PDA

View Full Version : Van Helsing



sorinux
8th May 2004, 21:15
BaI VOI ATI VAZUT FILMUL.
eu zic ca e misto realizat(nu e pe masura asteptarilor mele dar merge),are efecte special super atat ca parca uneori sunt replici cam idioate.In fine eu zic ca filmu totusi merita vazut,cel putin de iubitorii genului. :yeah:

baubau
9th May 2004, 11:18
Nu e un fel de Frakenstien meets Drakula who meets other stupid freaks?

ieppy
9th May 2004, 13:08
este un fel de porcarie meets tampenie meets other shit. Eu l-am vazut din doua motive: unul e Jackman, care imi place ca actor si al doilea este regizorul care a facut Mumia 1 si 2, doua filme care mi-au placut.

Acest film nu merita vazut decat daca il vezi pe gratis si nu ai absoult nimic de facut in schimb.

Dorin
9th May 2004, 17:59
Romania , tara varcolacilor si stafiilor e la putere.Efecte OK film mai putin. si destul de lung. Dorin :yeah:

Colonelu'
12th May 2004, 21:48
tipic american ... ce personaje de legenda poti sa ai cand te-ai nascut acum cateva sute de ani? superman, wonderwoman, spiderman, batman, hulk si alte idiotenii ...

sorinux
13th May 2004, 22:23
Colonelu has a point

sorinux
13th May 2004, 22:24
Un motiv ca sa vezi filmu ar mai fi gagica,dar in fine oricum filmu e cam slab

Big Sexy
15th June 2004, 14:58
Bai sa stiti ca dau cu voi de toti peretii!
Duceti-va naibii la un film sa va bucurati de el si de banii pe care i-ati aruncat pe vizionarea lui nu va duceti acolo sa il disecati. Daca o sa analizati ce se intampla cu corpul uman dupa ce o sa muriti sau daca o sa vedeti cum se descompune mancarea in voi veti innebuni. Ce va propun eu este sa va asezati in scaun si sa incercati sa urmariti actiunea, sa nu mai cautati bug-uri in film si sa va bucurati de timpul pe care il petreceti acolo. Evident ca daca un film e varza s arenuntati la el.
Totusi nu va inteleg la Van Helsing. Doar pentru ca nu respecta anumite clisee asta nu insemna ca trebuie sa fie o porcarie. Are destul de multe faze de parodie in el si nici nu se doreste a fi un film de groaza desi au reusit de vreo 3-4 ori sa ma sperie. Vampiroaicele sunt super si mi-a placut cel mai mult arbaleta cu aer comprimat ce efect avea supra lor. A avut multe idei originale (trasura cu explozibil) iar efectele speciale au fost de multe ori remarcabile.
Acum nu zic ca uneori scartaie (de ce a murit exact tipa la final - sa faca finalul mai dramatic - ca doar nu din cauza greutatii lui?)