PDA

View Full Version : Ne Salvam?



Marcu
13th May 2004, 10:36
Acum, cand au mai ramas doar patru etape de jucat, credeti ca ne putem salva de la retrogradare? Credti ca echipa campioana se va decide dupa jocul Ceahlaul - Dinamo? Dati-va cu parerea!

baubau
13th May 2004, 15:00
Echipa campioana da...dar Ceahlaul cu cateva jocuri bune(2 sau 3 victorii) ar putea sa se salveze si sa stam fara emotii la meciul cu Dinamo....sa speram la un egal cu Rapid

Marcu
14th May 2004, 11:53
Nu-mi prea fac iluzii cu Rapidul, dar daca vine macar cu un punct ar fi perfect! Poli pti spera, dar gandeste-te ca voi cam atatea puncte veti avea si la sfarsitul campionatului. Daca in patru meciuri, Ceahlaul ia 10 puncte, vezi pe unde ajunge?

maryuss_mau
15th May 2004, 09:27
eu zic ca avem destule sanse sa ne salvam de la retrogradare; daca reusim sa nu pierdem la constanta zic ca suntem 70% salvati; cat despre campioana imi doresc sa fie stabilita la Piatra-Neamt;

DRAGOS
15th May 2004, 10:54
3 puncte cu Farul (in deplasare)
3 puncte cu Brasovul (acasa - cel mai usor meci)
0 puncte cu Rapidul (in deplasare)
3 puncte cu Dinamo (acasa - cel mai interesant si mai important meci)

Cam asta ar fi punctajul!!!!

daemon_ro
15th May 2004, 22:30
3 puncte cu Farul (in deplasare)

Farul - Ceahlaul 0 - 1

Primul pronostic s-a adeverit...cred ca esti vreun medium dragos :o: ...dar spre binele echipei chiar as vrea sa fii...

deci...Forta Ceahlaul :yeah: :yeah: :yeah:

daemon_ro
15th May 2004, 22:40
deci..lol :) :)

Ma uitasem pe www.livescore.com si scorul era afisat 1 - 0 pentru Ceahlaul. Mama ce teapa mi-am luat..si io care ma bucuram si vroiam sa plec la beut...dar tot ma duc sa beau .... de necaz :mad:

Lasa ca-i batem pe Rapid si pe Dinamo (cine stie poate m-a facut mama medium)

Marcu
18th May 2004, 08:45
Parerea mea:
3 puncte cu Brasovul
1 punct cu Rapidul
1 punct cu Dinamo( poate 3 acum cand au 4 puncte avans in fata Stelei)
Cred ca suntem salvati.

ciauciau
18th May 2004, 18:59
Cred ca din 9 puncte posibile Ceahlaul poate lua usor 6-7 puncte!!! cu victorii acasa: cu Brasov si cu Dinamo (si aici sper sa piarda Dinamo campionatul la Piatra Neamt! :D ) si macar un meci bun la Rapid, daca nu castigam nici un punct, dar cu un joc bun pe Giulesti putem veni cu puncte!

ADelPiero
19th May 2004, 02:03
fratilor .. Ceahlaul nu va pica :) va zic eu ...
stati linistiti ca va salvati :ok:

sorinl
19th May 2004, 13:53
ne salvam,dar ma tem ca pretul unei victorii la rapid sau acasa cu dinamo va fi burdujan. desi mai bine fara el si in a,decat cu el in b,asa-i?
si se poate si fara el si-n b...

Marcu
21st May 2004, 09:52
ne salvam,dar ma tem ca pretul unei victorii la rapid sau acasa cu dinamo va fi burdujan. desi mai bine fara el si in a,decat cu el in b,asa-i?
si se poate si fara el si-n b...
Ai dreptate, dar ne-am obisnuit deja cu jucatori imprumutati care joaca putin si pleaca. Eu cred ca de asta si echipa a ajuns in situatia asta. O echipa mai inchegata ar insemna si rezultate mai bune.

Marcu
24th May 2004, 12:32
Ce mai spuneti dupa Ceahlaul-Brasov 0-3? Eu cred ca mai sunt doar sanse teoretice. Voi?

DRAGOS
24th May 2004, 20:33
Tot ce pot sa spun e m**e BALAJ si am pierdut doar din cauza vremii!!!! Tot timpul cand am jucat pe ploaie am pierdut (exceptie: Ceahlaul - Poli 3-2) si cu Petrolul, cu Steaua de 2 ori, cu Rapidul, cu Brasovul acum si au fost mai multe astfel de meciuri!!!


PS: Scuze pt. limbaj dar am spus ce trebuia si .... HAI CEAHLAUL!!!!

DRAGOS
24th May 2004, 20:38
De salvat ne salvam pt. ca o sa-i batem pe rapidisti pt. ca din vara Gioan sau Burdu va pleca acolo, dar si pe dinamovisti deoarece ei sunt deja campioni si ne vor da meciul!!!!

Asa ca..... Cine va baga BACAUL in B???? Stefan Gheorghe!!!!
Totusi mie mi-ar place sa fim la egalitate perfecta cu vecinii nostri si sa jucam un meci de baraj (tur-retur)!!! N-ar fi fain???

Drakoness
25th May 2004, 09:38
O sa ne salvam pt ca la Rapid o sa scoatem un egal (nu ar deranja pe nimeni), iar Dinamo ne este datoare pt blatul de acu' 2 ani (s-a dovedit decisiv pt cistigarea campionatului de catre Dinamo)

Hai Ceahlaul!!!

sorinl
25th May 2004, 09:42
asta ar fi singurul scenariu plauzibil,cu conditia ca dinamo sa nu se impiedice cu apulum si sa aiba nevoie de puncte pe borzoghean.
oricum,daca va fi asa e clar ca pretul platit vor fi cei mai buni jucatori,burdujan,goian,poate chiar bogdanovici...

maryuss_mau
25th May 2004, 15:49
cred ca ne-am ingropat singuri, si asta pentru ca din cate mi se pare cativa jucatori si-au cam luat nasul la purtare, pentru ca sunt cautati de alte echipe;jucatorii ar cam fi burdujan si goian;

Marcu
31st May 2004, 14:40
Dragilor, daca nu s-a facut ceea ce trebiua atunci cand trebuia, acum stam si ne plangem de mila, asteptand verdictul ligii vis-a-vis de Apulum. Oricum, sa speram pana in ultima clipa! HAI CEAHLAUL!

baubau
1st June 2004, 11:26
Se pare ca Apulum ramane in A

ADelPiero
1st June 2004, 12:58
normal ca ramane :evil:

Sancţiune "evaporată"
Comisia de Apel a LPF a anulat astăzi suspendarea pentru două etape a terenului Ceahlăului, astfel că joi, partida dintre echipa nemţeană şi Dinamo, din ultima rundă, se va disputa la Piatra Neamţ, şi nu pe teren neutru

fan
1st June 2004, 15:35
deasemeni si pedeapsa lui Burdujan a fost micsorata, astfel, ca in meciul de joi el va putea evolua... dar sa nu uitam ca sunt suspendati Nemtanu, Purica, Goian iar Rauta este accidentat...ce va fi... va fi!

baubau
1st June 2004, 16:43
Stie cineva la ce ora e?Ne intalnim sa mergem la meci...si dupa sa zambim sau sa plangem?

DRAGOS
2nd June 2004, 21:26
Meciul e la 17:00!!!!
O sa batem cu 2-0 iar Bacaul o sa o ia de la Otelu' cu 2-1 si astfel o sa ne salvam!!!

Totusi nu e sigur daca Apullum ramane: au termen pana pe 30 iunie sa puna 7000 de scaune pe stadion altfel le ia licenta!!! Cine stie ce va fi pana la urma?!?!?!

Catalanul
2nd June 2004, 21:44
nu-ti face sperante desarte...
daca cei de la apullum isi propun, pot sa puna 7000 de scaune si intr-o zi
cat despre meciul de maine o sa luati bataie iar bacaul va face un egal :drak:
si asa ajungeti in B in B in B!!!

suporter-I-S
3rd June 2004, 00:15
decat sa va ganditi ce bine ar fi sa cada apulum mai bine atzi incuraja echipa ca acum chiar are nevoie; si asa sansele sunt minime stiindu-se ca bacaul este in stare sa recurga la orice mijloace pt a ramane in a.
doresc mult succes ceahlaului si sa avetzi bafta la meciul de azi (poate faceti un bine salvandu-va si scapandu-ne de bacau)
SUCCES LACA, SUCCES CEAHLAUL!

ADelPiero
3rd June 2004, 01:21
Lacatus il contrazice pe “Pinalti”: “Nici un arbitru nu mi-a scos mingea din poarta”

Dupa experientele reusite pe banca tehnica a echipelor Otelul si FC Brasov, Marius Lacatus, antrenorul Ceahlaului, este pe cale sa-si pateze azi palmaresul cu prima retrogradare din cariera. In timp ce presedintele nemtenilor, Gheorghe Stefan, se considera persecutat de arbitri si crede ca impotriva formatiei sale s-a pus la cale o conspiratie, “Laca” a dovedit ieri fair-play, cind a vorbit despre “fluierasi”: “Nici un arbitru nu mi-a scos mingea din poarta”.
Ce sanse are Ceahlaul sa ramina in Divizia A?
Tot atitea sanse ca si FCM Bacau.
Te temi ca la Galati nu se va juca pe teren?
La Galati se va juca la fel ca si la Piatra-Neamt. In completare, se poate folosi si raspunsul de la prima intrebare.
Ai discutat cu Ioan Andone inaintea partidei?
Am vorbit cu el luni, la consfatuirea antrenorilor, doar sintem prieteni. N-am discutat insa nimic despre meci.
Ramii la Piatra-Neamt in cazul in care vei retrograda?
Nu iau decizii inainte sa se fi jucat meciul cu Dinamo.
Iti pare rau ca ai venit la Ceahlaul in loc sa preiei nationala Guatemalei?
Nu. A fost alegerea mea si n-o regret.
N-ar fi fost mai bine s-o iei de la zero cu Ceahlaul?
Oho, daca as fi preluat echipa de la inceput, as fi fost boier acum! Echipa ar fi avut “minus 4” la adevar, nu “minus 13”. Sint sigur insa ca nu m-ar fi cautat nimeni daca echipa n-ar fi avut probleme.
E cel mai greu sezon din cariera ta?
Da, cu siguranta. Nu-i doresc nimanui sa treaca prin ce-am trecut eu la Piatra-Neamt.

ADelPiero
3rd June 2004, 01:24
Totusi nu e sigur daca Apullum ramane: au termen pana pe 30 iunie sa puna 7000 de scaune pe stadion altfel le ia licenta!!! Cine stie ce va fi pana la urma?!?!?!

stai linistit....
acuma dureaza doar sa le aduca de la Bistrita ... contractul s`a semnat cu firma respectiva si pana in 30 au obligatia sa le monteze...
deci, Alba va juca si la anul in A :evil:

baubau
3rd June 2004, 07:21
ADelPiero...mentioneaza si tu sursa de unde ai citat ca asa e fair-play ;)