PDA

View Full Version : Predictii tomy_r90



tomy_r90
9th August 2006, 13:15
:cool:

sasusss2002
9th August 2006, 13:17
tare predictia asta!

tomy_r90
9th August 2006, 13:38
Campionat: Suedia Liga 2:
Data: 09 August 2006
Casa de pariuri: Pariloto
Ora de start a partidei: 19:30

Meci analizat: Jonkoping Sodra IF - Norrkoping

Statistica:

In ultimii 2 ani intre cele doua echipe a avut loc un singur meci incheiat la egalitate.

24.4.2006 Norrkoping - Jonkoping Sodra IF 1:1

Forma recenta:
Jonkoping Sodra IF - Norrkoping
1.2:1.7 medie de goluri marcate/inscrise pe meci 1.3:0.9
21 numar de puncte 29
LDLWD Ultimele 5 jocuri(W-Win, D-Draw, L-Lost) WDDWW
5 puncte din ultimele 5 jocuri 11
DWLDD ult 5 jocuri (Jonkoping acasa / Norrkoping deplasare) DWLWW
12 Jonkoping puncte acasa / Norrkoping puncte deplasare 13


Ultima etapa :

31.7.2006 Norrkoping - Assyriska 1:0

30.7.2006 Brommapojkarna - Jonkoping Sodra IF 4:0

Cote actuale la Pariloto:

Jonkoping Sodra IF - Norrkoping

Jonkoping Sodra IF: 3.1
X: 3.2
Norrkoping : 2.05
1X: 1.57
12: 1.23
X2: 1.25


Daca aveti sange mergeti ca si mine pe :
pronostic: 2 @ 2.05
sau daca vreti la sigur: X2 @ 1.25

Succes!!! :ok:

tomy_r90
10th August 2006, 00:53
Jonkoping Sodra IF - Norrkoping 1-1

Am zis asa ca avem 2 variante:

-varianta a mai cu "sange" adik pronostic 2 :no:
-varianta de joc fara a ma lacomi adik pronostic X2 :ok:

Poate maine e q noroc..cine stie

tomy_r90
16th August 2006, 13:31
Euro 2008 Qualifying Round:

Grupa B: Insulele Feroe - Georgia

Un meci interesant in debutul calificarilor pentru Euro 2008.
Sunt tare curios sa vad daca neamtul Toppmoller, noul antrenor al Georgiei va face aceleasi minuni pe care le-a facut Rehaggel cu Grecia in 2004, tot la un Euro. Sa stiti ca similaritati sunt intre cei doi, amandoi realizand performante deosebite cu Kaiserslautern. Toppmoller a reusit incredibila performanta sa ridice Leverkusen-ul acum cativa ani pana in finala Champions League unde a pierdut greu, cu 2-1, dupa acel magnific gol al lui Zidane.

Tot atunci a fost anul trist in care Leverkusen a iesit pe locul 2 in toate competitiile in care a evoluat. Dar oricum, Leverkusen nu a mai reusit nimic dupa plecarea sa, alegandu-se praful de echipa.
Se pare ca acest Toppmoller face minuni cu echipe mici cu jucatori necunoscuti pe care le transforma peste noapte in adversari redutabili. Seamana parca aceasta descriere la perfectie cu ceea ce este Georgia astazi. O echipa foarte bataioasa dar care inca nu a rupt gura targului.
Astazi este momentul ideal pentru Georgia sa inceapa cu o victorie in fata "celebrei" Insule Feroe, un adversar teribil!

M-am documentat putin si am aflat ca antrenorul Martin Olsen, de la Faroe, nu-i va putea folosi in meciul de azi pe Bergur Midjord (mijlocas ofensiv) si pe atacantul Andrew av Flotum - oameni de baza.La omul sarac nici boii nu trag, nu-i asa?
Nici Toppmoller se pare ca nu-l poate folosi pe vedeta Kaladze de la Milan,accidentat, dar sincer, cred ca nu va conta acest lucru, mai ales ca din echipa nu vor lipsi alte nume grele: Iashvilli de la Freiburg, Arveladze (AZ Alkmar) sau KobiIashvilli (Schalke). Practic, Georgia are un singur jucator din campionatul intern - portarul Chanturia, in rest doar jucatori transferati la echipe din Rusia, Ucraina sau chiar in Vest.
Mi se pare un duel dezechilibrat, chiar daca Faroe a tinut strans de scor in campania trecuta de calificari.

Georgia are forta sa castige acest meci, si Toppmoller poate pleca din Insula cu primele trei puncte.
Nici un meci nu este dinainte castigat, dar astazi victoria Georgiei este singurul lucru logic.

Echipa de start a Georgiei: Lomaia(Revishvili),- Saluqvadze, Khizanishvili, Asatiani, Kvirkvelia, -Gakhokhidze, Kobiashvili, Menteshashvili, Mujiri, -Arveladze, Iashvili

Ultimele meciuri ale Georgiei:
GEORGIA-FRANTA 0-0
UCRAINA -GEORGIA 1-1 (gol -Demetradze)

Eu voi miza pe I-le Feroe - Georgia 2 @ 1,55-1,65(la Gb de dimineata era 1,70) cu incredere 9,5/10 :ok:

Sa fie cu noroc! :D

tomy_r90
16th August 2006, 22:58
I-le Feroe - Georgia scr final: 0-6 :ok:

tomy_r90
9th October 2006, 22:51
Euro 2008 Qualifying Round:

Va invit sa speculam, cred eu o gafa a caselor de pariuri...care nu prea au luat in considerare cand au facut programul..etapa proasta a echipelor mari(ma refer la meciurile de sambata seara)...si dorinta lor de a recastiga tot ce au pierdut atunci:

Malta - Ungaria >2.5 goals @ 1.70

Din cele 2 meciuri disputate de reprezentativa Maltei pana acum , acestia au surprinzator o medie de 4,5 goluri/meci (nu mi`o luati in nume de rau 1 gol marcat/ 3,5 primite pe meci)...nici Ungaria nu sta mai bine la acest capitol dupa 3 meciuri avand o medie de 3.3 goluri (1.3 goluri marcate /2 primite pe meci)..Dupa cum vedeti exista o diferenta de valoare intre cele 2 echipe...cred ca Ungaria va juca doar din orgoliu deja find o out-sidera a acestei grupe..:ok:

Kazakhstan - Finlanda 2 @ 1.50

Credeti ca Kazakhstanul mai poate contiuna seria buna de meciuri de pana acum??...eu cred ca nu...au demonstrat acest lucru in meicul cu Lituania pierdut in ultima faza de joc..Cum Finlanda incearca sa intre in lumea buna a fotbalului(locul 2 grupa A) ...nu cred ca isi permite pasi gresiti mai ales ca inca nu au jucat cu greii acestei grupe..

Liechtenstein - Danemarca >2.5 @ 1.35

Niciodata nu te pune cu un danez enervat...sa`i mai dai si minge sa joace e nebunie curata(vezi Euro 92`)...Mai ales daca este enervat dupa egalul acasa cu deja vestita Irlanda de Nord...:o: De ce ">2.5"...poi Liechtensteinul a cam primit in medie 3.5 goluri /meci...:drak:

Serbia - Armenia >2.5 @ 1.55

Serbia joaca cum joaca si tot bine ajunge...Armenia e pe penultimul loc in grupa lor de calificare..Serbia continua sa demonstreze ca e capabila sa ajunga din nou la CE dupa victoria acasa cu Belgia scor 1-0..oare e cazul de o victorie mai impunatoare acasa?!...totusi momentan Serbia conduce grupa...

Andorra - FYR Macedonia >2.5 @ 1.60

Ce poti spune despre o echipa care a primit 16 goluri in 3meciuri..?! :mda: ..ca pur si simplu ala care o facut cotele era beat...?!

Ucraina - Scotia >Ukraine to score first< @ 1.55

Asa zisa grupa a mortii cu 2 echipe de top finalistele CM 2006.. Franta si Italia...mai nou 3 echipe....si Scotia ca doar e liderul grupei...daca mai e si Lituania pe 3 ....te intrebi cand se trezeste Ucraina???....e cazul nu?!..

Revin maine cu informatii referitoare la loturi si jucatori..:ok:

tomy_r90
11th October 2006, 22:06
Malta - Ungaria >2.5 goals @ 1.70 scr 2:1 :ok:

Kazakhstan - Finlanda 2 @ 1.50 scr 0:2 :ok:

Andorra - FYR Macedonia >2.5 @ 1.60 scr 0:3 :ok:

Ucraina - Scotia >Ukraine to score first< @ 1.55 scr 2:0 :ok:

tomy_r90
11th October 2006, 23:21
Serbia - Armenia >2.5 @ 1.55 scr 3:0:ok:

Liechtenstein - Danemarca >2.5 @ 1.35 scr 0:4:ok:

Astazi 6/6 predictii reusite....:ok: ..cea mai buna seara de cand ma stiu pe subforumu de predictii :D

tomy_r90
31st July 2007, 15:11
Dupa mult timp revin si eu pe forum cu o noua predictie :


Meci: Zaglebie Lubin - Steaua Bucuresti
Data: 31 Iulie 2007
Ora: 21:45

Primul meci tare al Stelei in noul sezon este meciul din aceasta seara cu Zaglebie Lubin , contand pentru turul 2 preliminar al Uefa Champions League.

Echipe probabile:

Zaglebie Lubin: Vaclavik (GK) - Bartczak (FD) , Stasiak (FC) , Arboleda (FC) , Gomes (FS) - Lobodzinski (MD) , Bartczak (MC) , Iwanski (MC) , Golinski (MS) - Nunes (At.) ,Wlodarczyk (At.)

Steaua Bucuresti: Cernea (GK) - Nesu (FS) , Rada (FC) , Goian (FC) , Marin (FD) - Nicolita (MS) ,Croitoru (MC) , Radoi (MC) , Badoi (MD) - Dica (At.) Neaga (At.)

Formula de joc:

Zaglebie Lubin: 4-4-2
Steaua Bucuresti: 4-4-2( faza ofensiva ) , dar poate juca si 4-2-3-1 (jucand la inchidere cu Croitoru si Radoi..si retragandul pe Dica in postura de Mijlocas Ofensiv).Incert este daca pustiul Stelei Bicflavi va juca in locul lui Badoi.

Statistica

100% reusite in turul 2 preliminar pt Steaua. ( Au existat 3 astfel de participari .. cu Sloga Jugomagnat-2001- , Shelbourne -2005- si Nova Gorica -2006- in total 6 meciuri - 5 victorii si un singur rezultat de egalitate in deplasare cu Shelbourne).

Brigada de arbitrii din Turcia.
Meciul se disputa la 18-20 de grade

Personal echipa poloneza nu-mi spune nimic...nu are experienta sau traditia Stelei. Am incredere in Hagi, de aceea eu merg pe mana echipe ros-albastre. :evil:

Pronostic: Zaglebie Lubin - Steaua Bucuresti 2 , 7,5/10
Cota: 2.20
Casa de pariuri: Empire Betting

loretripp
31st July 2007, 18:40
Presupun ca esti stelist si de aceea ai ales acest pronostic.
No offense,BUT:
parerea mea este ca la meciurile unde esti fanul uneia dintre echipe e mai bine sa nu dai pronosticuri,mai ales ca o SUPER-PREDICTIE,deoarece tu alegi acel pronostic oricum daca pariezi sau nu!
Nu e un meci usor asa cum cred 95% din stelisti! Oricum,succes Stelei si sper sa mearga in CL.
Sper ca ai inteles ce am vrut sa subliniez!

tomy_r90
31st July 2007, 23:43
Am priceput ce ai vrut sa subliniezi... din fericire mi-a iesit predictia...o sa tin cont de sfatul tau pe viitor..ideea e ca eram oarecum sigur de victoria Stelei..am avut motivele mele care au mai mult sau mai putin legatura cu faptul ca sunt suporter al acestei echipe. :D

Zaglebie Lubin - Steaua Bucuresti 0:1 :ok:

loretripp
31st July 2007, 23:48
ma bucur ca tzia iesit..sper macar ca ai luat ceva serios la pariuri!Succes in continuare!

tomy_r90
1st August 2007, 14:47
Meci: Astana FK - Rosenborg BK Trondheim
Data: 1 August 2007
Ora: 16:00

Un meci relativ dezechilibrat intre campioana Kazakhstanului si cea a Norvegiei. Rosenborg Trondheim este echipa nordica cu cea mai buna si constanta participare in Uefa Champions League a ultimului deceniu. Vorbim de 9 participari consecutive in Grupele UCL ceea ce nu e usor deloc. FK Astana este o echipa aflata la a doua participare in preliminariile Uefa Champions League, in primul tur reusind sa treaca de Olimpi Tibilisi campioana Georgiei 0-0 in deplasare 3-0 acasa. Rosenborg Trondheim nu vine tocmai dupa un rezultat favorabil , infrangere , 1-2 in deplasare cu Tromso IL, dar totusi nu cred ca poate scapa victoria in seara asta. Diferenta este mare de la lot, la experienta , la prestigiu, chiar daca pentru Astana revine in teren Irkhin ( un jucator de care sincer nu am auzit..am citit de dimineata pe UEFA ). Ma indoiesc temeinic ca echipa Kazaca va reusi un rezultat mare in seara asta...fotbalistic vorbind sunt un nume foarte mic..,nu ca la ciclism unde erau favoriti la castigarea "Le tour de France" ,dar banuiesc ca stiti cu totii ce s-a intamplat.

Pronostic: FK Astana - Rosenborg BK Trondheim 2 8/10
Cota: 1,95
Casa de pariuri: Empire Betting
Bafta !! :rolleyes:

tomy_r90
1st August 2007, 20:23
Astana FK - Rosenborg Trondheim BK 1-3 :ok:

tchibos
2nd August 2007, 12:11
bine ai revenit tomy.. poate readucem la viata si sectiunea asta.. bafta in continuare :ok: