PDA

View Full Version : Bilete 2006 - 2007 © myke



myke
7th August 2006, 18:10
incepand de azi am sa imi postez biletele, cu cateva zile inainte de a merge sa le pun la case de pariuri. de aceea sper sa ma ajutati cu sfaturi sa-mi spuneti pe cine e bine sa pun si pe cine nu. primele bilete:

Bilet 1.
Levski Sofia - Chievo 1 cota 2.40
Fc Copenhaga - Ajax 2 cota 2.50

Cota totala: 6
Suma pariata: 2 lei noi
Castig: 12 roni
merg pe urmatorul sistem: castig, pariez jumate din suma castigata pe un alt bilet asemanator. si tot asa. nu castig pariez din nou 2 lei pe meci. astfel de meciuri le joc la pariloto, unde pot folosi sume mici.

Bilet 2.

Standard Liege - Steaua Bucuresti 2 cota 2.88

Cota totala: 2.88
Suma pariata: 5 roni
castig: 14.4 roni
pun la stanley.

Bilet 3.

Liverpool - Maccabi Haifa 1 cota 1.18
Milan - Steaua Rosie Belgrad 1 cota 1.2
Standard - Steaua X2 cota 1.52
Shakhtar Donetsk - Legia Varsovia 1 cota 1.53

Cota totala: 3.29
Suma pariata: 3 roni
Castig total: 9.87 roni
acelasi sistem ca si la primul joc.

Per total:
Suma pariata: 10 roni(probabil ca voi pune 12 roni pt ca la stanley o sa imi ia tvaul undeva pe la 0.5 roni si la pariloto cotele sunt mai mici si ca sa le ridic pariez pe un bilet<nr 3> cu 1 leu mai mult si pe cel cu risc mare cu 0.5 lei.)
Castig total: 36.27 roni(cu cotele mai mici de la pariloto 35 roni)

am folosit cotele de la stanley, la pariloto nefiind actualizat pt saptamana asta. sunt minor si nu am voie sa pariez la stanley si de aceea merg pe pariloto. tata nu are timp totdeauna sa imi joace mie biletele, pt ca el nu este jucator la pariuri. eh peste doi ani nu o sa mai am probleme de genu asta si am sa investesc si sume mai mari. acum stau prost cu bugetu :(
sper sa ma ajutati, multumesc anticipat.

Dudubetwin
7th August 2006, 18:19
mane .. eu iti spun ceva !!! primele 2 bilete sunt fanteziste !! pt ca nu le poti juca ( la pariloto trebuie minim 3 meiuri pe bilet ), asa ca nu

mai are rost sa ne dam cu parerea despre primele 2 bilete .. iar despre biletul 3 iti spun ca nu are nici un rost sa le joci

( liverpool si milan = 2 echipe mari dar care au meciuri grele iar cota este mica pentru ambele echipe , 1.18 si 1.2 !! )

Dreadknight
7th August 2006, 18:26
man convingel pe taicatu sati faca card sa joci pe net..castiga de cateva ori la rand ,eu asa am convinso pe mama ,nu ca iar conveni prea tare ideea de a face bani pariind ....demonstreazale k nu pierzi in general bani la pariuri si nu cred ca ar avea motive sa-nuti faca..si asa sa nu te mai chinui 2 ani ..oricum sa joci pe net
e mult mai bine decat la pariloto plus ca iei tot felul de bonusuri

Cat despe bilete aleea si dak ai putea sa le pui....parerea mea sincera este k nuti va iesi niciunu ,decat dak ai noroc si pariurile nu se rezuma la a avea sau a nu avea noroc,bine norocu e si el foarte important cate bilete am pierdut in prelungiri stiu cel mai bine, dar nu norocul conteaza cel mai mult, incearca sa joci cu sansa dubla e mai sigur ,......asa am jucat si eu prima oara la pariuri in stilu tau si am pierdut o groaza.....cat despre biletul 3 sunt de acord cu Baghera cota lu Milan nu se merita la risc ,iar despre liverpool creca nu se poate incurca cu astia in special la nivelu asta...dar e posibil k macabi haifa sa fie mai determinati tinand cont ca nu vor juca acasa nici returu

Dak tu ai reusit cu metoda asta nush da nu mi se pare buna cotele sunt prea mari si meciurile f riscante..eu zic 3 meciuri cote mai mici sa-ti iasa de 2-3,5 ori decat sa joci biletele alea care in total fac 10 ron pariati ..... mai bine joaca un singur bilet si pune 10 ron pe niste meciuri mai sigure sa castigi de 3 ori


Dupa primele 3 bilete postate sincer cred ca nu prea ai castigat in general
Biletul 3 e mai sigur dar nu prea merge pt ca cotele nu se merita la risc ..cel putin de 1,20ul pt milan sunt sigur ca am dreptate
Dupa mine cel mai important in pariuri este ca cota sa se merite la risc de asta mi-am dat seama din experienta

de ex. sincer eu as juca
Hearts 1x@1,30 cota probabil
Salzburg 1x@1,50 cota probabil
Liverpool 1@1,15 ..cred ca cotele se merita

Aku nu tre sa joci ca mine pt ca asa zic eu ...si eu gresesc ca oricare altul.. am castigat sincer 7 din 15 bilete(nu mint)..insa multe leam ratat pt k am pariat k prostu in zile cu putine meciuri luni ,vineri,sau m-am lacomit si am pus multe meciuri, nu ca asta ar fi o scuza...

da ideeea cred ca ai inteles-o tre sa joci mai calculat
sa te risti mai putin si sa joci sume mai mari nitel... decat 3 bilete in total 10 ron mai bine unu sg de 10 ron...cand pierzi un bilet de 2 ron putin iti pasa ,cred k daia si joci la soarta , k si eu sunt la fel ,dar dak te gandesti ca dak jucai toate bilete de 2 ron pe care leai jucat , in mai putine bilete de 10-15 ron cu cote mai mici cota totala de 2 aprox cred ca ieseai mai castigat

myke
7th August 2006, 19:07
merci pt sfaturi. meciul stelei il pun la stanley prin intermediul cuiva. eu de obicei pun sume mici cand risc si cand stiu ca sunt sanse mai mari sa pierd decat sa castig, dar totusi joc. castig de regula 1 bilet din 10 ceea ce inseamna putin, dar de obicei imi recuperez banii pariati. am avut si perioade in care jucam 5 meciuri, cote mici si pierdeam pe un singur meci. am avut 8 bilete la rand in genul asta si m-am lasat. am zis ca am ghinion prea mare. pierdeam de obicei pe faze de genu man utd sunderland care era de 1 solist si s-a terminat x. scot milanu si liverpool.
reactualizat:
Bilet 1 ramane in picioare. 2 lei
Bilet 2 il joc sigur. 5 lei
Bilet trei:
Lille : Rabotnicki 1 cota 1.25
Shakhtar Donetsk : Legia Warsaw 1 cota 1.53
Galatasaray : Mlada Boleslav 1 cota 1.5
Standard Liege : Steaua Bucarest x2 cota 1.52
cota totala: 4.36
suma: 5 lei

suma pariata: 12 lei noi. le joc pe toate la stanley prin intermediul cuiva(fac biletele pe net si rog pe cineva care are peste 18 ani si mai pariaza sa imi joace si mie biletele.). iar in legatura cu pariatu pe net, nu cred ca tata va fi de acord si nu ma risc sa incerc acum. dupa ce fac 18 ani probabil ca am sa incerc si varianta asta. din nou va multumesc pt sfaturi si astept pareri si despre biletul 3 reinnoit.

Kainsashiki
7th August 2006, 19:14
nu pune galatasaray !mai bine 3 meciuri decat galata !

Dudubetwin
7th August 2006, 19:21
da maa mike .. tu ai mai pariat pana acuma vreo data ?/ tu nu intelegi ca la pariloto nu poti pune un meci sau 2 pe bilet ?? trebuie sa pui minim 3 !!!!!!!!

myke
7th August 2006, 19:29
am mai pariat dar vad ca tu nu citesti tot ce am scris eu. am zis ca pun toate biletele la stanley cu ajutorul unui om de treaba :D. cred ca am sa risc cu galata. joaca in turcia si adversarii nu sunt de temut. cota e buna.

Kainsashiki
7th August 2006, 19:39
galatasaray sunt cu moralul la pamant dupa ce au ratat sambata 2 penaltyuri in minutul 90 respectiv 93 !!

cehii joaca bine..ai mare grija

acroscad
8th August 2006, 01:15
impartasesc opinia colegilor de forum despre galatasaray, o echipa cu mari probleme de vreo 2 ani sa nu uitam ca anul trecut a fost eliminata de o echipa din norvegia din cupa uefa, o echipa modesta cred ca tromso daca tin bine minte care nu a pierdut la istambul, iar mlada boleslav este vicecampioana cehiei un campionat care s-a obisnuit sa aiba echipe in champions league!!! bafta !! :ok:

myke
8th August 2006, 11:56
biletele de azi:
Bilet 1.

Huddersfield - Rotherdam 1 cota 1.6
SWINDON - BARNET 1 cota 1.5
Caen - Brest 1 cota 1.55

Bilet 2.

Le Havre - Tours 1 cota 1.65
Ajaccio - Amiens 1 cota 1.85
Crystal Palace - Southend 1 cota 1.6

Universal
8th August 2006, 16:16
Mare atentie la Ajaccio-Amiens,Ajaccio are jum&#228;tate din echip&#228; accidentat&#228; ,deci mare atentie

myke
8th August 2006, 16:26
le-am pus deja. castig posibil: 7.7 roni pe primul si 9.7 roni pe al doilea. vreau sa ajung la un fond de 100 roni care sa imi permita pariuri cu cota mica(1.5-2.5) pe sume mari(50-60 roni). acum e riscant pt ca imi tre cote de 3-4 sau chiar 5, ceea ce inseamna cel putin un meci de 1.8 si restu peste 1.4... primele bilete (alea trei pt maine) le pun separat, in afara sitemului pe care il aplic acum, sunt puse la noroc.

myke
8th August 2006, 23:01
huddersfield are 2-0
caen 1-0
le havre 3-0
ajaccio 3-1
swindon si crystal palace sunt conduse cu 1-0 x(

later: swindon a egalat!!!!

jarod
8th August 2006, 23:16
Ti-a egalat si Crystal... inca mai ai sanse...
Edit: 2-1 pt Crystal ;)
Edit2: 3-1... ti-ai luat de-o grija cu meciul asta... iti ramane celalalt la care-i 1-1...

myke
9th August 2006, 00:20
Bilet 1 castigator
bilet 2 castigator
huddersfield 3-0
caen 1-0
le havre 3-0
ajaccio 3-1
swindon 2-1
crystal palace 3-1
castigat 17.21
pariat 4 lei
castig net 13.21

maine joc: bilet 2 neschimbat.
bilet 3 astfel:
Lille : Rabotnicki 1 cota 1.25
Shakhtar Donetsk : Legia Warsaw 1 cota 1.53
Hearts : Aek Athens 1x cota 1.29
Standard Liege : Steaua Bucarest x2 cota 1.52
suma: 5 lei
castig: 17,7 lei
net: 12,7 lei
castig net: 14,3 lei
la bilet 1 ma gandeam la asa ceva:
levski chievo 1x
copenhaga ajax x2
milan steaua rosie 1
dinamo kiev fener 1x

suma 5 lei
castig 14 lei
astept pareri pana maine la ora 14

myke
9th August 2006, 12:30
gata am jucat biletele, mai devreme decat era programat deoarece m-am trezit mult mai devreme decat era programat :D. deci am asa:

BILET 1.

Levski Sofia - Chievo 1x cota 1.35
Dinamo Kiev - Fenerbahce 1x cota 1.18
Milan - Steaua Rosie Belgrad 1 cota 1.2
Fc Copenhaga - Ajax x2 cota 1.37

Miza: 4.3 lei
Suma pariata: 4.95
Factor multiplicare: 2.62
Castig estimat: 11.26 lei
Castig net: 6.2 lei

Bilet 2.

Standard Liege - Steaua Bucuresti 2 cota 2.88

Miza: 4.3 lei
Suma pariata: 4.95
Factor multiplicare: 2.88
Castig estimat: 12.38 lei
Castig net: 7.4 lei

Bilet 3.

Lille - Rabotnicki 1 cota 1.25
Shaktar Donetk - Legia Varsovia 1 cota 1.45
Standard Liege - Steaua x2 cota 1.52
Hearts - AEK Atena 1x cota 1.27

Miza: 4.3 lei
Suma pariata: 4.95
Factor multiplicare: 3.5
Castig estimat: 15 lei
Castig net: 10 lei

Castig total: 38.6 lei
Catig net total: 23.6 lei

toate biletele sunt jucate la Stanley Bet. am gasit pe cineva foarte de treaba care mi-a jucat biletele. bine a facut o greseala pt ca eu voiam miza de 5 lei si suma pariata undeva la 6 lei dar e bine si asa. cele mai mari sanse cred ca le am cu biletul numarul 3, iar cele mai mici cu 1 unde pot aparea surprize la toate cele patru meciuri. :)

myke
9th August 2006, 15:04
un bilet la noroc, numai cu scoruri corecte, pus doar vrajeala, sanse de castig zic eu 5%:
Standard - Steaua 0-2
Levski - Chievo 1-0
FC Coepnhaga - Ajax 1-2
Miza: 1 leu
castig: 440 lei
Casa de pariuri: Pariloto

Dreadknight
9th August 2006, 15:10
Iti faci iluzii cu aia 5 la suta nu crezi ????atunci eu care mai am pe un bilet doar sa nu piarda Hearts ar trebui sa zic k l-am castigat dinainte

myke
9th August 2006, 15:56
pai pe ala ar trebui sa zici ca ai 5% sa il pierzi. si de ce scorurile de la Steaua si Levski sunt posibile daca stai sa te gandesti. Levski este echipa estica, din Bulgaria, intalneste o echipa buna, Chievo, italiana, care pune accentul pe defensiva. fanii lui levski sunt fanatici si reprezinta un avantaj. fotbalul bulgaresc este mai in urma decat al nostru, dar ca stil sunt apropiate, meciul poate fi comparat cu cel al stelei cu boro. iar steaua merge la victorie, si in urma ultimelor rezultate, se marcheaza mai mult de un gol, steaua are o medie de goluri undeva la 1,8 pe meci, si are o defensiva foarte buna, deci sa primeasca gol de la standard cam greu. cel mai greu e meciul lui ajax si ma gandesc sa il scot.

myke
9th August 2006, 23:30
Bilet 1. castigator
Bilet 2. necastigator
Bilet 3. NEcastigator
castig: 11 roni!
NU POT SA CRED! aek atena a intors scoru in minutele 89 si 90!!! pfuai si autogol... :((

myke
10th August 2006, 00:12
dupa lungi cugetari iata biletul de maine:
cska - hajduk kula 1 @ 1.33
Twente - Levadia Tallinn 1 @ 1.36
FK Saraevo - Rapid 2 @ 1.85
Basel - Vaduz 1 @ 1.22
miza: 10 lei
castig 40 lei
castig net 30 lei

betmaniac
10th August 2006, 00:30
Iti faci iluzii cu aia 5 la suta nu crezi ????atunci eu care mai am pe un bilet doar sa nu piarda Hearts ar trebui sa zic k l-am castigat dinainte

nu zi hop pana nu fluiera arbitrul finalul meciului

:drak: :drak:

Dreadknight
10th August 2006, 09:14
Lasa ma omule k am nervi nu face haz de necaz. N-am patit asa ceva in viata mea, haii sa egaleze in prelungiri da dar sa pierd un meci in 2 min dupa ce echipa mea avea 1--0.... ma laudam k am castigat 32 euro si...de unde k a trebuit unii sa fie prosti asa k sa pierd eu
Mai rar ce am patit ..dar pana la urma i se poate intampla oricui...ai avut 5 la suta sanse intradevar:D

tomy_r90
10th August 2006, 12:03
Lasa ma omule k am nervi nu face haz de necaz. N-am patit asa ceva in viata mea, haii sa egaleze in prelungiri da dar sa pierd un meci in 2 min dupa ce echipa mea avea 1--0.... ma laudam k am castigat 32 euro si...de unde k a trebuit unii sa fie prosti asa k sa pierd eu
Mai rar ce am patit ..dar pana la urma i se poate intampla oricui...ai avut 5 la suta sanse intradevar:D


De parca numa u ai pierdut p ei...uita'te la majoritatea biletelor de aici...o sa ai un soc...km toti s-au parlit p meciu asta...:ok: :ok:

myke
10th August 2006, 12:06
Lasa ma omule k am nervi nu face haz de necaz. N-am patit asa ceva in viata mea, haii sa egaleze in prelungiri da dar sa pierd un meci in 2 min dupa ce echipa mea avea 1--0.... ma laudam k am castigat 32 euro si...de unde k a trebuit unii sa fie prosti asa k sa pierd eu
Mai rar ce am patit ..dar pana la urma i se poate intampla oricui...ai avut 5 la suta sanse intradevar:D

un scor mi-a iesit, ajax a batut cu 1-0. si levski a avut 1-0 pana in minutul 80 cand au mai dat un gol. :D deci chiar au fost sanse de 5%. dar hearts m-a parlit si pe mine.

myke
10th August 2006, 23:14
dupa lungi cugetari iata biletul de maine:
cska - hajduk kula 1 @ 1.33
Twente - Levadia Tallinn 1 @ 1.36
FK Saraevo - Rapid 2 @ 1.85
Basel - Vaduz 1 @ 1.22
miza: 10 lei
castig 40 lei
castig net 30 lei

am dat-o rau de tot in bara cu biletul asta... de acum in colo doar bilete de 3 meciuri cu cota de 1.5-1.7 pariez 10 lei si aia e. pana ce ajung la o suma care sa imi permita bilete mai riscante de 2-3,5. :D

mihainho
11th August 2006, 08:33
bai myke mia iesit un meci cu cota de 4!!!! Pe care am pus si destul de mult!!! Ma refer la gretna- derry city scor final 1-5. EU am pus pe victoria celor de la derry city.

myke
11th August 2006, 21:36
pt maine, un bilet la care am nevoie de ajutor!

leicester - ipswich 1x @ 1.21
sunderland - playmoth 1 @ 1.55
norwich - luton 1x @ 1.14

cota totala 2.13
este peste cota pe care mi-am propus sa o ating si de aceea am nevoie de sfaturi pt ca mi se par destul de riscante.
multumesc.

myke
14th August 2006, 23:27
am avut probleme in familie si numai de pariat nu am avut chef. bieltul de mai sus nu mi-ar fi iesit oricum. pt astazi daca as fi pus ceea ce imi facusem de acasa castigam, dar nu a fost sa fie...
norrkoping - landskrona 1x cota 1.32 3-3
trelleborg - assyriska 1x cota 1.12 2-0
augsburg - fc koln x2 cota 1.32 0-2
cota finala: 1.95
pacat...

pt maine ma gandeam la ceva mai riscant:
niort - libourne 1 cota 1.7
sete - tours x2 cota 1.39
exeter - forest green 1 cota 1.6
cota finala: 3.71
miza: 3 lei
castig: 11 lei

myke
15th August 2006, 14:24
primul meu bilet la tenis:
Moifils - Safin 2 cota 1.45
Rusedski - Ljubicic 2 cota 1.1
Murray - Henman 1 cota 1.35
Roddick - Bracciali 1 cota 1.2
cota totala: 2.58
miza: 4 roni
castig: 10 roni

myke
15th August 2006, 21:20
safin a pierdut... :(( sunt total dezamagit. murray a batut. sper ca macar biletul de fotbal sa imi iasa...

myke
15th August 2006, 23:46
zi jalnica. biletul la fotbal a fost un dezastru total. o saptamana numai pariez... pur si simplu nu sunt meciuri usoare...

Moshu
15th August 2006, 23:53
fara suparare, dar nu poti spune ca a fost o zi jalnica...totusi, ai pierdut numai 70.000 lei, nu e mare paguba...3 sticle de Cola la jumate..