PDA

View Full Version : FC UNIREA - Farul Constanta



MaPaX
9th May 2004, 17:07
Etapa 26, miercuri, 12 mai, ora 18:00 pe stadionul "Cetate": FC UNIREA - Farul Constanta!
comantarii aici, inainte si dupa meci!

Edward32456
9th May 2004, 17:15
Alba va castiga!!!
3-0
Goluri marcate de
doua de Dan Galdean
Unul de Jercalau

ADelPiero
9th May 2004, 17:21
sper intr`o victorie clara in acest meci
Fc Unirea 3 - 0 Fc Farul
:yeah:

ultra_alba
9th May 2004, 23:15
2-0 batem fara probleme

MaPaX
11th May 2004, 20:23
Divizia „A”, etapa a 26-a
Trei puncte pentru podium...
Stadionul „Cetate” din Alba Iulia va găzdui miercuri, ora 18..00, partida dintre formaţiile FC Unirea şi Farul Constanţa, un joc aparent liniştit, din moment ce ambele grupări par a fi scutite de griji în acest final de campionat. „Problema financiară apasă enorm asupra unora dintre jucătorii Unirii, dar nu avem ce face, trebuie să jucăm şi să câştigăm meciul cu Constanţa. Farul formează o echipă bună, cu fotbalişti valoroşi, vezi Cristocea, Bălţoi sau G. Curcă, condusă de un tehnician valoros (n.a. Ion Marin), însă repet, suntem hotărâţi să învingem”, a declarat Alex Pelici, în vreme ce Ovidiu Maier afirmă că „partida cu «marinarii» trebuie neapărat câştigată, chiar dacă suntem tensionaţi din cauza neachitării restanţelor”. „Alb-negrii” au la dispoziţie întreg lotul de jucători, mai puţin T. Moldovan, în continuare accidentat şi C. Ciobanu, incert din cauza unei contracturi, condiţii în care primul „11” va arăta astfel: (22) Fl. Cotora – (2) Jercălău, (6) Adr. Popescu, (23) D. Miclea, (4) Bumb, (26) C. Bar – (10) Găldean, (16) Iurişniţi, (7) Paleacu (cpt.) – (14) Ov. Maier – (25) Vascko

((12) Mincă, (20) Himcinschi, (5) R. Cosma, (13) N. Grigore, (8) Nedelea, (9) M. Stanciu, (18) Al. Kovacs).

ADelPiero
13th May 2004, 00:16
0-0 :( ai de capu` meu ce joc urat si dur or avut farul :( rusine :rosu:

mariusc
13th May 2004, 01:20
Adevarul e ca si ei au avut cateva ocazii de mi-a inghetat sangele-n vine...

Nu inteleg cum de am nu am inscris nici un gol desi am avut ceva ocazii clare... incepusem sa ma gandesc la un meci aranjat... (nu zic ca a fost aranjat)...
Oricum, mi s-a parut ciudat ca unii dintre jucatori nu au venit sa salute galeria, desi rezultatul n-a fost chiar rau... (sa fi fost oare rusinati?!).

P.S.:
Adelpiero, dupa meci am fost la schit... cred ca si dupa cel cu Rapidul mergem tot acolo, poate vii si tu :)
______________
Fair-Play, Please!

ADelPiero
13th May 2004, 09:35
pai .. in ultima perioada or facut gat ca nu le da banii... cica ei muncesc ... ei trag de ei .. ei mor pe teren .. si nu le da banii .. si acuma dupa meciul acesta ... or cam dat inapoi :rosu: ... si cred ca le`o fost greu sa se arate in fata oamenilor (cu o singura exceptie: Iurisniti /hello - care intradevar a avut sange in el si a salutat galeriile si publicul ! BV lui ! /hello)

HaoTic
13th May 2004, 10:22
Cel mai urat meci de pe teren propriu. Cand am pierdut cu Argesul 1-5 am vazut goluri. Daca vroiau 3 puncte nu stiu de ce nu au inceput cu Stanciu. Macar ajunge in situatii de gol, chiar daca rateaza. Stie si cu pucul. In schimb Vascko-i dezastru, asa jucator slab nu am vazut in divizia A. Dar toata echipa a jucat in dorul lelii, nu s-au obosit deloc, asa cum nu s-au obosit nici sa salute suporterii. de parca noi am fi vinovati ca ei nu-si primesc banii. Daca nu ar fi fost atatea cartonase galbene as fi zis -"blat".

ultra_alba
13th May 2004, 10:44
Pacat!aveam un culoar favorabil pt UEFA.nu am inteles ce au vrut sa demonstreze jucatorii,in toate domeniile situatia este grea de ce nu gasim la ei putina intelegere?Se pare ca acest meci si cel de la Galati concureaza pt.cel mai slab joc disputat de Unirea in actual campionat.

MaPaX
13th May 2004, 16:55
Cel mai naspa meci al sezonului!

ADelPiero
16th May 2004, 02:19
a picat optiunea Europa .. pt noi .. dupa meciurile acestea
oricum nu cred ca in urmatoarele 3 etape vom mai scoate 1 punct
pacat... ca nu avem bani :(