PDA

View Full Version : Etapa 27: Otelul - Steaua



Pages : [1] 2

Vadim
13th May 2004, 14:31
Etapa 27: Otelul - Steaua.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

alx_ro
13th May 2004, 14:55
Steaua TREBUIE sa bata pentru a lua campionatul!
0-2

iulian
13th May 2004, 14:58
Otelul pare o echipa blazata si resemnata in acest campionat...meciul de la Oradea demonstrind acest lucru
In mod normal nu are cum sa puna probleme Stelei in afara de ambitie si un antrenor bun neavind mai nimic
Steaua bate cu 1-0

SVensson
13th May 2004, 15:06
Se va termina egal. Un 1-1 cred sau 2-2. Cred ca este un meci decisiv pentru ambele echipe. Otelul va incerca sa castige pentru a-si asigura locul in cupa UEFA. Steaua se va lupta pentru campionat. In orice caz dupa parerea mea din aceasta confruntare vor iesi doua castigatoare: Otelul si Dinamo.

iulian
13th May 2004, 15:29
Svensoane ...o tot dai cu UEFA ta .... pai are "fata" Otelu` de UEFA mai tata ?
Ca sa demonstreze ca ar avea un pic de tot o sansa sa nu fie umilita in ultimul hal in UEFA ,Otelul ar trebuie sa inceapa prin ai bate pe Dinamo in Cupa in primul rind ...da pina una alta eu zic ca mai tre` sa curga ceva apa pe Dunare pina sa aveti voi fata de UEFA

Catalanul
13th May 2004, 15:38
steaua va castiga lejer partida cum MM STOICA a dat ordinul ...........
in fine chiar si asa steaua ar castiga 3-0 pt. steaua

SVensson
13th May 2004, 16:00
Iulian e vorba de mandrie aici. Si iti spun eu ca ii batem pe Dinamo in finala. Si facem si egal cu Steaua si iti spun eu ca nu ne facem de rusine in UEFA. Asta e punctul meu de vedere. Ne vedem duminica dupa meci.

iulian
13th May 2004, 16:04
Pai da ii bateti pe Dinamo in finala sunteti direct in UEFA ... asa ca infringerea de duminica seara nu o sa fie asa dureroasa :drak:

SVensson
13th May 2004, 16:11
:) Da Iulian, aici ai dreptate. Parerea mea este ca la mijloc este altceva. Dinamo sigur a promis Otelului o prema destul de substantiala. Si in afara de asta, cupa UEFA este o sursa de venit. E de ajuns numai prezenta si deja s-a asigurat un sfert din bugetul pe un sezon din Romania.

Dei
13th May 2004, 16:31
De meciul asta depinde titlul. Daca bate, Steaua ia campionatul. Otelul poate sa bata pe Dinamo in cupa, si o sa ajunga in uefa.

jhon_goodboy
13th May 2004, 16:59
Meciul cu Otelul va fi unul foarte dificil pentru Steaua mai ales ca in ultimul timp echipa galateana si-a intarit defensiva cu jucatori capabili de a face fata pe acest post.
Jucatorii lui Cartu vor incerca sa-si multumeasca publicul aducandu-le failor daca vor putea toate cele 3 puncte,altfel vor face ceea ce stiu ei mai bine si anume sa se apere aproape cu intreaga lor echipa si poate ca pana la sfarsitul partidei vor obtine macar 1 punct daca nu 3. :rolleyes:

iulian
13th May 2004, 17:31
De meciul asta depinde titlul. Daca bate, Steaua ia campionatul.
Ce bine ar fi daca numai de meciul asta ar depinde campioana :cool: numai ca mai e si Dinamo prin campionatul asta...si nu prea vad dupa cum decurg lucrurile ca mai poate sa se incurce de cineva pina la final :(

iulian
13th May 2004, 17:35
Meciul cu Otelul va fi unul foarte dificil pentru Steaua mai ales ca in ultimul timp echipa galateana si-a intarit defensiva cu jucatori capabili de a face fata pe acest post.
Jucatorii lui Cartu vor incerca sa-si multumeasca publicul aducandu-le failor daca vor putea toate cele 3 puncte,altfel vor face ceea ce stiu ei mai bine si anume sa se apere aproape cu intreaga lor echipa si poate ca pana la sfarsitul partidei vor obtine macar 1 punct daca nu 3. :rolleyes:
Dificil da...si tocmai din motivul pe care l-ai expus tu mai sus....otelarii se vor baga cu fundul in poarta si va fi extrem de greu pentru Neaga&Co sa sparga o aparare formata din vreo 8 jucatori ...tocmai de aceea victoria va fi si mai frumoasa :D
Meciul cu National a demostrat ca la un joc deschis Steaua nu are adversar

Dei
13th May 2004, 17:39
Ce bine ar fi daca numai de meciul asta ar depinde campioana :cool: numai ca mai e si Dinamo prin campionatul asta...si nu prea vad dupa cum decurg lucrurile ca mai poate sa se incurce de cineva pina la final :(

Daca ii incurca Poli, iti pui avatar cu tabela la sfarsitul meciului?
Si ne multumesti ca v-am ajutat sa luati titlul?

iulian
13th May 2004, 17:40
:) Da Iulian, aici ai dreptate. Parerea mea este ca la mijloc este altceva. Dinamo sigur a promis Otelului o prema destul de substantiala.

Mai mult ca sigur ca a promis...dar asta nu ii face jucatori mai buni...mai hotariti...poate dar mai buni nu ... si din orice pozitie Steaua este superioara la toate capitolele Otelului
PS Si Nationalului a promis Dinamo prime suplimentare...daca valoare nu e...nimic nu e :drak:

iulian
13th May 2004, 17:49
Daca ii incurca Poli, iti pui avatar cu tabela la sfarsitul meciului?
Si ne multumesti ca v-am ajutat sa luati titlul?
Daca ii incurcati ..promit aici pe forum ca indiferent de rezultat ..ca e egal...ca ii bateti ...tin 2 luni avatar cu tabela :drak: si mai fac citeva avataruri diferite dar pe aceeasi tema cui doreste :p
Plus ca nu mai zic niciodata nimic de Poli....PROMIT :drak: :yeah:

kittishor
13th May 2004, 17:52
nu sunt de acord deloc cu tine, asa ca as dori sa ne contrazicem :)

ADelPiero
13th May 2004, 17:56
bate Steaua clar :) cu 4-1 :D
la Steaua: 2x Neaga 1x Dica 1x Radoi
la Otelul: nu conteaza :evil:

ladima
13th May 2004, 18:30
De meciul asta depinde titlul. Daca bate, Steaua ia campionatul. Otelul poate sa bata pe Dinamo in cupa, si o sa ajunga in uefa.

...(sa continui scenariul tau) si la anul, Poli Iasi castiga toate meciurile de acasa si mare parte din cele in deplasare, se califica in grupele CL si este eliminata in sferturi la penalty-uri de Omonia Nicosia.

Hellooooooo! Huston catre Dei, ne auzi? Vino inapoi pe pamant ca am uitat sa iti montam un chip important. Pai daca Otelul ii bate pe Dinamo, de ce nu sunt ei pe primul loc vere? Si spui ca daca bate Steaua ia campionatul. Pai eu stiam ca este deja campioana. Nu a zis MM, "campioana morala". Adanca vorba !!! Cred ca le-a pus-o in gura (pardon de expresie :D ) domnul consilier Dan Pavel. Ce are sula cu prefectura si Steaua cu morala, dar poti sa spui ce vrei, ca nu te doare gura.

On topic:
La Galati Steaua nu va avea probleme, cel putin teoretic, pentru ca este mai buna, mai in forma si are neaparat nevoie sa castige, deci este si mai motivata. Otelul nu poate sa castige meciul, in cel mai rau caz, poate sa il piarda Steaua. Dar nu cred. Pe de alta parte, daca este sa calculam asa, dupa valoarea echipei si motivatie, nici Dinamo nu mai are ce meci sa piarda. Sper sa vedem un final de retur frumos si curat si sa castige cei mai buni. Adica Dinamo. :)

Alt Dan
13th May 2004, 19:20
Svensoane ...o tot dai cu UEFA ta .... pai are "fata" Otelu` de UEFA mai tata ?
Ca sa demonstreze ca ar avea un pic de tot o sansa sa nu fie umilita in ultimul hal in UEFA ,Otelul ar trebuie sa inceapa prin ai bate pe Dinamo in Cupa in primul rind ...da pina una alta eu zic ca mai tre` sa curga ceva apa pe Dunare pina sa aveti voi fata de UEFA

Ar putea totusi sa inceapa ceva mai devreme: duminica, de exemplu... incurcandu-i pe cei de la Steaua... Pe urma, avand asigurata participarea in UEFA, pot continua si in finala cupei...

iulian
13th May 2004, 19:23
Ar putea totusi sa inceapa ceva mai devreme: duminica, de exemplu... incurcandu-i pe cei de la Steaua... Pe urma, avand asigurata participarea in UEFA, pot continua si in finala cupei...Tocmai aia e vezi...la fotbal nu e ca in reclama aia la Adidas Torsion ..."Daca vrei...poti! "

Si Otelul tocmai asta nu poate...cu toate ca ar vrea :D

Alt Dan
13th May 2004, 19:26
joaca cu nationalul dupa?

valys
13th May 2004, 19:28
Sper sa fie un meci frumos de 1x :D . Otzelul are de platit o politza Stelei de sezonul trecut cand ne`a bagat in B , deci trag sperantze ca o vor plati cu toate cai MM`ul la Steaua acuma . Intere ai zis ca Otzelul nu are fatza in cupa UEFA , dar care echipa are fatza din capionatul nostru ?Shin plus zimi shi mie ce a facut Steaua cu Juventus shi ce a facut Otzelul :D .
Otzelul - Steaua 1-0

valys
13th May 2004, 19:30
scuze ca fraza cu "Intere ai zis ca Otzelul nu are fatza in cupa UEFA , dar care echipa are fatza din capionatul nostru " era pentru Iulian

inter
13th May 2004, 19:33
:galben:
scuze ca fraza cu "Intere ai zis ca Otzelul nu are fatza in cupa UEFA , dar care echipa are fatza din capionatul nostru " era pentru Iulian

:ok: se accepta

Saber Rider
13th May 2004, 20:30
E de ajuns de revazut ultimele rezultate ale celor doua echipe pentru a se vedea clar ca Steaua in mod normal nu are cum sa se impiedice la Galati. Mai ales ca Otelul are cel mai slab atac din divizia A (22 goluri marcate), dar si cea de-a doua aparare dupa Steaua.
Desi sper sa bata categoric Steaua, nu cred totusi ca va fi un scor mare, avand in vedere apararea Otelului, 11 din 11 toti in preajma careului propriu. Si spun asta ca un fapt obiectiv, avand in vedere ca e cel mai slab atac (ca daca stateau cu vreo 2 oameni macar pe la centru pentru un eventual contraatac poate dadeau si ei niste goluri, nu ?!?).

FC Oradea - Otelul = 1 - 1
Otelul - FC Arges = 0 - 0
Ceahlaul - Otelul = 1 - 1
Otelul - Apulum = 3 - 0 (Mare Minune:))
Poli AEK - Otelul = 0 - 0
Otelul - Petrolul = 0 - 0
Dinamo - Otelul = 2 - 0
Otelul - Rapid = 0 - 1

De ultimele rezultate ale Stelei nu cred ca are rost sa amintesc, nu ?!? :)

Tamy
13th May 2004, 22:39
castiga steaua lejer
3-0
goluri dica neaga si dinita

Petrut
13th May 2004, 23:10
dinita e suspendat

Ravelly
13th May 2004, 23:55
Va fi un meci usor ptr steaua. Ce pazeste mm stoica?

samor03
14th May 2004, 02:36
sper sa ia bataie otelul

Dansan
14th May 2004, 08:33
Bate Steaua...
Rezultat : Otelul - Steaua 0-2, goluri Neaga si Dica...

SVensson
14th May 2004, 08:47
Rezultat: Otelul - Steaua 1-1, goluri Danut Oprea, respectiv Dinita.

iulian
14th May 2004, 08:51
Fratilor mai subtire cu Dinita...deocamdata e suspendat pentru meciul cu Otelul...doar daca ia Comisia de Disciplina a LPF azi alta hotarire joaca (si ar fi cazul..precedent exista...vezi Figo)

SVensson
14th May 2004, 08:54
Nu mai este Iulian. I s-a anulat cartonasul galben si suspendarea. Si albitrul vinovat de asa ceva va fi retrogradat catre o divizie inferioara.

SVensson
14th May 2004, 08:55
Hotararea s-a luat ieri.

iulian
14th May 2004, 09:10
Bravo..uite ca nu am stiut ..bravo lor atunci :ok:

iulian
14th May 2004, 09:12
In Prosport scrie ca abia azi dimineata la 11 se judeca cazul ca a venit solicitarea din partea Stelista prea tirziu...

cuzmy
14th May 2004, 11:16
siderurgistilor, trezirea! ..auzi, castiga cupa, nu se fac de rusine in uefa! ...unde traiti???? ...la voi la moldova e aerul mai rarefiat si va lovit la cap???? ...otelul joaca cel mai urat fotbal din divizia a, chiar ii intrec si pe national! ...o sa va bata militar-pastorii cu 2-0!
...cat despre cupa, catzeii nu isi permit sa piarda si cupa si campionatul!
Deci, trezirea!!!!!!!!!!

IlMILAN
14th May 2004, 11:37
Daca Steaua nu va marca pana la pauza va fi greu sa invinga....otelarii se apara pe trei linii.....

Marcu
14th May 2004, 11:40
Bate Steaua, otelarii pot sa se gandeasca deja la Cupa Romaniei. De meciul asta depinde daca Steaua va mai putea sa se gandeasca la titlu, si nu cred ca le va fi mila de Otelul. Avand un moral bun, :headbang: vor pierde si meciul cu Dinamo din cupa. Cam asta va fi.

Dansan
14th May 2004, 11:53
Daca Steaua nu va marca pana la pauza va fi greu sa invinga....otelarii se apara pe trei linii.....
Sa dea domnu' Craciunescu sa nu se apere pe 4 linii - incluzand aici si fluierasii alb-rosii....:)
Caci atunci o sa se auda din nou deja celebra strigare :"AleO AleO Craciunescu fura pt. Dinamo!" :)

chisinau
14th May 2004, 13:05
Chiar ca nu inteleg unele persoane de pe forum... :rosu: Ma abtin sa spun ca cei de la Timisoara sunt multi, da' prosti, doar pentru ca nu cred ca cei de pe forum (nu toti) sunt reprezentativi pentru frumoasa lor galerie...

Sunt stelist in suflet. Pentru mine varianta ideala ar fi Otelul-Cupa, Steaua-campionatul. Data fiind insa programarea finalei Cupei, ar trebui sa ne asiguram de pe acum ca ajungem in UEFA (mai amintesc de asta ca sa se mai oftige unii :) ).

Sunt sigur ca Steaua nu va reusi sa invinga la Galati. De asemenea, cred ca Otelul nu se va apara cu toata echipa. Poate doar in ultimele 10 min. cind vom avea 2-1 pe tabela de marcaj. Diferenta intre Steaua si Otelul este 11 jucatori valorosi la 8 (echipele cu 4-5 se lupta la retrogradare). Insa acesti 8 plus un stadion plin si un antrenor inteligent pot face diferenta. E clar ca nu prea avem atacanti, da mi-i sa nu spuneti si la finalul acestui meci ca a fost "mare minune". :D

Florentin
14th May 2004, 13:26
Deci Otelul a marcat aproape un gol de meci, Steaua a marcat de cel putin 2 ori in ultimele deplasari. Deci evidenta spune ca Steaua va invinge. Plus ca este de asteptat ca Ghioanea sa nu joace, fiind inca jucatorul Stelei, unde va reveni se pare din vara.
Vestea proasta vine dinspre cioclii pentru ca ne va fluiera Serea, un baiat de mare caracter ... ciinesc.
Una peste alta iau Steaua cu 2-0, cel putin un gol Neaga.

STEELMAN
14th May 2004, 13:31
Ti amo otelul vinci per noi! Otelul va castiga cu 4-1

gicu
14th May 2004, 13:57
Deci Florentin, o sa bata Steaua. Deci nu din "cauza" lui Serea. Deci te cred ca l-ai vrea pe Salomir dar nu se poate sa va arbitreze numai el. Deci d-aia esti tu suparat pe Craciunescu.

ps. Deci titlul tot la Dinamo ajunge!

fia
14th May 2004, 14:07
Dinitza a fost iertat de cartonasul galben de etapa trecuta!

iulian
14th May 2004, 14:17
NU a fost "iertat" Dinita...ci sa facut dreptate :ok:

Florentin
14th May 2004, 14:19
Daca titlul va ajunge la Dinamo nu este din cauza lui Craciunescu, deci nu sunt suparat pe Craciunescu. Adinca chestia cu Salomir mai ales ca pe mina lui am scos doar un meci nul la Ceahlaul. Deci ... daca ati juca si ceva fotbal poate ar fi si la Dinamo deci.

Darkslowstar
14th May 2004, 14:30
Adinca chestia cu Salomir mai ales ca pe mina lui am scos doar un meci nul la Ceahlaul. Deci ... daca ati juca si ceva fotbal poate ar fi si la Dinamo deci.[/QUOTE]

Ati pierdut la Piatra Neamt pt. ca ati jucat prost nu ca v-a furat arbitrul. Daca o sa pierdeti titlu nu o sa fie din cauza arbitrilor ci din cauza ca ati jucat prost in unele meciuri. Si mai ales pt. ca ati luat bataie in groapa.

Florentin
14th May 2004, 15:52
Doua precizari: in primul rind nu cred ca am afirmat ca ne-a "furat" Salomir si doi, daca ar fi fost dupa cite meciuri proaste a facut Dinamo eram campioni de mult.
Sper ca realizezi ca la Piatra Neamt nu am pierdut, ci am facut meci nul; pe de alta parte Dinamo a luat bataie la rindul ei in Ghencea. Deci ce anume vrei sa spui?
Si inca un lucru: daca tot nu urmezi motto-ul pe care il folosesti, poate ca cel putin ar trebui sa gindesti.

iulian
14th May 2004, 16:13
Comisia de disciplina a Ligii Profsioniste de Fotbal a rezolvat favorabil memoriul adresat de FC Steaua, document prin care clubul nostru solicita anularea catonasului galben primit de Dinita, dintr-o greseala de arbitraj, in meciul Steaua-FC National. Astfel, atacantul echipei noastre va avea drept de joc pentru meciul cu Otelul Galati din cadrul etapei a 27-a. La sfarsitul sedintei Comisiei de disciplina, presedintele acesteia, Alexandru Boc, a declarat ca in luarea hotararii de ridicare a sanctiunii lui Dinita, rolul primordial l-a avut raportul Comisiei Centrale a Arbitrilor trimis vineri dimineata catre LPF. In acest raport era sti****t faptul ca presedintele CCA admisese ca arbitrul Gheorghe Farcas a gresit atunci cand la avertizat cu "galben" pe Laurentiu Dinita.
Laurentiu Dinita: "Ma bucur ca s-a facut dreptate astfel si ca pot fi de folos echipei in dificilul meci de la Galati. Ar fi fost nedrept sa nu pot juca din cauza unei greseli de arbitraj. In ceea ce priveste sanctiunea pe care o merita domnul Farcas pentru erorile comise la meciul cu FC National, ii las pe altii s-o judece si sa hotarasca"

inter
14th May 2004, 16:19
pai da numai pt. steaua ...., cu radoi a sfarsitul turului , acum cu Dinita, e curios cum numai steaua e "avantajata" de lpf! :mad: :mad:

SVensson
14th May 2004, 16:20
Si cu Dinita si fara el tot nu plecati invingatori de la noi.

Dariel
14th May 2004, 16:34
Sper ca Ghionea nu face ca'n meciul tur si lipseste din primul 11...

SVensson
14th May 2004, 16:36
Avem echipa completa. Verdes e cam singurul absent.

iulian
14th May 2004, 16:38
pai da numai pt. steaua ...., cu radoi a sfarsitul turului , acum cu Dinita, e curios cum numai steaua e "avantajata" de lpf! :mad: :mad:
Daca cind se face dreptate tu zici ca e "avantajata" Steaua nu mai zic nimic..Dar incep sa ii dau din ce in ce mai multa dreptate lui alpopa cind zicea ca Steaua este avantajata numai atunci cind nu e clar dezavantajata
PS.again S mare,R mare .... :rosu: :rosu: :rosu:

SVensson
14th May 2004, 16:45
Inter aici are perfecta dreptate Iulian.

iulian
14th May 2004, 17:03
Si cu Dinita si fara el tot nu plecati invingatori de la noi.
Suporter adevarat ..bravo Svensoane ...cu toate ca nici tu nu crezi ce zici o tii langa...mie mi-e frica ...(daca cumva cum am mai spus nu va bagati cu fundul in poarta si jucati cu 8 fundasi)ca o sa imi schimb iar avataru` :drak:

inter
14th May 2004, 17:05
Daca cind se face dreptate tu zici ca e "avantajata" Steaua nu mai zic nimic..Dar incep sa ii dau din ce in ce mai multa dreptate lui alpopa cind zicea ca Steaua este avantajata numai atunci cind nu e clar dezavantajata
PS.again S mare,R mare .... :rosu: :rosu: :rosu:

muci va face Cartu ( e bine cu C mare? :D ), ca oricum se pare ca are inclinatii alb-rosii in ultima perioada :headbang: :headbang:

IlMILAN
14th May 2004, 17:10
muci va face Cartu ( e bine cu C mare? :D ), ca oricum se pare ca are inclinatii alb-rosii in ultima perioada :headbang: :headbang:
Are inclinatii alb-rosii din era Netoiu ca de altfel toti oltenii :D
Cu sau fara C mare va fi regula lui MEME :rosu:

inter
14th May 2004, 17:12
Are inclinatii alb-rosii din era Netoiu ca de altfel toti oltenii :D
Cu sau fara C mare va fi regula lui MEME :rosu:


prietene vezi ca te joci cu focu! :mad:

iar mm, primul ultras din Ro ... mai are de invatat! :drak: :drak:

IlMILAN
14th May 2004, 17:19
prietene vezi ca te joci cu focu! :mad:

iar mm, primul ultras din Ro ... mai are de invatat! :drak: :drak:
De ce Inter.... :o:
MM nici el nu stie la ce e ultras ,poate la transhumanta:drak::D

iulian
14th May 2004, 17:19
muci va face Cartu ( e bine cu C mare? :D ), ca oricum se pare ca are inclinatii alb-rosii in ultima perioada :headbang: :headbang:
Pai de ce e racit ? bine ca ai spus...sa citeasca lumea care se duce la meci si sa nu stea pe linga el

iulian
14th May 2004, 17:23
prietene vezi ca te joci cu focu! :mad:

iar mm, primul ultras din Ro ... mai are de invatat! :drak: :drak:
Mai are sigur...o sa il trimitem la "specializare" pe linnga "ultrasi" vostri in frunte cu Blondu` sa il invete tehnica aplicari upercutului in figura Dinelului

IlMILAN
14th May 2004, 17:25
Mai are sigur...o sa il trimitem la "specializare" pe linnga "ultrasi" vostri in frunte cu Blondu` sa il invete tehnica aplicari upercutului in figura Dinelului
:happy :happy
MM trebe sa invete tehnica aplicarii upercutului in figura Dinuelului:D

inter
14th May 2004, 17:36
Mai are sigur...o sa il trimitem la "specializare" pe linnga "ultrasi" vostri in frunte cu Blondu` sa il invete tehnica aplicari upercutului in figura Dinelului

pai mai aveti de 'invatat" la capitolul asta !
voi nu stiti decat sa primiti :drak: :drak:

iulian
14th May 2004, 17:44
pai mai aveti de 'invatat" la capitolul asta !
voi nu stiti decat sa primiti :drak: :drak:
Ma rog...nu stiu daca ai dreptate sau nu...dar parca voi sunteti mai specializati in "primit" ...sa ma uit in clasament...sa nu mai uit.... :drak:

inter
14th May 2004, 17:47
sa vedeti cate primiti voi peste 2 etape :D:D:D, iti pun panza neagra la scara :p

IlMILAN
14th May 2004, 17:54
sa vedeti cate primiti voi peste 2 etape :D:D:D, iti pun panza neagra la scara :p
Inter la cum ati jucat voi la Timisoara Iulian iarasi o sa-si faca avatar nou:D

ieppy
14th May 2004, 17:55
ce chestie, Steaua primeste o mana, doua, trei de ajutor de la LPF. Nu stiu cum dracu dar numai stelei ii se intampla asta. Sa fie meme, jiji sau piti de vina? Poate pentru ca au asa putine silabe in nume? Sau asta este ca sa ii tina minte stelistii mai usor?

Poate ar trebuii spus de la inceputul campionatului, steaua(uups) nu primeste galbene si in nici un caz cartonase rosii. Cei care le vor da vor fi exclusi din arbitraj. Nu de alta dar ca sa nu mai existe cazuri din astea in care trebuie sa faca liga "dreptate".

inter
14th May 2004, 17:57
Inter la cum ati jucat voi la Timisoara Iulian iarasi o sa-si faca avatar nou:D

sa vezi tu ce avatar isi face ieppy inaintea lui :drak:

inter
14th May 2004, 17:58
ce chestie, Steaua primeste o mana, doua, trei de ajutor de la LPF. Nu stiu cum dracu dar numai stelei ii se intampla asta. Sa fie meme, jiji sau piti de vina? Poate pentru ca au asa putine silabe in nume? Sau asta este ca sa ii tina minte stelistii mai usor?

Poate ar trebuii spus de la inceputul campionatului, steaua(uups) nu primeste galbene si in nici un caz cartonase rosii. Cei care le vor da vor fi exclusi din arbitraj. Nu de alta dar ca sa nu mai existe cazuri din astea in care trebuie sa faca liga "dreptate".


:ok: ieppy, ete ca reusisi sa ma fac sa-ti dau dreptate ! /hello

iulian
14th May 2004, 18:44
Inter la cum ati jucat voi la Timisoara Iulian iarasi o sa-si faca avatar nou:D
Deja mi-am facut ...si il fac cadou dupa meci :drak:

ieppy
14th May 2004, 18:49
ia uite cum viseaza stelistii. Acum o luna nu stiati cum sa va mai injurati acum ati devenit cei mai buni prieteni. Sau poate ca stapanul(steaua) a dat ordine clare sclavului(poli) care dupa ce a trebuit sa stea oaie de opt ori acum trebuie sa stea si cu Rapid si pe urma sa isi dea viata de oaie pe teren cu Dinamo. Ce dragut.

iulian
14th May 2004, 18:57
ce chestie, Steaua primeste o mana, doua, trei de ajutor de la LPF. Nu stiu cum dracu dar numai stelei ii se intampla asta. Sa fie meme, jiji sau piti de vina? Poate pentru ca au asa putine silabe in nume? Sau asta este ca sa ii tina minte stelistii mai usor?

Poate ar trebuii spus de la inceputul campionatului, steaua(uups) nu primeste galbene si in nici un caz cartonase rosii. Cei care le vor da vor fi exclusi din arbitraj. Nu de alta dar ca sa nu mai existe cazuri din astea in care trebuie sa faca liga "dreptate".
ieppyta ..nus cum draq nu vezi tu birna din ochiul serenilor ,helestenilor.si corpodenilor si vezi paiul din ochiul ligi ...si mai ales in situatia de fata cind stii clar ca asa era corect (daca ai vazut meciul)
Cit despre faptul ca Steaua nu primeste asa multe cartonase ..iarasi un lucru evident pt tine ....Steaua este echipa tehnica...ii "face" pe adversari cu mingea si din glezna intelegi matale ? pe cind bitlani de la Dinamo ...decit sa rupa osu` ..e ce vrei...fiecare cum poate :drak:

inter
14th May 2004, 18:58
Deja mi-am facut ...si il fac cadou dupa meci :drak:

iuliene vad ca ai citit "Seherezada" ...ti-ai facut temeinic temele :drak:

IlMILAN
14th May 2004, 18:58
Deja mi-am facut ...si il fac cadou dupa meci :drak:
:happy :happy :happy
Iuliane ....vezi astfel de avatare imi plac:D
P.S ieppy daca se va adeveri scorul ala o sa dau 8+1 lazi de bere :D :D

iulian
14th May 2004, 18:58
ia uite cum viseaza stelistii. Acum o luna nu stiati cum sa va mai injurati acum ati devenit cei mai buni prieteni.
Nu stiu unde ai vazut tu ca ne-am injurat da ma rog...contrat da....si sa stii ca piesa "principala" in contrarile alea o constituia tocmai avatarul meu.. :D

IlMILAN
14th May 2004, 19:00
ia uite cum viseaza stelistii. Acum o luna nu stiati cum sa va mai injurati acum ati devenit cei mai buni prieteni. Sau poate ca stapanul(steaua) a dat ordine clare sclavului(poli) care dupa ce a trebuit sa stea oaie de opt ori acum trebuie sa stea si cu Rapid si pe urma sa isi dea viata de oaie pe teren cu Dinamo. Ce dragut.
:happy :happy
Imi place la nebunie cum te oftici:D
Asa ne-am ofticat noi ani de-a randul.....no ofefence :ok:

inter
14th May 2004, 19:01
:happy :happy
Imi place la nebunie cum te oftici:D
Asa ne-am ofticat noi ani de-a randul.....no ofefence :ok:

si acum serios IMilan cand terminati cu "oftica" asta? :D

ieppy
14th May 2004, 19:01
bey iuliane, tehnica dracu ca radoi da cu pumnul in stanga si in dreapta si ii facer si cu piciorul in gura. Asa ca te rog nu o da in balarii ca deja ai o bila neagra pentru avatarul ala visator. Nu v-ati injurat, nuuuuu. Lasa ca imi place ca voi pupati acolo unde scuipati. Treaba voastra, asta e mentalitatea de locul 2, sa tii cu toata lumea cu care nu te intelegi. Ce sa ii faci, asta e destinul vostru.

ieppy
14th May 2004, 19:03
oftica se termina cand retrogradeaza iar in D si trebuie sa vina o echipa din bucuresti sa ii scoata de acolo. Pardon, asa incepe iar. Oftica ramane ca si complexul. Nasol!

iulian
14th May 2004, 19:05
Daca ii incurca Poli, iti pui avatar cu tabela la sfarsitul meciului?
Si ne multumesti ca v-am ajutat sa luati titlul?
Dei io m-am conformat...si inca in avans...e rindul vostru acum :D

IlMILAN
14th May 2004, 19:06
si acum serios IMilan cand terminati cu "oftica" asta? :D
Sper ca pe 22 Mai 2004 ,Inter sper sa se transfere oftica la catelushi, prin faptul ca au pierdut campionatul in BANAT , asa cum ne-au retrogradat candva..... trebuie sa se faca dreptate pe lumea asta....totul e in echilibru...au ras atatia ani dar vor scheuna cumplit :drak:

iulian
14th May 2004, 19:07
si acum serios IMilan cand terminati cu "oftica" asta? :D
Cind o sa arate tabela ca in avatarul meu..io zic ca se termina...sau incepe mai rau ?? :p

IlMILAN
14th May 2004, 19:07
oftica se termina cand retrogradeaza iar in D si trebuie sa vina o echipa din bucuresti sa ii scoata de acolo. Pardon, asa incepe iar. Oftica ramane ca si complexul. Nasol!
ieppy dream on ...dream on :D

iulian
14th May 2004, 19:09
iuliene vad ca ai citit "Seherezada" ...ti-ai facut temeinic temele :drak:
Da intere .mi-am facut temele ...auzi? daca vrei avatar misto iti fac si tie...trimite-mi niste material ...poze cu praz..o vaca ceva...ba nu vaca nu o iau pe aia de pe "cea mai tare galerie " :drak:

IlMILAN
14th May 2004, 19:11
Da intere .mi-am facut temele ...auzi? daca vrei avatar misto iti fac si tie...trimite-mi niste material ...poze cu praz..o vaca ceva...ba nu vaca nu o iau pe aia de pe "cea mai tare galerie " :drak:
Iuliane sa fie peisajul pitoresc poti pune langa vacuta si poza lui Dauda sau Njock, olteni de la mama lor..... :happy :happy

inter
14th May 2004, 19:14
Da intere .mi-am facut temele ...auzi? daca vrei avatar misto iti fac si tie...trimite-mi niste material ...poze cu praz..o vaca ceva...ba nu vaca nu o iau pe aia de pe "cea mai tare galerie " :drak:


ce "subtil" esti ... da te mai las pana maine :drak:

iulian
14th May 2004, 19:28
bey iuliane, tehnica dracu ca radoi da cu pumnul in stanga si in dreapta si ii facer si cu piciorul in gura. Asa ca te rog nu o da in balarii ca deja ai o bila neagra pentru avatarul ala visator. Nu v-ati injurat, nuuuuu. Lasa ca imi place ca voi pupati acolo unde scuipati. Treaba voastra, asta e mentalitatea de locul 2, sa tii cu toata lumea cu care nu te intelegi. Ce sa ii faci, asta e destinul vostru.

Iti spun inca odata ca nu ne-am injurat...cauta tu si sa vad daca gasesti...suntem Stelisti si Polisti remember ?? daca erati voi se gaseau injuraturi destule dar intre noi.. nu cred.
Cit priveste chestia ta cu locul 2...ia gindestete...citi ani ati stat voi numai pe locul 2 ? voi si cind concurati singuri ieseati tot pe locul 2 ..obisnuinta ..ce sa faci... :rosu:

iulian
14th May 2004, 20:11
:happy :happy :happy
Iuliane ....vezi astfel de avatare imi plac:D
P.S ieppy daca se va adeveri scorul ala o sa dau 8+1 lazi de bere :D :D
Si mie imi plac...si berea...??? :drak:

IlMILAN
14th May 2004, 20:14
Si mie imi plac...si berea...??? :drak:
Pai uite cum facem il iei pe Inter (il echipezi cu fularul lui preferat:D) si veniti sa-l ajutati pe ieppy sa dovedeasca berea ,iar daca de suparare o sa bea tot ...nu-i nimic mai luam :p

iulian
14th May 2004, 20:16
Tu ai vazut in poze ce gabarituri avem ? ...da stai...daca bateti voi pe Dinamo eu dau berea :D

inter
14th May 2004, 20:17
Pai uite cum facem il iei pe Inter (il echipezi cu fularul lui preferat:D) si veniti sa-l ajutati pe ieppy sa dovedeasca berea ,iar daca de suparare o sa bea tot ...nu-i nimic mai luam :p


discuta maine cand o sa vada ieppy postul :drak:
si cred ca o sa va ramana berea in gat :drak: :drak:

iulian
14th May 2004, 20:18
Pai uite cum facem il iei pe Inter (il echipezi cu fularul lui preferat:D) si veniti sa-l ajutati pe ieppy sa dovedeasca berea ,iar daca de suparare o sa bea tot ...nu-i nimic mai luam :p
Nu zi de 2 ori ca nu se stie...miine chiar am treaba prin Timisoara..inter e liber si dornic de plimbare ...asa ca poate va treziti cu noi pe cap la Orlovi :D

IlMILAN
14th May 2004, 20:21
Nu zi de 2 ori ca nu se stie...miine chiar am treaba prin Timisoara..inter e liber si dornic de plimbare ...asa ca poate va treziti cu noi pe cap la Orlovi :D
Hai ma amanati pe saptamana viitoare...maine trebuie sa plec din Timisoara :headbang:

inter
14th May 2004, 20:22
Nu zi de 2 ori ca nu se stie...miine chiar am treaba prin Timisoara..inter e liber si dornic de plimbare ...asa ca poate va treziti cu noi pe cap la Orlovi :D


bey, vii ? :drak:

IlMILAN
14th May 2004, 20:23
Tu ai vazut in poze ce gabarituri avem ? ...da stai...daca bateti voi pe Dinamo eu dau berea :D
Daca dai tu berea o sa-i stea la ieppy in sticla nici macar in gat:D

uti2102
14th May 2004, 20:38
Se pare ca nu o sa joace Ghionea. Este omul Stelei shi nu vrea sa faca "prostioare". Lolz. Las' ca poate ii prinde bine statul pe bara pentru meciul din finala Cupei. :evil:

apparte
14th May 2004, 22:45
Intere,vad ca nu ti-a cazut prea bine faza cu Dinita!In caz ca vrei sa stii mai multe alege:ori mergi dincolo si citesti ce i-am scris lui Roman_ro pe topicul cu nume identic cu acesta,ori dau un copy-paste si schimb Roman_ro cu Inter! :evil: Ce ti-e dom'le cu oltenii astia :evil: ! :D

ieppy
14th May 2004, 23:30
bey ce se discuta despre bere pe aici. Lasa iuliane ca bem bere cand vin la vara si cand dupa cum ai promis o sa strigi cu mine Hai Dinamo. Si dupa aceea mergem la meci sa sustinem pe DInamo in cupele europene. IMILANE eu incerc sa ajung ca sa iti dau berea aia cu ocazia victoriei lui Dinamo iar daca bate si Otelul pe Steaua dau dublu cantitatea de bere. Asa ca sa va fac pe toti fericiti cand castiga Dinamo.

uti2102
14th May 2004, 23:49
mergem la meci sa sustinem pe DInamo in cupele europene

Care cupe europene se joaca cu altzi jucatori. Nu cu aia care este acum ci cu aia care nu este. Ca doar face transferuri Borcica, preshedintele care este.
Am auzit ca picatzi in turul preliminar al Cupei Uefa cu Knattspyrnufélag. Borcea deja incearca sa afle cam ce salarii au baietzii (de pe siteul www.kfrang.is) ca sa nu mai aiba surprize neplacute..... :happy

SVensson
15th May 2004, 02:39
Mai, mai ce s-a postat azi pe aici. Pacat ca am avut treaba. :(

Mariusmadmax
15th May 2004, 02:52
Otelul - Steaua 0-4
Neaga 3 , Dinita
/hello

Mariusmadmax
15th May 2004, 02:56
Si mie imi plac...si berea...??? :drak:
Iuliane , avatarul tau daca s-ar produce eu cred ca la Timisoara ar fi o noua Revolutie ...
Cita fericire pe intreaga Romanie !!!!
O ... mai putin pe citiva catelusi de culoare rosie :D
Ce timpenie : CIINI ROSII ! :happy
... ca si cind numele nu vine de la ciuma rosie - mama Rusie ...

Saber Rider
15th May 2004, 04:57
"In cazul lui Ionica Serea, greseala recunoscuta a fost in intregime iertata. Dupa ce a facut praf partida Dinamo - Universitatea Craiova, privandu-i pe olteni cel putin de un rezultat egal, focsaneanul a lasat privirea in pamant si a declarat ca a gresit. Induiosat pana la lacrimi, Craciunescu l-a iertat. Ce moment emotionant Kodak!

In semn de pretuire pentru fair-play-ul iesit din comun al arbitrului, Ion Craciunescu l-a delegat pe acesta la FC Brasov - Rapid, care a avut loc in etapa imediat urmatoare. Nu conta ca influentase soarta unei partide si, poate, daca diferenta dintre Dinamo si Steaua se mentine la doua puncte pana la sfarsit, a intregului campionat.

Motivatia mai-marelui de la CCA a fost puerila: "Avem un efectiv foarte redus. Daca i-am retine de la delegari pe toti cei care gresesc, atunci nu ar mai avea cine sa arbitreze". Pai, aduceti oameni de pe strada, domnule Craciunescu, ca nu ar fi prea mare diferenta!"



hmm ... nu vi se pare ciudat ca NU PREA A PROTESTAT craiova dupa meciul asta ?
Pai daca se intampla asta impotriva lui Dinamo, ce credeti ca zicea de exemplu Borcea ? (care a zis ca e "un abuz" ca s-a facut dreptate in cazul lui Dinita, dar se vede ca nu prea le are cu fotbalul, dupa cum zicea si Netoiu despre el, dupa faimoasele pariuri intre cei doi).
Nu mai are rost sa spun ceva despre relatia dintre Andone si Rednic, nu ? (una din explicatiile linistii ciudate dinspre Craiova)
Sau daca se intampla sa fie Craiova in lupta cu Dinamo pentru locul intai .... Cred ca iesea o revolutie la Craiova pentru meciul asta !

Dar bineinteles ca Craiova nu se bate pentru titlu, asa ca de ce sa protesteze aiurea in tramvai, nu ?!?

Florentin
15th May 2004, 05:23
Saber, daca i-ar retine de la delegari pe cei care gresesc, cine ar mai gresi in favoarea lui Dinamo si cine ar mai defavoriza pe Steaua. Logic, nu?
Imi place nebunia care i-a apucat pe piromani fiindca Panduru vrea sa-si menajeze citiva jucatori pentru meciul cu Dinamo. Ceea ce uita (bineinteles) acesti vesnici contestatari este ca ceea ce era foarte normal pentru Gloria (dar cu diferenta ca venisera in vilegiatura la Bucuresti si nu pentru a juca cu Dinamo) este absolut anormal si absurd pentru Poli. Pe cind ceva mai dramatic gen de ce rasare soarele, de ce apare luna noaptea sau de ce sunt stele pe cer. Nu cumva Gigi ...

samor03
15th May 2004, 08:29
Galatiul In Uefa....? Mai Bine In Delta La Pescuit.

maryuss_mau
15th May 2004, 09:22
victorie Steaua;in ultimele 3 etape Steaua a jucat destul de bine, obtinand victorii la diferente de cel putin 2 goluri; de asemenea apararea merge bine, Hamutovski reusind sa "inchida' poarta si sa nu primeasca nici un gol;

petru
15th May 2004, 10:02
bate otelul sa fie siguri de participarea in cupa uefa. si steaua poate sa-si ia 'la revedere' de la titlu

iulian
15th May 2004, 10:21
Duelul pentru titlu dintre Dinamo si Steaua, care a inceput, practic, o data cu debutul campionatului, se va sfarsi, cel mai probabil, la finele ultimei etape. "Titlul se va juca la Piatra Neamt", a declarat, de curand, antrenorul "cainilor rosii", Ioan Andone, el precizand ca runda a 30-a va fi decisiva pentru stabilirea castigatoarei competitiei. Totusi, pentru a se ajunge acolo, Dinamo trebuie sa invinga un Petrolul ingropat in "stratul" care duce spre... "B". O victorie, la prima vedere, facila pentru gazde, daca nu s-ar lua in calcul si faptul ca, matematic vorbind, ploiestenii isi vor juca in "Groapa" cartea cea mare a supravietuirii. In ceea ce o priveste pe urmaritoarea dinamovistilor, Steaua are o misiune mult mai dificila, la Galati. Asta pentru ca Otelul are un interes major sa incurce gruparea "militara", si anume sansa participarii intr-o cupa europeana! Cum moldovenii sunt calificati in finala Cupei, pe care o vor disputa impotriva liderei, ei trebuie sa-i puna bete-n roate Stelei, pentru a fi siguri ca vor reprezenta Romania intr-o competitie de pe Batranul Continent. Rapid, ocupanta ultimului loc pe podium, nu poate decat sa lupte pentru a-si pastra pozitia si, eventual, sa dea acatiste pentru triumful clubului din Ghencea in campionat. Cum Poli AEK a anuntat ca vine la Bucuresti cu echipa descompletata, giulestenii par a avea ca si acontate cele trei puncte. Doar sa nu ia foc Balauru!... Craiova, fara noroc la Piatra Neamt, joaca visand, inca, la locul III, dar si FC Arges, aflata inca in zona nisipurilor miscatoare, isi face planurile ei. De altfel, la "subsol" e vanzoleala mare. Brasovul trebuie neaparat sa invinga acasa o Alba Iulia al carei patron, Emanoil Savin, ar putea deveni, din sezonul viitor, investitor la... "Steagul"!... La randul ei, Gloria are nevoie ca de aer, la Bistrita, de victorie in compania formatiei FC National, o trupa ce a dat, in ultima vreme, punctele cui a vrut. O partida de totul sau nimic se va disputa tot pe malurile Bistritei, dar mai in aval. FCM Bacau si FC Oradea isi joaca sansa mentinerii in primul esalon. Interesant este faptul ca orice rezultat e bun pentru cineva, mai putin egalul, scor care ar scoate din cursa ambele combatante! In fine, Ceahlaul merge la Constanta sa pescuiasca macar un punct. Plauzibil, gandindu-ne ca Farul a remizat, miercuri, cu Apullum, iesind, cu acest prilej, din calculele retrogradarii!

flash
15th May 2004, 10:27
Castiga steaua

florian
15th May 2004, 11:07
Castiga Steaua cu 2-1 (doar 2-1 pentru suspans)

simpson
15th May 2004, 12:09
victorie Steaua;in ultimele 3 etape Steaua a jucat destul de bine, obtinand victorii la diferente de cel putin 2 goluri; de asemenea apararea merge bine, Hamutovski reusind sa "inchida' poarta si sa nu primeasca nici un gol;
Asta cam asa e... bate steaua, fara gol primit.

maryuss_mau
15th May 2004, 12:17
O victorie, la prima vedere, facila pentru gazde, daca nu s-ar lua in calcul si faptul ca, matematic vorbind, ploiestenii isi vor juca in "Groapa" cartea cea mare a supravietuirii.
asa m-am gandit si eu la inceput, dar ma intreb cum i-ar putea bate ploiestenii pe dinamovisti in deplasare, cand ei nu au putut bate un Rapid in degringolada in fata propriilor suporteri!

Dariel
15th May 2004, 12:41
Ghionea nu joaca... are clauza contractuala. Asa ca vom scoate puncte si fara el in teren.

goliat
15th May 2004, 12:46
otelu` a demonstrat ka poate sa csatige cu oricine dar cred ka miza e prea mare pentru ka steaua sa isi permita o infrangere cu otelu`.sper ka otelu` sa demonstreze ceea ce poate in finala si sa reuseasca sa o infranga pe dinamo.Dinamo crede deja ka are si cupa si campionatu`.Ar fi fain sa nu castige nimic pentru ka nu merita.Victoriile ei nu au fost meritate.Tot in minutu `93 sau 90` sau nu stiu kat castiga....dar nu merita !

Saber Rider
15th May 2004, 13:14
Mai da' otelarii astia tot o dau cu Cupa UEFA ! Sunt nebuni la cap ! Sau vor sa se faca cat mai de ras pe afara, si implicit sa ne faca pe toti de ras !
Ce dracu mah ?!? Daca Steaua, Dinamo si Rapid nu au reusit mare lucru in aceste cupe (CL & UEFA), cu exceptia ca Steaua totusi a eliminat Southampton si a fost la un singur gol de Liverpool, CE SA CAUTE IN CUPE OTELUL GALATI ?!?
Cum pot ei sa se lupte pe viata si pe moarte pentru a-si asigura o prezenta in cupe ?! Se premiaza doar prezenta in cupele alea, sau cum ?!?

Saber Rider
15th May 2004, 13:18
Otelul are cel mai slab atac din divizia A, deci ei nu au putut nici macar sa inscrie impotriva unor simple echipe de pe la noi, si au pretentia sa dea goluri la echipe de afara ?!?
Chiar ca nu inteleg ratiunea acestei ipoteze: sa se bata Otelul pentru ca sa ajunga in Cupe !! In primul rand nu o sa ajunga in nici o cupa, va trebui presupun sa joace tur preliminar ...

radhoo
15th May 2004, 13:57
steaua are nevoie neaparat. daca va bate tot va deveni campioana. dinamo va calca stramb pana la final. poli stie de ce!

JUVENTUS_1
15th May 2004, 14:15
Bate Steaua cu 2-1.

Mariusmadmax
15th May 2004, 14:49
Ghionea nu joaca... are clauza contractuala. Asa ca vom scoate puncte si fara el in teren.
nu are nici o clauza ... jucatorul si cluburile , au o intelegere !
Nici Orac nu va juca !

STEELMAN
15th May 2004, 14:54
Otelul - Steaua 0-4
Neaga 3 , Dinita
/hello

dragostea mea ai ghicit si scorul dar, singura greseala e ca l-ai pus
invers :headbang:

Mariusmadmax
15th May 2004, 15:58
dragostea mea ai ghicit si scorul dar, singura greseala e ca l-ai pus
invers :headbang:
Suna aiurea "dragostea mea" ...
:rosu:
invers = pe dos - cf dex
nu e pe dos crede-ma ! :D

Saber Rider
15th May 2004, 19:02
Ati observat cine va arbitra maine pe Otelul cu Steaua, nu ?

Ionica Serea !

Saber Rider
15th May 2004, 19:06
Pe siteul Gazetei, in articolul dedicat acestui meci, scrie ca Otelul va juca in echipament rosu, iar Steaua in echipament albastru !!
Interesant, nu ?

STEELMAN
15th May 2004, 20:55
Suna aiurea "dragostea mea" ...
:rosu:
invers = pe dos - cf dex
nu e pe dos crede-ma ! :D

HAI CA NE MAI TUTUIM DUPA MECI... (SA NU PLANGI!)

STEELMAN
15th May 2004, 21:14
[QUOTE=Saber Rider]Pe siteul Gazetei, in articolul dedicat acestui meci, scrie ca Otelul va juca in echipament rosu, iar Steaua in echipament albastru !!
Interesant, nu ?[/QUOT
OTELUL VA JUCA IN ROSU-ALB, IAR STEAUA IN ALBASTRU
DECI SE DEDUCE RED WITHE BLUE FOREVER
TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!
SORRY PT CORECTARE....

Saber Rider
15th May 2004, 22:56
[QUOTE=Saber Rider]Pe siteul Gazetei, in articolul dedicat acestui meci, scrie ca Otelul va juca in echipament rosu, iar Steaua in echipament albastru !!
Interesant, nu ?[/QUOT
OTELUL VA JUCA IN ROSU-ALB, IAR STEAUA IN ALBASTRU
DECI SE DEDUCE RED WITHE BLUE FOREVER
TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!
SORRY PT CORECTARE....

in primul rand eu doar am citat din Gazeta Sporturilor.
in al doilea rand, vezi ca ai gresit citatul.
in al treilea rand .... mai citeste si tu o data ce ai scris ! :happy

chisinau
16th May 2004, 01:35
Imi revine mie onoarea sa inaugurez ziua decisiva cu un mesaj. si va fi foarte scurt. Stelistilor, azi pierdeti campionatul!!!

gicu
16th May 2004, 01:46
Imi revine mie onoarea sa inaugurez ziua decisiva cu un mesaj. si va fi foarte scurt. Stelistilor, azi pierdeti campionatul!!!
:happy :happy :happy

ADelPiero
16th May 2004, 01:48
inca o victorie pentru Steaua in acest meci :D
pacat de victoria lu` dinamo :)
ata ete :mda:

chisinau
16th May 2004, 02:02
Si inca ceva. Felicitari Iasului!!! Sa bateti tot anul viitor,mai putin Otelul.

samor03
16th May 2004, 03:18
NU a fost "iertat" Dinita...ci sa facut dreptate :ok:
BINE CA MAI SI GANDESCURATII AIA DE LA LPF :ok:

SVensson
16th May 2004, 08:02
Ziua meciului. Plecati de la Galati cu un punct cel mult. Parerea mea ca se termina 1-0 sau 1-1.

chrytis
16th May 2004, 09:31
eu zic asa: acum se cearta stelistii cu otelarii. eu sunt dinamovist si deocamdata ma bucur de acel 5-0 de aseara. au jucat cu cea mai buna echipa. dinamo e cea mai tare echipa la ora actuala. am pariat pe otelari azi si voi castiga. steaua a avut numai meciuri usoare returul asta. a venit vremea sa mai guste si din amaraciunea infrangerii.

Bodo78
16th May 2004, 12:50
eu zic asa: acum se cearta stelistii cu otelarii. eu sunt dinamovist si deocamdata ma bucur de acel 5-0 de aseara. au jucat cu cea mai buna echipa. dinamo e cea mai tare echipa la ora actuala. am pariat pe otelari azi si voi castiga. steaua a avut numai meciuri usoare returul asta. a venit vremea sa mai guste si din amaraciunea infrangerii.

auzi tata....aseara singura echipa care avea jucatori era dinamo pt ca petrolistii nu vedeau nici macar mingea....si ca sa spui ca sunteti cei mai buni e prea mult, pt ca odata ce joci singur pe teren e si imposibil sa iesi pe locul 2 . ar trebuii sa-ti aduc aminte de ultimele etape: cu argesul ce ati facut...ala a fost joc, cu bacaul, cu nationalul, cu farul ( noroc cu arbitrul )....stii ce rezulta de aici? cand jucati singuri sunteti cei mai buni cand jucati cu adversari sunteti vai de capul vostru :headbang:
calitatea jocului la voi lasa de dorit
dovada si numarul de spectatori :D

corinutza_88
16th May 2004, 13:35
bate steaua!
nimic mai mult,experienta vb de la sine!
hai craiova

M|tea
16th May 2004, 14:02
FORZA OTELUL! LUPTA GALATI! SIDEXPLOZIA ASTAZI VREA SA BATI!!!
Un meci al razbunarii....un meci revansa.....pe viata si pe moarte!
O sa fie greu....avem cativa accidentati + Ghionea care nu joaca impotriva steleii....si cu toate astea :

OTELUL-STEAUA 2-1!! [Oprea,Danciu // Neaga]
:yeah: :yeah:
Sa vinaaa cupaaa la GALATIII>.....
/hello
U.E.F.A

Saber Rider
16th May 2004, 14:03
bate steaua!
nimic mai mult,experienta vb de la sine!
hai craiova

Hai Craiova, explica-mi si mie ceva, ca vad ca esti on-line. Ca eu am scris ceva mai devreme apropo de chestia asta , dar vad ca nu a comentat nimeni nimica pe chestia asta.
De ce dupa meciul pierdut de Craiova cu Dinamo in urma unor greseli flagrante de arbitraj (intentionate sau neintentionate), totusi cei de la Craiova, conducere, jucatori, antrenori, suporteri, NU AU FACUT SCANDAL !! Au facut cei de la Farul, unde s-a intamplat la fel, iarasi greseli flagrante de arbitraj (intentionate sau neintentionate), si totusi, super suporterii olteni, NIMIC !! Daca erati pe locul 2 la doua puncte de Dinamo si va bateati la titlu cu Dinamo, acu cu 4 etape inainte de final ?!?
Mie unul mi s-a parut TARE ciudata chestia asta.

M|tea
16th May 2004, 14:03
este ora 14.05 si plec la stadion sa ma pregatesc de fiesta....pana iau bilet...pana ne pregatim coregrafia....trece timpul....mai bem o bere.....doar se merita sa sarbatorim victoria impotriva Stelei....:)

HAI OTELUL!

Saber Rider
16th May 2004, 14:04
Alta data ati tipat ca din gura de sarpe, aoleu, vai in sus, vai in jos, si acuma : LINISTE TOTALA !!

Mai sa fie !!

Saber Rider
16th May 2004, 14:14
Eu inteleg ca afacerile se fac numai intre prieteni, Netoiu si Staicu cu si la Craiova = fosti militieni, ca Andone si Rednic prieteni buni din tinerete (poate copilarie, mai stii ?!? :) ), ca o gramada de jucatori de la Dinamo sunt de la Craiova (stiti voi cum) si alte d-astea, DAR CHIAR ASA MAH, sa nu comentati voi nimica apropo de meciul ala ?!?

Ati cazut mult in ochii mei, sa stiti. (voi, suporterii, si nu numai, craioveni)
Asa ca nu ma mai mira declaratiile lui Rednic ca "vrem sa invingem Steaua" si altele la adresa Stelei.

corinutza_88
16th May 2004, 14:17
pai sa stii saber rider ca nu am ripostat pentru ca nu rezolvam nimic mai ales ca serea sia cerut scuze si "nea indoiosat"insa nai vazut ce scandal a fost dupa meciul cu apulum ,tot din cauza lui serea,craciunescu a fugit atuci de la stadion ca din gura de sarpe!
insa eu vreau sa castige steaua!

Saber Rider
16th May 2004, 14:18
da mah, dar Apulum nu e Dinamo ! dar ma rog, daca asta a fost in capu' vostru ...

corinutza_88
16th May 2004, 14:20
dar si ce vrei sa zica rednic ca "o sa le lasam punctele stelei ca sa castige campionatul,desi noua nu ne mai este cu folos"
sa stii ca oferta pe care o facuse rednic,cu referire la meciul cu steaua era valabila doar daca craiova era pe trei,si cum nu e acum luptam pana la sfarsit!
cu stiinta pana la moarte!

Saber Rider
16th May 2004, 14:24
dar nu a zis nimeni sa lase nimic, e vorba ca voi ati cam lasat-o moale dupa ce s-a intamplat cu dinamo ... deci e oarecum tardiv sa faceti scandal la orice meci dupa (inclusiv apulum, care oricum de abia e si ea prin divizia A, v-ati gasit cu cine sa faceti scandal!) ! stii tu, si tacerea e uneori un raspuns (de cele mai multe ori de incuviintare tacita a celor intamplate sau zise) !!

Alt Dan
16th May 2004, 15:59
Eu inteleg ca afacerile se fac numai intre prieteni, Netoiu si Staicu cu si la Craiova = fosti militieni, ca Andone si Rednic prieteni buni din tinerete (poate copilarie, mai stii ?!? :) ), ca o gramada de jucatori de la Dinamo sunt de la Craiova (stiti voi cum) si alte d-astea, DAR CHIAR ASA MAH, sa nu comentati voi nimica apropo de meciul ala ?!?

ai uitat sa mentionezi prietenia dintre boghici si mm, care din nostalgie, au petrecut 3 zile in galati, "ezact" inaintea meciului direct...
ori cele dintre steaua si dobos-paduru-stangaciu, musznai-ienei, nea jean (dar el e prieten cam cu toata lumea), olitza si, probabil cea mai sincera, prietenia dintre jiji si mitica-lpf...

iulian
16th May 2004, 16:02
ai uitat sa mentionezi prietenia dintre boghici si mm, care din nostalgie, au petrecut 3 zile in galati, "ezact" inaintea meciului direct...
Tu crezi...dar raspunde sincer...ca Otelul poate sa bata pe Steaua ?

Alt Dan
16th May 2004, 16:12
sincer, cred ca ar putea sa faca un egal (doar fiindca se joaca la galati)... transee in fatza portii, toti jucatorii in jumatatea lor de teren, s-au mai vazut cazuri...
dar voi, sincer, credeti ce zice mm-ul ca orice echipa, daca isi doreste cu adevarat, poate invinge pe dinamo? sa intelegem ca voi nu v-ati dorit? (he, he, he...)
valabil si pentru pitzurca: nu e meci de-al lui dinamo, inaintea caruia el sa nu-si dea cu parerea ca adversarii au sanse mari sa castige (bistrita, petrolul, ...). ii intelegem ca "e" frustrati, dar ar trebui sa-si vada de echipa lor, fara a mai purta grija altora... chestia cu drumul lung e perfect valabila in cazul lor...

uti2102
16th May 2004, 16:18
Asha baietzi. Aruncatzi blaturile la noi in curte! :evil: Mare va mai fi uimirea voastra cand va vetzi trezi shi fara titlu shi batutzi in cupa de Otzelul. Toate astea pentru ca n-atzi facut suficiente blaturi, este ?

iulian
16th May 2004, 16:19
Eu zic sa lasam declaratiile conducatorilor ca nici unu nu e mai breaz decit celalalt...eu te intrebam pe tine ..parerea ta...raspuns corect ...ar putea sa ii incurce...asa cum si pe Dinamo puteau sa ii incurce si Petrolul ...pot sa ii incurce si Poli si Ceahlaul ...reciproca valabila si pt Steaua dealtfel...
Parerea mea este ca Steaua si Dinamo au de departe cele mai bune loturi din campionat ...dar sa se impiedice de cite o echipa mai slaba e posibil oricind...si am exemplu Stelei cu voi :drak:

uti2102
16th May 2004, 16:19
Inca nitzel. Jucatorii stau sa iasa la incalzire. Stadionul e deja plin. Doamne Ajuta! HAI STEAUA!

Alt Dan
16th May 2004, 16:31
in meciul direct ati avut sansa si-ati scapat doar cu 2-1... daca va mai dadeam unul (chestie total posibila dupa desfasurarea partidei), chiar fluieram acum...
oricum, bafta azi... la fel de multa pe cat ne doriti si voi noua...

Alt Dan
16th May 2004, 16:36
Asha baietzi. Aruncatzi blaturile la noi in curte! :evil: Mare va mai fi uimirea voastra cand va vetzi trezi shi fara titlu shi batutzi in cupa de Otzelul. Toate astea pentru ca n-atzi facut suficiente blaturi, este ?

scuze, dar anul asta ne-ati "intrecut"... nu vreau sa intru in polemici si detalii... stiu sigur, ca in adancul sufletului vostru stiti ca e adevart... "... ca sa nu ramana repetinte si anul asta, mam'mare, tanti mitza si..." au facut tot posibilul... sa vedem daca ii va ajuta la ceva...

uti2102
16th May 2004, 16:45
Asta e nesimtzirea suprema! Blatishtii ne spun noua ca i-am intrecut! Rushine! :rosu:

Alt Dan
16th May 2004, 17:37
11 metri... ce va spuneam?

Alt Dan
16th May 2004, 17:42
n-a fost offside...

MARCEL55
16th May 2004, 17:45
Asa se fura pentru Steaua. Cu tine tine Craciunescu?

sticklos
16th May 2004, 17:46
Noroc ca i-au anulat galbenu lu Dinitza :D...
pe pariu ca Faru se lasa in ultima etapa, cu Steaua?
Daca astea doua merg cap la cap, Constanta va trage mai mult cu Steaua decat cu haita. Sau poate le zice Sapaliga sa joace ca in tur, sa-i ardem si'n Ghencea... nashpa :((

sticklos
16th May 2004, 17:49
Gloria face instructie cu Nationalu :lol: vor in Intertoto, ca sa-i bata iar FC Tampere UNited sau Avantul Prabushirea ori cum le-o zice alora prin Feroe :rosu:

uti2102
16th May 2004, 17:51
Dinamovishti ishi baga unghia-n gat. Cum va spuneam : de fiecare data cand nu e clar dezavantajata (ca in meciul cu Natzional) se considera ca Steaua e avantajata. Adik n-a fost penalty sau cum?! Wake up! :happy

sticklos
16th May 2004, 18:01
io nu's dinamovist, mi se falfaie de pe Kremlin, de Steaua, Dinamo, Rapid sau alte aiureli, treaba e ca Farul, in ultima etapa, pica intre ciocan si nicovala
Primo: DACA Dinamo este deja campioana atunci, meciul cu Steaua va fi la cutite
Secundo: DACA de rezultatul meciului va depinde castigarea campionatului de catre Steaua, nu stiu... cred ca se lasa la mana lor, cu toate ca ar turba cainii astia de sapaliga, Onut sau Baltoi :D
Poate la anu' se gandeshte Bosanceanu sa riste, sa tinteasca mai sus... la meciurile pe care le-a facut Farul sezonul asta... daca ar fi jucat asha in fiecare etapa, va uitati de jos la noi :D... remember Farul-Steaua 2-1, Rapid-Farul 1-3 ( :ciocan: ) sau jena aia de meci cu Dinamo, cand potaile au avut nevoie de Corpodean sa bata aici :jerk:
Ura si la gara!

sticklos
16th May 2004, 18:12
a, bon, a intrat Negru, cu asta pierde sigur Otzelu :D

Florentin
16th May 2004, 18:16
Aveti si voi dreptate, pentru Steaua nu se pot da lovituri de pedeapsa; vezi meciul cu National. In schimb la Dinamo o mina pe umarul lui Danciu, o privire urita pentru Tuciurescu -penalty clar.
Mai dinamovisti, putina decenta, serveste Nastase ... adica joaca Steaua. De ce nu luati voi carnetul de notite, ciocu mic si joc de glezna. Aici se joaca fotbal nu se simuleaza.

MARCEL55
16th May 2004, 18:21
Cine isi baga unghia in gat?

sticklos
16th May 2004, 18:21
tzeapa :)

MARCEL55
16th May 2004, 18:23
:happy Unghia mai adanc !!!

sticklos
16th May 2004, 18:23
asha, sh'acum MM il suna pe Boghici: "Bine, ma, Nicule, ce-am vorbitara noi, bre?". "Las', ca asha-i mai frumos, mai bagati voi 'fo doua si gata, ce atata gargara?"...

sticklos
16th May 2004, 18:25
Borcea, sari cu banu' :lol:

sticklos
16th May 2004, 18:29
Stii ce-i haios? Sa ia bataie, absolut intamplator, Dinamo in finala Cupei... io fur de la tine, tu furi de la mine, toata lumea-i multumita

MARCEL55
16th May 2004, 18:40
Se fura in continuare pentru Steaua.

gophren
16th May 2004, 18:41
sa nu ziceti ca arbitrii gresesc numai in favoarea lui dinamo, a fost un offsaid fluierat complet aiurea impotriva otelului, scapase unul singur cu portarul.

sticklos
16th May 2004, 18:43
nasol moment, Pitzi

MARCEL55
16th May 2004, 18:54
Stelistii, nu mai sunt comentarii?

sticklos
16th May 2004, 18:56
hm... cu cine mai are Dinamo de jucat?

Florentin
16th May 2004, 19:04
Felicitari Galatiului, si-au atins obiectivul, plus o dulce razbunare.
Inca o mizerie dinamovista (presupusul aranjament dintre MM Stoica si Boghici) s-a "adeverit".
Campionatul se joaca inca, desi ...

ieppy
16th May 2004, 19:06
Any questions? I guess not!

IlMILAN
16th May 2004, 19:11
Any questions? I guess not!
Drace esti fericit?:D
Se pare ca o sa fie pace la bere.....tu dai pentru egalul otelului si eu pentru victoria lui Poli:p

ULTRA_TEI
16th May 2004, 19:13
HAHAHAHAAAA fatalailor!!!
DINAMO CAMPIOANA ROMANIEI!!!
VEDETI CUM E CAND NU VA MAI MERGE BLATUL?!!!
De ce nu ati mai batut cu 4-0, 5-0, 8-1 ?! NU au mai fost primiti banii murdari ai lui jiji?!
Ca sa nu mai zic ca la 2-1 , Aldea a scapat singur si a fost oprit de porcul ala negru pe motiv de offside...
DINAMO>>>EVENT!!!!
Bagati-va ungia in gat, HAI! 1,2,3 si!!!!

uti2102
16th May 2004, 19:14
Daca Steaua a pierdut azi campionatul l-a pierdut pentru greshelile imense din aparare (gresheli avute la toate meciurile decisive, cu Farul, Rapid shi Dinamo) shi, intr-o oarecare masura, pentru ca nu are un "Corpodean" al ei, care sa-i dea un penalty gratuit in ultimele secunde.
Oricum, rezultatul shi meciul in sine arata ca Steaua joaca numai pe bune; pentru totzi dinamovishtii care se simt cu musca pe caciula RUSHINE :rosu: pentru toate insinuarile de dinainte de meci.
Felicitari lui Dinamo, nu pentru ca e campioana ci pentru ca e pe primul loc dupa 27 de etape. Diferentza e de 4 puncte shi eu inca mai sper. Campionatul se joaca in Kosovo, la Ceahlaul!
FORZA STEAUA!

ieppy
16th May 2004, 19:15
Milane, mai vedem ca poate spune Liga ca a fost viciere de rezultat si se rejoaca meciul.

rew
16th May 2004, 19:15
N-a fost numai un ofsaid fluierat aiurea, au fost 3 in '14, 43 si 80. Otelu ar fi putut sa bata lejer.

uti2102
16th May 2004, 19:17
HAHAHAHAAAA fatalailor!!!
DINAMO CAMPIOANA ROMANIEI!!!
VEDETI CUM E CAND NU VA MAI MERGE BLATUL?!!!
De ce nu ati mai batut cu 4-0, 5-0, 8-1 ?! NU au mai fost primiti banii murdari ai lui jiji?!
Ca sa nu mai zic ca la 2-1 , Aldea a scapat singur si a fost oprit de porcul ala negru pe motiv de offside...
DINAMO>>>EVENT!!!!
Bagati-va ungia in gat, HAI! 1,2,3 si!!!!

Vezi k dai semne de turbare shi chem hingherii. Mishca din coada shi fa pashi, mai ai pana sa cashtigi campionatul. Despre blaturi, ar trebui sa-tzi fie rushine! DINAMO, BLAT, ARBITRII -> astea-s cuvintele cheie shi poate ar trebui sa recunoshti!
Shi mai vretzi shi event!!!!! LOLZ! Vorbim dupa ultima etapa. Hai! 1,2,3 infrangeri....... :happy

Jhan
16th May 2004, 19:19
Bineasha!Si la mai mare!

cocomic
16th May 2004, 19:19
hmm... ce sa-i faci, acum n-o sa va puteti bucura de victoria lui Poli impotriva cainilor :)... oricum nu era corect sa va asumati niste merite care nu v-ar fi apartinut...

uti2102
16th May 2004, 19:19
Io am cam terminat mishcarea pe-aici. Va las sa radetzi. Cine rade la urma rade mai bine! Sau poate ca voi latratzi........ :evil:

gicu
16th May 2004, 19:20
Daca Steaua a pierdut azi campionatul l-a pierdut ... intr-o oarecare masura, pentru ca nu are un "Corpodean" al ei, care sa-i dea un penalty gratuit in ultimele secunde.FORZA STEAUA!

Cred c-ai vrut sa zici ca din cauza ca nu v-a arbitrat Salomir mereu. Nu stii sa pierzi tinere :rosu:

In rest iti dau dreptate, daca o sa pierdeti campionatul e din vina desfasurarii meciurilor decisive (Rapid, Dinamo, etc.). Iar aici o mare parte de vina o are Piti... :D

corinutza_88
16th May 2004, 19:21
gata sau dus sansele pentru castigarea campionatului!Pacat steaua era o echipa bine inchegata dar sa dovedit a nu fi de ajuns!
asta e poate la anul daca nu il ia craiova!
stiinta for ever!

ADelPiero
16th May 2004, 19:23
HAHAHAHAAAA fatalailor!!!
DINAMO CAMPIOANA ROMANIEI!!!
VEDETI CUM E CAND NU VA MAI MERGE BLATUL?!!!
De ce nu ati mai batut cu 4-0, 5-0, 8-1 ?! NU au mai fost primiti banii murdari ai lui jiji?!
Ca sa nu mai zic ca la 2-1 , Aldea a scapat singur si a fost oprit de porcul ala negru pe motiv de offside...
DINAMO>>>EVENT!!!!
Bagati-va ungia in gat, HAI! 1,2,3 si!!!!

iti este cald cu dintii`n gura ?
vorbeste mai frumos fa ... :rosu:

Jhan
16th May 2004, 19:24
Bai cheliosule(alpopa) las-o moarta,ca te aprinzi prea tare.Du-te si calmeaza-te.Bea un ceai cald si pune-ti picioarele in apa rece.

MARCEL55
16th May 2004, 19:30
Speram ca ati scapat cu viata dupa ce ati facut schema cu unghia in gat, dar vad ca am scapat de toti stelistii. :happy :happy :happy
R.I.P. :drak:

Florentin
16th May 2004, 19:38
Exista o limita a decentei in a te bucura, dupa cum exista o limita si cind pierzi. Manifestarile neaderthaliene de mai sus arata ca daca la pierdere sunteti repetenti (vezi cazurile pirjolirii stadionului Steaua si gesturile obscene ale lui Andone) nici cind va bucurati nu sinteti departe.
Nu va mai obositi in a folosi alte investive pentru ca am inteles mesajul.

Saber Rider
16th May 2004, 19:51
OTELUL GALATI=DINAMO2
SEREA+NICA+BUZARNESCU=INCOMPETENTI

Saber Rider
16th May 2004, 20:06
- offside fals pt. Otelul in prima repriza, dar mingea ajunge in bratele portarului (UN OFFSIDE, nu 3 cum spunea cineva mai devreme, restul au fost CORECTE - se vede pe reluare)
- offside fals pt. Steaua in prima repriza la Neaga
- 5 faulturi CLARE neacordate Stelei in prima repriza
- CUM CADE UN GALATEAN (inclusiv de unu' singur sau umar la umar) = FAULT
- jucatorii Otelului n-au nici o treaba cu atacul, 11 jucatori galateni pana la maxim 35 metri --pt.ca meciul pleaca de la un scor in care Steaua pierde 2 puncte importante in lupta cu Dinamo
- penalty CORECT acordat Stelei pentru fault la Dinita

- schimbare la Otelul = mai intra un atacant, pentru ca e 0-1 si NU-I AJUTA PE DINAMO
- gol anulat Stelei pentru offside = CORECT
- 2 offsideuri pentru Steaua ERONAT date - mingea ramasase la stelisti
- 1 offside pentru Otelul ERONAT, dar mingea era iar in bratele lui Hamutovski, dupa o balbaiala mai lunga
- AL DOILEA GOL ANULAT STELEI PT. OFFSIDE = TOTAL ERONAT
- cartonas galben pt. Neaga pt. proteste la acest gol 2 ANULAT DE POMANA

MARCEL55
16th May 2004, 20:07
Ti-ai revenit, culcate la loc. Vezi ofsaidurile fluierate impotriva Otelului, acolo au furat tusierii. Stii cumva pentru cine? :rosu:

Saber Rider
16th May 2004, 20:13
Si ar mai fi multe de spus, in primul rand ca domnul Serea trebuia demult sa urmeze calea lui Farcas = retragerea din arbitraj !! Sau macar sa nu-l mai delege Comisia Centrala de Arbitri. Dar asa e domnu' Craciunescu = ALEO, ALEO, CRACIUNESCU FURA PENTRU DINAMO !!

SVensson
16th May 2004, 20:20
Felicitari ambelor echipe pentru acest meci. Vad ca pronosticul meu s-a adeverit in mare masura. Eu am spus 1-1, dar a fost 2-2. Puteau sa plece cu toate punctele ambele echipe. Steaua cred ca a avut ratarea meciului in a doua repriza prin Neaga, dar Cernea s-a opus. Otelul a preluat conducerea, si putea fi chiar 3-1 dar tusierul a vazut un offsaid inexistent. Campionatul s-a incheiat din punctul meu de vedere, asta in caz ca Dinamo va pleca cu cel putin un punct de la Timisoara. Bravo Otelul. Ne mai asteapta un meci mare, cel cu Dinamo in Cupa. Dumnezeu sa ne ajute. Sa vina cupaaaa la Galati!!!

Saber Rider
16th May 2004, 20:23
Vezi ofsaidurile fluierate impotriva Otelului, acolo au furat tusierii

N-ai nici o treaba cu meciul asta, marcele !
Mai bine culca-te tu , ca numai prostii ai spus = de fiecare data cand a fost offside aiurea pentru Otelul (1 data in prima repriza si 1 data in a doua) mingea ajunsese la stelisti, asa ca nu mai vorbi doar sa n-adormi.
De offsideurile eronate pentru Steaua, in numar de 3 (TREI), CAND MINGEA RAMASESE LA Steaua, NU ZICI NIMIC ?!?!?!? ---- Normal, foarte Obiectiv = A SE CITI DINAMOVIST :rosu: !!!

SAU POATE TIE TI SE PARE NIMIC UN GOL ANULAT DE POMANA ?!?
Daca era pentru Otelul, ee ??????

SVensson
16th May 2004, 20:25
Saber mai uitate-te odata la reluare. A fost pe cat se poate de clar offsaidul. Nu cred ca golul a fost anulat de pomana. Sau tu nu ai auzit fluierul? Neaga a sutat cand absolut toti fotbalistii Otelului s-au oprit la fluierul albitrului. Mai concret s-a fluierat inainte ca Neaga sa suteze.

Saber Rider
16th May 2004, 20:26
Felicitari ambelor echipe pentru acest meci. Vad ca pronosticul meu s-a adeverit in mare masura. Eu am spus 1-1, dar a fost 2-2. Puteau sa plece cu toate punctele ambele echipe. Steaua cred ca a avut ratarea meciului in a doua repriza prin Neaga, dar Cernea s-a opus. Otelul a preluat conducerea, si putea fi chiar 3-1 dar tusierul a vazut un offsaid inexistent. Campionatul s-a incheiat din punctul meu de vedere, asta in caz ca Dinamo va pleca cu cel putin un punct de la Timisoara. Bravo Otelul. Ne mai asteapta un meci mare, cel cu Dinamo in Cupa. Dumnezeu sa ne ajute. Sa vina cupaaaa la Galati!!!



Hmmmm ... Nimic despre un GOL ANULAT ERONAT ?!?!?:rosu: (de care DEPINDE CAMPIONATUL, ca si cel anulat cu Rapid)

Aaaaaa ... Normal, esti galatean ! Se poate ?!?

Saber Rider
16th May 2004, 20:29
Saber mai uitate-te odata la reluare. A fost pe cat se poate de clar offsaidul. Nu cred ca golul a fost anulat de pomana. Sau tu nu ai auzit fluierul? Neaga a sutat cand absolut toti fotbalistii Otelului s-au oprit la fluierul albitrului. Mai concret s-a fluierat inainte ca Neaga sa suteze.



In caz ca n-ai vazut meciul de umbrele, STEAUA A AVUT 2 GOLURI ANULATE, unu corect, din cauza de offside, si al doilea, INCORECT, ca n-a fost offside !!! E mai clar ca cele 2 offsideuri aiurea pentru Otelul, se vede pe reluare !!

SVensson
16th May 2004, 20:31
Saber tu esti turc ma. Mai vizioneaza odata reluarile. Si apoi postezi. Sa spunem ca golul anulat a fost corect. Dar de offsaidul din minutul 83 dictat total aiurea ce spui? Putea fi 3-1 pentru noi. Parerea mea ca a fost un meci corect.

SVensson
16th May 2004, 20:32
Cu mici exceptii.

SVensson
16th May 2004, 20:34
Ok ce sa mai vb. Sa-i lasam pe cei in cauza. V-am incurcat planurile? Asta este. Ne-am razbunat dupa meciul din ultima etapa din sezonul trecut. Ne-ati trimis la baraj, v-a costat un titlu.

uti2102
16th May 2004, 20:35
v-a costat un titlu.

Inca nu. :mda:

SVensson
16th May 2004, 20:37
aaa Saber vreau sa iti mai spun ceva: Nici nu stii cat de mult ma bucut ca ai luat tzeapa!!! Mult succes in Cupa UEFA pentru Steaua.

uti2102
16th May 2004, 20:39
Mah Svensoane io-tzi zic sa ai tu grija ca ajungetzi voi in Uefa. Asta ar cam insemna sa cashtigatzi Cupa. Te-ai gandit ca Dinamo poate face egal la Timishoara shi la Piatra-Neamtz? Se pare ca nu.....

SVensson
16th May 2004, 20:42
alpopa ce sa o mai dam incolo si incoace. Sa fim seriosi. La Timisoara poate se incurca Dinamo, dar la Piatra Neamt nu prea cred.

SVensson
16th May 2004, 20:43
Hai ca ma duc acasa. Mai vb mai incolo. Va pup pe toti.

cocomic
16th May 2004, 20:46
Mah Svensoane io-tzi zic sa ai tu grija ca ajungetzi voi in Uefa. Asta ar cam insemna sa cashtigatzi Cupa. Te-ai gandit ca Dinamo poate face egal la Timishoara shi la Piatra-Neamtz? Se pare ca nu.....

alpopa, nici nu stii cat de mult m-as bucura ca dinamo sa piarda titlul, nu conteaza cine l-ar lua.. dar si voi din cate stiu eu mai aveti meciuri grele, printre care si o deplasare la craiova... totusi, voi trebuia sa bateti azi

Saber Rider
16th May 2004, 20:46
Saber tu esti turc ma. Mai vizioneaza odata reluarile. Si apoi postezi. Sa spunem ca golul anulat a fost corect. Dar de offsaidul din minutul 83 dictat total aiurea ce spui? Putea fi 3-1 pentru noi. Parerea mea ca a fost un meci corect.

Cum putea fi 3-1 pentru Otelul cand respectivul jucator galatean S-A FACUT CA NU AUDE fluierul si a continuat faza, doar ca mingea ajunsese la un jucator stelist ?!?
Trebuia sa ia Cartonas Galben :galben: respectivul jucator galatean, pentru ca a continuat faza dupa fluierul (ERONAT) al arbitrului. Ca lui Neaga oricum i-a dat galben Serea, jucatorul nr.12 al Otelului si al lui Dinamo, pentru ca a protestat la tusierul varza, care tot ala ridicase fanionul aiurea si pentru Otelul in prima repriza.

Iar despre faza cu Otelul in afara tarii, in cupe = O MARE RUSINE o sa fie !!:happy
Ce n-a reusit Steaua, Dinamo si Rapid o sa realizeze OTELUL GALATI, ECHIPA DE LA JUMATATEA CLASAMENTULUI ROMANIEI ?!?!?!?
HAHAHAHAAAaaaaaaaa..... :happy

Si oricum, iti spun eu, ca OTELUL = DINAMO 2, asa ca o sa le dati cupa lui Dinamo fara nici o treaba, ca sa faca ei eventul, asta in caz ca reusesc "cainii" sa ia campionatul cu Arbitrii.

gicu
16th May 2004, 20:51
Mult succes in Cupa UEFA pentru Steaua.

poate va intalniti iar in Uefa pt revansa :D

Dariel
16th May 2004, 21:09
Mai presus de toate comentariile legate de meciul pe care l-am vazut live, ramane rezultatul... un 2-2 care pe mine personal ma multumeste. Cat despre UEFA, am mai fost pe-acolo, pentru noi nu este o noutate, cum poate pentru altii este doar un vis. Nu avem noi super echipa, stadionul e vai de mama lui, dar este echipa noastra si pentru ea strigam pana ramanem fara glas. Ca de altfel si voi, fanii altor echipe. Mai introducetzi din cand in cand si o doza de respect in discutiile dintre noi. Nu strica niciodata ! Hai Otelul !

P.S. Pentru Cupa Romaniei sunt sigur ca baietzii vor da tot ca sa o aduc la Galati ! Doamne ajuta !!

MARCEL55
16th May 2004, 21:22
Probabil ca televizorul tau are numai doua culori (rosu si albastru) si de aceea nu se vad bine toate fazele. Nu ai vazut eliminarea la faultul asupra lui nanu, sau ca trebuia al doilea cartonas la Ogararu. Ce zici de minutul 77 cand Aliuta si-a prelungit o minge, un galatean l-a deposedat si Serea a dat lovitura pentru Steaua. Ti-am dat numai inca cateva exemple.

SVensson
16th May 2004, 21:22
Asa va fi Dariel. Vom da tot ce avem mai bun. Avem ambitie si asta conteaza. Sa vina Cupaaa la Galati.

Caligula
16th May 2004, 21:48
Milioane de frustrati si maltratati in copilarie Neaga prezenta Otelului in UEFA. Se simte multa ura si ciuda din partea suporterilor celorlalte echipe. De ce sa nu joace Rapid, de ce nu Craiova, de ce nu Poli, poate chiar Oradea in UEFA. BA, competitiile astea au fost gandite cu cap ba. Daca Otelul va pierde primul meci in cupa UEFA cu 12 la 0 e dreptul lor ma!!! Ca va face de rusine Romania, iar e dreptul lor ma!!! Au ajuns acolo fara blaturi, fara tertipuri. Daca va e ciuda va spun sincer sa nu va zgarciti pt. o bucata de franghie d-aia groasa. Se gaseste in toate buticurile!!!

Caligula
16th May 2004, 21:55
Daca era Dinamo in aceeasi situatie cu a Stelei reactiona la fel. Aceleasi discutii vor exista vesnic. Voi trebuie sa stiti un lucru: OTELUL nu iarta indiferent de numele sau renumele echipei adverse!!!!
Comentariile negative la adresa Otelului trebuie rezervate pt. membrii familiei celor care comenteaza.
Multa bafta Oradei in Champions League-ul mioritic!!!! Ati meritat din plin campionatul!

SVensson
16th May 2004, 21:58
Am plans acum un an. Azi rad. Cred ca v-am platit-o cu aceeasi moneda. Viata merge inainte.

ADelPiero
16th May 2004, 21:58
Caligula :)
eu as zice sa vizitezi un doctor :) sunt sigur ca te poate ajuta :ok:

SVensson
16th May 2004, 22:01
De ce ADelPiero. Tot ce a spus este adevarat.

Caligula
16th May 2004, 22:05
ADelPiero, cand vezi ce batzosi sunt oamenii in declaratii de 2,2 ruble, inainte de meci nu poti decat sa le dai peste bot... mai ales cand ai si cu ce! Cat despre provocarea care mi-ai aruncat-o, sa stii ca nu ti-as recomanda sa te mai arunci in astfel de declaratii :) . N-as vrea sa te umilesc ca deja suferi destul.

Saber Rider
16th May 2004, 22:29
Probabil ca televizorul tau are numai doua culori (rosu si albastru) si de aceea nu se vad bine toate fazele. Nu ai vazut eliminarea la faultul asupra lui nanu, sau ca trebuia al doilea cartonas la Ogararu. Ce zici de minutul 77 cand Aliuta si-a prelungit o minge, un galatean l-a deposedat si Serea a dat lovitura pentru Steaua. Ti-am dat numai inca cateva exemple.


Dar ca portarul vostru trebuia eliminat de vreo 3 ori pentru cartonase galbene date pentru trageri de timp, sau Apostol la fel, bine ca l-a scos Cartu la timp, ca altfel mult nu mai avea de jucat, ca vreo 5-6 faulturi in prima repriza pentru Steaua care nu s-au acordat, in schimb cum cadea un galatean era fault imediat; dar ca toate fazele de offside aiurea la Otelul mereu se fluiera dupa ce se stingea faza cu mingea la stelisti, iar cand a fost offside pentru Steaua, iarasi eronat, mingea era in continuare la stelisti..............etc ... am spus si eu cateva faze ..... cum am spus si mai devreme, dar se pare CA NU VREI SA CITESTI .........

Ca sa nu mai vorbesc de al doilea gol anulat Stelei, care a fost perfect valabil, si la care s-a fluierat offside dupa ce mingea intrase in poarta !!!! Voua nu v-a scos arbitrul mingea din poarta, cum a facut cu Steaua !!
Si nu e prima oara, cand un gol decisiv pentru Steaua este anulat = vezi meciul Stelei cu Rapid !!

Vezi , d-asta am zis eu ca Serea si ai lui au fost jucatorii lui Otelul astazi, si ai lui Dinamo in meciul cu Craiova !!!

Dar ce sa-i faci, asta e ... in loc sa se ia de mana cu Farcas, domnu' Craciunescu continua sa delege arbitrii care gresesc FLAGRANT, DECISIV, nu auturi si cornere !!! Ca si Serea de altfel .... locul lui era langa Farcas IMEDIAT dupa meciul Dinamo-Craiova !!!

Si-a jucat partitura PERFECT domnu' Serea = a ajutat Dinamo cu cel putin 2 puncte, si a furat Stelei 2 puncte !!! 2+2=4

valys
16th May 2004, 22:46
Na ca se adeveri shi ce ziseshi eu ca o sa le plateasca Otzelul lui Steaua politza de cand ne`au bagat in B (baraj) anu trecut ...asta este. Bine a zis ca cine rade la urma rade mai bine .... shi dupa cate am citit pe forumu asta se pare ca multzi sant care plang acuma shi scriu numai in ciuda ... lea tras clapa MM`u cumva ?:D O fi el MM`ul la Steaua acuma da in joc is bani lui Boghici .No fi avand ea Otzelul echipa (fatza cum ziceau uni mai sus) de cupa UEFA dashi merita locul acolo findca au muncit mai mult ca alte echipe shi nush de ce le e ciuda la altzi .Sincer imi pare rau de Steaua findca tzin cu ea da mai draga mie Otzelul asha ca consider rezultatul echitabil .Steaua e tristaacuma da o vom face sa radain cupa cand atunci vor urla caini de oftica :)) Felicitari la amandoua echipe shi felicitari pentru Poli Iasi .


Fortza Otzelul !!! Draci Roshii Ole!!!

valys
16th May 2004, 22:50
Saber vad ca tziai fi dorit sa joace Steaua singura sau macar Otzelul in echipa de Handbal :D

STEELMAN
16th May 2004, 22:51
mama te iubesc dar nu ca pe OTELUL! inca odata sa dovedit ca otelul a jucat, joaca si va juca toate meciurile pe teren! Razbunare.... dulce razbunare!!!!
sa vina cupa la galati!(+ Mitea, Caligula, SVenson si multi altii!)
DANUBE*HOOLIGANS

Saber Rider
16th May 2004, 22:54
Saber vad ca tziai fi dorit sa joace Steaua singura sau macar Otzelul in echipa de Handbal :D

Nu frate, dar prea i s-au anulat Stelei 4 goluri in acest retur (cu 2 din ele castiga meciurile respective, nu doar egaluri)
Si Dinamo in schimb este ajutata !! Si culmea, e vorba cam de aceiasi arbitrii !
Tie nu ti se pare ciudat, nu ?!?

ladima
16th May 2004, 22:59
Ca sa nu mai vorbesc de al doilea gol anulat Stelei, care a fost perfect valabil, si la care s-a fluierat offside dupa ce mingea intrase in poarta !!!! Voua nu v-a scos arbitrul mingea din poarta, cum a facut cu Steaua !!

In locul vostru as tacea macar o saptamana pana la meciul cu Bacau, dupa care as mai tacea o saptamana pt. ca o furati si de la ei, chiar in Ghencea. Bai voi nu aveti nici o jena, vorbiti aiurea ca nu va doare tastatura. Pai Otelul a fost oprit ERONAT de doua ori in situatii CLARE de gol. De fiecare data s-a fluierat inainte ca galatenii sa poata finaliza, deci argumentul ca nu a intrat mingea in poarta e de doi lei.
La golul anulat "eronat" , dovedesti clar ca nu mai ai nici o urma de ratiune si obiectivism, sau poate te uitai dintr-o parte la televizor, ca erati multi in camera. Da-o dracu' de treaba ca s-a vazut clar off-side.
Ati facut tot ce ati blamat la Dinamo: ati cumparat arbitrii la meciul asta (doar asistentii ca Serea nu a pus botul), ati jucat infect si ati dat gol cu noroc in ultimele minute.
In schimb Dinamo a facut spectacol, nu numai prin prisma scorului, cat mai ales cum a jucat si cum a marcat.
P.S. Nu mai incetati cu tampeniile cu Serea care ne-a ajutat. Uitati ca de fapt el a gresit de doua ori in acel meci, cate un penalty clar pt. fiecare echipa (uitati mereu hentul cu doua maini a lui Dauda). Rosu nu trebuia dat, cum s-a aratat de atatea ori, deci aberati si faceti spume de pomana. Ce ar fi sa va amintim si noi mereu de blatul ordinar de la Timisoara?

ladima
16th May 2004, 23:03
Nu frate, dar prea i s-au anulat Stelei 4 goluri in acest retur (cu 2 din ele castiga meciurile respective, nu doar egaluri)
Si Dinamo in schimb este ajutata !! Si culmea, e vorba cam de aceiasi arbitrii !
Tie nu ti se pare ciudat, nu ?!?

Cred ca Stelei nu i s-au anulat 4 goluri VALABILE de cand s-a infiintat pana acum, in total. Aberezi fara masura. Imi aduci aminte de ultimul trofeu castigat de Steaua, daca vi-l mai aduceti aminte ca a trecut ceva timp. Acum trei ani in Supercupa Dinamo a inscris 3 (trei) goluri valabile, dar Steaua a castigat cu 2-1. Felicitari. Cu pseudo-trofeul ala ati ramas. Peste 7 ani o sa il sarbatoriti si pe ala. :evil:

valys
16th May 2004, 23:05
Otelul are cel mai slab atac din divizia A, deci ei nu au putut nici macar sa inscrie impotriva unor simple echipe de pe la noi, si au pretentia sa dea goluri la echipe de afara ?!?
Chiar ca nu inteleg ratiunea acestei ipoteze: sa se bata Otelul pentru ca sa ajunga in Cupe !! In primul rand nu o sa ajunga in nici o cupa, va trebui presupun sa joace tur preliminar ...


Uitete in clasament ca acuma nu mai au cel mai slab atac din divizia A :D
Daca spui ca na reusit sa inscrie in fatza unor echipe simple atunci Steaua ce fel de echipa e daca a inscris contra ei ?:D

uti2102
16th May 2004, 23:06
Ladima cauta-ne pe dincolo! In primul rand nu generaliza ca nu s-au ofticat totzi, iar in al doilea rand nu arunca pe noi cu desheurile dinamoviste (blaturi + arbitrii). Pana la urma nu noi am primit penaltiuri inventate. Ok?! Asha ca da din coada shi antreneaza-te pentru TM shi NT ca nu se shtie niciodata.
Am citit pe un site dinamovist : "am fost, suntem shi vom fi cei mai buni!". :happy De fost n-atzi fost, poate suntetzi, dar nu vetzi fi niciodata. Pentru asta :rosu: . Shi inca o data, felicitari pentru locul I dupa 27 de etape!

valys
16th May 2004, 23:07
Saber am fost la meci si sincer satzi spun ashtept sa ajung acasa de la munca poateprind shi eu ceva pe la tv caci cu toate cama bucur de reushita Otzelului mi se pare ciudat sa anulezi 2 goluri, cum mi sa parut ciudat shi 11m !

uti2102
16th May 2004, 23:13
Arbitrii au vazut bine cele 3 faze la care faci tu referire. Tushierii insa au ridicat de mai multe ori aiurea.....mai mult in defavoarea Otzelului, d-aia tot incearca dinamovishtii sa ne bage in aceeashi galeata murdara cu ei. Nu reushitzi baietzi! Tot poporul a vazut cum e Dinamo ajutata de arbitrii.....

valys
16th May 2004, 23:18
lasa alpopa ca pe 6 Iunieo sa urle toti de ciuda :D

Saber Rider
16th May 2004, 23:45
Pai Otelul a fost oprit ERONAT de doua ori in situatii CLARE de gol. De fiecare data s-a fluierat inainte ca galatenii sa poata finaliza, deci argumentul ca nu a intrat mingea in poarta e de doi lei.
La golul anulat "eronat" , dovedesti clar ca nu mai ai nici o urma de ratiune si obiectivism, sau poate te uitai dintr-o parte la televizor, ca erati multi in camera. Da-o dracu' de treaba ca s-a vazut clar off-side.
Ati facut tot ce ati blamat la Dinamo: ati cumparat arbitrii la meciul asta (doar asistentii ca Serea nu a pus botul), ati jucat infect si ati dat gol cu noroc in ultimele minute.
P.S. Nu mai incetati cu tampeniile cu Serea care ne-a ajutat. Uitati ca de fapt el a gresit de doua ori in acel meci, cate un penalty clar pt. fiecare echipa (uitati mereu hentul cu doua maini a lui Dauda). Rosu nu trebuia dat, cum s-a aratat de atatea ori, deci aberati si faceti spume de pomana. Ce ar fi sa va amintim si noi mereu de blatul ordinar de la Timisoara?


Se vede ca tu ai vazut meciul asta cu un ochi la rosul de pe tricourile galatenilor si cu celalalt ochi la albul de pe aceleasi tricouri.

Steaua a avut 2 goluri anulate in acest meci: primul la Neaga, cu capul = clar offside, dar la al doilea nu a mai avut nici o legatura cu nici un offside !!!

Fazele cu offsideurile aiurea la Otelul s-au fluierat DUPA ce mingea a ajuns la stelisti, galatenii continuand DE FIECARE data actiunea PREFACANDU-se ca nu aud fluierul.

Pe cand la offsideurile Stelei, S-A FLUIERAT in timp ce mingea era tot la stelisti, si asta culminand cu cel de-al doilea gol anulat si marcat in poarta Otelului, anulat DUPA ce mingea intrase in poarta; faza in care Neaga a si luat galben pentru proteste la asistentul acela VARZA, care i-a oprit si pe galateni in prima repriza aiurea. De alftel reluarea a aratat acest lucru, si degeaba zice acuma MMStoica la Procesul Etapei, dar A FOST PE LINIE, si deci nu a fost nici un offside, cu toate ca a fost la limita faza.

Si oricum nici nu avea la ce "sa puna botul" Serea, pentru ca Steaua nu umbla la arbitrii cum faceti voi (Corpodean, Serea). Ei sunt ai vostri in campionatul asta ! Hent la golul 2 cu Craiova, penalty neacordat pentru Craiova, penalty absolut gratuit pentru Dinamo la Constanta, gol pt. Dinamo la Constanta dintr-o faza IDENTICA cu cea a lui Radoi la meciul cu Rapid, deci care trebuia anulat ca si al Stelei. DECI NUMAI FAZE DECISIVE in FAVOAREA LUI DINAMO !!

Deci era vorba de 4 goluri ale Stelei anulate in acest retur, nu de cand s-a infiintat actuala echipa cu generali de minister de interne (inca) in Consiliul de Administratie.
Si in caz ca nu ti le amintesti, ti le zic eu acuma : 1 cu Rapidul, perfect valabil, 1 cu Petrolul (perfect valabil), 2 cu Otelul, din care 1 (unul) PERFECT VALABIL si unul din offside.

Bineinteles ca aveti ciuda pe meciul Stelei de la Timisoara, cel mai bun meci al unei echipe din divizia A in acest sezon, DAR LATRATI DEGEABA cu "blatul" PE VARFUL LIMBII, pentru ca nu veti putea sa dovediti nimic din SIMPLUL MOTIV CA NU A FOST NICI UN BLAT.

Iar pentru Valys : Otelul are 25 de goluri marcate, la egalitate cu FCM Bacau, candidata la retrogradare cu 3 etape inainte de final ====> OTELUL INCA ARE CEL MAI SLAB ATAC DIN DIVIZIA A.

loc echipa joc v e i gm gp puncte
7. Oţelul 27 8 12 7 25 23 36p
14. FCM Bacău 27 6 9 12 25 39 27p

torr
17th May 2004, 00:09
Steaua a pierdut pe cont propriu acest campionat .... Nu trebuie blamati arbitrii sau OZN-urile. Au avut un tur slab, un retur mai bun dar au clacat in meciurile cheie. Felicitari pentru Otelul, si-au aparat sansele in mod cinstit. Sa speram ca nu o sa ne faca de rusine in cupa UEFA!

Alt Dan
17th May 2004, 01:01
Saber Rider, a fost offside si la al doilea gol anulat... a recunoscut si meme-ul la proces... in direct si la o ora de maxima audienta... plus cele doua offside-uri inexistente cu care a fost penalizat otelul... fapt observat si de alopa...
alopa, noi ne antrenam pentru TM shi NT; sa faceti si voi la fel pentru BC, DJ si CT, ca sa nu mai patit ca azi...

Saber Rider
17th May 2004, 01:12
Saber Rider, a fost offside si la al doilea gol anulat... a recunoscut si meme-ul la proces... in direct si la o ora de maxima audienta... plus cele doua offside-uri inexistente cu care a fost penalizat otelul... fapt observat si de alopa...
alopa, noi ne antrenam pentru TM shi NT; sa faceti si voi la fel pentru BC, DJ si CT, ca sa nu mai patit ca azi...



Alt Dan, citeste ce am scris eu mai sus !
Daca nu ai citit, iti citez eu acuma:
"Pe cand la offsideurile Stelei, S-A FLUIERAT in timp ce mingea era tot la stelisti, si asta culminand cu cel de-al doilea gol anulat si marcat in poarta Otelului, anulat DUPA ce mingea intrase in poarta; faza in care Neaga a si luat galben pentru proteste la asistentul acela VARZA, care i-a oprit si pe galateni in prima repriza aiurea. De alftel reluarea a aratat acest lucru, si degeaba zice acuma MMStoica la Procesul Etapei, dar A FOST PE LINIE, si deci nu a fost nici un offside, cu toate ca a fost la limita faza."

Si spui ca "a fost penalizat otelul" cu 2 offside-uri, dar despre cele 2 offside-uri cu care "a fost penalizata" Steaua nu zici ?!? Si asta in afara de golurile anulate (toate din motive de offside-uri, la care al doilea EU ZIC CA AU FOST PE LINIE jucatorii)

Alt Dan
17th May 2004, 02:03
Anul lui Ştefan cel Mare

Soarta titlului e pecetluită, cea a retrogradării e decisă īntr-un procent covīrşitor. Dinamo e aproape de preliminariile Ligii Campionilor, Oţelul şi Steaua merg īn Cupa UEFA, ne-a mai rămas de urmărit doar spectacolul pe care galeria Timişoarei īl pregăteşte “cīinilor” īn Banat. Matematic se mai pot īntīmpla multe, dar viaţa şi, mai mult ca sigur, ultimele trei etape sīnt prizonierele teoriei (im)probabilităţilor. Dacă nu credeţi, daţi pagina şi priviţi clasamentul şi programul ultimelor etape.
La Galaţi, meciul rundei a fost siluit de un arbitraj incompetent. Steaua a primit cadou un penalty, Oţelul a fost oprită din drumul spre 3-1 pentru un ofsaid imaginar la Apostol, pentru ca pīnă la urmă să vedem un egal nedrept pentru gazde. Īn ciuda văicărelilor oficialilor stelişti, iată că se greşeşte vīrtos şi īn favoarea lor. Şi Gigi, şi Meme, şi Argăseală vor trebui să recunoască ceea ce ştie toată lumea: faptul că oricīnd şi ei pot să fie bănuiţi de potlogării, pot fi arătaţi cu degetul pentru ajutorul grosolan dat de arbitri şi pentru că au impresia că ne pot prosti la infinit aruncīnd tot timpul pisica moartă īn Groapă. Nu sīnt mai prejos ca alţii, doar cu gura mai mare.

dorin.chiotea@prosport.ro

Alt Dan
17th May 2004, 02:14
Despre frustrări
- Alin Buzărin

Pe cei slabi acestea īi blochează, pe cei puternici īi ambiţionează.

"Este frustrant să vezi că adversarul tău nu se īmpiedică", recunoştea Piţurcă. Īntr-adevăr, e al naibii de neplăcut să vezi că Dinamo nu alunecă pe nici o coajă de banană din calea ei. Tu faci turul Ardealului īn glorie, Oradea īşi dă două autogoluri, Bistriţa īi pasează decisiv lui Neaga şi alţii, nimic, o ţin pe-a lor şi cīştigă toate meciurile, mai din penalty īn ultimul minut, mai cu arbitraje prielnice, mai cu 5-0 făcīnd spectacol.
Uneori īn viaţă coaja de banană poate ajunge de sub călcīiele rivalului sub tălpile tale. Īn acele momente frustrările rostite explicit se īmpletesc cu altele, care se văd de la o poştă. Oare e logic să joci aproape un retur īntreg fără Aliuţă? Numărul 10 al Stelei a avut probleme īn acest campionat, a īnfruntat făţiş banca tehnică, a mai apărut şi prin poze deocheate cu Alex, dar īntre el şi cei care au intrat īn locul său e o diferenţă care se vede de la Pipera! La Galaţi, Piţurcă a apelat la Aliuţă la greu şi noul introdus a schimbat jocul şi a dat pasa de gol pentru 2-2. Nu e cea mai morală procedură să mizezi pe cei buni, dar prea tupeişti, doar cīnd īţi arde buza. Abia atunci se vede clar, chiar şi de la Pipera, că titularizarea se face pe criteriul docilităţii, nu al valorii. Spre deosebire de omologul său din Ghencea, Andone nu-şi poate permite asemenea excentricităţi. Bagă īn teren ce are, nu dă lecţii de viaţă īn detrimentul clasamentului şi n-are orgolii şi vanităţi atunci cīnd e vorba de puncte.
Steaua e pe punctul să rateze titlul şi pentru că Oţelul nu e nici Oradea, nici Bistriţa, Se spune despre Cīrţu că din fost atacant de mare spectacol s-a transformat īntr-un antrenor ultradefensiv. E o teză falsă, susţinută doar de nenumăratele remize din ultima vreme, nu şi de meciul de ieri. Cīt de defensiv gīndeşte un tehnician care schimbă sistemul din mers şi marchează de două ori īn poarta Stelei? Sigur că la īnceputul şi la sfīrşitul meciului gălăţenii s-au apărat crīncen, au mai tras şi de timp, dar cine n-ar fi făcut asta cu perspectiva unui rezultat cīt o participare īn cupele europene īn faţă? Oţelul n-are ştaif de mare echipă, dar se pare că nici nu-i trebuie. Are antrenor bun şi jucători muncitori pentru care limuzinele de lux şi damele de consumaţie de Calea Dorobanţi există doar īn poze. Şi-l mai are pe Nanu, care la 36 de ani amestecă sudoarea cu ploaia, īntīmpină cu sănii centrările şi driblingurile lui Florentin Dumitru şi mai are timp să şi pună mingea pe capul lui Aldea la golul egalizator. Pentru amatorii de statistică, Nanu - īntors totuşi de Neaga la ultimul gol - a fost īn lotul Stelei īn tur, dar a trebuit să plece, frustrat că nimeni n-a avut nevoie de devotamentul lui.

P.S. Se mai poate plīnge echipa din Ghencea de arbitraje după faza īn care asistentul Buzărnescu l-a oprit din drumul de gol pe Apostol de la Oţelul, la 2-1 pentru gălăţeni?

marius_b
17th May 2004, 02:16
Mai Saber,cred ca ai facut spume la gura de cat ai tastat sa ne tot convingi pe noi ca Steaua a marcat un gol valabil(poate in visul tau) si nu mai stiu ce fel de fel de faze in favoarea Stelei(faulturi,aruncari de la margine ,cornere)care dupa parerea mea conteaza mai putin intr-un joc.
Asa ca obisnuieste-te cu locul doi si mai taci din gura.

Saber Rider
17th May 2004, 02:27
Deci Steaua i se anuleaza un gol perfect valabil cu Rapidul, gol in urma caruia castiga in plus 2 puncte, i se mai anuleaza un gol cu Petrolul, dar noroc ca a mai inscris si altele, ca altfel ... , iar cu Otelul i se anuleaza 2 goluri, dintre care unul corect, dar unul absolut gratuit.


Se tot iau "unii" de offside-urile gresite in defavoarea Otelului, in ale caror faze se fluiera DUPA ce mingea ajunge la stelisti, fapt care toti sustinatorii Otelului "uita" sa-l precizeze, in timp ce si Steaua la randul ei a fost oprita de offside-uri "imaginare", in care mingea era la jucatorii stelisti in momentul fluierarii respectivelor faze, unul din ele culminand cu GOL, deci faza terminata !!!

Iar tu, marius_b, se vede ca scrii din dosul gradinii, sau ca macar nu ai avut rabdarea sa citesti ce am scris eu cu adevarat ! :rosu:
Eu nici macar nu am adus in discutie faptul ca s-a fluierat aiurea faulturi, aruncari de margine, cornere.
Mai documenteaza-te inainte sa scrii aiurea asa pe forum.

Si Steaua era oricum pe locul 2 inainte de acest meci, dar numai cu ajutorul lui Serea (la dinamo-craiova) si Corpodean (la dinamo-farul). Iar acum a ramas pe 2 tot din cauza aceluiasi Serea.

Asa ca poate "visezi" tu ce am scris eu mai devreme, altfel nu mai scrie fara sa stii ce scrii ! :ciocan:

Alt Dan
17th May 2004, 02:29
Borcea: "Īi vom opri şi domnului Rădoi un tricou de campion ca răsplată pentru evoluţia sa din meciurile cu Rapid, Dinamo şi Oţelul". :happy /hello :ciocan:

Saber Rider
17th May 2004, 02:39
Netoiu : "Borcea ar trebui sa mai invete fotbal ! " :happy /hello :ciocan:

Saber Rider
17th May 2004, 02:49
Oricum AltDane , esti pe dinafara cu meciul asta ... Nu stiu de ce mai postezi p-aicea.
Ai dovedit cu prisosinta ca NU ai citit ce s-a scris pana acuma pe forumul acestui meci, Ai dovedit ca ai si ochelari de cal, vazand numai offside-urile impotriva Otelului, nici macar un cuvant despre cele 3 (trei) MARI offside-uri impotriva Stelei, asa ca ..... Noapte Buna ! Poate cand te culci iti scoti ochelarii aia, si poate maine uiti sa-i mai pui pe nas.

marius_b
17th May 2004, 02:59
Netoiu : "Borcea ar trebui sa mai invete fotbal ! " :happy /hello :ciocan:

Era vorba de fotbal-tenis:)Dar ce sa stii tu?Esti prea ocupat cu intocmitul clasamentului unde steaua este pe primul loc si va juca in liga campionilor la oina pe pajistile lui nea jiji ciobanu'

:p :headbang: :ciocan: :o: :jerk: ........... urmeaza fata ta

Saber Rider
17th May 2004, 03:14
Era vorba de fotbal-tenis:)Dar ce sa stii tu?Esti prea ocupat cu intocmitul clasamentului unde steaua este pe primul loc si va juca in liga campionilor la oina pe pajistile lui nea jiji ciobanu'



Era vorba de pariurile dintre Netoiu si Borcea vis-a-vis de marcatorul in meciurile lui Dinamo cu Steaua si cu inca o echipa ... nu mai stiu acuma !!
Vezi ca tragi cu Dinamo fara sa stii ce se mai intampla la Dinamo ?!? Asta inseamna ca esti prost .......... (informat, ca de altfel si cu tot forumul acestui meci).

:p :headbang: :ciocan: :o: :jerk: .................. Si vezi ca nu urmeaza fata ta, ci a unei rude FOARTE APROPIATE ŢIE !!!
NU MAI JIGNI PE FORUM !!!

Saber Rider
17th May 2004, 03:20
Si oricum, ce polita avea de platit Otelul lui Steaua in meciul asta ?!?
Ca i-a bagat la barajul pentru divizia A anul trecut pe Otelul ? Adica ca de ce n-a facut BLAT Steaua cu ei atunci ?!?

AHAAAA .... Deci d-astia erau galatenii, blatuitori !!!!!!

... aaa da, au facut baraj ........ SI .......SI ..........SURPRIZA : L-AU PIERDUT !!

Cu alte cuvinte, CE CAUTA OTELUL IN DIVIZIA A ?!?!?!?!?!?!?!?


In continuare, cativa suporteri galateni care au tupeul sa vorbeasca de incorectitudini in defavoarea lor, cand ei au fost suparati ca Steaua nu a vrut sa faca BLAT cu Otelul anul trecut:

Valys era suparat ca Steaua NU a vrut sa faca BLAT anul trecut cu Otelul:

ziseshi eu ca o sa le plateasca Otzelul lui Steaua politza de cand ne`au bagat in B (baraj) anu trecut

Otzelul are de platit o politza Stelei de sezonul trecut cand ne`a bagat in B

Svensson in schimb era bucuros pentru UN EGAL :

Ne-am razbunat dupa meciul din ultima etapa din sezonul trecut. Ne-ati trimis la baraj, v-a costat un titlu.


Un meci al razbunarii....un meci revansa

Caligula
17th May 2004, 03:34
Saber Rider, iar te-ai lasat dus de aburii alcoolului. A avea o "polita de platit" este o expresie ce desemneaza spre exemplu cam ce ar trebui voi sa platiti lu` Dinamo pentru ce v-a facut in retur, fara ca sa fi fost totusi vorba, cred eu, de vre-un blat. Nu sunt dinamovist, ba din contra, dar trebuie sa atac oameni ca tine care nu au ce cauta la categoria "suporter Steaua" cu numele acestei echipe. Cat despre prezenta Otelului in Divizia A ar trebui sa te bucure. Va tine de urat si va constitui un model Stelei in Cupa UEFA. De aceea a ramas Otelul in A. Ca sa faca egal cu Steau in ultimele etape si sa joace in UEFA, daca te face sa te simti mai bine.

Saber Rider
17th May 2004, 03:52
Mai bine urmai sfatul pe care ti l-a dat cineva mai devreme !! Controleaza-te, cu internare poate !!
Ataca tu pe altcineva, ca nu ti-ai gasit omu' !! Ca poate din atacator devii atacat !!

ps. galatenii au spus " politza de cand ne`au bagat in B ", nu "polita de platit" si atat !!