PDA

View Full Version : Olympique Marseille



Pages : [1] 2

ady_azzuro
9th May 2004, 22:39
Aici putem discuta despre OM. Olympique Marseille va juca in finala Cupei UEFA cu Valencia, ce credeti ca va face? Parerea mea este ca vor avea un meci destul de greu, dar francezii se vor impune in prelungiri cu 2-1! :yeah:

ADelPiero
9th May 2004, 22:46
o sa fie un meci cu adevarat "greu" :)
dar cred ca va bate Valencia ...
e pe val .. si in campionat .. si acuma e si in finala uefa. ..
bate Valencia 3-1

ady_azzuro
9th May 2004, 22:52
Drogba va face zob apararea Valenciei si OM va castiga finala pt ca francezii joaca cel mai spectaculos fotbal din lume la ora actuala! ;)

ADelPiero
9th May 2004, 23:05
si Valencia cu Vicente si Baraja ... patrund spectaculos prin apararea lui OM ... si pot face ravagii :p
e un meci deschis oricarui rezultat :evil:

ady_azzuro
10th May 2004, 18:18
OM a pierdut in ultimul minut meciul de la Monaco, Ludovic Giuly a inscris in min. 90 aducand monegascilor o victorie extrem de importanta pentru lupta la titlu!

Catalanul
10th May 2004, 21:13
Drogba va face zob apararea Valenciei si OM va castiga finala pt ca francezii joaca cel mai spectaculos fotbal din lume la ora actuala! ;)

ieri sau alaltaieri spuneai ca monaco practica cel mai frumos fotbal din lume acum spui ca e OM

oricum eu sper sa castige valencia finala
3-1 valencia goluri baraja vicente si mista :yeah:

amunt valencia /hello

ADelPiero
10th May 2004, 21:24
ghinion :) ce sa mai zic ... e cea mai urata parte dintr`un meci de football
sa iei gol in min 90 :(

ady_azzuro
10th May 2004, 22:35
ieri sau alaltaieri spuneai ca monaco practica cel mai frumos fotbal din lume acum spui ca e OM

oricum eu sper sa castige valencia finala
3-1 valencia goluri baraja vicente si mista :yeah:

amunt valencia /hello
Iar intelegi gresit... :D Am spus ca Monaco practica cel mai frumos fotbal din lume, iar in mesajul de mai sus am spus ca francezii practica cel mai frumos forbal din lume....ia vezi...poate gasesti vreo asemanare... :happy

ady_azzuro
10th May 2004, 22:52
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/UEFACup/175809_MEDIUMLANDSCAPE.gif
Didier Drogba in action against Newcastle (©Getty Images)

Drogba sidelined until final

Monday, 10 May 2004

Olympique de Marseille striker Didier Drogba will not play again until the UEFA Cup final after picking up an injury at the weekend.

Stretcher needed

Drogba, who scored both the French side's goals in their 2-0 home win against Newcastle United FC last week that sealed their final place, was hurt in the 1-0 defeat at AS Monaco FC yesterday. He suffered bruising to his left hip following a collision with Julien Rodriguez in the 87th minute and was taken off on a stretcher.

No risks

The Ivorian international should be fit to face Valencia CF in Gothenburg on 19 May but Marseille are keen to avoid any risks. The club said: "Drogba has also damaged some abdominal muscles. He will not play until the final." Drogba will sit out seventh-placed Marseille's matches at home against Montpellier Hérault SC on Wednesday and the trip to Toulouse FC next Saturday as they chase a UEFA Cup spot for next season.

ADelPiero
12th May 2004, 15:21
saracu Drogba :) se mai intampla sa ai si momente mai grele :ok:
sa sa refaca klumea pana la finala uefa :D

ady_azzuro
19th May 2004, 18:48
Cupa UEFA: avancronica


Valencia si Olimpique Marseille isi vor disputa, in aceasta seara, pe Stadionul „Ullevi” din Göteborg, finala celei de-a doua competitii europene intercluburi, Cupa UEFA. „Liliecii” lui Rafa Benitez sunt creditati cu prima sansa, dar antrenorul Valenciei a atras atentia asupra faptului ca echipa sa nu se considera asa si nici nu va evolua ca atare. Finala Cupei UEFA va fi transmis in direct pe Onlinesport, cu incepere de la ora 21:45.



„Din punctul meu de vedere, foarte rar exista o favorita certa intr-o finala de cupa europeana. Poate ca presa vede lucrurile altfel, dar sunt sigur ca forta si motivatia celor doua echipe vor fi egale”. Rafa Benitez a mai declarat ca formatia sa nu va face aceleasi greseli din semifinala cu „submarinul galben”, a spus Rafa Benitez.

„Ne-am primit lectia in semifinala cu Villarreal. Am invatat ca nu ne putem permite sa ne relaxam in nici un moment si sub nici o forma ca nu putem fi prea increzatori contra lui Marseille”.

Nu de aceeasi parere este Didier Drogba, vedeta incontestabila a francezilor, care a tinut sa precizeze: „Valencia este cea mai buna echipa din Europa”, spaniolii avand, in opinia sa, prima sansa la castigarea trofeului. Ivorianul se bazeaza pe doua argumente: „Tocmai a castigat campionatul Spaniei, care este cel mai bun din Europa. In plus, are experienta celor doua finale de Liga Campionilor”.

Golgheterul actualei editii a Cupei UEFA, cu 11 reusite, a reprezentat singurul semn de intrebare inaintea finalei, prezenta lui in ultimul act al competitiei fiind incerta pana ieri. Cu toate ca, dupa accidentarea suferita in partida cu Monaco de acum zece zile, a fost menajat de tehnicianul lui OM, luni, Drogba nu era refacut complet.

„Inca resimt dureri in momentul in care lovesc mingea”, a precizat atacantul de 26 de ani, care a fost contrat chiar de antrenorul sau, José Anigo: „S-ar putea sa nu mai aiba niciodata ocazia de a evolua intr-o finala de cupa europeana. Trebuie sa treaca peste durere pentru el si pentru club”. In cele din urma, Didier Drogba, piesa de baza a francezilor, a fost recuperat in intregime, aspect subliniat si de antrenorul sau:

„Didier este refacut suta la suta si va juca in finala. A durat ceva vreme pana sa-l punem din nou pe picioare, dar acum totul este perfect”. Pe de alta parte, francezii mizeaza pe o sustinere considerabila din partea suporterilor, recunoscuti drept cei mai fanatici din Hexagon. Astfel, 8000 de sustinatori impatimiti au fost transportati cu 39 de avioane, care au ajuns la Göteborg incepand chiar cu ora 6.30 (n.r. - ora Suediei).

Astfel, dupa scandalul anilor 1990, care a „trimis” pe Olimpique in a doua divizie franceza intr-un moment in care actualii finalisti reprezentau o forta recunoscuta in Europa, OM revine in atentia suporterilor, disputand din nou ultimul act al unei competitii europene intercluburi.

Misiunea francezilor nu va fi deloc usoara, dar OM a avut o evolutie curioasa in partidele jucate cu trofeul „pe masa”, Valencia reprezentand un adversar mai puternic decat cel contra caruia au pierdut, in 1991, finala Ligii Campionilor, Steaua Rosie Belgrad, dar mai slab decat cel in fata caruia au castigat, doi ani mai tarziu, aceeasi competitie, AC Milan.

Pe de alta parte, „liliecii” spera sa sparga, in cele din urma, ghinionul finalelor pierdute, dupa episoadele 2000 si 2001, chiar daca intr-o competitie inferioara.

ady_azzuro
19th May 2004, 18:51
Cred ca OM se va impune cu scorul de 3-2!
Drogba este refacut si poate juca! :yeah:

ady_azzuro
19th May 2004, 19:54
Si sa va inviorez putin... :cool:

http://www.ricarou51.com/images/entete3.jpg

http://fclambesc.com/modules/coppermine/albums/userpics/10002/normal_argentina1024.jpg

ady_azzuro
19th May 2004, 22:41
La pauza este 1-0 pt Valencia datorita golului marcat de Vicente din penalty in minutul 45. Barthez a fost eliminat la faza penaltiului! Se anunta o repriza foarte grea pt Marseille...

ady_azzuro
19th May 2004, 23:46
Mista a mai marcat un gol si s-a terminat 2-0, Valencia castigand CUPA UEFA!

ADelPiero
20th May 2004, 00:40
:) deci ... Franta .. a dovedit ca nu este mai buna decat Spania :D
asa`i ady ? parca ti`am mai zis odata :p

ady_azzuro
20th May 2004, 00:45
Bey, OM ocupa locul 7 momentan in Franta, iar Valencia este campioana Spaniei, asa ca nu au fost la acelasi nivel...daca ar fi jucat locul 1 cu locul 1 atunci puteai sa-ti dai seama...ai uitat ca atunci cand Monaco a eliminat-o pe Real, amandoua echipele erau pe locul 1 in campionatele lor? :cool:

ADelPiero
20th May 2004, 00:50
Bey, OM ocupa locul 7 momentan in Franta, iar Valencia este campioana Spaniei, asa ca nu au fost la acelasi nivel...daca ar fi jucat locul 1 cu locul 1 atunci puteai sa-ti dai seama...ai uitat ca atunci cand Monaco a eliminat-o pe Real, amandoua echipele erau pe locul 1 in campionatele lor? :cool:

buei :) daca nu era buna .. nu ajungea in finala :evil:
si totusi ... a reprezentat Franta :) deci nu ma lua pe ce loc e :)
la treaba cu Real .. deja acolo jucatorii spanioli s`au relaxat cam mult :) a fost un meci pe care`l intalnesti odata la 50 de ani :lol:

ady_azzuro
20th May 2004, 00:54
Marseille au cam ratat sansa sa mai participe la anu in cupele europene...trebuiau sa castiga finala daca vroiau sa se califice la anu in Europa...dar daca au pierdut-o...stau acasa! ;)

ady_azzuro
20th May 2004, 13:10
Valencia castiga Cupa UEFA

Miercuri seara Valencia a pus mana pe Cupa UEFA si pe un cec de 3,5 milioane de euro, dupa victoria cu 2-0 obtinuta la Gotteborg (Suedia) in fata lui Olympique Marseille. A fost un meci dominat de spanioli, care au deschis scorul la finalul primei reprize dintr-un penalty in urma unui fault al lui Fabien Barthez. Acesta a fost si eliminat dupa acea faza. Campionii Spaniei au reusit sa inscrie o data in repriza secunda prin Mista, golgeterul echipei si al cel mai prolific marcator din Primera Division dupa Ronaldo.

ADelPiero
28th May 2004, 18:24
cam slabut cecul pentru o finalista :p
dar decat nimic ... mai bine un pic acolo :ok:

MaPaX
15th June 2004, 00:24
Clubul german, Hamburg l-a transferat pe fundasul, Daniel van Buyten de la Marseille. "Mi-am dorit sa vin la Hamburg, deoarece am fost total convins dupa ce am vorbit cu reprezentantii acestui club", a declarat van Byuten.
Fundasul, Daniel van Buyten a semnat un contract pe o perioada de 4 ani cu Hamburg.
Cei de la Marseille au primit pentru acest transfer 4 milioane de euro.

ady_azzuro
24th October 2004, 23:52
Marseille ocupa momentan locul 5 cu 18 puncte dupa 11 etape! In aceasta seara a remizat la Lens, 0-0!

Catalanul
24th October 2004, 23:54
ady, schimba pollul ca nu-si mai are rostul :D

ADelPiero
25th October 2004, 10:15
numa` 0-0 ? asta`i echipa mai ? :lol:

ady_azzuro
25th October 2004, 19:54
Au facut 0-0 in deplasare cu o echipa puternica, Lens! ;)

ADelPiero
25th October 2004, 20:47
cu cine au etapa urmatoare ? :cool:

Catalanul
25th October 2004, 20:54
Au facut 0-0 in deplasare cu o echipa puternica, Lens! ;)da` ce puternica e Lens :sleep: au castigat si ei acu 2 ani parca, campionatu` si gata e puternica :no:
P.S. tot nu ai schimbat poll-ul :D

ady_azzuro
29th October 2004, 01:48
Acu 2 ani a castigat tot Lyon, asa ca lasa. :D
Poll-ul nu mai pot sa-l schimb.
Marseille va juca etapa viitoare cu Monaco! Astazi de la ora 20 00!

Catalanul
29th October 2004, 15:45
Poll-ul nu mai pot sa-l schimb.
aha deci ai aceeasi problema pe care o am si eu :D adica nu putem edita polluri :no:

ady_azzuro
29th October 2004, 21:48
Si ce-mi spui mie? Du-te si plange-te la Vadim!
Check it out! Marseille - Monaco va incepe in 10 minute! ;)

ady_azzuro
30th October 2004, 18:29
Marseille 1 - 1 Monaco
Pt Marseille Koke a deschis scorul in min. 20, iar fostul jucator al lui Inter, Kallon a egalat in min. 33.
Al2lea egal consecutiv pt Marseille!

ADelPiero
2nd November 2004, 00:40
rezultat echitabil ;) pacat de cele 2 puncte pierdute de Monaco :evil:

BornWild
16th October 2005, 14:52
Returul lui Barthez dupa 6 luni de suspendare salutat de suporterii lui O.M

inter
18th December 2006, 17:28
Eriksson in pole position pt. postul de antrenor...
delaparis.. ceva amanunte? :P

delaparis
18th December 2006, 17:38
Se pare ca e asociat cu o firma care ar intra in capitalul OM etc..etc ...bla ..bla ..:D

La Marseille zvonuri din astea sunt doua la leu ... De cand ma uit la fotbal in Franta acolo s-au transferat cei mai buni jucatori ai lumii incepand cu Maradona si terminand cu Ronaldo samd ... :P

Sa vedem ce si cum dar deocamdata seamana cu o strategie de comunicatie decat cu un proiect sportiv ... mai ales ca si PSG se pare ca va semna cu acelasi Eriksson :happy

inter
18th December 2006, 17:57
mda.... Marseliesii ca Oltenii ...:D:D

Mario Di Lazi
16th May 2009, 21:29
Avem o lupta stransa si in Franta ... OM si Bordeaux au acelasi numar de puncte ...

Eu tin cu Bordeaux :D ... sa-l oftic pe Rabu Panciu :D

ducus
22nd May 2009, 13:40
Cum se vor descurca marseiillezii sezonul urmator in CL dar si in campionat cu un nou antrenor, dupa plecarea lui Gerets? Cine va fi noul antrenor?

adi_sampon
22nd May 2009, 16:57
Didier Deschamps

ducus
3rd June 2009, 09:16
Cum priviti venirea lui Deschamps la Marseiile? Fostul international francez a mai antrenat pe Juve in 2006-2007 si pe AS Monaco in perioada 2001-2005.

adi_sampon
3rd June 2009, 21:31
un mare plus sincer
cu niste transferuri bune la vara Marseille se bate din nou la titlu si poate spera un parcurs bun in CHL

delaparis
3rd June 2009, 21:39
Se pare ca Trezeguet vine la voi :) ... apropos o sa-l regretati pe belgian.
Didier nu ii ajunge nici la glezna ca antrenor

ducus
25th June 2009, 16:59
Djibril Cisse a semnat cu Panathinaikos :D

Lordul
25th June 2009, 20:28
bun transfer pentru Panata , îi vãd prin sferturi în Europa

adi_sampon
26th June 2009, 11:01
da interesant transfer
OM ar fi facut o o ferta pentru mijlocasul lui Porto Lucho Gonzalez

dardar_3
1st July 2009, 11:40
O.M. l-a cumparat pe Lucho Gonzalez de la FC Porto. Argentinianul a semnat pe 4 ani cu Marseille. Suma de transfer este de 18mil de euro.

iuli_vl
1st July 2009, 18:11
O.M. l-a cumparat pe Lucho Gonzalez de la FC Porto. Argentinianul a semnat pe 4 ani cu Marseille. Suma de transfer este de 18mil de euro.
Un transfer bun facut de OM,cred ca la anul ei vor fi campioni:yeah:

adi_sampon
7th July 2009, 22:30
OM i-a mai transferat si pe Diawara si CIsse de la Beskitas primul de la Bordeaux . A plecat Karim Ziani la Wolfsburg jucator foarte bun
Achizitii bune pana acum , plecarea lui ZIani plus o plecare a lui Cana probabil dar la un pret bun sper campanie buna
Allez L'OM

adi_sampon
8th August 2009, 23:59
Pimul meci prima victorie pentur OM 2-0 cu Grenoble goluri Niang si Cheyrou
Allez L'OM

delaparis
9th August 2009, 00:06
A jucat si Morientes 30 de secunde :D

iulian_1976
9th August 2009, 00:34
Morientes este un jucator de super-clasa O.M, nu a mai avut asa ceva de la
Drogba.Nu stiu cum se mai misca dupa atatia ani.
Deschamps il cunoaste de cand il antrena la Monaco si ajungea in finala Ch.Leag., atunci Mourinho a devenit celebru .

Daca ar fi sa ma iau dupa valoarea antrenorilor din Ligue 1 ,O.M trebuie sa ia titlul anul asta.:D

...am deranjat ce cineva ?!:o:

delaparis
9th August 2009, 01:27
nu nu ... nu ai deranjat decat pe suporteri OM :D ... ai vorbit de Morientes :lol:

adi_sampon
10th August 2009, 13:02
e buna achizitia dar nu cred ca ii poate lua locul lui Brandao care a si ratat vreo 3 ocazii monumentale in primul meci . Imi pare rau ca Ben Arfa si Valbuena nu prin primul 11 e lotul foarte bun . Astept sa intre si Lucho la mijloc si sa se termine liucrarile la Velodrome sa jucam acolo si sa castigam meci dupa meci

adi_sampon
23rd August 2009, 13:49
1-1 in meciul cu Rennes , um meci foarte greu . Leroy dintr-un penalty faut de Diawara si Niang au inscris . A fost un meci cu foarte multe ocazii pt Rennes , Mandanda a fost aproape de o gafa la o degajare , iar Morientes a jucat execrabil orepriza , cred ca a pierdut 20 de dueluri aeriene . Un punct scos cu greu parerea mea

adi_sampon
27th August 2009, 20:26
Grupa de foc in CHL pt OM alaturi de Milan Real si Zurich

melo
11th April 2011, 20:59
OM OM OM OM OM OM OM OM ! !

Bine ca am scapat de prostul de Brandao. /hello
La vara ne trebuie neaparat un atacant.

melo
14th August 2011, 19:36
AJ Auxerre - Olympique Marseille

stream:
http://120811a.blogspot.com/2011/08/feed-2.html

Iulian.
3rd December 2012, 21:08
http://i46.tinypic.com/2qckqwl.png

sport.fr (http://www.sport.fr/football/ligue-1-l-om-se-releve-contre-brest-290256.shtm)

http://i48.tinypic.com/308ekyh.png

Iulian.
18th January 2013, 15:27
La fel ca si Ajax, dupa prima etapa din retur, Marseille ocupa locul 3, la 3 puncte de primul loc.
Daca nu cred in sansele Phoceens-ilor la titlu, cred insa ca Ajax va lua titlul in Olanda.

http://i46.tinypic.com/5dt955.png

http://i49.tinypic.com/jztqu.png

Iulian.
18th January 2013, 15:39
Am modificat Poll-ul pentru sezonul actual (Poll-ul era din 2004 si era inchis de mult).

(Sper ca si cei 4 care votasera in Poll-ul anterior sa poata vota .. De exemplu Catalanul poate testa daca mai poate vota. In principiu ar trebui sa poata vota, am resetat la 0 numarul de voturi ... dar nu sunt sigur, totusi ...)

Shinnok
25th May 2013, 05:01
http://www3.picturepush.com/photo/a/13146756/img/Anonymous/omreims.png

Shinnok
26th May 2013, 00:17
http://25.media.tumblr.com/d446ba24e22e0455397fc663e58ed8d5/tumblr_mncxbvrPFY1sr82tzo1_1280.jpg

http://media.sporever.fr/medias/foot/Football365_664x376/ligue_1/marseille/84732_MARSEILLE_MILAN_1993.jpg

JZfCGPY-DRU

LA MULTI ANI, MARSEILLE!

delaparis
26th May 2013, 00:26
Da, echipa cea mai blatista din istoria fotbalului francez. De alfel a fost retrogradata doi ani consecutiv pt "activitatea" din 1993 :)
UEFA a exclus Marseille din CL in 94 desi era castigatoarea editiei precedente. Este unic in istoria fotbalului :)

Shinnok
26th May 2013, 00:26
hateri :D

delaparis
26th May 2013, 00:37
Si chiar ...
E un thd de scandal. Rog un moderator pe aici sa inchida astfel de ineptii :D

Shinnok
26th May 2013, 00:49
inca nu m-a pus Vadim mod aici :D

delaparis
26th May 2013, 00:50
O sa te puna mod aici cand eu o sa fiu banat :D

Shinnok
26th May 2013, 00:53
buna logica.

cand o sa fiu mod aici, o sa te bannez :D

delaparis
26th May 2013, 01:04
:)
Te las putin deoarece esti incepator in fotbalul francez.
In curand te voi vana asa cum e normal pt copii ca tine :D

Shinnok
26th May 2013, 01:06
fiorosi parizienii astia. parizienii rosii veninosii :D

Shinnok
28th May 2013, 02:14
buna si anume zaua, fani ai echipei OM!

dupa cum bine stiti de la probabil cel mai exhaustiv talk-show prezentat de Horia Grasanovici, ma intitulez Shinnok, o persoana fizica, forumist si mare om de afaceri. in urma cu aproape o saptamana, am devenit noul patron al echipei dumneavoastra de suflet, Olympique de Marseille, in locul zgarcioabei de Margarita Louis-Dreyfus.

motivul pentru care ma situez pe acest thread? vreau sa continui transferurile-BOMBA de la Steaua chiar aici, la clubul vostru favorit.

pana acum am realizat asa:

1) Hummels pentru 2 nasturi si un bocanc
2) Subotic pentru un servetel umed
3) Busquets pentru o rezerva de stilou fara cerneala
4) Aguero pentru o bucata de slanina

maine voi negocia pentru aducerea lui Wayne Rooney. le-am propus diavolilor o carte de colorat din 2004, dar acestia mi-au mai cerut si un creion. grea decizie...

Shinnok
29th May 2013, 20:16
Elie Baup : "1-0, 2-1… Ça secoue les organismes" (http://www.om.net/fr/Saison/101002/Actualites/67275/Elie_Baup_1_0_2_1_Ca_secoue_les_organismes)

de-asta o sa-i aduc lu' Baup jucatori de zeci de milioane de euro.

delaparis
29th May 2013, 21:51
Se vorbea ca Tapie revine in capitalul OM pt a injecta fonduri si ajuta clubul sa tina piept bogatilor PSG si Monaco.
Problema e ca averea sa, estimata azi la cam 400 milioane euro, nu-i permite prea multe si in plus are iar probleme cu justitia. Se pare ca alea cateva sute de milioane au fost ilegal platite de catre statul francez in urma unui proces dubios pe vremea lui Sarko, prietenul sau :rolleyes:

Singura sansa e ca Margarita cu cele 4 miliarde avere sa nu se mai zgarceasca si sa bage mana in buzunar adanc. Altfel Marseille la anul se va bate cu Lille pt locul 6 :D

Jeleul
29th May 2013, 21:57
De ce trebuie sa vad si pe topicul asta cuvantul rusions "peesje" ? :D

Ale ale ale OM!

delaparis
29th May 2013, 22:11
PSG este cea mai buna echipa din Franta, proba ca e campioana. Deci o vei vedea peste tot pe sectia asta :D

Shinnok
29th May 2013, 22:14
huuuuuuuuuuuooooooooooo :D

delaparis
29th May 2013, 23:09
In mod normal campioana se saluta, se felicita etc ...
Dar te inteleg ca tu, suporter de locul 2, huidui campioana de la Paris .Antreneaza-te deoarece trebuie sa faci asta timp de ani de zile :D

Shinnok
29th May 2013, 23:10
In mod normal campioana se saluta, se felicita etc ...

nu-mi permit atatea sanctiuni :happy

delaparis
29th May 2013, 23:17
Cea mai mare sanctiune ti-ai dat-o singur. Ai pus Olympique de Marseille la echipa favorita. De ce tot sustii echipe care se vor defiinta? :D

Shinnok
29th May 2013, 23:20
decat sa traiesti urat, mai bine mori frumos. acestea fiind zise, cum sa sustin psg si dinamo? :D

Jeleul
30th May 2013, 00:23
In mod normal campioana se saluta, se felicita etc ...
Dar te inteleg ca tu, suporter de locul 2, huidui campioana de la Paris .Antreneaza-te deoarece trebuie sa faci asta timp de ani de zile :D

Campioni la bagabonteli zici ? :D

http://3.bp.blogspot.com/-BE9wEnmf4qw/UFR3QyGtCtI/AAAAAAAADWw/V2mcKn9t0ZI/s1600/blogparisriot.jpg

delaparis
30th May 2013, 00:36
Hai sa nu mai raspund deoarece nu-mi place sa dau in OM la pamant :D

Sper sa gaseasca bani urgent clubul asta deoarece nici tricouri nu mai pot cumpara. Poate ca vor folosi cele cu Drogba sa le dea lui Sougou. La ei in sud acolo oricum nu fac diferenta :D

Freek
30th May 2013, 00:49
La ei in sud acolo oricum nu fac diferenta :D

Nu stiu daca inteleg eu gresit sau... oricum citind asta si apoi semnatura ta ma, ma pufneste rasul:D.

Shinnok
30th May 2013, 00:50
delaparis da cu bata-n balta din nou :D

delaparis
30th May 2013, 00:54
Nu stiu daca inteleg eu gresit sau... oricum citind asta si apoi semnatura ta ma, ma pufneste rasul:D.

Iti explic tie deoarece Shinnok nu are sanse sa inteleaga ... :D

Adica la Marseille cand vad un jucator de culoare tot cred / spera ca e Drogba.
Si eu cand spun "sudisti" ma refer la Marseille, Lyon, Toulouse, Montpellier, Nice etc ... Toti saraci :D

Shinnok
30th May 2013, 00:55
mai, e de inteles atitudinea asta. "Sportul darama barierele rasismului", dar ce fac astia la psg numai sport nu se numeste :))

delaparis nu are sanse sa inteleaga :D

Freek
30th May 2013, 00:56
@delaparis
E bine ca ai explicat, ma pregateam sa dau RP pentru remarci rasiste:D. + E bine ca aia din Marsilia nu-i confunda :D.

sun
30th May 2013, 08:27
Iti explic tie deoarece Shinnok nu are sanse sa inteleaga ... :D

Adica la Marseille cand vad un jucator de culoare tot cred / spera ca e Drogba.
Si eu cand spun "sudisti" ma refer la Marseille, Lyon, Toulouse, Montpellier, Nice etc ... Toti saraci :D

noah mah fii atent ce gurita mare are parizianu. Acum ca Paris Saint Germain via Dubai are buget nelimitat, si au terminat si ei mai sus de locul 8 in doi ani consecutivi, incepe sa prinda curaj.

am o veste proasta pentru u: Cand arabocii se vor fi plictisit de PSGvD, isi vor lua catrafusele, si echipele cu traditie adevarata vor ramane sa se bata la titlu. ( nu spui care, dar cu siguranta voi nu sunteti una dintre ele ;))

Jeleul
30th May 2013, 09:07
PSG 1970.

Da, PSG are de departe cei mai multi suporteri atarnatori din Franta, scarbe dinalea de rezultat, iar 90% din cei care "tin" cu PSG acum au venit odata cu qatarezi aia spalati cu petrol.

Ce sa mai spunem ca cei mai multi din cei care "tin" cu PSG sunt turisti care vin la un meci si apoi merg acasa si uita de echipa asta pentru totdeauna + toti imigranti aia care compun vreo 70% din po****tia Parisului. :D

delaparis, este ca ai venit si tu odata cu qatarezi ? :D

Mi-e mila de peesje. Saracii bogati. Pe ei nu-i iubeste nimeni, in afara de, delaparis. :D

Shinnok
31st May 2013, 00:35
Mandanda : "Ce groupe dégageait quelque chose de fort" (http://www.om.net/fr/Saison/101002/Actualites/67292/Mandanda_Ce_groupe_degageait_quelque_chose_de_fort )

Shinnok
31st May 2013, 21:09
La saison de Valbuena en clip ! (http://www.om.net/fr/OMtv_Online/301003/Accueil/9464/La_saison_de_Valbuena_en_clip)

delaparis
2nd June 2013, 21:54
Voi pe cine mai transferati? :))

Shinnok
2nd June 2013, 21:59
pe Ibra :D

delaparis
2nd June 2013, 22:00
Pai doar salariul aluia platit net reprezinta bugetul vostru pt tot sezonul :D

Shinnok
2nd June 2013, 22:02
asta in "era Margarita". acum am inceput sa bag eu bani, va transferam toata echipa :D

Shinnok
9th June 2013, 02:46
Tous les buts de Gignac (http://www.om.net/fr/OMtv_Online/301003/Accueil/9485/Tous_les_buts_de_Gignachttp://www.om.net/fr/OMtv_Online/301003/Accueil/9485/Tous_les_buts_de_Gignac)

Allez l'OM! :yeah:

delaparis
24th June 2013, 22:47
Si acum serios, Marseille este pe cale sa dea lovitura.
Cel mai talentat jucator francez in ligue 1 va semna probabil la sudisti.
Alessandrini. :yes:

Shinnok
31st July 2013, 23:42
(amical) Parma 1-0 Marseille

delaparis
31st July 2013, 23:46
Cam asa e :D

Shinnok
3rd August 2013, 23:49
(amical) Sampdoria 4-3 Marseille

delaparis
3rd August 2013, 23:58
Tot asa e :D

Shinnok
4th August 2013, 00:00
merita si fratiorii din Genova un stimul :)

delaparis
4th August 2013, 00:05
Marseille are noroc sa joace amicale cu echipe de top :D

Shinnok
4th August 2013, 00:08
Sampdoria si Marseille se iubesc la infinit

Shinnok
4th August 2013, 00:12
http://www.om.net/fr/OMtv_Online/301003/Accueil/9657/Sampdoria_4_3_OM_Resume

ce bine ca am 2 thread-uri la dispozitie :D

delaparis
4th August 2013, 00:17
Problema la Marseille e dubla. Nu numai ca nu au bani nici de nocturna dar in plus frustrarea e mare deoarece Margarita e mai bogata decat patronii PSG si Monaco la un loc.
Nu cumva se numeste Margarita Copos? :D

Shinnok
4th August 2013, 00:19
a luat fata titlul in 2010 dupa moartea lui Robert si de-atunci a durut-o la basca.

trebuie neaparat sa preiau fraiele aici, cum am facut la Steaua :D

delaparis
4th August 2013, 00:21
La Paris nu se obisnuieste dar vezi ca la Lyon se cam urineaza pe marseillezi :D

Shinnok
4th August 2013, 00:22
la ce te referi? sunt rapidisti pe-acolo?

delaparis
4th August 2013, 00:29
Nu.
Stelisti probabil :))

Shinnok
4th August 2013, 00:31
OM e Steaua Frantei, deci nu merge gluma asta :D

delaparis
4th August 2013, 00:32
Penala si asta, stiam eu :D

Shinnok
4th August 2013, 00:32
problema se pune la nivel de trofeu UCL :D

delaparis
4th August 2013, 00:37
Exact ce spuneam. Sezonul ulterior a fost retrogradata penal. Ca asa-i in Franta :D

Shinnok
4th August 2013, 00:38
sa nu uiti de categoria 'cea mai titrata echipa din tara' :D as fi spus si de fani, dar de cand v-ati umplut de bani i-ati luat voi pe toti :D

delaparis
4th August 2013, 00:48
Hai sa-ti explic ca esti tanar si nu cunosti :D

Marseille in anii '90 era PSG de azi. Adica un milionar (la epoca aia era mult) din Paris a cumparat OM si a bagat bani pana nu se mai putea fotbal in Franta. De fapt cumpara jucatori la kg chiar daca nu avea nevoie doar ca adversarele sa nu mai aiba lot valabil. Astfel a sufocat campionatul francez si a reusit cu asta sa castige si UCL. Doar Milan a incercat sa tina piept, Milan care avea tactica similara.

Azi e mult mai complicat deoarece sunt multi cu miliarde care se joaca de-a fotbal. Margarita nu se joaca. Ea vrea sa se vorbeasca de ea doar cu milioane.
Repet, e un fel de Copos feminin :D

Dante7
6th August 2013, 00:47
PSG e Steaua Frantei

Acum e corect :D:ok:

Shinnok
6th August 2013, 00:55
Steaua, Barcelona, Milan, psg... Dante de pe forumul stelist? :D

Dante7
6th August 2013, 00:56
nu uita Bayern :D

Shinnok
6th August 2013, 00:57
:)) stiam eu ca am uitat ceva: sa mai intru pe-acolo :D

welcome! :ok:

Dante7
6th August 2013, 01:03
vezi, si de asta am venit, sa te aduc inapoi :))

ms ms !

delaparis
6th August 2013, 01:03
Este foarte important pt acest sport ca suporteri multi sa sustina cluburi chiar daca sunt mici :D

Shinnok
6th August 2013, 01:04
vezi, si de asta am venit, sa te aduc inapoi :))

ms ms !

se rezolva :D

Este foarte important pt acest sport ca suporteri multi sa sustina cluburi chiar daca sunt mici :D

un exemplu elocvent e psg :D

phife
6th August 2013, 02:02
de azi simpatizez OM , OL de la distanta sau ma rog , orice echipa care-i bate pe psg in mizeria aia plictisitoare de campionat. In plus orice fan al unei echipe din ucl care o sa umileasca pe haraboy are o bere de la mine.
Apel antiaraboi. Nu poti sa te lauzi cu o astfel de echipa.

Shinnok
6th August 2013, 02:20
de azi simpatizez OM

http://www.badgirlzwrite.com/wp-content/uploads/2013/05/seal-clap.gif

phife
6th August 2013, 02:29
da fuq? Ii simpatizez e cam mult spus. Agreez e mai bine . La cat de prost e fotbalul in franta faptul ca nu vomit in somn privind un meci din ligue 1 e un compliment pentru ei.

Shinnok
6th August 2013, 02:31
e prost pentru ca psg e campioana :D

Shinnok
7th August 2013, 16:21
Accord de principe pour Khlifa (http://www.om.net/fr/Saison/101002/Actualites/68504/Accord_de_principe_pour_Khlifa)

Shinnok
7th August 2013, 20:47
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/531839_627972017227803_697353522_n.png

delaparis
7th August 2013, 21:06
Pazea :))

Shinnok
7th August 2013, 21:06
corect!!! :cool:

delaparis
7th August 2013, 21:10
Cred ca locul 4 e accesibil.

Shinnok
7th August 2013, 21:11
vezi tu... :D

Shinnok
10th August 2013, 07:48
Saber Khlifa portera le numéro 29 (http://www.om.net/fr/Saison/101005/Actualites/68593/Saber_Khlifa_portera_le_numero_29)

Shinnok
11th August 2013, 09:11
din pacate nu o voi putea urmari azi pe OM decat vreo 30 de minute :D

Dante7
11th August 2013, 13:31
deci cu cat pierde azi ,,Le dinamo de France" ?:D

Shinnok
11th August 2013, 13:32
a facut 1-1 vineri :D

Dante7
11th August 2013, 13:39
ce-ai bre cu Montpellier ?:D

Shinnok
11th August 2013, 13:41
hai ca le-am zapacit :D

totusi, sa raspund: 8-0 :))

Aurel.D
11th August 2013, 19:50
Din ce cunosc, OM are un lot neschimbat esenþiat faþã de anul trecut, aºa cã eu cred cã va face o figurã frumoasã sezonul ãsta!

Shinnok
11th August 2013, 19:54
OM are un joc eficient, dar urat. Mandanda e omul numarul 1.

Dante7
11th August 2013, 19:58
OM are un joc eficient, dar urat.

dinamo, gen ?:D

Shinnok
11th August 2013, 19:59
daca si dinamo are un joc eficient... :))

Dante7
11th August 2013, 20:02
Poate nu acum, ca inca nu si-au intrat in mana... N-ai nici o ocazie timp de 90 min iar in 90+3 adversarul isi da autogol ,,neintentionat". Eficienta maxima :D

Shinnok
11th August 2013, 20:05
bine, unii joaca in Ligue 1, altii in Liga lu' Miticutza, unde se petrec chestii "neintentionate" :D

unde mai pui ca Marseille nu e-n forma, dar are clasa ("ce-i aia?", intreba timorata dinamo :D)

Shinnok
12th August 2013, 00:38
Guingamp 1-3 Marseille. pentru OM au marcat Gignac si Payet (dubla) :ok:

delaparis
12th August 2013, 01:12
Cu acest meci Marseille si-a asigurat 50% sanse sa depaseasca o cantracandidata la retrogradare :D

Shinnok
12th August 2013, 01:13
shhht. sunteti sub noi :cool:

delaparis
12th August 2013, 01:23
PSG a asigurat un loc in LE cu egalul la Montpellier :D

Shinnok
12th August 2013, 13:47
http://i.imgur.com/QrUwRzC.png

Shinnok
12th August 2013, 14:15
un meci care trebuie castigat neaparat. urmeaza partide foarte grele.

Shinnok
17th August 2013, 20:21
Marseille 2-0 Evian TG (Gignac - '16, Payet - '67)

Dante7
17th August 2013, 20:23
Bravo dinamo ! ãããã... adica Marseille !:D

Shinnok
17th August 2013, 20:26
maine sunt cel mai mare fan Ajaccio :D

Dante7
17th August 2013, 20:27
Stiam eu ca-ti place Mutu :D

Shinnok
17th August 2013, 20:42
http://i.imgur.com/l7iayBT.png

Shinnok
21st August 2013, 03:17
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1157428_588276144528147_1360882676_n.jpg

Shinnok
24th August 2013, 17:01
Primul 11 introdus in partida cu Valenciennes:

Mandanda - Fanni, N'Koulou, Diawara, Morel - Romao, Cheyrou - Payet, Valbuena, A. Ayew - Gignac

Shinnok
24th August 2013, 19:54
Valenciennes 0-1 Marseille (Gignac - 84')

sa vina Monaco! :D

delaparis
24th August 2013, 20:49
Tu ai auzit de "afacerea VA -OM" ? :D

Shinnok
24th August 2013, 20:57
am auzit... acum 20 de ani :rolleyes: :D

delaparis
24th August 2013, 21:58
Da, e traditie mare. Pana si azi se mentine :D

Shinnok
24th August 2013, 22:00
Allez Nantes :D

Dante7
24th August 2013, 22:25
am auzit... acum 20 de ani :rolleyes: :D

OM are FCD in ADN :no:

Shinnok
24th August 2013, 22:26
OM says: cine adn-ul meu e fcd? :D

Dante7
24th August 2013, 22:27
surioara din Ro :rolleyes:

Shinnok
24th August 2013, 22:28
hai, dom'le, lasa-ne cu povestile astea... o compari pe dinamo cu o castigatoare a UCL? :P

serios vorbind, dinamo seamana cu Monaco. eterni loseri, suporteri 0, alb-rosu.

Dante7
24th August 2013, 22:31
hai, dom'le, lasa-ne cu povestile astea... o compari pe dinamo cu o echipa care a facut aranjamente

pai, cam da :D Si mai sunt si rivalii ros-albastrilor din capitala :D

Shinnok
24th August 2013, 22:32
aranjamente au facut toate echipele din Ro, la astea chiar suntem experti :D
bine, unele mai mult ca altele si in perioade de timp diferite, da' tot un drac.

Marseille are clar mai multe in comun cu Steaua decat are cu dinamo :P

Dante7
24th August 2013, 23:38
Am inteles ca in Marsilia sunt multi magrebieni, e adevarat ? Deci e super promotie, 2 la pret de 1, pe langa dinamo, are pct in comun si cu rapid :D

Shinnok
24th August 2013, 23:40
nu mai face misto, bre. ca marseillez, sunt trist pentru ca fratii nostri de la Sampdoria au pierdut :D

Dante7
24th August 2013, 23:41
tough luck, eu's cu Genoa :drak:

Shinnok
24th August 2013, 23:42
:mda: naspa

hai sa ne duelam aici atunci: http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=643128 :D

Shinnok
25th August 2013, 13:13
http://i.imgur.com/la3l3yi.png

Shinnok
29th August 2013, 23:00
http://i.imgur.com/lCqup1q.jpg

Shinnok
29th August 2013, 23:03
Etapa 1: Marseille - Arsenal
Etapa 2: Borussia - Marseille
Etapa 3: Marseille - Napoli
Etapa 4: Napoli - Marseille
Etapa 5: Arsenal - Marseille
Etapa 6: Marseille - Borussia

Shinnok
1st September 2013, 02:09
OM-Monaco : les 19 Olympiens (http://www.om.net/fr/Saison/101002/Actualites/69312/OM_Monaco_les_19_Olympiens)

Dante7
1st September 2013, 02:46
http://i.imgur.com/lCqup1q.jpg

Cum se spune la RIP in franceza ?

http://img163.imageshack.us/img163/9534/uhgp.jpg

Shinnok
1st September 2013, 02:50
de parca PSG ar fi facut vreo branza in grupa asta :D

Shinnok
2nd September 2013, 00:56
Marseille 1-2 Monaco (Mendes - 44' / Falcao - 47', Riviere - 80')

Shinnok
2nd September 2013, 00:58
http://i.imgur.com/PGY52tV.png

Dante7
2nd September 2013, 14:24
Marseille 1-2 Monaco (Mendes - 44' / Falcao - 47', Riviere - 80')

deja a inceput inmormantarea ?:D

delaparis
3rd September 2013, 00:16
Thauvin e la Marseille

delaparis
3rd September 2013, 00:48
si Lemina :)
Marseille cumpara toti campipnii mondiali la u19 :D

Dante7
3rd September 2013, 00:59
pai ca sa fie si ei campioni...

in vreo 10 ani :D

Shinnok
3rd September 2013, 02:45
19 > 18 :)

Shinnok
3rd September 2013, 13:34
Treaba cu Thauvin e o mare teapa in ceea ce priveste suma de transfer, nu poti sa dai 15 milioane pe el cand Lille l-a cumparat acum o jumatate de an cu 3.5 milioane de la Bastia

Sir. Eko
3rd September 2013, 14:15
Treaba cu Thauvin e o mare teapa in ceea ce priveste suma de transfer, nu poti sa dai 15 milioane pe el cand Lille l-a cumparat acum o jumatate de an cu 3.5 milioane de la Bastia

In lumea de azi...cand Arsene Wenger da 45 de milioane pe un jucator...ce mai poti zice ? :D:D:D

Thauvin e bun si foarte tanar. In mod normal o sa devina si mai bun.

delaparis
5th September 2013, 23:17
Adrien Anigo , fiul directorului sportiv OM Jose Anigo a fost asasinat azi la Marseille.

Dante7
6th September 2013, 00:53
putem sa injuram linistit pe OM, nu poate sa ne raspunda, a dat-o pe ungureste :D

delaparis
6th September 2013, 00:57
:)
Nu prea glumesc cu astfel de situatii chiar daca e vorba de Marseille.
E moarte de om deci nasol. Am copii si e dificil in plus sa vorbesc pe subiect

Shinnok
6th September 2013, 19:40
R.i.p. :(

Shinnok
6th September 2013, 22:00
a scris si Digi despre asta: Tragedie la Olympique de Marseille (http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Ligue+1/Tragedie+la+Olympique+de+Marseille)

Shinnok
10th September 2013, 01:30
Adrien Anigo enterré lundi en présence de membres de l'OM (http://www.rtl.fr/actualites/info/article/les-obseques-d-adrien-anigo-en-presence-de-membres-de-l-om-7764402376)

Adrien Anigo a été abattu jeudi 5 septembre dans l'après-midi, dans les rues de la cité phocéenne. Âgé de 30 ans, le fils du directeur sportif de l'Olympique de Marseille était connu des services de police. Il avait notamment été impliqué dans des affaires de vol, de recel, de violences sur agent, de dégradations… Il avait en outre passé trois ans en prison pour une série de braquages de bijouteries.

mda.

Dante7
10th September 2013, 01:32
engleza, spaniola, franceza, maghiara... What's next ?:D

Shinnok
10th September 2013, 01:33
engleza si franceza :ok:

spaniola si maghiara cu gugal transleit :D

delaparis
10th September 2013, 01:34
araba :D

phife
10th September 2013, 01:34
ba ej nebun. Am inteles articolul. Vaai. Si eu care credeam ca nu stiu o boaba..imi e rusine cu mine

Shinnok
10th September 2013, 01:35
era si greu :D

phife
10th September 2013, 01:36
frate la liceu singurele materii la care eram paralel au fost franceza si chimia. 'tu-le mama...

Shinnok
10th September 2013, 01:37
chimie... un MARE BLEAX :D

Dante7
10th September 2013, 01:38
frate la liceu singurele materii la care eram paralel au fost franceza si chimia. 'tu-le mama...

welcome to the club :D

shinnok, poate ca stii tu franceza, dar nu stii sa injuri in italiana ca mine :cool::happy

Shinnok
10th September 2013, 01:41
m-ai prins :D

te pomenesti ca faci parte din mafia siciliana. nu cumva tu l-ai omorat pe Adrien? :D

Dante7
10th September 2013, 01:53
eh, let's just say I also like Catania :cool:

n-am gasit o poza relavanta cu Galliani, care pare desprins din ,,The Godfather" :D

Shinnok
10th September 2013, 01:56
I also like Catania...

http://2.bp.blogspot.com/-v7DUbtR2T9U/Ucv3hFOJibI/AAAAAAAAT3U/4bO1gElGB4w/s1600/Catania+13-14+Third+Kit.jpg

:D

Dante7
10th September 2013, 02:08
^ this sau baietii in roz din Palermo... ,,grea" decizie :D

phife
10th September 2013, 02:10
I also like Catania...

http://2.bp.blogspot.com/-v7DUbtR2T9U/Ucv3hFOJibI/AAAAAAAAT3U/4bO1gElGB4w/s1600/Catania+13-14+Third+Kit.jpg

:D

awww :floricica:

Dante7
10th September 2013, 02:15
uite asa creste nr de vizualizari pe topicul lui OM :D

Shinnok
10th September 2013, 02:37
^ this sau baietii in roz din Palermo... ,,grea" decizie :D

fact: aproape toate echipele italiene sunt frumoase :D

nici Spania nu sta mai prost: Valencia, Barcelona, Osasuna, Mallorca, Levante, Celta etc. :D

Dante7
10th September 2013, 16:06
fact: aproape toate echipele italiene sunt frumoase :D

nici Spania nu sta mai prost: Valencia, Barcelona, Osasuna, Mallorca, Levante, Celta etc. :D

te-ai simtit cu Juve si cu rozul ?:drak:

Spania: Barca, Real, Valencia, Atletico Madrid, Bilbao, Sevilla, Levante, Deportivo samd.
Osasuna, Mallorca si Celta ?:confused: Ce-i asa de deosebit la ele ?

Shinnok
10th September 2013, 23:43
gusturile nu se discuta :D

rozul e ok, treaba cum ca e exclusiv pentru fete e absurda :D

aLLiin
11th September 2013, 09:40
Marseille a pornit bine anul asta, dar s-a impotmolit cu Monaco...

Dante7
11th September 2013, 15:47
gusturile nu se discuta :D

rozul e ok, treaba cum ca e exclusiv pentru fete e absurda :D

nu vreau sa jignesc pe cineva, dar mi se pare de prost gust pt un baiat sa poarte roz...

OMarseille
11th September 2013, 17:53
18 septembrie ora 21:45 pe Stade Velodrome Olympique Marseille - Arsenal ce ziceti sunt sanse pentru OM in meciul asta ?
La prima vedere pare un meci greu,insa chiar daca pornim cu sansa a doua cred ca ne putem impune,mai ales ca pe Velodrome va fi o atmosfera incendiara.

Shinnok
11th September 2013, 18:09
Bienvenue! :ok:

trebuie sa tragem tare in meciurile de pe teren propriu, obiectiv vorbind sunt singurele in care putem scoate ceva.

OMarseille
12th September 2013, 14:04
merci pour l'accueil :)

Practic meciurile de pe teren propriu sunt atuurile noastre,cred ca e de batut Arsenal,desi Wenger va face totul sa castige,avand in vedere aceasta grupa foarte grea pentru toate echipele.In asemenea gen de grupa fiecare punct e esential.
Sa nu repetam greselile din defensiva de la meciul cu Monaco si va fi ok.

Shinnok
14th September 2013, 10:15
Le programme de l'OM ce week-end (http://www.om.net/fr/Saison/101002/Actualites/69714/Le_programme_de_l_OM_ce_week_end)

Robert Cristian
14th September 2013, 20:07
Toulouse 1-1 Marseille

Un joc prost facut de OM,nu merge atacul deloc,Baup nu a adus nicio inovatie in jocul echipei,jucam exact ca si in finalul sezonului trecut cand castigam fiecare meci cu 1-0 chinuit,sper sa se schimbe ceva pentru ca urmeaza meciul cu Arsenal si daca ne prezentam asa cu englezii nu avem nicio sansa.
Valbuena parea ca se zbate acolo de unul singur,Gignac si Thauvin au fost niste fantome.Mi-a placut Khalifa,a intrat foarte bine si chiar a creat niste faze interesante pe partea lui,in rest destul de mediocrii in seara asta.

Shinnok
15th September 2013, 11:41
Meritam macar punctul asta, si Toulouse a jucat prost. Sa traiasca Valbuena:)

Robert Cristian
15th September 2013, 13:50
Valbuena ca de obicei trage echipa dupa el.Sa revina Diawara in centrul apararii parca e mai sigura defensiva cu el acolo,Lucas Mendes se lipeste la gol da face si destule greseli in aparare.

Shinnok
15th September 2013, 13:54
http://s.om.net/om/image/article/illustration/xg/349/69667.jpg

Capitanu.Burcea
15th September 2013, 14:03
Marcheaza ambele :D

Shinnok
15th September 2013, 14:04
eu vad un 0-0 :D

Robert Cristian
15th September 2013, 16:15
1 solist ce naiba :P

Dante7
16th September 2013, 00:25
eu vad un 0-0 :D

over 2.5 :D

Robert Cristian
16th September 2013, 13:18
OM-Arsenal va fi arbitrat de o brigada portugheza avandul la centru pe Olegario Manuel Bartolo Faustino Benquerença

Robert Cristian
20th September 2013, 15:35
Ultimul titlu marca Olympique de Marseille sezonul 2009-2010,sa ne amintim de vremurile bune :) Allez L'OM

NWBPIn1eMPw

Dante7
20th September 2013, 19:15
si va mai trece mult timp pana la urmatorul :D

Robert Cristian
20th September 2013, 20:56
E greu sa te bati cu PSG si Monaco,deocamdata OM nici nu isi propune sa ia titlul,obiectivul e champions league adica clasarea pe locurile 1-3, dar cine stie poate se hotareste madam Dreyfus sa dea cu banu intre timp si se mai schimba treburile.

delaparis
21st November 2013, 23:55
Olleee Olllaaaa ...
Atentie aici !!!

Sudistii isi vand sufletul :)

Emirul din Abou Dhabi, Emiratele Arabe Unite, Khalifa ben Zayed Al Nahyane doreste sa cumpere clubul. O ofersta de 95 milioane a fost depusa.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Khalifa_Bin_Zayed_Al_Nahyan-CROPPED.jpg

delaparis
21st November 2013, 23:59
http://referentiel.nouvelobs.com/file/2765859-la-tsarine-et-les-hommes-de-l-om.jpg

Sir Black
22nd November 2013, 11:58
In ce se transforma Ligue 1 :)) .

Robert Cristian
22nd November 2013, 17:29
In ce sa transformat si premier league.
Asta cu Emiratele deocamdata e la stadiul de zvon,cert e ca Miss Dreyfus ar fi dispusa sa vanda.Totusi s-ar putea sa fie un sambure de adevar aici,e bine cunoscuta in orient rivalitatea dintre Qatar si Emirate practic unde investesc qatarezii automat se baga si astia din emirate sa arate "whos the boss" si ce playground mai bun sa isi masoare fortele si sa isi promoveze statele decat Ligue 1.

Robert Cristian
8th December 2013, 12:54
Communiqué Officiel :
Elie Baup n’est plus l’entraîneur de l’OM

S-a terminat cu Elie Baup ieri in urma unei sedinte avuta cu presedintele Vincent Labrune si cu Managerul Sportiv Jose Anigo,Elie Baup a fost destituit din functie urmand ca Jose Anigo sa preia interimatul pana la pauza de iarna.
O decizie inteleapta zic eu omul asta a scapat de sub haturi acest colos al sudului francez,dovada ca dupa meciul cu Nantes a izbucnit un scandal chiar in sanul echipei intre Thauvin si Imbula acestia au fost despartiti doar de interventia lui Anigo.
Favoriti pentru a prelua pe O.M. sunt Frederic Antonetti,Fabrizio Ravanelli,Guus Hiddink, Marcelo Bielsa, sau Franck Rijkaard.

delaparis
12th January 2014, 21:59
Zvonuri anunta antrenor incepand din sezonul urmator pe Zinedine Zidane :o:

Shinnok
14th February 2014, 23:05
Saint-Etienne - Marseille, duminica, 22:00

delaparis
14th February 2014, 23:12
Da, si? :D

Shinnok
15th February 2014, 00:55
nothing serious, just business.

Robert Cristian
23rd February 2014, 17:05
http://www.butfootballclub.fr/wp-content/uploads/Dppi_40013239_218.jpg

OM : le club bientôt racheté ? Voici tous les dessous de l’opération

Ce mardi, France Football a consacré un dossier conséquent sur la possible vente de l’Olympique de Marseille. Voici les éléments-clés à retenir.

L’OM peut-il vraiment être racheté ?

C’est la question que tout le monde se pose du côté des supporters. Et c’est surtout un sujet qui fait les affaires de Patrick Mennucci, rival socialiste de Jean-Claude Gaudin pour les prochaines élections municipales à Marseille. Une hypothèse balayée d’un revers de main par ce même Gaudin. « Qui sont ces investisseurs ? Les émirs du Golfe ? Il ne nous manquerait plus que ça ! Nous ne sommes pas le PSG, nous avons une autre tradition ici. Nous avons la famille Louis-Dreyfus, nous n’avons pas besoin de solliciter un partenariat avec le Qatar », a fait savoir l’actuel maire. Sauf que…

L’OM a pris des rendez-vous en coulisses…

Sauf que France Football, dans son édition du jour, nous apprend qu’un dirigeant de l’OM s’est récemment rendu à Riyad, en Arabie Saoudite, afin d’étudier les conditions d’un partenariat avec un club local. Nos confrères précisent : « Dans le Golfe, ils voient l’OM comme une ville musulmane, œcuménique, à fort potentiel et située à 20 minutes de Cannes en hélicoptère ».

Margarita LD ne serait pas vendeuse ?

Xavier Boucobza, conseiller juridique de la famille Louis-Dreyfus, a été sondé sur le sujet. Celui-ci est assez clair. « Chaque semaine pratiquement, nous sommes sollicités par des investisseurs locaux, qataris ou chinois mais sans aucune offre concrète, explique-t-il en précisant : Sans doute aussi car notre première réponse est de dire que MLD n’est pas vendeuse de l’OM ». L’hebdomadaire croit savoir que Vincent Labrune serait « soupçonné d’obstruction » puisqu’il n’a « pas donné suite à plusieurs rendez-vous proposés par des investisseurs ».

Vincent Labrune bloquerait-il la vente ?

Une théorie défendue par l’agent de joueurs, Karim Aklil, qui affirme que Labrune aurait décliné un rendez-vous avec un investisseur du Moyen Orient. « Ils étaient prêt à le rencontrer à Paris ou à Londres, et même à l’inviter à Doha. Il m’a répondu que l’actionnaire n’était pas intéressé par la cession du club ».

Shinnok
20th April 2014, 17:22
Marseille - Lille la 22:00

urmeaza inca 3 meciuri grele pentru OM, nu cred ca prinde locul 5.

delaparis
2nd May 2014, 23:40
Marcelo Bielsa, noul antrenor pt sezonul urmator. Oficial

https://s3.yimg.com/bt/api/res/1.2/UjvAfzCKCjK8DdTE1ERuew--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD0yODg7cT03NTt3PTUxMg--/http://media.zenfs.com/fr_FR/Sports/Eurosport/1221756-25487744-640-360.jpg

Robert Cristian
3rd May 2014, 16:11
Ne-am tras antrenor,acuma ne mai trebuie echipa.

Shinnok
10th May 2014, 18:03
http://i.imgur.com/BLyRS0h.png

ultima sansa de a termina pe 5

delaparis
10th May 2014, 18:11
Mai trebuie ca Lyon sa se impiedice de Lorient.

Shinnok
10th May 2014, 18:15
sau de Nice :P

Shinnok
10th May 2014, 19:50
http://s.om.net/om/image/article/illustration_s/g/241/48182.jpg

http://s.om.net/om/image/article/illustration_s/g/241/48183.jpg

http://s.om.net/om/image/article/illustration_s/g/241/48184.jpg

pacat ca s-a renuntat la tricoul albastru.

Shinnok
10th May 2014, 23:55
http://i.imgur.com/BLyRS0h.png

ultima sansa de a termina pe 5

http://www.silverdoctors.com/wp-content/uploads/2014/02/bitcoin-gone.jpg

Robert Cristian
15th May 2014, 18:14
Mai avem o ultima sansa...Lyon are sanse mari sa nu castige cu Nice...antrenorul Claude Puel a declarat ca va aborda meciul cat se poate de serios si ca echipa lui va da totul in fata lui Lyon,care mi se pare in degringolada in ultima perioada.

Shinnok
17th May 2014, 23:52
A castigat Lyon, dar nu e tragedie.