PDA

View Full Version : Campionatul European Feminin- Macedonia Decembrie 2008



Pages : [1] 2 3

resita
21st July 2008, 10:49
Grupa A: Romania, Ungaria, Franta, Danemarca
Grupa B: Ucraina, Portugalia, Norvegia, Spania
Grupa C: Belarus, Suedia, Rusia, Austria
Grupa D: Serbia, Croatia, Germania, Macedonia

Din fiecare grupa se califica mai departe primele trei echipe clasate.


Meciurile ROMANIEI
Ungaria-Romania
Romania-Franta
Romania-Danemarca

CEA MAI GREA GRUPA POSIBILA :(:(:(

rob_din
21st July 2008, 10:57
Grupa A: Romania, Ungaria, Franta, Danemarca
Grupa B: Ucraina, Portugalia, Norvegia, Spania
Grupa C: Belarus, Suedia, Rusia, Austria
Grupa D: Serbia, Croatia, Germania, Macedonia

Din fiecare grupa se califica mai departe primele trei echipe clasate.


Meciurile ROMANIEI
Ungaria-Romania
Romania-Franta
Romania-Danemarca

CEA MAI GREA GRUPA POSIBILA :(:(:(

Si Danemarca va veni cu cea mai buna echipa nu cu rezervele cum venea de obicei la CE de dupa JO

Lordliv
21st July 2008, 19:20
faina grupa d, cu yugoslavia alaturi de cei care i au divizat...:cool:

SORENSEN
21st July 2008, 20:23
Grupa la prima vedere f grea ..dar daca ne uitam mai atent observam ca Danemarca e intr0un proces accentuat de reconstructie... si in 6 luni cred ca vior atinge prea mare calitate..adica peste cea arata la play-off...
Franta va pierde 3-4 jucatoare de baza ..printre care Valerie Nicolas...va ramane antrenorul ...deci va fi o nuca tare...dar nu foarte

Ungaria o echipa de nivelul nostru ... pe care avem forta sa o batem...

Asadar desi o grupa destul de grea in mod normal ar trebui sa terminam pe locul 1 ...

Sentient7
22nd July 2008, 03:46
Federatia Europeana de Handbal a facut niste grupe exact ca si cea de fotbal la Europeanul recent incheiat.una tare si trei obosite...pai cum sa pui o echipa ca Romania care a luat locurile 2 si 4 la ultimele doua editii ale Campionatelor Mondiale in urna a patra valorica la tragerea la sorti?

SweetBoy
29th August 2008, 12:05
Grupa A: Romania, Ungaria, Franta, Danemarca
Locul 1 Rom(intotdeauna facem maxim de pct in grupe)Locul 2 Ungaria Locul 3 Franta
Grupa B: Ucraina, Portugalia, Norvegia, Spania
1.Norge 2.Spania cred...Desi dak e in forma Ucraina bate
Grupa C: Belarus, Suedia, Rusia, Austria
1.Rusia 2.Suedia
Grupa D: Serbia, Croatia, Germania, Macedonia
1.Germania 2.Croatia sau poate chiar Serbia

Gabri3l
24th November 2008, 01:15
mai e putin pana vom juca la campionatul european in primul meci cu Ungaria si dupa ce am vazut la trofeul Carpati, nu cred ca vom face mare branza la acest turneu....insa vom vedea.

HAI ROMANIA!

dumy84
2nd December 2008, 11:05
Lotul Romaniei la EURO 2008:

16.Luminita Dinu Hutupan, 12.Paula Radulescu-Ungureanu, 1.Florentina Grecu-Stanciu - portari;

15.Valentina Ardean Elisei, 6.Camelia Balint, 2.Ramona Maier, 3.Catalina Cioarec - extreme;

11.Oana Manea, 4.Florina Barsan - pivoti;

99.Narcisa Lecusanu, 17.Oana Soit, 8.Cristina Neagu, 5.Carmen Amariei, 7.Daniela Crap, 18.Adina Meirosu, 55.Melinda Geiger - linia de 9 metri.

Mai multe amanunte: http://www.onlinesport.ro/stiri/sporturi/handbal/41494/prezentarea-ce-de-handbal-din-macedonia.htm

tafu
2nd December 2008, 12:25
am o intrebare
cum s-a facut tragerea la sorti a grupelor ?
nu vi se pare ca grupa a e de "mondiale" iar celelalte de "judet" ????

Gabri3l
2nd December 2008, 14:00
am o intrebare
cum s-a facut tragerea la sorti a grupelor ?
nu vi se pare ca grupa a e de "mondiale" iar celelalte de "judet" ????
deoarece am lipsit de precedentul campionat european nu am mai putut sa fim cap de serie la stabilirea grupelor...

resita
2nd December 2008, 21:24
In primul meci al Campionatului European
Croatia vs Serbia 30 : 26

ps. intereseaza pe cineva acest C.E., ca sa stiu, ca daca nu intereseaza nu mai scriu nici un rezultat nimic?

rob_din
2nd December 2008, 23:01
Si prin presa internationala interesul e foarte mic. Nu inteleg de ce in an cu JO se organizeaza Europene la care echipele de varf nici nu vin cu jucatoarele de top. In plus numai cand aud ca se desfasoara in Macedonia imi pierd din interes

Ma rog, in alta ordine de idei, alte rezultate: BLR-SWE 21-21, RUS-AUT 31-22

rob_din
2nd December 2008, 23:02
Si GER-MKD 25-22

mikeyy
2nd December 2008, 23:05
Oare avem sanse sa trecem de grupe? Dupa ce am vazut ultimele meciuri ale Romaniei nu stiu ce sa mai cred.....

junior
3rd December 2008, 08:26
nici o șansă...azi probabil vom pierde la cel puțin 5 goluri diferență

rob_din
3rd December 2008, 08:58
De grupa putem trece, se califica totusi primele 3. Dar ne calificam mai departe cu 0 puncte, parerea mea

junior
3rd December 2008, 09:26
3 merg??? eee atunci se schimbă modificarea...poate batem Franța...dap avem șanse dar mici de tot

resita
3rd December 2008, 16:29
sa vedeti ce o furam azi de la unguroaice

simonabarbu2001
3rd December 2008, 16:53
O intrebare : Se pot urmari LIVE pe acest site meciurile Romaniei ??? Exista o procedura speciala sau pur si simplu activez site-ul ? Eu locuiesc in germania si nu am acces la postul tvr 2 ..... va rog din suflet sa ma ajutati !!!!!

cineva_cineva
3rd December 2008, 18:53
Se poate vedea si pe internet TVR 2! Cautati programul de la PBX Tv!

cineva_cineva
3rd December 2008, 19:27
5 la 2 pentru Romania acum! Apara bine Luminita!

rob_din
3rd December 2008, 19:55
Fara Hutupan suntem la pamant

Iaco
3rd December 2008, 19:57
Iar aruncarile de la sapte metrii sunt problema...nu se poate sa ratezi asha de usor...la gorbicz pare asha de usor...un inceput bun, dar pe final am cam tremurat!

cineva_cineva
3rd December 2008, 19:59
Da, Luminita e minunata! Dar.. la 7 metri.. e pacat sa pierdem asa... Stiu ca odata, cand ma uitam eu la meciuri, Carmen Amariei era buna la 7 metri... acum, recunosc ca nu am mai vazut de cam mult timp! Oricum, 2 goluri diferenta la pauza!

Gabri3l
3rd December 2008, 20:02
excelenta apararea in prima repriza..... in atac la fel de penibili
in fine.... deocamdata conducem cu 11-9

HAI ROMANIA!

rob_din
3rd December 2008, 20:10
Daca nu facem ceva in atac n-avem cum sa mergem departe la CE

Elphax
3rd December 2008, 20:25
o sa mearga si atacul, deja in repriza a 2-a le facem praf pe unguroaice !

avem in sfarsit antrenorul care poate lua un titlu?

Iaco
3rd December 2008, 20:26
In sfarsit nu se putea asha si in prima repriza...Ungaria fara Gorbicz sunt pe nicaieri!

Elphax
3rd December 2008, 20:39
unguroaicele se chinuie sa mentina diferenta de scor ... :D

rob_din
3rd December 2008, 20:40
80% din victorie ii apartine Luminitei Hutupan.

Iaco
3rd December 2008, 20:48
Trebuie sa o clonam...fara ea nationala va fii mai saraac...ce ma surprins placut a fost apararea care a functionat excelent azi...nu stiu pe pivot poate ar fi fost buna convocarea lui Barcan pe faza defensiva(nu e ea foarte talentata dar de omorat atacuri stie sa omoare)...am primit f multe goluri de pe pivot...absenta lui Bese in aparare conteaza foarte mult....o victorie frumoasa care parca spala putin din amaraciunea din ultima perioada!

cineva_cineva
3rd December 2008, 20:50
Da, e jale... nu vreau s aimi imaginez handbalul feminin fara Luminita! Dar sa ne bucuram acum pentru fete, si sa le forim succes pe mai departe!

John Balon
3rd December 2008, 21:02
Excelent joc! As spune ca Luminita Dinu a facut 50%, iar restul echipei 50%. Oricum, am vazut o extraordinara determinare la fetele noastre. Bravo lor!

Gabri3l
3rd December 2008, 21:05
Da, e jale... nu vreau s aimi imaginez handbalul feminin fara Luminita! Dar sa ne bucuram acum pentru fete, si sa le forim succes pe mai departe!

crede-ma ca Paula Ungureanu e si ea o portarita foarte buna, poate n-ai vazut-o aparand....

Gabri3l
3rd December 2008, 21:06
oricum se cunoaste ca au mai progresat in aparare fata de era Tadici, au jucat muuult mai agresive....

cred ca ne vom califica fara prea mari probleme in semifinale....HAI ROMANIA!!!

:bere:

YoYoyOi
3rd December 2008, 21:07
Bravo fetelor /hello bravo Lumi /hello

dumy84
3rd December 2008, 21:13
sa vedeti ce o furam azi de la unguroaice

Si totusi nu :D

Excelent meci reusit de Hutupan: 53 % procentaj interventii/aruncari.

resita
3rd December 2008, 21:19
ori avem noi echipa ori ungaria e varza

nu ma asteptam la un asemenea rezultat

rob_din
3rd December 2008, 21:23
ori avem noi echipa ori ungaria e varza

nu ma asteptam la un asemenea rezultat

Ungaria varza + Hutupan cu 60% mingi aparate

rob_din
3rd December 2008, 21:57
Norvegia-Spania 21-21

La pauza Franta-Danemarca 13-10

John Balon
3rd December 2008, 22:02
Ungaria nu e varza, doar ca nu s-a asteptat la reactia astadin partea fetelor noastre. Si nici la interventiile Luminitei. In repriza a doua s-a vazut clar ca erau exasperate.

Adi Da Samraj
3rd December 2008, 22:06
Bravo Romania !

Sentient7
3rd December 2008, 22:53
deci astazi Romania a fost trei clase peste Ungaria.in plus Hutupan a fost senzationala.totusi nu pot sa nu remarc apararea,extraordinara.
de obicei nu ma plang prea tare de acest fapt,dar astazi Ungaria a fost tinuta in perfuzii de arbitrii.un arbitraj dezastruos,s-a fluierat cu unitati de masura total diferite.la unguroaice nu s-au fluierat eliminari,fortari,noua ni s-au fluierat niste eliminari ridicole,niste fortari si niste calcari in semicerc la care nu am inteles nimic.chiar ma mir ca nimeni nu a remarcat acest lucru.
ca sa trecem la lucrurile mai putin placute,observ ca avem un lot restrans,azi au jucat titularele plus Crap si Amariei.greseli copilaresti in atac in continuare,aruncam de la 10 m in superioritate in loc sa incercam o succesiva simpla.ne grabim cand nu trebuie,dam contratac in superioritate si cand conducem 5-6 goluri si avem nevoie de trecerea timpului...extremele sunt destul de slabe,cu foarte multe greseli individuale.daca de la Maier nu am nicio pretentie,Elisei a fost debusolata treisferturi din meci(aici discutam de atac).Amariei s-a regasit cu greu,si atunci cand aveam mai putina nevoie de ea,cand eram 5-6 goluri in avantaj.Manea se transforma incet dar sigur intr-un pivot de clasa,din cauza staturii fiind foarte greu de aparat.Lecusanu si Neagu sunt surpizele pentru mine,fara fluctuatii mari in joc.de la Meirosu astept un joc slab in urmatorul meci...

mikeyy
3rd December 2008, 23:10
Hutupan a fost intr-o zi extraordinara!
Mi-a lipsit Ionela Galca :( fara ea parca lipseste ceva.
Neagu a facut un meci foarte bun, goluri bune...a jucat pt echipa si asta conteaza. De mult nu am mai vazut-o pe Cristina atat de fericita ..asa cum era la final...ea e genul de persoana care nu prea se exteriorizeaza.
Extremele nu prea au mers azi, sper ca in urmatoarele jocuri sa-si arate adevarata valoare..in special Elisei.

Ungaria fara Gorbiz in forma nu prea straluceste...parca a fost invizibila meciul asta...si foarte bine a facut :D

Un debut bun, insa nu ma bucur 100%...astept sa ma bucur la final. Ca la Jo m-am bucurat prematur si ajunsesem sa cred ca vor lua medalie 100%......

Iaco
4th December 2008, 00:12
Atitudinea noastra le-a surprins pe unguroaice in primul rand...toate echipele stiu ca Romania e echipa de moral...daca conducem din primu minut ca astazi si nu ne pierdem concentrarea meciul e castigat netinand cont de adversara...toate echipele stiu ca daca tavalesti un pic Romania e gata psihic si jocu a cazut...astazi fetele au fost mobilizate psihic extraordinar si nu au cazut spre pauza cand pierdusem avantajul si Ungaria ne sufla in ceafa...

dumy84
4th December 2008, 01:20
Danemarca - Franta 24-23

mariusvl
4th December 2008, 19:44
Hutu a salvat Romania in primele minute ale meciului cand noi nu reuseam sa inscriem deloc aparand vre-o 4 mingi la rand iar apoi apararea a ajutat-o mult.Bravo Lumi!
Elisei in prima parte a meciului nu a fost jucata de interul nostru stanga dar s-a vazut ca este o extrema pe care te poti baza,a marcat 2 goluri atunci cand aveam nevoie mai mare de goluri.
Adina s-a trezit ieri dar nu o laud din superstitie.
Ionela poate ca ne lipseste dar Oana se straduieste mult,este in forma,nu cred ca avem dreptul sa-i cerem mai mult deocamdata.
Un singur lucru nu prea ne merge,interii nostrii nu prea deschid jocul pe extreme, reusim foarte putine atacuri din succesiva.
Daca o tinem tot asa ar fii EXCELENT

Hai Romania!Invingem Franta :drak:

rob_din
4th December 2008, 22:02
Herbert Muller si echipa lui s-au facut de ras: 10-24 cu Suedia

rob_din
4th December 2008, 22:02
Germania-Serbia 32-31

SORENSEN
4th December 2008, 23:23
mkd-cro 31-29 ..meci dominat clar de macedonence... au condus cam tot meciul la dif de 3-4 goluri si chiar mai mult...arbitrii au participat si ei cum au putut
rus-blr 29-25

Sentient7
5th December 2008, 00:54
cel mai tare lucru e ca jucatoarea meciului Austria-Suedia a fost Petra Blazek... portarita Austriei.:yeah:

rob_din
5th December 2008, 08:31
cel mai tare lucru e ca jucatoarea meciului Austria-Suedia a fost Petra Blazek... portarita Austriei.:yeah:

Iti dai seama ce meci a fost daca s-au inscris 34 de goluri in 60 de minute

YoYoyOi
5th December 2008, 19:40
12-10 pentru Romania :cheer:

hai fetitele /OLE/

YoYoyOi
5th December 2008, 19:51
17-13 la pauza /OLE/

rob_din
5th December 2008, 19:52
Cum nu mai joaca excelent Hutupan cum avem probleme. Bine ca e Franta in reconstructie altfel cu un asemnea joc am fi avut o viata mult mai grea

delaparis
5th December 2008, 20:04
Ce prost se vede ... Podeaua e galbena iar mingea la fel apoi contrastul cu reclamele alea .. te dor ochii

Cipri
5th December 2008, 20:07
Ce prost se vede ... Podeaua e galbena iar mingea la fel apoi contrastul cu reclamele alea .. te dor ochii
Subscriu :sleep:

Cipri
5th December 2008, 20:10
Cum apara Lumi :)
Avem 8 goluri diferenta , min. 38 .

mesteritza
5th December 2008, 20:18
Echipa de handbal ii datoreaza multe succese luminitei:D

delaparis
5th December 2008, 20:20
Apara bine Dinu acolo

YoYoyOi
5th December 2008, 20:26
deci ne doare la basca :D

iulian_1976
5th December 2008, 20:33
...ce televiziune transmite ?

Novac
5th December 2008, 20:36
tvr2

YoYoyOi
5th December 2008, 20:37
s-au relaxat prea repede fetele. De la 8 goluri am ajuns la 4 diferenta :mda:

iulian_1976
5th December 2008, 20:43
merci

mesteritza
5th December 2008, 20:43
tipic romanesc faza cu relaxarea;)

grande
5th December 2008, 20:43
Victorie meritata ,dar cu ceva emotii pe final !

Cipri
5th December 2008, 20:43
Felicitari fetelor pt victoria si calificarea obtinuta !!!
:cheer:

YoYoyOi
5th December 2008, 20:48
bravo fetele /hello

mesteritza
5th December 2008, 20:48
Hai Romania/OLE/

mikeyy
5th December 2008, 20:49
Ce meci extraordinar a facut Cristina Neagu! Si cand te gandesti ca are doar 20 de ani.

useroarecare
5th December 2008, 20:51
tipic romanesc faza cu relaxarea;)

Au intrat multe rezerve pe final, ceea ce era normal. Oricum mie mi-a plăcut jocul din seara asta, am avut idei pe atac, în repriza a doua o singură amenințare de joc pasiv și vreo 3-4 intercepții în rest acțiuni finalizate, multe cu gol. Deocamdată jucăm bine să vedem în sferturi și-n semifinale ce facem.
Nu e imposibil să câștigăm titlul, important e să scăpăm de complexul rusesc și să ne păstrăm concentrarea până la capăt cu Norvegia în caz că vom juca cu ele.

cata10
5th December 2008, 20:54
Bravo Romania! Un meci bun!
Cat s-a terminat Ungaria-Danemarca?

grande
5th December 2008, 21:13
Meciul Ungaria -Danemarca incepe chiar acum ! uite aici un link interesant ....http://www.ehf-euro.com/mkd2008/womens-euro-2008.html

Gabri3l
5th December 2008, 21:40
n-am avut nicio emotie, nici macar cand au bagat rezervele....victorie meritata cu Franta.

BRAVOOO Romania!!!

mariusvl
5th December 2008, 22:08
Danemarca - Ungaria 16-17 (la pauza)

Am castigat grupa
Damemarca-Ungaria 26-26

janne ahonen
6th December 2008, 00:12
DA.dar mai important este ca oricare sar califica nu intra cu punctaj maxim in grupa principala.(asta in cazul in care se va califica franta,si cred ca o vor face pt ca par mai in forma decat unguroaicele) iar daca vom intra cu 4 pucte cred ca vom fi aproape calificati in sferturi.

P.s nu cred ca rusia este principala adversara,mai degraba Norvegia

Sentient7
6th December 2008, 01:36
nu am castigat grupa.ne trebuie un punct cu Danemarca pentru asta.
imi place extrem de mult apararea noastra la acest European.in repriza a doua frantuzoaicele pentru vreo 15-20 de minute nu au stiut ce sa faca cu mingea.Amariei n-o fi ea cea mai in forma jucatoare de atac de la noi,dar in aparare este cea mai buna.m-am simtit excelent cand am vazut ca in sfarsit avem portar de rezerva...de fapt Radulescu exista in tot timpul asta,doar ca nu a bagat-o nimeni in seama,nu avea loc de marile valori Tamas si Tolnai...
eu,in general,sunt cam cel mai pesimist cand vine vorba de sporturile pe echipa de la noi,dar daca reusim sa jucam la fel pe aparare,nu se stie...daca am si reusi sa aruncam mai mult de pe 9 m ar fi extraordinar.

janne ahonen
6th December 2008, 08:55
cred ca le vom bate pe daneze tinand cont de rezultatele obtinute de noi in comparatie cu ale lor la aceste CE.

iar in cea ce priveste portarii cred ca Tamas este mai buna ca Ungureanu (fosta Radulescu) si acum au bagato in seama in special pentru ca este accidentata Tamas

Gabri3l
6th December 2008, 12:05
cred ca le vom bate pe daneze tinand cont de rezultatele obtinute de noi in comparatie cu ale lor la aceste CE.

iar in cea ce priveste portarii cred ca Tamas este mai buna ca Ungureanu (fosta Radulescu) si acum au bagato in seama in special pentru ca este accidentata Tamas
hai fii serios....

Gabri3l
6th December 2008, 13:30
batranul Gunnar Prokop ne vede deja in semifinale...
http://www.ehf-euro.com/mkd2008/news...f-talents.html

rob_din
6th December 2008, 19:52
Un CE foarte ciudat, dupa ce Austria a dat 10 goluri in tot meciul Suediei, acum Rudia i-a dat Suediei 5 goluri in 30 de minute. 8-5 la pauza

Sentient7
6th December 2008, 19:57
iar in cea ce priveste portarii cred ca Tamas este mai buna ca Ungureanu (fosta Radulescu) si acum au bagato in seama in special pentru ca este accidentata Tamas

Tamas este cel mai inapt si previzibil portar posibil.are niste miscari de juniori 3,care s-au apucat de handbal cu 4 luni in urma.este incredibil cat de redusa ca potential este.in cazul ei reflexele nu exista.daca te uiti vreodata la un meci in care apara,vei vedea ca pleaca dupa minge intotdeauna cu mult inainte de a arunca atacantul.e singura ei sansa,si nu voi intelege niciodata cum a ajuns ea portar la nationala si in Liga Campionilor.
Radulescu in comparatie cu Tamas e portar de handbal.are reflexe,stie sa plonjeze,este macar de vreo 20 de ori mai rapida...dupa parerea mea de fapt nicinu exista comparatie.

Sentient7
6th December 2008, 20:03
Un CE foarte ciudat, dupa ce Austria a dat 10 goluri in tot meciul Suediei, acum Rudia i-a dat Suediei 5 goluri in 30 de minute. 8-5 la pauza

vezi meciul undeva,ai un feed?ar fi extrem de interesant de vazut...
e 10-5 acum...

rob_din
6th December 2008, 20:07
Trebuie sa instalezi TVU player si dupa aceea intri de la linkul asta

http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=25673&part=sports

Sentient7
6th December 2008, 20:08
da,da,chiar acum l-am gasit.mersi oricum.

rob_din
6th December 2008, 20:37
19-19, rezultat final. Mai rar un meci in care sa n-ai macar o echipa care sa dea 20 de goluri

Iaco
7th December 2008, 10:25
Sa speram ca nu ajunge in semifinale autobaza suedeza:D:D...ca la cum ratam noi:D:D

SORENSEN
7th December 2008, 11:48
http://www.aelling-online-tv.dk/tv-player-home.htm

selectat---- General TV
Danmark - TV2 Sputnik EM1

Danmark - TV2 Sputnik EM2

Cea mai buna calitate ( intalnita la transmisiile tv) dar necesita si banda de net pe masura

Sunt live ambele meciuri de la ora respectiva ...

YoYoyOi
7th December 2008, 11:55
sper sa nu se fi relaxat prea mult fetele si sa castige azi. Hai Romania :cheer:

dorelb
7th December 2008, 21:21
minutul 5 3-1 pentru Romania

Sentient7
7th December 2008, 21:28
da' o mai suporta pamantul asta pe Maier?incredibil ce greseli face.

Cipri
7th December 2008, 21:29
Cate greseli de ambele parti ...
Portarii au fost providentiali pana acum !
4-3 pt Romania , min 13 .

dorelb
7th December 2008, 21:33
6-4 pentru Romania
cu putina atentie batem lejer

Sentient7
7th December 2008, 21:37
stie cineva daca Lecusanu e accidentata?

dorelb
7th December 2008, 21:42
se pare ca nu e accidentata, Lecusanu

Sentient7
7th December 2008, 21:44
incepem sa ne revenim la forma noastra obisnuita.atatea greseli pe faza de atac intr-o repriza vezi doar la Congo.Neagu zici ca-i beata,Crap are un morcov mai mare ca Romania,si nu stiu ce a asteptat Voina 23 de minute sa o bage pe Lecusanu...

Sentient7
7th December 2008, 21:45
deci ma duc sa ma impusc ce fel de atacuri facem in superioritate.este INCREDIBIL.

Sentient7
7th December 2008, 21:49
hahaha,deci sa plece acasa la pauza,sa nu mai astepte nici macar repriza a doua.sa plece acasa si sa mearga toate pe rand la psiholog.

Cipri
7th December 2008, 21:51
13-10 pentru daneze la pauza .

dorelb
7th December 2008, 21:51
13-10 Danemarca -Romania la pauza

Celso
7th December 2008, 21:52
hahaha,deci sa plece acasa la pauza,sa nu mai astepte nici macar repriza a doua.sa plece acasa si sa mearga toate pe rand la psiholog.

ho frate...ce vrei? e doar un joc... or sa revina in repriza a 2-a...

oricum, un pic cu danezele arbitrul ... baga mana la gat fara nici o frica si nu sunt sanctionate

useroarecare
7th December 2008, 21:53
Ce tâmpeni de repriză, cum naiba să te conducă o echipă net mai slabă ca tine cu 3 goluri la pauză. Maier a irosit vre4 contraatacuri, Manea ia la țintă portarul, iar Elisei cred că are problemă cu fusul orar din Macedonia, probabil are impresia că meciul începe peste o oră.

dorelb
7th December 2008, 22:00
Danemarca nu este cu nimic mai buna ca noi.
Sa vedem repriza a II a

moty
7th December 2008, 22:01
gol si noi.
14-11

dorelb
7th December 2008, 22:05
16-13 min 34

resita
7th December 2008, 22:06
las ca pana la urma castigam :D

Celso
7th December 2008, 22:08
stam slabut la extreme ..cam improvizat

c_o_s_m_i_n
7th December 2008, 22:09
jenant arbitraj

dorelb
7th December 2008, 22:11
hai ca se poate 17-15

dorelb
7th December 2008, 22:14
18-18

Cipri
7th December 2008, 22:14
18-18 , frumoasa revenirea :yeah:
Haideti fetelor :cheer:

dorelb
7th December 2008, 22:17
21-19, hai România

ddpurple
7th December 2008, 22:18
Pe ce canal romanesc e meciul?

moty
7th December 2008, 22:18
2 goluri. le batem :D

dorelb
7th December 2008, 22:20
pe tvr2

c_o_s_m_i_n
7th December 2008, 22:22
ce ghinion :(

moty
7th December 2008, 22:24
ce s-a rupt paula :(

dorelb
7th December 2008, 22:24
bravo Lecusanu

Cipri
7th December 2008, 22:24
Lecusanu joaca fantastic :yeah: 6/6 goluri !!!
23-21 pt Romania !!!
Avem atacul !!!

Cipri
7th December 2008, 22:29
Mi se pare mie sau arbitrii le avantajeaza din ce in ce mai mult pe daneze ?

moty
7th December 2008, 22:29
da nici noi nu jucam cine stie ce :(

dorelb
7th December 2008, 22:30
Se poate, 23-24

moty
7th December 2008, 22:32
Da arbitrii astia chiar sunt penali :(
Hai fetele!

c_o_s_m_i_n
7th December 2008, 22:37
goooooooooool!!!!!!!!!!!!!!1....cred ca am castigat

Cipri
7th December 2008, 22:37
Gata ...
Si la egalitate suntem in fata lor :)
27-24 pt Romania :yeah:

dorelb
7th December 2008, 22:39
ultimul minut, bravo Hutupan

c_o_s_m_i_n
7th December 2008, 22:40
excelent time out

Cipri
7th December 2008, 22:41
Victorie 27-25 :yeah:
Felicitari fetelor :ole:

c_o_s_m_i_n
7th December 2008, 22:41
Victorieeeeee!!!:yeah:

rob_din
7th December 2008, 22:42
Avand in vedere arbitrajul victoria conteaza dublu

YoYoyOi
7th December 2008, 22:42
superb meci :cheer:

Amariei si Lecusan au fost extraordinare azi :yeah:

dorelb
7th December 2008, 22:43
Bravo România!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Datenshi
7th December 2008, 22:44
Asta arata ca poti invinge si in conditiile unui arbitraj ostil. Lecusanu MVP azi. :)

resita
7th December 2008, 22:44
cand v-am spus sa stati calm ca invingem nu m-ati crezut :D

moty
7th December 2008, 22:44
Bravo Fetele!

AuriB
7th December 2008, 22:45
Bravo Romania!felicitari si mai departe tot asa!:yeah:/OLE/

SORENSEN
7th December 2008, 22:45
Am jucat ceva mai greoi azi...poate asigurarea calificari ne-au facut sa nu ne concentram indeajuns... arbitri desi nu dezastruosi... ne-au "faultat profesionist" dar un pic surprinzator fetele au jucat si s-au motivat ... au controlat meciul si evident au castigat... bravo

useroarecare
7th December 2008, 22:46
Lecușeanu, jos pălăria :D. 3 victorii din 3 în cea mai grea grupă, rezistență psihică foarte bună, atac bun, apărare foarte bună. Dacă eliminăm și ultimele naivități de juniori (neatenție la replieri, pași și altele) avem șanse mari la titlu.

blizz4rd
7th December 2008, 22:47
Bravo fetelor! Bafta in continuare!

rob_din
7th December 2008, 22:47
Am jucat ceva mai greoi azi...poate asigurarea calificari ne-au facut sa nu ne concentram indeajuns... arbitri desi nu dezastruosi... ne-au "faultat profesionist" dar un pic surprinzator fetele au jucat si s-au motivat ... au controlat meciul si evident au castigat... bravo

Daca astia n-au fost arbitrii dezastruosi nu stiu ce sa mai zic. Si eu foarte rar ma leg de arbitraj.

cineva_cineva
7th December 2008, 22:48
Bravo, Romania! Mi-a placut ca fetele au luptat pana la capat... Sper ca Paula sa fie bine. Si felicitari tuturor fetelor, toate au luptat, si pentru asta merita felicitari. Iar Narcisa, mai ales in situatia ei, a fost minunata. Si am demonstrat pana si arbitrilor care nu au mai avut ce sa ne faca... Bravo, fetele! Bravo!

Iaco
7th December 2008, 22:48
Azi nu a mers dinu, dar a mers lecusanu...eu nu intelg de ce noi nu incercam niciodata schema cu scoaterea portarului in superioritate...nordicele joaca asha si e foarte spectaculos si eficient in acelasi timp!

Sentient7
7th December 2008, 22:48
daca facem atatea greseli nefortate cu Norvegia,pierdem 15 goluri...

ddpurple
7th December 2008, 22:50
Mersi mult Dorele ! Am prins si eu ultimele 10 minute... Superb meci! Bravo Romania!!!

mikeyy
7th December 2008, 22:51
Bravo fetele!!! Extraordinar
Arbitrajul de toata jena. In sfarsit fetele au dat dovada ca se pot mobiliza pe final de meci si sa gestioneze situatia.
Mi-a placut la ultimul time-out cum Voina a zis "pentru Paula"...sper ca Paula sa nu aiba nimic grav!

Lecusanu a fost de exceptie...de mult nu am mai vazut-o intr-o asemenea forma!!!

Novac
7th December 2008, 22:51
Bravo fetele!

Nasol ca nu se schimba tricourile ca'n fotbal :o:

Iaco
7th December 2008, 22:52
Au fost azi niste jucatoare care nu au fost la acelasi nivel cu meciurile trecute Manea, Neagu(in aparare a fost foarte buna)...imi place voina stie cand ceva nu merge...cel putin cu neagu si-a dat seama dupa primele cinsprezece minute ca in atac nu se regaseste astazi...dupa aceea tinand-o doar pe faza de aparare(unde cum am mai sus a facut un joc foarte bun azi)...lecusanu a intrat in locul lui neagu in atac si se spunea ca ar avea o accidentare...si legat de Voina chiar imi place la time-out e foarte rezervat si da indicatiile la un ton normal:D:D

dorelb
7th December 2008, 22:54
Ar fi nasol dacă Paula s-a acidentat, e greu daca stam intr-un singur portar

mariusvl
7th December 2008, 23:00
hahaha,deci sa plece acasa la pauza,sa nu mai astepte nici macar repriza a doua.sa plece acasa si sa mearga toate pe rand la psiholog.

Ai vrut sa le umpli tu de penibil spre ghinionul tau ele s-au umplut singure de respect.Un meci nu se termina la pauza.
Felicitari tutror fetelor.Asta da atitudine

mikeyy
7th December 2008, 23:02
Stie cineva cum s-a terminat meciul Unagaria-Franta?

Cipri
7th December 2008, 23:03
Sper sa nu va suparati pe mine dar Neagu in faza ofensiva a jucat slab ... 1/7 procentajul reusitelor pt Cristina :(

useroarecare
7th December 2008, 23:04
Stie cineva cum s-a terminat meciul Unagaria-Franta?

27-25, Ungaria și Danemarca merg mai departe cu 1pct, România cu 4 :drak:

Iaco
7th December 2008, 23:06
Romania si Norvegia clar din grupa principala!

mikeyy
7th December 2008, 23:09
27-25, Ungaria și Danemarca merg mai departe cu 1pct, România cu 4 :drak:

Multumesc! Nu ma asteptam ca Ungaria sa castige....parca mai mult ii dadeam credit Frantei..in fine, nu conteaza...e mult mai importanta victoria Romania!
Sper ca fetele sa mearga tot asa...desi la meciul de astzi am vazut ca s-a cam acumulat oboseala.
Cristina a avut o zi cu ghinion, insa e de inteles..ea e una dintre jucatoarele care sta cel mai mult pe teren si face si ambele faze.

Azi, Hutu si Cristina nu au mai fost in forma maxima, in schimb Carmen si Narcisa au fost f bune!

Daca ne ajuta Dumnezeu sa ajungem in finala, sper ca atunci toate fetele sa prinda cea mai buna zi a lor! Dar mai e cale lunga pana la finala, nici sa nu ne gandim la asa ceva deocamdata!

Sentient7
7th December 2008, 23:10
Ai vrut sa le umpli tu de penibil spre ghinionul tau ele s-au umplut singure de respect.Un meci nu se termina la pauza.
Felicitari tutror fetelor.Asta da atitudine

m-am umplut de penibil in ochii pokemonilor de genul tau.eu am vazut echipa Romaniei de 10 ani incoace si am sperat la ce fel de jucatoare avem sa luam un titlu.m-am gandit ca macar acum cand am scapat de Tadici...cu jocul asta nicio sansa.victoria e mincinoasa.cei care nu au inceput sa se uite la handbal cu o saptama in urma,stiu despre ce vorbesc.

mariusvl
7th December 2008, 23:12
Sper sa nu va suparati pe mine dar Neagu in faza ofensiva a jucat slab ... 1/7 procentajul reusitelor pt Cristina :(

Este adevarat.Nu a avut o zi buna in atac dar chiar nu mai conteaza.Nici Oana nu a fost inspirata azi dar a inlocuit-o foarte bine Barsan.E bine ca daca nu merge una din ele merge alta.
Inca o data fetele merita toate felicitarile noastre nu neaparat pentru joc ci pentru atitudine.
Narci nu ar fi penibila daca ar zice ca merita statuie asa cum a fost Radoi atunci cand a spus ca stelei ar trebuii sa i se faca statuie pentru "performanta" de a ajunge in CL de 3 ori consecutiv unde apoi te-ai facut de ras

Ted
7th December 2008, 23:12
Stie cineva cum s-a terminat meciul Unagaria-Franta?
Ungaria - Franta 29-26 (http://www.ehf-euro.com/mkd2008/schedule-results/final-tournament/preliminary-round/group-a.html)

mikeyy
7th December 2008, 23:14
m-am umplut de penibil in ochii pokemonilor de genul tau.eu am vazut echipa Romaniei de 10 ani incoace si am sperat la ce fel de jucatoare avem sa luam un titlu.m-am gandit ca macar acum cand am scapat de Tadici...cu jocul asta nicio sansa.victoria e mincinoasa.cei care nu au inceput sa se uite la handbal cu o saptama in urma,stiu despre ce vorbesc.

Poti sa te uiti si de 100 de ani...dar azi cu siguranta nu te-ai uitat la meci. Oricum atitudinea ta din prima repriza lasa de dorit....nu asa face un suporter adevarat, imi e si jena sa citesc cele scrise de tine inainte de pauza!

mArIuSeL
7th December 2008, 23:19
Bravo Fetelor..Tineti-o asa in continuare..

Sentient7
7th December 2008, 23:19
baiete,nu mai pot eu daca tie iti este jena.cine nu recunoaste ca am jucat execrabil astazi se minte in fata...mai erau si la Olimpiada mari suporteri care ziceau dupa primele 3 meciuri ca Romania joaca cel mai frumos handbal din competitie...astazi nu am vazut absolut nicio schimbare,in atac,fata de perioada Tadici.aceleasi greseli de juniorat,la jucatoare cu mare experienta internationala.daca Danemarca nu facea mai multe greselei nefortate decat noi,pierdeam lejer meciul.
la faza cu atitudinea pot fi de-acord.dar cand o sa jucam cu Norvegia,nu va conta.

mikeyy
7th December 2008, 23:20
Veste proasta :( pe GSPtv au zis ca Paula are incrucisare de ligamente :( S-a dus sezonul pt ea!

Cipri
7th December 2008, 23:27
Daca era mai atenta Paula ... putea sa evite accidentarea :((
Si Lumi a fost aproape la o minge sa se accidenteze ... Doamne fereste !

mariusvl
7th December 2008, 23:29
m-am umplut de penibil in ochii pokemonilor de genul tau.eu am vazut echipa Romaniei de 10 ani incoace si am sperat la ce fel de jucatoare avem sa luam un titlu.m-am gandit ca macar acum cand am scapat de Tadici...cu jocul asta nicio sansa.victoria e mincinoasa.cei care nu au inceput sa se uite la handbal cu o saptama in urma,stiu despre ce vorbesc.

Tu chiar nu stii ce vorbesti.Esti pe langa total pe cuvantul meu de onoare
Nu iti dai seama ca sa bati Ungaria,Franta si Danemarca la rand inca din debutul unui turneu este exceptional,asa cum au jucat ele mai prost,mai bine,mai adormite,mai putin inspirate,mai inspirate.....
Au fost conduse si dominate,pentru mine nu asta conteaza daca in final iesi invingator,defapt despre asta este vorba,nu trebuie sa fii cel mai bun si sa piezi la final ci sa joci si sa castigi.
Avand in vedere ca continui sa aberezi(fara gratie) este ultima data cand iti raspund.Vad aici multi oameni care imi sunt in asentiment,vad ca si eu sunt mandri de fete asta ma bucura si ma face sa cred ca dintre noi 2 nu eu sunt cel penibil.

dorelb
7th December 2008, 23:33
se pare ca totusi acidentarea Paulei nu e atat de grava, dupa declaratiile lui Gatu

cineva_cineva
7th December 2008, 23:36
Sa va intreb si eu, ca sa ma lamuresc. CAre e urmatorul meci al Romaniei si cand?

Gabri3l
7th December 2008, 23:37
am castigat si cu un arbitraj potrivnic........

Lecu si Carmenita au jucat bine, Cristina Neagu a prins o zi proasta.......inspirata si schimbarea lui Hutupan cu Paula care si-a facut datoria si a readus Romania in joc, pacat ca s-a accidentat dar va reveni pana la semifinala.....BRAVO ROMANIA!:ok:

resita
7th December 2008, 23:37
se pare ca totusi acidentarea Paulei nu e atat de grava, dupa declaratiile lui Gatu

asa se pare

sa speram ca nu e nimc grav

azi am jucat tipic romanesc, de ce sa fortam cand puteam sa ne odihnim

mariusvl
7th December 2008, 23:41
Sa va intreb si eu, ca sa ma lamuresc. CAre e urmatorul meci al Romaniei si cand?

Jucam cu Spania marti dar inca nu se stie ora.Apoi miercuri cu Ucraina si joi cu Norvegia.

Sentient7
7th December 2008, 23:41
Tu chiar nu stii ce vorbesti.Esti pe langa total pe cuvantul meu de onoare
Nu iti dai seama ca sa bati Ungaria,Franta si Danemarca la rand inca din debutul unui turneu este exceptional,asa cum au jucat ele mai prost,mai bine,mai adormite,mai putin inspirate,mai inspirate.....
Au fost conduse si dominate,pentru mine nu asta conteaza daca in final iesi invingator,defapt despre asta este vorba,nu trebuie sa fii cel mai bun si sa piezi la final ci sa joci si sa castigi.
Avand in vedere ca continui sa aberezi(fara gratie) este ultima data cand iti raspund.Vad aici multi oameni care imi sunt in asentiment,vad ca si eu sunt mandri de fete asta ma bucura si ma face sa cred ca dintre noi 2 nu eu sunt cel penibil.

dintre noi doi,doar eu am mai scris cate ceva si despre jocul in sine si despre tactica...tu esti inca la nivelul la care te uiti la handbal doar pentru ca joaca Romania...nivelul "bravo fetele,ati fost cele mai bune".esti mai gratios intr-adevar,daca asta e un compliment pe-aici...
despre nivelul acestui Campionat European nicinu vreau sa aduc aminte.
oricum,nicinu iti dai seama cat de tare as vrea sa ma insel,si sa castigam in fine un titlu...doar ca nu vad cum.

mikeyy
7th December 2008, 23:45
Azi cel mai mult s-a simtit lipsa Ionelei...sper ca este bine. Din cate stiu nu a jucat in meciurile Rulmentului din turneul de pregatire pe care tocmai l-a castigat.

dorelb
7th December 2008, 23:50
Santient7 are dreptate, sa nu uităm că deocamdată am trecut de grupe, dar ca să câștigăm titlul european trebuie sa batem pe Norvegia și Rusia. Oricum, șansele de a ajunge în semifinale sunt foarte mari, după aia mai vedem.

YoYoyOi
7th December 2008, 23:50
Chiar daca Narcisa a jucat exceptional azi mie mi-a placut mai mult Amariei. A fost extraordinara in cateva faze-cheie pe aparare cand a recuperat niste mingi cannd ne ardea mai tare. Iar pe atac prin torpilele ei a descurajat apararea adversa.

Este fantastica handbalista asta, preferata mea din toate timpurile.

mariusvl
7th December 2008, 23:57
tu esti inca la nivelul la care te uiti la handbal doar pentru ca joaca Romania...nivelul "bravo fetele,ati fost cele mai bune"

Doamne Dumnezeule!!! De unde stii tu de cand ma uit la eu handbal?
Imi pare extrem de rau ca m-am bagat in discutie cu tine dar acum poti sa continui subiecul pentru ca din momentul asta la mine esti pe ignore si nu am cum sa mai vad ce scrii lucru care ma va face foarte fericit.

SORENSEN
7th December 2008, 23:58
m-am umplut de penibil in ochii pokemonilor de genul tau.eu am vazut echipa Romaniei de 10 ani incoace si am sperat la ce fel de jucatoare avem sa luam un titlu.m-am gandit ca macar acum cand am scapat de Tadici...cu jocul asta nicio sansa.victoria e mincinoasa.cei care nu au inceput sa se uite la handbal cu o saptama in urma,stiu despre ce vorbesc.

Eu ma uit de prin 90 la handbal si am vazut multe... printre altele ultimul podium la masculin... si pot spune din experienta mea... de amator.. pana la urma... ca ROmania a meritat 100% meciul ... arbitru au ciupit in unele momente pt destabilizare... n-au reusit apoi pe final au arbitrat normal...

Cat despre joc.. s-au vazut cate ceva... oboseala... o mica deconcentrare in prima repriza ...

Dar totusi fetele la pauza s-au montat au intrat in joc si au invins o echipa clar mai slaba... daca faceam o prima repriza decenta castigam la 7-10 goluri ... sau dc jucam sa zicem primul meci cu ele...

Apararea a revenit la un nivel optim avand in vedere ca lipseste un plion f important Bese ...

In rest e bine ca si Barsan a jucat bine ... atunci cand Manea nu a mai putut...

Lecusanu e creietul formatiei .... a condus bine echipa din teren...

Sa spunem ca nici poarta nu a mers in seara asta ... dar a fost ok...


PS poate ca fetele astea nu au excelat ( nu au castigat la echipe nationale --- la club au castigat) este ca nu au avut antrenor pe stilul lor... unul modern sa le puna 100% in valoare... cred ca Voina poate...

Cred in aceasta echipa.


HAI ROMANIA !

mariusvl
8th December 2008, 00:02
Azi cel mai mult s-a simtit lipsa Ionelei...sper ca este bine. Din cate stiu nu a jucat in meciurile Rulmentului din turneul de pregatire pe care tocmai l-a castigat.

Mikeyy Ione este accidentata la genunchiul la care spunea ca are probleme atunci cand si-a motivat retragerea de la nationala.

rob_din
8th December 2008, 00:03
m-am umplut de penibil in ochii pokemonilor de genul tau.eu am vazut echipa Romaniei de 10 ani incoace si am sperat la ce fel de jucatoare avem sa luam un titlu.m-am gandit ca macar acum cand am scapat de Tadici...cu jocul asta nicio sansa.victoria e mincinoasa.cei care nu au inceput sa se uite la handbal cu o saptama in urma,stiu despre ce vorbesc.

Traiesti pe alta planeta

mikeyy
8th December 2008, 00:10
Mikeyy Ione este accidentata la genunchiul la care spunea ca are probleme atunci cand si-a motivat retragerea de la nationala.

Da, stiu...dar tot sper sa nu fie ceva fff grav! Sper sa o vad jucand pe 21 dec impotriva Rapidului.

mariusvl
8th December 2008, 00:19
Daca era mai atenta Paula ... putea sa evite accidentarea :((
Si Lumi a fost aproape la o minge sa se accidenteze ... Doamne fereste !

Cipri,accidentarile nu prea ai cum sa le eveti,daca e sa se intample se intampla.Te poti accidenta in cel mai stupid mod fara sa ai vre-o reactie:te trezesti ca ti-a fugit genunchiul sau glezna si aia e.
Eu mi-am luxat glezna dreapta de 2 ori in ultimii 3 ani jucand fotbal si nici n-am avut timp sa imi dau seama cum naiba s-a intamplat si mi-am rupt piciorul stang primavara trecuta alunecand pe scari la metrou.Si lumea ma intreaba:CUM AI REUSIT??? Iar eu le spun:Nu stiu!!!

mikeyy
8th December 2008, 00:34
Accidentarile de cele mai multe ori sunt stupide, cand nu te astepti. Eu am alunecat pe iarba si mi-am nenorocit genunchiul stang. Si nici nu am simtit nimic pe moment, doar dupa vreo ora.

Sentient7
8th December 2008, 00:42
Traiesti pe alta planeta

venind de la tine,iti dai seama ca e un compliment...
chiar ti-a placut cum am jucat azi?

mariusvl
8th December 2008, 00:45
Accidentarile de cele mai multe ori sunt stupide, cand nu te astepti.Eu am alunecat pe iarba si mi-am nenorocit genunchiul stang. Si nici nu am simtit nimic pe moment, doar dupa vreo ora.

Asa este,durerea vine mai tarziu,eu in prima zi n-am simtit mai nimic si a doua zi imi venea sa mananc calmante.De asta cand vad accidentari de genu cum a fost cea a Paulei nici nu pot sa ma uit ca parca retraiesc ce am patit eu.
Mi-as dorii ca Paula sa poata sa mai joace la turneul asta dar sincer parea destul de grav si sunt sceptic ca mai poate juca zilele ce urmeaza.Dar pana nu face o radiografie nu poti sa fii sigur de nimic.
Imi aduc aminte ca Ada Nechita a cazut pe genunchi in meciul cu Suedia de la Olimpiada,medicii i-au spus ca trebuie sa stea 2 saptamani si nici macar acum nu a jucat vre-un meci pentru Oltchim si sunt mai mult de 5 luni.

resita
8th December 2008, 07:40
Important este ca mergem cu maxim de puncte in grupa principala, sa speram ca nu vor incepe problemele acum

Mario Di Lazi
8th December 2008, 07:59
jos pălăria pt fete
nu m-am uitat la nici un meci pt că nu vream să mă inervez ... se pare că am greșit :D

dar acum tot nu o să mă uit la nici un meci :( ... din superstiție :(

HAI ROMÂNIA :)

rob_din
8th December 2008, 08:28
Important este ca mergem cu maxim de puncte in grupa principala, sa speram ca nu vor incepe problemele acum

Ar fi o mega surpriza sa nu batem Spania oricat de bine ar fi jucat in grupa preliminara, iar daca batem Spania suntem in semifinale

catalin78
8th December 2008, 13:46
AJUTOOOOOOOORR !

Acum cateva zile am instalat TVU Player cu ajutorul caruia vedeam meciurile de la CE Handbal din Macedonia. Vedeam meciurile transmise de televiziunea daneza. Era in lista 1 post tv danez care transmitea 2 meciuri pe zi si cand juca Danemarca , mai intra in lista un alt post tv care transmitea meciul Danemarcei. De ieri au disparut ambele din lista. Si nu inteleg de ce. Voi cum vedeti meciurile ( nu ale Romaniei ) pe net ?? Va rog, astept raspuns. Multumesc

janne ahonen
8th December 2008, 15:46
Sentient7' cred ca esti prea dur cu natonala romaniei.Sincer dupa cum am jucat pana acum cu Radu Voina la cupa mondiala si la trofeul carpati credeam ca nu avem nici o sansa la europene.Dar la acest CE am jucat foarte bine,sa nu uitam ca nu am jucat cu orice echipe ci am jucat cu 3 dintre cele mai bune din lume.iar referitor strict la meciul cu Danemarca am avut unele momente in care am jucat extraordinar,normal ca nu poti juca un meci la fel de bine de la inceput pana la sfarsit iar Danemarca este o echipa greu de intors atunci cand te coduce la 4-5 goluri (si credema ca nu ma uit la handbal de o saptamana)

cu mai multa atentie cred ca putem cucerii o medalie(nu de aur).ne lipseste enorm Galca,Manea este buna dar rateaza mult.

Thomas
8th December 2008, 19:36
Incredibil ...

Min. 14: Germania - Suedia 9:0 :shocked:

Gabri3l
8th December 2008, 21:15
Germania - Suedia 33-22.... rezultat final

era de asteptat.

Gabri3l
8th December 2008, 21:24
live Macedonia - Rusia -> http://www.justin.tv/themacedonian_3 :ok:

Universal
9th December 2008, 05:36
Germania a jucat fantastic,nu m-ar mira daca ar ajunge aici minim in semifinale.

rob_din
9th December 2008, 08:44
Germania a jucat fantastic,nu m-ar mira daca ar ajunge aici minim in semifinale.

Germania e deja calificata in semifinale. Urmeaza azi Romania?

janne ahonen
9th December 2008, 15:08
Germania e deja calificata in semifinale. Urmeaza azi Romania?

probabil ca da nu cred ca ne putem impiedica de Spania,

mariusvl
9th December 2008, 15:39
In mod normal cu noi nu putem rata calificarea in semifinale.
Vad ca Germania este intr-o mare forma si asta ma preocupa ....

Gabri3l
9th December 2008, 15:47
pe Germania am batut-o in ultimul meci de la Trofeul Carpati acum cateva zile cu o echipa a noastra mult mai slaba decat cea de acum de la euro 2008...

rob_din
9th December 2008, 15:48
Singurele de speriat sunt Norvegia si Rusia

janne ahonen
9th December 2008, 16:36
Gabri3l are dreptate si mi se pare ca Germania a jucat cu prima echipa la trofeul Carpati.Norvegia are si ea scapari,a demonstrato in meciul cu Spania,iar Rusia nu mai e cea fost acum 2-3 ani.
Am mai spuso daca suntem atenti putem juca finala Romania mi se pare intro forma foarte buna si are un moral foarte bun dupa meciurile din grupa

MexLord
9th December 2008, 16:37
pe ce se transmite Ungaria-Ucraina?stiti ceva?

Universal
9th December 2008, 18:31
Batem fratilor Spania? Nu de alta,dar pare cam decisiv.

rob_din
9th December 2008, 18:36
Ungaria-Ucraina 26-24

Universal
9th December 2008, 18:54
Deci e clar.Trebuie neaparat batuta Spania ca sa fim asigurati,altfel e de rau.

rob_din
9th December 2008, 18:59
Deci e clar.Trebuie neaparat batuta Spania ca sa fim asigurati,altfel e de rau.

Daca nu batem Spania n-avem oricum ce cauta in semifinale

TenisFan
9th December 2008, 19:02
De ce nu e transmis meciul pe tvr2? :| Eu stiam ca e la 7? Ce rahat se intampla? :headbang:

mariusvl
9th December 2008, 19:06
De ce nu e transmis meciul pe tvr2? :| Eu stiam ca e la 7? Ce rahat se intampla? :headbang:

Relax incepe la 7:15

De acord cu rob_din(macar aici daca la gimnastica ne dam cap in cap) daca bati Ungaria,Franta si Danemarca si sa te impiedici de Spania ......ar fii rusinos.Ideea este ca si daca am juca prost azi ar trebuii sa batem Spania.Daca jucam foarte bine le facem muci.

TenisFan
9th December 2008, 19:07
Jesus Fucking Christ. Dadeam in judecata toata televiziunea altfel. :shocked:

Universal
9th December 2008, 19:18
TenisFan,esti un pic coleric,sau ma insel :) ?

mariusvl
9th December 2008, 19:25
TenisFan,esti un pic coleric,sau ma insel :) ?
Un pic coleric?:happy E furios rau ;)
Cu alte cuvinte a inceput meciul si facem multe greseli in atac

Elphax
9th December 2008, 19:31
f.nasol , Maier are fractura ... :(

TenisFan
9th December 2008, 19:41
Ce meci execrabil fac. Absolut abominabil. Nicio treaba cu sportul numit handbal. Dezgustatoare repriza.

YoYoyOi
9th December 2008, 19:51
Ce Doamne iarta-ma au fetele astea? :headbang:

rob_din
9th December 2008, 19:52
Penibile cele 2 echipe. Oricum au fost meciuri la acest turneu in care echipe de la care nu te asteptai au jucat macar o repriza execrabil. De castigat vom castiga

janne ahonen
9th December 2008, 19:54
9-9 la pauza.adevarul este ca jucam cam slab,dar ne revenim noi
Maier are fractura si a terminat turneul sper ca Cioarec sa joace macar la fel de bine ca Maier. este sansa ei.

dorelb
9th December 2008, 19:54
Slaba repriza, sper se ne revenim.Pacat de Maier, era nevoie de ea.

rob_din
9th December 2008, 19:56
Fara Maier nici o sansa sa trecem de semifinale

dorelb
9th December 2008, 20:00
Cred ca nu am dat nici macar un gol de pe inter

Universal
9th December 2008, 20:11
Astea glumesc????? Ce meci.... :(

TenisFan
9th December 2008, 20:14
Cred ca pierdem la 4 goluri. ;)

resita
9th December 2008, 20:16
Daca nu batem Spania n-avem oricum ce cauta in semifinale

de acord cu tine

frate, cat putem sa ratam, norocul nostru este LUMINITA HUTUPAN

MARCEL55
9th December 2008, 20:23
Nu e de vina antrenorul, e de vina proasta noastra cultura si educatie

useroarecare
9th December 2008, 20:27
Se poate să-mi dau demisia din calitatea de suporter ? În afară de Elisei au jucat execrabil în atac, eu nu mă mai uit la meci. Nu se poate să dai 16 goluri în 47 de minute. 0 contraatacuri reușite. E deja submediocru. Cum paștele mă-sii să îți scape mingea din mână de 6-7 ori pe meci, să iei portarul advers la țintă să pasezi în out, să fii condusă tu ca echipă, două meciuri la rând de echipe mai slabe ca tine ?

Ulysses
9th December 2008, 20:28
Am pierdut!:(

Universal
9th December 2008, 20:28
Incredibil,cum sa pierzi ma cu Spania la handbal???

moty
9th December 2008, 20:29
varza:( am furat-o rau de tot :(

MARCEL55
9th December 2008, 20:29
Probabil au sarbatorit prea mult pe sf. Nicolae

rob_din
9th December 2008, 20:32
Rusine

Universal
9th December 2008, 20:32
Da-o-ncolo de treaba.GATA.Nu ma mai uit la asa ceva.Nesimtite,fara determinare,ei gata,nu ma mai uit aici,cand o sa vad cu adevarat determinare,atunci mai vin aici,pana atunci,sa uite ca mai tin vreodata....ce dezamagire !

moty
9th December 2008, 20:33
Jenant. Astea-s fetele noastre?

mariusvl
9th December 2008, 20:36
Se pare ca am gresit cand am zis ca putem castiga cu spania si daca jucam prost.Amstazi am demonstrat ca putem pierde cu oricine jucand prost
Ma asteptam ca Spania sa cada fizic pe final si defapt spre surprinderea mea am cazut noi.Elisei a fost singura in joc azi din pacate

rob_din
9th December 2008, 20:36
Sincer eu ma mir ca aceasta cadere n-a venit cu Danemarca. Poate era mai bine. Acum trebuie sa batem Norvegia ceea ce e de domeniul SF. Haideti acasa fetelor

useroarecare
9th December 2008, 20:38
:rosu:

Iar suntem penibili, am pierdut cu 8 goluri în față lui nimeni pe lume. Excelent, să sperăm că o să prindem meciuri pentru 5-8.

Nu știu ce e în neregulă la noi, românii. În toate domeniile, avem aceleași rezultate. Când suntem slabi nu reușim niciodată să ne depășim condiția, când suntem buni ne batem singuri !

rob_din
9th December 2008, 20:39
Penibili e putin spus. Si la baieti o infrangere la 8 goluri cu Spania era umilitoare, daramite la fete. N-ati vazut Spania? Habar n-au sa joace handbal. omania ca Romania, dar cum naiba au facut egal cu Norvegia?

blizz4rd
9th December 2008, 20:41
sa nu dramatizam. hai sa fim si noi destepti odata, si sa invatam ceva din infrangerea asta. ca nu stim sa facem recuperare fizica, ca nu trebuie sa cadem psihic indiferent cat de prost jucam, pentru ca riscam sa ne facem de ras. cred ca mai sunt si altele de invatat.
sper sa doarma bine la noapte, desi e cam greu, si maine incepem de la 0-0.
Hai Romania!

janne ahonen
9th December 2008, 20:41
sunt foarte dezamagit.nu ma asteptam la asa ceva.Spania nu a jucat deosebit de bine insa noi am jucat execrabil

rob_din
9th December 2008, 20:42
sa nu dramatizam. hai sa fim si noi destepti odata, si sa invatam ceva din infrangerea asta. ca nu stim sa facem recuperare fizica, ca nu trebuie sa cadem psihic indiferent cat de prost jucam, pentru ca riscam sa ne facem de ras. cred ca mai sunt si altele de invatat.
sper sa doarma bine la noapte, desi e cam greu, si maine incepem de la 0-0.
Hai Romania!

Singurul lucru de invatat din infrangerea asta este ca am mai ratat un turneu final. In rest pana nu este adusa o echipa tehnica straina la nationala nu invatam nimic

rob_din
9th December 2008, 20:43
sunt foarte dezamagit.nu ma asteptam la asa ceva.Spania nu a jucat deosebit de bine insa noi am jucat execrabil

Noi N-AM JUCAT

useroarecare
9th December 2008, 21:08
sa nu dramatizam. hai sa fim si noi destepti odata, si sa invatam ceva din infrangerea asta. ca nu stim sa facem recuperare fizica, ca nu trebuie sa cadem psihic indiferent cat de prost jucam, pentru ca riscam sa ne facem de ras. cred ca mai sunt si altele de invatat.
sper sa doarma bine la noapte, desi e cam greu, si maine incepem de la 0-0.
Hai Romania!

Păi tocmai asta e, NU E NIMIC de învățat. E o înfrâgere tipic românească, venită de nicăieri. La fel cum de nicăieri au venit și victoriile în primele meciuri.

Am citit și interviul lui Voinea, care ne spunea că meciurile de pregătire nu contau, că erau un antrenament și că, în general, nu au nicio legătură cu meciurile de oficiale.
Ba da tată ! meciurile alea contau, nu câștigi un campionat european fiind penibil în meciurile de la Cupa Mondială. Dacă ești echipă mare, joci bine și dimineața la 4 pe un patinoar în cupa balcanică.
Dar la noi, totul e o MANEA. Totul e după urechie, totul e empiric, brut. Dacă e talent, e, dacă nu, nu. Când jucăm bine, habar n-avem de ce. Evident, când jucăm prost, neștiind ce-am făcut ca să jucăm bine, stăm să pierdem.

Niciodată nu o să fim prima vioară în handbal sau alt sport de echipă, pentru că nu suntem în stare să completăm talentul cu intelectul. Uitați-vă la Danemarca. Sunt mult sub noi ca talent la ora asta, au ratat participarea la olimpiadă, dar acolo e seriozitate. Oamenii știu de ce joacă echipa bine sau rău, analizează și inovează, muncesc. Nu au jucătoare talentate care să dea pase la milimetru pe semicerc, foarte bine, se misșcă mult jucătoarele fără minge și aruncă de la 9 m, nu merge asta ? găsesc o chichiță în regulament, scot portarul și bagă o jucătoare de câmp. Nu merge de niciun fel atacul pozițional, atunci încearcă să surprindă adversarul prin repunerea rapidă de la mijloc, și tot așa !
Când vreodată ați văzut România să facă asta, să gândească. Ea ca un tot, antrenori, jucătoare ? niciodată, când vreodată o să facă asta ? NICIODATĂ !

El Pistolero
9th December 2008, 21:12
Chiar nu inteleg ce s-a intamplat azi,probabil s-au vazut deja in sf.Pur si simplu in atac am fost penibile azi.Si nu inteleg de ce nu o foloseste mai mult pe Lecusanu.Pacat, e foarte greu sa ne calificam,avand in vedere ca mai avem cu norvegia,unde e greu de scos si un punct.Frumoasa echipa are Spania.ce nu inteleg de unde au scos echipa asta,ca pana acuma nu auzisem de spania in handbalul feminin,nu am vazut-o la vreun C.E sau C.M.Important sa batem Ucraina si mai vedem noi cum facem,cu Norvegia.

janne ahonen
9th December 2008, 21:15
haideti totusi sa spunem ca a fost un dusi rece.si sa speram ca vom juca din nou bine incepand de maine.
ma bazez be caracterul puternic al fetelor care vor dori sa demonstreze ca meciul cu spania a fost un accident (incerc sa fiu optimist)

lecusanu nu joaca mai mult pentru ca este accidentata

mikeyy
9th December 2008, 21:32
Din pacate am pierdut, imi pare nespus de rau :(
S-a vazut clar ca fetele erau frante..cel putin Amariei abia se mai misca....partea proasta e ca nu avem cu cine sa le substituim. Soit, Crap, Cioarec nu sunt de echipa nationala. Nu mai avem hanbaliste de valoare. Manea e greoaie in joc, nu are rapiditate deloc..parca e un melc....cat de mult poate sa-mi lipseasca Ionela. De asemenea se observa lipsa lui Bese si Luca.
Pregatirea fizica ne-a pus capac..asta e parerea mea.
Spania a avut o aparare foarte buna, agresiva..iar ale noastre nu au gasit solutii. Elisei a facut un meci foarte bun, insa eu zic ca s-a comis o greseala tactica aducerea ei pe pozitie de inter.....atunci s-a rupt de tot meciul. Dar Elisei a fost singura care a jucat azi..restul imi pare rau dar au jucat de parca erau incepatoare.

Eu le sustin in continuare ca altceva nu pot sa fac si sper ca maine sa fie mai bine...insa nu am sperante la victorie maine...nu le vad trecand asa usor peste esecul de azi.
Asta e...in proportie de 50% e dus acest campionat pt noi!
Hai Romania!

resita
9th December 2008, 21:34
parca imi aduc aminte de parcursul de la J.O.

rob_din
9th December 2008, 21:39
Singura sansa e sa bata Norvegia pe Danemarca. Asta ar insemna ca cel mai probabil ne va ajunge doar o victorie cu Ucraina sa ne calificam. Problema e ca nu o vad obtinuta

rob_din
9th December 2008, 21:47
12-7 pentru DEN. Daca nu intoarce NOR rezultatul trebuie sa castigam urmatoarele 2 meciuri. Fara Maier chiar si jucand aproape de ce-am jucat in grupa preliminara mi se pare imposibil

mikeyy
9th December 2008, 22:17
Sper sa castige Norvegia...dupa Romania, Norvegia e echipa mea preferata.
Mi-as dori o finala europeana Romania-Norvegia! dar slabe slabe sanse

rob_din
9th December 2008, 22:25
Norvegia e o mare echipa (si are un antrenor pe masura): conduce cu 22-15

mikeyy
9th December 2008, 22:28
Wow..ce a intors Norvegia rezultatul!

rob_din
9th December 2008, 22:30
Daca maine batem UKR ne calificam si pierzand cu Norvegia cu conditia ca Spania sa piarda cu Danemarca si Ungaria

mikeyy
9th December 2008, 22:33
Eu cred ca atat Danemarca cat si Ungaria vor reusi sa bata Spania....Spania nu e o forta. Azi au avut noroc ca am prins noi o zi neagra!

Novac
9th December 2008, 22:36
Daca maine batem UKR ne calificam si pierzand cu Norvegia cu conditia ca Spania sa piarda cu Danemarca si Ungaria
:thinkso: cum? :happy detaliaza te rog :D

rob_din
9th December 2008, 22:39
:thinkso: cum? :happy detaliaza te rog :D

Ce sa detaliez, daca castigam maine putem si pierdem cu Norvegia cu conditia ca Spania sa nu ia mai mult de 1 punct cu Ungaria si Danemarca. Problema e ca cele 2 vor fi ca si eliminate cand vor juca cu Spania

adycrimi
9th December 2008, 22:45
a fost un accident. hai, ca se poate!