PDA

View Full Version : Etapa 26: Dinamo - Gloria



Vadim
10th May 2004, 15:28
Etapa 26: Dinamo - Gloria
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ladima
10th May 2004, 15:42
Nu cred ca va fi un meci usor, fara Alexa si Barcauan. Va fi nevoie de concentrare in faza defensiva. Gloria cred ca ar fi multumita si cu un egal, deci ma astept sa se inchida si sa faca antijoc. Sper ca totusi, N&D sa isi faca "recitalul" si daca Petre e in forma, nu ar avea de ce sa nu fie bine. Alexa poate fi inlocuit cu succes de Naidin, insa in defensiva, din pacate, nu avem om in locul lui Barcauan. El a devenit omul de baza la Dinamo. Il pune fundas da gol, il pune atacant, iar cand nu joaca sunt probleme in aparare. Sper ca Burca si Iordache sa isi aduca aminte ca joaca la Dinamo si sa o faca mai responsabil.
De la Grigorie si Tames nu astept nimic. Au dat goluri in ultimele doua meciuri, deci si-au consumat ratia pana la sf. returului. :mad:

ADelPiero
10th May 2004, 16:02
clar bate Dinamo
3-0 lejer :)

alx_ro
10th May 2004, 16:51
1-1

ladima
10th May 2004, 17:18
Ati uitat sa spuneti cine de golurile si in ce minute. :cool: :rolleyes:
P.S. Posturile astea gen: 1-1, 3-8, 13-14, mi se par cele mai degeabiste. Sunt topicuri speciale pentru pronostic. Aici votezi un pronostic si iti spui parerea, bineinteles daca ai ceva de spus. :mad: :headbang: :mda:

P.S.2 Citat alx: "Maine poate fi mai rau! Steaua..." Marfa!

Darkslowstar
10th May 2004, 18:59
Gloria se va preda la fel cum a facut si cu Steaua, asa ca Dinamo va castiga la pas. Stie el tata Jean cum sa se puna bine cu bivolii fotbalului romanesc (indiferent ca sunt de la Steaua, Dinamo sau Rapid).
4-0 (asa ca sa nu fie suspiciuni;))

jorgensen
10th May 2004, 19:17
Daca Gloria Vrea sa se mai salveze, ar trebui sa mai scoata un punct din deplasare, si nu prea vad unde, Petrolul sau Poli.

ultra_alba
10th May 2004, 20:38
Dinamo mai face un pas catre titlu deci 3-0

apparte
10th May 2004, 21:08
X,2-cu un fundas central dinamovist eliminat in primele 30 de minute!

Catalanul
10th May 2004, 21:15
1-1 cu un gol al lui dinamo din nou in ultimele minute

SVensson
10th May 2004, 21:26
Meci de X2. Am o presimtire caci Gloria va produce surpriza returului.

ladima
11th May 2004, 10:28
Si tu cam cati bani ai paria din salariul tau de siderurg pe varianta 2 la meciul asta? Ai paria macar 100 de parai (jumate din salariul tau) :evil:

Dei
11th May 2004, 10:53
Bate Dinamo lejer. Gloria mai face o plimbare pana la Bucuresti. DAr nu cred ca o sa retrogadeze, or sa mai scoata puncte in meciul cu national, si poate si cu Otelul.

IlMILAN
11th May 2004, 10:57
Daca Dinamo va juca cum a jucat cu Rapid, va fi o victorie la scor...
Nu-mi place sa recunosc dar Dinamo joaca fotbal....pe cand Gloria , cred ca nici ei nu stiu....:(

theinsider75
11th May 2004, 11:52
Bate Dinamo si Gloria bate National (netoiu stie de ce - javra dreq) si scoate puncte la Petrolul ca deh asa vrea Dinamo.

ladima
11th May 2004, 12:03
Cum le stii tu pe toate...ca un om mare. :happy:

RstInPc
11th May 2004, 13:42
De regula, Dinamo are finaluri de campionat foarte bune chiar daca jocul sufera in prima jumatate a returului. Si in sezonul 1997-1998, cand Dinamo a terminat pe locul 6 daca nu ma-nsel, dupa acel 5-0 in fata Stelei nu a mai pierdut nici un meci in urmatoarele etape. Dinamo a pierdut campionate in prima jumatate a returului, dar acum nu este cazul. Nu cred ca vom mai pierde vre-un punct pana la final, asa ca Steaua ar trebui sa se multumeasca, cu locul 2. La urma urmei si Gigi a recunoscut ca si UEFA este buna. :yeah: :yeah:
Meciul cu Gloria nu ar trebui sa fie o problema pentru Dinamo. Un 2-0 ar fi suficient. As vrea totusi sa mai dea un gol si Florentin Petre, nu a mai facut-o cam de multisor. /hello /hello /hello

methos
11th May 2004, 17:03
eu sper sa fie un meci frumos!ma mir ca exista inca persoane care se tem de un posibil blat in Stefan cel Mare!ati vazut Bistrita-steaua?!da!shi n-ati zis nimik!ar trebui sa va fie rushine!

bebe
11th May 2004, 17:22
sper sa scoata gloria un rezultat de egalitate ca situatia in clasament ii cam grea pt ei!!!!

Saber Rider
11th May 2004, 19:10
eu sper sa fie un meci frumos!ma mir ca exista inca persoane care se tem de un posibil blat in Stefan cel Mare!ati vazut Bistrita-steaua?!da!shi n-ati zis nimik!ar trebui sa va fie rushine!

DAR TU AI VAZUT BISTRITA-STEAUA ?!? Asta e marea intrebare !! Sau doar ai aflat shi tu rezultatul la stiri ?!?

Alt Dan
11th May 2004, 19:41
vazut, monsher... dramatic!

Alt Dan
11th May 2004, 19:42
au shimbat regia... fara autogoluri duminica asta...

Saber Rider
11th May 2004, 23:18
Pai cine a vazut CU ADEVARAT meciul de la Bistrita cu Steaua a vazut ca Paraschiv, nemarcat, a dat gol cu capul din careu dintr-un corner.
Dar nu stiu daca voi a-ti vazut meciul lui Dinamo cu Rapid cand Barcauan, nemarcat, a dat gol cu capul din careu dintr-un corner.
Cat despre golul 2 al Stelei de la Bistrita, poate (POATE) ati vazut si meciul Steaua - Rapid = 3 - 3 cand Radoi a gafat in pozitie de ultim aparator si Niculae a profitat si a dat gol, exact ca faza lui Neaga de la Bistrita. Doar ca s-a intors moneda, macar daca se intorcea in meciul cu Dinamo era mult mai bine pentru Steaua, dar asta e. Numai voi nu acceptati ideea !

Lol de lol, deci ... "dramatic" !!!
chiar ca "dramatic" !

Asa va place voua sa fiti numai SUBIECTIVI ! Nu va uitati la Corpodean si altii ca el cum arbitreaza cu Dinamo (adica cum "gresesc" ei decisiv numai in favoarea lui Dinamo, nu auturi si cornere).

Utilizator
11th May 2004, 23:35
Nu stiam ca noi n-avem voie sa fim subiectivi, sa se spuna atunci cine are voie si cine nu...e destul de nasol cand esti si tu atacat cu aceleasi arme cu care ai atacat la randul tau pe altii, nu? :)

Dinamo va castiga jocul, daca Bistrita joaca la fel cum a facut-o etapa trecuta va fi scor, daca va lupta la sange, asa cum cred ca o va face cu noi, va fi doar 2-0.

Saber Rider
11th May 2004, 23:41
Pai tocmai ca eu v-am aratat prin niste faze asemenatoare ca nu e tocmai cum ziceti voi ca e. Deci Subiectivitatea asta va orbeste.
Inca o data "dramatic" !!
Puteti fi subiectivi pana la Dumnezeu, dar OBIECTIVITATEA e mult mai respectata !!

Alt Dan
12th May 2004, 00:48
ati mai avut meciuri dramatice (la timisoara, oradea)... probabil ca si cu nationalul tot dramatic o sa fie... a, si sa nu uit, craiova deja si-a anuntat disponibilitatea, asa ca va mai asteapta inca o dramatizare (scenariul si regia: mihai viteazul)... dar obiectivitatea voastra nu le descopera...
poate la galati sa mai trebuiasca sa jucati, daca cei de acolo chiar vor in uefa...
cat despre grija voastra permanenta despre cine si cand poate sa ne invinga sau sa scoata un meci egal, a avut dreptate dinu cand v-a zis-o pe aia cu drumul lung... degeaba v-ati "oparit" asa de tare, ca are dreptate...

Saber Rider
12th May 2004, 01:19
Dramatice au fost poate meciurile castigate de Dinamo cu arbitrii (Craiova, Farul, Arges). (penalty aiurea pentru Dinamo cu Farul plus gol cu un om in offside-vezi faza cu Mutica in Steaua-Rapid :rosu:, unu clar pentru Craiova neacordat plus hent la golul lui Dinamo :rosu:, eliminare pentru Arges :rosu: ).
Cat despre Dinu, mai bine nu aduceai discutia :ciocan: El e bun doar la filosofia fotbalului, ca la FOTBAL concret n-are nici o treaba. De fapt d-aia l-au si pus pe linie moarta conducerea.

Alt Dan
12th May 2004, 01:37
citeste cotidianul (se pare ca n-au ajuns inca "rahatul, jeleurile si maslinele" din partea lui gigi la redactie). va dau in gat...

in tur, din ce mai tin minte: la bacau, la ploiesti, la ... revedere...

p.s. la meciul cu voi n-a fost nimic, nimic? asta-i culmea...

Alt Dan
12th May 2004, 01:40
si despre dinu, romania nu a jucat inca un meci oficial de maniera celui cu tara galilor...

drept este ca a si pierdut aiurea pe mana lui silvica-farafrica acel meci de la bratislava...

Saber Rider
12th May 2004, 01:49
si despre dinu, romania nu a jucat inca un meci oficial de maniera celui cu tara galilor...

drept este ca a si pierdut aiurea pe mana lui silvica-farafrica acel meci de la bratislava...

Eu vorbeam de Dinu antrenor la Dinamo ! Nu de Dinu antrenor acu 15 ani sau jucator acu 25 de ani !
Iar despre meciurile Nationalei fara Dinu inseamna ca tu nu ai vazut pesemne meciurile de la WorldCup :ciocan: ! (de te-ar auzi Hagi!)

Alt Dan
12th May 2004, 02:19
le-am vazut pe toate si m-au facut fericit (sau m-au amarit)... vorbeam de maniera de joc... cum si la dinamo, meciuri ca cele cu benfica (la lisabona) sau rapid (in giulesti) au fost urmate de partidele retur (din pacate)...
ce-am spus despre dinu se referea doar la faptul ca el a RASPUNS foarte plastic ingrijoratelor "personulitati" steliste me-me, sase-sase si "filosofu'"...

samor03
12th May 2004, 04:22
vreau sa vina dinamo ca lider la timisoara.deci 1 solist . iar de la noi va pleca de pe locul 2.

Mariusmadmax
12th May 2004, 04:33
le-am vazut pe toate si m-au facut fericit (sau m-au amarit)... vorbeam de maniera de joc... cum si la dinamo, meciuri ca cele cu benfica (la lisabona) sau rapid (in giulesti) au fost urmate de partidele retur (din pacate)...
ce-am spus despre dinu se referea doar la faptul ca el a RASPUNS foarte plastic ingrijoratelor "personulitati" steliste me-me, sase-sase si "filosofu'"...
me-me , sase-sase , filosofu
au in Stefan cel Mare ceva corespondenti :
Me-Me = porcea butelie-dansatorul , care daca ar vb cu scopalamina la parchetul anti-coruptie , Dinamo ar cam trebui sa predea cam multe trofee ...
Victor Piturca = falcosu , da' aici e jale mare caci falcosu inca este la gradinita cu palmaresu'...
Filosofu' - n-are corespondent la Dinamo - grupare militiano-********a care traieste pe bani publici ...
Poate ne povestesti ceva de Cohn care si-a parasit nevasta bolnava si copii ca sa se zbenguiasca cu o blonda care vrea sa ajunga artista ... :D
S-au de Dinu , care are doi copii din flori , pete pe fata si multe in suflet ( MOARTEA LUI ALBAN )...
S-au poate l-ai uitat pe Netoiu un super actor cu un trecut extrem de luminos pe la Rocar Bucuresti , apoi Craiova si , in sfirsit , la Dinamo . Tipul mai fiind si cel mai mare geambas de jucatori din Romania ...
Cam asta este flora si ... fauna la vedere !
C-ar mai fi loc si de ceva ghenerali ! :D

Mariusmadmax
12th May 2004, 04:36
Dinamo - Gloria 0-1 , gol Danciulescu in propria poarta ... in min 90+1
se pare ca pina aici le-a fost ...
:D

RstInPc
12th May 2004, 07:59
Hai ca asta-i cea mai buna gluma :happy :happy :happy Te pomenesti ca o s-o bage si cu mana iar Dinamo va contesta cu vehementa golul spunand ca este viciere de rezultat :D :D :D

valilazarov
12th May 2004, 09:14
sI EU ZIC CA BATE DINAMO DAR JOCUL O S AFIE EXTREM DE GREU FARA BARCA SI ALISTAR

razu
12th May 2004, 09:48
Desi nu va fi un meci usor, eu cred ca Dinamo este favorita si va castiga. Orcum este un meci de vazut.

gophren
12th May 2004, 10:04
Sper sa iasa un meci frumos ca cel din etapa trecuta si sa bata Dinamo lejer. Cu toate ca, nu se va putea aplica aceeasi tactica precum in meciul cu Rapid. Atunci Andone a intuit ca Rapidul va iesi la joc si va incerca sa construiasca, sa atace si a replicat cu acel pressing foarte sustinut. Acum, Gloria va aplica o tactica asemanatoare cu cea din meciul cu Steaua, baricadandu-se in aparare si mizand pe contraatacuri din doi oameni. Sper sa nu sufere faza de constructie la Dinamo si mai sper sa dea si Niculescu un gol, ca iar prinde sete :)

danny-boy
12th May 2004, 16:45
ATENTIE catei!!!!!!!!!!!!!!!TIMISOARA va asteapta.Aici veti pierde campionatul.100%POLI

radhoo
12th May 2004, 17:14
ATENTIE catei!!!!!!!!!!!!!!!TIMISOARA va asteapta.Aici veti pierde campionatul.100%POLI
hai Poli!!!
hai Steaua!!!

Nu am cum sa vad meciul, insa dupa ce scrie pe net la desfasurarea jocului, se pare ca din nou BULANUL e la el acasa pe stefan cel mare: bara Gloria si gol dinamo... din nou din 11 metri

Dei
12th May 2004, 17:16
Si uite asa inca 3 puncte la Dinamo. Penalty, danciulescu se apropie de balon si ...... gol.
Si cand te gandesti ca bistrita a avut si bara, mai sa crezi ca puteau sa castige.

Jhan
12th May 2004, 17:20
Bah stelistilor,sa va fie rusine,uitati-va cum joaca Gloria cu Dinamo,ati cumparat-o si pe asta! :rosu: Dupa Oradea,si National.Sunt convins ca diseara Nationalul nu va pune nici o piedica Stelei si la pauza deja va fi vreo 2-0 pt Steaua.Rusineeeeee!

Saber Rider
12th May 2004, 17:24
min - faza
7 - danciulescu sut din 8m singur cu portarul peste poarta (mare ocazie)
12- contraatac gloria 2la2 pasa gresita
12- sut fl.petre colt lung, aparat
14- contraatac gloria, centrare in fata portii goale (era in unghi)
15- centrare la danciulescu care aluneca si cade in campeanu
17- offside la capul lui danciulescu singur cu campeanu
18- contraatac gloria : coroian BARA ! mare ocazie de gol a Gloriei
19- cap niculescu peste bara
20- pereny sut mult peste poarta (si lateral)
26- sut badea peste poarta
27- giughici singur cu munteanu sut(deviere) in bratele portarului
27- sut cornea de la distanta respins greu de munteanu in lateral
30- danciulescu cap din corner peste poarta
31- costin sut putin peste poarta lui munteanu
32- niculescu sut din lovitura libera in bratele lui campeanu
35- sut din lovitura libera minteuan, respinge munteanu
36- centrare fl.petre la coltul scurt, retine campeanu de langa danciulescu
38- minteuan 1la1 cu munteanu, sut in portar din coltul careului mic
39- penalty la semeghin facut de iodi - gol danciulescu 1-0 ("imprudenta"-Gradinescu)
42- centrare la coltul scurt retine munteanu de langa minteuan in careul de 6m
44- sut fl.petre respins cu piciorul de campeanu
44- sut niculescu respinge campeanu in lateral
45- sut costin peste poarta lui munteanu

Nu sunt probleme de arbitraj (surprinzator,nu ?! nu e timpul pierdut :))

Jhan
12th May 2004, 17:27
In prima repriza arbitrul a dat o lovitura libera pt gloria,f periculoasa doar pt ca Burca nu s-a dat din calea lui giuchici.Probabil ca daca s-ar fi evaporat de acolo,Burca nu ar fi faultat :mad: +vreo 2 off-side-uri inventate impotriva lui Dinamo...cumpara jiji tot ce se poate,echipe arbitri,TOTUL! :rosu:

Jhan
12th May 2004, 17:34
min - faza


Nu sunt probleme de arbitraj (surprinzator,nu ?! nu e timpul pierdut :))

Asa se zice cand arbitrul greseste doar in defavoarea lui Dinamo,nu?

Saber Rider
12th May 2004, 17:37
In prima repriza arbitrul a dat o lovitura libera pt gloria,f periculoasa doar pt ca Burca nu s-a dat din calea lui giuchici.Probabil ca daca s-ar fi evaporat de acolo,Burca nu ar fi faultat :mad: +vreo 2 off-side-uri inventate impotriva lui Dinamo...cumpara jiji tot ce se poate,echipe arbitri,TOTUL! :rosu:

Dci offsideurile au fost corecte (era sa ia Danciulescu galben pentru aplauze ironice, l-a fluierat atunci arbitrul pentru asta), iar la reluare s-a fazut clar ca au fost, au zis si comentatorii. (mai ales ca la unul din ele a fost fault inainte)
Iar atacuri de pomana la adresa altora.:rosu:

Jhan
12th May 2004, 17:50
2-0,nu pot sa cred ca voi vedea un final linistit...de aia astept golul Bistritei.

Jhan
12th May 2004, 17:52
Dci offsideurile au fost corecte (era sa ia Danciulescu galben pentru aplauze ironice, l-a fluierat atunci arbitrul pentru asta), iar la reluare s-a fazut clar ca au fost, au zis si comentatorii. (mai ales ca la unul din ele a fost fault inainte)
Iar atacuri de pomana la adresa altora.:rosu:
Ma refeream in special la un off side la Niculescu in care omul care-l pazae s-a prabusit pur si simplu.

Jhan
12th May 2004, 17:53
Petre e varzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Jhan
12th May 2004, 17:58
Poate ca ar fi bine sa-l mai odihneasca Ando pe Semeghin,ca a alergat f mult atat azi cat si cu rapid...si pe Petre..un pic mai mult!

Saber Rider
12th May 2004, 18:20
min-faza
3- sut retinut de campeanu
4- gol anulat lui dinamo, pentru ca mingea a depasit terenul in aer si dupa aia recentrata (greu de dat seama la reluare)
5- cap fl.petre peste poarta
8- danciulescu calcai spre poarta (sau spre niculescu) in careu
11-blocat niculescu in momentul sutului din 7m
12-respinge campeanu de langa danciulescu centrarea lui fl.petre
13-sut danciulescu pe coltul lung pe langa poarta
14-angajare in careu pt. pelecaci, deviaza mingea spre poarta, respinge munteanu cu piciorul
16-sut din prima pe langa din careu al lui niculescu
17-sut costin de la distanta pe deasupra portii
19-gol grigorie, sut din afara careului (22m) la coltul lung, 2-0
22-nervos fl.petre da cu piciorul intr-un panou publicitar, se accidenteaza usor :)
24-giughici 1la1 cu munteanu, suteaza in portar
27-pasa la intalnire in careu pt danciulescu, retine campeanu
30-simulare de fault (zic eu) a lui semeghin la marginea careului
31-retine munteanu de langa peres in careul dinamovist
34-sut din afara careului pe langa poarta lui munteanu
40-fault la niculescu in marginea careului, rosu pt.costin, sut din lovitura libera acordata = gol niculescu 3-0

Victorie meritata a lui Dinamo.

gophren
12th May 2004, 18:39
Bravo Dinamo, inca 4 hopuri de trecut. /hello

ADelPiero
12th May 2004, 23:39
intradevar .. mai sunt 4 etape ... 4 hopuri ...
meciul acesta era clar castigat de dinamovisti ...
imi mentin parerea ca dinamo nu va mai avea probleme pana la final

Florentin
13th May 2004, 04:22
Merge si asa: cind nu trage arbitrul pentru voi, il aveti pe Iodi, sau alt pseudo-fotbalist cu simpatii (si radacini) canine.
Din mizerie in mizerie spre victoria (mincinoasa) finala.

samor03
13th May 2004, 06:43
Bravo Dinamo, inca 4 hopuri de trecut. /hello
al doilea va fi imposibil de trecut :ok:

RstInPc
13th May 2004, 08:01
Saber Rider , sunt impresionat. Daca scria toate astea un suporter dinamovist, intelegeam, dar sa muncesti atata la un meci al lui Dinamo, tu fiind suporter stelist...jos palaria pentru obiectivitate.

SVensson
13th May 2004, 08:48
Felicitari Dinamo. Pacat de Gloria. Putea sa deschida scorul. Dar asta e.

Red Heat
13th May 2004, 09:10
O prima repriza cu emotii mari pt Dinamo. Andone cred ca se felicita ca a ingropat securea razboiului cu Munteanu.
A doua repriza total diferita (cred ca i-a bagat in priza Ando la pauza). Faze in mare viteza, pase cu calcaiul, si doua goluri superbe (mai ales cel al lui Grigorie). Dinamo continua cursa spre titlu... din nou :)

Dansan
13th May 2004, 09:42
Sursa: Evenimentul Zilei

Inainte de executarea loviturii libere din care s-a marcat ultimul gol, faza in care a fost eliminat Sergiu Costin, atacantul Claudiu Niculescu i-a strigat lui Costel Cimpeanu: “Las-o!”. “Burebista” a aranjat gresit zidul si a primit gol
• Remus Vlad, antrenorul bistritenilor, i-a lasat acasa pe golgeterul Sandu Negrean si pe fundasul central Vasile Jula. In schimb, tehnicianul l-a introdus in primul “unsprezece” pe Sorin Iodi, fost jucator la Dinamo, care evoluase episodic la Gloria in aceasta editie de campionat. De asemenea, Vlad a tinut pe banca de rezerve alti doi titulari, fundasul dreapta Sergiu Mindrean si stoperul Alin Rus. “Rus n-a jucat pentru ca are trei cartonase galbene si l-am menajat”, a explicat Remus Vlad .

Ya' right!:)

Bogdan
13th May 2004, 12:08
Victorie meritata a jucatorilor nostri cu 3-0, dar obtinuta mai greu decat o arata scorul.Au fost doua reprize diametral opuse.In prima, jucatorii nostri cred ca erau cu gandul la orice numai la meci nu.Am avut noroc,Bistrita putand conduce ea la pauza.Cred ca la pauza Ando i-a bestelit serios pe jucatori,pentru ca repriza a 2 a ne-a apartinut in totalitate,jucatorii nostri practicand un fotbal destul de bun cu numeroase ocazii,un gol anulat eronat(parerea mea) al lui Niculescu,si o alta echipa Dinamo fata de cea din prima repriza.Sper ca din meciul cu Petrolul din etapa viitoare sa iesim invingatori,dar si cu tot lotul de jucatori disponibili pentru meciul de la Timisoara,pentru ca de ceva meciuri bune incoace am avut mereu jucatori suspendati sau acidentati.
FORZA DINAMO!!!

uti2102
13th May 2004, 19:04
Ce va tot luatzi atata de Gloria?! Era clar ca oamenii nici nu vor shi nici nu pot sa puna probleme. Nu de meciurile astea depinde titlul. De meciurile de la Galatzi, Craiova, Timishoara shi Piatra-Neamtz depinde! Acolo o sa se joace!

Saber Rider
13th May 2004, 22:40
"De ce a făcut scor Dinamo cu Bistriţa în cel mai prost meci al "cîinilor" din retur

Pentru că 7 jucători ai Gloriei au fost prezenţi numai cu numele în arena din Ştefan cel Mare. În urmă cu 5 ani, înaintea meciului Steaua - Bastia 1-0, antrenorul de atunci al bucureştenilor, Mihai Stoichiţă, făcea o remarcă: "Într-un joc de o asemenea importanţă, 80 la sută din fotbaliştii unei echipe trebuie să dea randament maxim. Adică, maximum trei să fie sub cota meciului, restul trebuie să facă meciul vieţii lor". Miercuri, contra lui Dinamo, raportul bistriţenilor a fost inversat: numai 4 jucători au prins o formă sportivă care să le permită să se lupte cu un adversar de calibrul "cîinilor". Iar rezultatul s-a văzut."

http://www.gazetasporturilor.ro/?c=1&b=539

Red Heat
14th May 2004, 08:46
"De ce a făcut scor Dinamo cu Bistriţa în cel mai prost meci al "cîinilor" din retur

Pentru că 7 jucători ai Gloriei au fost prezenţi numai cu numele în arena din Ştefan cel Mare. În urmă cu 5 ani, înaintea meciului Steaua - Bastia 1-0, antrenorul de atunci al bucureştenilor, Mihai Stoichiţă, făcea o remarcă: "Într-un joc de o asemenea importanţă, 80 la sută din fotbaliştii unei echipe trebuie să dea randament maxim. Adică, maximum trei să fie sub cota meciului, restul trebuie să facă meciul vieţii lor". Miercuri, contra lui Dinamo, raportul bistriţenilor a fost inversat: numai 4 jucători au prins o formă sportivă care să le permită să se lupte cu un adversar de calibrul "cîinilor". Iar rezultatul s-a văzut."

http://www.gazetasporturilor.ro/?c=1&b=539

Si cu Steaua cati au jucat meciul vietii lor mai ales ca jucau acasa????

Red Heat
14th May 2004, 08:59
Asta numesti tu interesanta???? Pai Gazeta daca ar putea sa arunce non-stop cu noroi in Dinamo nu ar zice nu. Daca asemenea aberatii sunt interesante inseamna ca ori nu au vazut ce ocazii a avut Gloria ori scriu si ei sa faca tiraj...

ladima
14th May 2004, 09:42
Nu sunt de acord ca Gazeta este anti-Dinamo. Sunt insa unii gazetari, mai multi la Prosport, care nu au nimic de a face cu meseria asta. Imi aduc aminte de comentariul din Prosport cu mingea care se misca la lovitura libera din meciul Dinamo-Steaua si asta in ziarul de luni, dupa ce tot poporul a vazut la TV ca mingea statea pe loc. Si sunt exemple multe (cel mai recent, la TVR "golul anulat" al lui Sabin Ilie!!! :rosu: ).
Si mie mi s-a parut ca au fost chititi de la inceput sa scrie prostii despre meciul cu Bistrita, dar cine a vazut meciul nu poate sa spuna in mod onest ca nu a fost corect. Pai dau exemplu unui comentariu aberant: "Vazand ca nu sunt eficienti, Iodi le-a dat o mana de ajutor faultandu-l in careu pe Semeghin." Pai bai frate, inteleg sa spui asa ceva la penalty-ul dat la Pitesti impotriva lui Bacau, cand atacantul iesea din careu si era faultat la margine, dar cand ala patrunde spre poarta, perpendicular si trece de tine, ce mama dracu sa ii faci. Sa il feliciti pentru gol dupa aia? Hai sa fim seriosi.
A fost un meci greu pentru Dinamo, unde caldura si oboseala si-a spus si ea cuvantul, dar un meci corect. De altfel, scorul este exagerat fata de cum s-a desfasurat meciul. Cred ca merita si Gloria un gol la cate ocazii a avut. Si nu ocazii de tras la 10m peste poarta ci toate incheiate cu sut pe spatiul portii sau in bara.