PDA

View Full Version : Utile



ioanavol
17th July 2008, 17:35
Aici as dori sa punem programul, linkuri catre televiziuni care transmit olimpiada, inclusiv online, filmulete, rezultate etc. Topicul de generalitati incepe sa se aglomereze si nu va fi usor sa gasim ceva anume. Propun sa nu comentam aici, ci sa ne rezumam doar la a posta informatiile respective.

Incep cu programul: http://en.beijing2008.cn/upload/Comp...ion_v2.114.xls

ora Beijingului! (scadeti 5 ore pt ora Romaniei)

Sambata 9 august: calificari baieti
12:00-14:06 prima subdiviziune (Italia, Spania, SUA, Mix2, Mix6, Mix3)
16:00-18:06 a doua subdiviziune (China, Mix4, Canada, Rusia, Japonia, Franta)
20:00-22:06 a treia subdiviziune (Bielorusia, Mix5, Coreea, Germania, Mix1, Romania)

Duminica 10 august: calificari fete
10:00-11:23 prima subdiviziune (Romania, Mix4, China, Mix3)
11:30-14:53 a doua subdiviziune (Marea Britanie, Japonia, Italia, SUA)
17:00-18:23 a treia subdiviziune (Rusia, Germania, Ucraina, Austria)
20:00-21:23 a patra subdiviziune (Mix1, Mix2, Franta, Brazilia)

Marti 12 august: finala pe echipe - baieti (ora 10:00-12:48)

Miercuri 13 august: finala pe echipe - fete (ora 10:15-12:27)

Joi 14 august: individual compus - baieti (ora 11:00-13:43)

Vineri 15 august: individual compus - fete (ora 11:15-13:07)

Duminica 17 august: finala 1 pe aparate(fete+baieti)
18:00 Sol - baieti
18:45 Sarituri - fete
19:30 Cal cu manere - baieti
20:15 Sol - fete

Luni 18 august: finala 2 pe aparate (fete+baieti)
18:00 Inele - baieti
18:45 Paralele - fete
19:30 Sarituri - baieti

Marti 19 august: finala 3 pe aparate (fete+baieti)
18:00 Paralele - baieti
18:45 Barna - fete
19:30 Bara - baieti

Miercuri 20 august: GALA (ora 14:00-15:45)

mikeyy
22nd July 2008, 17:51
Ordinea de intrare in concurs - ( calificari + finale)

Fete: http://www.fig-gymnastics.com/LOB/media/MEDIA17115.pdf

Baieti: http://www.fig-gymnastics.com/LOB/media/MEDIA17114.pdf

ioanavol
27th July 2008, 02:02
Calificarile vor fi transmise de Eurosport (multumesc, monalexa!)

9 aug 2008
07:00 - 09:00 : GIMNASTICĂ ARTISTICĂ: Jocurile Olimpice de Vară Beijing în China Masculin calificări (LIVE!!!)
16:30 - 17:00 : GIMNASTICĂ ARTISTICĂ: Jocurile Olimpice de Vară Beijing în China Masculin calificări (LIVE!!!)
23:15 - 00:00 : GIMNASTICĂ ARTISTICĂ: Jocurile Olimpice de Vară Beijing în China Masculin calificări

10 aug 2008
02:15 - 03:45 : GIMNASTICĂ ARTISTICĂ: Jocurile Olimpice de Vară Beijing în China Masculin calificări
07:00 - 10:00 : GIMNASTICĂ ARTISTICĂ: Jocurile Olimpice de Vară Beijing în China Feminin calificări (LIVE!!!)
19:30 - 20:30 : GIMNASTICĂ ARTISTICĂ: Jocurile Olimpice de Vară Beijing în China Feminin calificări

11 aug 2008
01:00 - 02:00 : GIMNASTICĂ ARTISTICĂ: Jocurile Olimpice de Vară Beijing în China Feminin calificări

ioanavol
27th July 2008, 02:46
Am gasit site-ul acesta unde, pt 5.95 euro, se poate downloada un program prin care se pot vedea multe canale de sport. Nu l-am incercat inca, dar fiind pe site olandez dedicat JO, am incredere ca merge bine. Va confirm dupa ce am instalat programul si stiu sigur.
Acesta este site-ul, e in olandeza, iar programul e acela unde apare cuvantul "PLAY" (pentru cei interesati, banuiesc ca mai multi "colegii de suferinta" din afara tarii):
http://www.olympischespelentv.nl/tv-sport-pakket

crisloregym
30th July 2008, 21:20
aici este programul TVR

8 august, vineri

TVR 1

15.00 - 18.40 Ceremonie deschidere



9 august, sambata

TVR 1

5.00 - 6.30 Volei (f) ITA - RUS
7.00 - 9.06 Gimnastica (m) ITA, SPA, USA
7.00 -11.30 Judo (A. Dumitru)
7.00 - 8.45 Tir (preliminarii Raicea)
9.00 - 10.30 Handbal ROM-KAZ (studiouri)
8.50 - 13.00 Canotaj (romani la 10.50; 11.40)
10.00 - 10.20 Tir (Raicea eventual finala)
11.00 - 13.06 Gimnastica (m) JPN, CHN, RUS, FRA, CAN
13.00 - 14.30 Judo finale (A. Dumitru finala?)
13.30 - 16.30 Natatie heats (romani)
15.00 - 17.06 Gimnastica ROM (m)


TVR 2
14.00 - 15.30 Handbal Norvegia - China (f)
15.45 - 17.15 HANDBAL GER - BRA (f)



10 august, duminica

TVR 1


5.00 - 6.23 Gimnastica (f) ROM
8.30 - 9.53 Gimnastica (f) USA, ITA, GBR
10.20 - 11.20 Polo CRO-ITA
9.50 - 13.00 Canotaj (romani 11.20-11.40)
8.30 - 11.30 Box (romani)
11.55 - 13.55 Fotbal Argentina - Australia
14.40 - 16.40 Fotbal Olanda - SUA
17.15 - 19.00 Baschet (m) SUA - China

TVR 2

5.00 -6.24 Natatie finale

5.30 - 9.30 Tenis (Hanescu, Carstea?)
12.00 - 13.23 Gimnastica (f) RUS, GER, UKR
13.30 - 16.20 Natatie heats (romani)
(TD sau Inreg) 11.55 - 13.55 FOTBAL BRAZILIA - NOUA ZEELANDA
( TD sau Inreg) 14.40 - 16.40 FOTBAL SERBIA - COASTA DE FILDES



11 august, luni

TVR 1

5.00 - 6.29 Natatie finale
7.30 - 9.00 Volei (f) USA - CUB
9.30 - 11.00 Volei (f) BRA - RUS
10.45 - 12.15 Handbal (f) Germania - Coreea
6.29 - 13.30 Transmisii evoluții sportivi români: scrima, tir, box, canotaj
14.00 - 17.00 Box (romani)
14.00 - 15.30 Handbal CHINA - ROMÂNIA (studiouri)

TVR 2

13.30 - 15.08 Natatie calificari (romani)


12 august, marti

TVR 1

5.00 - 7.31 Gimnastica finala pe echipa (m)
7.31 - 9.00 PROGRAM TVR
9.00 - 10.00 Polo GRE - UNG
10.00 - 10.20 PROGRAM TVR
10.20 - 11.20 Polo SRB - CRO
10.40 -13.50 Kayak canoe semif, finale (daca sunt romani)
13.30 - 15.42 Natatie heats
14.00 - 15.30 Scrima (semifinale, finala Covaliu)
15.00 - 16.45 BASCHET SUA - ANG (m)

TVR 2
5.00 - 6.33 Natatie finale
5.00 - 7.00 Haltere (romani)
5.00 - 8.45 Scrima (romani)
6.35 - 8.00 Lupte (romani)
11.45 - 13.30 Baschet (m) Spania - China
15.45 - 17.15 Handbal (m) Germania - Islanda
17.15 - 19.00 Baschet ARG - AUS



13 august, miercuri


TVR 1
5.30 - 7.10 Gimnastica finala pe echipe (f)
9.30 - 11.00 Volei (f) SRB - BRA
11.00 - 11.30 Scrima (Branza posibil sferturi)
11.50 - 13.50 Fotbal Camerun - Italia
14.00 - 15.30 Handbal NOR - KAZ (f)
15.00 - 16.30 Volei (f) CUB - CHN
13.00 - 17.00 Scrima semif, finale (romani)
17.00 - 18.40 FOTBAL ARGENTINA - SERBIA (inregistrat ora 14.45)


TVR 2
5.25 - 7.30 Handbal Romania - Franta (studiouri)
13.30 - 16.30 Natatie calificari
15.45 - 17.15 Handbal (f) Germania - Ungaria



14 august, joi

TVR 1

4.30 - 5.30 Polo HUN - ESP
6.00 - 8.30 Gimnastica individual masc finala
9.30 - 11.00 Volei (m) POL - SRB
11.45 - 13.30 Baschet LTU - RUS
13.00 - 15.00 Scrima finale
13.30 - 15.40 Natatie heats
14.00 - 17.00 Box romani

TVR 2
5.00 -6.40 Natatie finale
7.30 - 9.00 Volei (m) Brazilia - Rusia
14.00 - 15.30 Handbal Danemarca - Rusia
15.45 - 17.15 Handbal (m) Franta - Croatia
TVR 2 inreg.(15.00 - 16.45)
17.15 - 19.00 BASCHET SUA - CALIF. (m)



15 august, vineri

TVR 1

6.15 - 7.54 Gimnastica finala individual (f)
10.30 - 12.30 Handbal ROM - ANG (studiouri)
13.30 - 16.16 Natatie heats
14.00 - 15.30 Handbal FRA - NOR
14.00 - 18.20 Atletism
15.45 - 17.15 Handbal (f) HUN - RUS

TVR 2
4.00 -7.00 Tenis de masa?
4.00 - 8.10 Atletism
4.00 - 8.30 Tir (romani)
5.00 -6.24 Natatie semif/finale
5.30 - 7.14 Tir cu arcul (romani)
14.00 - 15.30 Handbal (f) Franta - Norvegia
TVR 2 inreg.(9.30 - 11.00)
15.30 - 17.00 Volei (f) Serbia - Italia


16 august, sambata


TVR 1
4.30 - 7.00 Lupte
5.00 - 5.57 Natatie semif/finale
7.00 - 7.40 Tir (Raicea finala)
8.00 - 9.00 PROGRAM TVR
9.00 - 10.30 Handbal (m) FRA - SPA
10.30 - 11.00 PROGRAM TVR
11.00 - 13.00 Canotaj (f) finale
14.00 - 17.52 Atletism semifinale/finale
13.00 - 14.55 (prelungiri!) FOTBAL SFERT DE FINALA 1 (repriza 2 alternativ cu atletism)
16.00 - 18.10 (prelungiri!) FOTBAL SFERT DE FINALA 3 (alternativ cu atletism)



TVR 2

4.00 - 7.00 Tir (romani)
4.00 - 8.00 Atletism
12.55 - 14.55 (prelungiri!) FOTBAL SFERT DE FINALA 2
17.15 - 19.00 Baschet ESP - USA (m)
19.00 - 21.00 (inreg.) Fotbal Sfert de finala 4


17 august, duminica

TVR 1

2.30 - 5.35 Maraton (f)
5.00 - 6.01 Natatie semif/finale
8.40 - 10.30 Handbal NOR - ROM (studiouri)
10.30 - 13.00 Canotaj (romani 8+1 finala)
13.00 - 16.01 Gimnastica finale pe aparate
14.00 - 17.00 Box (romani sferturi)
14.00 - 18.27 Atletism finale


TVR 2
9.30 - 11.00 Volei (f) Italia - Brazilia
11.00 - 17.30 Tenis gold match
14.00 - 15.30 Handbal (f) Rusia - Germania
17.00 - 18.30 Volei (f) RUS - SRB
18.30 - 20.00 (inregistrare) Handbal (f) Ungaria - Coreea
(15.45 - 17.15)



18 august, luni

TVR 1

4.00 - 6.58 Atletism
7.30 - 9.00 Volei (m) POL - RUS
10.30 -12.44 Caiac-kanoe (romani)
13.00 - 15.00 Gimnastica finale pe aparate
15.00 - 16.45 Baschet (m) SUA - calif.
Inreg. (14.00 - 15.30)
16.45 - 18.15 Handbal (m) Germania - Danemarca



TVR 2
14.00 - 17.15 Atletism finale
17.15 - 19.00 Baschet ARG-RUS (m) TVR 2 inreg.
(15.45 - 17.15)
19.00 - 20.20 Handbal (m) Polonia - Franta


19 august, marti


TVR 1
4.00 - 6.30 Atletism
9.15 - 11.15 Handbal (f) sfertul 2 (3B-2A)
10.30 - 13.12 Kaiac - canoe (romani)
13.00 - 15.00 Handbal (f) sfertul 3 (3A - 2B)
13.00 - 15.00 Gimnastica finale pe aparate
13. 00 - 17.00 Tenis de masa/box (romani)
14.00 - 18.07 Atletism finale

TVR 2

12.55 - 14.50(prelungiri!) OTBAL SEMIFINALA 1 (m)
15.55 - 17.50 (prelungiri!) FOTBAL SEMIFINALA 2 (m)
(4.00 - 5.50) 18.40 - 21.00 Beach volei (f) semifinale


20 august, miercuri

TVR 1
7.00 - 9.00 Sfarsit de finala 1 Handbal (m)
9.30 - 11.15 Sfarsit de finala 1 baschet (m)
10.40 - 11.45 Kaiac canoe semifinale
11.45 - 13.30 Sfarsit de finala 2 baschet (m)
14.00 - 17.45 Atletism finale


TVR 2
13.00 - 15.00 Sf. de fin. 3 (m) handbal
15.15 - 17.15 Sfarsit de finala 4 (m) handbal




21 august, joi


TVR 1
6.00 - 6.50 Beach volei finala (f)
7.00 - 9.00 Handbal (f) 5-8 ???
7.30 - 9.00 Volei semif (f)
9.00 - 10.45 PROGRAM TVR
10.45 - 12.15 Caiac canoe (m) semif.
13.00 - 15.00 Handbal semif fem
14.00 - 17.47 Atletism finale
15.15 - 17.15 Handbal semif fem

TVR 2
4.00 - 8.05 Atletism
15.00 - 16.30 Volei semif. 1 (f)
17.15 - 19.00 BASCHET SEMIF 2 (f)


22 august, vineri

TVR 1

6.00 - 6.50 Beach volei (m) finala
7.30 - 9.00 Volei semif (m)
8.30 - 11.00 Box (romani)
10.30 - 12.25 Caiac-canoe (finale)
13.00 - 15.00 Handbal semif (m)
14.00 - 17.20 Atletism finale
14.40 -15.50 Polo semif (m)
15.00 - 16.45 Baschet semif (m)
17.15 - 19.00 Baschet semif (m)

TVR 2


13.55 - 15.50 (prelungiri!)FOTBAL FINALA MICA

TVR 2 inreg (15.00 - 16.30) Volei (m) semif
TVR 2 inreg (15.15 - 17.15) Handbal (m) semif.


23 august, sambata

TVR 1
7.00 - 9.40 Fotbal gold match (m)
10.30 - 12.22 Caiac-canoe finale
10.45 - 12.45 Handbal aur (f) + CEREMONIE DE PREMIERE
14.00 - 16.34 Box (finale)
14.00 - 16.47 Altletism finale
17.00 - 18.45 Baschet finala (f)


TVR 2

7.30 - 9.00 Volei (f) bronz
8.30 - 10.30 Handbal (f) bronz
15.00 - 16.30 Volei (f) finala


24 august, duminica


TVR 1
2.30 - 5.30 Atletism maraton (m)
5.00 - 6.30 Volei bronz (m)
7.00 - 8.30 Volei aur (m)
8.30 - 10.30 Handbal bronz (m)
9.30 - 11.15 Baschet aur (m)
10.40 - 12.00 Polo aur (m)
12.45 - 15.00 PROGRAM TVR
15.00 - 17.15 Ceremonia de INCHIDERE!!!


TVR 2

7.00 -8.45 Baschet (m) bronz
8.30 - 11.40 Box finale
10.45 - 12.45 Handbal (m) aur

mikeyy
5th August 2008, 13:16
Rob a pus pe thread-ul de discutii generale, acest link unde se poate urmari TVR1 pe internet:
http://www.cool-tv.net/tv-channels/ro/tvr-romania-s6.html
Poate sunt persoane pe care ii ajuta acest link :ok:

ioanavol
5th August 2008, 22:27
am si eu o veste buna pentru cei din Olanda (si sper sa nu fie surprize si sa se poata vedea):

NED1 va da destula gimnastica la tv, inclusiv calificari, iar pe site-ul lor se poate vedea orice, live (sunt 12 canale); doar competitiile televizate vor avea insa comentariu (dar pe mine nu ma deranjeaza asta cat de putin, prefer fara:D)

Acesta este linkul pentru gimnastica artistica:

http://os2008.nos.nl/wedstrijdschema/sport/overzicht/turnen

Celelate sporturi pot fi selectate din lista.

rob_din
6th August 2008, 17:22
http://www.eurovisionsports.tv/olympics/


Pentru cine vrea sa vada orice proba doreste pe internet. La EBU Broadcasters exista posibilitatea sa fie vizionate si posturi europene ce transmit JO (pana acum vad ca sunt RAI-urile si ZDF-ul printre altele)

ioanavol
10th August 2008, 00:21
program si rezultate:
http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/Schedule/GA.shtml

rezultate live:
http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/CIS/GA/GAW499B01.shtml#GAW499B01