PDA

View Full Version : Etapa 26: Ceahlaul - Universitatea.



Vadim
10th May 2004, 15:30
Etapa 26: Ceahlaul - Universitatea.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

alx_ro
10th May 2004, 16:10
Universitatea are meci greu sub pietricica, iar Ceahlaul a devenit experta in rezultate de egalitate. Asa ca eu zic: 1-1

ADelPiero
10th May 2004, 16:14
bate Craiova 2-0 :)

Catalanul
10th May 2004, 18:01
0-0 sau 1-1
nu cred ca oltenii vor invinge la ceahlaul desi mi-as dori sa o faca

ady_azzuro
10th May 2004, 18:01
Craiova o va conduce pe Ceahlaul spre Divizia B invingand sub Pietricica cu 1-0, gol marcat de NJock! :yeah:

Catalanul
10th May 2004, 18:23
Craiova o va conduce pe Ceahlaul spre Divizia B invingand sub Pietricica cu 1-0, gol marcat de NJock! :yeah:


nici nu stii cat as vrea sa-i vad pe nemteni in B :evil: :drak: :D
macar de ai avea dreptate......

corinutza_88
10th May 2004, 18:34
in sfarsit nu va mai certati
ma bucur
sigur castiga craiova
cu 2-0

Darkslowstar
10th May 2004, 19:02
Cred ca majoritatea ar vrea sa-l vada pe Stefan facand scandal pe la ora 11 dimineata.
Hai Stiinta, so pe ei :D

jorgensen
10th May 2004, 19:06
0-2 Bundea, Borbely, ca sunt oradeni. Stefan la matineu ! :D

Hai Oradea ! Hai Poli ! Hai Apulum !

ultra_alba
10th May 2004, 20:36
bate craiova cu 1-0

SVensson
10th May 2004, 21:36
Hai Craiova. Sper sa bateti in meciul asta, si sa prindeti un loc pentru UEFA. Ceahlaul in "B". Trebuie sa predati stafeta lui Poli Iasi.

theinsider75
11th May 2004, 11:41
Si eu cred ca va castiga Universitatea. Nu de alta da Ceahlaul s-a salvat de la retrogradare (desi as vrea eu sa ajunga in B si sa se salveze Oradea. Ce ve-ti spune sa fie 7 echipe din Ardeal in A).

Maximus
11th May 2004, 13:09
E meci extrem de greu. O sa bage moldovenii materiale la greu, noi o sa ne ferim picioarele, nu mai avem obiectiv, asa ca am votat 1. Sunt primul care a votat 1..

IlMILAN
11th May 2004, 13:14
Sper sa bateti la pinalti in ograda........
Plesan sa aiba grija sa nu-i rupa aia picioarele....:(

Valikos
11th May 2004, 13:39
Ba da ce rai sunteti ... HAI CEAHLAUL !!! :drak: :drak: :drak:
O sa vedeti ca ceahlaul nu cade in B ... mai sunt etape se poate salva usor ...
HAI CEAHLAUL ..... bate ceahlaul cu 2-1...!!!

frentzolteanu
11th May 2004, 13:55
Meci greu? Nu prea cred! Sunt sigur ca de asta data Craiova o sa castige! Si fara sa ma bucur de raul altuia, moldovenii o sa joace anul viitor cu noaptea-n cap! HAI CRAIOVA! 3-1

bebe
11th May 2004, 17:29
ori bate craiova ori meciul se termina la egalitate

samor03
12th May 2004, 04:32
Un X Pentru Pinalty.si Divizia B.acolo Sa Stea Pana Il Voi Chema Eu.

jorgensen
12th May 2004, 10:26
Ba da ce rai sunteti ... HAI CEAHLAUL !!! :drak: :drak: :drak:
O sa vedeti ca ceahlaul nu cade in B ... mai sunt etape se poate salva usor ...
HAI CEAHLAUL ..... bate ceahlaul cu 2-1...!!!


Totzi arbitri sunt pe voi, Craciunescu are boala pe Pinalti, asa ca La revedere :evil:

Valikos
12th May 2004, 10:48
Am auzit si eu ca arbitrii sunt pe noi ... ce sa ii faci se leaga de aia slabi si cu mai putini bani , nu s-ar lega de aia care is tari si cu bani ... asta e .... oricum am inceput sa vad si aici in italia scandaluri cu blaturi ... de ieri au inceput si aici
se strica fotbalul in europa si nu cred ca noi suntem de vina ......zicem ca sa ne luam dupa altii ca is mai buni si mai bine organizati ... dar si ei in grabina lor stau cu mizerie ... nu numai la noi ....si inca odata HAI CEAHLAUL !!!... cand vin acasa sa ma duk pe stadion si sa ii vad jucand in A....sa speram ! :rosu:

costinXro
12th May 2004, 11:33
Ceahlaul va bate cu 2:0 , :yeah:
Intotdeauna GALBENI-NEGRI

fara militzieni... :D

EDMOND_
12th May 2004, 12:19
Am auzit si eu ca arbitrii sunt pe noi ... ce sa ii faci se leaga de aia slabi si cu mai putini bani , nu s-ar lega de aia care is tari si cu bani ... asta e .... oricum am inceput sa vad si aici in italia scandaluri cu blaturi ... de ieri au inceput si aici
se strica fotbalul in europa si nu cred ca noi suntem de vina ......zicem ca sa ne luam dupa altii ca is mai buni si mai bine organizati ... dar si ei in grabina lor stau cu mizerie ... nu numai la noi ....si inca odata HAI CEAHLAUL !!!... cand vin acasa sa ma duk pe stadion si sa ii vad jucand in A....sa speram ! :rosu:


Succes! Da faceti asta batand pe Dinamo , sau castigati tot , incepand de sambata... :) .. Una peste alta lucrurile merg ceva mai bine la Piatra Neamt.... insa noi pastram impresii din campionatele trecute si poate suntem subiectivi. Daca bateti jucand fotbal , adica daca disputa se va transa pe teren asta este... eu sper insa sa continuam seria jocurilor bune si sa venim cu puncte! Din pacate nu se televizeaza.

Darkslowstar
12th May 2004, 13:15
Ceahlaul va bate cu 2:0 , :yeah:
Intotdeauna GALBENI-NEGRI

fara militzieni... :D


Galbeni-negrii sunt numai brasovenii, voi sunteti numai nishte imitatori jalnici.

frentzolteanu
12th May 2004, 13:32
BAH, da rai suntem noi astia de am votat 2! Sincer Craiova pleaca acasa azi cu cel putin 1 punct. Eu sper sa plece cu 3 puncte. Cat despre felul cum se castiga meciul, Craiova intotdeauna castiga numai prin fotbal (joc), nu cu arbitrii sau manarii!

costinXro
12th May 2004, 14:39
forever GALBENI NEGRI :yeah:
Ceahlaul bate cu 2:0

catalinpv
12th May 2004, 16:47
Galbeni-negrii sunt numai brasovenii, voi sunteti numai nishte imitatori jalnici.
Bate Ceahlaul cu 2-1!!!
"Galbeni-negrii sunt numai brasovenii, voi sunteti numai nishte imitatori jalnici."
Ma intreb cum putea sa imite cineva in 1919 pe altcineva care s-a nascut tocmai in 1937????Poate la Brasov e posibil asta....sau la Bucuresti in cartierul lui Darklowstar....

radhoo
12th May 2004, 17:20
craiova trebuie sa forteze victoria, insa ii va fi greu. in orice caz, nu cred ca se pune problema unei victorii a gazdelor. sper ca dupa acest meci ceahlaul sa intre din nou in zona retrogradarii, si de data asta sa nu se mai scape... pacat pt lacatus

inter
12th May 2004, 18:16
gol Ceapa :p

corinutza_88
12th May 2004, 18:21
gooooooooooooooooooooooooolllll
borbely din centrarea lui plesan

corinutza_88
12th May 2004, 18:30
1-1
de ce noi????????

EDMOND_
12th May 2004, 18:30
din pacate este 1-1 ...Brujan in min 15.

Tamy
12th May 2004, 18:47
ma bucura acest scor. sper sa ramana asa.

corinutza_88
12th May 2004, 19:18
goooooooooooooooooooooooooooooooolllllllllll
1-2
craiova for ever

Tamy
12th May 2004, 19:22
nu te bucura inca. nu s-a terminat meciul.

inter
12th May 2004, 19:22
Miclea inscrie :D

corinutza_88
12th May 2004, 19:27
ai dreptate tamy sa nu ma bucur prea mult acum,tre sa ma bucur mai mult dupa al treilea gol si dupa victorie
craiova for ever

EDMOND_
12th May 2004, 19:31
. Luţu a lucrat excelent o minge pe stīnga, a pătruns īn careu şi l-a servit pe Miclea, care de la 12 metri a şutat sub bară....

Merge banda.... Te asteptam sambata , Tudose !!!

Tamy
12th May 2004, 19:38
eu tot egal vreau sa se termine

inter
12th May 2004, 19:42
eu tot egal vreau sa se termine

Tamy vezi ca pe threadul asta joaca Craiova !
dute pe DP si exprimati dorintele acolo :rosu:

~anonymous~
12th May 2004, 19:52
:evil: :evil: :evil: 2-2

catalinpv
12th May 2004, 19:54
2-2 sa moara oltenii!!!!! :drak: :D :drak:

Tamy
12th May 2004, 19:58
si tot egal s-a terminat, HAI POLI, AMUNT VALENCIA
,,hai craiova" ai pierdut finalul

inter
12th May 2004, 19:59
2-2 sa moara oltenii!!!!! :drak: :D :drak:

stai flexat ca B scrie pe voi si pe verisorii vostri :drak:

EDMOND_
12th May 2004, 20:02
Eu tot nu inteleg de ce "sa moara oltenii"...pentru ca au jucat in deplasare , un meci foarte disputat in care au condus de doua ori... deosebirea intre noi este ca va bucurati cand castigati un punct acasa ( asa a fost si la Timisoara , asa si acum cu Ceahlaul ) pe cand noi ne intristam cand pierdem unul in deplasare....
E o diferenta.....

Catalanul
12th May 2004, 20:08
cel mai bun rezultat
sa o tineti tot asa si voi, OLTENII, si voi, moldovenii :evil:

inter
12th May 2004, 20:10
cel mai bun rezultat
sa o tineti tot asa si voi, OLTENII, si voi, moldovenii :evil:


/hello /hello /hello /hello /hello /hello

de ce iti aduc aminte aplauzele astea? :drak:
cumva de o UMILINTA ireparabila?

sau o sa repetati scenariul si cu dinamo? :evil:

EDMOND_
12th May 2004, 20:31
Oricum Poli nu are sanse sa ne ajunga..... asta este situatia , ce sa faci.....
Faceti si voi eforturi .... incercati si purtati discutii individuale cu fotbalistii...

inter
12th May 2004, 20:36
:ok: Edmond , tu stii mai multe ca ai fost la Tm :drak:

din auzite cica la Lepa Brena s-ar purta discutiile :drak: :drak: , desi in ultima saptamana jucatorii au "migrat" spre alt ... local :cool:

Tamy
12th May 2004, 21:10
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

de ce iti aduc aminte aplauzele astea? :drak:
cumva de o UMILINTA ireparabila?

sau o sa repetati scenariul si cu dinamo? :evil:

o sa-l repetam dar invers
batem cu 8-1 :yeah: :evil:

Brimi
12th May 2004, 21:44
Pe cine ? Poate intr/un amical cu vreo echipa din divizia D !
cu scorul asta doar acolo puteti reusi..destul de greu.

ADelPiero
12th May 2004, 23:30
2-2 :)
/OLE/
incredibil dar adevarat ... cred ca nu mai viseaza acuma U Craiova la cupa Uefa :evil:

EDMOND_
12th May 2004, 23:45
mda...din fericire viseaza Alba Iulia ! Si oricum nu ne faceam iluzii la UEFA , stim foarte bine ca voi tremurati in fata echipelor bucurestene...nu ridicati niciodata privirea din pamant de teama ca o sa -i suparati.... Va bucurati ca pierdem noi un punct in deplasare , dar cand vin bucurestenii le intindeti covorul rosu si va topiti de bucurie. Succes.Stim ca Rapid are trei puncte puse deoparte ...

mariusc
13th May 2004, 00:41
mda...din fericire viseaza Alba Iulia ! Si oricum nu ne faceam iluzii la UEFA , stim foarte bine ca voi tremurati in fata echipelor bucurestene...nu ridicati niciodata privirea din pamant de teama ca o sa -i suparati.... Va bucurati ca pierdem noi un punct in deplasare , dar cand vin bucurestenii le intindeti covorul rosu si va topiti de bucurie. Succes.Stim ca Rapid are trei puncte puse deoparte ...

Arata-mi tu in fata carei echipe bucurestene am tremurat... singurul meci despre care se pot face speculatii e cel cu Dinamo, in tur... in rest, ne-au simtit pe propria piele Steaua (in tur egal, in retur ne-au lipsit multi titulari si era cat pe ce sa facem o surpriza), Nationalul (am fost invingatori in ambele meciuri :D), Rapidul (in tur au fost avantajati clar de arbitru, meciul terminandu-se la egalitate, desi am condus cu 2 - 0). Iar de la Dinamo am luat bataie cu 1 - 0, desi am avut ocazii si chiar si un 11m. Rezultatele vorbesc de la sine.

Asa ca aici ai gresit grav cand ai facut afirmatia asta... si n-avea grija, eu zic ca o sa-i batem pe Rapid acasa - si o sa-i batem; va fi un meci incendiar, deja publicul face pregatirile pt. meci, desi mai tre' sa treaca ceva apa pe Mures pana vine meciul...

Ah, si inca ceva... n-ati pierdut un punct in deplasare, ci ati castigat unul... eventual ati pierdut doua puncte...

Dupa parerea mea nu Rapidul are punctele puse deoparte, ci Dinamo... eu vad meciul cu Dinamo ca si pierdut... iar in cel cu Rapidul vad niste puncte muncite din greu care pot fi castigate cu ajutorul publicului...

Asa ca, daca trageti tare si castigati tot, aveti sanse la cupa UEFA...

Ce sa va zic, bafta, desi mi-ar surade mai mult ideea cu Unirea in Cupa UEFA de pe locul 3 :D (cam greu, da' teoretic se poate... :D :drak:)

______________
Fair-Play, Please!

IlMILAN
13th May 2004, 00:43
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

de ce iti aduc aminte aplauzele astea? :drak:
cumva de o UMILINTA ireparabila?

sau o sa repetati scenariul si cu dinamo? :evil:
Inter , vad ca mai nou la tine totul se reduce la meciul Poli-Steaua...banuiesc ca daca te intreb de performantele lui Inter Milano de vreo zece ani tot de meciul asta vb...faptul ca voi oltenii de vreo x ani tot va propuneti sa jucati in liga(adica sa luati campionatul ) si ati avut sezoane cand ati fost mai aproape de retrogradare....
Noi la Poli nu ne hazardam cu campioanate, cupa uefa....vedem ce iese si apoi vb...
Apropo unde era scorul ala Poli-Univ 0-5 ?...sa-i multumiti lui Buia ca altfel o luati rau pe coaja...nu am zis nimic la momentul respectiv dar vad ca tu nu o mai slabesti deloc ai ce ai cu noi...sau mai bine zis pro Steaua...sper sa ia titlul si sa fii fericit.:rosu:

Cat despre egalul de la Piatra Neamt imi pare rau ca nu ati batut sa-i impingeti si mai rau in groapa pe moldoveni.:(

EDMOND_
13th May 2004, 00:55
IlMILAN , uiti repriza a doua a meciului de la Timisoara cand Craiova v-a dominat categoric.... Parerea mea este ca rezultatul a fost echitabil....
In ceea ce priveste meciul de la Piatra Neamt pot s aspun ca in repriza doua Craiova a facut instructie cu nemtenii ...ratand ocazie dupa ocazie!
Ocaziile s-au razbunat insa ...si am primit gol in minutul 90.

deep purple
13th May 2004, 01:03
IlMILAN , uiti repriza a doua a meciului de la Timisoara cand Craiova v-a dominat categoric.... Parerea mea este ca rezultatul a fost echitabil....
In ceea ce priveste meciul de la Piatra Neamt pot s aspun ca in repriza doua Craiova a facut instructie cu nemtenii ...ratand ocazie dupa ocazie!
Ocaziile s-au razbunat insa ...si am primit gol in minutul 90.


A rata Buia un penalty si apoi am jucat in 10 oameni. Era normal sa se mai retraga. Daca era 2-0 nu cred ca tot asa se desfasura jocul.

IlMILAN
13th May 2004, 01:05
IlMILAN , uiti repriza a doua a meciului de la Timisoara cand Craiova v-a dominat categoric.... Parerea mea este ca rezultatul a fost echitabil....
In ceea ce priveste meciul de la Piatra Neamt pot s aspun ca in repriza doua Craiova a facut instructie cu nemtenii ...ratand ocazie dupa ocazie!
Ocaziile s-au razbunat insa ...si am primit gol in minutul 90.
Edmond ai dreptate ...rezultatul a fost echitabil...mai ales ca tu ai fost pe stadion , dar nu pot sa tac cand cineva pune aceeasi placa de 10 ori....stii la ce ma refer...
Nu am vazut meciul de la Piatra Neamt ca am fost si eu pe Stadion la Poli-Brasov....dar ma enerveaza erzultatul.....sper sa pice Cheahlaul,Bacaul si Bistita...desi Oradea nu prea mai are ce face :(

IlMILAN
13th May 2004, 01:10
A rata Buia un penalty si apoi am jucat in 10 oameni. Era normal sa se mai retraga. Daca era 2-0 nu cred ca tot asa se desfasura jocul.
Deep nu se stie ce se putea intampla, cert e ca Stiinta a jucat mai bine in repriza a doua cum Poli a fost mai buna in prima....poti numara per asamblu ocaziile si sa vezi ca sunt cam la egalitate e drept ca au fost mai mari de partea lui Poli dar asta e...rezultatul de egalitate a fost echitabil din pct meu de vedere.
Problema e ca Poli rateaza prea mult...si meciul de azi.....:headbang:

samor03
13th May 2004, 07:03
pinalty fa tot posibilul si lasa-ne cativa ani.

EDMOND_
13th May 2004, 08:34
Prosport

"S-a strīns laţul sub Pietricica
Rezulatul de egalitate īndepărtează ambele echipe de obiectivele propuse. Ceahlăul se apropie īncet, dar sigur de matineu, iar Craiova ratează Europa. Minutul 88. Ştiinţa conduce cu 2-1, iar McBreen scapă singur ca pasărea cerului cu Covrig. Are zeci de soluţii la īndemīnă pentru a īnscrie. Se apropie de poartă, īncetineşte ritmul, se apleacă puţin spre stīnga, şutează cu piciorul drept, mingea īl depăşeşte pe goalkeeper-ul nemţean, dar loveşte bara. Un minut mai tīrziu. Acţiune īn disperare a gazdelor, mingea aruncată īn careu īl găseşte pe Solomon şi... 2-2. Tribunele devin un vulcan. Īmpinşi de la spate, nemţenii īncearcă să īntoarcă soarta unui meci care, cīteva clipe mai devreme, părea pierdut. Nu reuşesc, dar rămīn cu speranţa că nu este totul pierdut. Pentru Universitatea, locul trei devine īnsă un obiectiv aproape imposibil. Oltenii au toate motivele să moară de ciudă. Au condus de două ori, iar repriza secundă au dominat-o cu autoritate. "

"Am avut victoria īn mīnă şi ne-am bătut joc de ea. Am ratat 100 de ocazii. Nu se poate! Am pierdut ca nişte copii"
Mihăiţă Pleşan


Cam asta este imaginea jocului de la Piatra Neamt! Important este ca echipa joaca fara complexe ..daca rememorez ultimile patru deplasari constat ca jocul s-a imbunatatit substantial. Brasov - Craiova = 2-3 , Dinamo - Craiova : 2-1 , Timisoara- Craiova : 1-1 , Piatra Neamt _ Craiova :2-2

SVensson
13th May 2004, 08:40
Bravo Craiova. Ceahlaul sper sa prindeti un loc spre "B". Doar il meritati. :)

frentzolteanu
13th May 2004, 13:22
Pacat de rezultat care nu e echitabil! Craiova merita victorie, dar ocaziile s-au razbunat! Craiova spera la Europa, nu visa la ea. A spera e altceva decat a visa mai antioltenilor! Oricum locul 4 nu il mai pierdem, asa ca nu mai facetzi galci, ca voi visati la prazul altora! Numai bine! HAI CRAIOVA!

corinutza_88
13th May 2004, 15:08
da "tamy" am pierdut finalul,recunosc mam pripit dar e bun si un egal avand in vedere ca a fost in deplasare!nu mia venit sa cred cand am auzit!dar tot locul 4 e al nostru,desi suntem urmariti de poli si apulum!
stiinta for ever

maryuss_mau
15th May 2004, 09:47
McBreen rulez!!!