PDA

View Full Version : Etapa 24: FC Arges - FC National



Vulturul
27th April 2004, 10:34
Etapa 24: FC Arges - FC National.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

deja-vu
27th April 2004, 10:48
Daca vor intr-adevar sa lupte pentru locul 3, FC National castiga la 1 gol diferenta. Daca nu, castiga Arges. Egal nu vad.

lucas1977
27th April 2004, 11:18
Pentru Arges, daca nu e victorie e matineu ... Din pacate, sunt mari sanse ca dupa acest meci sa spunem adio diviziei A.
Mai spera cineva ?

FORZA VIOLA

Bancaru
27th April 2004, 13:23
Este posibil ca Nationalul sa se impiedice de Arges in Trivale. Ce nu face omu' la disperare... Dar eu totusi merg pe x, 2. /hello

Pacala
27th April 2004, 20:28
Va fi un meci capital pentru Arges. Nationalul poate totusi cistiga 1 punct in stilul sau caracteristic, adica zero spectacol, zero fotbal, zero suporteri.
Deci un posibil 0:0 desi un 1:0 e mai probabil.

DD-Viola
28th April 2004, 09:05
...a-ti incercat imposibilul cu Steaua , rezultatul poate ca era normal sa fie asa , desi cred ca se putea sa luati un pct totusi . Acum este foarte posibil sa luati toate cele 3 pct , sper sa reusiti ,... Bafta Arges !

Sinn Fein
28th April 2004, 10:48
Pentru Arges, daca nu e victorie e matineu ... Din pacate, sunt mari sanse ca dupa acest meci sa spunem adio diviziei A.
Mai spera cineva ?

FORZA VIOLA

eu nu...facem egal :(

crirad
28th April 2004, 11:37
Sper intr-o victorie cu Nationalul. Avem mare nevoie de cele trei puncte!

Sinn Fein
28th April 2004, 12:25
Sper intr-o victorie cu Nationalul. Avem mare nevoie de cele trei puncte!

da, dar slabe sperante....macar un egal sa scoatem :(

DJ Klaus
28th April 2004, 13:31
Dupa dansul pitestenilor din Stefan cel Mare acestia au uitat sa mai si joace asa ca vor ceda bancarilor :rosu: si din partea juriului o plimbare prin divizia B

Tudose
28th April 2004, 16:30
:rosu: si din partea juriului o plimbare prin divizia B
Dar in ce juriu ai intrat tu, Klaus, sa ne trimiti in B???
Mai sunt putine sanse, dar inca mai speram.

Bancaru
28th April 2004, 17:20
Va fi un meci capital pentru Arges. Nationalul poate totusi cistiga 1 punct in stilul sau caracteristic, adica zero spectacol, zero fotbal, zero suporteri.
Deci un posibil 0:0 desi un 1:0 e mai probabil.
Adevarul e ca spre deosebire de FC Arges care a arata un fotbal spectaculos, faze de poarta garla, spectatori ca in Groapa cu lei, Nationalul se zbate pe locul 5, la un punct de podium. Mizeria si nemernicii din fotbalul romanesc au facut ca Argesul sa ajunga acolo jos. Aceleasi cauze au facut ca scorul in ultima (pana acum) participare intr-o cupa europeana sa inregistreze un (ne)verosimil scor 7-0 cu Celta din Vigo.
Ca si biscuitii PIC la care se face (cu mandrie) reclama pe piepturile argesene, jocul vostru a facut deliciul tribunelor.
Cat despre faptul ca platiti an de an tribut diverselor cauze pierdute (mereu antrenata de dinamovisti, sau ca o data pe sezon vindeti jumate de echipa pe niscavai zarzavat) nu mai spui nimic. Ma scuzi ca te-am inclus in randul suporterilor argeseni, dar asa se pare ca esti. Esti nu? :jerk:

DJ Klaus
28th April 2004, 17:32
Dar in ce juriu ai intrat tu, Klaus, sa ne trimiti in B???
Mai sunt putine sanse, dar inca mai speram.
Un juriu al fair-play-ului in sport ! In nici un caz al blaturilor ! Ati avut sansa voastra , acum e "o" , niente, nada , zero... out

Tudose
28th April 2004, 18:50
Un juriu al fair-play-ului in sport ! In nici un caz al blaturilor !
Banuiesc ca intr-un astfel de juriu nu poti fi decat presedinte!
Poate ne zici si despre ce blaturi discuti! Ti-a spus cumva vreun arbitru de Divizia B de vreun aranjament pe care l-a facut FC Arges? Spune atunci tuturor, sa stie toata lumea despre ce e vorba!

Tudose
28th April 2004, 18:59
Adevarul e ca spre deosebire de FC Arges care a arata un fotbal spectaculos, faze de poarta garla, spectatori ca in Groapa cu lei, Nationalul se zbate pe locul 5, la un punct de podium. Mizeria si nemernicii din fotbalul romanesc au facut ca Argesul sa ajunga acolo jos. Aceleasi cauze au facut ca scorul in ultima (pana acum) participare intr-o cupa europeana sa inregistreze un (ne)verosimil scor 7-0 cu Celta din Vigo.
Ca si biscuitii PIC la care se face (cu mandrie) reclama pe piepturile argesene, jocul vostru a facut deliciul tribunelor.
Cat despre faptul ca platiti an de an tribut diverselor cauze pierdute (mereu antrenata de dinamovisti, sau ca o data pe sezon vindeti jumate de echipa pe niscavai zarzavat) nu mai spui nimic. Ma scuzi ca te-am inclus in randul suporterilor argeseni, dar asa se pare ca esti. Esti nu? :jerk:
Daca ai vreo problema cu Lemieux (despre care nu am cunostinta sa fie suporter pitestean), nu inteleg ce legatura are cu FC Arges. El s-a legat de prestatia echipei National, ii poti raspunde la obiect.
Daca tot e vorba de a cauta neajunsuri in trecutul unei formatii, as putea si eu sa pomenesc despre anii petrecuti de echipa ta favorita in Divizia C, pe vremea cand se numea Progresul... dar nu doresc o polemica de acest gen.
Ai dreptate si cu numarul de spectatori, dar asta se intampla la noi acum, in Cotroceni tot cam atatia au fost si in vremurile de glorie!
In ceea ce priveste activitatea firmei PIC, nu se rezuma doar la biscuiti sau la produse alimentare, include si constructii, si transport.
Referitor la atitudinea noastra despre cine e vinovat de actuala stare de lucruri si despre vanzarile masive de jucatori, poti citi pe forumul Argesului, unde vei vedea ca nu se arunca culpa nici asupra arbitrilor, nici asupra lui Dinamo sau a altei echipe.

DJ Klaus
29th April 2004, 10:49
Banuiesc ca intr-un astfel de juriu nu poti fi decat presedinte!
Poate ne zici si despre ce blaturi discuti! Ti-a spus cumva vreun arbitru de Divizia B de vreun aranjament pe care l-a facut FC Arges? Spune atunci tuturor, sa stie toata lumea despre ce e vorba!
Ati facut blat cu Dinamo in cupa ... mai draga !
E suficient sa patezi imaginea clubului! Clar ?

Tudose
29th April 2004, 12:35
Esti sigur? Pe baza a ceea ce ti-a spus un arbitru de Divizia B? Blaturi au fost date pe vremuri si meciul nostru din campionat cu Dinamo (castigat cu 2-1), si cel cu Bistrita (daca nu eram egalati in minutul 92, si acum ar fi sustinut unii acest lucru).
Spune-ne si noua ce avantaj avem aici. Dinamo merge mai departe in Cupa, iar noi ne zbatem sa nu retrogradam!
Daca eram asa de priceputi in aranjamente, nu ajungeam acum pe locul 15! Nu mai vorbesc de cat de bine s-au pregatit la noi de-a lungul timpului, printre meciuri trantite, Mutu sau Dica, jucatori care si acum pateaza imaginea clubului care i-a format! Clar?

DJ Klaus
29th April 2004, 12:39
Esti sigur? Pe baza a ceea ce ti-a spus un arbitru de Divizia B?
Spune-ne si noua ce avantaj avem aici. Clar?
Pai pe baza a ceea ce a vazut o tara intreaba la televizor sau pe stadion ! Ce avantaj ? Bani bre... lovele ! Acum intelegi de ce nu e clar ? :happy

Vulturul
29th April 2004, 13:02
Daca nu lom puncte nu mai avem sanse mari de a ne salva!!!

inter
29th April 2004, 14:00
si sai spulberati pe aia de la National!

Tudose
29th April 2004, 14:19
pai tu nu vezi ca nu e numai parerea mea ? :o:

E parerea celor carora le place sa vada mereu ceva necurat. A celor care din fotbal doar atat inteleg. A celor care au mereu pica pe o echipa, indiferent de ceea ce se intampla (aici e vorba de Dinamo).
Daca vreti sa discutam pe argumente fotbalistice, bine, altfel ne pierdem vremea incercand sa ii spunem lui Klaus ce verde e gazonul din Trivale sau ce gust bun are tuica de prune.

vasile314tzurka
29th April 2004, 14:20
si sai spulberati pe aia de la National!

am inteles de ce tii tu cu fc arges:) bate argesul si nationalul pleaca de linga craiova. mde. cum isi vad unii numa interesul. io tin cu argesul ca sunt total dezinteresat:) tudose, mai iei o carte?

inter
29th April 2004, 14:22
nu numai de aia, totdeauna i-am simpatizat ... exceptand jocurile cu Stiinta!

Bancaru
29th April 2004, 16:13
Daca ai vreo problema cu Lemieux (despre care nu am cunostinta sa fie suporter pitestean), nu inteleg ce legatura are cu FC Arges. El s-a legat de prestatia echipei National, ii poti raspunde la obiect.
Daca tot e vorba de a cauta neajunsuri in trecutul unei formatii, as putea si eu sa pomenesc despre anii petrecuti de echipa ta favorita in Divizia C, pe vremea cand se numea Progresul... dar nu doresc o polemica de acest gen.
Ai dreptate si cu numarul de spectatori, dar asta se intampla la noi acum, in Cotroceni tot cam atatia au fost si in vremurile de glorie!
In ceea ce priveste activitatea firmei PIC, nu se rezuma doar la biscuiti sau la produse alimentare, include si constructii, si transport.
Referitor la atitudinea noastra despre cine e vinovat de actuala stare de lucruri si despre vanzarile masive de jucatori, poti citi pe forumul Argesului, unde vei vedea ca nu se arunca culpa nici asupra arbitrilor, nici asupra lui Dinamo sau a altei echipe.

Mult stimate domnule Tudose,

Imi pare bine sa va regasesc aici in calitate de CEL CARE IMPARTE DREPTATEA (ce-i drept, odata cu propriile-ti opinii). Eu doresc sa intram in polemica indiferent de subiect. Sa-ti raspund punctual. Asa cum el s-a luat de prestatia echipei mele preferate si eu m-am legat de echipa TA preferata. Nu e o crima, dar se pare ca te-am lezat.
Pe vremea cand Progresul era o echipa de cupe europene si avea echipa cu jucatori cu care s-au laudat altii (lucru pe care eu l-am admis ca s-a intamplat si cu voi) spectatorii umpleau arena din Cotroceni sau stadionul Republicii (de care se pare tu nu ai auzit ca... nu ai auzit). Daca nu ma crezi poate te mai documentezi.
Despre neajunsul, cum il numesti tu, de a fi jucat (chiar si) in C nu trebuie decat sa-i multumim mereu proaspatului Mitica Dragomir si mult prea raposatului (sper) club DINAMO VICTORIA care a luat pana si bancile de pe Stadionul din Doctor Staicovici. Ma rog, ar mai fi cativa tovarasi carora trebuie sa le multumim care printr-o scurta miscare de mana (din incheietura) au facut din frumosul stadion din cartierul Cotroceni (un soi de Trivale dar muuuuuult mai curat si mai frumos) ... ce crezi ca au facut? GROAPA DE GUNOI. Si normal ca in aceste conditii echipa sa se duca in divizia C.
Despre firma PIC numai de bine. Ce sa zic... Ca la noi la nimeni. Normal ca face si biscuiti, si blocuri, si papuci, si arme, biciclete, computere, telefoane cu si fara antena, suruburi, creioane, grisine, portocale, etichete, caramida, paie, caiete, politicieni (nu in ultimul rand).
Nu ma intereseaza ce se spune despre a cui este vina. A mea si nici a ta nu e. Dar nu se poate sa arunci cu kk daca nu cunosti. :rosu:
Normal ca am sarit si eu de fund in sus cand vine cineva si zice ceva despre National iar mie nu imi place. In definitiv d'aia e forum aici. Sa ne spunem parerile. Si in general ca sa avem ce sa ne spunem pe un forum nu prea trebuie sa ne dam dreptate unul la altul.
Deci te astept si te salut! :ok:

vladi
29th April 2004, 16:54
FC National ?? ce e asta ? National TV sau ce ? Cred ca impart acelasi numar de spectatori ....pleaca unicul suporter in concediu si se spune ca e galeria plecata in "deplasare"

tudor
29th April 2004, 18:24
Sper (si cred) ca o sa castige FC National. Din 2 motive:

1. FC National e o echipa f buna, care merita sa joace in UEFA :yeah:
2. FC Arges sa pice in B, pentru ca sunt f slabi. :rosu:

Mi-as dori sa ajunga POLI in UEFA, dar nu cred ca se poate....

inter
29th April 2004, 18:31
Sper (si cred) ca o sa castige FC National. Din 2 motive:

1. FC National e o echipa f buna, care merita sa joace in UEFA :yeah:
2. FC Arges sa pice in B, pentru ca sunt f slabi. :rosu:

Mi-as dori sa ajunga POLI in UEFA, dar nu cred ca se poate....

bey tudore tu ai auzit de Dobrin, Mutu, Vladoiu etc?
nu o sa aveti la Tm. centru de juniori si fotbalisti crescuti in "pepiniera" proprie de valoarea Argesului niciodata!
si cand Argesul va facut sa ramaneti in A cum a fost ?

si oricum nu Argesul a luat scorul campionatului! :drak: :drak:

DD-Viola
29th April 2004, 18:32
..." Fantoma Club National "...asta da club ! , poate la inaugurare Gino s-a gandit ca in acest fel va atrage grupuri de excursionisti prin Buc. , promitandu-le un real spectacol , dar " marionetele " din teren nu au reusit nici macar sa pozeze a fotbalisti cu tot cu echipamentul si vedetele ( obosite ) din dotare....acest proiect esuase inca din "fasa" la fel ca " Dracula Park " si altele la fel de fantomatice si maretze...dar sant intretinute ( ma intreb ,.. pana cand ?...Apropos , BCR-ul l-ati vandut ? ,...mai sant resurse ??? )pentru ca e foarte greu , daca nu imposibil ( pentru unii ) sa recunoasca cand gresesc , sau ca locul lor nu-i acolo . FC Arges , i-si permite sa traiasca decat din fotbal , e normal ca sa-si vanda jucatorii ( sumele mici se datoreaza politicii de piatza) pentru a supraveitui iar rezultatele desigur ca nu pot fi unele de exceptie in asemenea conditii ( mai ales datorita conducerii }.... daca Nationalul , Steaua , Dinamo , Rapid ar fi in aceiasi situatie , crede cineva ca ar mai exista vre-una din ele in div A???... Argesul merita div A si sper sa si dovedeasca asta , Bafta !

Sinn Fein
29th April 2004, 19:02
si cand Argesul va facut sa ramaneti in A cum a fost ?


inter, lumea mai uita din istorie...dar oricum, A :ok: rgesul a facut o fapta buna ajutand Poli sa ramana in A...poate ar fi timpul sa ne ajute si ei putin acum...

Tudose
29th April 2004, 20:27
Din pacate, se uita cand noi am ajutat pe altii. Se uita si ce jucatori deosebiti am ridicat la Pitesti. Acum multi se bucura ca suntem in situatia asta deosebit de grea. Cum s-ar spune, sa moara capra vecinului... :rosu:

tudor
29th April 2004, 21:05
INTER:
Faptul ca Argesul a dat jucatori buni nu e un motiv sa stea in "A" mereu. Ar trebui sa-ti fie clar chestia asta! Iar faptul ca nu Argesul a facut scorul campionatului e inca o dovada de lipsa de obiectivitate si de rautate !

Repet: sa pice cine merita ! Si anu' asta mi se pare ca Argesu' merita sa pice. Nu am nimic personal cu ei, dar.....sunt slabi!

Tudose
29th April 2004, 22:10
Mult stimate domnule Tudose,
Imi pare bine sa va regasesc aici in calitate de CEL CARE IMPARTE DREPTATEA (ce-i drept, odata cu propriile-ti opinii).

In primul rand, ma intreb daca ne-am mai intalnit undeva, pentru ca altfel nu ne-am fi putut regasi. Pana acum nu am mai discutat pe forum, deci poate cu alta ocazie si eu nu stiu.
Pot sa imi exprim propriile opinii, chiar daca sunt si moderator. Nu e nici un impediment in asta si nici nu am abuzat de calitatea mea.



Eu doresc sa intram in polemica indiferent de subiect. Sa-ti raspund punctual. Asa cum el s-a luat de prestatia echipei mele preferate si eu m-am legat de echipa TA preferata. Nu e o crima, dar se pare ca te-am lezat.

Atunci sa intram in polemica, nu ma feresc deloc! Nu il cunosc pe Lemieux, nu cred ca este suporter pitestean si nici nu ii impartasesc parerea legata de jocul lui FC National. Ceea ce nu inteleg: de ce daca cineva se leaga de echipa TA preferata, ca raspuns tu trebuie sa te legi de echipa MEA. Probabil doar pentru ca era pe un subiect legat de meciul de sambata, ai si banuit ca e suporter ar Argesului si a fost mai la indemana. Ma simt deci dator sa raspund, pentru ca, asa amarata cum este acum, e ECHIPA MEA, si am fost mereu alaturi de ea, si in momentele de glorie, si in cele dificile.



Pe vremea cand Progresul era o echipa de cupe europene si avea echipa cu jucatori cu care s-au laudat altii (lucru pe care eu l-am admis ca s-a intamplat si cu voi) spectatorii umpleau arena din Cotroceni sau stadionul Republicii (de care se pare tu nu ai auzit ca... nu ai auzit). Daca nu ma crezi poate te mai documentezi.

National (sau Progresul) nu a avut niciodata po****ritatea altor echipe din Bucuresti (Steaua, Dinamo, Rapid), nici a Universitatii Craiova, nici a lui FC Arges, nici a lui Petrolul, Poli sau UTA. Asta nu a impiedicat-o insa sa aiba de multe ori prestatii bune, mai ales in ultimi ani. Stiu ca la finala Cupei Romaniei, castigata in 1960, au fost 25.000 de spectatori pe "Republicii", iar la meciul retur din Cupa Cupelor, cu Leixoes Porto (1961), au fost 40.000 pe fostul "23 August". Totusi, in 1996, in Cupa UEFA, au fost doar cate 7.000 atat cu Partizan Belgrad cat si cu Cernomoret Odessa, cifra urcand la 15.000 cu FC Bruges, cand intrarea a fost libera.
Stiu si despre faptul ca "Stadionul Republicii", pe care s-au jucat mai multe finale de Cupa si mai multe meciuri ale echipei nationale a fost demolat in anii comunismului (de unde ai tras tu concluzia ca de acest stadion eu nu am auzit pentru ca... nu am auzit ramane in continuare un mister).
Dupa cum vezi, cu documentarea te-ai inselat, cunosc destule lucruri despre fotbal, daca ai rabdare poti urmari mesajele mele pe acest forum. Iar ceea ce nu cunosc, pot gasi oricand in statistica personala.

Tudose
29th April 2004, 22:13
Despre neajunsul, cum il numesti tu, de a fi jucat (chiar si) in C nu trebuie decat sa-i multumim mereu proaspatului Mitica Dragomir si mult prea raposatului (sper) club DINAMO VICTORIA care a luat pana si bancile de pe Stadionul din Doctor Staicovici. Ma rog, ar mai fi cativa tovarasi carora trebuie sa le multumim care printr-o scurta miscare de mana (din incheietura) au facut din frumosul stadion din cartierul Cotroceni (un soi de Trivale dar muuuuuult mai curat si mai frumos) ... ce crezi ca au facut? GROAPA DE GUNOI. Si normal ca in aceste conditii echipa sa se duca in divizia C.

Cunosc si povestea mutarii scaunelor de pe stadionul Progresului pe cel al Victoriei. Despre cum a urcat in prima divizie si cum s-a mentinut acolo aceasta echipa (ca si Scornicestiul, alt club condus la un moment dat de Mitica Dragomir) nici nu e cazul sa ne mai reamintim!
Totusi, Progresul a mai jucat in Divizia B si in 1946-1954, 1965-1966, 1969-1970, 1971-1976, 1977-1980, 1982-1988, 1990-1992, si nu a mai fost mereu de vina Dragomir sau altii ca el. Nu ma bucur de acest lucru, dar aceasta e realitatea.

Eu am fost de mai multe ori pe Stadionul Cotroceni, e intr-adevar curat si frumos. Tu de cate ori ai mers pe Trivale?

Daca tot ai pus in discutie comparatia cu stadionul, care te avantajeaza, amintesc si eu aici cateva:

Titluri de campioana:
FC Arges - 2
National - 0

Cupe ale Romaniei:
FC Arges - 0
National - 1

Participari in Divizia A:
Fc Arges - 40 (locul 5 in clasamentul "all-time")
National - 29 (locul 15)

Participari in Cupele Europene:
FC Arges - 10 (Cupa Campionilor Europeni 2, Cupa UEFA 8)
National - 5 (Cupa Cupelor 2, Cupa UEFA 3)

Aportul in echipa nationala (si ma refer aici la cei care activau efectiv la echipa in momentul disputarii unui joc, nu la cei care erau deja transferati dar proveneau de la club):

FC Arges - 26 jucatori, 150 de prezente, 4 marcatori, 11 goluri
National - 17 jucatori, 71 de prezente, 6 marcatori, 11 goluri
(s-au mai adaugat intre timp si de o parte si de alta, fara a fi cuprinse in datele pe care le am acum)

Adaug si doua nume de jucatori de la FC Arges: Dobrin si Mutu.

Mergand mai departe, imi amintesc de doua ori cand am fost in concurenta directa: in 1968-1969, pentru evitarea retrogradarii, si in 1997-1998, pentru Cupa UEFA.

In ultima etapa din 1969, Argesul a invins la Targu Mures cu 3-0, in meci cu o contracandidata (orice alt rezultat in afara victoriei ar fi adus Divizia B), in vreme ce Progresul a pierdut la Constanta printr-un gol marcat in minutul 85, care a retrogradat-o.

In 1998, FC National - FC Arges a fost 0-0 in Cotroceni, "bancarii" ocupand in final locul 5, iar noi 3.



Despre firma PIC numai de bine. Ce sa zic... Ca la noi la nimeni. Normal ca face si biscuiti, si blocuri, si papuci, si arme, biciclete, computere, telefoane cu si fara antena, suruburi, creioane, grisine, portocale, etichete, caramida, paie, caiete, politicieni (nu in ultimul rand).

Dar cu PIC ce ai? In primul mesaj deplangeai ca jucatorii Pitestiului poarta pe tricou nume de biscuiti, acum te deranjeaza ca firma se ocupa de prea multe. Nu e o inventie romaneasca, si in alte tari exista companii cu mai multe domenii de activitate, deci ironia nu isi are rostul. Te poti documenta la www.picgroup.ro.



Nu ma intereseaza ce se spune despre a cui este vina. A mea si nici a ta nu e. Dar nu se poate sa arunci cu kk daca nu cunosti. :rosu:

Ca moderator as fi putut sa editez partea asta de mesaj, dar pentru ca mi se adreseaza mie, nu doresc sa IMPART DREPTATEA odata cu propriile-mi opinii. Daca te referi la mine, eu spun ca sunt in cunostinta de cauza (sper ca aceste mesaje sa te fi lamurit) si nici nu arunc cu nimic.



Normal ca am sarit si eu de fund in sus cand vine cineva si zice ceva despre National iar mie nu imi place.

Bine, te-a suparat Lemieux, dar cu Argesul ce-ai avut???



In definitiv d'aia e forum aici. Sa ne spunem parerile. Si in general ca sa avem ce sa ne spunem pe un forum nu prea trebuie sa ne dam dreptate unul la altul.
Deci te astept si te salut! :ok:
De acord. Atata vreme cat sunt exprimate decent, e foarte bine.

Vulturul
30th April 2004, 13:32
Sper sa bata FCARGES avem nevoie de victorie

Bancaru
30th April 2004, 17:46
Faptul ca nu ne cunoastem nu inseamna ca nu pot sa te regasesc. Asta inseamna ca ti-am mai citit mesajele.
Trebuie sa recunosc ca te-ai documentat cand ai dat atatea date despre Progresul (sau National, cum vrei). Cartea aia, FOTBAL de la A la Z, o am si eu.
Cu toate astea esti un competitor demn de bagat in seama. Avand in vedere ca nu este timp de un raspuns pe masura, aici ma inclin in fata ta si imi scot si joben-ul, o sa-l primesti sa fii sigur saptamana viitoare.
Nu stiu, si nu ma intereseaza, cine este Lemieux (ca el fiind si alti ratati aici, pe forum) si cum nu-l cunosc am trait cu senzatia, si traiesc in continuare, ca este suporter pitestean. Eu i-am raspuns lui, care se luase de echipa MEA, oricat ar fi ea de amarata, iar tu te-ai dat la mine ca m-am luat de echipa ta, oricat ar fi ea de amarata.
Ce ma deranjeaza este ca pentru tine nu exista 2 perioade distincte intre inainte de '89 si dupa '89. Daca facem o statistica "postrevolutionara" a participarilor in orice competitie fotbalistica a celor 2 echipe cred ca nu prea o sa ai cu ce sa te lauzi. Daca nu ma insel in perioada deCraciunimpuscatului Argesul a avut in denumire si (re)numele DINAMO. Asa este? Lasi impresia ca sunt multe lucruri care iti scapa, desi nu cred ca este asa. Nu cred ca ai 18-20 de ani. Iar daca ai respectele mele si iar imi scot joben-ul in fata ta.
Nu am ce sa comentez despre pepiniera argeseana, desi multe nume nu cred ca pot produce chiar asa mult respect. Uimire si admiratie, da. Despre Dobrin, sau mai bine scris DOBRIN, nu mai avem ce sa adaugam ca fotbalist. Dar Vladoiu, musca fara cap (parerea mea).... Iar Mutu nu e copt inca. Eu pun un pariu (virtual) cu tine ca baiatul asta se rateaza treptat. Adica de sus o sa se duca undeva mai putin sus, dar mai jos totusi. Apoi o sa se duca si mai jos, si mai js pana nui o sa mai aiba unde sa se duca. Noroc cu ce a chivernisit si el pe la "engleji". Sper pentru el sa nu sparga banii pe fufe si alte distractii trecatoare.
Hai, ca am zis ca nu mai stau si "m-ai vrajit".
Mai vorbim si las-o mai moale cu PIC-ul. Mai da-i naibii, ca nici mie nu-mi palce Vincon-ul. Parca esti prea fanatic (are fanatic grad de comparatie?).
Si ca sa fim cinstiti eu pun un ultim pronostic aici: cel mai bun sa invinga.

Tudose
30th April 2004, 18:16
Bancarule, iti dau un raspuns acum la repezeala: multe lucruri le stiam de multa vreme, nu sunt nici incepator, nici amator in ale fotbalului. M-am documentat suplimentar pentru a-ti raspunde, am o statistica personala (nu numai "Fotbal de la A la Z", ci si altele mai cuprinzatoare). Varsta mea o poti citi deasupra fiecarui mesaj, in profil.

Voi reveni.

DD-Viola
30th April 2004, 19:55
Tudose , acum e momentul sa iesiti din zona periculoasa , Farul a facut ceva , sper ca Apulum si Otelul sa bata , dar trebuie si voi sa castigati , Bafta !

Tudose
30th April 2004, 23:39
Adevarat, acum e momentul! E timpul sa ne ajutam si noi!

Tudose
1st May 2004, 00:36
Faptul ca nu ne cunoastem nu inseamna ca nu pot sa te regasesc. Asta inseamna ca ti-am mai citit mesajele. Trebuie sa recunosc ca te-ai documentat cand ai dat atatea date despre Progresul (sau National, cum vrei). Cartea aia, FOTBAL de la A la Z, o am si eu.

In ceea ce priveste documentarea, am raspuns deja in mesajul anterior.



Avand in vedere ca nu este timp de un raspuns pe masura, aici ma inclin in fata ta si imi scot si joben-ul, o sa-l primesti sa fii sigur saptamana viitoare.

Astept. S-ar putea ca raspunsul sa fie influentat si de rezultatul meciului de sambata. :)



Ce ma deranjeaza este ca pentru tine nu exista 2 perioade distincte intre inainte de '89 si dupa '89. Daca facem o statistica "postrevolutionara" a participarilor in orice competitie fotbalistica a celor 2 echipe cred ca nu prea o sa ai cu ce sa te lauzi.

Aici e foarte discutabil ceea ce spui. Daca am fi fost o echipa protejata de fosta putere comunista, ar fi fost de inteles. Dupa parerea ta deci, Universitatea Craiova nu ar mai trebui sa fie atat de mandra de performantele de la inceputul anilor '80, pentru ca asta s-a intamplat inainte de Revolutie.
Ce vina au avut Dobrin, Barbu, Cristian, Speriatu, Ariciu, Radu I, Radu II, Stancu, Carstea, Doru Nicolae, Remus Vlad si multi altii ca s-au nascut prin anii 1940-1950? Cei mai multi dintre jucatorii care au contribuit la cele doua titluri de campioana sunt crescuti (sau cel putin consacrati) la FC Arges. Nici dupa 1989 nu stam deloc rau in ceea ce priveste formarea de fotbalisti, insa conditiile au fost cu totul altele. Iar cat timp am fost sustinuti de Dacia, aveam o alta fata!



Daca nu ma insel in perioada deCraciunimpuscatului Argesul a avut in denumire si (re)numele DINAMO. Asa este? Lasi impresia ca sunt multe lucruri care iti scapa, desi nu cred ca este asa. Nu cred ca ai 18-20 de ani. Iar daca ai respectele mele si iar imi scot joben-ul in fata ta.

Numele, dar nu si renumele! Intr-adevar, echipa a fost infiintata in 1953 sub numele de Dinamo Pitesti si a purtat acest nume pana in 1968 (suprapunandu-se deci doar cu primii 3 ani din "Epoca"). Asa era moda in vremea aceea, sfarsitul anilor '40 si inceputul anilor '50, cand Romania intrase sub influenta comunista. Au mai existat si alte echipe in Romania cu acest nume (Dinamo Bacau, Dinamo Brasov, Dinamo Cluj, Dinamo Galati). Apoi a devenit FC Arges, primul club specializat de fotbal din Romania.
Echipa a pornit din campionatul regional si a urcat pana in Divizia A, fara a beneficia de sprijin politic.
In ceea ce priveste legatura cu Dinamo cea din Bucuresti, echipa Ministerului de Interne a incercat de multe ori, in primii ani ai existentei noastre, sa transfere de la Pitesti jucatorii cei mai buni. Pe Dobrin, refuzul de a veni la ei probabil l-a costat prezenta in echipa nationala in Mexic.
Iar despre celebrul meci din Stefan cel Mare din 1979 (in plina perioada comunista le-am suflat un titlu pe propriul lor teren, desi au avut si sprijinul arbitrului) am mai discutat nu o data pe acest forum.


Nu am ce sa comentez despre pepiniera argeseana, desi multe nume nu cred ca pot produce chiar asa mult respect. Uimire si admiratie, da. Despre Dobrin, sau mai bine scris DOBRIN, nu mai avem ce sa adaugam ca fotbalist. Dar Vladoiu, musca fara cap (parerea mea).... Iar Mutu nu e copt inca. Eu pun un pariu (virtual) cu tine ca baiatul asta se rateaza treptat. Adica de sus o sa se duca undeva mai putin sus, dar mai jos totusi. Apoi o sa se duca si mai jos, si mai js pana nui o sa mai aiba unde sa se duca. Noroc cu ce a chivernisit si el pe la "engleji". Sper pentru el sa nu sparga banii pe fufe si alte distractii trecatoare.Hai, ca am zis ca nu mai stau si "m-ai vrajit".

Mutu este deja un nume in fotbalul international. Eu cred si sper ca isi va reveni. Depinde in primul rand de el. Pana la urma, a reusit si Rica Neaga, si inca dupa o cadere mult mai mare!



Mai vorbim si las-o mai moale cu PIC-ul. Mai da-i naibii, ca nici mie nu-mi palce Vincon-ul. Parca esti prea fanatic (are fanatic grad de comparatie?).

Firma PIC a ajutat echipa atunci cand aceasta era intr-o situatie grea. Era mai bine cand sponsoriza Dacia, dar, daca nu s-a mai putut, a trebuit sa ne multumim cu atat.
Adjectivul fanatic are grad de comparatie. Conform DEX, inseamna "dominat de fanatism", iar fanatism este "atasament excesiv, patimas pentru o convingere, o persoana, dublat de o totala intoleranta fata de convingerile altora". Eu cred ca nu mi-am pierdut simtul masurii, iar toleranta si respect fata de altii si opiniile lor am avut mereu.



Si ca sa fim cinstiti eu pun un ultim pronostic aici: cel mai bun sa invinga.
Noi avem mare nevoie de victorie. Vom vedea la meci ce va fi.

buburuzel
1st May 2004, 10:30
Cica Moldovan ar fi zis ca nu e o tragedie daca nu castigam cu Nationalul, ca vor mai pierde, probabil, si alte echipe acasa. Mare om, mare caracter... Pai daca nici acum n-o fi tragedie, atunci cand? Daca ne vom salva anul asta eu cred ca Moldovan va ramane si vom sta din nou cu sufletul la gura un sezon intreg. Daca vom pica el va pleca, cu banii luati si gata. Ma calmasem in privinta Comisarului. Bietul om, mi-am zis, nu are cu cine sa joace. O fi, dar atitudinea lui este aberanta. Ce o intelege el din toata treaba asta cu FC ARGES? Cineva din spatele meu imi sopteste dupa umarul stang: NIMIC.

iulian
1st May 2004, 17:09
min 51 3-1 pentru Arges...surprinzator !!! (oarecum..pt ca eu am spus ca National nu termina pe un loc mai mare de 6-7 )

ADelPiero
1st May 2004, 19:08
4-1 :) /OLE/
Super Meci !!
Excelent ..... Felicitari Fc Arges !!

Tudose
1st May 2004, 19:57
Am jucat sensibil mai bine decat pana acum, iar Nationalul a fost intr-o zi slaba.
S-au primit cartonase galbene mult prea usor (Mircea Stan, un hent absolut inutil; Gabriel Craciun, doua, el petrecand doar 3 minute pe teren).
Am inceput sa respiram un pic si am urcat pe locul al 13-lea.

Adrian
1st May 2004, 19:58
Ma bucur din 2 motive:
FC Arges, prin prisma istoriei clubului si a valorilor pe care le produce pe banda rulanta (ca si Craiova), merita locul in prima divizie. Locul ei este chiar in primele 5!
Nationalul a pierdut un tempo in lupta pentru UEFA.
Hai Stiinta!!

RedBaron
1st May 2004, 20:21
Intr-adevar, cel mai bun meci al Argesului pe care l-am vazut eu in acest sezon. Sincer, nu cred ca va retrograda Argesul... dar, tot ca o parere personala, clubul trebuie sa incerce sa tina jucatorii ca altfel sezonul viitor va fi iar o chinuiala. Nu cunosc "finantele" Argesului, dar a fi pepiniera div.A nu e o solutie viabila.

Tudose
1st May 2004, 21:26
Cum iti mai spuneam, noi suntem o echipa foarte greu de retrogradat! Extrem de greu chiar! S-a "reusit" asta doar in 1992, cand situatia financiara era dezastruoasa. Am revenit apoi in forta, ajungand pana in Cupele Europene.
Principala noastra grija acum e sa incheiem campionatul acesta cu bine. Dupa acest meci chiar cred ca putem avea sperante! As vrea ca la anul sa avem alta fata, pentru ca am avut si avem potential, traditie si valori!

Vadim
1st May 2004, 22:22
Un blat ordinar... Gino a primit valiza.

tudor
2nd May 2004, 07:36
GSP

Fără Popa, Petre Marin, McKain şi Moldovan īn apărare, Naţionalul nu putea emite
pretenţii īn faţa unei echipe pīrjolite de dogoarea retrogradării. Aceasta ar fi o explicaţie simplistă şi convenabilă celor implicaţi. Dar realitatea e puţin alta. Īnlocuitorii accidentaţilor şi suspendaţilor au mimat că joacă şi, mai mult, cīţiva fotbalişti rutinaţi şi cotaţi din distribuţia bancară au făcut tot ce le-a stat īn putinţă să nu le pună probleme adversarilor.

Elevii lui Olăroiu au deschis scorul rapid, prin Chihaia, care a profitat de marea gafă a lui Marius Radu. Imediat, portarul Ilici a restabilit ordinea, respingīnd īn faţă pentru lovitura de cap a lui Prepeliţă. N-a trecut mult pīnă Baldovin şi Cīnu l-au scăpat pe Tănasă şi Argeşul deja conducea, īn conformitate cu aspiraţiile celor implicaţi. Apoi, oaspeţii, făcīndu-se că domină, au avut grijă să rămīnă īn inferioritate numerică īn spate, numai bine pentru golul marcat de Năstăsie. Era minutul 27 şi Naţionalul, care primise 3 goluri īn precedentele 720 de minute ale returului, īncasa alte trei cu o uşurinţă dezarmantă, īn care principala temă tactică părea să fie pasa la un adversar cīt mai liber. A urmat apoi golul de 4-1, marcat de Tănasă īn debutul reprizei secunde, prin mijlocul unei apărări visătoare, şi alte trei sferturi de ceas de acalmie şi plictis īn bătaia soarelui şi a unei tabele confortabile.

Īn fine, trei puncte la zestrea Argeşului, care şi-a dorit mai mult victoria. Rămīne o enigmă de ce Naţionalul, cu toate absenţele din lot, nu şi-a dorit-o deloc.


--------------------------------------------------------------------------------

Olăroiu liniştit
Cosmin Olăroiu a surprins asistenţa prin atitudinea relaxată avută la această partidă. Antrenorul "bancarilor" nu a protestat la nici una dintre deciziile arbitrului, a dat de puţine ori indicaţii propriilor jucători şi s-a ridicat de pe banca de rezerve doar īnaintea executării loviturii de pedeapsă, ratată de Caramarin. La finalul partidei, acesta a refuzat să mai vină la conferinţa de presă mărginindu-se să declare: "Nu este nimic de comentat. Astăzi am făcut cīte un cadou la fiecare gol marcat de adversar". / Ştefan Beldie

Premierul a lipsit
Deşi īşi anunţase prezenţa la această partidă, premierul Adrian Năstase a anunţat īn dimineaţa meciului că nu mai poate fi prezent la Piteşti din cauza unei modificări de program. Năstase urma să vină la partidă īn urma invitaţiei făcute de către Nicolae Văcăroiu şi Constantin Nicolescu, senatori PSD de Argeş. / Cristian Marinescu

Pase cu adversarul
Īn prima repriză a meciului de la Piteşti, spectatorii s-au amuzat copios īn urma unor execuţii ciudate ale jucătorilor lui FC Naţional. Īn minutul 26, Domocoş i-a transmis mingea lui Tănase, care se afla la cīţiva metri īn faţa lui. Īn minutul 30, Panc l-a imitat pasīndu-i piteşteanului Prepeliţă, fără a fi presat de adversari. Trei minute mai tīrziu, Baldovin a expediat o minge īn corner, fără a avea nici un adversar īn jur, pe o rază de zece metri. / Ştefan Beldie

"Cei de la FC Naţional şi-au dat viaţa pe teren, dar noi am marcat de patru ori pentru că am fost mult mai buni"
Andrei Prepeliţă, jucător FC Argeş


--------------------------------------------------------------------------------

EXPRES
Pariuri. Pentru că īn Piteşti au circulat toată săptămīna zvonuri conform cărora meciul este ca şi cīştigat de jucătorii lui Ion Moldovan, casele de pariuri au īnregistrat foarte multe buletine de joc īn care se miza pe victoria argeşenilor. / Cristian Marinescu
Galerie. Cei 30 de suporteri bancari veniţi la acest joc au părăsit stadionul cu zece minute īnainte de final īn semn de protest faţă de evoluţia jucătorilor antrenaţi de Cosmin Olăroiu. Aceştia au scandat "Jucaţi fotbal!" şi "Fără blaturi!". / Ştefan Beldie
Văcăroiu. Cunoscut ca un īmpătimit suporter al piteştenilor, senatorul PSD a scuzat la finalul partidei parcursul dezastruos al favoriţilor săi īn acest campionat: "Moldovan este un antrenor foarte bun, dar cred că nu are jucătorii potriviţi. Trebuia să-i aducem neapărat un coordonator". / Ştefan Beldie
Moldovan. Antrenorul piteştenilor (foto) a declarat la finalul partidei că "m-am temut foarte tare de acest meci. Nu credeam că puteam cīştiga la o asemenea diferenţă, dar mă bucur că s-a īntīmplat. Nu mă interesează ce a scandat galeria lui FC Naţional". / Ştefan Beldie

ADelPiero
2nd May 2004, 14:33
Fc Arges are unu nume prea greu ca sa retrogradeze .. e foarte greu .. o sa fie si la anul in Diviza A , sunt sigur ... :)

DJ Klaus
3rd May 2004, 11:36
Argesul merita sa fie in ... Divizia C :rosu: ! As intra in pamant de rusine daca as fi suporter al acestei ... nici nu pot s-o numesc echipa!

Bancaru
3rd May 2004, 17:26
Eu am spus la inceput, pagina 1, ca "ce nu face omul la disperare". Sau cam asa ceva.
Tudoseeeeeee! Las-o nene! Hai sa vorbim de gimnastica.

dlgicu
3rd May 2004, 19:22
Bancarule, tu ce zici, a fost blat sau pe bune?
Din pacate pentru tine, tu oricum iesi prost...

buburuzel
3rd May 2004, 22:08
Nu ma intereseaza in mod deosebit ce spun amatori de circ ieftin care-si dau cu parerea pe forum relativ la corectitudinea meciului Argesului cu Nationalul. Sunt liber sa abereze cat vor. Presa reprezinta adevarata problema. Ea are o putere colosala, pentru ca romanului ii este mai comod sa gandeasca altul pentru el si sa-i traga concluziile. Este clara atitudinea presei bucurestene la adresa Argesului. Ne vor in B. Clar. Pentru ca stam in coasta multora. Articolele din Prosport si GSP reprezinta picatura care a umplut paharul. etic vorbind acest oameni sunt zero, desi ei ar trebui sa deserveasca cititorul insetat de adevar.

Tudose
3rd May 2004, 22:22
Daca as avea siguranta ca a fost sau nu a fost blat as putea sa va spun. Dar nu stiu nici eu. Sunt argumente si pentru, si contra. Ceea ce stiu este ca noi am jucat mai bine ca oricand in acest retur (daca am fi evoluat la fel cu Petrolul, Apulum si Bistrita am fi fost acum fara griji), iar Nationalul a jucat neasteptat de slab (puteti sa spuneti si suspect, daca doriti).

Pentru ca in ziare si pe forum s-au insirat numai argumentele ca ar fi fost meci aranjat, o sa enumar si eu aici pe cele contra:

1. Fata schimbata in bine a Argesului, aflat, asa cum spuneam, la cea mai buna evolutie din primavara.
2. Nationalului i-au lipsit 4 jucatori de baza.
3. Un meci aranjat nu se prea termina la o astfel de diferenta, e rusinos pentru echipa invinsa.
4. Bancarii nu s-au predat in fata lui Dinamo, si acolo existand speculatii, de ce ar fi facut-o acum?
5. Arbitrul meciului declara duminica seara in emisiunea lui Ioanitoaia ca nu a fost nimic in neregula, jucatorii Nationalului chiar rugandu-l la un moment dat sa nu mai permita tragerile de timp ale pitestenilor, atunci cand scorul era 4-1 (astept in "Gazeta Sporturilor" de maine sa vad ca apare si aceasta declaratie, pentru ca asa ar cere deontologia profesionala).

Pot cantari argumentele si de o parte, si de cealalta, insa conteaza ceea ce a aparut in presa, pentru ca asta afla o tara intreaga, in timp ce eu pot sa scriu doar aici.


Argesul merita sa fie in ... Divizia C :rosu: ! As intra in pamant de rusine daca as fi suporter al acestei ... nici nu pot s-o numesc echipa!

Klaus, se pare ca de la o vreme ai ceva cu FC Arges. Probabil de cand ti-a spus in particular un arbitru de Divizia B (caruia evident nu puteai sa ii dai numele) ca finala Cupei Romaniei e aranjata. Pot si eu sa aduc argument ce a spus unei tari intregi arbitrul FIFA care a oficiat la joc, si caruia ii dam si numele (Sorin Corpodean).

Daca as fi fost rautacios, as fi zis si eu de niste meciuri banuite de blat ale Universitatii Craiova cu Gloria (primavara trecuta antrenorul Remus Vlad se trezise vorbind ca infrangerea echipei sale este benefica pentru fotbalul romanesc; sau acum, cand galeria oltenilor a refuzat deplasarea la Bistrita). Nu fac insa acest lucru pentru ca nu cred in astfel de speculatii, si din respect pentru o echipa precum Universitatea Craiova si pentru suporterii ei.

DD-Viola
4th May 2004, 06:06
Tudose , felicitari pentru rezultatul partidei , ...sper sa o tineti tot asa .

Bancaru
4th May 2004, 15:57
Tudose , felicitari pentru rezultatul partidei , ...sper sa o tineti tot asa .
Oare ce vrea sa spuna DD Viola?! :rolleyes:

Cine e drept are puterea sa recunoasca aranjamentul.
Tudose, aranjamentele nu se ma fac la 1-0 sau 2-1. Eu propun ca ambele echipe sa fie sanctionate, chiar cu retrogradarea.


Bancarule, tu ce zici, a fost blat sau pe bune?
Din pacate pentru tine, tu oricum iesi prost...
Bai, "io" zic ca nu a fost coosher. Dar cine sa-i mai stie pe ratatii astia? Poate atata au putut ei... Adica atat au putut sa-si dea sufletul pe teren. Eu sunt de acord ca presa e avida dupa astfel de subiecte, dar parca prea au cautat-o (bancarii) cu lumanarea la meciul cu Ceahlaul. Si nu ma refer la Flavius Moldovan. La Popa, la Petre Marin. McKain nu stiu ce e cu el ca era dat titular. In loc sa joace cu Duro care ii rupea pe aia (Duro e jucatorul meu preferat) il baga pe Baldovin!!! Cine mai e si asta? O fi un soi de "water boy". Boi sunt cu totii.
Normal ca Gigel Coman se plange arbitrului ca se trage de timp. Normal ca fac galagie ca sa acopere linistea cum cred ca spunea cineva intr-un ziar. Sau nu spunea?
Nu stiu! :jerk:

Tudose
4th May 2004, 19:00
Daca a fost intr-adevar blat, atunci mai mare rusinea! Iar pentru cine a adus Argesul in situatia asta (cu aranjament sau fara), :rosu:

DD-Viola
5th May 2004, 05:51
Pentru " Bancaru " in mod special...ma bucur pt faptul ca Argesul a castigat si asa cum ziceam , sper sa castige si de acum inainte cat mai multe puncte pentru a evita retrogradarea. ...este atat de greu de inteles asta ???...sau nu intelegi cum de tin si cu alta echipa decat cea de suflet?....Simplu , Argesul merita ! si cred ca acum ( mai mult ca oricand ) au nevoie de suporteri , de un moral pozitiv si nu in ultimul rand de noroc . Sper ca am fost suficient de explicit ...chiar si pentru tine . ...sau doar vrei sa polemizezi cu cineva ?...ai vazut ca nu poti sa-i faci fata lui Tudose si ce-ai zis , hai ca poate prind pe altul...E adevarat , tot violet , ...ai fixatie pe culoarea asta ???

DJ Klaus
5th May 2004, 16:05
Klaus, se pare ca de la o vreme ai ceva cu FC Arges. Probabil de cand ti-a spus in particular un arbitru de Divizia B (caruia evident nu puteai sa ii dai numele) ca finala Cupei Romaniei e aranjata. Pot si eu sa aduc argument ce a spus unei tari intregi arbitrul FIFA care a oficiat la joc, si caruia ii dam si numele (Sorin Corpodean).

Daca as fi fost rautacios, as fi zis si eu de niste meciuri banuite de blat ale Universitatii Craiova cu Gloria Nu fac insa acest lucru[/B][/I] pentru ca nu cred in astfel de speculatii, si din respect pentru o echipa precum Universitatea Craiova si pentru suporterii ei.

Domnu administrator, care este el, n-am domle nimic cu Arges am ceva cu blaturile din fotbal ! Vezi matalutza... eu nu prea le suport ! Cred ca asta e diferentza dintre noi ! Desi se vede cu ochiul liber un blat ..tu il negi ! N-ai decat ! Argesul s-a pus pe blaturi ? N-au decat ... sa nu faca diabet si sa cada direct in C pentru ca altceva nu merita ! Si nu numai Argesul ci toate echipele care nu-si apara sansele corect !
Ai inteles domn administrator , care este.... ?

Tudose
5th May 2004, 20:55
DJ Klaus, atitudinea anti-Arges am observat-o si prin alte parti, nu doar in a discuta despre faptul ca meciul cu Nationalul a fost blat. In sfarsit, e dreptul tau si nu te poate opri nimeni sa simpatizezi sau sa antipatizezi o echipa.

Referitor la faptul ca as nega niste lucruri... Eu nu ma incapatanez sa demonstrez nimanui ca ce e negru e alb sau invers. Am scris in mesajul anterior ca jucatorii Nationalului au evoluat slab (se poate spune si "suspect de slab"). Am incercat insa sa enumar si argumente contrare, mai ales ca ele nu au aparut in presa. In special declaratia lui Corpodean ar fi trebuit mentionata, asa ar fi cerut deontologia profesionala, dar eu nu am vazut-o nicaieri.

Eu nu vin sa afirm ca Argesul este o echipa imaculata si inocenta (nici nu exista asa ceva in Romania). Tu vrei acum sa apari in postura justitiarului, dar ce parere ai avut, ca suporter al Stiintei, cand Netoiu facea la Craiova tot felul de aranjamente? Ai sustinut sus si tare ca echipa


sa cada direct in C pentru ca altceva nu merita

?

Crede cineva ca eu m-as bucura sa aflu ca o echipa precum FC Arges ajunge sa aranjeze meciuri??? Daca a fost intr-adevar blat, atunci rusine conducerii! Pentru ca a vandut jucatorii, a gestionat prost clubul si a ajuns sa apeleze la astfel de metode. Daca totusi nu a fost blat, atunci... rusine conducerii! Pentru ca a vandut jucatorii, a gestionat prost clubul si nu te mai crede lumea nici cand joci bine.

In ceea ce priveste modul in care mi te adresezi, "Domnu administrator, care este el", "asta e diferentza dintre noi", "matalutza", te-as ruga sa il schimbi! Eu nu imi permit sa iti vorbesc asa, si nici nu pot sa accept asta.

Sinn Fein
6th May 2004, 09:21
Sava şi Cīnu, out!
Supărat din cauza īnfrīngerii severe de la Piteşti, Cosmin Olăroiu i-a exclus din lot pe mijlocaşul Marius Sava şi pe fundaşul Gabriel Cīnu. De asemenea, Oli le-a tăiat “bancarilor” 25% din contracte şi 50% din prime, elevii săi avīnd programate īn această săptămīnă cīte două antrenamente pe zi. “Lui Sava i-am dat o mulţime de şanse să mă convingă, dar n-a făcut-o”, a explicat tehnicianul din Cotroceni. Īn ceea ce-l priveşte pe Cīnu, Olăroiu susţine: “L-am iertat după ce a provocat un penalty la Ploieşti şi ne-a lăsat īn 10, şi l-am titularizat īn Trivale. Dar a jucat catastrofal”.Marius Sava are īnsă altă variantă. “Ştiam de o lună de intenţia lui Oli. Mi-a reproşat că n-am stat īn cantonament cīnd eram accidentat. Dar eu am luat doar 6.000 de dolari de cīnd sīnt la Naţional, şi ar mai trebui să primesc īncă 30.000. Numai că nu vrea să-mi mai dea banii şi m-a dat afară. Astăzi mă voi īntīlni cu domnul Neţoiu pentru a vedea la ce echipă voi pleca”, a declarat olteanul. (Marius Popeangă)

Īncurajat de OlĂROIU
Deşi a ratat un penalty la Piteşti, Gabriel Caramarin va fi īn continuare principalul executant al loviturilor de la 11 metri. “Nu este prima oară cīnd a ratat. La un moment dat, mi-a spus că nu mai vrea să fie executantul penalty-urilor”, a mărturisit antrenorul din Parcul cu Platani. Cu toate acestea, Oli i-a spus elevului său că va bate īn continuare loviturile de pedeapsă: “Oricine ratează.Este un jucător constant”.

marius.popeanga@prosport.ro
06.05.2004

DJ Klaus
6th May 2004, 09:45
Daca a fost intr-adevar blat, atunci rusine conducerii!

In ceea ce priveste modul in care mi te adresezi, "Domnu administrator, care este el", "asta e diferentza dintre noi", "matalutza", te-as ruga sa il schimbi! Eu nu imi permit sa iti vorbesc asa, si nici nu pot sa accept asta.

Asa da domn sef ! Imi place cand esti obiectiv !

Cat despre modul de adresare .. "Calmate Don Florica"! Nu te-am jignit , te-am ironizat ! Asta e altceva ! termenul de matalutza estre sinonim cu "dumneata" ! "Asta e diferenta dintre noi" adica mie nu-mi plac blaturile iar tie iti plac (ai dovedit-o prin postari) "care este"... sa fim seriosi !

Darkslowstar
6th May 2004, 13:24
Blat ordinar!!!

Amandoua echipele ar trebui retrogradate in C urgent.
Tudose, ti-ai gasit cu cine sa sustii corectitudinea meciului, cu Corpodean-arbitrul mafiot!!! pt. tine si DD-Viola, desi sunteti simpatici, :rosu:
Eu prefer ca echipa mea sa joace in B/C decat sa faca blaturi prin A

fia
6th May 2004, 13:29
Vai vai vai, ce categorici suntem! Adu dom'le dovezi sa-i dam in gat! Din vorbe e usor....

Tudose
6th May 2004, 13:41
Darkslowstar, eu nu sustin mortis corectitudinea meciului! Cred ca mesajele mele anterioare dovedesc asta. Era doar un argument care nu a fost amintit si care, dupa parerea mea, ar fi trebuit mentionat.

Bancaru
6th May 2004, 16:39
Tudose, deja nu mai conteaza. Dupa cum amintea cineva au si fost gasiti tapii ispasitori, Sava si Canu (de ce Canu?) si afacerea se musamalizeaza cu un nou blat care ne asteapta la sfarsit de saptamana. Si daca vrei pun pariu cu tine ca Argesul nu e la ultimul "strategic" al campionatului. Si stii de ce? Pentru ca-i merge. Si-i merge! In mod cert nici Nationalul, care nu prea are ce face la sfarsit de campionat cu atatea puncte inutile pentru o "europeana". Ce sa faci cu locul, sa zicem 7? Nu iei de la Mitica mai multi bani din drepturi de televizare ca de pe locul, sa zicem 4. Si atunci de ce sa nu intinzi mana, care oricum se zbate singura sa se infiga pana la cot in punguta cu doi bani, pe care o zornaie vecinul mai slab dar cu lovele mai multe.
Ei bine, si acum vin si-i dau dreptate lui Darkslowstar ca mai bine sa le retrogradeze. Intrebarea e cine sa o faca?

Spider
8th May 2004, 18:21
Le-a dat sa sara`n sus... :)