PDA

View Full Version : Este Dinamo campioana?



Vadim
10th May 2004, 15:54
Mai sint cinci etape pina la finalul campionatului 2003/2004. Dupa ce a trecut de hopul Rapid, credeti ca Dinamo mai poate pierde titlul? Pareri si voturi.

iulian
10th May 2004, 15:58
Mai are cel putin 2 meciuri extrem de grele
1 cu Poli si cel de-al 2 lea cu Pinalty...care daca cumva ajunge in ultima etapa sa aiba nevoie de puncte (nu prea cred ...dar e posibil) nu ii vad bine deloc pe dinamovisti :drak:

ieppy
10th May 2004, 16:08
Asta spre diferenta de Steaua care are doua meciuri usoare acasa cu National(prietenii stiu de ce) si Bacau(astia daca retrogradeaza le cumpara Seche locul inapoi). Singurul meci mai greu ar fi cu Galati dar poate in memoria lui meme se face mai usor.


Un lucru e clar insa, Dinamo nu e inca campionana.

leveu
10th May 2004, 17:27
Va pierde pozitia de lider la Timisoara cu siguranta. :evil: FORTZA VIOLA :ok: JOS CATEI :rosu:

ADelPiero
10th May 2004, 21:03
in proportie de 90% e cam terminat campionatul ..
nu cred ca se va "impiedica" Dinamo acuma pe final :p

Catalanul
10th May 2004, 21:17
nu cred ca se va "impiedica" Dinamo acuma pe final :p

ba da se va impiedica chiar la TIMISOARA :yeah: /hello

ady_azzuro
10th May 2004, 23:26
Dinamo nu e deja campioana, mai sunt 5 etape in care se va incurca sigur!

ADelPiero
10th May 2004, 23:35
bine fratilor :) si eu imi doresc ... la fel :) dar .. dupa cum se stie Dinamo cunoaste "jocul" si nu va avea probleme .. parerea mea ...

EDMOND_
10th May 2004, 23:40
Parca postasem si eu ceva pe aici ...despre Dinamo..de dormit nu dormeam , de metaxa inca nu era vorba ( era prea devreme )..concluzia e ca mesajul a fost sters ... sa fie Iulian , sa fie Ieppy , sa fie Vadim...cum naiba sa-mi dau seama ca nu am primit nici o notificare.... pai probabil am sa -l postez din nou , pe restricted area sau chiar pe off-topic la Craiova...acolo il vor putea sterge doar Vadim sau Tudose... daca nu va fi sters inseamna ca ar trebui sa privesc spre Iulian si Ieppy... si zau ca nu stiu de ce , era un mesaj mic si nevinovat despre Dinamo....

Problema este ca daca mesajul a fost sters inseamna ca am incalcat regulile forumului si merit un cartonas rosu , un avertisment acolo.... macar o notificare... insa sunt satisfacut , cine l-a sters a vrut sa nu-l vada lumea... de obicei adevarul supara... beau un metaxa in cinstea lui !

SVensson
11th May 2004, 07:45
Totul e posibil. In Spania din cate imi aduc aminte tot asa s-a intamplat. Real a inceput sa piarda cand mai erau 5 etape din campionat. Dinamo mai are la Timisoara. Dupa parerea mea acolo se disputa soarta campionatului. Poli nu mai poate suferi inca o rusine.

iulian
11th May 2004, 09:23
Parca postasem si eu ceva pe aici ...despre Dinamo..de dormit nu dormeam , de metaxa inca nu era vorba ( era prea devreme )..concluzia e ca mesajul a fost sters ... sa fie Iulian , sa fie Ieppy , sa fie Vadim...cum naiba sa-mi dau seama ca nu am primit nici o notificare.... pai probabil am sa -l postez din nou , pe restricted area sau chiar pe off-topic la Craiova...acolo il vor putea sterge doar Vadim sau Tudose... daca nu va fi sters inseamna ca ar trebui sa privesc spre Iulian si Ieppy... si zau ca nu stiu de ce , era un mesaj mic si nevinovat despre Dinamo....

Problema este ca daca mesajul a fost sters inseamna ca am incalcat regulile forumului si merit un cartonas rosu , un avertisment acolo.... macar o notificare... insa sunt satisfacut , cine l-a sters a vrut sa nu-l vada lumea... de obicei adevarul supara... beau un metaxa in cinstea lui !

Eu nu am sters nimic...mai ales daca era despre Dinamo :drak:

Dansan
11th May 2004, 09:40
Mai are cel putin 2 meciuri extrem de grele
1 cu Poli si cel de-al 2 lea cu Pinalty...care daca cumva ajunge in ultima etapa sa aiba nevoie de puncte (nu prea cred ...dar e posibil) nu ii vad bine deloc pe dinamovisti :drak:

Mai pune si meciul cu Petrolul din Stefan cel Mare...
Si totusi eu cred ca Dinamo are prima sansa...
In proportie de 80% au castigat campionatul...

ieppy
11th May 2004, 10:30
Edmond, eu nu am mai intrat pe forum de la ora 16:00 ora Vienei. Ca sa fiu exact 15:59. Asa ca nu stiu despre ce mesaj vorbesti. Te rog de acum incolo sa nu mai dai vina automat pe stelist sau dinamovist. OK?

IlMILAN
11th May 2004, 10:43
Parca postasem si eu ceva pe aici ...despre Dinamo..de dormit nu dormeam , de metaxa inca nu era vorba ( era prea devreme )..concluzia e ca mesajul a fost sters ... sa fie Iulian , sa fie Ieppy , sa fie Vadim...cum naiba sa-mi dau seama ca nu am primit nici o notificare.... pai probabil am sa -l postez din nou , pe restricted area sau chiar pe off-topic la Craiova...acolo il vor putea sterge doar Vadim sau Tudose... daca nu va fi sters inseamna ca ar trebui sa privesc spre Iulian si Ieppy... si zau ca nu stiu de ce , era un mesaj mic si nevinovat despre Dinamo....

Problema este ca daca mesajul a fost sters inseamna ca am incalcat regulile forumului si merit un cartonas rosu , un avertisment acolo.... macar o notificare... insa sunt satisfacut , cine l-a sters a vrut sa nu-l vada lumea... de obicei adevarul supara... beau un metaxa in cinstea lui !
Edmond....nu cred ca l-a sters nimeni.....
Am patit si eu saptamana trecuta sa pierd vreo 4 mesaje si culmea la inceput am vazut ca lipsesc doar unele mesaje mai acide despre Steaua si Dinamo....(la fel ca si tine am banuit pe cine nu trebuia :D)m-am enervat si am vrut sa deschid un thread pe restricted ,apoi am intrat pe extern si am vazut ca lipsesc doua mesaje postate in aceeasi zi ,care sigur nu suparau pe nimeni.La fel si cu niste PM-uri trimise, care nu au mai ajuns la destinatie..... :mda: .

Desigur se poate sa se fi intamplat si cum ai presupus tu dar nu cred.....vreau sa cred ca Ieppy si Iulian prefera sa lupte cinstit. :ok:

iulian
11th May 2004, 11:36
Mai baieti...terminati cu insinuarile astea cum ca eu sau ieppy am fi sters ceva de pe aici ...nici eu nici ieppy nu putem sterge definitiv un post...asa ca cel mai bine ar fi sa-l intrebati pe Vadim daca vede vreun post sters din cele sau cel la care se face referire.
Deci informare pentru orice user de pe forum ..numai Vadim sau Tudose pot sterge definitiv un mesaj...si oricine se considera nedreptatit il rog chiar sa ii contacteze pe ei

EDMOND_
11th May 2004, 16:22
Ce sariti mah ca arsi....uite Tudose si Vadim nu spun nimic , si voi va dati de ceasul mortii...eu nu am acuzat pe nimeni , am facut niste presupuneri.... : )Insa uite , cred ca eram cu gandul la sticla de Metaxa care trebuia sa-mi ajunga din Grecia si probabil am tastat gresit...si am anulat mesajul ! Acum este bine , da !?

Ieppy : "Te rog de acum incolo sa nu mai dai vina automat pe stelist sau dinamovist. OK? " Ieppy sa stii ca sunt impresionat...Ai facut progrese enorme..mai ai putin si il iei in brate si-l pupi pe amandoi obrajii pe Iulian.... Cata pace si armonie..:)

inter
11th May 2004, 16:26
Ieppy sa stii ca sunt impresionat...Ai facut progrese enorme..mai ai putin si il iei in brate si-l pupi pe amandoi obrajii pe Iulian.... Cata pace si armonie..:)

:D :D se "reuneste" marea familie bucuresteana :drak: :drak:

iulian
11th May 2004, 18:46
:D :D se "reuneste" marea familie bucuresteana :drak: :drak:
Chiar daca Dinamo nu iese campioana eu ramin tot prieten cu ieppy ....si ce intere ? iti pare rau ?

alx_ro
11th May 2004, 18:51
Dinamo are prima sansa la a lua campionatul, dar fotbalul se joaca pana in ultimul minut. Si fiecare pasare pe limba ei piere. Poate pierd titlul chiar in minutele de prelungire ale meciului cu Ceahlaul... :drak:

inter
11th May 2004, 19:00
Chiar daca Dinamo nu iese campioana eu ramin tot prieten cu ieppy ....si ce intere ? iti pare rau ?

niciodata , avand in vedere ca la anul ne vom sterge "bombeurile" de la ghete cu voi :drak: :drak: :drak:

ieppy
12th May 2004, 10:59
cate grija din partea oltenilor. Simt cum ma trec emotiile.

Inter, cred ca vroiai sa spui ca o sa ne stergeti bombeurile dupa meciurile cu voi.

inter
12th May 2004, 11:06
cred ca am fost destul de clar ... se vede ca tre sa vii mai des in tara :drak: :drak:

ieppy
12th May 2004, 11:17
se prea poate, se prea poate.

iulian
12th May 2004, 11:38
niciodata , avand in vedere ca la anul ne vom sterge "bombeurile" de la ghete cu voi :drak: :drak: :drak:
Tipic oltenesc....dupa 3 meciuri bune bateti tot si in campionat si in liga campionilor :D:D:D
Mai trebuie sa curga multa apa pe Olt pina sa va stergeti "bombeurile" contra Stelei sau Dinamo pupavas

inter
12th May 2004, 13:36
bey, se cunoste ca sunteti "gemeni" ....in ultimii ani steaua a cam fost clienta noastra :D

iulian
12th May 2004, 13:45
ia scrie tu in primul rind Steaua cu S mare...ca este nume propriu si asa e frumos...eu am scris totdeauna Stiita,Craiova,Universitatea...nu mai cu litere mari :jerk:

Sabin
12th May 2004, 19:14
Daca nu castiga Steaua in seara asta, atunci cu sigurantza Dinamo va fi campionana.

inter
12th May 2004, 19:15
ia scrie tu in primul rind Steaua cu S mare...ca este nume propriu si asa e frumos...eu am scris totdeauna Stiita,Craiova,Universitatea...nu mai cu litere mari :jerk:

STEAUA ROSIE BELGRAD /hello /hello

esti multumit ? :drak:

Tamy
12th May 2004, 21:23
NU. pentru ca va lua bataie la timisoara si steaua va castiga toate meciurile
!!!

fia
14th May 2004, 11:30
Nu cred. Desi dupa cum zice Georgel, "Dinamo are mijloace specifice", totusi nu cred.

corinutza_88
14th May 2004, 19:17
dinamo nu tre sa se bucure inca de castigarea campionatului,mai sunt patru etape si nimeni nu stie ce se poate intampla! :rosu:
insa asa cum se stie de veci 100% va apela la blaturi"de tort"! :drak:

Catalanul
14th May 2004, 22:38
daca tot cobim ca dinamo ''nu'' ca dinamo ''da'' ma tem ca se va intampla dezastrul
dar lasati ca poli ii va fura campionatul lui dinamo si il va darui stelei

Mariusmadmax
15th May 2004, 03:19
Nu , pentru ca li se vor termina banii publici pentru murdarii :D

iulian
15th May 2004, 10:39
 Giovanni din Giulesti multumesc Mamei Sultana din Ferentari care, cu ajutorul harului sau divin, m-a vindecat de betia succesului. Timp de 15 ani am dus aceasta povara, acaparasem tot fotbalul romānesc, dar dānsa m-a readus cu picioarele pe pamānt. Apelat i strada Esecului nr. 3.

CUMPARARI  Ultras īnfocat cumpar arbitru corect pentru meciul lui Dinamo de la Timisoara. Ofer cāt mi se cere, īntrucāt īmi recuperez toti banii de la Borcea. Ca bonus, ofer doua butelii goale, precum si un trabuc cubanez de la Mister.

VANZARI  Vānd catel de rasa si gata dresat, l-am poreclit Corbu, golgeter si cu un simt ascutit al portii. Pedigri- ul sau īl recomanda si poate fi achizitionat cu un milion de dolari. Musca din adversari, se enerveaza cānd rateaza, dar este util cānd doresti sa treci Strada Performantei. Astept telefoane la numerele lui Cristi Borcea, Cornel Dinu, Gigi Netoiu, Nicolae Badea.

SCHIMBURI  Selectioner agramat cumpar urgent DEX pentru a nu ma mai face de rās si īn campania electorala. Ofer īn schimb iconite gata pupate de Parintele Argatu si de mine. Loc de īntālnire, īn fata la Casa Fotbalului, voi avea trei trandafiri īn māna si o cas- cheta pe cap.

OFERTE  Presedinte FRF ofer votul meu candidatului la Primaria Capitalei Dumitru Dragomir, doar ca sa-l vad plecat de la Liga. Chiar daca o sa mute Gara de Nord la Chitila, tot īl stampilez pentru binele fotbalului romā nesc.  Antrenor Puriu ofer doi indisciplinati si ratangii fara nici o pretentie. Pentru cei interesati, din vara, īmi ofer serviciile orica rei echipe care īmi da mai mult decāt Dinel, cu conditia sa primesc banii īnca de acum. Cer si ofer discretie, chestia cu Anderlecht a fost doar un accident de memorie.

COMEMORARI  Copiii lui Nea Jean, subalternii Remus Vlad si Horoba anunta cu durere sufleteasca si duioase amintiri scurgerea a trei zile de cānd Gloria a deCEDAT toate punctele lui Dinamo. Nu vom uita niciodata!

corinutza_88
15th May 2004, 12:49
poli e prea mica inca in fotbalul romanesc de sus :mda: ,dar chiar mas bucura sa ii poata fura lui dinamo campionatul! :ok: si pentru craiova daca ar fi pe trei ar fi un folos /hello !mai intai sa vedem daca poli bate rapidul si apoi vedem si pe dinamo! :sleep:

SVensson
18th May 2004, 03:51
Parerea mea ca campionatul s-a terminat in privinta castigatoarei. Nu cred ca Poli mai poate pune probleme lui Dinamo in drumul spre titlu.

Mariusmadmax
19th May 2004, 03:31
De ce ?
Doar nu joaca cu Real Madrid ... sau poate ma insel ? :D
O fi Dinamo asa galactica ca Sereanu , Altamaiereanu , Corpodeanu , Helesteanu nici nu mai trebuie sa greseasca omeneste ? :D