PDA

View Full Version : A fost odata ca niciodata...



Geta Murarescu
13th August 2006, 19:12
De la un infocat suporter RAPIDIST ,Geta Murarescu din Roman,(o veterana a atletismului romanesc),primiti din inima urarea:HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!TU CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI!(Cintec pentru Oltenia -Valeriu Penisoara ,folk-ist dinVaslui,-www.radio3net.ro).Asadar,pentru toti oltenii,(rude, prieteni si olteni depretutindeni)Moldova va saluta!..chiar daca in acest mesaj sintem doar doi,multi moldoveni sint alaturi de voi si asteapta sa "FITI IARASI CE ATI FOST BA CHIAR MAI MULT DE ATIT"Nu poate fi uitat usor,fotbalul de calitate ,care ne ocupa timpul in mod placut,facindu-ne sa dam uitarii grijile cotidiene. BAFTA CRAIOVA!..SI DATI MULTE GOLURI!

ASP
13th August 2006, 20:10
frumos. multumim.

Geta Murarescu
14th August 2006, 12:34
frumos. multumim.
Mi-ar face placere sa stiu,ca ascultati din cind in cind,imnul cantautorului Valeriu Penisoara.E minunat ,e mobilizator,iti mingiie sufletul si te face sa strigi cu lacrimi de bucurie in ochi:HAI UNIVERSITATEA!HAI CRAIOVA!BAFTA!Va urmaresc cu placere evolutiile.Geta Murarescu

Geta Murarescu
14th August 2006, 12:35
frumos. multumim.
Mi-ar face placere sa stiu,ca ascultati din cind in cind,imnul cantautorului Valeriu Penisoara.E minunat ,e mobilizator,iti mingiie sufletul si te face sa strigi cu lacrimi de bucurie in ochi:HAI UNIVERSITATEA!HAI CRAIOVA!BAFTA!Va urmaresc cu placere evolutiile.Geta Murarescu

ASP
14th August 2006, 18:58
e unul din cele doua imnuri ale echipei. Cantec pentru Oltenia si O iubire alb-albastra le stie orice copil din Craiova, nici nu mai spun de noi astia trecuti de varsta majoratului.

Geta Murarescu
14th August 2006, 23:13
Abia astept sa urmaresc meciul UCraiova-Rapid.Pentru mine se intilnesc doua MARI IUBIRI!?Cu Rapidul am crescut in casa(tatal meu era ceferist),iar cu Universittatea mi-am petrecut cei mai frumosi ani.N-o sa-mi fie usor!Dar nici n-am sa fac deosebire intre ele.Voi suferi si ma voi bucura pentru amindoua in egala masura,si voi aprecia munca lor.Eu stiu ca din tribuna oricine e mare jucator.Ma voi feri de aceasta vanitate.Dar Dumneavoastra cum credeti ca vor decurge lucrurile?Va intreb deoarece nu sinteti legati sufleteste de ambele echipe.Inca odata BAFTA!Geta Murarescu