PDA

View Full Version : Etapa 4: Gloria - Jiul



ADelPiero
14th August 2006, 01:39
Vineri, 18.08.2006, Gloria Bistrita - Jiul Petrosani, (ora 18,00 - Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SILVIU99
14th August 2006, 01:43
va bate gloria care joaca bine pe teren propriu

Universal
14th August 2006, 02:03
1 clar 2-0,victorie sigurä

Liviu
14th August 2006, 02:17
Depinde cine e arbitru...:rolleyes: sa zicem un 1-0 pentru Gloria. Doua echipe serios amenintate de retrogradare acest an. Cel putin una dintre ele va juca la anul in B.

Universal
14th August 2006, 02:20
gloria nu retrogradeazä.cel putin 2 ani.

nechita
14th August 2006, 14:21
victorie fara probleme ptr.gloria.pronostic 2-0.zaharia si negrean:))Gloria joaca bine acasa si nu poate sa ii puna probleme acasa la gloria.Imi pare rau ptr.jiul dar sezonul acesta nu va vad prea bine mai ales k deja sunteti la -6.Sper sa va reveniti dar dupa meciul k bistrita.Hai gloria!!!!

dede
14th August 2006, 14:25
Depinde cine e arbitru...:rolleyes: sa zicem un 1-0 pentru Gloria. Doua echipe serios amenintate de retrogradare acest an. Cel putin una dintre ele va juca la anul in B.
gloria nu va retrograda prea curand :mda:

2-0 pt gloria

Sergio_D
14th August 2006, 14:31
Gloria, echipă mare, calcă Jiul în picioare,
Iar minerii, sărăcuţii, se bat la retrogradare.

:drak:

malexoid
14th August 2006, 14:38
eu sper intr-o revenire a Jiului...
dupa ce i-a batjocorit coltzescu in meciul cu schelalaitorii, merita sa ia punct(e).
pronostic X

dorian27
14th August 2006, 15:27
Un meci intre 2 echipe de acelasi calibru, ambele făcând parte dintr-o serie de vreo 7-8 echipe care mai mult se lupta cu mingea decat se joaca cu ea.
Sabau se vede nevoit ca, pentru al doilea an consecutiv sa o ia de la capat cu un lot aproape complet remaniat...si cum sunt foarte putine echipe care sunt de batut de catre gazde (Jiul este una dintre ele), Gloria va face tot posibilul sa nu rateze aceasta sansa.
Inca nu ma pronunt asupra unui pronostic legat de acest meci, fiind prea devreme..

Datenshi
14th August 2006, 15:33
Teoretic bate Gloria. Multescu apara insa foarte, foarte bine, am putea vedea o surpriza.

crissis
14th August 2006, 15:36
Cistiga Gloria fara probleme si Jiul ramane acolo unde este acum.
pronostic 1

crissis
14th August 2006, 15:38
Gloria, echipă mare, calcă Jiul în picioare,
Iar minerii, sărăcuţii, se bat la retrogradare.

:drak:

:ok: cita dreptate ai :evil: :evil: :evil:
Gloria-Jiul pronostic 1

dorian27
14th August 2006, 16:04
Teoretic bate Gloria. Multescu apara insa foarte, foarte bine, am putea vedea o surpriza.

E un portar mediocru......si supraponderal. Poate apara asa de bine pentru ca ocupa toata poarta. Nu i-ar strica cateva ore pe zi de sala de forta si..de ce nu, o dieta.

resita
14th August 2006, 20:43
bate gloria 1-0 :ok:

acasa gloria va pierde puncte numai cu SDR. :P :P :P :P :P :P

r3my
15th August 2006, 00:12
Noi il avem pe Multescu in poarta. Nu stiu daca vom da gol, dar de luat nu luam. Probabil batem cu 1-0.

Universal
15th August 2006, 00:14
eu astept sincer un meci de sub 3 goluri,restul chiar nu stiu,meci deschis

lolo_grupa_c
15th August 2006, 00:56
merg pe mana celor de la jiul....poate scapam o data de padureanu si pinalty.....x2

Universal
15th August 2006, 01:00
cel putin de padureanu nu.dar ceahlaul....aici da...
dar in acest match nu stiu,in caz ca se va juca bine si drept,astept un 2-0 lejer de la gloria...dacänu ...atunci 1-0 ...cu multe faze ciudate...

*Coco*
15th August 2006, 01:01
Eu merg pe mana celor de la Gloria joaca bine acasa...
Si in plus jiul nu are echipa...

Universal
15th August 2006, 01:05
are,dar sunt slabi,echipä posibil sä retrogradeze in acest an,eu sper intr-un meci bun si echilibrat..dar mä indoiesc

grande
15th August 2006, 22:30
sper o victorie la scor a Gloriei !

haide_jiul
16th August 2006, 01:39
are,dar sunt slabi,echipä posibil sä retrogradeze in acest an,eu sper intr-un meci bun si echilibrat..dar mä indoiesc

tu cred ca postezi ori de plictiseala ori de .... nush ce sa zic da numa prostii spui


Eu merg pe mana celor de la Gloria joaca bine acasa...
Si in plus jiul nu are echipa...

bine ca aveti voi echipa. Trebuie sa mai retrogradati de 10 ori sa scapam odata de voi ? Corect si cinstit era sa cadeti in b anu trecut , dar acuma ca nu ati cazut veniti iar cu pretentii.

Eu sunt convins 100% ca Jiul va scoate cel putin un egal la bistrita, cel mai probabil se va intoarce cu 3 puncte

*Coco*
16th August 2006, 09:32
Scoateti pe draq ma nu va uitati ca nu aveti echipa deloc:happy
Mie ca tot cu 0 pct ramaneti si dupa primele 4 etape...


bine ca aveti voi echipa. Trebuie sa mai retrogradati de 10 ori sa scapam odata de voi ? Corect si cinstit era sa cadeti in b anu trecut , dar acuma ca nu ati cazut veniti iar cu pretentii.

De bine de rau noi avem super echipa fata de voi:P

Universal
16th August 2006, 10:44
tu cred ca postezi ori de plictiseala ori de .... nush ce sa zic da numa prostii spui



bine ca aveti voi echipa. Trebuie sa mai retrogradati de 10 ori sa scapam odata de voi ? Corect si cinstit era sa cadeti in b anu trecut , dar acuma ca nu ati cazut veniti iar cu pretentii.

Eu sunt convins 100% ca Jiul va scoate cel putin un egal la bistrita, cel mai probabil se va intoarce cu 3 puncte

Serios? Nu am habar de fotbal zici zu?
Dar cäte puncte aveti voi dupä 3 meciuri?

SILVIU99
16th August 2006, 17:13
bate gloria la un gol diferenta sau se termina egal dar inclin spre prima varianta

totmarius
16th August 2006, 22:17
Bate JIUL (1-3) al treilñea in minutul 90 pe contratatc (bine sunt nebun) un egal in cel mai rau caz, daca nu ne anuleaza iar vreun gol.
Pe oltenasi din tg jiu nu-i inteleg, dupa ce ca au vrut sa ne "retrogradeze" nu au reusit ... din pacate au reusit cu sportul. In fine echipa rea nu avem, au fost meciuri grele cu rapid si dinamo dar ne revenim la bistrita.

nechita
17th August 2006, 11:46
Va reveniti pe dracu.Gloria nu pierde puncte pe teren peropriu.Cel putin k o echipa de amatori k jiul si k un antrenor care ar trebui sa fie pensionar.Iar jiul mai mult de 10 punte nu va face in tur k e prea slaba.Asa k nu va faceti sperante k nu veti scoate puncte de la bistrita.Cel mult 0-0 daca scoateti daca va bagati toata echipa in aparare.Eu am spus pronostic 2-0 si sunt sigur k nu ma insel.Am mare incredere in nelutu sabau si nu ma indoiesc de victorie.Hai gloria!!!!!!!!!!!

Addy
17th August 2006, 20:13
x2.1-1 sau 1-2.

Ammadeus
18th August 2006, 05:11
puncte albe pt meciuri negre, 2-0

*Coco*
18th August 2006, 09:32
Bate JIUL (1-3) al treilñea in minutul 90 pe contratatc (bine sunt nebun) un egal in cel mai rau caz, daca nu ne anuleaza iar vreun gol.
Pe oltenasi din tg jiu nu-i inteleg, dupa ce ca au vrut sa ne "retrogradeze" nu au reusit ... din pacate au reusit cu sportul. In fine echipa rea nu avem, au fost meciuri grele cu rapid si dinamo dar ne revenim la bistrita.
Cine a vrut ma sa va retrogradeze?
Daca ala nu si`a platit datoriile noi ce sa ii face voi le`ati platit si a`ti ramas
In schimb Pandurii-Rapid 1-1 ,Dunarea Giurgiu-Sportul 1-1 care e diferenta?
Si ce vb de meciuri grele ca a`ti avut voi?Noi nu am jucat tot cu Rapid ,Dinamo si Gloria si aveam 4 pct jucati si voi acuma cu gloria si sa vedem ce faceti luati bataie...

freejack
18th August 2006, 11:09
Meciul etapei! Spectacol de sunet si lumina...Mai trebuie sa se joace? 3 puncte pentru Gloria. Tata Jean stie de ce.

resita
18th August 2006, 17:32
ce ne tot ascunde dupa deget.

gloria bate fara problemepe jiul :ok:, pe teren sau in culise dar tot bate :o:

gloria - jiul 1-0 :evil:

malexoid
18th August 2006, 18:43
poate fi si 0:1 ...
bistrita ataca si domina steril...multescu a avut 2-3 interventii bune, dar nu e exclus un gol pe contraatac al petrosenenilor. In orice caz, e genul de meci pe care il vezi si doresti sa il uiti cat mai repede...

*Coco*
18th August 2006, 18:45
Nush cat o sa mai poate sa mai apere si Multescu in halul asta sa tot scoate la mingi care scrie gol pe ele

malexoid
18th August 2006, 19:40
Nush cat o sa mai poate sa mai apere si Multescu in halul asta sa tot scoate la mingi care scrie gol pe ele

tu defapt te agiti pentru ca iti protejeti pronosticul :)
Jiul merita macar un egal, dupa mizeria care le-a facut-o Coltescu in etapa trecuta...

Universal
18th August 2006, 20:12
S-a terminat, pronosticul meu sub 3 goluri s-a adeverit :ok:

Sergio_D
18th August 2006, 20:26
Na că a venit şi primul punct la mineri. :drak:

afonlafotbal
18th August 2006, 20:37
S-a terminat, pronosticul meu sub 3 goluri s-a adeverit :ok:

Bravo! pacat ca multi de pe aici nu te apreciaza, eu drept sa-ti spun as dori sa folosesc pronosticul tau daca imi permiti, cred ca as scoate bani frumosi. Mama ce de bere vad in zare!:headbang:

nechita
18th August 2006, 20:39
Meci f.slab din toate punctele de vedere.Nu am mai vazut asemenea meci de mult.Nici o echipa nu merita sa castige.Nici una dintre ele nu merita sa joace in prima liga.Cam nasol dar asta e fotbalul romanesc

Universal
18th August 2006, 20:42
Bravo! pacat ca multi de pe aici nu te apreciaza, eu drept sa-ti spun as dori sa folosesc pronosticul tau daca imi permiti, cred ca as scoate bani frumosi. Mama ce de bere vad in zare!:headbang:

Asaa este viata,multi au päreri preconcepute, dar port si eu o parte din vinä,incerc sä fiu cät mai profesionist.Dacä unii nu mä väd asa,nu am ce sä le fac, eu merg pe drumul meu,ei pe al lor .

resita
18th August 2006, 20:55
Meci f.slab din toate punctele de vedere.Nu am mai vazut asemenea meci de mult.Nici o echipa nu merita sa castige.Nici una dintre ele nu merita sa joace in prima liga.Cam nasol dar asta e fotbalul romanesc

sunt de acord cu tine :headbang:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

afonlafotbal
18th August 2006, 21:24
Victorie clara a oaspetilor. Jiul invinge Gloria cu 4 - 0 la cartonase. Slabut se putea mai mult, caldura cred ca e de vina...

giovanni BV
18th August 2006, 22:07
Gloria este o alta adepta la retrogradare !!! Ramane de vazut ce fac de aici incolo !!! Un alt pacat !!!

SILVIU99
18th August 2006, 22:31
eu zic ca e un rezultat echitabil care reflecta si valoarea apropiata a echipelor
ambele echipe se vor lupta pt evitrea retrogradari

lucian_iasi
19th August 2006, 10:04
eu zic ca e un rezultat echitabil care reflecta si valoarea apropiata a echipelor
ambele echipe se vor lupta pt evitrea retrogradari

Dar Gloria probabil va scapa...se ocupa padureanu de asta.

nechita
19th August 2006, 10:22
voi ori sunteti prosti ori va faceti.Daca se va salva se va salva pe teren nu prin alte mijloace.Daca ai vazut meciul de ieri arbitrajul a fost pro gloria.A avut cel putin un penalty dar asta nu mai conteaza.Voi numai blaturi vedeti.Uitati-va la echipele voastre si nu mai spuneti asa aberatii.Sunt din bistrita tin k gloria de mic copil dar ceea ce am vazut ieri mi-a lasat un gust amar.Se vede k florin marin a fost fundas.Si-a bagat 10 jucatori in aparare.Iar eu am spus k jiul va scoate cel mult un 0-0 daca isi va toata echipa in aparare.K in rest nu au avut nici o ocazie.Doar aceea lovitura libera din prima repriza.Atat tot.De fapt nici gloria nu a prea avut.Cred k mai mult au jucat portarii dintr=o poarta in alta.Dar asta e

r3my
19th August 2006, 15:04
dupa parerea mea, nici una din echipe, nu meritau punctul obtinut. Au jucat ca pixu'.... un meci de L3.
In fine, bine ca am luat un punct. Totusi, ramanem fara gol marcat. Sterilitatea jocului nostru devine acuta.

totmarius
19th August 2006, 18:19
Joc foarte slab al ambelor echipe naspa un punct Jiul doua pierde Gloria

iohannfus
19th August 2006, 19:12
cr draq cauta echipa asta (Gloria) in A ????... pacat de Sabau
bravo Jiul ... hai ca incet incet ... :D

dorian27
20th August 2006, 10:01
Asaa este viata,multi au päreri preconcepute, dar port si eu o parte din vinä,incerc sä fiu cät mai profesionist.Dacä unii nu mä väd asa,nu am ce sä le fac, eu merg pe drumul meu,ei pe al lor .

pentru randul subliniat un mare :)

chiar imi esti simpatic domnule spammer!!
Dar nu te lasa ..da-i inainte!!!

Universal
21st August 2006, 14:53
ESti chiar simpatic :) Nu sunt spammer omule, dacä ti-am ffäcut aceastä impresie,imi cer scuze , nu este ori va fi vreodatä intäntia mea.
Imi cer scuze pentru eventuale greseli de ortografie.

dorian27
21st August 2006, 15:18
ESti chiar simpatic :) Nu sunt spammer omule, dacä ti-am ffäcut aceastä impresie,imi cer scuze , nu este ori va fi vreodatä intäntia mea.
Imi cer scuze pentru eventuale greseli de ortografie.

Scuze...dar esti spammer domnule actor, bussinesman, student, etc
Esti o non valoare vopsita in mai multe culori...:rosu:

La varsta ta nu ar trebui sa vezi cum ii treaba cu fetele....? sau esti prea ocupat facand spam pe OLS..?

PS.... tu iti citesti posturile sau debitezi asa..de la tine ce itit trece prin cap?
de dragul de a mai face vreo 30 posts fara rost pe zi...
Ai mai dat vreun chef de cei 3-4 euro castigati la pariuri??

Esti patetic...dar imi esti simpatic!!!(nu ma intelege gresit:o: .....ca-s insurat)