PDA

View Full Version : Etapa 26: Steaua - FC National



Vadim
10th May 2004, 15:32
Etapa 26: Steaua - FC National.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ladima
10th May 2004, 15:45
Mi-a placut declaratia lui Olaroiu: "Obiectivul nostru pentru retur este sa ii batem pe Steaua". Cred ca este o strategie financiara: mai luam bani de la Arges, de la Oradea, de ce sa nu luam si de la Borcea.
Va fi meci dificil pentru Steaua, avand in vedere ce s-a intamplat in tur (apropo de arbitrii ca ajuta si pe cine ajuta -cei care nu isi amintesc sa revada caseta!!). In plus, cei de la National s-au odihnit in ultimele doua jocuri. :D :rolleyes:

Dansan
10th May 2004, 15:47
Blatuitorii de la F.C. National nu o sa aiba nici o sansa...
2-0 ..Goluri Neaga si Fl.Dumitru...

iulian
10th May 2004, 15:48
Mi-a placut declaratia lui Olaroiu: "Obiectivul nostru pentru retur este sa ii batem pe Steaua".
Obiectivul oricarei echipe din campionatul nostru este sa bata pe Steaua ...
95% din fotbalisti de la noi se antreneaza special pentru meciul contra Stelei
National nu poate emite nici un fel de pretentii numai si numai daca te uiti la ultimele 3-4 etape

ieppy
10th May 2004, 15:51
pai daca te uiti la ultimele etape iti dai seama ca jocul rezultatelor nu ii lasa sa emita pretentii la ceva in Ghencea. Amigos conocao de ce!

A si iuliane, daca 95% din fotbalistii se antreneaza pentru meciurile cu Steaua atunci de ce joaca asa de prost impotriva ei? Aia de la Poli, Oradea, Gloria, Apullum se pare ca ca sau antrenat asa de tare incat ori isi bagau singuri mingea in poarta, ori ajutau cu pase decisive pe Neaga. Akl dracului antrenament.

iulian
10th May 2004, 15:54
Asta e o idee a ta care mi-ai expus-o si pe YM ...
Eu zic ca tu mergi cam departe cu "scenarita"

ieppy
10th May 2004, 15:59
eu zic ca Nationalul cam prea pierdut cu echipele cu care Steaua a realizat acel fotbal spectaculos. Coincidenta naibii! Si cand Steaua a calcat stramb, vezi meciul cu Ceahlaul, National a fost acolo sa ii razbune si sa le bata obrazul nesimtitilor.

iulian
10th May 2004, 16:07
A si iuliane, daca 95% din fotbalistii se antreneaza pentru meciurile cu Steaua atunci de ce joaca asa de prost impotriva ei? Aia de la Poli, Oradea, Gloria, Apullum se pare ca ca sau antrenat asa de tare incat ori isi bagau singuri mingea in poarta, ori ajutau cu pase decisive pe Neaga. Akl dracului antrenament.
Sunt sigur ca stii sindromul...mai tii minte in clasa intii cind te scotea la tabla ? erai ud tot...asa si fotbalisti...se antreneaza ei sa dea tot in meciul cu Steaua dar .... numai cind intra Steaua pe teren au uitat lectia ...explicabil dealtfel :evil:

ieppy
10th May 2004, 16:11
eu cred ca ei uita lectia cu o zi doua inainte de meci cand se gandesc la primele primite de la jiji pentru meciurile cu Dinamo. Eu cand eram scos la tabla ma simteam bine pentru ca imi aratam valoarea asa ca nu prea cunosc sindromul.

ADelPiero
10th May 2004, 16:11
cred ca va bate Steaua cu 2-0 , cel putin ...
nu accept alt scor :p

iulian
10th May 2004, 16:16
A si iuliane, daca 95% din fotbalistii se antreneaza pentru meciurile cu Steaua atunci de ce joaca asa de prost impotriva ei? Aia de la Poli, Oradea, Gloria, Apullum se pare ca ca sau antrenat asa de tare incat ori isi bagau singuri mingea in poarta, ori ajutau cu pase decisive pe Neaga. Akl dracului antrenament.

Inca ceva ...nu au jucat prost ei ci Steaua a jucat f. bine...asa incit vezi? pina si tie ti-au dat impresia ca au jucat prost...la fel au jucat si cu Dinamo...numai ca acolo diferenta de VALOARE nu a fost asa mare incit sa iti sara in ochii acest lucru :drak:

ieppy
10th May 2004, 16:21
asa e, Oradea chiar a dat doua goluri lui Dinamo. Probabil din frustrare au dat si doua goluri pentru Steua, nu? Steaua a jucat extraordinar cu echipele care au batut Nationalul. Numai cu Rapid si Dinamo nu au putut face nimic. Nasol.

iulian
10th May 2004, 16:32
Valoarea mea ..Valoarea mea :ok:

iulian
10th May 2004, 16:34
Deci recunosti...stelisti sunt absolut diabolici...nu numai ca marca goluri...dar ii fac si pe adversari sa isi marce singuri ...fantastic domne`

ieppy
10th May 2004, 16:48
Am impresia ca adversarii o fac de buna voie stiind ca pot marca dupa aceea in poarta Nationalului cat vor ei. Valoarea lor! Parerea mea!

iulian
10th May 2004, 16:56
Am impresia ca adversarii o fac de buna voie stiind ca pot marca dupa aceea in poarta Nationalului cat vor ei. Valoarea lor! Parerea mea!
Impresie gresita...uite aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=78716&postcount=108) explicatia

ieppy
10th May 2004, 16:59
uite ce. Aia joaca destul de bine in restul campionatului si tocmai cu Steaua se gasesc sa gafeze. Daca nu ar gafa nu as zice nimic.

alx_ro
10th May 2004, 17:11
ieppy, nu te supara, cu steaua gafeaza jucatorii, iar cu dinamo, arbitrii... ciudat, nu???

on topic: bate steaua! e obligata!

ultra_alba
10th May 2004, 20:42
steaua trebuie sa invinga ca sa se mentina in lupta pt titlu un 3-0 ar fi pt sufletul lui jiji

apparte
10th May 2004, 21:02
Daca Nationalul n-au formula standard de echipa bate Steaua lejer!Daca sunt cu echipa completa,va fi un meci al dracului de greu!

Catalanul
10th May 2004, 21:06
la cum joaca nationalul la ora actuala steaua ar trebui sa bata la cel putin 3 goluri diferenta
4-1 pentru steaua!!!

SVensson
10th May 2004, 21:24
Bate Steaua cu 3-1.

RstInPc
11th May 2004, 08:20
Avand in vedere ultimele rezultate, cu Nationalul cedand 'inexplicabil" puncte tocmai echipelor care au facut doar act de prezenta in meciurile cu Steaua, logic ar fi ca Steaua sa bata "fara drept de apel". Nu de alta dar Nationalul si-a facut norma de puncte iar acum joaca dupa cum ii dicteaza interesele financiare. ieppy este indreptatit sa aiba suspiciuni in privinta unor meciuri mai mult decat suspecte de aranjament ale echipei "cu cel mai bun fotbal din retur". Poate fi doar o impresie dar sunt prea multe coincidentele. Toti cei din lumea fotbalului spuneau ca acest sezon este unul din cele mai curate din ultimii ani. Sper sa fie asa. Astept meciul de miercuri si atunci ma voi pronunta asupra suspiciunilor expuse mai sus. :thinkso: :thinkso: :thinkso:

iulian
11th May 2004, 08:44
Avand in vedere ultimele rezultate, cu Nationalul cedand 'inexplicabil" puncte tocmai echipelor care au facut doar act de prezenta in meciurile cu Steaua, logic ar fi ca Steaua sa bata "fara drept de apel". Nu de alta dar Nationalul si-a facut norma de puncte iar acum joaca dupa cum ii dicteaza interesele financiare. ieppy este indreptatit sa aiba suspiciuni in privinta unor meciuri mai mult decat suspecte de aranjament ale echipei "cu cel mai bun fotbal din retur". Poate fi doar o impresie dar sunt prea multe coincidentele. Toti cei din lumea fotbalului spuneau ca acest sezon este unul din cele mai curate din ultimii ani. Sper sa fie asa. Astept meciul de miercuri si atunci ma voi pronunta asupra suspiciunilor expuse mai sus. :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Cu alte cuvinte daca Steaua bate pe National o sa zici ca e blat sau cum ?

Hai mai baieti reveniti-va va rog... scenarita asta e deja desueta

vasile314tzurka
11th May 2004, 09:06
ma bucur iuliane ca spui asta. eu spun ca bate steaua si inca la scor.

iulian
11th May 2004, 09:18
ieppy a incercat ieri pe YM sa ma convinga ca vezi doamne National ar face jocul Stelei...si ca cine nu ia dat puntele Stelei ,National i-a batut...din ce put al gindirii scoate deastea...nu stiu

vasile314tzurka
11th May 2004, 09:25
mde iuliane, ce sa spun eu. prea multa lume sufera de scenarita, spuneai?, sau complotul international contra echipei favorite. adevarul e ca este un impas in fotbalul mondial referitor la arbitraj. e din ce in ce mai de proasta calitate si e foarte greu ca un central sa ia decizii corecte in timp util. poate se mai schimba pe ici pe colo cite ceva. deocamdata asta avem asta iubim. eu spun sa ne uitam la fotbal, sa ne bucuram de faze sau meciuri frumoase si sa lasam socotelile cu furatul alesilor nostri ca se pricep mai bine.:)

RstInPc
11th May 2004, 09:35
Da iulian, poate fi si o scenarita desueta, dar iti aduci aminte ce se spunea inaintea meciului National - Dinamo ? Toata presa vuia ca este un aranjament fara discutie si pana la urma s-a dovedit ca nu a fost asa. Ce, am si eu dreptu' sa sper la un rezultat asemanator. Scenariul poate fi intr-adevar doar in imaginatia noastra, dar dupa cum am mai spus, prea multe coincidente in ultimul timp.
In poll am votat 1 dar sper macar la un x.

simpson
11th May 2004, 09:42
Bate steaua lejer.3-0.

ladima
11th May 2004, 10:36
Nu cred ca va fi nici o surpriza in Ghencea. Bate National cu 3-1. Doua goluri Caramarin si unul McBread sau Petre Marin. Steaua va acuza din nou arbitrajul, ca la Constanta, ca la autul care a fost cu 5 min. inainte de golul 3 al oaspetilor, cel care a batut aut nu avea ambele picioare pe gazon. "Furt pe fata." :rolleyes:
Piturca: "Am dominat to meciul, insa Progresul, la singura faza de contraatac a inscris cele trei goluri care au decis meciul. Am fost peste ei la toate capitolele, meritam victoria, insa arbitrii au venit cu tema facuta. A vazut o tara intreaga cum a batut Domocos acel aut suspect." :D :happy
Meme: "Orice s-ar intampla, Steaua este campioana morala..."...a cartierului Ghencea.

Dei
11th May 2004, 10:49
Bate Steaua. Cred ca singurul meci in care se mai poate impiedica este cel cu Otelul.

ieppy
11th May 2004, 10:50
iuliane, nu“se face asa. Ce discut pe ym e pentru ym si nu imi arunca faze ca scenarita cand stelistii sunt cei care urlau de parca ar fi fost in iad ianinte de meciul Dinamo-National. Ei sunt cei care urla la fiecare meci ca vezi Doamne arbitrii au tinut cu Dinamo si ca vezi Doamne(nu vede poentru ca nu e nimic de vazut) facem blaturi cu n echipe pe cand voi cu super valoarea voastrabateti si fara sa va prezentati ca se gasesc cativa care sa isi bage mingea in poarta asta de emotii ca il vad pe jiji pentru prima oara pe stadion.

Ai ajuns sa o spui pe aia dreapta cu daca bate Steaua pe National e blat! De cate ori sa spus in returul asta chestia asat despre Dinamo. Aveti si voi un meci si acuzi ca suferim de scenarita.

Sa va fie de bine!

IlMILAN
11th May 2004, 10:53
Nu stiu ce va fi , daca va fi sau nu blat dar ideea e ca Nationalul a fost implicata in majoritatea "suspiciunilor" :rosu:

theinsider75
11th May 2004, 11:39
Se pare ca a sperat degeaba Steaua pana acum pt a reveni pe primul loc. Eu sunt convins ca bate National (si eu cred ca e mai bine asa). Nu uitati ca acolo netoiu e cu bani si de nu bate National nu mai vad aia prime nici la anu. (Asa nu va mai fi nevoie sa incerce ceva necurat Universitatea in meciul cu Steaua si va incerca sa castige acel meci.)

iulian
11th May 2004, 11:46
Se pare ca a sperat degeaba Steaua pana acum pt a reveni pe primul loc. Eu sunt convins ca bate National (si eu cred ca e mai bine asa). Nu uitati ca acolo netoiu e cu bani si de nu bate National nu mai vad aia prime nici la anu. (Asa nu va mai fi nevoie sa incerce ceva necurat Universitatea in meciul cu Steaua si va incerca sa castige acel meci.)
Argumentul forte al cuiva ..."daca Netoiu dicteza acolo...nu batea Dinamo pe National ? "si cam pe buna dreptate...asa ca cel putin scenariul asta cade...Steaua va bate pentru ca este mult mai buna ...punct

ladima
11th May 2004, 12:06
Pai Steaua e mai buna si decat Dinamo si decat Rapid (asta asa fara a mai socoti Milanul, Realul si Bayerul) si tot nu i-a batut. De Ceahlau nu mai zic. Zice unul Eclasiastul pe la mijlocul Bibliei: Nu cel mai iute ajunge primul...totul tine de vreme si de imprejuarari.
Eu nu pot fi convins ca bate Nationalul, dar sigur va incerca si nu ar fi prima oara cand ar reusi...chiar in Ghencea.

Florentin
11th May 2004, 12:55
Realitatea este ca este oricum mai bine sa fii campioana morala decit campioana imorala. Si in plus daca iei palmaresul lui Dinamo adaugi pe cel al Rapidului si completezi cu ceva din provicie ajungi la palmaresul intern al Stelei. Pe plan extern ... dar sa lasam ca mi-ar fi greu sa adun toate echipele din divizie.
2-0 Steaua in prima repriza pentru ca finalurile de meci sunt rezervate "suspansului" dinamovist si scandarilor triviale ale lui Borcea Butelie.

bob
11th May 2004, 13:58
o sa-i vedem pe cei de la national foarte obositi dupa meciurile cu arges si oradea !

Florentin
11th May 2004, 14:43
Poate sunt obositi si dupa meciul cu Aversa. Poate sunt obositi. Poate ...

ladima
11th May 2004, 14:49
O sa fii surprins daca citesti cate campionate sunt in dreptul echipei "steaua" (15 daca le-am numarat eu bine) si cate in dreptul echipei DINAMO (16). Si sa nu ma iei cu CCA, Unirea Tricolorul, Ripensia si Chinezul. Vorbim de steaua = 15 si DINAMO = 16 +1 anul asta 17.
Asa ca nu te mai stradui cu adunarile ca vad ca iti ies le fel de bine precum ii ies centrarile lui Florentin Dumitru in ultimul timp. :happy :happy

Poti sa le numeri si tu aici:
campioanele (http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Statistici/campionate/index.shtm)

Florentin
11th May 2004, 15:04
O rectificare: Steaua are 15 campionate, la care le adunam si pe cele ale CCA.
Si ai dreptate, la titurile lui Dinamo trebuie sa le adun si pe cele ale Unirii Tricolor si ale FC Ciocanu.
Si trebuie sa recunosc ca logica ta este de fier ... forjat.
Poate faci si o statistica cu cupele europene.

bob
11th May 2004, 15:21
tupeu stelist: dupa ce a facut pe eroul cu nationala, a facut varza meciurile cu rapid si dinamo, se ruga de reporteri sa-l lase in pace, radoi se apuca acum sa zica de altii ca nu au valoare. mai bine si-ar vedea de transferul la real madrid(sic!).

Dansan
11th May 2004, 15:36
O sa fii surprins daca citesti cate campionate sunt in dreptul echipei "steaua" (15 daca le-am numarat eu bine) si cate in dreptul echipei DINAMO (16). Si sa nu ma iei cu CCA, Unirea Tricolorul, Ripensia si Chinezul. Vorbim de steaua = 15 si DINAMO = 16 +1 anul asta 17.
Asa ca nu te mai stradui cu adunarile ca vad ca iti ies le fel de bine precum ii ies centrarile lui Florentin Dumitru in ultimul timp. :happy :happy



Ma...rau stai la matematica...iti treb niste meditatii...o sa facem o cheta sa te-ajutam... :D

ladima
11th May 2004, 16:04
Hai ca accept meditatii de le tine, domn' profesor. Zii, unde am gresit, fa-mi varza "lucrarea de control".
Mai bine ia-o tu si numarele pe degete sa vezi cate sunt in dreptul lui steaua si cate in dreptul lui DINAMO.

Bancaru
11th May 2004, 16:14
Ce discutii insipide... Ce naiba se lamenteaza toata lumea pe aici ca ce a vandut Nationalul si ce o sa-i mai bata Steaua. Problema se pune in felul urmator. In acest moment Steaua ca si valoare este peste National. In mod normal Steaua bate. Daca Nationalul va trage pentru ceva anume (teschereaua lui Borcica) atunci poate sa scoata un rezultat bun, sau chiar sa produca o surpriza (o exprresie adoptata de multi comentatori in ultima vreme) tinand cont de rezultatele din ultimele 3 etape. Vom trai si vom vedea. Eu zic ca nu o sa se agite sa-i incurce pe nici unii. A mai zis Gino odata ca Nationalul e echipa pacii: nu mai bat pe nimeni. :ciocan:

Saber Rider
11th May 2004, 16:35
Steaua a jucat extraordinar cu echipele care au batut Nationalul. Numai cu Rapid si Dinamo nu au putut face nimic. Nasol.

Nu uita ca a patit-o si Steaua ca si Bistrita de exemplu, un super cadou lui Niculaie parca din partea lui Radoi in meciul cu Rapid, cadou de 1 punct pentru Rapid !
Asa ca se intampla si la case mai mari, degeaba insinuezi tu prostii si scenarii.

iulian
11th May 2004, 16:47
O sa fii surprins daca citesti cate campionate sunt in dreptul echipei "steaua" (15 daca le-am numarat eu bine) si cate in dreptul echipei DINAMO (16). Si sa nu ma iei cu CCA, Unirea Tricolorul, Ripensia si Chinezul. Vorbim de steaua = 15 si DINAMO = 16 +1 anul asta 17.
Asa ca nu te mai stradui cu adunarile ca vad ca iti ies le fel de bine precum ii ies centrarile lui Florentin Dumitru in ultimul timp. :happy :happy

Poti sa le numeri si tu aici:
campioanele (http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Statistici/campionate/index.shtm)

ia citeste tu aici (http://www.steauafc.ro/main.php?categorie=club&limba=ro) si pe urma sa vorbesti.....Si cum bine scrie pe acel site :
Simplul fapt ca Steaua a castigat cele mai multe titluri de campioana, cele mai multe Cupe si ca a fost prima echipa din Europa de Est triumfatoare in Cupa Campionilor, ramasa singura din Romania, este cat se poate de sugestiv si ne da dreptul sa afirmam ca suntem cei mai buni.

methos
11th May 2004, 17:06
Desi riscam sa fim criticati ca ne ocupam prea multi de altii, este imposibil de trecut cu vederea magaria ordinara pe care stelistii o arunca etapa de etapa in campionatul Romaniei. Nu de alta, dar daca nu o facem noi, nu o face nimeni in Romania. Recentul meci de la Bistrita credem ca a pus capac , doza de nesimtire stelista dovedindu-se inca o data nelimitata. Dupa o prima repriza unde Bistrita refuza pur si simplu sa inscrie iar Campeanu aproape ca era dispus sa se dea la o parte, daca cumva nu sarea dupa mingile care se indreptau spre poarta lui, cu fundasii care faceau gafe ce divizia C, de tot rasul, rezultatul final a fost stabilit, conform contractului si conform dorintelor lui Gigi Becali, caruia nu prea ii plac surprizele. In sarabamda magariilor stelistii si-au gasit, pe langa sclavii obisnuiti gen Timisoara, un aliat puternic intotdeauna in cautare de moduri de "finantare", mismashurile cu casele de pariuri nefind suficiente, anume National Bucuresti. Se pare ca Nationalul si Steaua au facut front comun pentru a depasi Dinamo in cursa pentru titlu. Asa cum multa lume afirma in ultimul timp, acest sezon pare cel mai corect din ultimii ani, atat din punct de vedere al meciurilor, cat si in privinta arbitrajelor. Totusi, unele meciuri, mai ales in acest retur, par mai mult decat dubioase. Concret, Nationalul si-a umplut desaga din timp, pentru a recompensa apoi adversarele Stelei care nu s-au omorat cu firea in meciurile cu ghencistii.A fost mai intai dubla cu Poli Timisoara. Steaua a castigat fara probleme la Timisoara in fata unor adversari parca legati de picioare, banatenii revenindu-si brusc in meciul din Cotroceni, unde au smuls un punct. A urmat dubla cu Alba Iulia, doua meciuri nu chiar atat de suspecte. Totusi si aici regula s-a respectat: ghencistii au castigat clar pe teren propriu cu scorul de 4-1, Alba Iulia recuperandu-si punctele in jocul de acasa cu National. Pana aici nu am sesizat nimic, crezand ca este vorba doar de o simpla coincidenta. Dar, dupa meciurile Steaua - FC Arges si Arges - National, am inceput sa mirosim ceva necurat. Steaua a castigat fara probleme jocul cu Arges, lucru relativ normal, avand in vedere diferenta de valoare. Brusc in urmatoarea etapa, pitestenii si-au revenit miraculos si au invins categoric pe National, un meci pe care toata presa l-a catalogat ca fiind ''un meci prietenesc". In continuare am crezut ca este vorba de o simpla coincidenta, dar si jocurile Oradea - Steaua si National - Oradea au respectat regula de mai sus. Steaua a castigat lejer la Oradea, intr-un meci in care bihorenii au fost deosebit de apatici, desi isi jucau ultima carte pentru a ramane in prima divizie. Bihorenii si-au introdus de doua ori mingea in poarta proprie, spectatorii oradeni taxand din plin lipsa de vlaga a favoritilor. Oradenii stiau insa ca urmeaza un joc cu National, unde isi pot scoate parleala. Asa cum am anticipat de saptamana trecuta, trupa lui Musznay a invins fara probleme in jocul cu National, meciul in sine lasand loc de multe speculatii, in mod normal fiind aproape imposibil pentru oradeni sa castige in Cotroceni. Pe de alta parte, Nationalul a jucat cu o determinare iesita din comun in jocul cu Dinamo, castigand pe merit pana la urma.S-ar putea sa nu fi fost nimic la mijloc, dar coincidenta este mult prea mare, lasand loc de multiple speculatii. Este inadmisibil ce se intampla si speram ca apelul nostru va ajunge la urechile celor care pot face ceva sa curete aceasta situatie. Ma refer la FRF, caci Mitica in mod cert va fi surd la tot !
Bafta baieti in etapele viitoare, luptam impotriva cancerului fotbalului romanesc numit steaua Bucuresti si avem chiar sansa sa-l eradicam ! NU II LASATI SA CASTIGE !

methos
11th May 2004, 17:07
ia citeste tu aici (http://www.steauafc.ro/main.php?categorie=club&limba=ro) si pe urma sa vorbesti.....Si cum bine scrie pe acel site :
Simplul fapt ca Steaua a castigat cele mai multe titluri de campioana, cele mai multe Cupe si ca a fost prima echipa din Europa de Est triumfatoare in Cupa Campionilor, ramasa singura din Romania, este cat se poate de sugestiv si ne da dreptul sa afirmam ca suntem cei mai buni.
shi de unde shtii u ce ne rezerva viitorul?...

bebe
11th May 2004, 17:27
1-1

iulian
11th May 2004, 17:29
methos...tipic dinamovist...pina si site-ul vostru ... in loc sa se ocupe de propria echipa ...se preocupa mai mult de Steaua ...adevarat complex ....:D

alx_ro
11th May 2004, 18:00
methos, in primul rand aici este un topic despre meciul Steaua-National, deci nu ne intereseaza "filosofiile" (ca daca zic dejectii, iau avertisment) de pe un anume site...
In al doilea rand, mai ai putin si zici ca in campionatul asta 15 echipe lupta contra lui Dinamo (vezi, eu am scris cu litera mare numele echipei, nu ca tine), pentru a lua Steaua campionatul.
Steaua va lua campionatul pentru ca e cea mai buna echipa din Romania la acest moment, nu pentru ca e ajutata.
PS: Apropos de ajutor: Dinamo nu are din oficiu un jucator imbracat in negru?

Saber Rider
11th May 2004, 18:55
Scenariul poate fi intr-adevar doar in imaginatia noastra, dar dupa cum am mai spus, prea multe coincidente in ultimul timp.
In poll am votat 1 dar sper macar la un x.

Bineinteles ca tot "coincidente" pot fi si FC Arges - Dinamo = 2 - 1, FC Arges - Steaua = 0 - 0, FC Arges - FC National = 4 - 1, FC Arges - Dinamo = 1 - 0 (in Cupa) ........etc.......
Unde o-ti vedea voi, dinamovisti si rapidisti si etc. mai putin stelisti, ca e ciudat ca a batut Argesul pe National ?!? Aa, ca a batut Steaua pe FC Arges, normal, Steaua e Steaua, in super forma mai ales in acest retur, dar si Dinamo de exemplu a batut pana la urma pe FC Arges cu 2-0 in cupa, asa ca inseamna ca e "coincidenta" sau "ciudat" nu ?!?
Eu vad ca va e ciuda ca dupa ce FC National a batut si Dinamo si Rapid ia bataie de la niste echipe mai prost plasate, dar asta e, FC National nu e Steaua, si nu e nici macar Rapid sau Dinamo, dar un meci nu seamana cu altul, si ei poate s-au mobilizat mai bine la meciurile cu echipele mari, nu cu d-alde Oradea, si aici a fost greseala lor, s-au vazut dinainte castigati.

sa mai continui ?!?

Saber Rider
11th May 2004, 18:56
Nu cred ca va fi nici o surpriza in Ghencea. Bate National cu 3-1. Doua goluri Caramarin si unul McBread sau Petre Marin. Steaua va acuza din nou arbitrajul, ca la Constanta, ca la autul care a fost cu 5 min. inainte de golul 3 al oaspetilor, cel care a batut aut nu avea ambele picioare pe gazon. "Furt pe fata." :rolleyes:
Piturca: "Am dominat to meciul, insa Progresul, la singura faza de contraatac a inscris cele trei goluri care au decis meciul. Am fost peste ei la toate capitolele, meritam victoria, insa arbitrii au venit cu tema facuta. A vazut o tara intreaga cum a batut Domocos acel aut suspect." :D :happy
Meme: "Orice s-ar intampla, Steaua este campioana morala..."...a cartierului Ghencea.

... si cand te-ai trezit era dimineata, nu ?!? ... si eventual ploua cu tunete si fulgere afara, de ai avut asa un somn agitat ?!?

Saber Rider
11th May 2004, 19:15
iuliane, nu“se face asa. Ce discut pe ym e pentru ym si nu imi arunca faze ca scenarita cand stelistii sunt cei care urlau de parca ar fi fost in iad ianinte de meciul Dinamo-National. Ei sunt cei care urla la fiecare meci ca vezi Doamne arbitrii au tinut cu Dinamo si ca vezi Doamne(nu vede poentru ca nu e nimic de vazut) facem blaturi cu n echipe pe cand voi cu super valoarea voastrabateti si fara sa va prezentati ca se gasesc cativa care sa isi bage mingea in poarta asta de emotii ca il vad pe jiji pentru prima oara pe stadion.

Ai ajuns sa o spui pe aia dreapta cu daca bate Steaua pe National e blat! De cate ori sa spus in returul asta chestia asat despre Dinamo. Aveti si voi un meci si acuzi ca suferim de scenarita.

Sa va fie de bine!


In primul rand, UN SINGUR ARBITRU din trei a recunoscut ca a gresit DECISIV in favoarea lui Dinamo ! Acuma, ca a gresit cu intentie sau nu, ca ceilalti 2 arbitri au facut-o cu intentie sau nu, ca puteau sa greseasca la auturi si nu la penaltiuri e deja alta discutie, nu ? Sau nu !!
Deci la Dinamo e clara situatia, trebuia acuma sa fie cel mult pe locul 2 in clasament la egalitate de puncte cu Steaua !!
Nu cred ca are rost sa obiectezi la chestia asta !! asa ca degeaba incercati sa va disculpati !

Saber Rider
11th May 2004, 20:47
Recentul meci de la Bistrita credem ca a pus capac , doza de nesimtire stelista dovedindu-se inca o data nelimitata. Dupa o prima repriza [...] de tot rasul, rezultatul final a fost stabilit, conform contractului si conform dorintelor lui Gigi Becali
[...]
A fost mai intai dubla cu Poli Timisoara. Steaua a castigat fara probleme la Timisoara in fata unor adversari parca legati de picioare, banatenii revenindu-si brusc in meciul din Cotroceni, unde au smuls un punct. A urmat dubla cu Alba Iulia, doua meciuri nu chiar atat de suspecte. Totusi si aici regula s-a respectat: ghencistii au castigat clar pe teren propriu cu scorul de 4-1, Alba Iulia recuperandu-si punctele in jocul de acasa cu National. Pana aici nu am sesizat nimic, crezand ca este vorba doar de o simpla coincidenta. Dar, dupa meciurile Steaua - FC Arges si Arges - National, am inceput sa mirosim ceva necurat. Steaua a castigat fara probleme jocul cu Arges, lucru relativ normal, avand in vedere diferenta de valoare. Brusc in urmatoarea etapa, pitestenii si-au revenit miraculos si au invins categoric pe National, un meci pe care toata presa l-a catalogat ca fiind ''un meci prietenesc". Steaua a castigat lejer la Oradea, intr-un meci in care bihorenii au fost deosebit de apatici, desi isi jucau ultima carte pentru a ramane in prima divizie. Oradenii stiau insa ca urmeaza un joc cu National, unde isi pot scoate parleala. Asa cum am anticipat de saptamana trecuta, trupa lui Musznay a invins fara probleme in jocul cu National, meciul in sine lasand loc de multe speculatii, in mod normal fiind aproape imposibil pentru oradeni sa castige in Cotroceni.[...]


uau ...... lol de lol de rasete de nu mai pot ... in fata SUPER-MEGA-ULTRA-SUBIECTIVISMULUI unora ca methos !!! Mai naspa e ca unii chiar iau in serios asa-zisul rationament, care e lesne de contracarat cu FAPTE reale, fara asa-zise intelesuri :

1. Nu stiu daca ai "mirosit" ceva si cand FC Arges i-a batut pe Dinamo de doua (2) ori in actualul sezon, deci putea sa bata SI pe FC National, asa ca nu stiu ce mare chestie e ca a batut FC Arges pe FC National.

2. Meciul de la Bistrita al Stelei:
" Forţat de absenţele lui Minteuan şi Iftodi, dar şi de accidentarea lui Mīndrean, tehnicianul Gloriei a improvizat. L-a aruncat īn luptă pe debutantul Frăsinescu, l-a mutat pe Costin īn centrul defensivei, iar pe fundaşul Alin Rus l-a īmpins īn linia mediană, acolo unde şi-a găsit loc şi Coroian [...]
Īn faţa unor astfel de cīrpeli, trupa lui Piţurcă a dominat categoric īn prima repriză, cīnd, pe fondul unor copilării din apărarea Gloriei, a reuşit să-l īngenuncheze de două ori pe "Burebista" [...]
Īn echipa bistriţeană a debutat ieri īn divizia A fundaşul Cosmin Frăsinescu (18 ani), care a evoluat vineri şi pentru Gloria Bistriţa II, īn campionatul Diviziei C, īn meciul cu Universitatea Sibiu (3-0). Pe banca de rezerve a mai fost prezent un alt tīnăr jucător al ardelenilor, Cătălin Bucur (19 ani), un mijlocaş. Cei doi au mai fost convocaţi īn premieră īn lotul echipei conduse de Remus Vlad īn, etapa precedentă, cu Rapid" [Gazeta Sporturilor]
-deci nu am zis eu, dar Gazeta a fost OBIECTIVA, ceea ce nu s-ar spune nici pe departe despre tine.
-daca tu crezi ca Gloria fara 3 titulari putea sa tina piept cu succes unei echipe ca Steaua in formatie COMPLETA, in SUPER FORMA, plus ratarile destul de multe si periculoase ale bistritenilor, inseamna ca NICI tu nu prea stii fotbal sau esti rau intentionat sau SUPER SUBIECTIV, cum au mai fost si altii pe forumurile OnlineSport.
-asta ca sa nu mai amintesc despre ASEMANAREA FOARTE MARE intre golul lui Barcauan din meciul cu Rapid (corner - nemarcat in careu - cap = gol) cu golul lui Paraschiv in meciul Bistrita - Steaua (corner - nemarcat in careu - cap = gol), dar care la mintea dinamovistilor e blat , e tata jean , e ciudat, e coincidenta si alte ABERATII d-astea.
-"Diferenţa dintre Steaua şi Gloria a fost astăzi cea de valoare dintre Costin şi Rădoi, Cornea şi Dumitru, Pelecaci şi Munteanu şi exemplele ar putea continua. Dacă ţinem cont de aceste lucruri, scorul e corect, dar noi am avut mai multe situaţii clare de gol"
Remus Vlad (Gazeta Sporturilor)

3. cum adica Oradea isi juca ultima carte tocmai cu Steaua cand mai are de jucat acasa cu Otelul si cu Brasovul, care nu sunt tocmai de talia Stelei ?!?
-alta afirmatie nefondata, dar foarte buna in sprijinirea "teoriei conspiratiei", ca de altfel tot "eseul" lui methos.

4. Ce mare rezultat e pentru timisoreni FC National - Poli AEK = 0 - 0 ?!?!?!?!?!?!?!?!


Ca sa nu mai vorbim de "GRESELILE DECISIVE" arbitrilor in meciurile lui Dinamo (goluri sau penaltiuri, nu auturi si cornere), dintre care doar unul a avut puterea sa recunoasca, implicit ca locul lui Dinamo in acest moment ar trebui sa fie pe locul 2 in clasament.

N0_NaM3
11th May 2004, 23:19
un meci de x ..

apparte
12th May 2004, 00:45
Pune Petrolul in loc de National si dinamo in loc de Steaua si....surpriza,ce obtii?

Florentin
12th May 2004, 01:30
A mentiona pe acest site articolul de pe site-ul pe care methos il ridica la rangul de sursa credibila este o insulta adusa inteligentei, bunului simt si a tuturor celor care contribuie aici la un dialog cit de cit civilizat. Lasind la o parte greselile care au facut limba romana sa fuga rusinata de pe acel site, notunea de dialog este complet straina indivizilor care se numesc contributori.
Cit priveste persoana care numara campionatele cistigate de Dinamo precum Pristanda steagurile o singura precizare: este o dovada de crasa nestiinta a disocia performantele CCA de cele ale Stelei si viceversa. Dar asa cum am mentionat si cu alte ocazii este doar Sindromul Locului Doi - Dinamo nascuta sa ramina in permanenta in umbra marei rivale Steaua. Atit.

Mariusmadmax
12th May 2004, 04:06
O sa fii surprins daca citesti cate campionate sunt in dreptul echipei "steaua" (15 daca le-am numarat eu bine) si cate in dreptul echipei DINAMO (16). Si sa nu ma iei cu CCA, Unirea Tricolorul, Ripensia si Chinezul. Vorbim de steaua = 15 si DINAMO = 16 +1 anul asta 17.
Asa ca nu te mai stradui cu adunarile ca vad ca iti ies le fel de bine precum ii ies centrarile lui Florentin Dumitru in ultimul timp. :happy :happy

Poti sa le numeri si tu aici:
campioanele (http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Statistici/campionate/index.shtm)

ce e rau cu tine ???
tu chiar le-ai numarat ?
:( :jerk:
Poate stii ca dupa revolutie , conducatorilor dinamovisti din acea vreme le era cam rusine cu denumirea Clubului ( cu origini rusesti ) , si au vrut sa o schimbe... pai atunci Dinamo , s-au cum s-ar fi numit ea ( gruparea alb-rosie ) ar fi avut vreo doua titluri mari si ... late :D

Mariusmadmax
12th May 2004, 04:08
Steaua - FC National 3-0
Neaga 2 , Dinita 1
/hello

Mariusmadmax
12th May 2004, 04:16
Desi riscam sa fim criticati ca ne ocupam prea multi de altii, este imposibil de trecut cu vederea magaria ordinara pe care stelistii o arunca etapa de etapa in campionatul Romaniei. Nu de alta, dar daca nu o facem noi, nu o face nimeni in Romania. Recentul meci de la Bistrita credem ca a pus capac , doza de nesimtire stelista dovedindu-se inca o data nelimitata. Dupa o prima repriza unde Bistrita refuza pur si simplu sa inscrie iar Campeanu aproape ca era dispus sa se dea la o parte, daca cumva nu sarea dupa mingile care se indreptau spre poarta lui, cu fundasii care faceau gafe ce divizia C, de tot rasul, rezultatul final a fost stabilit, conform contractului si conform dorintelor lui Gigi Becali, caruia nu prea ii plac surprizele. In sarabamda magariilor stelistii si-au gasit, pe langa sclavii obisnuiti gen Timisoara, un aliat puternic intotdeauna in cautare de moduri de "finantare", mismashurile cu casele de pariuri nefind suficiente, anume National Bucuresti. Se pare ca Nationalul si Steaua au facut front comun pentru a depasi Dinamo in cursa pentru titlu. Asa cum multa lume afirma in ultimul timp, acest sezon pare cel mai corect din ultimii ani, atat din punct de vedere al meciurilor, cat si in privinta arbitrajelor. Totusi, unele meciuri, mai ales in acest retur, par mai mult decat dubioase. Concret, Nationalul si-a umplut desaga din timp, pentru a recompensa apoi adversarele Stelei care nu s-au omorat cu firea in meciurile cu ghencistii.A fost mai intai dubla cu Poli Timisoara. Steaua a castigat fara probleme la Timisoara in fata unor adversari parca legati de picioare, banatenii revenindu-si brusc in meciul din Cotroceni, unde au smuls un punct. A urmat dubla cu Alba Iulia, doua meciuri nu chiar atat de suspecte. Totusi si aici regula s-a respectat: ghencistii au castigat clar pe teren propriu cu scorul de 4-1, Alba Iulia recuperandu-si punctele in jocul de acasa cu National. Pana aici nu am sesizat nimic, crezand ca este vorba doar de o simpla coincidenta. Dar, dupa meciurile Steaua - FC Arges si Arges - National, am inceput sa mirosim ceva necurat. Steaua a castigat fara probleme jocul cu Arges, lucru relativ normal, avand in vedere diferenta de valoare. Brusc in urmatoarea etapa, pitestenii si-au revenit miraculos si au invins categoric pe National, un meci pe care toata presa l-a catalogat ca fiind ''un meci prietenesc". In continuare am crezut ca este vorba de o simpla coincidenta, dar si jocurile Oradea - Steaua si National - Oradea au respectat regula de mai sus. Steaua a castigat lejer la Oradea, intr-un meci in care bihorenii au fost deosebit de apatici, desi isi jucau ultima carte pentru a ramane in prima divizie. Bihorenii si-au introdus de doua ori mingea in poarta proprie, spectatorii oradeni taxand din plin lipsa de vlaga a favoritilor. Oradenii stiau insa ca urmeaza un joc cu National, unde isi pot scoate parleala. Asa cum am anticipat de saptamana trecuta, trupa lui Musznay a invins fara probleme in jocul cu National, meciul in sine lasand loc de multe speculatii, in mod normal fiind aproape imposibil pentru oradeni sa castige in Cotroceni. Pe de alta parte, Nationalul a jucat cu o determinare iesita din comun in jocul cu Dinamo, castigand pe merit pana la urma.S-ar putea sa nu fi fost nimic la mijloc, dar coincidenta este mult prea mare, lasand loc de multiple speculatii. Este inadmisibil ce se intampla si speram ca apelul nostru va ajunge la urechile celor care pot face ceva sa curete aceasta situatie. Ma refer la FRF, caci Mitica in mod cert va fi surd la tot !
Bafta baieti in etapele viitoare, luptam impotriva cancerului fotbalului romanesc numit steaua Bucuresti si avem chiar sansa sa-l eradicam ! NU II LASATI SA CASTIGE !
bei Hitchcock,
esti bun de regizor , da' tu poti sa scrii si scenariul ... ca esti tare ! :D
Inca la nimeni nu i-a mai "fatat" mintea astfel de prostii ...
Adica Nationalul da punctele pe care adversarii Stelei le cedeaza :D
Poate n-ai auzit de problemele financiare ale clubului (?) ( ma refer ca Steaua a premiat la aceea vreme victoriile in fata lui Dinamo si Rapid ) , sau de bataia ,de la vestiar , dintre Gigel Coman si Sylla ...
CANCER , poti sa-i spui fara sa te bata Dumnezeu , doar lui Dinamo !
Jocuri dubioase ... erori umane ... victorii norocoase ... joc urit = Dinamo
:ok:

samor03
12th May 2004, 04:20
sper sa bata steaua

Mariusmadmax
12th May 2004, 04:22
sper sa bata steaua
Fii convins prietene ! /hello

Florentin
12th May 2004, 07:44
Hai ca asta este de departe cea mai buna gluma: prietenia dintre Gino si Steaua. Probabil fiindca Netoiu are 4 sau 5 jucatori la National.
Hai ca urmasii lui FC Ciocanul nu mai realizeaza unde incepe penibilul.

Dansan
12th May 2004, 08:04
Hai ca accept meditatii de le tine, domn' profesor. Zii, unde am gresit, fa-mi varza "lucrarea de control".
Mai bine ia-o tu si numarele pe degete sa vezi cate sunt in dreptul lui steaua si cate in dreptul lui DINAMO.

Mai, sa fie ...sa vezi ca ies 21 ...Daca profesorii de pe la scoala te-au trecut clasa...ce mai pot eu sa fac ...decat sa-ti recomand eventual niste antihalucinogene...daca meditatiile nu functioneaza....Mai ia si niste glicerina si ginseng.... :D

Sper sa te ajute....
Sanatate inainte de toate!

Ferko
12th May 2004, 08:50
Ce mai agitatie ! Mai ceva ca in ceata lui pitigoi. Pentru mine este clar : punctele sunt deja la Steaua. Steaua-National = cumparat-vandut, platit-incasat. Semnat si parafat - asta nu mai cred ! In seara asta avem teatru pe Ghencea ! Mai ceva ca pe Dan Paltinisanu ! Mare meci, mare : vor titra toate ziarele maine. Sper sa ma insel, dar... ma indoiesc.

RstInPc
12th May 2004, 09:32
bei Hitchcock,
esti bun de regizor , da' tu poti sa scrii si scenariul ... ca esti tare ! :D
Inca la nimeni nu i-a mai "fatat" mintea astfel de prostii ...
Adica Nationalul da punctele pe care adversarii Stelei le cedeaza :D
I-auzi ! Regizor, Hitchcock, scenarita si altele. Nimanui nu i-a mai "fatat" mintea la astfel de prostii ? Cititi atent in Gardianul, chiar suntem singurii cei care suspicioneaza anumite meciuri ale Stelei ?
Cititi articolul AICI (http://www.gardianul.ro/articol.php?a=sport2004051201.xml) , asta ca sa nu dau copy/paste.

Steaua nu o sa se impiedice de National. In alta parte or sa apara problemele - OTELUL :p :yeah:

iulian
12th May 2004, 13:29
In seara asta avem teatru pe Ghencea ! Mai ceva ca pe Dan Paltinisanu ! Mare meci, mare : vor titra toate ziarele maine. Sper sa ma insel, dar... ma indoiesc.

Daca asa pui problema iti spun eu....pe Paltinisan am avut spectacol , recital , demonstratie de fotbal...toate aplaudate la scena deschisa :evil:
National nu e in stare sa puna Stelei probleme

Saber Rider
12th May 2004, 15:53
I-auzi ! Regizor, Hitchcock, scenarita si altele. Nimanui nu i-a mai "fatat" mintea la astfel de prostii ? Cititi atent in Gardianul, chiar suntem singurii cei care suspicioneaza anumite meciuri ale Stelei ?
Cititi articolul AICI (http://www.gardianul.ro/articol.php?a=sport2004051201.xml) , asta ca sa nu dau copy/paste.

Steaua nu o sa se impiedice de National. In alta parte or sa apara problemele - OTELUL :p :yeah:

Ai gasit si tu citat din Marele Ziar "Gardianul":happy !!! Mai aveai un pic si gaseai ceva articole prin StarMagazin sau AtacLaPersoana !!
Din Gazeta Sporturilor sau ProSport ce avea daca dadeai citate ?!?!?!? (cum de altfel am dat eu mai devreme) :happy

Saber Rider
12th May 2004, 15:58
Iti spun eu ce avea.
Gazeta si ProSport sunt oricum MULT mai obiective decat restul ziarelor (nu chiar 100% in toate cazurile, dar oricum), si asta e lesne de inteles, din cauza ca sunt specializate pe SPORT, nu ca Marele Ziar "Gardianul", care nici macar nu se compara la rubrica sport cu Evenimentul Zilei, Ziua, Libertatea sau Adevarul.

Bancaru
12th May 2004, 16:08
BAI, sunteti varza toti cei care credeti ca National o sa o incurce in vreun fel pe Steaua, precum si cei care au senzatia ca Steaua o sa castige fara sa apese si nea Gigi un pic pedala de acceleratie, sau amreiaj, in cazul Nationalului. Adica se lauda in gura mare ca nepotul lui (adica el) da bani la National iar acum Nationalul nu o sa-i intoarca serviciul? Cum ar veni eu ii dau bani lui Vadim ca sa-i scoata articolele lui nu stiu cine de pe forum si Vadim mi le scoate si pe ale mele dupa ce a luat banii. Pai e frumos, domnu' admin?
Odata ce ai pus botu' la baclavale te-ai si manjit de nuca si miere, care ti se preling pe barbie.

In fine, asta e parerea mea ca sa nu ma duc cu gandul unde nici nu va imaginati. Adica bate Nationalul astazi pentru inca de la etapa numarul 1 se stie cine va fi campioana. Si cum Steaua nu prea mai pupa campionat de la venirea oierului cu gura mare si spurcata....

Bancaru
12th May 2004, 16:10
Fii convins prietene ! /hello
Ce de prietenii de barfa se mai formeaza. Ce face Steaua din roman...

radhoo
12th May 2004, 17:16
eu zic ca steaua va bate 2-0

Saber Rider
12th May 2004, 21:15
mda. ... deci pana si comentatorii au zis asta : fault clar la Dinita in careu (chiar de 2 ori in aceeashi faza) . trebuia penalty clar. Numai la Dinamo se da penalty asa repede, la Steaua trebuie pesemne sa-si rupa unul oasele ca sa dea !!

Saber Rider
12th May 2004, 21:18
plus ca a mai fost o faza de penalty (cand a luat dinita galben pentru simulare) care numai de simulare nu era, plus mii de offsideuri aiurea.
oricum, joc cu multe ocazii ale Stelei, doar doua faze ale Nationalului in prima repriza .... a inceput acuma a doua.

Saber Rider
12th May 2004, 21:25
Gooooooooollllllllllllll Neagaaaaaaaa!!!

alx_ro
12th May 2004, 21:29
1-0 pentru Steaua, bineinteles: Neagaaaaaaaaaaaa!

inter
12th May 2004, 21:30
iuliane esti pe stadion ? :D:D:D

alx_ro
12th May 2004, 22:10
Steaua a invins pe FC National cu 2-0 prin golurile marcate de Neaga. Sunt curios ce vor zice dinamovistii... Oare n-o fi fost blat?

Catalanul
12th May 2004, 22:22
mai bine sa se gandeasca la blatul pe care l-au facut ei cu gloria

Saber Rider
12th May 2004, 22:27
Ce sa mai, victorie meritata a Stelei, fara nici un dubiu a fost mai buna decat FC National, probleme de arbitraj la un fault clar in careu la Dinita dar neacordat, dar daca depindea rezultatul meciului de acest fault se facea mai mult tam-tam, inclusiv de catre Piturca ... asa, la 2-0 nu prea mai conteaza ...

!!!FORZA STEAUA!!!
May The Force Be With You STEAUA!!!

Vadim
12th May 2004, 22:30
Steaua ramane in plasa liderului si asteapta un pas gresit al lui Dinamo. Un campionat frumos, un final in care se bat Steaua si Dinamo.

Saber Rider
12th May 2004, 22:31
mai bine sa se gandeasca la blatul pe care l-au facut ei cu gloria

Mai bine sa se gandeasca Poli la ce o sa urmeze (inclusiv Dinamo), sau mai bine sa se uite domnu' Hai POLI la meciul Gloria-Steaua inainte de a zice ceva despre meciul respectiv. :rosu:

ADelPiero
12th May 2004, 23:03
2-0 scor lejer :) putea sa fie si mai rau ...pt national
oricum Neaga a demonstrat ca are valoare si trebuie jucat cu el si la echipa de club si la nationala :ok:

apparte
13th May 2004, 00:43
Asa cum am anticipat,meci greu,castigat clar impotriva unui arbitru care in prima repriza a fost pe dinafara!Steaua trebuie sa conteste cartonasul acordat lui Dinita pt ca n-a fost simulare!

deep purple
13th May 2004, 00:59
Mai bine sa se gandeasca Poli la ce o sa urmeze (inclusiv Dinamo), sau mai bine sa se uite domnu' Hai POLI la meciul Gloria-Steaua inainte de a zice ceva despre meciul respectiv. :rosu:


Cred ca vorbea de Dinamo - Gloria, nu de Gloria - Steaua de etapa trecuta.

Saber Rider
13th May 2004, 01:29
Corect, era vorba de meciul Dinamo-Gloria. Imi cer scuze. Cu toate ca nu sunt chiar de acord cu asta.

Florentin
13th May 2004, 04:17
Joc greu, cistigat cu stil de cea mai buna echipa din divizie. Inca o palma morala (cite oare mai trebuie?) data piromanilor. Pacat ca Nationalulul nu a avut unul ca Iodi ca ar fi fost mai usor; dar l-am avut pe Farcas care probabil se intreba ce cauta pe stadionul Steaua cind el trebuia sa fie la citiva km distanta eventual dormind.
Pacat de Dorinel.

samor03
13th May 2004, 06:37
Ce de prietenii de barfa se mai formeaza. Ce face Steaua din roman...
cred ca ai luat-o pe ulei omule. :ok:

samor03
13th May 2004, 06:39
Gooooooooollllllllllllll Neagaaaaaaaa!!!
tot POLI va aduce bucurie in inimile voastre. :ok:

Ferko
13th May 2004, 07:57
Daca asa pui problema iti spun eu....pe Paltinisan am avut spectacol , recital , demonstratie de fotbal...toate aplaudate la scena deschisa :evil:
National nu e in stare sa puna Stelei probleme

Sper ca ai vazut 'meciul' de aseara de pe Ghencea. Eu am fost pe 'Dan Paltinisanu' si am vazut meciul pe viu. Nu mai are rost sa discutam. Cat despre Steaua-National e asa cum am presupus inainte de meci.

vasile314tzurka
13th May 2004, 08:00
Steaua ramane in plasa liderului si asteapta un pas gresit al lui Dinamo. Un campionat frumos, un final in care se bat Steaua si Dinamo.

se poate citi "steaua ramine cu plasa liderului"?:)

Dansan
13th May 2004, 08:20
Mai baieti, nu vi se pare ca printre cei 23 de aseara de pe teren , s-a insinuat si un iubitor al culorilor ros-albe sau ai banilor lui Porcica...?!?!

SVensson
13th May 2004, 08:46
Bravo Steaua. Aveti un meciu greu la Galati. Parerea mea este ca in meciul de duminica Otelul - Steaua se va decide 100% daca Otelul va participa in Cupa UEFA sau nu. Otelul va lupta pentru acest loc si sper sa plecam invinsi de pe teren.

Dansan
13th May 2004, 09:08
Otelul va lupta pentru acest loc si sper sa plecam invinsi de pe teren.

Asa sa fie SVensson! :ok:

Red Heat
13th May 2004, 09:15
Meci bun al Stelei. Desi a jucat destul de riscant Steaua a castigat meritat dupa un meci in care s-a intrebuintat serios. Probabil ca daca Nationalul ar fi speculat macar o data hectarele de locuri libere din apararea Stelei, jocul ar fi fost mult mai incins.

iulian
13th May 2004, 09:34
Sper ca ai vazut 'meciul' de aseara de pe Ghencea. Eu am fost pe 'Dan Paltinisanu' si am vazut meciul pe viu. Nu mai are rost sa discutam. Cat despre Steaua-National e asa cum am presupus inainte de meci.
Da l-am vazut si precum am presupus Steaua a facut din nou spectacol...mai ale in repriza a doua

HaoTic
13th May 2004, 09:39
Neaga inuman, joaca de zici ca-i drogat. Castig real pentru echipa nationala.

SVensson
13th May 2004, 09:57
Bravo Steaua. Aveti un meciu greu la Galati. Parerea mea este ca in meciul de duminica Otelul - Steaua se va decide 100% daca Otelul va participa in Cupa UEFA sau nu. Otelul va lupta pentru acest loc si sper sa plecam invinsi de pe teren.


ba am vrut sa spun sa nu plecam invinsi de pe teren. Ce prostie am facut si eu. :) :) :) /hello /hello /hello

SVensson
13th May 2004, 10:04
Dormeam pe mine. :P :)

Dansan
13th May 2004, 10:15
ba am vrut sa spun sa nu plecam invinsi de pe teren. Ce prostie am facut si eu. :) :) :) /hello /hello /hello

Nu,nu... nu ai spus nici o prostie...subconstientul ti-a dictat corect...Bate Steaua... :D

Marcu
13th May 2004, 10:27
Ma bucur ca unii suporteri recunosc adevarata valoare a echipei lor, nu-i asa SVensson? Bate Steaua!!!

Bogdan
13th May 2004, 11:46
Meci bun facut de Steaua.Militarii s-au impus cu 2-0 absolut meritat.Penalty clar la Dinita in prima repriza,unde in loc de 11m arbitrul a aratat cartonas galben pt. simulare.Am ramas impresionat inca odata de Neaga.Felicitari!Sper ca diferenta de 2 puncte sa se mentina totusi pana la finalul campionatului.
_____________
FORZA DINAMO!!!

SVensson
13th May 2004, 13:28
Va spun ca meciul se termina egal. A doua mea echipa este Steaua. Stiu ca inima voastra bate pentru Steaua, dar sa fim seriosi. Dinamo castiga campionatul anul acesta. Steaua se va impiedica la Galati, iar Dinamo la Timisoara, dar cred ca acest lucru nu conteaza.

Dansan
13th May 2004, 13:41
Va spun ca meciul se termina egal. A doua mea echipa este Steaua. Stiu ca inima voastra bate pentru Steaua, dar sa fim seriosi. Dinamo castiga campionatul anul acesta. Steaua se va impiedica la Galati, iar Dinamo la Timisoara, dar cred ca acest lucru nu conteaza.

Daca Steaua joaca asa cum a facut-o cu Nationalul, nu are cum si nici de cine sa se impiedice la Galati...Cat despre Otelul in cupa UEFA...sa fim seriosi...nu faceti puncte ...mai degraba Rapid...

iulian
13th May 2004, 14:14
Va spun ca meciul se termina egal. A doua mea echipa este Steaua. Stiu ca inima voastra bate pentru Steaua, dar sa fim seriosi. Dinamo castiga campionatul anul acesta. Steaua se va impiedica la Galati, iar Dinamo la Timisoara, dar cred ca acest lucru nu conteaza.

Te contrazici singur ..odata spui sa fim seriosi si pe urma imediat o dai in glume ..2 ..una dupa alta :evil:

Bancaru
13th May 2004, 16:03
cred ca ai luat-o pe ulei omule. :ok:
Cred ca tu esti cam lingau. Asta in cazul in care esti suporter Poli. Daca ti-ai pus si tu palaria aia in cap de pamplezir si culorile nu inseamna nimic pentru tine trimite-mi mie poza si te fac cu o alta palarie de zici ca ai fost cu ea la pozar. Normal in culorile tale preferate, rosu si albastru.

ladima
13th May 2004, 18:00
Mai, sa fie ...sa vezi ca ies 21 ...Daca profesorii de pe la scoala te-au trecut clasa...ce mai pot eu sa fac ...decat sa-ti recomand eventual niste antihalucinogene...daca meditatiile nu functioneaza....Mai ia si niste glicerina si ginseng.... :D

Sper sa te ajute....
Sanatate inainte de toate!

Zi sa iti pice procesorul si sa ti se umple hardul de bad-uri si de virusi si troieni, ca ai numarat tu in dreptul echipei Steaua 21 de titluri. Am zis Steaua, fara altI stramosi.

ladima
13th May 2004, 18:10
mda. ... deci pana si comentatorii au zis asta : fault clar la Dinita in careu

Steaua a castigat pe merit, cu toate ca meciul a fost disputat. Nu am vazut faza penalty-ului dar am citit peste tot ca trebuia dat. Cu toate astea, sa gasesti ca argument faptul ca au spus comentatorii de la Pro, mi se pare de-a dreptul hilar, cand toata lumea stie ca sunt toti stelisti si chiar asta le afecteaza prestatia de fiecare data cand comenteaza un meci, indiferent care ar fi acela. De ce credeti ca erau sa si-o fure in Groapa?
Ar mai fi ceva, ca sa nu vedeti realitatea cu ochelari de cal, pentru cei ce si-au inregistrat meciul, uitati-va cu atentie la faza de atac a Nationalului care a fost chiar inainte de primul gol. Un jucator al bancarilor ramane singur cu Hamutovski la 0-0 si este oprit pt. off-side. Uitati-va si poate o sa intelegeti ca nu sunteti victime. Mai ganditi-va si la faptul ca la 1-0 a dat om afara de la National, prin urmare, chiar daca a gresit la faza penalty-ului a facut-o fara intentie.
Se pare insa ca blamarea arbitrilor nu este decat o tactica adoptata de conducerea Stelei pentru a exercita presiune asupra arbitrilor.
P.S. Eu, spre exemplu, astept emisiunile de duminica sa vad si eu de ce a fost anulat golul lui Dinamo, cel marcat la 1-0. Eram pe stadion, chiar langa poarta si nu m-am prins ce a dictat arbitru. Aut, fault, hent, off-side, sau ce putea sa mai fie.

uti2102
13th May 2004, 19:09
Desi riscam sa fim criticati ca ne ocupam prea multi de altii, este imposibil de trecut cu vederea magaria ordinara pe care stelistii o arunca etapa de etapa in campionatul Romaniei. Nu de alta, dar daca nu o facem noi, nu o face nimeni in Romania. Recentul meci de la Bistrita credem ca a pus capac , doza de nesimtire stelista dovedindu-se inca o data nelimitata. Dupa o prima repriza unde Bistrita refuza pur si simplu sa inscrie iar Campeanu aproape ca era dispus sa se dea la o parte, daca cumva nu sarea dupa mingile care se indreptau spre poarta lui, cu fundasii care faceau gafe ce divizia C, de tot rasul, rezultatul final a fost stabilit, conform contractului si conform dorintelor lui Gigi Becali, caruia nu prea ii plac surprizele. In sarabamda magariilor stelistii si-au gasit, pe langa sclavii obisnuiti gen Timisoara, un aliat puternic intotdeauna in cautare de moduri de "finantare", mismashurile cu casele de pariuri nefind suficiente, anume National Bucuresti. Se pare ca Nationalul si Steaua au facut front comun pentru a depasi Dinamo in cursa pentru titlu. Asa cum multa lume afirma in ultimul timp, acest sezon pare cel mai corect din ultimii ani, atat din punct de vedere al meciurilor, cat si in privinta arbitrajelor. Totusi, unele meciuri, mai ales in acest retur, par mai mult decat dubioase. Concret, Nationalul si-a umplut desaga din timp, pentru a recompensa apoi adversarele Stelei care nu s-au omorat cu firea in meciurile cu ghencistii.A fost mai intai dubla cu Poli Timisoara. Steaua a castigat fara probleme la Timisoara in fata unor adversari parca legati de picioare, banatenii revenindu-si brusc in meciul din Cotroceni, unde au smuls un punct. A urmat dubla cu Alba Iulia, doua meciuri nu chiar atat de suspecte. Totusi si aici regula s-a respectat: ghencistii au castigat clar pe teren propriu cu scorul de 4-1, Alba Iulia recuperandu-si punctele in jocul de acasa cu National. Pana aici nu am sesizat nimic, crezand ca este vorba doar de o simpla coincidenta. Dar, dupa meciurile Steaua - FC Arges si Arges - National, am inceput sa mirosim ceva necurat. Steaua a castigat fara probleme jocul cu Arges, lucru relativ normal, avand in vedere diferenta de valoare. Brusc in urmatoarea etapa, pitestenii si-au revenit miraculos si au invins categoric pe National, un meci pe care toata presa l-a catalogat ca fiind ''un meci prietenesc". In continuare am crezut ca este vorba de o simpla coincidenta, dar si jocurile Oradea - Steaua si National - Oradea au respectat regula de mai sus. Steaua a castigat lejer la Oradea, intr-un meci in care bihorenii au fost deosebit de apatici, desi isi jucau ultima carte pentru a ramane in prima divizie. Bihorenii si-au introdus de doua ori mingea in poarta proprie, spectatorii oradeni taxand din plin lipsa de vlaga a favoritilor. Oradenii stiau insa ca urmeaza un joc cu National, unde isi pot scoate parleala. Asa cum am anticipat de saptamana trecuta, trupa lui Musznay a invins fara probleme in jocul cu National, meciul in sine lasand loc de multe speculatii, in mod normal fiind aproape imposibil pentru oradeni sa castige in Cotroceni. Pe de alta parte, Nationalul a jucat cu o determinare iesita din comun in jocul cu Dinamo, castigand pe merit pana la urma.S-ar putea sa nu fi fost nimic la mijloc, dar coincidenta este mult prea mare, lasand loc de multiple speculatii. Este inadmisibil ce se intampla si speram ca apelul nostru va ajunge la urechile celor care pot face ceva sa curete aceasta situatie. Ma refer la FRF, caci Mitica in mod cert va fi surd la tot !
Bafta baieti in etapele viitoare, luptam impotriva cancerului fotbalului romanesc numit steaua Bucuresti si avem chiar sansa sa-l eradicam ! NU II LASATI SA CASTIGE !

Pretene! Daca exista vreun "cancer" pe-aici ala eshti tu! Nici nu shtiu ce sa fac cand vad ce-tzi poarta mintea : sa plang sau sa rad?! :o: Ce spui matale aici face parte din ciclul "HOTZII STRIGA HOTZII", cum spunea acum cateva zile un "preten" dinamovist.
Poate ne faci shi noua un comentariu referitor la prestatzia "excelenta" a Gloriei in meciul cu Dinamo. :D Mai shtii, poate o fi fost blat shi asta! :rosu:

uti2102
13th May 2004, 19:38
au spus comentatorii de la Pro, mi se pare de-a dreptul hilar, cand toata lumea stie ca sunt toti stelisti

LOL Poate nu shtii ca nea' Costi Mocanu e dinamovist get beget. Asculta mai cu atentzie meciurile shi o sa-tzi dai seama. La fiecare partida spera sa dea gol "ursu". :headbang:

uti2102
13th May 2004, 19:39
Despre meci nu pot sa zic decat ca a fost o atmosfera extraordinara (valuri etc). Neaga a fost din nou magistral! Bravo NEAGA! Bravo RADOI! Bravo STEAUA!

inter
13th May 2004, 20:23
Despre meci nu pot sa zic decat ca a fost o atmosfera extraordinara (valuri etc). Neaga a fost din nou magistral! Bravo NEAGA! Bravo RADOI! Bravo STEAUA!

ete alpopa parerea unui "los platanos" :D
"Deplasarea noastra pe Ghencea:
Incredibil! am fost inconjurati de stelisti! Noi am fost aprox 30 de oameni care am cantat si am avut in jur numai stelisti.. si 3 jandarmi care ne pazeau... Organizare de kk!!! Au dat cu brichete in noi, si in repriza a 2-a a aterizat si o sticla intre noi... Si mai si cantau "****National" ... in fine... puteau sa-i bage in colturile libere de la tr. 1... sau macar sa puna mai multi jandarmi intre noi si ei... pana la urma n-au fost probleme..
Grupul Fans a afisat un mesaj ironic referitor la ultimele rezultate ale echipei: "1-4, 2-3... SE PUTEA MAI BINE!"

ce ati avut cu ei frate? :mad:

Saber Rider
13th May 2004, 21:05
Eu, spre exemplu, astept emisiunile de duminica sa vad si eu de ce a fost anulat golul lui Dinamo, cel marcat la 1-0. Eram pe stadion, chiar langa poarta si nu m-am prins ce a dictat arbitru. Aut, fault, hent, off-side, sau ce putea sa mai fie.

Arbitrul a indicat aut de poarta (la tv s-a dat de vreo 3-4 ori reluarea cu mingea recentrata din apropierea liniei de fund a terenului, dar camera nefiind pe linia portii nu puteai sa iti dai seama de la tv daca a depasit sau nu terenul, oricum centralul s-a luat si dupa asistent; au mai comentat si Gradinescu si cu celalalt comentator, si cam asta se pare ca a indicat arbitrul, aut de poarta - la recentrare mingea iesise afara).

Saber Rider
13th May 2004, 22:27
"De ce s-a impus Steaua cu dificultate īn faţa Naţionalului

1. Pentru că trupa lui Cosmin Olăroiu este cea mai redutabilă formaţie de apărare - contraatac din Divizia A. Spre deosebire de Apulum, care a obţinut mai multe puncte pe terenuri străine, "bancarii" practică un joc defensiv mult mai modern. Linia de fund e formată din 4 jucători, care se apără foarte departe de poartă, iar blocurile funcţionale se deplasează compact, nelăsīnd spaţii īntre compartimente.
2. Pentru că la Steaua a lipsit un jucător de atac foarte important, Nicolae Dică. Cu el īn teren trupa lui Piţurcă plusează la capitolele eficienţă, travaliu şi superioritate numerică īn faţa careului advers.
3. Pentru că toate deciziile majore ale arbitrului Farcaş au dezavantajat Steaua. Două penaltyuri neacordate, ambele la 0-0, plus neeliminarea lui Panc, care i-a dat peste mīnă "centralului" atunci cīnd acesta i-a arătat un cartonaş galben."

http://www.gazetasporturilor.ro/?c=1&b=539

uti2102
14th May 2004, 00:30
ce ati avut cu ei frate? :mad:

Lolz. Pai ce ma intrebi pe mine? Eu am fost la tribuna a II-a pe cand cei 30 de "natzionalishti" au ocupat un coltzishor la peluza a II-a. In general n-are nimeni nimic cu ei.....Shi sa zica mersi ca n-a strigat tot stadionul "Blatishtii" catre ei. :ciocan:

Dansan
14th May 2004, 09:03
sa gasesti ca argument faptul ca au spus comentatorii de la Pro, mi se pare de-a dreptul hilar, cand toata lumea stie ca sunt toti stelisti si chiar asta le afecteaza prestatia de fiecare data cand comenteaza un meci, indiferent care ar fi acela.

:D mai ladima mai, cu matematica m-am lamurit, da' daca nici Mocanu ( zis Mocofanu') nu e dinamovist cand el insusi la o ora de maxima audienta sarbatorea cu lacrimi in ochi castigarea de catre caini a titlului in 2000...atunci ce sa mai spun... :rolleyes:

Bancaru
14th May 2004, 16:48
ete alpopa parerea unui "los platanos" :D
"Deplasarea noastra pe Ghencea:
Incredibil! am fost inconjurati de stelisti! Noi am fost aprox 30 de oameni care am cantat si am avut in jur numai stelisti.. si 3 jandarmi care ne pazeau... Organizare de kk!!! Au dat cu brichete in noi, si in repriza a 2-a a aterizat si o sticla intre noi... Si mai si cantau "****National" ... in fine... puteau sa-i bage in colturile libere de la tr. 1... sau macar sa puna mai multi jandarmi intre noi si ei... pana la urma n-au fost probleme..
Grupul Fans a afisat un mesaj ironic referitor la ultimele rezultate ale echipei: "1-4, 2-3... SE PUTEA MAI BINE!"

ce ati avut cu ei frate? :mad:
Inter, sa nu-mi spui ca... Hm...
Nu ma asteptam. In fine.
Tovarasi,
Profit de aceasta ocazie ivita si profit si de faptul ca nu am mai fost cenzurat, sa va anunt ca (virgula) cu toate ca se face atata caz de acel penalty (daca a fost) la Dinita neacordat, nimeni nu-si aduce aminte de acel penalty (daca a fost) acordat la Neaga in tur. De ala nu se mai plange nimeni. Iar limbricul ala furios (Vadime, cuvantul e in dictionar) deci furiosul ala mic, adica Stoica meme, nu-si aduce aminte. Cand se greseste in favoarea Stelei, sau in favoarea lui Dinamo se mai trece cu vederea (chestia e general valabila si in restul campionatelor, indiferent de cat de puternice sunt); in schimb a aparut aceasta controversa penalticeasca si tot stelistu sare de gur in sus. Da' ce ma, Nationalul nu e echipa de fotbal? Numa' Steua e?

alx_ro
14th May 2004, 17:19
Cand se greseste in favoarea Stelei, sau in favoarea lui Dinamo se mai trece cu vederea (chestia e general valabila si in restul campionatelor, indiferent de cat de puternice sunt
Mai, sa nu-mi spui ca Steaua si Dinamo joaca in toate campionatele... Dar ce tari sunt!... :o: :D

Bancaru
14th May 2004, 17:43
Mai, sa nu-mi spui ca Steaua si Dinamo joaca in toate campionatele... Dar ce tari sunt!... :o: :D
Din graba am uitat sa precizez ca nu e vorba de Steaua si de Dinamo din alte campionate ci ca e o regula care se aplica in mai toate campionatele, fie si cele mai puternice, echipelor mari. Multumit domnu'? Ce mai replica mi-ai dat...
Mancaci-as! /hello

uti2102
14th May 2004, 18:01
Bancare! Faci confuzi mari dragule! In tur Neaga a inscris in urma unui penalty obtzinut nu de el, ci de Claudiu Raducanu. Shi daca nici ala n-a fost penalty atunci potzi sa te lashi de meserie shi sa-tzi alegi alt sport! :happy