PDA

View Full Version : Rulmentul Brasov in grupa preliminara CL



resita
2nd July 2008, 09:23
Vicecampioana Romaniei la feminin, Rulmentul Brasov, face parte din Grupa 3 a turului doi preliminar, urmand sa intalneasca pe Ikast Bording EH (Danemarca), SPR SAFO Lublin (Polonia) si o echipa venita din primul tur preliminar. Meciurile turului doi preliminar se vor disputa in intervalul 3-5 octombrie.

De remarcat ca doar castigatoarea grupei se califica in grupele principale ale C.L.

rob_din
2nd July 2008, 15:47
Daca se joaca in Danemarca Rulmentul n-are nici o sansa

Sorin Blaj
2nd July 2008, 19:22
Care daca? S-a stabilit deja ca se joaca in Danemarca.

rob_din
2nd July 2008, 19:32
Care daca? S-a stabilit deja ca se joaca in Danemarca.

Nu stiam, atunci ramanem cu o echipa in LC. Oricum acest sistem de calificare este o prostie

resita
2nd July 2008, 21:41
atunci ramanem cu o echipa in LC. Oricum acest sistem de calificare este o prostie

asa cred si eu dar cine stie

Iaco
16th July 2008, 09:16
Sa nu uitam ca sezonul trecut hcm baia mare a batut ikastu in romania la 3 goluri chiar daca in danemarca le-au spulberat...totusi rulmentul nu e hcm baia mare, dar cu lotul cu multe fete noi un nou antrenor va fi foarte greu...sa speram ca pana la data meciurilor lotul sa se sudeze iar jucatoarele noi sa se adapateze echipei!

DIXX
16th July 2008, 16:23
Daca ramanea Tirca si cu echipa de anul trecut nu trageam sperante dar asa zic eu avem cel putin un 40% sanse sa ne calificam.

didihb
23rd July 2008, 17:37
Trebuie sa se califice.. eu cred ca pot sa se califice....parerea mea...

DIXX
23rd July 2008, 21:56
http://www.brasovfans.ro/site4/index.php?mod=article&cat=rulmentulurban&article=171
cred ca jucatoarele se simt mai bine la antrenamente cu Müller
Si sala din BV va avea un nou look:
http://www.transilvaniaexpres.ro/images/080722-195421.jpg

didihb
24th July 2008, 23:22
Da , sper ca Muller sa faca treaba buna la Rulmentul,pt ca are cu cine. Hai Rulmentul!!!!!!!
Cat despre sala ,abea astept sa o vad maine .

DIXX
25th July 2008, 22:53
Fa si tu niste poze daca poti.

SORENSEN
5th October 2008, 17:42
Brasov-Bratislava 30-21
Brasov-Lubin 42-37

Ikast - Brasov 23-18 pauza

rob_din
5th October 2008, 17:52
Dezastru pentru Brasov. Dezastru asteptat, dar tot dezastru ramane. Cred ca in 2 saptamani au ratat primele 2 obiective ale seznului

lucian_iasi
5th October 2008, 18:45
45-35 pentru Ikast

Sorin Blaj
5th October 2008, 19:18
Daca ramanea Tirca si cu echipa de anul trecut nu trageam sperante dar asa zic eu avem cel putin un 40% sanse sa ne calificam.

Din contra. Mie mi se pare ca echipa este mai slaba decat anul trecut. Noroc ca merg mai departe in EHF, altfel dezastrul ar fi fost complet.

rob_din
5th October 2008, 21:02
Echipa ca valoare este mai buna ca anul trecut. Din pacate a fost adus un antrenor mediocru, ca sa nu spun mai mult

SORENSEN
5th October 2008, 23:16
asta e parerea ta cu mediocru... omul asta a dus in faza a doua grupelor o echipa mult mai slaba ca brasovul...

cat despre dezastru ... nu e un dezastru joci la Ikast ... formatia asta e f puternica ...poate unii au supraevaluat brasovul..ca sa numai zic ca Ikast e o echipa f omogena...care in cazul brasovului e iar un punct in minus...

Ia sa vedem ... Ikast are 3 mari avantaje... echipa f buna si omogena plus ca joaca acasa... pe cand brasovul ? ...3 jucatoare de baza accidentate ... Neagu, Woo si Vizitiu...

eu zic ca realistic vorbind 5-10 goluri e diferenta la ora actuala intre Ikast si Brasov

mikeyy
5th October 2008, 23:26
Eu nu stiu ce s-a intamplat cu Rulmentul dupa min26. Pana atunci mergeau echilibrat cu Ikast...din minutul 26 si pana la pauza sa nu reusesti sa dai niciun gol si mai mult decat atat sa primesti 5.....pt mine e un mister.

Nu e un dezastru....am jucat si fara extrema stanga -Juhacz-accidentata( sper ca i-am scris bine numele), echipa nu e omogena, lipseste jucatoare de baza - Cristina Neagu. Nu mai vorbim de Vizitiu si Hee.

In acest moment echipa nu e nici inchegata si nici completa. parerea mea este ca de la inceputul anului viitor echipa va arata altfel, mult mai puternica.
Nu e un dezastru sa joci in EHF.....Brasovul are nevoie in palmares si de acest trofeu....si sunt sanse sa-l castige.

Problema cu antrenorul e delicata....nu comentez prea multe pt ca nu as putea fi obiectiv. Pt mine Tarca e cea mai buna si asa va ramane.
Oricum la urmatorea infrangere din campionat...Muller se poate pregati sa-si faca bagajele...cu siguranta Florescu nu va mai avea rabdare.

mariusvl
6th October 2008, 00:01
Voi credeati ca danezele vor pierde calificarea in CL la ele acasa?Sansele de calificare ale brasovului,dupa parerea mea erau foarte mici,hai sa nu zic nule.Nu numai ca au luat bataie,au luat bataie la scor.Titlu l-au pierdut(sunt la 3 puncte de Oltchim,greu de crezut ca valcencele il vor scapa),calificarea au piedut-o,ce-ar mai fii de spus....?

rob_din
6th October 2008, 02:53
asta e parerea ta cu mediocru... omul asta a dus in faza a doua grupelor o echipa mult mai slaba ca brasovul...

cat despre dezastru ... nu e un dezastru joci la Ikast ... formatia asta e f puternica ...poate unii au supraevaluat brasovul..ca sa numai zic ca Ikast e o echipa f omogena...care in cazul brasovului e iar un punct in minus...

Ia sa vedem ... Ikast are 3 mari avantaje... echipa f buna si omogena plus ca joaca acasa... pe cand brasovul ? ...3 jucatoare de baza accidentate ... Neagu, Woo si Vizitiu...

eu zic ca realistic vorbind 5-10 goluri e diferenta la ora actuala intre Ikast si Brasov

Daca vrei sa faci performanta nu adunci un antrenor doar fiindca a reusit un sezon mai bunicel in LC. Aduci un antrenor cu nume. Singurul merit al lui Muller e ca stie romana si l-a mai bagat presa de la noi in seama

Da, e un dezastru fiindca Rulmentul a bagat o groaza de bani si a ratat deja tot sezonul. Cupa EHF e un fel gluma la banii bagati la Brasov, iar campionatul e deja pierdut

Sorin Blaj
6th October 2008, 12:55
asta e parerea ta cu mediocru... omul asta a dus in faza a doua grupelor o echipa mult mai slaba ca brasovul...

cat despre dezastru ... nu e un dezastru joci la Ikast ... formatia asta e f puternica ...poate unii au supraevaluat brasovul..ca sa numai zic ca Ikast e o echipa f omogena...care in cazul brasovului e iar un punct in minus...

Ia sa vedem ... Ikast are 3 mari avantaje... echipa f buna si omogena plus ca joaca acasa... pe cand brasovul ? ...3 jucatoare de baza accidentate ... Neagu, Woo si Vizitiu...

eu zic ca realistic vorbind 5-10 goluri e diferenta la ora actuala intre Ikast si Brasov

N-a reusit cu Brasovul si este suficient, sau crezi ca a fost adus sa piarda cele mai importante obiective, CL si campionatul?

DIXX
6th October 2008, 17:05
Pentru mine un om care joaca la VL cu Gogarla si Galca in aparare in timp ce Cosmina Damian sufletul apararii sta pe banca si la Ikast dicteaza o aparare avansata desi stia ca jucatoarele nordice abia asteapta asa ceva nu e antrenor.Vad ca Tadici tot il periaza prin interviuri pe Florescu,nu se stie niciodata...

SORENSEN
6th October 2008, 20:40
Mda ghinion pt Brasov sa cazi cu Ikast... nicidecum surpriza eliminarea si poate nici diferenta...

Romanii nu prea isi vad lungul nasului...

Ikast are 4 jucatoare de super clasa si alte vreo 2-3 f bune... in schimb la ora actuala de super clasa e doar Stanca ...si poate Lungu la Brasov... plus alte 2 care s-ar ridica la acest nivel Neagu si Woo sunt accidentate ...repet ce pretentii poti avea ?

Muller nu stiu dc e mai bun ca Tarca...dar pana la urma el a facut treaba la ultima echipa...

Cat despre EHF e o anticamera ca si CwC pt a acumula si mai multa experienta... si cu echipa asta daca se va cristaliza lotul si nu vor mai fi accidentari sunt sigur ca Rulmentul va face o figura frumoasa in CL .

DIXX
7th October 2008, 16:17
Pt o echipa care are un buget de trei milioane (cam a sasea in lume la bugete) e cam mult sa ia aproape 50 de goluri intr-un meci.Tirca statea in saptele de baza si doua rezerve pt ca restul erau de umplutura nu poti compara loturile iar spre sfarsit s-a accidentat si Vizitiu si Woo,cu ele in teren se cristaliza deja un atac frumos iar apararea era oricum beton dar asta e mai asteptam,e prematur sa ne dam cu parerea acum dar sincer ma asteptam la mai mult.

SORENSEN
7th October 2008, 19:52
cine are buget de 3 miloane?

rob_din
7th October 2008, 20:47
Cred ca e peste 3 milioane

Sorin Blaj
8th October 2008, 02:37
Pentru asa buget, rezultatele sunt jenante.

SORENSEN
8th October 2008, 23:21
brasov 3 milioane ? :lol:

DIXX
9th October 2008, 19:45
Dar ce e asa iesit din comun,ia de citeste:http://www.prosport.ro/alte-sporturi/handbal/oltchim-si-rulmentul-campioane-la-bugete-3234650