PDA

View Full Version : Steaua MFA - KV Sasja (Belgia) tur preliminar L.C.



resita
2nd July 2008, 09:26
Steaua Bucuresti va intalni in preliminariile Ligii Campionilor la masculin echipa belgiana KV Sasja HC

Meciul tur va avea loc in Romania pe data de 6/7 septembrie iar returul peste o saptamana.

KV Sasja este echipa care anul trecut a fost eliminata de HCM in turul preliminar

georgebz
2nd July 2008, 10:02
sper sa se califice ... ar fi pacat sa ratez ocazia sa ii vad jucand impotriva unor echipe de top in grupe , aici la Buzau

de luni s-au inceput lucrari de modernizare la Sala Sporturilor , lucrari finantate ( spre rusinea autoritatilor locale ) de cei de la MFA Mizil

Patriots
2nd July 2008, 12:49
Eu cred ca se vor califica , mai ales ca si HCM i-a invins pe belgieni anul trecut , iar HCM si Steaua sunt de o valoare apropiata.

resita
2nd July 2008, 21:42
se pare ca ambele meciuri se vor juca la Buzau :ok:

cimitiru branesti
5th September 2008, 18:30
In jumatate de ora incepe primul meci; sper sa-i batem la o diferenta confortabila si sa se vada o imbunatatire a jocului fata de partida cu Pitestiul.

YoYoyOi
5th September 2008, 19:26
pana acum stam bine 19-10 :yeah:

YoYoyOi
5th September 2008, 20:22
38-25 :yeah:

cimitiru branesti
5th September 2008, 20:39
In jumatate de ora incepe primul meci; sper sa-i batem la o diferenta confortabila si sa se vada o imbunatatire a jocului fata de partida cu Pitestiul.
Obiective atinse :)
Mi-a placut cum s-au miscat baietii astazi, chiar daca adversarul era decupat din alt tablou. Ma bucur ca n-am mai vazut greselile exasperante de pasare si prindere din meciul cu Pitestiul. Am o singura nedumerire: nu-mi dau seama cum au putut ratatii de la Constanta sa bata anul trecut la 5 goluri o astfel de echipa. Sa fim sinceri, daca Steaua juca pina la sfirsit in acelasi ritm, diferenta ar fi fost de cel putin 20 de goluri; cind le dai doar 5, parerea mea e c-ar trebui sa te desfiintezi ca si club, iar toti impricinatii sa joace intre ei ruleta ruseasca.
Daca notitele mele sint corecte, pentru Steaua au marcat: Sania & Georgescu 7, Rudic 5, Ilies & Savenco 4, Vujadinovic 3, Stavrositu & Nadoveza 2, Tudor & Mazilu & Buricea & Cian 1

resita
6th September 2008, 16:02
a inceput meciul retur, in direct pe sport.ro

va fi un simplu antrenament pt. steaua

YoYoyOi
6th September 2008, 17:10
calificarea e a noastra, e clar, chiar daca azi se misca baietii de parca ar fi pe plaja... :(
o lipsa totala de concentrare si profesionalism....

YoYoyOi
6th September 2008, 17:20
36-31 scor final :yeah:

Marius
6th September 2008, 18:47
Suntem in LIGA! :yeah::yeah::yeah::yeah:

Dani_handbal
18th July 2009, 12:59
se poate sa o bata.........