PDA

View Full Version : Etapa 26: FC Oradea - Otelul



Vadim
10th May 2004, 16:31
Etapa 26: FC Oradea - Otelul.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ADelPiero
10th May 2004, 17:09
meci greu pentru Oradea..
dar sper ca va bate cu 2-1 :yeah:

jorgensen
10th May 2004, 17:18
Bate, ca acuma sunt montati! Cred ca tocmai au realizat ca mai sunt sanse si ca totusi campionatul se termina in ultima etapa! Cu victorie in fata Brasovului! :happy

alx_ro
10th May 2004, 18:03
Oradea inca mai are sanse teoretic. Sper sa ramana in A.
2-1

jorgensen
10th May 2004, 20:10
3-0, Siljanovski, Vrajitoarea si Stan. Nu conteaza in care ordine. I-am mai batut odata si am promovat. Vrajitoarea stie de ce !

Cred ca stadionul va fi plin din nou si va striga din toate piepturile HAI BIHORU' !

Darkslowstar
10th May 2004, 21:22
Bate, ca acuma sunt montati! Cred ca tocmai au realizat ca mai sunt sanse si ca totusi campionatul se termina in ultima etapa! Cu victorie in fata Brasovului! :happy

Daca am scapat pana atunci sigur veti invinge pt. ca stegarii vor fi deja in vacanta si vor fi inceput deja sezonul regulat de disco :D. De fapt ei au sezon de 12 luni prin No problem

Darkslowstar
10th May 2004, 21:26
Daca vreti sa ramenti in A trebuie neaparat sa bateti cam tot de acum inainte. Asa ca bafta cu multa otzelarii.

ultra_alba
10th May 2004, 21:41
daca nu acum atunci cand?otelul o lasa mai moale si bate oradea cu 1-0

apparte
10th May 2004, 21:43
Miercuri din nou pe stadion.E meciul ultimei sanse,meci care trebuie castigat!

Catalanul
10th May 2004, 22:32
Sper Sa-l Castigati Ca Sa-si Scoata Si Otelul Fitele De A Juca In Cupa Uefa

SVensson
10th May 2004, 22:32
Otelul va pleca cu cel putin un punct din acest meci. Daca ei ne-au batut si au promovat sezonul trecut, noi invingem si se duc inapoi. De fapt acolo le este locul.

apparte
10th May 2004, 23:12
Locul vostru era in B!Pe teren!

deep purple
11th May 2004, 04:59
3-1 (2 Vrajitoarea) ca sa fie un deja-vu asa. :D Cred ca Oradea poate sa bata, mai ales ca a prins aripi dupa meciul din Cotroceni. Otelul e prea ocupata acum cu finala cupei si nici emotii de retrogradare nu mai are.

jorgensen
11th May 2004, 10:46
Nu cred ca trebuie sa batem tot ce prindem pana la final, un egal la Bacau sambata ne-ar fi de ajuns. Iar pe litoral, ne cred ca o sa avem probleme dupa ce Farul si-a asigurat locul la anul tot in prima divizie. Asa ca...
Intr-adevar va fi un meci greu, dar cred ca baietii sunt constienti de importanta lui, dar si de prima "regeasca" ce le-a fost promisa. Plus, ca daca vor ramane in A, vor primi si cealalta jumatate din bani. (pana acum au luat doar jumatae din prima pentru fiecare punct castigat)
Ce ma nelinisteste pe mine acum sunt banii promisi. De fiecare data cand li s-au promis bani, au jucat execrabil, vezi episodul Dinamo, Steaua, Bistrita...

simpson
11th May 2004, 11:05
0-0 daca nu cumva prinde Otelul un contraatac...

zuzubuoy
11th May 2004, 11:13
Nici nu se pune problema castigatorului!!! (prietenii stiu de ce!) :cool:
Iar chestia cu, "Daca vreti sa ramenti in A trebuie neaparat sa bateti cam tot de acum inainte.", este valabila! O SA BATEM TOT!!!

zuzubuoy
11th May 2004, 11:22
Simpson, simpson!!! :nah: Daca n-ai fi bacauan...! :mda:

theinsider75
11th May 2004, 12:49
Sper sa bata Oradea si sa ramana in A. Ce frumos ar fi sa aiba Ardealul 7 echipe in A. Si oricum Otelul nu joaca nimic in deplasare.

ad3an
11th May 2004, 14:23
O ultima sansa pentru Oradea.Daca nu ii batem pe otelari atunci nu mai avem nici o sansa chiar cu o victorie sansele sunt totusi mici foarte mici.Parerea mea e ca ii putem snopi in bataie pe otelari si asta pentru ca in deplasare otelarii se aparala greu,iar problema noastra nu e atacul ci apararea.Sunt sigur ca cei 3(sau 4 daca il avem in vdere si pe gado) atacanti oradeniu vor reusi sa inscrie cel putin 2 goluri.S-a vazut si la baraj ca atunci cand galatenii s-au aparat la greu au luat goluri.
FORZA BIHORENI!!!!!!!!!!!!!!!!! /hello

radhoo
11th May 2004, 17:14
sper ca oradea sa dea totul pe teren. este ultima sansa. programul care urmeaza cuprinde cateva derby-uri ale retrogradarii, caree sunt meciuri de 6 puncte si care ne dau sperante de salvare. vreau sa cred ca minunile se intampla si in fotbal!!!


Otelul va pleca cu cel putin un punct din acest meci. Daca ei ne-au batut si au promovat sezonul trecut, noi invingem si se duc inapoi. De fapt acolo le este locul.

baraj unde ne este locul, si unde era locul otelului in acest sezon (nicidecum in cupele europene :rosu: )

theinsider75
11th May 2004, 17:23
Otelul va pleca cu cel putin un punct din acest meci. Daca ei ne-au batut si au promovat sezonul trecut, noi invingem si se duc inapoi. De fapt acolo le este locul.
Tu chiar ai uitat cum ati ramas voi in A. Deci cine trebuia sa joace in B si cui i-e locul in B? Ar fi bine sa gandesti bine inainte de a vorbi.
Si ca o completare, eu in locul vostru nu mi-as dori cupa UEFA. Iti aduci aminte ce s-a intamplat ultima data cand a-ti jucat in UEFA, dupa meciul cu Juventus Torino? NU? Iti spun eu: a-ti retrogradat in B cum s-a intamplat si anul trecut. Asa ca nu mai iti da tu cu parerea cui i-e locul in B si cui in A. Sper ca ne-am inteles si nu o sa mai faci asemenea greseli.

inter
11th May 2004, 17:35
bate Bihorul, spre disperarea lui Chivorchian!

bebe
11th May 2004, 18:23
cred ca bate otelul

jorgensen
11th May 2004, 19:12
:rosu: pt Otelul! afara din Divizia A! v-am bagat in B odata, va mai bagam inca odata la anul!

chisinau
11th May 2004, 21:02
Fratzilor, aveti dreptate ca trebuia sa fim in B. Dar asta doar pt. ca am jucat cinstit ultimul meci cu Steaua,ceea ce nu se poate spune despre meciul Brasov-Bacau care ne-a trimis la baraj...Si sunt sigur ca Oradea merita o echipa in A.Doar ca nu cred ca echipa actuala va reusi sa se salveze.Tot amintiti acel 3-1...Intradevar atunci ati fost mai buni.Dar stiti citi jucatori ai Otelului din acel meci vor fi maine pe teren?Va spun eu,exact unul-Marginean.Apoi ca Otelul nu e periculos in deplasare...Nu stiu cum se face ca bilantul nostru in retur al meciurilor din deplasare e 1 3 1,cu singura infringere pe terenul lui Dinamo.Iar cel care a spus ca la ultima noastra prezenta in UEFA, dupa meciul cu Juventus am retrogradat,se pare ca a fost in hibernare vreo citiva ani, altfel nu-mi explic cum a putut trece cu vederea celelalte prezente in UEFA ale noastre de atunci, dupa care n-am mai retrogradat.Sa fim seriosi,preferati iar doar echipe bucurestene acolo?Eu zic ca merita sa mai dam o sansa si provinciei,iar anul asta se pare ca va fi sansa noastra.
Pronosticul meu: Oradea-Otelul 2-2

costacel
11th May 2004, 22:04
pfuuuuu...fratilor oradeni,miercuri la ora 6 toata suflarea din oradea pe stadion,sa le aratam ce inseamne BIHORU!!!!!
HAI BIHORU,HAI STEAUA,nici nu va ganditi la o remiza,sau mai rau...o infrangere,baietii si-au revenit si si-au aratat coltii
sa umplem iarasi stadionul ca si la meciul din baraj
!!!!!!!!!!!!!!
hai bihoru,hai bihoru,hai bihoru!!!!!!!!!!!!!

ad3an
11th May 2004, 23:50
Chisinau ai perfecta dreptate doar ca eu sper ca aceea echipa care va juca in Uefa sa fie Alba Iulia.
Lotul galatean nici nu se compara cu cel de atunci e mult mai solid si asta o demonstreaza si locul din clasament.
Totusi nu cred ca o sa castigati la Oradea pentru ca echipa Oradeana chiar are nevoie de victorie si sper sa o obtina.Voi de obicei in deplasare mergeti la egal cu o aparare beton nu aveti un atac de invidiat de care sa ne fie frica.Toata lumea stie ca la Oradea problema este APARAREA..iar cand aceasta funct cat de cat Oradea nu prea are probleme.La atacul vostru cred ca facem fata.
VA fi un meci in care poarta galateana se va afla intr-un continuu asediu....
Forza RagazTZI!!!!!!!!!!!

N0_NaM3
12th May 2004, 00:04
bat otelarii ...:) ...glumesc

Catalanul
12th May 2004, 00:05
2-1 Oradea si asa incepe salvarea oradei de la retrogradere

M|tea
12th May 2004, 00:20
U.E.F.A SA VINA CUPA LA GALATI!mai voi pe ce lume traiti mai? e clar ca otelul e peste oradea din toate punctele de vedere...locul ocupat in clasament...calificarea in finala...si parcursul in deplasare cu o singura infrangere[acolo unde trebuia sa pierdem ca sa jucam in uefa :)-la Dinamo :)].
Oradea se taraie si se roaga la Dumnezeu sa se salveze!Sincer...NU ARE NICI O SANSA! Eu zic asa: 16 ORADEA ;15 PETROLUL ;14 ARGES...de ce...pai ...Bacau castiga la Pitesti si Petrolul pierde cu Rapid....si nu se poate sa pice Stefan sau Sechelariu :) Cat despre Oradea...nu mai aveti nici o sansa fratilor...si sincfer...MA BUCUR! :) lasa-ti locul altora mai buni din Moldova [POLI IASI :)] jaja gata ca v-am ofticat destul...nu am nimic cu voi dar ma bucur pentru otelul doar si pentru toate echipele din Moldova! Nu inteleg de ce socotiti Otelul o echipa de doi lei...o sa vedeti sambata cand OTELUL-STEAUA 2-0!!! :bere:

In fine...ORADEA-OTELUL X2 [ 0-0 sau 0-1;1-2;1-3 :)]

SAaa vinaaaaa cupaaaaaaa la GALATI!!!

FORZA OTELUL! LUPTA SIDEXPLOZIA! :bere:
:great:

DinOradea
12th May 2004, 01:49
2-1 la Bihoru' ! Stan da gol

samor03
12th May 2004, 05:26
As Vrea Sa Scape Oradea Deci 1 Solist.

zuzubuoy
12th May 2004, 10:36
Pan' la urma, o sa devenim cea mai iubita echipa din tara! lol

jorgensen
12th May 2004, 10:43
Bai moldoveanule "mitea"! Eu zic sa vorbim saptamana viitoare, cand voi ceti fi pierdut cu STEAUA, iar Oradea va fi batut la Bacau. Nu pica ceahlaul sau bacaul ? Da astea ce au. Craiova ii termina la piatra neamt si in B cu ei, DEFINITIV, iar bacaul nu are nici o sansa la Arges, cu toate ca mi-ar place si un egal.
Toate echipele din moldova numai rele ati facut in fotbalul ramanesc, Vezi cele doua de mai sus, ca sa nu mai vorbim de galati (ati cumparat anul trecut locul in divizia A, asa de buni sunteti !).
Asa ca... Va spunem LA REVEDERE ! LA REVEDEEEEEERE ! :drak:

zuzubuoy
12th May 2004, 14:33
Ce bulan am!!!!!
Am castigat un bilet in tribuna PS!!! lol

chisinau
12th May 2004, 15:42
Intr-adevar, M]tea, pentru noi mai mult va conta o eventuala victorie cu Steaua.Dar sincer cred ca meciul cu Oradea va fi mai dificil.Otelul e mai bun decit Oradea, dar in situatia asta va fi greu.Va fi greu chiar sa obtinem un punct.Cu Steaua insa n-am nici un dubiu-vom invinge!!!

Ad3iane,e clar ca nu avem atacanti cu golul in singe,dar daca ne calificam in UEFA,vor veni cu siguranta.Poate chiar acelasi Victoras Iacob care aici era vedeta,iar acum se rateaza la Rapid.

ad3an
12th May 2004, 15:56
Chisinau e posibil ca la voi sa mai vina atacanti mai ales daca va calificati in Uefa un posibil atacant va fi... VRAJITOAREA.Daca o sa ajungem in B e foarte posibil ca el sa plece la Galati impreuna cu ceilalti jucatori a lu Netoiu.
La voi e o dilema pai daca invingeti Steaua e clar ca stelisti nu mai au nici o sansa la campionat ceea ce inseamna ca pt a juca in UEFA trebuie sa castige finala cupei.Oricum vorbim dupa meci(sper sa invingem...... trebuie.....)

valys
12th May 2004, 17:39
Nush de ce mi se pare un meci de antrenament pentru Otzelul ... Cartzul o sashi menajeze baietzi pentru meciul cu Steaua la care are o politza de platit de anul trecut unde trebuia ca Steaua sa dea meciullui Otzelul dat Pitzi a facut cum a shtiut el shin nea bagat in B unde printrun noroc am ramas in A nu cum spune un stupid mai sus ca am cumparat locul .Otzelul o sa incerce noi scheme pe Oradea ca deocamdata sta bine cu punctele deci merg pe 2 solist !

valys
12th May 2004, 19:33
Gool
0-1 ... Bravo Otzelul tot asha :))

Caligula
12th May 2004, 19:59
Nu vad cum se joaca pana acum dar scorul de la pauza mi se pare absolut normal. Vreau sa stiu un singur motiv pt. care Oradea ar trebui sa ramana in "A" si va dau eu mai multe motive pt. care Otelul trebuia sa ramana in "A". Otelul mai are de jucat cativa ani buni prin UEFA. Chiar sunt curios cate echipe din provincie au jucat in ultimii 10 ani de 3 ori in UEFA. Poate or fi, nu zic nu, dar as vrea sa le stiu si eu. Poate Oradea sau Poli?

radhoo
12th May 2004, 19:59
pacat! la scorul asta ne putem lua la revedere de la divizia a. sa vedem ce va fi in repriza a 2-a!

valys
12th May 2004, 20:12
opss 1-1:D

ad3an
12th May 2004, 21:02
Suntem in B asta e la anu o sa promovam din nou....Caligula zimi un motiv pentru care Otelu trebuia sa joace in A anul asta si iti zic si eu motive pt care Oradea trebuia sa ramana in A.
HAI Bihoru!!!!!!

inter
12th May 2004, 22:03
Jucatorul Otelului, Bobby Verdes, este in stare critica. El a cazut secerat in timpul meciului de azi jucat contra lui FC Oradea si a fost dus la spital in stare de inconstienta. Sportivul este in coma, anunta postul de televiziune Prima TV.

Sper sa te insanatosesti cat mai repede, Bobbitza!
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/05/12/home/82534131961be50cb799_300_400_.jpg

preluat de pe www.craiova-maxima.ro

alx_ro
12th May 2004, 22:04
valys, vorbeste tata mai coerent, ca nu pleaca nicaieri forumul...

inter
12th May 2004, 22:08
se pare ca Bobby si-a revenit!

M|tea
13th May 2004, 00:26
HI HI HI :) Ete k nu ati castigat ma voi astia din BIHOR :) asa ca e timpul sa va pregatitzi bagajele...se pleaca in divizia B.,..prima statie ORADEA :)

Hai Otelul!!! SA batem p eSTEAUA ....

Ce bine zicea cineva mai sus ...CATE ECHIPE DIN PROVINCIE AU JUCAT IN ULTIMII 10 ANI DE 3 ORI IN U.E.F.A??? /hello /hello /hello
SA VINA CUPAaaaa la Galatiiiii
:ok:

ADelPiero
13th May 2004, 00:28
pacat pt Oradea ca a pierdut 2 puncte ... dar asta este :(
inca nu este terminat campionatul :ok:

apparte
13th May 2004, 02:02
Intere,pe final pe forcing-ul bihorean,galatenii cadeau ca mustele aproape la fiecare contact!Au fragmentat jocul,iar Salomir i-a lasat!Nr. 25 de la galati a luat galben abia prin min 70 dupa ce facuse vreo 6-7 faulturi din spate!Salomir e un bou :rosu: ,a distrus meciul ajutat de tusierul de pe partea tribunei intai!Cea mai ilustrativa faza?un galatean pleaca din pozitie de ofsaid reactivat de la mijlocul terenului,tusierul semnalizeaza,Salomir nu vede pana dupa ce galateanul(aldea sau Oprea) suteaza din careu pe langa poarta!
Revenind la Verdes,in zona in care am stat am fost singurul care mi-am dat seama ca s-a intamplat ceva grav!in jurul meu,multi il acuzau ca trage de timp(motivul l-am explicat in "divagatia" de la inceput).Stii cum mi-am dat seama?L-am vazut pe Danciu alergand spre mijlocul terenului inainte de medici(el fusese deja inlocuit).
Despre meci...ce sa zic,ratari cat cuprinde ale oradenilor,Stan din 3 m in locul unui sut sanatos da bolta peste poarta (cu un portar de aproape 1,90) si o idiotenie de centrari ploaie numai bune pt respingerile lui Rohat Ghionea si a nr,25(toti mai inalti cu un cap decat atacantii oradeni).Un pas mare spre B,dar .........

tudor
13th May 2004, 02:17
Daca Oradea castiga, avea sanse mari sa evite matineul.....asa insa..... pacat :(

Bine ca am castigat noi. TIMISORARA ! POLI TIMISOARA !

ad3an
13th May 2004, 02:22
Daca ramanea in coma verdes ....

tudor
13th May 2004, 02:55
ad3an, esti un ********! Una e sa tii cu o echipa, alta e sa fii orbit de ciuda si sa spui aberatii !

Pentru mesajul tau, am un singur raspuns: .......... :( ).

P.S: nu tin cu Oradea, ci cu Poli, dar Cum dracu' sa te bucuri la o asemenea situatie ??????????

ad3an
13th May 2004, 05:04
Se vede ca tii cu poli :rosu: .De uinde :drak: stii tu ca ma bucur de o asemenea situatie.E un forum public si am dreptul la o parere.Te asteptai sa ii plangem de mila sau sa ii fac o vizita la spital sa ii duc flori.Cand a intrat in teren a stiut ce riscuri isi asuma asa ca mai scutiti-ne cu porcariile astea. :rosu: .....

samor03
13th May 2004, 07:55
pacat ORADEA veti juca derby-uri cu UTA.

SVensson
13th May 2004, 09:26
Ad3ean esti cel mai ***** om de forumul asta. Tu ai gandit in momentul cand ai postat? Cum poti sa spui asa ceva? Cum poti sa te bucuri de moartea unui om? Tu nu cumva dormi pe tine? Pana la urma am plecat cu un punct de la Oradea. V-am bagat definitiv in "B". "Poate" ne vedem peste doua sezoane. Mult succes in continuare. Va pup pe toti.

SVensson
13th May 2004, 09:31
Pentru moderatorii acestui forum. Va rog sa ma scuzati pentru ca am folosit cuvantul "*****". M-a cam luat valul. Ii multumesc lui Dumnezeu ca Verdes si-a revenit. In orice caz aici e vorba si de Fair-play. Imi cer scuze inca odata daca parerea voastra este ca am gresit.

HaoTic
13th May 2004, 09:36
Atata timp cat mai sunt sanse matematice, orice-i posibil. Bateti etapa viitoare si treceti la -13. Succes bihoreni.

tudor
13th May 2004, 10:45
Avand in vedere ca Petrolul, Bacaul, Ceahlaul, Gloria au gafat, Oradea putea sa revina in carti. Dar nu au fost in stare sa castige si acum chiar ca e clara treaba...

Darkslowstar
13th May 2004, 11:12
Oradea ti-ai batut singur cuie in talpa. Pacat.
Sper sa nu vindeti tot la vara si sa promovati sezonul viitor.

zuzubuoy
13th May 2004, 11:20
Conteaza ce spune un singur om, cand 10.000 de oameni l-au aplaudat pe Verdes cand l-au scos cu salvarea!!!??? Si l-au aplaudat din respect, .....!
E bine totusi ca si-a revenit! De ex. la Benfica, dupa moartea lui Feher din ianuarie, acum un alt jucator, Bruno Baiao, sta in coma la spital!!!
Fair Play pls!!!

IlMILAN
13th May 2004, 11:51
Din pacate Oradea va parasi Divizia A.:(
Bine ca si-a revenit Verdes......

P.S: Svenson,Tudor va inteleg frustrarea....chiar nu inteleg ce l-a apucat pe ad3an.....insa orice ar posta cineva evitati sa folositi cuvinte jignitoare la adresa respectivului, cel mai bine raportati postul catre moderatori....Inter a sters partea compromitatoare a mesajului ....deci numai bine.

P.S ad3an.....tu meriti mai mult decat un avertisment.....un :rosu: de vreo 5 zile.....

SVensson
13th May 2004, 14:38
Roger that I|MILAN. Am sa incerc.

keluba
13th May 2004, 17:11
Asta este. Trebe sa existe si pierzatori dar dupa cum au jucat in divizia a, oradea nu prea are ce cauta pe aici, din pacate. :headbang:

STEELMAN
13th May 2004, 18:33
Bihorul rusinea romaniei! nu va face nici macar baremul!!!!! sa faceti o poza cu clasamentul sa vada si stranepotii oradeni ca au fost odata in A (bine tot campionatul pe ultimul loc dar au fost )

tudor
13th May 2004, 18:55
Da, am sarit calul, e clar. Dar nu mi-a venit sa cred ce scrisese ad3an. Venisem bucuros de la meci (si de la berea de dupa) si cand am vazut ce a scris individul....

ADelPiero
13th May 2004, 18:59
merita sa castige Oradea :)
sincer imi pare foarte foarte rau ca se va reintoarce in B
poate la anul o sa vina si ei mai pregatiti
bani au .. da` nu au echipa :(

inter
13th May 2004, 19:14
Bihorul rusinea romaniei! nu va face nici macar baremul!!!!! sa faceti o poza cu clasamentul sa vada si stranepotii oradeni ca au fost odata in A (bine tot campionatul pe ultimul loc dar au fost )


STEELMAN, tu vorbesti ca sa te afli in treba?
de unde pana unde chestia cu Bihorul rusinea Romaniei?
ai grija ce scrii ........ :rosu:

apparte
14th May 2004, 00:48
merita sa castige Oradea :)
sincer imi pare foarte foarte rau ca se va reintoarce in B
poate la anul o sa vina si ei mai pregatiti
bani au .. da` nu au echipa :(
Atatea ghinioane cat a avut Bihorul in campionatul asta n-a avut nici o echipa.La promovare l-am pierdut pe Csehi care a acceptat oferta celor de la Debrecen.Constienti ca echipa trebuie intarita au fost adusi sarbii Obrenovici si Stepanovici,atacantul Stan si aradenii Marginean si Fritea.In prima etapa Stepanovici s-a accidentat(mai bine zis a fost accidentat)si dupa alte 3 etape a fost adus Stanciu.Dupa meciul de debut al lui Stanciu a plecat Keseru la Nantes,Stan s-a accidentat iar Obrenovici nu reusea sa comunice deloc cu Vrajitoarea.In etapa a 9 se accidenteaza grav si Obrenovici si Oradea ramane pt inca 3 etape cu un singur varf.Adus pt a intari mijlocul echipei M Nicolae se remarca doar prin betii prin oras(fiind exclus din lot in acest retur).Nu l-am enumerat intentionat pe Amzucu,artizanul pierderii unor puncte f importante.In retur seria accidentarilor grave a continuat cu Lupascu(adus pt a intari atacul)si Mihut,in plus,Stan lipsind si el o perioada destul de lunga.In plus cred ca demiterea lui Popa si aducerea lui Titi a dinamitat echipa!Daca Oradea va retrograda,vinovati vor fi in primul rand cei din conducerea clubului(care n-au acceptat in vara imprumutul pt un an al lui Ghionea si Orac-si e pt prima data cand spun asta,conducatorii clubului dorind sa-i aiba pt cel putin 2 ani,Steaua oferindu-i pt 1 an).Daca echipa ar fi fost atat de slaba,Naidin n-ar fi mers la Dinamo,Vrajitoarea n-ar fi fost unul dintre cei mai curtati jucatori din campionat,n-ar fi existat transferurile lui Keseru si Cigan,ofertele pt Marginean,Sfarlea,Mihut,Gado!Oradea n-a avut atatia jucatori experimentati ca Alba!A del Piero,cati jucatori sub 22 de ani are Alba in primul 11?La Oradea,sub 23 sunt Lazar,Munteanu,Gado,Mihut,Sfarlea,Marginean.acum a debutat si Vatca,care a iesit plangand la meciul cu Otelul.7 jucatori tineri!Adauga-i pe Fele-24 si Stan 25 si ramai uimit sa vezi ca singurii peste 25 sunt Vrajitoarea si Stanciu!