nu aveau nici o grija...dar sincer...dc ar fi facut blat nu am mai fi fost k nimic mai buni decat "ultrasii" astia stelisti...marii campioni ai Romaniei...k jumatate de campionate castigate de ceasca si alt sfert luat prin alte metode la fel de "ortodoxe"....aaaa k s-au bucurat ei pt. steaua asta e alta treaba...probabil k au uitat cati jucatori le-a luat steaua de-a lungul timpului..dc. era sa tin k o echipa pt. trofee as fi ales-o p steaua...dar si asa cred k as fi schimbat echipa dupa c as fi vazut meciuri de genul celor k vaslui...asta e rapidul...d-aia il iubeste lumea...chiar dc a inceput sa fie din c in c mai putina...cand era in b...era mult mai iubit rapidul...umplea 23 augsut...acum nu cred k s-ar mai intampla asta...si nu fiindca nu ar fi destui suporteri..dar cei de acum sunt dezinteresati majoritatea...

[QUOTE=FKB;759025]Adica atunci in 98 cand Stiinta a jucat corect? Ba ce moralisti sunteti voi...steaua face blaturi, dinamo face blaturi, si de fapt voi vroiati sa castigati un campionat, exact, printr-un blat. Daca aveati fata de campioni, ne bateati pe teren si gata!

corect...ai dreptate...dar pana la urma poate k ar fi fost bine sa fie blat...steaua a facut atatea campionatul trecut si nu s-a luat nici o masura...noi am avut meciul k cfr si s-a facut tam-tam 2 saptamani...blat nu zic nu...ianinte de meciul k vaslui...oamenii de la gsp...care cik sunt anti-steaua...oooo da sunt anti-steaua cum sunt eu pro-steaua...dom'le cum sa nu bata o echipa de talia stelei p vaslui...ei o sa joace fara nici o grija...nu au d c sa se agite ....cum mah sa zici asa ceva..mai esti si ziarist...doamneee muream cand ii vedeam...a fost ditai blatul..a zis si porumboiu...moldovenii d p stadion care nu erau suporterii stelei i-au huiduit...cand au jucat corect p ghencea mai aveau putin si reuseau chiar sa ii bata...mai rau e k si voi suporterii care cik ar trebui sa fiti impartiali nu recunosteti blaturile stelei...asta e cel mai rau...dc. ar fi rapid-vaslui in locul stelei in ult. etapa si se juca asa...vaaaaaiii...pai murea mm...facea revolutie...batea jucatorii de la jiul...se facea tam-tam si acum..dar asta e...asa k mai usor k ironiile astea de 2 lei..

Datenshi
18th August 2006, 14:19
off topic, off topic!!!! repede, penny! sterge! sterge imediat! :D


Ma, un post-doua mai merg, dar sa nu se ajunga la pagini intregi. Si oricum, omul a dat si un pronostic asa ce e in regula.

Cica intra Dica. Sper totusi sa nu-l bage titular.

Hipgnosis
18th August 2006, 17:01
In mod normal, rapidul bate lejer, mai ales daca arbitrul va permite jocul dur si la intimidare, marca razgandeanu. Pt. atacantii Craiovei, lipsiti de experienta, un pumn in gura de la Sapunaru sau un cot in cap de la Rada, ar fi destabilizator psihic in primul rand, si nu ar mai avea tupeul sa intre la minge, "la bataie".
Sa speram insa ca vom vedea un arbitru gen Helesteanu, care sa nu permita taranismele savarinei, cu toate ca relatia dintre Tiberiu si vama mai are putin si intra in al treilea cincinal.

malexoid
18th August 2006, 20:03
1:0 chinuit si tras de par...
rapidul, parca...e alt rapid in comparatie cu ce a jucat in primavara.
tot ce au avut mai bun, au "dat" la Timisoara, in rest meciuri slabute si chinuite cu echipe de mana a 7-a...

Sergio_D
18th August 2006, 20:38
Şi eu cred că va cāştiga Rapidul, īnsă este posibilă şi o surpriză din partea oltenaşilor. :D

Ammadeus
19th August 2006, 03:52
...vicleanu' pute a ******** de la o posta...asteptam deconspirarea sa vedem cine l-a facut pe progenitura mare...1-1, daca craiova marcheaza va fi egal, altfel s-ar putea un 2-0, rapid dau primii...

morarady
19th August 2006, 09:24
surpriza etapei, egal 1-1

0-0

Pepsi-Cola
19th August 2006, 11:16
Rapid - Craiova ..1-1 / ( EGAL )

Rossi
19th August 2006, 11:22
Mititelu : " facem cel putin un egal cu Rapid "

asa a zis si inaintea meciului cu steaua :happy

Diodude
19th August 2006, 13:01
mititelu e un mare *******.Eu zic,fara a aduce ofense oltenilor,ca anul asta se bat cu brio pentru salvarea de la retrogradare.Nu stiu unde vede mititelu echipa competitiva,ca din ce i-am vazut pana acum sant vai mama lor.Noroc ca le-a dat argesul meciu',ca acum aveau 1 punct dupa 3 etape.Urmeaza 2 infrangeri .Etapa a 4-a cu rapid,iar apoi in etapa a 5-a mergem sa le administram inca o umilinta la ei acolo,ca doar se stie ca timsoara si craiova sant sacul nostru de box,echipele cu care ne refacem moralul cand avem nevoie.Sper din tot sufletul ca la anul craiova sa revina acolo unde-i este locul:SERIE B!!!!!!!!!!!

*Coco*
19th August 2006, 13:03
mititelu e un mare *******.Eu zic,fara a aduce ofense oltenilor,ca anul asta se bat cu brio pentru salvarea de la retrogradare.Nu stiu unde vede mititelu echipa competitiva,ca din ce i-am vazut pana acum sant vai mama lor.Noroc ca le-a dat argesul meciu',ca acum aveau 1 punct dupa 3 etape.Urmeaza 2 infrangeri .Etapa a 4-a cu rapid,iar apoi in etapa a 5-a mergem sa le administram inca o umilinta la ei acolo,ca doar se stie ca timsoara si craiova sant sacul nostru de box,echipele cu care ne refacem moralul cand avem nevoie.Sper din tot sufletul ca la anul craiova sa revina acolo unde-i este locul:SERIE B!!!!!!!!!!!

Bha macar el e Singur si tine o echipa ...
La voi sunt 9 si aia nu sunt in stare sa tina
Si nu mai vb ca e vai mama lui la la Dinamo toti sunt vai mama lor de la Conducatori pana la Antrenor...
Nush ce draq vb ca e vai mama lui
Tu nu te uiti la Borcea,Turcu,etc
Singurul care e cu picioarele pe pamant e Badea si are minte si stie in rest jale...

resita
19th August 2006, 13:25
va fi meciul in care rapidul se va exprima la adevarata valoare :o:

3-0. :ciocan:

Lordliv
19th August 2006, 15:34
si eu sper sa va elimine israelienii! apoi sa incepem deconspirarea baietilor de la dinamo! sa vedem cati fosti si actuali avem ! forza stiinta

blueb0y15
19th August 2006, 16:28
rapid - U CRAIOVA 0-1 ;)

starsteel
19th August 2006, 16:31
Mititelu : " facem cel putin un egal cu Rapid "

asa a zis si inaintea meciului cu steaua :happy
In final poate ii iese in meciul cu Dinamo ca atunci sunt mai multe sanse.
Adevarul e ca astept sa vad daca Dinamo redevine o tinta de luat in seama, rezultatele de pana acum o recomanda, valoarea aratata insa nu.

iohannfus
19th August 2006, 18:58
mititelu e un mare *******.Eu zic,fara a aduce ofense oltenilor,ca anul asta se bat cu brio pentru salvarea de la retrogradare.Nu stiu unde vede mititelu echipa competitiva,ca din ce i-am vazut pana acum sant vai mama lor.Noroc ca le-a dat argesul meciu',ca acum aveau 1 punct dupa 3 etape.Urmeaza 2 infrangeri .Etapa a 4-a cu rapid,iar apoi in etapa a 5-a mergem sa le administram inca o umilinta la ei acolo,ca doar se stie ca timsoara si craiova sant sacul nostru de box,echipele cu care ne refacem moralul cand avem nevoie.Sper din tot sufletul ca la anul craiova sa revina acolo unde-i este locul:SERIE B!!!!!!!!!!!

In ceea ce il priveste pe Mititelu ai foasrte mare dreptate ... doar ca :rosu: perspectiva ta de dinamovist este greshita, daca imi dai voie sa spun asha si da-mi voie sa ma explic ...
Atzi fost sclavii, shi vetzi fi, a unor MARI OAMENI de fotbal, voi nu ati vazut niciodata pe stadionul vostru echipe mari jucind (in afara de Craiova, Liverpool si Timisoara:D), asha ca parerea ta este total eronata si absurda. Sper sa va interzica prin lege iar pe netzoiu, Badea, etc sa-i bage la pirnaie acolo unde le este locul


2-1 pt Craiova ca Rapidul este in criza acum :yeah:

Cra10veanu
19th August 2006, 19:14
mititelu e un mare *******.Eu zic,fara a aduce ofense oltenilor,ca anul asta se bat cu brio pentru salvarea de la retrogradare.Nu stiu unde vede mititelu echipa competitiva,ca din ce i-am vazut pana acum sant vai mama lor.Noroc ca le-a dat argesul meciu',ca acum aveau 1 punct dupa 3 etape.Urmeaza 2 infrangeri .Etapa a 4-a cu rapid,iar apoi in etapa a 5-a mergem sa le administram inca o umilinta la ei acolo,ca doar se stie ca timsoara si craiova sant sacul nostru de box,echipele cu care ne refacem moralul cand avem nevoie.Sper din tot sufletul ca la anul craiova sa revina acolo unde-i este locul:SERIE B!!!!!!!!!!!

scapasi din lant ? :D cand ne-ati umilit voi ultima data? cred ca-n anul cand am retrogradat, ca plesan moti si restul echipei nu mai jucau cu noi jucau cu voi. Voi sinteti umilinta cupelor europene de exemplu, nici nu treceti de primul tur preliminar al uefa, sinteti varza. Veniti voi sa ne umiliti la Craiova, daca ati avea echipa si antrenor mi-ar fi frica de dinamo dar asa veniti fara pretentii ca nu luati nici-un punct. De mititelu in mare parte ai dreptate dar a spus si o treaba adevarata : "Dinamo mai are doi trei ani pe-o parte si pe alta si gata, desfiintarea" :D

iohannfus
19th August 2006, 19:16
De mititelu in mare parte ai dreptate dar a spus si o treaba adevarata : "Dinamo mai are doi trei ani pe-o parte si pe alta si gata, desfiintarea" :D

:evil: a nimerit-o :yeah:

stefy_deva
19th August 2006, 19:18
pe ce post de tv ii meciul? prv pls

bate Rapid da nu la diferenta mai mare de 2 goluri!

iohannfus
19th August 2006, 19:22
pe ce post de tv ii meciul? prv pls



cred ca Antena 1

Diodude
19th August 2006, 19:37
In ceea ce il priveste pe Mititelu ai foasrte mare dreptate ... doar ca :rosu: perspectiva ta de dinamovist este greshita, daca imi dai voie sa spun asha si da-mi voie sa ma explic ...
Atzi fost sclavii, shi vetzi fi, a unor MARI OAMENI de fotbal, voi nu ati vazut niciodata pe stadionul vostru echipe mari jucind (in afara de Craiova, Liverpool si Timisoara:D), asha ca parerea ta este total eronata si absurda. Sper sa va interzica prin lege iar pe netzoiu, Badea, etc sa-i bage la pirnaie acolo unde le este locul


2-1 pt Craiova ca Rapidul este in criza acum :yeah:
Singurul lucru la care sant de acord cu tine este ca locul hotilor gen netoiu,badea,mititelu,becali este in parnaie.Sa ne interzica nu au cum,asa ca uita si treaba asta.Echipe mari jucand pe stadionul nostru am vazut mult mai multe decat voi,asta fara doar si poate.Din ce stiu eu ,voi nu cred ca ati mai insemnat ceva pentru fotbalul romanesc in ultimii 20 ani.Sau ca sa fiu si mai explicit spune-mi si mie cate campionate si cupe ati luat voi in ultimii 30 ani,si facem o comparatie cu Dinamo dupa aia.Voi va adopostiti si o sa continuati sa faceti asta toata istoria voastra,la umbra unui amarat de 1-1 si 0-0 cu Benfica acum 147 ani.Iar peste o saptamana o sa mai suferiti o noua umilinta chiar pe stadionul ala infect din craiova,unde oltenii se pisau in pungi la meciul cu kaiserslautern din 1982 si aruncau pe oamenii care stateau pe randurile mai joase.Oameni civilizati,cu sange german :rosu:

Cra10veanu
19th August 2006, 19:46
Diodude te leg inapoi daca nu esti cuminte :D campionatele care le-ati luat voi in ultimii 30 de ani au fost datorita ... comunismului, securitatii, ministerelor etc. Nu stiu dinamo ce echipe a primit in groapa ca-n prelimnarile cupei uefa vezi numai cartoane :evil: Iti sfatuiesc un articol sa stii mai bine cu cine tii :D http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=9028

kkrrss2005
19th August 2006, 21:10
Mishto golul dar ar fi mai bun un egal...... lol

apparte
19th August 2006, 21:10
Na,ca-i 1-0 pt olteni :D!

Cra10veanu
19th August 2006, 21:11
Gooooooooooooooooooooooooooooooool Craiovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! :D

Zax
19th August 2006, 21:13
HAI CRAIOVA =)))))))) Cra10veanu da sa te pup =)))

GeKuRA
19th August 2006, 21:13
iaca ce fac doua echipe.... mai putin... simpatice mie :D:D:D
bravo lor...
HAI PROVINCIAAA ! ! ! :ok:

Cra10veanu
19th August 2006, 21:38
era 3-0 pt noi acuma..

YodaRo
19th August 2006, 21:41
era 3-0 pt noi acuma..
las ca si 2-0 e bun...:)

Cra10veanu
19th August 2006, 21:48
excelent bornescu, cel mai bun portar din tara ! :yeah:

Rossi
19th August 2006, 21:52
Rapid-Craiova 0-1 la pauza ... asta da bomba

uite domne' ca oltenii sunt capabili de fapte marete


excelent bornescu, cel mai bun portar din tara ! :yeah:

nu stiu daca e cel mai bun , dar oricum e printre cei mai buni

Lordliv
19th August 2006, 21:54
prima repriza confirma parerile specialistilor din bucuresti: meci aranjat BLAT NERUSINAT forza stiinta!

Cra10veanu
19th August 2006, 21:55
il vroia jiji anu trecut inca din B :D

starsteel
19th August 2006, 21:56
Curat blat! Bravo Craiova! a demonstrat prin evolutia din prima repriza ca meciul cu Arges a fost pe bune.

*Coco*
19th August 2006, 22:01
Dadada o pusaram de un blat si cu "fratii" rapidisti:happy :happy :happy

Cra10veanu
19th August 2006, 22:08
incepura rapidistii cu manierele lor primitive alea de cort, sa arunce din tribune.

starsteel
19th August 2006, 22:10
Bornescu lovit in Giulesti! Asta e civilizatia la Rapid, K1 in teren, aruncat cu obiecte din tribune si bineinteles salvele de saliva indreptate spre banca oaspetilor.

magica_steaua
19th August 2006, 22:10
K1 arde giulestiul............

asta inseamna rapid :batai,aruncarea cu obiecte in teren cand echipa pierde,flegme peste flegme.....club european cu influente orientale

starsteel
19th August 2006, 22:18
Rapid gol din offside! Adevarat tare sloganul "Singuri impotriva tuturor" oricum nu e primul offside nesemnalizat.

apparte
19th August 2006, 22:18
Golul rapidist precedat de ofsaid!

Cra10veanu
19th August 2006, 22:18
egalara si din offside, bravo arbitrilor

raja_bell
19th August 2006, 22:19
hai sa incep si eu in stil cra10vean: blat, blat! huo! rusine! facatura! se termina 3-1 ... :D :D

malexoid
19th August 2006, 22:19
offside la faza premergatoare golului...
pacat

magica_steaua
19th August 2006, 22:19
ce vroiati sa ridice fanionul sa-l omoare?

Cra10veanu
19th August 2006, 22:20
hai sa incep si eu in stil cra10vean: blat, blat! huo! rusine! facatura! se termina 3-1 ... :D :D
stii tu ceva de vre-o prietenie copos mititelu ? sau rapid-craiova ? eu nu cunosc. A fost offside clar.:rosu:

magica_steaua
19th August 2006, 22:21
1-1 se termina ca asa zic astrele

STEAUA-MANIA
19th August 2006, 22:22
Ce ofsaid...dupa parerea voastra,cate televizioare samsung o sa primeasca tusierul?!eu zic 3!Voi?

starsteel
19th August 2006, 22:25
Craiova se apara cu toata echipa putine sanse sa reziste inca 25 de minute oricum merita felicitati pt. modul in care se lupta mai ales ca sunt jucatori extrem de tineri.

Lordliv
19th August 2006, 22:25
constantin loveste fara minge : nimic!
ofsaid clar : gol pentru rapid ! laios ca de obicei un netrebnic!

King of Hell
19th August 2006, 22:28
m-am razgandit, se gata numa 6-1...ca n-am vazut bine luna de nori si n-am putut citi corect rezultatu.

Cra10veanu
19th August 2006, 22:29
king of hell te rog, dupa etapa de azi se pare ca mai stati un sezon in B, deci lasa-ne. Jucara foarte bine oltenii si indiferent de rezultat, rapidul e de....at

raja_bell
19th August 2006, 22:31
lordliv, cra10vene si toti ceilalti, de ce va mirati? nu voi erati cei care ii pupau in dos pe milogi in sezonul trecut? atunci nu va deranjau duritatile giulestenilor si arbitrajele pro-rapid? ei, cum e sa o simti pe pielea ta? :cool:
asta e tactica lor infecta ... strategie bine pusa la punct ... echipa europeana care se viseaza favorita in cupa uefa! :happy :happy :happy

afonlafotbal
19th August 2006, 22:32
n-am vazut meciul de la inceput, asa ca intreb si eu; cum sta in meciul asta Rapidul la K1 ? si a doua ; Craiova joaca cu echipa de tineret?

Ulio singuraticu
19th August 2006, 22:32
Na dak arbitru e chior cu ata mai bn!:yeah:
/hello /hello /hello HAI RAPID!!!/hello /hello /hello

Zax
19th August 2006, 22:35
cand voi faceti blat cu arbitru inseamna ca e chior, la noi e blat mereu ;)

Cra10veanu
19th August 2006, 22:35
n-am vazut meciul de la inceput, asa ca intreb si eu; cum sta in meciul asta Rapidul la K1 ? si a doua ; Craiova joaca cu echipa de tineret?

s-au aruncat cu obiecte in bornescu, le-a dat gol din offside, si Craiova poti sa spui ca joaca cu rezervele, jucatorii importanti fiind accidentati.

King of Hell
19th August 2006, 22:36
HAIDE "U"!!!! a...am gresit threadu...

magica_steaua
19th August 2006, 22:37
K1 din nou .....si doar atat restul nu mai conteaza

magica_steaua
19th August 2006, 22:38
nu le e rusine sa intre la intimidare la niste pusti???mi-e scarba de rapid

Cra10veanu
19th August 2006, 22:39
asta e si tactica lor, sa-i sperie pe aia micii.

B0gdaaaN
19th August 2006, 22:40
Gaman eliminat....lipsa de experienta :(

magica_steaua
19th August 2006, 22:40
ole ole multumim arbitrule....panarama de arbitru panaram de echipa asa ca forza sarajevo

Cra10veanu
19th August 2006, 22:40
in poza care a pus-o startsteel, daca sinteti atenti arbitrul de tuse e pe aceeasi linie cu actiunea, deci vazu offside....deci...ce mai e de spus ?

B0gdaaaN
19th August 2006, 22:42
a fost off`side clar acolo....se vede din avion

Ulio singuraticu
19th August 2006, 22:43
:rosu: gaman
Si voi sunteti :rosu: de invidie ca nu va ajuta arbitrii/hello
Ups...dar intrun fel aveti dreptate...asa lovituri nam mai vazut de la meciu cu jiul.:(

B0gdaaaN
19th August 2006, 22:43
off-topic....ce s`a intamplat cu gazonul de pe Giulesti?

magica_steaua
19th August 2006, 22:43
un penalty mai lipseste si si-a facut treaba "domnu helesteanu"

Cra10veanu
19th August 2006, 22:44
n-avem pretentia sa ne ajute arbitrii, dar avem pretentia sa nu-i ajute pe ceilalati.

be@
19th August 2006, 22:45
Ziculeee , Ziculeee ....... :headbang:

starsteel
19th August 2006, 22:45
Zicu cel mai penibil jucator, de tot rasul, sa zica mersi Dinamo ca a scapat de el.

afonlafotbal
19th August 2006, 22:46
bravo Craiova, incep sa cred ca aveau dreptate nemti cand ii dadeau acele super calificative baiatasului asta de-i zice lumea lucescu jr. Poli ar trebui sa fie fericita ca l-a ratat ca antrenor.

magica_steaua
19th August 2006, 22:46
a fost furt pe fata azi..asta e rrrrrapidul

malexoid
19th August 2006, 22:46
:) inteligenta si diabolica miscare: sa il pasezi pe zicu la echipa rivala

Cra10veanu
19th August 2006, 22:46
macar zicu e tare, ratangiu de categorie grea

Zax
19th August 2006, 22:47
mi-a placut faza cand corsi si vrabiutele le dadeau la musetel la olteni =))

cra10veanu ce moderat esti tata....sa inteleg ca esti craioveano-rapidist? daia esti asa inversunat impotriva Stelei ?

afonlafotbal
19th August 2006, 22:49
:headbang: Arbitrul clar are o stima deosebita fata de stelele Rapidului

magica_steaua
19th August 2006, 22:49
zicu a venit doar sa strige m**e dinamo...doar nu pt. fotbal domeniu in care este un 0 barat

Cra10veanu
19th August 2006, 22:50
Ziculeee , Ziculeee ....... :headbang:

esti de toata jena tu femeie. Pt tine Craiova e mai mare dusman decat steaua dinamo sau ... rasii astia cu care jucam.
sint foarte bucuros c-am jucat foarte bine, si practic i-am batut pe .... astia chiar la ei acasa, dar ne intoarcem cu un punct la Craiova, datorita arbitrului :ciocan:


cra10veanu ce moderat esti tata....sa inteleg ca esti craioveano-rapidist? daia esti asa inversunat impotriva Stelei ?

iti permit orice gluma, dar sa ma faci rapidist, e mai grav decat daca m-ai injura :D

malexoid
19th August 2006, 22:52
:) felicitari Stiinta!!!

afonlafotbal
19th August 2006, 22:52
sa-l impuste cineva pe Moldovan! e suparat tare baiatul asta.

STEAUA-MANIA
19th August 2006, 22:53
1-1 rapid a castigat un jucator:ZICU:d
Dupa BALAN,moldovan iar joaca la rupere..un jeg!
Razvane,suna-l pe tata!:D

esti de toata jena tu femeie. :
bea,femeie?hahaha cine te-a mintit?:))

magica_steaua
19th August 2006, 22:53
un jeg asta e moldovan

Cra10veanu
19th August 2006, 22:54
sa mai zica cineva c-a fost blat cu fc arges, si ca retrogradam....

magica_steaua
19th August 2006, 22:54
cat rasism la antena 1 rapid-cra!!!!!!!!!

Lordliv
19th August 2006, 22:55
si pierduram 2 puncte...

raja_bell
19th August 2006, 22:55
milogii din rapidie primesc cadou un punct! in rest aceleasi tiganii: loviri intentionate, obiecte aruncate din tribune, flegme samd.
pe astia ii vroiati campioni in sezonul trecut? haha! ma apuca rasul!

afonlafotbal
19th August 2006, 22:56
lovirea intentionata nu se sanctioneaza? sau cand joaca Rapid sunt alte reguli?

starsteel
19th August 2006, 22:56
Bravo Craiova! 1-1 in Giulesti cu o echipa in care au jucat niste copii, furati la golul marcat de rapidisti, finalul de meci in 10 jucatori. Mititelu parca incepe sa creasca vorbele lui nu au fost chiar vorbe goale. Despre Rapid doar atat, modesti, cum vreti sa fiti voi rivalii campioanei fotbalului romanesc. Oricum succes si multa bafta cu Sarajevo ca aveti mare nevoie.

magica_steaua
19th August 2006, 22:57
sunt echipa frumoasa a campionatului

STEAUA-MANIA
19th August 2006, 22:57
lovirea intentionata nu se sanctioneaza? sau cand joaca Rapid sunt alte reguli?

Depinde cate tv samsung primesti...rapid echipa pacii.incet,incet se indeparteaza de primele locuri..nu le mai recupereaza pe parcurs.

starsteel
19th August 2006, 22:58
iti permit orice gluma, dar sa ma faci rapidist, e mai grav decat daca m-ai injura :D
Merita un rosu si 5 puncte de penalizare pt. grave injurii aduse moderatorilor eu l-as propune si la o banare definitiva.:ok:

phlorin
19th August 2006, 22:58
bai frustratilor,colericilor de rapidisti!!!!v-ati facut de kkt cu craiova bai jalnicilor nervosi ce sinteti.in afara de dat coate si pumni mai stiu ceva asti mah?moldovan,acest JEG,de fotbalist nu merita nici macar dispretul nostru.mutate in elvetia mai rapandula si lasa-ne pe noi in jegul asta de tara.
nu mai spun de comentatori...pe linga ca ii pupa-n .... pe rapidisti mai faceau si glume cind i-a da moldovan un sut in coaste aluia.RUSINE MAXIMA!!!!!!!
SI CA FINAL....`I LOVE YOU SARAJEVO` LA LA LA LA LA LA!!!!!!!!!!

magica_steaua
19th August 2006, 22:59
cand iei sarbatoresc golurile din cupa uefa injurand steaua normal ca-mi doresc din toata inima sa iasa din cupa uefa,nu de alta dar daca continua luptele k1 n-o sa mai aibe cine sa joace in cupa uefa

afonlafotbal
19th August 2006, 22:59
sunt echipa frumoasa a campionatului

intradevar asa incepe sa para, prea am dus dorul Sportului. Bravo Craiova!

TaciAcolo
19th August 2006, 23:00
zicu the best ..oare e fotbalist :-?
:))

nr.zece
19th August 2006, 23:00
ne-au furat ca in codru
au faultat de rosu de cel putin 3 ori si au dat gol din offside

nr.zece
19th August 2006, 23:01
rapid, o sa ajungi dinamo 2

pentru incidentele de la inceputul reprizei 2 ei trebuie sa piarda meciul cu 3-0
nu se poata sa ii dai in cap unui jucator cu pietre si observatorul sa dea din umeri

scump campionatul asta utecistule?

silistea
19th August 2006, 23:01
sau ni le fura arbitrul...au fost doua offsiduri clare nesemnalizate de tusieri...unul la faza cand rata zicu in prima repriza iar al doilea la faza de 1-1
dar si-o facura cu mana lor, parvu a avut dupa 1-0 trei ocazii cat roata carului...cand scapa singur cu coman si trase in portar...a doua cand dadu pe langa poarta goala de la mijlocul terenului si a treia cand dadu peste poarta cand se cionisera constantin cu maftei ca berbecii si avea timp sa si-o aseze

in a doua repriza se retrasera de tot...tiganeala la rapid....ciobanosi jucatorii alora...in special m.constantin,rada si maftei care n-au nici o treaba cu fotbalul...nici badoi,moldovan si karamian nu stiu deloc sa-si tina nervii....nu mi-a placut dloc rapidul....plus chestia aia aruncata din tribune in capul lui bornescu

de fapt rezultatul meciul a fost rapid+lajos(de fapt ce sa te astepti de la un bozgor imputit) si tusierii intr-o atmosfera care clar arata a tiganie - Universitatea Craiova=1-1
nu zic ca rapidistii sint tigani dar spiritul echipei este tiganeala iar arbitrajul a fost infect flagrant in favoarea rapizilor :rosu:
Craiova a jucat astazi inpotriva tuturor minoritatilor....

stanga n-a mai alergat deloc in repriza a doua..de fapt am jucat in 10 pana la eliminarea lui gaman..dupa aia.....

sint curios ce vor zice lautarii din buCUResti...probabil s-a intalnit copos cu mititelu la mare la concursul de yahturi si mititelu
l-a lasat pe copos sa castige si in contrapartida i-a dat cops un punct :)

dar echipa e in crestere, e tanar si din randurile ei au lipsit 3 jucatori capitali: A.Ionescu coordonatorul de joc, copilul minune....capitanul Ciuca stalpul aparararii si varful de atac, australianul Baird.

magica_steaua
19th August 2006, 23:01
furt ordinar n-am mai vazut asa ceva decat la noi cu bistrita

tourist
19th August 2006, 23:03
hai sa plangem cu totii. :D

Vladek
19th August 2006, 23:04
Rapidul trebuie sa faca de urgenta memoriu la FIFA, UEFA, NATO, UNESCO si ONU pentru rasismul revoltator al jucatorilor craioveni, care s-au prezentat la meci, jignind astfel grav pe jucatorii persecutati ai Rapidului. Plus, trebuie suspendat si Bornescu pentru lovire intentionata cu capul a obiectelor aruncate de suporterii nedreptatiti si super-civilizati de sub podul Grant.

PS : Evident, memoriul trebuie sa ceara si depunctarea Stelei, care, fireste, este in realitate de vina pentru toata povestea.

tourist
19th August 2006, 23:05
Cra10veanu

sa mai zica cineva c-a fost blat cu fc arges, si ca retrogradam....

Daca ar fi blat , s-ar fi vazut de la o posta.

Insa cum vad eu Romania acum , e o jale de tip romaneasca in materie de a crede lumea vorbele,influentele,smecheriile,dar mai putin faptele reale.

Blaturi se faceau nu demult,cand noi romanii aveam un fel de pata psihotica pe retina , insa acum este imposibil sa se mai intample asa ceva.

O pasa gresita intentionat s-ar vedea din start , sau un zid aranjat mai defectuos decat capacitatea de eroare umana.

Ca sa nu mai zic ca tot felul de acuzatii din partea oamenilor de fotbal din Romania , elucideaza IQ-ul clasei de oameni din fotbalul romanesc: acele uri de tip borfas tipic romanesc...

magica_steaua
19th August 2006, 23:06
daca si de craiova vor mai spune ca a jucat mai tare cu ei si cu noi mai usor ca sa-l citez pe filozoful grec mafftei

Rossi
19th August 2006, 23:06
[QUOTE=starsteel]Rapid gol din offside! [QUOTE]

nu are rost sa tipati de arbitraj ... Vasluiul a fost oprit in mod eronat , pe motiv de offside , la o faza in care se putea marca ...vasluianul ramasese singur cu portarul Carlos

putem sa condamnam insa gestul peluzei giulestene ... Bornescu a fost lovit cu o piatra in cap...credeam ca am depasit Epoca de Piatra ... :rosu: :rosu:

phlorin
19th August 2006, 23:08
zicu-MARE FOTBALIST(OHA)
grifiths-MARE TRANSFER(SA FIE LA EI)
rapid-JENA ROMANIEI,JEGURI DE JUCATORI,`ADEVARATI CONDUCATORI`.

magica_steaua
19th August 2006, 23:08
ce treaba are vasluiul cu rap-cra??

afonlafotbal
19th August 2006, 23:10
:bere:
daca ar fi blat , s-ar fi vazut de la o posta.

insa cum vad eu Romania acum , e o jale de tip romaneasca in materie de a crede lumea vorbele,influentele,smecheriile,dar mai putin faptele reale.

Blaturi se faceau nu demult,cand noi romanii aveam un fel de pata psihotica pe retina , insa acum este imposibil sa se mai intample asa ceva.

O pasa gresita intentionat s-ar vedea din start , sau un zid aranjat mai defectuos decat capacitatea de eroare umana.

Ca sa nu mai zic ca tot felul de acuzatii din partea oamenilor de fotbal din Romania , elucideaza IQ-ul clasei de oameni din fotbalul romanesc: acele uri de tip borfas tipic romanesc...

berea ar trebui sa stinga supararea, daca ea iti provoaca dureri de cap evit-o..

starsteel
19th August 2006, 23:10
Ce mizerie e presedintele Dinu sustine ca golul Craiovei a fost din offside, hai sa vedem pozele. Coltul din stanga jos arata clar pozitia unui rapidist. Asta e Rapidul mizerie, mizerie, mizerie morala bineinteles.

Rossi
19th August 2006, 23:10
zicu-MARE FOTBALIST(OHA)
grifiths-MARE TRANSFER(SA FIE LA EI)

Rapid nu mai este echipa de anul trecut ... 3 remize in 4 meciuri

Ziculeeeeeeee ai crescut mult in valoare :evil:
Te-au ajuns blestemele :evil:

SILVIU99
19th August 2006, 23:12
bv craiova o echipa tanara de viitor.....apropo la golul rapidului mie mi sa parut offsaide clar
ce bine ca am scapat de zicu sai mai scoata din pepeni si pe rapidisti cu ratarile lui ca noua nea ajuns...

Kainsashiki
19th August 2006, 23:14
Rezultat echitabil.

Zicu in 3 etape va ajunge sa fie cel mai huiduit din Giulesti, asta daca o sa mai joace.
Suporterii rapidisti, ca intotdeauna :rosu:
Arbitrul a cam scapat meciul din mana!

magica_steaua
19th August 2006, 23:15
rapid cfr intoarce-te in B n-ai ce cauta in divizia A,asa au umblat si anul trecut si faceau scandal cu noi doar ca sa ascunda mizeriile pe care le-au facut de aceea au si pierdut in uefa cu o echipa de desculti

mai aveti sperante cu descultii de la sarajevo????I LOVE U STEAUA LA LA LA
vedeti ca a pierdut si boro azi asa ca plangeti plangeti

Cra10veanu
19th August 2006, 23:16
pt mine am batut rapidul in deplasare! echipa tanara a Craiovei a facut un meci foarte bun la fel ca si cel din etapa trecuta numai ca s-a jucat in deplasare cu o echipa care teoretic era de departe favorita. Ma bucur c-am scos un rezultat bun cu Rapidul, dar fericirea era mai mare daca arbitrul nu ne fura alea 2 puncte. :rosu: viata merge inainte. FORZA CRAIOVA

silistea
19th August 2006, 23:16
mititelu e un mare *******.Noroc ca le-a dat argesul meciu',ca acum aveau 1 punct dupa 3 etape.Urmeaza 2 infrangeri .urmeaza o victorie in fata dinamovistilor...tot blat desigur :happy

silistea
19th August 2006, 23:18
boro frumoasa echipa boro aia totusi :D mie mi-a placut de ea :)
p.s.: zicu ala se vede ca e dinamovist.....nu stiu nde ce l-au adus rapidistii in giulesti..ca teapa mare si-au tras :D

alex36
19th August 2006, 23:18
o surpriza frumoasa aceasta echipa a Craiovei!!Pacat...meritau victoria

*Coco*
19th August 2006, 23:19
Sa vedeti ce le mai suspenda la Rapidisti stadionu' acuma :happy :happy :happy

Sunchase
19th August 2006, 23:20
Cra10veanu tu probabil impreuna cu Mititelul ai vazut alt meci.Toata maniera a acestui arbitru invechit si comunist a fost impotriva Rapidul intr-un mod flagrant ! La fiecare intrerupere , la fiecare cartonas galben vorbea cu jucatorii le explica ce si cum doar ca sa mai treaca timpul in schimb ignora mereu tragerile repetate de timp ale oltenilor si a portarului.Totul a culminat cu cele 3 minute ridicole de prelungire cand doar la faza cu batista pe care l-a lovit in cap pe portar meciul a fost intrerupt 4-5 minute.RUSINOS!Daca Lajos a gresit doar impotriva Rapidului tusierii au gresit in ambele directii.Am marcat din offside , am avut un gol ca si facut la Buga anulat aiurea pt offside si chiar la golul Craiovei am mari semne de intrebari.
Concluzia e ca jocul inca nu merge....Zicu e penibil :rosu:

Lajos trebuie aruncat afara din fotbalul romanesc !

SILVIU99
19th August 2006, 23:21
Sa vedeti ce le mai suspenda la Rapidisti stadionu' acuma :happy :happy :happy

parca vad ca nu le suspenda stadionul....a mai fost un meci acu un an sau doi nu mai stiu sigur rapid-steaua 0-0 la fel cand sau aruncat cu obiecte si nu lau suspendat

magica_steaua
19th August 2006, 23:21
sa vedeti ce le da sarajevo.....o echipa mareeeeeeee

Sunchase
19th August 2006, 23:22
starsteel mizerabil probabil e terenul agricol pe care lucrezi tu zilnic.Ai pus 2 poze fara sa mentionezi ca intre cele 2 poze s-au jucat 10-14 secunde din joc in care jucatorul s-ar fi putut deplasare oriunde.Jalnic !

Cra10veanu
19th August 2006, 23:22
Sunchase daca si golul nostru a fost offside...e clar. Al vostru a fost offside clar si tusierul era exact pe linia actiunii repet, deci a vazut offside-ul. Voi aruncati cu obiecte din tribune si acuma te plangi ca s-a tras de timp cateva minute. tu esti chiar intruchiparea umana a penibilitatii. Multumeste-te cu 1 punct ca nici p-ala nu-l pupati.

*Coco*
19th August 2006, 23:23
Mai da kkt`u asta de Lucescu a zis ca la Tg-jiu e cel mai prost teren de joc
Dar el nu se uita ce maidan are pe Giulesti
Ca pana la 11 metri nu e iarba deloc
E vai mama lui de prost

silistea
19th August 2006, 23:24
Lajos trebuie aruncat afara din fotbalul romanesc !:happy de acord.... chiar si subiectivismul are limitele sale...daca nici asta n-a fost arbitraj unidirectioanl cu toti cei trei arbitri decisi sa puna umarul pentru savarinele coposului ..... :D mai lipsea sa traga ei la poarta lui Bornescu ca in rest.....au tolerat intrarile brutale ale rapidistilor...offside clar la doua faze cheie..ratarea lui zicu si golul lui moldovan ..intreaba maniera de arbitraj ...a impins efectiv rapidul de la spate
cand faulta un rapidist, rar se dadea ceva..cand un craiovean atingea un rapid..imediat scotea cartonasul...apropo, constantin a dat cu cotul in doua faze...merita rosu...la fel badoi cand l-a impins pe Stanga...sint faulturi fara mingea daca nu stiai...iar cand Bornescu a fost lovit in cap trebuia intrerupt meciul pana cand jucatorii erai in deplina securitate

magica_steaua
19th August 2006, 23:24
doamne cata prostie pe ciori...............a fost furt pe fata ....bine daca judecam dupa regulamentele din fotbal ,in K1 era regulamentar sa lovesti in stil de tzaran la fiecare atingere de balon a pustilor olteni.......offside la golul oltenilor ...ai vazut alt meci maftei il scotea din offside ...

stratus
19th August 2006, 23:24
Pe thread-ul asta vad ca ne lauda mai mult stelistii si dinamovistii....Deh mai sunt si oameni fair-play pe la noi .... mai rar dar uite ca mai gasesti!
Salut jocul Universitatzii si daruirea baietzilor pe teren!
O iubire alb-albastra, la Toronto e mereu!
Sper la un stadion arhiplin duminica viitoare si la o revansa mult asteptata in fata dusmanului nr.1 al Craiovei!!!

SAMM
19th August 2006, 23:25
Mai da kkt`u asta de Lucescu a zis ca la Tg-jiu e cel mai prost teren de joc
Dar el nu se uita ce maidan are pe Giulesti
Ca pana la 11 metri nu e iarba deloc
E vai mama lui de prost

e manierat, manieratul lucescu, asa il vede rapid channel si presa aservita conservatorilor

n-a fost nici vorba de offside la golul craiovei, fundasul maftei cred cel care era langa craioveanul care a centrat l-a scos din off-side, la TV nu se vede pt ca nu e prins in cadru

Sunchase
19th August 2006, 23:25
Sunchase daca si golul nostru a fost offside...e clar. Al vostru a fost offside clar si tusierul era exact pe linia actiunii repet, deci a vazut offside-ul. Voi aruncati cu obiecte din tribune si acuma te plangi ca s-a tras de timp cateva minute. tu esti chiar intruchiparea umana a penibilitatii. Multumeste-te cu 1 punct ca nici p-ala nu-l pupati.

Obiecte din tribuna :happy A fost o bucata de sarma pe care o poti tine intre 2 degete.Maniera de a intrerupe jocul si de a l fragmenta la nesfarsit a fost rusinoasa.In italia se arunca cu scutere pe teren si nu se face atat tam tam

Rusine comunistului de Lajos ! Vad ce offside-ul imaginar la Buga nu spui nimic !:rosu:

Vladek
19th August 2006, 23:25
Toata maniera a acestui arbitru invechit si comunist a fost impotriva Rapidul intr-un mod flagrant !

Daa .... sigur ca da .... de ce n-a eliminat vreo 3 olteni, nu doar unul ? Ce nerusinare !


La fiecare intrerupere , la fiecare cartonas galben vorbea cu jucatorii le explica ce si cum doar ca sa mai treaca timpul in schimb ignora mereu tragerile repetate de timp ale oltenilor si a portarului.Totul a culminat cu cele 3 minute ridicole de prelungire cand doar la faza cu batista pe care l-a lovit in cap pe portar meciul a fost intrerupt 4-5 minute.

Trebuia sa prelungeasca Lajos meciul pana castiga Rapid, nu ? Milogilor ! Nu degeaba v-ati ales cu porecla asta ... la voi, vesnic e altul de vina (arbitrul, terenul, adversarul care nu joaca asa cum vreti voi ... etc, etc).

PS : Dar de cotul in gura aplicat de Moldovan portarului Craiovei vad ca ai uitat sa amintesti ... era o faza de :rosu: . Nu prea a fost in forma azi "marele" Moldovan. N-a reusit sa accidenteze pe nimeni grav. Nu-i nimic, mai incearca baiatu' data viitoare.

*Coco*
19th August 2006, 23:26
Bai prostilor aia care zic ca a fost offsaid la Golul Craiovei
Pai mingea nu veni ma de la Coman de dete Parvu gol? Ce offsaid sa fie daca mingea veni de la ala

Lordliv
19th August 2006, 23:26
multumesc supoterilor dinamovisti si stelisti care au avut cuvinte frumoase la adresa tinerei echipe a craiovei!

SILVIU99
19th August 2006, 23:27
au jucat bine pustii craiovei azi si mie un pic teama ca ne bat etapa viitoare........dar un egal tot scoatem