PDA

View Full Version : Noi si Liga Campionilor



MariusTR
11th August 2006, 10:25
Deci ne-am calificat in grupele CL cu Steaua.
Ce credeti ca vom face odata ajunsi aici ?

ROG UN MOD SA BAGE POLL, ca mie imi da database error :

POLL : Ce credeti ca vom face in Liga Campionilor?

Varianta 1 Ne vom califica din grupe
Variamta 2 Vom iesi din grupe dar ramanem in cursa pt UEFA.
Varianta 3 Vom iesi si din grupe si nu vom ajunge nici macar in UEFA

dede
11th August 2006, 10:57
mai asteapta pana pe 23 si dupa aia vb

MariusTR
11th August 2006, 11:15
Suntem deja calificati ;)

NY_giants05
11th August 2006, 14:08
Nu are rost sa ne dam cu parerea acum..mai intai sa trecem de Standard si dupa-aia sa vedem cu cine picam in grupele CL.

ca sa dau un pronostic asa....eu zic ca luam locu' 3 si mergem in uefa

SILVIU99
11th August 2006, 14:19
asteptati stelistilor ca mai este un meci chiar daca aveti sanse mari surprize sau mai vazut.....daca intrati in grupe eu zic locul 3

poliis
11th August 2006, 14:53
Suntem deja calificati ;)

si in finala erati calificati anul trecut....si ati vazut ce s-a intamplat

puteai sa ai si tu putintica rabdare :evil:

Vand vise
11th August 2006, 16:09
trecem si de optimi

4star
11th August 2006, 16:20
Desi mai e un meci de jucat, am un feeling ca pot sa votez aici. Mergem in UEFA de pe locul 3.

tataleone
11th August 2006, 16:39
Deci ne-am calificat in grupele CL cu Steaua.
Ce credeti ca vom face odata ajunsi aici ?



Wow...un mesaj din viitor :happy
Mai ai un pic de rabdare ca pe 23 august s-ar putea sa-ti schimbi poll-ul in "Ce facem in Cupa Uefa?"

magica_steaua
11th August 2006, 16:40
Wow...un mesaj din viitor :happy
Mai ai un pic de rabdare ca pe 23 august s-ar putea sa-ti schimbi poll-ul in "Ce facem in Cupa Uefa?"

si la voi ce poll mai e ??ne salvam de la retrogradare/?

MariusTR
11th August 2006, 16:54
Wow...un mesaj din viitor
Iarasi vom juca cu 12 jucatori :ok:
Mai, tu ai vazut stadionul Lia Manoliu arhi-plin ? Nu ? Atunci o sa vezi miercuri :yeah:
Si inca ceva, ai mai vazut tu jucatori cu gandul la o rasplata regeasca din partea patronului lor sau niste jucatori impinsi de la spate de 35.000 romani galagiosi ? Nu ? Atunci o sa vezi miercuri :yeah:

Mai, O NATIUNE INTREAGA are de platit o polita istorica. Sansa ne-a oprit sezonul trecut sa vedem si noi romanasii cum arata liga asta a GIGANTILOR. Dar sansa asta mai trebuie sa tina si cu romanii odata si odata.
Miercuri nu o sa ne mai opreasca nimeni.

Meciul asta e castigat inainte sa inceapa.

DECI, sa vedem ce facem dupa calificarea in grupe ... locul 3 mi se pare sincer un obiectiv realist.

PS: 23 August pe fostul 23 August , faceti si voi legatura, asta apropo de destin , sansa si ce vreti voi ... Zeul Fotbalului iti arata , dar nu-ti si baga in ochi ;)

MariusTR
11th August 2006, 17:14
Pentru inceput, locul 3 mi se pare mai la indemana pentru o formatie care a revenit printre giganti dupa mult timp.

DA, topicul a fost deschis cu vreo 12 zile mai repede, singurul " dezavantaj" e ca se va discuta despre grupele CL cu Steaua in ea cu 12 zile mai devreme. Atata tot. ;)

resita
11th August 2006, 17:47
bafta cu belgieni :ok:

daca intra in grupele CL pozitia a treia mi se pare cea mai realizabila

bluesky
21st August 2006, 20:14
sa vedem cu cine o sa cadem in grupa insa va fi greuuuu sa trecem mai departe insa o continuare in uefa nu ar strica

POPI POPESCU
21st August 2006, 21:25
Sa zicem ca rezultatul cu Standard ne va fi favorabil, atunci mai departe depinde in ce grupa cu cine jucam, daca prindem doar locul 3 sau cel putin locul 3. Eu am optat pentru primavara europeana, deci ca trecem de grupe pe locul 2 deoarece Steaua nu a intrat in CL ca sa joace iarasi in Cupa UEFA. Insa ma indoiesc ca trecem de optimi, ar fi o surpriza fantastica. Vom vedea. Mai intai sa batem pe Liege, asa cum meritam. Hai Steaua straluceste ...

LUCKY_AMARU
22nd August 2006, 00:22
Odata intrati in liga putem trece de grupe.......am auzit aici formularea ..."printre gigantii fotbalului"....hy nu zau...da ce levski sofia e gigant? sahtior? steaua rosie? ....dupa ce ne-a eliminat villarealu din uefa atzi vazut ce a facut in champions league...doar panarama aia de riquelme a ratat sansa de a baga submarinu in finala.........era asa mare diferenta de valoare intre ei si noi? nu cred.........daca steaua prinde o zi buna....cum a fost aia cu valencia...bate pe oricine ...chiar si in deplasare...aparare beton....contraatac rapid....sa de-a domnu sa intram aici......asta e cel mai greu pas de facut....in rest numa de bine

bluesky
22nd August 2006, 19:07
lasa le pe astea mici spune de chelsea barca manchester arsenal astea is forte in fotbal cu echipe de talia asta se va bate steaua in grupe ,cel putin una din astea va cadea cu steaua in grupa chelsea,barca sau madrid

Hipgnosis
22nd August 2006, 19:14
E mult prea devreme.
Doamne ajuta ca topicul sa fie de actualitate si peste 30 de ore :ok:
Daca e cazul, vb. atunci.

Universal
22nd August 2006, 19:30
Eu cred cä numai o catastrofä ar omorä calificare-gen -un jucätor ia rosu..plus gol belgian ,penalty gresit..eu zic cä o parte se va intämpla,dar cum va aräta scorul ,chiar nu stiu...sper 0-0 sau 1-1 in cel mai nefericit caz la jocului,dar bine pentru Steaua

Gontel
23rd August 2006, 14:43
Intai sa ajungem acolo si dup-aia facem calcule.

LUCKY_AMARU
23rd August 2006, 15:04
bluesky.......si ce echipa mare tzi se pare arsenal milan sau manchester??????
hy ca o barca sau chelsea sunt mai greu de batut ...da restu sunt niste panarame.......numa numele..........pai manchester era sa si-o ia pe cocoasa de la dinamo aici acum cativa ani........steaua o ia pe sus cu fulgi cu tot in ghencea ..stai linistit.........

Seldon
23rd August 2006, 19:06
Daca tot intra Steaua in grupe, frumos ar fi sa si treaca de ele. Si daca totusi se va intampla asa cum cred multi si va termina pe locul 3 in grupa, frumos ar fi sa ajunga in finala UEFA. Si cel mai frumos ar fi sa joace acea finala cu o alta echipa romaneasca, dar nu vad care.
Gata, prea multe vise frumoase strica.
Steaua are mari sanse sa ajunga in grupe, iar despre ce o sa faca acolo vom vorbi eventual dupa tragerea la sorti - daca va mai fi cazul.

Gontel
23rd August 2006, 19:59
bluesky.......si ce echipa mare tzi se pare arsenal milan sau manchester??????
hy ca o barca sau chelsea sunt mai greu de batut ...da restu sunt niste panarame.......numa numele..........pai manchester era sa si-o ia pe cocoasa de la dinamo aici acum cativa ani........steaua o ia pe sus cu fulgi cu tot in ghencea ..stai linistit.........

Ce-ai patit, ma? Manchester i-a fumat pe Dinamo cu rezervele. Cand jucau alde Semeghin sau Alistar la Dinamo, mama ce echipa. :evil:

MariusTR
24th August 2006, 07:15
Intai sa ajungem acolo si dup-aia facem calcule.
Ei bine, nu m-am inselat. Eram atat de sigur de reusita de aseara inca de acum 2 saptamani incat nici nu exista a doua varianta in mintea mea. Era imposibil sa ne elimine Standardjii aia.

Acum plusez la miza ... ce vom face in grupe ? Oare ma grabesc ? Atunci sa mai asteptam inca o zi ... diseara ne vom cunoaste adversarii. Abia atunci topicul meu isi intra real in drepturi.
Sa vezi jmekerie daca si terminam pe locul care ne baga in UEFA ... atunci chiar ca suntem niste Oracoli toti :D

Vand vise
24th August 2006, 07:25
STEAUA
FC Barcelona
Chelsea
Sahtior Donetk

asta este grupa ideala :D ...cu sanse reale sa trecem...

lucian_iasi
24th August 2006, 07:50
STEAUA
FC Barcelona
Chelsea
Sahtior Donetk

asta este grupa ideala :D ...cu sanse reale sa trecem...

Tu esti sanatos?Tu vrei sa trecem de grupa asta??:headbang: :headbang:

1.Barcelona
2.Celtic
3.STEAUA
4.Copenhaga

Asta ar fi grupa de care am avea sanse sa trecem...

maximus3ad
24th August 2006, 09:11
As vrea sa pice Steaua cu AC Milan si sa isi ia revansa de la finala pierduta cu ei

Vand vise
24th August 2006, 09:19
aveam valoare.. putem sa castigam cu orice echipa

resita
24th August 2006, 09:24
aveam valoare.. putem sa castigam cu orice echipa

aveti valoare, dar chiar orice echipa?

bine ar fi:ok:

valencia
lille
copenhaga


rau ar fi :no:

barcelona
Chelsea
Galatasaray

superchumbo
24th August 2006, 09:55
o sa ne lipseasca radoi in grupe .................. fara el avem 5% sanse sa prindem locul 2 si 30% sanse sa prindem locul 3 ........

Vand vise
24th August 2006, 10:10
de ce spui ca avem 5 % sanse pentru locul 2? eu spun ca avem 55% si 99% pentru locul 3...adica e sigur...nu conteaza cu cine jucam un grupa

lucian_iasi
24th August 2006, 10:12
de ce spui ca avem 5 % sanse pentru locul 2? eu spun ca avem 55% si 99% pentru locul 3...adica e sigur...nu conteaza cu cine jucam un grupa

Gigi,tu esti?:o: :o: ..e greu de spus acum ca avem 55 % sanse de calificare de pe locul 2...sunt echipe mult mai bune decat steaua acolo..si ne lipseste si mirel...ptr locul 3 da avem sanse mai mari...

Vand vise
24th August 2006, 10:15
eu zic ca putem sa-i batem si pe barca...real... chelsea ... milan... toate sunt de batut...in 86 cine credea in noi??????

milanezu
24th August 2006, 10:22
acuma tu poti sa zici ce vrei ca steaua bate pe oricine dar ar trebui sa te trezesti.
sa fim seriosi.

Seahawk
24th August 2006, 10:28
calmati-va oameni buni!

In primul rand, felicitari baietilor pentru o calificare meritata si muncita.
In al doilea rand, felicitari lui Olaroiu. El si cu rau-famatul de MM Stoica i-au adus pe Steaua in liga... si cu aportul lui Gigi Becali bineinteles.
Dar multi dintre jucatorii Stelei nu au experienta unor meciuri atat de tari cu echipe ca Chelsea sau Barcelona... asa ca nu vad cum s-ar putea califica in detrimentul acestora.
Ah, ca au sanse sa faca una-doua surprize (o victorie prin deplasare, sau un egal cu capul de serie), asta da...
Acum o sa joace mai mult entuziasmul din ei... dar dupa primele 2-3 meciuri deja valoarea o sa isi spuna cuvantul. Ori pana nu se intorc Radoi si Iacob la forma deodata, nu cred ca Steaua poate emite pretentii la locul 2.
Locul 3 pare accesibil.
Dar ce o fi o fi, ramane de vazut, important e ca am sarit groapa cu brio...
Astept sa vad Copos si Borcea ce replici or sa aibe si daca o sa investeasca de acum incolo cu adevarat si cu folos in echipele lor. Si astept sa vad si ce o sa se intample la echipa ca CFR, Timisoara, Farul, Arges...
Sa ne dam si noi drumul odata... sa furam din mentalitatea vesticilor si sa ajungem si cu Nationala acolo unde ne este cu adevarat locul... si abia atunci o sa ne putem declara fericiti.

Oricum sa-i dam Cezarului ce e al Cezarului...
Becali merita felicitat pentru ca in nebunia lui crunta a reusit sa aduca in sfarsit o echipa romaneasca in Elita fotbalului european...
Si Olaroiu felicitat pentru ca a reusit sa se califice fara Ghionea, Radoi si Iacob...

Cu toatea astea, se vede clar importanta faptului ca Steaua a fost cap de serie... si toata treaba aia cu coeficientii...
De aceea, sper ca maine si Rapid si Dinamo sa se califice si sa isi aduca aportul la vestrea de puncte "europene" a Romaniei sa avem cat mai multe care or sa se califice pentru un loc fie in Ch. League, fie in Cupa Uefa... si uite asa jucatorii NU or sa mai plece pe sume derizorii si campionatul nostru o sa devina puternic in cel mai realistic sens al cuvantului...

Si pentru maine,

Hai Rapid, Hai Dinamo! Hai Romania...

Ayrton
24th August 2006, 10:45
Felicitari jucatorilor echipei Steaua pentru calificarea in Liga Campionilor! :ok:

CrAzY92
24th August 2006, 11:10
Optimi venim :P da si locul 3 e bine:D

Vand vise
24th August 2006, 12:01
acuma tu poti sa zici ce vrei ca steaua bate pe oricine dar ar trebui sa te trezesti.
sa fim seriosi.
asta am zis si inainte sa aflam adversarul... pe standard... am zis ca ne calificam 100% ...cu conteaza echipa...STEAUA e in primele 5 din EUROPA

Hipgnosis
24th August 2006, 12:12
Trebuie sa fim realisti. Cel mai bun loc posibil este totusi locul 3, care ne-ar permite sa continuam in UEFA.
A merge mai departe in Liga inseamna a termina peste o echipa ca Barca, Real, Chelsea, Milan...ceea ce e posibil, dar putin probabil.

Gontel
24th August 2006, 12:24
Eu as vrea sa cadem intr-o grupa cu: Barcelona, Celtic si FC Copenhaga. Steaua poate termina fara probleme pe 2 in aceasta grupa.

Kainsashiki
24th August 2006, 12:27
Locul 1 este aproape imposibil.
Locul 2 il luam sigur daca din urna 2 nu vom cadea cu Lyon, Bayern sau Chelsea.
Locul 3 mai mult ca sigur.
Locul 4 - 5 % sanse

Vand vise
24th August 2006, 12:33
Trebuie sa fim realisti. Cel mai bun loc posibil este totusi locul 3, care ne-ar permite sa continuam in UEFA.
A merge mai departe in Liga inseamna a termina peste o echipa ca Barca, Real, Chelsea, Milan...ceea ce e posibil, dar putin probabil.
vorbim dupa ce vedem adversarii din grupa

%%%
24th August 2006, 12:49
Locul 1, fara discutie. Singura echipa care ne putea pune probleme era Ajax, din cauza lui Georgica Ogararu.
In seara asta, iar pe stadion!!!!

POPI POPESCU
24th August 2006, 13:48
Bine ai revenit Steaua in Liga Campionilor si astfel in elita fotbalului european. Iti urez sa faci o figura frumoasa, sa ne faci surprize placute si rezultate senzationale. Chiar daca am juca fara Radoi, Iacob si Ghionea si chiar daca n-am juca in Ghencea suntem destul de buni sa-i surprindem pe cei mari. Steaua a fost categorizata in a treia urna valorica, deci acest fapt inseamna ca Steaua are datoria sa ocupe cel putin locul trei. Daca vom lua locul doi in grupa, depinde cu cine cadem. Intr-o grupa infernala cu Barcelona, Chelsea si Anderlecht locul doi este improbabil, acolo putem ajunge pe locul trei care trebuie sa fie telul minim! Intr-o grupa cu Valencia, Bayern si Hamburg putem spera la locul doi. Iar intr-o constelatie Valencia, Celtic si Kopenhaga putem produce surpriza locului I. Oricum, telul minim trebuie sa fie primavara europeana, fie in Liga fie in Cupa UEFA. Bafta Steaua la tragere, hai Rapid, hai Dinamo, mai departe in Europa pentru Romania!

dardar_3
24th August 2006, 15:57
Locul 1, fara discutie. Singura echipa care ne putea pune probleme era Ajax, din cauza lui Georgica Ogararu.
In seara asta, iar pe stadion!!!!

Ce echipe favorite ai?!?!....:drak: ... Ai uitat sa le incluzi si pe Milan, Juve, Inter, Roma..... Barca, Real...

Locul intai... sa fim seriosi...
Oricum nu cred ca o sa ne facem de ras si putem spera la locul 2 daca nu picam din urna a doua cu Chelsea, Lyon, Roma sau PSV.

Locul 3 (70%) in caz ca nu picam cu Dinamo Kiev.

Liviu
24th August 2006, 16:59
Sa asteptam tragerea la sorti de diseara , dar oricare ar fi adversarii trebui sa ne gandim sa trecem mai departe in optimi , locul 3 si Cupa Uefa sa fie solutie de avarie. Ne trebuie o grupa asa si asa , nici cu cele mai grele echipe sa nu ne putem califica dar nici cu cele mai slabe din celelalte urne , asemanatoare cu cele pe care le-am fi putut avea in Uefa . Dorinta mea :
Barcelona - Celtic - Steaua - Galatasaray

In mod normal intr-o grupa grea : Barcelona - Chelsea - Steaua - Anderlecht , nu am trece mai departe in CL , sanse 10% , poate in Uefa , sanse 50%.
O grupa usoara : Liverpool - Celtic - Steaua - Copenhaga ( Levski ) . Atunci am fi 50% calificati in optimi si 85% in Uefa.

Hipgnosis
24th August 2006, 17:01
Hai sa vedem echipele, vorbim dupa aia. Oricum cred ca si dupa aflarea echipelor, pronosticul meu dat cateva posturi mai sus ramane.
Adica, cel mai logic ar fi sa speram la locul 3, primele doua sunt aproape imposibil de atins.

Ayrton
24th August 2006, 17:03
PSV si-a vandut aproape toate vedele, au echipa in schimbare... nu e adversar de speriat...

Hard
24th August 2006, 17:18
oricarei echipe din europa ii va fi greu sa ia un punct in Ghencea,cred ca va fi lupta mare pt locul 2,indiferent cu cine vom cadea.

be@
24th August 2006, 19:37
Hai cu GRUPA A !!!!! :drak:

%%%
24th August 2006, 19:40
Real si Lyon... Batem la ei ca la fasole.

Vand vise
24th August 2006, 19:41
ne calificam fara probleme

be@
24th August 2006, 19:46
Mda... Si ca de obicei, ultima o sa fie o panarama de echipa. Ca tot timpul ati avut noroc.

poliis
24th August 2006, 19:47
cine poate sa-mi spuna de ce nu putea steaua sa cada in grupele C (liverpool si psv) si D (valencia si roma) ? am vazut ca erau blocate grupele respective...steaua putea sa intre doar in e-f-g

otinho
24th August 2006, 19:48
vaaai ce ghinion .. mi se pare cea mai grea grupa dupa cea cu Barcelona si Chelsea :(

Hard
24th August 2006, 19:53
toate echipele sunt tari,nu o vriam pe kiev mai mult decat real,dar acum asta e.forza Steaua!

Vand vise
24th August 2006, 19:54
10 puncte facem lejer

Zabriskie
24th August 2006, 19:57
Real, Lyon, Kiev => 0 pct, golaveraj 2-18...

poliis
24th August 2006, 19:57
vaaai ce ghinion .. mi se pare cea mai grea grupa dupa cea cu Barcelona si Chelsea :(

ca aia cu inter si bayern era lejera :drak:
cu putin noroc, steaua ia maxim 3 puncte

otinho
24th August 2006, 19:58
o sa fie greu sa prindem si locu 3 ... foarte grea grupa :mda:

Vand vise
24th August 2006, 19:58
Real, Lyon, Kiev => 0 pct, golaveraj 2-18...
Real, Lyon, Kiev => Steaua 10 pct, golaveraj 13-2...

otinho
24th August 2006, 20:04
Real, Lyon, Kiev => Steaua 10 pct, golaveraj 13-2...
esti mult prea optimist .. eu zic asa .. cu lyon luam maxim 1 punct .. cu real maxim 3 (adica sa-i batem acasa) .. cu dinamo kiev e mai greu depinde cand jucam la ei acasa , daca jucam iarna , ne bat .. oricum cred ca luam vreo 3 puncte minim si cu dinamo .. deci cam 7 puncte cat pentru locu 3

Vand vise
24th August 2006, 20:07
7 puncte avem sigure... meciurile de acasa

banderras
24th August 2006, 20:09
nu cred.....opinia mea...
cu real maxim un punct...aici...--desi imi sunt fff antipatici ..real o sa rupa in europa anul asta.....l-au adus pe cannavaro....exact pe postul unde sufereau....iar capello stie sa faq treaba....
cu lyon putem sa luam 3 pt aici....le-a plecat diarra.....inchizatorul perfect....
cu kiev?....hmm....acolo nu luam nimic...aici...?....1sau 3 pt....
total?,,,,cred k 5 pt.....

Vand vise
24th August 2006, 20:11
ce sufera lumea... cica luam minim 3 ...hahahahhahahahhaha... o sa-i batem pe toti...SA VA INCHIDEM GURA...IAR SI IAR...IRA...IRA...TOT STEAUA

lucian_iasi
24th August 2006, 20:25
cu dinamo kiev e mai greu depinde cand jucam la ei acasa

cu kiev jucam la ei acasa pe 12/13 septembrie..adica primul meci din grupe...

resita
24th August 2006, 20:27
succes steaua

daca nu merg mai departe in CL este bun si locul 3

o grupa grea dar nu imposibila.

lucian_iasi
24th August 2006, 20:29
Despre dinamo kiev toate informatiile de care avem nevoie le vom primi de la mircea lucescu...sper ca in primul meci de la kiev sa facem un egal...

chico
24th August 2006, 20:42
tre luam 6 puncte cu kiev daca vrem sa ne calificam. nu imposibil, cu ce e mai tare kievu decat steaua? au mai multa experienta de champions league atat.

cu lyon si realu e alta poveste :)

aetius
25th August 2006, 11:23
IN TOATE DEPLASARILE 0-0 , SPECIALITATEA LU' OLI, CU EXCEPTIA KIEVULUI UNDE BATEM CU 2-0.
ACASA 1-0 PE LINIE SI...
CU 14 PUNCTE CISTIGAM GRUPA...
... fara gluma putem face 7-8 sau 9 puncte, suficient pentru locul 3 in grupa.
2 victorii cu dinamo kiev si macar 1 pct cu realul ,macar 1pct cu lyon.

poliis
25th August 2006, 17:52
bat francezii si spaniolii ca in fasole la voi ... cu kievul e singura sansa sa luati puncte (la bucuresti, ca la ei nu prea sunt sanse)

eu zic ca e timpul sa va treziti...ca nu mai jucati cu gorica...auzi la ei 14 puncte ... il credeti pe becali cand zice ca Dumnezeu tine cu steaua ? :D :evil:

afonlafotbal
25th August 2006, 18:01
ei si ce daca o sa fie ciuca bataii? satisfactia ta sau a altora o sa schimbe ceva in jocul echipelor voastre favorite?

kain
25th August 2006, 18:09
Doamne , uite-te la ei , si da-le minte la cap , cum sa bateti ma Real Madrid si Lyon ? Deabea daca bateti Kiev`u.. Doamne.. Doamne :D :))

poliis
25th August 2006, 20:14
ei si ce daca o sa fie ciuca bataii? satisfactia ta sau a altora o sa schimbe ceva in jocul echipelor voastre favorite?

uite ca aici te inseli...putin imi pasa daca ia bataie steaua (poate chiar as vrea sa mai faca niste puncte)...dar e bine sa vedeti realitatea cum este, nu cum va povesteste ciobanul

vedeti de strangeti bani...ca e 1 mil la peluze cu realul :D

Neamtu
25th August 2006, 20:17
vedeti de strangeti bani...ca e 1 mil la peluze cu realul :D
fac economie 2 zile la bere :D

Vand vise
25th August 2006, 20:17
ole .. oleeeee... abia astept sa-i batem pe lyon ... poate si pe real ...99% nu pierdem :D

SORENSEN
25th August 2006, 21:00
bat francezii si spaniolii ca in fasole la voi ... cu kievul e singura sansa sa luati puncte (la bucuresti, ca la ei nu prea sunt sanse)

eu zic ca e timpul sa va treziti...ca nu mai jucati cu gorica...auzi la ei 14 puncte ... il credeti pe becali cand zice ca Dumnezeu tine cu steaua ? :D :evil:

NOI TRAIM VISUL ....alti doar se uita

poliis
25th August 2006, 22:12
o sa va treziti voi repede cand va da lyon un 4-0 pe ghencea

afonlafotbal
25th August 2006, 23:24
uite ca aici te inseli...putin imi pasa daca ia bataie steaua (poate chiar as vrea sa mai faca niste puncte)...dar e bine sa vedeti realitatea cum este, nu cum va povesteste ciobanul

vedeti de strangeti bani...ca e 1 mil la peluze cu realul :D

povestile le asculta copii ca tine, in rest ; Cainele moare de drum lung
Si prostul de grija altuia.


o sa va treziti voi repede cand va da lyon un 4-0 pe ghencea

asta o sa fie singura ta alinare ptr suferintele care ti le provoaca echipa ta!

SORENSEN
25th August 2006, 23:35
o sa va treziti voi repede cand va da lyon un 4-0 pe ghencea
Vezi tu aici e diferenta intre un bob si un munte...
Nu vei intelege niciodata ce insemana sa joace echipa ta in UCL ...ar fi usor sa te contrez si sa-ti zic ceva de echipa ta dar are rost...frustrat fiind nu intelegi mare lucru.

NOI si LIGA CAMPIONILOR ...VOI si LIGA LU' MITICA..."enjoy"

poliis
26th August 2006, 13:13
nu am niciun motiv sa fiu frustrat...pt ca stiu ca echipa mea nu o sa faca mari performante prea curand si sunt impacat cu ideea

dar cand va vad pe voi ca spuneti ca luati 14 puncte...imi fac cruce cu 2 maini...va mai spun o data sa reveniti cu picioarele pe pamant, si sa fiti multumiti daca luati 3 puncte (macar sa fie cineva pesimist/realist pe aici, ca voi dati afara de optimism)

ps: eu nu am nimic cu voi, chiar va doresc sa faceti cat mai multe puncte...dar sunt realist si nu va vad prea bine in grupa asta

lucian_iasi
26th August 2006, 13:48
Cred k in grupa asta putem face 5-6 puncte....sa batem acasa pe dinamo kiev,un egal la kiev si poate macar un egal acasa cu real si lyon..dar va fi fff greu...mai ales daca nu ne vom mai intari pana se trimite lista la uefa...

apparte
26th August 2006, 14:40
Poliis,daca te uitai la pagini anterioare,vedeai pareri diverse..un lucru e cert: NIMENI NU NE POATE LUA VISELE ! Anul trecut in UEFA,nimeni n-o batuse pe Lyon in campionatul francez de cateva luni(pierdusera in prima etapa)...a luat 4-0 in Ghencea! Inainte de a juca cu Steaua,facuse egal cu Lyon...orice e posibil...chiar si o victorie cu real madrid sau Lyon in Ghencea! Nimeni nu zice ca va fi usor,ca victoriile sunt sigure...dar adevarul e ca in Ghencea,va fi greu pt oricine!

magica_steaua
26th August 2006, 15:01
chiar nu inteleg ce ii doare pe restul daca eu cred ca luam 12 puncte....e problema noastra a stelistilor si a unora dintre romani.....vedeti-va de echipele voastre ....orcium va suntem mult superiori

lucian_iasi
26th August 2006, 15:40
Poliis,daca te uitai la pagini anterioare,vedeai pareri diverse..un lucru e cert: NIMENI NU NE POATE LUA VISELE ! Anul trecut in UEFA,nimeni n-o batuse pe Lyon??? in campionatul francez de cateva luni(pierdusera in prima etapa)...a luat 4-0 in Ghencea! Inainte de a juca cu Steaua,facuse egal cu Lyon...orice e posibil...chiar si o victorie cu real madrid sau Lyon in Ghencea! Nimeni nu zice ca va fi usor,ca victoriile sunt sigure...dar adevarul e ca in Ghencea,va fi greu pt oricine!

Poate vroiai sa zici Lens...oricum nu poti compara Lens cu Lyon...Lyon e o echipa mult mai buna care in ultimii ani s-a tot calificat in sferturi in Cl...Au si jucatori mult mai buni decat lens...deci nu e loc de comparatie

poliis
26th August 2006, 17:36
lasa ma...ca lens a venit din intertoto, iar lyon a luat campionatul de 5 ori la rand
oricum, om trai si om vedea cine are dreptate

starsteel
26th August 2006, 18:40
Trup si suflet pentru culori/ O echipa ce face furori.......
Ce naiba ma, threadul asta trebuia sa se numeasca "Numai noi in Liga Campionilor", ne-am muncit si ne muncim in continuare sa mai tragem dupa noi o echipa in UCL iar in schimb primim I love you Boro. Frustrare mare!

apparte
26th August 2006, 19:12
@Lucian,normal ca era vb de Lens:P !

remy
26th August 2006, 19:39
Eu va urez succes, dar ... sa vedem si daca puteti cu lotul actual !
Promit ca daca Steaua se califica de pe locul 1, nu mai spun niciodata nimic despre Steaua lui JIJI !
Dar cele 3 adversare nu sunt Standard Liege sau Gorica.
Cam mari iluziile, dar, mai stii "bulanul" proverbial al Stelei ?

starsteel
26th August 2006, 19:44
Nu avem nevoie de urarile tale noi cunoastem frustrarile tale, oricum obiectivul e indeplinit, jucam in UCL daca nu anul asta atunci la anul ne calificam mai departe nu vezi ca evoluam constant tragem dupa noi intreg fotbalul romanesc care acum 2-3 ani nu putea trece de primul tur al cupelor europene.

Vladek
26th August 2006, 19:51
Nimeni nu zice neaparat ca batem tot ce prindem in grupa asta (ma rog, cine vrea n-are decat s-o spuna, ca doar de-aia e libertate). Majoritatea suporterilor stelisti sunt destul de realisti ca sa-si dea seama ca pornim cu sansa a 4-a la calificarea in optimi. E suficient sa te uiti la bugetele fiecarei echipe sa-ti dai seama ce diferente sunt intre Steaua si restul. Dar pe teren tot 11 contra 11 suntem ... si la urma urmei, bine zicea Protasov ca "Nimeni nu ne ia visele". Eu unul, m-as declara multumit cu un loc 3 care sa ne duca in primavara europeana prin UEFA.

Insa cand vezi cum unii mai saraci cu duhul (gen Gheorghe, sau doris alias Remysor) au ales sa-si verse frustrarile generate de mentalitatea paguboasa romaneasca gen "Sa moara si capra vecinului", injurand si insultand o echipa care de ani de zile trage dupa ea restul ligii lui Mitica si a strans cele mai multe puncte in Europa, ca si pe suporterii ei, iti cam vine sa le dai peste nas si sa le aduci aminte ca Steaua e acolo unde nici o alta echipa din Romania nu a reusit sa ajunga. Te umfla rasul cand vezi ce ratati penibili mai sunt si "suporterii" astia ... carora se bucura la infrangerile fiindca stiu ca echipa lor favorita bajbaie undeva prin mediocritate fara sanse de a iesi de acolo. Si gandul ca altii chiar au succes ii face sa turbeze. Sa nu patiti ceva intr-o zi, frustratilor ... vreun accident vascular de la atatia nervi :D :D

remy
26th August 2006, 19:56
Pune in balanta cu cine a jucat Rapidul anul trecut in UEFA, si pe urma lauzi echipa asta care se bazeaza pe ... 0-0 (adica nula-nula).
Lasati-ne cu laudele si infatuarea, ca iar o dati in balarii.
Ce v-oti fi agitand asa, de parca ati juca voi la Steaua ?
Si nu va mai bateti cu pumnul in piept cum face ciobanul, ca puteti suferi o tragedie.
Spun asta pt. ca nu te-am jignit pe tine, sau tu te confunzi cu Steaua sau JIJI & MEME ? Mai stii daca nu esti chiar ciobanul in persoana ?
Si mai e ceva ! Daca te dai moralist, sa ma jignesti pe mine, de ce admiti golaniile stelistilor tai viteji, de aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=30972&page=2
SAU DE AICI: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=28296&page=10
Asa evoluezi pe forumul asta, nepenalizand ce e mai grav, adica ordinariile scrise de cativa ciudati care n-au nimic de zis despre fotbal, ei au doar cosmaruri cu persoanele de pe aici, care nu tin cu Steaua.
Halal infratire golaneasca intre stelisti !

apparte
26th August 2006, 20:10
Problema ta e ca vorbesti doar despre "cocina" altora...a ta e extrem de curata:rosu: !
Si inca ceva,referindu-ma la una din echipele pe care le-ai mentionat:pe Riverside exista un blestem al ultimului minut...daca nu ma crezi, intreaba-l pe Mourinho!
Iar in ceea ce priveste unicatul,nu prea ai dreptate, stiu eu unii care aveau 4-0 acasa si in juma' de ora a fost 4-5! :D

remy
26th August 2006, 20:14
Vorbesc numai cand am ce spune. Cam tot ce am spus e real. Sau voi acceptati ilegalitatile de la Steaua, mai ales cea a fam. Ceausescu, sau cea a lui JIJI (tot ca un dictator care se da mare voievod este) ?
Am vazut ca voi laudati ca Steaua a fost iertata in mod pervers de datoriile de vreo 17 mil. de euro cu penalizari.
eu, daca am restanta la intretinere, imi pun astia penalizari, si nu iarta nimic.
Cu clubul asta va laudati ?
Macar daca nu v-ati mai bate cu pumnul in piept ca sunteti cei mai cei.
Nu-l maniati pe Dumnezeu, si fiti mai cumpatati.

Vladek
26th August 2006, 20:27
VLADEK, CRED CA TU ESTI MAI SARAC CU DUHUL, DE ACCEPTI REACTIILE UNOR COPII STELISTI FARA CAPATAI DE PE FORUMUL ASTA.
PT. ASTA, VEZI CE AM SCRIS EU PE TOPICUL DESCHIS DE TINE, De ce totusi exista atatia nervi si atata rautate ? !!!
LASA-NE CU VRAJELILE ASTEA DE DOI BANI, EU IMI SPUN PAREREA CU DOVEZI, SI DACA VOI VA BAGATI UNGHIA-N GAT CA LA STEAUA E O COCINA (EU VAD PESTE TOT CATE MAGARII AU FOST SI SUNT LA STEAUA !), ASTA-I PROBLEMA VOASTRA EXISTENTIALA.
ASA CA, MAI PUNE FRANA LA VORBELE SPUSE MAI SUS, SI CERE-TI SCUZE !
Spun asta pt. ca nu te-am jignit pe tine, sau tu te confunzi cu Steaua sau JIJI & MEME ? Mai stii daca nu esti chiar ciobanul in persoana ?
Si mai e ceva ! Daca te dai moralist, sa ma jignesti pe mine, de ce admiti golaniile stelistilor tai viteji, de aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=30972&page=2
SAU DE AICI: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=28296&page=10
Asa evoluezi pe forumul asta, nepenalizand ce e mai grav, adica ordinariile scrise de cativa ciudati care n-au nimic de zis despre fotbal, ei au doar cosmaruri cu persoanele de pe aici, care nu tin cu Steaua.
Halal infratire golaneasca intre stelisti !

Remisor alias doris2001, ... cu mult timp in urma am incercat sa discut rational cu tine ... mi-am dat seama ca n-am sanse. Am renuntat. Iti mai raspund o data ... desi cred ca-mi bat gura de pomana, dar incercarea moarte n-are.

1. Eu, individul X, alias Vladek pe aici, nu ma confund in nici un caz cu JJ sau MM Stoica. Becali e un mitocan si un nesimti, care si-a facut averea prin specula cu terenuri, undeva pe la limita legii. Daca as putea, maine l-as invita sa-si faca bagajele si sa plece. Dar din pacate nu pot. Nici restul "investitorilor" de la noi nu sunt mai breji. JJ e mai galagios decat ei, atata tot.
2. Habar n-am ce e cu linkurile alea. Eu nu sunt moderator pe OLS, asa ca nu se pune problema ca "pemit" sau "nu permit" cuiva sa scrie una sau alta. Daca ai ceva de reclamat, exista moderatori carora poti sa te adresezi.
3. Tu nu ai nici o dovada propriu-zisa despre "cocina" care sustii tu ca ar exista la Steaua. Tot ce ai tu sunt niste copy/paste-uri de prin orice articol unde ti se pare ca gasesti ceva negativ despre Steaua.
4. Am deschis thread-ul ala cu nervi si rautate exact pentru astfel de cazuri ... cum esti dumneata. Eu unul nu-mi amintesc vreun post de-al tau in care ideea de baza sa fie alta decat "Steaua=RAU". Probabil asta n-ai priceput tu ... eu dorisem doar sa indemn lumea la mai multa toleranta, la acceptarea ideii de fair-play, etc, etc. Sa priceapa cei care intra pe OLS (minus cativa irecuperabili) ca nu exista in fotbalul romanesc alb si negru, bun si rau. Eu accept si recunosc un fapt pe care toata lumea il stie dar se preface ca de fapt habar n-are : toate echipele romanesti au facut si vor mai face blaturi. Da, inclusiv Steaua. Insa la noi e la moda injuratura, insulta, etc. Mereu "ceilalti" sunt rai, iar "noi" suntem buni.

PS : Consider ca n-am ce scuze sa-mi cer pana ce nu vei schimba ceva in atitudinea ta irationala fata de clubul Steaua si suporterii sai. Ai vreo problema cu unii din ei, poti folosi PM.

il cappo
26th August 2006, 22:48
CU 'BORO, DUPA 3-0, INTR-O ORA, 3-4 {UNICAT IN LUME !}

ce sa spun ... stai prost de tot cu memoria ... niste lecitina cred ca ar ajuta da' in cazu' tau ...
...dupa memoria mea Boro jucase cu Basel chiar inainte de STEAUA si a intors scoru' tot de la 3-0 ... si tot intr-o ora ... asa ca ...
...nu mai zic de Werder Bremen care a intors scoru' de la 0-3 la 5-3 in vreo 20 de minute intr-un meci de Champions League cu Anderlecht ... da' pentru tine a trecut prea mult timp de-atunci ...