PDA

View Full Version : Galeria Farului !



NY_giants05
7th August 2006, 21:43
Am si eu o intrebare pentru faristii din galerii : de ce nu se unesc cele 3 galerii fariste (parca atatea sunt) sa formeze una mai mare ca si asa suntem putini iar pe stadion nu prea se aude nimic.

o galerie la peluza, alta in tribune...nu se intelege nimic. altii striga ceva,altii altceva...

m-am gandit si la varianta ca ar fi ceva conflicte la mijloc intre aceste galerii...

normal ar trebui sa formam o galerie mare care sa faca atmosfera adevarata pe stadion.

voi ce ziceti ?

adi_cta
7th August 2006, 21:51
Buna intrebare. La meciul Farul-Otelul nici una din cele 3 galerii nu era mai mare decat cea a Otelului.

b3bito
7th August 2006, 23:00
sunt multe motive,care pt voi cei de acasa nu cred k ati putea sa le intelegeti....etc...si nu ai avea cum sa le intelegi fiind suporter de acasa,si nu esti din "miez"

Quartz@nu
8th August 2006, 01:11
sunt multe motive,care pt voi cei de acasa nu cred k ati putea sa le intelegeti....etc...si nu ai avea cum sa le intelegi fiind suporter de acasa,si nu esti din "miez"

tot o dai cotita " pt voi cei de acasa ..." poate putin "miez" de creier ti-ar prinde bine ! suntem in stadion sa fii sigur de asta insa suntem ceva mai organizati ca voi : avem seminte , suc etc si ramanem profunzi impresionati de vivacitatea galeriei , de coregrafiile indelung repetate si de scandarile super inteligente ale voastre .
tot ne ceri sa venim langa voi ...atunci cand veti fi o echipa adevarata care sa "atraga" ochiul si urechea privitorului, lumea va fi cu voi,langa voi; pana atunci lasa-ne si pe noi "astea de rand" sa ne spunem parerea...cum vezi ceva negativ de voi cum hat la gatul omului "ca nu vii la meciuri, bla,bla,bla "

NY_giants05
8th August 2006, 12:08
sunt multe motive,care pt voi cei de acasa nu cred k ati putea sa le intelegeti....etc...si nu ai avea cum sa le intelegi fiind suporter de acasa,si nu esti din "miez"

ma rog..nu stiu cum nu am putea sa le intelegem...ca doar nu suntem batuti in cap..

nu cred k trebuie neaparat sa faci parte din galerie ca sa fi suporter al farului

sa stii ca mi-ar placea sa fac parte din galerie, sa strig pt farul, dar nu suntem organizati deloc. doar la meciurile mai importante cu steaua, dinamo, si rapid e atmosfera frumoasa pe stadoin. parerea mea este ca indiferent de meci trebuie sa avem aceeasi galerie. una si mare.

tchibos
8th August 2006, 13:27
e vorba de orgolii..:D , iar discutiile la nivelul asta sunt puerile, adevaratul motiv nu se spune :D

NY_giants05
8th August 2006, 14:19
ca sa fii in galerie, trebuie sa faci ceva anume, sa vorbesti cu cineva sau pur si simplu te duci in galerie ???

ah..si inca ceva...merge galeria la vaslui ???

ULTRAS-CT
8th August 2006, 17:34
ca sa fii in galerie, trebuie sa faci ceva anume, sa vorbesti cu cineva sau pur si simplu te duci in galerie ???

ah..si inca ceva...merge galeria la vaslui ???

depinde in ce "galerie" vrei sa intrii :)))

b3bito
8th August 2006, 22:46
se merge pe cont propriu,daca vrei sa stai pe scau 350 de mii daca vrei in picioare 100 de mii,pt k nu se mai da nik de la club la ora actual,si totul se va face pe banii nostri (deplasari) deci daca vrei,platesti...

NY_giants05
9th August 2006, 08:53
se merge pe cont propriu,daca vrei sa stai pe scau 350 de mii daca vrei in picioare 100 de mii,pt k nu se mai da nik de la club la ora actual,si totul se va face pe banii nostri (deplasari) deci daca vrei,platesti...

ok..sa zicem ca aleg sa stau pe scaun...atunci platesc 350.000 dus-intors, nu ?

pai si cand e plecarea ?? unde vine autocarul ? in fata stadionului ?? mai da detalii, ca tu esti din "miez" :)

si mai trebuie si bani sa platesti biletul de la stadionul lor, nu ? ( ma rog, cred k la vaslui intrarea e moca :) )

NY_giants05
10th August 2006, 14:26
daca aflati cand pleaca galeria la vaslui sa'mi ziceti si mie..chiar mi'ar placea sa merg...

Seahawk
10th August 2006, 20:01
Stai ma Stefane acasa nu te duce nicaieri cu nebunii aia

NY_giants05
10th August 2006, 20:04
Stai ma Stefane acasa nu te duce nicaieri cu nebunii aia

:) mda..pai cred ca o sa cam stau acasa ca nu am cu cine sa ma duc...
mi'ar fi placut sa merg la Steaua ..acolo nebunie :D da' o sa fiu plecat atunci :(

b3bito
10th August 2006, 21:17
te anunt eu pe vineri-sambata sigur...k se pare k s`a rezolvat ceva...

NY_giants05
10th August 2006, 21:30
te anunt eu pe vineri-sambata sigur...k se pare k s`a rezolvat ceva...

ok :ok:
sa vad daca vor niste prieteni de'ai mei sa mearg si ei la vaslui /hello

Napoletan
10th August 2006, 23:34
Stai ma Stefane acasa nu te duce nicaieri cu nebunii aia


Sa mori tu...

tchibos
11th August 2006, 08:14
eu zic sa te duci daca poti... cu siguranta nu vei regreta :ok:

tchibos
18th August 2006, 09:19
si la meciul nationalei cu Cipru am vazut acelasi lucru: doua galerii :o:. Parerea mea este ca ar trebui sa lasati orgoliile la meciurile nationale. Spun asta din mai multe motive dintre care cele mai importante sunt:

1. nu se aude mare lucru din ce cantati voi acolo, iar cand se aude se aud doua cantece diferite si asta nu e un lucru bun pentru atmosfera. Uniti-va si cantati intr-o singura voce, macar la meciurile nationalei.

2. unul din motivele pentru care Piturca si FRF prefera sa aduca nationala la Constanta este modul primitor in care s-au manifestat suporterii si in special galeria. Daca continuati asa s-ar putea sa ajungeti ca aia din Bucuresti care nu pot trece peste orgoliul personal si injura jucatorii echipelor adverse din Bucuresti, aclamandu-i doar pe cei din echipa lor favorita. Daca nu veti fi o singura galerie care sa faca spectacol la Constanta cu siguranta Piti va alege Timisoara sau alt oras din provincie iar Constanta va deveni un "Bucuresti 2" pentru echipa nationala si ar fi pacat sa se intample lucrul asta


... parerea mea

armandito
18th August 2006, 11:01
sunt de acord cu ce spui, desi cred ca ar trebui sa fie o singura galerie, deci nu numai la meciurile nationalei sa se uneasca ci la toate meciurile de pe stadionul Farul

Catalin 06
18th August 2006, 11:28
Si la meciurile echipei Farul ar trebui sa fie uniti, eu nu fac parte din galerie dar nu inteleg ce conflicte pot fi intre aceste grupari , pana la urma singurul lucru pe care il au in comun e ca sustin Farul , iar echipa asta merita o galerie puternica

Napoletan
18th August 2006, 14:45
pana la urma singurul lucru pe care il au in comun e ca sustin Farul

Exact!


Referitor la nationala... Nationala va juca la Constanta mult timp si de acum in colo. Stati linistiti ca in alegerea locului nu a contat nicodata galeria sau publicul. Daca ar fi contat ar fi ales Timisoara. Este aleasa Constanta pt. ca aici nimeni nu il ataca pe Mircea Sandu, iar in cazul unui esec nu au loc proteste prea mari. La noi nationala are parte exact de ceea ce doreste, adica suporteri europeni, model... Vocea celorlalti este prea slaba...
P.S. Sa ma ... pe toti turistii prezenti miercuri la meci, care nu au fost in stare sa strige macar o data "Romania" sau macar sa aplaude, ci s-au multumit doar sa faca valuri uneori.

NY_giants05
18th August 2006, 15:50
sa speram ca vine lumea la stadion la meciul cu urziceni....desi nu prea cred pt ca ei zic ca e adversarul prea slab, ca etc.
din contra, ar trebui sa vina la meciuri din astea mai usoare pt noi, ca ar vedea spectacol, multe goluri !

si apropo de galerii ..UNITI-VA FRATILOR !

U|L|T|R|A|S|
18th August 2006, 16:05
De asta nu canta lumea, pentru ca la noi sunt grupari separate... hai sa fim seriosi.. poate va crede mutu...
Foarte bine ca sunt grupari separate cu mentalitate diferita... Voi astia mari suporteri ai Farului, de asta nu veniti in peluza sa strigati... ca nu e galeria unita si tocmai de aceea sunteti suparati si spargeti seminte cu foc...
Daca se unesc gruparile sigur o sa fie peluza plina... Respect ARIA - singurii care tin inca steagul sus!
Si nu ma stresati iar... nu sunt din ARIA dar apreciez mentalitatea...

Ce era sa uit... M..E la turisti!

iocs
22nd August 2006, 13:42
Noi la Steaua le zicem cetateni...apropo, cati veniti in deplasare la Bucuresti?

alex-hcm
22nd August 2006, 13:45
CUm si cand se face deplasarea?? Da-ti va rog detalii aici.... Cate autocare vor merge?

U|L|T|R|A|S|
22nd August 2006, 14:08
CUm si cand se face deplasarea?? Da-ti va rog detalii aici.... Cate autocare vor merge?

Ce autocare visezi mah? Clubul nu a mai dat si nici nu o sa dea sezonul asta vreun autocar...
Fiecare ajunge la meci pe cont propriu :D

Napoletan
22nd August 2006, 17:39
Sincer, cred ca asta este cea mai buna decizie pe care a luat-o clubul in ultima vreme. E bine ca in deplasari nu mai merg toti cetatenii, care nu au nici o treaba. Mai bine 40, dar mai adevarati, decat 100 de umplutura.

tchibos
22nd August 2006, 18:19
e cea mai buna decizie pentru cine, pentru club?... poate doar pentru economiile pe care le face. Exista fel si fel de persoane, unii care inteleg sa fie suporteri ai clubului din orasul lor si altii care tin cu echipe din alte orase (cei mai multi din capitala). A doua categorie trebuie "convertiti". Gustul pentru sport ca si pentru orice altceva (cultura, de exemplu) se poate cultiva chiar si la cele mai reticente persoane, altfel o sa ajungem sa avem suporteri cat are National... si se pare ca, cel putin la politica pe care o practica clubul si echipa in jocul sau, suntem "pe drumul cel bun"... din pacate

U|L|T|R|A|S|
22nd August 2006, 22:01
e cea mai buna decizie pentru cine, pentru club?... poate doar pentru economiile pe care le face. Exista fel si fel de persoane, unii care inteleg sa fie suporteri ai clubului din orasul lor si altii care tin cu echipe din alte orase (cei mai multi din capitala). A doua categorie trebuie "convertiti". Gustul pentru sport ca si pentru orice altceva (cultura, de exemplu) se poate cultiva chiar si la cele mai reticente persoane, altfel o sa ajungem sa avem suporteri cat are National... si se pare ca, cel putin la politica pe care o practica clubul si echipa in jocul sau, suntem "pe drumul cel bun"... din pacate

Cei de la FANS - National sunt mai respectati decat noi dpv Ultra' ...

Mie mi se pare normal, care o persoana care se declara suporter al unei echipe, sa isi plateasca din propriul buzunar deplasarile si celelalte materiale...
Din cauza situatiei materiale precare, cu care se confrunta majoritatea po****tiei din tara noastra, acest lucru pare iesit din tipar...
Cum a spus si Napoletan... prefer calitatea in dauna calitatii... Ca suntem putini, asta nu mai mira pe nimeni...

b3bito
22nd August 2006, 22:26
Noi la Steaua le zicem cetateni...apropo, cati veniti in deplasare la Bucuresti?

10000 de oameni venim...facem deplasare cu trotinetele....

tchibos
22nd August 2006, 22:56
si mai vin si 15000 pe role :ok: ... ar fi trebuit sa ajunga 20000 pe role dar 5000 nu au roata de rezerva si nu corespund la standardele UE :D

StiL
23rd August 2006, 01:12
prefer calitatea in dauna calitatii...
in dauna cantitatii..
total de acord /hello

b3bito
23rd August 2006, 12:37
am mai facut eu rost de vreo 3000 de roti de rezerva...cine are o carucior?poate sa vina...deplasari ca`n italai numai k aia le fac cu scuterele so motoarele,noi cu trotinete,carucioare,role,si biciclete...

b3bito
23rd August 2006, 12:38
Acuma Serios,deci Batem Samabta Da`i In ....mea:))

U|L|T|R|A|S|
23rd August 2006, 14:19
in dauna cantitatii..
total de acord /hello

Butonul "Edit" dispare foarte repede acum.. dar ati inteles ideea :)

Kroenan
24th August 2006, 15:53
Sunteti de coma... N-am mai ras asa de cateva zile:D

Serios... Conducerea are `grija` doar de cei 200 de martori ai lui Mihailescu, care striga doar ce dicteaza `guru` Bosanceanu. Restul, isi platesc drumul din buzunarul lor... E normal, nu e normal, ce mai conteaza?

Si asa, la club a fost intotdeauna o atmosfera de `fluiera vantul`... Si asta, din pacate, s-a transmis si spectatorilor.

b3bito
24th August 2006, 21:56
bhai omule tu nu intelegi k clubul nu mai da nici macar un autocar,microbuz,absolut toata galeria/brigazile etc...fac de acuma deplasarile pe banii lor?

Napoletan
25th August 2006, 03:31
Si asa, la club a fost intotdeauna o atmosfera de `fluiera vantul`... Si asta, din pacate, s-a transmis si spectatorilor.


Din pacate, ai mare dreptate...

amocaci
27th August 2006, 15:15
napoletan zici k asta e cea mai buna decizie???u ai fost la steaua???

Napoletan
27th August 2006, 16:01
Prietene, eu de 3 ani nu am mai mers intr-o deplasare cu clubul! Si inca ceva... in momentul in care nu depinzi de club, ii poti critica, si poti protesta la adresa lor, fara sa auzi replica "da` cum ati mers ma voi la meciul <<X>> ". In fine, eu am zis clar, ca aia e parerea mea.

stanley_tiffo
28th August 2006, 22:33
unde ati fost mah la meciu q steaua toti astia de pe forum kre va dati mari suporterii ...... acum se vad adevaratii suporteri ..... cum se aude de deplasari pe bani cum va faceti mielusei......RUSINE CELOR CARE SE DAU MARI SUPORTERI SI CARE NU AU FOST LA MECI
ps: imi cer scuze celor kre au avut motive intemeiate si nu au putut ajunge la meci

FatFrumos
28th August 2006, 22:37
you know multi dintre noi mai sintem peste mari si tari nu putem zbura la orice ora sa vedem echipa pe viu........

U|L|T|R|A|S|
29th August 2006, 00:29
Sunt foarte multi zmei pe forum... Eu unul m-am plictisit de ei...
Un exemplu - tavy ala... Cu trenul de 11:26... Tot l-am cautat in tren, dar nu am dat de el...
Oricum... era vorba sa mergem cel putin 40 cu trenul... si am fost aproximativ 10 :D
Gata cu mocangeala... Acum se vad Faristii adevarati.
Dar dupa cum ai punctat si tu... Forte multi muncim, foarte multi au familii si copii... Cu Farul Pana la Moarte!

b3bito
29th August 2006, 10:59
eu unul nu am putut sa merg,am niste probleme :( shi nici la romania-bulgaria nu stiu daca pot veni..

tchibos
29th August 2006, 13:09
da' ce e aici?... se striga condica?... eu unul am vrut sa merg dar s-a ivit ceva de ultim moment si chiar ma bucur ca nu am mai mers

stanley_tiffo
29th August 2006, 14:59
nu trebuie sa dati mah la nimeni explicatii..... aia kre nu au venit pt k nu au vrut se stiu ei

tchibos
11th September 2006, 10:18
Suporterii farişti grupaţi în peluza cu tabela de marcaj au scandat în mai multe rânduri, în timpul partidei cu Ceahlăul, împotriva „rechinilor“. „Mercenarii!“, „Nu meritaţi, nu meritaţi, în alb-albastru să jucaţi!“, „Voi sunteţi sclavii lui Steaua!“, „Curcă, du-te la Steaua!“, au strigat fanii, nemulţumiţi de rezultatele cu Urziceni şi Steaua. Suporterii au afişat şi mai multe bannere. Pe unul scria „Afară cu cine ne înCurcă!“, aluzie la portarul farist. De asemenea, suporterii au fost şi ironici pe alocuri, scandând „Suntem mândri de voi!“ şi însoţind cu „ole“-uri pasele „rechinilor“ din ultimele cinci minute de joc. Galeria de la tribuna a doua a fost mai reţinută, strigând doar, la un moment dat, „Jucaţi fotbal!“.

BloodWhiteBlue
15th September 2006, 12:48
Bai fratilor,de ce nu vedeti realitatea,ca cea mai proasta galerie din tara este la FARUL!!!Sunt 10 tipi peste 25 de ani si restul copii si fete....A avut dreptate cu unrea tuturor.....ce inseamna alea orgolii?Daca ne iubim echipa atunci trebuie sa fim uniti si sa formam o galerie puternica.La toate meciurile importante si-au batut joc altii de noi,scandand "nu se-aude nimic!!!".......si chiar nu se auzea......orgolii au doar cei fara caracter.....am fost si eu in galeria Farului,dar nu ma voi intoarce pana cand nu vor fi cel putin 150 de oameni in galerie.......SUNTEM SLABI....cu parere de rau

Napoletan
15th September 2006, 14:37
Inca unul, decis sa schimbe soarta intregii galerii. Oare al cat-ulea este ?!

U|L|T|R|A|S|
15th September 2006, 15:38
Pana acum faceam 5 brigazi cu astia care tot vor sa uneasca galeria... Omu nu se intoarce pana nu o sa fim 150 in galerie... iti dai seama ce pierdere...
O sa fim uniti la meciul de la pitesti...unde nu cred ca o sa plece nimeni :D

Napoletan
15th September 2006, 19:32
Nu...nu ii putem lasa singuri . Trebuie sa ii conteste cineva, nu ?! :) Deja incep sa caut baieti sa ne adunam macar 100, poate poate il convingem sa se intoarca...

tchibos
3rd December 2006, 23:25
A vrut să fure un banner al Aradului

În minutul 70 al partidei, unul dintre membrii galeriei Farului s-a furișat în sectorul suporterilor arădeni, situat la peluza dinspre lac, a înhățat un banner al oaspeților și a rupt-o la fugă, spre locul său, de la tribuna B. Jandarmii au intervenit rapid și au evitat astfel evenimente neplăcute.

UTA a fost încurajată la Constanța de aproximativ 20 de fani, veniți pe litoral pe cheltuiala și cu autoturismele proprii. Cu o oră înainte de startul meciului, suporterii s-au fotografiat, în fața clubului Farul, cu antrenorul Marius Lăcătuș. Acesta a dialogat preț de câteva minute cu fanii alb-roșii și le-a promis că echipa sa va scoate un rezultat bun. Iar pronosticul său chiar s-a materializat!

Sorin MIHALACHE
Cuget Liber

danny del corco
4th December 2006, 02:19
Daca reusea chestia cu bannerul Aradului, ar fi fost cam singurul eveniment de pe stadion !Ca despre meciul in sine, noi, faristii, nu prea avem ce discuta din pacate.

b3bito
4th December 2006, 14:19
defapt au fsot 2 mebri care au intrat si alti 2 care astepotau afara, ;)
iar chestia ne`a iesit

the lion king
4th December 2006, 14:52
A vrut să fure un banner al Aradului

În minutul 70 al partidei, unul dintre membrii galeriei Farului s-a furișat în sectorul suporterilor arădeni, situat la peluza dinspre lac, a înhățat un banner al oaspeților și a rupt-o la fugă, spre locul său, de la tribuna B. Jandarmii au intervenit rapid și au evitat astfel evenimente neplăcute.

UTA a fost încurajată la Constanța de aproximativ 20 de fani, veniți pe litoral pe cheltuiala și cu autoturismele proprii. Cu o oră înainte de startul meciului, suporterii s-au fotografiat, în fața clubului Farul, cu antrenorul Marius Lăcătuș. Acesta a dialogat preț de câteva minute cu fanii alb-roșii și le-a promis că echipa sa va scoate un rezultat bun. Iar pronosticul său chiar s-a materializat!

Sorin MIHALACHE
Cuget Liber
la furat sunteti nr 1.v-am zis ca nu treceti de uta:D tchibos,fa galagie ca de nu ai soarta CRAIOVEI!!!!

sk8t3rool
4th December 2006, 17:35
dc sa mai cantam cand Aria sta in peluza shi canta ceva shi gruppo sud shi legio sur stau la tribuna...shi canta altceva...unitiva dreq....lasati orgoliile..tineti cu faru,..cantati toti pt faru...toti acelashi cantec odata makr...unii mai veneau in galerie ca sa cante chiar dak nu erau in nici o grupare..acum mai vne tata mare...cum sa strangeti voi 100 de oameni care sa cante?? cand pt faru vin shi canta 20 shi restu sparg seminte??Adevaru e ca suntem cea mai varza galerie din romania,...din pacate..

sk8t3rool
4th December 2006, 17:37
la furat sunteti nr 1.v-am zis ca nu treceti de uta:D tchibos,fa galagie ca de nu ai soarta CRAIOVEI!!!!

la furat sunteti primii la cantat ultimii..rushine..imi pare rau pt sorin care a faqt pana acum cva pt galeria farista....:headbang: :rosu:

b3bito
4th December 2006, 17:54
la criticat sunteti bunii,dar la cantat...?sti tu in plm pe cine sa critici si pe cine nu...

sk8t3rool
4th December 2006, 18:37
ba din cate vad la meciuri..shi pe forum e destul sa stii pe cine critici shi pe cine sa nu critici...oricum...dak nu ia vreunu masuri...tot ce a faqt sorin shi cei care sau implikt o sa se duca pe apa sambetei...oricum...pana nu o sa se vada rezultatele...publicu nu o sa vina la stadion...echipa va avea un plus de energie dak va vedea si o galerie adevarata care o incurajeaza..nu asa cum e acum...

bahaus_84
4th December 2006, 23:17
nu mi place sa ma bag in chestia cu galeria pt k intotdeauna am fost cam pe dinafara mereu ma uit la meciuri de la tribuna a 2 a ,insa sincer acum,si sper sa nu supar pe nimeni,incercati fratilor sa lasati la o parte neintelegerile care sunt intre voi,si uniti-va...nu pot sa cred ca nu sunteti niste oameni care sa se poata inteleaga intre ei..pana la urma scopul e acelasi nu?aveti o singura iubire...

terroristu
4th December 2006, 23:37
acest lucru nu o sa se intample niciodata.....motive sunt o gramada...lasa-ti ideea asta in pace...

onlyfaru
5th December 2006, 01:40
/hello se pare ca usor usor lumea intelege ca in cta numai o echipa exista si in ultima vreme nu se mai vad mesaje gen "forza faru forza stiaua". bv suntem pe drumu cel bun. cu un oras asa frumos trebuie sa gasim si oameni destepti cu orgoliu si mandrie. bv. FORZA FARU'

b3bito
5th December 2006, 16:23
/hello se pare ca usor usor lumea intelege ca in cta numai o echipa exista si in ultima vreme nu se mai vad mesaje gen "forza faru forza stiaua". bv suntem pe drumu cel bun. cu un oras asa frumos trebuie sa gasim si oameni destepti cu orgoliu si mandrie. bv. FORZA FARU'

FORZA FARUL nu forza faru`...

sk8t3rool
5th December 2006, 16:29
suntem pe drumu cel bun un kkt....o sa fim pe drumu cel bun..knd echipa o sa fie in primele 5 locuri...shi galeria unita...acum...poate doar mentalitatea sa schimbat..!!!

sk8t3rool
5th December 2006, 21:08
chiar trebuia sa ii buliti mashina lu senin...k sa ajunga mesaju la echipa??:no: :rosu: :rosu: ...nush dak era necesara chestia asta...oricum....nu o sa afecteze pe nimeni cu nimik asta, echipa...tre incurajata sa vada k are sustinere de la suporteri, chiar shi de la putinii suporteri care mai vin pe stadion..sunt destui...pt a da un impuls pozitiv echipei..Fortza Farul/hello

terroristu
5th December 2006, 22:03
las ca e bine ce s-a intamplat .... sa priceapa odata ca ne-am saturat de ei....

bahaus_84
6th December 2006, 12:51
in alta ordine de idei stiti daka se face deplasarea la galati?

sk8t3rool
6th December 2006, 15:17
nush...da o parte din galerie..se va duce duminica la HCM...inafara de autocarele pe care a zis Sorin k le baga....mai da shi clubu vreunu??:)

stanley_tiffo
6th December 2006, 17:05
traiasca moccangeala

bahaus_84
6th December 2006, 17:54
eu am intrebat dak se face deplasarea la galati,platesc nu i problema nu s mocangiu :)))

b3bito
6th December 2006, 19:30
bahaus da`mi id`ul tau pe privat :) sa vb

sk8t3rool
7th December 2006, 14:26
se aude cva cu plecarea la galati..??...:D Fortza Farul!!!!....U farul pt mine esti unik iubire te voi sustine oriunde vei juka/hello /hello /hello :yeah:

terroristu
7th December 2006, 14:32
da se face....

sk8t3rool
7th December 2006, 14:42
shi alte detalii??...plekarea...cand e??

terroristu
7th December 2006, 14:47
fiecare pe cont propriu

sk8t3rool
7th December 2006, 14:59
uite frate...de sunt clubu shi galeria asa cum sunt..lipsa de organizare...LAMEEEEEEEEEEEE

terroristu
7th December 2006, 15:04
pai si ce vrei sa iti dea clubu autocar?daca esti asa suporter deplaseaza-te pe banii tai....mai ia cativa prieteni si mergeti

sk8t3rool
7th December 2006, 17:32
frate..dak nu da clubu autocar k la alte galerii..makr galeria sa se organizeze

terroristu
7th December 2006, 19:02
la alte galerii nu da clubul transport...galeria se org... dar sunt si microbuzuri spre gl si trenuri

trotica
7th December 2006, 19:29
frate..dak nu da clubu autocar k la alte galerii...Brigăzile au ca principiu autofinanțarea, pentru că sunt independente de club... Pt că, tot în principiu, dacă clubul le-ar finanța atunci, în egală măsură, ar putea și să le pretindă "aplaudați-l p-ăla, susțineți-l p-ălălalt, nu ne mai criticați... că dacă nu, vă tăiem robinetul"...

b3bito
7th December 2006, 22:38
cam asa este...dar la farul sincer,niciodata nu am auzit asa ceva...cand a dat pt galerie...

furia89
8th December 2006, 08:58
toate k toate ... imi zice si mie careva merge maine la galati .. cu c merge si p la cat pleaca ... ?

bahaus_84
8th December 2006, 09:44
Constanta 05:23 - Palas 05:30 - Medgidia 06:07 - Saligny Gr. Est 06:33 - Fetesti 07:05 - Tandarei 07:38 - Faurei 08:50 - Braila 10:07 - Barbosi 10:35 - Galati 11:02 asta e trenul,nush de microbuze...

furia89
8th December 2006, 12:09
moahh ... :headbang: nu e asta raspunsu` p kre vroiam s il aud ... plecarea la 5:23 :headbang: ... altfel s poate ? :P

bahaus_84
8th December 2006, 12:38
mai sunt si microbuze mha,dar cel mai bine zic eu k trebuie sa ne organizam mai multi,nu sa plecam de capul nostru...

furia89
8th December 2006, 12:58
.. pai asha ar fi cel mai bn .. da` ..dak nu se poate .. plec doar eu q un tovarash .. sper s nu fim numai noi 2 sustinatorii farului la galati .. :P oricum .. mai astept .. poa` s gaseste cnv s imi zica si mie dak e sa plecam mai multi ..

sk8t3rool
8th December 2006, 14:37
ba eu zic sa ne intalnim toti in gara...k altfel nush cum....k toti stam in cartiere diferite...ne intalnim in gara...shi plekm cu totii..
shi ziceti un loc de intalnire pt cei care pleak cu microbuzu..;).:yeah: /hello /hello

bahaus_84
8th December 2006, 15:14
sunt de acord cu tine!mi se pare ca e prea de dim sa plecam cu trenul,microbuze gasim de la 8,asteptam si alti doritori si sa ne punem de acord in seara asta

sk8t3rool
8th December 2006, 15:29
o sa vina shi copii...adik pana in 16 ani..shi mai bne...sa avem un loc de intalnire in galati..k sa nu iasa urat..intelegeti voi..;) de acord cu bahaus...pana diseara stabilim....:ok: :ok: maergem cu microbuzu...nush dak vreunu se trezeste k sa plece cu trenu...sa vb shi cu sorin...poate el stie cva..;) Forta FaRuL/hello /hello

terroristu
8th December 2006, 15:42
vezi ma sk8 ca puteti sa va organizati.....

sk8t3rool
8th December 2006, 15:54
ba..kre poate sa afle..ce microbuze..sunt maine..la ce ora..shi cat costa...:rolleyes: ;) cu microbuzele alea de la gara mergem dak e nuh??:thinkso: :thinkso: hai sa ne stabilim pana diseara..!!!:ok: :ok:

furia89
8th December 2006, 17:23
k bn le zici sk8t3rool ... :) hai k se face diseara .. :P ne scoate si p noi cnva din kkt :))

StiL
8th December 2006, 18:22
va intalniti.. vorbiti.. stabiliti si gata. Lucrurile astea nu se vorbesc pe forum. Respect

sk8t3rool
8th December 2006, 18:25
noi vorbim aici despre dastea...pt cei care nu sunt in grupari..shi nu a u foarte multi tovarashi in galerie..sa stie toti..k se strang oameni..shi k se face plekare...makr asa sa fim mai organizati... Fortza Farul/hello /hello

bahaus_84
8th December 2006, 19:23
va intalniti.. vorbiti.. stabiliti si gata. Lucrurile astea nu se vorbesc pe forum. Respect

Asta e,nu avem ce face,daka inainte nu era nevoie sa vorbim pe forum,acum lumea prefera sa se duca la handbal...asta e adevarul...

sk8t3rool
8th December 2006, 19:32
ba...hai sa spoonem lucrurilor pe nume...noi nu avem cum sa ne organizam...knd cneva incearca cva...tre sa fie kte unu kre sa ii sara in cap..:rosu: :rosu: :headbang: astia suntem ce plm..!!! sper sa se simta ala despre kre e vb... Fortza FaRuL

terroristu
8th December 2006, 19:47
pai ce ma e greu sa te duci la gara sa vezi cand sunt microbuze catre galati?
asa de greu este? nu mai spune ca iti pune lumea bete in roate

terroristu
8th December 2006, 19:54
daca vrei sa faci ceva fa singur nu te baza pe altii....

furia89
8th December 2006, 20:10
ba u crezi c zici akolo .. qm plm .. cui ii arde de plecare d unu` singur c draq mha ...

terroristu
8th December 2006, 20:26
nu am zis sa pleci de unu singur.... dar puteti sa va duceti la gara sa va interesati de microbuze...nu este asa greu

sk8t3rool
8th December 2006, 21:37
ba aici era vorba de organizare in plm sa se stie...da nu am ce zice...incheiem subiectu..oricum maine la Galati nu pleaka nimeni...:no:

terroristu
8th December 2006, 22:09
ba chiar nu va inteleg ziceti ca vreti sa mergerti la gl dar nimeni nu se implica microbuze sunt spre galati...stiu sigur asta si costa cam 250 mii asa ca ...nu stiu ce va impiedica

sk8t3rool
9th December 2006, 12:26
asta stiam shi eu..m-am interesat...sorin a zis k nu se pleaka....nu am mai plekt...ce drq..plekm maine la buzau..cu hcm-ul shi gata..!!acum a trecut..sa speram k bat shi farul shi hcm-ul.!!!..Forta Farul.../hello

terroristu
9th December 2006, 20:01
sa traiasca mocangeala....ca daca sorin nu merge voi nu puteti sa va duceti...halal suporteri

StiL
9th December 2006, 21:37
...sorin a zis k nu se pleaka....nu am mai plekt...
si asta te'a oprit pe tine sa te duci sa vezi meciul?:rosu:

sk8t3rool
9th December 2006, 22:29
ba...eu cand am zis asta..ma refeream...k el a zis k nu merge nimeni..:headbang: da nu am ce sa zic...LAME!!!...oricum...farul a trecut bne de meciu asta..shi teroristule...aici nu e vb de mocangeala..da nu aveam cu cne sa merg...:headbang: asa k:no: :nah: :cya:

U|L|T|R|A|S|
14th December 2006, 14:09
Aici e cumva thread-ul intitulat "Galeria Farului"? :D ... tchibos - inchide frate si thread-ul asta..chiar nu isi are rostul... Vad aici niste discutii absolut stupide... privind o anumita deplasare... Cand o sa avem "galerie" atunci sa il deschizi iar :D
Am cazut mai multi de acord sa nu mai postam de-ampulea pe forumuri..certuri intre noi..chiar nu isi mai au rostul...
Sa vorbim despre suporteri doar pe stadion.. acolo conteaza cu adevarat... sa vorbim prin fapte...
Ce suparat sunt pe forumul asta :D ...dar macar sterge posturile alea off-topic... mai citest si altii aberatiile alea.

Seahawk
14th December 2006, 14:11
Acum nu stiu daca trebuie inchis, dar trebuie sa continuati discutiile astea mai degraba pe messenger...

tchibos
14th December 2006, 16:52
Acum nu stiu daca trebuie inchis, dar trebuie sa continuati discutiile astea mai degraba pe messenger...

sunt de acord cu tine

continuati discutiile off topic pe mess



Ce suparat sunt pe forumul asta :D ..

ce re-a suparat asa tare?

sk8t3rool
15th December 2006, 18:24
oke...sa speram k in retur galeria constanteana va arata altfel!!!:D avem suporteri..dak echipa isi va revenii lumea va veni la stadion/hello sa speram k certurile dintre grupari vor fi uitate.. Fortza Farul

Iron Maiden
15th December 2006, 22:18
oke...sa speram k in retur galeria constanteana va arata altfel!!!:D avem suporteri..dak echipa isi va revenii lumea va veni la stadion/hello sa speram k certurile dintre grupari vor fi uitate.. Fortza Farul

Bine zici!... sa speram!.../hello

Suporter-Shop
5th January 2007, 13:19
A fost ieri meciul de handbal Romania-Bulgaria si nu s-a vazut nici o schimbare.Tot separat am vazut ca s-au asejat galeriile.Lasa-ti fratilor orgolile si unitiva ori in peluza ori in tribuna.Echipa are nevoie de voi mai mult ca niciodata.

Simp4ticul
9th January 2007, 02:34
Alo Suporter-Shop ce legatura are handbalul cu fotbalul ... eu unul sunt farist si poate ma doare` undeva de handbalul constantean ... daca e sa faci legatura fa legatura cu stadionul nu cu handbalul .

lavi_stelista
9th January 2007, 21:51
De cand sunteti voi ultras? shi cum a aparut fenomenul la voi? cine a fost liderul vostru la inceput?

trotica
9th January 2007, 22:48
De cand sunteti voi ultras? shi cum a aparut fenomenul la voi? cine a fost liderul vostru la inceput?sunt convins că tu ești o adevărată enciclopedie ambulantă a mișcării ultras din jurul echipei voastre, nici n-ar fi așa de greu :drak:

StiL
10th January 2007, 00:15
De cand sunteti voi ultras? shi cum a aparut fenomenul la voi? cine a fost liderul vostru la inceput?
search google. Cateodata chiar este eficient :)

dorryn
10th January 2007, 03:49
Hahaha ce amuzanta e gagica :) ..nu pot sa exprim in cuvinte cat de tare m-am distrat..chiar am zambit...si situatia noastra nu e una care sa te faca sa razi din orice.Trebuie fotografiat acel comentariu si bagat la sectiunea divertisment acolo cu tot cu avatar si date,serioos.In acest fel s-ar amuza toata lumea si cred ca de asta avem nevoie sa mai alungam din gandurile sumbre care ne chinuie.Ca pana la urma,o vom scoate noi la capat indiferent prin ce vom trece si cat timp va dura...Farul va fi mereu mandria noastra si singura iubire!
PS 1 chiar va rog sa puneti acel comentariu cu totul la sectiunea divertisment(cu totul),o faceam eu dar n-am cablu de date:(
PS 2 sa nu fiu acuzat ca nu sunt "pe subiect" o sa-i raspund pe scurt lui Suporter-Shop la necazul lui "de ce nu se uneste galeria". Pai nu se poate acest lucru din moment ce nu toti oamenii gandesc la fel si exista diferente de opinii,mentalitate si alte cele.Nu stiu ce vi se pare atat de ciudat,in fine,sa nu ne mai intoarcem la asta.Pana la urma priveste partea buna a lucrurilor.Va exista un fel concurenta intre cele cateva brigazi si asta e un lucru bun.
PS 3 inchei in stilul meu si cu ceea ce ma doare cel mai tare in momentul de fata : sa plece bosanceanu!

tchibos
10th January 2007, 08:46
De cand sunteti voi ultras? shi cum a aparut fenomenul la voi? cine a fost liderul vostru la inceput?

citeste semanatura mea si vei avea o parte din raspuns.. asta daca nu vrei sa folosesti google :cool:

kerosene
10th January 2007, 21:16
The Romanian ultra movement has a short history. The first ultra group is Ultras Farul, created by the Farul Constanta’s fans in 1992.
1995 is a very important year for the Romanian ultra movement. In that year, another two ultra groups were born: Commando Ultra Viola Curva Sud formed by the supporters de Politehnica Timisoara’s fans and Armata Ultra, created by Steaua’s supporters. ;)

bahaus_84
11th January 2007, 09:08
Larisa,puiutz' te-ai lamurit acum?mancate-ar tata de stelista :)))

bianco_azzurro
11th January 2007, 19:04
De cand sunteti voi ultras? shi cum a aparut fenomenul la voi? cine a fost liderul vostru la inceput?
Vad ca esti din Constanta dar ai o mentalitate de Bucuresti :rosu: :mda:

Iron Maiden
11th January 2007, 19:17
Vad ca esti din Constanta dar ai o mentalitate de Bucuresti :rosu: :mda:

Nu trebuie sa-ti bati capul cu gagici..... nu merita!!:rosu:

Kooler
11th January 2007, 20:05
Nu trebuie sa-ti bati capul cu gagici..... nu merita!!:rosu:

De preferabil ar fi sa tina cu sportul constantean si deci cu Farul. Noi faristii adevarati uram steaua

bianco_azzurro
11th January 2007, 20:29
De preferabil ar fi sa tina cu sportul constantean si deci cu Farul. Noi faristii adevarati uram steaua
Tu FARUL pentru mine, esti UNICA iubire, te voi sustine oriunde vei juca !
http://img175.imageshack.us/img175/2273/352zf2.gifhttp://img175.imageshack.us/img175/2886/bandiera2578ax4.gifhttp://img245.imageshack.us/img245/7707/post11097835248yx2.gifhttp://img245.imageshack.us/img245/654/post71097843519pc5.gifhttp://img150.imageshack.us/img150/1428/smiley412zs1.gif

dorryn
12th January 2007, 04:10
fantastic cata valva a creat :) o asteptam sa mai posteze de vreo cateva ori si vom avea un rating record pe suporter farul aici !! :) e o placere sa citesti asemena glume dupa ce iti crapa venele de nervi la treadurile de mai sus!

bianco_azzurro
12th January 2007, 12:33
fantastic cata valva a creat :) o asteptam sa mai posteze de vreo cateva ori si vom avea un rating record pe suporter farul aici !! :) e o placere sa citesti asemena glume dupa ce iti crapa venele de nervi la treadurile de mai sus!
Total de acord :ok: !

soryn_acab
13th January 2007, 14:47
avem multi constanteni care nu tin cu FARUL deoarece FARUL nu are performanta, asta inseamna INTERES, daca juca FARUL in cupa uefa si era o echipa care se batea la titlu an de an , pun pariu ca erau faristi toti ! astia nu sunt suporteri adevarati !

Catalin 06
13th January 2007, 15:46
Asa e .In tarile civilizate suporterii tin cu echipa locala indiferent ca se lupta la retrogradare sau la titlu . Noi romanii trebuie sa invatam cum sa fim suporteri adevarati.

tchibos
13th January 2007, 18:52
tuturor constantenilor care nu tin cu Farul pentru ca nu are performantele echipelor mai bune (de obicei din Bucuresti) eu le pun o intrebare. Daca au copii sau daca vor avea peste multi ani si vor vedea ca veciini lor vor avea copii care au rezultate mai bune la scoala, succese mai mari in viata s.a.m.d. ce vor face atunci?.. vor iubi copii vecinilor si pe ai lor nu? .. sau ii vor iubi pe cei ai vecinilor mai mult decat proprii copii. Farul e ceva ce iti apartine, e ceva apropiat inimii tale iar daca renunti la Farul (daca esti constantean), e ca si cum ai renunta la copilul tau. Mititelu (pe cat de nesuferit imi este) a spus ceva inteligent cand prezenta noul numar zece al Craiovei si anume: un jucator de la Craiova trebuie sa aiba 3 calitati: 1. sa fie oltean, 2... 3... Dupa ce a spus calitatea nr. 1 restul nu mai contau pentru ca deja era iubit de toti oltenii. Cred ca nici daca il puneau nr. 10 pe Radoi si nu se buurau aia asa tare. Noi ne bucuram cand vedem ca se incearca (de fiecare data fara succes) sa se transfere un nume din fotbalul romanesc, desi ar trebui sa ne bucuram cand se promoveaza un jucator din propria pepiniera.. vezi Voiculet, Soare, Larie s.a. Daca acesti juniori ar intelege ce mandrie e sa dai tot ce poti pentru orasul tau, atunci si noi i-am aprecia mai mult, iar rezultatele nu ar intarzia sa apara si sunt convins ca cei ce pun Farul pe locul 2 in topul preferintelor sau nu pun pe Farul deloc la preferinte in ceea ce priveste echipa favorita, aceia se vor gandi inca odata cum ar fi mai bine, mai corect, mai moral, mai.. uman

Seahawk
13th January 2007, 19:02
Eu sunt suporter adevarat si voi fii intotdeauna. Insa anul asta intreaga conducere merita criticata pentru ce a facut din Farul. Una e sa fii fan si sa ai mereu speranta si increderea ca echipa ta va castiga, si alta e sa inchizi ochii si sa le accepti rezultate umilitoare meci dupa meci cand stii foarte bine ca pot mult mai mult, 1 la mana.

Si doi, in loc sa concentreze sumele de bani pe 2-3 transferuri bune, de marca... Bosinceanu le-a dat mana libera lui Cufureanu si Ion Marin (apropo, de cand e Ion Marin cautator din asta de "talente"?) ...si uite ce transferuri au facut. Cei care vin la Farul din afara, sunt niste rasuflati. N-au ce cauta in Romania in primul rand...

Suporter fiind, ma doare cum Bosinceanu &Co. isi bat joc de noi promitandu-ne marea cu sarea, bugete europene si angajeaza antrenori ca "Momcilo".

Nationala Ciprului auzi...
Pai Farul (din era Grigoras) era mai buna ca nationala Ciprului...

Laur_Farul
22nd January 2007, 11:21
Galeria Farului in 1992-1996 era una din cele mai frumoase galerii din Romania .. acum dupa slabele rezultate obtinute de gruparea Constanteana s-a micsorat foarte mult .. daca vor aparea rezultatele in retur sa speram ca se va strange multa lume la stadion, nu numai la meciurile cu echipele din Bucuresti .. Cu Farul pana la moarte !

bianco_azzurro
22nd January 2007, 19:11
Galeria Farului in 1992-1996 era una din cele mai frumoase galerii din Romania .. acum dupa slabele rezultate obtinute de gruparea Constanteana s-a micsorat foarte mult .. daca vor aparea rezultatele in retur sa speram ca se va strange multa lume la stadion, nu numai la meciurile cu echipele din Bucuresti .. Cu Farul pana la moarte !
Cam de mic mergi tu la meciuri, si apropo, sursa este foarte proasta, atunci existau foarte putine galerii, daca existau si alea :mda: !

arian18
23rd January 2007, 00:53
daca vor aparea rezultatele in retur sa speram ca se va strange multa lume la stadion, nu numai la meciurile cu echipele din Bucuresti .. Cu Farul pana la moarte !

Din partea mea sa se duca in continuare la HCM ca aia joaca in shampon lig, ma rog, jucau. Il poti numi suporter pe ala care vine doar cand echipa are performante?

bahaus_84
23rd January 2007, 13:44
mare dreptate ai,nici eu nu ii inteleg pe "faristii" astia

bianco_azzurro
23rd January 2007, 14:07
mare dreptate ai,nici eu nu ii inteleg pe "faristii" astia
Nici cu ghilimele nu ar fi trebuit sa scri, sunt niste simpli spectatori, care vin la stadion doar cand echipa merge bine :headbang: !

ultras^
29th January 2007, 19:06
De cand sunteti voi ultras? shi cum a aparut fenomenul la voi? cine a fost liderul vostru la inceput?


haha..spre cultura ta generala..si pt multii alti...prima oara..."ultras" a aparut pe gard la constanta...in 92..cand prin alte orase nici macar "hei hei " nu se striga ;)

Iron Maiden
29th January 2007, 19:35
avem multi constanteni care nu tin cu FARUL deoarece FARUL nu are performanta, asta inseamna INTERES, daca juca FARUL in cupa uefa si era o echipa care se batea la titlu an de an , pun pariu ca erau faristi toti ! astia nu sunt suporteri adevarati !

Aici ai dreptate! Asta e problema ........ Daca Farul ar avea performante, normal ca ar trezi si interes. D cum realitatea e alta:( ....... asta e situatia.......

sk8t3rool
29th January 2007, 20:06
Aici ai dreptate! Asta e problema ........ Daca Farul ar avea performante, normal ca ar trezi si interes. D cum realitatea e alta:( ....... asta e situatia.......

Daca ma gandesc mai bine...Farul niciodata nu a avut stadionu plin, asa cum il au marile puteri din Romania, inafara de meciurile importante... pe de alta parte Farul chiar si atunci cand se batea cu echipele puternice...fiind chiar pe primul loc...la un moment dat...nu atragea atat de mult atentia constanteniilor incat sa vina la stadion....De CE???:confused: :confused:

bahaus_84
29th January 2007, 21:28
vrei sa ti zic de ce ? pt ca din pacate niciodata echipa asta...mai bine zic conducatorii ei,nu au facut nimic sa atraga lumea spre stadion...si in constanta,sa fim sinceri,nu exista oameni care sa plateasca un bilet civilizat si sa vina sa si incurajeze echipa...dak e moca e bine,dak nu,nu....asta e cruntul adevar,chiar dak doare...mai ales dupa revolutie..ce conducatori am avut ?garabet care ne a dus in b prin politica lui si prin demnul lui urmas bosanceanu care se pare ca are acelasi scop....

sk8t3rool
29th January 2007, 22:23
ai dreptate...:headbang: :headbang: un alt lucru nu inteleg..dc consiliul municipal nu se implica shi in fotbal asa cum o face in sporturile de sala..e adevarat k se implica..dar nu la fel de mult...iar banii care ies din fotbal..sunt mult mai multi decat cei din handbal sau voley..dar deja discutia e off-topic..:no: deci..alt subiect..:d

arian18
30th January 2007, 16:53
Fenomenul e mult mai complex decat credem si nu tine doar de Romania ci si de multe alte tari chiar din vestul europei. E imposibil sa umpli meci de meci stadionul unei echipe de mijloc, totusi eu de trecutul nostru sunt multumit ca au fost meciuri cu stadionul plin. Si sa dau exemple unde se joaca cu stadionul pe jumatate plin de unde stiu ceva mai bine as putea sa spun de Espanyol, Racing Santander, Real Sociedad,etc. Si e suficient sa te uiti la un meci de cupa din Spania si ai sa te miri ca pe stadion e prezent doar vreun grup care canta meci de meci pt echipa. Din pacate in era asta meciurile din cupa nu trezesc niciun interes.

Catalin 06
30th January 2007, 17:54
ai dreptate...:headbang: :headbang: un alt lucru nu inteleg..dc consiliul municipal nu se implica shi in fotbal asa cum o face in sporturile de sala..e adevarat k se implica..dar nu la fel de mult...iar banii care ies din fotbal..sunt mult mai multi decat cei din handbal sau voley..dar deja discutia e off-topic..:no: deci..alt subiect..:d

E simplu raspunsul .Pentru ca Mazare si Constantinescu sunt la cutite cu Bosanceanu .

bahaus_84
31st January 2007, 00:10
ai pus punctul pe i,mie imi vine sa mor de oftica cand vad ce echipa avem la handbal,iar la fotbal....cruce....bineinteles,sunt constient ca bugetul unei echipe de handbal nu se compara cu cel al unei echipe de fotbal,dar totushi si banii aia erau f buni la Farul,in conditiile in care Bosanceanu e singurul''investitor'' la echipa....

andrei1921tm
31st January 2007, 00:18
Fenomenul e mult mai complex decat credem si nu tine doar de Romania ci si de multe alte tari chiar din vestul europei. E imposibil sa umpli meci de meci stadionul unei echipe de mijloc, totusi eu de trecutul nostru sunt multumit ca au fost meciuri cu stadionul plin. Si sa dau exemple unde se joaca cu stadionul pe jumatate plin de unde stiu ceva mai bine as putea sa spun de Espanyol, Racing Santander, Real Sociedad,etc. Si e suficient sa te uiti la un meci de cupa din Spania si ai sa te miri ca pe stadion e prezent doar vreun grup care canta meci de meci pt echipa. Din pacate in era asta meciurile din cupa nu trezesc niciun interes.

Da?care?ala cu Otelu?si altu?:confused:

arian18
1st February 2007, 00:21
Nu ma refeream la vreun meci de anul asta. Dar cred ca tu nu ai apucat prea multe meciuri din trecut cu stadionul plin.

tchibos
1st February 2007, 00:23
el nici macar nu stie cum arata trecutul bine

andrei1921tm
1st February 2007, 13:06
:happy...tipic

tchibos
1st February 2007, 13:06
lui :happy .. si tie

ULTRAS_TAVY
6th February 2007, 20:57
Nu e asta o scuza k nu are performante nu tin cu Farul...noi dc tinem?...Restu sunt scalvi atata tot din pacate...Mass media a creat suporteri hibrid...mulumitii lu ioanitoaia shi la toti ratati de la tv shi din ziarele de sport

trotica
7th February 2007, 01:10
Nu e asta o scuza k nu are performante ... noi dc tinem?...Restu sunt scalvi atata tot din pacate...Mass media a creat suporteri hibrid...mulumitii lu ioanitoaia shi la toti ratati de la tv shi din ziarele de sport:D :ok: :(

Laur_Farul
7th February 2007, 17:21
Sustinem Echipa Locala, Nu Cele Din Capitala !

DuMBo faristul
9th February 2007, 23:36
orikm ....io zic k la inceputul returului orgoliile vor fii lasate la o parte de toate partzile si "ne vom unii" ....au fost multe chestii la mijloc ....prea mult orgoliu si invidie ....

Laur_Farul
10th February 2007, 10:49
orikm ....io zic k la inceputul returului orgoliile vor fii lasate la o parte de toate partzile si "ne vom unii" ....au fost multe chestii la mijloc ....prea mult orgoliu si invidie ....

Asa sa fie Dumbo, lasand orgoliile vom fi mai numerosi si putem arata lumii ca vom ramane o galerie frumoasa :ok: !

bahaus_84
10th February 2007, 16:14
nu mai cred nimic pana nu vad o galerie asa frumoasa ca cea a Farutzului de la mijlocul anilor '90 care a castigat titlul de cea mai fair play galerie....si ce galerie era....si mor de oftica cand altii isi revendica acum titlul de "mari" ultrasi...

ULTRAS_TAVY
11th February 2007, 11:02
Numai tu mori...dar toti am inteles k am pregatiti multe steguri shi surprize...shi sa nu uitam k am fost primii in tara...ULTRAS 92

Laur_Farul
14th February 2007, 10:53
O adevarata mandrie Tavy. abia astept returu' !

bahaus_84
25th February 2007, 10:31
mi a placut ieri la meci,s a facut primul pas spre o galerie adevarata,respect Legoi Sur,Aria Ultra si bun venit Fervent sa speram ca o sa tina steagul sus,Fortza Farul!

sk8t3rool
25th February 2007, 15:00
ieri...toate gruparile..au fost din nou unite..un lucru bun...:D oricum..toate Legio Sur...Aria si "noul" Fervent..au facut spectacol..prin japonezele si steagurile tinute in aer..si chiar dak afara a fost frig..am tinut capul sus si am sustinut echipa locala pana la sfarsit..!!! FORTZA FARUL...

ULTRAS_TAVY
25th February 2007, 22:28
Toti impreuna mereu...NIMIK PTR NOI TOTUL PTR FARUL...cum a zis ARIA dak nu ma insel al meciul cu dinamo

U|L|T|R|A|S|
26th February 2007, 18:06
Mai e cale lunga pana sa aratam ca o peluza adevarata si pana la momentul cand gruparile o sa fie "unite" (asta sa mai revina lumea cu picioarele pe pamant)... Totusi a fost vazut un progres fata de tur, mai ales prin intermediul steagurilor si japonezelor... Multi de aici si nu numai, au spus ca nu vin in "galerie" pentru ca nu stau brigazile in acelasi loc... Acum sa ii vad pe adevaratii aia...
Urmeaza meciul cu steaua... Atunci o sa vedem daca am progresat sau nu...

ULTRAS_TAVY
26th February 2007, 20:59
Asha multi reprosau k nu stam uni langa altii...e akum stam...sa va vdm ...la meciuri

bahaus_84
27th February 2007, 12:41
asta asa e,eu am venit cu inima deschisa si chiar dak,asa cum am citit mai sus,mai e mult pana sa fim cu adevarat uniti,primul pas s a facut

sk8t3rool
12th March 2007, 13:26
dap...sa speram k asa o sa fie si in continuare..sa lasam certurile..:D:D:D:D

kerosene
20th April 2007, 19:03
Galeria s-a întâlnit ieri cu echipa

Mai mulți reprezentanți ai galeriei Farului, 14 ultrași, de toate vârstele, s-au întâlnit, ieri, la sediul clubului, cu lotul de jucători. La întrevedere au participat și Gheorghe Bosînceanu, președintele consiliului director al clubului, directorul tehnic Ion Marin, Basarab Panduru și staff-ul său tehnic. Ambele părți și-au spus problemele și doleanțele pe care le au, încercându-se găsirea de soluții, pentru ca echipa să depășească dificila situație actuală.

sk8t3rool
15th May 2007, 15:38
:rosu: :rosu: Suporterii autosuspendați folosesc sintagme electorale

Florentin Chiforeanu, președintele executiv al Farului, a comentat demersul grupurilor Aria Ultra și Fervent din Peluza Sud Farul Constanța, care au anunțat că își suspendă activitatea pe termen nelimitat, deoarece conducerea echipei ar fi încercat cu ajutorul organelor de ordine să-i îndepărteze. „Îmi aduc aminte că am văzut la Iași suporteri de-ai noștri în tribună, care se vede treaba că nu-și suspendaseră activitatea. În rest, sintagme de genul &laquo;complici&raquo;, &laquo;organe de represiune&raquo;, &laquo;cu fruntea sus&raquo; aparțin spectrului electoral și nu le comentez. Oricum, dacă vreun suporter a considerat sau consideră că nu a primit atenția pe care o merita din partea clubului, eu sunt dispus să repar situația“, ne-a declarat Florentin Chiforeanu. (M.B.)

ANTI CONDUCERE

arian18
25th May 2007, 17:31
Frumoasa prietenia unora cu cei de la shefere, cu gesturi lacrimogene pe alocuri. Totusi sa fie clar pentru unii, in Cluj Doar "U" exista, ei inseamna traditie, istorie, etc. Bun venit acasa sepcilor!

sk8t3rool
27th May 2007, 18:34
comentarii anapoda...:rosu:

arian18
14th June 2007, 15:28
Totusi nu inteleg cum un grup ca legio ce se vrea a fi "ultra" pot fi prieteni cu cei de la cfr, care sunt anti fenomenul ultra declarat, vor sanctiuni mai drastice pentru suporteri. Am citit scrisoarea care au trimis-o federatiei si este penala, demonstreaza ura fata de fenomen. Felicitari pentru prietenia celor din legio cu baietii ce vor sanctiuni mai dure...

kerosene
2nd August 2007, 10:57
Ședință cu scîntei între jandarmi și șefii suporterilor FC Farul


Șefii facțiunilor „Aria Ultra”, „Haos” și „Fervent” nu au ajuns la un consens cu jandarmii

Înaintea partidei dintre FC Farul și Steaua București, programată vineri, de la ora 20.30, la Constanța, conducerea Grupării de Jandarmi Mobile „Tomis” a organizat, ieri, o întîlnire cu liderul galeriei „Farul”, Sorin Mihăilescu, care a venit însoțit de șefii celor trei facțiuni „Aria Ultra”, „Haos” și „Fervent”. Potrivit lt. col. Sorin Mustățea, purtătorul de cuvînt al Grupării de Jandarmi Mobile (GJM) „Tomis”, întîlnirea cu șefii suporterilor a avut drept scop luarea unor măsuri care să ducă la o mai bună comunicare între forțele de ordine și suporteri, însă „negocierile” dintre cele două părți nu au fost prea productive. Surse din jandarmerie spun că șefii galeriilor nu au fost deschiși la dialog, aceștia susținînd că orice act de violență al suporterilor este provocat ori de jandarmii violenți, ori de susținătorii echipelor rivale, iar acțiunile lor, indiferent de natura acestora, ar fi întotdeauna justificate. De altfel, în timpul discuțiilor purtate cu jandarmii, șefii celor trei facțiuni au refuzat să-și decline identitatea, susținînd că ar putea primi zeci de amenzi în situația în care autorii unor scandaluri provocate pe stadion nu ar putea fi identificați. Avînd în vedere că în timpul discuțiilor nu s-a ajuns la un consens, cele două părți au căzut de acord să se întîlnească din nou după meciul Farului cu Steaua. Pentru a preîntîmpina eventuale evenimente neplăcute și pentru asigurarea unui climat sigur, GJM „Tomis” va disloca, pe stadion și în împrejurimi, 450 de jandarmi, care, în caz de urgență, vor fi ajutați de un detașament al Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța.

bahaus_84
10th August 2007, 20:58
se face deplasare,pentru duminica la buzau,ceva organizat?

mimidoimimi
22nd August 2007, 22:50
cine e stefan din eforie nord?

kerosene
22nd August 2007, 23:27
Probabil unul dintre cei ce au la locatie Eforie Nord