PDA

View Full Version : Etapa 27: Gloria - FC National



Vadim
13th May 2004, 14:26
Etapa 27: Gloria - FC National.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

alx_ro
13th May 2004, 14:50
Cred ca National-ul va avea puterea sa bata Gloria si s-o afunde in B...

SVensson
13th May 2004, 15:16
Egal. 0-0. Doar stiti prea bine cum se joaca la Bistrita. Spectatorii vor dormi pe ei la acest meci. Bag mana in foc ca nu vor avea ce vedea.

Catalanul
13th May 2004, 15:44
blatul etapei
1-0 gloria

Bancaru
13th May 2004, 16:06
blatul etapei
1-0 gloria
Ihi! Ai dreptate. Eu pun pariu ca de aici si pana la final Nationalul nu mai castiga nici un meci. Egal poate, dar de castigat nici unul. :(

Dei
13th May 2004, 16:51
Nationalul ar trebui sa castige acest meci, dar cred ca il vor da. Nu strica niste bani in plus acum la final de sezon, cand nu mai ai nici un obiectiv.

Tamy
13th May 2004, 22:40
va castiga gloria din pacate
dar eu inca sper ca va retrograda

mariusc
13th May 2004, 22:50
Nu stiu cum s-a "fofilat" Gloria, da' se pare ca a scapat de retrogradare... mai ales daca vor bate pe National...

As vrea sa ii bata pe National ca sa nu se apropie de Unirea, Poli si Universitatea... e de ajuns ca sunt 3 echipe din Bucuresti pe podium, nu vreau sa mai fie inca una cu mentiune :)
______________
Fair-Play, Please!

samor03
14th May 2004, 02:41
va fi un meci cu un numar foarte mare de spectatori 22 de bucati

SVensson
14th May 2004, 16:40
:) Samor03 aici ai fost tare de tot. Mai trebuia sa mai pui vreo 20. Asa din bun simt. Antrenorii, rezervele, si stafful tehnic. Si vreo catvia oficiali. :)

Bancaru
14th May 2004, 17:45
Ete si prietenii de tasta.

Dei
14th May 2004, 17:50
Alooooooooooo!
Ati uitat jandarmii. pe ei nu-i numarati?

samor03
15th May 2004, 08:39
Alooooooooooo!
Ati uitat jandarmii. pe ei nu-i numarati?
SCUZE. RECTIFIC 25 BUCATI :ok:

maryuss_mau
15th May 2004, 09:16
gloria are o singura alternativa: victoria, pentru ca probabil nu vrea sa isi incurce singura existenta; de partea cealalta Nationalul a inregistrat 3 infrangeri consecutive si probabil isi doresc cel putin un punct din acest meci; mizez totusi pe victoria gloriei, pentru ca au jucat f. bine cu dinamo in primele 35-40 min.

goliat
15th May 2004, 12:36
gloria consider ka are sansele cele mai mari pt ka si dorinta lor de victorie e mai mare si o sa`si deie tot ce pot. e rau doar ka echipa e cam "batrana",ar trebuii folositzi jukatorii tanari ai echipei altfel chiar se infunda in B.Sezonu` trecut o facut o surpriza terminand pe locu` 3,anu asta sper sa nu faca o surpriza si sa intre in B.

radhoo
15th May 2004, 14:04
blat.

JUVENTUS_1
15th May 2004, 14:10
As vrea sa castige Nationalul.

ADelPiero
16th May 2004, 02:24
eu nu as vrea sa castige nationalul ... pentru ca or luat bani destui din etapele trecute
:evil:

samor03
16th May 2004, 03:13
Sper Sa Ia Giuchici.rosu.multe Figuri Mai Are In Cap.

oaspetele
16th May 2004, 08:41
mai, ce suparati mai sunteti pe Gloria.
si chiar anu asta, cand nu au mai prea miscat in front.........
da, anu asta nu cred ca va fac pe plac , or mai rezista ei cumva .
mie de campionatu viitor mi-e teama.

Dei
17th May 2004, 09:50
Final asteptat!

Red Heat
17th May 2004, 10:11
Blat ordinar. Fundasii Nationalului nici nu au miscat la golurile Gloriei. Nationalul dupa ce si-a asigurat nr de puncte a inceput sa vanda meciurile, ca de obicei.

Pancone
17th May 2004, 10:36
Rusinos.

inter
17th May 2004, 10:38
unde sunt Olaraiu si Iorgulescu ? cei 2 "incoruptibili" ? :D:D:D

IlMILAN
17th May 2004, 10:48
Am asteptat acest meci sa-mi dau cu parerea la campionatul intern din acest moment....
jalnic....inca exista blaturi si noncombaturi...si sunt multe echipe care au facut asa ceva.....:(

Darkslowstar
17th May 2004, 14:30
Blat ordinar!
National echipa fara suporteri si fara jena.

Bancaru
17th May 2004, 16:54
Eu nu inteleg de ce sunt blamati numai jucatorii Nationalului. Stau si ma intreb cum naiba este aranjat blatul. Se duce Gino sa propuna sau i se propune. Asta in cazul lor. Eu zic ca in ultimele etape au fost numai blaturi in 80 % dintre meciuri. Craiova a facut frumos acasa cu Pitestiul, Apulum s-a pus capra la Brasov, Farul s-a facut ca joaca in partida cu Ceahlaul, Nationalul n-a miscat la Gloria, Oradea, probabil ca fiind deja retrogradata, a pus ceva conditii bacauanilor, iar Poli a "odihnit" 8-9 jucatori in vederea meciului cu Dinamo (Panduru, Stangaciu si Dobos toti sunt stelisti).
Asa ca revin si intreb cine e mai vinovat cel care vine si te momeste sau tu, saracul, care cazi prada ispitei. Eu nu vreau sa zic ca in particular jucatorii bancari ar fi saraci, nu, dar in general, comparativ, Nationalul e o echipa saraca.
Cat despre suporteri as vrea sa stiu si eu cati ar mai veni la Steaua daca echipa ar ajunge in divizia C? Ha?

Darkslowstar
17th May 2004, 18:12
Eu nu inteleg de ce sunt blamati numai jucatorii Nationalului.

Pt ca bancarii merg din blat in blat in ultimele etape si pt. ca nimeni nu simpatizeaza prea mult eternele tribune goale din Cotroceni. Numai Los Platanos nu ajung. Fotbalul se joaca pt. spectatori nu pt. conducatori.

PS si mai ales pt. ca daca de la Gloria nu aveam pretentii de la bancari da

iulian
17th May 2004, 19:53
2 echipe experte in aranjamente...nici nu stii ce sa mai crezi....indiferent cine bate...e blat :evil: :happy :happy

bebe
18th May 2004, 16:30
gloria a luat 3 puncte!!!!! asta ii cel mai important

Bancaru
18th May 2004, 16:45
Pt ca bancarii merg din blat in blat in ultimele etape si pt. ca nimeni nu simpatizeaza prea mult eternele tribune goale din Cotroceni. Numai Los Platanos nu ajung. Fotbalul se joaca pt. spectatori nu pt. conducatori.

PS si mai ales pt. ca daca de la Gloria nu aveam pretentii de la bancari da
Domnul meu, chestia cu tribunele goale este un subiect pe care eu l-am mai explicat aici. Daca ai vazut bine daca nu iar bine. Nici eu nu citesc tot ce scrii tu. E normal. Ideea e ca asa cum ai pretentii de la National ar trebui sa ai si de la alte echipe: Arges, Oradea, Bacau, Craiova (sa nu imi spui ca nu a fost blat cu Argesul, ca nu te cred), Dinamo, samd. Lista poate cuprinde defapt toata divizia A. Eu am zis dupa kktul ala de meci cu Argesul ca ar merita sa fie retrogradate amandoua. Vreau sa vad cati suporteri adevarati au curajul sa spuna treaba asta despre echipele lor de suflet. Uite, Bebe de la Gloria zice ca important este ca a luat 3 puncte. Mai vrei ceva? Asa ca daca toti sunt patati de rahat de ce toata lumea striga ca Nationalul pute cel mai tare.

Si inca o chestie legata de suporteri: decat mult si prost mai bine putin si bun. Poate ai timp odata sa vii la un meci pe Cotroceni si ai sa vezi ca e alt aer. /hello

bebe
20th May 2004, 16:41
tribune goale sunt si in bistrita, da mai sunt si alte echipe care au putini suporteri!!! ce vina are nationalul ca nu are suporteri??? sau ce vina are gloria bistrita ca provine dintr-un oras mic(vreo 90.000 de locuitori), si ca tribunele sunt mai tot timpu goale??? ar fi de laudat faptu ca bistrita un oras asa mic are echipa in A, spre deosebire de alte orase care sunt mai mari si nu au echipe in divizia A. de ex: targu mures are vreo 180.000 de locuitori si are echipa in C. cat despre "blat", ....... eu unu cred ca steaua sau dinamo au facut mai multe blaturi decat vreo echipa ca gloria, arges, national, ceahlau etc.....

Bancaru
20th May 2004, 17:45
Bebita, ai dreptate poate in ceea ce priveste treaba cu suporterii Gloriei. Cat despre blaturi, cred ca te referi la perioada de dinainte de 1989, nu? Altfel las-o mai moale, nene. Si mai pune la lista pe Bacau si Rocar.

bebe
20th May 2004, 17:50
de parca nationalul are multi suporteri!!!!!!

Darkslowstar
21st May 2004, 12:36
Bebe, mai multe blaturi ca voi nu a facut nimeni.
Oricum, vad ca nu te deranjeaza prea tare.

Bancaru
21st May 2004, 15:51
de parca nationalul are multi suporteri!!!!!!
Stii care este diferenta cu suporterii Gloriei si cei ai Nationalului? Sau una dintre ele. Este ca in timp ce la voi in oras un meci in mod normal ar trebui sa adune mare majoritate din bistriteni la noi in oras un astfel de eveniment e banal. Ma refer la un meci de divizia A. Fara suparare, dar prea multe posibilitati de a face ceva (timp liber si cum sa-l petreci) nu prea sunt. De cand cu electricitatea nu prea se mai duce lumea la sezatoare sau la brodat in grup.
Sa nu mi-o iei in nume de rau ca nu este vina mea ca asa este tara asta. Si cu atat mai putin a ta. Dar asta este adevarul dureros. :ciocan:
Ti-as spune eu mai multe dar mi-e o leneeeeeeeeee..... :sleep:

bebe
25th May 2004, 17:19
nationalul are cam 300 de suporteri..... gloria are ceva mai multi