PDA

View Full Version : Etapa 4: CFR Cluj - FC National



ADelPiero
14th August 2006, 01:42
Sambata, 19.08.2006, CFR Cluj - FC National, (ora 17,00 - TVR 2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SILVIU99
14th August 2006, 01:47
sper sa faca national vreo surpriza

magica_steaua
14th August 2006, 01:56
bate national ,va fi o surpriza pt. unii

Universal
14th August 2006, 01:58
nu,dar un x este ok,mizez pe 1x

Liviu
14th August 2006, 02:07
Cel mai greu meci pentru Cluj de la inceputul campionatului. Daca nu vor inscrie pana in minutul 60 , nu vor mai inscrie deloc.Totusi pronostic 1-0(Surdu '44)

Universal
14th August 2006, 02:08
eu mizez tot pe o victorie a Clujului. vor termina in top 5 100% in tur.

adi_cta
14th August 2006, 02:17
Momentan pe clujeni nu au cine sa-i opreasca, o victorie simpla. 2-0
Sunt cei mai in forma cu victorii clare si cu un mare apetit pt goluri.
Bravo Cluj.

Universal
14th August 2006, 02:19
pänä acum,dar fiecare serie va avea sfärsit.

Ammadeus
14th August 2006, 02:22
3-0, fara emotzii, trebuie sa avem o medie de cel putzin 3 goluri de meci

Universal
14th August 2006, 02:24
nu poti mentine acest ritm mereu. dacä inving si in acest match atunci fac egal in urmätorul,dar odatä tot vor face x :) totusi,match de 2-1

lucian_iasi
14th August 2006, 02:35
Nationalul NU poate sa o incurce pe cfr cluj...cu POLI au avut noroc cu carul..insa atacantii clujului nu sunt ca Balba...victorie cu 3-0 ptr cfr

lucian_iasi
14th August 2006, 02:36
nu poti mentine acest ritm mereu. dacä inving si in acest match atunci fac egal in urmätorul,dar odatä tot vor face x :) totusi,match de 2-1

Cand va juca cu Steaua,dinamo,rapid,timisoara poate vor face x..pana atunci sunt ff greu de batut...

Universal
14th August 2006, 02:44
munteanu este un antrenor inteligent,stie sä citeascä echipa,stie sä o motiveze.jucätor impecabil.om cumsecade si bun la inimä. a stiut sä facä dintr-o echipä de liga 2,poate chiar 3..una in top 5. acum sper sä prindä Cupa Uefa direct.meritä.omul munteanu este curat,antrenorul munteanu este imprevizibil,dar puternic

miril
14th August 2006, 11:29
Nu jucam convingator, deci daca vom scoate un egal va fi un rezultat foarte bun.

81bor
14th August 2006, 12:14
E prea devreme sa dam pronostic, sa vedem ce va fii pana joi. Insa national este "cimitirul elefantilor", capabil de multe, insa nu sunt in mare forma elefanti.

miril
14th August 2006, 12:34
Normal ca suntem cimitirul elefantilor cu jucatori ca Ninu, Herea, Iancu, Marcu, Ivan. Cat despre asa zisii elefanti, cel mai in varsta are 29 de ani, Florentin Dumitru. Sa-i ingropam, sa-i dezgropam? Eu zic sa le mai dam o sansa ca nu sunt chiar de varsta...cimitirului. HAI PROGRESUL!

dede
14th August 2006, 13:16
inca o victorie pt cfr...2-1

deja-vu
14th August 2006, 14:09
Clujul este o echipa buna, dar nu atat de buna cum s-a creat impresia dupa 3 meciuri. National sufera inca in relatiile de joc, echipa fiind schimbata, dar chiar si asa, poate castiga.
Clujul va face figura frumoasa, dar in nici-un caz nu termina mai sus de locul 4.

m4st3r
14th August 2006, 14:14
eu zic sa nu vb inainte de a vedea cum se descurca cfr cu sdr...pana aku a jucat cu otelu` care se vede cum joaca, cu urziceniu si ceah....sa mai asteptam, parerea mea si aku cu national, meci un pic mai greu decat celelalte
salut

malexoid
14th August 2006, 15:11
campionatul trecut kefereii au cam gafat pe teren propriu...ma indoiesc sa fi uitat atata de repede :)
X

crissis
14th August 2006, 15:18
Victorie a CFR-lui fara dubii Pronostic1

Datenshi
14th August 2006, 15:20
Bate Clujul, sunt pe val si National joaca slab deocamdata.

morarady
14th August 2006, 17:41
2-0

atdi
14th August 2006, 19:01
Bate Clujul cu 2-1.

resita
14th August 2006, 20:06
clujul matura pe jos cu national

4-0 :ok:

Universal
14th August 2006, 22:27
cfr cluj va avea meci greu cu fc national,ori va invinge convingätor la 2 goluri diferentä,ori face x

be@
14th August 2006, 22:28
Totusi cu ce echipe a jucat pana acum CFR ? Otelul, Urziceniul si Ceahlaul.
2 nou promovate, si o echipa care se pare ca nu se regaseste.
Sper sa scoatem macar un punct...

Universal
14th August 2006, 23:03
dacä il scoateti,inseamnä cä echipa poate produce surprize

apercele
14th August 2006, 23:07
cfr-ul a inceput foarte bine, dar dupa cum zic totii, inca nu a convins din cauza adversarilor slabi
nu ca national ar fi cine stie ce echipa, dar clar este mai buna ca primele 3

magica_steaua
14th August 2006, 23:10
aici nu e vorba de valoarea echipei national se pune problema daca cfr poate fi o echipa constanta in rezultate,din cauza asta echipele din "provincie" nu se pot bate la titlu ,de aceea cred ca bate national

Universal
14th August 2006, 23:12
nu bate..dacä bate..atunci la un gol un 0-1,dar sincer,nu imi imaginez sä nu dea cfr gol acasä....deci pronostic sigur 1x

be@
14th August 2006, 23:12
Oricum, vom avea un meci foarte greu. Asta cu siguranta.

Luci@n333
14th August 2006, 23:43
Cum sa bata cfr la sigur???...au batut 3 echipe retrogradate ca sigur si gata ... ne bat si pe noi?...sa fim serios...mai mult ca sigur ca la final tabela va arata 0 -4. Hai pa, puteti inchide topicul.

Universal
15th August 2006, 00:18
0-4?
exagerezi..eu cred intr-un egal,cel mult victorie la 1 gol diferentä.cfr este club in ascensiune

lolo_grupa_c
15th August 2006, 00:51
la cum a jucat cfr_ul pana acum.....1 solist...dar mingea e rotunda,nu?

Universal
15th August 2006, 00:58
exact,mä astept si eu la o surprizä,dorinel va fi probabil obosit dupä meciul nationalei,si..de aceea...ar putea fi o surprizä 1-1

ottysh0r
15th August 2006, 02:02
CFR Cluj campioana ;))...oricum au un start bun de campionat....Bv Dorinele ;)

Cra10veanu
15th August 2006, 02:46
cfr isi va semna a patra victorie la un scor asemenator cu cele precedente.

Universal
15th August 2006, 03:01
intr-adevär,dorinel munteanu demonstreazä incä odatä cä are habar ,stie sä antreneze o echipä.
va fi mai bunä in acest campionat decät sezonul trecut,deja se vede.

Ammadeus
15th August 2006, 03:46
5-0, Tzinind Cont Si De Faptul Ca Natzional E In Dizgratzie La Lpf

Universal
15th August 2006, 03:57
ce are de-a face dizgratia cu jocul? nu mi se pare nimic logic aici,
mai mult,cred cä se poate produce o surprizä....dar deocamdatä cfr are toate avantajele pentru 1 solist.

Ammadeus
15th August 2006, 06:44
ce are de-a face dizgratia cu jocul? nu mi se pare nimic logic aici,
mai mult,cred cä se poate produce o surprizä....dar deocamdatä cfr are toate avantajele pentru 1 solist.

care surpriza, de unde surpriza, de la cine surpriza? natzional ist kaput, mein herr! tipul cu banii de acolo nu stie cum sa mai dea tunurile de final care prevestesc retrogradarea de la sfarsitul returului...va fi meci mai usor decat cu otzelul!

81bor
15th August 2006, 11:12
La cluj sunt proiecte mari, bani exista si se investesc, profesionist sunt, rezultatele sunt asteptete. Ingrediente pentru o supa buna exista, doare trebuie timp sa se fiarba impreuna. Sa devina o echipa constanta in rezultate. 3-0 CFR bate.

malexoid
15th August 2006, 12:35
5-0, Tzinind Cont Si De Faptul Ca Natzional E In Dizgratzie La Lpf

ori keffereii in gratzia FRF...

Kroenan
15th August 2006, 13:04
Din cate vad nici cei de la CFR Cluj nu sunt lasati in pace de `caractere` gen @malexoid. Chiar se cunoaste `zona` de unde vine asta:D. Nici nu e nevoie sa te uiti la <Location>

In fine... In mod normal bat gazdele, Dorinel e priceput, dar exista si acea marja de 1%, ca la orice meci

malexoid
15th August 2006, 13:26
[QUOTE=Kroenan;756582]Din cate vad nici cei de la CFR Cluj nu sunt lasati in pace de `caractere` gen @malexoid. Chiar se cunoaste `zona` de unde vine asta:D. Nici nu e nevoie sa te uiti la <Location>


-sunt interzise atacurile la persoana :se ataca ideea, nu persoana!
-incercati sa nu raspundeti in cazul unor provocari sau instigari facute de alt membru al forumului

toate astea fac parte din regulamentul unui forum...regulament pe care tu probabil ca nu l-ai citit niciodata,nici nu sunt foarte convins ca stii (sa citesti)...pentru ca vad ca de scris nu prea...
roaga pe cineva din anturajul tau ori din afara sa iti traduca toate astea
best regards

alamar
15th August 2006, 14:34
Pt. CFR a inceput campionatul? Ca pana acum au jucat numai amicale cu niste "nazbatii" de echipe. Hai sa-i vedem la primul meci serios. Daca le merge ca si pana acum, atunci jos palaria. Daca nu ,mai purtam discutii despre locurile rezervate provinciei in campionat. Anul trecut, CFR a urcat pe 5 dupa 4 echipe bucurestene doar pentru faptul ca Dinamo trebuia musai sa joace in UEFA. Si asa Salomir a inchis ochii la penaltiul care trebuia sa-l acorde lui F.C. National in meciul direct si in loc de 2-2 s-a terminat 2-1. La 2-2 Nationalul era pe 5. Adica toate bucurestenele in fata provinciei. Deci pronostic X2, care va insemna revenirea CFR-ului acolo unde ii este locul si relansarea Nationalului.

PerVersion
15th August 2006, 15:30
Chiar si cu punctul ala pierdut de care zici, nu termina Nationalul in fata CFR-ului. Iti reamintesc ca noi am terminat cu 50 de puncte iar Nationalul cu 46.

In fine, merg pe 1 solist, si inca la diferenta de 3 goluri. Nationalul nu prea merge, nu are nici antrenor, iar CFR-ul a inceput foarte bine.

81bor
15th August 2006, 16:31
Faceti loc, faceti loc. CFR pe primul loc.
Cui nu-i place sa se uite sus, ca noi in jos ne uitam, de pe locul 1.
Respect si gura.

Universal
16th August 2006, 11:51
care surpriza, de unde surpriza, de la cine surpriza? natzional ist kaput, mein herr! tipul cu banii de acolo nu stie cum sa mai dea tunurile de final care prevestesc retrogradarea de la sfarsitul returului...va fi meci mai usor decat cu otzelul!

Sunt destule echipe sä retrogradeze..sunt cel putin 7 echipe in acest campionat sub FC National,de acest lucru sunt absolut sigur

saleK
16th August 2006, 12:00
bate cfr clar,2-0 la pauza,3-0 scor final...

Ess
16th August 2006, 12:46
Oricat as vrea sa las subiectivismul deoparte, nu vad cum ar putea pune, IN MOMENTUL DE FATZA, Nationalul probleme Clujului.
Dar vb aia: contactul intre o sfera si un plan e un punct.
1 clar.

Universal
16th August 2006, 12:48
cel mai sigur mod de a c&#228;stiga bani din acest meci: 1x

bittman
16th August 2006, 16:15
salutare tuturor! nu inteleg de unde si pana unde atata ura intre voi. Cfr-ul a batut sezonul trecut cu 4-0 in Cotroceni pt toti desteptii care au uitat. Ca au jucat in primele 3 etape cu echipe mai modeste, e adevarat dar au aratat ca au valoare. Dupa mine Cfr-ul are cel mai valoros lot, de valoare apropiata.
Pronosticul meu e clar 1, victorie pt Cfr cu 4-1!!!

tu26dor
16th August 2006, 17:15
victorie a clujului care ramane pe locul intai in campionat.
bravo lor.

miril
16th August 2006, 18:17
4-0 din campionatul trecut nu se pune (ca argument) deoarece jucatorii lui FCN au vrut sa-l dea afara pe Landi, ceea ce s-a si intamplat. Acum, insa, este o alta poveste, CFR joaca foarte bine, fara doping, iar Nationalul...invers.

ionutz16
16th August 2006, 18:19
CFR este in forma shi se afla pr primul loc asha ca vor face tot posibilul pt a invinge totushi io zic 1X :)

King of Hell
16th August 2006, 20:58
cel mai sigur mod de a cästiga bani din acest meci: 1x

omule, jur ca ma omori. de cand joaca cfr, si era clar ca bate mereu, tu tot bagi x ala. 1 si gata, ca altfel nu e pariu. ce sa faci cu o cota de 1.20? sa castigi bani de o bere? :D

alamar
17th August 2006, 00:48
omule, jur ca ma omori. de cand joaca cfr, si era clar ca bate mereu, tu tot bagi x ala. 1 si gata, ca altfel nu e pariu. ce sa faci cu o cota de 1.20? sa castigi bani de o bere? :D

Pai atunci joaca solist 2 si pui de o baterie de vin bun. Curaj!

King of Hell
17th August 2006, 00:59
foarte greu sa bata national, sa fie 2 solist. national e o echipa care vine si se apara pe 2 linii cu toata echipa, indiferent ca adversarul e Cfr, Steaua, Pandurii sau Precizia Sacele. mai mult nu pot baietii din parcul cu platani

Ayrton
17th August 2006, 09:08
Desi la acest meci mi-as dori sa bata echipa lui miril si a Bancarului, mi-e greu sa cred ca vor reusi... Insa eu ii sustin, ca am interes. Asa ca: Forza National! :D

cfr_ista2000
17th August 2006, 09:11
NU cred k fc national ne poate punE probleme...!...2-0 sau 3-0...sau mai mult:evil: ...FORTZA CFR!

Ayrton
17th August 2006, 09:38
'Bancarii' ii acuza pe clujeni ca se dopeaza!

Disputa dintre CFR Cluj si FC National, ce se va desfasura sambata, a inceput practic inca de ieri. Oficialii din Cotroceni l-au recuzat la CCA pe arbitrul Anton Helesteanu, pe motiv ca este un apropiat al clujenilor, si doresc ca adversarii lor sa efectueze la finalul meciului controlul antidoping.
”Am instiintat in scris Comisia Centrala a Arbitrilor de faptul ca il recuzam pe centralul Anton Helesteanu, cunoscut ca fiind un apropiat al echipei CFR. Daca acesta nu va fi schimbat, vom vrea ca observator la acesta partida sa fie insusi seful CCA, Gheorghe Constantin”, a declarat directorul sportiv de la FC National, Mihai Ionescu. Cererea lor a fost respinsa.
In plus, ”bancarii” au cerut ca la sfarsitul intalnirii clujenii sa fie supusi si unui test antidoping.
@Libertatea

miril
17th August 2006, 09:49
Iacov greseste facand mult zgomot pentru nimic. Rezultatul se va decide in teren, la ora meciului si nu in culise, inainte de meci. Sper sa avem o evolutie buna la Cluj si sa venim cu un rezultat care sa ne multumesca pe noi progresistii, desi va fi foarte greu.

alamar
17th August 2006, 10:07
Culisele sunt foarte importante. Acolo se fac si se desfac sforile care sustin butaforia.

miril
17th August 2006, 10:11
Problema tine si de imaginea perceputa a celor din culise, si aici, indiferent daca are dreptate sau nu, numai cei implicati stiu, Iacov al nostru este indentificat drept un personaj exclusiv pus pe scandal in scopul a de a fi in centru. Oricum, tensiunea s-a creat deja in jurul meciului. Sa profitam de ea, altfel iesim invinsi pe toate planurile. HAI PROGRESUL!

alamar
17th August 2006, 10:36
Problema tine si de imaginea perceputa a celor din culise, si aici, indiferent daca are dreptate sau nu, numai cei implicati stiu, Iacov al nostru este indentificat drept un personaj exclusiv pus pe scandal in scopul a de a fi in centru. Oricum, tensiunea s-a creat deja in jurul meciului. Sa profitam de ea, altfel iesim invinsi pe toate planurile. HAI PROGRESUL!
Faptul ca Iacov face scandal inainte de meci tocmai de teama sa nu fie "tradus" de "prietenul" Dragomir sau de prietenii "prietenului", pentru ca dupa meci nu are nici un rost, nu mai conteaza pentru multi "analisti" si "cunoscatori" ai fenomenului fotbalistic autohton. Cu cat citesc mai multe pareri exprimate pe forum cu atat imi dau seama ce mare este gradina si cat de multi ii sar gardul. Mentalitatea de sluga cred ca face parte din mostenirea genetica a multor romani. Astfel nu imi explic atitudinea de condamnare a singurului presedinte de club care a avut curajul sa se ia in gura cu personaje dubioase ca Giovani Becali sau Dumitru Dragomir. De accea se si accepta campionate furate, meciuri dubioase, retrogradari intoarse. Cine sa faca scandal? Cine sa protesteze? Romanul "sluga"? Mamaliga explodeaza o data la 1000 de ani, ea este milenara.
In rest sper sa vad o revigorare a jocului lui F.C. National si un rezultat pe masura.

miril
17th August 2006, 10:42
Al, tu stii ca sunt de acord cu tine, dar cred ca daca se va "viclenii" in interventii va castiga mai mult. Personal ii percep ca pe niste tipi moderati pe cei de la Cluj, care mi se par buni profesionisti si asta o spun fara ironie si fara ghilimele. Si eu sper sa crestem in joc, caci Clujul este un adversar foarte dificil.

R.Marius
17th August 2006, 18:37
CFR Cluj este intr-adevar un club profesionist,cel putin de cand Paszkany,Muresan si Munteanu conduc acolo. Au bani,au valoare.
Nu pot pierde acest meci.

Seldon
17th August 2006, 20:10
Cred ca va bate Clujul. Asta daca nu cumva vor fi gasiti clujenii dopati, caz in care vor pierde cu 3-0, vor fi retrogradati in divizia E, penalizati cu 106 puncte si li se vor confisca dopurile. Zau asa, unele povesti de dinaintea meciurilor ma fac sa nu mai vreau sa ma uit la joc...

miril
17th August 2006, 20:15
Controlul antidoping este o regula in campionatele serioase din Europa, asa ca in loc sa fim scarbiti de ceva normal ar trebui sa ne intrebam, mai degraba, de ce nu este o practica curenta in fotbalul lui Mitica. Asta nu inseamna ca sunt intru totul de acord cu procedeul lui Iacov. HAI PROGRESUL!

Seldon
17th August 2006, 20:33
Controlul antidoping este o regula in campionatele serioase din Europa, asa ca in loc sa fim scarbiti de ceva normal ar trebui sa ne intrebam, mai degraba, de ce nu este o practica curenta in fotbalul lui Mitica. Asta nu inseamna ca sunt intru totul de acord cu procedeul lui Iacov. HAI PROGRESUL!

Poate ca nu am fost bine inteles (asta precis din cauza ca nu am fost suficient de explicit). Nu ideea controlului m-a deranjat ci "razboiul" declaratiilor. Iar in privinta ironiilor despre ce ar putea pati dopatii, imi fac mea culpa. Nu am intentionat sa jignesc pe cineva. Cred totusi ca dl. Iacov ar fi facut mai bine sa stea in banca lui si eventual sa se bucure de un rezultat bun - si ala, doar eventual.

miril
17th August 2006, 20:38
Seldon, perfect de acord cu tine, referitor la Iacov si declaratiile anti...doping. Sper sa facem un joc bun, incununat de un rezultat bun, cu o echipa foarte buna, la ora actuala.

Muntex
17th August 2006, 21:07
Mai mare mandrie de a fii caine e de a fii OM,si nu orice fel de om ci,ARDELEAN FORZA cfr

miril
17th August 2006, 21:10
Vad ca ai pritocit-o bine de tot! Ma rog, ce legatura are... Sa castige cei mai buni! HAI PROGRESUL!

apercele
17th August 2006, 21:11
hai nationalul, pentru motive evidente :)

Muntex
17th August 2006, 21:14
Scorul va fii 2-0 pentru CFR!!! Sau chiar 3-0 Surdu,Tilinca,Coroian
Vom fii mereu primi! Locul 1 pentru CFR

be@
17th August 2006, 23:25
Mai clujenilor, prea v-ati luat lumea in cap. Ati batut si voi niste echipe nou promovate, si de-acuma va credeti mari si tari. Scoatem un punct la Cj, o sa vedeti.

apercele
17th August 2006, 23:30
Scorul va fii 2-0 pentru CFR!!! Sau chiar 3-0 Surdu,Tilinca,Coroian
Vom fii mereu primi! Locul 1 pentru CFR


deci nu vei fi primul nici in clasament cu CFR Cluj si in nici un caz la capitolul "gramatica". Grea romana asta, 'tu-i mama ei de limba....

crissis
18th August 2006, 01:03
HAI CFR pronostic 1
Victorie fara probleme a clujenilor

Ammadeus
18th August 2006, 03:01
Mai clujenilor, prea v-ati luat lumea in cap. Ati batut si voi niste echipe nou promovate, si de-acuma va credeti mari si tari. Scoatem un punct la Cj, o sa vedeti.

4-0, restu'-s prostii...

Cra10veanu
18th August 2006, 05:50
Mai clujenilor, prea v-ati luat lumea in cap. Ati batut si voi niste echipe nou promovate, si de-acuma va credeti mari si tari. Scoatem un punct la Cj, o sa vedeti.

o sa ai multe dezamagiri dupa etapa asta be@
antrenament pt clujeni.

raja_bell
18th August 2006, 06:10
meci de x. progresul este in revenire. cred ca va inchide bine jocul la cluj. si se stie ca elevii lui munti au probleme in astfel de cazuri!

moro68
18th August 2006, 07:26
Pana acum Clujul a avut meciuri usoare. Sa vedem ce v-a face cu Nationalul, care e o echipa incomoda, cred ca v-a fi meci egal

cfr_ista2000
18th August 2006, 10:00
vai mah....fiti siguri..k dak sigur adik oricum bate CFR....Iacov si ai lui(cascadorii rasului) or sa acuze arbitrajul...;)...uitativa la prima declaratie a lui iacov dupa meci..;)...ORICUM VOM BATE ...3-0....anca tili si semedo...
PS*Surdu nu joaca...FORTZA CFR!:evil:

freejack
18th August 2006, 10:01
Elefantii aia sunt cam hipopotami la ora actuala. Dar nici CFR-ul sa nu se bucure ca au jucat pana acum cu echipe slabute. Asa ca...dar mai bine sa vedem meciul.

m8k
18th August 2006, 17:23
Am jucat cu echipe de mina a doua??? hmmmm toti cei care cred asta vor vedea ca sunt de mina a treia patra, cincea.... dupa ce vor pleca cu nasul in pamant de la cluj. Forza Forza CFR!!!

atdi
18th August 2006, 17:40
2 - 0 pt CFR.

m8k
18th August 2006, 18:09
2 goluri pentru CFR si 2 bare pentru National!!

six
18th August 2006, 19:57
o sa ai multe dezamagiri dupa etapa asta be@
antrenament pt clujeni.:P :P :P se aproba :) :evil: :D

King of Hell
18th August 2006, 20:02
Scorul va fii 2-0 pentru CFR!!! Sau chiar 3-0 Surdu,Tilinca,Coroian
Vom fii mereu primi! Locul 1 pentru CFR

o sa fiti pe 1 pana la primu meci mai greu asa...cu Timisoara sa zicem...io oricum sper sa fie CFR lider detasat al Ligii unu in etapa 12, cu maxim de puncte si golaveraj 50-2, ca sa rad mai bine cand incep bucurestenii sa va lucreze, si sa va vad cum suferiti cand terminati pe 6-7. :drak:

malexoid
18th August 2006, 20:19
imi mentin pronosticul dat...
X (posibil 1:1)

afonlafotbal
18th August 2006, 21:05
Un meci de vazut, sper sa nu-l pierd; un solist :yeah:

gica
19th August 2006, 00:24
Uite una din echipele slabe pe care CFR a batut-o cu 4-0.Urziceniul a batut 1-0 la Farul,in 10 oameni!
Sper sa confirme si cu Nationalul!De fapt sunt convins ca cel putin vom avea spectacol./hello

Mizez pe victoria CFR-lui.:yeah:

King of Hell
19th August 2006, 01:25
bine ma Gica, dapoi si Farul era in 10 oameni, asa ca lasa tu elementele astea senzationale :D

Ammadeus
19th August 2006, 03:55
4-0 cu bancarii, chestia cu dopingul a infuriat si mai tare feroviarii; singura chestie nasoala e dute-vinoul inutil al lui munteanu la natzionala de 3 parale a lui barbugiul...de fiecare data dupa excursii aiurea am facut egal sau am pierdut

morarady
19th August 2006, 09:21
3-0

miril
19th August 2006, 10:10
Desi inteleg sentimentele ranite ale clujenilor, trebuie sa amintesc ca testele doping sunt o regula acceptata in fotbalul mare european, iar posibilitatea de recuzare a unui arbitru, un drept. Va fi un meci foarte greu pentru bancari, cu o echipa foarte bine pregatita. HAI PROGRESUL!

raja_bell
19th August 2006, 10:13
zau? de unde ai scos-o pe asta cu recuzarea ca fiind un drept? ca uneori se ajunge la un compromis e o treaba, dar in mod oficila cluburile nu au nici o treaba cu delegarile arbitrilor!

Ammadeus
19th August 2006, 10:15
iacov in razboi cu corleone si se leaga de noi? a turbat sau ce-i cu conasul de la bucale?

miril
19th August 2006, 10:51
Este vorba de dreptul de a cere recuzarea, nu de a decide recuzarea sau... Vreau sa subliniez ca la noi lumea face insolatie, ca sa fiu in ton cu vremea, la cereri absolut normale. HAI PROGRESUL!

be@
19th August 2006, 10:59
Lasa, ca va scoatem noi fotbalul din cap. :D

King of Hell
19th August 2006, 11:07
be@, fata simpatica, tare ma tem ca ramai fara echipe favorite in A, anu asta.

Pepsi-Cola
19th August 2006, 11:16
CluJ !!!!!

Rossi
19th August 2006, 11:18
imi doresc un X , dar cred ca CFR Cluj o sa castige la scor ... au o super echipa

raja_bell
19th August 2006, 11:47
Este vorba de dreptul de a cere recuzarea, nu de a decide recuzarea sau...
mirilinho, nice try! :D :D dar neexistand recuzarea in sine, nu exista nici dreptul de a cere sau a decide recuzari ... :ok:

herculis
19th August 2006, 12:29
Mda, aceasta super echipa a cistigat in fata Urziceniului si Ceahlaului, alte super echipe. De abia acum incepe greul penru CFR, si eu m-as bucura ca asta sa se intimple chiar azi! Hai Progresul!!

SILVIU99
19th August 2006, 13:13
cfr este favorita in acest meci dar national poate sa scoata un egal

resita
19th August 2006, 13:20
cfr va castiga fara drept de apel in fata nationalului.

4-0.:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

81bor
19th August 2006, 14:23
E bina ca se creaza prsiune, macar vom vedea daca CFR are echipa pentru meciuri adevarate. Sper sa joace fotbal National si nu cu 10 oameni in aparare. Vrem spectacol si victorie la scor.
3-0

m8k
19th August 2006, 15:12
Prea mult tam tam cu echipe slabe si meciuri adevarate, pina acum am cistigat cu 3-1 si 4-0, cu echipe tari va fi 1-0, si tot in virf vom ramine. CFR- National 1-0, gol in minutul 90+6 Cadu

PORTOKALA_007
19th August 2006, 17:12
Prea mult tam tam cu echipe slabe si meciuri adevarate, pina acum am cistigat cu 3-1 si 4-0, cu echipe tari va fi 1-0, si tot in virf vom ramine. CFR- National 1-0, gol in minutul 90+6 Cadu
ma am si eu o intrebare cine este cfr??? o echipa a ungurilor din cluj si atat...in cluj exista o singura echipa U CLUJ si atat...voi sunteti ca la tara intr-o comuna....da orice vis are un inceout si un sfarsit si pentru voi speram se v-a termina curand...x2 un rezultat bun!!!

malexoid
19th August 2006, 17:24
ma am si eu o intrebare cine este cfr??? o echipa a ungurilor din cluj si atat...in cluj exista o singura echipa U CLUJ si atat...voi sunteti ca la tara intr-o comuna....da orice vis are un inceout si un sfarsit si pentru voi speram se v-a termina curand...x2 un rezultat bun!!!

nu e echipa ungurilor, de ce ar fi asa? doar ca paszkany (sper ca am scris corect) e?
e doar o trupa parvenita, care nu are viata prea lunga - niciodata chestiile astea artificiale nu rezista mult - are sa revina in catziva ani unde ii e locul si lumea (exceptie cei din varful dealului gruia) ii va uita...
Clujul are o singura echipa...si aia nu e cefere !

TZEFERU
19th August 2006, 17:33
nu e echipa ungurilor, de ce ar fi asa? doar ca paszkany (sper ca am scris corect) e?
e doar o trupa parvenita, care nu are viata prea lunga - niciodata chestiile astea artificiale nu rezista mult - are sa revina in catziva ani unde ii e locul si lumea (exceptie cei din varful dealului gruia) ii va uita...
Clujul are o singura echipa...si aia nu e cefere !


1-0 Pt CFR. Extraordinar de normal. :yeah: :yeah:

Off-topic: Da cealalta echipa a Clujului a facut un merituos 0-0 pe propriul teren cu puternica formatie din Tirgoviste. Felicitari !!

starsteel
19th August 2006, 17:55
Ridicol cand e vorba de prosternarea la adresa frf, lpf & co. a clubului din Gruia, suporterii afiseaza la meciul cu National banere anti-Iacov. Probabil Dragomir e extrem de multumit iar rasplata va fi pe masura. Rusine conducerii ceferiste!

Hard
19th August 2006, 18:02
a dat tilica gol

afonlafotbal
19th August 2006, 18:28
CFR-ul nu a stralucit cum ma asteptam, ambele echipe joaca modest. Totusi sunt sanse ptr CFR sa mai inscrie(daca Nationalul va gresi iara). Daca se mai leaga echipa e posibil sa o avem printre primele 5 echipe la sfarsitul campionatului.

Rossi
19th August 2006, 18:39
m-am mai linistit in privinta CFR-ului ...ii credeam mult mai puternici ...pe teren propriu sa tragi de timp ,
sa te chinui sa aperi un 1-0 cu o echipa slaba asa cum e Nationalul acum (nici macar antrenor nu au ..)

afonlafotbal
19th August 2006, 18:52
:drak: Cine-a pus vaselina pe ghete? :drak:
kkt de meci. vreau 10 echipe in divizia 1!!!

starsteel
19th August 2006, 19:03
m-am mai linistit in privinta CFR-ului ...
Chiar erai nelinistit? eu nu i-am luat in calcul niciodata dar bineinteles..... Steaua e Steaua! Sincer nici nu m-am uitat la meci ma interesa sa vad in ce sector sa-mi iau bilete la meciul de pe Lia Manoliu din UCL cu Standard.

m8k
19th August 2006, 19:05
E bine macar cind joaca prost nu mai pierde,ci cistiga la limita. Sa nu uitam de canicula si de soare in repriza secunda. si pe linga toate astea clasamentul arata frumos.

starsteel
19th August 2006, 19:17
Clasamentul arata frumos numai ca e valabil numai cel de la sfarsitul campionatului. Otelul in 1997 a stat 10 etape pe primul loc in clasament si asta fara sa stea cu capul plecat la frf , cu toate astea crezi ca mai stie cineva, istoria consemneaza numai finalul.

m4st3r
19th August 2006, 19:36
am si eu o intrebare...care o fo` faza cu la multi ani`u cantata de galerie:headbang: nu suna bine...BV cluj tzinetzio tot asa !!! salut:yeah:

totmarius
19th August 2006, 19:37
clujul e inceput nervos bravo

rakhpai
19th August 2006, 21:30
/hello Haide CFR!!! Haide echipele ardelene cu show-ul! :ok:

be@
19th August 2006, 22:31
Felicitari CFR-ului, si s-o tina tot asa. Decat sa castige granzii campionatul, mai bine voi. :ok:
Marturisesc ca n-am vazut meciul (il voi vedea la noapte , in reluare), fiindca am fost la cel al Politehnicii, insa doar atata vreau sa spun: ce penibili sunteti aia care pronosticau ca bate CFR cu 3-0 sau 4-0.

King of Hell
19th August 2006, 22:38
si aia care ziceau 7-0? :(

cfr_ista2000
19th August 2006, 22:39
am si eu o intrebare...care o fo` faza cu la multi ani`u cantata de galerie:headbang: nu suna bine...BV cluj tzinetzio tot asa !!! salut:yeah:

loooooool....iti zic eu k am fo akol...o venit o mireasa in galere..si mno...ase o vrut nuntasii sia cantam la multi ani..:)...FORTZA CFR!!! A FOST UN MECI URAT DAR PUNCTELE CONTEAZA!

cfr_ista2000
19th August 2006, 22:40
si aia care ziceau 7-0? :(
SHHHHT....nuti fie ciuda..k noi am batut...k voi nati fost in stare...numa un 0-0:evil: :evil: FORTZA CFR!

SILVIU99
19th August 2006, 23:05
cfr castiga din nou si au facut 12pct din 12 cred ca se bat la cupe anu asta daca o so tina tot asa

bici
19th August 2006, 23:44
cine e pe primu loc cine e pe primu loc ......CFR CFR!!

King of Hell
19th August 2006, 23:50
SHHHHT....nuti fie ciuda..k noi am batut...k voi nati fost in stare...numa un 0-0:evil: :evil: FORTZA CFR!

tuh pruna, taci ca si io am zis vreo 6-0 pacolo ptr voi. :)

gica
20th August 2006, 00:11
Ma amuz si in acelasi timp sunt satisfacut cand observ cum "colegii" nostri sustinatori ai echipelor "celor mai iubite" incearca sa minimalizeze performanta CFR-lui din acest inceput de campionat.Vedeam unul de Dinamo "iubitor" cu referinta la meciul Cfr-National....ca s-a linistit vizavi de CFR!...A uitat de partida lor cu Nationalul...si de cea cu Pandurii acasa.
Trebuie numai sa aveti un pic de rabdare...si vom vedea la momentul respectiv cum stam...Salutare!


Hai CFR!/hello

Cra10veanu
20th August 2006, 00:31
tuh pruna, taci ca si io am zis vreo 6-0 pacolo ptr voi. :)
usor usor va faceti toti cfristi :D

phlloryn
20th August 2006, 00:38
are o echipa buna clujul, am vazut azi meciul in care nu au stralucit dar au jucat exact..bravo!

Seahawk
20th August 2006, 04:49
Nationalul oricum numai e ce a fost, dar victorie meritata pe deplin a Clujenilor. Sa o tineti tot asa !

cfr_ista2000
20th August 2006, 10:13
FORTZA CFR!...A FOST FRUMOS LA DEJ...SI INCA UN MECI CASTIGAT...PE O CALDURA INSUPORTABILA..!!!Urmeaza pandurii!...cine e pe primu loc cine e pe primu loc CFR CFR !!!:D :P

81bor
20th August 2006, 10:43
Sa nu discutam de traditie in fotbalul romanesc. CFR exista (1907) cand in Romania era inca ultima rascoala de iobagi din europa. Traditia echipelor Bucurestene, ramasitele comunizmului. Vezi denumiri Steaua, Dinamo...

81bor
20th August 2006, 10:45
Bravo CFR, trebuie sa castigi 3 puncte si cand joci slab, pentru ca campionatul este lung.

Ammadeus
20th August 2006, 10:48
Sa nu discutam de traditie in fotbalul romanesc. CFR exista (1907) cand in Romania era inca ultima rascoala de iobagi din europa. Traditia echipelor Bucurestene, ramasitele comunizmului. Vezi denumiri Steaua, Dinamo...

...mai exact cancerele fotbalului romanesc; daca ar fi un campionat corect disputat, tzefferu' ar avea 60-70% sanse la titlu...asa etapa urmatoare steaua joaca cu satelitul farul, in timp ce noi ne luptam cu oltenii remaniatzi, care beneficiaza de trecere la lpf, frf; sper sa scoatem 3 puncte, valoarea ne recomanda!

athc_
20th August 2006, 13:27
Are cineva poze cu noi, suporterii bancari, de la meciul de sambata?
Daca da, va rog sa mi le trimiteti si mie, astept un mesaj privat.
Bafta!

tarnovski soso
20th August 2006, 14:33
Cel mai greu meci de pana acum!!! Ura !!! pentru victorie. Ne trebuie 3 pct la Tg.Jiu si apoi povestim altfel meciul cu Jiul. Surprinzator de slaba cea de a 2 a repriza. Speram ca a fost NUMAI SI NUMAI din cauza caldurii

Liviu
20th August 2006, 14:43
1. Bravo CFR ! Dar greul o sa inceapa mai tarziu . Pana acum echipele intalnite au fost modeste. Dorinel a fost cea mai buna alegere pentru Cluj ca antrenor. Poli Timisoara ar fi facut o alegere mai buna daca in loc de Hagi il aduceau pe el . Totusi , oricum nu ar fi acceptat , are o munca de dus pana la sfarsit , este om serios , nu ar fi lasat echipa.
2. Mi-a placut bannerul ala : HOMUS STUPIDUS IACOVUS :) O exista oare vreo echipa de care sa nu se fi luat CLOVNUS IACOVUS ? ( in afara de a lui ) Rusine chestia aia cu dopingul . Mizerii inutile si gratuite. Nu Clujul a picat prost ci Nationalul.:jerk:
3. Stiti cumva in ce a constat refacerea stadionului lui CFR ? E vorba numai de gazon sau s-a lucrat si la tribune ?

resita
20th August 2006, 14:44
felicitari cfr./hello

12 pct. din 12 posibile :ok:

succes etapa viitoare :yeah:

%%%
20th August 2006, 17:05
Mizerii inutile si gratuite. Nu Clujul a picat prost ci Nationalul.]
Gratuite... De ce n-o fi jucat Dorinel? Si mai zici ca esti stelist.....

King of Hell
20th August 2006, 18:43
Sa nu discutam de traditie in fotbalul romanesc. CFR exista (1907) cand in Romania era inca ultima rascoala de iobagi din europa. Traditia echipelor Bucurestene, ramasitele comunizmului. Vezi denumiri Steaua, Dinamo...

Pai da ma, stii povestea...ce-o facut taranii dupa rascoala din 1907? R: ECHIPA DE FOTBAL :drak:

Liviu
20th August 2006, 18:53
Gratuite... De ce n-o fi jucat Dorinel? Si mai zici ca esti stelist.....
Nu sunt stelist daca spun ca Dorinel nu se dopeaza? :o:
N-a jucat ca are si el totusi 38 de ani si doua meciuri jucate in ultima saptamana. Nu e prima data cand sta numai pe banca. Daca zic ca se dopeaza inseamna ca probabil a jucat si pentru noi dopat , nu ?

Dark Horror
20th August 2006, 19:16
Certatzi-va cat vretzi ca eu un singur lucru am sa va spun:Cine e pe primul loc?Cine e pe primul loc?CFR,CFR

cfr_ista2000
21st August 2006, 00:51
Nu sunt stelist daca spun ca Dorinel nu se dopeaza? :o:
N-a jucat ca are si el totusi 38 de ani si doua meciuri jucate in ultima saptamana. Nu e prima data cand sta numai pe banca. Daca zic ca se dopeaza inseamna ca probabil a jucat si pentru noi dopat , nu ?

WAW nu credeam k se poate ajunge attat de departe in fotbalull romanesc!DORINEL MUNTEANU...OMUL DE BAZA AL ECHIPEI NATIONALE(128 DE SELECTII)...LA 38 DE ANI...UN OM CA MUNTI SA SE DOPEZE....II EXTRAORDINAR CE SE INTAMPLA...!NU POT SA CRED...!!!!!RUSINE SA VA FIE ...MITICILOR CARE Au SPUS ASTA...!!!!!!:headbang: :headbang:

Liviu
21st August 2006, 01:04
Sper ca n-ai inteles ca-l atacam , nu? Eu de fapt ii luam apararea in fata lui %%% :)
Cea mai mare prostie sa sustii ca un om ca Dorinel s-ar dopa . Ar fi ultimul din Liga 1 care ar face asa ceva . Descrierea lui Iacov a facut-o Mitica . Chestia cu puscaria sau spitalul de nebuni...

RUSINE SA VA FIE ...MITICILOR CARE A SPUS ASTA...!!!!!!
Nebuni sunt peste tot . Nu numai la Bucuresti . Poate ca e totusi de la caldura .:rolleyes:

cfr_ista2000
21st August 2006, 01:08
Gratuite... De ce n-o fi jucat Dorinel? Si mai zici ca esti stelist.....

NU TI RUSINE SERIOS?SAL ACUZI PE MUNTI K SO DOPAT..!!AI DE CAPU MEU :ciocan: :ciocan: :ciocan:

gabrielle
22nd August 2006, 04:30
Nationalul poate sa incurce pe oricine...este o echipa tanara si cu multe perspective.....daca nu acum...atunci in curand NATIONALUL:drak: va da clasa tuturor