PDA

View Full Version : Adidasi tennis



clau_boss
17th July 2008, 10:01
Am cautat si nu am gasit nici un topic despre asa ceva.
As vrea sa imi i-au niste adidasi dar nu stiu cum trebuie sa arate etc...cu sa fie talpa (pentru ca am vazut ca la intarea pe teren scrie ca nu e voie decat cu adidasi pentru tennis)...care sunt acestia ?

Lucian86
17th July 2008, 19:47
Am cautat si nu am gasit nici un topic despre asa ceva.
As vrea sa imi i-au niste adidasi dar nu stiu cum trebuie sa arate etc...cu sa fie talpa (pentru ca am vazut ca la intarea pe teren scrie ca nu e voie decat cu adidasi pentru tennis)...care sunt acestia ?

:lol:

Claudiu, daca te duci in magazine, vei vedea ca sunt adidasi speciali pentru tenis (in cazuri radicale, sunt buni si adidasii de sport normali)

La intrarea in terenurile de tenis scriu acest lucru pentru a evita ca cineva sa intre cu schiurile pe teren ;)

Fii serios, nimeni nu-ti controleaza adidasii de sport, chiar daca acestia nu sunt facuti special pentru tenis

sp00q
17th July 2008, 20:19
Tenisul e un sport scump. În consecință, adidașii pentru tenis sunt și ei scumpi. Din fericire, poți să te descurci perfect și cu adidași care nu sunt făcuți special pentru tenis. Evită totuși papucii pentru alergare. Aceia sunt făcuți pentru mișcarea în linie dreaptă, la tenis ai nevoie de stabilitate și cea mai mare parte a mișcărilor le faci în lateral. Striațiile de pe talpă sunt un alt lucru după care să te uiți. Principiu general: cu cât mai multe, cu atât mai bine. Eu unul folosesc o pereche de adidași pentru baschet și mă simt excelent în ei. I-am folosit la fel de bine și pe zgură și pe hard.

clau_boss
1st December 2009, 16:50
Vreau sa iau acest model ? Ce ziceti ? Am vazut ca si Federer a jucat cu ei...

http://forum.computergames.ro/attachment.php?attachmentid=544721&d=1257083738