PDA

View Full Version : Etapa 4: Poli Iasi - Pandurii



ADelPiero
14th August 2006, 01:41
Sambata, 19.08.2006, Poli Iasi - Pandurii, (ora 18,00 - Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SILVIU99
14th August 2006, 01:46
cred ca bate iasu care are avataj ca joaca acasa dar se poate si un egal 1X

Universal
14th August 2006, 02:01
meci greu de citit...ori 1-1 ori 4-1

crissis
14th August 2006, 03:06
Victorie a Iasului

Universal
14th August 2006, 03:10
pandurii vor face joc mort.poli face egal

brazil
14th August 2006, 13:00
3-1 :D e ceva de asteptat sa bata iasul...pandurii nu cred ca au echipa de Liga I , cu toate ca au facut egal cu rapidu si au luat mai greu bataie de la dinamo...sa nu uitam cum au ajuns pandurii in Liga I sezonu asta :rolleyes: :yeah: :yeah: :yeah:

Sergio_D
14th August 2006, 14:01
OK, nu uităm cum a ajuns īn Liga I, dar să nu uităm nici cāt de bine joacă īn acest īnceput de sezon, cu toate că echipa s-a reunit cu 3 zile īnainte de start.

Aşa cum sezonul trecut au făcut o mare surpriză īn deplasare (CFR Cluj - Pandurii 1-2), aşa acum sper la īncă una. :D

B0gdaaaN
14th August 2006, 14:08
va lasam sa faceti praf...cine rade la urma rade mai bine

Sergio_D
14th August 2006, 14:17
Nu am rās. Am spus doar că nu aş miza 100% pe victoria Iaşului, cu toate că este foarte probabilă. :)

Acolo, 20%, au şi Pandurii şansa lor. :P

crissis
14th August 2006, 14:38
pandurii vor face joc mort.poli face egal

/hello /hello /hello POLI IASI-PANDURII 3-0 /hello /hello /hello

TaciAcolo
14th August 2006, 14:42
nu uitati anu trecut cum ati batut gol in ultimile 20 de min si un penalty ratat de noi in min 90 .Acum Pandurii are o echipa mai buna decat sezonu trecut asa ca nu stiu cum zici tu 3-0 e in stare poli iasi de 3-0 daca nu a fost dinamo sau rapid :))? x2 la meciu asta.

crissis
14th August 2006, 14:45
OK, nu uităm cum a ajuns īn Liga I, dar să nu uităm nici cāt de bine joacă īn acest īnceput de sezon, cu toate că echipa s-a reunit cu 3 zile īnainte de start.

Aşa cum sezonul trecut au făcut o mare surpriză īn deplasare (CFR Cluj - Pandurii 1-2), aşa acum sper la īncă una. :D

Asa a crezut si Ceahlaul ca vine la Iasi si ca vor lua puncte .:happy :happy :happy
Poli Iasi -Pandurii 3-0 :ciocan: :evil: :evil: :evil:

Datenshi
14th August 2006, 15:26
Bate Poli fara probleme.

tutye
14th August 2006, 16:15
Cred ca va Bate Poli, cu toate ca si Pandurii chiar daca sezonul trecut a retrogradat are sanse sa scoata cel putin 1 punct...Parca joaca altceva decat sezonul trecut...Dar tinand cont ca-s MOldovean...tin cu Poli..

*Coco*
14th August 2006, 19:59
Meci greu ptr ambele echipa daca e sa bata Iasi nu bate la mai mult de 1 gol diferenta

resita
14th August 2006, 20:04
bate poli 2-1 :ok:

GeKuRA
14th August 2006, 22:00
greu meciu...
conteaza si banii... un rezultat negativ ar putea sa fie si benefic pt. Poli... poate se gandeste cineva sa mai bage si bani...
dar cred ca nu se vor face de ras...

FORZA POLI !!!

be@
14th August 2006, 22:26
Ca de obicei, oltenii vor pleca cu coada intre picioare din Moldova.
2-0 pentru Politehnica.

Universal
14th August 2006, 23:06
eu cred ori 1-1 ori 2-1,dar 1x sigur,dar ce are numai acel jucätor Balba?

Xtremer
15th August 2006, 00:20
/hello Poli va bate sigur pt ca joaca acasa

*Coco*
15th August 2006, 00:22
/hello Poli va bate sigur pt ca joaca acasa

Pai si daca joaca acasa bate sigur:happy :happy

Universal
15th August 2006, 00:24
iasi joacä bine acasä,au o echipä bunä,säracä,dar cinstitä,cu inima mare,cum spune bunica mea Hildegard.
zic 1x 1-0 2-1 rezultat echitabil

hamsterutz
15th August 2006, 00:28
iasi joacä bine acasä,au o echipä bunä,säracä,dar cinstitä,cu inima mare,cum spune bunica mea Hildegard.
zic 1x 1-0 2-1 rezultat echitabil

we must to win we need points.....mai tarziu o sa inceapa juc sa faca gagara ca n-au bani si no sa mai luam pct ...deci trebe acum cand inca nu-i omoara foamea :D

Universal
15th August 2006, 00:31
nu ar fi trebui sä fie asa,aveti nevoie de un sponsor puternic,dar...nu stiu...
eu sper sä rezolvati problema banilor,sunteti un club ok, dar aveti nevoie de stabilitate

lucian_iasi
15th August 2006, 06:54
In campionatul trecut poli a luat 12 puncte cu pandurii si jiul...istoria trebuie repetata...:P :P...asa ca eu zic victorie cu 2-0...

Ammadeus
15th August 2006, 08:32
mai avetzi bani de udat gazonu' sau mergetzi in spania la capshuni? 1-1

*Coco*
15th August 2006, 09:25
In campionatul trecut poli a luat 12 puncte cu pandurii si jiul...istoria trebuie repetata...:P :P...asa ca eu zic victorie cu 2-0...

Pai si daca a`ti luat anul trecut acuma trebuie sa luati iara :happy :happy
Voi nici nu bateti pe Pandurii...

Cra10veanu
15th August 2006, 09:50
be@ sa strangi bine din picioare ca vin oltenii cu coada :D nu stiu ce vedeti asa mare echipa poli iasi, pandurii poate sa bata lejer la Iasi.

lucian_iasi
15th August 2006, 10:09
be@ sa strangi bine din picioare ca vin oltenii cu coada :D nu stiu ce vedeti asa mare echipa poli iasi, pandurii poate sa bata lejer la Iasi.

:rosu: :rosu: ..tu NU cred k gandesti...poli e cu MULTE clase peste pandurii..s-a vazut si in sezonu trecut:voi ati RETROGRADAT si ati fost primiti inapoi in liga I datorita faptului ca sandu trebuia sa-i intoarca ajutorul lui Condescu...voi trebuia sa va treziti de dimineata sa mergeti la stadion..NU mai vb voi de poli,am terminat pe 10 anu trecut...deci,in fata voastra si v-am batut si in ambele meciuri..asa ca ciocu mic:evil:

*Coco*
15th August 2006, 10:28
:rosu: :rosu: ..tu NU cred k gandesti...poli e cu MULTE clase peste pandurii..s-a vazut si in sezonu trecut:voi ati RETROGRADAT si ati fost primiti inapoi in liga I datorita faptului ca sandu trebuia sa-i intoarca ajutorul lui Condescu...voi trebuia sa va treziti de dimineata sa mergeti la stadion..NU mai vb voi de poli,am terminat pe 10 anu trecut...deci,in fata voastra si v-am batut si in ambele meciuri..asa ca ciocu mic:evil:

Bai baiete Pandurii mai are din lotul cu care a retrogradat doar 5 jucatori in lotul actual din care 2 sunt titulari si ceilalti rar ii mai baga...
Si cum plm spui ca sunteti cu multe clase peste Pandurii poate sunteti peste echipa cu jucatori de au fost anul trecut
Asa ca gura mica lasa ca vedeti voi ca nu o sa bateti pe Pandurii...

dede
15th August 2006, 12:27
castiga poli
1-0

bizarr
15th August 2006, 13:03
Un 4-o Scurt

Sergio_D
15th August 2006, 13:08
Originally Posted by lucian_iasi
..tu NU cred k gandesti...poli e cu MULTE clase peste pandurii..s-a vazut si in sezonu trecut:voi ati RETROGRADAT si ati fost primiti inapoi in liga I datorita faptului ca sandu trebuia sa-i intoarca ajutorul lui Condescu...voi trebuia sa va treziti de dimineata sa mergeti la stadion..NU mai vb voi de poli,am terminat pe 10 anu trecut...deci,in fata voastra si v-am batut si in ambele meciuri..asa ca ciocu mic

Zmeule, da' taaare īncrezător mai eşti.
Tu nu ştii ce vorbeşti, cānd spui că Poli e "cu MULTE clase peste pandurii". Ai fi tu a treia mama omida probabil (am mai īntālnit două tot pe acest forum), de te pricepi la astfel de lucruri, fără să te informezi. Ce ştii tu de lotul Pandurilor ?

*Coco*
15th August 2006, 13:21
Un 4-o Scurt

Am mai vazut eu de astea de ziceau ca ne bate Rapid de ne usca de la 3 in sus ne dau Dinamo ca ne da de la 4 in sus si care a fost rezultatul...
Altu ca tine ca ne dau amarati de la Iasi 4-0:happy :happy si ia bataie...

noir_desir
15th August 2006, 15:22
M-as multumi si cu un 1-0 chinuit... daca Poli joaca la fel cum a facut-o cu Ceahlaul, e posibila si o victorie chiar la 2 goluri diferenta, dar daca joaca cum a facut-o cu Nationalul, X-ul ar fi un rezultat bun...
Niciun meci nu seamana cu altul... nu zic ca nu au si Pandurii meritul lor in a face egal un Rapidul si a pierde la limita cu Dinamo, dar acum e altceva...e un meci intre 2 echipe mai mici, intre doua adversare in clasamentul mai median sau mai de jos al Ligii I, trebuie s-o recunoastem, si alta va fi determinarea pe teren... In legatura cu "clasele peste Pandurii", nu ma hazardez in declaratii, cu toate ca anul trecut le-am luat cele 6p si, de bine, de rau, noi avem 25 de sezoane in primul esalon. In orice caz, trebuie sa spun insa ca echipa gorjeana nu-mi este prea simpatica (sper sa nu se supere suporterii olteni pe mine), probabil si din cauza rocadei Pandurii-Sportul, astfel incat bucuria in cazul unei victorii moldovene ar fi cu atat mai mare. Ar fi pacat sau nu luam 6 puncte din urmatoarele doua meciuri, ca apoi urmeaza partide grele...

FORZA POLI si respect pentru cei care ne respecta!

TaciAcolo
15th August 2006, 15:42
Nici mie nu-mi este simpatica Poli Iasi:evil: fiecare cu echipa lui ..oricum meci greu pt Poli :yeah: o sa vedeti :P

*Coco*
15th August 2006, 15:49
Poli Iaşi - Pandurii Târgu Jiu (ora 18.00, Telesport)
Arbitri: Marian Salomir - Cristian Nica, Aurel Oniţa - Mugurel Drăgănescu
Observatori: Florin Prunea, Constantin Ştefan

P.S. Eu unul cred ca cele 3 puncte puse in jos vor ajunge la Tg-Jiu

razvanel09
15th August 2006, 18:07
nu uitati anu trecut cum ati batut gol in ultimile 20 de min si un penalty ratat de noi in min 90 .Acum Pandurii are o echipa mai buna decat sezonu trecut asa ca nu stiu cum zici tu 3-0 e in stare poli iasi de 3-0 daca nu a fost dinamo sau rapid :))? x2 la meciu asta.



lol hai sa spunem ca nu le da 3 goluri da macar 2 le da iasul...si apropo dinamo e echipa de footbal??? ca nu mai joaca nimic de la o vreme ;)........VICTORIE CLARA A IASULUI

Judecatoru
15th August 2006, 18:37
iasi joacä bine acasä,au o echipä bunä,säracä,dar cinstitä,cu inima mare,cum spune bunica mea Hildegard.
zic 1x 1-0 2-1 rezultat echitabil

Ba e incredibil cat de penibil esti !!!!! De ce trebuia sa stiu eu cum o cheama pe mamaie.Nu puteai sa te opresti dupa bunica mea????? Sau vrei sa accentuezi faptul ca esti neamt ceea ce eu nu cred nici in ruptul capului...???

tu26dor
15th August 2006, 20:16
bate iasul. sa fim seriosi.sincer mi-ar fi placut sa jucam cu sportul.

GeKuRA
15th August 2006, 20:19
m-am razgandit.
3-0 :ok:

/OLE/ IASU !! /OLE/IASU !! /OLE/

Liviu
15th August 2006, 20:30
Meci intre doua echipe simpatice ( mie! ) . Scor final 1-1 . Iasi si Pandurii vor termina la mijlocul clasamentului.

lucian_iasi
15th August 2006, 20:58
Ce tari sunt oltenii pe forum acum...dupa meci deja imi imaginez ce scuze gasiti:ca ne-a ajutat arbitrul...sau poate ne faceti o favoare si ne scutiti de prezenta voastra...ar fi mult mai bine...:evil:

TaciAcolo
15th August 2006, 21:01
singura sansa sa castigati asta e ..sa nu ne prezentam:drak: :evil:

B0gdaaaN
15th August 2006, 21:04
vrajeala,gargara si mult papagal...by Adrian Mititelu

tu26dor
15th August 2006, 21:06
singura sansa sa castigati asta e ..sa nu ne prezentam:drak: :evil:

pai daca nu va prezentati poate scapati cu golaverajul mai putin sifonat.
m-am razgandit si eu: 4-0/hello /hello /hello

Cra10veanu
15th August 2006, 21:08
vrajeala,gargara si mult papagal...by Adrian Mititelu

Adrian Mititelu e la Craiova, Pandurii il au pe Condescu, cele doua echipe nu au nimic in comun doar regiunea. Bat pandurii si poli iasi o ia razna spre Liga II

*Coco*
15th August 2006, 21:21
pai daca nu va prezentati poate scapati cu golaverajul mai putin sifonat.
m-am razgandit si eu: 4-0/hello /hello /hello

Vezi sa nu ne dati 10-0 ma
P.S. Nu il mai bagati pe asta in seama nu vedeti ca nici nu stie cu ce echipa sa tina si el
Cu Iasi Ceahlaul si Mai ales Steaua:happy :happy :happy :happy

Sergio_D
15th August 2006, 21:22
vrajeala,gargara si mult papagal...by Adrian Mititelu

Alooo, alooo !!! Aici e Tg-Jiu !!!

tu26dor
15th August 2006, 21:23
Vezi sa nu ne dati 10-0 ma
P.S. Nu il mai bagati pe asta in seama nu vedeti ca nici nu stie cu ce echipa sa tina si el
Cu Iasi Ceahlaul si Mai ales Steaua:happy :happy :happy :happy

vad ca si tu tii cu pandurii & universitatea craiova sau e o singura echipa pt tine?
hi hi

*Coco*
15th August 2006, 21:26
vad ca si tu tii cu pandurii & universitatea craiova sau e o singura echipa pt tine?
hi hi

Hahaha macar eu nu sunt Sclav ca tine sa tin cu Stiaua:P :P :P

tu26dor
15th August 2006, 21:34
Hahaha macar eu nu sunt Sclav ca tine sa tin cu Stiaua:P :P :P
:rosu:
sa nu vorbim de preferintele fiecaruia(stiam ca e steaua nu ¨Stiaua¨) si sa renuntam la jicniri. ce zici? revenind la topic ma refeream doar la faptul ca pandurii ar putea sa si-o ia serios la iasi. depinde cat de repede se deschide scorul. atat.
fara jicniri. parerea mea.:ok:

*Coco*
15th August 2006, 21:45
Pai Iasi nici nu ne bate:D
O sa vedeti ca va fi un meci echilibrat si daca e sa ne bata Iasi nu o sa ne bata la mai mult de 1 gol diferenta...

lucian_iasi
15th August 2006, 21:50
Pai Iasi nici nu ne bate:D
O sa vedeti ca va fi un meci echilibrat si daca e sa ne bata Iasi nu o sa ne bata la mai mult de 1 gol diferenta...

Chiar daca nu va batem la mai mult de un gol tot va batem..chiar si cu 1-0...asta e important..cele 3 puncte ...la fel si la petrosani...

tu26dor
15th August 2006, 21:52
Pai Iasi nici nu ne bate:D
O sa vedeti ca va fi un meci echilibrat si daca e sa ne bata Iasi nu o sa ne bata la mai mult de 1 gol diferenta...

deci iasul nici nu va bate dar o sa o luati la un gol diferenta?
cum spui tu. vezi sa nu gresesti ca esti primul in clasamentul pronosticurilor. si doar nu vrei sa-ti pierzi pozitia.
bafta multa.

*Coco*
15th August 2006, 21:56
Am zis ca daca e sa ne bata...nu o sa ne bata la mai mult de 1 gol dif
Oricum mizez pe X
Lasa ca in Clasament la pronosticuri nu mai ia nimeni:cool:

tu26dor
15th August 2006, 22:03
Am zis ca daca e sa ne bata...nu o sa ne bata la mai mult de 1 gol dif
Oricum mizez pe X
Lasa ca in Clasament la pronosticuri nu mai ia nimeni:cool:

ti-am inteles pronosticul. ok.
dar pana la finalul campionatului mai e mult. oricum bafta inca odata.
si ... hai iasu“ hi hi/hello /hello /hello

B0gdaaaN
15th August 2006, 23:46
Adrian Mititelu e la Craiova, Pandurii il au pe Condescu, cele doua echipe nu au nimic in comun doar regiunea. Bat pandurii si poli iasi o ia razna spre Liga II

stiam...eu doar am caracterizat posturile unora....cat despre Liga II....sunt satul de placa asta de vreo 2 ani ...in fiecare an am fost "favoriti" la retrogradare

crissis
15th August 2006, 23:57
Bai oltenilor:jerk: voi credeti ca de la Iasi veti pleca cu puncte va inselati amarnic , din toate trei echipele pe care le aveti voi in Liga I :evil: :evil: :evil: luate la un loc nu iese o echipa de Liga I:happy :happy :happy . Bagati bine la cap anul acesta Iasiul acasa nu va pierde puncte .

*Coco*
16th August 2006, 00:00
Bai oltenilor:jerk: voi credeti ca de la Iasi veti pleca cu puncte va inselati amarnic , din toate trei echipele pe care le aveti voi in Liga I :evil: :evil: :evil: luate la un loc nu iese o echipa de Liga I:happy :happy :happy . Bagati bine la cap anul acesta Iasiul acasa nu va pierde puncte .

:happy Ce hazliu esti:happy Stai ca vedem Sambata:happy Si daca e sa va batem sa nu intri pe forum
Si ce echipa aveti ma voi de 3 lulele 3 surcele...
Fata de voi atat Pandurii cat si Craiova au mai multi banii decat voi
Si voi la anu retrogradati ca nu va mai dau astea licenta

crissis
16th August 2006, 00:12
:happy Ce hazliu esti:happy Stai ca vedem Sambata:happy Si daca e sa va batem sa nu intri pe forum
Si ce echipa aveti ma voi de 3 lulele 3 surcele...
Fata de voi atat Pandurii cat si Craiova au mai multi banii decat voi
Si voi la anu retrogradati ca nu va mai dau astea licenta

bai oltene la anu pandurii si jiul vor juca la matineu in aceeasi serie din Liga II
iar simbata dupa meci veti pune prazul intre picioare si veti pleca fara cele trei puncte :ok:

*Coco*
16th August 2006, 00:23
bai oltene la anu pandurii si jiul vor juca la matineu in aceeasi serie din Liga II
iar simbata dupa meci veti pune prazul intre picioare si veti pleca fara cele trei puncte :ok:

In cea ce ii priveste pe Jiul sunt de acord cu tine ca vor juca in B dar in cazul Pandurilor nu:P
Ai sa vezi tu Moldovene ca nu o sa ne bateti:drak:

brazil
16th August 2006, 00:36
Am mai vazut eu de astea de ziceau ca ne bate Rapid de ne usca de la 3 in sus ne dau Dinamo ca ne da de la 4 in sus si care a fost rezultatul...
Altu ca tine ca ne dau amarati de la Iasi 4-0:happy :happy si ia bataie...

Nush daca ati observat ceva...da sunteti ironici cand va laudati cu o infrangere (vezi :dinamo).. si creca rezultatele astea 1-1 rapid 0-1 dinamo...nu o sa le uitati niciodata..asta e performanta voastra..istoria clubului :happy

B0gdaaaN
16th August 2006, 01:05
:happy Ce hazliu esti:happy Stai ca vedem Sambata:happy Si daca e sa va batem sa nu intri pe forum
Si ce echipa aveti ma voi de 3 lulele 3 surcele...
Fata de voi atat Pandurii cat si Craiova au mai multi banii decat voi
Si voi la anu retrogradati ca nu va mai dau astea licenta

daca luati bataie la Iasi promiti ca nu te mai prind pe Thread`uri legate de Poli IASI?? sau daca bateti voi invers...te tzine???:ok:

SILVIU99
16th August 2006, 17:11
bate iasul la un gol diferenta

*Coco*
16th August 2006, 18:02
daca luati bataie la Iasi promiti ca nu te mai prind pe Thread`uri legate de Poli IASI?? sau daca bateti voi invers...te tzine???:ok:

OK Fie :ok: :ok: :ok:

King of Hell
16th August 2006, 21:18
avand in valoarea echipelor, sau mai degraba, non valoarea lor, pandurii castiga.

GeKuRA
16th August 2006, 21:29
da cine e valoroasa pt. tine..... CFR Cluj ?? :happy :happy :happy

*Coco*
16th August 2006, 21:31
da cine e valoroasa pt. tine..... CFR Cluj ?? :happy :happy :happy

Nu mai ptr el e U Cluj care de 10 ani e in B

King of Hell
16th August 2006, 21:58
da, in B, unde la anu vor fi ambele echipe care joaca meciul mai sus mentionat. vai amuzantilor ce sunteti

be@
16th August 2006, 22:15
Ha ha ha ha ha . Dar ce amuzant esti tu, mai king of hell. Si dupa tine , ce echipa are valoare? A ta, nu? :lol: :lol:


Pandurilor, poza asta e din campionatul trecut. Cam asa o sa fie si de data asta.

http://img213.imageshack.us/img213/1954/5007ru3.jpg


Dupa ce i-au sapunit bine Popik si presedintele , sa vedeti ce bine vor juca . Cica aseara i-o rupt Profesorul la antrenament. :evil:

*Coco*
16th August 2006, 22:27
Da be@ asa o sa fie si sambata numai ca noi o sa conducem cu 1-0 si voi ne egalati si o sa se intample ca in poza aia:happy :happy

King of Hell
16th August 2006, 22:30
be@, unt Coco sper sa ne intalnim in cupa sa va lamuriti de valoarea voastra si de valoarea noastra.

*Coco*
16th August 2006, 22:34
:happy :happy :happy Da da da Eu unul a`si vrea un meci U Cluj- Pandurii in Cupa:cool:

B0gdaaaN
16th August 2006, 22:37
eu as vrea unul U Cluj - Cfr Cluj ;)).....King of hell....sper ca Poli Iasi si U Cluj sa se intalneasca sezonul viitor in campionat in LIGA I...nu are rost acum sa facem praf degeaba

King of Hell
16th August 2006, 22:39
cu putin noroc, ramaneti in A si ne vedem la anul fara probleme

be@
16th August 2006, 22:49
Mustruluiti
Ionut Popa i-a bagat īn sedinta pe jucatori si i-a certat pentru prestatia slaba din meciul cu National

Desi sunt pe locul 5 īn clasament dupa trei etape, cu sase puncte si plus la adevar, jucatorii ieseni au fost mustruluiti zdravan de tehnicianul Ionut Popa. Luni seara, īnainte de antrenament, īmpreuna cu presedintele executiv Sorin Boca, Popica i-a bagat īn sedinta pe jucatori, pe care i-a certat pentru evolutia slaba din Cotroceni. Mai ponderat totusi fata de conferinta de presa de dupa meciul cu National, cānd a amenintat cu excluderea din lot mai multi fotbalisti, Popa le-a explicat elevilor sai ca de acum īnainte vor prinde echipa doar cei care dau totul pe teren. “Cine nu joaca asa cum vreau eu, va sta pe tusa. Puteam īnvinge la National, dar comportamentul cātorva dintre voi pe teren a lasat de dorit. La Poli nu exista titulari de drept si rezerve. Poli e o echipa de muncitori. Cine da randament joaca, cine nu, va merge la echipa a doua”, le-a spus tehnicianul jucatorilor. Dupa sedinta de analiza a meciului, “Profesorul” i-a “rupt” pe elevii sai la antrenament, īn nocturna, pe terenul sintetic.

Sorin Boca (preşedinte Poli Iaşi):"Aşteptăm să se revanşeze cu Pandurii"

Asta a răspuns conducătorul executivului grupării de primă ligă din Copou cīnd a fost īntrebat cum i-a sancţionat pe jucătorii lui Ionuţ Popa pentru maniera īn care au pierdut sīmbătă, pe terenul Naţionalului, cu 1-2. După aceea a detaliat, menţionīnd că a purtat o discuţie foarte serioasă īn vestiar cu fotbaliştii, cerīndu-le să se concentreze mai mult īn viitoarele confruntări, pentru a aduna cīt mai multe puncte.

"Ne-am creat ocazii īn faţa unui adversar care uneori a īntīmpinat dificultăţi īn a trece şi de centrul terenului. Dar, ce păcat că am pus īn pericol buturile adverse, dacă nu am şi obţinut un rezultat favorabil, uşor de realizat după felul īn care au decurs ostilităţile din teren. Mi-au spus că şi ei sīnt nemulţumiţi de rezultat, īncercīnd să explice că şi-au dorit mai mult, dar că nu le-a ieşit", a mai precizat preşedintele Politehnicii.


Popa ameninta in gluma

In aceste zile, primarul Iasiului va moderniza stadionul Politehnica, inlocuind vechile banci de rezerve cu unele noi, de productie italiana. Modelul bancilor cu fotolii a fost initiat de Poli Timisoara si continuat de UTA si de Dinamo. "Dupa ce ca elevii mei nu mai jucau nimic, acum cred ca le va placea mai mult sa fie rezerve decit titulari. In mod sigur, trei sau patru dintre cei care jucau meci de meci se vor obisnui cu ele", a spus Popa. :evil: :evil:

TaciAcolo
17th August 2006, 03:37
ce ganduri razboinice :)) Pandurii e peste Poli Iasi !

bazz
17th August 2006, 18:58
Unde????????

bazz
17th August 2006, 18:58
sau la ce?
Trezeste-te ba ca e "dimineatza"Nu batetzi voi la iasi nici in 10 ani!Si la anu o sa va batem si in oltenia asa...de distractie...
ALEEE POLI ALEEE/hello /hello /hello

be@
17th August 2006, 23:23
ce ganduri razboinice :)) Pandurii e peste Poli Iasi !


Ha ha ha ha ha ! Gluma saptamanii. Adevarul e ca voi, oltenii, aveti un simt al umorului iesit din comun. :D
O sa va batem si-n Copou, si la voi acasa, cum s-a intamplat sezonul trecut.
Voi si cu Jiul dupa mine jucati cel mai urat fotbal din Liga I. De fapt, nici nu jucati fotbal, ci stati numai cu fundul in poarta. Oricum voi n-aveti cum sa inscrieti la Iasi.

crissis
18th August 2006, 00:39
ce ganduri razboinice :)) Pandurii e peste Poli Iasi !

Ce visezi noaptea o scrii pe forum a doua zi :evil: :evil: :evil:
Poli- Pandurii 3-0 lejer :yeah: :yeah: :yeah:

costy_b
18th August 2006, 01:55
Bate Poli la doua goliri diferenta

TaciAcolo
18th August 2006, 05:03
Pe cine ati batut voi de va credeti atat de buni :))
Urzicenu si Cheahlaul 1-0 (acasa) 2 echipe nou promovate o sa reveniti cu picioarele pe pamant dupa meciu cu Pandurii ca visati acum si e periculos ..poate va rupeti gatu.

Ammadeus
18th August 2006, 05:07
1-1, va stingetzi usor dar sigur, apelatzi la banii ciobanului de bucale si devenitzi satelitzi; in fond si st. cel m. era satelit la turci!

Cra10veanu
18th August 2006, 05:42
st cel mare facea blaturi cu turcii, le dadea tribut sa-i lase-n pace :D
"bate pandurii" :D

*Coco*
18th August 2006, 09:27
Ha ha ha ha ha ! Gluma saptamanii. Adevarul e ca voi, oltenii, aveti un simt al umorului iesit din comun. :D
O sa va batem si-n Copou, si la voi acasa, cum s-a intamplat sezonul trecut.
Voi si cu Jiul dupa mine jucati cel mai urat fotbal din Liga I. De fapt, nici nu jucati fotbal, ci stati numai cu fundul in poarta. Oricum voi n-aveti cum sa inscrieti la Iasi.

Mai Be@ si daca e sa bata Pandurii?Ce zic?A fost Blat le daduram si lor meciul ca`s mai amarati ...
Lasa ca o sa vezi maine meciul si o sa te convingi...

freejack
18th August 2006, 10:21
Popa ia bagat la 380 V pe ai lui si o sa castige. Pandurii oricum nu aveau ce sa mai caute in Liga I (ar fi trebuit ca in locul Sportului sa promoveze Forex).

*Coco*
18th August 2006, 10:27
Popa ia bagat la 380 V pe ai lui si o sa castige. Pandurii oricum nu aveau ce sa mai caute in Liga I (ar fi trebuit ca in locul Sportului sa promoveze Forex).

Ei nu mai spune...
Pai ce sa caute Forex in A daca asta e regulamentul de la UEFA ii ia locul echipa care a retrogradat cu punctajul cel mai mare...

six
18th August 2006, 20:02
1-1, va stingetzi usor dar sigur, apelatzi la banii ciobanului de bucale si devenitzi satelitzi; in fond si st. cel m. era satelit la turci!:P :P :P hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahaha....sa ma opreasca careva.....hahahahahahahahahahaha......iauzi satelit la turci......hahahahahaha....:P :P :P scuze dar.......hahahaha.....

Bergero
18th August 2006, 20:12
Meci greu pt Poli Iasi mai ales ca Bilba fost trimis la echipa a doua. Poate ne face totusi Popik vreo surpriza si-l titularizeaza in ultimul moment asa pentru.... deruta adversarilor. Daca nu o va face, sper ca lui Bilba sa-i iasa din cap aerele de vedeta. Avind in vedere avantajul terenului propriu si omogenitatea echipei merg pe o victorie la limita a gazdelor: 1-0.(gol Cernoch sau Miclea)

Sergio_D
18th August 2006, 20:28
Meci foarte greu pentru Poli Iaşi :drak:

be@
18th August 2006, 20:53
1-1, va stingetzi usor dar sigur, apelatzi la banii ciobanului de bucale si devenitzi satelitzi; in fond si st. cel m. era satelit la turci!
Sa-l interneze cineva pe asta la ospiciu. :D



Fotbaliştii speră să se revanşeze

Clasaţi pe podium după primele două runde ale Ligii I, ieşenii au coborīt pe locul 5 īn urma īnfrīngerii suferite īn Cotroceni, cu FC Naţional (scor 1-2), chiar dacă nu au jucat chiar rău nici īn capitală.

Amărăciunea oficialilor din Copou este īntreţinută de faptul că, deşi le-au mai achitat jucătorilor o parte din restanţe īnaintea disputei din Bucureşti, aceştia nu au reuşit să mai amīne primul eşec din acest sezon. Fotbaliştii lui Ionuţ Popa promit, īnsă, să se revanşeze sīmbătă, pe teren propriu (ora 1, īn faţa Pandurilor, echipă care dispune acum de un lot mai bun decīt cel cu care a retrogradat la īnceputul verii. "Trebuie să īnvingem, pentru a reveni pe podium, chiar dacă gorjenii nu mai sīnt la fel de modeşti ca anul trecut. Avem o datorie de onoare faţă de cei care īncă ne mai susţin, dar şi faţă de suporteri, care ne-au īncurajat chiar şi īn cele mai dificile momente", declară la unison jucătorii conduşi de Ionuţ Popa. La fel gīndesc şi cei din conducerea administrativă şi cea tehnică, cu toţii aşteptīnd un nou succes al Politehnicii, al treilea din actuala stagiune, care să readucă Iaşul īntre primele trei. Nu este exclus ca pīnă la ora partidei să fie complet recuperaţi toţi jucătorii care mai acuză probleme medicale – Sarici (poate evolua doar cu o mască pe faţă), Pălimaru, Cernoch şi chiar R.Ciobanu, ultimul reluīndu-şi şi el antrenamentele, īnsă doar cu alergări uşoare.

De partea cealaltă, gorjenii, care nu vor putea conta la Iaşi pe R.Luca (suspendat), I.Iordache, Mīndrean şi Vintilescu (nerefăcuţi după probleme medicale mai vechi sau mai noi), ar fi foarte mulţumiţi şi cu un singur punct īn Copou. "Urcăm īn Moldova cu gīndul să nu pierdem. Dacă am putea să cīştigăm, ar fi chiar excelent, deoarece īn Copou se iau greu tare puncte.:evil: :PVreau să-i văd pe jucători evoluīnd cu mai mult curaj, mai īncrezători īn propriile forţe. Avem o echipă destul de bună şi putem crea probleme oricărui adversar", spune tehnicianul Pandurilor, Eugen Neagoe. Gorjenii păstrează tăcerea asupra tacticii pe care o vor adopta īn Copou. "Vom juca fotbal. Prea puţin contează dacă ne vom apăra sau vom ataca. Trebuie să facem şi una, şi alta. Important e cum le facem", a mai subliniat Neagoe. (EVENIMENTUL)

*Coco*
18th August 2006, 22:27
Popa crede că meciul cu Pandurii este cel mai greu de pānă acum pentru Iaşi

Antrenorul Ionuţ Popa a declarat, īntr-o conferinţă de presă, că meciul cu Pandurii Tārgu Jiu, programat sāmbătă, īn etapa a IV-a a Ligii I, este cel mai greu de pānă acum pentru formaţia Poli Iaşi.

“Partida de māine (n.r. – sāmbătă), cu Pandurii Tārgu Jiu, este mai grea decāt am crede. Cred că este cel mai greu meci de pānă acum! Am văzut jocurile lor de pānă acum şi cred că ar trebui să aibă punctaj maxim! Rapid n-a contat īn partida cuei, de Bistriţa a trecut lejer, iar la Dinamo au pus mari probleme. Ei pleacă avānd elanul celui care nu are nimic de pierdut”, a spus Popa.

Ionuţ Popa crede că Pandurii Tārgu Jiu vrea să demonstreze “că Sportul nu a fost degeaba sacrificat şi că merită să joace īn Liga I”. “Au transferat un portar, doi fundaşi şi doi mijlocaşi foarte buni şi practică un joc bun, īn viteză. Trebuie să abordăm acest meci cu seriozitate maximă dacă vrem să cāştigăm”, a spus Popa.

Preşedintele clubului Poli Iaşi, Sorin Boca, consideră, de asemenea, că Pandurii Tārgu Jiu este o formaţie puternică. “Īnainte de īnceperea campionatului ne era frică de Sportul şi, īn momentul păstrării formaţiei Pandurii, am crezut că vom avea un adversar mai uşor. Ne-am īnşelat! Rezultatele lor de pānă acum au demonstrat că au reuşit să treacă de problemele cauzate de incertitudinea rămānerii īn prima ligă”, a afirmat Boca.

Sorin Boca speră ca īnfrāngerea īnregistrată de Poli Iaşi īn etapa a treia a Ligii I, cu FC Naţional, scor 2-1, să fi fost “doar un simplu accident. “Sper să obţinem māine (n.r. – sāmbătă) o victorie, inaugurānd, astfel, noile bănci de rezerve şi fotoliile de la tribuna oficială!”, a precizat Boca.

be@
18th August 2006, 23:34
Hai, ma , las-o balta.Au zis si ei asa, ca sa-i faca pe jucatorii nostri sa abordeze meciul cu seriozitate. :drak:
Doar nu-mi spui tu mie ca ati fost mai buni decat Rapid si Dinamo.

*Coco*
18th August 2006, 23:50
Hai, ma , las-o balta.Au zis si ei asa, ca sa-i faca pe jucatorii nostri sa abordeze meciul cu seriozitate. :drak:
Doar nu-mi spui tu mie ca ati fost mai buni decat Rapid si Dinamo.
Daca Popica al vostru asa zice
In orice caz decat Rapid am ost mai buni
Si o sa fim si mai buni si decat voi maine cand va dam 1-0 si plecam acasa:P :P

GeKuRA
18th August 2006, 23:51
adevaru e ca orice se poate intampla...
dar presimt ca Pandurii o sa arate ce a aratat si Ceahlaul :D... problema e ca sa inscriem cat mai repede... :ok:
FORZA POLI !!!

Ammadeus
19th August 2006, 10:55
vii fashii pandurilii, va pleaca clovnu', se-ntristeaza bastionul de cultura, se rascoala masele, va pleaca cehu' ratacitor si argentinianu' fragil...0-2

be@
19th August 2006, 10:58
Bai, da' chiar nu vrea nimeni sa-l interneze pe asta la ospiciu? Va rog frumos !

Bergero
19th August 2006, 12:38
O veste buna pentru...Pandurii: Bilba a fost reprimit la echipa si s-ar putea sa fie pe teren!

*Coco*
19th August 2006, 12:54
O veste buna pentru...Pandurii: Bilba a fost reprimit la echipa si s-ar putea sa fie pe teren!

Pai si...
Parca mare vedeta e Bilba asta si nu stim noi
E un Ronaldihno cumva de trebuie sa ne fie frica de el a?
Il aveam pe Guso si apara ala tot
Nu aveam cum sa plecam de la Iasi invinsi

TaciAcolo
19th August 2006, 12:55
bilbaie si el 2-3 mingi un sec 0-1 pt Pandurii azi :D

resita
19th August 2006, 13:22
va fi un meci echilibrat dar totusi poli iasi va iesi invingatoare.

2-1 :ok:

be@
19th August 2006, 13:22
Da, da. Asa , faceti-va curaj singuri. :D
Stiti de cand n-a mai pierdut Poli in Copou? Ultimul meci a fost cu Rapidul, in etapa a 8-a din retur. De atunci au urmat numai victorii.

six
19th August 2006, 13:44
Da, da. Asa , faceti-va curaj singuri. :D
Stiti de cand n-a mai pierdut Poli in Copou? Ultimul meci a fost cu Rapidul, in etapa a 8-a din retur. De atunci au urmat numai victorii.:P yo mai stiu o echipa .....:D :D :D

Bergero
19th August 2006, 16:13
Pai si...
Parca mare vedeta e Bilba asta si nu stim noi
E un Ronaldihno cumva de trebuie sa ne fie frica de el a?
Il aveam pe Guso si apara ala tot
Nu aveam cum sa plecam de la Iasi invinsi

Corect! Bilba a dat vreo 10 goluri sezonul trecut; nu e cine stie ce dar te inteapa cind ti-e lumea mai draga! Fundasii adversi o pot spune cel mai bine!
Asa e ...nici nu trebuie sa i se dea atentie prea mare doar bilbiie mingea..... pina intra in poarta!!

*Coco*
19th August 2006, 18:29
1-1
doua goluri in 2 minute
Iasi a deschis scorul din penalty si peste doar 1 min Pandurii a egalat din lovitura libera

Nexus
19th August 2006, 18:29
Eu stiu ca a scrie in live-ul de pe OLS e o munca neplatita dar de acuma parca sunt prea multe anomalii.

Ieri in loc de Unirea urziceni o trageau cu Otelul, azi la Iasi e penalty pentru Gloria...

macar lasati naibii sticla cind comentati

TaciAcolo
19th August 2006, 18:30
coco unde evzi meciu sau la ce radio??Pls:P

*Coco*
19th August 2006, 18:33
coco unde evzi meciu sau la ce radio??Pls:P
La TV:)

TaciAcolo
19th August 2006, 18:34
ok masa de rds sunt varza
las ca batem cu 1-2 :D

*Coco*
19th August 2006, 18:38
Imi transimte cine prin WebCam :D de prinde Telesportul
Dupa ce inscrisaram dupa doar 1 min avusaram iara ocazie clara de gol Prin Zoicas da Scoasa portarul sensational:mda:

TaciAcolo
19th August 2006, 18:43
11 metri pentru Gloria dupa un fault facut la Gavatorta (de pe live onlinesport ) :)))

*Coco*
19th August 2006, 18:51
1-1 la pauza:cool:

TaciAcolo
19th August 2006, 18:54
poate ne da salomir un penalty si noua in rep 2 :P ..oricum am fost clar peste ei in rpima repriza :D

malexoid
19th August 2006, 19:00
poate ne da salomir un penalty si noua in rep 2 :P ..oricum am fost clar peste ei in rpima repriza :D

mai mare ajutor decat v-a dat...pai cat mai vrei?
i-a privat pe poli de un gol (ca si) facut si eliminare clara ca lumina zilei!
salomir asta merita jupuit in public...e o starpitura, o prostituata

*Coco*
19th August 2006, 19:04
Na mai vezi ca trebuia sa ne dea si noua penalty
Ce mai vrei acuma

malexoid
19th August 2006, 19:27
pandurii s-au retras in aparare - gresit zic eu!
mai e foarte multa vreme...

TaciAcolo
19th August 2006, 19:34
dap gresit neagoeX(..il baga orac spera la un contraatac reusit :D
edit penalty pfff 2 intr-un meci

malexoid
19th August 2006, 19:34
penalty poli iasi...usor dat (zic eu)
galben dragomir+cibulcutean
gol balba

cosimo1
19th August 2006, 19:36
faultul a fost in afara careului,oricum iasul a fost mult peste pandurii in repriza a 2 a

*Coco*
19th August 2006, 19:37
Mda dar penalty nu a fost.:no:
Asta e...

Cra10veanu
19th August 2006, 19:38
doua penalty-uri pt moldoveni, mare noroc pe capul lor.

*Coco*
19th August 2006, 19:41
Asta e dar ultimul nu a fost penalty nici vorba...
Si in plus era in afara careului

starsteel
19th August 2006, 19:42
Mari idioti comentatorii astia de fotbal cica....... "fotbalistul x a dedicat golul y iubitei sale, va dati seama ce noapte de amor a urmat''......?!

malexoid
19th August 2006, 19:44
doua penalty-uri pt moldoveni, mare noroc pe capul lor.

nu e "mare noroc pe capul lor" ci e salomir pe capul lor...
care nu trage pentru ei, ci e pur si simplu neghiob...ii ajuta prin faptul ca e slab.

cosimo1
19th August 2006, 19:46
Mari idioti comentatorii astia de fotbal cica....... "fotbalistul x a dedicat golul y iubitei sale, va dati seama ce noapte de amor a urmat''......?!

eu nu stiu unde ia gasit telesportul pe acesti 2 indivizi:rosu:

malexoid
19th August 2006, 19:46
Mari idioti comentatorii astia de fotbal cica....... "fotbalistul x a dedicat golul y iubitei sale, va dati seama ce noapte de amor a urmat''......?!


:) da da da...
parca au facut ucenicia cu Jiji la stana: "hoooooooo ce ocazie", "hoooooooo ce bara", "hoooooooooo ce fault" :happy :happy :happy

*Coco*
19th August 2006, 19:48
Asta e...
In orice caz Guso scoasa tot ce se putu
Daca era sa nu le dea nici un penalty nu le dadeau ei gol lui Guso
Dar asta este... Se mai intampla...
Dar echipa se miscca bine ptr un meci in deplasare...

TaciAcolo
19th August 2006, 19:50
salomir:jerk: :jerk: :happy :happy
Asta e o sa-i batem pe clujeni acasa tre sa se dezumfle/hello undeva :))

malexoid
19th August 2006, 19:51
nu poti sa spui, repriza a 2-a iesenii au jucat singuri...daca castiga, o fac meritat, indiferent de cretinismele lui salomir...
parerea mea neutra e ca nu trebuia sa incercati sa conservati acel; 1:1 cand mai era mai bine de 1/2 ora!

iatr ce il priveste pe Guso...ar trebui sa ii puneti statuia in varful coloanei infinitului!!!

STEAUA-MANIA
19th August 2006, 19:51
:) da da da...
parca au facut ucenicia cu Jiji la stana: "hoooooooo ce ocazie", "hoooooooo ce bara", "hoooooooooo ce fault" :happy :happy :happy

Saracu de tine,daca si la un topic despre poli iasi vs pandurii,vb de jiji..inseamna ca esti obsedat de jiji...:happy vezi ca pe ols mai este un obsedat de jiji..este supranumit:remisor:D

cosimo1
19th August 2006, 19:54
meci castigat meritat de iasi,dar sa recunoastem ca si pandurii nu mai sunt cei de anul trecut joaca mult mai bine

Hard
19th August 2006, 19:55
eu nu stiu unde ia gasit telesportul pe acesti 2 indivizi:rosu:

telesport,marea televiziune

GeKuRA
19th August 2006, 20:00
bun Guso din cate am citit...
iaca ni s-au dat doua penalty-uri si nu le-am ratat... :D :ok:
/OLE/
HAIDE IASU !!!!
/OLE/

*Coco*
19th August 2006, 20:00
Asta e luaram bataie si gata
Macar jucam fotbal frumos...
Daca nu aveam ghinionul sa nu le acorde 2 penalty`uri scoateam macar un egal dar asta a fost se mai intampla...

B0gdaaaN
19th August 2006, 20:10
COCO....sper sa iti tii promisiunea si din etapa a 5 a sa nu mai postezi pe thread`uri legate de POLI IASI :ok:

*Coco*
19th August 2006, 20:11
COCO....sper sa iti tii promisiunea si din etapa a 5 a sa nu mai postezi pe thread`uri legate de POLI IASI :ok:

Nu mai postez:ok:

GeKuRA
19th August 2006, 20:15
da cu ce ne avantajeaza ?? mai bine o dadeai si tu pe o naveta de bere... ca de scris ... nu are decat...

Bergero
19th August 2006, 20:47
Asta e luaram bataie si gata
Macar jucam fotbal frumos...
Daca nu aveam ghinionul sa nu le acorde 2 penalty`uri scoateam macar un egal dar asta a fost se mai intampla...

Ce fotbal frumos ati jucat? Probabil ai vazut alt meci. Pandurii - o echipa varza! Modesta! De divizia B! De mult n-am mai vazut o asa caricatura de echipa mai ales in repriza a doua! In afara de gol si inca o ocazie din prima repriza nu au aratat mai nimic! Antijoc, temporizare, trageri de timp, suturi in plopi, joc la mica ciupeala. Doar Guso s-a ridicat peste nivelul modest al echipei! Dupa cum s-au desfasurat ostilitatile in repriza a doua Iasiul trebuia sa cistige la scor! Doua bare, trei interventii Guso de mare efect si inca vreo patru-cinci ocazii ratate de atacantii ieseni sau mingi scoase in ultimul moment de fundasii oaspeti! Ce poate fi mai clar decit asta? Dar nu-i nimic e bine si-asa! Victorii sa fie cit de multe nu conteaza ca sunt la limita sau la scor! Felicitari Poli Iasi!

bazz
19th August 2006, 21:45
Cea mai urata echipa pe care am primit-o la Iasi!!!!!!!nu am vazut asa ceva de cand ma stiu...plm creca s-au jucat vreo 20 de minute din 90!Nu stiu daca a fo penalti la aldoilea gol da meritau oltenii deznodamantul asta la ce antijoc au facut si la ce panarama de fotbal joaca!
RUSINE!pa

*Coco*
19th August 2006, 21:53
DA da creca fusasi la alt meci
Dupa ce va egalaram va intra morcovu cnad rata ala de scoasa protarul vostru impecabil
Si in plus repriza a doua nu ni se acorda un penalty clar si voua va dete penalty asa de moaca si in plus nici nu a fost faul si nici in careu nu a fost

Bergero
19th August 2006, 22:02
DA da creca fusasi la alt meci
Dupa ce va egalaram va intra morcovu cnad rata ala de scoasa protarul vostru impecabil
Si in plus repriza a doua nu ni se acorda un penalty clar si voua va dete penalty asa de moaca si in plus nici nu a fost faul si nici in careu nu a fost

Mai baiatule, iti propun sa cauti in programe si sa revezi meciul cind il da in reluare si sa numeri pe degete ocaziile lui Poli! Da, penalty discutabil dar dupa cum s-au defasurat ostilitatile ati scapat ieftin! Plus ca in prima repriza cind a scapat Miclea in loc de fault si eliminare, Salomir a dictat altceva (si doar tusierul ridicase fanionul! sa semnalizeze infractiunea!), plus ca in repriza a doua mingea din bara a batut dincolo de linia portii la acea lovitura de cap, ia vezi reluarile! Pina la urma arbitrul a gresit cu amindoua echipele! Asa ca las-o moarta! Te pomenesti ca meritati vreun egal! Sunteti varza! Asta-i adevarul chiar daca doare! Accepta cu demnitate asta si roaga-te sa nu picati acolo unde va e locul!!!

DanielAndrei
19th August 2006, 22:09
repriza intai a fost mai echilibrata, dar in a doua s-a jucat la o singura poarta...pacat de golul acela din offside, faza a fost prea misto /hello /hello

be@
19th August 2006, 22:33
Mda... Uite eu recunosc cinstit ca la al doilea penalty faultul a fost in afara careului. Asta e... Dar recunoasteti si voi Pandurilor ca in repriza a doua n-ati mai jucat nimic, numai pe jos erati, Guso tragea la greu de timp, iar victoria noastra e meritata.

P.S. Ce s-a mai agitat Saric la meci. :D
Am stat chiar langa el, si familia lui.

*Coco*
19th August 2006, 23:00
Mai baiatule, iti propun sa cauti in programe si sa revezi meciul cind il da in reluare si sa numeri pe degete ocaziile lui Poli! Da, penalty discutabil dar dupa cum s-au defasurat ostilitatile ati scapat ieftin! Plus ca in prima repriza cind a scapat Miclea in loc de fault si eliminare, Salomir a dictat altceva (si doar tusierul ridicase fanionul! sa semnalizeze infractiunea!), plus ca in repriza a doua mingea din bara a batut dincolo de linia portii la acea lovitura de cap, ia vezi reluarile! Pina la urma arbitrul a gresit cu amindoua echipele! Asa ca las-o moarta! Te pomenesti ca meritati vreun egal! Sunteti varza! Asta-i adevarul chiar daca doare! Accepta cu demnitate asta si roaga-te sa nu picati acolo unde va e locul!!!
Ala nici pe linia porti nu a fost ce zici tu ca trecu de lini porti
Ssau vazusi tu mai bine decat mine care ma uitati la TV si dete o gramada de reluari a?
Eu unul recunos ca repriza a doua nu am mai jucat nimik

SILVIU99
19th August 2006, 23:01
felicit poli iasi pt victorie era un rezultat care era de asteptat poli joaca binisor acasa

bazz
19th August 2006, 23:31
Salomir saracu' nu stie sa "fluiere",nu vede nu aude nu simte jocul,tusierii nu-s "ai lui" n-are treaba omu',e din alt serial.Pandurii sa recunoasca fara nici o jena ca au jucat "nimik" azi ,nu mai vorbim aici de tot "teatrul scurt" de maxim 20min din 90 pe care l-au facut,cu tot aportul si suportul lui "nea Marean"...care intr-adevar a "marit" careul mare din Copou la al 2 lea 11m pt noi...

DanielAndrei
19th August 2006, 23:38
goluri prinse de subsemnatu...:D. am si golul lui onofras dar nu se vede prea bine
http://www.youtube.com/watch?v=MYhePARrsTQ --- gol pandurii
http://www.youtube.com/watch?v=iYck1TkyG40 --- balba

*Coco*
19th August 2006, 23:41
Repriza a doua nu jucaram absolut nimic
Doar dupa marcarea golului 3 incepuram sa mai miscam ceva
Dar in prima repriza s`a jucat un joc placut cu ocazi de la o poarta la alta...

be@
19th August 2006, 23:53
A fost acolo un fault al lui Ursu la care trebuia sa se dea :rosu: . Deci...

King of Hell
19th August 2006, 23:55
DA da creca fusasi la alt meci
Dupa ce va egalaram va intra morcovu cnad rata ala de scoasa protarul vostru impecabil
Si in plus repriza a doua nu ni se acorda un penalty clar si voua va dete penalty asa de moaca si in plus nici nu a fost faul si nici in careu nu a fost

OAI DE CAPU MEU!!! :) asta ii comoara. oltean de ala 100% mancator de praz

*Coco*
20th August 2006, 00:14
OAI DE CAPU MEU!!! :) asta ii comoara. oltean de ala 100% mancator de praz

Bai Ungurule tu ce cauti ma la Liga I
Dute la Liga II ca acolo ramai si la anu alaturi de U Cluj care sunt ...:evil:

ce_bine_e
20th August 2006, 00:21
Hai ma nu va certati!
Ardeleni, olteni, moldoveni, plm tot romani
despre meci a fost un meci de 1x, dupa cum s-a disputat jocul de 1..am meritat victoria si atata!
bafta pandurilor in continuare!

KpaC
20th August 2006, 10:41
bravo frati moldoveni .. moldova in fruntea tarii .. bafta in continuare

Ammadeus
20th August 2006, 10:54
bravo frati moldoveni .. moldova in fruntea tarii .. bafta in continuare

doar in moldova clasamentul incepe de la locul 3 in jos...poate jucatzi la anu' in CL al statelor din CSI; in rest tzeffer de ardeal e pe primul loc, sa moara miticii de durere!

noir_desir
20th August 2006, 11:35
Bravo Poli si s-o tineti tot asa, incepand cu meciul de la Petrosani, pe care nu avem voie sa-l pierdem...trebuie sa adunam puncte "albe" pt. zile negre. Bafta si Pandurilor in continuare!


doar in moldova clasamentul incepe de la locul 3 in jos...poate jucatzi la anu' in CL al statelor din CSI;
Atata ironie fina ma emotioneaza! :D

GS
20th August 2006, 12:10
nu stiu ce ati vazut voi la al doilea penalty dar eram cam pe linie cu faultul .. si a fost in care ... cat despre acea lovitura de cap care a nimerit bara ... nu ma pot pronunta ca erau pancardele si nu se vedea linia portii ....

Bergero
20th August 2006, 13:18
nu stiu ce ati vazut voi la al doilea penalty dar eram cam pe linie cu faultul .. si a fost in care ... cat despre acea lovitura de cap care a nimerit bara ... nu ma pot pronunta ca erau pancardele si nu se vedea linia portii ....

E foarte probabil, repet foarte probabil ca la acea lovitura de cap sa fi fost gol, mingea sa fi trecut de linia portii. Eram in tribuna A aproape de lina portii si nu numai mie mi s-a parut ca a fost gol valabil. De aceea toti de acolo am intrebat pe operatorul TV aflat pe ultimul rind cum a fost la faza respectiva. Sper ca cei care au vazut meciul la TV si daca au dat o reluarea ca lumea sa ne lumineze si sa ne spuna adevarul. Nu de alta dar si la meciul Farul-Urziceni a fost o faza asemanatoare cind la reluare s-a vazut clar ca mingea a trecut linia portii. dar golul nu s-a dat!

*Coco*
20th August 2006, 13:26
Nu a fost gol la acea faza
A cazut aproape de linia porti...
Si comentatori au zis ca nu a fost..

alinutzZz
20th August 2006, 14:03
bravo poli...am kashtigat mai klar decat o arata skorul oricum...in repriza a 2-a v'am dominat/hello ....Duamni dar ce cald a fo:rolleyes:

resita
20th August 2006, 14:41
va fi un meci echilibrat dar totusi poli iasi va iesi invingatoare.

2-1 :ok:


din nou am dreptate. :ok:

DanielAndrei
20th August 2006, 15:06
doar in moldova clasamentul incepe de la locul 3 in jos...poate jucatzi la anu' in CL al statelor din CSI;


ce ai mahh?? ce ti-au facut moldovenii?? ti-au violat femeia, am dat cu masina peste tine? sau esti sluga la un sef moldovean, FRUSTRATULE?! :ciocan: :ciocan:
MECIUL L-AM CASTIGAT MERITAT, iar al doilea penalty a fost fault clar. de unde am stat eu s-a vazut fff bine cum fundasul gorjean i-a agatat picioarele lui Balba...am o retinere in privinta locului unde a fost faultat :D

silistea
20th August 2006, 22:04
meci vicit extrem de grav de arbitru care a inventat un 11m...s-a dat faza la toate televiziunile...apoi apare maimutescu popa si se da iar in spectacol :rosu: arbitrajul incotro?

DanielAndrei
20th August 2006, 22:18
ce boala aveti, in plm?? uitati-va la minutul 91, o sa dea imagini de mai aproape si se va vedea cum l-a agatat...faultul a fost, dar nu stiu daca in careu

B0gdaaaN
20th August 2006, 22:21
meci vicit extrem de grav de arbitru care a inventat un 11m...s-a dat faza la toate televiziunile...apoi apare maimutescu popa si se da iar in spectacol :rosu: arbitrajul incotro?

du`te mah de aici cu maimutescu...omu` ala cred ca are mai multa scoala ca tot neamu` tau la un loc...apare cate un freaca vant si aduce ploaie care se mai baga in seama sa mai adune ceva posturi....cainele moare de cale lunga si prostul de grija altuia

be@
20th August 2006, 22:21
meci vicit extrem de grav de arbitru care a inventat un 11m...s-a dat faza la toate televiziunile...apoi apare maimutescu popa si se da iar in spectacol :rosu: arbitrajul incotro?


Shhhttt ! Si sterge-te la gura cand vorbesti de Poli Iasi sau de Ionut Popa. Faultul la Miclea nu l-ati vazut, nu? Trebuia cartonas rosu.
Dupa ce ca in a doua repriza n-ati jucat nimic, si erati numai pe jos, mai ai tupeu sa comentezi? Zi merci c-ati scapat numai cu atata. Am avut si gol anulat, apoi bara, Balba a tras in Guso din 2-3 m...

duxdeorum
20th August 2006, 22:24
GO PANDURII!!! GO CRAIOVA!!! :D
mai taceti mah.. 2 penalty-uri ca altfel nu puteati sa inscrieti... :D

DanielAndrei
20th August 2006, 22:26
gata!! capitol inchis pt mine...sa ne auzim in retur. am luat cele 3 puncte si acum cine sa le mai ia? care frustrati??

*Coco*
20th August 2006, 22:34
Shhhttt ! Si sterge-te la gura cand vorbesti de Poli Iasi sau de Ionut Popa. Faultul la Miclea nu l-ati vazut, nu? Trebuia cartonas rosu.
Dupa ce ca in a doua repriza n-ati jucat nimic, si erati numai pe jos, mai ai tupeu sa comentezi? Zi merci c-ati scapat numai cu atata. Am avut si gol anulat, apoi bara, Balba a tras in Guso din 2-3 m...

1 @ Nu a`ti avut nici un gol anulat mingea de a dat in bara a cazut la 5 cm in fata linie de poarta
2 @ Faultul lui Adi Popescu in repriza a doua nu l`a vazut?
3 @ Daca nu va dadea Salomor 2 penalty nu ii marcati voi lui Guso nici pana dimineata gol
4 @ Nu a fost nici fault si nici in careu nu a fost aceaa infractiune de s`a dat penalty`ul 2
Ziceti ms ca a`ti primit pomana cu penalty ca nu ii dadeati aluia gol
Repriza a doua a`ti fost peste noi ,noi ne`am baricadat in aparare si asta a costat

be@
20th August 2006, 22:53
1 @ Nu a`ti avut nici un gol anulat mingea de a dat in bara a cazut la 5 cm in fata linie de poarta
2 @ Faultul lui Adi Popescu in repriza a doua nu l`a vazut?
3 @ Daca nu va dadea Salomor 2 penalty nu ii marcati voi lui Guso nici pana dimineata gol
4 @ Nu a fost nici fault si nici in careu nu a fost aceaa infractiune de s`a dat penalty`ul 2
Ziceti ms ca a`ti primit pomana cu penalty ca nu ii dadeati aluia gol
Repriza a doua a`ti fost peste noi ,noi ne`am baricadat in aparare si asta a costat

-Nu l-a faza aia m-am referit. Am avut golul lui Buta anulat corect, pe motiv de off-side.

-72' Cartoans galben Onofras (Poli Iasi) pentru fault

' *Info: Pe reluare s-a vazut ca a fost un fault de cartonas rosu OLS


73' Cartonas galben Pandurii: Ursu primeşte galben pentru un atac la care se putea da şi roşu PROSPORT

- a fost fault foarte clar ( i-a luat piciorul lui Balba), dar a fost la marginea careului.





Ia uite aici ocazii:


90' Tincu singur cu Guso, nu reuşeşte să īl īnvingă pe portarul gorjenilor

82' Mitrovici este blocat īn faţa porţii, la sacrificiu, de Dragomir

73' Cartonas galben Pandurii: Ursu primeşte galben pentru un atac la care se putea da şi roşu

71' Guso intervine miraculos īn faţa loviturii de cap a lui Cernoch din numai 5 metri

67' Centrare foarte bună a lui Bordeanu de pe partea dreaptă. Bālbă trimite cu capul spre poartă lui Guso. Mingea loveşte transversala şi cade īn faţa liniei porţii

59' Bernard cap peste poartă din 6 metri

53' Buta a īnscris, dar Salomir anulează corect golul, pe motiv de ofsaid

23' Cartonas galben Pandurii: Vranjkovic este avertizat pentru faultul īn
careu

22' Penalty Poli Iasi: Acelaşi Gavatorta este faultat īn careu. Este penalty

21' Gavatorta ratează şutul dintr-o situaţie bună

8' Romulus Miclea īşi īntoarce un adversar pe linia de fund a terenului, intră īn careu şi şutează īn bară

DanielAndrei
20th August 2006, 23:04
4 @ Nu a fost nici fault si nici in careu nu a fost aceaa infractiune de s`a dat penalty`ul 2

pe TVR au zis ce am zis si eu!!! faultul a fost, dar nu in careu!!! :rosu: :rosu:

silistea
21st August 2006, 00:11
Shhhttt ! Si sterge-te la gura cand vorbesti de Poli Iasi sau de Ionut Popa. Faultul la Miclea nu l-ati vazut, nu? Trebuia cartonas rosu.
Dupa ce ca in a doua repriza n-ati jucat nimic, si erati numai pe jos, mai ai tupeu sa comentezi? Zi merci c-ati scapat numai cu atata. Am avut si gol anulat, apoi bara, Balba a tras in Guso din 2-3 m...greseala inadmisibila a arbitrului la faza cu 11m mutat in careu scorul era 1-1
dupa toate regulamentele asta e viciere grava de arbitraj pentru milogul maimutescu care se da in spectacol dupa fiecare meci ..sper ca v-ati fotografiat cu clasamentul pentru ca anul asta tine min te ce ti-am spus..veti retrograda...veti intra in criza financiara...si de rezultate...

Cra10veanu
21st August 2006, 00:52
Shhhttt ! Si sterge-te la gura cand vorbesti de Poli Iasi sau de Ionut Popa. Faultul la Miclea nu l-ati vazut, nu? Trebuia cartonas rosu.
Dupa ce ca in a doua repriza n-ati jucat nimic, si erati numai pe jos, mai ai tupeu sa comentezi? Zi merci c-ati scapat numai cu atata. Am avut si gol anulat, apoi bara, Balba a tras in Guso din 2-3 m...

baietii nu se sterg la gura, mai degraba fetele :ok: ati primit penalty gratis, asa ca taci din gura si accepta c-ati castigat prin sansa, doua penalty-uri. :rosu:

TaciAcolo
21st August 2006, 00:55
Asta e furt nefurt ati luat 3 puncte .dupa repriza a doua se poate spune ca ati meritat punctele .
Da greseala arbitrului ramane era frumos daca dadeati voi gol nu cu ajutoru arbitrului :no:
La Tg-jiu nu va vad bine:P

GS
21st August 2006, 11:23
La Tg-jiu nu va vad bine:P

da ai probleme cu vederea ??

TaciAcolo
21st August 2006, 12:16
tu esti prost sau te prefaci ca nu-mi dau seama?

area51
21st August 2006, 13:13
mey, da' am avut niste ocazii rarisime in repriza a doua pe care nu le-am vz nici intr-un rezumat .... si dupa ce am vz imaginile seara la TV raman la convingerea ca la faultul lui dragomir a fost penalty....alunecarea a inceput in afara, dar contactul a fost pe linie si in careul de 16 , oricum fiind cat de cat in dubii se da avantaj echipei in atac....dar si moderatorii astia trebuie sa manance o paine....daca n-ar gasi greseli de arbitraj ar ramane flamanzi...
la inceputul sezonului trecut cand am pierdut vreo 4 meciuri numai din 11m muream, dar uite ca se mai intoarce roata...
victorie meritata
bvo Poli! bvo Ionut Popa!/hello /hello

saceanu
21st August 2006, 13:57
si dupa ce am vz imaginile seara la TV raman la convingerea ca la faultul lui dragomir a fost penalty....apropo de orbire :D

Universal
21st August 2006, 14:44
Ba e incredibil cat de penibil esti !!!!! De ce trebuia sa stiu eu cum o cheama pe mamaie.Nu puteai sa te opresti dupa bunica mea????? Sau vrei sa accentuezi faptul ca esti neamt ceea ce eu nu cred nici in ruptul capului...???

Incerc sä fiu simpatic, nu trebuie näapärat sä te superi :ok: in fond nu am zis nimic räu si nu am jignit poe niemeni. UItä-te in oglindä si gändeste cum scrii :ok: