PDA

View Full Version : FRB Playoffs 2004



eddy_jozsa
11th May 2004, 00:12
Maih, incredibil ca inca nu exista threadul asta :D

Asadar, sambata, 8 mai a inceput faza finala a campionatului nostru (fain).
S-au calificat in primul tur:
Dinamo vs Iasi
Ploiesti vs Cluj
Sibiu vs Arad
Rompetrol vs Timisoara

Sambata, 8 mai, turul I, meciul 1:

DINAMO - ERBASU Bucuresti - Universitatea "Petre Andrei" Iasi 87- 68
CSU ASESOFT Ploiesti - POLICARBOCHIM Cluj Napoca 89- 73
CSU Bere Trei Stejari Sibiu - WEST PETROM Arad 91- 79
ROMPETROL Bucuresti - ELBA Timisoara 102- 89

Meciul 2 se joaca miercuri la echipa mai slaba, iar daca va fi nevoie meciul 3 se va desfasura sambata asta.
In semifinale si in finale se vor juca cate 5 meciuri.

Meciul de la Sibiu a fost superb, mai ales atmosfera, dar din pacate doi jucatori s-au ales cu arcada sparta.

Heath Scumm
12th May 2004, 00:41
mi se pare ca baschetul din romania e mai mult decat plictisitor...........treuie sa fii mult prea impatimit ca sa potzi sa iubeshti asha ceva|!!!

rasheedkpenny
12th May 2004, 11:12
Este frumos si baschetul din Ro... comparatia (cu NBA-ul) e "mama dezamagirii"! Asa ca cele doua trebuie luate ca atare! :D
Eddy, tine-ne la curent cu rezultatele... mie mi se pare interesant!

rasheedkpenny
13th May 2004, 10:56
Universitatea "Petre Andrei" Iasi - Dinamo Erbasu Bucuresti 67- 80
Policarbochim Cluj Napoca - CSU Asesoft Ploiesti 73- 93
WestPetrom Arad - CSU Bere Trei Stejari Sibiu 84- 82
Elba Timisoara - Rompetrol Bucuresti 92- 95

----------------------------------------------
Calificate in faza urmatoare: Dinamo Erbasu Bucuresti, CSU Asesoft Ploiesti, Rompetrol Bucuresti

Nu? :D

eddy_jozsa
13th May 2004, 23:24
Nu stiu de unde atitudinea asta... baschetul din România nu e deloc plictisitor. Cine spune ca baschetul la noi e plictisitor ori n-a vazut vreodata un meci de baschet, ori a vazut un meci acum vreo 10 ani, pe cand cuvinte gen slam-dunk lipseau din dictionare.
Chiar daca urmaresc campionatul nostru doar de doi ani, pot sa spun ca e destul de spectaculos, chiar mai interesant decat alte sporturi gen fotbal, unde se intampla sa mai adorm la stadion.
La asa atitudine nu ma mir ca echipe ca Rompetrol sau Dinamo joaca cu salile goale :(

Asadar, a trecut si meciul 2 din playoff, in lupta pentru titlu au mai ramas 5 echipe. Sambata asta se mai joaca meciul decisiv din seria Sibiu - Arad. Cine are ocazia, poate veni la Sibiu sa vada meciul asta, oricum merita :))

Sala Transilvania se afla pe strada Octavian Goga nr. 1, meciul incepe la ora 11:00, iar un bilet costa 25.000 lei (estimez ca la 10:20 nu vor mai fi locuri in sala).

MadSkillz
14th May 2004, 01:18
HitScum , urmaresti meciurile din divizia A ?Eu ajung rar dar de cele mai multe ori vad spectacol adevarat.Ma refer la Dinamo , Rompetrol si Asesoft.E o placere sa vezi anumiti jucatori din campionatul intern cum ar fi Carutasu, Helcioiu , Burlacu, Uche ,Lupusavei (cand a dat 7-8 de 3 puncte intr-un meci) , Clark , etc.
Acum ma uitam la Kings - Wolves de pe 8 aprilie 2004.E primul meci pe care il vad dupa atatia ani .. si am ramas uimit sa vad apararea inexistenta. Pai la noi pana si la nivel de divizia C nu ai voie sa lasi adversarul sa primeasca mingea .. mai ales in caciula. Olowokandi cu KG stateau la 1 metru de Miller, Webber si Divac , intre acestia si cos, nu intre ei si minge.Si treaba statea la fel si cand atacau Wolves.Fiecare arunca in voie, nu se facea pressing ... nici pe Studentesc nu jucam asa lejer, LoL.
Concluzia mea e ca si in Romania avem baschet de calitate.Inteleg sa nu se uite Iverson la meciurile din divizia A ... dar cei care posteaza aici sunt in marea lor majoritate umili fani si iubitori de baschet.Si ca iubitor de baschet e pacat sa ignori ce ai "in curte" . Pana si un meci de juniori sau de fete iti ofera spectacol. Sala a fost plina in ASE la Cupa Dracula ,cu echipe combinate de baieti si fete.Si desi multi baieti sunt legitimati, sar cat casa , se viseaza pe cine stie ce Mix Tapes, fetele au facut show`ul.Cel putin la noi in echipa ... fetele au dus greul.
In seara asta am jucat , noi echipa de divizia B vesnic in pragul promovarii in A, contra CSS4.Si sincer, n-am vazut echipa ca aia la nici un turneu semifinal sau final de promovare in A.Tehnica, disciplina, dunk`uri, tot ce vrei. MULT mai placut sa vezi asa ceva decat acel Sacramento - Minnesota din sezonul regulat.Parerea mea.

Raptor
14th May 2004, 02:31
BIG LOL. Lupusavei a inceput sa vina in POLI la noi - inainte venea prin studentesc - si m-au pus astia sa ma apar la "Kelu" lol... Dar vezi tu Wayne Clark a plecat la turci si pe urma la slovaci... echipele s-au schimbat... sper sa ma duc si eu daca o sa fie Dinamo - ASESOFT sa-l mai vad pe Szijarto... CSS4 face antrenamentu la mine la liceu (fostu) am jucat si eu cu ei si-i bateam mereu (juniorii). Cred ca seniorii... nu prea merge cu ei :D .Si in studentesc n-am mai venit de cand mi-a strambat nasu unu cand am dat mingea pe langa el m-a lovit cu umaru etc si n-am mai venit de-atuncea... dar daca o sa am cu cine sa ma duc poate o sa mai vin odata de doua ori... :P

wallace
14th May 2004, 10:36
Hai ca ma faci sa rad,MadSkillz!!!Poate s-au odihnit putzin si cei de la Min si sacramento,dar sa nu exageram cu comparatziile.Oricum se vede ca nu urmaresti NBA-ul.Dupa ce spui tu,Garnet daca ar veni sa joace in Romania sau la Studentesc s-ar putea sa nu faca fatza!!!Ca o sa faca baietzii pressing si o sa se intimideze.Oricum,nu stiu de unde venitzi cu aberatziile astea.
Oricum si in Romania se joaca baschet,dar mai trebuie ceva timp sa se ajunga la un anumit nivel.Oricum mai avem pana ce ii ajungem pe sarbi,croatzi,sloveni care au ceva jucatori in NBA.
Sper si eu sa castige Sibiul desi numai stiu ce jucatori are pt. ca n-am mai fost demult in tzara.Dar care esti din Sibiu,tine-ma la curent cu ce se intampla,te rog.

rasheedkpenny
14th May 2004, 11:21
Si in studentesc n-am mai venit de cand mi-a strambat nasu unu cand am dat mingea pe langa el m-a lovit cu umaru etc si n-am mai venit de-atuncea... dar daca o sa am cu cine sa ma duc poate o sa mai vin odata de doua ori... :P

Raptore, las ca mergem impreuna in Studentesc... doar sa-mi promiti ca te aperi! :D

Pe unde se mai joaca baschet k lumea in Bucuresti?

--------------------------------------------------------------------------

Ca sa revin on-topic:

E greu de crezut ca Sibiul va pierde cu Arad, mai ales ca meciul se desfasoara chiar in Sibiu! In rest nu pot decât sa astept cu nerabdare inceperea televizarii meciurilor din finala! :D

MadSkillz
15th May 2004, 13:10
Wallace , n-am zis ca ne putem compara cu americanii sau cu sarbii sau cu altii , am comentat doar acel meci.Si am zis clar ca e primul meci pe care il vad dupa mult timp.Da, poate se odihneau, poate nu era miza,poate era blat (LoL!).Dar noi si in amicale jucam de parca ar fi finala.Si nu avem salariu nici 100.000 de lei pe luna.Am ramas uimit de meciul ALA,n-am zis ca romanii joaca mai bine baschet. Nu stiu ce anume ti s-a parut tie aberant.Ideea era ca si campionatul nostru este spectaculos.Dar poate tu esti un jucator de baschet atat de desavarsit incat nu mai poti urmari decat NBA.
Raptor, nu stiu ce varsta aveau astia de la CSS4 si nici daca sunt cei cu care ai jucat tu, dar erau tari de tot.In formula in care sunt acum, peste cativa ani ar avea loc in A lejer.Il stii pe tipul ala de 2.20 sau cat o avea? La 2 metri cat am, intindeam mana si abia ii treceam de cap.Nu stiu pe unde mai joaca Clark, cert e ca venea lumea la sala doar sa-l vada pe el la incalzire.Pe Studentesc sa-mi zici cand ai chef sa mergi, ca joc acolo in fiecare zi.

eddy_jozsa
15th May 2004, 21:37
Asadar, Sibiu 91-73 Arad. Suntem in semifinale :)
A fost un meci superb, atmosfera incendiara, cum suntem obisnuiti la Sibiu.
Din pacate in sfertul 2 Tega Moceanu i-a aplicat o lovitura in ceafa lui Cornel Alecu, primind 2 greseli tehnice -> eliminare, iar din tribuna a fost aruncata o sticla.
In meciul 1 Moceanu i-a spart arcada lui Cristi Craciun (intentionat). Nu prea s-a prins disciplina din NCAA de Tega Moceanu, mai ales ca are probleme si cu drogurile.

In rest a fost un meci fain, sper ca printr-o minune sa trecem si de Asesoft.

Pentru ala care nu esti din România:
CSU e formata din jucatori experimentati, din generatia de aur (Alecu, Spânu), jucatori autohtoni mai tineri (Kovacs, Craciun, Dinu), jucatori formati la Cluj (Grunwald, Popa, Trif, Dumitrescu -> bun aruncator de 3 puncte/e si in nationala), si nu in ultimul rând pivotul nostru de 2,08 - Aleksander Zyskunov.

Au mai fost 2 stranieri, Andrei Plotnikov si jucatorul de culoare Larry Johnson, dar astia au plecat din pacate inainte de inceperea playoffului.

MadSkillz
16th May 2004, 01:34
Se misca bine Larry ala.L-am vazut la Ploiesti intr-un meci cu Asesoftul.

wallace
16th May 2004, 02:39
MadSkillz- Nici eu n-am zis nimic ca in Romania nu se joaca baschet,numai ca nu am unde sa vad un meci de baschet din Romania ca sa-mi dau cu parerea.
Apropos,numele meu e Catalin Burlacu.Doar o simpla asemanare cu cel al celui mai bun jucator din Romania.Pe unde mai joaca?Stiam ca e la Ploiesti.
Il stii cumva pe Ionut Mocanu?juca si el pe undeva prin tara.

wallace
16th May 2004, 02:45
eddy,am stat si eu in Sibiu vreo 3 ani!!!E frumos acolo.Originar sunt din Constanta,si am o intrebare pt. tine.Spanu e din Constanta?Daca nu ma insel tatal lui a jucat la Constanta impreuna cu Baiceanu si altziii........
Oricum imi pare bine ca Sibiul sunt in semifinale,sper sa castige si titlul.Am fost si la destule meciuri pe la sala Transilvania.Mai tine-ma la curent cu ce intampla.Multumesc.

eddy_jozsa
16th May 2004, 23:39
Da, intr-adevar, #14 Bogdan Spânu e originar din Constanta, a jucat la Farul pana in 92, iar de atunci e la CSU. Are vro 35 de ani, a avut 7,7 ppg in acest sezon.

Finala de anul asta se transmite pe TVR 2, ca in anii trecuti?

MadSkillz
17th May 2004, 01:34
Burlacu e la Ploiesti, impreuna cu alti 8 din echipa nationala.Fratii Mocanu erau amandoi la Dinamo anul trecut, cel putin unul din ei s-a transferat sezonul asta, dar nu stiu care, si unde.Imi aduc aminte ca am fost la un meci dintr-o finala Dinamo - Sibiu de acum cativa ani , castigata de Dinamo.Juca Simici pe atunci la Dinamo, a fost superb.

rasheedkpenny
17th May 2004, 10:29
Unul dintre frati e la Brasov... cel mai batrân, iar cel mai tânar parca juca la Arad! Eu asa stiam...

Când incepe turul urmator din play-off? Miercuri sau sâmbata?

SilverZeus
17th May 2004, 15:41
MadSkillz- Nici eu n-am zis nimic ca in Romania nu se joaca baschet,numai ca nu am unde sa vad un meci de baschet din Romania ca sa-mi dau cu parerea.
Apropos,numele meu e Catalin Burlacu.Doar o simpla asemanare cu cel al celui mai bun jucator din Romania.Pe unde mai joaca?Stiam ca e la Ploiesti.
Il stii cumva pe Ionut Mocanu?juca si el pe undeva prin tara.


Nu cred ca Burlacu e cel mai bun jucator roman....cel putin de fiecare data cand venea sa joace la Cluj era numai scandal si "aere"....de fiecare data antrenorul il scotea ca sa se calmeze....ca jucator imi place f mult Carutasu: cel putin ca atitudine pe teren....ar mai fii T.Alexe, Sjarto, Silvasan(se aude ca va prinde un contract bunicel cu o universitate din USA)

uti2102
17th May 2004, 23:58
Cand mai sunt meciuri in Bucureshti?! Sjarto mai joaca la West Petrom?

Raptor
18th May 2004, 00:30
Levi (Levente Szijarto) joaca la CSU Asesoft (dupa ce a fost transferat de la West Petrom anu asta).

MadSkillz
18th May 2004, 16:10
Carutasu e un baiat extraordinar si pe teren si in afara lui.Dar sa nu uitam si de Virgil Stanescu , care e printre cei mai buni din Bundesliga.

MadSkillz
19th May 2004, 04:05
Au promovat Farul Constanta si Gaz Metan Medias in A .Cei de la Farul anul trecut erau super slabi, dar Gaz Metan are trupa serioasa.

wallace
20th May 2004, 12:07
Asa am citit si eu prin ziare ca e cel mai bun,si in 2001 sau 2002 a fost declarat cel mai bun din tara.Oricum nu l-am vazut niciodata jucand,asa ca nu pot sa-mi dau cu parerea.Cat despre Ionut Mocanu va pot spune ca am fost la acelesi antrenor pe vremea cand eram copii.Imi amintesc doar ca era inalt!!!!
Stie cineva de Laurentiu Lepadatu ceva?Era un tip f. talentat,mi-a fost coleg de clasa in generala.Ultima data cand m-am intalnit cu el ,mi-a spus ca a jucat pe la Sportul,dar cu salariile din tara nu potzi trai.
Chiar cat castiga un jucator in Romania?

eddy_jozsa
20th May 2004, 23:51
Asadar, azi, meciul I din semifinale:

Asesoft Ploiesti 97-81 CSU Sibiu

Maine la 12 in sala Dinamo se joaca si meciul I din seria Dinamo - Rompetrol, iar seara la Ploiesti meciul 2 cu Sibiu, si sambata meciul 2 in sala Dinamo.

MadSkillz
21st May 2004, 02:26
Depinde de jucator , depinde de echipa...Cei de la Asesoft au si 4-5 mii de $ . Acolo , repet, joaca 9 din echipa nationala a Romaniei.Acum 2 ani , cei de la Rompetrol luau cateva sute ... cei mai slabi aveau totusi 4-5 sute de $. Helcioiu avea atunci cam 1000$.

rasheedkpenny
21st May 2004, 11:13
Sunt platiti bine... doar unii dintre ei! Burlacu avea peste 50000$ pe sezon... dar nu mai stiu exact cât! Oricum din baschet, in Ro, nu poti sa-ti asiguri un trai decent pe termen lung! Tre' sa mai invârti si altceva! :(

ma tot intreb cum vor domnii de la Dinamo sa atraga spectatori in sala când eu joaca meciurile de play-off, vineri, la ora 12??? E absurd...

Sper ca meciurile din finala sa fie puse la ore mai rezonabile! :D

uti2102
21st May 2004, 20:36
La ce performantze are CS Dinamo eu cred k ar fi momentul sa-shi construiasca o sala ca lumea. Este mult prea mica, atat ca suprafatza de joc, dar mai ales ca locuri pentru spectatori.

wallace
25th May 2004, 09:13
Ce s-a mai intamplat in Play-off in Romania?Tks

rasheedkpenny
25th May 2004, 10:49
Meciul 2 - locurile 1-4
CSU ASESOFT Ploiesti - CSU Bere Trei Stejari Sibiu 85- 64
DINAMO - ERBASU Bucuresti - ROMPETROL Bucuresti 86- 77

Meciul 1 - locurile 5-8
WEST PETROM Arad - POLICARBOCHIM Cluj Napoca 77- 87
ELBA Timisoara - Universitatea "Petre Andrei" Iasi 126- 94

rasheedkpenny
27th May 2004, 10:56
Clubul Sportiv Universitar Sibiu 11 | 26 | 13 | 17 | 67
--------------------------------------------------------------------------------
Clubul Sportiv Universitar Ploiesti 30 | 23 | 10 | 19 | 82


Clubul Sportiv ROMPETROL Bucuresti 10 | 22 | 20 | 20 | 72
--------------------------------------------------------------------------------
Clubul Sportiv DINAMO Bucuresti 31 | 14 | 32 | 27 | 104


Am impresia ca s-a terminat si aceasta faza a semifinalelor... urmeaza finala Dinamo - Asesoft!

Kryx
27th May 2004, 18:42
howdy, boys!! I'm new 'round here, dar am vazut k va cam certatzi pe diferite teme...ma amuzatzi, la bun!! treaba e urmatoarea. k stim deja cine va castiga campionatul. Dinamo. si nu e o banuiala, e o certitudine. bine, nu tzin cu Erbasu, dar cu toate astea au sanse imense. asesoftu o sa fie al doilea pt k nu poate trece de dinamo. la meciu din cupa au avut noroc chior

Raptor
28th May 2004, 01:02
E clar ca meciurile sunt aranjate. Am si ... surse de unde stiu asta :D (arbitrii).

rasheedkpenny
28th May 2004, 11:25
Faza e in felul urmator... anul trecut s-a tras pentru Dinamo in finala cu Arad... doar Erbasu mai da si el un ban la federatie! :D Nu stiu anul asta cum o sa fie, dar stiu ca Dobrescu(parca e ploiestean) si arbitrii au avut pe termen lung o tendinta de a fluiera pro-Ploiesti! Am avut si noi un arbitru brasovean suspendat vreo cateva etape pentru furturi pro-Ploiesti...

Desi sunt sigur ca o sa fie o finala disputata inclin sa cred si eu ca Dinamo va castiga. Coeziunea e foarte importanta intr-o echipa de baschet! La Ploiesti cam lipseste!
Pe undeva ar fi bine sa castige si Ploiestiul... astfel poate "s-ar largi" apetitul pentru baschet si al altor investitori! :D

Raptor
28th May 2004, 11:37
Rasheed mergem la meci sa-l vedem cand o sa fie in sala la Dinamo? Ce zici? Eu nu stiu pe ce data si la ce ora o sa fie meciurile dintre Dinamo si Asesoft.

SilverZeus
28th May 2004, 12:30
...stiti cumva vreun site unde putem afla programul meciurilor?....si la cele pt locurile 5-8 ?

rasheedkpenny
28th May 2004, 13:12
In mod normal ar trebui afisate pe frbaschet.ro... si o sa fie afisate in cateva zile! Sper!

Raptore, sa fii sigur ca mergem, eu ma gandeam sa merg chiar si la meciurile de la Ploiesti! Ramane de vazut daca am timp! Oricum cei de la DInamo au prostul obicei sa-si programeze meciurile in timpul saptamanii, la ore imposibile, gen vineri la 12! Penibil!

Cu ocazia asta Raptore o sa vezi si tu cât de mult conteaza apararea :D

uti2102
28th May 2004, 13:42
Vin shi eu la meciurile de pe Dinamo ca n-am mai fost de doi ani. Mai vorbim. :ok:

SilverZeus
28th May 2004, 16:59
........cam lasa de dorit frbaschet.ro in ultima vreme...

MadSkillz
28th May 2004, 18:52
deci s-a stabilit si locul intalnirii forumistilor.LoL.

Raptor
28th May 2004, 23:30
LoL too bad ca nu va stiu la fatza... ma rog il stiu doar pe Rasheed ... si pe alpopa de la "meeting".

rasheedkpenny
31st May 2004, 10:23
S-a stabilit... primul meci dintre Dinamo Erbasu Bucuresti - CSU Asesoft Ploiesti va avea loc vineri, 4 iunie... probabil de la ora 12! :( Ce naspa... eu vineri s-ar putea sa fiu la Brasov!

MadSkillz
31st May 2004, 18:42
Fa si tu un efort si vino la meci ... eu ma stiu cu rasheed, rasheed cu raptor si raptor cu alpopa , deci o sa fie usor.LoL.

rasheedkpenny
31st May 2004, 18:46
Eu va stiu pe toti... dar din pacate nu o sa ajung! Probabil o sa fiu la Brasov...

Oricum eu zic ca titlul o sa-l ia Dinamo cu scorul de 3-1! Arbitrii stiu de ce! Erbasu sponsorizeaza... :P

eddy_jozsa
1st June 2004, 23:36
Erbasu? Mai sponsorizeaza Divizia A?? Nu stiu exact, credeam k doar acum vro 2 sezoane campionatul se numea Divizia A Erbasu, si in anul ala Dinamo n-a luat campionatul. Nush...

Oricum, nu am preferinte in finala... urasc la fel de mult si pe Dinamo si pe Asesoft... unii cu galerie platita, ceilalti fara spectatori, e nasol. Sper ca macar spectacolul din teren sa fie frumos, sunt totusi jucatori buni la ambele echipe.

West Petrom Arad a pierdut 0-2 meciurile cu UPA Iasi, "castigand" astfel locul 8.

Pentru sezonul viitor avem un loc in FIBA Europe League (nu in Euroliga, cum scriau imbecilii de la ProSport), si CINCI locuri in FIBA Europe Cup. Echipele care si-au manifestat intentia de a se inscrie in Europe Cup sunt Dinamo, Asesoft si CSU.
Singura echipa care ia in considerare o participare in Europe League este Asesoft, din cauza costurilor ridicate (1800 Euro numa un barem de arbitraj!).

Oricum, abia astept primele 2 meciuri din finala mica :)

Raptor
2nd June 2004, 00:09
Baaaaaaa ziceti repede cum sunt programate meciurile???????????? Primu meci din finala mare e vineri la Bucuresti sau la Ploiesti? Si la ce ora??? Sau cum e ca vreau sa merg la meciuri da' nu stiu programu!!!

rasheedkpenny
2nd June 2004, 11:07
Nu scrie nicaieri planificarea meciurilor! Ceea ce stiu e ca primele 2 meciuri se joaca la echipa mai bine clasata, in cazul finalei, la Dinamo!
Zilele si orele de disputare nu se cunosc cu exactitate... stati cu ochii pe frbaschet.ro, poate apare ceva!

Mentionez ca si finala mica o sa fie una f. disputata... dar având in vedere ca nici finala mare s-ar putea sa nu fie televizata, de ce sa ne asteptam ca finala mica sa fie la TV? :( Penibil...

rasheedkpenny
2nd June 2004, 19:35
Dinamo - Ploiesti: Vineri 04/06/2004 orele 12,00
Sibiu - Rompetrol: Vineri 04/06/2004 orele 17,00

eddy_jozsa
3rd June 2004, 00:20
Deci eu sper ca meciurile din finala mare sa se dea (toate) pe TVR2, ca in anii trecuti, iar din finala mica, meciurile 3-4 (@RPB) sa se dea pe National TV.
Sper!

Raptor
3rd June 2004, 02:12
Sper o poo1@ !!! 's chiar cretini astia cu orele lor de kk!!!!! Ca sa nu mai vorbim de ... "televizare"...

uti2102
3rd June 2004, 09:09
Aseara la shtiri au anuntzat ca Finala Mare o sa fie televizata pe Natzional TV. Primule meci, maine de la 12 in sala Dinamo. Eu nu pot sa vin! :(

rasheedkpenny
3rd June 2004, 10:47
alpopa, raptore, ce v-am spus eu? Sunt niste magari cei de la Dinamo! Cum vrei sa ai spectatori când pui meciul la 12? Penibil!

Macar la TV sa vedem ceva!

MadSkillz
3rd June 2004, 23:58
Stati mai ca or avea si ei motivele lor, n-or face-o doar de ai naibii.

Raptor
4th June 2004, 01:20
Pai da ma au motivele lor. Sufera de "delirium tremens".

MadSkillz
4th June 2004, 16:43
Sambata vine cineva la meci?

rasheedkpenny
4th June 2004, 17:34
Sambata vine cineva la meci?

Tu ai fost la primul meci sau l-ai vazut la TV? Am inteles ca e(a fost) transmis pe National TV!

Eu din pacate plec la Bv. in seara asta sau mâine dimineata! La draq de treaba! :(

MadSkillz
4th June 2004, 21:37
Nici n-am fost , nici nu l-am vazut, nici nu stiu cine a castigat.Din cand in cand e musai sa trec pe la facultate si vineri la ora 12.00 a fost unul din cazuri.
Poate mergem mai multi la Ploiesti atunci

Raptor
5th June 2004, 01:50
Hm pai eu am fost la meci!!! Vineri!!! Trebuia sa ma duc la examen si pana la urma am zis... damn ma duc la meci lol. Vin si sambata :D. Vreau sa ma duc si la Ploiesti ... daca am cu cine tre' sa mergem cu masina unuia dintre noi daca e. Deci sambata ma duc la meci la sala Dinamo... poate ne vedem acolo ... daca stim cum aratam. Eu o sa am tzepi in cap si imbracat in pantaloni albastrii de... traning putin mai josi de genunchi si o bluza bleu d-aia mulatra pe corp (cred). BLA. Oricum cam greu sa ne gasim. Ma cheama Robert.

MadSkillz
5th June 2004, 02:18
Poate ajung si eu.O sa am jersey`ul cu KG pe care il am si in avatar.Nu promit insa.

#15
5th June 2004, 02:35
adica dinamo a castigat un meci din seria asta de cinci. urmatoarele trei le castiga asesoftul si titlul vine unde trebuie adica la ploiesti.(iertat sa imi fie subiectivismul)
Rusine sa va fie voua arbitrilor :rosu: celor care vineri la pranz ati facut spectacol in sala dinamo prin deciziile luate. este incredibil. din nou antrenorul popa AKA popo, face ceea ce stie el mai bine iar ei arbitrii imediat fac caca in pantaloni si fluiera dupa cum latra popa la masa oficiala ar trebui sa :headbang: .Cred ca ideea domnului Sebi Ghita de a se aduce arbitri straini ar fi fost de bun augur
Vad ca sunteti multi cei care ati vrea sa mergeti la ploiesti la meci nu am nimic impotriva dar as avea sa va dau cateva sfaturi:
daca sunteti fani dinamo nu cred ca va veti putea manifesta ca atare pentru ca sala va fi plina de ploiesteni tre sa veniti la sala cu cel putin 2 ore inainte sa inceapa meciul pentru ca altfel nu veti mai prinde loc nici macar in picioare
pentru ca spre deosebire de bucuresti la ploiesti se va juca seara in jurul orei 19(parerea mea ca la ora asta ar trebui sa se joace toate meciurile)
In incheiere as vrea sa spun ca nu acuz arbitrajul in sensul ca ar ajuta intentionat dinamo pur si simplu nivelul lor de pregatire este foarte slab strica un meci frumos de baschet prin deciziile luate aiurea iar apoi incearca sa compenseze greselile facute prin alte decizii luate aiurea si uite asa se duce draq un meci dinamo-asesoft care ar trebui sa primeze prin calitatea baschetului si nu prin cea a arbitrajului

SilverZeus
5th June 2004, 15:18
Dinamo - AseSoft 55-68

....ce biune-mi-pare ca Dinamo a luat teapta, ce bine-mi-pare ca-au pierdut!!!...."

MadSkillz
5th June 2004, 15:27
SilverZeus nu uita sa-l mustruluiesti un pic si pe #15 .LoL.
#15 , primul meci nu l-am vazut, dar l-am vazut pe al doilea si arbitrii parca te-au auzit si au vrut sa iti faca pe plac azi.In alta ordine de idei, de cand e Ghita domn?LoL.

#15
5th June 2004, 16:24
SilverZeus nu uita sa-l mustruluiesti un pic si pe #15 .LoL.
#15 , primul meci nu l-am vazut, dar l-am vazut pe al doilea si arbitrii parca te-au auzit si au vrut sa iti faca pe plac azi.In alta ordine de idei, de cand e Ghita domn?LoL.

:happy :happy Cred ca nick-ul de mad... se cam aplica si in ceea ce vezi. Unu la mana nu inteleg de un de atata fortza in tine sa tot scrii lol dupa meciul de azi. Dinamo a fost zdrente. Azi v-am condus din prima secunda pana la sfarsit la o diferenta constanta de 20 de puncte. Am fost si la meciul de azi si nu cred ca arbitrajul a influentat rezultatul meciului de azi(de altfel nici pe cel de ieri) daca ai fi citit cu atentie ce am scris eu azinoapte ai fi inteles ce am spus: ca atata ii duce capul pe arbitri atat de pregatiti sunt. Daca tu vii si imi spui ca arbitrii v-au furat azi scuza-ma chiar esti mad dar fara skillz.
Sa spun acum si celorlalti ce am vazut eu azi sala dinamo(apropo sala ca asta nu am pomenit nicaieri in tara). Am vazut pectacol facut de noi bineinteles pentru ca dinamovistii au fost inexplicabil foarte nervosi dein cauza asta nu le-a iesit mai nimic.Am vazut un Toni Alexe extraordinar, un Paul Helcioiu la fel de activ si plin de daruire ca intotdeauna(e drept a cam exagerat cu plonjoanele pe parchetul salii ca pana la urma nici arbitrii nu mai stiau cand e fault si cand nu e). Fometescu cred ca a fost punctul slab al dinamovistilor tot timpul comentand si gesticuland. ce tampenie a putut sa faca la jumatatea sfertului trei cand dupa ce il faulteaza pe Helcioiu primeste si tehnic. paul inscrie 3 din cele patru libere si se cam rupe filmul. cel mai bun de la dinamo mi s-a parut Buba(Zeliko Bubanja)porecla primita anul trecut pe timpul cand juca la ploiesti. poate daca Virgil carutasu(ploiestean get beget)ar fi jucat ceva mai bine sub panou alta ar fi fost soarta meciului. Spre deosebire de ieri cand pivotii lui dinamo au facut legea sub panouri azi Igor Jaletic si Catalin Burlacu au fost peste ei. Cainilor nu trebuie sa va suparati dupa cum v-am spus-o azinoapte v-ati indeplinit obiectivul o victorie si...,si ce? nimic.

P.S. daca ieri va dadeam cateva sfaturi cu privire la o eventuala deplasare la ploiesti acum va spun sa stati acasa ca veniti degeaba, dupa modul in care v-ati purtat cu fanii nostri la meciurile astea 2 e clar ca o sa va faca viata amara la ploiesti.

NU UITATI dinamo-CSU ASESOFT PLOIESTI 1-3 SCOR GENERAL si ploiestiul e campioana anul asta /hello /hello /hello :ok: :ok: :yeah: :yeah:

MadSkillz
5th June 2004, 17:22
Fugi repede inapoi la Ploiesti sa nu pierzi festivitatea de premiere.
1.Cum se poate aplica un nickname?
2.Arbitrii (din prostie sau alte motive) au ajutat ASESOFT-ul azi.
3.Dinamo a jucat FOARTE slab, nici nu am sustinut altceva.
4.Diferenta constanta de 20 de puncte a fost poate in sufletele voastre.
5.Pentru lamurirea ta, nervozitatea este un lucru extrem de normal cand toate-ti sunt potrivnice (nu conteaza din ce motive).
6.Ce treaba are "LoL" cu meciul de azi?Am pierdut EU ceva?Poate tu crezi ca ai castigat personal ceva, eu am fost un simplu spectator amuzat de faptul ca arbitrajul a fost exact opus celui pe care l-ai vazut tu vineri.
7.Pe pivotul vostru il cheama Djaletic, scrie chiar pe tricou,deasupra numarului.
8.Aia sunt fani?ROFL!
9.Ce skillz am sau n-am, nu stii tu.
10.Tot nu mi-ai zis de cand e Ghitza domn ...

#15
5th June 2004, 17:36
Fugi repede inapoi la Ploiesti sa nu pierzi festivitatea de premiere.
1.Cum se poate aplica un nickname?
2.Arbitrii (din prostie sau alte motive) au ajutat ASESOFT-ul azi.
3.Dinamo a jucat FOARTE slab, nici nu am sustinut altceva.
4.Diferenta constanta de 20 de puncte a fost poate in sufletele voastre.
5.Pentru lamurirea ta, nervozitatea este un lucru extrem de normal cand toate-ti sunt potrivnice (nu conteaza din ce motive).
6.Ce treaba are "LoL" cu meciul de azi?Am pierdut EU ceva?Poate tu crezi ca ai castigat personal ceva, eu am fost un simplu spectator amuzat de faptul ca arbitrajul a fost exact opus celui pe care l-ai vazut tu vineri.
7.Pe pivotul vostru il cheama Djaletic, scrie chiar pe tricou,deasupra numarului.
8.Aia sunt fani?ROFL!
9.Ce skillz am sau n-am, nu stii tu.
10.Tot nu mi-ai zis de cand e Ghitza domn ...
:happy :happy :happy :happy :happy
10. din totdeauna
7. chiar esti cu capul daca incepi sa te iei de greseli de ortografie.
e uimitor cum ai reusit tu sa vezi ce scrie deasupra la nr 11 si la fel de uimitor arbitrajul pe care l-ai vazut tu azi.
9. sigur printre schilzurile tale(iarta-ma ca nu am scris corect) nu se numara o vedere buna.
3. nici nu ai putea sa sustii altceva.
E clar ca te-am suparat rau cu ce am scris mai devreme sau poate ca nu stii sa pierzi asa ca simplu spectator dar care evident e prodinamo
iar la restu nu mai stau sa iti dau replici ca intarzii la festivitatea de premiere hai pa.

MadSkillz
5th June 2004, 18:02
Hurry hurry.Astept cu nerabdare comentariile tale pline de patos de dupa meci. /hello

uti2102
5th June 2004, 20:19
O singura rectificare am de facut. :drak: "Cainii" sunt doar la fotbal. Nu mai amestecatzi celelalte sectzii de la CS Dinamo cu FC Dinamo ca e jale........ :headbang:

Raptor
6th June 2004, 00:30
Si mie ahahahaha... am fost la meci si a fost marfa. LOL i-a pus Helcioiu capac pe panou lu Fometescu!!! Anyway eu as vrea sa merg la Ploiesti pentru ca desi sunt din Bucuresti tin cu Ploiestiul ("cunosc" unii dintre jucatori).

SilverZeus
6th June 2004, 01:11
catre MadSkillz si #15: Nu va mai certati atata mai baieti....n-are rost
.... cu arbitrii: nu stiu ce sa zic, nu cred ca "fura"...sincer, cred ca sunt doar slabi....urmaream niste interviuri dupa primul meci, cand antrenarul Popa spunea destul de clar, zic eu: ca arbitrii sunt foarte slabi (astia ce arbitreaza aceasta finala) ...si Dinamo tocmai castigase meciul.....
.....suporterii sunt foarte "subiectivi": normal ca tot timpul un ploiestean va vedea ce greseala a comis arbitrul impotriva propriei echipe, pe cea comisa impotriva adversarea o va trece cu vederea....Doamne fereste! daca favoritii pierd meciul....asa sunt si dinamovistii....iar baschetul nu e tocmai un sport usor de arbitrat mai ales daca nu ai experienta.
.....eu tin cu Policarbochim Cluj (va rog, nu aruncati cu pietre dupa mine) ...de exemplu: si la Cluj vedeam niste faze foarte clar de faulturi flagrante, pe care arbitrul LE FLUIERA (cum e si logic, de altfel), insa sala il apostrofa si il acuzau ca a favorizat adversarul....asa sunt suporterii
in alta ordine de idei: anul asta sper sa castige Asesoftul, ca are acolo un jucator incredibil: Toni Alexe (cand au jucat la Cluj a inscris vreo 8 cosuri de 3 + se vedea cu cata "stiinta" trata jocul)...il urasc pe Burlacu (la Cluj era vesnic scandal din cauza "aerelor" sale)....de la Dinamo imi place mult Carutasu ( insa vb lui #15, e destul de tacut in atac, insa in aparare, merge...din ce am vazut eu)
....si sa nu uit: ii dau dreptate lui MadSchillz: la Cluj au venit niste "fani" Asesoft.....jenanti, si aspect si prestanta...ciori adevarate...nu vreau sa pun in acest loc si fanii "normali" ploiesteni, dar aia pe langa ca nu cred sa fii avut 14-15 ani, nu cred ca stiau ce striga, pe cine si de ce striga..."rupti in coate" cred ca fura adusi sa urle la sala si autobuz)

#15
6th June 2004, 09:57
silverzeus sunt total deacord cu tine in absolut tot ce ai spus. Inclusiv despre faza cu fanii chiar cred ca genu asta de galerii care de fapt sunt imprumutati de pe la fotbal fac de rusine baschetul in general. De exemplu pe mine ma deranjeaza foarte mult "galeria" la meciurile de acasa ale asesoftului:totul e placut in sala atmosfera frumoasa
pana cand incep astia lololo aleo aleo s.a.m.d. in plus astia habar nu au de reguli ma minunam auzindu-i pe unii ce spuneau ca daca dai cos de dincolo de jumatate se pune 5 puncte.
Eu ma refeream la fanii care au venit pe banii lor sa vada echipa si nu au inceput sa cante pe 10.000 de lei. Ei bine vreai sa spun ca jandarmii de la sala sunt multi si prosti pentru ca nici la meci nu se uita dar nici nu pazesc ce au de pazit. Eu la meci am stat deasupra bancii Asesoftului langa Dragan Petricevic exact langa cusca aia ce se vrea a fi oficiala unde stateau membrii stafului ploiestean. Toate bune si frumoase pana cand la 3 metri de noi la intrarea in cusca imbranceli pumni si alte alea. Un urias de vreo 150 de kg la vreo 1.80 m care statea la oficiala dinamovista venise sa isi faca el dreptate exact inainte de pauza cand conduceam la 20 de puncte ca va omor va strang de gat ftv in gura de jegosi... apoi vazand ca nu este lasat sa intre peste Sebi Ghita si Alex Iacobescu incepe sa dea cu pumnii in peretii de la cusca de am crezut ca o darama se intoarce si il ia de gat pe GAbi Dobre(lucreaza la radio prahova si mereu a fost cu echipa el practic fiind cel care comenteaza meciurile echipei pentru radio si tv locale). Revin la faza cu jandarmii multi si prosti care nu ne lasau sa intervenim si ii tineau la distanta pe Octav Morariu si Sorin Hartman(jucatori accidentati). Totul s-a rezolvat in final cand Petricevic se ridica suparat si il de pe ala la o parte care nu mai comenteaza nimic cand vede un adversar pe masura lui la fizic. Asta am vrut eu sa arat lipsa de fair-play a oficialilor dinamovisti care nu au de ce sa se planga de deplasarile la ploiesti din cate stiu eu ei fiind obisnuiti cu politica pumnului in gura. ce m-a suparat la madskillz a fost ca ma intreaba de cand Ghita e domn pai sa ii spun eu de cand e domn de cand baga 500.000$ in echipa de cand nu sare la bataie ca un tzigan de pe strada. Si inca ceva ce era sa uit cred ca Ionut Popa e tampit dea binelea nu ma refer la baschet... faptul ca are un caracter infect e clar tot meciul l-a provocat pe Vlado Arnautovic si nu e frumos mai ales dupa ce inprimul meci l-a lovit intentionat cu piciorul in piept. felicitari sarbului care nu i-a raspuns decat verbal. Cred ca asta e o strategie a celor de la dinamo care vor sa-l scoata din joc pe Vlad cum au facut in semifinala de anul trecut de la ploiesti cand a fost suspendat pt meciul patru pe buna dreptate dupa ce l-a lasat lat pe Carutasu cu o lovitura in plex. e bine ca el nu raspunde la provocarile astea pentru ca nu vreau sa se intample din nou la fel.
Sper ca restul finalei sa aiba parte de mai mult fair-play din partea ambelor echipe si sa nu mai vedem la televizor stiri de 20 de sec in care sa se vorbeasca numai despre arbitraj si nimic despre meci

#15
6th June 2004, 10:04
Raptor sa stii ca Paulica mereu pune capace de genu asta nu ii ies de fiecare data bineinteles dar asta ne place noua la el ca moare pe teren iar daca scorul ii permite si scapa singur pe cos incearca sa dea de sus.
De unde nickname-ul de raptor esti cumva fan toronto si implicit Carter?

adji
6th June 2004, 11:09
Am doar o mica remarca de facut, de unde "domnul"...???????... fara suparare, tot respectul pt el dar #15, am avut ocazia sa joc baschet contra "domnului" ghita si nu mi s-a parut chiar asa un domn ....... sa nu mai vorbim de "domnul presedinte" iacobescu, el le intrece pe toate ........defapt el ne intrece pe toti la domnie .......

MadSkillz
6th June 2004, 12:08
Si iata cum ajunge adji la vorba mea .. ma bucur sa te stiu de partea mea, adji.
De cand te fac banii domn? Sau faptul ca ii bagi intr-o echipa?Are un caracter infect, iar Iacobescu, cum a zis si adji il intrece pe deplin.Si eu am jucat contra echipei lor de 3 ori si am avut ocazia sa aflu.
E normal subiectivismul, e clar ca atunci cand iti place ceva ,cineva, esti din ce in ce mai convins ca acel cineva e cel mai bun.Bineinteles ca pentru #15, toti jucatorii de la Asesoft sunt monumente de sportivitate, exemple de daruire pe teren, exponenti ai spectacolului.Eu incerc sa fiu cat mai obiectiv, si fiind sambata la meci, sunt perfect de acord ca jocul "a curs" intr-o singura directie, sunt perfect de acord ca Dinamo a jucat mai slab ca niciodata (si ii urmaresc de multi ani).Asta nu inseamna ca arbitrii nu au gresit constant in defavoarea lor.
Ca sa stie lumea la cine te referi , #15, fiul antrenorului dinamovist Vasile Popa este Razvan Popa, si stim cu totii ca e sarit de pe fix de-a binelea.Personal nu l-as tine la Dinamo, dar deh ... nepotism.
Cat despre Arnautovic,nu-i nici el prea departe, e binecunoscut pentru violenta sa.
Toni Alexe este cu adevarat senzational in zilele lui bune, si iubitorii baschetului stiu bine asta.
Faza capacului lui Helcioiu nu am vazut-o prea bine, fiind chiar in spatele panoului, dar din cate stiu a fost "goal tending", cos valabil.
Nu am vazut meciul de la inceput, nu stiu in conditii s-au fluierat primele faulturi la Carutasu, dar ultimele s-au dat mult prea usor , si astfel a iesit Virgil prea repede.Cu el in teren, sigur ar fi fost altfel finalul.Dar asa, l-au bagat pe Haisler, penibil dupa parerea mea.Mult prea greoi si lent,n-a avut nici o sansa in fata pivotilor de la Asesoft.Se lovea mingea de el pana sa isi dea seama pe ce lume e.
Cat despre "strategia celor de la Dinamo" de a-l elimina pe Arnautovic...nu mi se pare lipsit de fair-play sa provoci un jucator lipsit de fair-play.LoL.
Si eu sper ca la Ploiesti sa fie mai mult baschet.

adji
6th June 2004, 13:50
Iti dau dreptate cind vorbim de caracterele celor doua personaje preamarite din ploiesti, atit doar.......pt ca daca vb de meciuri aici e altceva, sa fim seriosi au fost doua meciuri diferite intr-unul a jucat dinamo bine cu un Carutasu in prim plan si un al doilea in care valorile din ploiesti au realizat ca daca pierd e dezastru. Oricum nu vreau sa uit si prestatiile jalnice ale arbitrilor, care nu cred ca sunt "vopsiti" ci doar patetici de prosti.
In final vreau totusi sa amintesc ca acum citeva zile s-a anuntat ca Romania a primit un wild-card din partea FIBA, avind posibilitatea de a inscrie o echipa in EUROLIGA.
Toate bune si frumoase pina s-a ajuns la echipa care v-a reprezenta Romania, Dinamo a refuzat argumentind ca nu ar avea bani, Asesoftul in schimb prin vocea "domnului" Iacobescu a declarat ca ar dori sa participe in EUROLIGA insa numai daca..... si aici sint ghilimelele si ciudatul situatiei ...... "federatia ar sprijini Asesoftul neconditionat". trebuie sa mentionez ca "neconditionat" nu cred ca a facut parte din declaratie, totusi asta s-a lasat de inteles.
Sint foarte curios cum vor arata meciurile din Ploiesti, personal imi doresc sa cistige echipa cea mai buna, defapt sa cistige echipa care dovedeste ca e cea mai buna.

MadSkillz
6th June 2004, 13:56
Eu n-am vazut primul meci, doar pe al doilea.Si am vazut pe Dinamo jucand slab, pe Asesoft jucand bine, si pe arbitrii i-am vazut foarte slabi.

#15
6th June 2004, 14:12
hai sa fiu eu ala care da inapoi sa terminam odata ca e clar ca nu ajungem la nici un rezultat ca asa dam replici unu la altul pana la pastele cailor. deci renunt sa mai dau replici in disputa asta dinamo/asesoft ca nu va aduc de partea mea si nici voi nu ma luati de partea voastra
toata treaba a fost transata cel mai realist de SILVERZEUS.
cred ca suntem cu totii putin mai irascibili din cauza ploii asteia nenorocite care ne tine in fata calculatoarelor in loc sa fim afara la un baschet cu prietenii. ce spuneti o dam la pace?

Raptor
7th June 2004, 00:40
Eu nu pot sa zic ca arbitrii au fost prosti, in schimb au dat dovada de ... exces de zel. Adica au exagerat cateodata. Da, au exagerat in favoarea CSU, insa Dinamo nu a jucat nimic. Foarte interesant faultul tehnic la care s-au dat 4 aruncari libere, chiar nu stiam de o asa regula! A fost anti-sportiv sau ce? Desi mi se pare ca la anti-sportiv e "ejection". Mie nu mi s-a parut ca Helcioiu a facut goaltending, mi s-a parut ca mingea era in urcare dar ma rog... Una peste alta Dinamo a jucat super-slab, 55 de puncte? Cica ala-i scor la ei. Repriza a doua a contabilizat 7 puncte "marcate" de Dinamo. "LOL". Este clar in schimb ca arbitrii au dat dovada de exces de zel, iar in tribune - in timp ce galeria dinamovista a sustinut pana la final echipa, fara ocolishuri in afara de o incercare de "mvie Steaua" (care nu stiu ce ar cauta intr-o sala de basket - dovada ca era galeria de fotbal), alti dinamovisti din tribune (mai degraba zis balcoane sau cum vreti) injurau si scuipau pe teren, pe arbitrii, il injurau pe Dobrescu, care comenta pentru National TV impreuna cu Florian Petrica, fapt laudabil de altfel. Nu-mi vine sa cred cum se poate asa ceva, cata salbaticie si cred ca astia numai asta stiu sa faca, se razbuna pe teren pentru alte lucruri personale (cred). Dar ma rog sper sa vin si la Ploiesti sau daca nu macar sa vad la televizor si sa nu se mai puna in discutie arbitrajul, care asa cum spunea cineva este foarte dificil, mai ales cu o asemenea incarcatura dar in general arbitrajul in basket tine de subiectivism, adica "cum i se pare arbitrului". De ex. am observat cu unii jucatori isi misca pivotul, fac chiar 5 pasi mici pe loc insa nu se fluiera. Nu se creeaza avantaj. Dar asta tine de subiectivismul fiecaruia.

PS. Da imi place Carter si nickul meu ar oarecum de-a face cu Toronto Raptors insa nu in totalitate (#15 = nr. lu Carter).

#15
7th June 2004, 01:44
exact 15 e nr lui carter, sunt si eu fan, pacat ca nu au ajuns in playoffs anu asta pacat de carter care mi se pare care are de acum 28 de ani si nu a castigat nimic ar trebui sa il lase sa plece la un club mare sau sa ii aduca jucatori sa poata construi o echipa

littleracula
7th June 2004, 14:02
Cand mai sunt meciuri in Bucureshti?! Sjarto mai joaca la West Petrom?
Salutare oameni buni!!!!

Apropos de meciuri in Bucuresti sau in tara!!!! Sambata am asistat la un meci super-tare - Dinamo vs. Asesoft - al doilea meci din finala 2004. Slab a mai jucat Dinamo, insa trebuie recunoscut ca si Asesoft a mai fost ajutata de arbitrii. Cu toate astea insa ploiestenii au avut un joc bun si net superiori au fost Alexe si Helcioiu!!! Imi pare rau ca Virgil Carutasu nu a jucat la adevarata valoare - ar fi fost spectacol!!
In legatura cu fratii Mocanu - Ionut a jucat in acest campionat la CSU Romradiatoare Brasov iar Viorel la Westperom Arad.
Cine vrea sa urmareasca meciuile din finala pe 9.06 si 10.06.2004 vor avea loc meciurile 3 si 4 din finala 2004 in Ploiesti, iar daca va fi nevoie pe 13.06 in sala la Dinamo va avea loc meciul 5.

Bye

littleracula
7th June 2004, 14:09
Eu nu pot sa zic ca arbitrii au fost prosti, in schimb au dat dovada de ... exces de zel. Adica au exagerat cateodata. Da, au exagerat in favoarea CSU, insa Dinamo nu a jucat nimic. Foarte interesant faultul tehnic la care s-au dat 4 aruncari libere, chiar nu stiam de o asa regula! A fost anti-sportiv sau ce? Desi mi se pare ca la anti-sportiv e "ejection". Mie nu mi s-a parut ca Helcioiu a facut goaltending, mi s-a parut ca mingea era in urcare dar ma rog... Una peste alta Dinamo a jucat super-slab, 55 de puncte? Cica ala-i scor la ei. Repriza a doua a contabilizat 7 puncte "marcate" de Dinamo. "LOL". Este clar in schimb ca arbitrii au dat dovada de exces de zel, iar in tribune - in timp ce galeria dinamovista a sustinut pana la final echipa, fara ocolishuri in afara de o incercare de "mvie Steaua" (care nu stiu ce ar cauta intr-o sala de basket - dovada ca era galeria de fotbal), alti dinamovisti din tribune (mai degraba zis balcoane sau cum vreti) injurau si scuipau pe teren, pe arbitrii, il injurau pe Dobrescu, care comenta pentru National TV impreuna cu Florian Petrica, fapt laudabil de altfel. Nu-mi vine sa cred cum se poate asa ceva, cata salbaticie si cred ca astia numai asta stiu sa faca, se razbuna pe teren pentru alte lucruri personale (cred). Dar ma rog sper sa vin si la Ploiesti sau daca nu macar sa vad la televizor si sa nu se mai puna in discutie arbitrajul, care asa cum spunea cineva este foarte dificil, mai ales cu o asemenea incarcatura dar in general arbitrajul in basket tine de subiectivism, adica "cum i se pare arbitrului". De ex. am observat cu unii jucatori isi misca pivotul, fac chiar 5 pasi mici pe loc insa nu se fluiera. Nu se creeaza avantaj. Dar asta tine de subiectivismul fiecaruia.

PS. Da imi place Carter si nickul meu ar oarecum de-a face cu Toronto Raptors insa nu in totalitate (#15 = nr. lu Carter).
Nu au fost patru aruncari libere pentru tehnic. Au fost doar doua - celelalte doua au fost pentru fault-ul facut anterior de Dinamo, s-au aruncat insa toate in acelasi timp.

Raptor
8th June 2004, 00:39
La ce ora or sa fie meciurile de pe 9 si 10? Nu de alta dar macar sa le vad la televizor.

#15
8th June 2004, 03:24
La ce ora or sa fie meciurile de pe 9 si 10? Nu de alta dar macar sa le vad la televizor.
acasa la noi am jucat cel mai devreme pe la ora 18.00 si acum parerea mea ca la fel se va juca ceva de genul 19.00 =\- 1 o ora.
asta asa ca idee oficial se va anunta in zilele urmatoare daca aflu mai devreme ca voi va spun.

littleracula
8th June 2004, 10:07
La ce ora or sa fie meciurile de pe 9 si 10? Nu de alta dar macar sa le vad la televizor.
Si eu stiu tot de ora 18:00, insa se poate sa mai apara mici modificari!!! Sper ca Jojici de la Asesoft sa-i joace si pe altii, cum ar fi Nicu Toader - pacat ca are mai multa incredere in sarbi, cand ar trebui sa joace romanii. Consider ca si la noi in tara sunt jucatori destul de buni. De exemplu Blidaru, un pusti de altfel, nu prea a fost jucat in campionat, desi promite foarte multe. Ca sa nu mai vorbim de Nationala, unde au loc doar anumiti jucatori, si cateodata chiar am impresia ca nu sunt cei mai buni.

SilverZeus
8th June 2004, 12:19
........ cand ar trebui sa joace romanii. Consider ca si la noi in tara sunt jucatori destul de buni. De exemplu Blidaru, un pusti de altfel, nu prea a fost jucat in campionat, desi promite foarte multe. Ca sa nu mai vorbim de Nationala, unde au loc doar anumiti jucatori, si cateodata chiar am impresia ca nu sunt cei mai buni.


....si baschet, tot Iordanescu antreneaza ?

littleracula
8th June 2004, 12:34
Se pare ca si in baschet e tot un Iordanescu care se numeste Vulc. Jucatorii lui preferati sunt cei de la Asesoft, cativa de la Dinamo si cei de la Sibiu unde este antrenor - mai au intrare anumiti jucatori de la Cluj (nu zic ca nu sunt buni insa si cei tineri ar trebui sa aibe sanse). Consider ca si la alte echipe mai mici sunt jucatori buni care ar face mult mai multe in echipa nationala - si poate ca nu ar mai fi atat de dese infrangerile.

Nightfly
8th June 2004, 23:30
Din cate shtiu meciurile sunt la 19:30. In legatura cu meciul 2 pot spune doar ca dinamo a jucat prost, iar Asesoft a fost avantajata cat de cat de prostia arbitrilor.
PS:Sunt impartial in finala mare deoarece tin cu Rompetrol shi sper sa iasa pe 3.

#15
9th June 2004, 02:44
Si eu stiu tot de ora 18:00, insa se poate sa mai apara mici modificari!!! Sper ca Jojici de la Asesoft sa-i joace si pe altii, cum ar fi Nicu Toader - pacat ca are mai multa incredere in sarbi, cand ar trebui sa joace romanii. Consider ca si la noi in tara sunt jucatori destul de buni. De exemplu Blidaru, un pusti de altfel, nu prea a fost jucat in campionat, desi promite foarte multe. Ca sa nu mai vorbim de Nationala, unde au loc doar anumiti jucatori, si cateodata chiar am impresia ca nu sunt cei mai buni.

gandeste-te si tu ca Adi nu poate sa joace alt post in afara de coordonator post pe care la Asesoft e super concurenta cu Helcioiu, Veres, si extremele care si ele pot juca acest post cum face uneori in meci Alexe, Levente chiar si Arnautovic. E un jucator extraordinar dar la toate vedetele din echipa ii e foarte greu doar imagineaza-ti cum e sa fii rezerva rezervelor nu neaparat ca esti mai slab ci poate pentru ca ai un salariu mai mic(foarte frustrant)

#15
9th June 2004, 03:22
Azi şi mîine, de la ora 20:00, Sala Sporturilor din Ploieşti va găzdui partidele 3 şi 4 ale finalei campionatului masculin.

Raptor
9th June 2004, 03:48
De unde-ai aflat?

thekobe
9th June 2004, 05:13
tv

SilverZeus
9th June 2004, 10:00
19.30

littleracula
9th June 2004, 10:17
gandeste-te si tu ca Adi nu poate sa joace alt post in afara de coordonator post pe care la Asesoft e super concurenta cu Helcioiu, Veres, si extremele care si ele pot juca acest post cum face uneori in meci Alexe, Levente chiar si Arnautovic. E un jucator extraordinar dar la toate vedetele din echipa ii e foarte greu doar imagineaza-ti cum e sa fii rezerva rezervelor nu neaparat ca esti mai slab ci poate pentru ca ai un salariu mai mic(foarte frustrant)
OK - nu am zis nici eu ca e altceva - insa sa fim seriosi - Veres e varza, iar de Helcioiu nu am nimic de comentat, joaca!!! Nu inteleg de ce l-au adus pe Veres - doar aveau doi coordonatori, pe Levi il juca Petricievici cam tot pe acelasi post - Veres era doar jucatorul lui Petricievici! Oricum nu-i plang de mila (in ceea ce priveste banii) pe cei de la Asesoft! Toti au salarii bunicele! Mai repede le-as plange de mila unor echipe care nu au cum sa avanseze, deoarece nu au bani! Si sunt destule!!

#15
9th June 2004, 13:11
OK - nu am zis nici eu ca e altceva - insa sa fim seriosi - Veres e varza, iar de Helcioiu nu am nimic de comentat, joaca!!! Nu inteleg de ce l-au adus pe Veres - doar aveau doi coordonatori, pe Levi il juca Petricievici cam tot pe acelasi post - Veres era doar jucatorul lui Petricievici! Oricum nu-i plang de mila (in ceea ce priveste banii) pe cei de la Asesoft! Toti au salarii bunicele! Mai repede le-as plange de mila unor echipe care nu au cum sa avanseze, deoarece nu au bani! Si sunt destule!!

la momentul la care a fost adus Veres(deacord cu aprecierile tale la adresa lui)
era nevoie de inca un coordonator de joc pentru ca paulica a fost accidentat urat nu stiu ce a avut exact stiu doar ca era cu un picior in gips(poate l-ai vazut la finala cupei la televizor).Acuma stasi o freaca poate de la anu l va intra in prima echipa pentru ca dupa cum se stie asta e ultimul sezon pt Vlad Arnautovic in romania

SilverZeus
9th June 2004, 15:55
....chiar asa slab a devenit Veres? ...cand juca la West Petrom parea bunisor, ca sa nu mai zic de perioada "U"Cluj, care insa e probabil prea indepartata...

....ce jucatori va mai plac? ...uite de exemplu pe care de la Carbochim cunoasteti?

littleracula
9th June 2004, 16:10
la momentul la care a fost adus Veres(deacord cu aprecierile tale la adresa lui)
era nevoie de inca un coordonator de joc pentru ca paulica a fost accidentat urat nu stiu ce a avut exact stiu doar ca era cu un picior in gips(poate l-ai vazut la finala cupei la televizor).Acuma stasi o freaca poate de la anu l va intra in prima echipa pentru ca dupa cum se stie asta e ultimul sezon pt Vlad Arnautovic in romania
Poate era Paul accidentat, dar era Adita si era si Levi(am fost si eu la Cupa Romaniei). Cred ca aducerea lui Veres a fost mai mult un moft al lui Petricievic. Veres a fost jucator, dar deja a imbatranit. Cat despre Arnautovic, nu zic ca nu e bun, dar sa fim seriosi, din 7 aruncari marcheaza 2, si asta nu e chestie de zi proasta ci se intampla mai tot timpul. Se apara f. bine, e masiv, ceea ce sunt atuuri pt un jucator. Dar nu cred ca Veres va intra in locul lui Arnautovic, care joaca mai mult ca extrema.
Cat despre jucatori din tara sunt mai multi care imi plac:
- la Cluj e Silvasan (joaca super-bine)
- Carutasu de la Dinamo
- Dumitru de la Brasov
- Fome(tescu)
si sincer ar mai fi cativa dar nu le tin minte numele.
Marea dezamagire a fost Marianovic - sorry dar nu a facut nimic campionatul asta.
Daca ati fost la meciurile de azi sa scrieti!!!!

#15
9th June 2004, 17:13
Poate era Paul accidentat, dar era Adita si era si Levi(am fost si eu la Cupa Romaniei). Cred ca aducerea lui Veres a fost mai mult un moft al lui Petricievic. Veres a fost jucator, dar deja a imbatranit. Cat despre Arnautovic, nu zic ca nu e bun, dar sa fim seriosi, din 7 aruncari marcheaza 2, si asta nu e chestie de zi proasta ci se intampla mai tot timpul. Se apara f. bine, e masiv, ceea ce sunt atuuri pt un jucator. Dar nu cred ca Veres va intra in locul lui Arnautovic, care joaca mai mult ca extrema.
Cat despre jucatori din tara sunt mai multi care imi plac:
- la Cluj e Silvasan (joaca super-bine)
- Carutasu de la Dinamo
- Dumitru de la Brasov
- Fome(tescu)
si sincer ar mai fi cativa dar nu le tin minte numele.
Marea dezamagire a fost Marianovic - sorry dar nu a facut nimic campionatul asta.
Daca ati fost la meciurile de azi sa scrieti!!!!

pai se pare ca asta e nivelul de la noi, daca un jucator care dupa cum spui tu da 2 din 7(personal nu as fi deacord cu statistica ta) este liderul aruncatorilor de trei puncte.
ca sa mai enumar niste jucatori care imi plac i-as aminti pe
Moceanu.......arad
Chiran.........rompetrol
plus cei pe care i-ai enumerat tu

pai daca nu o sa vedeti meciul la televizor in trati p-acilea pe la 12:30 ca osa mai scriu cate ceva cand ma intorc de la meci de la ploiesti

littleracula
9th June 2004, 17:30
pai se pare ca asta e nivelul de la noi, daca un jucator care dupa cum spui tu da 2 din 7(personal nu as fi deacord cu statistica ta) este liderul aruncatorilor de trei puncte.
ca sa mai enumar niste jucatori care imi plac i-as aminti pe
Moceanu.......arad
Chiran.........rompetrol
plus cei pe care i-ai enumerat tu

pai daca nu o sa vedeti meciul la televizor in trati p-acilea pe la 12:30 ca osa mai scriu cate ceva cand ma intorc de la meci de la ploiesti
O fi liderul aruncarilor de trei puncte cand joaca cu echipe ca Cernavoda, Rapid etc... dar in meciurile cu Dinamo, aruncarile lui de trei puncte s-au cam lasat asteptate. Nu zic mie chiar imi place de Dado cum joaca, dar nu cred ca ar trebui ridicat in slavi. Si statistica nu era neaparat de luat in seama, nu erau niste cifre exacte, am scris doar asa.

#15
10th June 2004, 02:35
/hello /hello /hello /hello /hello /hello
CSU Asesoft Ploiesti-Dinamo86-57

doamne ce meci nu am mai vazut asa ceva niciodata la ploiesti. Pana acum nu credeam ca exista ceva mai frumos decat o victorie in ultima secunda dar acum stiu sigur ca este ceva mult mai frumos o victorie in playoff la 30 de puncte in fata lui dinamo.
Ca si meciul doi Asesoftul incepe mai bine si conduce cu 10-0 datorita unei aparari foarte bune(pana la acest scor dinamovistii nu au aruncat la cos). O nebunie generala in sala Olimpia din ploiesti care s-a dovedit inca odata neincapatoare. Asesoftul castiga primul sfert(nu mai stiu exact scorul). ce jucator nebun e RARES APOSTOL nebun in sensul bun daca se poate spune asa ceva. Daca nu ma insel chiar pe finalul primului sfert finalizeaza o patrundere dinspre tusa laterala cu un slam "nesimtit" peste Buba sau Carutasu(chiar este amandoi scuzati-ma dar chiar nu mai stiu) stiu doar ca a fost un slam peste toata apararea dinamovista sala sare in aer nu e posibil asa ceva. Sfertul doi este castigat net de dinamo care prin niste cosuri de trei puncte marcate de MArianovic doua,Markovic si Fometescu toarna plumb in picioarele celor de la Asesoft care sufera in acest sfert din cauza lipsei de eficienta din spatele liniei de trei puncte nici Helcioiu nici Arnautovic si nici Alexe nu reusesc sa inscrie totusi ploiestiul se mentine in joc prin cosurile de doua puncte si poate putea sa termine in avantaj prima parte a meciului daca erau mai atenti la aruncarile libere, mai ales Djaletic exaspereaza sala prin ratarile sale din spatele liniei de fault.
Dar incepe partea a doua care nici in cele mai frumoase vise nu o vedeam curgand atat de clar in favoarea ploiestenilor. Show-ul este deschis de Vlado Arnautovic care incepe sa inscrie de la trei puncte din ce in ce mai des secondat puternic de Paul Helcioiu. Ne iese absolut orice in fata unei echipe dinamoviste paralizata de atmosfera din sala care striga la unison numele echipei favorite. Ne permitem sa facem si spectacol cu pase pe la spate si driblinguri de efect ala lui paul Helcioiu. Practic pornind cu un avantaj de doua zeci si unu de puncte la inceputul sfertului trei facem ceea ce trebuie sa facem: atacuri lungi la limita celor 24 de secunde finalizate cu puncte sau cu recuperari ofensive. Cireasa de pe tort este pusa de acelasi Helcioiu cu o aruncare de trei puncte de la foarte mare distanta, in finalul meciului cand mai erau doar trei secunde de joc.
Remarcatii mei la acest meci(iertat sa imi fie subiectivismul pentru ca nu am urmarit pe nimeni de la dinamo dar mi s-a parut ca Marcovic si Marianovic au jucat ceva) ar fi in ordine
Rares Apostol ------pentru fazele spectaculoase create
Arnautovic si Helcioiu ------care prin punctele din a doua repriza au dus echipa spre victorie
Djaletic------ foarte bun in atac unde a scos multe faulturi la pivotii dinamovisti(la capatul primului sfert atat Buba cat si Carutasu aveau 3 greseli personale)
Burlacu----de data asta mai eficient in aparare
in concluzie CSU Asesoft Ploiesti-Dinamo86-57

#15
10th June 2004, 02:43
O fi liderul aruncarilor de trei puncte cand joaca cu echipe ca Cernavoda, Rapid etc... dar in meciurile cu Dinamo, aruncarile lui de trei puncte s-au cam lasat asteptate. Nu zic mie chiar imi place de Dado cum joaca, dar nu cred ca ar trebui ridicat in slavi. Si statistica nu era neaparat de luat in seama, nu erau niste cifre exacte, am scris doar asa.

Desigur am inteles faptul ca "statistica " ta nu era una reala.
ei bine in seara asta a dat cosuri de trei puncte si inca ce meci mare a facut (dupa parerea mea). Se poate si astapentru ca in seara asta dupa parerea mea dinamo a jucat in a doua repriza maui rau ca cernavoda dar totusi zic ca noi am fost in primul rand cei care au jucat foarte bine si abia apoi ei cei care au jucat slab. De vina e apararea asesoftului pe care Jojici a imbunatatit-o considerabil dovada ca in ultimele meciuri nu am primit mai mult de 55 de puncte

#15
10th June 2004, 02:53
Din cate shtiu meciurile sunt la 19:30. In legatura cu meciul 2 pot spune doar ca dinamo a jucat prost, iar Asesoft a fost avantajata cat de cat de prostia arbitrilor.
PS:Sunt impartial in finala mare deoarece tin cu Rompetrol shi sper sa iasa pe 3.
uite o suroriza pentru tine . ce parere ai de treaba asta?
Asociatia Clubul Sportiv ROMPETROL Bucuresti 25 21 18 20 84
Clubul Sportiv Universitar Sibiu 23 16 17 29 85

Raptor
10th June 2004, 03:37
A fost super meciu de la Ploiesti (vazut pe National TV). Le-au dat-o oamenii la Dinamovisti lol :D.

littleracula
10th June 2004, 11:46
Desigur am inteles faptul ca "statistica " ta nu era una reala.
ei bine in seara asta a dat cosuri de trei puncte si inca ce meci mare a facut (dupa parerea mea). Se poate si astapentru ca in seara asta dupa parerea mea dinamo a jucat in a doua repriza maui rau ca cernavoda dar totusi zic ca noi am fost in primul rand cei care au jucat foarte bine si abia apoi ei cei care au jucat slab. De vina e apararea asesoftului pe care Jojici a imbunatatit-o considerabil dovada ca in ultimele meciuri nu am primit mai mult de 55 de puncte
Bravo Asesoft. Dinamo a fost pusa cu botul pe labe!!! Nu e posibil ca o echipa ca Dinamo sa joace atat de slab!! Iar Asesoft a jucat biiineee!!! Apostol a jucat super, insa eu i-as lauda pe Paulica si pe Dado (ei au facut meciul). Si Burlacu a jucat bine, la fel si Djale. Cel mai mult mi-a placut aruncarea pe final a lui Helicioiu. Am vazut si eu meciul pe National pt ca nu am putut ajunge la Ploiesti, in schimb tineam legatura cu prietenii mei, care erau in sala, pt a fi si mai in direct cu atmosfera!!! Mi s-a facut pielea de gaina!!! Tare meciul! Am mai vazut insa ceva super aseara! Un meci din campionatul spaniol pe TVE!!! Nu sufera comparatie cu campionatul romanesc. Ce jucatori ce galerie, ce........ si lista ar putea continua.

#15
10th June 2004, 15:14
ce sa mai spun daca voua va placut meciul vazut la televizor va dati seama cum ma simt eu care l-am vazut pe viu oooooooooooooooooooooooaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

rasheedkpenny
10th June 2004, 15:34
A fost un meci disputat... eu am vazut doar partea mai interesanta, si anume repriza a doua! Nu stiu daca mi s-a parut doar mie, dar pe dinamovisti nu prea i-au lasat arbitrii sa se apere... cel putin nu i-au lasat sa se apere cum i-au lasat pe cei de la Asesoft. Parerea mea!
Oricum Asesoftul a dat niste cosuri de moral, care au contat foarte mult! Dinamo n-a avut om de cos, n-a avut marcatorii sai obisnuiti! :(

In rest... sunt nerabdator sa vad meciul din seara asta si sper sa castige Asesoft! :D

eddy_jozsa
10th June 2004, 23:20
Asadar, Asesoft 60-48 Dinamo

Felicitari campioanei Asesoft Ploiesti, echipa pe care eu personal o urasc (jucatori antipatici: Arnautovic, Apostol etc), dar care totusi a meritat titlul anul asta.

Atmosfera pe care comentatorii o numeau "incendiara" se vede la Sibiu la orice meci cu Rapid sau Axiopolis... il invit si eu pe dl. Ioan Dobrescu sa vina sa vad un meci de playoff la Sibiu.

Felicitari si galeriei de negrii care din cate am auzit primeste 100.000 lei/pers/meci. Halal suporteri...

Oricum, vreau sa aflu cum s-a terminat meciul 4 din seria CSU-RPB... ca stau de pe la 3 amiaza pe frbaschet.ro dar vad ca nu sunt in stare sa afiseze rezultatul... mor aici daca nu aflu in curand.

littleracula
11th June 2004, 10:07
Asadar, Asesoft 60-48 Dinamo

Felicitari campioanei Asesoft Ploiesti, echipa pe care eu personal o urasc (jucatori antipatici: Arnautovic, Apostol etc), dar care totusi a meritat titlul anul asta.

Atmosfera pe care comentatorii o numeau "incendiara" se vede la Sibiu la orice meci cu Rapid sau Axiopolis... il invit si eu pe dl. Ioan Dobrescu sa vina sa vad un meci de playoff la Sibiu.

Felicitari si galeriei de negrii care din cate am auzit primeste 100.000 lei/pers/meci. Halal suporteri...

Oricum, vreau sa aflu cum s-a terminat meciul 4 din seria CSU-RPB... ca stau de pe la 3 amiaza pe frbaschet.ro dar vad ca nu sunt in stare sa afiseze rezultatul... mor aici daca nu aflu in curand.
Super meciul de aseara!!!

Catalin Burlacu a fost omul meciului!!! El a facut legea pe teren, ajutat de Helcioiu, Alexe, Arnautovici! Frumos ultimul meci din campionat!! Felicitari Asesoft, victoria a fost meritata in halul in care a jucat Dinamo!!!!
Sibiul a pierdut ieri si s-a clasat deci pe locul 4!!

SilverZeus
11th June 2004, 11:38
Super meciul de aseara!!!

Catalin Burlacu a fost omul meciului!!! El a facut legea pe teren, ajutat de Helcioiu, Alexe, Arnautovici! Frumos ultimul meci din campionat!! Felicitari Asesoft, victoria a fost meritata in halul in care a jucat Dinamo!!!!
Sibiul a pierdut ieri si s-a clasat deci pe locul 4!!


Ok, felicitari pt Asesoft...dupa cum am postat si zilele trecute, am fost fan Ploiesti in aceasta finala.....dar:

Littleracula....poftim?....tu ce meci ai vazut?...tot respectul, dar in afara de niste pase a lui Alexe si un pic de Apostol...nu am vazut nimic: Burlacu era numai pe jos si stramba tot timpul, "grimase de durere" la ditamai "hamdralaul"....si Arnautovici a fost pur si simplu ridicol...pe langa ca de-abia mai sufla pe teren, a aruncat de vreo 7 ori in sfertul 2, fara nici cea mai mica sansa de reusita...si fara suparare la Dinamo se fluiera orice: saracii nici nu apucai sa prinda mingea ca era ba offensiv-foul, ba pasi, ba calca linia...sincer nu mi-a placut victoria "fostului West Petrom Arad" (aici e o exagerare, recunosc).....foarte slab meciul: am remarcat de ex. o faza in atacul lui Dinamo: nu mai stiu exact cine (Carutasu-cred, pe care-l apreciam f mult) a facut sub panou o fenta din corp de toata frumusutea, aparatorul s-a tot dus si asta singur a sarit si a dat cu panoul....binenteles a ratat, dar nu a parut o ratare din cauza lipsei de concentrare, ci mai degraba o ratare din cauza precipitarii (credea ca vine o gramada pe el)...nu mai zic nimik...nu-i de mirare ca suntem "ciuca batailor" in Europa....dar deocamdata Felicitari Asesoft (sincer, si bafta in continuare)

littleracula
11th June 2004, 12:56
Ok, felicitari pt Asesoft...dupa cum am postat si zilele trecute, am fost fan Ploiesti in aceasta finala.....dar:

Littleracula....poftim?....tu ce meci ai vazut?...tot respectul, dar in afara de niste pase a lui Alexe si un pic de Apostol...nu am vazut nimic: Burlacu era numai pe jos si stramba tot timpul, "grimase de durere" la ditamai "hamdralaul"....si Arnautovici a fost pur si simplu ridicol...pe langa ca de-abia mai sufla pe teren, a aruncat de vreo 7 ori in sfertul 2, fara nici cea mai mica sansa de reusita...si fara suparare la Dinamo se fluiera orice: saracii nici nu apucai sa prinda mingea ca era ba offensiv-foul, ba pasi, ba calca linia...sincer nu mi-a placut victoria "fostului West Petrom Arad" (aici e o exagerare, recunosc).....foarte slab meciul: am remarcat de ex. o faza in atacul lui Dinamo: nu mai stiu exact cine (Carutasu-cred, pe care-l apreciam f mult) a facut sub panou o fenta din corp de toata frumusutea, aparatorul s-a tot dus si asta singur a sarit si a dat cu panoul....binenteles a ratat, dar nu a parut o ratare din cauza lipsei de concentrare, ci mai degraba o ratare din cauza precipitarii (credea ca vine o gramada pe el)...nu mai zic nimik...nu-i de mirare ca suntem "ciuca batailor" in Europa....dar deocamdata Felicitari Asesoft (sincer, si bafta in continuare)
Sunt de acord cu tine ca arbitrii au fluierat mai mult impotriva lui Dinamo, insa in ceea ce-l priveste pe Burlacu, nu prea sunt de acord!!! A dat 27 de puncte, tinut de Carutasu si Bubanja - care nu prea si-au facut treaba! Sim apropos de grimase si strambaturi - astea sunt asa, doar doar s-o da fault - oricine le face(mai mult sau mai putin).
Ai dreptate in ceea ce priveste nivelul baschetului din tara, si ma alatur si eu acestei pareri (de rau) si dupa cate am vazut si 15, si cred ca multi altii. Dar pana una alta sunt ai nostri.

rasheedkpenny
11th June 2004, 13:49
Burlacu a jucat bine... a avut niste cosuri importante in sfertul 3! Oricum Dinamo nu s-a putut apara la adevarata valoare, nu au fost lasati de arbitrii! Si Rares Apostol a jucat bine... desi nu a fost spectaculos, a fost eficient! A si recuperat bine!
De la Dinamo... nu prea s-a remarcat cineva anume! repet, n-au avut om de cos... n-au avut un marcator constant! Aici a fost buba!

E "reversul" medaliei pentru Dinamo, care anul trecut, in finala, au fost ajutati de arbitrii in meciurile de acasa! Remember?

Despre nivelul baschetului... trebuie imprumutat ceva de la americani spiritul si modul jocului! O mare greseala e ca nu se incurajeaza match-up-urile 1 la 1! Cei din NBA se perfectioneaza in asemenea match-up-uri, jocul e bazat f. mult pe forta... de aici si spectacolul! La noi n-o sa fie niciodata asa ceva din pacate, poate generatiile de antrenori noi sa promoveze un altfel de joc de baschet! :(

SilverZeus
11th June 2004, 21:49
Despre nivelul baschetului... trebuie imprumutat ceva de la americani spiritul si modul jocului! O mare greseala e ca nu se incurajeaza match-up-urile 1 la 1! Cei din NBA se perfectioneaza in asemenea match-up-uri, jocul e bazat f. mult pe forta... de aici si spectacolul! La noi n-o sa fie niciodata asa ceva din pacate, poate generatiile de antrenori noi sa promoveze un altfel de joc de baschet! :(

...da, ai dreptate...in meciul 3 parca, a fost o faza superba: Apostol a primit o pasa in afara caciulii, pe partea stanga a atacului...a asteptat putin, apoi a fentat si s-a deplasat sper cos, incriind printr-un slam-dunk superb, peste 2 aparatori, cred.....nu stiu daca vizualizati sau daca va amintiti faza aceea (cred ca v-o amintiti si voi ca altele de genul n-au mai prea fost)...ei bine, cred ca la asa ceva te refereai Rasheede cand vb de forta din NBA....si recunosc, asta e spectacolul adevarat in baschet
...dar e asa de putin, ca devine si mai frustrant, stiind ca nu poti urmari meciuri din NBA. Acum in NBA se pare ca la moda e apararea dusa la "paroxism" (vezi echipe gen Detroit, Spurs in care vedetele "pe metru patrat" sunt rare...si care is "nuci" foarte tari pentru restul)...ei, nu vreau sa exagerez sau sa par ipocrit, dar cand vezi cum se aparau ieri ai nostri baieti....iti vine sa o lasi balta: nici o tactica, nici o strategie....si nici atacul nu era teribil....Vorba ta Rasheed, astfel de meciuri ar trebui sa impulsioneze jucatorul, sa-si "dezvolte simtul jocului si al preciziei" la maxim...dar ce-am vazut: aruncari de 3 de toata jena, ratari ridicole de sub panou (si asta discutam si cand mergeam la meciurile lui PoliCarbochim: tot asa: mai reuseau o pasa mai "inteligenta", ramanea pivotul singur, era sub panou, dadea cu panoul si....rata... da ma scoteau din sarite, fraierii!)....probabil nu prea au ce simt sa dezvolte
va rog, scuzati-mi logoreea, dar acum ca in Finala NBA, conduce Detroit, si eu nu pot vedea ca Lakers is "cu cutitu la os", ma enerveaza teribil...in schimb, vad baschet autohton, de calitate expirata....

SilverZeus
11th June 2004, 21:57
Nu am vrut sa supar suporterii Asesoftului, Doamne fereste!, dar mi s-a parut asa de putin ce a fost in "finala" asta....Oricum, meritati sa va savurati victoria favoritilor, dar pacat ca suntem asa departe....si e asa de curios, cum intr-o tara unde tinerii is ahtiati dupa baschet, nu se face nimic pt promovarea adevarata a acestui sport....desigur, ca N-TV a dat finala in direct e un lucru bun, dar eu ma refer la restul: infrastructura, baze, jucatori, etc....si daca la fotbal se poate, la baschet oare de ce nu?...e mult mai spectaculos decat fotbalul, chiar dac e "Sportul-Rege"....cine stie, poate in viiitorrrrrrrrrrrrrr....

uti2102
11th June 2004, 22:17
Hehe Silverzeus. Zici ca la fotbal se poate? Stai linishtit ca nici acolo nu se face treaba! 2 sau 3 shcoli de juniori au conditzii occidentale in toata tzara asta!

#15
11th June 2004, 23:40
Nu am vrut sa supar suporterii Asesoftului, Doamne fereste!, dar mi s-a parut asa de putin ce a fost in "finala" asta....Oricum, meritati sa va savurati victoria favoritilor, dar pacat ca suntem asa departe....si e asa de curios, cum intr-o tara unde tinerii is ahtiati dupa baschet, nu se face nimic pt promovarea adevarata a acestui sport....desigur, ca N-TV a dat finala in direct e un lucru bun, dar eu ma refer la restul: infrastructura, baze, jucatori, etc....si daca la fotbal se poate, la baschet oare de ce nu?...e mult mai spectaculos decat fotbalul, chiar dac e "Sportul-Rege"....cine stie, poate in viiitorrrrrrrrrrrrrr....


scuza-ma dar trebuie sa lamuresc un lucru una ca sa elimin toate suspiciunile la adresa noastra(cum ca am fi castigat cu arbitrii)
lucrul asta bun a fost posibil nu pentru ca a vrut national tv sau pentru ca dinamo ar fi avut vreun interes. La inceput ideea a fost ca ambele echipe sa plateasca nationalul pentru transmisia finalei normal dinamo nu a fost deacord asa ca Sebi Ghita a dat el singur toti banii.
nu mai stiu daca tu ai spus ca atmosfera nu a fost cine stie ce nu conteaza cine a spus-o dar eu o spun de la inceput ca asa ceva nu a mai fost vazut nicaieri in tara lucru recunoscut de ziarele de sport.
poate nu stiti dar la ultimul meci s-a jucat cu usile salii inchise restul de oameni au urmarit meciul afara pe un ecran mare special instalat.
daca voi spuneti ca exista organizare mai buna ca la ploiesti din punct de vedere al spectacolului este de tot rasul.
important e ca noi suntem campioni acum iar voi ceilalti stati si comentati ei bne succes in comentarii cat mai bune ca altceva nu veti avea de facut pana la anu cand veti avea prilejul sa incepeti noi comentarii pentru acelasi subiect

#15
11th June 2004, 23:50
Asadar, Asesoft 60-48 Dinamo

Felicitari campioanei Asesoft Ploiesti, echipa pe care eu personal o urasc (jucatori antipatici: Arnautovic, Apostol etc), dar care totusi a meritat titlul anul asta.

Atmosfera pe care comentatorii o numeau "incendiara" se vede la Sibiu la orice meci cu Rapid sau Axiopolis... il invit si eu pe dl. Ioan Dobrescu sa vina sa vad un meci de playoff la Sibiu.

Felicitari si galeriei de negrii care din cate am auzit primeste 100.000 lei/pers/meci. Halal suporteri...

Oricum, vreau sa aflu cum s-a terminat meciul 4 din seria CSU-RPB... ca stau de pe la 3 amiaza pe frbaschet.ro dar vad ca nu sunt in stare sa afiseze rezultatul... mor aici daca nu aflu in curand.

evident prin ceea ce ai scris tu aici nu ai facut decat sa jignesti 3000 de oameni care nu au facut in sala din poiesti un spectacol pe care tu nu ai sa il vezi in viata ta mai ale s la un meci cu rapid sau cernavoda poate la voi atmosfera e "incendiara" la meciurile astae pentru ca practic asta sunt niste derbiuri pentru voi adevarate performantedaca reusiti sa invingeti rapidul
ai tupeu dar in sensul prost pentru ca esti un nesimtit care vorbeste in necunostinta de cauza partea proasta e ca mai citeste lumea ce scrii micimanii ca tine si poate din prostie te vor crede.
mi-am dat seama ca asta e un forum pe care sunt multi care nu au puterea sa se recunoasca invinsi atunci cand e cazul daca nu era vulc antrenor la voi erati niste alexandria poate chiar sunteti deja

eddy_jozsa
12th June 2004, 00:03
evident prin ceea ce ai scris tu aici nu ai facut decat sa jignesti 3000 de oameni care nu au facut in sala din poiesti un spectacol pe care tu nu ai sa il vezi in viata ta mai ale s la un meci cu rapid sau cernavoda poate la voi atmosfera e "incendiara" la meciurile astae pentru ca practic asta sunt niste derbiuri pentru voi adevarate performantedaca reusiti sa invingeti rapidul
ai tupeu dar in sensul prost pentru ca esti un nesimtit care vorbeste in necunostinta de cauza partea proasta e ca mai citeste lumea ce scrii micimanii ca tine si poate din prostie te vor crede.
mi-am dat seama ca asta e un forum pe care sunt multi care nu au puterea sa se recunoasca invinsi atunci cand e cazul daca nu era vulc antrenor la voi erati niste alexandria poate chiar sunteti deja

Eh, vad ca ti s-a urcat la cap dupa ce ati luat titlul... n-am jignit 3000 de oameni, am jignit aia din galerie care sunt platiti pentru ceea ce fac, pentru ca la aia ma refer... restul spectatorilor, e, s-au comportat exemplar, aproape (in masura mult mai mica) ca la Sibiu.
Daca vorbesc in necunostinta de cauza? Hm, am vazut finala la TV si am vazut 15 meciuri in Sala Transilvania sezonul asta, si sunt in stare sa compar.
De altfel, un nesimtit esti tu, uite asa.
Nu am puterea sa recunosc ca suntem invinsi? Hm, mai citeste si tu printre randuri... am scris clar "felicitari echipei voastre", dar daca tu nu intelegi, n-am ce sa-ti fac.
Am terminat pe locul 4, suntem varza, am pierdut 6 din 6 meciuri oficiale cu Asesoft anul acesta... mai vorbim cand te-ai calmat.

eddy_jozsa
12th June 2004, 00:13
Ah da, sa mai adaug ceva, ca vad ca si altii ca sa fie bagati in seama (da draga #15) scriu cate doua posturi unul dupa altul.

1. Nu inteleg de ce ma ataci personal... nici eu nu am avut nimic cu tine, nici cu restul spectatorilor (neplatiti) din Ploiesti.

2. Nu traiesc din amintiri, dar sa nu uitam ca Sibiu a luat 2 campionate (95, 99), si fii convins ca atmosfera de la voi nu se compara cu ce a fost la noi atunci.

3. http://www.evz.ro/transilvania/?news_id=157150
http://www.evz.ro/transilvania/?news_id=150048
Citeste astea, ca tot ziceai de presa centrala

SilverZeus
12th June 2004, 11:41
scuza-ma dar trebuie sa lamuresc un lucru una ca sa elimin toate suspiciunile la adresa noastra(cum ca am fi castigat cu arbitrii)
lucrul asta bun a fost posibil nu pentru ca a vrut national tv sau pentru ca dinamo ar fi avut vreun interes. La inceput ideea a fost ca ambele echipe sa plateasca nationalul pentru transmisia finalei normal dinamo nu a fost deacord asa ca Sebi Ghita a dat el singur toti banii.
nu mai stiu daca tu ai spus ca atmosfera nu a fost cine stie ce nu conteaza cine a spus-o dar eu o spun de la inceput ca asa ceva nu a mai fost vazut nicaieri in tara lucru recunoscut de ziarele de sport.


...eu nu am spus (si scuza-ma daca asa s-a inteles) ca nu ar fi meritat Asesoftul titlul....nici vorba de asa ceva....ba mai mult, eu cu ei am tinut, in primul rand datorita faptului ca Dinamo prea castigau tot....eu m-am referit numai si numai la calitatea baschetului din Romania: inca odata: nu vreau sa-l compar cu ce se joaca in NBA, dar totusi parca la noi e prea de tot
....plus ca postul meu era o continuare a conversatiei cu Rasheed, tocmai referitor la aceasta calitate a jocului din Romania....nu am absolut nimic ca voi ati castigat finala: Bravo voua si "Repeat! -la anul"...fireste ca au fost greseli de arbitraj, dar eu am mai spus-o: arbitrii sunt foarte slabi, decat partinitori......eu nu vreau sa jignesc pe nimeni, imi cer inca o dat scuzze
....nu am spus nimic de atmosfera de la Ploiesti...probabil daca ati avea sala mai mare ar fi si mai bine...

#15
12th June 2004, 15:35
...eu nu am spus (si scuza-ma daca asa s-a inteles) ca nu ar fi meritat Asesoftul titlul....nici vorba de asa ceva....ba mai mult, eu cu ei am tinut, in primul rand datorita faptului ca Dinamo prea castigau tot....eu m-am referit numai si numai la calitatea baschetului din Romania: inca odata: nu vreau sa-l compar cu ce se joaca in NBA, dar totusi parca la noi e prea de tot
....plus ca postul meu era o continuare a conversatiei cu Rasheed, tocmai referitor la aceasta calitate a jocului din Romania....nu am absolut nimic ca voi ati castigat finala: Bravo voua si "Repeat! -la anul"...fireste ca au fost greseli de arbitraj, dar eu am mai spus-o: arbitrii sunt foarte slabi, decat partinitori......eu nu vreau sa jignesc pe nimeni, imi cer inca o dat scuzze
....nu am spus nimic de atmosfera de la Ploiesti...probabil daca ati avea sala mai mare ar fi si mai bine...

trebuie sa spun ca tzi-e personal trebuie sa iti cer scuze pentru ca am dat un post reply pe ceea ce ai scris tu cand defapt nu era cazul a fost o greseala
inca odata imi cer scuze

#15
12th June 2004, 15:39
ceea ce am scris a fost destinat altuia care vad ca sa atacat imediat.
nu are rost sa mai vb despre subiectul asta ce am avut de spus am spus si mi-am incheiat treaba nu voi mai intra in polemici cu nimeni mai ales pentru ca nu am nimic de castigat scuze daca am gresit cu ceva in afara de cel care merita sa scriu ceea ce am scris

littleracula
14th June 2004, 17:30
...da, ai dreptate...in meciul 3 parca, a fost o faza superba: Apostol a primit o pasa in afara caciulii, pe partea stanga a atacului...a asteptat putin, apoi a fentat si s-a deplasat sper cos, incriind printr-un slam-dunk superb, peste 2 aparatori, cred.....nu stiu daca vizualizati sau daca va amintiti faza aceea (cred ca v-o amintiti si voi ca altele de genul n-au mai prea fost)...ei bine, cred ca la asa ceva te refereai Rasheede cand vb de forta din NBA....si recunosc, asta e spectacolul adevarat in baschet
...dar e asa de putin, ca devine si mai frustrant, stiind ca nu poti urmari meciuri din NBA. Acum in NBA se pare ca la moda e apararea dusa la "paroxism" (vezi echipe gen Detroit, Spurs in care vedetele "pe metru patrat" sunt rare...si care is "nuci" foarte tari pentru restul)...ei, nu vreau sa exagerez sau sa par ipocrit, dar cand vezi cum se aparau ieri ai nostri baieti....iti vine sa o lasi balta: nici o tactica, nici o strategie....si nici atacul nu era teribil....Vorba ta Rasheed, astfel de meciuri ar trebui sa impulsioneze jucatorul, sa-si "dezvolte simtul jocului si al preciziei" la maxim...dar ce-am vazut: aruncari de 3 de toata jena, ratari ridicole de sub panou (si asta discutam si cand mergeam la meciurile lui PoliCarbochim: tot asa: mai reuseau o pasa mai "inteligenta", ramanea pivotul singur, era sub panou, dadea cu panoul si....rata... da ma scoteau din sarite, fraierii!)....probabil nu prea au ce simt sa dezvolte
va rog, scuzati-mi logoreea, dar acum ca in Finala NBA, conduce Detroit, si eu nu pot vedea ca Lakers is "cu cutitu la os", ma enerveaza teribil...in schimb, vad baschet autohton, de calitate expirata....
Sincer nu cred ca e atat de expirat baschetul din Romania!!!! Poate nu ati fost voi la foarte multe meciuri!! Chiar a inceput sa se dezvolte din ce in ce mai mult baschetul din Romania!!! In afara de Apostol mai sunt oameni care dau de sus - chiar romani. Si care mai fac si spectacol pe deasupra la meciuri! Nu poti sa compari baschetul european cu de peste ocean. Ganditi-va ca americanii nu accepta sa participe la olimpiade daca li se face testul anti - doping. Pe cand aici in Romania nu prea isi permit sa se dopeze (poate ca nu au cu ce). De ce oare trebuie sa-i laudam mai mult pe altii, in loc sa ne vedem de ai nostri, si sa-i incurajam, poate in cativa ani ajungem si noi la nivelul celor (mai buni) din Europa.

rasheedkpenny
15th June 2004, 11:31
...da, ai dreptate...in meciul 3 parca, a fost o faza superba: Apostol a primit o pasa in afara caciulii, pe partea stanga a atacului...a asteptat putin, apoi a fentat si s-a deplasat sper cos, incriind printr-un slam-dunk superb, peste 2 aparatori, cred.....nu stiu daca vizualizati sau daca va amintiti faza aceea (cred ca v-o amintiti si voi ca altele de genul n-au mai prea fost)...ei bine, cred ca la asa ceva te refereai Rasheede cand vb de forta din NBA....si recunosc, asta e spectacolul adevarat in baschet

Da Silver, exact la faze de genul asta ma refeream... nu spun ca trebuie sacrificat totul de dragul spectacolului! Adica e pacat sa renunti la eficienta intr-un meci de dragul unor dunk-uri sau ale unor pase inteligente! Comentatorii erau extaziati in momentul in care Tony Alexe patrundea... sau la fel de extaziati erau când Burlacu inscria de sub inel, desi nu era ceva prea spectaculos. E normal?

Parerea mea: trebuie facuta o "medie" intre spectacol si eficienta. Spectacolul se poate obtine usor, jucatori dotati fizic avem, trebuie schimbat sistemul :D
La eficienta stam ... PROST! Nici nuvreau sa ma gandesc daca echipele chiar s-ar apara gen detroit, câte puncte s-ar inscrie pe meci... probabil am avea rezultate de handbal!

Si ca sa inchei, avem cele 2 extreme... sa zicem! USA - spectacol, Europeni - eficienta! Diferenta mare e ca americanii pot sa fie in acelasi timp si spectaculosi si eficienti! Europenii... ii apreciez pe sârbi, pe lituanieni, pe spanioli si pe turci... atat! Poate si putin pe nemti!

Noi, românii, ar trebui sa jucam undeva la mijloc... :drak: Putem?

MadSkillz
17th June 2004, 14:11
Draga numar 15, singurul care ia foc si cand nu este cazul esti tu.E foarte frumos ca te entuziasmezi la succesul echipei favorite si este de admirat ca baschetul nostru (asa cum e el) starneste inca asemenea pasiuni.E de inteles ca driblezi cu atata abilitate semnele de punctuatie ,sari peste toata gramatia si arunci limba romana la cos cu precizia unui Toni Alexe,impins din spate de jocul senzational al echipei Asesoft.Nu uita insa ca esti un simplu fan.Si cei ce nu au avut "norocul" de a se naste in Ploiesti, si nu se pot identifica cu echipa Asesoft asa cum o faci tu, chiar nu au nici o vina.

ai tupeu dar in sensul prost pentru ca esti un nesimtit care vorbeste in necunostinta de cauza partea proasta e ca mai citeste lumea ce scrii micimanii ca tine si poate din prostie te vor crede.

Ti-e teama ca din prostie, cei de pe forumul asta il vor crede pe Eddie_Josza in defavoarea ta?Sfatul meu e sa te adresezi unor oameni mai destepti,daca noi nu suntem capabili sa pricepem ideile tale.


mi-am dat seama ca asta e un forum pe care sunt multi care nu au puterea sa se recunoasca invinsi atunci cand e cazul
Chiar nu cred ca a fost invins cineva de pe forumul asta.Cel putin nu de catre tine.
Serios acum, nu te mai agita asa ... mai bine hai la un baschet sa-ti consumi energia mai cu folos.

#15
17th June 2004, 22:31
Draga numar 15, singurul care ia foc si cand nu este cazul esti tu.E foarte frumos ca te entuziasmezi la succesul echipei favorite si este de admirat ca baschetul nostru (asa cum e el) starneste inca asemenea pasiuni.E de inteles ca driblezi cu atata abilitate semnele de punctuatie ,sari peste toata gramatia si arunci limba romana la cos cu precizia unui Toni Alexe,impins din spate de jocul senzational al echipei Asesoft.Nu uita insa ca esti un simplu fan.Si cei ce nu au avut "norocul" de a se naste in Ploiesti, si nu se pot identifica cu echipa Asesoft asa cum o faci tu, chiar nu au nici o vina.


Ti-e teama ca din prostie, cei de pe forumul asta il vor crede pe Eddie_Josza in defavoarea ta?Sfatul meu e sa te adresezi unor oameni mai destepti,daca noi nu suntem capabili sa pricepem ideile tale.


Chiar nu cred ca a fost invins cineva de pe forumul asta.Cel putin nu de catre tine.
Serios acum, nu te mai agita asa ... mai bine hai la un baschet sa-ti consumi energia mai cu folos.
da' pe unde ai stat ascuns atata timp(aveam de gand sa ne duelam dupa meciul patru :)acu nu mai e cazul)
asta e in asa sunt eu mai coleric si imi pare rau dupa, dar vad ca acum tu ai inceput sa driblezi cu frazele(destul de bine), fiecare are parea sa si trebuie respectata
ai dreptate am fost la un baschet cu prietenii si m-am mai potolit dar m-am enervat din alte motive: tampitii care au decis sa construiasca sali de sport in ploiesti s-au gandit sa demoleze terenurile in aer liber ca sa faca sali in locul lor, idioti, ne-au demolat singurul loc marfa in care ne strangeam si noi vara la un baschet
deci peace and harmony? :ok:

eddy_jozsa
30th June 2004, 23:11
Latest News:

-> Mihai Erbasu, principalul finantator al vicecampioanei Dinamo s-a sinucis la vila sa din Snagov (sigur nu pentru ca a pierdut finala :drak: ).

-> Doar Dinamo si Asesoft au gasit resursele necesare pentru a se inscrie in FIBA Europe Cup, astfel pe cele 6 locuri pe care div. A le-a primit (5 Europe Cup + 1 Europe League) s-au inscris doar 2 echipe :headbang:

-> Jucatorii Tudor Dumitrescu si Alex Zyskunov au plecat de la CSU, primul in Austria, dar Zysku s-ar putea sa se intoarca daca va avea o oferta mai buna din partea clubului. Primul transfer pentru sezonul viitor pare a fi un junior de perspectiva din Deva (18 ani).

MadSkillz
30th June 2004, 23:32
Bravo eddy, tine-ne la curent.Poate ar fi mai bine sa incepem un alt thread.
Am si eu cateva informatii din "culise" dar din respect pentru jucatorii respectivi nu le voi face publice.
#15, asa sunt eu, acum apar, acum dispar.LoL.

adji
1st July 2004, 00:43
Ce ziceti de Rompetrol??
Au anuntat azi ca se retrag din campionat....!!!!
Rompetrolul renunta sa mai dea bani.......

Raptor
1st July 2004, 01:18
Sa o tzinem tot asa ... Rompetrol - energie vie!

#15
2nd July 2004, 14:01
pacat de rompetrol era o echipa foarte buna cel mai naspa e de jucatori
ce jucatori de la ei ati vrea sa vina la echipele voastre preferate. eu personal l-as vrea pe uce

eddy_jozsa
2nd July 2004, 23:38
Eu as prefera sa vad la CSU pe Uche, Cumici sau chiar pe Nixon. Si Vergu ar fi o varianta, a mai jucat la CSU in 2002-2003.

Oricum eu nu vreau sa se destrame Rompetrol.

rasheedkpenny
6th July 2004, 20:04
Sal all!

Sunt offline zilele astea... schimbari and stuff!

Ca sa revin on-topic, am auzit ca si de la Brasov vor pleca f. multi jucatori! Se pare ca Liviu DUmitru va pleca undeva afara! :(

MadSkillz
7th July 2004, 06:49
Rompetrol cred ca vrea sa isi faca echipa tare de B

littleracula
7th July 2004, 13:12
Sal all!

Sunt offline zilele astea... schimbari and stuff!

Ca sa revin on-topic, am auzit ca si de la Brasov vor pleca f. multi jucatori! Se pare ca Liviu DUmitru va pleca undeva afara! :(

E adevarat ca pleaca si de la BV multi jucatori, Sisi (Catalin Silaghi a plecat in Germania), Mocanu se pare ca pleaca si el, nu se stie inca de ceilalti. De Liviu nu se stie inca nimic. Oricum Bv promite ca anul acesta va avea mai multi bani (sa speram a nu sunt doar vorbe). Imi pare rau de Rompetrol (mai ales de jucatori). Se pare ca si la Dinamo vor aparea ceva schimbari in echipa, dar inca nu pot sa spun nimic - s-ar putea sa fie zvonuri. Cica Iasiul isi va face echipa tare - vor sa prinda cel putin locul patru anul asta (se pare ca primesc o sponsorizare mai puternica).

alinvasi
8th July 2004, 01:24
Pacat de WEST PETROM.Singura echipa care a ajuns in careul de asi a conferintei sudice a FIBA Europe Cup.Singura echipa din Romania care a pus spectacolul in prim plan.PACAT.Asa echipa nu va mai avea DIVIZIA A prea repede.Pe la Arad au trecut adevarati jucatori:Wayne Clark, jucator care a pus spectacolul pe prim plan si poate unul dintre cei mai buni jucatori care au trecut pe la Arad a fost batjocorit de conducerea clubului si aruncat ca un gunoi.Alt mare jucator care a evoluat la Arad, din pacate doar returul acesta este PETAR PETROVIC.Poate ca nu ati auzit de el, dar va spun ca este jucator mare.El a castigat meciul de unul singur cu ASESOFT si cu SIBIUL din play-off .Lista ar putea continua cu multe nume dar nu are rost.Acum WEST PETROMUL a ajuns sa fie o echipa de pluton.Nu mai este ce a fost si nici nu cred ca va mai fi vreodata la Arad asa echipa.PACAT.

Raptor
8th July 2004, 21:18
Corect ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Fully

rasheedkpenny
8th July 2004, 22:22
E adevarat ca pleaca si de la BV multi jucatori, Sisi (Catalin Silaghi a plecat in Germania), Mocanu se pare ca pleaca si el, nu se stie inca de ceilalti. De Liviu nu se stie inca nimic. Oricum Bv promite ca anul acesta va avea mai multi bani (sa speram a nu sunt doar vorbe).

Sisi - antrenorul din sezonul trecut al echipei la care joc... nu stiu daca a plecat sau nu in Germania, dar e pacat sa se "risipeasca" pe meleaguri romanesti! :D
Mocanu era clar ca pleaca... la fel si cu Liviu!

In rest eu am auzit ca nu prea vor mai fi bani la Div.A anul asta... am observat o migratie a jucatorilor din A la echipe din B din BV... la Corona si la Sanatatea! Desi cred ca e doar pentru mentinerea in forma!
In etapa imediat urmatoare CSU Romrad. Bv isi va face stagiul obisnuit la mare...

littleracula
9th July 2004, 14:18
Sisi - antrenorul din sezonul trecut al echipei la care joc... nu stiu daca a plecat sau nu in Germania, dar e pacat sa se "risipeasca" pe meleaguri romanesti! :D
Mocanu era clar ca pleaca... la fel si cu Liviu!

In rest eu am auzit ca nu prea vor mai fi bani la Div.A anul asta... am observat o migratie a jucatorilor din A la echipe din B din BV... la Corona si la Sanatatea! Desi cred ca e doar pentru mentinerea in forma!
In etapa imediat urmatoare CSU Romrad. Bv isi va face stagiul obisnuit la mare...
Cred ca vorbeai de Razvan Gaman cand spuneai de migratia jucatorilor din A in B. In rest nu cred sa mai fie altul care sa fi plecat acum. La mare nu prea cred ca se va pleca, cica nu sunt bani, dar vor fi la toamna. Iar Sisi a plecat sigur in Germania si Mocanu sigur nu se mai intoarce, s-ar putea sa ramana la Constanta.
(Am asistat si eu la cateva meciuri pe Colina cand era Sisi antrenor, dar in afara de Razvan si de Rares nu mai cunosc pe altcineva)

rasheedkpenny
16th July 2004, 02:51
Who are you litteracula? Ca eu sunt Rares a.k.a. Rasheed, a.k.a. Rasheedkpenny! :D Ce mica e lumea!

littleracula
16th July 2004, 09:48
Who are you litteracula? Ca eu sunt Rares a.k.a. Rasheed, a.k.a. Rasheedkpenny! :D Ce mica e lumea!
Nu cred ca ne cunoastem personal, si nu cred ca esti Rares pe care-l stiu eu....sau!!! Chiar e mica lumea, mai ales lumea baschetului!!! Oricum si eu sunt tot din Bv - de aia stiu ce se intampla pe acolo!!

Raptor
16th July 2004, 15:08
Da ma Rares Neculicioiu intra la el pe site www.csu2.go.ro , are poza la "ECHIPA". Acuma il stii?

rasheedkpenny
18th July 2004, 03:31
Nu cred ca ne cunoastem personal, si nu cred ca esti Rares pe care-l stiu eu....sau!!!

Nu stiu daca ma stii sau nu... tu de care Rares si de care Razvan ziceai? SUnt cumva frati? :D Daca e asa sunt ~ vecini cu mine! Joci baschet pe undeva?

littleracula
19th July 2004, 10:43
Nu stiu daca ma stii sau nu... tu de care Rares si de care Razvan ziceai? SUnt cumva frati? :D Daca e asa sunt ~ vecini cu mine! Joci baschet pe undeva?
Eu vorbeam de Razvan Vasilescu care a jucat pana anul trecut la CSU2. Rares - poate confund eu numele - dar sigur joaca la CSU2. De jucat baschet nu joc - doar superfan - daca intrebarea imi era adresata mie. Merg in schimb la toate meciurile la care pot sa merg - de la juniori la Divizia A. Chiar si la antrenamente. Apropos - daca vrei sa stii de Sisi - e superbine - a inceput antrenamentele in Germania - Liga a 2-a.