PDA

View Full Version : Forum meeting Onlinesport si la Timisoara (2)



bog_tom
9th May 2004, 19:18
vad ca "oamenii" de la Bucuresti se pregatesc de a 6-a intalnire (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2916) cel mai probabil pe 21 mai ! organizam a 2-a intalnire Onlinesport din Timisoara in aceeasi zi ?

Referinte ca suntem bine crescuti la intalniri :D:
- Forum meeting Onlinesport si la Timisoara (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2386)
- Poze si discutii dupa Forum Meeting Timisoara (1) (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2756)

Va rog sa propuneti ora si locul de desfasurare; mai putin localul de la Fabrica de BR ca se ne dau afara la 22:30 :drak: si eventual nici in Complex ca vinerea e cam aglomerat ... anuntati-va din timp ca sa avem timp sa facem rezervarile (termen pana 16 mai)

PS. pentru IlMILAN, sergio, Sir si viole(n)t: sunteti pregatiti de actiune (steaguri, fulare, aparate foto si BR) ? :D

ViolaBoy
9th May 2004, 19:20
o intalnire in NORD AMERICA nu putem organiza :)

bog_tom
9th May 2004, 19:22
o intalnire in NORD AMERICA nu putem organiza :)
sa cumparam un avion pe numele Onlinesport si venim cu totii :D

PS. pana una-alta ... nu te intorci tu in tara ? (macar pentru intalnire...)

Sergio
10th May 2004, 00:57
Eu unul sunt pregatit, ramane de stabilit ora si locul. Sa vedem propuneri. Eu as zice sa nu excludem total complexul. Se poate gasi ceva misto si acolo.
Ce facem daca se joaca meciul cu dinamo pe 21 vineri?

bog_tom
10th May 2004, 10:22
Eu unul sunt pregatit, ramane de stabilit ora si locul. Sa vedem propuneri. Eu as zice sa nu excludem total complexul. Se poate gasi ceva misto si acolo.
Ce facem daca se joaca meciul cu dinamo pe 21 vineri?
e ok si in complex numai sa gasim loc !

vad ca meciul cu Dinamo (http://www.lpf.ro/etapa28.htm) e programat pe 22 sambata ... vorbim cu LPF-ul sa ramana programat sambata :D

alt.core
10th May 2004, 19:38
de ce nu veniti la FM#4 de la forumul oficial al lui Poli, din ziua meciului cu Rapid, la Orlovi?
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?t=608

Sergio
11th May 2004, 01:09
grobari, venim daca vii si tu la cel din 21... :D
Daca nu are nimeni nimic impotriva, ma angajez ca in zilele urmatoare sa ma interesez in zona stadion-complex de posibile locatii de intalnire. Comparam cu altele si vedem unde iesim mai bine. OK?

bog_tom
11th May 2004, 08:43
grobari, venim daca vii si tu la cel din 21... :D
Daca nu are nimeni nimic impotriva, ma angajez ca in zilele urmatoare sa ma interesez in zona stadion-complex de posibile locatii de intalnire. Comparam cu altele si vedem unde iesim mai bine. OK?
buna replica, sergio :ok:

cred ca e in regula daca ai timp sa cauti o locatie si sper sa fim mai multi decat la prima intalnire !

Sergio
11th May 2004, 22:53
Daca tot stau in zona respectiva, nu e nici un deranj sa ma interesez, cu conditia sa se intereseze su altii de alte locuri din alte zone pt a avea termen de comparatie. :cool:
Nu-ti fa griji, sigur vor veni mai multi de data asta. Sper sa vina si cei care au fost la prima intalnire. Poate vine si Delia... :rolleyes:

viole(n)t
13th May 2004, 08:26
Sper sa vina si cei care au fost la prima intalnire.

Daca sunt in orash, vin... Din 17 intru in concediu shi s-ar putea sa plec din localitate.


de ce nu veniti la FM#4 de la forumul oficial al lui Poli, din ziua meciului cu Rapid, la Orlovi?

De data asta sper sa fiu shi eu prezent, grobari... ca am deja 3 absentze (toate motivate)

Sir
14th May 2004, 08:22
Imi pare rau ca nu pot veni.Chiar lucrez pe 21 mai.Sper sa faceti fata si fara mine....la bere :ok:

bog_tom
14th May 2004, 09:34
Imi pare rau ca nu pot veni.Chiar lucrez pe 21 mai.Sper sa faceti fata si fara mine....la bere :ok:
si eu lucrez pe 21 dar pana la ora 17 ... dupa ora 17 sunt "free like a bird" :D

Sergio
14th May 2004, 11:02
Eu nu lucrez... :p

bog_tom
14th May 2004, 11:04
Eu nu lucrez... :p
super ! cel putin o sa fim doi 2 ca vad ca IlMILAN tace ca mortu'n papushoi :D

IlMILAN
14th May 2004, 11:16
Dracilor....:D
Credeti ca scapati de mine?
in pricipiu vin.....
Sir...daca nici tu nu vii si nici viole(n)t e grav....iarasi castig competitia....sergio e mai varza la bere decat Inter Milano la fotbal :D , iar Bog_Tom e arbitru ca de obicei.....
grobari , stiu de fiecare meeting de la Orlovi dar chiar nu am putut sa vin, si nu pot nici azi....chiar am vorbit cu viole(n)t si cu theChoosen ....hai sa facem unul comun sa fim echipati cum trebuie cu steaguri fulare ori inainte ori dupa meciul cu cateii:yeah:

bog_tom
14th May 2004, 11:24
Dracilor....:D
Credeti ca scapati de mine?
in pricipiu vin.....
Sir...daca nici tu nu vii si nici viole(n)t e grav....iarasi castig competitia....sergio e mai varza la bere decat Inter Milano la fotbal :D , iar Bog_Tom e arbitru ca de obicei.....
grobari , stiu de fiecare meeting de la Orlovi dar chiar nu am putut sa vin, si nu pot nici azi....chiar am vorbit cu viole(n)t si cu theChoosen ....hai sa facem unul comun sa fim echipati cum trebuie cu steaguri fulare ori inainte ori dupa meciul cu cateii:yeah:
de pe acum imi e sete :D probabil nu mergi la Orlovi pt ca vrei sa fi in forma vinerea viitoare :drak:

PS. pana una-alta poate se mai anunta si altii (doritori sa vina la OSM 2 de la TM) ca nu ii mancam :D

viole(n)t
14th May 2004, 12:58
Sir...daca nici tu nu vii si nici viole(n)t e grav....iarasi castig competitia....

Se pare ca totushi pot sa vin.
80% ca vin - 20% ca nu vin.


stiu de fiecare meeting de la Orlovi dar chiar nu am putut sa vin, si nu pot nici azi

vezi ca maine e la orlovi...

bog_tom
14th May 2004, 15:04
Se pare ca totushi pot sa vin.
80% ca vin - 20% ca nu vin.
ca sa fim siguri ramanem pe bere si nu pe vin :D

alt.core
14th May 2004, 15:58
inainte de meciul cu dinamo se va organiza poate ceva in P-ta Unirii... va tin la curent.

bog_tom
14th May 2004, 16:26
inainte de meciul cu dinamo se va organiza poate ceva in P-ta Unirii... va tin la curent.
un miting de protest ? :D pana una-alta sa mergem weekend-ul asta la festivalul berii :ok:

inter
14th May 2004, 16:29
vine dinamobilu? :D:D

alt.core
14th May 2004, 19:05
se vrea un anti-dinamo party :). inca nu-i nimic sigur...

IlMILAN
14th May 2004, 19:20
Stiu ca e maine...iarasi am gresit....numai ca sunt plecat din Timisoara...
si nu pot sa vin...

Ar trebui sa-l invitam si pe Ieppy , Utilizator si restu....:D

inter
14th May 2004, 19:22
Stiu ca e maine...iarasi am gresit....numai ca sunt plecat din Timisoara...
si nu pot sa vin...

Ar trebui sa-l invitam si pe Ieppy , Utilizator si restu....:D
adica iulian si inter :drak: , care sunt foarte "agreati" pe www.poliaektimisoara.ro" :drak:

apropo, nu vreau sa creez polemici, dar cand va "transferati" din Grecia? :ok:

iulian
14th May 2004, 19:30
bey chiar...voi cind vreti sa faceti intilnirea aia la Orlovi ? ca vreau sa vin si eu ...ca plec intr-o delegatie la Timisoara zilele astea ...bem o bere..un mic...alea alea

bog_tom
14th May 2004, 19:40
Ar trebui sa-l invitam si pe Ieppy , Utilizator si restu....:D
invitatia e ca si facuta...

Sergio
14th May 2004, 22:34
Cu ieppy mai greu sa vina de la Viena, dar daca vine inter si iulian sunt bine primiti, mai ales ca urasc la fel de mult pe caini ca si noi. :drak: Daca vin si dinamovisti, ar trebui sa le rezervam o masa separat, doar preventiv. :D
Va dau un sfat: nu va puneti cu I|Milan ca va fraiereste la inceput ca nu bea bere si dup-aia va da pe spate...Are experienta, nu gluma. :drak:
PS. Ora a ramas aceeasi?

Sir
16th May 2004, 12:15
Sir...daca nici tu nu vii si nici viole(n)t e grav....iarasi castig competitia....sergio e mai varza la bere decat Inter Milano la fotbal :D , iar Bog_Tom e arbitru ca de obicei.....


Da....se pare ca o vei castiga prin neprezentare.Oricum, nu este aceeasi satisfactie ca atunci cand castigi "pe teren" :D .Data trecuta poate castigam eu, dar s-a intrat in prelungiri si m-a tradat forma fizica.Pana la meeting #3 trag serios de halbere si poate voi castiga eu :drak: .
Sergio nu tinea, parca, cu Empoli? :evil: :drak: .

Sergio
17th May 2004, 00:04
Sergio nu tinea, parca, cu Empoli? :evil: :drak: .
Niet, sunt interist pana in maduva oaselor. Te-a tradat treningul acela, dar acum promit sa vin cu cel al Inter-ului. Tu vezi sa nu stai degeaba, te antrenezi pt data viitoare. :drak:

bog_tom
17th May 2004, 08:53
cred ca daca ne intalnim la ora 19 e ok ca sa putem intra in prelungiri (asta daca va fi cazul) ca sa nu-i mai tradeze pe unii forma fizica :drak: :D

sergio, ai dat de vreun loc bun in complex (sau altundeva) ?

Sergio
17th May 2004, 13:55
Am dat de 2 categorii: cele nashpa si cele super scumpe. Cred ca pana la urma tot la fabrica ajungem. Alegerea va apartine. :cool:

bog_tom
17th May 2004, 14:47
eu nu am nimic impotriva (eventual sa nu mai bage muzica :D) !

confirmati: sergio, IlMILAN, viole(n)t (80% sanse), bog_tom
potentiali: grobari

lista ramane deschisa in continuare....

alt.core
17th May 2004, 20:21
daca e pe 21 nu pot ca e campionatul de fotbal al forumistilor de la politimisoara.com :(

http://www.poliaektimisoara.ro/diverse/diploma.jpg

alt.core
18th May 2004, 00:51
La multi ani viole(n)t!! Sper sa primesti un cadou frumos de la Poli sambata!! :)

bog_tom
18th May 2004, 08:20
daca e pe 21 nu pot ca e campionatul de fotbal al forumistilor de la politimisoara.com :(

http://www.poliaektimisoara.ro/diverse/diploma.jpg
si se lasa pana seara tarziu ? poti eventual sa vii si sa-ti sarbatoresti victoria cu o BR impreuna cu noi :D

sau macar sa ne vedem la celelalte intalniri OS din TM...

bog_tom
18th May 2004, 15:42
a mai ramas putin timp pana la a 2-a intalnire OLS de la Timisoara ! dupa discutii "seculare" ce au durat cateva zile (:D), se pare ca Sir a facut rocada cu Delia si pana acum suntem 5 confirmati: Delia, sergio, IlMILAN, viole(n)t (80% sanse), bog_tom dar si altii mai pot sa se anunte numai sa se grabeasca, locurile rezervate fiind limitate !

azi/cel tarziu maine vom face rezervarea (dupa discutiile cu sergio cel mai probabil in Complex la ATU sau Cafe Flamingo) iar ora de incepere propun sa o modificam: sa fie ora 18 in loc de ora 19 ! ce parere aveti (? in special pentru IlMILAN, viole(n)t) ?

IlMILAN
18th May 2004, 15:45
a mai ramas putin timp pana la a 2-a intalnire OLS de la Timisoara ! dupa discutii "seculare" ce au durat cateva zile (:D), se pare ca Sir a facut rocada cu Delia si pana acum suntem 5 confirmati: Delia, sergio, IlMILAN, viole(n)t (80% sanse), bog_tom dar si altii mai pot sa se anunte numai sa se grabeasca, locurile rezervate fiind limitate !

azi/cel tarziu maine vom face rezervarea (dupa discutiile cu sergio cel mai probabil in Complex la ATU sau Cafe Flamingo) iar ora de incepere propun sa o modificam: sa fie ora 18 in loc de ora 19 ! ce parere aveti (? in special pentru IlMILAN, viole(n)t) ?
Eu cel mai devreme pot ajunge pe la 8 asa...ca :(

Delia
18th May 2004, 15:49
bog_tom, tu si sergio va pricepeti sa strangeti omul cu usa... :D

Oricum, nu sunt 100% sigura ca reusesc sa ajung. :(

bog_tom
18th May 2004, 15:49
Eu cel mai devreme pot ajunge pe la 8 asa...ca :(
lasa ca vobesc eu cu patronii tai sa iti dea vineri liber mai din vreme ca avem treaba :D

bog_tom
18th May 2004, 15:51
bog_tom, tu si sergio va pricepeti sa strangeti omul cu usa... :D

Oricum, nu sunt 100% sigura ca reusesc sa ajung. :(
ei na :drak:

si eu sunt in aceeasi situatie ca tine pt ca la un moment dat va trebui sa ma impart dar oricum o sa fiu prezent !

viole(n)t
19th May 2004, 00:30
Salutare tuturor. Merci de urari, Grobari...

Intre timp, sansele participarii mele au crescut la 90-95%. Ce s-o mai lungim, vin... chiar daca voi intarzia putzin.

Referitor la ora, cred ca 19 e mai indicat... la 18 e prea devreme (in conditiile in care se intuneca pe la 21).

bog_tom
19th May 2004, 09:11
Referitor la ora, cred ca 19 e mai indicat... la 18 e prea devreme (in conditiile in care se intuneca pe la 21).
in regula ... atunci ramane ora 19 pentru intalnire !

PS. sergio, mai ramane sa ne zici unde sa ne intalnim :D

bog_tom
19th May 2004, 10:40
am pus online si ceva poze de la festivalul berii din weekend-ul trecut - click aici (http://bogdan.bycable.net/categories.php?cat_id=149) (sper ca ati mancat ceva inainte :D)

Sergio
20th May 2004, 12:17
Gata, am rezolvat cu localul. Ne vedem vineri la 19 Cafe ATU (terasa de deasupra restaurantului). Sper ca stie toata lumea locatia (in spatele BRD-ului). Am rezervat 2 mese, sper ca ajung. Cine are aparat digital, sa-l aduca .
Confirmati: bog_tom, viole(n)t, I|MILAN, Delia si subsemnatul... :)

Delia
20th May 2004, 12:25
Ai rezervat două mese pentru 5 persoane? :)

bog_tom
20th May 2004, 12:31
Ai rezervat două mese pentru 5 persoane? :)
la o masa incap 3 persoana - inseamna ca se justifica :D

PS. poate se mai anunta si altii pana maine ....

Sergio
20th May 2004, 14:06
Daca incapem la o masa, nu-i nici o problema. Sunt mici, asta-i faza.

Delia
20th May 2004, 14:18
Ai dreptate, dacă stau să mă gāndesc bine...

bog_tom
20th May 2004, 14:32
nu e nici o problema daca avem prea mult loc liber !

pentru IlMILAN si viole(n)t: sa nu va lasati asteptati prea mult :D

bog_tom
21st May 2004, 17:40
a mai ramas 1h 30 min pana la intalnire !

toti cei din TM se pregatesc pentru meciul de maine ? nu se mai anunta nimeni ? ultima strigare ... :D

Delia
21st May 2004, 17:44
Eu vin. :evil:

Sergio
21st May 2004, 17:46
Eu ma mai gandesc... :evil:

bog_tom
21st May 2004, 17:47
Eu vin. :evil:
asta stim deja :D

bog_tom
21st May 2004, 17:57
Eu ma mai gandesc... :evil:

cred ca glumesti :D ca punem SRI-ul pe tine :drak:

Sir
21st May 2004, 20:50
Din nefericire eu n-am mai putut sa stau.Dar am facut act de prezenta,chiar 2 poze si cel mai "important" este faptul ca am "ras" o bere :ok:.
IlMILAN, daca n-am reusit sa particip la "meci" macar am fost "titular".Sergio a dat "lovitura de inceput a partidei" cu o Timisoreana dupa care am venit eu si l-am contracarat cu un Becks.Sper sa faceti "fata" ritmului impus!Dar ce vorbesc eu!"Calitatea si tempo-ul partidei vor fi superioare dupa ce "intra" Viole(n)t si IlMILAN.Nu ma insel,nu? :D .Sper ca n-o speriati pe Delia cu "apetitul de joc" :drak: .

bog_tom
22nd May 2004, 10:58
si eu a trebuit sa ma retrag dupa aproape 2h de joc :D pe final a aparut si IlMILAN dar pe viole(n)t nu l-am prins (sper ca nu a ajuns dupa ora 0 :drak: ) eu zic ca a fost un succes si aceasta intalnire mai ales ca am cooptat-o si pe Delia (ceea ce OLS meeting Bucuresti nu au reusit :ok: ) care tin sa mentionez ca e foarte bine documentata ! Sir ne-a facut o surpriza placuta ca a reusit sa ajunga la intalnire !

sper sa apara si pozele cat mai repede ! pe cand urmatoarea intalnire ? maine ? :D

PS. am incercat si am pregatit din timp un duplex TM-Bucuresti dar cand l-am sunat la ora 22:30 pe vasile314tzurka mi-a raspuns cineva de la firma lucru care m-a surprins si i-am comunicat respectivului ca o sa revin in cursul serii (asta dupa vreo 4 beri :D ) ! in ciuda faptului ca nu mai eram la OLS meeting am avut pana la urma un duplex cu Bucuresti-ul (via DJ Klaus si Vadim) pe care ii salut si cu aceasta ocazie !

un wk linistit va doresc si sper sa castige Poli diseara ca sa mai animeze "nitel" campionatul autohton !

Sergio
23rd May 2004, 23:18
Sir, ma uimesti cu comentariile tale. Nu te gandesti la o cariera in domeniu, ca si asa ducem lipsa de crainici...? :ok:
Bogdane, stai linistit ca violent a venit cu mult inainte de ora 0 si in final au rams cei 3 cutezatori ai vestului: Milan, violent si cu mine. :evil:
Pe la 12 si ceva m-a sunat de la Bucuresti vasile si prin intermediul sau am vorbit cu toti cei prezenti acolo. Surprize, surprize, ce mai! :D
Pozele vor aparea sper in decursul saptamanii dupa ce termin tot filmul. :)
Din pacate, n-am reusit sa-i batem pe catzei. Bine macar ca ne-am intalnit inainte de meci. :drak:

Sir
24th May 2004, 10:18
Sergio, sunt magulit.De acum voi tine si cu Inter :D .Abia astept sa vad pozele.

bog_tom
24th May 2004, 22:56
Pe la 12 si ceva m-a sunat de la Bucuresti vasile si prin intermediul sau am vorbit cu toti cei prezenti acolo. Surprize, surprize, ce mai! :D
Pozele vor aparea sper in decursul saptamanii dupa ce termin tot filmul. :)
ma bucur ca ati reusit sa realizati "duplexul" ! nu ai terminat filmul dupa intalnirea care a durat mai mult de 4 h si nici dupa meciul de sambata ? e film de peste 200 de pozitii ? :drak:

Sergio
24th May 2004, 23:35
Tocmai l-am terminat.Urmeaza de efectuat formalitatile.Avand in vedere ca mi s-a stricat scanner-ul,s-ar putea sa mai dureze ceva...
Delia a mai intrat pe aici de la intalnire? Vad ca nu mai da semne de viata. Stie cineva de ea ceva?
PS. Sir, ce crezi ca va zice Milan de noua orientare a ta catre Inter?

Delia
24th May 2004, 23:50
eu zic ca a fost un succes si aceasta intalnire mai ales ca am cooptat-o si pe Delia (ceea ce OLS meeting Bucuresti nu au reusit :ok: ) care tin sa mentionez ca e foarte bine documentata !


In privinta spatiilor vectoriale sau a metodei celor mai mici patrate? :p
Ei da, pana si despre asta s-a discutat; mai bine zis, s-a amintit, pentru ca bog_tom a fost nevoit sa abandoneze subiectul, eu si Sergio nefiind prea interesati... :drak:

Pacat ca n-ati stat mai mult, Sir, bog_tom!
Pacat ca n-am stat nici eu mai mult.... :evil:


IlMILAN a gasit de cuviinta sa ne "intepe" pe mine si pe Sergio(legat de ce altceva decat de Inter), insa si noi ne-am descurcat onorabil, zic eu. :cool:
Sa stiti ca viole(n)t e mai degraba violet decat violent!(Sper ca nu ii stric reputatia :p ).

Sergio, ma bucur ca mi-ai simtit lipsa! :p

Sergio
25th May 2004, 00:31
Ma bucur sa aud vesti de la tine. Era sa dau cu motocicleta peste tine azi cand ieseai de la faculta si eu tocmai intram in curte. Nu stiu daca m-ai observat, dar bine ca am fost atent, ca altfel...

Delia
25th May 2004, 11:06
Mi s-a parut ca vad un nebun cu motocicleta.... :p :kiss:

Serios acuma, nu mi-am dat seama ca tu esti.

Am vrut sa te sun in weekend, dar...
Las' ca mai vorbim noi! /hello

bog_tom
25th May 2004, 15:14
Ma bucur sa aud vesti de la tine. Era sa dau cu motocicleta peste tine azi cand ieseai de la faculta si eu tocmai intram in curte. Nu stiu daca m-ai observat, dar bine ca am fost atent, ca altfel...
ori era soarele prea puternic (si cred ca plouat, nu ? :D), ori din cauza Deliei ai pierdut controlul motocicletei :drak:

PS. lasa plimbatul cu motocicleta si finalizeaza pozele :ok:

Sergio
25th May 2004, 15:21
Pai nu ma plimbam, mergeam la scoala...Cred ca totusi soarele era de vina, desi...
V-am spus cum stau lucrurile cu pozele, deci putintica rabdare...

bog_tom
3rd June 2004, 19:29
completez setul de poze cu cateva de la meciul Poli - Gloria (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=88600#post88600) unde aproape ca s-a format echipa OLS TM :ok:

A|3x
23rd September 2004, 12:49
sa mai ziceti cand se mai fac si alte intalniri
sa stiu sa vin si eu :)

bog_tom
23rd September 2004, 13:46
Al3x, suntem deja departe....

A|3x
24th September 2004, 18:56
da am vazut si eu dupa cateva zile ca
forumu e destul de fain si iti da mai multe detalii :p

bog_tom
24th September 2004, 19:00
unde si ce fel de detalii iti da ?

A|3x
24th September 2004, 20:47
pai un ex ar fi data si cand s-ar fi postat ultima oara
dupa fiecare post ceea ce nu au multe forumuri cred!?
nu sunt asa de experimentat in privinta asta
oricum mersi de informatie

Sir
29th September 2004, 15:20
sa mai ziceti cand se mai fac si alte intalniri
sa stiu sa vin si eu :)
baieti>La Gil Hercules au si lapte? :drak: