PDA

View Full Version : Etapa 27: Brasov - Apulum



Vadim
13th May 2004, 14:28
Etapa 27: Brasov - Apulum.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Darkslowstar
13th May 2004, 14:31
Daca batem Alba am cam scapat de probleme.
Cum ei nu si-au mai luat banii cam de mult ma astept la o victorie clara a stegarilor.

mariusc
13th May 2004, 14:54
Daca batem Alba am cam scapat de probleme.
Cum ei nu si-au mai luat banii cam de mult ma astept la o victorie clara a stegarilor.

Bate Unirea cu 1 - 0, intr-un meci in care o sa dominati, scapand pe contraatac, la fel cum ati facut si voi la noi. :P

Paleacu nu joaca :(, da' o sa-l avem pe Maier in teren si el o sa dea pasa de gol...

______________
Fair-Play, Please!

SVensson
13th May 2004, 15:09
Brasov mai are nevoie de niste puncte pentru a scapa de grijile retrogradarii. Apulum dupa cum prea bine stiti este echipa deplasarilor. Un meci egal cred ca le-ar cam conveni ambelor echipe. Scor final 0-0.

jay
13th May 2004, 15:16
Cum sa ne convina un meci egal??? Trebuie sa batem! Unirea e o echipa fara obiectiv, aflata acum si in criza financiara, sper sa nu ne faca probleme.

In eventualitatea in care noi gresim pe teren propriu, Bacaul se poate salva! Cum? Simplu, daca Steaua nu castiga la Galati, nu m-as mira sa le dea meciul hrebenciucilor. Iar ultima deplasare a moldovenilor e la ... Focsani, ca asa "vrea" muschii fratilor lor sarmari. A se citi blat, in caz de nevoie!

Sunt doar 5 puncte intre noi si ultimul loc retrogradabil, inca 4 etape, din pacate inca nu suntem siguri ca la toamna vom evolua tot in prima divizie. Dar sanse sunt, chiar destul de mari.

SVensson
13th May 2004, 15:26
Claudiu!!! Nu se mai joaca la Focsani. Se va juca tot la Galati dar pe stadionul "Dunarea". Stadionul pe care i-am batut pe Juventus.

Catalanul
13th May 2004, 15:31
meci de X2
nu cred ca brasovul are sanse sa castige
dar sigur nu va retrograda

Dei
13th May 2004, 16:13
Meci de 1x2. Am votat egalul, ca nu cred sa se chinuie Alba sa castige, dar nici nu ii lasa pe brasoveni. Cu Alba nu se stie niciodata, face egal la Craiova si dupa aia nu poate sa bata Farul acasa.

jay
13th May 2004, 16:51
Claudiu!!! Nu se mai joaca la Focsani. Se va juca tot la Galati dar pe stadionul "Dunarea". Stadionul pe care i-am batut pe Juventus.

Si Dunarea CSU Galati a jucat cu Juventus pe vremuri, pe stadionul mare din orasul vostru. Voi trebuia sa jucati in "B" anul asta, nu uita! Daca ma iei cu pupezele tale din tei, iti pot spune ca noi am invins Espanol in 1965, pe vremea cand Galatiul nu stia ce e aia Divizia "A", am eliminat Besiktas marcand 3 goluri in ultimele 4 minute in 1975 si suntem ultima echipa din afara Bucurestiului care a jucat intr-o cupa europeana. Eu zic sa lasam amintirile din copilarie, prezentul conteaza.

Indiferent unde se va juca meciul, daca Bacaul are sanse de evitare a retrogradarii, le veti da meciul! A spus-o si Cartu...

jay
13th May 2004, 16:53
Acum am citit mai atent, n-am chef sa umblu la edit. Chiar ma intrebam daca nu-mi joaca memoria feste, chiar sa fi batut Otelul pe Juve?... :) Dunarea CSU sau FCM Galati a jucat cu Juve? Tin minte ca ati luat 5 boabe la Torino.

Darkslowstar
13th May 2004, 17:42
meci de X2
nu cred ca brasovul are sanse sa castige
dar sigur nu va retrograda

Mai dar ce profet esti tu! Nu numai ca o sa-i batem, dar o sa fie prob vreun 4-1, cu Buga si Surdu intre marcatori.
Asa, ca sa vezi ca pot si si eu Tata Omida

ADelPiero
13th May 2004, 17:51
meci interesant :)
cred ca va bate Apulum cu 2-1 :)
deci pronostic 2 :evil:
am incredere in baieti ca vor invinge :ok:

mariusc
13th May 2004, 22:21
Interesant e ca Pelici, antrenorul de facto al nostru, a spus ca trebuie sa castigam toate meciurile de acasa (adica cu Rapid si cu Petrolul), insa nu l-am auzit spunand ceva de cele din deplasare (cu Brasov si Dinamo)... Astept victoria, cred ca o sa merg si la meci, inca nu m-am hotarat... insa fara capitanul nostru, omul cu mintea limpede, Paleacu, o sa ne fie greu...

Cine a spus ca Alba e o echipa fara obiectiv? Trezeste-te, daca n-ai auzit, tragem catre UEFA... (ca n-o sa ajungem acolo e o alta poveste)... ideea e ca ne permitem luxul de a visa :)

Cred ca rezultatul din meciul cu voi va depinde de tactica pe care o va adopta clubul.. adica sa fortam o victorie la voi sau sa jucam mai relaxati in ideea ca va trebui sa dam totul in meciul cu Rapidul de acasa... oricum, o sa strangem randurile in aparare si o sa incercam sa scapam pe contraatac...

Hai Unirea!
______________
Fair-Play, Please!

Tamy
13th May 2004, 22:24
cred ca va fi un meci de x2
asa ca... hai apullum

samor03
14th May 2004, 02:37
daca se trezeste MAIER poate va fi egal

HaoTic
14th May 2004, 10:02
Dupa ultimele meciuri din deplasare cred ca vom aborda partida tot ca la Pitesti sau Craiova, adica fara valente ofensive. Deci sper la un 0-0.

ultra_alba
14th May 2004, 12:08
mei de rutina care se va termina egal

nicu.rau
14th May 2004, 12:34
Un 1-2 ar fii bine.... :rolleyes: /hello
HAI UNIREA!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

SVensson
14th May 2004, 16:52
Meci de X. Un 0-0 sau 1-1.

samor03
15th May 2004, 08:30
Stie Careva Daca Maier Are Chef De Joc?

ultra_alba
15th May 2004, 08:33
Nu are,a zis ca-l doare piciorul si nu crede ca intra in meciul de azi :headbang:

maryuss_mau
15th May 2004, 09:18
meci de 1x;poate totusi revelatia deplasarilor din tur(Apulum), va face vreo surpriza;

radhoo
15th May 2004, 14:00
1-0 blat!
in sezonul viitor apulum va ajunge o noua gloria blatristita.

JUVENTUS_1
15th May 2004, 14:14
0-0

MaPaX
15th May 2004, 18:26
Deja este 2-0 pt Brasov :ciocan: :headbang: :drak: :mad:

mariusc
15th May 2004, 20:04
Unirea s-a facut ca joaca... iar Brasovul a luat punctele.

Asteptam meciul cu Rapidul.

______________
Fair-Play, Please!

jelly
15th May 2004, 22:18
imi pare rau de Unirea insa cred ca situatia de la echipa ii face pe jucatori sa nu mai joace. stiind ca au indeplinit mai mult decat se astepta lumea de la ei, in ultimele etape vor fi prada usoara in jocurile din deplasare :rosu: . cu rapidul as vrea sa castigam (desi e echipa cu care tin din romania, dupa Unirea bineinteles) dar va fi greu. se pare ca si-au revenit cat de cat.
Oricum felicitari brasovului pentru victorie....decat sa cadeti voi mai bine bacaul sau altele de prin zona aia /hello . Pacat de oradea care in minutul 85 e condusa cu 1-0.

Hai Ardealul :ok:

ADelPiero
16th May 2004, 02:05
ce sa mai joace frate ... cand sunt pusi sa faca ceea ce vrea conducerea .. (parerea mea)
daca aia zic ceva .. aia e ..
pun pariu ca daca se juca corect .. castiga Unirea :(
asta`i viata ...

samor03
16th May 2004, 03:15
Cred Ca Maier Mai Doarme Inca.oare Se Mai Trezeste?

SVensson
16th May 2004, 08:06
S-a jucat corect Adelpiero. Vad ca nici tu nu crezi ca echipa pe care o sustii nu poate sa joace un meci corect.

ultra_alba
16th May 2004, 12:10
S-a jucat corect Adelpiero. Vad ca nici tu nu crezi ca echipa pe care o sustii nu poate sa joace un meci corect.
s-a jucat corect.din pacate Unirea nu a fortat si rezultatul s-a vazut pe teren.

ADelPiero
16th May 2004, 12:32
bine fratilor :)
SVensson , daca ai vazut meciul .. si u crezi ca aceea este fatza adevarata a echipei: :rosu:
daca voi spuneti asa ... oricum ceea ce stiu eu .. e 100% adevarat ! :) stiu din sursa sigura .. degeaba ziceti voi ca o fost corect :)
nu mai conteaza ...e terminat meciul ... :ciocan:

ultra_alba
16th May 2004, 12:48
bine fratilor :)
SVensson , daca ai vazut meciul .. si u crezi ca aceea este fatza adevarata a echipei: :rosu:
daca voi spuneti asa ... oricum ceea ce stiu eu .. e 100% adevarat ! :) stiu din sursa sigura .. degeaba ziceti voi ca o fost corect :)
nu mai conteaza ...e terminat meciul ... :ciocan:
ce stii tu ?nu vezi ca in trei deplasari consecutive nu am jucat nimic?momentul adevarului va fi meciul cu rapidul

corinutza_88
16th May 2004, 13:17
vad ca pe aici majoritatea siar fi dorit sa castige apulum dar tzeapa a castigat brasovul!
imi pare bine!
stiinta for ever!

ADelPiero
16th May 2004, 19:30
vad ca pe aici majoritatea siar fi dorit sa castige apulum dar tzeapa a castigat brasovul!
imi pare bine!
stiinta for ever!

no dic :) hop si tu
de cate etape nu a mai castigat craiova 3 puncte intr`un meci ? :headbang:

ADelPiero
16th May 2004, 19:35
ce stii tu ?nu vezi ca in trei deplasari consecutive nu am jucat nimic?momentul adevarului va fi meciul cu rapidul

u de unde stii ca s`a jucat corect ?? :mda:
asa ca zici u .. fiecare are o parere proprie care si`o poate exprima.. chiar daca e adevarat sau nu (ex: cazul tau)...
sa vedem ce o sa mai aflu pana la meciul cu rapid :ok:

SVensson
16th May 2004, 21:28
Adelpiero fie cum spui tu.

ADelPiero
16th May 2004, 21:46
Adelpiero fie cum spui tu.

SVensson , eu incerc sa spun cat mai exact si mai aproape de adevar ..
nu scriu povesti sau numa` asa de dragul scrisului ... ceea ce nu stiu sau nu sunt sigur nu comentez :ok:

torr
17th May 2004, 00:18
Nu am vazut meciul sa ma pronunt daca a Unirea a jucat cu 100% din capacitate insa un lucru e sigur: Brasovul a scapat de retrogradare! Deasemenea ma bucur pt Razvan Lucescu, sper ca la anul sa faca mai mult decat anul acesta!

ADelPiero
17th May 2004, 00:37
Nu am vazut meciul sa ma pronunt daca a Unirea a jucat cu 100% din capacitate insa un lucru e sigur: Brasovul a scapat de retrogradare! Deasemenea ma bucur pt Razvan Lucescu, sper ca la anul sa faca mai mult decat anul acesta!

sincer ? si mie imi pare bine ca a scapat Brasovul ! :yeah:

HaoTic
17th May 2004, 08:30
Cam scump ne-a costat aducerea lui Vascko de la Brasov. Pun pariu ca nu o sa mai apara prin ziare ca avem datorie 10000$ Brasovului. Ultimele doua meciuri vreau sa le uit cat mai repede.

mariusc
17th May 2004, 13:30
Cam scump ne-a costat aducerea lui Vascko de la Brasov. Pun pariu ca nu o sa mai apara prin ziare ca avem datorie 10000$ Brasovului. Ultimele doua meciuri vreau sa le uit cat mai repede.

Mda... si macar de ar da si goluri... da' Vascko incepe sa calce pe nervii suporterilor...

Nu vi se pare cam suspect ca nici National, Poli si Craiova nu au tras prea tare ca sa obtina victoria?

Oricum, e bine ca Brasovul are acum sanse f. mici sa retrogradeze... ar fi pacat de stadionul pe care-l au... si de Lucescu Jr.... si, cu cat mai multe echipe din Ardeal in prima divizie, cu atat mai bine...

___________
....-...., ......!

Darkslowstar
17th May 2004, 14:04
Brasovul a castigat pt. ca a jucat fotbal ceea ce Alba nu prea a facut. Nu cred ca a fost blat, doar ca jucatorii lui Apulum au intrat deja in vacanta.
Si daca ar fi jucat la 100% din capacitate tot ati fi plecat cu coada intre picioare, asa cum au plecat majoritatea echipelor tari in ultimii ani de la Brasov. Steagu' a avut o cadere inexplicabila in sezonul asta, cam cu aceasi echipa pe care iesea pe 4 sezolul trecut si participa in cupa Uefa acum 3 ani. Dar acum ne-am revenit si am reinceput sa jucam fotbal.
Cu toata simpatia pe care o port lui Apulum, la anul va luam iar 6 puncte.
Si daca juca Maier era la fel pt. ca la noi joaca Buga si asta spune totul :)

ADelPiero
17th May 2004, 21:37
Brasovul a castigat pt. ca a jucat fotbal ceea ce Alba nu prea a facut. Nu cred ca a fost blat, doar ca jucatorii lui Apulum au intrat deja in vacanta.
Si daca ar fi jucat la 100% din capacitate tot ati fi plecat cu coada intre picioare, asa cum au plecat majoritatea echipelor tari in ultimii ani de la Brasov. Steagu' a avut o cadere inexplicabila in sezonul asta, cam cu aceasi echipa pe care iesea pe 4 sezolul trecut si participa in cupa Uefa acum 3 ani. Dar acum ne-am revenit si am reinceput sa jucam fotbal.
Cu toata simpatia pe care o port lui Apulum, la anul va luam iar 6 puncte.
Si daca juca Maier era la fel pt. ca la noi joaca Buga si asta spune totul :)

1. ma frate :) in ziare fi sigur ca nu apare ce s`a intamplat .. chiar daca se stie .. u din Bucuresti .. nu ai cum sa fi la zi cu informatiile si cu tot ce se petrece la club... si nu cunosti pe nimeni de la club ...
este parerea ta... poti sa spui ce vrei .. dar NU este adevarat ceea ce spui... :o:
2. poate sezonul viitor nici nu ne mai intalnim ...s`ar putea sa se vanda locul pentru ca nu sunt bani ... :( :mad:

Darkslowstar
18th May 2004, 13:01
1. ma frate :) in ziare fi sigur ca nu apare ce s`a intamplat .. chiar daca se stie .. u din Bucuresti .. nu ai cum sa fi la zi cu informatiile si cu tot ce se petrece la club... si nu cunosti pe nimeni de la club ...
este parerea ta... poti sa spui ce vrei .. dar NU este adevarat ceea ce spui... :o:
2. poate sezonul viitor nici nu ne mai intalnim ...s`ar putea sa se vanda locul pentru ca nu sunt bani ... :( :mad:


Ce nu este adevarat din ceea ce am spus, pt. cam afirmat mai multe?
De unde stii tu ca nu cunosc pe nimeni la club?
Te-ai gandit ca poate sunt brasovean si stau momentan pe la Bucale?