PDA

View Full Version : Transferuri-Cine vine?/Cine pleaca?



baubau
13th May 2004, 15:06
Puteti sa postati aici despre eventualele transferuri: sigure sau zvonuri!
Go!

maryuss_mau
15th May 2004, 09:29
am o presimtire ca din vara Goian si Burdujan nu vor mai juca la Ceahlaul, echipele din bucuresti fiind interesate de ambii jucatori; din cate am inteles Burdujan e urmarit de cateva echipe de prima liga din franta si Israel;

DRAGOS
15th May 2004, 10:59
Burdujan pleaca sigur, dar nu la alta echipa din Romania!!!!


Am inteles ca Steaua vrea sa-l ia pe Covrig din vara!!! (doar zvonuri cred)

maryuss_mau
16th May 2004, 04:30
nu are ce cauta Covrig la Steaua! acolo deja au un super portar, Hamutovski, iar ca al doilea portar , Martin tudor, si acesta cu evolutii destul de bune; nu cred ca i-ar conveni lui Covrig sa se duca acolo in postura de al treilea portar, in locul lui Nae;

ADelPiero
5th June 2004, 11:18
Se bat pentru el

Lucian Goian este, după Lucian Burdujan, cel mai disputat jucător al Ceahlăului. Steaua, Dinamo şi Rapid îşi doresc să-l înregimenteze pe tînărul mijlocaş încă din acestă vară, dar ultimul cuvînt îl va avea preşedintele Ştefan. “Prima ofertă a făcut-o Steaua, care a oferit 350.000 de dolari. Se pare însă că au renunţat, pentru că nu au mai dat nici un semn de viaţă”, a declarat Pinalti.

DRAGOS
19th June 2004, 13:39
Burdujan a plecat la Rapid
Goian a plecat la Dinamo
C. Enache a parasit si el echipa!!!!

Nu mai putin de alti 6 jucatori au fost pusi pe lista de transferuri: Ciumac, Mihai Nemtanu, Leonard Nemtanu, Feizulah, C. Rauta si inca unu (nu mai stiu care)!!!
Sa vedem ce o sa fie!!!!

sorinl
22nd June 2004, 11:03
brujan la brasov

bunixu
24th June 2004, 07:58
Burdujan pleaca sigur, dar nu la alta echipa din Romania!!!!


Am inteles ca Steaua vrea sa-l ia pe Covrig din vara!!! (doar zvonuri cred)
poti sa simti ca nu pleaca Covrig de la Ceahlau.ii e prea bine.mai vedem

bunixu
24th June 2004, 08:00
dar intrebarea e daca mai vedem meciuri....dupa amiaza

bunixu
24th June 2004, 08:02
oricum mai vedem ce se intampla cu fuziunile care se preconizeaza(apulum sau clujul)(zvonuri mai mult politice totusi)

DRAGOS
26th June 2004, 12:01
Stai linistit bunixu!!! Nu fuzionam cu nimeni!!!! Din sezonul care vine vom juca de la ora 11:00!!!

bunixu
28th June 2004, 11:58
cred ca nu

DRAGOS
29th June 2004, 16:18
cred ca nu


Fii putin mai clar!! :o:
N-am inteles ce-ai vrut sa zici!!!! :mda:

seby
8th July 2004, 18:43
Deci indiferent la ce ora jucam conteaza sa se joace football adevarat !!!
Speram la o repromovare !!!

baubau
10th July 2004, 13:32
Ce treaba au tranferuruile astea cu Ceahlaul????

Valikos
12th July 2004, 11:25
Ultimile stiri spun .... dar cine stie daca sunt adevarate :
In urma deciziei LPF in urmatorul campionat de Divizia A echipa Ceahlaul Piatra Neamt figureaza in locul Sportului Studentesc, echipa ce nu a primit licenta de club profesionist.
Viitorul antrenor al echipei Cheahlaul va fi Florin Marin care soseste luni 12-07-2004 in Piatra Neamt pentru a semna contractul ca antrenor principal la FC Ceahlaul. Posibilii sai secunzi vor fi: Marc Ovidiu, Mihai Ionescu si Radu Lefter (cu pregatirea portarilor).

Cand vom afla exact ca toate astea sunt adevarate ...

sorinl
12th August 2004, 16:47
stie cineva cum va arata primul unsprezece in sezonul viitor?

DRAGOS
15th August 2004, 13:48
Sunt cel putin 6-7 jucatori veniti de la Ceahlaul II !!! Singurul lucru bun e ca sunt jucatori de perspectiva si vor putea sa se afirme. Sunt sigur ca vom obtine promovarea!!

DRAGOS
29th August 2004, 12:44
Iata cam care e formula de baza:

Portar: COVRIG
Fundasi: NOHAI, FORMINTE, AVADANEI, BOTEZ (cpt.)
Mijlocasi: PURICA, C.ILIE, BORZ, FEIZULA
Atacanti: PATRICHI, NEMTANU

sorinl
29th August 2004, 12:56
Iata cam care e formula de baza:

Portar: COVRIG
Fundasi: NOHAI, FORMINTE, AVADANEI, BOTEZ (cpt.)
Mijlocasi: PURICA, C.ILIE, BORZ, FEIZULA
Atacanti: PATRICHI, NEMTANU


combinatie de veterani -c.ilie,purica,botez si tineri mai mult sau mai putin experimentati.pentru b s-ar putea sa fie de ajuns,dar pentru a ,daca urcam,ar mai trebui cateva piese grele...
unde s-au dus banii proveniti din vanzarile lui burdujan si goian? trebuie sa fie vreo 600,000 de dolari...

DRAGOS
31st August 2004, 18:07
Cu siguranta promovarea in Divizia A il va determina pe Stefan si pe Mastecaneanu sa aduca ceva jucatori experimentati si cu traditie in Div. A!!!!

scorpiuta
25th October 2004, 17:01
Ca sa revenim in prima divizie trebuie sa mai aducem cativa jucatori valorosi...

OVIDIU 62
4th April 2006, 22:40
Cred ca ar fi bine sa se pregateasca chiar PINALTY poate pe post de atacant,ca are abilitati chiar pugilistice.

lolo_grupa_c
26th June 2006, 15:24
ceahlaul in b.....parerea mea...

^matrix^
26th June 2006, 19:31
nu mai pot de parerea ta....... O SINGURA IUBIRE FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT/hello /hello /hello

SILVIU99
14th July 2006, 15:03
Au venit: Ionuţ Curcă (portar, Rapid II Bucureşti), Ştefan Apostol (fundaş, Dighenis Morphou), Daniel Iftimie (fundaş, Callatis Mangalia), Ciprian Focşăneanu (portar, Cetatea Suceava), Cosmin Văsîie (fundaş, CFR Cluj-Napoca), Marian Zeciu (fundaş, Rapid II Bucureşti), Cristi Turcu (atacant, CFR Cluj-Napoca), Valentin Patrichi (atacant, NK Sabomor), Arman Karamian -Armenia- (atacant, FC Braşov)
Au plecat: Senis Feizula (mijlocaş, Laminorul Roman), Mihai Baicu (atacant, s-a retras), Sorin Mocanu (mijlocaş, Cetatea Suceava), Cristian Petrache (atacant, Callatis Mangalia)

gelu cracana
10th June 2007, 10:56
Puteti sa postati aici despre eventualele transferuri: sigure sau zvonuri!
Go!

Primele transferuri la Ceahlaul au fost: Sum, Raducan si Hizo ca antrenor.
In primul rand s-ai spunem noului antrenor Viorel Hizo un BINE ATI VENIT la Piatra Neamt si sa dea Dumnezeu sa faceti treaba la Ceahlaul.
La conferinta de presa de Vineri, Hizo a declarat: "Am venit la Piatra pentru ca aici am multi prieteni si am avut cele mai bune rezultate din cariera mea de antrenor, am gasit o baza moderna cu tot ce trebuie pentru a face performanta, insa trebuie sa facem si o echipa competitiva cu care acest oras sa se mandreasca"
Gelu Cracana

Lordul
25th June 2007, 15:56
au mai venit Marius Iordache ,Mircea Oprea si Rares Soporan ,Voika Vranikovic ,Lucian Goian

ne mai trebuie 2 atacanti de valoare nume vehiculate fiind :Anca ,V.Frunza ,L.Ganea

Costel Ilei s-a predat azi-noapte la 0.45 , la Politia Municipiul Piatra-Neamt

Lordul
2nd July 2007, 15:49
Viorel Frunza si Octavian Chihaia au semnat cu Ceahlaul ,Alexandru Golvan de la Eintracht II Frankfurt e in probe la Ceahlaul

ducus
3rd February 2008, 20:39
Czernoch a semnat cu Ceahlaul
Fostul atacant ceh al Politehnicii Iasi, Martin Czernoch, a semnat un contract cu Ceahlăul Piatra Neamț. Czernoch va ajunge duminica seara in cantonamentul nemtenilor din Antalya.

Antrenorul Viorel Hizo a dezvaluit ca Ceahlaul va mai achizitiona un jucator strain, un portughez, insa nu a vrut sa ofere detalii privitoare la acest fotbalist.
http://www.prosport.ro/articole/czernoch-a-semnat-cu-ceahlaul/75839

Viorel Frunza, spre PAOK Salonic
Pus pe lista de transferuri de echipa nemteana, atacantul împrumutat de la CFR Cluj pâna în vara este aproape sa semneze un contract pe sase luni cu echipa elena, cu posibilitate de prelungire pe înca doi ani. ”M-as bucura sa joc acolo”, a comentat Frunza, aflat în cantonament cu nationala Moldovei. Daca va semna cu PAOK, Frunza va încasa un salariu de 50.000 de euro pe sase luni. Ca sa-l cumpere pe Frunza de la CFR, grecii trebuie sa achite în vara 350.000 de euro.
http://www.prosport.ro/articole/viorel-frunza-spre-paok-salonic/75815