PDA

View Full Version : Rapid in Europa - vara 2006/primavara 2007



Sunchase
14th July 2006, 00:18
5-0 la fel ca anul trecut.Un bun start :rolleyes:
Vom repeta /depasi evolutia din sezonul trecut ?

Datenshi
14th July 2006, 13:56
Sincer nu stiu ce sa zic. Anul trecut cand i-am vazut in primele meciuri, am zis ca sunt varza, ies cu feyenord si termina pe 6 in campionat. Acum, echipa mi se pare mai varza ca anul trecut, cu exceptia apararii. Asa ca...

Sunchase
14th July 2006, 19:10
Apararea e mai buna decat anul trecut.La mijloc reintrarea lui Malda + cresterile lui Dica si Grigore care anul trecut au fost mai mult rezerve vor acoperi asa zisul gol lasat de Pancu.Problema e in atac.. unde pe langa Griff mai trebuie adus un atacant.Va fi bine ! :)

Datenshi
14th July 2006, 19:32
Daca vine si ala. Sper sa nu fie adevarate zvonurile (http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=121588) din prosport.

jas2002ro
14th July 2006, 20:06
Sa speram ca nu. Cristea e slabut tare...si venind de la Steaua dupa sezonul trecut, nu e o idee deloc stralucita.

grande
14th July 2006, 21:03
Decit sa-l ia pe Cristea ,mai bine ar promova un junior !

Sunchase
15th July 2006, 14:32
Nu vine nici un Cristea.Renuntati in a crede zvonurile din ziar .. :P

Sunchase
10th August 2006, 13:31
Ar trebui sa fie sticky topicul asta alaturi de campionat si de noul topic pentru cupa.Off-topicul sa fie scos de la sticky.

rasheedkpenny
10th August 2006, 13:34
Este greu sa atingem performantele de anul trecut... dar nu imposibil. S-au schimbat multe de aceea tind sa cred ca nu vom atinge performantele anterioare! :(

Sunchase
10th August 2006, 15:58
Coman - M. Constantin, Maftei, Rada, Sapunaru - Badoi, R. Stancu, N. Grigore, Karamian - Buga, Griffiths.

Echipa probabila pentru diseara.

Vom avea un prim meci dificil.. mai ales ca relatiile de joc inca nu sunt extraordinare,insa in dubla mansa nu cred ca putem rata calificarea.

Va fi greu sa repetam performantele de anul trecut..sa tratam fiecare adversar cu maxima seriozitate si cine stie unde putem ajunge :) Important e sa ajungem in grupe de acolo e posibil orice.

sun
10th August 2006, 16:02
Rapid are experienta europeana dupa anul trecut . Se va vedea in aceste meciuri ca echipa poate sa gestioneze perfect atat momentele bune cat si momentele grele din joc :ok: Teoretic , ar trebui sa se intoarca cu o victorie din bosnia .

Sunchase
10th August 2006, 16:05
Si eu merg pe un 1-0 gol Buga :D

the lion king
10th August 2006, 16:08
vrau sa zic si eu ceva.imi placea rapiduletzu pe vremuri,inainte sa vina mircea lucescu la voi,,acum chiar va urasc....dar ce pot spune e ca daca juca rapidu cu standard cred ca sigur batea acolo.nu facea egal ca steaua ,vb serios....pacat,poate la anu.

Sunchase
10th August 2006, 16:12
altceva la fel de sigur ce ne poti spune ? :D

Nu uita ce adversari am eliminat noi anul trecut si tot asa cand nimeni nu ne oferea vreo sansa.

the lion king
10th August 2006, 16:25
da,mey,asta vreau sa zic si eu ,ati jucat mai bine dar steaua de cand stiu a avut un noroc chior la tragerea la sorti ,ei jucau cu echipe de kkt fata de ce jucati voi,CRAIOVA sau dinamo ,ma refer si inainte de 89...stii proverbu prost sa fii noros sa ai,le merge de minune.sper sa-si faca toti harakiri dupa meciul retur cu STANDARD.capete in perete,pumni in geam stingatoare in koaiele lu mm stoika...

rasheedkpenny
11th August 2006, 10:39
Coman - M. Constantin, Maftei, Rada, Sapunaru - Badoi, R. Stancu, N. Grigore, Karamian - Buga, Griffiths.


ce ai scris tu aici e 1-4-4-2, noi jucam 1-3-4-3, oricum aseara n-am jucat cine stie ce, asa ca...

Sunchase
11th August 2006, 11:21
Am luat de pe gsp formula de start.
Am jucat penibil aseara mult mai slab decat ma asteptam in plus am avut si ghinionul cu acel gol stupid din ultimul minut.
Cred ca meritam sa pierdem dupa cum am abordat partida..daca nu ne trezim e jale :(

Telespan
12th August 2006, 04:49
...cred k sint in vacanta,nu joaca nimic si trebuie schimbati Stancu ,Grigore ,Constatin sint penibili.
Doua cartonase galbene pentru 2 faulturi aiurea la mijlocul terenului.....ce o fi in capul lui........
Maftei este aerian,oare nu putem gasi jucatori in Sud America mai buni decit ei?
Copos a cheltuit 1 si jumate +cei de la Sportul,cu bani astia luam jucatori buni din Sud America ,de ce ne limitam sa luam toate epavele umflate de ziare romanesti?

Forzza RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sunchase
12th August 2006, 12:23
IN mare parte ai dreptate insa am o rezerva fata de Maftei si Grigore .. aici cred ca gresesti :)

Telespan
14th August 2006, 23:42
....cred k ne-au convins ultimele 4 meciuri chinuite si fara spectacol ,foarte multi care sint in lotul RAPIDULUI nu au valoare sa joace la echipa din GIULESTI.

As prefera k domnul Copos si Dinu Vama sa renunte la Clubul nostru drag si sa nu mai aduca jucatori la sfirsit de contract sau toate epavele din Liga lui Mitica.

Eu nu stiu kare dintre voi ati prins ani 60,70,80,cind RAPIDUL facea spectacol pe stadioanele tari , GIULESTIUL SAU 23 AUGUST era neicapator in aceea perioada.

Imi pare rau sa o spun dar noi nu avem un jucator tehnic,se joaca spate si degajari lungi pe virfuri sau mai tot timpul mingi la adversari..........asta e tot ce poate RAPIDUL nostru?

"UN OCEAN DE IUBIRE PENTRU CULOAREA VISINIE"

Datenshi
15th August 2006, 07:09
Daca te refereai la R. Stancu, ai nominalizat 3 dintre jucatorii buni ai Rapidului, care din pacate trec printr-o perioada proasta. Dar valoare au. Cu exceptia lui Coman, restul sunt sub ei ca valoare si potential.

chipy_1923
16th August 2006, 17:47
e f greu sa depasim performanta de anul trecut la cum jucam...insa sper sa ne revenim acum k a venit si mazilu...toata lumea zice k noi avem cea mai amre problema in atac....eu cred k principala noastra problema e la mijloc unde nu avem nici un om inventiv....imi pare rau k a plecat pancu...chiar dc a jucat slab la inceput eu zic k si-ar fi revenit si copos ar fi trebuit sa il cumpere...tibi balan cred k ar fi f bun pt. rapid dar e accidentat ..sper sa vina din iarna....astept si revenirea lui malda...si sper sa trecem de sarajevo...desi cred o sa ne fie f greu...

chipy_1923
16th August 2006, 17:50
....cred k ne-au convins ultimele 4 meciuri chinuite si fara spectacol ,foarte multi care sint in lotul RAPIDULUI nu au valoare sa joace la echipa din GIULESTI.

As prefera k domnul Copos si Dinu Vama sa renunte la Clubul nostru drag si sa nu mai aduca jucatori la sfirsit de contract sau toate epavele din Liga lui Mitica.

Eu nu stiu kare dintre voi ati prins ani 60,70,80,cind RAPIDUL facea spectacol pe stadioanele tari , GIULESTIUL SAU 23 AUGUST era neicapator in aceea perioada.

Imi pare rau sa o spun dar noi nu avem un jucator tehnic,se joaca spate si degajari lungi pe virfuri sau mai tot timpul mingi la adversari..........asta e tot ce poate RAPIDUL nostru?

"UN OCEAN DE IUBIRE PENTRU CULOAREA VISINIE"

dap asa e...jucam f urat...in uefa k steaua jocul asta k pase lungi ne-a adus la pierderea calificarii...k goian-ghionea ar fi trebuit sa jucam in pase scurte,rapide...sau prin driblinguri...mare dreptate ai..nu avem deocamdata un creier la mijlocul terenului...

ANTI-CCA
21st August 2006, 15:24
Belgianul Joeri Van Der Velde va arbitra meciul Rapid-FK Sarajevo
Arbitru de rezerva pentru acest meci a fost desemnat Philippe Flament. UEFA nu a anuntat numele asistentilor, dar, potrivit site-ului oficial al gruparii FC Rapid, acestia sint Vincent Despiegeller si Tom Dens.
Observatorul pentru arbitri a fost desemnat englezul Stephen Lodge. Meciul Rapid - FK Sarajevo se va disputa, joi, de la ora 19.30, pe stadionul Giulesti - Valentin Stanescu.

pytzy
22nd August 2006, 15:42
Nu stiu ce sa zic referitor la performantele de anul trecut. Au fost sa vedem ce sunt in stare sa faca anu' asta dupa cum se vede nu sau mai bine spus cum nu se vede sar putea sa mai jucam doar un singur meci in U.E.F.A.poate se trezesc in ultimul ceas la relitate. Problema este ca nu se gasesc pe teren zici ca-s veniti acuma la RAPID, parca sa schimbat toata echipa si le trebuie cateva meciuri sa inceapa sa se cunoasca. Dar sa speram ca joi or sa ne arate alt RAPID, tre sa ne dea si ceva emoti doar este RAPID.."o iubire fara limite":cool:

Datenshi
22nd August 2006, 16:40
tre sa ne dea si ceva emoti doar este RAPID.."o iubire fara limite":cool:

Pe mine sincer a inceput sa ma doara inima de acum la unele meciuri (destul de dese intr-un sezon la ei), si am doar 27 de anisori. La 50 ce naiba fac in stilul asta, mor pe stadion?

pytzy
23rd August 2006, 15:25
Daca mai apucam 50 'Penny' dar lasa ca joi ne vor demonstra baieti cum se joaca un fotbal adevarat RAPID.."o iubire fara limite"/hello

username
23rd August 2006, 16:24
aha.va dau eu un rezultat exact. rapid - sarajeevo 1-1 neam cam obisnuit cu rezultatul asta.oricum eu sper din suflet sa leo dam ametitilor astora vreo 2 in prima repriza si sa le scoatem fotbalul din cap a doua repriza.cu putina sansa o sa avem un salvator la meciul asta si cred ca o sa fie zicu daca razvan o sa ii dea incredere si o sa il foloseasca titular. oricum parerea mea e ca zicu o sa ne scoata din kkt la mecil asta ca de nu e vai de mortzii lui de caiine spurcat.

Datenshi
24th August 2006, 23:37
Daca mai apucam 50 'Penny' dar lasa ca joi ne vor demonstra baieti cum se joaca un fotbal adevarat RAPID.."o iubire fara limite"/hello

Ceva emotii, dar totusi nu foarte mari astazi. Dupa ce am dat primul gol mi-a fost mai frica de faptul ca vor fi prelungiri (trebuia sa ajung undeva imediat dupa meci :D) decat ca nu ne calificam. Desi nu am facut nici azi un joc foarte bun, am fost clar peste ei la toate capitolele.

pytzy
25th August 2006, 11:36
Sti cum se spune "Scopul scuza mijloacele" important este ca ne-am calificat mai departe :ok:. Acum sa vedem cu cine vom cadea la tragerea la sorti caci noi nu prea avem bulanul stelistilor (dupa mine asta le-as arata permanent stelistilor :rosu: ). Eu as vrea cu West Ham United sau Tottenham Hotspur sa mai batem si englezi ca de nemti m-am cam saturat si fostele tari comuniste :ok: .

pytzy
25th August 2006, 11:37
Sti cum se spune "Scopul scuza mijloacele" important este ca ne-am calificat mai departe :ok:. Acum sa vedem cu cine vom cadea la tragerea la sorti caci noi nu prea avem bulanul stelistilor (dupa mine asta leas arata permanent stelistilor :rosu: ). Eu as vrea cu West Ham United sau Tottenham Hotspur sa mai batem si englezi ca de nemti m-am cam saturat si fostele tari comuniste :ok: . RAPID..."o iubire fara limite"/hello

Datenshi
25th August 2006, 11:38
Doamne fereste sa avem bulanul stelei de ieri. Eu prefere totusi un adversar slab in turul asta, nu ne-am revenit inca. Si, asa cum ai spus, scopul scuza mijloacele.

pytzy
25th August 2006, 11:39
Sti cum se spune "Scopul scuza mijloacele" important este ca ne-am calificat mai departe :ok:. Acum sa vedem cu cine vom cadea la tragerea la sorti caci noi nu prea avem bulanul stelistilor (dupa mine asta leas arata permanent stelistilor :rosu: ). Eu as vrea cu West Ham United sau Tottenham Hotspur sa mai batem si englezi ca de nemti m-am cam saturat si fostele tari comuniste :ok: . RAPID..."o iubire fara limite"/hello

pytzy
25th August 2006, 11:47
Cum zici tu dar eu cu englezi vreau sa cadem "ce o fi o fi". RAPID..."o iubire fara limite"/hello si asta pentru steaua":jerk: "

pytzy
8th September 2006, 23:12
Trecem sigur de portughezi, fara probleme dar RAPID-ul nu poate juca fara a ne crea emoti si palpitati. Ni-le facem cu mana noastra dar tocmai de aceea IUBIM SI VOM IUBI RAPID-ul :rolleyes: . RAPID.."o iubire fara sfarsit"/hello

pytzy
8th September 2006, 23:16
Pentru s..... si d..... au de la mine in permanenta :rosu: . RAPID.."o iubire fara sfarsit" /hello

pytzy
10th September 2006, 12:04
Cu fiecare zi ce trece se apropie grupele Cupei UEFA si o noua primavara europeana. Ar trebui sa reeditam cel putin performantele de anul trecut si chiar sa le depasim(Doamne ajuta). Sa nu uitam ca anul trecut s..... a avut un bulan enorm trecand de noi cu doua egaluri nesperate pentru ei.RAPID.."o iubire fara sfarsit"/hello
/OLE//OLE//OLE/

Datenshi
13th September 2006, 14:01
Momentan ne trebuie o victorie maine. O victorie datatoare de sperante maine si un rezultat bun cu Steaua ar insemna mult pentru moralul echipei. Si al nostru. :)

pytzy
13th September 2006, 14:44
Pentru maine mizez pe victoria Rapidului 100% si in meciul cu steaua mizez 200% tot pe Rapid

sHperacLu
13th September 2006, 15:04
Tot auzeam nebunie mare ca vezi domne e plin de brazilieni la Nacional. Lasati-ma sa va reamintesc ca nu toti brazilienii sunt Robinho, Edmilson ş.a.m.d.! :ok: Ii spargem! :ok:

pytzy
13th September 2006, 17:31
Ca peste tot nu seamana intre ei, unu-i mai talentat altul mai putin talentat. Dar cu toti brazilieni lor le baga Buga, Moldo si Malda cate o boaba fiecare sa-i sature.

kain
13th September 2006, 20:55
Hai Rapid !!!

pytzy
14th September 2006, 11:46
Forza Rapid ! Si sa jucati in stilul unei mari echipe asa cum ne dorim toti.

BlahBluh
14th September 2006, 13:31
Trecem sigur de portughezi, fara probleme dar RAPID-ul nu poate juca fara a ne crea emoti si palpitati. Ni-le facem cu mana noastra dar tocmai de aceea IUBIM SI VOM IUBI RAPID-ul :rolleyes: . RAPID.."o iubire fara sfarsit"/hello

Ar trebui sa fim ceva mai moderati :ok:

kain
14th September 2006, 14:05
Sper sa nu joace relaxati.. ci sa dea totul pe teren , cum au facut-o si in editia trecuta de Campionat si Cupa UEFA. /hello Lupta Rapid daca ne IUBESTI ! /hello

pytzy
14th September 2006, 15:24
Cred ca asta ne dorim cu toti. Si in seara asta Rapid-ul ne va face fericiti. Alaturi de Rapid raman in continuare, nu conteaza rezultatul. RAPID.."o iubire fara sfarsit"/hello /hello /hello

pytzy
19th September 2006, 15:16
Haideti baieti facetine fericiti pe 28-septembrie. Obtineti calificarea in grupele cupei uefa.

pytzy
21st September 2006, 14:59
Ar fi cazul sa le dam motiv de invidie la stelisti prin castigarea cupei UEFA, va dati seama ca ar muri de ciuda. Cum sa faca cineva ceva in europa inafara de ei. Sa ne vedem la Glasgow sa moara dusmani de ciuda.

Sunchase
22nd September 2006, 02:23
Intai sa trecem de Madeira si apoi sa ne gandim mai departe... :)

dardar_3
22nd September 2006, 02:37
Ar fi cazul sa le dam motiv de invidie la stelisti prin castigarea cupei UEFA, va dati seama ca ar muri de ciuda. Cum sa faca cineva ceva in europa inafara de ei. Sa ne vedem la Glasgow sa moara dusmani de ciuda.

E cam dureros sa mananci bataie in sferturile cupei Uefa:evil:... mai ales de la Steaua:drak:.....

PS: Pardon ati fost eliminati pentru ca au fost rezultate egale:drak:... insa tot pe blat am mersi si acolo:ok:

pytzy
22nd September 2006, 10:38
Stai linistit 'dardar_3' in privinta meciurilor de anul trecut asta este ati obtinut ce vati propus dar mai aveati putin si lesinati ca nu mai fluiera arbitru finalul meciului. Va cam fost frica trebuie sa recunoasteti lucru asta nu aberatiile lui mm cum ca ati intalnit o echipa 'usoara'. Mai avea putin si lesina pe banca de rezerve. Spun inca odata ati facut ce vati propus si va iesit asta este dar data viitoare adica in primavara(2007) o sa avem din nou meci in uefa cu voi si nu o sa mai aveti noroc de data asta. Sa auzim numai de bine....

Telespan
26th September 2006, 05:45
Mergem sa cistigam in Portugalia...............FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!

pytzy
26th September 2006, 09:59
Neaparat trebuie sa castigam cu portughezi nu avem alta optiune. Asa ca Forza RAPID.

Datenshi
28th September 2006, 09:14
Se pare ca Mazilu nu va juca, lipseste 10 zile. Important e sa ne calificam. Daca obtinem si o victorie e si mai bine, ar fi pacat sa nu mai luam niste puncte cu o echipa care nu a aratat mare lucru.

pytzy
28th September 2006, 16:43
Cu cat se apropie ora meciul-uiu (AMR:5h20min) se vede si mai bine 'primavara' europeana. 3-0 atat le dam in seara asta, le ajunge.

grande
28th September 2006, 17:03
Esti sigur de acest 3-0 ? eu unul ,merg pe mana unui egal ,de genul 1-1 !!!

pytzy
28th September 2006, 20:55
Doua boabe le dam sigur dar eu mizez pe trei. Vedem maine sper sa nu ma fi inselat, deci 3-0 pentru RAPID. AMR:1h05min. Forza RAPID.....
P.S. 1 Moldo, 1 Buga si tre sa dea si Zicu 1 daia am mizat pe 3, dar pana la urma poate sa marcheze si Coman nu ma supar.

Telespan
29th September 2006, 05:22
Multumim Rapidule........................:yeah:

pytzy
29th September 2006, 11:57
Grea si-au mai facut viata in portugalia dar bine ca au batut in final. Cate odata tre sa mai ai si noroc fara el patesti ca noi in prima repriza cand dadeam in portar sau in bara... Forza RAPID

pytzy
2nd October 2006, 10:15
Maine ne vom cunoaste adversarele din grupa. Nici nu mai stiu pe cine as prefera sa avem ca adversar. In momentul asta as vrea echipe cat mai slabe poate asa mai batem si noi. Sa vedem ce noroc avem maine(Si avem un noroc de nu se poate, ca in totdeauna noi prin dreapta si norocul prin stanga sau invers).

Datenshi
2nd October 2006, 13:00
Te-ai convins in sfarsit? :)

pytzy
2nd October 2006, 14:18
M-am convins 'penny' dar sti cum este cu speranta..... Noi speram ca va iesi soarele si pe strada noastra. Sa auzim numai de bine si Forza Rapid.

Datenshi
2nd October 2006, 20:17
Normal ca speram, normal ca ii incurajam in continuare, dara daca nu se face o analiza a erorilor si dam in continuare vina pe orice altceva, nu avem sanse sa ne revenim.

pytzy
3rd October 2006, 16:44
Acum ca am aflat viitori adversari ai Rapid-ului sa-i vedem cum se descurca. Eu sper sa facem din nou o 'figura' frumoasa dar pentru asta echipa trebuie sa joace nu doar sa alerge degeaba, fotbalul se joaca pe goluri nu pe ratari sau ocazi. Forza Rapid

Sunchase
9th October 2006, 11:42
o grupa destul de inselatoare.in afara de isralieni care par ceva mai slabi cred ca restul echipelor au 50 % sanse fiecare de a se califica.

pytzy
9th October 2006, 22:30
Usoara nu este, poate unora li se pare usoara. Dar Rapid va fi mai mult ca sigur una din cele trei echipe care se vor califica in primavara europeana si sper ca o va face din postura de castigatoare a grupei (nu este imposibil). Trebuie sa treaca de grupe ei pentru club pentru suporteri si nu in ultimul rand pentru a mai adauga o pagina de istorie in tumultoasa carte a RAPID-ului. Forza RAPID

Datenshi
10th October 2006, 15:27
Biletele pentru partida de Cupa Uefa dintre RAPID si PSG vor fi puse in vanzare luni. Pretul lor este: 100.000 - peluza, 200.000 tribuna a 2-a, 1.000.000 tribuna 0 si 1.500.000 la tribuna oficiala.

pytzy
11th October 2006, 16:40
Gata Luni dimineata sunt la stadion sa-mi cumpar bilet la meci. Deabia astept sa-i batem pe francezi. Forza Rapid

Telespan
18th October 2006, 04:42
Btatem PSG cu 2-0 pe Giulesti........................FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!

jhondall
18th October 2006, 11:45
Joi seara in Giulesti vom intalni fosta echipa a lui Ronaldinho. Eu merg pe mana noastra,nu ptr. ca francezii sunt intr-o forma proasta dar am incredere in mobilizarea baietilor in meciurile mari, iar maine seara este un astfel de meci. Rapid, cred eu, nu va juca ptr. un egal palid ci la victorie.
Rapid-P.S.G.-2-0 (BUGA si Moldo )

Datenshi
18th October 2006, 13:59
Exista pe Europa un thread despre acest meci. Pe acest subforum discutiile despre meciurile europene ale Rapidului se poarta aici.

In alta ordine de idei, mai sunt ceva bilete, doar la tribuna a II-a. In atentia celor care doreau la peluza sau la 0 si nu si-au procurat inca.

Datenshi
20th October 2006, 00:10
FMM Razvane si numerelor 6,9, 17. In seara asta ati atins culmea nesimtirii. Eu sincer NU VA MAI SUPORT!

pytzy
20th October 2006, 06:19
Pacat ca nu i-am batut dar la tactica aleasa.....bine ca sa terminat asa...

Sunchase
20th October 2006, 19:19
" e bine si un egal" :no: sa nu regretam la final cele 2 puncte pierdute ieri :mda:

grande
22nd October 2006, 13:58
Lasa ,nu-i nimic ,luam 3 puncte in Israel si rezolvam cit de cit calificarea !

pytzy
24th October 2006, 09:48
Oare suntem in stare sa luam cele trei puncte de la Israelieni 'grande' ? Sa nu ne intoarcem de la ei fara nimic deasta mie teama cel mai mult.....

grande
30th October 2006, 12:27
Aici vom juca joi ! http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_east/israel/tel_aviv_bloomfield.shtml

Sunchase
30th October 2006, 12:28
Acolo vom castiga joi ! Meciul va fi mai usor decat o cred unii dintre noi :)

pytzy
30th October 2006, 15:06
Sa speram ca asa va fi "Sunchase" ca dupa aceea vor veni inca doua meciuri grele.. galati si craiova..

Datenshi
2nd November 2006, 20:47
Stati linistiti ca suntem in grafic, a facut Razvan calcule.

Sunchase
2nd November 2006, 20:49
Sa vedem ce face Mlada in seara asta dar evolutia de astazi a fost ridicola pe alocuri...

Datenshi
2nd November 2006, 20:58
Suntem penibili de la inceptul sezonului. :(

Telespan
6th November 2006, 06:55
Suntem penibili de la inceptul sezonului. :(

Luam trei puncte cu MLADA,am inceput sa mergem binisor si cred in victorie la greci............FORZZA REAL!!!!!!!!!!!!!!!
Trecem de grupa si in iarna trebuie sa aducem un mijlocas si un fundas de meserie.

pytzy
6th November 2006, 07:51
Trebuie sa-i batem neaparat pe cehi iar pe greci de asemenea....nu de alta dar sa stam fara griji

Datenshi
6th November 2006, 10:07
Luam trei puncte cu MLADA,am inceput sa mergem binisor si cred in victorie la greci............FORZZA REAL!!!!!!!!!!!!!!!
Trecem de grupa si in iarna trebuie sa aducem un mijlocas si un fundas de meserie.

La ce fel de mijlocas te-ai gandit?

Sunchase
6th November 2006, 11:39
Trebuie un mijlocas dreapta.Badoi se cam plictiseste :)

pytzy
6th November 2006, 13:52
Multe ne-ar mai trebui noua, dar pana una alta important este sa mearga bine asa in alcatuirea momentana...dar ei alterneaza una calda una rece....astai Rapid-ul.....

Datenshi
6th November 2006, 14:27
Nu prea. Am aceeasi parere cu Sunchase, sunt curios totusi ce zice Telespan.

Telespan
6th November 2006, 17:13
La ce fel de mijlocas te-ai gandit?


................m-am gindit la Varga de la Sportul St sau daca nu sa cautam in America de Sud k sint foarte multi care ar veni pentru aceeias suma k MAZILU...

Datenshi
6th November 2006, 17:21
Deci tot la un mijlocas de banda te refereai si tu. E clar.

Telespan
21st November 2006, 05:55
Varga si Curelea vor sa vina din iarna in Giulestina, sa-l vedem pe chitrosul de Copos daca da banul.
Sper sa se faca transferul celor doi de la Sp .....................FORZZA RAPID!!!!!!!!
ps-joi vom bate pe nadravani aia de la MLADA SA MERGEM MAI DEPARTE ..............HAIDE ,HAI RAPIDULE ADUNE VICTORIE......................./hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Sunchase
21st November 2006, 11:53
Absent cu cehii
Costin Lazar s-a accidentat grav la genunchi in meciul cu Ceahlaul si va lipsi joi, cu Mlada Boleslav.

Prima usa prin care Rapidul incearca sa iasa din grupele Cupei UEFA este partida cu cehii de la Mlada Boleslav, in care alb-visinii vizeaza o victorie ce ar putea fi decisiva pentru calificarea in saisprezecimile competitiei. Trupa lui Razvan Lucescu a primit deja o lovitura importanta, mijlocas ul Costin Lazar accidentindu-se destul de grav in ultimul meci de campionat, cistigat cu 3-0 la Piatra Neamt.

Fostul student s-a ciocnit cu unul dintre fundasii moldoveni in a doua repriza si a parasit terenul schiopatind. Desi nu a parut initial o accidentare serioasa, ieri fotbalistul a declarat cu amaraciune ca nu va putea juca in partida cu Mlada. "Am dureri ingrozitoare la genunchiul sting si nici macar nu pot sa pun piciorul jos. Ma dor si muschii, si ligamentele. Din pacate, nu voi putea evolua in meciul de Cupa UEFA", a declarat jucatorul.

Totusi, rapidistul este foarte increzator in puterea colegilor sai de a invinge joi: "Avem un lot foarte bun, complet, si lipsa unui jucator nu este o problema la noi. Sintem pe val si sigur vor cistiga si vom merge mai departe in aceasta competitie". Cel mai probabil, in schema feroviarilor, alaturi de Marius Maldarasanu va aparea Nicolae Grigore, primul om pe care conteaza Razvan Lucescu, in cazul accidentarii vreunui mijlocas titular.

Pierdere mare :(

pytzy
21st November 2006, 11:56
Sintem Peste Tot Acasa..........................Varga si Curelea vor sa vina din iarna in Giulestina, sa-l vedem pe chitrosul de Copos daca da banul.
Sper sa se faca transferul celor doi de la Sp .....................FORZZA RAPID!!!!!!!!
ps-joi vom bate pe nadravani aia de la MLADA SA MERGEM MAI DEPARTE ..............HAIDE ,HAI RAPIDULE ADUNE VICTORIE......................./hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello
Suntem si asa vom ramane in continuare..../OLE/

pytzy
23rd November 2006, 10:51
Astazi jucam pentru primavara europeana si pentru a arata tuturor ce inseamna 'Fenomenul Rapid'. Forza Rapid

pytzy
24th November 2006, 10:25
Primavara asta devine tot mai incetosata pentru noi.

Telespan
27th November 2006, 05:27
...si la bine si la rau Rapid este clubul meu.............:ok:
Sa speram k vom juca fotbal in Grecia ,daca dorim calificarea trebuie sa luptam si sa nu mai ratam de la trei m singur cu portarul.......FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!LUPTA,LUPTA CFR!!!!!!!!!!!!!!!
Vrem in primavara Europeana.....................FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kain
27th November 2006, 23:38
O veste buna ! Coman va juca la Atena :)

grande
28th November 2006, 10:17
O veste buna ! Coman va juca la Atena :)

Frumoasa asta tine sa te contrazica !:o: http://www.gsptv.ro/index/id/1154

Datenshi
28th November 2006, 11:53
Pai intai s-a stiut ca va juca, apoi au zis ca nu mai poate fi recuperat. Oricum, multumiri domnului Vama pentru ca vom avea un singur portar la Atena.

kain
28th November 2006, 16:36
Pai intai s-a stiut ca va juca, apoi au zis ca nu mai poate fi recuperat. Oricum, multumiri domnului Vama pentru ca vom avea un singur portar la Atena.

Exact. :P

pytzy
29th November 2006, 13:20
Se pare ca va fi introdus pe foaia de joc si A.Bete. Mai mult ca sigur el va fi si-n poarta. Forza Rapid

denysaaa
29th November 2006, 18:47
Eu am niste emotii:scared: Chiar ar fi naspa sa nu ne calificam dupa cat au muncit baietii:headbang: Si Lucescu merita calificarea dupa tot ce a facut pentru echipa.Sper ca se mobilizeaza baietii si fac o treaba buna:ok:

pytzy
5th December 2006, 17:01
Daca ne calificam este doar din noroc. Culmea ar fi sa ne calificam si la urmatorul meci tur - retur sa facem tot egal...1-1 in deplasare si 0-0 acasa...asta ar fi culmea fotbalului....

the lion king
5th December 2006, 17:07
...si la bine si la rau Rapid este clubul meu.............:ok:
Sa speram k vom juca fotbal in Grecia ,daca dorim calificarea trebuie sa luptam si sa nu mai ratam de la trei m singur cu portarul.......FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!LUPTA,LUPTA CFR!!!!!!!!!!!!!!!
Vrem in primavara Europeana.....................FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D trezeste-te..se anunta vremuri grele la giulesteni.:D /hello

Datenshi
5th December 2006, 17:17
Daca ne calificam este doar din noroc. Culmea ar fi sa ne calificam si la urmatorul meci tur - retur sa facem tot egal...1-1 in deplasare si 0-0 acasa...asta ar fi culmea fotbalului....

Pai asta ar fi bine. :)

pytzy
6th December 2006, 12:51
Ar fi penny nu zic nu dar asta ar fi culmea culmilor sa mergi din egal in egal si sa mai si treci mai departe.

Datenshi
13th December 2006, 12:57
Rezultatul dintre PSG si Panata nu are nici o relevanta pentru Rapid!
Nu schimba cu nimic calitatea jocului, cantitatea de puncte, nu aduce o cununa de lauri suplimentara.
Nu gasiti tapi ispasitori in exterior. Cind se dau 3p pentru victorie si 1p pentru egal, iar tu iti pui frina de 4 ori consecutiv singur si faci 4 egaluri esti un invins.
Ca puteam fi chiar eliminati de pe acum sau direct calificati cu 4p era doar o chestie de intimplare, de jocul rezultatelor.
Cine crede ca 4 egaluri inseamna "suntem egali celor 2 (sau 3) care se vor califica" se amageste singur, egalul in fotbal nu mai inseamna cit remiza la sah.
Fotbalul se vrea jucat la victorie, asta nu e in contradictie cu spiritul rapidist, iar in viata exista lupta si concurenta.
Rezultatul de la Paris poate schimba doar planurile de viitor.
Pentru cei fricosi si nedemni de Rapid, rezultatul PSG-Panata ar putea insemna salvarea sezonului.
_________________

Postat de Trevizes pe FZR.

Telespan
18th December 2006, 23:58
Am iesit pe mina noastra ,PSG o echipa iesita din forma,grecii iesiti din forma si ei ,sa nu mai discutam k mi se face rau de ZICU,BUGA ,MOLDOVAN,KARA,GRIFFY,BADOI ETC
Si la bine si la rau RAPIDUL E CLUBUL MEU...............................FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!

Andreiy
13th January 2007, 14:09
pacat ca s-a terminat asa prematur pt. rapid cupa uefa